Úvodní slovo OBSAH. Vítáme všechny čtenáře! Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Úvodní slovo OBSAH. Vítáme všechny čtenáře! Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B."

Transkript

1

2 Úvodní slovo Vítáme všechny čtenáře! Vánoce u nás doma jsou nejkrásnější věc na světě. Na Štědrý večer se všichni těší, protože dostanou něco pod stromeček. A naše kočka Nellyna se taky těší, i když neví, co to je. Já s mamkou vždycky děláme cukroví a taťka nám vždycky řekne, co dobrého máme upéct, ale jinak sedí u televize, nebo u počítače a užívá si klidu a pokoje. Ke štědrovečerní večeři míváme hrachovou polévku a bramborový salát s řízkem. Taky krájíme jablíčka. Vždycky rozkrojíme jablka a když tam bude hvězda, budeme mít štěstí. A když tam hvězdička nebude, tak štěstí mít nebudeme. Přeji všem dětem, lidem i zvířatům vše nejlepší k Vánocům, taky aby se jim hodně líbilo v novém roce a aby nebyli smutní, ale jen šťastní. Verunka Dáňová ze 3.A Moje Vánoce nejsou jenom o dárečcích, ale také o tom, že na Vánoce se celá rodina sejde. Pak si dáme večeři a po té večeři jdeme do pokoje. Zazvoní stromeček a pod tím stromečkem jsou dárky. Letos se moc moc těším, snad dostanu i nějakou supr hračku. Přeju všem hezké Vánoce a šťastný nový rok. Nicolas Čurda ze 3.B Vánoce jsou, když se peče cukroví. Vánoce jsou, když jsme všichni spolu. Vánoce jsou, když máme dárky. Vánoce jsou, když venku padá sníh, doma je veselo a zpívají se koledy. Vánoce jsou, když jsme všichni šťastný, že jsme spolu. Pavlínka Dreslerová ze 3.A OBSAH Krátké zprávy Zprávičky Ti nejmenší Mikuláš, čert a anděl Druháci Knihovna Malý literární testík Školní řád Toys Mazlíci Jak srnku Lízu chytili lovci Víkendovka s Netopýrama Naši kamarádi Kniha je zahrada do kapsy Houpačka Kniha je zahrada do kapsy Co je pro mne kniha? Kniha je zahrada do kapsy Trocha poezie nikoho nezabije Vánoční slavnosti Exkurze do Prahy Mars Rover Vytoužený výlet do Prahy Jezdectví Kung fu BMX Bruslení Keramika Sport Plavecký kurz Sport OP v plavání Sport Florbal Sport Veselá bruslička Sport Šplhoun 2013 Jak čaroděj vymyslel chytač na víly Lušťovka Vtípky Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B.

3 Krátké zprávy Začalo se nominovat do ceny FAIR PLAY. Natálka Brázová ze 3.B spolu s maminkou našla před vstupem do školy drahý dotykový mobilní telefon. Ten předala panu zástupci. Na chodbě u šaten našli žáci 2.B Rebeka German a Vilém Zemanec 300 Kč. Peníze donesli paní učitelce Svobodové, ta je předala do sekretariátu. Ocenění za nejlepší časopisecký počin v 1.čísle BejbyKoktejlu získali Vláďa Hartig ze 4.A za článek Prázdniny u koní, Štěpánka Kubínová ze 3.A za článek Kačenka jde do první třídy a Kateřina Baloghová ze 4.B za článek Prázdniny v Sobotce. Všechny děti dostaly diplom a knížku. Žáci tříd se zúčastnili divadelního představení divadla The Bear Educational Theatre. Děti byly přirozeně vtahovány do děje a stávaly se tak jeho součástí proběhla akce školní družiny. Asi 200 dětí ze ŠD Mozartova a MŠ Mechová absolvovalo stezku odvahy v lese mezi 2. a 3. přehradou. Akci mapovala i televize RTM. V říjnu probíhala sběrová akce. Žáci si tak mohli vydělat peníze na své třídní akce. Nejvíc nasbírala 5.A (2095 kg), druhé byly děti ze 3.A (1351kg) a třetí 3.B (1155kg) proběhl turnaj Školský pohár České pojišťovny ve florbale. Žáci 4. a 5.tříd se umístili na 2.místě a postoupili do krajského finále. Letos byla v týmu dokonce i jedna hráčka proběhl další ročník Okresního přeboru v plavání. Medailově se prosadili: Jan Puškár ze 3.B (1.místo 25m znak), 1.místo štafeta 6x25m kraul (Jan Puškár a Vojtěch Werani 3.B, Vojtěch Brabec a Lukáš Svačina 3.A, Matěj Koranvský a Ondra Umlauf ze 2.A) a Monika Strnádková z 5.A (2.místo 25m kraul). Podrobnosti v rubrice Sport. Kristián Šádek ze 2.A byl nominovaný do ceny FAIR PLAY. V interaktivní učebně našel v lavici dotykový mobilní telefon. Předal ho paní učitelce a mobil byl předán majiteli. V literární soutěži Městské knihovny Kniha je zahrada do kapsy získali ocenění čtyři žáci 5.A. - Jakub Vaníček, Štěpán Klein, Karolína Sigmundová a Radka Bělíková. Více na samostatné stránce proběhla velká výprava čtvrtáků a páťáků. Cílem jejich cesty byla Praha odehrály děti ze třídy 3.A (p.u.osobová) a 4.B (p.u.koudelková) pět vystoupení Vánoční koledy a pohádky pro mateřské školky i spolužáky z I.stupně se od 16 hodin na naší škole uskutečnily tradiční Vánoční slavnosti. Se slavnostmi probíhala oblíbená výtvarná akce a tipovací soutěž. Více o akci najdete na samostatné stránce proběhl v divadle XX.Adventní koncert DPS Vrabčáci a jejich hostů Ivety Bartošové, Jana Smigmatora a Swinging tria a Acka Van Rooyena proběhla tradiční akce, 21.ročník Šplhoun Absolutními vítězi 1.stupně se stali Valerie Ottová z 5.A a Tomáš Osoba z 5.B. Velice děkujeme rodičům za ceny do soutěže. V předvánoční neděli odjely děti z DPS Vrabčáci do Uhříněvsi, kde měly Vánoční zpívání s Ivetou Bartošovou. V prosinci se 50 žáků 1.stupně zapojilo do soutěže Sapere, která je zaměřená na zdravý životní styl. V okresním kole budou naši školu reprezentovat Jakub Lelek ze 3.A, Klárka Urbanová a Jakub Svoboda ze 4.B.

4 MIKULÁŠ 2013 Akce školního parlamentu pro I.stupeň. Ve čtvrtek již tradičně na naší škole zvonily řetězy, řádili čerti a andělíčci rozdávali drobné dárečky hodným dětem. I letos se našli zlobiči, kteří nakonec před Mikulášem zvážněli, sem tam uronili slzičku strachu a slibovali, že se už polepší. Nezapomněli jsme ani na mšenské školkáčky, budoucí školáčky a i zde slzičky nakonec vystřídal úsměv a radost z dárků. BESEDA S VOJTĚCHEM KUBISTOU 5.prosince 2013 se prvoligový fotbalista a reprezentant ČR do 21 let Vojtěch Kubista vrátil do své bývalé školy, ale shodou okolností i do své bývalé třídy na 1. stupni k paní učitelce Srbové. Žákyně 5. A Karolína Sigmundová se totiž účastní literární soutěže 18. ročníku Múza 2014 na téma Je Jablonec městem sportu? Ve své práci vzpomněla také na Vojtu a tak sám fotbalista si slohovou práci vyslechl a Karolíně podepsal. Bude-li to stačit k úspěšnému vyhodnocení práce, to se ještě uvidí. Žáci 5. A Vojtu vyzpovídali, otázky se točily hlavně kolem kopané a prvního ligového gólu do sítě Sparty, kolem studia, přítelkyně a koníčků. V závěru více než hodinového setkání proběhla autogramiáda. Akce se jednoznačně vydařila. VYSTOUPENÍ PRO MŠ Ve dnech měly napilno děti ze 3.A a 4.B. V předvánočním období odehrály celkem 5 představení pro děti ze školek Muchomůrka, Mšenáček a U pěti veverek. Vystoupení viděli i jejich spolužáci z 1.stupně. Na programu byly 2 pohádky v podání dětí ze 4.B, které s nimi nacvičila paní učitelka Jana Koudelková. Pohádky O Zlatovlásce i O Sněhurce se moc líbily. Třída 3.A si připravila koledy na flétnu a vánoční básničky. Nacvičila je s nimi paní učitelka Veronika Osobová.

