Úvodní slovo OBSAH. Vítáme všechny čtenáře! Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Úvodní slovo OBSAH. Vítáme všechny čtenáře! Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B."

Transkript

1

2 Úvodní slovo Vítáme všechny čtenáře! Vánoce u nás doma jsou nejkrásnější věc na světě. Na Štědrý večer se všichni těší, protože dostanou něco pod stromeček. A naše kočka Nellyna se taky těší, i když neví, co to je. Já s mamkou vždycky děláme cukroví a taťka nám vždycky řekne, co dobrého máme upéct, ale jinak sedí u televize, nebo u počítače a užívá si klidu a pokoje. Ke štědrovečerní večeři míváme hrachovou polévku a bramborový salát s řízkem. Taky krájíme jablíčka. Vždycky rozkrojíme jablka a když tam bude hvězda, budeme mít štěstí. A když tam hvězdička nebude, tak štěstí mít nebudeme. Přeji všem dětem, lidem i zvířatům vše nejlepší k Vánocům, taky aby se jim hodně líbilo v novém roce a aby nebyli smutní, ale jen šťastní. Verunka Dáňová ze 3.A Moje Vánoce nejsou jenom o dárečcích, ale také o tom, že na Vánoce se celá rodina sejde. Pak si dáme večeři a po té večeři jdeme do pokoje. Zazvoní stromeček a pod tím stromečkem jsou dárky. Letos se moc moc těším, snad dostanu i nějakou supr hračku. Přeju všem hezké Vánoce a šťastný nový rok. Nicolas Čurda ze 3.B Vánoce jsou, když se peče cukroví. Vánoce jsou, když jsme všichni spolu. Vánoce jsou, když máme dárky. Vánoce jsou, když venku padá sníh, doma je veselo a zpívají se koledy. Vánoce jsou, když jsme všichni šťastný, že jsme spolu. Pavlínka Dreslerová ze 3.A OBSAH Krátké zprávy Zprávičky Ti nejmenší Mikuláš, čert a anděl Druháci Knihovna Malý literární testík Školní řád Toys Mazlíci Jak srnku Lízu chytili lovci Víkendovka s Netopýrama Naši kamarádi Kniha je zahrada do kapsy Houpačka Kniha je zahrada do kapsy Co je pro mne kniha? Kniha je zahrada do kapsy Trocha poezie nikoho nezabije Vánoční slavnosti Exkurze do Prahy Mars Rover Vytoužený výlet do Prahy Jezdectví Kung fu BMX Bruslení Keramika Sport Plavecký kurz Sport OP v plavání Sport Florbal Sport Veselá bruslička Sport Šplhoun 2013 Jak čaroděj vymyslel chytač na víly Lušťovka Vtípky Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B.

