Jazz jaro 2014 se koná za finanční podpory statutárního města Brna.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Jazz jaro 2014 se koná za finanční podpory statutárního města Brna."

Transkript

1 koncertů v klubu Stará Pekárna 26jazzových klub Stará Pekárna Štefánikova 8, Brno tel Jazz jaro 2014 se koná za finanční podpory statutárního města Brna.

2 Festival Jazz Jaro je zpět, navíc v historicky největším rozsahu! Průběžný mezinárodní hudební festival Jazz Jaro je s novým rokem zpět a stejně jako vždy se rozmáchne v čase: od 14. ledna do 10. června (!) 2014 nás čeká celkem 26 jazzových či bluesových večerů (převážně úterky, výjimečně i středy a čtvrtky) v klubu Stará Pekárna. Poprvé v historii program zasahuje až do druhé půlky května a první poloviny června, ale nešlo jinak, neboť na toto období je nachystáno hned pět hvězdných pecek, které nešlo přeložit jinam ani na jindy Letošní ročník Jazz Jaro jsme pojali jako vždy kosmopolitně vice než polovina (šestnáct večerů z šestadvaceti) bude patřit zahraničním nebo smíšeným sestavám. Ostatně jazz sám je někdy označován jako univerzální světový jazyk. Postupně představíme irské, rakouské, slovenské, italské, maďarské, polské, německé, britské, americké, kanadské a japonské hudebníky. Na dvanáct vybraných koncertů (jde o tucet těch nejlepších, mimo jiné s osmi zahraničními vystupujícími!) si můžete zakoupit permanentní vstupenku za 480 Kč v obvyklých předprodejích, takže vás každý večer přijde na pouhých 40 korun. A POZOR! Na prvních třech koncertech celé série Jazz Jaro 2014 (út út út ) bude od 19 hodin tato permanentka na baru k dispozici za akční cenu 330 Kč (14. 1.), 380 Kč (21. 1.) a 430 Kč (28. 1). Kdo si ji koupí, má samozřejmě vstup na jazzový koncert v den zakoupení permanentky zdarma. Vstupné na jednotlivé koncerty Jazz Jaro 2014 musíme po letech trochu zdražit, neb se mezitím zvedly produkční náklady a zároveň se změnil kurz koruny k euru... Vstupné se tedy bude pohybovat v rozmezí Kč (předprodeje) a Kč (na místě). Využijte prosím možnosti zakoupení vstupenek ve třech předprodejních místech (Indies + Dům pánů z Lipé v centru Brna + bar Staré Pekárny), kde budou vždy výrazně levnější než večer na místě. Je možné využít i objednávky přes web Staré Pekárny (www.starapekarna.cz) nebo mailové objednávky vstupenek na adrese kde jsou vždy nejlevnější. Úprava sálu (sezení, kombinovaná úprava či stání) bude přizpůsobena jak charakteru hudby, tak očekávanému zájmu publika. Změna programu i sestav je (bohužel tak jako vždy) vyhrazena. Těšíme se na Vás Jiří a Pavla Švédovi (agentura Art Brno) & klub Stará Pekárna & všech 26 účinkujících agentura Art, Klímova 22, Brno infoline Jazz Jaro 2013: ,

3 Phil McDermott Quartet (Irsko/CZ), modern guitar jazz út Phil McDermott kytara, zpěv, Marek Novotný piano, Petr Tichý kontrabas, Tomáš Hobzek bicí Irský kytarista (a navíc výborný zpěvák znějící jako Sting) Phil McDermott pochází z Dublinu. Začal studovat u kytaristy Davida O Rourkea, poté pokračoval ve studiu jazzu a velmi brzo spolupracoval s předními hráči z Dublinu. Vedl vlastní soubory, které získaly ohlas u posluchačů i kritiků. V roce 2002 se rozhodl přestěhovat se do norského Stavangeru, kde v současné době žije. Během svého pobytu v Norsku spolupracoval s mnoha z nejrespektovanějších norských jazzových hráčů. V poslední době se Phil věnuje především vlastnímu bandu, interpretujícímu jeho původní kompozice. V České republice se představí na turné v kvartetu s předními českými jazzovými hráči. Více: 120/150 Kč. Během večera prodej permanentky JAZZ JARO 2014 za akční cenu 330 Kč, ušetříte 150 Kč a navíc máte vstup na Philův koncert zdarma! Doris & The Swingin Bastards (CZ), hot swing jako hrom! út Doris Lamošová zpěv, Sophia Lamošová zpěv (druhý hlas), Jan Šimůnek violinofon, housle, Antonín Šturma kytara, Pavel Šlosar kontrabas Takové pěvecké talenty, to jste dlouho neslyšeli! Doris & The Swingin Bastards nasadí hned od počátku pekelné tempo a vydechnou až na samotném konci. Sesterská dvojice Doris a Sophie Lamošovy působí jako neřízená střela a díky bravurním dvojhlasům a energickému pódiovému projevu uspěla u diváků po celé České republice. Nemáte doma gramofon? Nelamte si s tím hlavu a přijďte si je poslechnout! Pojďte si udělat radost a podělit se o skvosty z dob, kdy jazz byl ještě mladý. Více: bandzone.cz/dorisandthefaswinginbastards, 120/150 Kč. Během večera prodej permanentky JAZZ JARO 2014 za akční cenu 380 Kč, ušetříte 100 Kč a navíc máte vstup na Dorisin koncert zdarma!

4 Viola Falb Quintet (Rakousko/CZ), modern jazz se dvěma saxofony! út Viola Falb (Rakousko) saxofony, Jakub Doležal saxofony, Jiří Šimek kytara, Michael Krásný baskytara, Martin Kopřiva bicí Viola Falb studovala jazzový saxofon na Vysoké škole múzických umění ve Vídni pod vedením Wolfganga Puschniga, poté pokračovala v Berlíně. Viola sestavila v roce 2004 vlastní jazzovou formaci Falb Fiction, která vydala už tři alba (www.falbfiction.com), hraje též se saxofonovým kvartetem Phoen (www.phoen.at) a má i duo Kitsch & Glory (Kýč a Sláva) (www.kitschandglory.com). Viola sama skládá hodně hudby moderní klasické, komorní a především milovaný jazz. 120/150 Kč. Během večera prodej permanentky JAZZ JARO 2014 za akční cenu 430Kč, ušetříte 50 Kč a navíc máte vstup na Violin koncert zdarma! Pitch Bender (CZ/SK) vocal souljazz se Sisou Fehérovou út Sisa Fehérová (SK) zpěv, Iva Korgerová piano, Dan Hasalík kytara, Zbyněk Polívka tenor saxofon, Miloš Klápště baskytara, Oliver Lipenský bicí Skvělá soul-jazzová formace. V roce 2011 se Pitch Bender stal tipem prestižní webové stránky Bandzone.cz a touto cestou nasbíral mnoho nových fanoušků. Nejvýraznější osobností souboru je zpěvačka Sisa Fehérová s velmi specifickým hlasem plným grooveu a feelingu. Kapelu vede pianistka Iva Korgerová, jež je autorkou většiny skladeb. Pitch Bender vystupuje od roku 2009 po celém Česku, v roce 2010 natočil úspěšné debutové CD Virginology složené z originálních autorských skladeb. Více: bandzone.cz/pitchbender, 120/150 Kč. P. S. Možná jde o jeden z posledních koncertů Pitch Benderu, neboť jeho zpěvačka Sisa Fehérová zřemě odchází studovat hudbu do Londýna.

5 Mydy Rabycad (CZ) 1. český electroswing, velký objev! čt až ve hod. Žofie Dařbujánová zpěv, Mikuláš Pejcha saxofon, flétna, zpěv, Jan Drábek baskytara, kontrabas, zpěv, Nèro Scartch syntezátor, sampler, kytara, zpěv Mladá electroswingová kapela z Prahy, která vznikla v roce 2012, aneb Jazz trochu jinak aneb Moderní nahrávací postupy a hudební minulost nemusí být v rozporu První česká electroswingová kapela, z jejíchž vystoupení je cítit energii popředních evropských electroswingových part jako jsou Parov Stelar Band a Caravan Palace. Stylová párty je plná taneční hudby, inspirované jazzovým hudebním stylem minulého století aneb Cestujte s námi v čase do doby elegantních rób, šviháckých obleků, big bandů a těch nejdivočejších večírků! Více: bandzone.cz/mydyrabycad, 90/120 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (1/12). E Converso (CZ), modern jazz út Michal Wróblewski saxofony, klarinet, Jan Pisklák kytara, efekty, Vladimír Micenko kontrabas, Jan Chalupa bicí nástroje Kapela E Converso vznikla v roce Ve své hudbě pracuje s improvizací všemi možnými způsoby. Propojuje vlivy newyorské downtown scény, současného evropského jazzu a volné improvizace. Pracuje s náladou, náhodou a emocemi tak, že některé skladby mohou zaznít každý večer úplně jinak. Vzhledem k věku hráčů překvapivě vyzrálý projekt, který se již v Brně jednou úspěšně prezentoval. Více: wroblewski.cz, 90/120 Kč.

