Červen Noční 8 10 C denní C. Častý déšť denní C bouřky.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Červen 1. 6. 6. Noční 8 10 C denní 12 15 C. Častý déšť 7.6. 20.6. denní 24 27. C bouřky."

Transkript

1

2 Obecní úřad Počasí Leden Denní teploty 1 C a noční teploty mínus 5 C napadl sníh až 15cm. Denní teploty se vystouply na 1 C a noční klesly na mínus 6 C. V až se denní teploty pohybovaly v rozmezí mínus 1 C až mínus 4 C až se denní teploty pohybovaly o kolo mínus 12 C a noční klesly až na mínus 20 C až denní teploty dosahovaly mínus 1 C a noční klesly na mínus 6 C. Únor 1.2. až 6.2. denní teploty vystouply až 11 C noční teploty se ustálily na 0 C až se denní teploty pohybovaly mínus 3 až mínus 5 C. Noční teploty poklesly na mínus 6 až mínus 12 C až sněžilo, ale denní teploty se pohybovaly v rozmezí plus 3 až 8 C napadaný sníh přes den roztál. Noční teploty se pohybovaly v rozmezí mínus 6 C až mínus 9 C. Březen 1.3. až sněžilo napadlo až 15cm sněhu. Denní teploty byly mínus 3 C a noční poklesly na mínus 6 C až 11 C až se noční teploty udržovaly na plus 5 C až 7 C. Denní vystoupily až na plus 20 C až byly noční teploty až plus 5 C a denní dosáhly plus 12 C až byly denní teploty v rozmezí 4 C až 6 C. Padal sníh a pršelo. Noční teploty byly v rozmezí 0 C až mínus 2 C až denní teploty vystouply na plus 8 C noční poklesly na 0 C. Duben Denní teploty pohybovaly v rozmezí 16 C až 12 C. Noční teploty dosahovaly 6 C až 4 C. denní teploty se ustálily na 14 C až 10 C až noční teploty 4 až 6 C denní až 16 C noční 10 C denní 24 C denní 14 C noční 2 C denní 22. C noční 5 C. Květen Denní teploty 22 C noční 5 C v podvečer bouřka doprovázená kroupami až 7.5. denní 22 C noční 6 C až ochlazení denní 15 C noční 5 C občasný déšť Až noční 0 C denní 12 C. 25, až 31. Denní 19 C noční 6 9 C. Denně prší. Červen Noční 8 10 C denní C. Častý déšť denní C bouřky. Červenec denní teploty C. noční C. 5.7, v 18. hodin průtrž mračen denní C. noční 8 10 C denní C. noční C denní C. noční 15 C denní C noční C. Srpen denní C noční C denní 30 C noční 18 C denní 30 C noční 16. C denní 30. C noční C denní C. Noční C denní C.noční C. Září 2004 začátek září pokračoval v letních teplotách denní 24 C noční 14. C později 8.9. ochlazení denní 20 C noční 14 C denní 20 C k večeru pršelo noční 5 C denní 14 až 16 C.