3 Krátké zprávy Začalo se nominovat do ceny FAIR PLAY. Natálka Brázová ze 3.B spolu s maminkou našla před vstupem do školy drahý dotykový mobilní telefon. Ten předala panu zástupci. Na chodbě u šaten našli žáci 2.B Rebeka German a Vilém Zemanec 300 Kč. Peníze donesli paní učitelce Svobodové, ta je předala do sekretariátu. Ocenění za nejlepší časopisecký počin v 1.čísle BejbyKoktejlu získali Vláďa Hartig ze 4.A za článek Prázdniny u koní, Štěpánka Kubínová ze 3.A za článek Kačenka jde do první třídy a Kateřina Baloghová ze 4.B za článek Prázdniny v Sobotce. Všechny děti dostaly diplom a knížku. Žáci tříd se zúčastnili divadelního představení divadla The Bear Educational Theatre. Děti byly přirozeně vtahovány do děje a stávaly se tak jeho součástí proběhla akce školní družiny. Asi 200 dětí ze ŠD Mozartova a MŠ Mechová absolvovalo stezku odvahy v lese mezi 2. a 3. přehradou. Akci mapovala i televize RTM. V říjnu probíhala sběrová akce. Žáci si tak mohli vydělat peníze na své třídní akce. Nejvíc nasbírala 5.A (2095 kg), druhé byly děti ze 3.A (1351kg) a třetí 3.B (1155kg) proběhl turnaj Školský pohár České pojišťovny ve florbale. Žáci 4. a 5.tříd se umístili na 2.místě a postoupili do krajského finále. Letos byla v týmu dokonce i jedna hráčka proběhl další ročník Okresního přeboru v plavání. Medailově se prosadili: Jan Puškár ze 3.B (1.místo 25m znak), 1.místo štafeta 6x25m kraul (Jan Puškár a Vojtěch Werani 3.B, Vojtěch Brabec a Lukáš Svačina 3.A, Matěj Koranvský a Ondra Umlauf ze 2.A) a Monika Strnádková z 5.A (2.místo 25m kraul). Podrobnosti v rubrice Sport. Kristián Šádek ze 2.A byl nominovaný do ceny FAIR PLAY. V interaktivní učebně našel v lavici dotykový mobilní telefon. Předal ho paní učitelce a mobil byl předán majiteli. V literární soutěži Městské knihovny Kniha je zahrada do kapsy získali ocenění čtyři žáci 5.A. - Jakub Vaníček, Štěpán Klein, Karolína Sigmundová a Radka Bělíková. Více na samostatné stránce proběhla velká výprava čtvrtáků a páťáků. Cílem jejich cesty byla Praha odehrály děti ze třídy 3.A (p.u.osobová) a 4.B (p.u.koudelková) pět vystoupení Vánoční koledy a pohádky pro mateřské školky i spolužáky z I.stupně se od 16 hodin na naší škole uskutečnily tradiční Vánoční slavnosti. Se slavnostmi probíhala oblíbená výtvarná akce a tipovací soutěž. Více o akci najdete na samostatné stránce proběhl v divadle XX.Adventní koncert DPS Vrabčáci a jejich hostů Ivety Bartošové, Jana Smigmatora a Swinging tria a Acka Van Rooyena proběhla tradiční akce, 21.ročník Šplhoun Absolutními vítězi 1.stupně se stali Valerie Ottová z 5.A a Tomáš Osoba z 5.B. Velice děkujeme rodičům za ceny do soutěže. V předvánoční neděli odjely děti z DPS Vrabčáci do Uhříněvsi, kde měly Vánoční zpívání s Ivetou Bartošovou. V prosinci se 50 žáků 1.stupně zapojilo do soutěže Sapere, která je zaměřená na zdravý životní styl. V okresním kole budou naši školu reprezentovat Jakub Lelek ze 3.A, Klárka Urbanová a Jakub Svoboda ze 4.B.

4 MIKULÁŠ 2013 Akce školního parlamentu pro I.stupeň. Ve čtvrtek již tradičně na naší škole zvonily řetězy, řádili čerti a andělíčci rozdávali drobné dárečky hodným dětem. I letos se našli zlobiči, kteří nakonec před Mikulášem zvážněli, sem tam uronili slzičku strachu a slibovali, že se už polepší. Nezapomněli jsme ani na mšenské školkáčky, budoucí školáčky a i zde slzičky nakonec vystřídal úsměv a radost z dárků. BESEDA S VOJTĚCHEM KUBISTOU 5.prosince 2013 se prvoligový fotbalista a reprezentant ČR do 21 let Vojtěch Kubista vrátil do své bývalé školy, ale shodou okolností i do své bývalé třídy na 1. stupni k paní učitelce Srbové. Žákyně 5. A Karolína Sigmundová se totiž účastní literární soutěže 18. ročníku Múza 2014 na téma Je Jablonec městem sportu? Ve své práci vzpomněla také na Vojtu a tak sám fotbalista si slohovou práci vyslechl a Karolíně podepsal. Bude-li to stačit k úspěšnému vyhodnocení práce, to se ještě uvidí. Žáci 5. A Vojtu vyzpovídali, otázky se točily hlavně kolem kopané a prvního ligového gólu do sítě Sparty, kolem studia, přítelkyně a koníčků. V závěru více než hodinového setkání proběhla autogramiáda. Akce se jednoznačně vydařila. VYSTOUPENÍ PRO MŠ Ve dnech měly napilno děti ze 3.A a 4.B. V předvánočním období odehrály celkem 5 představení pro děti ze školek Muchomůrka, Mšenáček a U pěti veverek. Vystoupení viděli i jejich spolužáci z 1.stupně. Na programu byly 2 pohádky v podání dětí ze 4.B, které s nimi nacvičila paní učitelka Jana Koudelková. Pohádky O Zlatovlásce i O Sněhurce se moc líbily. Třída 3.A si připravila koledy na flétnu a vánoční básničky. Nacvičila je s nimi paní učitelka Veronika Osobová.

