Rosťa Sluníčko vystřídá na našich stránkách animované postavičky z českých i. Rosťa Sluníčko. Afriky. Isima Nainsonzi. Naši milí čtenáři,

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Rosťa Sluníčko vystřídá na našich stránkách animované postavičky z českých i. Rosťa Sluníčko. Afriky. Isima Nainsonzi. Naši milí čtenáři,"

Transkript

1 Naši milí čtenáři, uběhlo 5 měsíců a my máme tu čest setkat se s vámi opět na stránkách dalšího čísla Chrastparku. Za tu dobu se toho seběhlo hodně rozloučili jsme se s loňskými deváťáky, přežili jsme prázdniny, zase se usadili do školních lavic a přivítali nové žáky nejen do prvních tříd. Většina z nás vyrostla o pěkných pár centimetrů a přibylo nám i spousta zážitků. Pojďme si spolu některé ty chvilky připomenout a pojďme zase nakouknout za hranice naší školy a ještě dál Redakční rada Rosťa Sluníčko Rosťa Sluníčko vystřídá na našich stránkách animované postavičky z českých i světových pohádek). Rosťa sluníčko je obyčejný kluk, který občas spáchá nějakou tu rošťárnu. Není hloupý, ale ani žádné eso. Má rád sport, skejt, kámoše a (světe div se) školu. Ve škole má totiž kamarády, bez kterých by byl jeho život děsná nuda. Rosťa je tak trochu jako každý z vás.. Isima Nainsonzi Náš společný syn z Afriky Čtvrtým rokem se naše škola účastní projektu Adopce na dálku a sponzoruje tím vzdělání africkému chlapci z Ugandy Isimovi Naisonzimu. Škola musí vybrat na projekt Isima celkem 7000Kč. Náš 9.ročník bude vybírání peněz organizovat. studium a stravu. Z celé školy půjdou peníze na jeho Michaela Picková (9.A) Lucie Letáčková (9.A)

2 Zpátky do školy!!! O škole A jsme tu zas - ve e škole, kde jsou prima, ale i horší zážitky, kde vidíš svoje kamarády a učitele, které si neviděl/a dva měsíce. Právě kamarádi, to je to co mnohé z nás na škole baví. Minulý rok od nás odešli deváťáci a rozloučili se s námi na každoroční Akademii. Ta se vloni opět zdařila - nakonec jako vždy. Tento rok si deváťáci áci užívají ve svých nových školách a poznávají další kamarády. My tu mezi tím máme nové žáky z devítek, které za rok také odejdou z dohledu pánů a paní učitelek. Na druhý stupeň přešly bývalé 5.třídy.. Hned v záři si užily Zajocha na chatě Lovraně. Samozřejmě k nám do školy přišli noví prvňáčci, kteří si tu školu moc užívají. Tím chci říci, že nám školní rok začal a s ním i plno kroužků (např.časopis, vybíjená, florbal..), zážitků, povinností a legrace!! Marta Lebdušková,6.B Akademie ve fotgrafiích Foto: VlaMok

3 Projekt Zajoch Jezdíme do Janských Lázní na chatu Lovrana. Jedná se o tři dny plné her a aktivit ( lanový park), kdy děti z 6.tříd poznají své nové třídní učitelky a také nové spolužáky ze Zaječic. Zatím proběhlé akce byly úspěšně zdokumentované na webové nástěnce šestých tříd. Aneta Sejkorová a Barbora Bartošová (z archívu Chrastparku) Zajošský rozhovor Pověřený účastník akce sehnal hejno ZAJOCHŮ a zadal jim několik dotazů. Kdy a kde proběhl letošní ročník zážitkového výletu pro šesťáky? Tři dny na začátku září. V Jánských Lázních! Na chatě Lovrana. V Krkonoších. Proč se tato akce organizuje? Do šestky přicházejí noví žáci ze Zaječic, Bítovan a taky letos z Luže. Je to dobrý, že se skamarádíme. No a taky jsme tam poznali nové třídní učitelky, p.modráčkovou a p.petružálkovou. A letos s námi byl jako šéf přes zdraví p. učitel Volejník, jinak trenér florbalu, jinak taky Zdenda. Hráli jsme hry a byli jsme pořád spolu, lítali jsme v lesích, hráli soutěže. Chodili jste v Krkonoších víc do kopce nebo z kopce? Do kopce. Jasně že do kopce. Nahoru a dolu. Jak ti chutnalo jídlo na Lovraně? Mňam, mňam. Svíčková a knedlíčky, řízeček s kašičkou výborné! Ráno rohlíky byly výborné. Všechno mi chutnalo.

4 Nasavrky Dne jeli žáci sedmé třídy do Nasavrk na dějepisnou exkurzi, abychom poznali, jak žili naši předci (Kelti). Navštívili jsme keltské muzeum, kde nám o Keltech řekli všelijaké informace. Po prohlídce muzea nám pustili film, který se jmenoval Příběh kamene a byl o tom, jak několik Keltů jelo pro kamenné mlýnky a cestou zpět byli přepadeni. Jednoho zabili, ale zbytek zachránil jejich pán. Vrátili se do oppida a pohřbili zabitého a také darovali jeden mlýnek svému pánu za záchranu. Poté se příběh posouvá do 20.století, kde mlýnek na poli v Hradišti u Nasavrk nalézá sedlák. Mlýnek dále putuje do expozice nasavrckého zámku. Po prohlídce jsme šli keltskou stezkou. Když jsme jí prošli, tak na nás čekal pan Zeman s autobusem. Počasí bylo krásně podzimní, nálada perfektní. Klára Dvořáková 7.A Říjnový sběr papíru Sbírali jsme starý papír, naplnili jsme 2 obrovské kontejnery! Vydělali jsme si na nákup nových encyklopedií celkem ,- Kč. To je paráda! Víte, kolik jsme zachránili stromů a víte, jaký hřejivý pocit máme? Organizátoři sběru třída 8.A Dva dny žijeme projektově V listopadu budeme vyrábět vlastníma rukama adventní a vánoční dárečky, aby si je mohly naši rodiče ve škole při jarmarku koupit. Kromě toho nám manželé Kocúrkovi předvedou, jak žili mezi americkými indiány. Nejmagičtější akce roku brzy vypukne Red.

5 9.A i B rozumí r penězům V letošním školním roce se žáci 9. ročníků zapojili do projektu ROZUMÍME PENĚZŮM. Smyslem projektu je pomoci dětem rozumět situacím, které souvisejí s financemi a se kterými se každodenně setkáváme. Finanční vzdělávání má žákům napomoci k tomu, aby se uměli o finančních záležitostech rozhodovat, měli k tomu dostatek důvěryhodných informací, vyznali se v základní finanční terminologii, nabízených produktech a službách. V úterý jsme absolvovali první projektový den a názvem HOSPODAŘENÍ DOMÁCNOSTI. Nejdříve jsme si vybrali role, založili modelové domácnosti, seznámili se s jejich charakteristikou a finančním stavem, vymysleli pro své domácnosti jména a erby ( domovní znamení). Pak jsme si navzájem své domácnosti představili. Tato část nás velmi bavila a líbila se nám. Druhá část už byla více odborná. Učili jsme se pochopit základní strukturu rozpočtu domácnosti, rozlišovat typy rozpočtu a pak jsme se snažili založit rozpočty našich modelových domácností, počítali jsme čistou mzdu a zjišťovali, za co všechno domácnosti musí vynakládat peníze a kolik co stojí. 9.B REDAKCE ChrastParku v Chrudimském deníku Žáci redakce našeho školního časopisu ChrastPark navštívili redakci Chrudimského deníku. Zajímali se o tvorbu novin a seznámili se s jejich internetovou podobou. Provedla je šéfredaktorka p. Netolická a redaktorka P. Janoušková. Otevřela se nám možnost přispívat do Chrudimska a informovat o událostech z našeho města či školy. Red.