6 Deep-m-ocean (CZ), fusion út José De La Hoz kytara, Radim Novák saxofon, Martin Gerla baskytara, Petr Nohavica bicí Deep-m-ocean je formace mladých hudebníků pocházejících z různých koutů Valašska, v jejichž tvorbě převažují jazzové a fusion standardy, např. skvělé skladby Kurta Rosenwinkela nebo Avishai Cohena. Zvuk je založen na melodice saxofonu Radima Nováka, studenta Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a kytary v podání José De La Hoze, absolventa Konzervatoře J. Ježka, to vše podepřeno šlapavou rytmikou. Svůj výraz staví na improvizaci, vycházející ze současného jazzu, s výraznou podporou groovu s širším nadžánrovým rozhledem. Při vystoupeních se vydávají do nových hudebních vesmírů, jejichž znakem je neopakovatelnost. Více: 90/120 Kč. Romina Capitani Quartet (Itálie/CZ), top vocal jazz z Itálie! út Romina Capitani (Itálie) zpěv, Tomáš Jochmann piano, Lukáš Kytnar baskytara a kontrabas, Tomáš Hobzek bicí Italský jazz si u nás postupně získává fanoušky pro svou středomořskou příchuť a specifický horkokrevný zvuk související s národní povahou. Nemá také nouzi o témata: pokud jako Romina Capitani studujete jazzovou konzervatoř v Bologni, neubráníte se přímým dotekům s historií, kdy do svých skladeb zcela intuitivně vnášíte stopy, které tu před vámi zanechali předkové. Romina Capitani začala zpívat v sedmnácti letech a z Boloně se přesunula studovat jazz do Říma, kde získala přímé kontakty s dvěma fantastickými italskými jazzovými zpěvačkami: Marií Pia devito a Dinou Torto. Vokální styl Rominy a její vnímání jazzu ale čerpá z mnoha pramenů, o čemž svědčí její obliba Billie Holiday, japonské klavíristky Hiromi Uehara, Milese Davise, Charlese Minguse, ale také Björk nebo Jamiroquai. Více: com/rominacapitani, 120/150 Kč, koncert měsíce února!

7 Zsolt Kaltenecker s 1705 Music (Maďarsko), fusion jazz út Zsolt Kaltenecker piano, Béla Piri kontrabas, András Dés perkuse Vynikající maďarské fusion trio, které slaví takové úspěchy ve světě, že má např. vlastní nahrávací label a booking agenta v Japonsku. Hudba tria není žádný mainstreamový jazz a obehrávání stokrát slyšených standardů, ale moderní jazz, zahraný od podlahy, s výraznými přesahy k etnické hudbě, rocku, fusion i new age music. Zdůrazněný eklektický přístup ale nakonec vytváří velmi charakteristický sound této posluchačsky příjemné budapešťské partičky. Více: com/1705music, zsoltkalteneckerpianist, 120/150 Kč, za spolupořadatelství Svazu Maďarů Brno (www.mkic.cz). Marie Puttnerová Quintet (Itálie/CZ) st Marie Puttnerová zpěv, Dommenico Sanna (IT) piano, Pavel Zlámal klarinet, saxofony, Enrico Mianulli (IT) kontrabas, Vladimír Třebícký bicí Marie Puttnerová se narodila do rodiny amatérských hudebníků. V šesti letech se začala učit hře na housle, později i na klavír. Hru na hudební nástroje posléze vystřídal zpěv, který pro ni představuje nepřirozenější hudební projev. Marie působila v různých žánrových uskupeních od folku, přes rock až po folklór. Marie Puttnerová Quintet je česko- -italský projekt, který započal v létě 2012 v rámci jazzového festivalu a workshopu Tuscia in Jazz (Toskánsko v jazzu). Společné setkání hudebníků vyústilo v utvoření česko-italského souboru, jenž prolíná českou a italskou kulturu. Budete si moci poslechnout jak jazzové standardy okořeněné italským temperamentem, tak vlastní kompozice a skladby postavené na spojení folklóru a jazzu. 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (2/12).

8 Points Quartet (CZ/SK), modern jazz út Radek Nowicki Trio (Polsko) čt Radek Nowicki Trio saxofony, Andrzej Święs kontrabas, Sebastian Frankiewicz bicí Nástrojově zajímavé (bez harmonického nástroje) jazzové trio vzniklo v roce 2012 a je poskládáno z absolutní polské jazzové špičky (jen třeba Nowicki má na kontě spolupráci s Michalem Tokajem, Grzegorzem Karnasem a Pawlem Kaczmarczykem). V roce 2013 natočili muzikanti debutové CD Pathfinder, jež bylo nominováno na polskou národní hudební cenu Fryderyk v kategorii nejlepší polské jazzové album roku. Nyní soubor připravuje materiál pro druhé CD, čile koncertuje po celém jazzu zaslíbeném Polsku a herně je v opravdu výtečné formě. Více: 120/150 Kč. Luboš Soukup saxofon, Oskar Török (SK) trubka, Tomáš Liška kontrabas, Tomáš Hobzek bicí Kvarteto bez harmonického nástroje, jež se inspiruje zvukem nahrávek kvartet Dona Cherryho a Ornetta Colemana. Kapela vznikla v roce 2007 a ač je to seskupení složené z poměrně mladých hudebníků, každý z jeho členů je dnes již výraznou hudební individualitou, která přináší do společného hraní osobitost a entuziasmus pro hledání vlastního hudebního jazyka. Svůj vlastní způsob vyjadřování si kapela již vytvořila promlouvá k posluchačům vlastními skladbami, které zaujmou nejen svou dramatičností a dynamickými, někdy až eruptivními změnami nálad a atmosfér, ale také svým charakteristickým zvukem. Tím vzniká široké pole pro hudební komunikaci mezi muzikanty. Points je kapela se silným emocionálním nábojem, jejíž hudba je nápaditá, nespoutaná konvencemi, plná odvahy i fantazie. Více: lubossoukup.com, com/pointsquartet, 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (3/12).

9 Gwyn Ashton Trio (GB/CZ) fantastický bluesrock ve stylu a duchu Led Zeppelin út Gwyn Ashton kytara, zpěv, Lukáš Kytnar čtyřstrunná baskytara, Roman Vícha bicí Gwyn Ashton se narodil ve Walesu, ale přestěhoval se do Adelaide v Austrálii, kde v 60. letech ve dvanácti vzal poprvé kytaru do ruky a od šestnácti už hrával v každém ošumělém baru, na různých festivalech a motocyklistických srazech. V 80. letech se přestěhoval do Sydney, s vlastní kapelou dlouhá léta křižoval celý kontinent a o pódia klubů a festivalů se dělil s řadou bluesových i rockových hvězd, které podnikaly australská turné. Od 90. let cestuje po celém světě, ať už sám, se svou kapelou nebo jako předjezdec veličin kalibru B. B. Kinga, Buddyho Guye, Raye Charlese, Johnnyho Wintera, Micka Taylora, Roryho Gallaghera či kapel typu Canned Heat, The Yardbirds a Status Quo. Gwyn se tak postupně stal miláčkem evropského bluesového publika. V roce 2001 by vyhlášen 3. nejlepším kytaristou na světě, hned po Jeffu Beckovi a Garry Moorovi. Třiapadesátiletý bluesrockový kytarista a zpěvák už v České republice vystupoval několikrát a vždy měla jeho bravurní hra u tuzemských diváků ohromný úspěch. Vzhledem k jeho talentu bylo jen otázkou času, kdy se prosadí, a letos se hudebník vrací do ČR už jako etablovaná hvězda. Více: 150/190 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (4/12), koncert měsíce března!

10 Elisabeth Lohninger Quartet (USA/CZ) top vocal jazz from NYC út Elisabeth Lohninger (USA) zpěv, Walter Phishbacher (USA) klavír, klávesy, Petr Dvorský kontrabas, Jiří Stivín Jr. bicí Elisabeth vystudovala klasickou hudbu a jazz, v roce 1994 se přestěhovala do New Yorku a od roku 2002 učí na prestižní New School Jazz Department v New Yorku. Mnoha cenami ověnčená americká zpěvačka je provázena přívlastky jako emotivní, vzrušující, oslnivá, či inspirující. S pianistou Walterem Phishbacherem spolupracuje již více jak 15 let a kromě pravidelného vystupování v prestižních newyorských hudebních klubech a dalších místech východního pobřeží USA navštěvuje často i Evropu. Pro nynější turné se Walter společně s Elisabeth obklopili českou rytmickou elitou. Více: lohninger, 120/150 Kč. Trio de Janeiro (CZ), funk & latin jazz čt Veronika Bartošová zpěv, Jan Kasal soprán saxofon, Petr Smékal tenor saxofon, Lukáš Moravec trombon, Jan Kozelek trubka, Mikuláš Horský kytara, Pavel Tichý baskytara, Jan Jovbak bicí, Radim Slezák perkuse Živelná a povedená fúze world music a latinskoamerických, jazzových a funkových stylů se nezdráhá mazaně zařadit do toho proudu i české lidové motivy jao Anička dušička či Byla cesta ušlapaná. Nejedná se ovšem o nějakou žánrovou exhibici, která by měla ukázat, co všechno tihle muzikanti dokážou zahrát jde o radostné a nápadité využití stylových struktur, které jsou osobitě pojaty. Vokál Veroniky Bartošové přetéká energií a živelností. Kapelu baví experimentovat a nacházet neprošlapané pěšiny v pralese hudební kreativity. Více: 120/150 Kč.

11 Phil Shöenfelt (GB) & Southern Cross (CZ) út Phil Shöenfelt kytary, zpěv, Pavel Cingl housle, kytara, mandolína, Pavel Krtouš baskytara, Jaroslav Kvasnička bicí Světoběžník Phil Shöenfelt učinil první hudební kroky na půdě londýnských klubů. Poté zamířil do New Yorku. Na Manhatanu Shöenfelt prožil slavnou postpunkovou vlnu. Založil skupinu Khmer Rouge, hrál na společných vystoupeních s The Fall, Sonic Youth, jamoval s Jimem Jarmuschem. Po návratu do Londýna vystupoval sólově s Nickem Caveem & Bad Seeds. S Caveem jsou také jeho hlas a tvorba nejčastěji srovnávány i když v tvorbě Southern Cross je silně cítit také vlivy umělců jako Neil Young, Leonard Cohen, ale i U2, The Cure nebo Joy Division. Se skupinou Southern Cross vydal již čtyři řadová alba. Více: 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (5/12). P.S.: Philův koncert je věnován panu Zdeňku Zapletalovi, který dlouhá léta zajišťuje výrobu tištěných propagačních materiálů agentury Art Brno. Chocofly (CZ), drum&bass&jazz út Jan Vondryska trubka, Slávek Glaser klávesy, Lukáš Kosek kytara, Karel Hubáček baskytara, Martin Straka bicí Ve skladbách pražské skupiny Chocofly se míchají současné taneční hudební žánry s jazzem. Tvorba kvintetu je ovlivněna jejich minulými i současnými zkušenostmi z kapel nejrůznějších žánrů a forem. Při vystoupení Chocofly si díky instrumentálním sólům a drum-and-bassovým a hip-hopovým rytmům přijdou na své snad všichni hudební fanoušci. Repertoár kapely tvoří především originální skladby, nicméně muzikanti se nebojí ani převzatých skladeb, které předělávají ve svém osobitém a originálním stylu. Více: bandzone.cz/chocofly, chocoflyband, 90/120 Kč.