3 Říjen Začátkem října dosahovaly denní teploty 18 C noční teploty poklesly na 3 C. V noci poklesly noční teploty na mínus 2 C. Denní dosahovaly 15 C. 15 a vydatně pršelo denní 20 C noční 8-10 C denní Noční 8-6. Vítr C déšť Listopad Denní 16 C noční 6 C C 6. C C 1 C pršelo. V pátek byl velký vítr.denní teploty se vystoupily na 8 C. noční teploty poklesly na 1 C v ranních hodinách padal sníh, který se během dne rozpustil. Denní teploty dosáhly 5 C a noční poklesly na mínus 1 C. V neděli ráno napadlo 5cm sněhu, který se během dopoledne rozpustil. Noční teploty klesly na mínus 2 C denní vystouply na 4 C. Ve dnech až noční teploty poklesly na mínus 5 C.denní teplota vystoupila na 8 C. Prosinec 1. až denní 5 až 7 C noční 0 až 3 C. 9.až noční teploty 1 až - 5 C. denní vystouply na 0 až 3 C až noční 5 C. denní 0 2 C prší denní 5 C noční 2 C. Vánoční svátky byly bez sněhu. Konec roku 2004 byl zakončen již tradičním ohňostrojem před restaurací Rozkvět. Bezpečnost. V noci z na bylo provedeno vloupání do hospůdky u Cmolů. Z loupeže byli obviněni 3 mladíci z Dolního Němčí ve věku 18ti a 22ti let. Při pátrací akci po pachateli trestné činnosti policie narazila v chatové oblasti v katastru města Hluk na pěstitele marihuany 26tiletého muže z Dolního Němčí. V neděli zemřela při porodu 35tiletá Otýlie Stojaspalová matka tří dětí. V nočních hodinách dne 18. července neznámý pachatel poškodil barvou pět dveří vedoucích do budovy základní školy v Dolním Němčí a způsobil škodu 5 tisíc korun. Policie za několik dní dopadla dva mladíky z uherskobrodska ve věku 19 a 20 let.. Kultura V neděli se uskutečnilo v kulturním domě divadelní představení ochotníků ze Starého Města ve veselohře Katerinka Kača. V pátek se uskutečnilo tradiční stavění máje, které bylo ve spolupráci odvedenců ročníku 1985 a členů dobrovolných hasičů na parkovišti u restaurace Rozkvět. V sobotu se uskutečnila hodová zábava pořádaná sportovci TJ Dolní Němčí k tanci a poslechu vyhrávala kapela Kasanova. V neděli 2.5. byly v Dolním Němčí tradiční hody. V neděli se na nádvoří muzea ve Stojaspalově mlýně uskutečnilo vystoupení dětského souboru Dolněmčánek. V měsíci dubnu si na transformátoru elektrického vedení postavili čápi hnízdo, ale podle odboru Životního prostředí MěÚ Uherský Brod bylo umístěno na nevhodném místě, proto bylo hnízdo přestěhováno na bezpečné místo, ale po několika dnech čápi hnízdo opustili. V sobotu 11.září 2004 se naše obec Dolní Němčí prezentovala na Slavnostech vína v Uherském Hradišti. V sobotu 11.září 2004 se uskutečnilo jubilejní páté Vaření trnek v muzeu Na Mlýně, kde se zavzpomínalo na zvyky, které nám jako vzácné dědictví zanechali naši předkové. Dne nastoupila do místní knihovny nová knihovnice paní Marie Milošová bytem Dolní Němčí č.p. 758.

4 Dne zahájil činnost Klub maminek Sluníčko. Klubovna je ve staré škole ( 1. patro), kde schůzky probíhají každé pondělí a čtvrtek od hodin. V neděli 28. listopadu 2004 v Kulturním zařízení obce Dolní Němčí předvedli členové ochotnického divadla z Komně divadelní představení Naší furianti. Solidní výkony herců ocenil zaplněný sál opakovaným potleskem. V pátek v 15. hodin se v kulturním zařízení uskutečnil Vánoční koncert dechové hudby Nivničanka. Při silvestrovském setkání občanů na moravsko-slovenském pomezí na vrcholu Velké Javořiny byly na uctění památky Josefa Vavrouška položeny na mohylu další kameny. Zástupci Dolního Němčí položili na mohylu kámen s nápisem Dolněmčané Rok 2004 byl zakončen ohňostrojem před restaurací Rozkvět. Obecní úřad V květnu schválila Rada Zlínského kraje investiční záměr opravy komunikace II / 498 v průtahu přes obec. V květnu a červnu proběhla oprava chodníků od náměstí po restauraci Rozkvět v ulici Hlucké a části asfaltových povrchů v ulicích Nivnické, Komenského, Hlucké a Boršické. V měsíci červnu bylo dokončeno zastřešení pavilonů mimoškolní výchovy a bazénu základní školy, které vyřeší potíže se zatékáním do budov. Celkové náklady na obě akce činily 9 milionů Kč. V měsíci červnu proběhly projektové práce na opravu komunikace II / 498 přes obec., která bude probíhat ve dvou etapách v létech 2005 a V červnu byla získána dotace na výstavbu Domu s chráněnými byty od ministerstva pro místní rozvoj ve výši 16 milionu Kč. Předpokládané dokončení je plánováno na duben Koncem června bylo zprovozněno dětské hřiště v ulici Nivnické pod zdravotním střediskem a bylo oploceno hřiště u požární zbrojnice. V červenci byly provedeny úpravy na kanalizačním sběrači podél potoka Okluky, jejichž cílem je minimalizovat možnosti zatopení sklepů v ulicích Rybníky, Boršická, Na Okluku a U Stadionu podal petiční výbor části ulice Nivnické petici proti stavbě sběrného dvoru v ulici Nivnické naproti areálu Agro Okluky. Ve čtvrtek byla slavnostně zahájena položením základného kamene stavba Domu s chráněnými byty v ulici Školní za více než 30ti milionů korun. Slavnostního aktu se zúčastnili starosta obce Ing. František Hajdůch, zástupce starosty ing. Miroslav Kadlček a dále poslanci Parlamentu České republiky Jaroslav Plachý (ODS ), Ludvík Hovorka ( ČSL KDU ), 1. náměstek hejtmana Zlínského kraje Libor Lukáš. Základní kámen Domu s chráněnými byty posvětil místní farář Ladislav Švirák. V říjnu byla provedena rekonstrukce salonku Restaurace Rozkvět. Mimořádné ocenění v soutěži O zlatou cihlu obnovy venkova Zlínského kraje přebral starosta Dolního Němčí Ing. František Hajdůch z rukou hejtmana Zlínského kraje Františka Slavíka za rekonstruovaný objekt mlýna. Pamětní deska je umístěna na oceněném objektu mlýna. Volby do Evropského parlamentu konané na území ČR ve dnech Počet voličů Vydané obálky 546. Účast v % Odevzdané obálky 546. Platné hlasy 539. Výsledky hlasování v obci Dolní Němčí Kód Název strany Platné hlasy Celk. v%