6 TŠ Rozhovor s lektorkou Michaelou Chvojkovou : Bohemia CHrast A jejími dvěma tanečnicemi: (odchytla jsem si naší lektorku Míšu Chvojkovou a dvě moje spolutanečnice Míšu Dostálovou a Terču Mošnerovou a udělala jsem s nimi tento rozhovor..) 1.Co tě přivedlo k tancování? Když mi bylo 11 let ráda jsem se koukala na taneční pořady v televizi a ráda jsem se jednotlivé pohyby učila. A tak se maminka rozhodla, že mě přihlásí do TŠ Bohemia Chrast. 2.Jak tě napadlo začít učit tanec? V 18 letech jsem závodně s tancem skončila a po vystudování VŠ mě oslovil p.černý. 3.Je to tvá hlavní práce? Vedle práce lektorky v TŠ je mou hlavní profesí učitelka na střední Hotelové škole Bohemia Chrudim. 4.Máš ráda své tanečníky? Samozřejmě a moc, i když jsou někdy více upovídané než by měli být.. (smích), ale vzájemně se považujeme za druhou rodinku..;) 5.Máte úspěchy? Začínali jsme úplně od začátku, ale postupná práce nám přináší výsledky. Zejména v clipovém tancování. V minulé taneční sezoně jsme získali titul Mistra ČR v kategorii děti solo, small group a team. 6. A váš největší úspěch? Náš největší úspěch se konal kdy jsme postoupili na mistrovství EU do Vídně kde jsme získali 7.finálové místo v small group a 14.místo v TEAM. Do semifinále se také probojovala Aneta Sejkorová - 17.místo. 7.A další velké úspěchy? -4.místo v kt. free style na mistrovství SR -3.místo v kt. free style duo Anna Vágnerová a Marta Lebdušková -1.místo Grabd Prix Mohelnice-Anna Vágnerová -1.místo Grand Prix SR-Marta Lebdušková -A další 8.Děkuji..za tvé odpovědi ;) a ahoj. Není za co a také děkuji..ahoj ;)

7 1.Baví tě to na trénincích? Ano a moc..je sranda a plno se toho naučíme do našeho vystoupení Michaela Jacskona, s kterým budeme vystupovat v tanečních na věnečku..;) 4.Co si myslíš o vašich výkonech? Pořád se zlepšujeme a zlepšujeme. 5.Scházíte se i mimo taneční parket? Ano my pořádáme neustále nějaké akce nebo jak říkáme PÁRTY!!! 6.Jaký máš pocit když si na nějaké soutěži nebo vystoupení? Obávám se, že to zkazím..ale pak vím, že to stejně nějak zatancuji, a když už stojím před těmi všemi lidmi a oni tleskají a povzbuzují nás.. je to bezvadný pocit ta atmosféra..to je to, co k tomu patří a to co 2.Máš ráda svojí lektorku? Jistě,Míša nás všechny naučila suprově tancovat a za to jí dlužíme velký DÍK!! ;) 3.Máte dobrý kolektiv? Určitě..holky mám moc ráda jsou nejlepší!! nás všechny na soutěžích baví..!!! ;) samozřejmě musí být i sranda..(smích), ale s holkama je pořád..!!! 7. tak děkuji a ahoj. Není zač..;)ahoj.. držíme při sobě..!! Marta Lebdušková 6.B Diamond Cats Dne nás navštívily holky z pěvecko taneční skupiny Diamon Cats. Holky byly perfektní! Jsou to čtyři dívky ve věku let. Jmenují se Kristýna Pecková, Týna Šlingrová, Nikol Šneiderová a Hana Hladíková. Jedná se o bývalé členky skupiny 5 Angels. Jejich první píseň se jmenovala One,two step. Další informace o tanečně hudebním seskupení naleznete na Klára Dvořáková 7.A

8 LODNÍ DENÍK Aneb škola v přírodě 2010 Štíří důl Odjížděli jsme v 8:30 od školy. Nálada byla bujará, všichni byli natěšení v očekávání věcí příštích. Dorazili jsme do cíle ve větrném a studeném počasí. To nám ale nevadilo a po obědě jsme se vydali poznávat blízké okolí ubytovny. Po svačině jsme každý nakreslili mloka štíra, podle kterého se tato oblast jmenuje. Výtvory jsme vystavili v jídelně Dopoledne jsme se prošli do Hluboké, pohráli jsme si na hřišti a těšili jsme se na oběd. Zdejší kuchyně je totiž naprosto unikátní a skvělá. Odpoledne jsme se věnovali sportovním soutěžím jako je házení talířů, běh dvojic se svázanými nohami, kopaná a další. Večer jsme skládali puzzle mloka. Docela se nám dařilo a všichni jsme to zvládli. Následovala soutěž TALENTMÁNIA, kde mnozí žáci předvedli své umění v tanci, zpěvu a dalších disciplínách. Postupovalo se do dalšího kola následující den Dnešní dopoledne nás čekala CESTA ŠTĚSTÍ kolem rybníku Řeka. Zvládli jsme to za dvě hodiny, i když cesta nebyla jednoduchá. Museli jsme počkat, až lesní dělníci se svou mechanizací naloží vytěžené dřevo, místy bylo bahna víc, než jsme čekali, ale všichni jsme to bez jakékoli újmy zvládli. Odpoledne připravili páťáci pro druháky BAREVNÉ HRY nakreslili jim různé disciplíny na asfaltovou cestu a věnovali se jim až do svačiny. Absolvovali jsme i skládání tajenky podle indicií skrytých v keřích. Oslavili jsme i narozeniny spolužáka Jirky a dokončili jsme soutěž TALENTMÁNIA. Rozdaly se diplomy a ceny a pak rychle do sprchy a spát Dopoledne jsme skládali mapu okolí KROK ZA KROKEM. Protože konečně vysvitlo sluníčko, zbytek dopoledne jsme věnovali hrám před chatou. Odpoledne jsme soutěžili v TRAKAŘÍCH a DRAKIÁDĚ. Večer jsme uspořádali rozlučkovou DISKOTÉKU Po snídani jsme naložili zavazadla, vyfotili se před hlavní budovou, dostali jsme pamětní medaile a hurá domů. Cestou jsme si ještě udělali malou zastávku v Polničce, kde jsme obdivovali plastiku koně a pozorovali jsme parkurový trénink. Před školou už netrpělivě přešlapovali někteří z rodičů, na které jsme se po týdnu také těšili. 5.třída