5 Ti nejmenší PRVŇÁČCI Z MOZARTOVKY SE DOČKALI! Ve středu 20.listopadu 2013 proběhlo v 1.třídách slavnostní předávání slabikářů. Třeťáci paní učitelky Osobové si připravili pásmo básniček, písniček a pohádek. Na závěr předali každému prvňáčkovi jeho nový slabikář a popřáli dětem hezké chvíle při čtení. Milí prvňáčci, před dvěma roky jsme chodili do 1. třídy a moc jsme se těšili, až dostaneme náš první Slabikář. Čekali jsme, jak to bude vypadat. Jaké to bude překvapení. A tenkrát k nám přišla paní učitelka Šlesingerová se svými čtvrťáky. Ti nám zazpívali, řekli básničky, přečetli příběhy a předali nám naše Slabikáře. Dnes už jsme třeťáci. Číst už umíme a proto jsme pyšní na to, že už Slabikáře nedostáváme, ale můžeme je vám dneska dát. Ať se vám z nich krásně čte! Přejeme vám hezké počteníčko a samé jedničky! děti ze 3.A KRAŤOUČKÁ POHÁDKA O ŠIŠLAVÉM HADOVI Byl jednou jeden had, ten neměl jazyk a tak neuměl vůbec syčet. Moc ho to mrzelo a tak šel do obchodu a koupil si tam do pusy protézu. Sice už mu syčet šlo, ale s tou protézou šišlal a tak si ho lidi pletli s prvňáčkem. A tak se teda had vydal hned v září do základní školy Mozartova v Jablonci nad Nisou. Ale hned první den, co se tam připlazil, se ho paní učitelka Šlesingerová lekla tak, že omdlela. Naštěstí šel kolem pan zástupce Michal Polman a paní učitelku zachránil. Pak hada vzal v sobě, koupil mu nešišlavou protézu a had od té doby bydlí s ním v kabinetě. A jestli neumřeli, tak tam spolu žijí dodnes. A to je konec kraťoučké pohádky. metodou napiš větu a dej dalšímu vytvořily děti ze 3.A

6

7

8 Knihovna INFORMACE O AKCÍCH, ZAJÍMAVOSTECH A NOVÝCH KNIHÁCH V POBOČCE MĚSTSKÉ KNIHOVNY VE MŠENĚ NOVÉ KNIHY Thomas C. BREZINA Žraločí pevnost: případ pro tebe a Klub tygrů Klub Tygrů tráví prázdniny u moře. Během jedné noční výpravy se Biggi, Luk a Patrik setkají s pomateným mužem, který několika záhadnými poznámkami vzbudí jejich zvědavost. Co nebo kdo je za podivnými událostmi, které se v okolí odehrávají? Lidé si vyprávějí historky o zatopené ruině hradu a obrovských žralocích na dně moře. Podaří se Klubu Tygrů odhalit pravdu? Pátrání je dostane na stopu zločinu a sami se nakonec ocitají v ohrožení života. Přidej se k nim i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky. Delaf Dubucová Léto na zabití 6: Pupíky Pupíků je tady! Léto je v plném proudu a Karin si užívá svou novou lásku, protože to vypadá, že Albín je ten pravý. Na Dana už si sotva vzpomene. Nebo ne? V tomhle komiksu také zjistíte, jak moc se vyplatí mít ošklivější kamarádku, jaké má Vicky trauma z letních táborů a kdo je tím záhadným vraždícím psychopatem, který touží udělat svět lepší. Jste zvědaví? Bojíte se? Bojte se! Hynek Klimek Mezi námi draky: Strašidlář Pohádkový ještěr Hypolit se po mnoha letech probral v hluboké podzemní sluji z dlouhého spánku a vzpomíná na své kolegy a kolegyně saně. Na ty jednohlavé jako je on, i na ty troj-, sedmi- a vícehlavé, o kterých existuje u nás i po celém světě řada pověstí a pohádek. Připomene nám dobu, kdy draci ještě pojídali princezny a bojovali s drakobijci. Vedle statečných rytířů a mládenců, kteří se odvážili drakům postavit, zná Hypolit i docela nevšední přemožitele draků a saní, a nechybí mezi nimi ani ženy. A stejně tak hovoří i o dracích, kteří se z různých důvodů s lidmi spřátelili. O tom všem vypráví nejrůznější příběhy na veselou i smutnou notu a dokazuje, že ani drakům nemusí chybět cit a smysl pro humor. Jeho příběhy pocházejí z nejrůznějších míst České republiky a zmiňují se i o dracích cizokrajných, kteří jsou v oblibě zejména v Číně. Tereza MERAVÁ Nevyplašte hadipouše Pod obyčejným starým pražským domem se začnou dít neobyčejné věci v okamžiku, kdy pod ním archeologové odhalí tajemná gotická sklepení. Jejich pradávní obyvatelé budou do posledního dechu bránit narušený klid i všechno, co považují za své. Tommyho, Vivien a Moniku čeká náročný úkol zmařit záměry pana Breburdy, který chce v domě otevřít hlučný bar. Chtějí tak udržet s obyvateli sklepů křehké příměří. Jenže sklepní chodby jsou spletité, podivní tvorové nevyzpytatelní, bezpečí vyšších pater domu jen zdánlivé a osnuje se zrada. Podaří se zlomit prokletí ukradeného zlata? A vyváznou všichni z temných a zrádných podzemních prostor bez úhony? Kniha Nevyplašte Hadipouše volně navazuje na úspěšný příběh Jak se straší Stráchnivec. Lisa J. SMITH Vzkříšení : upíří deníky Nejhrozivější z Prvorozených upírů Klaus byl přivolán z temnoty a začíná šířit zkázu v kampusu školy. Elena se společně s ostatními pouští do nerovného boje. Klaus se jí a Stefanovi chce mstít za to, že se ho pokusili již dříve zničit. Podaří se zlo porazit jednou provždy? Co když se najednou objeví Stefanova první láska Katherine?

9 MALÝ LITERÁRNÍ TESTÍK Chcete si prověřit své znalosti o našem městě, o světě, o knihách a postavách z knih? Stačí jít do pobočky městské knihovny na naší škole. Na pultě je k dispozici malý testík. První 3 čtenáři, kteří ho správně vyplní, dostanou malou pozornost. Jablonec n.n. a okolí 1. Řeka, která protéká Jabloncem se jmenuje: a) Nisa b) Tisa c) Visla Hlavní města 1. Česká republika 6. Rakousko a) Brno a) Vídeň b) Praha b) Graz c) Ostrava c) Salcburk 2. Kolik má Jablonec obyvatel? a) přibližně 70 tisíc b) přibližně 60 tisíc c) přibližně 50 tisíc 3. Jaký průmysl proslavil Jablonec? a) bižuterie a sklářství b) chemický a potravinářský c) automobilový 4. Která část města patří do Jablonce? a) Vratislavice b) Maršovice c) Rýnovice 5. Jak se jmenuje rozhledna JV od Jablonce? a) Červená studnice b) Čertova studnice c) Černá studnice 6. Jak se jmenuje primátor Jablonce? a) Petr Bajtl b) Petr Beitl c) Petr Bitl Tentokrát se na vítěze dlouho čekalo a protože se správných odpovědí sešlo velice málo, ocenila paní knihovnice všechny bezchybáky. Jan Kimák 5.B Radka Bělíková 5.A Pavel Medek 5.B Denys Nechyporuk 5.B David Růžička 5.B Saša Hafynets 4.B 2. Francie 7. Rusko a) Paříž a) Soči b) Marseille b) Moskva c) Lyon c) Omsk 3. Japonsko 8. Slovensko a) Kjóto a) Košice b) Ósaka b) Bratislava c) Tokio c) Bánská Bystrica 4. Maďarsko 9. USA a) Debrecín a) New York b) Segedín b) Chicago c) Budapešť c) Washington, DC 5. Německo 10. Španělsko a) Berlín a) Madrid b) Hamburg b) Barcelona c) Mnichov c) Sevilla Prosincový test na hlavní města zvládly bez chyby dvě děti z 1.stupně. Jan Kimák 5.B Pavel Medek 5.B Výhercům velká gratulace a ostatním pochvala za snahu! Další testík bude v lednu. Správné odpovědi: 1A 2C 3A 4C 5C 6B 1B 2A 3C 4C 5A 6A 7B 8B 9C 10A