5 1 SNK sdruž.nez.a Evropští demokraté Koruna česká ( monarch.strana ) Helax-Ostrava se baví Česká strana sociálně demokratická Národní koalice Občanská demokratická strana Strana pro otevřenou společnost Strana demokratického socialismu Strana zelených Humanistická aliance Konzervativní strana Sdružení nestraníků Strana občanů republiky České Masarykova demokratická strana Všeobecná občanská strana Dělnická strana Strana práce Balbinova poetická strana Za zájmy Moravy ve sjednocené Evrop Křesť.demokr. unie Čs. Str. Lid Pravý Blok Strana zdravého rozumu Unie liberálních demokratů Komunistická str.čech a Moravy Str. Venkova- spoj.občanské síly Strana za životní jistoty Nezávislá iniciativa ( NEI ) SVOBODNÍ V. Kožený-Obč.fer.demokr Republikáni Miroslava Sládka Nezávislí Volby do zastupitelstva Zlínského kraje proběhly v pátek a sobotu Volební ODS KDU KSČM CSSD ED-NSK Účast ČSL 24,34 % 23,25 % 31,46 % 10,66 % 9,44 % 8,91 % Církevní život V měsíci březnu probíhaly práce na stavbě nového obětního stolu ve farním kostele Filipa a Jakuba v Dolním Němčí. 12.4, až byla provedena malba v kostele malířem Ludvíkem Uhrem z Uherského Brodu. Dne na tradiční hody byl znovu vysvěcený kostel zasvěcený Filipu a Jakubovi po rekonstrukčních úpravách, které znamenaly rozšíření prostoru v presbytáři a instalování nového obětního stolu. Do kostela, který je zasvěcený Filipu a Jakubovi byly vráceny restaurované oltáře. Slavnostní sobotní mši celebroval světící biskup moravský Monsiňor Josef Hrdlička. V květnu přistoupili děti k prvnímu svatému přijímání. V neděli farní úřad ve spolupráci klubem křesťanských žen uskutečnil pro děti drakiádu u vodárny na Staré Hoře. V sobotu farnost Dolní Němčí navštívilo 40 bohoslovců z teologické fakulty v Bratislavě, které přijal starosta obce Ing. František Hajdůch. V 18 hodin byla slavnostní mše na počest 25. výročí zvolení papeže Jana Pavla II.. Všichni bohoslovci přespali rodinách farníků.