12 Rene Trossman Blues Trio (USA/CZ/SK) original Chicago blues út Rene Trossman (USA) kytara, zpěv, Jan Kořínek (CZ) klávesy (hammond organ), Dušan Černák (SK) bicí Chicagský kytarista, který se věnuje bluesové hudbě. V roce 1985 se stal profesionálem. Na fantastické chicagské scéně hrál pravidelně v klubech se známými muzikanty jako: Buddy Scott, Byther Smiths, Lurrie Bell, Iceman Robinson, Lorenzo Thompson. V roce 1994 přijel Rene do Evropy, kde je teď doma. Se svou kapelou a americkými hvězdami blues hraje po celé Evropě. Současné trio Rene Trossmana spolu hraje od roku Kapela hraje tradiční blues, r&b, soul a funky s moderním zvukem. Trossman přímo navazuje na odkaz muzikantů zlaté bluesové éry 50. a 60. let, ať už to je či byl Otis Rush, Magic Sam, Muddy Waters nebo Jimmy Reed či Earl Hooker. Více: 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (6/12). Benny Lackner Duo (USA/D), modern & electronic azz st Benny Lackner (USA) klavír, Wurlitzer, Nordlead 2, ipad a notebook, Rainer Winch (Německo) bicí, elektrická basa, klávesové basy a notebook Jejich zvuk je přímým důsledkem vlivu Keitha Jarretta, Ahmada Jamala, Billa Evanse, Radiohead, Brahmse a Chopina. Benny Lackner, žák Brada Meldhaua, připisuje jejich úspěch přístupu: Působíme jako spoluautoři, oba máme stejný vstup z hlediska hudebních nápadů, které pomáhají rozvíjet styl a zvuk dua. Kromě vlastních chytlavých funky skladeb hrají i cover verze písniček populárních umělců jako jsou Björk, Jimmy Hendrix a Blondie. Důležitý je i vliv jazzových velikánů: Minguse, Monka a Gerschwina. Mají za sebou turné po USA, Německu, Francii, JAR, Španělsku, Portugalsku, Řecku, Sýrii, Rusku, Indii, Thajsku a Kambodži. Publiku se představili v tak vyhlášených jazzových klubech jako je Blue Note a Joes Pub v New Yorku, Birdland ve Vídni a A-Trane v Berlíně. Více: 90/120 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (7/12), koncert měsíce dubna!

13 Soulmates (USA/CZ) soul jazz & hammond jazz út Brian Charette (USA) varhany, Libor Šmoldas kytara, Tomáš Hobzek bicí Už po prvním setkání pražských jazzmanů Šmoldase a Hobzka s newyorským varhanním esem Brianem Charettem bylo jasné, že si padli do noty. Jejich hudba v sobě spojuje hloubku a inteligenci moderního jazzu se syrovým pouličním životem harlemských předměstí. Trio za dva roky spolupráce vybrousilo svůj sound, nenechejte si tedy ujít toto mezinárodní seskupení třech výjimečných muzikantů. Brian Charette je osobností v oblasti moderních jazzových varhan. Spolupracoval s mnoha významnými osobnostmi, jako jsou např. Joni Mitchell, Lou Donaldson, Chaka Khan, Cindy Lauper, Michael Buble a mnozí další. Jako sideman natáčí s mnoha populárními jazzovými umělci, nejnověji s Tonym Desarem. Bill Milkowski (magazín Jazz Times) označil Briana za jednoho z nejlepších hráčů na B3 Hammond organ nové generace. Více: 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (8/12). Tres Quatros Kvintet (CZ), fusion & groove út Jaromír Viteker kytara, Lukáš Duchoň klávesy, Petr Smékal saxofony, Ondřej Klusáček baskytara, Michal Jirásek bicí + občasný host: Zuzana Mrlíková zpěv Parta muzikantů, hrajících jazzrockovou hudbu, která staví na pevném funkovém groovu. Tres Kvatros Kvintet jsou vítězové soutěže Jazzfruit 2013 v rámci festivalu Mladí ladí jazz a v současné době připravují debutové album. Soubor hraje jazzfunk s moderními rytmy, pevný groove je prokládaný spontánními energickými sóly, která dotvářejí propracovaný příběh jejich fusionových skladeb. Kapela hraje převážně autorské skladby, ale nevyhýbá se ani jazzem a funkem načichlým coverům známých hitů. Více: bandzone.cz/ tresquatroskvintet, 90/120 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (9/12).

14 Oktawia Kawęcka & Femi Temowo Quartet (Polsko/GB/CZ), top vocal jazz from London! út Oktawia Kawęcka (PL) flétna, zpěv, Femi Temowo (GB) kytara, Lukáš Kytnar baskytara, kontrabas, Roman Vícha bicí Oktawia Kawęcka (umělecké jméno Octavia) je zpěvačka, flétnistka, aranžérka. Její živá vystoupení hýří mnoha odstíny, od klasických jazzových standardů k vlastním písničkám, ovlivněným kromě jiného i klasickou hudbou. Oktawiiny aranžmá kombinující svěží a moderní sound současnosti s jejím pietně oddaným postojem k tradiční (myšleno moderní) jazzové hudbě. Oktawia vystudovala hudební akademii F. Chopina ve Varšavě a poté pokračovala ve studiích v Itálii (známá konzervatoř Santa Cecilia v Římě). Oktawia Kawęcka je dnes považována za jednu z nejnadějnějších nových tváří polského jazzu a společně s Karolinou Glazer za zřejmě nejlepší současnou polskou jazzovou vokalistku, která se prosadila i v západní Evropě. Její debutové album, jež vyšlo v roce 2008, patřilo mezi nejzajímavější desky roku. Nyní připravuje v Londýně své druhé autorské CD. Femi Temowo je britský jazzový kytarista narozený v Nigérii a žijící nyní v Londýně. Temowo též působil jako kapelník a kytarista kapely Amy Winehouse v letech 2004 a 2005, absolvoval s ní dvě velká evropská turné a britskou šňůru. Mimo jiné je též příležitostným zpěvákem, producentem a rozhlasovým DJem, hodnoceným časopisem Time Out Magazine jako jeden z nejlepších a nejžádanějších evropských kytaristů. Více: 150/190 Kč, koncert měsíce května!

15 Mario Rom s Interzone (Rakousko), modern trumpet jazz čt Mario Rom trubka, Lukas Kranzelbinder kontrabas, Herbert Pirker bicí Interzone je skupina, která vznikla z potřeby hrát hudbu bez zavedených pravidel či zbytečné složitosti. Trio tvoři tři nejslibnější rakouští mladí hudebníci, všichni v nejlepším věku let: Mario Rom (*1990), navzdory svému mládí, patří již k předním rakouským trumpetistům. Lukas Kranzelbin (*1988) je jeden z nejvyhledávanějších rakouských jazzových basistů a Herbert Pirker (*1981) je asi vůbec nejvytíženější jazzový bubeník v německy mluvících zemích. Svěží trio v nezvyklém obsazení (bez harmonického nástroje) předvádí nenásilnou formou své instrumentální mistrovství. Jde o posluchačsky vstřícný jazz, tzv. dobře šlapající a odsýpající hudbu, držící si ale vždy laťku hudební náročnosti. Rakouský tisk nazval jejich debutové CD Nothing Is True nejlepším domácím jazzovým vydavatelským počinem roku 2012 a německý časopis Jazzthing shledává toto album brilantním. Více: 120/150 Kč. Hoochie Coochie Band (CZ), Mississippi delta blues út Jan Švihálek kytara, slide kytara, zpěv, Jakub Štěpanik foukací harmonika, Pavel Všianský kontrabas, Daniel Černý bicí Brněnská bluesová skupina, hrající dřevní (akustické) rhythm and blues. Hraje jak vlastní písničky frontmana Jana Švihálka, tak i převzaté skladby (Jimmy Reed apod.). Účastník blues festivalu Blues Alive (ČR 1999, 2001, 2002), Dresdner Blues festivalu (GER, 2000), Blues v lese (ČR, 2003) a Noc Bluesowa (PL, 2003). Kapela letos oslaví dvacet let činnosti. Více: 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (10/12).

16 Shayna Steele Quartet (USA/CZ), top vocal jazz from NYC! út Shayna Steele (USA) zpěv, David Cook (USA) piano, Lukáš Kytnar kontrabas, Martin Novák bicí Shayna Steele je newyorská jazzová zpěvačka, skladatelka a producentka. Její kolegové chválí její schopnosti, profesionalitu, obětavost a vůli neustále se zdokonalovat. Na pódiu i v nahrávacím studiu Shayna dokazuje, že s její vokální silou je třeba čím dál tím vice počítat. Zcela nečekaně, bez zkušeností s elektronikou, navázala v roce 2005 spolupráci s Mobym (např. Mobyho téma písně The Bourne Ultimatum (2007, Bourneovo ultimátum, známý film s Mattem Demonem). Steele se začala více věnovat i komponování asi od roku 2002, kdy potkala pianistu a skladatele Davida Cooka, hudebníka který doprovázel takové hudební veličiny jako Natashu Bedingfieldovou, Mariannu Faithfullovou či oscarovou vítězku Jennifer Hudsonovou. Steele a Cook si padli do oka lidsky i hudebně a jejich skvělá tvůrčí synergie se projevila již při spolupráci na debutovém EP Shayny Steele z roku Soul-funkový singl High Yella získal pozornost publika i lidí z branže a nastartoval Shayninu úspěšnou sólovou kariéru. Ona a její kapely od té doby sdílely pódium s hudebními hvězdami jako jsou George Clinton, Sugar Hill Gang a držitel Grammy, skladatel a trumpetista Dave Douglas. Shayna Steele zpívala i s těmito zpěvačkami a hudebníky: Rihanna, Queen Latifah, Dolly Parton a Bette Midler. Steele brzy hrála samostatné koncerty v jazzových a hudebních klubech v Los Angeles, San Francisku, New Yorku, Miláně, Římě a Curychu a na obou stranách Atlantiku si vytvořila početnou fanouškovskou základnu. Shayna a její kapela nadále každoročně cestují po celých Spojených státech i Evropě. Více: 150/190 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (11/12), koncert jara 2014!

