Jazz jaro 2014 se koná za finanční podpory statutárního města Brna.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Jazz jaro 2014 se koná za finanční podpory statutárního města Brna."

Transkript

1 koncertů v klubu Stará Pekárna 26jazzových klub Stará Pekárna Štefánikova 8, Brno tel Jazz jaro 2014 se koná za finanční podpory statutárního města Brna.

2 Festival Jazz Jaro je zpět, navíc v historicky největším rozsahu! Průběžný mezinárodní hudební festival Jazz Jaro je s novým rokem zpět a stejně jako vždy se rozmáchne v čase: od 14. ledna do 10. června (!) 2014 nás čeká celkem 26 jazzových či bluesových večerů (převážně úterky, výjimečně i středy a čtvrtky) v klubu Stará Pekárna. Poprvé v historii program zasahuje až do druhé půlky května a první poloviny června, ale nešlo jinak, neboť na toto období je nachystáno hned pět hvězdných pecek, které nešlo přeložit jinam ani na jindy Letošní ročník Jazz Jaro jsme pojali jako vždy kosmopolitně vice než polovina (šestnáct večerů z šestadvaceti) bude patřit zahraničním nebo smíšeným sestavám. Ostatně jazz sám je někdy označován jako univerzální světový jazyk. Postupně představíme irské, rakouské, slovenské, italské, maďarské, polské, německé, britské, americké, kanadské a japonské hudebníky. Na dvanáct vybraných koncertů (jde o tucet těch nejlepších, mimo jiné s osmi zahraničními vystupujícími!) si můžete zakoupit permanentní vstupenku za 480 Kč v obvyklých předprodejích, takže vás každý večer přijde na pouhých 40 korun. A POZOR! Na prvních třech koncertech celé série Jazz Jaro 2014 (út út út ) bude od 19 hodin tato permanentka na baru k dispozici za akční cenu 330 Kč (14. 1.), 380 Kč (21. 1.) a 430 Kč (28. 1). Kdo si ji koupí, má samozřejmě vstup na jazzový koncert v den zakoupení permanentky zdarma. Vstupné na jednotlivé koncerty Jazz Jaro 2014 musíme po letech trochu zdražit, neb se mezitím zvedly produkční náklady a zároveň se změnil kurz koruny k euru... Vstupné se tedy bude pohybovat v rozmezí Kč (předprodeje) a Kč (na místě). Využijte prosím možnosti zakoupení vstupenek ve třech předprodejních místech (Indies + Dům pánů z Lipé v centru Brna + bar Staré Pekárny), kde budou vždy výrazně levnější než večer na místě. Je možné využít i objednávky přes web Staré Pekárny (www.starapekarna.cz) nebo mailové objednávky vstupenek na adrese kde jsou vždy nejlevnější. Úprava sálu (sezení, kombinovaná úprava či stání) bude přizpůsobena jak charakteru hudby, tak očekávanému zájmu publika. Změna programu i sestav je (bohužel tak jako vždy) vyhrazena. Těšíme se na Vás Jiří a Pavla Švédovi (agentura Art Brno) & klub Stará Pekárna & všech 26 účinkujících agentura Art, Klímova 22, Brno infoline Jazz Jaro 2013: ,

3 Phil McDermott Quartet (Irsko/CZ), modern guitar jazz út Phil McDermott kytara, zpěv, Marek Novotný piano, Petr Tichý kontrabas, Tomáš Hobzek bicí Irský kytarista (a navíc výborný zpěvák znějící jako Sting) Phil McDermott pochází z Dublinu. Začal studovat u kytaristy Davida O Rourkea, poté pokračoval ve studiu jazzu a velmi brzo spolupracoval s předními hráči z Dublinu. Vedl vlastní soubory, které získaly ohlas u posluchačů i kritiků. V roce 2002 se rozhodl přestěhovat se do norského Stavangeru, kde v současné době žije. Během svého pobytu v Norsku spolupracoval s mnoha z nejrespektovanějších norských jazzových hráčů. V poslední době se Phil věnuje především vlastnímu bandu, interpretujícímu jeho původní kompozice. V České republice se představí na turné v kvartetu s předními českými jazzovými hráči. Více: 120/150 Kč. Během večera prodej permanentky JAZZ JARO 2014 za akční cenu 330 Kč, ušetříte 150 Kč a navíc máte vstup na Philův koncert zdarma! Doris & The Swingin Bastards (CZ), hot swing jako hrom! út Doris Lamošová zpěv, Sophia Lamošová zpěv (druhý hlas), Jan Šimůnek violinofon, housle, Antonín Šturma kytara, Pavel Šlosar kontrabas Takové pěvecké talenty, to jste dlouho neslyšeli! Doris & The Swingin Bastards nasadí hned od počátku pekelné tempo a vydechnou až na samotném konci. Sesterská dvojice Doris a Sophie Lamošovy působí jako neřízená střela a díky bravurním dvojhlasům a energickému pódiovému projevu uspěla u diváků po celé České republice. Nemáte doma gramofon? Nelamte si s tím hlavu a přijďte si je poslechnout! Pojďte si udělat radost a podělit se o skvosty z dob, kdy jazz byl ještě mladý. Více: bandzone.cz/dorisandthefaswinginbastards, 120/150 Kč. Během večera prodej permanentky JAZZ JARO 2014 za akční cenu 380 Kč, ušetříte 100 Kč a navíc máte vstup na Dorisin koncert zdarma!