5 Ti nejmenší PRVŇÁČCI Z MOZARTOVKY SE DOČKALI! Ve středu 20.listopadu 2013 proběhlo v 1.třídách slavnostní předávání slabikářů. Třeťáci paní učitelky Osobové si připravili pásmo básniček, písniček a pohádek. Na závěr předali každému prvňáčkovi jeho nový slabikář a popřáli dětem hezké chvíle při čtení. Milí prvňáčci, před dvěma roky jsme chodili do 1. třídy a moc jsme se těšili, až dostaneme náš první Slabikář. Čekali jsme, jak to bude vypadat. Jaké to bude překvapení. A tenkrát k nám přišla paní učitelka Šlesingerová se svými čtvrťáky. Ti nám zazpívali, řekli básničky, přečetli příběhy a předali nám naše Slabikáře. Dnes už jsme třeťáci. Číst už umíme a proto jsme pyšní na to, že už Slabikáře nedostáváme, ale můžeme je vám dneska dát. Ať se vám z nich krásně čte! Přejeme vám hezké počteníčko a samé jedničky! děti ze 3.A KRAŤOUČKÁ POHÁDKA O ŠIŠLAVÉM HADOVI Byl jednou jeden had, ten neměl jazyk a tak neuměl vůbec syčet. Moc ho to mrzelo a tak šel do obchodu a koupil si tam do pusy protézu. Sice už mu syčet šlo, ale s tou protézou šišlal a tak si ho lidi pletli s prvňáčkem. A tak se teda had vydal hned v září do základní školy Mozartova v Jablonci nad Nisou. Ale hned první den, co se tam připlazil, se ho paní učitelka Šlesingerová lekla tak, že omdlela. Naštěstí šel kolem pan zástupce Michal Polman a paní učitelku zachránil. Pak hada vzal v sobě, koupil mu nešišlavou protézu a had od té doby bydlí s ním v kabinetě. A jestli neumřeli, tak tam spolu žijí dodnes. A to je konec kraťoučké pohádky. metodou napiš větu a dej dalšímu vytvořily děti ze 3.A