17 McGlashan Tsuchida Hobzek Trio (Kanada/Japonsko/CZ), hammond organ jazz út Benson McGlashan (Kanada) kytara, Hal Tsuchida (Japonsko) klávesy Hammond B3 Organ, Tomáš Hobzek (CZ) bicí Žhavá novinka z Berlína: přistěhoval se tam skvělý hammondkář Hal Tsuchida, je to Japonec, který ale žil dlouho v Chicagu, a hraje úplně neuvěřitelně! Trojice muzikantů z Japonska, Kanady a Česka vdechuje nový život odkazu, zvuku a kouzlu hammondových kapel raných šedesátých let minulého století. Díky společnému obdivu a hlubokému respektu k bohaté jazzové tradici byla odstraněna jejich jazyková a kulturní bariéra. Do popředí proniká radostný pocit z hudby, ze které je slyšet vášeň a přátelství, konkrétněji soul Více: /190 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (12/12).

18 14 začátky út Phil McDermott Quartet (Irsko/CZ), modern guitar jazz, 120/150 Kč, během večera prodej permanentky za akční cenu 330 Kč, ušetříte 150 Kč a můžete na koncert zdarma! út Doris & The Swingin Bastards (CZ), swing se dvěma zpěvačkami!, 120/150 Kč, během večera prodej permanentky za akční cenu 380 Kč, ušetříte 100 Kč a můžete na koncert zdarma! út Viola Falb Quintet (Rakousko/CZ), modern jazz se dvěma saxofony!, 120/150 Kč, během večera prodej permanentky za akční cenu 430 Kč, ušetříte 50 Kč a můžete na koncert zdarma! út Pitch Bender (CZ/SK), souljazz & funkjazz, 120/150 Kč Omezení kouření: 30 min. před a během všech koncertů festivalu JAZZ JARO 2014 prosím nekuřte v žádném z prostorů klubu Stará Pekárna. Rádi Vám umožníme (i opakovaný) odchod před klub a návrat prostřednictvím u vstupu vydávané vrácenky. út E Converso (CZ), modern jazz, 90/120 Kč út Deep-m-ocean (CZ) modern jazz & fusion, 90/120 Kč út Romina Capitani Quartet (Itálie/CZ), top vocal jazz from Siena, Tuscany, Italy, 120/150 Kč, koncert měsíce! út Zsolt Kaltenecker s 1705 Music (Maďarsko) fusion jazz, 120/150 Kč st Marie Puttnerová Quintet (Itálie/CZ) ethnic vocal jazz, 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 čt Mydy Rabycad (CZ), electroswing, 90/120 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 začátek až ve hod. čt Radoslaw Nowicki Trio (Polsko) modern sax jazz, 120/150 Kč

19 út Points Quartet (CZ), modern jazz, 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 út Gwyn Ashton Trio (GB/CZ), bluesrock v duchu Led Zeppelin, 150/190 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014, koncert měsíce! út Elisabeth Lohninger Quartet (USA/CZ), top vocal jazz from NYC!, 120/150 Kč čt Trio de Janeiro (CZ), funkjazz & latin jazz, 120/150 Kč út Phil Shöenfelt (GB) & Southern Cross (CZ) rock s bluesovými kořeny, 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 út Chocofly (CZ), drum&bass&jazz, 90/120 Kč út Rene Trossman Blues Trio (USA/CZ/SK) original Chicago blues, 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 st Benny Lackner Duo (USA/D), modern & electronic jazz, 90/120 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014, koncert měsíce! út Soulmates (USA/CZ), soul jazz & hammond jazz, 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 út Tres Quatros Kvintet (CZ), fusion & groove, 90/120 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 út Oktawia Kawecka & Femi Temowo Quartet (Pl/GB/CZ), top vocal jazz from London!, 150/190 Kč, koncert měsíce! čt Mario Rom s Interzone (Rakousko) modern trumpet jazz, 120/150 Kč út Hoochie Coochie Band (CZ), Mississippi delta blues, 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 út Shayna Steele Quartet (USA/CZ), top vocal jazz from NYC!, 150/190 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014, koncert jara! út McGlashan-Tsuchida-Hobzek Trio (Kanada/Japonsko/CZ), hammond organ jazz, 150/190 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 Romina Capitani

20 klub Stará Pekárna: Štefánikova 8, Brno tel Infoline Jazz Jaro 2014: Předprodeje: Indies Poštovská 2 Dům pánů z Lipé nám. Svobody a bar klubu Stará Pekárna Jazz do regionů

P O D Z I M ( 2. 1 0. 1 3. 1 2. ) 2 0 1 2 V K L U B U S T A R Á P E K Á R N A Z A F I N A N Č N Í P O D P O R Y S T A T U T Á R N Í H O M Ě S T A B R

P O D Z I M ( 2. 1 0. 1 3. 1 2. ) 2 0 1 2 V K L U B U S T A R Á P E K Á R N A Z A F I N A N Č N Í P O D P O R Y S T A T U T Á R N Í H O M Ě S T A B R P O D Z I M ( 2. 1 0. 1 3. 1 2. ) 2 0 1 2 V K L U B U S T A R Á P E K Á R N A Z A F I N A N Č N Í P O D P O R Y S T A T U T Á R N Í H O M Ě S T A B R N A Vážení přátelé, festivalem Etno Brno 2012 opětovně

Více

v klubu Stará Pekárna J a z z j a r o 2 0 1 3 s e k o n á z a f i n a n č n í p o d p o r y s t a t u t á r n í h o m ě s t a B r n a.

v klubu Stará Pekárna J a z z j a r o 2 0 1 3 s e k o n á z a f i n a n č n í p o d p o r y s t a t u t á r n í h o m ě s t a B r n a. koncertů v klubu Stará Pekárna 21jazzových klub Stará Pekárna Štefánikova 8, Brno tel. +420 541 210 040 www.starapekarna.cz J a z z j a r o 2 0 1 3 s e k o n á z a f i n a n č n í p o d p o r y s t a t

Více

FJC. Folk, jazz a country

FJC. Folk, jazz a country FJC Folk, jazz a country 2016-2017 Předplatné folk, jazz a country: Základní informace Všechny potřebné informace pro zakoupení předplatného obdržíte v předprodeji vstupenek MěKS v přízemí městského domu

Více

Jazz jaro 2015 se koná za finanční podpory statutárního města Brna.

Jazz jaro 2015 se koná za finanční podpory statutárního města Brna. 18 jazzových koncertů v klubu Stará Pekárna 15 klub Stará Pekárna Štefánikova 8, Brno tel. +420 773 834 538 www.starapekarna.cz Jazz jaro 2015 se koná za finanční podpory statutárního města Brna. Festival

Více

ROCKOVÁ HUDBA. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: únor 2013. Ročník: devátý. Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.

ROCKOVÁ HUDBA. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: únor 2013. Ročník: devátý. Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2. OVÁ HUDBA Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková Datum (období) tvorby: únor 2013 Ročník: devátý Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.stupni ZŠ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním

Více

Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde absolvovala hudebně-dramatický

Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde absolvovala hudebně-dramatický Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde absolvovala hudebně-dramatický obor. Získala prestižní divadelní cenu Thálie, 2x ocenění

Více

Program 13. ročníku mezinárodního hudebního festivalu 2013. Koncerty na lázeňské kolonádě vstup zdarma. Začátek každý den v 15.00 hodin.

Program 13. ročníku mezinárodního hudebního festivalu 2013. Koncerty na lázeňské kolonádě vstup zdarma. Začátek každý den v 15.00 hodin. Program 13. ročníku mezinárodního hudebního festivalu 2013 Koncerty na lázeňské kolonádě vstup zdarma. Začátek každý den v 15.00 hodin. 29. 6. 2013 (sobota): MEMORY JAZZ BAND MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 30. 6. 2013

Více

v klubu Stará Pekárna J a z z B r n o 2 0 11 s e k o n á z a f i n a n č n í p o d p o r y s t a t u t á r n í h o m ě s t a B r n a.

v klubu Stará Pekárna J a z z B r n o 2 0 11 s e k o n á z a f i n a n č n í p o d p o r y s t a t u t á r n í h o m ě s t a B r n a. 15 jazzových koncertů v klubu Stará Pekárna klub Stará Pekárna Štefánikova 8, Brno tel. +420 541 210 040 www.starapekarna.cz J a z z B r n o 2 0 11 s e k o n á z a f i n a n č n í p o d p o r y s t a t

Více

Jazz jaro 2016 se koná za finanční podpory statutárního města Brna.

Jazz jaro 2016 se koná za finanční podpory statutárního města Brna. koncertů v klubu Stará Pekárna 24jazzových 16 klub Stará Pekárna Štefánikova 8, Brno tel. +420 773 834 538 www.starapekarna.cz Jazz jaro 2016 se koná za finanční podpory statutárního města Brna. Festival

Více

Strašlivá Podívaná - hudební skupina z Plzně

Strašlivá Podívaná - hudební skupina z Plzně Strašlivá Podívaná - hudební skupina z Plzně Hudební skupina Strašlivá Podívaná vznikla na jaře 1988 a v roce 2013 tedy dosáhla věku 25 let. Písničky Strašlivky vycházejí z inspirací historickými a fantazijními

Více

Vy_32_INOVACE_04 Swingová hudba _ 39

Vy_32_INOVACE_04 Swingová hudba _ 39 Vy_32_INOVACE_04 Swingová hudba _ 39 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu : CZ.1.07/1.4.00/21.2400

Více

ÚNOR - BŘEZEN. Předprodejová místa pro koncerty a divadla: TIC Tišnov (Brněnská 475), pokladna kina (Brněnská 152), muzeum (Jungmannova 80).