10

11

12

13 mazlíci KŘEČICE K narozeninám jsem si přál křečka. Vybral jsem si křečíka džungarského, protože je maličký. Rodiče mi křečíka koupili společně i s klecí a bratrovi Adamovi to bylo líto. Tak jsme koupili druhého křečka, ale oba jsou teď u mě, protože Adam se odstěhoval do jiného pokoje. Jsou to křečice a jmenují se Beruška a Mája. Dávám jim zeleninové dobrůtky, vodu a krmení. A taky jsou obě jiné, Beruška je hnědá a větší než Mája, Mája je světle šedá. Každá má jinou klec, protože se spolu perou. Ale jinak jsou hodné a s Adamem si s nimi rádi hrajeme. Oliver Sýkora 2.B KOČKA A KŘEČEK Když přijdu domů, zazvoním klíči, přiběhne můj černý kocour a začne na mě mňoukat. Ten kocour se jmenuje Uhlík. Je to kocour vychytralý jako liška. Má hustý černý kožich a někdy chytí nějakou myš. A ten den pustím Uhlíka dovnitř. Místo toho, aby šel do garáže, vyskákal po schodech nahoru a vběhl do mého pokoje. Já běžím za ním a co vidím! Ta chlupatá koule ťuká na sklo akvárka, ve kterém chovám svého křečka. Křeček se jmenuje Vločka. Má bílý kožíšek. Někdy vleze na domeček a přeručkuje na druhý konec akvárka a oblizuje ho. Nakonec vyženu kocoura do garáže, zahubuju na něj prstem a prásknu za sebou dveřma. Když jsem přišla nahoru, Vločka byla velmi neklidná, proto jsem ji musela uklidňovat. Asi po pěti minutách se Vločka uklidnila natolik, že mi málem usnula v dlaních. Kristýna Chomátová 4.A LILI A ŠELI POTKANÍ BOJ foto Sylva Sýkorová Můj potkánek se jmenuje Jaxter (čte se Džestr) a mamka má potkánka Bombinu. Jednou jsem šel ke kleci a oni mají dvoupatrovou klec a nemají tam žádné plůtky. A jednoho večera se prali. Mamčin potkan držel toho mého potkana na boku. A najednou koukám! Mamky potkan strčil toho mého ze 2.patra do přízemí. Když Jaxter padal, tak trochu kvíkal, ale nakonec se mu naštěstí nic nestalo. Kamil Černý 4.A Taky máte doma křečka? Já mám, jmenuje se Lili a mám ji ráda, ale je to strašná potvora! Představte si, mámu kousla do loktu a mě zase do nosu. Když mi něco voní z ruky a ucítí to, přeběhne ke mně a kousne mě. Ale jinak je hodná. Není s ní moc práce kromě toho, že jí čistíme s mámou klec. Za dva dny jí vždycky vyčistíme. A někdy ji pustíme na gauč, aby se proběhla. Já jí dám jídlo a pití a je to. Mám babičku a ta má psa, jmenuje se Šeli. A ta naše Lilina Šelinu tak rozdováděla, až se mohla zbláznit! Šelina všude čuchala, jestli Lilinu nenajde. A když Lilinu najde v kleci, hned začne štěkat a Lilina se schová do domečku. Tak a to je naše Lilina. Bára Nyplová 4.A

14

15

16 Naši kamarádi Jaký dárek si přeješ pod stromečkem? Myslíš si, že ho dostaneš? Natálka Cipriánová ze 2.A by si přála živého koně a k němu stáj a pečopáky na dráze a roborybu a tetovací salón a mobil. Moc si to přeje dostat, ale asi to nedostane. Barborka Procházková ze 2.A si přeje lego friends a dotykáč. Myslí, že to dostane, ale není si jistá, ale přála by si to moc. Kristián Šádek ze 2.A si přeje legové koleje. Ten dárek ale asi nedostane, protože zlobil. Tomáš Lach ze 2.A si přeje lego, auto na ovládání a tank. Myslí si, že to dostane. Tomášek Hubáček ze 2.A si letos přeje autodráhu, ale dárky asi nedostane, protože prý moc zlobil. Eliška Latislavová ze 4.B si letos přeje karaoke a noty na klavír od Elánů, čokoládovnu a cukrárnu. Neví, jestli to dostane, ale přeje si to. Klárka Urbanová ze 4.B by si přála nový obal na florbalovou hokejku a tablet. Myslí, že to dostane. Káťa Baloghová ze 4.B by si přála zvíře, konkrétně osmáka degu a myslí si, že ho dostane. Jakub Sysala ze 4.B si přeje pyrotechniku. Ví, že to dostane. Věrka Dobrovská ze 4.B si moc přeje zažehlovací korálky a Furbyho. Myslí si, že to dostane. Denisa Džepa z 5.A by si přála štěně. Ale myslí si, že místo štěněte dostane kotě. Jakub Zappe z 5.A si přeje lego. Je prý jedno jaké. Myslí si, že ho dostane. Monika Strnádková z 5.A si přeje pejska, hru Activity a průhledný kryt na mobil. Kamil Černý ze 4.A si přeje GRAND THEFT AUTO 5. Možná to dostane na playstation 3. Vladimír Hartig ze 4.A si přeje sluchátka s mikrofonem. Myslí si, že to dostane. Lukáš Kunc ze 4.A si k Vánocům přeje NERF vystřelovací pistoli a tablet Prestigo multipad 7.0 prime. Určitě to dostane!!! Romana Šádková ze 4.A si přeje korálky mineez a na 50% je dostane. Kristýna Rydvalová ze 4.A si k Vánocům přeje nové brusle na led a na 100% to dostane. Nicolas Čurda ze 3.B si přeje hru na Xbox 360 a nintendo 3ds. Dostane to. Denis Vanin ze 3.B by k Ježíškovi moc rád chtěl PS Vita, k tomu pouzdro a hru a pak k tomu ještě 8GB. Ale neví, jestli to dostane. Radka Vinšová ze 3.B by chtěla panenku monster high, tašku do školy a tablet. Ondra Anderle ze 3.A by chtěl tank na ovládání, pak lego Hero Factory, nový Bruder, lego City, lego Star Wars a nové oblečení. Ondra Halamček ze 3.A si přeje novou vestu a nové rukavice na hokej. Jakub Lelek ze 3.A by si přál flusačku, vaporizer, oblečení a nějakou knížku. Vojta Brabec ze 3.A by si přál hry na PSP a lego Hero Factory. LETOŠNÍ IN DÁRKY tablet lego dotykový mobil různé počítačové hry panenka Monster High

17

18

19

20 Trocha poezie nikoho nezabije KOČKA VLOČKA Byla jednou jedna kočka a ta se jmenovala Vločka. Měla svůj vlastní domeček a postavila si tam vánoční stromeček. Pod stromečkem byly balíčky a v balíčkách byly dárečky. Dostala mašličku a taky kuličku pro malou kočičí holčičku. Nikolka Horáková 3.B ROZCUCHÁNEK Rozcuchánek ten dlouho spal. Pak otevřel oči, trochu se rozkoukal. Vzbuď maminku, ať mu vlásky učeše, aby neměl vlásky jak holoubek na střeše. Simonka Zemanová 3.A RYBIČKA A KOČIČKA Byla jednou jedna babička a měla vnuka Honzíčka. Honzíkovi se z malého vajíčka narodila rybička Perlička. Perlička si pěkně plave, kočka Amálka kolem hrabe. Jednou ji z malého akvárka, vylovila ta naše Amálka. ZAJÍČEK Pavlínka Dreslerová 3.A V lese na paloučku skáče zajíček. Do domečku z větviček nese svazek mrkviček. Zajíčci se radují, mrkvičky jim chutnají. Natálka Cipriánová 2.A VÁNOCE Padá sníh, padá sníh, děti jezdí na saních. Doma pořád uklízíme, ve sněhu se veselíme. Pak stromeček ozdobíme a na Ježíška se těšíme. Danielka Běhounková 3.A VÁNOCE A RYBA Na vánoce máme rybu, jmenuje se kapr. Rybám dělá voda dobře, když ocasem práskne, na břeh vodu cákne. Rybáře když zahlédne, do tůně si zapluje. Adélka Čížková 3.A

21 VÁNOČNÍ SLAVNOSTI proběhly na naší škole již tradiční Vánoční slavnosti. Krátce před 16.hodinou byl připravený pan učitel Miroslav Halama ze Základní umělecké školy, který vždy se svým žákem troubí uvítací fanfáru. Pak všechny přivítala paní ředitelka Marcela Rousová a slavnosti začaly. Na začátku měly představení děti ze 3.A, které si spolu s paní učitelkou Veronikou Osobovou připravily vánoční koledy na flétny a recitaci zimních básniček. Současně s tímto vystoupením probíhalo i vystoupení v praktikáblích, kde paní učitelka Jana Koudelková a třída 4.B měla připravené dvě pohádky. Letos děti rodičům zahrály kusy O Sněhurce a O Zlatovlásce. Mezitím to na slavnostech žilo. Hned u vstupu se dospělí mohli zahřát vánočním svařákem a dát si pečené kaštany. K dispozici byl také bufet, kde se o všechny postarali paní sekretářka Evelyn Smutná a pan zástupce Michal Polman. Kdo chtěl, mohl si nakoupit drobné dárky k vánocům. Byly zde perníčky a pak stánek, kde paní vychovatelky z družiny prodávaly překrásné práce, které vytvořily děti. Nechyběla ani výstava, kde se všichni mohli podívat na dílka, která děti dělají ve družince. A jaké byly letos dílny? Za zanedbatelný peníz jste si mohli namalovat barvami na sklo skleněný svícen. Na ty, kteří ještě neměli vánoční přání, čekaly pastelky a předpřipravené gratulace. Před slavnostmi se sešli učitelé a připravili drobnou keramiku, kterou jste si mohli namalovat u dalšího stolu. Barborka Procházková ze 2.A si právě dělá ozdobnou dekoraci tácek s ubrouskovou technikou posypaný třpytkami. Třpytky byly velice kvalitní a třpytily se na dětech ještě i druhý den. Akci mapovala i televize RTM, k vidění bylo ve zprávách Více najdete na od 13:44 min.