4 Viola Falb Quintet (Rakousko/CZ), modern jazz se dvěma saxofony! út Viola Falb (Rakousko) saxofony, Jakub Doležal saxofony, Jiří Šimek kytara, Michael Krásný baskytara, Martin Kopřiva bicí Viola Falb studovala jazzový saxofon na Vysoké škole múzických umění ve Vídni pod vedením Wolfganga Puschniga, poté pokračovala v Berlíně. Viola sestavila v roce 2004 vlastní jazzovou formaci Falb Fiction, která vydala už tři alba (www.falbfiction.com), hraje též se saxofonovým kvartetem Phoen (www.phoen.at) a má i duo Kitsch & Glory (Kýč a Sláva) (www.kitschandglory.com). Viola sama skládá hodně hudby moderní klasické, komorní a především milovaný jazz. 120/150 Kč. Během večera prodej permanentky JAZZ JARO 2014 za akční cenu 430Kč, ušetříte 50 Kč a navíc máte vstup na Violin koncert zdarma! Pitch Bender (CZ/SK) vocal souljazz se Sisou Fehérovou út Sisa Fehérová (SK) zpěv, Iva Korgerová piano, Dan Hasalík kytara, Zbyněk Polívka tenor saxofon, Miloš Klápště baskytara, Oliver Lipenský bicí Skvělá soul-jazzová formace. V roce 2011 se Pitch Bender stal tipem prestižní webové stránky Bandzone.cz a touto cestou nasbíral mnoho nových fanoušků. Nejvýraznější osobností souboru je zpěvačka Sisa Fehérová s velmi specifickým hlasem plným grooveu a feelingu. Kapelu vede pianistka Iva Korgerová, jež je autorkou většiny skladeb. Pitch Bender vystupuje od roku 2009 po celém Česku, v roce 2010 natočil úspěšné debutové CD Virginology složené z originálních autorských skladeb. Více: bandzone.cz/pitchbender, 120/150 Kč. P. S. Možná jde o jeden z posledních koncertů Pitch Benderu, neboť jeho zpěvačka Sisa Fehérová zřemě odchází studovat hudbu do Londýna.

5 Mydy Rabycad (CZ) 1. český electroswing, velký objev! čt až ve hod. Žofie Dařbujánová zpěv, Mikuláš Pejcha saxofon, flétna, zpěv, Jan Drábek baskytara, kontrabas, zpěv, Nèro Scartch syntezátor, sampler, kytara, zpěv Mladá electroswingová kapela z Prahy, která vznikla v roce 2012, aneb Jazz trochu jinak aneb Moderní nahrávací postupy a hudební minulost nemusí být v rozporu První česká electroswingová kapela, z jejíchž vystoupení je cítit energii popředních evropských electroswingových part jako jsou Parov Stelar Band a Caravan Palace. Stylová párty je plná taneční hudby, inspirované jazzovým hudebním stylem minulého století aneb Cestujte s námi v čase do doby elegantních rób, šviháckých obleků, big bandů a těch nejdivočejších večírků! Více: bandzone.cz/mydyrabycad, 90/120 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (1/12). E Converso (CZ), modern jazz út Michal Wróblewski saxofony, klarinet, Jan Pisklák kytara, efekty, Vladimír Micenko kontrabas, Jan Chalupa bicí nástroje Kapela E Converso vznikla v roce Ve své hudbě pracuje s improvizací všemi možnými způsoby. Propojuje vlivy newyorské downtown scény, současného evropského jazzu a volné improvizace. Pracuje s náladou, náhodou a emocemi tak, že některé skladby mohou zaznít každý večer úplně jinak. Vzhledem k věku hráčů překvapivě vyzrálý projekt, který se již v Brně jednou úspěšně prezentoval. Více: wroblewski.cz, 90/120 Kč.

6 Deep-m-ocean (CZ), fusion út José De La Hoz kytara, Radim Novák saxofon, Martin Gerla baskytara, Petr Nohavica bicí Deep-m-ocean je formace mladých hudebníků pocházejících z různých koutů Valašska, v jejichž tvorbě převažují jazzové a fusion standardy, např. skvělé skladby Kurta Rosenwinkela nebo Avishai Cohena. Zvuk je založen na melodice saxofonu Radima Nováka, studenta Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a kytary v podání José De La Hoze, absolventa Konzervatoře J. Ježka, to vše podepřeno šlapavou rytmikou. Svůj výraz staví na improvizaci, vycházející ze současného jazzu, s výraznou podporou groovu s širším nadžánrovým rozhledem. Při vystoupeních se vydávají do nových hudebních vesmírů, jejichž znakem je neopakovatelnost. Více: 90/120 Kč. Romina Capitani Quartet (Itálie/CZ), top vocal jazz z Itálie! út Romina Capitani (Itálie) zpěv, Tomáš Jochmann piano, Lukáš Kytnar baskytara a kontrabas, Tomáš Hobzek bicí Italský jazz si u nás postupně získává fanoušky pro svou středomořskou příchuť a specifický horkokrevný zvuk související s národní povahou. Nemá také nouzi o témata: pokud jako Romina Capitani studujete jazzovou konzervatoř v Bologni, neubráníte se přímým dotekům s historií, kdy do svých skladeb zcela intuitivně vnášíte stopy, které tu před vámi zanechali předkové. Romina Capitani začala zpívat v sedmnácti letech a z Boloně se přesunula studovat jazz do Říma, kde získala přímé kontakty s dvěma fantastickými italskými jazzovými zpěvačkami: Marií Pia devito a Dinou Torto. Vokální styl Rominy a její vnímání jazzu ale čerpá z mnoha pramenů, o čemž svědčí její obliba Billie Holiday, japonské klavíristky Hiromi Uehara, Milese Davise, Charlese Minguse, ale také Björk nebo Jamiroquai. Více: com/rominacapitani, 120/150 Kč, koncert měsíce února!

7 Zsolt Kaltenecker s 1705 Music (Maďarsko), fusion jazz út Zsolt Kaltenecker piano, Béla Piri kontrabas, András Dés perkuse Vynikající maďarské fusion trio, které slaví takové úspěchy ve světě, že má např. vlastní nahrávací label a booking agenta v Japonsku. Hudba tria není žádný mainstreamový jazz a obehrávání stokrát slyšených standardů, ale moderní jazz, zahraný od podlahy, s výraznými přesahy k etnické hudbě, rocku, fusion i new age music. Zdůrazněný eklektický přístup ale nakonec vytváří velmi charakteristický sound této posluchačsky příjemné budapešťské partičky. Více: com/1705music, zsoltkalteneckerpianist, 120/150 Kč, za spolupořadatelství Svazu Maďarů Brno (www.mkic.cz). Marie Puttnerová Quintet (Itálie/CZ) st Marie Puttnerová zpěv, Dommenico Sanna (IT) piano, Pavel Zlámal klarinet, saxofony, Enrico Mianulli (IT) kontrabas, Vladimír Třebícký bicí Marie Puttnerová se narodila do rodiny amatérských hudebníků. V šesti letech se začala učit hře na housle, později i na klavír. Hru na hudební nástroje posléze vystřídal zpěv, který pro ni představuje nepřirozenější hudební projev. Marie působila v různých žánrových uskupeních od folku, přes rock až po folklór. Marie Puttnerová Quintet je česko- -italský projekt, který započal v létě 2012 v rámci jazzového festivalu a workshopu Tuscia in Jazz (Toskánsko v jazzu). Společné setkání hudebníků vyústilo v utvoření česko-italského souboru, jenž prolíná českou a italskou kulturu. Budete si moci poslechnout jak jazzové standardy okořeněné italským temperamentem, tak vlastní kompozice a skladby postavené na spojení folklóru a jazzu. 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (2/12).