ÚNOR - BŘEZEN. Předprodejová místa pro koncerty a divadla: TIC Tišnov (Brněnská 475), pokladna kina (Brněnská 152), muzeum (Jungmannova 80). Mlýnská 152, 666 01 Tišnov tel.: 549 410 082 sekretariat@kulturatisnov.cz, www.mekstisnov.cz GPS: 49 20'51.948"N, 16 25'15.168"E ÚNOR - BŘEZEN Předprodejová místa pro koncerty a divadla: TIC Tišnov (Brněnská

Více

Petra Vlčková je mladá začínající

Petra Vlčková je mladá začínající Dialog s akordeonem Petra Vlčková & Petr Přibyl Petra Vlčková je mladá začínající akordeonistka. Úspěšně absolvovala Západočeskou univerzitu v Plzni, kde vystudovala hru na akordeon společně s učitelstvím

Více

JARO2016 JARO (4. 2. 28. 4.) 2016 V KLUBU STARÁ PEKÁRNA ZA FINANČNÍ PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA

JARO2016 JARO (4. 2. 28. 4.) 2016 V KLUBU STARÁ PEKÁRNA ZA FINANČNÍ PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA JARO2016 JARO (4. 2. 28. 4.) 2016 V KLUBU STARÁ PEKÁRNA ZA FINANČNÍ PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA Vážení přátelé, festivalem Etno Jaro 2016 opětovně vycházíme vstříc vašemu zájmu o etnickou hudbu a world

Více

Informace z Teplicka 6/2010. Kontakt : icm@ddmteplice.cz Telefon : 417 633 573 ICQ : 365485543

Informace z Teplicka 6/2010. Kontakt : icm@ddmteplice.cz Telefon : 417 633 573 ICQ : 365485543 Informace z Teplicka 6/2010 Kontakt : icm@ddmteplice.cz Telefon : 417 633 573 ICQ : 365485543 TEPLIČTÍ RADNÍ OPĚT ROZDĚLOVALI PENÍZE NA SPORT A KULTURU Rada města Teplice na svém posledním jednání, která

Více

Dopravní podnik hlavního města Prahy společně s Konzervatoří a VOŠ Jaroslava Ježka vás srdečně zvou na druhý ročník akce. Nalaďte se.

Dopravní podnik hlavního města Prahy společně s Konzervatoří a VOŠ Jaroslava Ježka vás srdečně zvou na druhý ročník akce. Nalaďte se. Dopravní podnik hlavního města Prahy společně s Konzervatoří a VOŠ Jaroslava Ježka vás srdečně zvou na druhý ročník akce Nalaďte se v metru 14. května 2013 od 6.00 do 22.45 hodin v 17 stanicích metra 37

Více

Prezentace má za úkol seznámit žáka s pojmem lidová hudba. Mgr. Romana Zikudová. - zdravotní postižení - LMP

Prezentace má za úkol seznámit žáka s pojmem lidová hudba. Mgr. Romana Zikudová. - zdravotní postižení - LMP Identifikátor materiálu EU: ICT 3-28 Anotace Autor Jazyk Vzdělávací oblast Vzdělávací obor ICT= Předmět/Téma Očekávaný výstup Speciální vzdělávací potřeby Prezentace má za úkol seznámit žáka s pojmem lidová

Více

FRANTIŠEK NEDVĚD zpívá ZLATÉ NEDVĚDOVKY

FRANTIŠEK NEDVĚD zpívá ZLATÉ NEDVĚDOVKY FRANTIŠEK NEDVĚD zpívá ZLATÉ NEDVĚDOVKY speciální hosté LUCIE BÍLÁ a SPIRITUÁL KVINTET DIVADLO HYBERNIA František Nedvěd zpívá Zlaté Nedvědovky Z vyprodaného Strahova, přes mnoho míst českých a slovenských,

Více

v klubu Stará Pekárna Jazz Brno 2013 se koná za finanční podpory statutárního města Brna. Státní fond kultury České republiky Štefánikova 8, Brno

v klubu Stará Pekárna Jazz Brno 2013 se koná za finanční podpory statutárního města Brna. Státní fond kultury České republiky Štefánikova 8, Brno koncertů v klubu Stará Pekárna 19jazzových 13 klub Stará Pekárna Štefánikova 8, Brno tel. +420 773 834 538 www.starapekarna.cz Státní fond kultury České republiky Jazz Brno 2013 se koná za finanční podpory

Více

BLUES V LESE IV. - cestou blues? Napsal uživatel Šimon Kotek Středa, 14 Květen 2003 02:00. pátek 6.6.2003

BLUES V LESE IV. - cestou blues? Napsal uživatel Šimon Kotek Středa, 14 Květen 2003 02:00. pátek 6.6.2003 pátek 6.6.2003 THE DHOL FOUNDATION (UK) "Jsou to jedni z nejimaginativnějších a nejinspirativnějších perkusistů, s nimiž jsem měl příležitost vystupovat", asi tak by se daly shrnout dojmy muzikantů, kteří

Více

VY_32_INOVACE_06 Rocková hudba_39

VY_32_INOVACE_06 Rocková hudba_39 VY_32_INOVACE_06 Rocková hudba_39 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu : CZ.1.07/1.4.00/21.2400

Více

UČEBNÍ PLÁNY PRO ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY

UČEBNÍ PLÁNY PRO ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky UČEBNÍ PLÁNY PRO ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY HUDEBNÍ, TANEČNÍ, VÝTVARNÝ A LITERÁRNĚ-DRAMATICKÝ OBOR Pozn.: platné učební plány VO viz Vzdělávací

Více

KABÁT. Žánry Hard rock Pop rock Thrash metal Rock'n'roll Hospodský rock

KABÁT. Žánry Hard rock Pop rock Thrash metal Rock'n'roll Hospodský rock - 1 - Kabát je česká rocková kapela ze severočeských Teplic, existuje již od roku 1983. Za svou 22-letou kariéru skupina prodala přes 1 000 000 kopií svých alb. Roku 2003 získávají svého prvního Zlatého

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2008/09 zpracováno 24. 8. 2009 PODZIM 2008 6. 9. 2008 Vystoupení na zámku v Rudolticích 11. 9. 2008 Koncert

Více

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP Ročník: I. - využívá své individuální hudební schopnosti při hudebních aktivitách - zpívá dle svých dispozic intonačně jistě a rytmicky přesně v jednohlase - dokáže ocenit vokální projev druhého - reprodukuje

Více

Spohr Violin Duo. Oba umělci jsou výhradně zastupováni agenturou Tanja Classical Music Agency. www.koncertniagentura.cz

Spohr Violin Duo. Oba umělci jsou výhradně zastupováni agenturou Tanja Classical Music Agency. www.koncertniagentura.cz Jana Ludvíčková je absolventkou Pražské konzervatoře ( prof. F. Pospíšil) a Guildhall School of Music and Drama v Londýně ( prof. D. Takeno), kde získala mnohá ocenění v rámci studií, jako např: Pyramid

Více

Kruh přátel hudby KONCERTNÍ SEZÓNA 2015

Kruh přátel hudby KONCERTNÍ SEZÓNA 2015 Kruh přátel hudby KONCERTNÍ SEZÓNA 2015 SEZNAM KONCERTŮ 22. ledna 2015, Slavnostní aula Gymnázia Dr. Pekaře od 19.15 hodin abonentní LOBKOWICZ TRIO Lukáš Klánský klavír Jan Mráček housle Ivan Vokáč violoncello

Více

Vznik kapely AC/DC. Členové kapely. Současní členové:

Vznik kapely AC/DC. Členové kapely. Současní členové: Martin Daněk 11. 1. 2011 Vznik kapely AC/DC AC/DC je australská hard rocková skupina, kterou v roce 1973 v Sydney založili bratři Angus a Malcolm Youngovi. Kapela je spolu s Led Zeppelin, Deep Purple nebo

Více

BRNO2013 PODZIM (11.9. 12. 12.) 2013 V KLUBU STARÁ PEKÁRNA ZA FINANČNÍ PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA

BRNO2013 PODZIM (11.9. 12. 12.) 2013 V KLUBU STARÁ PEKÁRNA ZA FINANČNÍ PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA BRNO2013 PODZIM (11.9. 12. 12.) 2013 V KLUBU STARÁ PEKÁRNA ZA FINANČNÍ PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA Jazz do regionů Vážení přátelé, festivalem Etno Brno 2013 opětovně vycházíme vstříc vašemu zájmu o

Více

VY_32_INOVACE_03 Blues_39

VY_32_INOVACE_03 Blues_39 VY_32_INOVACE_03 Blues_39 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu : CZ.1.07/1.4.00/21.2400

Více

Antonín Dvořák 1841-1904. světoznámý hudební skladatel

Antonín Dvořák 1841-1904. světoznámý hudební skladatel Antonín Dvořák 1841-1904 světoznámý hudební skladatel Kořeny slavného hudebníka Dvořákova rodina žila od roku 1818 v Nelahozevsi (střední Čechy). Všichni Antonínovi předci z otcovy strany byly řezníci

Více

JARO2015 JARO (4. 2. 28. 4.) 2015 V KLUBU STARÁ PEKÁRNA ZA FINANČNÍ PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA

JARO2015 JARO (4. 2. 28. 4.) 2015 V KLUBU STARÁ PEKÁRNA ZA FINANČNÍ PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA JARO2015 JARO (4. 2. 28. 4.) 2015 V KLUBU STARÁ PEKÁRNA ZA FINANČNÍ PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA Vážení přátelé, festivalem Etno Jaro 2015 opětovně vycházíme vstříc vašemu zájmu o etnickou hudbu a world

Více

J A R O ( 7. 2. 1 8. 4. ) 2 0 1 3 V K L U B U S T A R Á P E K Á R N A Z A F I N A N Č N Í P O D P O R Y S T A T U T Á R N Í H O M Ě S T A B R N A

