Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "www.ostravskamuzejninoc.cz"

Transkript

1

2 A 11B a 22b Ostravské Muzeum Galerie výtvarného umění v Ostravě Radnice města ostravy Centrum kultury a vzdělávání Klub atlantik minikino kavárna Hasičské muzeum města Ostravy Antikvariát a klub Fiducia Industrial gallery Slezskoostravská galerie Galerie Magna Výtvarné centrum Chagall Muzeum a Galerie Mlejn Národní divadlo moravskoslezské DivadLo loutek ostrava Divadlo petra bezruče Cooltour Miniuni Svět miniatur Výstava Šangri-la Knihovna města Ostravy Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě Janáčkova filharmonie Ostrava Fakulta umění Ostravské univerzity v Ostravě Tyflocentrum Ostrava Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě Střední umělecká škola Ostrava Středisko pro rozvoj umění Viridian Dopravní podnik Ostrava Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy Dolní oblast Vítkovice Landek park Alliance française Ostrava Nová Akropolis

3 V sobotu 25. května 2013 se od 17 hodin do půlnoci v rámci celé Ostravy společně představí 33 státních, neziskových a soukromých organizací, které se zapojují do kulturního života města i Moravskoslezského kraje. Také letos se můžete těšit na nové účastníky. Moravskoslezská vědecká knihovna otevře své skryté podzemní prostory. Miniuni Svět miniatur na Černé louce a výstava Šangri-la vás pro změnu přenesou do jiných zemí. TyfloCentrum Ostrava představí tajemné světy nevidomých. Občerstvit a pobavit se také můžete v Minikino Kavárně a v Klubu Atlantik. Jako novinku jsme letos připravili online rezervační systémy, abychom se vyhnuli čekání ve frontách. V brožurce hledejte symbol : : REZERVACE, který znamená, že si můžete místo na vybranou aktivitu zarezervovat dopředu. Všechny potřebné informace naleznete na webových stránkách a Facebooku asi týden před akcí. Nenechte si ujít výjimečný kulturní program zdarma, který pro vás organizace připravily, a vydejte se s námi na netradiční putování za dobrodružstvím a zábavou. Také letos budete mít k dispozici zvláštní autobusové linky, které vás mezi zúčastněnými institucemi přepraví zdarma. V letošním roce se Ostravská muzejní noc uskuteční popáté. Vzhledem k tomuto výročí jsme se rozhodli připravit slavnostní zahájení: před budovou Nové radnice na Prokešově náměstí Programem budou provázet Robert Galia a Lukáš Červenka z Prvního Ostravského Hogo und Fogo Kabaretu. Za přítomnosti představitelů města festival slavnostně zahájíme společným pouštěním balónků.

4 1 Ostravské Muzeum, příspěvková organizace Prohlídky stálých expozic Uměleckohistorické sbírky, historie Ostravy, archeologie, paleontologie a geologie, mineralogie, příroda a krajina Ostrava Vyhlídky z věže staré radnice Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků na jednu prohlídku věže omezen na 10 osob. Poslední vyhlídka ve 23 hodin Křemen a jeho rodina v léčitelství Přednáška s ukázkami minerálů geoložky Evy Mertové Tiskneme na bavlnu Workshop pro děti i dospělé s potisky triček a tašek pod vedením Markéty Jarešové Poznáváme dřeviny na Černé louce a historii místa Komentovaná procházka botaničky Zdenky Rozbrojové. Sraz v hodin před Ostravským muzeem František Kowolowski LAPIS Instalace Františka Kowolowského v Galerii Lauby tematizuje problematiku času, institucionálního rámce a vztahu reaktivace historických a archeologických příběhů na poli současného umění. Autorův objekt polemicky pracuje s pamětí místa a také kritickým zhodnocením pravdivostních obsahů muzeálních sbírek s pomíjivostí přítomnosti. Výstava potrvá do Macao koloniální perla Dálného Východu Přednáška s projekcí uměleckého historika Davida Majera Cimbál a poezie v hudbě Koncertní vystoupení Daniela Skály (cimbál) a Norské trojky. Ostravské muzeum, Masarykovo náměstí 1, Ostrava tel.:

5 2 Galerie výtvarného umění v Ostravě, příspěvková organizace Volné prohlídky výstav: Ovčáček!!! Architektura znějící hudbou Výtvarné dílny Hrátky s květy Tvořivé dílny pro kreativní duše všech věkových skupin. Můžete si vyzkoušet čtyři různé techniky výroby šperků či dekorací. Vyrobíte si náušnice z papírových proužků (quilling), náramek Květy na drátku (korálkování), kouli plnou květů (papírová dekorace) a sladké květy (zdobení perníčků) Malování na tvář Vlastní stínohra s fotkou na památku Představení cirkusu LeVitare Cirkusový workshop HUSO Dvoučlenná hudební smršť Veselé písně o zvířátkách, dopravních nehodách a o tom, jak se nakonec všichni dobře poměli Tom Hubáček (akordeón, řev), Kuba Soldán (klarinet, řev) , a Workshop akrobatické a párové jógy : : REZERVACE Eva Kubenková, Petr Fridrich. Nezapomeňte pohodlné oblečení, které vás nebude škrtit v tříslech a trička do kalhot s malým výstřihem a podložku na zem Překvapení na závěr Poslední možný vstup do instituce je ve hodin. Občerstvení na zahradě Domu umění zajištěno. Galerie výtvarného umění v Ostravě, Jurečkova 9, Ostrava tel.: ,

6 3 Radnice města ostravy Město Ostrava se k Ostravské Muzejní noci připojí tradičními prohlídkami prostor Radnice města Ostravy v netradiční čas a zábavným doprovodným programem na Prokešově náměstí, kde bude celoměstský program v slavnostně zahájen ve stylu kabaretu moderátory Lukášem Červenkou a Robertem Galiou. Letošní ročník zpestří mobilní planetárium instalované v sále Radniční restaurace a jako každý rok bude návštěvníkům zdarma přístupná i vyhlídková věž. Kapacita prohlídek radnice a věže je omezena Program pro děti se Středisky volného času Ostrava na Prokešově náměstí. Tvůrčí podvečer pro děti: malování na obličej, kreslení, soutěže, deskové hry, keramika, výroba masek a ozdob, chůze na chůdách a další zábavné činnosti s pedagogy středisek volného času Budova Radnice města Ostravy Skupinové prohlídky reprezentativních prostor budovy radnice včetně pracovny primátora s průvodcem, poslední prohlídka ve 23 hodin Mobilní planetárium : : REZERVACE Každých 30 minut pozvou astronomové z Hvězdárny a planetária J. Palisy návštěvníky na živě komentovaný let vesmírem a okolím vybraných planet Sluneční soustavy, poslední skupina ve 23 hodin Vyhlídková věž Nové radnice Večerní a noční vyhlídky z ochozu věže ve výšce 73 m do širokého okolí, k dispozici jsou dva kvalitní pevné dalekohledy, poslední vyhlídka ve 23 hodin První ostravský kabaret na Prokešově náměstí Konferenciéři Hogo a Fogo v podání Roberta Galii a Lukáše Červenky pozvou návštěvníky ke slavnostnímu zahájení celoměstské muzejní noci už v hodin. V průběhu večera pak provedou obecenstvo sérií kabaretních melodií, písniček, skečů a gagů. Na kabaretním pódiu vystoupí swingový kvintet, operetní zpěváci, kabaretní tanečnice z 30. let, francouzská šansoniérka, retro harmonikář, kouzelník a další zajímaví hosté. To vše pod širým nebem v příjemné jarní náladě umocněné výbornou kávou z mobilní kabaretní kavárny na náměstí. Ukončení programu ve 23 hodin. Magistrát města Ostravy, Prokešovo náměstí 8, Ostrava tel.: ,

7 4 Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava, příspěvková organizace Volný vstup do expozic Výstavní síň Sokolská 26 Tomáš Lahoda Výstavní prostory Sokolská 26 Animace na Sokolské Malovaný pohádkový karneval (Klub Parník) Velká zábavná pohádková show s klaunem Hopsalínem a ilustrátorem dětských knih Adolfem Dudkem. (www.hopsalin.cz, Galerijní animace (Výstavní síň) Zpříjemněte si večer a přijďte si vychutnat poutavý program naší zkušené lektorky Pop Academy (Klub Parník) Jazz, Soul a R&B představí zpěváci jazzového oddělení. (www.popacademy.cz) One Voice Show Patrik Kee (Klub Parník) Ostravský zpěvák a improvizátor Patrik Kee Kedzierski, jeho hlas a Loopstation v jedinečné show. (www.patrikzpevak.cz) Sokolská 26 se představuje (Výstavní síň) Přijměte pozvání na diskuzi o našich aktivitách výstavy, galerijní animace, arteterapie Bellydance show (Klub Parník) Ostravská orientální tanečnice, lektorka a choreografka Lenka Dzidová za doprovodu orientálních bubnů Michaely a Daniela Plecháčkových. (www.shahnaz.cz, CKV MO, Sokolská třída 26, Ostrava, tel.:

8 5 klub Atlantik Výtvarná dílna Hany Rychecké pro děti i dospělé Kruhy, prostor, barvy a fůra času (sál a plácek před Atlantikem) Filmový maraton QQ studia Ostrava Animovaná tvorba QQ studia a studentů Ostravské univerzity, nový strhující dokument o ostravské Nové radnici a další lahůdky z tvorby úspěšného filmového studia (sál) Hrůzostrašná literární noc E. T. A. Hoffmann, E. A. Poe, N. V. Gogol a další na hororově laděném večírku (kavárna) Půlnoční seance CKV Klub Atlantik, Československých legií 7, Ostrava tel.:

9 6 MINIKINO KAVÁRNA Minikino kavárna je nejmenší ostravské kino s galerií, velmi oblíbenou a do noci otevřenou kavárnou a letní terasou v příjemném zákoutí centra Ostravy na Kostelní ulici Koncert kapely Joy K vínu, kávě k whisky, k poslechu i k tanci. Víno, ženy, Joy. Komorní a příjemný Kavárensko barový koncert. Minikino Kavárna, Kostelní 3, , Moravská Ostrava tel.:

10 7 Hasičské muzeum města Ostravy Historie a současnost hasičů v Ostravě a okolí výstava historické hasičské techniky projekce doprovodných filmových materiálů statická ukázka současné techniky HZS MSK soutěže pro děti v pumpování historickými hasičskými stříkačkami, stříkání na terče džberovou stříkačkou, hasičské kuželky ukázka činnosti pracoviště příjmu tísňových volání obsluhovaného profesionálním dispečerem 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, Ukázky hašení historickou technikou v dobových uniformách Ukázky jízdy s historickým hasičským automobilem Hudební doprovod dívčího flétnového tria Fakulty umění Ostravské univerzity Všechny ukázky a soutěže budou komentovány, pro dětské soutěže máme připraveny drobné upomínkové ceny. Hasičské muzeum města Ostravy, Zákrejsova 3/53, Ostrava tel.:

11 8 Antikvariát a klub Fiducia Martin Strakoš: Architektonická procházka Od Nové radnice k Domu kultury města Ostravy Sraz pro účastníky architektonické procházky se uskuteční na Prokešově náměstí v centru Ostravy po zahájení Ostravské muzejní noci v sobotu 25. května 2013 v hodin. Procházku autor zaměří na téma ostravských veřejných budov věnovaných kultuře. Trasa povede kolem bývalého secesního Domu katolických tovaryšů od architekta Františka Fialy ( ), žáka Otto Wagnera. Dále si prohlédneme historizující průčelí Divadla Jiřího Myrona, pozůstatek někdejšího Národního domu podle projektu smíchovského architekta Josefa Srba (1864?). Zaměříme se i na poslední přestavbu zmíněného divadla z let podle návrhu Iva Klimeše s interiéry Radima Ulmanna. Poté se vydáme k Divadlu Antonína Dvořáka, v němž se odráží složitý vývoj architektury celého 20. století. Krátce se zmíníme o nedalekém Divadle loutek, kde jsme byli hosty během architektonické procházky v rámci Ostravské muzejní noci v loňském roce. Projdeme kolem Domu umění, který si uchoval do značné míry podobu, jakou mu dali ve 20. letech 20. století mladí architekti František Fiala ( ) a Vladimír Wallenfels ( ). Zmíníme se též o budově Polského domu od Stanisława Bandrowského a zbořeného Německého domu od Felixe Neumanna ( ). Po překonání frýdlantské dráhy zamíříme s těmi, kteří projeví vytrvalost, k Domu kultury města Ostravy z let podle návrhu Jaroslava Fragnera ( ). Po prohlídce exteriéru i interiéru budovy bude následovat malé překvapení Muzejní ateliér pro děti a jejich rodiče Speciální ateliér povede výtvarnice Marcela Lysáčková. Výstava Jolana Havelková a Michal Škoda / Mimo plán Výstava je součástí festivalu Archikultura. Výstava Conrad Armstrong: NOT PICTURED Výstava amerického umělce Conrada Armstronga v Galerii Dole. Antikvariát a klub Fiducia, Nádražní 30 (vchod z Mlýnské ulice), Ostrava tel.:

12 9 Industrial gallery Industrial Gallery sídlí v centru Ostravy na Zahradní ulici 10. Galerie prezentuje autory nové generace, absolventy vysokých škol s cílem rozvíjet jejich koncepty na začátku umělecké kariéry. Vedle děl nastupujících umělců se galerie zaměřuje na tvorbu již etablovaných umělců. Nabízí tedy průřez špičkového mezinárodního umění od nejmladší generace přes střední až po nejstarší aktivně tvořící umělce. Prezentuje celou škálu médií vizuální kultury, volného a užitého umění s rozmanitým přístupem. Jakub Hošek v Industrial Gallery Během Ostravské muzejní noci vás zveme na probíhající výstavu I An Curtis Wish List Jakuba Hoška do Industrial Gallery a na setkání s autorem, který vystoupí i jako Dj! Gothic Disneyland Dj s Koncert a live projekce. Do pozdní noci návštěvníky rádo pohostí Industrial Cafe, ve kterém mohou milovníci umění ochutnat slané i sladké dobroty a vypít si nejen šálek výborné kávy. Industrial Gallery, Zahradní 10, Moravská Ostrava tel.:

13 10 Slezskoostravská galerie Slezskoostravská galerie je kulturním zařízením městského obvodu Slezská Ostrava. Vznikla v roce Svoji činnost zahájila sérií výstav s architektonickou tématikou (např. Extra muros ). Od roku 2009 byla koncepce galerie rozšířena o výstavy fotografické (např. Životní balady a romance Pavla Popelky ) zaměřené na scénografii (např. Labyrint srdce i světa Milivoje Husáka) nebo slavné osobnosti (např. Krásná Barbora, odvážná Božena o životě a díle Boženy Němcové). Ukázalo se, že to byl krok správným směrem. Návštěvnost vzrostla, do galerie začaly chodit organizované školní výpravy a návštěvníci se začali pravidelně vracet. Od roku 2010 hrálo hlavní roli ve výstavním plánu výtvarné umění (např. Obrázky z českých dějin a pověstí Renaty Fučíkové nebo společná výstava Ivana Titora a Igora Kirzbergera). Od roku 2011 dávala dramaturgie galerie přednost umělcům, kteří jsou svým životem, prací nebo pedagogickou činností svázaní s Ostravou (např. Karel Lepík nebo Eva Damborská). V roce 2012 proběhlo sedm velkých výstav, které svým rozsahem zaplnily všechny prostory galerie (např. Ostrava art ). Mimo ně galerie uspořádala několik výstav doplňkových nebo příležitostných instalací. Všechny měly doprovodné programy, jako jsou komentované prohlídky s autorem, projekce, koncerty, autorská čtení, tvůrčí dílny nebo besedy. V galerii se příležitostně konají také konference (např. Celostátní setkání heraldiků ), společenské akce ( Víno a umění ) nebo semináře, které umožňuje její bezbariérová úprava ( Tělesný hadicap a legislativa ) Volná prohlídka architektonické výstavy Slavné vily Den Slezské na Slezskoostravském hradě Indiánská stezka pro děti, kulinářská soutěž Slezský bigos, ABBA revival a revival Kroky Michala Davida a Martin Chodúr. Slezskoostravská galerie, Slezskoostravská radnice, Těšínská 35, Slezská Ostrava, tel.:

14 11 Galerie Magna Výstava skleněných objektů Jozefa Jankoviče a Pala Macha Objekt / Subjekt Výstava, při které se v koncepci a tvorbě spojili dva umělci z různých oblastí, sochař Jozef Jankovič (1937) a sklář malíř Palo Macho (1965), přináší několik experimentů najednou. V tomto případě nejde jen o trans generační dialog, ale i o dialog dvou poměrně odlišných a rozdílných světů a způsobů myšlení. Co je mělo navzájem spojit, bylo sklo. Jako materiál velmi specifické vizuality, ale i jako technologie s určitými dopředu danými možnostmi zpracování Tvůrčí dílny Návštěvníci galerie si mohou vyzkoušet různé výtvarné techniky. Galerie Magna, Bieblova 3, Ostrava tel.: , Výtvarné centrum Chagall Autorská výstava: Helena Salichové Komentované prohlídky prodejních galerií. Výtvarné centrum Chagall, Repinova 16, Ostrava tel.:

15 12 Muzeum a Galerie Mlejn Komentované prohlídky každou celou hodinu (muzeum) Začínáme v 17 hodin, poslední prohlídka ve 23 hodin. Promítání dobových filmů. Ukázky mletí obilí na kamenech, mlýncích, šrotovnících Volná prohlídka výstavy Tereza z Davle fotografie (galerie) Křest knihy říkadel pro děti autorky Mariany Ha Muzeum a Galerie Mlejn, Nádražní 3136/138 A, Moravská Ostrava tel.:

16 13 Národní divadlo moravskoslezské Spacák? Karimatka? Kartáček? Špunty do uší? Půlnoční svačina? Polštářek? Zážitkový program v baletním sále, malírně, zkušebnách a velkém jevišti nejkrásnějšího ostravského divadla Divadla Antonína Dvořáka. První oficiální ostravské přenocování v zákulisí divadla pro 30 dětí od 7 do 9 let (bez rodičů)! S tímhle do divadla?! Přihláška s instrukcemi a jedním povinným úkolem pro děti bude od pátku 3. května od 12 hodin ke stažení na webových stránkách divadla www. ndm.cz. Tuto vyplněnou přihlášku můžete od pondělí 6. května vhodit do speciální truhličky, která bude až do naplnění kapacity umístěná v předprodeji NDM (vedle Divadla Jiřího Myrona). Bez předchozí registrace a potvrzení ze strany divadla se nebude možno programu účastnit z kapacitních a provozních důvodů. Děkujeme za pochopení. Národní divadlo moravskoslezské, Čs. legií 148/14, Moravská Ostrava tel.:

17 14 DivadLo loutek ostrava Divadlo loutek Ostrava je jedinou profesionální scénou zaměřenou na tvorbu pro děti a mládež v Moravskoslezském kraji. Během sezóny odehraje DLO více než 600 představení a nastuduje 5 nových inscenací. DLO uvádí i večerní představení pro dospělé publikum. Vedle stávající budovy vyrostla v roce 2011 nová přístavba s alternativní scénou, amfiteátrem, galerií loutek s cukrárnou a orlojem. Obě budovy se pyšní titulem Dům roku. Doporučujeme, abyste si místo v prohlídkové skupině osobně rezervovali, a to přímo v den konání akce, v čase od hodin v pokladně DLO. Každá inscenovaná prohlídka je určena pouze 20 návštěvníkům , 18.00, 19.00, 20.00, Karkulka hledá babičku Inscenovaná prohlídka hlavní budovy divadla. Každou hodinu dobrodružná výprava do labyrintu divadla. Podaří se Karkulce zahnat vlka a najít babičku, aby jí popřála k narozeninám? Pro rodiče a děti do 10 let , 18.30, 19.30, 20.30, Dobrý duch divadla hledá Thálii Inscenovaná prohlídka nové přístavby alternativní scény DLO. Každou hodinu ožívá nová přístavba soubojem dobrého a zlého ducha divadla. Thálie zmizela a zbloudilé postavy hledají cestu zpět do svých (inscenací) her. Vše se v dobré obrátí cestou z podzemí až do věže. Pro děti a dospělé od 10 let. Divadlo loutek Ostrava, Pivovarská 3164/15, Ostrava tel.:

18 15 Divadlo petra bezruče Divadlo Petra Bezruče patří mezi nejuznávanější divadla v České republice. Pozornost diváků i odborníků přitahuje originální dramaturgií a špičkovým hereckým souborem. Bezruči mají stálou scénu v Ostravě, ale hostují po celé České republice Pohádka pro malé i velké Maxipes Fík : : REZERVACE Rudolf Čechura, Jiří Šalamoun / Maxipes Fík velepsina s malou Ájou / za lesem je domeček / kam ten zajíc běží? / a v domečku holčička / Ája / rodiče jí dali malinké roztomilé štěňátko, kterému začala říkat Fík / ale štěňátko rostlo / rostlo / a rostlo / až se z něj vyklubal obří Maxipes / povídání o hrdinském rekovi Fíkovi, který zmoudřel / sbíral vavříny na závodišti a seděl za volantem auta / za lesem je domeček / co to ten zajíc zase vyvádí? / a v domečku holčička a Maxipes Po představení se budou děti moci vyfotit s Fíkem nebo ve Fíkově autíčku na jevišti v kulisách inscenace. Divadlo Petra Bezruče, 28. října 120, Ostrava, skype: Divadlo Petra Bezruče tel.: ,

19 16 Cooltour Multižánrové centrum Cooltour je první experimentální prostor pro současné umění v Ostravě, které si klade za cíl podporovat začínající umělce a mladé tvůrčí osobnosti, uskutečňovat nebo pomáhat jiným při realizaci společensky prospěšných projektů, rozvíjet nové talenty a obohacovat lokální kulturní prostředí Výstava studentů Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě Divadelní představení Slovosledi uvádí Všichni Teigeho muži Autorská inscenace vytvořená metodou storytellingu. Herci přestávají hrát a stávají se autory a vypravěči příběhů, vrací se a znovuobjevují tradici vyprávění. 20. léta 20. století. Mondénní a neodolatelná asonance se snoubí s metaforou, tím galantním světákem. Když zazvoní třicet budíčků, probouzí se umění života poetismus a všichni jeho muži. Jací vlastně byli? Na tváři lehký žal, hluboký v srdci smích. Možná tvořili denně a nebo jen na cestách. Psali si básně tužkou na hospodské účtenky nebo jen perem v poklidu své pracovny. Ženy je nejspíš obdivovaly a dost možná i velmi milovaly. Jak vlastně žili, když poetismus mizel a oni byli ještě tak mladí? Karel Teige, Jaroslav Seifert, Konstantin Biebl, Vítězslav Nezval, Vladimír Holan a Toyen. Storytelling: Barbora Voráčová Vyprávějí: Dominika Šindelková, Eva Burešová, Matěj Záhořík, Jiří Šmirk a Milan Cimerák. Inscenaci zaštiťuje sdružení Storytelling. vstupné 60, Cooltour, Výstaviště Černá louka, pavilon C1 (vchod z ulice U Výstaviště), Ostrava tel.:

20 17 Miniuni Svět miniatur Nejznámější světové i tuzemské stavby přímo v centru Ostravy! Volná prohlídka všech modelů v areálu Miniuni Svět miniatur je především venkovní areál v centru města Ostrava, kde můžete zhlédnout 34 modelů významných světových i tuzemských staveb, jako je například Eiffelova věž, Staroměstská radnice, londýnský Big Ben, sedm starověkých divů světa, šikmá věž v Pise a jiné. Areál křižují železniční tratě s vláčky. Najdete zde i letiště a vodní plochu s parníkem. Modely jsou postaveny v měřítku 1:25. Každoročně se v areálu koná spousta naučných a zábavných programů hlavně pro děti i jejich rodiče, např. Jahodový den pro děti, Hrajeme deskové hry, školní výlety nebo podzimní tvůrčí dílna apod. Miniuni se nachází za Divadlem Antonína Dvořáka, vedle Výstaviště Černá louka. tel.:

21 pořádá Unikátní výstava 18 OSTRAVA Černá louka Pavilon C HLEDÁNÍ ZTRACENÉHO RÁJE Výstava ASIE AFRIKA Šangri-la AMERIKA AUSTRÁLIE ANTARKTIDA Hledání ztraceného ráje inz_92x103_sangri-la_27.3.indd :51 Expozice ŠANGRI-LA na ostravském výstavišti Černá louka představuje země pod magickým Himálajem v jejich fantastické barevnosti. Provádí unikátními kulturami i odlišnými vegetačními zónami. Věnuje se nejvyšším horám světa i zajímavému životu pod nimi. ŠANGRI-LA je největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Představuje magickou cestu za bájným údolím věčného štěstí ŠANGRI-LA, skrytým údajně v nitru Himálaje. Podává komplexní přehled o čtyřech zemích: NEPÁL TIBET BHÚTÁN INDIE Tajemný sněžný Yetti Na výstavě bude k vidění obrovský fenomén Himaláje tajemný sněžný Yetti. Vyfotit se s ním mohou nejen děti. Od Hra na tibetské mísy Od Zuzana Ondomišiová: Tibet Výstava Šangri-la, výstaviště Černá louka, pavilon C, 1. patro, Ostrava tel.:

22 19 Knihovna města Ostravy, příspěvková organizace Knihovna aneb cesta tam a zase zpět Letos v knihovně zažijete dobrodružství ze světa fantazie, na vlastní kůži si můžete vyzkoušet těžký život hobita na lupičské výpravě. A nejen to, ke slovu se dostanou i libé tóny, delikátní chutě, vizuální okouzlení a na své si přijde i váš mozek. Pokud nás chcete potěšit, dostavte se v kostýmu ze Středozemě! Hledání dračího pokladu (jednotlivá oddělení ústředí KMO) V knihovně se nachází legendární trpasličí mapa k dračímu pokladu. Kdo nalezne mapu a odvahu, může se směle vydat na tajuplnou stezku k dračímu doupěti. Budete čelit hrůzám Středozemě, dojde i na hádanky ve tmě a hobity. A nakonec se vám snad podaří připravit draka o část jeho pokladu Nejen pro hobití uši (společenský sál KMO) Hudební a taneční smršť v podání našich i zahraničních interpretů: Teresa Polk Negro spirituals, vietnamské písně, tradiční mongolská hudba, Red Hot Chillies Ostrava a další. Můžete se však těšit i na tradiční čínský čajový obřad. Ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců Moravskoslezského kraje Přes celý svět tam a zase zpět (pasáž ústředí KMO) Pasáž se změní na cestu napříč kulturami. Poznejte různé národy, jejich kulturu, zvyky, ochutnejte jejich kuchyni! Ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců Moravskoslezského kraje , J. R. R. Tolkien stvořitel Středozemě (studovna ústředí KMO) Hlavně o životě, ale i dílu J. R. R. Tolkiena, literárního otce Středozemě. Přednáší Bohdan Volejníček alias BoboKing, doplněno o ukázky z knih a filmů Tradičně i netradičně (všechna oddělení ústředí KMO) Samozřejmě nabízíme všechny tradiční služby knihovny nejen v netradičním čase, ale i odění. Možná přijde i kouzelník Gandalf a pomůže vám nahlédnout do vlastního osudu. Knihovna města Ostravy, 28. října 2, Ostrava tel.:

23 20 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, příspěvková organizace Sfárejte za vědomostmi : : REZERVACE Netradiční prohlídka skrytých prostor v podzemí knihovny. Vstup jen na vlastní nebezpečí! Začátky prohlídek budou každých 30 minut, poslední ve 23 hodin Knihovní nej Ve studovně budou k vidění ty nejzajímavější knihy z fondu knihovny např. nejstarší, největší či nejdražší exempláře. Zároveň bude možno si prohlédnout i různé knižní kuriozity. Kromě toho se návštěvníci dozví zajímavosti o tom, z čeho všeho se skládá kniha a jak může také vypadat. K dispozici budou k vyzkoušení i čtečky elektronických knih. Po celou dobu akce bude možno se v knihovně registrovat, vyzvedávat si rezervované publikace i vracet knihy. Na počkání také vyhledáme a půjčíme knihy ze skladu na Prokešově náměstí (pod pravým křídlem radnice). Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Prokešovo nám. 9, Ostrava tel.:

24 21 Janáčkova filharmonie Ostrava, příspěvková organizace Animační program (nádvoří JFO a zkušebna orchestru, místnost 217) Zábavná produkce určená (nejenom) pro rodiny s dětmi, imaginární cesta kolem světa speciálně upraveným kamionem, hudební abeceda, veselé muzicírování, spousta her a kvízů, tombola, tvůrčí dílna pro malé i velké Hudební představení (koncertní sál, místnost 221) Hudební představení dětské folklórní kapely Hudební kinokavárna I (koncertní sál, místnost 221) Filmová projekce s překvapením Hudební kinokavárna II (koncertní sál, místnost 221) Filmová projekce s překvapením Hudební stezka Individuální procházka historií i současností filharmonie. Expozice mapující činnost filharmonie aneb kapesní průvodce světem orchestru. Janáčkova filharmonie Ostrava, 28. října 124, Ostrava tel.: ,

25 22 Fakulta umění Ostravské univerzity v Ostravě Hasičské muzeum města Ostravy Flétnové trio Radnice města Ostravy Dechové kvinteto První ostravský kabaret na Prokešově náměstí Pěvecké vystoupení. Fakulta umění Ostravské univerzity v Ostravě, Podlahova 3, Ostrava tel.: , Tyflocentrum Ostrava Chcete prožít něco nevšedního? V TyfloCentru Ostrava si můžete vyzkoušet, jaké to je žít beze zraku. Čeká vás stezka každodenních činností, které musíte zvládnout potmě: nalít a odnést si sklenici vody, vybrat si podle barvy oblečení, nachystat a navážit si suroviny na koláč, zkusit si napsat své jméno v Braillově písmu, projít se s bílou holí. Na jejím konci bude pro vás připravena odměna střelba ze zvukové pistole Nevšední stezka po všedních činnostech TyfloCentrum Ostrava, o. p. s., Sadová 1577/5, Ostrava tel.:

26 23 Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě oslaví letos již 60 let od svého založení. Jedná se o vzdělávací zařízení, které se svou aktivní činností stalo vyhledávaným kulturním a uměleckým centrem města Ostravy. Je pořadatelem celé řady uměleckých projektů a aktivit, které obohacují kulturní nabídku Ostravy a celého Moravskoslezského kraje. Svou činností pomáhá plnit sny mnoha talentovaným dětem Začínáme Drumshow (prostor před školou) Ve víru tance taneční oddělení (Janáčkův sál) Komorní foyer (foyer) Kytarový orchestr Od Telemanna až k argentinskému tangu. Akordeonové varieté Dějiny hudby v kostce (Janáčkův sál) Netradiční průřez dějinami hudby Komorní foyer (foyer) Soubor zobcových fléten. Harfa královský to nástroj Ukázka práce studentů hudebně dramatického oddělení (Janáčkův sál) Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, Českobratrská 958/40, Ostrava, tel.: , ,

27 24 Střední umělecká škola Ostrava, příspěvková organizace Střední umělecká škola Ostrava je střední odbornou školou s výtvarným zaměřením. Škola vznikla v roce 1990 jako první výtvarně zaměřená střední škola na Ostravsku. Jejím zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. V rámci kmenového oboru 82 Umění a užité umění nabízí škola možnost denního studia v jednom z pěti oborů vzdělání: užitá fotografie média; užitá malba; grafický design; výtvarné zpracování keramiky a porcelánu; tvarování průmyslových výrobků průmyslový design Art Park SUŠ Ostrava (zahrada a přilehlé prostory Střední umělecké školy, Ostrava, Poděbradova 33) Dokažte, že umělcem může být na chvíli každý! Žáci a učitelé školy připravili pro návštěvníky pestrou škálu interaktivních uměleckých aktivit: práci na hrnčířském kruhu tisk maloformátové grafiky malování na obličej živé obrazy a obživlé sochy hudební produkci dua Heinz-Pastor beats n guitares retro-pokojík určený k odpočinku a relaxaci A nakonec FANTASKNÍ KRAJINA pro každého! Střední umělecká škola Ostrava, Poděbradova 959/33, Matiční 18, Ostrava tel.:

Kultura a vzdělávání: (kulturní domy a zařízení, kluby, ZUŠ, divadla, kina, knihovny a muzea)

Kultura a vzdělávání: (kulturní domy a zařízení, kluby, ZUŠ, divadla, kina, knihovny a muzea) Kultura a vzdělávání: (kulturní domy a zařízení, kluby, ZUŠ, divadla, kina, knihovny a muzea) Dětský pěvecký sbor Melodie (občanské sdružení) T 596 612 102 E sekretariat@zsgepiky.cz W www.zsgepiky.cz Základní

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ STORYTELLING

VÝROČNÍ ZPRÁVA OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ STORYTELLING VÝROČNÍ ZPRÁVA OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ STORYTELLING 2013 Bylo nám ctí spolupracovat s: Občanské sdružení Storytelling: Adresa: K Červenému dvoru 771/14, Praha 10 Telefon: +420 728 538 137 E-mail: info@story-telling.cz

Více

MULTIŽÁNROVÝ KULTURNÍ FESTIVAL FESTIVAL, který kulturně a společensky spojí celou Vysočinu. Je to multižánrové setkání měst a obyvatel Kraje Vysočina. S přesahem do celé České republiky. 2 FESTIVAL, který

Více

Turistické aktivity. Miniuni (pozemek za Divadlem A. Dvořáka) areál Výstaviště Černá louka 702 00 Ostrava tel.: +420 596 119 900 www.svetminiatur.

Turistické aktivity. Miniuni (pozemek za Divadlem A. Dvořáka) areál Výstaviště Černá louka 702 00 Ostrava tel.: +420 596 119 900 www.svetminiatur. Turistické aktivity Miniuni (pozemek za Divadlem A. Dvořáka) areál Výstaviště Černá louka 702 00 Ostrava tel.: +420 596 119 900 www.svetminiatur.cz Otevírací doba : leden, únor ZAVŘENO - březen květen

Více

Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152

Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152 Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152 Sídlo: Mlýnská 152, 666 01 Tišnov IČO: 49457543 Telefon: 549 410 082 E-mail: sekretariat@kulturatisnov.cz Internetové stránky: http://www.mekstisnov.cz/

Více

Čtvrtek 7. května v 17.00 hodin divadelní sál MKD VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZUŠ MĚLNÍK Absolventský a ročníkový koncert žáků tanečního oboru ZUŠ Mělník.

Čtvrtek 7. května v 17.00 hodin divadelní sál MKD VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZUŠ MĚLNÍK Absolventský a ročníkový koncert žáků tanečního oboru ZUŠ Mělník. PROGRAM MEKUC KVĚTEN 2015 Pondělí 4. května v 17.00 MKD KVĚTEN 1945 NA MĚLNÍKU Přednáška vojenského historika pplk. PhDr. Eduarda Stehlíka doplněná výstavou dobových fotografií a plakátů ze Státního archivu

Více

MKD LACO DECZI A CELULA NEW YORK

MKD LACO DECZI A CELULA NEW YORK PROGRAM MEKUC ČERVEN 2015 Pondělí 1. června až čtvrtek 4. června Městská knihovna Mělník TÝDEN ČTENÍ DĚTEM Program pro děti i rodiče konaný v rámci celorepublikové akce. Středa 3. června v 19.30 hodin

Více

ZPRAVODAJ Č. 6/2015. Vážení přátelé slánského muzea,

ZPRAVODAJ Č. 6/2015. Vážení přátelé slánského muzea, ZPRAVODAJ Č. 6/2015 Vážení přátelé slánského muzea, v květnu jsme zahájili hned čtyři výstavy, z nichž tři jsou stále k vidění. Máme za sebou muzejní noc, oslavy osvobození Československa, vyhlášení prestižní

Více

ARCHITEKTONICKÁ OVĚŘOVACÍ STUDIE BUDOUCÍHO VYUŽITÍ OBJEKTU LIEBIEGOVA PALÁCE U Tiskárny 81, Liberec 09/2014

ARCHITEKTONICKÁ OVĚŘOVACÍ STUDIE BUDOUCÍHO VYUŽITÍ OBJEKTU LIEBIEGOVA PALÁCE U Tiskárny 81, Liberec 09/2014 ARCHITEKTONICKÁ OVĚŘOVACÍ STUDIE BUDOUCÍHO VYUŽITÍ OBJEKTU LIEBIEGOVA PALÁCE U Tiskárny 81, Liberec 09/2014 RUPRECHTICE BEDŘICHOV SITUACE ŠIRŠÍCH VZTAHŮ S výstaviště LIDOVÉ SADY BEDŘICHOV Severočeské muzeum

Více

Interaktivní programy. ZÁKLADNÍ ŠKOLY a nižší stupeň víceletých gymnázií. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. září prosinec 2013

Interaktivní programy. ZÁKLADNÍ ŠKOLY a nižší stupeň víceletých gymnázií. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. září prosinec 2013 Interaktivní programy Muzea východních Čech v Hradci Králové pro a nižší stupeň víceletých gymnázií září prosinec 2013 Muzeum východních Čech v Hradci Králové Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové

Více

Veřejný program 2009

Veřejný program 2009 Veřejný program 2009 Centrum Bavaria Bohemia Freyung 1 92539 Schönsee Tel.: +49(0)9674-92 48 77 Fax: +49(0)9674 91 30 67 email: info@cebb.de Internet: www.bbkult.net Leden 2009 11.01.09 Cyklus Objevy :