8 Points Quartet (CZ/SK), modern jazz út Radek Nowicki Trio (Polsko) čt Radek Nowicki Trio saxofony, Andrzej Święs kontrabas, Sebastian Frankiewicz bicí Nástrojově zajímavé (bez harmonického nástroje) jazzové trio vzniklo v roce 2012 a je poskládáno z absolutní polské jazzové špičky (jen třeba Nowicki má na kontě spolupráci s Michalem Tokajem, Grzegorzem Karnasem a Pawlem Kaczmarczykem). V roce 2013 natočili muzikanti debutové CD Pathfinder, jež bylo nominováno na polskou národní hudební cenu Fryderyk v kategorii nejlepší polské jazzové album roku. Nyní soubor připravuje materiál pro druhé CD, čile koncertuje po celém jazzu zaslíbeném Polsku a herně je v opravdu výtečné formě. Více: 120/150 Kč. Luboš Soukup saxofon, Oskar Török (SK) trubka, Tomáš Liška kontrabas, Tomáš Hobzek bicí Kvarteto bez harmonického nástroje, jež se inspiruje zvukem nahrávek kvartet Dona Cherryho a Ornetta Colemana. Kapela vznikla v roce 2007 a ač je to seskupení složené z poměrně mladých hudebníků, každý z jeho členů je dnes již výraznou hudební individualitou, která přináší do společného hraní osobitost a entuziasmus pro hledání vlastního hudebního jazyka. Svůj vlastní způsob vyjadřování si kapela již vytvořila promlouvá k posluchačům vlastními skladbami, které zaujmou nejen svou dramatičností a dynamickými, někdy až eruptivními změnami nálad a atmosfér, ale také svým charakteristickým zvukem. Tím vzniká široké pole pro hudební komunikaci mezi muzikanty. Points je kapela se silným emocionálním nábojem, jejíž hudba je nápaditá, nespoutaná konvencemi, plná odvahy i fantazie. Více: lubossoukup.com, com/pointsquartet, 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (3/12).

9 Gwyn Ashton Trio (GB/CZ) fantastický bluesrock ve stylu a duchu Led Zeppelin út Gwyn Ashton kytara, zpěv, Lukáš Kytnar čtyřstrunná baskytara, Roman Vícha bicí Gwyn Ashton se narodil ve Walesu, ale přestěhoval se do Adelaide v Austrálii, kde v 60. letech ve dvanácti vzal poprvé kytaru do ruky a od šestnácti už hrával v každém ošumělém baru, na různých festivalech a motocyklistických srazech. V 80. letech se přestěhoval do Sydney, s vlastní kapelou dlouhá léta křižoval celý kontinent a o pódia klubů a festivalů se dělil s řadou bluesových i rockových hvězd, které podnikaly australská turné. Od 90. let cestuje po celém světě, ať už sám, se svou kapelou nebo jako předjezdec veličin kalibru B. B. Kinga, Buddyho Guye, Raye Charlese, Johnnyho Wintera, Micka Taylora, Roryho Gallaghera či kapel typu Canned Heat, The Yardbirds a Status Quo. Gwyn se tak postupně stal miláčkem evropského bluesového publika. V roce 2001 by vyhlášen 3. nejlepším kytaristou na světě, hned po Jeffu Beckovi a Garry Moorovi. Třiapadesátiletý bluesrockový kytarista a zpěvák už v České republice vystupoval několikrát a vždy měla jeho bravurní hra u tuzemských diváků ohromný úspěch. Vzhledem k jeho talentu bylo jen otázkou času, kdy se prosadí, a letos se hudebník vrací do ČR už jako etablovaná hvězda. Více: 150/190 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (4/12), koncert měsíce března!

10 Elisabeth Lohninger Quartet (USA/CZ) top vocal jazz from NYC út Elisabeth Lohninger (USA) zpěv, Walter Phishbacher (USA) klavír, klávesy, Petr Dvorský kontrabas, Jiří Stivín Jr. bicí Elisabeth vystudovala klasickou hudbu a jazz, v roce 1994 se přestěhovala do New Yorku a od roku 2002 učí na prestižní New School Jazz Department v New Yorku. Mnoha cenami ověnčená americká zpěvačka je provázena přívlastky jako emotivní, vzrušující, oslnivá, či inspirující. S pianistou Walterem Phishbacherem spolupracuje již více jak 15 let a kromě pravidelného vystupování v prestižních newyorských hudebních klubech a dalších místech východního pobřeží USA navštěvuje často i Evropu. Pro nynější turné se Walter společně s Elisabeth obklopili českou rytmickou elitou. Více: lohninger, 120/150 Kč. Trio de Janeiro (CZ), funk & latin jazz čt Veronika Bartošová zpěv, Jan Kasal soprán saxofon, Petr Smékal tenor saxofon, Lukáš Moravec trombon, Jan Kozelek trubka, Mikuláš Horský kytara, Pavel Tichý baskytara, Jan Jovbak bicí, Radim Slezák perkuse Živelná a povedená fúze world music a latinskoamerických, jazzových a funkových stylů se nezdráhá mazaně zařadit do toho proudu i české lidové motivy jao Anička dušička či Byla cesta ušlapaná. Nejedná se ovšem o nějakou žánrovou exhibici, která by měla ukázat, co všechno tihle muzikanti dokážou zahrát jde o radostné a nápadité využití stylových struktur, které jsou osobitě pojaty. Vokál Veroniky Bartošové přetéká energií a živelností. Kapelu baví experimentovat a nacházet neprošlapané pěšiny v pralese hudební kreativity. Více: 120/150 Kč.

