Úvodní slovo OBSAH. Vítáme všechny čtenáře! Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Úvodní slovo OBSAH. Vítáme všechny čtenáře! Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B."

Transkript

1

2 Úvodní slovo Vítáme všechny čtenáře! Vánoce u nás doma jsou nejkrásnější věc na světě. Na Štědrý večer se všichni těší, protože dostanou něco pod stromeček. A naše kočka Nellyna se taky těší, i když neví, co to je. Já s mamkou vždycky děláme cukroví a taťka nám vždycky řekne, co dobrého máme upéct, ale jinak sedí u televize, nebo u počítače a užívá si klidu a pokoje. Ke štědrovečerní večeři míváme hrachovou polévku a bramborový salát s řízkem. Taky krájíme jablíčka. Vždycky rozkrojíme jablka a když tam bude hvězda, budeme mít štěstí. A když tam hvězdička nebude, tak štěstí mít nebudeme. Přeji všem dětem, lidem i zvířatům vše nejlepší k Vánocům, taky aby se jim hodně líbilo v novém roce a aby nebyli smutní, ale jen šťastní. Verunka Dáňová ze 3.A Moje Vánoce nejsou jenom o dárečcích, ale také o tom, že na Vánoce se celá rodina sejde. Pak si dáme večeři a po té večeři jdeme do pokoje. Zazvoní stromeček a pod tím stromečkem jsou dárky. Letos se moc moc těším, snad dostanu i nějakou supr hračku. Přeju všem hezké Vánoce a šťastný nový rok. Nicolas Čurda ze 3.B Vánoce jsou, když se peče cukroví. Vánoce jsou, když jsme všichni spolu. Vánoce jsou, když máme dárky. Vánoce jsou, když venku padá sníh, doma je veselo a zpívají se koledy. Vánoce jsou, když jsme všichni šťastný, že jsme spolu. Pavlínka Dreslerová ze 3.A OBSAH Krátké zprávy Zprávičky Ti nejmenší Mikuláš, čert a anděl Druháci Knihovna Malý literární testík Školní řád Toys Mazlíci Jak srnku Lízu chytili lovci Víkendovka s Netopýrama Naši kamarádi Kniha je zahrada do kapsy Houpačka Kniha je zahrada do kapsy Co je pro mne kniha? Kniha je zahrada do kapsy Trocha poezie nikoho nezabije Vánoční slavnosti Exkurze do Prahy Mars Rover Vytoužený výlet do Prahy Jezdectví Kung fu BMX Bruslení Keramika Sport Plavecký kurz Sport OP v plavání Sport Florbal Sport Veselá bruslička Sport Šplhoun 2013 Jak čaroděj vymyslel chytač na víly Lušťovka Vtípky Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B.

3 Krátké zprávy Začalo se nominovat do ceny FAIR PLAY. Natálka Brázová ze 3.B spolu s maminkou našla před vstupem do školy drahý dotykový mobilní telefon. Ten předala panu zástupci. Na chodbě u šaten našli žáci 2.B Rebeka German a Vilém Zemanec 300 Kč. Peníze donesli paní učitelce Svobodové, ta je předala do sekretariátu. Ocenění za nejlepší časopisecký počin v 1.čísle BejbyKoktejlu získali Vláďa Hartig ze 4.A za článek Prázdniny u koní, Štěpánka Kubínová ze 3.A za článek Kačenka jde do první třídy a Kateřina Baloghová ze 4.B za článek Prázdniny v Sobotce. Všechny děti dostaly diplom a knížku. Žáci tříd se zúčastnili divadelního představení divadla The Bear Educational Theatre. Děti byly přirozeně vtahovány do děje a stávaly se tak jeho součástí proběhla akce školní družiny. Asi 200 dětí ze ŠD Mozartova a MŠ Mechová absolvovalo stezku odvahy v lese mezi 2. a 3. přehradou. Akci mapovala i televize RTM. V říjnu probíhala sběrová akce. Žáci si tak mohli vydělat peníze na své třídní akce. Nejvíc nasbírala 5.A (2095 kg), druhé byly děti ze 3.A (1351kg) a třetí 3.B (1155kg) proběhl turnaj Školský pohár České pojišťovny ve florbale. Žáci 4. a 5.tříd se umístili na 2.místě a postoupili do krajského finále. Letos byla v týmu dokonce i jedna hráčka proběhl další ročník Okresního přeboru v plavání. Medailově se prosadili: Jan Puškár ze 3.B (1.místo 25m znak), 1.místo štafeta 6x25m kraul (Jan Puškár a Vojtěch Werani 3.B, Vojtěch Brabec a Lukáš Svačina 3.A, Matěj Koranvský a Ondra Umlauf ze 2.A) a Monika Strnádková z 5.A (2.místo 25m kraul). Podrobnosti v rubrice Sport. Kristián Šádek ze 2.A byl nominovaný do ceny FAIR PLAY. V interaktivní učebně našel v lavici dotykový mobilní telefon. Předal ho paní učitelce a mobil byl předán majiteli. V literární soutěži Městské knihovny Kniha je zahrada do kapsy získali ocenění čtyři žáci 5.A. - Jakub Vaníček, Štěpán Klein, Karolína Sigmundová a Radka Bělíková. Více na samostatné stránce proběhla velká výprava čtvrtáků a páťáků. Cílem jejich cesty byla Praha odehrály děti ze třídy 3.A (p.u.osobová) a 4.B (p.u.koudelková) pět vystoupení Vánoční koledy a pohádky pro mateřské školky i spolužáky z I.stupně se od 16 hodin na naší škole uskutečnily tradiční Vánoční slavnosti. Se slavnostmi probíhala oblíbená výtvarná akce a tipovací soutěž. Více o akci najdete na samostatné stránce proběhl v divadle XX.Adventní koncert DPS Vrabčáci a jejich hostů Ivety Bartošové, Jana Smigmatora a Swinging tria a Acka Van Rooyena proběhla tradiční akce, 21.ročník Šplhoun Absolutními vítězi 1.stupně se stali Valerie Ottová z 5.A a Tomáš Osoba z 5.B. Velice děkujeme rodičům za ceny do soutěže. V předvánoční neděli odjely děti z DPS Vrabčáci do Uhříněvsi, kde měly Vánoční zpívání s Ivetou Bartošovou. V prosinci se 50 žáků 1.stupně zapojilo do soutěže Sapere, která je zaměřená na zdravý životní styl. V okresním kole budou naši školu reprezentovat Jakub Lelek ze 3.A, Klárka Urbanová a Jakub Svoboda ze 4.B.