6

7

8 Knihovna INFORMACE O AKCÍCH, ZAJÍMAVOSTECH A NOVÝCH KNIHÁCH V POBOČCE MĚSTSKÉ KNIHOVNY VE MŠENĚ NOVÉ KNIHY Thomas C. BREZINA Žraločí pevnost: případ pro tebe a Klub tygrů Klub Tygrů tráví prázdniny u moře. Během jedné noční výpravy se Biggi, Luk a Patrik setkají s pomateným mužem, který několika záhadnými poznámkami vzbudí jejich zvědavost. Co nebo kdo je za podivnými událostmi, které se v okolí odehrávají? Lidé si vyprávějí historky o zatopené ruině hradu a obrovských žralocích na dně moře. Podaří se Klubu Tygrů odhalit pravdu? Pátrání je dostane na stopu zločinu a sami se nakonec ocitají v ohrožení života. Přidej se k nim i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky. Delaf Dubucová Léto na zabití 6: Pupíky Pupíků je tady! Léto je v plném proudu a Karin si užívá svou novou lásku, protože to vypadá, že Albín je ten pravý. Na Dana už si sotva vzpomene. Nebo ne? V tomhle komiksu také zjistíte, jak moc se vyplatí mít ošklivější kamarádku, jaké má Vicky trauma z letních táborů a kdo je tím záhadným vraždícím psychopatem, který touží udělat svět lepší. Jste zvědaví? Bojíte se? Bojte se! Hynek Klimek Mezi námi draky: Strašidlář Pohádkový ještěr Hypolit se po mnoha letech probral v hluboké podzemní sluji z dlouhého spánku a vzpomíná na své kolegy a kolegyně saně. Na ty jednohlavé jako je on, i na ty troj-, sedmi- a vícehlavé, o kterých existuje u nás i po celém světě řada pověstí a pohádek. Připomene nám dobu, kdy draci ještě pojídali princezny a bojovali s drakobijci. Vedle statečných rytířů a mládenců, kteří se odvážili drakům postavit, zná Hypolit i docela nevšední přemožitele draků a saní, a nechybí mezi nimi ani ženy. A stejně tak hovoří i o dracích, kteří se z různých důvodů s lidmi spřátelili. O tom všem vypráví nejrůznější příběhy na veselou i smutnou notu a dokazuje, že ani drakům nemusí chybět cit a smysl pro humor. Jeho příběhy pocházejí z nejrůznějších míst České republiky a zmiňují se i o dracích cizokrajných, kteří jsou v oblibě zejména v Číně. Tereza MERAVÁ Nevyplašte hadipouše Pod obyčejným starým pražským domem se začnou dít neobyčejné věci v okamžiku, kdy pod ním archeologové odhalí tajemná gotická sklepení. Jejich pradávní obyvatelé budou do posledního dechu bránit narušený klid i všechno, co považují za své. Tommyho, Vivien a Moniku čeká náročný úkol zmařit záměry pana Breburdy, který chce v domě otevřít hlučný bar. Chtějí tak udržet s obyvateli sklepů křehké příměří. Jenže sklepní chodby jsou spletité, podivní tvorové nevyzpytatelní, bezpečí vyšších pater domu jen zdánlivé a osnuje se zrada. Podaří se zlomit prokletí ukradeného zlata? A vyváznou všichni z temných a zrádných podzemních prostor bez úhony? Kniha Nevyplašte Hadipouše volně navazuje na úspěšný příběh Jak se straší Stráchnivec. Lisa J. SMITH Vzkříšení : upíří deníky Nejhrozivější z Prvorozených upírů Klaus byl přivolán z temnoty a začíná šířit zkázu v kampusu školy. Elena se společně s ostatními pouští do nerovného boje. Klaus se jí a Stefanovi chce mstít za to, že se ho pokusili již dříve zničit. Podaří se zlo porazit jednou provždy? Co když se najednou objeví Stefanova první láska Katherine?

9 MALÝ LITERÁRNÍ TESTÍK Chcete si prověřit své znalosti o našem městě, o světě, o knihách a postavách z knih? Stačí jít do pobočky městské knihovny na naší škole. Na pultě je k dispozici malý testík. První 3 čtenáři, kteří ho správně vyplní, dostanou malou pozornost. Jablonec n.n. a okolí 1. Řeka, která protéká Jabloncem se jmenuje: a) Nisa b) Tisa c) Visla Hlavní města 1. Česká republika 6. Rakousko a) Brno a) Vídeň b) Praha b) Graz c) Ostrava c) Salcburk 2. Kolik má Jablonec obyvatel? a) přibližně 70 tisíc b) přibližně 60 tisíc c) přibližně 50 tisíc 3. Jaký průmysl proslavil Jablonec? a) bižuterie a sklářství b) chemický a potravinářský c) automobilový 4. Která část města patří do Jablonce? a) Vratislavice b) Maršovice c) Rýnovice 5. Jak se jmenuje rozhledna JV od Jablonce? a) Červená studnice b) Čertova studnice c) Černá studnice 6. Jak se jmenuje primátor Jablonce? a) Petr Bajtl b) Petr Beitl c) Petr Bitl Tentokrát se na vítěze dlouho čekalo a protože se správných odpovědí sešlo velice málo, ocenila paní knihovnice všechny bezchybáky. Jan Kimák 5.B Radka Bělíková 5.A Pavel Medek 5.B Denys Nechyporuk 5.B David Růžička 5.B Saša Hafynets 4.B 2. Francie 7. Rusko a) Paříž a) Soči b) Marseille b) Moskva c) Lyon c) Omsk 3. Japonsko 8. Slovensko a) Kjóto a) Košice b) Ósaka b) Bratislava c) Tokio c) Bánská Bystrica 4. Maďarsko 9. USA a) Debrecín a) New York b) Segedín b) Chicago c) Budapešť c) Washington, DC 5. Německo 10. Španělsko a) Berlín a) Madrid b) Hamburg b) Barcelona c) Mnichov c) Sevilla Prosincový test na hlavní města zvládly bez chyby dvě děti z 1.stupně. Jan Kimák 5.B Pavel Medek 5.B Výhercům velká gratulace a ostatním pochvala za snahu! Další testík bude v lednu. Správné odpovědi: 1A 2C 3A 4C 5C 6B 1B 2A 3C 4C 5A 6A 7B 8B 9C 10A