11 Phil Shöenfelt (GB) & Southern Cross (CZ) út Phil Shöenfelt kytary, zpěv, Pavel Cingl housle, kytara, mandolína, Pavel Krtouš baskytara, Jaroslav Kvasnička bicí Světoběžník Phil Shöenfelt učinil první hudební kroky na půdě londýnských klubů. Poté zamířil do New Yorku. Na Manhatanu Shöenfelt prožil slavnou postpunkovou vlnu. Založil skupinu Khmer Rouge, hrál na společných vystoupeních s The Fall, Sonic Youth, jamoval s Jimem Jarmuschem. Po návratu do Londýna vystupoval sólově s Nickem Caveem & Bad Seeds. S Caveem jsou také jeho hlas a tvorba nejčastěji srovnávány i když v tvorbě Southern Cross je silně cítit také vlivy umělců jako Neil Young, Leonard Cohen, ale i U2, The Cure nebo Joy Division. Se skupinou Southern Cross vydal již čtyři řadová alba. Více: 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (5/12). P.S.: Philův koncert je věnován panu Zdeňku Zapletalovi, který dlouhá léta zajišťuje výrobu tištěných propagačních materiálů agentury Art Brno. Chocofly (CZ), drum&bass&jazz út Jan Vondryska trubka, Slávek Glaser klávesy, Lukáš Kosek kytara, Karel Hubáček baskytara, Martin Straka bicí Ve skladbách pražské skupiny Chocofly se míchají současné taneční hudební žánry s jazzem. Tvorba kvintetu je ovlivněna jejich minulými i současnými zkušenostmi z kapel nejrůznějších žánrů a forem. Při vystoupení Chocofly si díky instrumentálním sólům a drum-and-bassovým a hip-hopovým rytmům přijdou na své snad všichni hudební fanoušci. Repertoár kapely tvoří především originální skladby, nicméně muzikanti se nebojí ani převzatých skladeb, které předělávají ve svém osobitém a originálním stylu. Více: bandzone.cz/chocofly, chocoflyband, 90/120 Kč.

12 Rene Trossman Blues Trio (USA/CZ/SK) original Chicago blues út Rene Trossman (USA) kytara, zpěv, Jan Kořínek (CZ) klávesy (hammond organ), Dušan Černák (SK) bicí Chicagský kytarista, který se věnuje bluesové hudbě. V roce 1985 se stal profesionálem. Na fantastické chicagské scéně hrál pravidelně v klubech se známými muzikanty jako: Buddy Scott, Byther Smiths, Lurrie Bell, Iceman Robinson, Lorenzo Thompson. V roce 1994 přijel Rene do Evropy, kde je teď doma. Se svou kapelou a americkými hvězdami blues hraje po celé Evropě. Současné trio Rene Trossmana spolu hraje od roku Kapela hraje tradiční blues, r&b, soul a funky s moderním zvukem. Trossman přímo navazuje na odkaz muzikantů zlaté bluesové éry 50. a 60. let, ať už to je či byl Otis Rush, Magic Sam, Muddy Waters nebo Jimmy Reed či Earl Hooker. Více: 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (6/12). Benny Lackner Duo (USA/D), modern & electronic azz st Benny Lackner (USA) klavír, Wurlitzer, Nordlead 2, ipad a notebook, Rainer Winch (Německo) bicí, elektrická basa, klávesové basy a notebook Jejich zvuk je přímým důsledkem vlivu Keitha Jarretta, Ahmada Jamala, Billa Evanse, Radiohead, Brahmse a Chopina. Benny Lackner, žák Brada Meldhaua, připisuje jejich úspěch přístupu: Působíme jako spoluautoři, oba máme stejný vstup z hlediska hudebních nápadů, které pomáhají rozvíjet styl a zvuk dua. Kromě vlastních chytlavých funky skladeb hrají i cover verze písniček populárních umělců jako jsou Björk, Jimmy Hendrix a Blondie. Důležitý je i vliv jazzových velikánů: Minguse, Monka a Gerschwina. Mají za sebou turné po USA, Německu, Francii, JAR, Španělsku, Portugalsku, Řecku, Sýrii, Rusku, Indii, Thajsku a Kambodži. Publiku se představili v tak vyhlášených jazzových klubech jako je Blue Note a Joes Pub v New Yorku, Birdland ve Vídni a A-Trane v Berlíně. Více: 90/120 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (7/12), koncert měsíce dubna!

13 Soulmates (USA/CZ) soul jazz & hammond jazz út Brian Charette (USA) varhany, Libor Šmoldas kytara, Tomáš Hobzek bicí Už po prvním setkání pražských jazzmanů Šmoldase a Hobzka s newyorským varhanním esem Brianem Charettem bylo jasné, že si padli do noty. Jejich hudba v sobě spojuje hloubku a inteligenci moderního jazzu se syrovým pouličním životem harlemských předměstí. Trio za dva roky spolupráce vybrousilo svůj sound, nenechejte si tedy ujít toto mezinárodní seskupení třech výjimečných muzikantů. Brian Charette je osobností v oblasti moderních jazzových varhan. Spolupracoval s mnoha významnými osobnostmi, jako jsou např. Joni Mitchell, Lou Donaldson, Chaka Khan, Cindy Lauper, Michael Buble a mnozí další. Jako sideman natáčí s mnoha populárními jazzovými umělci, nejnověji s Tonym Desarem. Bill Milkowski (magazín Jazz Times) označil Briana za jednoho z nejlepších hráčů na B3 Hammond organ nové generace. Více: 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (8/12). Tres Quatros Kvintet (CZ), fusion & groove út Jaromír Viteker kytara, Lukáš Duchoň klávesy, Petr Smékal saxofony, Ondřej Klusáček baskytara, Michal Jirásek bicí + občasný host: Zuzana Mrlíková zpěv Parta muzikantů, hrajících jazzrockovou hudbu, která staví na pevném funkovém groovu. Tres Kvatros Kvintet jsou vítězové soutěže Jazzfruit 2013 v rámci festivalu Mladí ladí jazz a v současné době připravují debutové album. Soubor hraje jazzfunk s moderními rytmy, pevný groove je prokládaný spontánními energickými sóly, která dotvářejí propracovaný příběh jejich fusionových skladeb. Kapela hraje převážně autorské skladby, ale nevyhýbá se ani jazzem a funkem načichlým coverům známých hitů. Více: bandzone.cz/ tresquatroskvintet, 90/120 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (9/12).