9 NÁSTRAHY V NAŠEM OKOLÍ Svět Je plný nebezpečí Může nás to zastihnout kdekoliv, kdykoliv a to i když to nejméně čekáme. Myslíte si, že ne? Proč by se někdo strefil zrovna do vás? Představ si situaci: Jdeš ze školy domů a zastaví u tebe cízí člověk v autě. Nabídne ti odvoz domů. Co odpovíš? Jsou dvě varianty: špatná: souhlasíš a nasedneš do auta, on tě, ale neodveze domů, ale na nějaké místo, kde by ti mohl i ublížit. správná: nesouhlasíš a vymluvíš se, že už to máš jenom kousek. Kdyby tě pořád obtěžoval či přemlouval, jdi k nejbližšímu domu a tam třeba zazvoň a přivolejte Policii. M. Hubinková+ K. Horčičková 9.B Kyberšikana K čemu nám jsou různé portály na internetu? K tomu, abychom se měli čím bavit? Každý z nás má nějaký profil někde na internetu, má tam datum narození, fotky a v těch nejhorších případech číslo mobilního telefonu! Stalo se vám, že jste si všimli nějakého videa, kde např.někoho mlátí, shazují apod.? Myslím, že ANO! Teď mě napadá třeba facebook. Napíšeme si tam např: Pápánkuju výborňoučkou sekanou! Mňamky! Pár vašich známých vám tam dá komentář typu: Mmm, dal bych si. Mňaminka. apod. Převedeme to do reality. Sedíš ve škole a naproti tobě si někdo sedne a ty zopakuješ tuhle větu. Co si o tobě ten dotyčný pomyslí? Že jsi trapný/trapná. Internet je jiný svět. Plný ideálů, krásných věcí a schovávání se za něco, co nejsme. To jsme se stále nedostali úplně k té typické KYBERŠIKANĚ. Co je vlastně kyberšikana? Šikana po internetu, různá videa, volání na mobilní telefon, výhružky přes internet a mobil apod. A jak to končí? Totálním zdeptáním toho dotyčného a v tom nejhorším případě sebevraždou. Každý z nás chce být na internetu něčím zajímavý. Starším věkem, nádhernými fotkami apod. Jak to končí? Někdy dobře a někdy kyberšikanou. Tak asi nejlepší řešení by bylo nedávat telefonní číslo ani adresu na internet. Jo, taky si říkáte, že oni jsou šikovní a klidně se vám tam dostanou? To je přesně špatnost internetu. Bez něj nemůžeme být, ale s ním můžeme mít problém. Klára Pflegerová 9.B

10 Facebook mor, kterého se jen tak nezbavíte Také jste propadli této moderní sociální síti? Možná si to zatím ani neuvědomujete. V USA je Facebook skoro jako občanský průkaz a nemít ho, je společenská sebevražda. Mnohdy se tam facebookový účet používá jako ID (např. pro studentský průkaz), takže je jeho vlastnictví doslova povinnost (poznámka redakce: V USA Facebook vznikl původně jako studentský server jeho účelem bylo předávání si informací o odpadajících hodinách, o písemných pracích a referátech. V českém prostředí je FB využívaný odlišně.). Doufám, že u nás se jeho obliba tak daleko nedostane. Obzvláště oblíbené u mladých lidí je informovat své FB přátele o jejich společenských akcích. Ne zřídka se obyčejné pivo s přáteli projeví hned v několika zprávách. V poledne se těšíte, večer jdete a další zprávy pak přijdou po návratu ohledně průběhu této akce. Já vím, je třeba přátelům ukázat, že jste super společenští lidé, ale někdy mi to přijde dost směšné. Nejhorší (paradoxně) je, že Facebook vám při kontrole aktualizací přátel zabere jenom pár minut nebo i méně. Tento nevinný čas vám pak dovoluje kontrolu provádět pokaždé, když se dostanete k počítači připojenému k internetu. Pokud pak jste u počítače delší dobu, snadno se přistihnete, že na Facebook nakukujete každou chvíli. Sečteno podtrženo, Facebook sebere nechutně velké množství času. Nechutně velké množství času? Pouhým čtením novinek přátel (a jejich psaním) opravdu vyhodíte hodně času, nicméně možná jsem použil silné slovo. Nechutně velkým množstvím se stane až tehdy, když začnete používat pitomé aplikace, budete vyplňovat stupidní kvízy a hrát hry, jejichž účel je jediný - zabít čas. To se jim samozřejmě díky prvkům z RPG her (především zlepšování své herní postavy) velmi dobře daří a člověka tato honba za ničím, jako např. ve hre Mafia Wars, začne rychle bavit. Přidejte možnost soupeřit s přáteli a člověk je lapen. Zdroj: Petr Neufinger

11 Astrid Lindgrenová Aby byly vaše hlavy chytré Spisovatelka Datum narození: / datum úmrtí: / Místo narození: Vimmerby, Švédsko Astrid Lidgrenová se narodila jako dcera farmáře. Dětství a mládí prožila ve Vimmerby na jihu Švédska v kraji Smaaland.. Pracovala zprvu v redakci regionálních novin. V devatenácti letech odešla do Stockholmu. Zde absolvovala školu pro sekretářky a dostala práci v advokátní kanceláři. Později se provdala a starala se o dvě děti. Vyprávěla jim vymyšlené pohádky, které si postupně zapisovala a tak se z ní stala spisovatelka. Díla: Britt-Mari se svěřuje, 1944 Pipi Dlouhá Punčocha, 1945 Pipi se nalodí, 1946 Děti z Bullerbynu, 1946 Mistrovský detektiv Blomquist, 1946 Pipi Dlouhá Punčocha v Tichomoří, 1948 Skřítek Nils Karlsson, 1949 Kalle Blomquist žije nebezpečně, 1951 A další Zdroje tohoto článku: wikipedia.cz, spisovatele.cz Martin Křičenský 8B. Rys Rys ostrovid je největší evropská kočkovitá šelma. Žije v Evropě a v Asii. Její příbuzné šelmy jsou: kočka domácí, puma, kočka divoká a jaguár. Zajímavá poznámka: Víte proč má rys na uších štětinky? Asi si myslíte, že jsou jenom tak na parádu? Ne, to se mýlíte, protože štětinky má proto, aby lépe slyšel. Hedvika Vighová, 7.A

12 Camp rock 1 Camp rock vypráví příběh Mitchie, talentované dívky, která chce na nejlepší rockový tábor. Letem filmovým světem Nejdříve jí rodiče řeknou, že nemůže, ale poté její matka získá práci kuchařky na táboře a vezme ji s sebou. Tam Mitchie potká Shanea - skrývající se hvězdu, která na tábor přijela proto, aby tu našla inspiraci... Mithie se snaží získat sympatie nejpopulárnější dívky tábora, Tess. Aby se připojila k její skupině, dělá, že je někdo jiný než ve skutečnosti. Ale lež má krátké nohy... Anežka Doležalová, 7.A DISNEY CHANNEL!!! Známý satelitový program pod názvem Disney Channel je v plném proudu. Plno známých seriálů a filmů se dostávají do televizních obrazovek aby pobavili malé děti a děti ve věku do 15let. Tento program vlastní plno známých a proslavených filmů a seriálu jako např. High school musical, Hannah Montana, Kouzelníci z waverly, Gepardí kočky, Camp rock a plno dalších.v této době nám do televizních obrazovek také přišla poslední a nejdojemnější řady Hannah Montana navěky kde odhalí své dlouho utajované tajemství..také se k nám dostává nová a zábavná řada Sladký život na moři dřív známé jako Sladký život Zacka a Codyho Tyto známé,zábavné seriály jsou k vidění právě na Disney Channel..tak pojďte a dívejte se!! Marta Lebdušková 6.B Harry Potter a relikvie smrti 17.listopadu přišlo do českých kin sedmé a poslední pokračování dobrodružství Harryho Pottera (Herry Potter a relikvie smrti) konkrétně 1.díl. Část začíná ve chvíli, když se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti - viteály. Spoléhat musí jen sami na sebe a to víc než kdy dříve, protože jim už profesoři nepomohou a budou také bez ochrany profesora Brumbála. Navíc jsou mezi nimi temné síly, které se je snaží rozdělit. Mezitím se svět kouzelníků stane nebezpečným místem pro všechny nepřátele Pána zla. Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a terorizují a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěl postavit. To nejcennější, co Voldemort chce, ale stále hledají: Harryho Pottera. Vyvolený se stal loveným. Harryho jedinou nadějí je, že najde viteály dřív, než Voldemort najde jeho chcete vidět víc? Zajděte si do kina. Ale nečekejte pohádku! Poslední díl Herryho Pottra má blíž k hororu!!!