4 MIKULÁŠ 2013 Akce školního parlamentu pro I.stupeň. Ve čtvrtek již tradičně na naší škole zvonily řetězy, řádili čerti a andělíčci rozdávali drobné dárečky hodným dětem. I letos se našli zlobiči, kteří nakonec před Mikulášem zvážněli, sem tam uronili slzičku strachu a slibovali, že se už polepší. Nezapomněli jsme ani na mšenské školkáčky, budoucí školáčky a i zde slzičky nakonec vystřídal úsměv a radost z dárků. BESEDA S VOJTĚCHEM KUBISTOU 5.prosince 2013 se prvoligový fotbalista a reprezentant ČR do 21 let Vojtěch Kubista vrátil do své bývalé školy, ale shodou okolností i do své bývalé třídy na 1. stupni k paní učitelce Srbové. Žákyně 5. A Karolína Sigmundová se totiž účastní literární soutěže 18. ročníku Múza 2014 na téma Je Jablonec městem sportu? Ve své práci vzpomněla také na Vojtu a tak sám fotbalista si slohovou práci vyslechl a Karolíně podepsal. Bude-li to stačit k úspěšnému vyhodnocení práce, to se ještě uvidí. Žáci 5. A Vojtu vyzpovídali, otázky se točily hlavně kolem kopané a prvního ligového gólu do sítě Sparty, kolem studia, přítelkyně a koníčků. V závěru více než hodinového setkání proběhla autogramiáda. Akce se jednoznačně vydařila. VYSTOUPENÍ PRO MŠ Ve dnech měly napilno děti ze 3.A a 4.B. V předvánočním období odehrály celkem 5 představení pro děti ze školek Muchomůrka, Mšenáček a U pěti veverek. Vystoupení viděli i jejich spolužáci z 1.stupně. Na programu byly 2 pohádky v podání dětí ze 4.B, které s nimi nacvičila paní učitelka Jana Koudelková. Pohádky O Zlatovlásce i O Sněhurce se moc líbily. Třída 3.A si připravila koledy na flétnu a vánoční básničky. Nacvičila je s nimi paní učitelka Veronika Osobová.

5 Ti nejmenší PRVŇÁČCI Z MOZARTOVKY SE DOČKALI! Ve středu 20.listopadu 2013 proběhlo v 1.třídách slavnostní předávání slabikářů. Třeťáci paní učitelky Osobové si připravili pásmo básniček, písniček a pohádek. Na závěr předali každému prvňáčkovi jeho nový slabikář a popřáli dětem hezké chvíle při čtení. Milí prvňáčci, před dvěma roky jsme chodili do 1. třídy a moc jsme se těšili, až dostaneme náš první Slabikář. Čekali jsme, jak to bude vypadat. Jaké to bude překvapení. A tenkrát k nám přišla paní učitelka Šlesingerová se svými čtvrťáky. Ti nám zazpívali, řekli básničky, přečetli příběhy a předali nám naše Slabikáře. Dnes už jsme třeťáci. Číst už umíme a proto jsme pyšní na to, že už Slabikáře nedostáváme, ale můžeme je vám dneska dát. Ať se vám z nich krásně čte! Přejeme vám hezké počteníčko a samé jedničky! děti ze 3.A KRAŤOUČKÁ POHÁDKA O ŠIŠLAVÉM HADOVI Byl jednou jeden had, ten neměl jazyk a tak neuměl vůbec syčet. Moc ho to mrzelo a tak šel do obchodu a koupil si tam do pusy protézu. Sice už mu syčet šlo, ale s tou protézou šišlal a tak si ho lidi pletli s prvňáčkem. A tak se teda had vydal hned v září do základní školy Mozartova v Jablonci nad Nisou. Ale hned první den, co se tam připlazil, se ho paní učitelka Šlesingerová lekla tak, že omdlela. Naštěstí šel kolem pan zástupce Michal Polman a paní učitelku zachránil. Pak hada vzal v sobě, koupil mu nešišlavou protézu a had od té doby bydlí s ním v kabinetě. A jestli neumřeli, tak tam spolu žijí dodnes. A to je konec kraťoučké pohádky. metodou napiš větu a dej dalšímu vytvořily děti ze 3.A

6

7

8 Knihovna INFORMACE O AKCÍCH, ZAJÍMAVOSTECH A NOVÝCH KNIHÁCH V POBOČCE MĚSTSKÉ KNIHOVNY VE MŠENĚ NOVÉ KNIHY Thomas C. BREZINA Žraločí pevnost: případ pro tebe a Klub tygrů Klub Tygrů tráví prázdniny u moře. Během jedné noční výpravy se Biggi, Luk a Patrik setkají s pomateným mužem, který několika záhadnými poznámkami vzbudí jejich zvědavost. Co nebo kdo je za podivnými událostmi, které se v okolí odehrávají? Lidé si vyprávějí historky o zatopené ruině hradu a obrovských žralocích na dně moře. Podaří se Klubu Tygrů odhalit pravdu? Pátrání je dostane na stopu zločinu a sami se nakonec ocitají v ohrožení života. Přidej se k nim i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky. Delaf Dubucová Léto na zabití 6: Pupíky Pupíků je tady! Léto je v plném proudu a Karin si užívá svou novou lásku, protože to vypadá, že Albín je ten pravý. Na Dana už si sotva vzpomene. Nebo ne? V tomhle komiksu také zjistíte, jak moc se vyplatí mít ošklivější kamarádku, jaké má Vicky trauma z letních táborů a kdo je tím záhadným vraždícím psychopatem, který touží udělat svět lepší. Jste zvědaví? Bojíte se? Bojte se! Hynek Klimek Mezi námi draky: Strašidlář Pohádkový ještěr Hypolit se po mnoha letech probral v hluboké podzemní sluji z dlouhého spánku a vzpomíná na své kolegy a kolegyně saně. Na ty jednohlavé jako je on, i na ty troj-, sedmi- a vícehlavé, o kterých existuje u nás i po celém světě řada pověstí a pohádek. Připomene nám dobu, kdy draci ještě pojídali princezny a bojovali s drakobijci. Vedle statečných rytířů a mládenců, kteří se odvážili drakům postavit, zná Hypolit i docela nevšední přemožitele draků a saní, a nechybí mezi nimi ani ženy. A stejně tak hovoří i o dracích, kteří se z různých důvodů s lidmi spřátelili. O tom všem vypráví nejrůznější příběhy na veselou i smutnou notu a dokazuje, že ani drakům nemusí chybět cit a smysl pro humor. Jeho příběhy pocházejí z nejrůznějších míst České republiky a zmiňují se i o dracích cizokrajných, kteří jsou v oblibě zejména v Číně. Tereza MERAVÁ Nevyplašte hadipouše Pod obyčejným starým pražským domem se začnou dít neobyčejné věci v okamžiku, kdy pod ním archeologové odhalí tajemná gotická sklepení. Jejich pradávní obyvatelé budou do posledního dechu bránit narušený klid i všechno, co považují za své. Tommyho, Vivien a Moniku čeká náročný úkol zmařit záměry pana Breburdy, který chce v domě otevřít hlučný bar. Chtějí tak udržet s obyvateli sklepů křehké příměří. Jenže sklepní chodby jsou spletité, podivní tvorové nevyzpytatelní, bezpečí vyšších pater domu jen zdánlivé a osnuje se zrada. Podaří se zlomit prokletí ukradeného zlata? A vyváznou všichni z temných a zrádných podzemních prostor bez úhony? Kniha Nevyplašte Hadipouše volně navazuje na úspěšný příběh Jak se straší Stráchnivec. Lisa J. SMITH Vzkříšení : upíří deníky Nejhrozivější z Prvorozených upírů Klaus byl přivolán z temnoty a začíná šířit zkázu v kampusu školy. Elena se společně s ostatními pouští do nerovného boje. Klaus se jí a Stefanovi chce mstít za to, že se ho pokusili již dříve zničit. Podaří se zlo porazit jednou provždy? Co když se najednou objeví Stefanova první láska Katherine?