22 Součást každých slavností je výtvarná soutěž, kterou má na starost paní učitelka Jana Křížková. Letošní námět byl vánoční stromeček. Stromečků se sešlo opravdu velké množství. Odevzdat jste je mohli u stolku, o který se staraly děti z redakce časopisu. Letos nastala obměna dětí, děkujeme proto Nele Kopicové a Štěpánce Peteráčové ze 6.A, které se postaraly o zaškolení mladších spolužáků. Zde se dalo zúčastnit i tipovací soutěže, kolik stromečků se v soutěži sejde. OCENĚNÉ STROMEČKY 1.A - Petra Štichová, Karolína Latislavová, Erik Dobrovolný, Aneta Čermáková, Maxim Moravec, Vojta Chutic 1.B - Eliška Košťálová, Klára Jiříčková, Tomáš Hrubý, Elí Vávrová, Bára Janatová, 2.A - Michaela Borůvková, Kristián Šádek, Daniela Maříková, Adéla Králová 2.B - Adéla Frimlová, Václav Hanuš, Lucie Froschová, Lukáš Poslt, Katinka Gadziňská 3.A - Simona Zemanová, Sára Cinová, Petra Beranová, Daniela Běhounková, 3.B - Petra Vinšová, Radka Vinšová, Leontýna Holá 4.B - Hana Borůvková, Eliška Latislavová 5.A - Karolína Sigmundová 5.B - Veronika Maříková, Denisa Okuliarová Všechny uvedené děti získaly medaili a sladkou odměnu. Stromečky můžete vidět na výstavě v mezipatře 1.stupně. TIPOVACÍ SOUTĚŽ Loni se tipovací soutěž uskutečnila poprvé. Jak na to? Stačí si jen u stolku vzít papír a na něj napsat tip, kolik výtvarných prací se v soutěži sejde. Letos si tiplo přesně 100 dětí z mateřských školek, 1.stupně a 2.stupně. Stromečků se sešlo 73. Se zcela přesným tipem 73 stromečků se výhercem stal Lukáš Svačina ze 3.A. Všem učitelům i dětem, kteří se podíleli na této akci, velice děkujeme. Poděkování patří i paní učitelce Zuzaně Šrabálkové za fotodokumentaci.

23

24

25

26

27 JEZDECTVÍ Můj koníček je jezdectví. Hodbě rád jezdím na koni a taky se o ně starám. Chodím ke koním s mamkou a sestrou. Je tam vždycky hodně práce, hlavně na službách. Ptáte se, co je to ta služba? Služba je to, že přijdete do jízdárny v 7:00 a hned se začne krmit senem a potom se jdeme převléknout. Potom nakrmíme jádrem, jádro je například oves, granule a ječmen. A jde se vybírat. Vybírání je to, že se vezmou bramboráky a vybírají se koňské bobánky. Až se vybere, tak je kolem hodiny a je pauza asi do 2 hodin. Po pauze se vybírá, potom se krmí senem a potom jádrem. Vše se zamkne a jde se domů. Moc mě to baví. Chodím do oddílu TJ JO NISA, to jen tak pro informaci. Vladimír Hartig 4.A KUNG FU Já mám koníček, který se jmenuje kung-fu. Je to čínské bojové umění se zbraní i beze zbraně. Každou středu a každý pátek tam chodím, na zastávku U Balvanu. Nosíme na sobě černé kimono a taky nosíme pásky, od bílého až k černému. Udělal jsem zkoušky za žlutý pásek. Když tam přijdu, tak tam vidím mého kamaráda Pavlíka. Je to skvělý, protože už chodím s dospělýma. Máme tam i dvě holky, ale jinak jsme samí kluci. Na kung-fu se učíme sebeobranu. Učíme se bojové umění a bojujeme proti sobě. Už mě někdo i přepral, ale já taky. Musíme dělat dřepy, lehsedy a kliky. Znám techniky ageuke (kryt), ojcuki (úder), majgery (kop), šuto (sek) a další. V kung-fu je určitá etiketa. Například uklonit se panu trenérovi, když doděláme cvičení. Máme tři trenéry. Měli jsme čtyři, ale jeden trenér si zlomil nohu a nemohl cvičit, tak jsme se bez něho museli obejít. A to je můj koníček. Kung-fu je můj nejlepší sport. Ondra Kodl 4.A

28 BMX Můj koníček je skákání na BMX kole. Už jako malý (asi pětiletý) jsem chtěl BMX kolo. Díval jsem se na kluky a chtěl jsem to zkusit, ale byl jsem ještě hodně malý. A jak jsem měl osmé narozeniny, tak jsem kolo dostal. Měl jsem velikou radost! Bylo tmavě červené a mělo řidítka s orlem. Moc se mi líbilo. Chtěl jsem ho ten den vyzkoušet. Tak jsme šli ven a začal jsem skákat nejdříve na obrubníku a pak na skokánkách u přehrady u bazénu. A ještě než jsem vyjel skákat, dostal jsem helmu s lebkou. BMX kolo je prostě skvělý! Lukáš Kunc 4.A BRUSLENÍ Můj koníček je to, že bruslím v zimě na bruslích na led. Moje brusle jsou bílorůžové a jsou zvětšovací. Bruslí se mi v nich dobře. Když bruslím, stane se někdy, že spadnu, ale to se mi už tak často nestává. Bruslení na ledě se mi prostě líbí. Na bruslích umím bruslit i pozadu. Chodím bruslit s tátou, babičkou a se sestřenicí. Bruslíme někdy i tak, že se chytíme za ruce a jezdíme všichni dohromady. Když je hodně zima, chodíme bruslit někdy i na přehradu. Bruslení se mi opravdu líbí. Natálie Nekvapilová 4.A KERAMIKA Já mám moc ráda keramiku. S tímto koníčkem jsem se seznámila už ve školce. Jednou nám řekla paní vychovatelka, ať si vezmeme hlínu a něco uděláme. Tak jsem si šla ven pro list a udělala jsem svícen na svíčku. Jak jsem přišla domů s mamkou, tak tam čekala babička s dědou a táta. Ukázala jsem jim to a oni mi říkají to máš ale hezký svícen. A jak jsem šla do školy, tak mě přihlásili do kroužku keramiky. Dělala jsem různé věci. K narozeninám mi rodiče koupili keramickou kočičku jako kasičku. Pak jsem si s tou kočičkou hrála a ona jí upadla hlavička. Tak mě n apadlo, že si udělám novou kasičku z keramiky. Ale udělala jsem si ježka. Keramika mě moc baví. Kristýna Rydvalová 4.A

29 sport PLAVECKÝ KURZ 2.A a 3.A Dnes nám skončil plavecký kurz. Teda plavání to je bomba! A koho to nebaví, tak to by mělo! Máte tam skvělé učitelky. A užíváte si to. A když nezlobíte paní plavčici, tak jdete na atrakce. No a ty atrakce jsou tobogán, divoká řeka, vířivka, balón, chodění po vodě no a to není vše. Plavete kraul, prsa a znak. Lovíte puky a kroužky, skáčete do obručí a když jste tam s kámošem, tak si to opravdu užijete. Já tam měla kámošky i kámoše. A když jdete do šatny a do sprchy, tak si tam užijete taky spoustu legrace. Nebo taky v páře. A ve škole si řeknete, že tam určitě chcete zase znova. Pavlínka Dreslerová ze 3.A Nejšikovnější děti získaly průkazku DOBRÝ PLAVEC. Není to jen tak. Takový dobrý plavec musí zvládnout uplavat 400 metrů, vylovit puk z 1.6 metrů, pod vodou uplavat 10 metrů a skočit šipku. Průkazku získali Matěj Koravský ze 2.A a Vojtěch Brabec, Ondřej Halamček a Erik Machanec ze 3.A. PLAVÁNÍ okresní kolo základních a středních škol 2013 Přebory proběhly v plaveckém bazénu. S paní učitelkou Srbovou vyrazila z Mozartovky velká plavecká výprava. Všem dětem děkujeme za reprezentaci naší školy. I.kategorie (1.-3.třída) 25 m znak hoši - 1.místo Puškár Jan (3.B) 23,8 6 x 25 m volný způsob hoši - 1.místo ZŠ Mozartova 2:42,4 celkový výsledek chlapci - 2.místo ZŠ Mozartova Jan Puškár 3.B, Vojtěch Werani 3.B, Lukáš Svačina 3.A, Vojtěch Brabec 3.A, Matěj Koravský 2.A, Ondřej Umlauf 2.A celkový výsledek dívky 7. místo ZŠ Mozartova Adéla Kopicová 1.A, Johana Jirků 3.B, Hana Holovičová 3.B, Simona Zemanová 3.A, Veronika Dáňová 3.A, Lucie Vrbová 3.A, Barbora Janatová 2.A II.kategorie (4.-5.třída) 25 m kraul dívky - 2. místo Strnádková Monika (5.A) 19,0 25 m znak dívky - 4. místo Cermanová Rita (4.B) 25,2 celkový výsledek dívky 3. místo ZŠ Mozartova Monika Strnádková 5.A, Radka Bělíková 5.A, Denisa Lacinová 5.B, Veronika Maříková 5.B, Lucie Kouřilová 4.B, Rita Cermanová 4.B 25 m znak hoši 4.místo Vaníček Jakub (5.A) 24,4 celkový výsledek chlapci - 6. místo ZŠ Mozartova Jakub Vaníček 5.A, Ondřej Lesák 5.A, Filip Černý 5.A, Tomáš Kudrnáč 5.B, Petr Franek 4.A, Lukáš Kramár 4.B