10

11

12

13 mazlíci KŘEČICE K narozeninám jsem si přál křečka. Vybral jsem si křečíka džungarského, protože je maličký. Rodiče mi křečíka koupili společně i s klecí a bratrovi Adamovi to bylo líto. Tak jsme koupili druhého křečka, ale oba jsou teď u mě, protože Adam se odstěhoval do jiného pokoje. Jsou to křečice a jmenují se Beruška a Mája. Dávám jim zeleninové dobrůtky, vodu a krmení. A taky jsou obě jiné, Beruška je hnědá a větší než Mája, Mája je světle šedá. Každá má jinou klec, protože se spolu perou. Ale jinak jsou hodné a s Adamem si s nimi rádi hrajeme. Oliver Sýkora 2.B KOČKA A KŘEČEK Když přijdu domů, zazvoním klíči, přiběhne můj černý kocour a začne na mě mňoukat. Ten kocour se jmenuje Uhlík. Je to kocour vychytralý jako liška. Má hustý černý kožich a někdy chytí nějakou myš. A ten den pustím Uhlíka dovnitř. Místo toho, aby šel do garáže, vyskákal po schodech nahoru a vběhl do mého pokoje. Já běžím za ním a co vidím! Ta chlupatá koule ťuká na sklo akvárka, ve kterém chovám svého křečka. Křeček se jmenuje Vločka. Má bílý kožíšek. Někdy vleze na domeček a přeručkuje na druhý konec akvárka a oblizuje ho. Nakonec vyženu kocoura do garáže, zahubuju na něj prstem a prásknu za sebou dveřma. Když jsem přišla nahoru, Vločka byla velmi neklidná, proto jsem ji musela uklidňovat. Asi po pěti minutách se Vločka uklidnila natolik, že mi málem usnula v dlaních. Kristýna Chomátová 4.A LILI A ŠELI POTKANÍ BOJ foto Sylva Sýkorová Můj potkánek se jmenuje Jaxter (čte se Džestr) a mamka má potkánka Bombinu. Jednou jsem šel ke kleci a oni mají dvoupatrovou klec a nemají tam žádné plůtky. A jednoho večera se prali. Mamčin potkan držel toho mého potkana na boku. A najednou koukám! Mamky potkan strčil toho mého ze 2.patra do přízemí. Když Jaxter padal, tak trochu kvíkal, ale nakonec se mu naštěstí nic nestalo. Kamil Černý 4.A Taky máte doma křečka? Já mám, jmenuje se Lili a mám ji ráda, ale je to strašná potvora! Představte si, mámu kousla do loktu a mě zase do nosu. Když mi něco voní z ruky a ucítí to, přeběhne ke mně a kousne mě. Ale jinak je hodná. Není s ní moc práce kromě toho, že jí čistíme s mámou klec. Za dva dny jí vždycky vyčistíme. A někdy ji pustíme na gauč, aby se proběhla. Já jí dám jídlo a pití a je to. Mám babičku a ta má psa, jmenuje se Šeli. A ta naše Lilina Šelinu tak rozdováděla, až se mohla zbláznit! Šelina všude čuchala, jestli Lilinu nenajde. A když Lilinu najde v kleci, hned začne štěkat a Lilina se schová do domečku. Tak a to je naše Lilina. Bára Nyplová 4.A