Více

NEWSLETTER - ÚNOR 2014

NEWSLETTER - ÚNOR 2014 NEWSLETTER - ÚNOR 2014 Drazí přátelé, jak už jistě víte, v Latinském kulturním centru se děje mnoho zajímavých akcí, rozhodli jsme se tedy vytvořit pro Vás tento informační newsletter, kde můžete najít

Více

OTEVŘETE SI PLZEŇ NABÍDKA PRO PARTNERY V CESTOVNÍM RUCHU 2016/2017

OTEVŘETE SI PLZEŇ NABÍDKA PRO PARTNERY V CESTOVNÍM RUCHU 2016/2017 OTEVŘETE SI PLZEŇ NABÍDKA PRO PARTNERY V CESTOVNÍM RUCHU 2016/2017 PRESTIŽNÍ PRŮVODCE LONELY PLANET ŘADÍ PLZEŇ MEZI TOP 10 EVROPSKÝCH DESTINACÍ PRO ROK 2014 Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň

Více

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE MIKULOV město s vůní jihu TOP akce 2010 duben září D PRAHA Pl BRNO D Sk A WIEN EVROPSKÁ UNIE Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. Zahájení sezony Regionálního muzea v Mikulově 1. dubna 2010

Více

Hummer Camp 2011. II. rocník ˇ prímestského ˇ ˇ tábora. Projekt vznikl za podpory hl. města Prahy a městské části Praha 20

Hummer Camp 2011. II. rocník ˇ prímestského ˇ ˇ tábora. Projekt vznikl za podpory hl. města Prahy a městské části Praha 20 Hummer Camp 2011 II. rocník ˇ prímestského ˇ ˇ tábora Projekt vznikl za podpory hl. města Prahy a městské části Praha 20 O Tvrzi Tvrz HUMMER je stálý přírodní zábavní park ve středověkém stylu pro celou

Více

Otevření turistické sezony 2012

Otevření turistické sezony 2012 Otevření turistické sezony 2012 České Švýcarsko 21. 22. 4. 2012 Vydejte se za zážitky v Českém Švýcarsku Jetřichovické skály otevření naučné stezky Janovský trhák - cyklistická časovka do vrchu Tramvají

Více

VÁNOČNÍ KURZ ARANŽOVÁNÍ

VÁNOČNÍ KURZ ARANŽOVÁNÍ Mělnické kulturní PROGRAM 12/2015 Úterý 1. 12. 17.00 20.00 hodin hudební sál MKD VÁNOČNÍ KURZ ARANŽOVÁNÍ Kurz výroby vánočních dekorací s lektorkami SOU Liběchov. Rezervace na tel. 606 613 406 nebo na

Více

PONEC. Nabídka akcí v divadle Ponec TANEC PRAHA. Divadlo Ponec provozuje o. s. Tanec Praha

PONEC. Nabídka akcí v divadle Ponec TANEC PRAHA. Divadlo Ponec provozuje o. s. Tanec Praha Nabídka akcí v divadle Ponec Divadlo Ponec provozuje o. s. Tanec Praha Hledáte originální místo pro firemní večírek, vánoční párty nebo setkání s klienty? Uspořádejte netradiční akci v divadle Ponec, kterou

Více

Připravované akce ROK 2014. Prosinec 2014. Zdravověda žádná věda přednášky studentů Lékařské fakulty v Ostravě

Připravované akce ROK 2014. Prosinec 2014. Zdravověda žádná věda přednášky studentů Lékařské fakulty v Ostravě Připravované akce ROK 2014 Prosinec 2014 Zdravověda žádná věda přednášky studentů Lékařské fakulty v Ostravě Mikulášská zastavení a dobrá hudba navíc Perníčkové odpoledne na Vážce Dámský klub - rumové

Více

Kaple sv. Barbory na frýdeckém zámku. úterý 4.12. 17.00 Mše svatá

Kaple sv. Barbory na frýdeckém zámku. úterý 4.12. 17.00 Mše svatá Datum Čas Název akce Místo konání sobota 1.12. 15.00-18.00 Doneste si zvoneček, rozsvítíme stromeček aneb VELKÝ POHÁDKOVÝ MEJDAN Vánoční dílny neděle 2.12. 09.00-18.00 Advent na náměstí - Reprodukovaná

Více

Dotace 2015. Statutární město Ostrava

Dotace 2015. Statutární město Ostrava Seznam žádostí podaných do výběrového řízení na poskytnutí dotací v oblasti kultury z rozpočtu SMO pro rok 2015, které nesplnily stanovené formální náležitosti dle Programu podpory a rozvoje veřejných

Více

Veřejný program 2012

Veřejný program 2012 Veřejný program 2012 Centrum Bavaria Bohemia Freyung 1 92539 Schönsee Tel.: +49 (0) 9674-92 48 77 Fax: +49 (0) 9674 91 30 67 email: info@cebb.de Internet: www.bbkult.net Leden 2012 4. 1. 2012 I 19.00 h

Více

Výstaviště Černá louka Slezskoostravský hrad Pohádkový sklep strašidel MINIUNI svět miniatur

Výstaviště Černá louka Slezskoostravský hrad Pohádkový sklep strašidel MINIUNI svět miniatur Výstaviště Černá louka Slezskoostravský hrad Pohádkový sklep strašidel MINIUNI svět miniatur B C. D A N T Y L E Č E K, O B C H O D N Í N Á M Ě S T E K Představení společnosti Ostravské výstavy, a.s. Právní

Více

Prezentace pro OKD a.s.

Prezentace pro OKD a.s. HORNICKÝ LANDEK Prezentace pro OKD a.s. OBSAH PREZENTACE 1. VÝCHODISKA 2. KONTEXT PROJEKTU 3. NAVRHOVANÉ ŘEŠENÍ 4. ÚSKALÍ A RIZIKA 5. PŘÍLEŽITOSTI 1 VÝCHODISKA I. Analýza současného stavu + KLADY Unikátnost

Více

Tisková konference k otevření Mecenášského klubu Národního divadla

Tisková konference k otevření Mecenášského klubu Národního divadla Tisková konference k otevření Mecenášského klubu Národního divadla pondělí 30. listopadu 2009 v 11 hodin v hlavním foyeru Národního divadla ředitel Národního divadla: Ondřej Černý vedoucí odboru vnějších

Více

HARMONOGRAM ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY 2013

HARMONOGRAM ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY 2013 HARMONOGRAM ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY 2013 PÁLENÍ ČARODĚJNIC 30.4. 2013 úterý Sokolský vrch 17:00 22:00 Skákací hrad pro děti (vstupné zdarma) 17:00 Soutěže pro děti 17:30 Divadelní představení pro děti

Více

150 let Turnovsko kralupské dráhy 5. a 6. září 2015

150 let Turnovsko kralupské dráhy 5. a 6. září 2015 150 let Turnovsko kralupské dráhy 5. a 6. září 2015 Průvodce oslavami V letošním roce uplyne již 150 let od zahájení provozu na významné železniční spojnici Turnova a Kralupy nad Vltavou, turnovsko kralupské

Více

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PO CELÉ ODPOLEDNE A VEČER VSTUP ZDARMA!!! OD 12:15 FAKULTATIVNĚ SPOLEČNÝ OBĚD ESPERANTSKÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ V RESTAURACI ASTRA - v návaznosti na příjezd

Více

Nabídka pronájmu prostor Divadla na Šantovce

Nabídka pronájmu prostor Divadla na Šantovce Nabídka pronájmu prostor Divadla na Šantovce Hledáte prostor pro reprezentativní akci, večírek či konferenci? Divadlo na Šantovce Vám nabízí širokou a pestrou škálu možností v originálním prostoru, který

Více

Program na leden 2014

Program na leden 2014 Program na leden 2014 Čt 2.1. Mše svatá ( od 9.30 hod. ) Čt 16.1. Mše svatá ( od 9.30 hod. ) Čt 30.1. Mše svatá ( od 9.30 hod. ) Pá 17.1. Pedikúra ( od 13.00 hod.) Čt 23.1. Kadeřnice ( od 10.00 hod.) Program

Více

Dokumentace přírodního bohatství. Formy prezentace přírodního bohatství Ostravska. a zprostředkování ve vzdělávacích programech

Dokumentace přírodního bohatství. Formy prezentace přírodního bohatství Ostravska. a zprostředkování ve vzdělávacích programech Dokumentace přírodního bohatství Formy prezentace přírodního bohatství Ostravska a zprostředkování ve vzdělávacích programech Dokumentace přírodního bohatství širšího Ostravska základ pro ekologickou výchovu

Více

MKD KURZ PLETENÍ Z PEDIGU

MKD KURZ PLETENÍ Z PEDIGU Mekuc 11/2015 Úterý 3. listopadu v 15.30 hodin hudební sál MKD PŘÍVORANKA Středa 4. listopadu v 17.00 hodin hudební sál MKD JAZZ WORLD PHOTO 2015 Zahájení výstavy fotografií a Jazzového listopadu v MEKUC.

Více

TyfloCentrum Brno, o. p. s. kalendář akcí a služeb: duben - květen 2009

TyfloCentrum Brno, o. p. s. kalendář akcí a služeb: duben - květen 2009 14. týden St 1.4. Čt 2.4. TyfloCentrum Brno, o. p. s. kalendář akcí a služeb: duben - květen 2009 9:00 13:00 Kurz vaření pro přihlášené 7:45 17:00 VESELÝ APRÍLOVÝ VÝLET pro přihlášené 13:00 18:00 Psychologická

Více

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

Týden 31. 5. - 6. 6. 2014

Týden 31. 5. - 6. 6. 2014 správný cíl Vaší cesty Týden 31. 5. - 6. 6. 2014 Milovníci grilování mohou vyrazit do nově zrekonstruovaných Šimkových sadů v Hradci Králové. Tento týden sem byly znovu instalovány tři venkovní grily.