30 sport FLORBAL 2.místo v okresním kole Dne 11. listopadu proběhl v jablonecké městské hale florbalový turnaj žáků prvního stupně základních škol s názvem Školský pohár České pojišťovny. Naše družstvo složené ze žáků 4. a 5. tříd startovalo ve složení: Lukáš Cafourek, Filip Černý, Ondřej Jašek, Ondřej Lesák a Jakub Zappe ze 4.A, Tomáš Kudrnáč a Pavel Medek z 5.B a Klárka Urbanová ze 4.B. Družstvo postoupilo do krajského kola ze druhého místa. Zvítězili florbalisté ze Smržovky. Nejlepšími střelci turnaje byli: Ondra Lesák 17 vstřelených branek, Klárka Urbanová 13 (jediná dívka na turnaji!!!) a Ondra Jašek 8 branek. Všem hráčům a hráčce děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji hodně štěstí do krajského kola. VESELÁ BRUSLIČKA Mgr. Radek Lesák V říjnu jsme jezdili autobusem na zimní stadion na výcvik bruslení. Kdo neměl brusle, mohl si je půjčit v šatně, já brusle mám, protože mě bruslení moc baví. Hlavně jsme museli mít všichni na hlavě helmu, chrániče a teplé rukavice a oblečení. Trenéři nám řekli, jak se máme chovat na ledě, že je musíme poslouchat, aby se nikomu nic nestalo. Když jsme si vzali brusle a vyjeli na led, některým dětem šlo bruslit lépe, jiným hůř. Nejprve nás trenéři učili vstávat po pádu z ledu, pak nás rozdělili do dvou skupin - jednu skupinu vedla paní Petra, druhou skupinu trenér Aleš, u kterého jsem se učil i já. První úkol byl naučit se brzdit, což bylo pro mě jednoduché. Potom jsme se učili jezdit slalom, který nás bavil a podjížděli jsme tyč, abychom se naučili jezdit v předklonu, ale nejvíce nás bavili hry, které jsme hráli na ledě, např. na babu nebo fotbal s pukem. Bavila mě hra, při které jsme bruslili a když Aleš řekl " STOP ", museli jsme se všichni hned zastavit, kdo zastavil poslední, ten vypadl. Do konce výuky jsme si mohli jezdit jak chceme, podél celého stadionu. Po přezutí zpátky do bot jsme šli na autobus do školy, cestou jsme si vyprávěli zážitky z bruslení. Další hodiny na ledě jsme se učili jezdit pozadu, přešlapovat do zatáčky, přešlapovat z jedné nohy na druhou, sbírali jsme předměty z ledu za jízdy i se zabrzděním a různé další techniky bruslení. Hodně nás bavilo učit se jezdit "buřtíky", což je bruslení ve vlnovkách. Na poslední hodině výcviku jsme si všechno opakovali a hráli hodně hry. Na konci poslední hodiny nám trenéři rozdali diplomy a sladkost za odměnu. Celý výcvik mě moc bavil, protože rád jezdím i na kolečkových bruslích. Líbilo se mi všechno, co jsme dělali na ledě a už teď se moc těším na další výcvik, který máme slíbený v druhém pololetí. Honza Machačný 4.B

Co nás čeká v měsíci LEDNU?

Co nás čeká v měsíci LEDNU? Co nás čeká v měsíci LEDNU? 4.1. se vrátíme zpět do lavic každé pondělí budeme jezdit na plavání 12.1. vystoupí divadelní kroužek pro rodiče od 15:45 v I. třídě 12.1. po představení od 16:00 třídní schůzky

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

Děti a tety z našeho Domova:

Děti a tety z našeho Domova: Všichni jsme prožívali vánoční svátky se svými blízkými, ať už doma nebo na našem Domově. Mnozí z vás o svých Vánocích napsali a namalovali hezké příspěvky: Děti a tety z našeho Domova: Na Štědrý den se

Více

*Třída 1.Pš /6.,7.,8.,9.,/

*Třída 1.Pš /6.,7.,8.,9.,/ *Třída 1.Pš /6.,7.,8.,9.,/ *Celkem žáků -8 *Dívky 6 *Chlapci -2 *Seznam : Jana, Radek, Reneta, Nikola, Květa, Emil, Petra, Kristina *Paní učitelka Anna * * * *Renata je dobrá kámoška. *Má ráda pracovní

Více

TULIPÁNEK Jaro v ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi 2013

TULIPÁNEK Jaro v ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi 2013 ŽÁKOVSKÝ ČASOPIS TULIPÁNEK 30. O4. 2013-1 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA SUCHOHRDLY U MIROSLAVI VYDÁVAJÍ ŽÁKOVSKÝ ČASOPIS TULIPÁNEK Jaro v ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi 2013 Chtěli jsme Vás informovat,

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. 8. číslo prosinec 2010

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. 8. číslo prosinec 2010 Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov 8. číslo prosinec 2010 Hoj, ty Štědrý večere, ty tajemný svátku, co že komu dobrého neseš na památku. Vánoce, Vánoce

Více

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě Hodiny čtení ve 4. třídě nejsou jen tréninkem a zdokonalováním se v technice čtení. Většina dětí už je výbornými čtenáři, jejich přednes je velmi kvalitní. A že si pamatujeme,

Více

15.6. jsme byli na výletě. Celý nám propršel, ale stejně to bylo fajn. Hrad Pernštejn náš útok vydržel.

15.6. jsme byli na výletě. Celý nám propršel, ale stejně to bylo fajn. Hrad Pernštejn náš útok vydržel. 15.6. jsme byli na výletě. Celý nám propršel, ale stejně to bylo fajn. Hrad Pernštejn náš útok vydržel. 3.6. Vyhráli jsme :-)) Jako odměnu jsme dostali nanukové dorty :-))) 1.červen Dnešek byl dnem, kdy

Více

AŤ SE. 2. číslo 2011

AŤ SE. 2. číslo 2011 AŤ SE 2. číslo 2011 VÍ Úvodník Milí čtenáři a čtenářky časopisu Ať se ví! V tomto čísle na nás čeká spoustu nového. Dočtete se zde o turnaji ve florbale a přehazované. Dozvíte se, jak vypadalo vystoupení

Více

Divadelní žabka. Za účastníky napsala paní učitelka Tománková

Divadelní žabka. Za účastníky napsala paní učitelka Tománková 4 Březen / duben 2009 Naši milí čtenáři! Po delší odmlce vás znovu všechny vítám na stránkách školního časopisu Školáček. Je vidět, že se vám časopis zalíbil, neboť si jej chodíte stále víc a víc půjčovat.

Více

22. základní škola Plzeň

22. základní škola Plzeň 22. základní škola Plzeň Třída: 7. A Jméno: Lenka Hirmanová Datum:29. 11. 2008 1 Skoro každý měl ve školce stejný sen, co by chtěl dělat Jako malá jsem měla různé zájmy, i když některé se moc nezměnily.

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD V polovině měsíce se rozběhly po celé republice zápisy do prvních tříd. Podívat se k nám do školy v rámci Dní otevřených dveří p

ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD V polovině měsíce se rozběhly po celé republice zápisy do prvních tříd. Podívat se k nám do školy v rámci Dní otevřených dveří p LEDEN Leden je ve znamení konce pololetí, ale také nového začátku... Naše škola začala hledat svoje nové prvňáčky, a že se jí v tom daří! Nové pro nás byly informace o mořských želvách, kterým chceme pomáhat

Více

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: František Miker, Lukáš Pěkný, Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina, dne 2. 7.

Více

prosinec 2012 ročník XI číslo 4

prosinec 2012 ročník XI číslo 4 prosinec 2012 ročník XI číslo 4 Trochu obav a pytel legrace a dobrot Letošní mikulášskou nadílku zajistili žáci z 6.A (čert klečící Erik Skalník, stojící zleva čert Terka Kampová, anděl Kristýna Hřídelová,

Více

zůstatek pro šk.rok 2005/2006 268,- Matouš Ryška

zůstatek pro šk.rok 2005/2006 268,- Matouš Ryška Zůstatek ze šk.roku 2004/2005 0,- Příjmy: příspěvky žáků 4 440,- Sponzoři 2 800,- Zisky z akcí 1 388,- Obecní úřad + příspěvky na karneval 1 856,- 10 484,- výdaje: příspěvek na výlet (66 žáků) 1 650,-

Více

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník Vychází s finanční podporou Sdružení rodičů a přátel žáků Základní školy Kostelec u Holešova Zahájení nového školního roku Akce ve škole Školní

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

Co by chtěli změnit na Očku?

Co by chtěli změnit na Očku? Letos tvoří Očko 8. třída jsme velice kreativní a zábavní a doufáme, že se vám to bude líbit. A to jsme my: Kristýna Menšíková Hana Staniszová Lucie Válková Anna Šamajová Tereza Niemczyková Martina Berešová

Více

Celoroční projekt MRAVENCI. Letos se inspirujeme mravenci a jiným hmyzem

Celoroční projekt MRAVENCI. Letos se inspirujeme mravenci a jiným hmyzem Celoroční projekt MRAVENCI Letos se inspirujeme mravenci a jiným hmyzem Celoroční projekt MRAVENCI Učíme se, kreslíme: Celoroční projekt MRAVENCI Pozorujeme: Celoroční projekt MRAVENCI Stavíme, stříháme,

Více

Předvánoční čas v Mateřské škole Ostrá

Předvánoční čas v Mateřské škole Ostrá Předvánoční čas v Mateřské škole Ostrá Prosinec - měsíc, kdy se děti asi nejvíce těší na Ježíška, přinesl do naší mateřské školy nejen povídání o předvánočních a vánočních zvycích, poslouchání a zpívání

Více

PLÁN AKCÍ NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY 2015/2016 ZÁŘÍ 2015

PLÁN AKCÍ NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY 2015/2016 ZÁŘÍ 2015 PLÁN AKCÍ NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY 2015/2016 ZÁŘÍ 2015 Divadlo v MŠ divadlo Silesia Ostrava pohádka Byla jednou koťata 2.9.2015 v 9:00 hod. všechny třídy MŠ Schůze výboru KPŠ 8.9.2015 v 15:00 hod. Výbor KPŠ

Více

PRACOVNÍ LIST Č. 1. Práce s rytmem, slovy a rýmy ÚKOL 1: 1. MÁMA / / 2. KUPUJE / / 3. VAJÍČKA / - / 4. TÁTA /- / 5. CHCE/ / 6. NOVÉ / - / 7.