6 Začátkem listopadu 2004 se uskutečnila výměna krytiny na faře a součastně výměna krytiny nad zákristií.. Český zahrádkářský svaz 9. května byla degustace a Košt odrůdových vín. Degustační komisi bylo předloženo 99 vzorků. Bílá vína zastupovalo 71 vzorků a 28 vzorků červených vín. Vzorky poskytlo 37 vinařů z 19 obcí. Dolní Němčí reprezentovalo 14 vystavovatelů. V sobotu se uskutečnil zájezd pro členy ČSZ i širokou veřejnost na výstavu Flóra Olomouc a Svatý Kopeček u Olomouce. Ve dnech 18.a se uskutečnil zájezd na výstavu Zahrada Čech v Litoměřicích. V neděli Od 14.hodin se uskutečnila v prostorách ČSZ ( areál Mlýna) výstava květin,ovoce a zeleniny. Své služby poskytl rostlinolékař Ing. Stanislav Štefka. Základní škola Dolní Němčí V letošním roce vychází 64 žáků 9. Třídy. Umístění žáků na školy Gymnázia 11 SOU automechanik 2 Obchodní akademie 5 SOU opravář zem strojů 1 Zdravotní škola 3 SOU tapetář 3 Hotelová 1 SOU elektrikář 2 OA ekonomické lyceum 1 SOU kuchař 3 SPŠ strojírenská 2 SOU stavební 1 SPŠ elektrochnická 2 SOU obráběč kovů 1 SPŠ analýza potravin 1 SOU nástrojář 5 Střední Lesnická Škola 1 SOŠ vychovatelství 1 SZŠ ekologie 1 SOŠ stavební 2 SOŠ obchodní 2 SOŠ management 2 SOŠ soukromé 2 SOŠ rodinná škola 1 Střední pedag. škola 2 Hudební konzervatoř 1 Dne 1. září 2004 nastoupilo do naši Základní školy a Základní umělecké školy 405 žáků. To je o 17 méně než v loňském roce. V závěru měsíce září 2004 předvedla brněnská skupina Seiferos, která se zabývá ochranou a předváděním dravých ptáků sov žákům základní školy třicet druhů opeřených dravců při letu i lovu. V sobotu 11. a v neděli 12. prosince 2004 se v době 13. až 19 hodin uskutečnila v ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí Vánoční výstava. Vystaveny byly práce, výtvarné, dílenské a literární, ekologická výstava, videozáznamy ze života školy, prodejní výstava knih, vánoční scénky ZUŠ, koncert místní scholy a národopisného kroužku mateřské školky. Klub stolního tenisu A mužstvo dospělých hraje v divizi. Po výborných výkonech celého kolektivu obsadilo 4. místo. A mužstvo nastupovalo v tomto složení : Čeněk Kubeš, Dušan Kubeš, Josef Rubáš, Jan Sadílek.

7 B mužstvo hrálo v krajské soutěži a vybojovalo postup do Krajského přeboru v tomto složení: Miroslav Bartoš, Zdeněk Fibichr, Milan Ježek, Jaroslav Uher C družstvo hrálo v krajské soutěži, kde se zachránilo Nastupovalo v tomto složení : Libuše Cibulková, Josef Daněk, Josef Stojaspal. Robert Tinka. D družstvo tvořili perspektivní junioři a postoupili do Okresního přeboru. Nastupovali v tomto složení : Luděk Jančář, Jan Ježek, Michal Kočiš, Jakub Matějíček, Jan Salát Žákovské družstvo sbíralo zkušenosti v tomto složení : Erik Bršlica, Michal Hodulík, Vít Ježek, Libor Kadlček a Tomáš Kadlček. Oddíl kopané V sobotu oslavila TJ Dolní Němčí 70 let založení fotbalu. Myslivecké sdružení. V sobotu se v areálu myslivecké chaty uskutečnila červencová noc k tanci a poslechu hrála kantry kapela. Sbor pro občanské záležitosti. V lednu 2004 se 91 let dožila paní Anežka Halová ulice Hlucká č.p. V březnu se 90 let dožil pan Ladislav Šohaj ulice Tichá č.p. 395 V dubnu se 90 let dožila paní Anna Bobčíková ulice Nivnická č.p. 59 V červenci se 91 let dožila paní Cecílie Daňková ulice Nivnická č.p. 190 V září se 92 let dožil pan Antonín Světinský ulice Nivnická č.p. 255 V říjnu se 95 let dožila nejstarší občanka obce Marie Ježková Hlucká č.p. 313 Významné jubileum 50 let společného života Zlatá svatba oslavili manželé : František a Božena Umlaufovi ulice Hlucká č.p. 472 Štěpán a Marie Stojaspalovi ulice Boršická č.p. Ludvík a Božena Juřenčákovi ulice Hlucká č.p. 252 Antonín a Ludmila Richtrovi ulice Vinohradská č.p.461 Josef a Ludmila Umlaufovi ulice Nivnická č.p. 397 Jaroslav a Marie Baroňovi ulice Boršická č.p. 473 František a Věra Míškovi ulice Zahradní č.p. 598 Obyvatelstvo obce Stav obyvatel k byl 2958 občanů Změny v roce 2004 Narození : 24 dětí + 1 dítě narozené v zahraničí v roce 2003 Úmrtí : 23 občanů Přistěhování 35 osob Odstěhování 31 občanů Přestěhování osob v místě 25 osob Stav obyvatel k občanů. Bylo zavřeno 13 sňatků. Rozvedeno bylo 7 manželství.