9 MALÝ LITERÁRNÍ TESTÍK Chcete si prověřit své znalosti o našem městě, o světě, o knihách a postavách z knih? Stačí jít do pobočky městské knihovny na naší škole. Na pultě je k dispozici malý testík. První 3 čtenáři, kteří ho správně vyplní, dostanou malou pozornost. Jablonec n.n. a okolí 1. Řeka, která protéká Jabloncem se jmenuje: a) Nisa b) Tisa c) Visla Hlavní města 1. Česká republika 6. Rakousko a) Brno a) Vídeň b) Praha b) Graz c) Ostrava c) Salcburk 2. Kolik má Jablonec obyvatel? a) přibližně 70 tisíc b) přibližně 60 tisíc c) přibližně 50 tisíc 3. Jaký průmysl proslavil Jablonec? a) bižuterie a sklářství b) chemický a potravinářský c) automobilový 4. Která část města patří do Jablonce? a) Vratislavice b) Maršovice c) Rýnovice 5. Jak se jmenuje rozhledna JV od Jablonce? a) Červená studnice b) Čertova studnice c) Černá studnice 6. Jak se jmenuje primátor Jablonce? a) Petr Bajtl b) Petr Beitl c) Petr Bitl Tentokrát se na vítěze dlouho čekalo a protože se správných odpovědí sešlo velice málo, ocenila paní knihovnice všechny bezchybáky. Jan Kimák 5.B Radka Bělíková 5.A Pavel Medek 5.B Denys Nechyporuk 5.B David Růžička 5.B Saša Hafynets 4.B 2. Francie 7. Rusko a) Paříž a) Soči b) Marseille b) Moskva c) Lyon c) Omsk 3. Japonsko 8. Slovensko a) Kjóto a) Košice b) Ósaka b) Bratislava c) Tokio c) Bánská Bystrica 4. Maďarsko 9. USA a) Debrecín a) New York b) Segedín b) Chicago c) Budapešť c) Washington, DC 5. Německo 10. Španělsko a) Berlín a) Madrid b) Hamburg b) Barcelona c) Mnichov c) Sevilla Prosincový test na hlavní města zvládly bez chyby dvě děti z 1.stupně. Jan Kimák 5.B Pavel Medek 5.B Výhercům velká gratulace a ostatním pochvala za snahu! Další testík bude v lednu. Správné odpovědi: 1A 2C 3A 4C 5C 6B 1B 2A 3C 4C 5A 6A 7B 8B 9C 10A

10

11

12

13 mazlíci KŘEČICE K narozeninám jsem si přál křečka. Vybral jsem si křečíka džungarského, protože je maličký. Rodiče mi křečíka koupili společně i s klecí a bratrovi Adamovi to bylo líto. Tak jsme koupili druhého křečka, ale oba jsou teď u mě, protože Adam se odstěhoval do jiného pokoje. Jsou to křečice a jmenují se Beruška a Mája. Dávám jim zeleninové dobrůtky, vodu a krmení. A taky jsou obě jiné, Beruška je hnědá a větší než Mája, Mája je světle šedá. Každá má jinou klec, protože se spolu perou. Ale jinak jsou hodné a s Adamem si s nimi rádi hrajeme. Oliver Sýkora 2.B KOČKA A KŘEČEK Když přijdu domů, zazvoním klíči, přiběhne můj černý kocour a začne na mě mňoukat. Ten kocour se jmenuje Uhlík. Je to kocour vychytralý jako liška. Má hustý černý kožich a někdy chytí nějakou myš. A ten den pustím Uhlíka dovnitř. Místo toho, aby šel do garáže, vyskákal po schodech nahoru a vběhl do mého pokoje. Já běžím za ním a co vidím! Ta chlupatá koule ťuká na sklo akvárka, ve kterém chovám svého křečka. Křeček se jmenuje Vločka. Má bílý kožíšek. Někdy vleze na domeček a přeručkuje na druhý konec akvárka a oblizuje ho. Nakonec vyženu kocoura do garáže, zahubuju na něj prstem a prásknu za sebou dveřma. Když jsem přišla nahoru, Vločka byla velmi neklidná, proto jsem ji musela uklidňovat. Asi po pěti minutách se Vločka uklidnila natolik, že mi málem usnula v dlaních. Kristýna Chomátová 4.A LILI A ŠELI POTKANÍ BOJ foto Sylva Sýkorová Můj potkánek se jmenuje Jaxter (čte se Džestr) a mamka má potkánka Bombinu. Jednou jsem šel ke kleci a oni mají dvoupatrovou klec a nemají tam žádné plůtky. A jednoho večera se prali. Mamčin potkan držel toho mého potkana na boku. A najednou koukám! Mamky potkan strčil toho mého ze 2.patra do přízemí. Když Jaxter padal, tak trochu kvíkal, ale nakonec se mu naštěstí nic nestalo. Kamil Černý 4.A Taky máte doma křečka? Já mám, jmenuje se Lili a mám ji ráda, ale je to strašná potvora! Představte si, mámu kousla do loktu a mě zase do nosu. Když mi něco voní z ruky a ucítí to, přeběhne ke mně a kousne mě. Ale jinak je hodná. Není s ní moc práce kromě toho, že jí čistíme s mámou klec. Za dva dny jí vždycky vyčistíme. A někdy ji pustíme na gauč, aby se proběhla. Já jí dám jídlo a pití a je to. Mám babičku a ta má psa, jmenuje se Šeli. A ta naše Lilina Šelinu tak rozdováděla, až se mohla zbláznit! Šelina všude čuchala, jestli Lilinu nenajde. A když Lilinu najde v kleci, hned začne štěkat a Lilina se schová do domečku. Tak a to je naše Lilina. Bára Nyplová 4.A