13 Dračí hrad Jak se Drak pokusil pomstít králi na pokračování Kdysi dávno žil jeden král, který dřív vyhnal jednoho Draka a nakázal mu, aby se nikdy nevracel. Ale o deset let později se Drak rozhodl:,,proč bych měl dál trpět a poslouchat jeho rozkaz, abych se nikdy nevracel?! Vyletěl ze své sluje přímo do království, a aby se pomstil, ukradl králi kouzelné žezlo a vrátil se zpět do svého dračího hradu. Král nechal poslat několik výprav, které měly za úkol získat žezlo zpět, ale žádná z nich neuspěla a království jen přicházelo o potřebné bojovníky (po ukradení žezla začalo království napadat mnoho temných rytířů). Když král zjistil, že nezíská žezlo vlastními silami, rozhodl se, že požádá o pomoc. Poslal tedy své posly do spřátelených království, jestli by mu mohli na pomoc poslat své bojovníky. Tak vznikla malá skupinka hrdinů, kteří se dali do služeb krále, aby pro něj získali kouzelné žezlo. Království Sim poslalo válečníka Argila: Argilos je silný a i bez brnění není tak snadné mu ublížit. Argilos je také velmi statečný, zkušený a houževnatý bojovník. Jako správný bojovník umí použít všechny zbraně. Království Fishn poslalo trpaslíka Fista: Fist je poměrně silný bojovník a jeho obrana je velmi účinná a zvlášť pokud má brnění. Fist velmi rád používá obouruční sekeru. Amazonské království vyslalo princeznu Neriu: Amazonka Neria patří k velmi obratným, zkušeným válečníkům. Přesto, že není moc silná a odolná je dobrá stopařka a lovkyně. Nejraději má luk a nikdy si nezvolí obouruční zbraň. Království Morzano vypravilo Arkánu: Arkána je velmi statečná, zkušená a houževnatá bojovnice. Jako správná bojovnice ovládá všechny zbraně. Je docela silná a odolná. Království Barbarů vyslalo Parbata: Parbat je i bez brnění a zbraní nejsilnější válečník. Barbarové jsou velký a drsný národ. Umí používat všechny zbraně. Kvůli jeho nízké inteligenci neumí Parbat používat dva kouzelné předměty: Kouzelný klíč, který odemyká všechny zamčené dveře a Plášť neviditelnosti. A poslední království Mjů poslalo Arspela: Arspel je divoký a zkušený válečník. Má rád luky. Stejně jako Neria je docela slabý a málo odolný. Když skupinka dorazila do hradu, poklekla před králem a všichni najednou prohlásili:,,já vám žezlo přinesu můj pane, abyste už nestrádal. Víme, že to žezlo má moc držet nepřátele zpět. A odešli. Vydali se do města, kde bylo vše, co mohli ke svému úkolu potřebovat. Byl tam pasíř s brněním, pekař s jídlem a loučemi, kouzelník s magickými předměty, zbrojíř se zbraněmi, hostince, koně, rozcestníky a věštírny. Nejdřív si museli nakoupit zboží a projít městem. A o několik mil dál našli vchod do DRAČÍHO HRADU. Pokračování příště Andrea Křiklavová, 5.A

14 Vánoce, vánoce přicházejí Vánoční cukroví Když si budete chtít taky vlastnoručně,, upéct cukroví nebo nebudete mít moc surovin, tak můžete vyzkoušet tento jednoduchý recept. Křupinky Tabulka čokolády a například: oříšky müsli celozrnné lupínky atd. V páře rozpustíme čokoládu a poté do ní přisypáváme zbytek surovin. Nasypeme tolik, aby se hmota neroztekla, když ji dáme na pečící papír. Dáme tedy na pečící papír menší kolečka hmoty a necháme ztuhnout asi přes noc. Až ztuhnou, dáme do misky, na talířek, do krabice, atd. Dobrou chuť! A. Doležalová 7.A Tati, celý den jsem nejedl maso, abych viděl zlaté prasátko, tak proč jsem ho neviděl? stěžuje si o Štědrém večeru Filípek. To víš, chlapče, dnešní doba. Jak je něco ze zlata, hned ti to ukradnou!

15 Můj táta je kutil, chlubí se kamarádům Jenda. Když nám o Vánocích nesvítily svíčky na stromečku, začal je opravovat. A nakonec to dopadlo tak, že když je zapojil do zásuvky, svíčky nic a začal nám svítit taťka! Jožka se modlí před Vánocemi a na konci modlitby zakřičí: "Ježíšku, dones mi kolo!" "Ježíšek není hluchý," domlouvá mu sestra. "Ale naše babička jo." Martin Křičenský a Osmisměrka Amerika, bonbon, erby, eso, kola, lak, lama, ledy, Leo, les, lesy, lék, los, maso, mák, Nela, nok, nůž, opona, orel, pasta, pes, pole, rok, rosa, sopka, sova O L B P B O O L N E D L L U R O S A E S E É O S N M O S O P K A A E P N Y V A M E R L A A Ř A S Á I B O R E L L O I T K O CH K B D Á K O L A N Ů Ž Z Y Y Í L A K

16 Redakce školních novin ZŠ Chrast s použitím zdrojů z internetu a knih 2010

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: František Miker, Lukáš Pěkný, Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina, dne 2. 7.

Více

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Slavnostní zahájení 3.9. Jičín město pohádky Růžovo-oranžový den Krakonošův trojboj 13.9. Jičín - město pohádky Na tento

Více

TULIPÁNEK Jaro v ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi 2013

TULIPÁNEK Jaro v ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi 2013 ŽÁKOVSKÝ ČASOPIS TULIPÁNEK 30. O4. 2013-1 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA SUCHOHRDLY U MIROSLAVI VYDÁVAJÍ ŽÁKOVSKÝ ČASOPIS TULIPÁNEK Jaro v ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi 2013 Chtěli jsme Vás informovat,

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

Gymnázium Nymburk. Členství ve sportovním klubu TSK DYNAMIK. Karolína Rejmanová 1PB 2O13

Gymnázium Nymburk. Členství ve sportovním klubu TSK DYNAMIK. Karolína Rejmanová 1PB 2O13 Gymnázium Nymburk Členství ve sportovním klubu TSK DYNAMIK Karolína Rejmanová 1PB 2O13 1 OBSAH 1. ÚVOD 2. JAK TO VŠECHNO ZAČALO 3. PRVNÍ ROK BYL TĚŽKÝ 4. DOSTAVILY SE VÝSLEDKY 5. ZALOŽENÍ NOVÉHO KLUBU

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

ŠKOLTÝN. Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3

ŠKOLTÝN. Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3 ŠKOLTÝN Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3 Obsah 1. Lyžařský výcvikový kurz 2. Tři králové, zápis do 1. třídy 3. Zimní škola v přírodě 4. Vánoční laťka, florbal starší dívky

Více

Z Chorvatska vezeme medaile

Z Chorvatska vezeme medaile Z Chorvatska vezeme medaile Jsou za námi další, již XXIV.Mezinárodní salesiánské hry, které se konaly v chorvatském Zagrebu. Již tradičně několik let Česká republika vyslala své nejlepší stolní tenisty,

Více

AŤ SE. 2. číslo 2011

AŤ SE. 2. číslo 2011 AŤ SE 2. číslo 2011 VÍ Úvodník Milí čtenáři a čtenářky časopisu Ať se ví! V tomto čísle na nás čeká spoustu nového. Dočtete se zde o turnaji ve florbale a přehazované. Dozvíte se, jak vypadalo vystoupení

Více

VŠEZNÁLKOVY NOVINY č. 1 Třídy 5.B MILÉ DĚTI, po krásných prázdninách jsou tady zase vaše noviny. Vítáme všechny prvňáčky a doufáme, že se vám naše noviny budou líbit. Můžete se těšit na básničku, křížovku,

Více

[PENÍZE - MANAŽEŘI] 28. října 2007

[PENÍZE - MANAŽEŘI] 28. října 2007 Úvod Zdravím vás všechny a vítám vás. Jsem moc rád, že jste dnes dorazili. Dnes začneme spolu mluvit o penězích. Vím, že je to velice kontroverzní téma. Ne jenom z pohledu lidí mimo církev. Nedávno zveřejnili

Více

prosinec 2012 ročník XI číslo 4

prosinec 2012 ročník XI číslo 4 prosinec 2012 ročník XI číslo 4 Trochu obav a pytel legrace a dobrot Letošní mikulášskou nadílku zajistili žáci z 6.A (čert klečící Erik Skalník, stojící zleva čert Terka Kampová, anděl Kristýna Hřídelová,

Více

Cool school. Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI. Aktuální dění a šéfredaktorka. o pí uč. Polášková. Studijní okénko. o Tereza Hrošová (9.