J A R O ( 7. 2. 1 8. 4. ) 2 0 1 3 V K L U B U S T A R Á P E K Á R N A Z A F I N A N Č N Í P O D P O R Y S T A T U T Á R N Í H O M Ě S T A B R N A J A R O ( 7. 2. 1 8. 4. ) 2 0 1 3 V K L U B U S T A R Á P E K Á R N A Z A F I N A N Č N Í P O D P O R Y S T A T U T Á R N Í H O M Ě S T A B R N A Vážení přátelé, festivalem Etno Jaro 2013 opětovně vycházíme

Více

Tisková zpráva k 25. ročníku MHF Český Krumlov z 3. prosince 2015. Vážení přátelé,

Tisková zpráva k 25. ročníku MHF Český Krumlov z 3. prosince 2015. Vážení přátelé, Tisková zpráva k 25. ročníku MHF Český Krumlov z 3. prosince 2015 Vážení přátelé, s potěšením Vám oznamujeme, že jsme na našem webu www.festivalkrumlov.cz již zveřejnili stěžejní body programu příštího

Více

BRNO2014 PODZIM (17.9. 3. 12.) 2014 V KLUBU STARÁ PEKÁRNA ZA FINANČNÍ PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA

BRNO2014 PODZIM (17.9. 3. 12.) 2014 V KLUBU STARÁ PEKÁRNA ZA FINANČNÍ PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA BRNO2014 PODZIM (17.9. 3. 12.) 2014 V KLUBU STARÁ PEKÁRNA ZA FINANČNÍ PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA Jazz do regionů infoline Etno Brno: agentura Art, +420 603 358 918 sveda.art@seznam.cz, www.starapekarna.cz,

Více

HUDEBNÍ, TANEČNÍ A VÝTVARNÁ ŠKOLA PRUŠÁNKY. HTVŠ Prušánky

HUDEBNÍ, TANEČNÍ A VÝTVARNÁ ŠKOLA PRUŠÁNKY. HTVŠ Prušánky HUDEBNÍ, TANEČNÍ A VÝTVARNÁ ŠKOLA PRUŠÁNKY HTVŠ Prušánky Program: 1. Vize HTVŠ 2. Struktura HTVŠ 3. Hudební nástroje 4. Sylabus 5. Závěrečné poznámky 6. Dotazy 7. Přihláška HTVŠ Prušánky Místo výuky: ZŠ

Více

AVANTGARDA. Tato divadla byla protipólem tradičních kamenných divadel V představeních se objevují klaunské výstupy

AVANTGARDA. Tato divadla byla protipólem tradičních kamenných divadel V představeních se objevují klaunské výstupy OSVOBOZENÉ DIVADLO POČÁTKY SOUBORU Počátky Osvobozeného divadla sahají do 20. let minulého století, kdy byl založeno sdružení literárních a divadelních umělců s názvem Devětsil (podzim 1920). Mezi členy

Více

KALENDÁŘ AKCÍ ČERVEN 2015

KALENDÁŘ AKCÍ ČERVEN 2015 KALENDÁŘ AKCÍ ČERVEN 2015 MĚSTSKÉ DIVADLO Mikulášská 21 www.mikskrnov.cz 12. 6. 17:00 ZÁVĚREČNÁ TANEČNÍ SHOW tanečních souborů SVČ Méďa 18. 6. 19:00 MANON LESCAUT divadelní hra o nekonečné lásce maltézského

Více

VY_32_INOVACE_04_ Komorní orchestry_38

VY_32_INOVACE_04_ Komorní orchestry_38 VY_32_INOVACE_04_ Komorní orchestry_38 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ICT ve slušovské škole Číslo projektu :

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy

VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy Základní umělecká škola nám.míru 23, 768 24 tel. 573 35 65 e - mail: reditelka@zushulin.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy za školní rok 24-25 Základní údaje o škole Název školy: Sídlo: Další místa poskytovaného

Více

Pátek 26.6.2015 Nádvoří hradu Mladá Boleslav 18:00-22:00

Pátek 26.6.2015 Nádvoří hradu Mladá Boleslav 18:00-22:00 Pátek 26.6.2015 18:00-22:00 Xavier Baumaxa-Pijano je buránek regionálního charakteru, se stále větším geografickým a mezigeneračním přesahem. Své písně skládá zpravidla při různých rytmických činnostech

Více

Michal Gulaši: obránce. leden

Michal Gulaši: obránce. leden Michal Gulaši: obránce leden únor Tomáš Netík: útočník Marek Černošek: obránce březen duben Petr Dvořák, Jana Veselovská: fanoušci Michal Broš: útočník květen červen Martin Zajíc, Matěj Malina: fanoušci

Více

80. léta v české populární hudbě

80. léta v české populární hudbě 80. léta v české populární hudbě Pop, disco Michal David, Kroky Františka Janečka Situace ve společnosti: stále přetrvává období normalizace, 2 proudy hudbě oficiální (nemají problémy s komunistickým režimem,

Více

NOTY A POMLKY - OPAKOVÁNÍ

NOTY A POMLKY - OPAKOVÁNÍ NOTY A POMLKY - OPAKOVÁNÍ Doplň názvy not. Napiš půlové noty. e 1 c 1 g 1 h 1 d 1 a 1 c 2 f 1 Zařaď hudební nástroje (smyčcové, dechové plechové-žesťové, dechové dřevěné, bicí). TYMPÁNY POZOUN KONTRABAS

Více

Stavební úpravy ( otevírání arkád ) v atriovém dvoře muzea - býv. piaristické koleje.

Stavební úpravy ( otevírání arkád ) v atriovém dvoře muzea - býv. piaristické koleje. ZPRAVODAJ Č. 6/2014 Vážení přátelé slánského muzea, věříme, že si vyberete z naší červnové programové nabídky. Zahájíme další uměleckou výstavu, představíme novou expozici v Národopisném muzeu ve Třebízi

Více

Maximální variabilitu a přizpůsobivost ohledně hracího prostoru. Možnost domluvy ohledně finančních podmínek.

Maximální variabilitu a přizpůsobivost ohledně hracího prostoru. Možnost domluvy ohledně finančních podmínek. Kdo jsme a co nabízíme: Občanské sdružení Do Houslí je divadelní zájezdová společnost, která vznikla 2. října 2007. Našimi členy jsou výhradně profesionální herci, čemuž také odpovídá kvalita uváděných

Více

HUDEBNÍ VÝCHOVA. 1. ročník

HUDEBNÍ VÝCHOVA. 1. ročník 1. ročník Rytmická deklamace, hra na ozvěnu. Řeč šeptem, slabě, pomalu, rychle. Rozlišování zvuků. Pozorné a soustředěné naslouchání. Pokusy o zpívaný dialog: Jak se jmenuješ? Rozlišování vysokého a nízkého

Více

Bicí nástroje: 4.ročník. A dur + akordy + D7. fis moll harmonická + akordy. fis moll melodická + akordy. d moll harmonická + akordy

Bicí nástroje: 4.ročník. A dur + akordy + D7. fis moll harmonická + akordy. fis moll melodická + akordy. d moll harmonická + akordy Pěvecké hlasy mají svoje názvy, stejně jako hudební nástroje. Pěvecké hlasy dělíme na ženské, mužské a dětské. Ženské hlasy jsou- nejvyšší soprán, střední mezzosoprán, nejnižší alt. Mužské hlasy jsou-

Více

CAVE BEAT 2012. OFICIÁLNÍ PROGRAM MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU V JESKYNÍCH www.cave-beat.org

CAVE BEAT 2012. OFICIÁLNÍ PROGRAM MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU V JESKYNÍCH www.cave-beat.org CAVE BEAT 2012 OFICIÁLNÍ PROGRAM MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU V JESKYNÍCH www.cave-beat.org Start ČR, 14.4.2012, 19 hod. ALIKVOTNÍ SBOR SPEKTRUM (ČR, Praha) www.alikvotnispektrum.cz Jeskyně Výpustek

Více

školní rok 2012/2013

školní rok 2012/2013 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY ŽLUTICE za školní rok 2012/2013 Úvod výroční zprávy: Výroční zpráva ZUŠ je zpracována podle zákona č564/90 Sb. Se změnou 131/95 Sb. Tato zpráva poskytuje informace

Více

Hudební festival FESTJAZZ 2014 ŽIJEME JAZZEM

Hudební festival FESTJAZZ 2014 ŽIJEME JAZZEM Hudební festival FESTJAZZ 2014 ŽIJEME JAZZEM V Havlíčkově Brodě/ Praze 1. listopadu 2014 Jedinečná jazzová show diváky nadchne, Havlíčkův Brod má konečně velký hudební festival. říká umělecký ředitel Martin

Více

Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole

Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu : CZ.1.07/1.4.00/21.2400 Materiál DUM (digitální

Více

MULTIŽÁNROVÝ KULTURNÍ FESTIVAL FESTIVAL, který kulturně a společensky spojí celou Vysočinu. Je to multižánrové setkání měst a obyvatel Kraje Vysočina. S přesahem do celé České republiky. 2 FESTIVAL, který

Více

UČEBNÍ PLÁNY PRO ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY

UČEBNÍ PLÁNY PRO ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky UČEBNÍ PLÁNY PRO ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY HUDEBNÍ A VÝTVARNÝ OBOR Schválilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky dne

Více

ÚVODNÍ SLOVO. www.slezskalilie.cz

ÚVODNÍ SLOVO. www.slezskalilie.cz ÚVODNÍ SLOVO Jásejte Pánu všechny země, předstupte před Něho s chvalozpěvy. Kéž vaše zpívání je vždy velkou oslavou Boží. Zpívejte Pánu k Jeho slávě! František Lobkowicz Mons. František Václav Lobkowicz

Více

Od začátku letošního roku tak řady LE PNEUMATIQ doplnil MC TURNER, který je v Čechách znám jako jeden z nejlepších drum`n`bassových MC`s!