PRACOVNÍ LIST Č. 1. Práce s rytmem, slovy a rýmy ÚKOL 1: 1. MÁMA / / 2. KUPUJE / / 3. VAJÍČKA / - / 4. TÁTA /- / 5. CHCE/ / 6. NOVÉ / - / 7. PRACOVNÍ LIST Č. 1 Práce s rytmem, slovy a rýmy 1. MÁMA / / 2. KUPUJE / / 3. VAJÍČKA / / 4. TÁTA /- / 5. CHCE/ / 6. NOVÉ / / 7. BOTY / / 8. BÁRA / - / 9. MALUJE / / 10. SLUNÍČKA / / 11. SÁRA / - / 12.

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76 Obsah: Slovo ředitele školy. Škola v přírodě, cyklistická soutěž, Výlet do Březnice, dopravní hřiště, recitační soutěž

Více

Náš třídní výlet do Jeseníků - 9.A

Náš třídní výlet do Jeseníků - 9.A Náš třídní výlet do Jeseníků - 9.A 9.5.2016 v pondělí ráno jsme se sešli spolu s našimi učitelkami R. Svobodovou a J. Hanzlíkovou ve vestibulu Hlavního nádraží města Brna. Až jsme se všichni sešli, přesunuli

Více

ŘÍJEN. strana: 1 E_O-N

ŘÍJEN. strana: 1 E_O-N strana: 1 E_O-N V pátek 26.9. se šestka zúčastnila akce pořádané společností EON. Anička nám popsala, jak celá akce probíhala. V pátek jsme měli akci EON-trak. Chvíli jsme se učili a pak šli do EON-trucku.

Více

Michal Malátný z Chinaski: Jsem chodící reklama na rodičovství a manželství Neděle, 17 Květen 2015 00:33

Michal Malátný z Chinaski: Jsem chodící reklama na rodičovství a manželství Neděle, 17 Květen 2015 00:33 V poslední době se vám velmi daří. Vydali jste novou desku, sbíráte jedno ocenění za druhým a jste uprostřed vyprodaného turné. Co plánujete po jeho zakončení? 1 / 6 Turné se sice blíží ke svému závěru,

Více

1 ano/výborné 2 většinou ano/dobré 3 občas/ucházející. 4 většinou ne /nezáživné 5 vůbec ne/nepříjemné

1 ano/výborné 2 většinou ano/dobré 3 občas/ucházející. 4 většinou ne /nezáživné 5 vůbec ne/nepříjemné JÁ MOJE ŠKOLA vyhodnocení TŘÍDA 1.(odpovídalo 13 žáků) ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 Zakroužkujte odpověď: 1 ano/výborné 2 většinou ano/dobré 3 občas/ucházející VZTAH KE ŠKOLE 4 většinou ne /nezáživné 5 vůbec ne/nepříjemné

Více

ať nebojí ježek ani hada

ať nebojí ježek ani hada Soutěž: ze slov utvořte větu oznamovací, rozkazovací, přací a tázací se ať nebojí ježek ani hada Kontrola: Ať se ježek nebojí hada. věta přací Ježku, neboj se hada. věta rozkazovací Ježek se nebojí hada.

Více

Vánoční svátky T. Hellerová

Vánoční svátky T. Hellerová Vánoce a silvestr - Natálka Matesová Pod stromečkem bylo u nás letos plno dárků. Já jsem měla největší radost z knihy JÁ, ZLATÝ RETRÍVR a maminka z kávovaru. Samozřejmě taky z toho, že jsme mohli sedět

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 37

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 37 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 37 Obsah: Slovo ředitele školy, škola v přírodě, dopravní hřiště, dětská tvorba, vyhodnocení sběru. Červen 2011 TOCHOVICE

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

22. Základní škola Plzeň. Až já budu velká. Třída: 7. B. Datum: 8. 12. 2008. Jméno: Kamila Šilhánková

22. Základní škola Plzeň. Až já budu velká. Třída: 7. B. Datum: 8. 12. 2008. Jméno: Kamila Šilhánková 22. Základní škola Plzeň Až já budu velká Třída: 7. B Datum: 8. 12. 2008 Jméno: Kamila Šilhánková V pěti letech jsem onemocněla zánětem ledvin a ležela jsem v nemocnici u svatého Jiří. Byla tam veliká

Více

Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová. Měsíčník jedné třídy březen 2015

Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová. Měsíčník jedné třídy březen 2015 Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová Měsíčník jedné třídy březen 2015 MINI REPORTÉR Mini úvod Pokud již čtete úvod, znamená to, že držíte

Více

PODZIM - září říjen listopad

PODZIM - září říjen listopad ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY PŘI ZŠ A MŠ ŘEČANY N. L. VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014 Příloha 2 Ve školním roce 2013/2014 bylo ve školní družině zapsáno celkem 50 dětí z 1. 4. třídy. Otevřena byla 2 oddělení.

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 67

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 67 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 67 Obsah: Slovo ředitele školy. Dopravní hřiště, školní výlet, vyhodnocení sběru, bludiště a omalovánky. Červen 2014

Více

Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod.

Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod. Základní škola, Mládežnická 536, TRUTNOV 4 Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod. pavilon 1. stupně Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Základní škola, Mládežnická

Více

Občasník ZŠ Krčín speciální vydání březen 2016 neprodejné

Občasník ZŠ Krčín speciální vydání březen 2016 neprodejné Občasník ZŠ Krčín speciální vydání březen 2016 neprodejné Redakce se představuje Krčíňoviny poprvé vyšly v roce 2005. Od té doby se začala pravidelně scházet redakce Krčíňovin a prvním úkolem bylo najít

Více

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Slavnostní zahájení 3.9. Jičín město pohádky Růžovo-oranžový den Krakonošův trojboj 13.9. Jičín - město pohádky Na tento

Více

Do I. třídy byly zakoupeny nové počítače, které se stanou pomocníky při vyučování, ale i ve školní družině.

Do I. třídy byly zakoupeny nové počítače, které se stanou pomocníky při vyučování, ale i ve školní družině. Září 2013 V pátek 27. září proběhla školní drakiáda. Děti s velkým nadšením pouštěly své draky a dráčky. Bylo velmi pěkné, slunečné, ale málo větrné počasí. Akce byla přesunuta na další týden. Do I. třídy

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Informace pro rodiče

Informace pro rodiče Informace pro rodiče časopis MŠ Brouček leden 2015 Vydává: Mateřská škola Brouček Prackovice nad Labem Tel: 416 539 112 http://www.msbroucek.eu e-mail: msbroucek@seznam.cz Platby v MŠ Platbu inkasem provedeme

Více

Jak Ježíšek naděloval radost také v tištěné verzi

Jak Ježíšek naděloval radost také v tištěné verzi Jak Ježíšek naděloval radost také v tištěné verzi Objednat můžete na www.fragment.cz František Ber Jak Ježíšek naděloval radost e-kniha Copyright Fragment, 2014 Všechna práva vyhrazena. Žádná část této

Více

Cool school. Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI. Aktuální dění a šéfredaktorka. o pí uč. Polášková. Studijní okénko. o Tereza Hrošová (9.

Cool school. Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI. Aktuální dění a šéfredaktorka. o pí uč. Polášková. Studijní okénko. o Tereza Hrošová (9. NAŠI REDAKTOŘI Aktuální dění a šéfredaktorka o pí uč. Polášková Cool school Listopad / 2 Bezva škola Studijní okénko Sport o Tereza Hrošová (9.A) o Martin Zikl (6.C) o Roman Prax (6.C) Rok se s rokem sešel

Více

Bulletin obecně prospěšné společnosti. Zajíček na koni. Září až prosinec 2015 u Zajíčka na koni

Bulletin obecně prospěšné společnosti. Zajíček na koni. Září až prosinec 2015 u Zajíčka na koni Bulletin obecně prospěšné společnosti Zajíček na koni Září až prosinec 2015 u Zajíčka na koni www.zajiceknakoni.cz Obsah: Úvodní slovo... 3 Podzim v Bleu de Ciel... 4 KPZ nezná zimní spánek... 5 Kavárna

Více

Rozhovor s paní učitelkou Martinou Slámovou

Rozhovor s paní učitelkou Martinou Slámovou Ročník: 2 číslo: 2 podzim 2016 Ahoj, jak jste si všimli, je tu zase úplně nová etapa našeho školního časopisu Lodička. Musím jen říci, že se toho dost změnilo a budete se setkávat s úplně novými redaktory.