14 Oktawia Kawęcka & Femi Temowo Quartet (Polsko/GB/CZ), top vocal jazz from London! út Oktawia Kawęcka (PL) flétna, zpěv, Femi Temowo (GB) kytara, Lukáš Kytnar baskytara, kontrabas, Roman Vícha bicí Oktawia Kawęcka (umělecké jméno Octavia) je zpěvačka, flétnistka, aranžérka. Její živá vystoupení hýří mnoha odstíny, od klasických jazzových standardů k vlastním písničkám, ovlivněným kromě jiného i klasickou hudbou. Oktawiiny aranžmá kombinující svěží a moderní sound současnosti s jejím pietně oddaným postojem k tradiční (myšleno moderní) jazzové hudbě. Oktawia vystudovala hudební akademii F. Chopina ve Varšavě a poté pokračovala ve studiích v Itálii (známá konzervatoř Santa Cecilia v Římě). Oktawia Kawęcka je dnes považována za jednu z nejnadějnějších nových tváří polského jazzu a společně s Karolinou Glazer za zřejmě nejlepší současnou polskou jazzovou vokalistku, která se prosadila i v západní Evropě. Její debutové album, jež vyšlo v roce 2008, patřilo mezi nejzajímavější desky roku. Nyní připravuje v Londýně své druhé autorské CD. Femi Temowo je britský jazzový kytarista narozený v Nigérii a žijící nyní v Londýně. Temowo též působil jako kapelník a kytarista kapely Amy Winehouse v letech 2004 a 2005, absolvoval s ní dvě velká evropská turné a britskou šňůru. Mimo jiné je též příležitostným zpěvákem, producentem a rozhlasovým DJem, hodnoceným časopisem Time Out Magazine jako jeden z nejlepších a nejžádanějších evropských kytaristů. Více: 150/190 Kč, koncert měsíce května!

15 Mario Rom s Interzone (Rakousko), modern trumpet jazz čt Mario Rom trubka, Lukas Kranzelbinder kontrabas, Herbert Pirker bicí Interzone je skupina, která vznikla z potřeby hrát hudbu bez zavedených pravidel či zbytečné složitosti. Trio tvoři tři nejslibnější rakouští mladí hudebníci, všichni v nejlepším věku let: Mario Rom (*1990), navzdory svému mládí, patří již k předním rakouským trumpetistům. Lukas Kranzelbin (*1988) je jeden z nejvyhledávanějších rakouských jazzových basistů a Herbert Pirker (*1981) je asi vůbec nejvytíženější jazzový bubeník v německy mluvících zemích. Svěží trio v nezvyklém obsazení (bez harmonického nástroje) předvádí nenásilnou formou své instrumentální mistrovství. Jde o posluchačsky vstřícný jazz, tzv. dobře šlapající a odsýpající hudbu, držící si ale vždy laťku hudební náročnosti. Rakouský tisk nazval jejich debutové CD Nothing Is True nejlepším domácím jazzovým vydavatelským počinem roku 2012 a německý časopis Jazzthing shledává toto album brilantním. Více: 120/150 Kč. Hoochie Coochie Band (CZ), Mississippi delta blues út Jan Švihálek kytara, slide kytara, zpěv, Jakub Štěpanik foukací harmonika, Pavel Všianský kontrabas, Daniel Černý bicí Brněnská bluesová skupina, hrající dřevní (akustické) rhythm and blues. Hraje jak vlastní písničky frontmana Jana Švihálka, tak i převzaté skladby (Jimmy Reed apod.). Účastník blues festivalu Blues Alive (ČR 1999, 2001, 2002), Dresdner Blues festivalu (GER, 2000), Blues v lese (ČR, 2003) a Noc Bluesowa (PL, 2003). Kapela letos oslaví dvacet let činnosti. Více: 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (10/12).

16 Shayna Steele Quartet (USA/CZ), top vocal jazz from NYC! út Shayna Steele (USA) zpěv, David Cook (USA) piano, Lukáš Kytnar kontrabas, Martin Novák bicí Shayna Steele je newyorská jazzová zpěvačka, skladatelka a producentka. Její kolegové chválí její schopnosti, profesionalitu, obětavost a vůli neustále se zdokonalovat. Na pódiu i v nahrávacím studiu Shayna dokazuje, že s její vokální silou je třeba čím dál tím vice počítat. Zcela nečekaně, bez zkušeností s elektronikou, navázala v roce 2005 spolupráci s Mobym (např. Mobyho téma písně The Bourne Ultimatum (2007, Bourneovo ultimátum, známý film s Mattem Demonem). Steele se začala více věnovat i komponování asi od roku 2002, kdy potkala pianistu a skladatele Davida Cooka, hudebníka který doprovázel takové hudební veličiny jako Natashu Bedingfieldovou, Mariannu Faithfullovou či oscarovou vítězku Jennifer Hudsonovou. Steele a Cook si padli do oka lidsky i hudebně a jejich skvělá tvůrčí synergie se projevila již při spolupráci na debutovém EP Shayny Steele z roku Soul-funkový singl High Yella získal pozornost publika i lidí z branže a nastartoval Shayninu úspěšnou sólovou kariéru. Ona a její kapely od té doby sdílely pódium s hudebními hvězdami jako jsou George Clinton, Sugar Hill Gang a držitel Grammy, skladatel a trumpetista Dave Douglas. Shayna Steele zpívala i s těmito zpěvačkami a hudebníky: Rihanna, Queen Latifah, Dolly Parton a Bette Midler. Steele brzy hrála samostatné koncerty v jazzových a hudebních klubech v Los Angeles, San Francisku, New Yorku, Miláně, Římě a Curychu a na obou stranách Atlantiku si vytvořila početnou fanouškovskou základnu. Shayna a její kapela nadále každoročně cestují po celých Spojených státech i Evropě. Více: 150/190 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (11/12), koncert jara 2014!

17 McGlashan Tsuchida Hobzek Trio (Kanada/Japonsko/CZ), hammond organ jazz út Benson McGlashan (Kanada) kytara, Hal Tsuchida (Japonsko) klávesy Hammond B3 Organ, Tomáš Hobzek (CZ) bicí Žhavá novinka z Berlína: přistěhoval se tam skvělý hammondkář Hal Tsuchida, je to Japonec, který ale žil dlouho v Chicagu, a hraje úplně neuvěřitelně! Trojice muzikantů z Japonska, Kanady a Česka vdechuje nový život odkazu, zvuku a kouzlu hammondových kapel raných šedesátých let minulého století. Díky společnému obdivu a hlubokému respektu k bohaté jazzové tradici byla odstraněna jejich jazyková a kulturní bariéra. Do popředí proniká radostný pocit z hudby, ze které je slyšet vášeň a přátelství, konkrétněji soul Více: /190 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 (12/12).