Cool school. Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI. Aktuální dění a šéfredaktorka. o pí uč. Polášková. Studijní okénko. o Tereza Hrošová (9. NAŠI REDAKTOŘI Aktuální dění a šéfredaktorka o pí uč. Polášková Cool school Listopad / 2 Bezva škola Studijní okénko Sport o Tereza Hrošová (9.A) o Martin Zikl (6.C) o Roman Prax (6.C) Rok se s rokem sešel

Více

Masarykova ZŠ a MŠ Železnice Školní rok 2014/2015 Číslo časopisu: 2. Období: PROSINEC

Masarykova ZŠ a MŠ Železnice Školní rok 2014/2015 Číslo časopisu: 2. Období: PROSINEC Masarykova ZŠ a MŠ Železnice Školní rok 2014/2015 Číslo časopisu: 2. Období: PROSINEC Rozloučení s kalendářním rokem 2014 Ani jsme se nenadáli (opět! ) a už se blíží nový kalendářní rok ( už zase!). Vážení

Více

Projektové noviny. II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč. Den otevřených dveří

Projektové noviny. II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč. Den otevřených dveří Projektové noviny II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč Den otevřených dveří 30.11.2005 Základní škola Masarykova 412, Kolín 3 ÚVOD 30.listopadu 2005 se konal Den otevřených dveří. Mohli se přijít podívat

Více

Projekt: Pohyb a výživa

Projekt: Pohyb a výživa Základní škola a Mateřská škola Ústí nad labem, Jitřní 277, p. o. Projekt: Pohyb a výživa Téma: Světový den výživy Školní rok: 2014-2015 Třída: 5. Datum. 16. 10. 2014 Světový den výživy v 5. třídě Každoročně

Více

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník Vychází s finanční podporou Sdružení rodičů a přátel žáků Základní školy Kostelec u Holešova Zahájení nového školního roku Akce ve škole Školní

Více

V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO BRANNÉ CVIČENÍ CO JE TUNING

V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO BRANNÉ CVIČENÍ CO JE TUNING Školní časopis ZŠ Vyškov, Nádražní 5 Září říjen 2006 Tradiční exkurze našich žáků a učitelů do Prahy. V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO

Více

22. základní škola Plzeň

22. základní škola Plzeň 22. základní škola Plzeň Třída: 7. A Jméno: Lenka Hirmanová Datum:29. 11. 2008 1 Skoro každý měl ve školce stejný sen, co by chtěl dělat Jako malá jsem měla různé zájmy, i když některé se moc nezměnily.

Více

ŠKOLÁČEK LEDEN 3.ČÍSLO 2015/16 OBHÁJILI JSME TITUL EKOŠKOLA

ŠKOLÁČEK LEDEN 3.ČÍSLO 2015/16 OBHÁJILI JSME TITUL EKOŠKOLA ŠKOLÁČEK LEDEN 3.ČÍSLO 2015/16 OBHÁJILI JSME TITUL EKOŠKOLA Nejdůležitější body: Nechtěl bych tam žít V pubertě České obyčeje Nechceme války ani terorismus Anketa : Moje nejoblíbenější kniha 11. prosince

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76 Obsah: Slovo ředitele školy. Škola v přírodě, cyklistická soutěž, Výlet do Březnice, dopravní hřiště, recitační soutěž

Více

Smajlík. V tomto díle najdete: Zahájení školního roku... 2. Přespolní běh 2. Sběr papíru... 3. Evropský den jazyků 4. Draví ptáci..

Smajlík. V tomto díle najdete: Zahájení školního roku... 2. Přespolní běh 2. Sběr papíru... 3. Evropský den jazyků 4. Draví ptáci.. 36. vydání Smajlík září říjen 2015 Slovo šéfredaktora: Jsme zpět po dvouměsíčních prázdninách, v novém školním roce 2015/2016, s novými prvňáčky a novou redakcí našeho časopisu Smajlík. V prvních dvou

Více

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE Žáci 1. ročníku ZŠ Rosice a jejich třídní učitelky Zpravodaj Rosicka Rosa

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE Žáci 1. ročníku ZŠ Rosice a jejich třídní učitelky Zpravodaj Rosicka Rosa Měsíc duben přinesl celou řadu akcí. Hned na začátku měsíce dne 4. 4. vyrazili žáci devátých tříd na exkurzi do Jaderné elektrárny v Dukovanech. Tuto exkurzi každoročně organizuje komise fyziky. V informačním

Více

ZAPOMENUTÝ VĚŠTEC. Moje 13. narozeniny - píše Maruška. Breaking News. a neb příbě hy z loňského roku. 7. třída ZŠ Vápenná

ZAPOMENUTÝ VĚŠTEC. Moje 13. narozeniny - píše Maruška. Breaking News. a neb příbě hy z loňského roku. 7. třída ZŠ Vápenná ZAPOMENUTÝ VĚŠTEC a neb příbě hy z loňského roku original stories since 2014 7. třída ZŠ Vápenná January 2016 Vážení čtenáři, v jubilejním, mírně opožděném 20 vydání Věštce si můžete přečíst, jak slavila

Více

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Středa a pátek byli v minulém týdnu u dopravního podniku ve znamení tajných výletů. Tajných a dobrodružných výletů pro školní

Více

Deník mých kachních let. Září. 10. září

Deník mých kachních let. Září. 10. září Deník mých kachních let Září 10. září Kdybych začínala psát o deset dní dříve, bylo by zrovna 1. září. Den, na který jsem se těšila po několik let pravidelně, protože začínala škola. V novém a voňavém

Více

Úvodní slovo : - ) Za tým Školáčku Aďa, Aďa a Klárka

Úvodní slovo : - ) Za tým Školáčku Aďa, Aďa a Klárka Úvodní slovo : - ) Ahoj milí noví a i staronoví čtenáři. Doufáme, že se vám bude líbit naše první číslo. Dozvíte se o akcích, které byly od začátku školního roku. Připravili jsme si k článkům i zajímavé

Více

TeGe. 1.číslo Říjen 2012. Deváťáci na Lysé hoře. Maškarák na škole v přírodě

TeGe. 1.číslo Říjen 2012. Deváťáci na Lysé hoře. Maškarák na škole v přírodě Deváťáci na Lysé hoře TeGe Maškarák na škole v přírodě 1.číslo Říjen 2012 16 Ahoj kluci a holky, letos spadá příprava časopisu TEGEMÁK žákovskému parlamentu na rozdíl od předchozích let, kdy byl vydáván

Více

VÝPRAVY A AKCE KMENE. Strá nká 1

VÝPRAVY A AKCE KMENE. Strá nká 1 Kmen Ťapáč Liga lesní moudrosti Zázvorkova 1999, Praha 13 - Lužiny www.tapac.webnode.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA KMENE ŤAPÁČ ROK 2014 Tento dokument obsahuje výroční zprávu kmene Ťapáč za uplynulý rok. Jsou zde

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

Křížovka. Hádánky. cena 5 Kč

Křížovka. Hádánky. cena 5 Kč Křížovka 1 2 3 4 5 6 7 1. ročník, 4. číslo 1 zvíře, které umí stát ve vodě jedné noze 2 budova, ve které učíme 3 je to na nebi, svítí to a hřeje 4 zvíře, které dělá iá, iá 5 jak řekne psaní jinak 6 ledový

Více

Na Týřově FUN AEROBIC Rakovník

Na Týřově FUN AEROBIC Rakovník Na Týřově A. Herinková V neděli jsme byli s maminkou, tatínkem a Adélkou na Týřově. Je to zřícenina středověkého hradu. Stojí nad soutokem berounky s Úpočským potokem. Jsou odtud krásné výhledy do okolí.