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2970 Identifikátor materiálu Název klíčové aktivity Vzdělávací oblast Vzdělávací předmět / obor Tematický

Více

(PO)ŠKOLÁČEK číslo 1 ročník II. prosinec 2015

(PO)ŠKOLÁČEK číslo 1 ročník II. prosinec 2015 (PO)ŠKOLÁČEK číslo 1 ročník II. prosinec 2015 Milí čtenáři, v ruce držíte 2. díl časopisu (Po)Školáček. Předešlý díl vydali naši minulí páťáci. V tomto díle se dozvíte něco o adventu a bude tam i hodně

Více

Zeyeráček. číslo 1 březen 2012 5 Kč. fotka. Školy OBSAH. Jak jste spokojeni s novými automaty na nápoje? Milí čtenáři,

Zeyeráček. číslo 1 březen 2012 5 Kč. fotka. Školy OBSAH. Jak jste spokojeni s novými automaty na nápoje? Milí čtenáři, fotka Školy číslo 1 březen 2012 5 Kč Zeyeráček Milí čtenáři, právě se Vám do rukou dostalo zkušební a zároveň první číslo školního časopisu Zeyeráček. Naším cílem je Vás pravidelně informovat o nejdůležitějších

Více

STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ SOUTOK INFORMAČNÍ BROŽURA

STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ SOUTOK INFORMAČNÍ BROŽURA STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ SOUTOK INFORMAČNÍ BROŽURA LISTOPAD 2016 ŽÁCI ZŠ V měsíci říjnu jsme často chodili do přírody a užívali si podzimního počasí. Zúčastnili jsme se slavnostního

Více

Strašecí proběhl dne 15.11. turnaj ve vybíjené. Naše družstvo. (4 dívky a 7 chlapců). Do turnaje se. Rakovník a ZŠ Čistá. Hrálo se 2 x 7 minut.

Strašecí proběhl dne 15.11. turnaj ve vybíjené. Naše družstvo. (4 dívky a 7 chlapců). Do turnaje se. Rakovník a ZŠ Čistá. Hrálo se 2 x 7 minut. Dne 14. listopadu proběhly v naší škole třídní schůzky rodičů. Rodiče vyslechli informace týkající se prospěchu a chování žáků. Dozvěděli se o nejdůležitějších akcích školy. Nejlepšími žáky v I. čtvrtletí

Více

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. ÚVOD Odborný tým pracovníků Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o. p. s. se na základě svých odborných

Více

Z činnosti ZUŠ od prosince do března 2016

Z činnosti ZUŠ od prosince do března 2016 Z činnosti ZUŠ od prosince do března 2016 Od začátku zimního měsíce prosince se všechny obory naší ZUŠ intenzivně připravovaly na Vánoční výstavu, která proběhla ve dnech 5. a 6. prosince 2015 a dále na

Více

Úvodní slovo OBSAH. Vítáme všechny čtenáře!

Úvodní slovo OBSAH. Vítáme všechny čtenáře! Úvodní slovo Vítáme všechny čtenáře! Tak tu opět máme dlouho očekávaný konec školního roku. Děti se už těší na prázdniny. Náš I.stupeň opouští žáci 5.A a 5.B. Místo nich nám přijdou v září 3 nové třídy

Více

2. číslo / 2015 únor 2015

2. číslo / 2015 únor 2015 2. číslo / 2015 únor 2015 Ta dobrá zpráva je, že jste všichni přežili první pololetí a ta druhá, že do prázdnin zbývá ještě téměř celý školní půlrok. Ten se dá proučit, proživořit, pronesmyslovat nebo

Více

ŠKOLTÝN. Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3

ŠKOLTÝN. Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3 ŠKOLTÝN Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3 Obsah 1. Lyžařský výcvikový kurz 2. Tři králové, zápis do 1. třídy 3. Zimní škola v přírodě 4. Vánoční laťka, florbal starší dívky

Více

Obsah 3. čísla: Školní časopis pro vás letos připravují:

Obsah 3. čísla: Školní časopis pro vás letos připravují: Obsah 3. čísla: Rozhovor s panem učitelem Ťupou Redakční rada se představuje Sportovní den Dny otevřených dveří Vánoční a pololetní bruslení Zápis do 1. tříd Umělecké okénko Okresní kolo matematické olympiády

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu.

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu. FOTBAL Dnes dne 20.dubna se na Hradištském hřišti se odehrál fotbalový zápas mezi třídami ZŠ Hradištko.Všichni hráli moc dobře ale vítěz je jen jedan( 1.A > 1.B-2 Mod=2. Oran-3.=4.-6.

Více

Dobrováček. šk. časopis ZŠ a PrŠ Mor. Budějovice, Dobrovského 11. šk. rok 2014/2015, zimní vydání

Dobrováček. šk. časopis ZŠ a PrŠ Mor. Budějovice, Dobrovského 11. šk. rok 2014/2015, zimní vydání Dobrováček šk. časopis ZŠ a PrŠ Mor. Budějovice, Dobrovského 11 šk. rok 2014/2015, zimní vydání Ohlédnutí za Vánocemi Snad každý z nás má rád Vánoce. Pojďme si zavzpomínat s Adélou, Dominikem, Tomášem

Více

Trutnodráček březen 2015

Trutnodráček březen 2015 Trutnodráček březen 2015 MÍŠA OSLAVIL JEDENÁCTÉ NAROZENINY Jedenácté narozeniny jsme oslavili dortem, písničkou a milými dárečky. Přejeme Míšovi vše nejlepší do života, především pak stálou vnitřní radost.

Více

Časopis žáků ZŠ Batelov Číslo 2, květen 2014

Časopis žáků ZŠ Batelov Číslo 2, květen 2014 Časopis žáků ZŠ Batelov Číslo 2, květen 2014 Milí čtenáři, vítáme vás u 2. vydání školního časopisu Soví rozhledy. Doufáme, že vás zaujme a že společně s námi budete sledovat, co se děje u nás ve škole,

Více

Smajlík. V tomto díle najdete: Zahájení školního roku... 2. Přespolní běh 2. Sběr papíru... 3. Evropský den jazyků 4. Draví ptáci..

Smajlík. V tomto díle najdete: Zahájení školního roku... 2. Přespolní běh 2. Sběr papíru... 3. Evropský den jazyků 4. Draví ptáci.. 36. vydání Smajlík září říjen 2015 Slovo šéfredaktora: Jsme zpět po dvouměsíčních prázdninách, v novém školním roce 2015/2016, s novými prvňáčky a novou redakcí našeho časopisu Smajlík. V prvních dvou

Více

FOGLIK. Květen 2009. Časopis žáků Základní školy v Hněvošicích

FOGLIK. Květen 2009. Časopis žáků Základní školy v Hněvošicích FOGLIK Květen 2009 Časopis žáků Základní školy v Hněvošicích MŠ MATEŘSKÁ ŠKOLA - školní rok 2008/2009 září - schůzka KRPŠ říjen - vánoční foto - beseda s Mgr. Zuzanou Pavelovou na téma Grafomotorické dovednosti

Více

Kateřina Gutwirthová Ennerdale. 4. dopis Letní prázdniny jsou tady!!! Přeji pěkný vánoční mrazivý čas!

Kateřina Gutwirthová Ennerdale. 4. dopis Letní prázdniny jsou tady!!! Přeji pěkný vánoční mrazivý čas! Přeji pěkný vánoční mrazivý čas! U nás se poslední měsíc nesl v duchu končícího školního roku a blížících se Vánoc. Výletovali jsme, uklízeli, učili se na závěrečné zkoušky, psali závěrečné zkoušky, loučili

Více

Exkurze do Galerie moderního umění v HK

Exkurze do Galerie moderního umění v HK Vážení čtenáři, jsme velice rádi, že držíte v rukou náš časopis. Vydáváme ho proto, abychom vás informovali o tom, co se v naší škole děje, a taky proto, že vás chceme pobavit v našich kvízech. Hodně jsme

Více

Křížovka. Hádánky. cena 5 Kč

Křížovka. Hádánky. cena 5 Kč Křížovka 1 2 3 4 5 6 7 1. ročník, 4. číslo 1 zvíře, které umí stát ve vodě jedné noze 2 budova, ve které učíme 3 je to na nebi, svítí to a hřeje 4 zvíře, které dělá iá, iá 5 jak řekne psaní jinak 6 ledový

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

Projektové noviny. II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč. Den otevřených dveří

Projektové noviny. II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč. Den otevřených dveří Projektové noviny II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč Den otevřených dveří 30.11.2005 Základní škola Masarykova 412, Kolín 3 ÚVOD 30.listopadu 2005 se konal Den otevřených dveří. Mohli se přijít podívat

Více

Základní škola a Mateřská škola G. A. Lindnera Rožďalovice. Moje rodina

Základní škola a Mateřská škola G. A. Lindnera Rožďalovice. Moje rodina Základní škola a Mateřská škola G. A. Lindnera Rožďalovice Moje rodina Jméno a příjmení: Michaela Želichovská Třída: 5. A Školní rok: 2014/2015 Garant / konzultant: Roman Kotlář ml. Datum odevzdání: 23.