2010 Úvod Srovnání cen

2010 Úvod Srovnání cen 2010 Úvod V r.2010 proběhly celkem troje volby v květnu do Poslanecké sněmovny, v říjnu do Senátu a místních zastupitelstev. Květnové volby do PS skončily překvapujícím výsledkem o dvě procenta zvítězila

Více

OBECNÍ ZÁLEŽITOSTI HOSPODAŘENÍ OBCE

OBECNÍ ZÁLEŽITOSTI HOSPODAŘENÍ OBCE 2008 ÚVOD V lednu začala platit reforma ve zdravotnictví, která znamenala zavedení poplatků v ordinacích (30 Kč za návštěvu lékaře), v nemocnicích (60 Kč/den), na pohotovostech (90 Kč vyšetření, neplatí

Více

T L U M A Č O V S K Á K R O N I K A

T L U M A Č O V S K Á K R O N I K A T L U M A Č O V S K Á K R O N I K A 2 0 0 4 - 343 - Ještě k Vánocům Paní Danuše Králová zhodnotila přípravu oslav svátků vánočních v Tlumačově. Každou adventní neděli byla připravena kulturní akce s vánoční

Více

2007 Životopis kronikářky ÚVOD VÝSTAVBA OBCE KULTURA

2007 Životopis kronikářky ÚVOD VÝSTAVBA OBCE KULTURA 2007 Životopis kronikářky Jmenuji se Jana Nováková, rozená Ježková. Narodila jsem se 8.února 1974 v Uherském Hradišti. Oba rodiče pochází z Dolního Němčí. Povinnou základní docházku jsem absolvovala v

Více

Ročník XXI. Číslo 2 Duben - Červen 2006 Cena - zdarma

Ročník XXI. Číslo 2 Duben - Červen 2006 Cena - zdarma Ročník XXI. Číslo 2 Duben - Červen 2006 Cena - zdarma http://www.dolni-nemci.cz e-mail: info@dolni-nemci.cz Vážení spoluobčané, blíží se polovina roku, tak je na místě ohlédnutí se za tím, co nám přinesla,

Více

Dolněmčanský zpravodaj

Dolněmčanský zpravodaj Vážení spoluobčané, konečně po několika letech nám pravé zimní počasí signalizuje blížící se Vánoce a s tím i konec roku. Těší mě, že stejně jako v minulých letech se nám podařilo realizovat záměry, se

Více

Rok 2012. Rok 2012. 1. Obsah

Rok 2012. Rok 2012. 1. Obsah Rok 2012 1. Obsah Strana 1. Obsah 1 2. Kulturní a společenský život 2 3. Volby 12 4. Budování a změny v obci 13 5. Prezentace Olbramovic 15 6. Obyvatelstvo 17 7. Počasí 18 Zápis obsahuje 19 stran dokumentace.

Více

Zápis z jednání Komise kulturní a školské Rady města Tišnova ze dne 18. 9. 2014

Zápis z jednání Komise kulturní a školské Rady města Tišnova ze dne 18. 9. 2014 Zápis z jednání Komise kulturní a školské Rady města Tišnova ze dne 18. 9. 2014 Začátek: 17.00 hodin Ukončení: 19.00 hodin Přítomni: R. Zhořová, I. Ochrymčuková, V. Kovaříková, P. Kappelová, J. Konečná,

Více

KRONIKA MĚSTA ÚVALY. Od 1. ledna do 31. prosince 2006 STŘEDOČESKÝ KRAJ. Razítko města a podpis starosty. Podpis kronikáře

KRONIKA MĚSTA ÚVALY. Od 1. ledna do 31. prosince 2006 STŘEDOČESKÝ KRAJ. Razítko města a podpis starosty. Podpis kronikáře KRONIKA MĚSTA ÚVALY STŘEDOČESKÝ KRAJ Od 1. ledna do 31. prosince 2006 Razítko města a podpis starosty Podpis kronikáře Kronikářský záznam za rok 2006 obsahuje 66 stran, slovy: šedesátšest stran, od č.