18 14 začátky út Phil McDermott Quartet (Irsko/CZ), modern guitar jazz, 120/150 Kč, během večera prodej permanentky za akční cenu 330 Kč, ušetříte 150 Kč a můžete na koncert zdarma! út Doris & The Swingin Bastards (CZ), swing se dvěma zpěvačkami!, 120/150 Kč, během večera prodej permanentky za akční cenu 380 Kč, ušetříte 100 Kč a můžete na koncert zdarma! út Viola Falb Quintet (Rakousko/CZ), modern jazz se dvěma saxofony!, 120/150 Kč, během večera prodej permanentky za akční cenu 430 Kč, ušetříte 50 Kč a můžete na koncert zdarma! út Pitch Bender (CZ/SK), souljazz & funkjazz, 120/150 Kč Omezení kouření: 30 min. před a během všech koncertů festivalu JAZZ JARO 2014 prosím nekuřte v žádném z prostorů klubu Stará Pekárna. Rádi Vám umožníme (i opakovaný) odchod před klub a návrat prostřednictvím u vstupu vydávané vrácenky. út E Converso (CZ), modern jazz, 90/120 Kč út Deep-m-ocean (CZ) modern jazz & fusion, 90/120 Kč út Romina Capitani Quartet (Itálie/CZ), top vocal jazz from Siena, Tuscany, Italy, 120/150 Kč, koncert měsíce! út Zsolt Kaltenecker s 1705 Music (Maďarsko) fusion jazz, 120/150 Kč st Marie Puttnerová Quintet (Itálie/CZ) ethnic vocal jazz, 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 čt Mydy Rabycad (CZ), electroswing, 90/120 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 začátek až ve hod. čt Radoslaw Nowicki Trio (Polsko) modern sax jazz, 120/150 Kč

19 út Points Quartet (CZ), modern jazz, 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 út Gwyn Ashton Trio (GB/CZ), bluesrock v duchu Led Zeppelin, 150/190 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014, koncert měsíce! út Elisabeth Lohninger Quartet (USA/CZ), top vocal jazz from NYC!, 120/150 Kč čt Trio de Janeiro (CZ), funkjazz & latin jazz, 120/150 Kč út Phil Shöenfelt (GB) & Southern Cross (CZ) rock s bluesovými kořeny, 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 út Chocofly (CZ), drum&bass&jazz, 90/120 Kč út Rene Trossman Blues Trio (USA/CZ/SK) original Chicago blues, 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 st Benny Lackner Duo (USA/D), modern & electronic jazz, 90/120 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014, koncert měsíce! út Soulmates (USA/CZ), soul jazz & hammond jazz, 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 út Tres Quatros Kvintet (CZ), fusion & groove, 90/120 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 út Oktawia Kawecka & Femi Temowo Quartet (Pl/GB/CZ), top vocal jazz from London!, 150/190 Kč, koncert měsíce! čt Mario Rom s Interzone (Rakousko) modern trumpet jazz, 120/150 Kč út Hoochie Coochie Band (CZ), Mississippi delta blues, 120/150 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 út Shayna Steele Quartet (USA/CZ), top vocal jazz from NYC!, 150/190 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014, koncert jara! út McGlashan-Tsuchida-Hobzek Trio (Kanada/Japonsko/CZ), hammond organ jazz, 150/190 Kč, permanentka JAZZ JARO 2014 Romina Capitani

20 klub Stará Pekárna: Štefánikova 8, Brno tel Infoline Jazz Jaro 2014: Předprodeje: Indies Poštovská 2 Dům pánů z Lipé nám. Svobody a bar klubu Stará Pekárna Jazz do regionů

v klubu Stará Pekárna J a z z j a r o 2 0 1 3 s e k o n á z a f i n a n č n í p o d p o r y s t a t u t á r n í h o m ě s t a B r n a.

v klubu Stará Pekárna J a z z j a r o 2 0 1 3 s e k o n á z a f i n a n č n í p o d p o r y s t a t u t á r n í h o m ě s t a B r n a. koncertů v klubu Stará Pekárna 21jazzových klub Stará Pekárna Štefánikova 8, Brno tel. +420 541 210 040 www.starapekarna.cz J a z z j a r o 2 0 1 3 s e k o n á z a f i n a n č n í p o d p o r y s t a t

Více

v klubu Stará Pekárna J a z z B r n o 2 0 11 s e k o n á z a f i n a n č n í p o d p o r y s t a t u t á r n í h o m ě s t a B r n a.

v klubu Stará Pekárna J a z z B r n o 2 0 11 s e k o n á z a f i n a n č n í p o d p o r y s t a t u t á r n í h o m ě s t a B r n a. 15 jazzových koncertů v klubu Stará Pekárna klub Stará Pekárna Štefánikova 8, Brno tel. +420 541 210 040 www.starapekarna.cz J a z z B r n o 2 0 11 s e k o n á z a f i n a n č n í p o d p o r y s t a t

Více

na koncertu a paní Koubková ji každému ráda podepíše). K jejich ztvárnění si Jana Koubková přizvala kytaristu z členů přišel z kapely provozující

na koncertu a paní Koubková ji každému ráda podepíše). K jejich ztvárnění si Jana Koubková přizvala kytaristu z členů přišel z kapely provozující DJ Flux - foto archiv JAZZ ČERNOŠICE 2014 jazz_noviny_kveten_2014_str_01_08.indd 1 I pro letošní ročník připravujeme pestrou hudební Jak už to tak u Jany Koubkové chodí, její neklidná duše a nabídku mimo

Více

Jazz Černošice 2015-10. ročník

Jazz Černošice 2015-10. ročník 66 2015 2015 Jazz Černošice 2015-10. ročník 10. ročník mezinárodního jazzového festivalu Jazz Černošice 2015 proběhne od středy 20.5. do soboty 30.5. 2015. Dramaturgie letošního jubilejního ročníku vychází

Více

Editorial. Ing. Jiří Rozbořil hejtman Olomouckého kraje

Editorial. Ing. Jiří Rozbořil hejtman Olomouckého kraje Editorial Vážení milovníci dobré muziky, vítejte na osmnáctém ročníku hudebního festivalu Blues Alive. Tato akce si v uplynulých letech získala vynikající postavení mezi hudebními svátky v České republice

Více

Patnáctý Magazín Paláce Akropolis 04 06 2012

Patnáctý Magazín Paláce Akropolis 04 06 2012 Patnáctý Magazín Paláce Akropolis 04 06 2012 Obsah Téma: Vlastimil Beránek Hudba ve skladišti: Kde skladujete svou oblíbenou hudbu?............. 04 Hudba: Jiří Špičák Yonderboi wellcome!......................................