Více

PRÁZDNINY V MUZEU 2. 7. 31. 8. 2013

PRÁZDNINY V MUZEU 2. 7. 31. 8. 2013 PRÁZDNINY V MUZEU 2. 7. 31. 8. 2013 pro organizované skupiny, příměstské tábory, DD, kolektivy dětí a mládeže a rodiče s dětmi Projekt byl podpořen Královéhradeckým krajem www.muzeumhk.cz Interaktivní

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 DĚTSKÉ DIVADELNÍ STUDIO PRAHY 5

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 DĚTSKÉ DIVADELNÍ STUDIO PRAHY 5 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 DĚTSKÉ DIVADELNÍ STUDIO PRAHY 5 OBSAH Co je DDS?...3 Co je soubor KLAP?...4 Kdo si hraje s DDS?...5 Skupiny DDS 6 Repertoár DDS.7-9 Odehraná představení ve Švandově divadle...10-11

Více

O AKCI SPORTOVNÍ ČÁST DOPROVODNÝ PROGRAM

O AKCI SPORTOVNÍ ČÁST DOPROVODNÝ PROGRAM Brněnské výstaviště 7. 8. listopadu 2015 O AKCI Sport Life Run je kulturně sportovní akce, která je určená pro celé rodiny. Tato dvoudenní událost se uskuteční 7. 8. listopadu 2015 a její centrum bude

Více

PRÁZDNINY V MUZEU 1. 7. 31. 8. 2012

PRÁZDNINY V MUZEU 1. 7. 31. 8. 2012 PRÁZDNINY V MUZEU 1. 7. 31. 8. 2012 pro organizované skupiny, příměstské tábory, DD, kolektivy dětí a mládeže atd. www.muzeumhk.cz Stezky muzejní budovou 1) Stezky po muzeu Účastníci tohoto putování muzejní

Více

Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny

Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny Leden sobota 17. 1. 2015 = 1. Velkolosinský ples (Areál zdraví víceúčelová hala, pořadatel MK Rajo s. r. o.) Únor neděle 1. 2. 2015 = Setkání s rysem Od 13

Více

DIVADLO NA ŠANTOVCE. Benefity Divadla na Šantovce:

DIVADLO NA ŠANTOVCE. Benefity Divadla na Šantovce: NABÍDKA PRO FIRMY DIVADLO NA ŠANTOVCE Divadlo na Šantovce vám nabízí jedinečný multifunkční prostor, který je ideální k pořádání firemních akcí, prezentací, školení, koncertů a dalších tematických eventů

Více

Proměňte všední okamžiky ve výjimečné zážitky. Podpořte nás!

Proměňte všední okamžiky ve výjimečné zážitky. Podpořte nás! Proměňte všední okamžiky ve výjimečné zážitky. Podpořte nás! MECENÁŠSKÝ KLUB Foto: Pavel Hejný Filantropie Láska ke kultuře, úcta k historii, ale především touha pomáhat, to vše spojuje naše mecenáše.

Více

Interaktivní programy ZÁKLADNÍ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. září prosinec 2011

Interaktivní programy ZÁKLADNÍ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. září prosinec 2011 Interaktivní programy Muzea východních Čech v Hradci Králové pro ZÁKLADNÍ ŠKOLY září prosinec 2011 Muzeum východních Čech v Hradci Králové Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1 tel.: +420 495 512

Více

Výstava DVĚ ZEMĚ DVA DOMOVY DVĚ INSPIRACE. Sklo a obrazy Milana Vobruby Hlavní budova muzea, 20. října 2011-1. dubna 2012

Výstava DVĚ ZEMĚ DVA DOMOVY DVĚ INSPIRACE. Sklo a obrazy Milana Vobruby Hlavní budova muzea, 20. října 2011-1. dubna 2012 FOTODOKUMENTACE ČINNOSTI VÝSTAVNÍ ČINNOST Výstava DVĚ ZEMĚ DVA DOMOVY DVĚ INSPIRACE. Sklo a obrazy Milana Vobruby Hlavní budova muzea, 20. října 2011-1. dubna 2012 Vernisáž výstavy JAROSLAV BEJVL. MINCE

Více

Zámek Bruntál nebo dle domluvy. dle zájmu a domluvy

Zámek Bruntál nebo dle domluvy. dle zájmu a domluvy Harmonogram kulturních akcí pořádaných příspěvkovými organizacemi Moravskoslezského kraje k 70. výročí osvobození Československa, města Ostravy a Ostravsko-opavské operace Kdy? Akce Kde? Co? Osvobození

Více

BAREVNÁ DEVÍTKA je sedmý ročník přehlídky kultur zemí celého světa, který pořádá Městské částí Praha 9. cílová skupina. počet návštěvníků.

BAREVNÁ DEVÍTKA je sedmý ročník přehlídky kultur zemí celého světa, který pořádá Městské částí Praha 9. cílová skupina. počet návštěvníků. BAREVNÁ DEVÍTKA je sedmý ročník přehlídky kultur zemí celého světa, který pořádá Městské částí Praha 9 Pestrý festival mnoha vůní a strhujících vystoupení. Zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi, večerní

Více

Národní muzeum fotografie a dílna tapisérií centrum původních řemesel a unikátních technologií. Představení projektu města Jindřichův Hradec

Národní muzeum fotografie a dílna tapisérií centrum původních řemesel a unikátních technologií. Představení projektu města Jindřichův Hradec Národní muzeum fotografie a dílna tapisérií centrum původních řemesel a unikátních technologií Představení projektu města Jindřichův Hradec Základní údaje o příjemci Město Jindřichův Hradec IČ: 00246875

Více

Svět prožitků. House of MEISSEN

Svět prožitků. House of MEISSEN Svět prožitků House of MEISSEN Manufaktura od roku 1710 Ukázkové dílny Nedaleko od Drážďan, přímo vedle míšeňské manufaktury, stojí Svět prožitků House of MEISSEN, který zve k objevení světoznámého míšeňského

Více

Ostrava co jsme udělali, co chystáme pro návštěvníky?

Ostrava co jsme udělali, co chystáme pro návštěvníky? Statutární město Ostrava odbor ekonomického rozvoje Ostrava co jsme udělali, co chystáme pro návštěvníky? Odbor ekonomického rozvoje Ing. Helena Ochmanská 10. 12. 2009 www.ostrava.cz Programové balíčky

Více

Kulturní instituce. Divadla, kina, kulturní střediska, kulturní instituty, spolky, kluby. IS1 SŠJS Tábor 2014/2015

Kulturní instituce. Divadla, kina, kulturní střediska, kulturní instituty, spolky, kluby. IS1 SŠJS Tábor 2014/2015 Kulturní instituce Divadla, kina, kulturní střediska, kulturní instituty, spolky, kluby IS1 SŠJS Tábor 2014/2015 Divadla O Divadlo je výkonné čili múzické umění, při němž herci (případně zpěváci a tanečníci)

Více

Zlín bude hostit celonárodní zahájení jubilejního X. ročníku Festivalu muzejních nocí 2014

Zlín bude hostit celonárodní zahájení jubilejního X. ročníku Festivalu muzejních nocí 2014 TISKOVÁ ZPRÁVA 28. dubna 2014 Zlín bude hostit celonárodní zahájení jubilejního X. ročníku Festivalu muzejních nocí 2014 Fenomén muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let ke stálým

Více

REZERVACE provoz@hoteluprince.com +420 602 462 260

REZERVACE provoz@hoteluprince.com +420 602 462 260 REZERVACE provoz@hoteluprince.com +420 602 462 260 Proč právě u nás a s námi? Naše rodinná společnost vždy kladla a klade velký důraz na spokojenost našich zákazníků. Díky tomu jsme byli schopni vytvořit

Více

Interaktivní programy ZÁKLADNÍ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. leden červen 2013

Interaktivní programy ZÁKLADNÍ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. leden červen 2013 Interaktivní programy Muzea východních Čech v Hradci Králové pro leden červen 2013 Muzeum východních Čech v Hradci Králové Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1 tel.: +420 495 512 391 +420 495

Více

Zpravodaj č. 6/ 2011. Vážení přátelé slánského muzea,

Zpravodaj č. 6/ 2011. Vážení přátelé slánského muzea, Zpravodaj č. 6/ 2011 Vážení přátelé slánského muzea, na prahu léta je již v plném proudu výstavní sezóna Národopisného muzea Slánska ve Třebízi. Návštěvníci vníci sem přicházejí nejen za stálými expozicemi

Více

Interaktivní programy ZÁKLADNÍ ŠKOLY. a nižší stupeň víceletých gymnázií. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro

Interaktivní programy ZÁKLADNÍ ŠKOLY. a nižší stupeň víceletých gymnázií. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro Interaktivní programy Muzea východních Čech v Hradci Králové pro ZÁKLADNÍ ŠKOLY a nižší stupeň víceletých gymnázií 2014 Muzeum východních Čech v Hradci Králové Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové

Více

Hornické muzeum v Ostravě Petřkovicích

Hornické muzeum v Ostravě Petřkovicích Hornické muzeum v Ostravě Petřkovicích HISTORIE MUZEA První dobývání uhlí štolováním od roku 1782. Od roku 1835 hlubinným dobýváním. Hornické muzeum bylo založeno v roce 1987 v době, kdy důl ještě těžil.