14

15

16 Naši kamarádi Jaký dárek si přeješ pod stromečkem? Myslíš si, že ho dostaneš? Natálka Cipriánová ze 2.A by si přála živého koně a k němu stáj a pečopáky na dráze a roborybu a tetovací salón a mobil. Moc si to přeje dostat, ale asi to nedostane. Barborka Procházková ze 2.A si přeje lego friends a dotykáč. Myslí, že to dostane, ale není si jistá, ale přála by si to moc. Kristián Šádek ze 2.A si přeje legové koleje. Ten dárek ale asi nedostane, protože zlobil. Tomáš Lach ze 2.A si přeje lego, auto na ovládání a tank. Myslí si, že to dostane. Tomášek Hubáček ze 2.A si letos přeje autodráhu, ale dárky asi nedostane, protože prý moc zlobil. Eliška Latislavová ze 4.B si letos přeje karaoke a noty na klavír od Elánů, čokoládovnu a cukrárnu. Neví, jestli to dostane, ale přeje si to. Klárka Urbanová ze 4.B by si přála nový obal na florbalovou hokejku a tablet. Myslí, že to dostane. Káťa Baloghová ze 4.B by si přála zvíře, konkrétně osmáka degu a myslí si, že ho dostane. Jakub Sysala ze 4.B si přeje pyrotechniku. Ví, že to dostane. Věrka Dobrovská ze 4.B si moc přeje zažehlovací korálky a Furbyho. Myslí si, že to dostane. Denisa Džepa z 5.A by si přála štěně. Ale myslí si, že místo štěněte dostane kotě. Jakub Zappe z 5.A si přeje lego. Je prý jedno jaké. Myslí si, že ho dostane. Monika Strnádková z 5.A si přeje pejska, hru Activity a průhledný kryt na mobil. Kamil Černý ze 4.A si přeje GRAND THEFT AUTO 5. Možná to dostane na playstation 3. Vladimír Hartig ze 4.A si přeje sluchátka s mikrofonem. Myslí si, že to dostane. Lukáš Kunc ze 4.A si k Vánocům přeje NERF vystřelovací pistoli a tablet Prestigo multipad 7.0 prime. Určitě to dostane!!! Romana Šádková ze 4.A si přeje korálky mineez a na 50% je dostane. Kristýna Rydvalová ze 4.A si k Vánocům přeje nové brusle na led a na 100% to dostane. Nicolas Čurda ze 3.B si přeje hru na Xbox 360 a nintendo 3ds. Dostane to. Denis Vanin ze 3.B by k Ježíškovi moc rád chtěl PS Vita, k tomu pouzdro a hru a pak k tomu ještě 8GB. Ale neví, jestli to dostane. Radka Vinšová ze 3.B by chtěla panenku monster high, tašku do školy a tablet. Ondra Anderle ze 3.A by chtěl tank na ovládání, pak lego Hero Factory, nový Bruder, lego City, lego Star Wars a nové oblečení. Ondra Halamček ze 3.A si přeje novou vestu a nové rukavice na hokej. Jakub Lelek ze 3.A by si přál flusačku, vaporizer, oblečení a nějakou knížku. Vojta Brabec ze 3.A by si přál hry na PSP a lego Hero Factory. LETOŠNÍ IN DÁRKY tablet lego dotykový mobil různé počítačové hry panenka Monster High

17

18

19

20 Trocha poezie nikoho nezabije KOČKA VLOČKA Byla jednou jedna kočka a ta se jmenovala Vločka. Měla svůj vlastní domeček a postavila si tam vánoční stromeček. Pod stromečkem byly balíčky a v balíčkách byly dárečky. Dostala mašličku a taky kuličku pro malou kočičí holčičku. Nikolka Horáková 3.B ROZCUCHÁNEK Rozcuchánek ten dlouho spal. Pak otevřel oči, trochu se rozkoukal. Vzbuď maminku, ať mu vlásky učeše, aby neměl vlásky jak holoubek na střeše. Simonka Zemanová 3.A RYBIČKA A KOČIČKA Byla jednou jedna babička a měla vnuka Honzíčka. Honzíkovi se z malého vajíčka narodila rybička Perlička. Perlička si pěkně plave, kočka Amálka kolem hrabe. Jednou ji z malého akvárka, vylovila ta naše Amálka. ZAJÍČEK Pavlínka Dreslerová 3.A V lese na paloučku skáče zajíček. Do domečku z větviček nese svazek mrkviček. Zajíčci se radují, mrkvičky jim chutnají. Natálka Cipriánová 2.A VÁNOCE Padá sníh, padá sníh, děti jezdí na saních. Doma pořád uklízíme, ve sněhu se veselíme. Pak stromeček ozdobíme a na Ježíška se těšíme. Danielka Běhounková 3.A VÁNOCE A RYBA Na vánoce máme rybu, jmenuje se kapr. Rybám dělá voda dobře, když ocasem práskne, na břeh vodu cákne. Rybáře když zahlédne, do tůně si zapluje. Adélka Čížková 3.A

21 VÁNOČNÍ SLAVNOSTI proběhly na naší škole již tradiční Vánoční slavnosti. Krátce před 16.hodinou byl připravený pan učitel Miroslav Halama ze Základní umělecké školy, který vždy se svým žákem troubí uvítací fanfáru. Pak všechny přivítala paní ředitelka Marcela Rousová a slavnosti začaly. Na začátku měly představení děti ze 3.A, které si spolu s paní učitelkou Veronikou Osobovou připravily vánoční koledy na flétny a recitaci zimních básniček. Současně s tímto vystoupením probíhalo i vystoupení v praktikáblích, kde paní učitelka Jana Koudelková a třída 4.B měla připravené dvě pohádky. Letos děti rodičům zahrály kusy O Sněhurce a O Zlatovlásce. Mezitím to na slavnostech žilo. Hned u vstupu se dospělí mohli zahřát vánočním svařákem a dát si pečené kaštany. K dispozici byl také bufet, kde se o všechny postarali paní sekretářka Evelyn Smutná a pan zástupce Michal Polman. Kdo chtěl, mohl si nakoupit drobné dárky k vánocům. Byly zde perníčky a pak stánek, kde paní vychovatelky z družiny prodávaly překrásné práce, které vytvořily děti. Nechyběla ani výstava, kde se všichni mohli podívat na dílka, která děti dělají ve družince. A jaké byly letos dílny? Za zanedbatelný peníz jste si mohli namalovat barvami na sklo skleněný svícen. Na ty, kteří ještě neměli vánoční přání, čekaly pastelky a předpřipravené gratulace. Před slavnostmi se sešli učitelé a připravili drobnou keramiku, kterou jste si mohli namalovat u dalšího stolu. Barborka Procházková ze 2.A si právě dělá ozdobnou dekoraci tácek s ubrouskovou technikou posypaný třpytkami. Třpytky byly velice kvalitní a třpytily se na dětech ještě i druhý den. Akci mapovala i televize RTM, k vidění bylo ve zprávách Více najdete na od 13:44 min.