Více

INFORMACE OBJEDNÁVKY:

INFORMACE OBJEDNÁVKY: 2. polovina roku 2015 INFORMACE OBJEDNÁVKY: Na všechny akce uvedené v naší nabídce přijímáme písemné objednávky na adrese: Městské kulturní středisko, Karlovo nám. 47, 674 01 Třebíč Písemné objednávky

Více

NA FESTIVALU DOPOSUD ÚČINKOVALI NAPŘ.: Vážení přátelé jazzu a blues

NA FESTIVALU DOPOSUD ÚČINKOVALI NAPŘ.: Vážení přátelé jazzu a blues Vážení přátelé jazzu a blues Náš festival se koná letos potřinácté a jsem přesvědčen, že je to číslovka šťastná. Přesto, že letos nemáme k dispozici tolik financí jako loni, troufnu si říci, že jsme vše

Více

SBORISTÉ. To budou Čechoslováci čubrnět! Nikolaj Penev Dimitar Sabov. Československo, země zaslíbená, ve skvělé balkánské komedii Sboristé.

SBORISTÉ. To budou Čechoslováci čubrnět! Nikolaj Penev Dimitar Sabov. Československo, země zaslíbená, ve skvělé balkánské komedii Sboristé. SBORISTÉ Nikolaj Penev Dimitar Sabov To budou Čechoslováci čubrnět! Československo, země zaslíbená, ve skvělé balkánské komedii Sboristé. DIVADLO J. K. TYLA V PLZNI Světová premiéra 7. února 2015 na Nové

Více

který rozhodně stojí za to slyšet. Páteční večer pak uzavře česká bluesová legenda, virtuózní kytarista Luboš Andršt se svým Blues Bandem.

který rozhodně stojí za to slyšet. Páteční večer pak uzavře česká bluesová legenda, virtuózní kytarista Luboš Andršt se svým Blues Bandem. REKLAMA PROPAGAČNÍ GRAFIKA FIREMNÍ IDENTITA LOGO SAZBA A ZLOM TISKOVIN VIZITKY KATALOGY LETÁKY INZERÁTY WEB DESIGN JAZZ ČERNOŠICE 2013 Mokropeská 703 252 28 Černošice tel.: 602 613 731 grafir@grafir.cz www.grafir.cz

Více

NEJPRŮHLEDNĚJŠÍ VOLÁNÍ. ŽÁDNÉ ZÁVAZKY ANI ZBYTEČNÉ PAUŠÁLY OBSAH. www.cez.cz JSME S VÁMI. SKUPINA ČEZ. ŽURNÁL Slovo redaktora AKCE MĚSÍCE 6 15

NEJPRŮHLEDNĚJŠÍ VOLÁNÍ. ŽÁDNÉ ZÁVAZKY ANI ZBYTEČNÉ PAUŠÁLY OBSAH. www.cez.cz JSME S VÁMI. SKUPINA ČEZ. ŽURNÁL Slovo redaktora AKCE MĚSÍCE 6 15 OBSAH ŽURNÁL Slovo redaktora 4 5 Plzeň 2015 pořádá Setkání dětských světů na Divokém AKCE MĚSÍCE 6 15 západě Akce v Prazdroji Noc kostelů METALFEST OPEN AIR Názor Lenka Kavalová Přehled koncertů TIPY NA

Více

MRAKY LETNÍCH SLEV WWW.OC-PLZEN.CZ. Rokycanská 1424/128, Plzeň

MRAKY LETNÍCH SLEV WWW.OC-PLZEN.CZ. Rokycanská 1424/128, Plzeň MRAKY LETNÍCH SLEV WWW.OC-PLZEN.CZ Rokycanská 1424/128, Plzeň OBSAH ŽURNÁL Slovo redaktora 4 5 Plzeň 2015 pořádá Dožínky Plzeňského kraje a Přeštické AKCE MĚSÍCE 6 13 pivní slavnosti Akce v Prazdroji 2015

Více

38. Mohelnický dostavník 2013

38. Mohelnický dostavník 2013 38. Mohelnický dostavník 2013 Zdarma Vyšlo 29. 8. 2013 Festival se koná za finanční podpory Olomouckého kraje. Záštitu nad festivalem převzal náměstek hejtmana Olomouckého kraje Mgr. Radovan Rašťák. Díky

Více

repetice léto 2011 elektronický informační zpravodaj Světoobčan MAISKY III/11

repetice léto 2011 elektronický informační zpravodaj Světoobčan MAISKY III/11 repetice elektronický informační zpravodaj léto 2011 Světoobčan MAISKY repetice Vážení a milí příznivci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, VYBÍRÁME Z OBSAHU: jubilejní dvacátý ročník MHF

Více

Portrét Johna Coltrana

Portrét Johna Coltrana Portrét Johna Coltrana Filip Jelínek 2010 Filip Jelínek Filip Jelínek - Portrét Johna Coltrana Strana 1 John Coltrane Jazzový saxofonista a skladatel 1926 1967 Světoznámá jazzová legenda, jejíž vřelý a

Více

popa chubby steve walsh joe bonamassa b. b. king ceny crossroads

popa chubby steve walsh joe bonamassa b. b. king ceny crossroads popa chubby vracím se k tomu, co je pravdivé steve walsh nemám rád přeplácané desky joe bonamassa čili zázrak jménem joe b. b. king a jeho zlatá postupka 2 ceny crossroads vyhlášení výsledků za rok 2011

Více

2014 2017 ČÁSTKOU 15 000 000 KČ.