14

15

16 Naši kamarádi Jaký dárek si přeješ pod stromečkem? Myslíš si, že ho dostaneš? Natálka Cipriánová ze 2.A by si přála živého koně a k němu stáj a pečopáky na dráze a roborybu a tetovací salón a mobil. Moc si to přeje dostat, ale asi to nedostane. Barborka Procházková ze 2.A si přeje lego friends a dotykáč. Myslí, že to dostane, ale není si jistá, ale přála by si to moc. Kristián Šádek ze 2.A si přeje legové koleje. Ten dárek ale asi nedostane, protože zlobil. Tomáš Lach ze 2.A si přeje lego, auto na ovládání a tank. Myslí si, že to dostane. Tomášek Hubáček ze 2.A si letos přeje autodráhu, ale dárky asi nedostane, protože prý moc zlobil. Eliška Latislavová ze 4.B si letos přeje karaoke a noty na klavír od Elánů, čokoládovnu a cukrárnu. Neví, jestli to dostane, ale přeje si to. Klárka Urbanová ze 4.B by si přála nový obal na florbalovou hokejku a tablet. Myslí, že to dostane. Káťa Baloghová ze 4.B by si přála zvíře, konkrétně osmáka degu a myslí si, že ho dostane. Jakub Sysala ze 4.B si přeje pyrotechniku. Ví, že to dostane. Věrka Dobrovská ze 4.B si moc přeje zažehlovací korálky a Furbyho. Myslí si, že to dostane. Denisa Džepa z 5.A by si přála štěně. Ale myslí si, že místo štěněte dostane kotě. Jakub Zappe z 5.A si přeje lego. Je prý jedno jaké. Myslí si, že ho dostane. Monika Strnádková z 5.A si přeje pejska, hru Activity a průhledný kryt na mobil. Kamil Černý ze 4.A si přeje GRAND THEFT AUTO 5. Možná to dostane na playstation 3. Vladimír Hartig ze 4.A si přeje sluchátka s mikrofonem. Myslí si, že to dostane. Lukáš Kunc ze 4.A si k Vánocům přeje NERF vystřelovací pistoli a tablet Prestigo multipad 7.0 prime. Určitě to dostane!!! Romana Šádková ze 4.A si přeje korálky mineez a na 50% je dostane. Kristýna Rydvalová ze 4.A si k Vánocům přeje nové brusle na led a na 100% to dostane. Nicolas Čurda ze 3.B si přeje hru na Xbox 360 a nintendo 3ds. Dostane to. Denis Vanin ze 3.B by k Ježíškovi moc rád chtěl PS Vita, k tomu pouzdro a hru a pak k tomu ještě 8GB. Ale neví, jestli to dostane. Radka Vinšová ze 3.B by chtěla panenku monster high, tašku do školy a tablet. Ondra Anderle ze 3.A by chtěl tank na ovládání, pak lego Hero Factory, nový Bruder, lego City, lego Star Wars a nové oblečení. Ondra Halamček ze 3.A si přeje novou vestu a nové rukavice na hokej. Jakub Lelek ze 3.A by si přál flusačku, vaporizer, oblečení a nějakou knížku. Vojta Brabec ze 3.A by si přál hry na PSP a lego Hero Factory. LETOŠNÍ IN DÁRKY tablet lego dotykový mobil různé počítačové hry panenka Monster High

17

18

19

20 Trocha poezie nikoho nezabije KOČKA VLOČKA Byla jednou jedna kočka a ta se jmenovala Vločka. Měla svůj vlastní domeček a postavila si tam vánoční stromeček. Pod stromečkem byly balíčky a v balíčkách byly dárečky. Dostala mašličku a taky kuličku pro malou kočičí holčičku. Nikolka Horáková 3.B ROZCUCHÁNEK Rozcuchánek ten dlouho spal. Pak otevřel oči, trochu se rozkoukal. Vzbuď maminku, ať mu vlásky učeše, aby neměl vlásky jak holoubek na střeše. Simonka Zemanová 3.A RYBIČKA A KOČIČKA Byla jednou jedna babička a měla vnuka Honzíčka. Honzíkovi se z malého vajíčka narodila rybička Perlička. Perlička si pěkně plave, kočka Amálka kolem hrabe. Jednou ji z malého akvárka, vylovila ta naše Amálka. ZAJÍČEK Pavlínka Dreslerová 3.A V lese na paloučku skáče zajíček. Do domečku z větviček nese svazek mrkviček. Zajíčci se radují, mrkvičky jim chutnají. Natálka Cipriánová 2.A VÁNOCE Padá sníh, padá sníh, děti jezdí na saních. Doma pořád uklízíme, ve sněhu se veselíme. Pak stromeček ozdobíme a na Ježíška se těšíme. Danielka Běhounková 3.A VÁNOCE A RYBA Na vánoce máme rybu, jmenuje se kapr. Rybám dělá voda dobře, když ocasem práskne, na břeh vodu cákne. Rybáře když zahlédne, do tůně si zapluje. Adélka Čížková 3.A