Od začátku letošního roku tak řady LE PNEUMATIQ doplnil MC TURNER, který je v Čechách znám jako jeden z nejlepších drum`n`bassových MC`s! Skupina LE PNEUMATIQ je považována za jednu z nejvíc zábavných a energických elektronických kapel v České republice - do roku 2013 však vstupuje se zásadní změnou, která by měla přinést ještě větší oživení

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2007/08 zpracováno 19. 6. 2008 PODZIM 2007 20. 9. 2007 Koncert pro Městský úřad Litomyšl, Zámecké divadélko,

Více

30jazzových koncertů klub Stará Pekárna Štefánikova 8, Brno tel. +420 541 210 040 www.starapekarna.cz

30jazzových koncertů klub Stará Pekárna Štefánikova 8, Brno tel. +420 541 210 040 www.starapekarna.cz 30jazzových koncertů klub Stará Pekárna Štefánikova 8, Brno tel. +420 541 210 040 www.starapekarna.cz J a z z B r n o 2 0 0 9 s e k o n á z a f i n a n č n í p o d p o r y M i n i s t e r s t v a k u l

Více

Příloha č. 10 HUDEBNÍ VÝCHOVA

Příloha č. 10 HUDEBNÍ VÝCHOVA Žák zpívá na základě svých dispozic intonačně čistě a rytmicky přesně v jednohlase. Rytmizuje a melodizuje jednoduché texty. Vokální činnosti Využití vokální činnosti Pěvecký a mluvený projev Nácvik správného

Více

IMAGINE 2015 mezinárodní soutěž. Odbor obchodu

IMAGINE 2015 mezinárodní soutěž. Odbor obchodu IMAGINE 2015 mezinárodní soutěž Odbor obchodu 29.9.2014 IMAGINE IMAGINE je mezinárodní hudební soutěž pro mládež ve věku 13-20 let Hudební skupiny (až osm členů) nebo jednotlivci předvádí svou vlastní

Více

KONCERT LAUREÁTŮ. Mladý klavír Pražské konzervatoře 2012

KONCERT LAUREÁTŮ. Mladý klavír Pražské konzervatoře 2012 Pražská konzervatoř pořádá KONCERT LAUREÁTŮ mezinárodní soutěžní přehlídky Mladý klavír Pražské konzervatoře 2012 sobota 20. dubna 2013 v 18:30 hod. Koncertní sál Pražské konzervatoře Dvořákovo nábřeží

Více

POZVÁNKA. na XXII. KONFERENCI MANAŽERŮ A VEDOUCÍCH PRACOVNÍKŮ 9. - 10. dubna 2014 OREA Hotel Santon, Brno. Přístavní 1064/38, 63500 Brno-Bystrc

POZVÁNKA. na XXII. KONFERENCI MANAŽERŮ A VEDOUCÍCH PRACOVNÍKŮ 9. - 10. dubna 2014 OREA Hotel Santon, Brno. Přístavní 1064/38, 63500 Brno-Bystrc POZVÁNKA na XXII. KONFERENCI MANAŽERŮ A VEDOUCÍCH PRACOVNÍKŮ 9. - 10. dubna 2014 OREA Hotel Santon, Brno Přístavní 1064/38, 63500 Brno-Bystrc Vážené dámy, vážení pánové, srdečně Vás zveme na XXII. Konferenci

Více

Hra akordů a doprovodů Improvizace Hra v kapele

Hra akordů a doprovodů Improvizace Hra v kapele Hra akordů a doprovodů Improvizace Hra v kapele První část metodiky - Hra akordů a doprovodů - je zaměřena na nácvik zjednodušených i úplných hmatů základních kytarových akordů a na nácvik základních kytarových

Více

Skupina Le Pneumatiq byla založena na začátku roku 2006 a dnes ji můžeme považovat za jednu z nejenergičtějších elektronických živých kapel v České republice. Le Pneumatiq tvoří zakladatel a producent

Více

Mezinárodní hudební festival FESTJAZZ 2015 FESTOVNÍ JAZZOVÝ ZÁŽITEK

Mezinárodní hudební festival FESTJAZZ 2015 FESTOVNÍ JAZZOVÝ ZÁŽITEK Mezinárodní hudební festival FESTJAZZ 2015 FESTOVNÍ JAZZOVÝ ZÁŽITEK V Havlíčkův Brod/ Tokio 9. listopadu 2015 Čtvrtý ročník mezinárodního hudebního festivalu FESTJAZZ 2015 přináší několik podstatných změn

Více

18.03.1924 Dorůžka Lubomír, muzikolog, publicista, překladatel, 85. výročí

18.03.1924 Dorůžka Lubomír, muzikolog, publicista, překladatel, 85. výročí VÝROČÍ 2009 Z OBLASTI ČESKÉ POPULÁRNÍ HUDBY LEDEN 03.01.1949 Žantovský Michael, textař, 60. výročí 07.01.1944 Kahovcová Vlasta, zpěvačka, 65. výročí 22.01.1929 Moravus Ivo, klavírista, skladatel, 80. výročí

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o.

VÝROČNÍ ZPRÁVA. NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. VÝROČNÍ ZPRÁVA společnosti NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. Čerchovská 1981/6, 120 00 Praha 2, Vinohrady IČO 264 31 017 2 0 1 1 Název účetní jednotky: Sídlo účetní jednotky: NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT

Více

v klubu Stará Pekárna Jazz Brno 2015 se koná za finanční podpory statutárního města Brna. Státní fond kultury České republiky Štefánikova 8, Brno

v klubu Stará Pekárna Jazz Brno 2015 se koná za finanční podpory statutárního města Brna. Státní fond kultury České republiky Štefánikova 8, Brno 19 jazzových koncertů v klubu Stará Pekárna 15 klub Stará Pekárna Štefánikova 8, Brno tel. +420 773 834 538 www.starapekarna.cz Státní fond kultury České republiky Jazz Brno 2015 se koná za finanční podpory

Více

Do Čj (1. ročník): Hlasová výchova. KOMPETENCE K ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ UČITEL umožňuje žákům zažít úspěch

Do Čj (1. ročník): Hlasová výchova. KOMPETENCE K ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ UČITEL umožňuje žákům zažít úspěch 1.1.1. HUDEBNÍ VÝCHOVA I. ST. - ve znění dodatků č.33 - platný od 1.9.2011, č.34 - platný od 1.9.2011, č.22 Etická výchova - platný od 1.9.2010, změn platných od 1.9.2013 Charakteristika vyučovacího předmětu

Více

v klubu Stará Pekárna Jazz Brno 2014 se koná za finanční podpory statutárního města Brna. Státní fond kultury České republiky Štefánikova 8, Brno

v klubu Stará Pekárna Jazz Brno 2014 se koná za finanční podpory statutárního města Brna. Státní fond kultury České republiky Štefánikova 8, Brno koncertů v klubu Stará Pekárna 20jazzových 14 klub Stará Pekárna Štefánikova 8, Brno tel. +420 773 834 538 www.starapekarna.cz Státní fond kultury České republiky Jazz Brno 2014 se koná za finanční podpory

Více

Eva Lindbergová & Jarmark

Eva Lindbergová & Jarmark Eva Lindbergová & Jarmark UŽ To nejlepší z let 1992 2006 písňové Texty Jiří Navrátil, Milana Vršťalová, Roman Miklósy, Petr PichL 2011 Všechna práva vyhrazena. Žádná část této tištěné či elektronické knihy

Více

V pátek a sobotu (28.a 29.5.2010) proběhly oslavy města Mikulova. Hlavním organizátorem bylo město Mikulov, které ve spolupráci se společností

V pátek a sobotu (28.a 29.5.2010) proběhly oslavy města Mikulova. Hlavním organizátorem bylo město Mikulov, které ve spolupráci se společností V pátek a sobotu (28.a 29.5.2010) proběhly oslavy města Mikulova. Hlavním organizátorem bylo město Mikulov, které ve spolupráci se společností Mikulovská rozvojová s. r.o. tuto velmi povedenou akci pečlivě

Více

SWEETSEN FEST 011 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA FRÝDEK-MÍSTEK SOBĚ 30/6 2/7/2011 WWW.SWEETSEN.CZ

SWEETSEN FEST 011 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA FRÝDEK-MÍSTEK SOBĚ 30/6 2/7/2011 WWW.SWEETSEN.CZ SWEETSEN FEST 011 FRÝDEK-MÍSTEK SOBĚ 30/6 2/7/2011 WWW.SWEETSEN.CZ ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Festival Sweetsen fest letos trhal rekordy. Jak v počtu návštěvníků, tak ve vybrané částce pro charitativní organizace.

Více

Učební osnovy pracovní

Učební osnovy pracovní 1 týdně, povinný Hudební formy a skladebné postupy Žák: vnímá a postihuje rozdíly mezi tvořením tónu u operního zpěváka a zpěváka rockové a jazzové hudby zrapuje krátký text v týmu zpracujíe projekt na

Více

Studijní zaměření Hra na mandolínu

Studijní zaměření Hra na mandolínu Studijní zaměření Hra na mandolínu Mandolína je melodický, drnkací nástroj. Má zdvojené struny, které odpovídají strunám houslí, proto je možno vedle původních skladeb pro mandolínu čerpat také z houslové

Více

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm. Výroční. zpráva

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm. Výroční. zpráva Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm Výroční zpráva 2007-2008 1 Charakteristika školy Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61

Více

vernisáž uvede Mgr. Čeněk Hlavatý a hudebně doprovodí skupina Milánosz

vernisáž uvede Mgr. Čeněk Hlavatý a hudebně doprovodí skupina Milánosz Mělnické kulturní Tisková zpráva 2. 3. 2016 SILVIA GAJDOŠÍKOVÁ-BELIS: OBRAZY ZPOD KŮRY Dřevěné plastiky, objekty, intarzie a komiks galerie Ve Věži Mělník otevřeno denně mimo pondělí 14 23 h vstup volný

Více

crescendo = decrescendo = ppp= piano pianissimo= allegro = moderato =

crescendo = decrescendo = ppp= piano pianissimo= allegro = moderato = H dur - 5 křížků: fis, cis, gis, dis, ais 1 Mollová stupnice se čtyřmi křížky se jmenuje cis moll (fis, cis, gis, dis). cis moll harmonická + akordy cis moll melodická + akordy Es + akordy + D7 fis moll