22 Součást každých slavností je výtvarná soutěž, kterou má na starost paní učitelka Jana Křížková. Letošní námět byl vánoční stromeček. Stromečků se sešlo opravdu velké množství. Odevzdat jste je mohli u stolku, o který se staraly děti z redakce časopisu. Letos nastala obměna dětí, děkujeme proto Nele Kopicové a Štěpánce Peteráčové ze 6.A, které se postaraly o zaškolení mladších spolužáků. Zde se dalo zúčastnit i tipovací soutěže, kolik stromečků se v soutěži sejde. OCENĚNÉ STROMEČKY 1.A - Petra Štichová, Karolína Latislavová, Erik Dobrovolný, Aneta Čermáková, Maxim Moravec, Vojta Chutic 1.B - Eliška Košťálová, Klára Jiříčková, Tomáš Hrubý, Elí Vávrová, Bára Janatová, 2.A - Michaela Borůvková, Kristián Šádek, Daniela Maříková, Adéla Králová 2.B - Adéla Frimlová, Václav Hanuš, Lucie Froschová, Lukáš Poslt, Katinka Gadziňská 3.A - Simona Zemanová, Sára Cinová, Petra Beranová, Daniela Běhounková, 3.B - Petra Vinšová, Radka Vinšová, Leontýna Holá 4.B - Hana Borůvková, Eliška Latislavová 5.A - Karolína Sigmundová 5.B - Veronika Maříková, Denisa Okuliarová Všechny uvedené děti získaly medaili a sladkou odměnu. Stromečky můžete vidět na výstavě v mezipatře 1.stupně. TIPOVACÍ SOUTĚŽ Loni se tipovací soutěž uskutečnila poprvé. Jak na to? Stačí si jen u stolku vzít papír a na něj napsat tip, kolik výtvarných prací se v soutěži sejde. Letos si tiplo přesně 100 dětí z mateřských školek, 1.stupně a 2.stupně. Stromečků se sešlo 73. Se zcela přesným tipem 73 stromečků se výhercem stal Lukáš Svačina ze 3.A. Všem učitelům i dětem, kteří se podíleli na této akci, velice děkujeme. Poděkování patří i paní učitelce Zuzaně Šrabálkové za fotodokumentaci.

23

24

25

26

27 JEZDECTVÍ Můj koníček je jezdectví. Hodbě rád jezdím na koni a taky se o ně starám. Chodím ke koním s mamkou a sestrou. Je tam vždycky hodně práce, hlavně na službách. Ptáte se, co je to ta služba? Služba je to, že přijdete do jízdárny v 7:00 a hned se začne krmit senem a potom se jdeme převléknout. Potom nakrmíme jádrem, jádro je například oves, granule a ječmen. A jde se vybírat. Vybírání je to, že se vezmou bramboráky a vybírají se koňské bobánky. Až se vybere, tak je kolem hodiny a je pauza asi do 2 hodin. Po pauze se vybírá, potom se krmí senem a potom jádrem. Vše se zamkne a jde se domů. Moc mě to baví. Chodím do oddílu TJ JO NISA, to jen tak pro informaci. Vladimír Hartig 4.A KUNG FU Já mám koníček, který se jmenuje kung-fu. Je to čínské bojové umění se zbraní i beze zbraně. Každou středu a každý pátek tam chodím, na zastávku U Balvanu. Nosíme na sobě černé kimono a taky nosíme pásky, od bílého až k černému. Udělal jsem zkoušky za žlutý pásek. Když tam přijdu, tak tam vidím mého kamaráda Pavlíka. Je to skvělý, protože už chodím s dospělýma. Máme tam i dvě holky, ale jinak jsme samí kluci. Na kung-fu se učíme sebeobranu. Učíme se bojové umění a bojujeme proti sobě. Už mě někdo i přepral, ale já taky. Musíme dělat dřepy, lehsedy a kliky. Znám techniky ageuke (kryt), ojcuki (úder), majgery (kop), šuto (sek) a další. V kung-fu je určitá etiketa. Například uklonit se panu trenérovi, když doděláme cvičení. Máme tři trenéry. Měli jsme čtyři, ale jeden trenér si zlomil nohu a nemohl cvičit, tak jsme se bez něho museli obejít. A to je můj koníček. Kung-fu je můj nejlepší sport. Ondra Kodl 4.A

28 BMX Můj koníček je skákání na BMX kole. Už jako malý (asi pětiletý) jsem chtěl BMX kolo. Díval jsem se na kluky a chtěl jsem to zkusit, ale byl jsem ještě hodně malý. A jak jsem měl osmé narozeniny, tak jsem kolo dostal. Měl jsem velikou radost! Bylo tmavě červené a mělo řidítka s orlem. Moc se mi líbilo. Chtěl jsem ho ten den vyzkoušet. Tak jsme šli ven a začal jsem skákat nejdříve na obrubníku a pak na skokánkách u přehrady u bazénu. A ještě než jsem vyjel skákat, dostal jsem helmu s lebkou. BMX kolo je prostě skvělý! Lukáš Kunc 4.A BRUSLENÍ Můj koníček je to, že bruslím v zimě na bruslích na led. Moje brusle jsou bílorůžové a jsou zvětšovací. Bruslí se mi v nich dobře. Když bruslím, stane se někdy, že spadnu, ale to se mi už tak často nestává. Bruslení na ledě se mi prostě líbí. Na bruslích umím bruslit i pozadu. Chodím bruslit s tátou, babičkou a se sestřenicí. Bruslíme někdy i tak, že se chytíme za ruce a jezdíme všichni dohromady. Když je hodně zima, chodíme bruslit někdy i na přehradu. Bruslení se mi opravdu líbí. Natálie Nekvapilová 4.A KERAMIKA Já mám moc ráda keramiku. S tímto koníčkem jsem se seznámila už ve školce. Jednou nám řekla paní vychovatelka, ať si vezmeme hlínu a něco uděláme. Tak jsem si šla ven pro list a udělala jsem svícen na svíčku. Jak jsem přišla domů s mamkou, tak tam čekala babička s dědou a táta. Ukázala jsem jim to a oni mi říkají to máš ale hezký svícen. A jak jsem šla do školy, tak mě přihlásili do kroužku keramiky. Dělala jsem různé věci. K narozeninám mi rodiče koupili keramickou kočičku jako kasičku. Pak jsem si s tou kočičkou hrála a ona jí upadla hlavička. Tak mě n apadlo, že si udělám novou kasičku z keramiky. Ale udělala jsem si ježka. Keramika mě moc baví. Kristýna Rydvalová 4.A