2014 2017 ČÁSTKOU 15 000 000 KČ. VýRoční zpráva za rok 2014 1 2 VýRoční zpráva za rok 2014 ART FRAME PALÁC AKROPOLIS s.r.o. se sídlem Kubelíkova 27/1548, 130 00 Praha 3 IČO: 27172376 DIČ: CZ27172376 zapsaná v obchodním rejstříku u Městského

Více

PRODUKČNÍ A UMĚLECKÁ AGENTURA

PRODUKČNÍ A UMĚLECKÁ AGENTURA PRODUKČNÍ A UMĚLECKÁ AGENTURA UMĚLECKÁ VYSTOUPENÍ PRODUKCE AKCÍ NA KLÍČ PROGRAMY A POŘADY ZÁBAVNÉ ATRAKCE PLESY A PÁRTY Katalog uměleckých vystoupení a programů www.allstars.cz ALL STARS AGENCY s.r.o.

Více

12.-15.2.2015. 4dny24interpretů2Klubové noci1město

12.-15.2.2015. 4dny24interpretů2Klubové noci1město 12.-15.2.2015 4dny24interpretů2Klubové noci1město INTRO Intro Hudba, Kterou žijeme, Přivítat zákaznici, umýt jí vlasy, zastřihnout, obarvit, uklidit. Práce kadeřnice může být velmi vyčerpávající, zejména

Více

Vokální svátek v Brně pokračuje koncertem afroamerické zpěvačky Carly Cook

Vokální svátek v Brně pokračuje koncertem afroamerické zpěvačky Carly Cook Vokální svátek v Brně pokračuje koncertem afroamerické zpěvačky Carly Cook Letošní jazzové jaro patří v Brně také vokalistům. Jubilejní desátý ročník mezinárodního festivalu JAZZFESTBRNO představí během

Více

Jedenáctý brněnský JazzFest láká na hvězdná jména i příznivé ceny

Jedenáctý brněnský JazzFest láká na hvězdná jména i příznivé ceny Jedenáctý brněnský JazzFest láká na hvězdná jména i příznivé ceny V Brně, Praze, 27. března Na vybranou společnost zahraničních i domácích jazzových virtuózů se mohou hudební fanoušci těšit již od 10.

Více

Stanislava Vrbková Čtvrt století kytarového festivalu v Mikulově z archivu vzpomínek jeho zakladatelů

Stanislava Vrbková Čtvrt století kytarového festivalu v Mikulově z archivu vzpomínek jeho zakladatelů Stanislava Vrbková Čtvrt století kytarového festivalu v Mikulově z archivu vzpomínek jeho zakladatelů Martin Mysliveček, Olga Dvorská, Stanislav Juřica a kytarový festival Mikulov Hudba je jazykem emocí

Více

listopad 2014 www.zurnalmag.cz www.iborskapole.cz

listopad 2014 www.zurnalmag.cz www.iborskapole.cz listopad 2014 www.zurnalmag.cz www.iborskapole.cz OBSAH ŽURNÁL Slovo redaktora 4 5 Narozeniny Nákupního centra Borská pole Podzimní sklizeň AKCE MĚSÍCE Vánoční trhy na Krajském úřadě Plzeňského kraje

Více

HUDEBNÍ ROZHLEDY 02. 2007 ročník 60 cena 40 Kč. Smetanovo trio Saská státní opera v Drážďanech Libuše Márová Liturgická hudba středověku

HUDEBNÍ ROZHLEDY 02. 2007 ročník 60 cena 40 Kč. Smetanovo trio Saská státní opera v Drážďanech Libuše Márová Liturgická hudba středověku HUDEBNÍ ROZHLEDY 02 2007 ročník 60 cena 40 Kč Smetanovo trio Saská státní opera v Drážďanech Libuše Márová Liturgická hudba středověku vybrané koncerty a představení v období únor červen 2007 18. 4. Koncert

Více

autor in magazín OSA nejen pro autory

autor in magazín OSA nejen pro autory autor in magazín OSA nejen pro autory 2015 1 Aneta Langerová Lena Yellow V + W 110 let Partnerství OSA 2014 Zrušení daně Kolik stojí hudba? Vzpomínka na Petra Hapku Klavír Daniel Wiesner, Karel Růžička,

Více

JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ. Bakalářská práce

JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ. Bakalářská práce JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ Hudební fakulta Katedra jazzové interpretace Studijní obor Jazzová interpretace Bubeníci jakožto vůdčí osobnosti jazzových ansámblů v historii Bakalářská práce

Více

HUDEBNÍ ROZHLEDY 12. 2006 ročník 59 cena 40 Kč. Miroslav Ambroš šedesát let amu metropolitní opera v new yorku ladislav štros

HUDEBNÍ ROZHLEDY 12. 2006 ročník 59 cena 40 Kč. Miroslav Ambroš šedesát let amu metropolitní opera v new yorku ladislav štros HUDEBNÍ ROZHLEDY 12 2006 ročník 59 cena 40 Kč Miroslav Ambroš šedesát let amu metropolitní opera v new yorku ladislav štros Best Wishes for a Merry Christmas and a Happy New Year Příjemné vánoční svátky

Více

jaro 2013 magazín OSA nejen pro autory

jaro 2013 magazín OSA nejen pro autory magazín OSA nejen pro autory jaro 2013 Spoluohlašování děl v Infosa Složení nové dozorní rady Pořizování zvukových záznamů z veřejných produkcí Vadim Petrov Cyklus koncertů Krása dneška Kytara pokračování

Více

HUDEBNÍ ROZHLEDY 09. 2006 ročník 59 cena 40 Kč. vladimir fedosejev šedesát let supraphonu mariinské divadlo v sankt petěrburgu

HUDEBNÍ ROZHLEDY 09. 2006 ročník 59 cena 40 Kč. vladimir fedosejev šedesát let supraphonu mariinské divadlo v sankt petěrburgu HUDEBNÍ ROZHLEDY 09 2006 ročník 59 cena 40 Kč vladimir fedosejev šedesát let supraphonu mariinské divadlo v sankt petěrburgu Sobota 16. září 2006 15.00 Prof. Dr. Peter-Horst Neumann: Rückert a Mahler odpoledne

Více

Jazz v továrně série koncertů v holešovické La Fabrice Programy divadel kam na představení v únoru

Jazz v továrně série koncertů v holešovické La Fabrice Programy divadel kam na představení v únoru Do kostelů sv. Václava dny otevřených dveří I špatná je lepší... výsledky testu úsporných žárovek Žena v jazzu rozhovor s Janou Koubkovou Střed světa na Kampě jarní slavnosti na Malé Straně Jazz v továrně

Více