Více

PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016

PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016 PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016 Na začátku školního roku při nástupu do školní družiny dostane každý žák pro rodiče: Zápisní lístek (u zápisu) Pokyny pro zájemce ŠD Notýsek školní družiny,,vnitřní řád školní

Více

Září Vítání prvňáčků

Září Vítání prvňáčků Září Vítání prvňáčků Letošní školní rok začal v pondělí 3.září. Již tradičně se všichni budoucí prvňáčci (letos jich je 48) shromáždili se svými rodiči na školním hřišti. Čekaly tam na ně paní učitelky

Více

PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016

PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016 PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016 Na začátku školního roku při nástupu do školní družiny dostane každý žák pro rodiče: 1.,, Vnitřní řád školní družiny (příloha) 2. Zápisní lístek 3. Pokyny pro zájemce ŠD 4.

Více

Hurá do školy. Beseda s Policií ČR. Školní akademie. Jedeme na výlet. Bezpečně nejen do školy. Výtvarka trochu jinak. Dušíkoviny

Hurá do školy. Beseda s Policií ČR. Školní akademie. Jedeme na výlet. Bezpečně nejen do školy. Výtvarka trochu jinak. Dušíkoviny Bezpečně nejen do školy Hurá do školy Beseda s Policií ČR Jedeme na výlet Školní akademie Výtvarka trochu jinak Dušíkoviny Jaké byly? O tom nám napsali naši žáci. Tak se podívejte. Prázdniny v kempu u

Více

Michal Malátný z Chinaski: Jsem chodící reklama na rodičovství a manželství Neděle, 17 Květen 2015 00:33

Michal Malátný z Chinaski: Jsem chodící reklama na rodičovství a manželství Neděle, 17 Květen 2015 00:33 V poslední době se vám velmi daří. Vydali jste novou desku, sbíráte jedno ocenění za druhým a jste uprostřed vyprodaného turné. Co plánujete po jeho zakončení? 1 / 6 Turné se sice blíží ke svému závěru,

Více

Redakce: pour féliciter 2012

Redakce: pour féliciter 2012 Redakce: Jakub Meinlschmidt, 6. B Jana Kučerová, 6. B Natálie Slováková, 6. B Markéta Novotná, 6. B Šárka Blažejovská, 6. A Mirka Kunešová, 6. A Hana Gavlíková, 6. A Veronika Makovcová, 7. C Klára Jurenková,

Více

KVĚTEN Vrchol sportovních her 4x4 za účasti našich žáků, výměnné pobyty s partnerskými školami z německého Mellendorfu a Wittenbergu nebo další z barevných dnů v 1.A... To je jen ochutnávka aktivit naší

Více

ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí.

ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí. ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí. Jenom proto, že je hezky, každý čeká, že budete venku a skotačitˮ nebo tak něco. A když venku netrávíte každou vteřinu, hned

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

Jak Ježíšek naděloval radost také v tištěné verzi

Jak Ježíšek naděloval radost také v tištěné verzi Jak Ježíšek naděloval radost také v tištěné verzi Objednat můžete na www.fragment.cz František Ber Jak Ježíšek naděloval radost e-kniha Copyright Fragment, 2014 Všechna práva vyhrazena. Žádná část této

Více

Co by chtěli změnit na Očku?

Co by chtěli změnit na Očku? Letos tvoří Očko 8. třída jsme velice kreativní a zábavní a doufáme, že se vám to bude líbit. A to jsme my: Kristýna Menšíková Hana Staniszová Lucie Válková Anna Šamajová Tereza Niemczyková Martina Berešová

Více

Časopis dětí z DD Opava. Dětský domováček

Časopis dětí z DD Opava. Dětský domováček Časopis dětí z DD Opava Dětský domováček Září 2015 0 Úvodník Stejně jako každý rok s pravidelnou nevyhnutelností přišel první měsíc školního roku září, tak se stejnou pravidelností vychází i váš dětský

Více

Projekt Karneval. 2. třída Broučci

Projekt Karneval. 2. třída Broučci Projekt Karneval 2. třída Broučci školní rok 2010/2011 Bělohradská mateřská škola Horní Nová Ves, Lázně Bělohrad Pracoviště Horní Nová Ves Název třídy: Broučci 2. třída Školní rok: 2010/2011 Učitelky:

Více

PLÁN AKCÍ NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY 2015/2016 ZÁŘÍ 2015

PLÁN AKCÍ NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY 2015/2016 ZÁŘÍ 2015 PLÁN AKCÍ NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY 2015/2016 ZÁŘÍ 2015 Divadlo v MŠ divadlo Silesia Ostrava pohádka Byla jednou koťata 2.9.2015 v 9:00 hod. všechny třídy MŠ Schůze výboru KPŠ 8.9.2015 v 15:00 hod. Výbor KPŠ

Více

PROSLOV ŠÉFREDAKTORA

PROSLOV ŠÉFREDAKTORA PROSLOV ŠÉFREDAKTORA Jmenuji se Vitaliy Sas a byl jsem zvolen za šéfredaktora tohoto časopisu. V tomto časopise Vám přineseme spoustu zajímavých článků o událostech za posledních pět měsíců, od kulturních

Více

Zpracovala Nová Milena - příběhy Čeháková Ludmila korektura Ing. Vlach

Zpracovala Nová Milena - příběhy Čeháková Ludmila korektura Ing. Vlach Celý měsíc se budeme seznamovat s pojmem láska. Musíme poznat co to slovo znamená. Před každým křesťanským kruhem si budeme vyprávět jeden mini příběh a vy samy děti určíte, zda je to láska a pohoda nebo

Více

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není odpad. Děti zjistily hravou formou, co to je separace odpadu a kompostování.

Více

Autorem materiálu je Mgr. Renáta Lukášová, Waldorfská škola Příbram, Hornická 327, Příbram, okres Příbram Inovace školy Příbram, EUpenizeskolam.

Autorem materiálu je Mgr. Renáta Lukášová, Waldorfská škola Příbram, Hornická 327, Příbram, okres Příbram Inovace školy Příbram, EUpenizeskolam. Šablona č. 7, sada č. 1 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Člověk a jeho svět Člověk a jeho svět Rodina Příbuzenské vztahy v rodině, orientace v čase, život ve městě x vesnici Ročník

Více

Kateřina Gutwirthová Ennerdale. 2. dopis 24. 10. 2009 Mnoho tváří JAR. Sanbonani z JAR,

Kateřina Gutwirthová Ennerdale. 2. dopis 24. 10. 2009 Mnoho tváří JAR. Sanbonani z JAR, Sanbonani z JAR, měsíc se s měsícem sešel a já už jsem skoro 2 měsíce v JAR. Zatímco k vám přišel podzim, k nám dorazilo jaro a s ním mnoho změn. S prvním jarním dnem k nám přišly 30 ti stupňové teploty,

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. 8. číslo prosinec 2010

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. 8. číslo prosinec 2010 Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov 8. číslo prosinec 2010 Hoj, ty Štědrý večere, ty tajemný svátku, co že komu dobrého neseš na památku. Vánoce, Vánoce