21 VÁNOČNÍ SLAVNOSTI proběhly na naší škole již tradiční Vánoční slavnosti. Krátce před 16.hodinou byl připravený pan učitel Miroslav Halama ze Základní umělecké školy, který vždy se svým žákem troubí uvítací fanfáru. Pak všechny přivítala paní ředitelka Marcela Rousová a slavnosti začaly. Na začátku měly představení děti ze 3.A, které si spolu s paní učitelkou Veronikou Osobovou připravily vánoční koledy na flétny a recitaci zimních básniček. Současně s tímto vystoupením probíhalo i vystoupení v praktikáblích, kde paní učitelka Jana Koudelková a třída 4.B měla připravené dvě pohádky. Letos děti rodičům zahrály kusy O Sněhurce a O Zlatovlásce. Mezitím to na slavnostech žilo. Hned u vstupu se dospělí mohli zahřát vánočním svařákem a dát si pečené kaštany. K dispozici byl také bufet, kde se o všechny postarali paní sekretářka Evelyn Smutná a pan zástupce Michal Polman. Kdo chtěl, mohl si nakoupit drobné dárky k vánocům. Byly zde perníčky a pak stánek, kde paní vychovatelky z družiny prodávaly překrásné práce, které vytvořily děti. Nechyběla ani výstava, kde se všichni mohli podívat na dílka, která děti dělají ve družince. A jaké byly letos dílny? Za zanedbatelný peníz jste si mohli namalovat barvami na sklo skleněný svícen. Na ty, kteří ještě neměli vánoční přání, čekaly pastelky a předpřipravené gratulace. Před slavnostmi se sešli učitelé a připravili drobnou keramiku, kterou jste si mohli namalovat u dalšího stolu. Barborka Procházková ze 2.A si právě dělá ozdobnou dekoraci tácek s ubrouskovou technikou posypaný třpytkami. Třpytky byly velice kvalitní a třpytily se na dětech ještě i druhý den. Akci mapovala i televize RTM, k vidění bylo ve zprávách Více najdete na od 13:44 min.

22 Součást každých slavností je výtvarná soutěž, kterou má na starost paní učitelka Jana Křížková. Letošní námět byl vánoční stromeček. Stromečků se sešlo opravdu velké množství. Odevzdat jste je mohli u stolku, o který se staraly děti z redakce časopisu. Letos nastala obměna dětí, děkujeme proto Nele Kopicové a Štěpánce Peteráčové ze 6.A, které se postaraly o zaškolení mladších spolužáků. Zde se dalo zúčastnit i tipovací soutěže, kolik stromečků se v soutěži sejde. OCENĚNÉ STROMEČKY 1.A - Petra Štichová, Karolína Latislavová, Erik Dobrovolný, Aneta Čermáková, Maxim Moravec, Vojta Chutic 1.B - Eliška Košťálová, Klára Jiříčková, Tomáš Hrubý, Elí Vávrová, Bára Janatová, 2.A - Michaela Borůvková, Kristián Šádek, Daniela Maříková, Adéla Králová 2.B - Adéla Frimlová, Václav Hanuš, Lucie Froschová, Lukáš Poslt, Katinka Gadziňská 3.A - Simona Zemanová, Sára Cinová, Petra Beranová, Daniela Běhounková, 3.B - Petra Vinšová, Radka Vinšová, Leontýna Holá 4.B - Hana Borůvková, Eliška Latislavová 5.A - Karolína Sigmundová 5.B - Veronika Maříková, Denisa Okuliarová Všechny uvedené děti získaly medaili a sladkou odměnu. Stromečky můžete vidět na výstavě v mezipatře 1.stupně. TIPOVACÍ SOUTĚŽ Loni se tipovací soutěž uskutečnila poprvé. Jak na to? Stačí si jen u stolku vzít papír a na něj napsat tip, kolik výtvarných prací se v soutěži sejde. Letos si tiplo přesně 100 dětí z mateřských školek, 1.stupně a 2.stupně. Stromečků se sešlo 73. Se zcela přesným tipem 73 stromečků se výhercem stal Lukáš Svačina ze 3.A. Všem učitelům i dětem, kteří se podíleli na této akci, velice děkujeme. Poděkování patří i paní učitelce Zuzaně Šrabálkové za fotodokumentaci.