Více

Zprávičky ze školky listopad

Zprávičky ze školky listopad Zprávičky ze školky listopad Tématem měsíce listopadu byla historie, vynálezy a etiketa. Hned první týden jsme začali vznikem života, povídali jsme si o tom, jak lidé žili dříve a hráli jsme si na staré

Více

Barevný podzim SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘE

Barevný podzim SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘE Barevný podzim Ve čtvrtek 30. října 2014 se uskutečnila akce s názvem Barevný podzim, které se mohly zúčastnit děti z prvního stupně. Barevný podzim spočívá v tom, že si děti mohly určit skupinky anebo

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

č. 9 říjen 2015 Školní AKTOVKA OBSAH

č. 9 říjen 2015 Školní AKTOVKA OBSAH Školní OBSAH Úvod... 3 Poděkování naší škole... 4 Žákovská rada (ŽR)... 5 Okénko žákovské rady (ŽR)... 6 Akce ŽR pro měsíc říjen prosinec... 7 Moje prázdniny... 8 Opékání párků... 9 Jak si PŠ 1.A opekla

Více

VŠERUBÁČEK. Školní časopis č. 32 pro žáky, rodiče a přátele školy. Leden květen 2016

VŠERUBÁČEK. Školní časopis č. 32 pro žáky, rodiče a přátele školy. Leden květen 2016 VŠERUBÁČEK Školní časopis č. 32 pro žáky, rodiče a přátele školy. Leden květen 2016 Ahoj moji kamarádi, letos naposledy se k Vám hlásím Máme tady jarní besídku, kde se s námi loučí naši páťáci. Byl to

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

ozdobami- koule, řetězy z popcornu atd.

ozdobami- koule, řetězy z popcornu atd. ozdobami- koule, řetězy z popcornu atd. Štědrý den u nás doma O. Polcar Už od rána jsme s mojí sestřičkou Zuzankou čekali na Ježíška. Maminka řekla, že musíme počkat do večera. Celý den jsme byli oba hodní.

Více

Cena Anny a Jaromíra Hlubíkových pro nejlepší žáky ZŠ a MŠ Jaromíra Hlubíka Lipov 2016

Cena Anny a Jaromíra Hlubíkových pro nejlepší žáky ZŠ a MŠ Jaromíra Hlubíka Lipov 2016 Cena Anny a Jaromíra Hlubíkových pro nejlepší žáky ZŠ a MŠ Jaromíra Hlubíka Lipov 2016 Ceny podle bodu 5a): Podle navržených kritérií pro 2. stupeň ZŠ vychází následující pořadí: 1. Strachotová Helena,

Více

Převzetí Domova sv. Moniky

Převzetí Domova sv. Moniky KRONIKA 2008 Převzetí Domova sv. Moniky 1. 1. 2008 jsme převzali od Centra zdravotních a sociálních služeb města Liberce Domov pro matky s dětmi v tísni, který dostal jméno Domov sv. Moniky. Maškarní karneval

Více

ČTVERO ROČNÍCH DOB 5.A

ČTVERO ROČNÍCH DOB 5.A ČTVERO ROČNÍCH DOB 5.A ZŠ Komenského nám. 35, Dobříš Dobříš 2012 JARO Když začíná jaro Když roztává sníh a slunce začíná hřát, prach už sedává na saních a sněhulák začíná tát. 3 Začínají kvést sněženky,

Více

Hoši přípravka starší

Hoši přípravka starší Hoši přípravka starší 1 Svoboda Matyáš JIHLA 2004 12,2 1 7,2 4 211 1 34,86 3 9 2 Štancl Daniel JEMNI 2005 12,3 3 7,2 4 205 4 33,03 5 16 3 Sedlák Lukáš JIHLA 2004 12,5 8 7,4 7 207 3 38,12 1 19 3 Trojan

Více

Františkova ptačí škola Stránka 1

Františkova ptačí škola Stránka 1 Františkova ptačí škola Stránka 1 2 Terezi A p. Kučera Františkova ptačí škola podle J+J Denemarkových a JK Baby Františkova ptačí škola Stránka 2 Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 28

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 28 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 28 Obsah: Slovo ředitele školy, zahájení školního roku, dětské tvorba, vyhodnocení sběru. Září 2010 TOCHOVICE 76 262

Více

Vypisuj čísla 1 až 4 tak, aby se v žádném sloupci, řádku a poli 2 x 2 neopakovala. ( BŘEZEN 2011) VÁŽENÍ ČTENÁŘI,

Vypisuj čísla 1 až 4 tak, aby se v žádném sloupci, řádku a poli 2 x 2 neopakovala. ( BŘEZEN 2011) VÁŽENÍ ČTENÁŘI, TAJENKA Vypisuj čísla 1 až tak, aby se v žádném sloupci, řádku a poli x neopakovala. 1 ( BŘEZEN 011) 1 VÁŽENÍ ČTENÁŘI, Všichni máme rádi zimu, ale všichni už se těšíme na jaro, viďte? Letos přišlo brzy

Více

PROSINEC REDAKČNÍ RADA

PROSINEC REDAKČNÍ RADA PROSINEC REDAKČNÍ RADA Tereza Dobrá, Kristýna Mikotová, Martin Stryja, Eliška Kuželová, Ema Vrbová, Jakub Veverka, Kristýna Júdová, Sandra Švecová, Pavlína Krenciva, Barbora Turková, Anna Marie Hořejší

Více

Pana školníka se ptali Martin Kubík a Jakub Gregor.

Pana školníka se ptali Martin Kubík a Jakub Gregor. Pana školníka se ptali Martin Kubík a Jakub Gregor. 1. Máte rád svoje povolání? Proč? - pro svoji pestrost a i určitou volnost volby pořadí této práce - možnosti tvůrčí práce - a pod. 2. Jak dlouho děláte

Více

1. číslo čtvrtletníku

1. číslo čtvrtletníku 1. číslo čtvrtletníku ŠKOLNÍ ROK 2014 / 2015 SLOVO NA ÚVOD VZPOMÍNÁME NA PRÁZDNINY Nejoblíbenější věc z celého školního roku skončila. Myslíme tím prázdniny. A my jsme se opět vrátili do svých školních

Více

Vánoce Výlet Pendolinem Vánoční prázdniny

Vánoce Výlet Pendolinem Vánoční prázdniny Silvestr 2012 - Ondra Polcar Na Silvestra jsme se sestrou Zuzankou byli ve Všetatech u babičky a dědy.zuzka usnula brzo,ale my s bratrancem Adamem jsme se dívali na televizi a ujídali dobroty co babička

Více

Newsletter Základní školy německo-českého porozumění

Newsletter Základní školy německo-českého porozumění Newsletter Základní školy německo-českého porozumění 12/2015 Vážení rodiče, ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během listopadu, a plán práce na prosinec 2015. Reminiscence

Více

strana: Biologický otazník

strana: Biologický otazník Biologický otazník Správné odpovědi z minulého čísla 1. stupeň Biologie člověka SRDCE Zoologie MLOK SKVRNITÝ 2. stupeň Biologie člověka JAZYK Zoologie KLOAKA Nové otázky 1. stupeň Zoologie hádej exotická

Více

Zprávičky ze Sedmičky

Zprávičky ze Sedmičky Zprávičky ze Sedmičky Zpravodaj Praktické školy dvouleté Říjen 2/2017 Milý spolužáci, přátelé a paní učitelky, tak, jak jsme slíbili, je tu nové číslo našeho časopisu. V měsíci říjnu jsme navštívili podzimní

Více

14 DNÍ PŘED UZAVŘENÍM LETOŠNÍCH SBĚROVÝCH TABULEK!!!!

14 DNÍ PŘED UZAVŘENÍM LETOŠNÍCH SBĚROVÝCH TABULEK!!!! SBĚR 2014/15!!! 14 DNÍ PŘED UZAVŘENÍM LETOŠNÍCH SBĚROVÝCH TABULEK!!!! Jak to vypadá s výsledky sběru v letošním roce??? Máme 14 dní před ukončením letošních tabulek, tedy ještě 14 dnů můžete přinášet PETKY,

Více

Obrázek : www.google obrázky

Obrázek : www.google obrázky Mn Náš Pavlík č. 9 květen 2014 Vydává ZŠ Pavlíkov, okres Rakovník s dětskou redakční radou pod vedením p. ředitele P. Šilera. Tel.: 313 533 756, 731 225 743, zspavlikov@iol.cz, www. zspavlikov.net Obrázek

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV Leden únor 2008 Pravidelné schůzky se konají na adrese: Skálova 35 (nad Salonem Kleopatra) v tyto dny: Pondělí: 15:30 17:30 herna pro děti Středa: 9:30 11:30

Více

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v HASIČI VE ŠKOLE Dne 28. 5. 2010 to vypadalo, jakoby v naší škole hořelo. Uslyšeli jsme sirénu, do tříd přišli hasiči v maskách a vyváděli nás ven. Před školou stojí hasičské auto. Co se děje? Snad nehoří?!

Více

Občasník ZŠ Bravantice říjen ročník. říjen 2016

Občasník ZŠ Bravantice říjen ročník. říjen 2016 Občasník ZŠ Bravantice říjen 2016 4. + 5. ročník 1 říjen 2016 Ahoj holky a kluci, ani jsme se nenadáli a první dva měsíce tohoto školního roku jsou za námi! Máme za sebou spoustu zajímavých aktivit, kterých

Více