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

,,Dnes jím jako Konžan

,,Dnes jím jako Konžan ,,Dnes jím jako Konžan Během celého března probíhala akce s názvem,,dnes jím jako Konžan. Smyslem bylo přiblížit žákům zábavnou formou, jak vypadá život jejich vrstevníků v Kongu, co dělají, jak tráví

Více

ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ

ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ Kaple sv. Prokopa, Klokočka ČÍSLO ZDARMA Klokočská stezka Na poslední chvíli jsme změnili plán našeho tradičního sobotního výletu a vypravili jsme se pěšky, společně i s pejskem,

Více

Jiří Glet PAVLÍK A RYTÍŘ JAN Z MICHALOVIC

Jiří Glet PAVLÍK A RYTÍŘ JAN Z MICHALOVIC 1 Jiří Glet PAVLÍK A RYTÍŘ JAN Z MICHALOVIC 2 Copyright Autor: Jiří Glet Vydal: Martin Koláček - E-knihy jedou 2014 ISBN: 978-80-7512-073-1 (epub) 978-80-7512-074-8 (mobipocket) 978-80-7512-075-5 (pdf)

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 28

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 28 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 28 Obsah: Slovo ředitele školy, zahájení školního roku, dětské tvorba, vyhodnocení sběru. Září 2010 TOCHOVICE 76 262

Více

Co je to vlastně Baltík?

Co je to vlastně Baltík? Ve dnech 20. - 22. 4. 2012 se v prostorách Holického Gymnázia uskutečnil 10. ročník celostátní soutěže Mlady programátor v programovacím jazyce Baltík. Co je to Baltík a jak soutěž probíhá? Co je to vlastně

Více

BRUSLENÍ NA MILEVSKÉM STADIONU

BRUSLENÍ NA MILEVSKÉM STADIONU MAŠKARNÍ REJ Jihočeský folklórní soubor Kovářovan ve spolupráci základní školy Kovářov s dětským folklórním souborem Kovářovánek již tradičně uspořádal MAŠKARNÍ REJ. S tombolou letošního jedenáctého reje

Více

Divadelní žabka. Za účastníky napsala paní učitelka Tománková

Divadelní žabka. Za účastníky napsala paní učitelka Tománková 4 Březen / duben 2009 Naši milí čtenáři! Po delší odmlce vás znovu všechny vítám na stránkách školního časopisu Školáček. Je vidět, že se vám časopis zalíbil, neboť si jej chodíte stále víc a víc půjčovat.

Více

Motto: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život

Motto: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE Leden 2012 Motto: Učíme se pro život Obsah : Beseda s policií.........1 Sportovní dopoledne..........2 INFO ze ZŠ a MŠ v nemocnici..3-4

Více

Duben 2012 PŘIVOLÁVÁME JARO VELIKONOČNÍ BAŠTĚNÍ

Duben 2012 PŘIVOLÁVÁME JARO VELIKONOČNÍ BAŠTĚNÍ Duben 2012 PŘIVOLÁVÁME JARO Příroda se ještě nestačila probudit ze zimního spánku, proto se žáci 4.A rozhodli, že jí pomohou. Každý si do misky naplněné vlhkou vatou zasel semínka řeřichy dánské, která

Více

Píšete dětem černé puntíky, když něco zapomenou? Nebo jim dáváte jiný trest?

Píšete dětem černé puntíky, když něco zapomenou? Nebo jim dáváte jiný trest? Rozhovor s... Zajímá nás i to, co se děje na prvním stupni. Proto jsme vyzpovídali paní učitelku Janásovou a paní učitelku Drštičkovou. Chtěli jsme hlavně vědět, jak se daří jim a jejich prvňáčkům. PANÍ

Více

Listopad 2010 TANEČNÍ PRO DEVÁTÉ TŘÍDY. Do tanečních jsme začali chodit v říjnu, tradičně do našeho divadla ve škole.

Listopad 2010 TANEČNÍ PRO DEVÁTÉ TŘÍDY. Do tanečních jsme začali chodit v říjnu, tradičně do našeho divadla ve škole. Listopad 2010 Akcí v tomto měsíci nebylo mnoho, skoro to vypadalo na klid před prosincovou bouří. V prosinci naopak jedna akce stíhá druhou. Přesto to, co se událo v listopadu, skutečně stojí za zmínku.

Více

Kamil Lukáš Zach, 7. tř.

Kamil Lukáš Zach, 7. tř. Dne 16.4. 2014, den před Velikonočními prázdninami, učitelé uspořádali program. Na jednotlivých stanovištích jim pomáhali žáci 9. třídy. Na začátku hodiny jsem dostal papír. Byli na něm napsáni členové

Více

Školní rok 2009/2010

Školní rok 2009/2010 Školní rok 2009/2010 Tak..:) Konečně máme za sebou další rok a za několik dní tady máme opět t prázdniny..:) Určit itě se už všichni těšíte t na ty dny plné koupání, užívání sluníčka, nějaká ta dovča atd.

Více

Ilustrovala: Michelová Kristýna 5.A Redakce: ZŠ U Nemocnice 8.A členové: Long Nguyen, Jakub Jánský, Zdeněk Bárta, Tomáš Vršek Nikola Neumannová,

Ilustrovala: Michelová Kristýna 5.A Redakce: ZŠ U Nemocnice 8.A členové: Long Nguyen, Jakub Jánský, Zdeněk Bárta, Tomáš Vršek Nikola Neumannová, Ilustrovala: Michelová Kristýna 5.A Redakce: ZŠ U Nemocnice 8.A členové: Long Nguyen, Jakub Jánský, Zdeněk Bárta, Tomáš Vršek Nikola Neumannová, Hanka Šinkorová co už to umí, mohou sami do časopisu přispívat.

Více

Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník

Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník Září Cestička do školy Odpočinková činnost- volné rozhovory s dětmi o nových zážitcích,poslech

Více

Wendy čekala před domovními dveřmi své učitelky

Wendy čekala před domovními dveřmi své učitelky 2. Lekce klavíru Wendy čekala před domovními dveřmi své učitelky klavíru, svírala noty a snažila se potlačit napjaté chvění, které před lekcemi cítívala. Windy! Pojď dál, pojď dál! Drobná, elegantně oblečená

Více

Autorky : Luss Merhautová & Baruš Vosk

Autorky : Luss Merhautová & Baruš Vosk červen 2012 Závěrem školního roku probírali žáci devátých ročníků v hodinách slohu publicistické útvary a dostali za úkol napsat konkrétní typ článku a ze všech pak sestavit jedno mimořádné číslo školního

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 INTERVIEW PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN EXKURZE, NÁVŠTĚVA MUZEA FOTOREPORTÁŽ POBYT ŠESŤÁKŮ NA MALINÉ

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 INTERVIEW PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN EXKURZE, NÁVŠTĚVA MUZEA FOTOREPORTÁŽ POBYT ŠESŤÁKŮ NA MALINÉ ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 INTERVIEW PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN EXKURZE, NÁVŠTĚVA MUZEA FOTOREPORTÁŽ POBYT ŠESŤÁKŮ NA MALINÉ září-říjen 2015 Na Maliné. SEZNAMOVACÍ A EKOLOGICKÝ POBYT Také letos se vypravili

Více

Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od

Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od Ekvádoru? K tomu, co vymyslíte, můžete namalovat i obrázek.