Více

PŘEDSTAVUJEME ÚČINKUJÍCÍ NA MNÍŠECKÝCH STAROČESKÝCH MÁJÍCH. Na náměstí F. X. Svobody v sobotu 17. května vystoupí:

PŘEDSTAVUJEME ÚČINKUJÍCÍ NA MNÍŠECKÝCH STAROČESKÝCH MÁJÍCH. Na náměstí F. X. Svobody v sobotu 17. května vystoupí: PŘEDSTAVUJEME ÚČINKUJÍCÍ NA MNÍŠECKÝCH STAROČESKÝCH MÁJÍCH. Na náměstí F. X. Svobody v sobotu 17. května vystoupí: KVÍTKO, taneční soubor ZUŠ Mníšek p/b Dětský soubor Kvítko ze základní umělecké školy

Více

Anotace Prezentace seznámí žáky se vznikem jazzové a moderní populární hudby ve Spojených státech amerických V úvodu si žáci zopakují znalosti z hodin dějepisu, eventuálně učivo z nižších ročníků. V průběhu

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA 29.2.2012 Libor Šmoldas vydává nové album nahrané v rámci turné po USA

TISKOVÁ ZPRÁVA 29.2.2012 Libor Šmoldas vydává nové album nahrané v rámci turné po USA TISKOVÁ ZPRÁVA 29.2.2012 Libor Šmoldas vydává nové album nahrané v rámci turné po USA Neobvykle na přestupný rok vydává přední český jazzový kytarista a skladatel Libor Šmoldas se svým kvartetem třetí

Více

MANDOLIN DUO Alena Kozáková kytara, Petr Vrobel mandolína

MANDOLIN DUO Alena Kozáková kytara, Petr Vrobel mandolína MANDOLIN DUO Alena Kozáková kytara, Petr Vrobel mandolína Duo společně vystupuje od počátku devadesátých let (dříve pod názvem Odvážná hudba). V repertoáru má skladby od renesančních anonymů po moderní

Více

POŽADAVKY K POSTUPOVÝM ZKOUŠKÁM

POŽADAVKY K POSTUPOVÝM ZKOUŠKÁM POŽADAVKY K POSTUPOVÝM ZKOUŠKÁM OBSAH: HRA NA AKORDEON:... 2 HRA NA KLAVÍR:... 3 HRA NA VARHANY:... 5 HRA NA KYTARU:... 6 HRA NA HOUSLE:... 8 HRA NA VIOLU:... 9 HRA NA VIOLONCELLO:... 10 HRA NA ŽESŤOVÉ

Více

Třeboň 10. 14. 7. 2007. 4. ročník festivalu Třeboňská nocturna pořádá Adria Neptun s. r. o., Praha ve spolupráci s Městem Třeboň

Třeboň 10. 14. 7. 2007. 4. ročník festivalu Třeboňská nocturna pořádá Adria Neptun s. r. o., Praha ve spolupráci s Městem Třeboň Třeboňská nocturna Třeboň 10. 14. 7. 2007 4. ročník festivalu Třeboňská nocturna pořádá Adria Neptun s. r. o., Praha ve spolupráci s Městem Třeboň pod záštitou ministra kultury České republiky Mgr. Václava

Více

Inovace výuky Člověk a svět práce. Pracovní list

Inovace výuky Člověk a svět práce. Pracovní list Inovace výuky Člověk a svět práce Pracovní list Čp 09/09 Pražský filmový orchestr Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Tematický okruh: Cílová skupina: Klíčová slova: Očekávaný výstup: Člověk a svět práce

Více

Obsah. Přílohy. 1. Koncertní sezóna 2006 2. Koncertní sezóna 2007 4. Členové The Boom & Orchestra

Obsah. Přílohy. 1. Koncertní sezóna 2006 2. Koncertní sezóna 2007 4. Členové The Boom & Orchestra ÚČASTNÍK FESTIVALU INTERNATIONAL BEATLEWEEK 2006, 2007 V LIVERPOOLU PREZENTACE SOUBORU Obsah I. Úvodní informace II. The Boom Band & Orchestra III. Vybrané akce Letní benefiční koncert 2007 International

Více

www.kocourkova.net MICHAELA KOCOURKOVÁ

www.kocourkova.net MICHAELA KOCOURKOVÁ MICHAELA KOCOURKOVÁ umělecká agentura koncerty umělecká zastoupení eventy EXKLUZIVNÍ ZASTOUPENÍ Daniel Hůlka První typ koncertu Daniel Hůlka a Martin Rada (klavír, varhany) - výběr klasické, moderní a

Více

16. Hudební výchova 195

16. Hudební výchova 195 16. Hudební výchova 195 Vzdělávací oblast: Umění a kultura Vzdělávací obor: Hudební výchova Vyučovací předmět: Hudební výchova 1. NÁZEV VYUČOVACÍHO PŘEDMĚTU: HUDEBNÍ VÝCHOVA 2. CHARAKTERISTIKA VYUČOVACÍHO

Více

5.7.1 Hudební výchova povinný předmět

5.7.1 Hudební výchova povinný předmět 5.7.1 Hudební výchova povinný předmět Učební plán předmětu 1. ročník 2. ročník 3. ročník 4. ročník 5. ročník 6. ročník 7. ročník 8. ročník 9. ročník 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Tento předmět vede y k porozumění

Více

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm Výroční zpráva 2008-2009 1 Charakteristika školy Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61

Více

Rockový slunovrat sobota 17. června 2006

Rockový slunovrat sobota 17. června 2006 Votchi Lety Mimo Tell Mama Los Reyes del K.O. SAN 2 Murphy Band The Blue Effect Rockový slunovrat sobota 17. června 2006 Lesní divadlo v Řevnicích 2. ročník mezinárodního hudebního festivalu Od nových

Více

Hudební nástroje. Hudební nástroje jsou zařízení k vydávání tónů a zvuků. Používají se v hudbě. Hudební nástroje mají svou barvu tónu.

Hudební nástroje. Hudební nástroje jsou zařízení k vydávání tónů a zvuků. Používají se v hudbě. Hudební nástroje mají svou barvu tónu. Hudební nástroje Hudební nástroje jsou zařízení k vydávání tónů a zvuků. Používají se v hudbě. Hudební nástroje mají svou barvu tónu. Strunné hudební nástroje Lidé si kdysi všimli, že natažený drát může

Více

LE PNEUMATIQ - NEW WORLD ORDER (2014) LE PNEUMATIQ - SEVEN SISTERS (B.M.S. company 2012)

LE PNEUMATIQ - NEW WORLD ORDER (2014) LE PNEUMATIQ - SEVEN SISTERS (B.M.S. company 2012) LE PNEUMATIQ vešli do povědomí českého publika jako skupina, která předvádí naživo především drum`n`bass, ale pravidelně zabrousí i do breakbeatu, dubstepu a ostatních žánrů elektronické taneční hudby.

Více

Výroční zpráva školy za škol. rok 2008/2009

Výroční zpráva školy za škol. rok 2008/2009 Výroční zpráva školy za školní rok 2008/2009 1 Výroční zpráva školy za škol. rok 2008/2009 1. Základní údaje: Název školy: Základní umělecká škola, Jablonné nad Orlicí, Aloise Hanuše 384 Sídlo: Jablonné

Více

Charakteristika předmětu Hudební výchova

Charakteristika předmětu Hudební výchova Charakteristika předmětu Vyučovací předmět se vyučuje jako samostatný předmět ve všech ročnících s časovou dotací: v 1. 5. ročníku 1 hodina týdně Výuka probíhá ve třídách. Tento předmět vede žáky k porozumění

Více

KVĚTEN 2013. MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO Mlýnská 152, tel.: 549 410 082, sekretariat@kulturatisnov.cz, www.mekstisnov.cz

KVĚTEN 2013. MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO Mlýnská 152, tel.: 549 410 082, sekretariat@kulturatisnov.cz, www.mekstisnov.cz KVĚTEN 2013 MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO Mlýnská 152, tel.: 549 410 082, sekretariat@kulturatisnov.cz, www.mekstisnov.cz Recorder4mation - Všechny barvy zobcové flétny "Od Byrda k Mautemu" 9. května v 18:30,

Více

Pořadové číslo projektu

Pořadové číslo projektu Šablona č.: III/2 Datum vytvoření: 25.10.2012 Pro ročník: IX. Nově a lépe s počítači Vzdělávací obor - předmět: Hudební výchova Klíčová slova: hudba, Beatles, McCartney Název souboru: UK_STE_9_HV_9R_BEATLES

Více

Dům kultury Uherský Brod

Dům kultury Uherský Brod Dům kultury Uherský Brod Program na : březen 2014 Do 2.3. VÝSTAVA MARTIN VRÁGA OBRAZY RODINNÉ PORTRÉTY Galerie DK - Panský dům 20,-10,-Kč so 1.3. MAGDA REIFOVÁ KOUZELNÁ ŠKOLKA S MAJDOU A FRANTIŠKEM Dětské

Více

ZÁKLADNÍ STUDIUM HUDEBNÍHO OBORU

ZÁKLADNÍ STUDIUM HUDEBNÍHO OBORU ZÁKLADNÍ STUDIUM HUDEBNÍHO OBORU Vzdělávání na I. stupni základního studia je sedmileté a je určeno žákům, kteří dosáhli věku 7 let. Tato věková hranice platí bez ohledu na skutečnost, zdali žák navštěvoval

Více

Katalog rozpracova ní obsahu vzdě la va ní ra mcový ch vzdě la vací ch programu do s kolní ch vzdě la vací ch programu RVP2ŠVP. 2012 Konzervatoř Brno

Katalog rozpracova ní obsahu vzdě la va ní ra mcový ch vzdě la vací ch programu do s kolní ch vzdě la vací ch programu RVP2ŠVP. 2012 Konzervatoř Brno Katalog rozpracova ní obsahu vzdě la va ní ra mcový ch vzdě la vací ch programu do s kolní ch vzdě la vací ch programu RVP2ŠVP 2012 Konzervatoř Brno 1 Úvod V Konzervatoři Brno se vyučují tři obory Hudba,

Více