Více

Pondělí 7.9.2015. Kde: Gymnázium Dr. Josefa Pekaře, Palackého 211/3, Mladá Boleslav (hudební sál)

Pondělí 7.9.2015. Kde: Gymnázium Dr. Josefa Pekaře, Palackého 211/3, Mladá Boleslav (hudební sál) Pondělí 7.9.2015 Kde: Gymnázium Dr. Josefa Pekaře, Palackého 211/3, Mladá Boleslav (hudební sál) 17,00 19,00 Josef Formánek - spisovatel, zakladatel geografického magazínu Koktejl Zveme Vás na autorské

Více

Ver.03/2013 SANOMA MEDIA PRAHA 2013 MEDIA DATA

Ver.03/2013 SANOMA MEDIA PRAHA 2013 MEDIA DATA Ver.03/2013 SANOMA MEDIA PRAHA 2013 MEDIA DATA Vlasta Jediný opravdu český týdeník pro ženy Vlasta je tradiční a proto důvěryhodná. Vlasta je moderní a proto stále milovaná a žádaná. Vlasta je partnerkou

Více

Doprovodné programy ke stálým expozicím

Doprovodné programy ke stálým expozicím Doprovodné programy ke stálým expozicím 1) historická expozice Rokycansko v minulosti : Výprava do pravěku (nástroje, činnosti, zbraně, šperky) Na návštěvě ve středověku (erby, rytíři a jejich zbroj, řemesla,

Více

Závěrečná zpráva akce Slavie Ožije! Pořádalo občanské sdružení Budějovice Kulturní 27. a 28. 9. 2011

Závěrečná zpráva akce Slavie Ožije! Pořádalo občanské sdružení Budějovice Kulturní 27. a 28. 9. 2011 Závěrečná zpráva akce Slavie Ožije! Pořádalo občanské sdružení Budějovice Kulturní 27. a 28. 9. 2011 Slavie ožije! / 27. a 28. 9. 2011 / České Budějovice Jednoapůldenní kulturně zábavné setkání pro celou

Více

www.ostravskamuzejninoc.cz www.ostravskamuzejninoc.cz

www.ostravskamuzejninoc.cz www.ostravskamuzejninoc.cz www.ostravskamuzejninoc.cz www.ostravskamuzejninoc.cz 1 Ostravské Muzeum 2 Galerie výtvarného umění v Ostravě 3 Radnice města ostravy 4 Centrum kultury a vzdělávání 5 Klub atlantik 6 minikino kavárna 7

Více

PROJEKT ROMA Česká republika Karviná. Sdružení Romů Severní Moravy

PROJEKT ROMA Česká republika Karviná. Sdružení Romů Severní Moravy PROJEKT ROMA Česká republika Karviná Sdružení Romů Severní Moravy 1 AKTIVITY V RÁMCI PROJEKTU Průběžné aktivity pro děti: Volnočasové aktivity pro děti a mláděž (zvláště z cílové skupiny) kroužky: počítačový,

Více

Sdružení pro rozvoj Soláně občanské sdružení

Sdružení pro rozvoj Soláně občanské sdružení Sdružení pro rozvoj Soláně občanské sdružení 1. Projekt Informační centrum a galerie Zvonice Soláň 2. Projekt Galerie v přírodě, valašská zahrada a valašská krajina na Soláni Sdružení pro rozvoj Soláně,o.s.

Více

od 20. července do 16. srpna 2009

od 20. července do 16. srpna 2009 Třetí ročník Ballet & Dance Workshop Ostrava PROJEKT SE KONÁ POD ZÁŠTITOU NÁMĚSTKA PRIMÁTORA STATUTÁRNÍHO MĚSTA OSTRAVY L U B O M Í R A P O S P Í Š I L A od 20. července do 16. srpna 2009 Class Pointe

Více

správný cíl Vaší cesty

správný cíl Vaší cesty správný cíl Vaší cesty KULTURNÍ AKCE HRADECKO ČERVEN 2014 31. května - 1. června, sobota - neděle 9:00 ZA PRVNÍMI ZEMĚDĚLCI DO MLADŠÍ DOBY KAMENNÉ Archeopark pravěku Všestary Pokud si chcete pravěk zažít

Více

Mimořádný informátor

Mimořádný informátor Mimořádný informátor srpen 2011/1 Vydala: Oblastní odbočka SONS ČR Ostrava Sadová 5, 702 00 Moravská Ostava tel.: 596 783 083; 776 305 022 ostrava-odbočka@sons.cz Obsah: Připravované akce..2 Pravidelné

Více

Pondělí. Přijď si zastřílet z profesionálního luku, kuše či foukačky.

Pondělí. Přijď si zastřílet z profesionálního luku, kuše či foukačky. Pondělí 10:15 11:30 Relax yourself Výroba náušnic Kongresový sál Vyrob si vlastní nášnice z různých materiálů. 15:00 16:00 Get the feel Lukostřelba - Sraz u hlavní recepce Přijď si zastřílet z profesionálního

Více

nabízíme ke krátkodobým jednorázovým i opakovaným pronájmům volné kapacity prostor našich pracovišť:

nabízíme ke krátkodobým jednorázovým i opakovaným pronájmům volné kapacity prostor našich pracovišť: NABÍDKA PRONÁJMŮ nabízíme ke krátkodobým jednorázovým i opakovaným pronájmům volné kapacity prostor našich pracovišť: DIVADLO POLÁRKA CENTRUM VOLNÉHO ČASU BOTANKA KLUB LEITNEROVA které jsou vhodné především

Více

Týden 7. 12. - 13. 12. 2013

Týden 7. 12. - 13. 12. 2013 správný cíl Vaší cesty Týden 7. 12. - 13. 12. 2013 Hradecké lyžaře odveze do Deštného v Orlických horách přímou linkou skibus. Provoz skibusu, který vznikl v roce 2011 jako společný projekt dopravního

Více

SPOLEČENSKÉ, AKTIVIZAČNÍ CENTRUM PRO SENIORY

SPOLEČENSKÉ, AKTIVIZAČNÍ CENTRUM PRO SENIORY SPOLEČENSKÉ, AKTIVIZAČNÍ CENTRUM PRO SENIORY Středisko sociálních služeb Městské části Praha 9 Harrachovská 422/2, Praha 9 Prosek, www.ssspraha9.cz tel.: 724/905 785, 286582298, e-mail: dunderova@ssspraha9.cz

Více

WORKSHOPY A VÝTVARNÉ DÍLNY V MUZEU PAPÍROVÝCH MODELŮ

WORKSHOPY A VÝTVARNÉ DÍLNY V MUZEU PAPÍROVÝCH MODELŮ WORKSHOPY A VÝTVARNÉ DÍLNY V MUZEU PAPÍROVÝCH MODELŮ Program je určen všem věkovým skupinám, pro všechny typy škol. Náročnost techniky a programu bude přizpůsobena věku skupiny. Cena všech programů 30,-

Více

10.07.2015 (pátek) od 12:30 hod. Malá Strana Přes Valdštejnskou zahradu a palác, okolím Valdštejnského nám. a dalších paláců až po Maltézské nám.

10.07.2015 (pátek) od 12:30 hod. Malá Strana Přes Valdštejnskou zahradu a palác, okolím Valdštejnského nám. a dalších paláců až po Maltézské nám. Letní univerzita pro každého 2015 Již 4. ročník oblíbeného letního vzdělávání přednášek, komentovaných vycházek a prohlídek. Poznáte nová místa, dozvíte se plno zajímavých informací, zažijete pohodový

Více

Program na březen 2014

Program na březen 2014 Číslo stránky 1 Program na březen 2014 ZÁJMOVÉ AKTIVITY Název aktivity Termíny aktivity Doba konání Lektor (asistent) Cena aktivity Poznámky / Přihlášky Aspergea: setkání sebeobhájců 6. 3. 2014 čtvrtek

Více

Boccaccio slavnostní a konferenční sál

Boccaccio slavnostní a konferenční sál Boccaccio slavnostní a konferenční sál Grand Hotel Bohemia***** Luxusní ubytování v 79 moderně vybavených pokojích a suitách pěti různých kategorií Superior, DeLuxe, Executive, Junior Suite a Suity Steiner

Více

Dočasné centrum umění/ středobod festivalu

Dočasné centrum umění/ středobod festivalu Street For Art 2010 3. ročník festivalu umění ve veřejném prostoru 13. 22. května 2010 Jižní Město, Praha Sídliště Umění Lidé Sousedé Procházka Piknik Večeře Prostor Cesty Koncerty Dočasné centrum umění/

Více

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PO CELÉ ODPOLEDNE A VEČER VSTUP ZDARMA!!! OD 12:15 FAKULTATIVNĚ SPOLEČNÝ OBĚD ESPERANTSKÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ V RESTAURACI ASTRA - v návaznosti na příjezd

Více

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: UMĚLECKÁ ŠKOLA

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: UMĚLECKÁ ŠKOLA UMĚLECKÁ ŠKOLA Výtvarné studio v podkroví muzea je součástí Základní umělecké školy Benešov. Přesto, že jeho zřízení v polovině 90. let zabralo muzeu prostory potřebné pro plánované expozice, je jeho činnost

Více

PROGRAM MENS SANA o.p.s. Prosinec 2015

PROGRAM MENS SANA o.p.s. Prosinec 2015 PROGRAM MENS SANA o.p.s. Prosinec 2015 Aktivity (řazeno podle abecedy): Akce plánované v prosinci 2015 více u jednotlivých dnů: o Prodej na vánočním jarmarku Vyšší odborné školy sociální 1.12. 2015 o Návštěva

Více

Jubilejní 10. ročník Festivalu muzejních nocí odstartuje v pátek 16. května ve Zlíně