Více

Mozaika. Cirkus Berousek

Mozaika. Cirkus Berousek 1 Úvodník Loňští deváťáci nás ujišťovali, že nám devítka uteče jako voda. Teď už vidíme, že měli pravdu. Než jsme se rozkoukali, už máme za sebou první čtvrtletí. A co je neméně důležité, uplynulo i dalších

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 20

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 20 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 20 Obsah: Slovo ředitele školy,projektový den, divadelní představení, Podzimní radovánky, výlet do Prahy, vyhodnocení

Více

Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová. Měsíčník jedné třídy březen 2015

Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová. Měsíčník jedné třídy březen 2015 Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová Měsíčník jedné třídy březen 2015 MINI REPORTÉR Mini úvod Pokud již čtete úvod, znamená to, že držíte

Více

Byl jednou jeden princ. Janči se jmenoval. A ten princ Janči byl chudý. Nebydlel v zámku, ale ve vesnici

Byl jednou jeden princ. Janči se jmenoval. A ten princ Janči byl chudý. Nebydlel v zámku, ale ve vesnici Kašpárek (Vypravěč) Princ Janči Chůva (Babička) Žába Princezna Janička Král Čert Světnice Vesnice Komnata Podhradí Les Přídavné kulisy: studna Smrk Kašpárek nebo vypravěč: Byl jednou jeden princ. Janči

Více

Redakce 013. Zpravodaj Základní školy Brankovice. Vyšlo: 24. října dvouměsíčník číslo 1 /2013. Září Září Září Září Září Září Září Září Září Září

Redakce 013. Zpravodaj Základní školy Brankovice. Vyšlo: 24. října dvouměsíčník číslo 1 /2013. Září Září Září Září Září Září Září Září Září Září Redakce 013 Zpravodaj Základní školy Brankovice Vyšlo: 24. října dvouměsíčník číslo 1 /2013 Září Září Září Září Září Září Září Září Září Září EXKURZE ARCHEOSKANZEN MODRÁ Dne 16. 9. 2013 jeli žáci 7. a

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 37

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 37 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 37 Obsah: Slovo ředitele školy, škola v přírodě, dopravní hřiště, dětská tvorba, vyhodnocení sběru. Červen 2011 TOCHOVICE

Více

Časopis MŠ. Červen 2015

Časopis MŠ. Červen 2015 Základní škola a Mateřská škola Ústí nad Labem, Jitřní 277, příspěvková organizace Časopis MŠ Červen 2015 Vydává: Mateřská škola Ústí nad Labem Brná Sebuzínská 42 Tel: 475 541 175 Mobil: 720 619 239 http://www.zsamsbrna.cz/

Více

Sankt Gallen Švýcarsko

Sankt Gallen Švýcarsko Sankt Gallen Švýcarsko - Mateřská škola Barevný klíček Vítězná 725 35601 Sokolov Endyšová Jana Hned po příjezdu jsme byly ubytované: v centru města. V průběhu naší stáže jsme vykonávaly hospitace v Primars

Více

ZÁŘÍ. 1.9. 2009 Opět začal nový školní rok. Prázdniny utekly jako voda a my jsme se opět sešli v naší škole.

ZÁŘÍ. 1.9. 2009 Opět začal nový školní rok. Prázdniny utekly jako voda a my jsme se opět sešli v naší škole. ZÁŘÍ 1.9. 2009 Opět začal nový školní rok. Prázdniny utekly jako voda a my jsme se opět sešli v naší škole. kol. Nejvíce se nám líbilo staré kolo pro zmrzlináře, ale i kola a koloběžky pro malé děti. Měli

Více

Motto: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život

Motto: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE Únor 2012 Motto: Učíme se pro život Obsah : Zimní radovánky...........1 Zábavné sportovní odpoledne.......2 Valentýnské dopoledne..3

Více

Časopis žáků ZŠ Batelov Číslo 2, květen 2014

Časopis žáků ZŠ Batelov Číslo 2, květen 2014 Časopis žáků ZŠ Batelov Číslo 2, květen 2014 Milí čtenáři, vítáme vás u 2. vydání školního časopisu Soví rozhledy. Doufáme, že vás zaujme a že společně s námi budete sledovat, co se děje u nás ve škole,

Více

Habermaaß-hra 4343. Bál princezen

Habermaaß-hra 4343. Bál princezen CZ Habermaaß-hra 4343 Bál princezen Bál princezen Pohádkové pexeso pro 2-6 hráčů ve věku od 4 do 99 let. Obsahuje varianty pro začátečníky i profesionály. Autoři: Christine Basler a Alix-Kis Bouguerra

Více

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Vranov nad Dyjí 12.-14.6.2015 Za podpory z kampaně P&G Press trip s ambasadorkou Mirkou Knapkovou Na vodě s Mirkou Aktivity na pláži Výlet do okolí DĚKUJEME!

Více

STRANA 7 MŠ: Sluníčkové podzimní zpravodajství Podzim už rozvěsil zlaté listí, vítr je lehounce houpá. Kdo chodí mezi nás do školky, ten brzy pozná, že není na hry, zábavu a učení skoupá. Adaptace nově

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

Děti a tety z našeho Domova:

Děti a tety z našeho Domova: Všichni jsme prožívali vánoční svátky se svými blízkými, ať už doma nebo na našem Domově. Mnozí z vás o svých Vánocích napsali a namalovali hezké příspěvky: Děti a tety z našeho Domova: Na Štědrý den se

Více

PODZIM - září říjen listopad

PODZIM - září říjen listopad ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY PŘI ZŠ A MŠ ŘEČANY N. L. VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014 Příloha 2 Ve školním roce 2013/2014 bylo ve školní družině zapsáno celkem 50 dětí z 1. 4. třídy. Otevřena byla 2 oddělení.

Více

PROSINEC, LEDEN, ÚNOR 2016 8. vydání

PROSINEC, LEDEN, ÚNOR 2016 8. vydání PROSINEC, LEDEN, ÚNOR 2016 8. vydání Mateřská škola Přeštice, ulice Dukelská 1 Vážení rodiče, opět se společně s námi setkáváte díky časopisu Dukeláček, který Vám i nadále bude přinášet dění v naší mateřské

Více

Miroslava Baštánová. Vzpomínka na. Josefa Kramoliše. pøedsedu Valašského muzejního spolku v letech 1926-1945

Miroslava Baštánová. Vzpomínka na. Josefa Kramoliše. pøedsedu Valašského muzejního spolku v letech 1926-1945 Miroslava Baštánová Vzpomínka na Josefa Kramoliše pøedsedu Valašského muzejního spolku v letech 1926-1945 2012 Miroslava Baštánová Vzpomínka na Josefa Kramoliše pøedsedu Valašského muzejního spolku v letech

Více

1. C na škole v přírodě I přes velice chladné a deštivé počasí jsme si naši první

1. C na škole v přírodě I přes velice chladné a deštivé počasí jsme si naši první 1. C na škole v přírodě I přes velice chladné a deštivé počasí jsme si naši první společnou školu v přírodě v Jizbici pod Blaníkem velice užili. Velký dík patří naší vychovatelce Terezce a ostatním instruktorům,

Více

Převzetí Domova sv. Moniky

Převzetí Domova sv. Moniky KRONIKA 2008 Převzetí Domova sv. Moniky 1. 1. 2008 jsme převzali od Centra zdravotních a sociálních služeb města Liberce Domov pro matky s dětmi v tísni, který dostal jméno Domov sv. Moniky. Maškarní karneval

Více

být a se v na ten že s on z který mít do o k

být a se v na ten že s on z který mít do o k být a se 1. 2. 3. v na ten 4. 5. 6. že s on 7. 8. 9. z který mít 10. 11. 12. do o k 13. 14. 15. ale i já 16. 17. 18. moci svůj jako 19. 20. 21. za pro tak 22. 23. 24. co po rok 25. 26. 27. oni tento když

Více

ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během září a plán akcí na říjen 2014.

ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během září a plán akcí na říjen 2014. Vážení rodiče, ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během září a plán akcí na říjen 2014. Informace www.gtmskola.cz Dvě první třídy a Mravenečci V letošním školním roce

Více