Více

Roční zápis do kroniky

Roční zápis do kroniky Roční zápis do kroniky Rok 2010 1 Obsah Úvod... 2 Veřejné události... 2 Politický život ve městě Lanškroun... 3 Zprávy o činnosti některých odborů městského úřadu... 4 Partnerská města... 6 Chronologický

Více

Z jednání Rady obce. d) prodej domu č.p. 169, pozemku ve dvoře p.č. 1286/5 a pozemku před prodejnou p.č. 2280/6

Z jednání Rady obce. d) prodej domu č.p. 169, pozemku ve dvoře p.č. 1286/5 a pozemku před prodejnou p.č. 2280/6 Ročník XXI. Číslo 1 Leden - Březen 2006 Cena - zdarma http://www.dolni-nemci.cz e-mail: info@dolni-nemci.cz Vážení spoluobčané, přestože se letošní zima ještě nemíní vzdát vlády, pohled do kalendáře je

Více

Cyklostezka Dolní Němčí - Slavkov

Cyklostezka Dolní Němčí - Slavkov Vážení spoluobčané, prázdninové měsíce jsou už minulostí a věřím, že všichni plni sil vstupujeme do poslední čtvrtiny roku. Letní měsíce bývají vždy obdobím intenzivní činnosti na plnění našich záměrů,

Více

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotína 2004 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Obnovení tradice Vítání občánků Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 6 Místní úřad Radotín Správa věcí veřejných 7 Veřejná

Více

Rok 2009. Rok 2009. 1. Obsah

Rok 2009. Rok 2009. 1. Obsah Rok 2009 1. Obsah Strana 1. Obsah 1 2. Kulturní a společenský život 2 3. Budování v obci 16 4. Služby 18 5. Prezentace Olbramovic 20 6. Obyvatelstvo 20 7. Počasí 22 Zápis obsahuje 23 stran dokumentace.

Více

Čtvrtá akce teroristů v západním světě. Ničivé přírodní živly ve světě.

Čtvrtá akce teroristů v západním světě. Ničivé přírodní živly ve světě. 2005 1 7.července 2005 ochromila Londýn série výbuchů v metru a v autobusech. Desítky mrtvých a stovky zraněných má na svědomí neznámá buňka organizace Al-Kajda. Zdá se, že svět byl odsouzen do nechtěné

Více

Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu červnových oslav výročí založení spolků v naší obci a tradičních zářijových

Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu červnových oslav výročí založení spolků v naší obci a tradičních zářijových Vážení spoluobčané, Prázdninové měsíce už jsou nenávratně pryč a tak jako každý rok nás začíná zachvacovat podzimní shon. Počátkem září jsme po vyřízení administrativních záležitostí konečně mohli zahájit

Více

Dolněmčanský zpravodaj

Dolněmčanský zpravodaj Vážení spoluobčané, právě se nám půlí letošní rok, dětem tak začínají prázdniny a nám starším období, kdy se snažíme trochu zvolnit životní tempo a užít si zaslouženého volna a odpočinku, abychom načerpali

Více

pf 2011 Plesy v roce 2011 15.1. Farní ples 22.1. Rodičovský ples 5.2. Ples Kredit Pozvánka:

pf 2011 Plesy v roce 2011 15.1. Farní ples 22.1. Rodičovský ples 5.2. Ples Kredit Pozvánka: Ročník XXVII. Číslo 4 Říjen - Prosinec 2010 Cena - zdarma http://www.dolni-nemci.cz e-mail: info@dolni-nemci.cz Vážení spoluobčané, pohledem do kalendáře s překvapením zjišťujeme, že vánoce a konec roku

Více

P o č a s í. Leden. Únor

P o č a s í. Leden. Únor R O K 2 0 1 3 P o č a s í Leden Začátkem měsíce ledna bylo úplně bez sněhu. Ranní teploty se pohybovaly kolem nuly, bylo mokro a mlhavo. Po nesmělých poprašcích začalo sněžit po 10. lednu a postupně napadlo

Více

Kronika. obce Radotín. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotín. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotín 2001 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Radotínská škola oslavila v letošním roce 100 let od otevření budovy ZŠ. Ale kam zmizela budova radotínské školy? (Záběr z filmu Mach a Šebestová