Jubilejní 10. ročník Festivalu muzejních nocí odstartuje v pátek 16. května ve Zlíně TISKOVÁ ZPRÁVA 13. května 2014 Jubilejní 10. ročník Festivalu muzejních nocí odstartuje v pátek 16. května ve Zlíně Muzejní noci patří ve velkých evropských metropolích i ostatních městech již řadu let

Více

KRAJSKÁ KNIHOVNA VYSOČINY

KRAJSKÁ KNIHOVNA VYSOČINY KRAJSKÁ KNIHOVNA VYSOČINY KDE NÁS NAJDETE Krajská knihovna Vysočiny Havlíčkovo náměstí 87 580 02 Havlíčkův Brod 2 Telefon: + 420 569 400 499 GSM: + 420 777 327 844 Fax: + 420 569 400 490 E-mail: knihovna@kkvysociny.cz

Více

BARVÁM NEUTEČEŠ Olomouc, 2.5.2015

BARVÁM NEUTEČEŠ Olomouc, 2.5.2015 INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY ČASOVÝ HARMONOGRAM (1. 2.5.2015) 1.5.2015 (pátek) 12:00 20:00 Vyzvednutí startovních balíčků v OC Haná Doporučujeme vyzvednutí startovního balíčku v tento den, abyste předešli dlouhým

Více

Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny

Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny Leden sobota 17. 1. 2015 = 1. Velkolosinský ples (Areál zdraví víceúčelová hala, pořadatel MK Rajo s. r. o.) Únor neděle 1. 2. 2015 = Setkání s rysem Od 13

Více

PARKINSON KLUB BRNO PLÁN ČINNOSTI 2015 PRAVIDELNÉ AKCE

PARKINSON KLUB BRNO PLÁN ČINNOSTI 2015 PRAVIDELNÉ AKCE PARKINSON KLUB BRNO PLÁN ČINNOSTI 2015 PRAVIDELNÉ AKCE 1. Rehabilitační cvičení parkinsoniků Tělocvična Každý čtvrtek 15.30-16.30 hod. (v termínech 15.1.-11.6. 2015 a 24.9.-10.12.2015) Tělocvična Sokolu

Více

Interaktivní programy MATEŘSKÉ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro

Interaktivní programy MATEŘSKÉ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro Interaktivní programy Muzea východních Čech v Hradci Králové pro MATEŘSKÉ ŠKOLY 2015 Muzeum východních Čech v Hradci Králové Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1 tel.: +420 495 512 391 +420 604

Více

PROGRAM AKCÍ KVĚTEN 2016

PROGRAM AKCÍ KVĚTEN 2016 VÝCHODOČESKÉ MUZEUM V PARDUBICÍCH PROGRAM AKCÍ KVĚTEN 2016 NOVÁ EXPOZICE PARDUBICE PŘÍBĚH MĚSTA otevření 8. 5. 2016 Pod názvem Pardubice příběh města vás ve Východočeském muzeu čeká cesta od nejstarších

Více

Více možností. Přihlásit

Více možností. Přihlásit 1 z 7 10.7.2013 12:47 Více možností Přihlásit Kam pojedete? Praha Střední Čechy Jižní Čechy Šumava Plzeňsko a Český les Západočeské lázně Severozápadní Čechy Českolipsko a Jizerské hory Český ráj Krkonoše

Více

Tři Věže s.r.o. Sžijte se se svými klienty a zaměstnanci! Prožijte s jejich rodinami báječný den! NETRADIČNÍ AKCE NA KLÍČ PRO RODINY S DĚTMI

Tři Věže s.r.o. Sžijte se se svými klienty a zaměstnanci! Prožijte s jejich rodinami báječný den! NETRADIČNÍ AKCE NA KLÍČ PRO RODINY S DĚTMI Tři Věže s.r.o. Sžijte se se svými klienty a zaměstnanci! Prožijte s jejich rodinami báječný den! NETRADIČNÍ AKCE NA KLÍČ PRO RODINY S DĚTMI Prezentace Tři věže s.r.o. V České republice se bohužel stále

Více

Týden 22. 8. - 28. 8. 2015

Týden 22. 8. - 28. 8. 2015 správný cíl Vaší cesty Týden 22. 8. - 28. 8. 2015 Nejenom lavičky Václava Havla nacházejí svá místa po světě Hradec Králové se může pyšnit navíc i čerstvě otevřenou Galerií Václava Havla. Každý, kdo si

Více

19.5.2012. www.ostravskamuzejninoc.cz

19.5.2012. www.ostravskamuzejninoc.cz 19.5.2012 www.ostravskamuzejninoc.cz Galerie výtvarného umění v Ostravě Ostravské Muzeum Centrum kultury a vzdělávání Antikvariát a klub Fiducia Radnice města ostravy Slezskoostravský hrad Knihovna města

Více

Veletrh cestovního ruchu v Trenčíně

Veletrh cestovního ruchu v Trenčíně PRO PŘÁTELE A ČLENY DESTINAČNÍHO FONDU ČESKÉHO ŠVÝCARSKA www.ceskesvycarsko.cz Informační zpravodaj květen II. 2015 Veletrh cestovního ruchu v Trenčíně Ve dnech 15. 16. května proběhl ve slovenském Trenčíně

Více

NADAČNÍ PROGRAM ROKU 2014

NADAČNÍ PROGRAM ROKU 2014 NADAČNÍ PROGRAM ROKU 2014 PO 2. KOLE VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ Sídlo nadace: Vítkovická 3108/11, 702 00 Ostrava Telefon: +420 596 620 045 E-mail: nadace.landek@okd.cz +420 604 168 008 Internet: www.nadace-landek.cz

Více

SPOLEČENSKÉ, AKTIVIZAČNÍ CENTRUM PRO SENIORY

SPOLEČENSKÉ, AKTIVIZAČNÍ CENTRUM PRO SENIORY SPOLEČENSKÉ, AKTIVIZAČNÍ CENTRUM PRO SENIORY Středisko sociálních služeb Městské části Praha 9 Harrachovská 422/2, Praha 9 Prosek, www.ssspraha9.cz tel.: 724/905 785, 286582298, e-mail: dunderova@ssspraha9.cz

Více

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Jméno školy: Střední odborná škola Luhačovice Adresa: Masarykova 101, 763 26 Luhačovice Tel.: 00420577131067 Fax: 00420577131067 Email: vedeni@sosluhac.cz

Více

Co se umlelo od března 2013 do března 2014? březen 2013 ukončení provozu mlýna vznik nezávislé iniciativy Mlýny městu!, jejímž cílem je vést otevřenou diskusi nad budoucností Automatických mlýnů 23. dubna

Více

SCIAP 2014 SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKA POPULARIZACE VĚDY

SCIAP 2014 SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKA POPULARIZACE VĚDY SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKA POPULARIZACE VĚDY SCIence APproach Soutěžní přehlídka pro ty, kteří přibližují vědu široké veřejnosti Soutěžní přehlídka OCENĚNÉ PŘÍSPĚVKY Soutěžní přehlídka KATEGORIE: EXPOZICE 2. místo

Více

22. 5. 2010 13. 00. Pražský hrad - Staroměstské náměstí. Charitativní běh v maskách goril Prahou. V cíli koncerty a další doprovodné opičí aktivity

22. 5. 2010 13. 00. Pražský hrad - Staroměstské náměstí. Charitativní běh v maskách goril Prahou. V cíli koncerty a další doprovodné opičí aktivity Charitativní běh v maskách goril Prahou Dobročinná akce - výnos z akce na záchranu goril v Africe 22. 5. 2010 Trasa: Pražský hrad - Staroměstské náměstí V cíli koncerty a další doprovodné opičí aktivity

Více

1. DEN 20. června 2014 PÁTEK

1. DEN 20. června 2014 PÁTEK 1. DEN 20. června 2014 PÁTEK 17:00 Oficiální zahájení KARBONÁLIÍ starostou Bogatyně 17:00 Karboprůvod průvod za účasti dechového orchestru, vedení města a účastníků akce 18:00 Koncert skupiny Tax Free

Více

Průběžná zpráva o realizaci projektu pro projektové partnery Etapa 3-4

Průběžná zpráva o realizaci projektu pro projektové partnery Etapa 3-4 Květen 2011 Průběžná zpráva o realizaci projektu pro projektové partnery Etapa 3-4 HelpTour - Agentura pro rozvoj cestovního ruchu Projekt Prezentace a propagace církevních památek a kulturně-historického

Více

Azylový dům provoněl vůní čokoládových muffinů, které jsme se naučili péct s rodiči a dětmi.

Azylový dům provoněl vůní čokoládových muffinů, které jsme se naučili péct s rodiči a dětmi. 7.1. 2013 PEČENÍ ČOKOLÁDOVÝCH MUFFINŮ Azylový dům provoněl vůní čokoládových muffinů, které jsme se naučili péct s rodiči a dětmi. 7. 2. 2013 NÁVŠTĚVA NÍZKOPRAHOVÉHO ZAŘÍZENÍ Společně s dětmi jsme navštívili

Více

FOTODOKUMENTACE ČINNOSTI VÝSTAVNÍ ČINNOST

FOTODOKUMENTACE ČINNOSTI VÝSTAVNÍ ČINNOST FOTODOKUMENTACE ČINNOSTI VÝSTAVNÍ ČINNOST Výstava SKLENĚNÉ VÁNOČNÍ OZDOBY. Minulost, současnost, vize Hlavní budova muzea, 18. listopadu 2010-15. května 2011 Výstava Otcové města Jablonce VII. Výstava

Více