29 sport PLAVECKÝ KURZ 2.A a 3.A Dnes nám skončil plavecký kurz. Teda plavání to je bomba! A koho to nebaví, tak to by mělo! Máte tam skvělé učitelky. A užíváte si to. A když nezlobíte paní plavčici, tak jdete na atrakce. No a ty atrakce jsou tobogán, divoká řeka, vířivka, balón, chodění po vodě no a to není vše. Plavete kraul, prsa a znak. Lovíte puky a kroužky, skáčete do obručí a když jste tam s kámošem, tak si to opravdu užijete. Já tam měla kámošky i kámoše. A když jdete do šatny a do sprchy, tak si tam užijete taky spoustu legrace. Nebo taky v páře. A ve škole si řeknete, že tam určitě chcete zase znova. Pavlínka Dreslerová ze 3.A Nejšikovnější děti získaly průkazku DOBRÝ PLAVEC. Není to jen tak. Takový dobrý plavec musí zvládnout uplavat 400 metrů, vylovit puk z 1.6 metrů, pod vodou uplavat 10 metrů a skočit šipku. Průkazku získali Matěj Koravský ze 2.A a Vojtěch Brabec, Ondřej Halamček a Erik Machanec ze 3.A. PLAVÁNÍ okresní kolo základních a středních škol 2013 Přebory proběhly v plaveckém bazénu. S paní učitelkou Srbovou vyrazila z Mozartovky velká plavecká výprava. Všem dětem děkujeme za reprezentaci naší školy. I.kategorie (1.-3.třída) 25 m znak hoši - 1.místo Puškár Jan (3.B) 23,8 6 x 25 m volný způsob hoši - 1.místo ZŠ Mozartova 2:42,4 celkový výsledek chlapci - 2.místo ZŠ Mozartova Jan Puškár 3.B, Vojtěch Werani 3.B, Lukáš Svačina 3.A, Vojtěch Brabec 3.A, Matěj Koravský 2.A, Ondřej Umlauf 2.A celkový výsledek dívky 7. místo ZŠ Mozartova Adéla Kopicová 1.A, Johana Jirků 3.B, Hana Holovičová 3.B, Simona Zemanová 3.A, Veronika Dáňová 3.A, Lucie Vrbová 3.A, Barbora Janatová 2.A II.kategorie (4.-5.třída) 25 m kraul dívky - 2. místo Strnádková Monika (5.A) 19,0 25 m znak dívky - 4. místo Cermanová Rita (4.B) 25,2 celkový výsledek dívky 3. místo ZŠ Mozartova Monika Strnádková 5.A, Radka Bělíková 5.A, Denisa Lacinová 5.B, Veronika Maříková 5.B, Lucie Kouřilová 4.B, Rita Cermanová 4.B 25 m znak hoši 4.místo Vaníček Jakub (5.A) 24,4 celkový výsledek chlapci - 6. místo ZŠ Mozartova Jakub Vaníček 5.A, Ondřej Lesák 5.A, Filip Černý 5.A, Tomáš Kudrnáč 5.B, Petr Franek 4.A, Lukáš Kramár 4.B

30 sport FLORBAL 2.místo v okresním kole Dne 11. listopadu proběhl v jablonecké městské hale florbalový turnaj žáků prvního stupně základních škol s názvem Školský pohár České pojišťovny. Naše družstvo složené ze žáků 4. a 5. tříd startovalo ve složení: Lukáš Cafourek, Filip Černý, Ondřej Jašek, Ondřej Lesák a Jakub Zappe ze 4.A, Tomáš Kudrnáč a Pavel Medek z 5.B a Klárka Urbanová ze 4.B. Družstvo postoupilo do krajského kola ze druhého místa. Zvítězili florbalisté ze Smržovky. Nejlepšími střelci turnaje byli: Ondra Lesák 17 vstřelených branek, Klárka Urbanová 13 (jediná dívka na turnaji!!!) a Ondra Jašek 8 branek. Všem hráčům a hráčce děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji hodně štěstí do krajského kola. VESELÁ BRUSLIČKA Mgr. Radek Lesák V říjnu jsme jezdili autobusem na zimní stadion na výcvik bruslení. Kdo neměl brusle, mohl si je půjčit v šatně, já brusle mám, protože mě bruslení moc baví. Hlavně jsme museli mít všichni na hlavě helmu, chrániče a teplé rukavice a oblečení. Trenéři nám řekli, jak se máme chovat na ledě, že je musíme poslouchat, aby se nikomu nic nestalo. Když jsme si vzali brusle a vyjeli na led, některým dětem šlo bruslit lépe, jiným hůř. Nejprve nás trenéři učili vstávat po pádu z ledu, pak nás rozdělili do dvou skupin - jednu skupinu vedla paní Petra, druhou skupinu trenér Aleš, u kterého jsem se učil i já. První úkol byl naučit se brzdit, což bylo pro mě jednoduché. Potom jsme se učili jezdit slalom, který nás bavil a podjížděli jsme tyč, abychom se naučili jezdit v předklonu, ale nejvíce nás bavili hry, které jsme hráli na ledě, např. na babu nebo fotbal s pukem. Bavila mě hra, při které jsme bruslili a když Aleš řekl " STOP ", museli jsme se všichni hned zastavit, kdo zastavil poslední, ten vypadl. Do konce výuky jsme si mohli jezdit jak chceme, podél celého stadionu. Po přezutí zpátky do bot jsme šli na autobus do školy, cestou jsme si vyprávěli zážitky z bruslení. Další hodiny na ledě jsme se učili jezdit pozadu, přešlapovat do zatáčky, přešlapovat z jedné nohy na druhou, sbírali jsme předměty z ledu za jízdy i se zabrzděním a různé další techniky bruslení. Hodně nás bavilo učit se jezdit "buřtíky", což je bruslení ve vlnovkách. Na poslední hodině výcviku jsme si všechno opakovali a hráli hodně hry. Na konci poslední hodiny nám trenéři rozdali diplomy a sladkost za odměnu. Celý výcvik mě moc bavil, protože rád jezdím i na kolečkových bruslích. Líbilo se mi všechno, co jsme dělali na ledě a už teď se moc těším na další výcvik, který máme slíbený v druhém pololetí. Honza Machačný 4.B

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Rybí zpravodaj č. 12 2014

Rybí zpravodaj č. 12 2014 OBSAH: Rybí zpravodaj č. 12 2014 ŽIVOT VE ŠKOLE V PROSINCI, LEDNU A ÚNORU 2 MIMOŠKOLNÍ AKCE.. 4 STRÁNKA PRO EKOŠKOLU. 6 CO NÁS BAVÍ, CO NÁS ZAJÍMÁ - REPORTÁŽE.. 8 LITERÁRNÍ PŘÍLOHA...... 13 ZÁBAVA 17 ŽIVOT

Více

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení.