Více

Kronika 2009 Obsah. Obec Žatčany Kronika 2009

Kronika 2009 Obsah. Obec Žatčany Kronika 2009 Obec Žatčany Kronika 2009 Kronika 2009 Obsah heslo strana Úvod 1 Zastupitelstvo obce 1 Obecní úřad 2 Rozpočet a výsledek hospodaření 2 Volby do Evropského parlamentu 3 II. etapa splaškové kanalizace 4

Více

ZÁPIS DO KRONIKY MĚSTA KOPŘIVNICE

ZÁPIS DO KRONIKY MĚSTA KOPŘIVNICE ZÁPIS DO KRONIKY MĚSTA KOPŘIVNICE ZA ROK 1999 1. OBSAH I. ÚVOD 1. Obsah 2-3 2. Úvod 4 II. PRUBĚH ROKU 1. Kopřivnický kalendář 5-10 2. Počasí 10-13 III. OBYVATELSTVO 1. Všeobecné údaje 14 2. Demografické

Více

Rok 2012 KRONIKA JIMRAMOVA. Volby do zastupitelstva kraje OD 22/12

Rok 2012 KRONIKA JIMRAMOVA. Volby do zastupitelstva kraje OD 22/12 Rok Česká ekonomika byla v roce ještě v recesi. Poklesla o 1,1 procenta. Ekonomicky stagnovala téměř celá Evropa. Koncem roku bylo v ČR více než 545 tisíc nezaměstnaných, což bylo 9,36 % z ekonomicky činných

Více

Obsah zápisu za rok 2004.

Obsah zápisu za rok 2004. Rok 2004 Na prvém místě z letošních událostí nutno uvést vstup našeho státu do Evropské unie s platností od 1.5.2004, dále pak volby do Evropského parlamentu a volby do krajského zastupitelstva kraje Vysočina.

Více

Kronika města Chodova za rok 2007 Úvod

Kronika města Chodova za rok 2007 Úvod Kronika města Chodova za rok 2007 Úvod V symbolický den 7.7.2007 byly zveřejněny výsledky celosvětového hlasování o nových sedmi divech světa jsou jimi Socha Krista Spasitele v Rio de Janeiro v Brazílii,

Více

Ročník XXI. Číslo 3 Červenec - Září 2006 Cena - zdarma

Ročník XXI. Číslo 3 Červenec - Září 2006 Cena - zdarma Vážení spoluobčané, volbami do zastupitelstva obce, které se uskuteční 20. a 21. října, končí volební období zastupitelstva obce, které vzešlo z komunálních voleb v roce 2002. Pokusím se proto v tomto

Více

T L U M A Č O V S K Á K R O N I K A

T L U M A Č O V S K Á K R O N I K A T L U M A Č O V S K Á K R O N I K A 2 0 0 8 - 29 - R O K 2 0 0 8 Jen málokterá událost 20. století zasáhla českou společnost tak, jak pražské jaro roku 1989. Letos jsme si připomněli 40. výročí této události.

Více

Ročník XXVIII. Číslo 3 Červenec - Září 2011 Cena - zdarma

Ročník XXVIII. Číslo 3 Červenec - Září 2011 Cena - zdarma Ročník XXVIII. Číslo 3 Červenec - Září 2011 Cena - zdarma http://www.dolni-nemci.cz e-mail: info@dolni-nemci.cz Vážení spoluobčané, léto už pomalu, ale jistě končí, byť létem by se dalo nazvat až posledních

Více

Ročník XXII. Číslo 4 Říjen - Prosinec 2007

Ročník XXII. Číslo 4 Říjen - Prosinec 2007 Ročník XXII. Číslo 4 Říjen - Prosinec 2007 Cena - zdarma http://www.dolni-nemci.cz e-mail: info@dolni-nemci.cz Vážení spoluobčané, rozmary počasí, výzdoba ulic a obchodů, ale i pohled do kalendáře nám

Více

Kronika města Chodova za rok 2000

Kronika města Chodova za rok 2000 Kronika města Chodova za rok 2000 Úvod Poslední rok starého milénia, rok 2000, byl z rozhodnutí OSN vyhlášen Mezinárodním rokem kultury a Mezinárodním rokem díkuvzdání. Přesto řada událostí nenasvědčovala,

Více