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. Mnoho poutavých a napínavých příběhů, bajek i pohádek Křížovky, kvizy a rozhovory Příjemné počtení

Více

ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ. Prosinec 2014 PROSINEC ČÍSLO 4, ROČNÍK VI. PLÁN NA PROSINEC MIKULÁŠSKÁ NA KOTLÁŘSKÉ ZIMNÍ SPÁNEK - VÝSLEDKY

ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ. Prosinec 2014 PROSINEC ČÍSLO 4, ROČNÍK VI. PLÁN NA PROSINEC MIKULÁŠSKÁ NA KOTLÁŘSKÉ ZIMNÍ SPÁNEK - VÝSLEDKY ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ PROSINEC ČÍSLO 4, ROČNÍK VI. UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ PLÁN NA PROSINEC 3 MIKULÁŠSKÁ NA KOTLÁŘSKÉ 5 ZIMNÍ SPÁNEK - VÝSLEDKY 7 ROZHOVOR - ADÉLKA, DOMINIK 8 EKOLOGICKÉ OKÉNKO 9 RECENZE -

Více

4/2015. Buď COOL, čti school! Časopis pro Vás připravili žáci a žákyně PVP Mediální výchova. E-mail redakce: redakce.zs-komenskeho@seznam.

4/2015. Buď COOL, čti school! Časopis pro Vás připravili žáci a žákyně PVP Mediální výchova. E-mail redakce: redakce.zs-komenskeho@seznam. Časopis pro Vás připravili žáci a žákyně PVP Mediální výchova. E-mail redakce: redakce.zs-komenskeho@seznam.cz Nástěnka redakce: 1. patro budovy ZŠ Komenského 589 Nymburk Kontaktní osoba: Alena Pavlíčková,

Více

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm Prázdniny den nultý Vyjdu ze školy a konečně se nadechnu prázdninového vzduchu. Večer si zajdem na večeři a pohár, ať je vysvědčení jakékoliv. Po vysvědčení půjdu na oběd. Jako vždycky asi bude segedínský

Více

Škola se specializací na estetiku a tvořivost

Škola se specializací na estetiku a tvořivost Základní škola Liberec, Aloisina výšina 642, příspěvková organizace Aloisina výšina 642/51, Liberec 15, 460 15; www.zs-aloisinavysina.cz Tel.: 482 751 233, e-mail: info@zs-aloisinavysina.cz Škola se specializací

Více

2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96

2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96 2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96 ZE ŽIVOTA OBCE Z RADY A ZASTUPITELSTVA OBCE ŠKOLY INFORMUJÍ Z TJ SIGMA LUTÍN ZAJÍMAVOSTI ZE ŽIVOTA OBCE SPOZ je 55 let Již od roku 1956 patří Sbor pro občanské

Více

20. 5. 2013. soutěži. Dokonce se o našem školním časopisu psalo i v novinách, což je pro nás velikou ctí. 31. 5. 2013

20. 5. 2013. soutěži. Dokonce se o našem školním časopisu psalo i v novinách, což je pro nás velikou ctí. 31. 5. 2013 20. 5. 2013 Naše škola se stejně jako minulý rok zúčastnila soutěže Školní časopis roku 2013 za Karlovarský kraj. Setkání redakcí a vyhlášení výsledků se uskutečnilo už 26. dubna 2013 v prostorách ICM

Více

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A PROJEKT MALÝ PRINC 7. A 2009/2010 Zdroj obrázku: http://2.bp.blogspot.com/_pjqdevlpajq/ryoldl2t8zi/aaaaaaaaaho/8xmyn B9MsxM/S226/Mal%C3%BD%2Bprinc.jpg 2 Tuto knihu tvoří výběr textů, které napsali žáci

Více

HLASATEL ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15 www.praha15.cz ROČNÍK 20 / PROSINEC 2014

HLASATEL ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15 www.praha15.cz ROČNÍK 20 / PROSINEC 2014 HLASATEL ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15 www.praha15.cz ROČNÍK 20 / PROSINEC 2014 Přejeme Vám úspěšný rok 2015 Foto: Marie Zdeňková 2 HLASATEL / PROSINEC 2014 HLASATEL ročník 20 prosinec 2014 3 ÚVODNÍ SLOVO

Více

LÉTO. Základní škola praktická a Základní škola speciální Lužiny, Trávníčkova 1743, 155 00, PRAHA 5

LÉTO. Základní škola praktická a Základní škola speciální Lužiny, Trávníčkova 1743, 155 00, PRAHA 5 LÉTO Ročník 3. číslo 8. Základní škola praktická a Základní škola speciální Lužiny, Trávníčkova 1743, 155 00, PRAHA 5 Milí čtenáři, po několikaměsíční odmlce opět držíte v ruce časopis Dominik, který se

Více

Chceme-li si světlo uchovat,

Chceme-li si světlo uchovat, Delší dobu jsem nemohl přijít na nápad na úvodník do vánoční klíčenky, dlouho mě nenapadala ústřední myšlenka naší celoškolní vánoční revue. Až při oáze ve čtvrté třídě při rozsvěcení adventní svíčky přišla

Více

Vznik a zánik mandátu zastupitele města, konání ustavujícího zasedání zastupitelstva města

Vznik a zánik mandátu zastupitele města, konání ustavujícího zasedání zastupitelstva města V TOMTO VYDÁNÍ: Říjen 2010/08 Výsledky voleb do Zastupitelstva města Sezimovo Ústí Změny v systému nakládání s komunálním odpadem Vyhodnocení soutěže škol Provozní doba sběrných dvorů Kulturně historická

Více

číslo 6 červen 2012 www.novy -liskovec.cz e -mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma

číslo 6 červen 2012 www.novy -liskovec.cz e -mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma číslo 6 červen 2012 www.novy -liskovec.cz e -mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma Z obsahu tohoto čísla: strana 2 Akademie 2012 na ZŠ Kamínky 5 strana 3 Informace z radnice strana 4 Vítání občánků strana

Více

www.ric.cz www.ric.cz WWW.RIC.CZ www.ric.cz www.drclentilka.cz WWW.DRCLENTILKA.CZ www.drclentilka.cz www.drclentilka.cz www.rclanskroun.

www.ric.cz www.ric.cz WWW.RIC.CZ www.ric.cz www.drclentilka.cz WWW.DRCLENTILKA.CZ www.drclentilka.cz www.drclentilka.cz www.rclanskroun. JSEM SPECIÁLNÍ PEDAGOG A PRACUJI S FILÍPKEM, KTERÉMU JE ŠEST LET Je to jemný a citlivý chlapec, ale v malém okamžiku se dokáže proměnit ve velkého rošťáka. Jeho kukadlům se nedá odolat. Když se mi zrovna

Více

Zpravodaj č. 11, duben 2015. Sdružení rodinných příslušníků zaměstnanců MZV ČR

Zpravodaj č. 11, duben 2015. Sdružení rodinných příslušníků zaměstnanců MZV ČR Zpravodaj č. 11, duben 2015 Sdružení rodinných příslušníků zaměstnanců MZV ČR Vážení čtenáři, ráda bych Vám představila další, jedenácté číslo Zpravodaje. Tentokrát jsme zvolili jako hlavní téma Co dal

Více

školní rok 2009/2010 č. 1, září 2009 Rozhovor s ředitelkou školy Mgr. Jiřinou Hereinovou

školní rok 2009/2010 č. 1, září 2009 Rozhovor s ředitelkou školy Mgr. Jiřinou Hereinovou Amos K časopis, který informuje o dění ve škole, představuje pedagogy z jiného úhlu pohledu, vyplňuje volný čas žáků... školní rok 2009/2010 č. 1, září 2009 Rozhovor s ředitelkou školy Mgr. Jiřinou Hereinovou

Více

http://www.zssenov.cz

http://www.zssenov.cz http://www.zssenov.cz V nedávné době se jednomu z Čechů podařil doslova husarský kousek. Stal se totiž výhercem pohádkové sumy cca 2,5 miliardy korun. Naši osmáci se zamýšleli, jak by oni s tolika penězi

Více

ROZHOVOR. Čím jste chtěla být jako malá? Chtěla jste být učitelkou? Od dětství jsem chtěla být učitelka, o jiném povolání jsem neuvažovala.

ROZHOVOR. Čím jste chtěla být jako malá? Chtěla jste být učitelkou? Od dětství jsem chtěla být učitelka, o jiném povolání jsem neuvažovala. Květen 2015 číslo 3 V pondělí 13. 4. se děti z 2. A třídy vydaly vstříc dobrodružství jménem škola v přírodě. Vše začalo úspěšným nástupem do autobusu ve Staré Běle směr H-resort v Kunčicích pod Ondřejníkem.

Více

Uvnitř čtěte: Čí jméno ponese?

Uvnitř čtěte: Čí jméno ponese? týdeník lounska, postoloprtska, žatecka a podbořanska 19. října 2011 ročník 20 cena 9 kč číslo 42 fotbal házená hokejbal, hokej cyklistika národní házená basketbal Nejobsáhlejší sportovní zpravodajství

Více

zs.boskovice.cz/zs3/ červen 2009 ročník: 3 číslo 19 Možná o nich nevíte Za pár dní končí školní rok a naši školu stejně jako před rokem opustí třídy deváťáků. Jací jsou? Nabízí se spousta adjektiv, kterými

Více

PLES ZASTUPITELSTVA MČ

PLES ZASTUPITELSTVA MČ ZPRAVODAJ MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-ČERNOVICE č. 6/2013 prosinec V pátek 13. prosince 2013 ve 12 hodin bude v Areálu zdraví Kneslova otevřeno mobilní kluziště. Více informací o kluzišti, provozní době a ceníku

Více

KRAJEM svatého ANTONÍNKA

KRAJEM svatého ANTONÍNKA KRAJEM svatého ANTONÍNKA ČASOPIS OSTROŽSKA A HORŇÁCKA Cena 20 Kč ČERVENEC - SRPEN 2010 VELKÁ NAD VELIČKOU UHERSKÝ OSTROH BLATNICE POD SVATÝM ANTONÍNKEM HLUK BLATNIČKA BORŠICE U BLATNICE OSTROŽSKÁ LHOTA

Více

STANDARDY PRO ZÁKLADNÍ VZDĚLÁVÁNÍ. Český jazyk a literatura

STANDARDY PRO ZÁKLADNÍ VZDĚLÁVÁNÍ. Český jazyk a literatura STANDARDY PRO ZÁKLADNÍ VZDĚLÁVÁNÍ Český jazyk a literatura Zpracováno dle upraveného RVP ZV účinného od 1. 9. 2013. Červeně jsou vyznačeny očekávané výstupy RVP ZV, u nichž byly doplněny Standardy (ČJL-9-1-02,

Více

K autobusům mám hodně blízký vztah. doprava Autobus BusLine neohleduplně vybržďován. doprava. nové projekty BusLine podpořil kulturní projekt,

K autobusům mám hodně blízký vztah. doprava Autobus BusLine neohleduplně vybržďován. doprava. nové projekty BusLine podpořil kulturní projekt, Číslo 7 prosinec 2014 ročník 4 časopis SPOLEČNOSTI BUSLINE A.S. K autobusům mám hodně blízký vztah říká exkluzivně pro BusLetter Jan Čenský Str. 15 Str. 7 doprava Autobus BusLine neohleduplně vybržďován

Více

KDO VÝŠ, KDO DÁL, KDO LÉPE...

KDO VÝŠ, KDO DÁL, KDO LÉPE... Čtvrtletník Čtyřlístku centra pro osoby se zdravotním postižením Ostrava, příspěvkové organizace, ročník I., číslo 2., červen 2008 KDO VÝŠ, KDO DÁL, KDO LÉPE... Úvodní titulek zavání sice poněkud sportovní

Více

Čtyři roky jste stála v čele městského obvodu. Co vidíte, když se ohlédnete?

Čtyři roky jste stála v čele městského obvodu. Co vidíte, když se ohlédnete? www.radvanice.ostrava.cz e mail: posta@radvanice.ostrava.cz internetová televize: rab.tvova.cz Statutární město Ostrava Informační měsíčník občanů městského obvodu Radvanice a Bartovice RaB NOVINY zdarma

Více