23

24

25

26

27 JEZDECTVÍ Můj koníček je jezdectví. Hodbě rád jezdím na koni a taky se o ně starám. Chodím ke koním s mamkou a sestrou. Je tam vždycky hodně práce, hlavně na službách. Ptáte se, co je to ta služba? Služba je to, že přijdete do jízdárny v 7:00 a hned se začne krmit senem a potom se jdeme převléknout. Potom nakrmíme jádrem, jádro je například oves, granule a ječmen. A jde se vybírat. Vybírání je to, že se vezmou bramboráky a vybírají se koňské bobánky. Až se vybere, tak je kolem hodiny a je pauza asi do 2 hodin. Po pauze se vybírá, potom se krmí senem a potom jádrem. Vše se zamkne a jde se domů. Moc mě to baví. Chodím do oddílu TJ JO NISA, to jen tak pro informaci. Vladimír Hartig 4.A KUNG FU Já mám koníček, který se jmenuje kung-fu. Je to čínské bojové umění se zbraní i beze zbraně. Každou středu a každý pátek tam chodím, na zastávku U Balvanu. Nosíme na sobě černé kimono a taky nosíme pásky, od bílého až k černému. Udělal jsem zkoušky za žlutý pásek. Když tam přijdu, tak tam vidím mého kamaráda Pavlíka. Je to skvělý, protože už chodím s dospělýma. Máme tam i dvě holky, ale jinak jsme samí kluci. Na kung-fu se učíme sebeobranu. Učíme se bojové umění a bojujeme proti sobě. Už mě někdo i přepral, ale já taky. Musíme dělat dřepy, lehsedy a kliky. Znám techniky ageuke (kryt), ojcuki (úder), majgery (kop), šuto (sek) a další. V kung-fu je určitá etiketa. Například uklonit se panu trenérovi, když doděláme cvičení. Máme tři trenéry. Měli jsme čtyři, ale jeden trenér si zlomil nohu a nemohl cvičit, tak jsme se bez něho museli obejít. A to je můj koníček. Kung-fu je můj nejlepší sport. Ondra Kodl 4.A

28 BMX Můj koníček je skákání na BMX kole. Už jako malý (asi pětiletý) jsem chtěl BMX kolo. Díval jsem se na kluky a chtěl jsem to zkusit, ale byl jsem ještě hodně malý. A jak jsem měl osmé narozeniny, tak jsem kolo dostal. Měl jsem velikou radost! Bylo tmavě červené a mělo řidítka s orlem. Moc se mi líbilo. Chtěl jsem ho ten den vyzkoušet. Tak jsme šli ven a začal jsem skákat nejdříve na obrubníku a pak na skokánkách u přehrady u bazénu. A ještě než jsem vyjel skákat, dostal jsem helmu s lebkou. BMX kolo je prostě skvělý! Lukáš Kunc 4.A BRUSLENÍ Můj koníček je to, že bruslím v zimě na bruslích na led. Moje brusle jsou bílorůžové a jsou zvětšovací. Bruslí se mi v nich dobře. Když bruslím, stane se někdy, že spadnu, ale to se mi už tak často nestává. Bruslení na ledě se mi prostě líbí. Na bruslích umím bruslit i pozadu. Chodím bruslit s tátou, babičkou a se sestřenicí. Bruslíme někdy i tak, že se chytíme za ruce a jezdíme všichni dohromady. Když je hodně zima, chodíme bruslit někdy i na přehradu. Bruslení se mi opravdu líbí. Natálie Nekvapilová 4.A KERAMIKA Já mám moc ráda keramiku. S tímto koníčkem jsem se seznámila už ve školce. Jednou nám řekla paní vychovatelka, ať si vezmeme hlínu a něco uděláme. Tak jsem si šla ven pro list a udělala jsem svícen na svíčku. Jak jsem přišla domů s mamkou, tak tam čekala babička s dědou a táta. Ukázala jsem jim to a oni mi říkají to máš ale hezký svícen. A jak jsem šla do školy, tak mě přihlásili do kroužku keramiky. Dělala jsem různé věci. K narozeninám mi rodiče koupili keramickou kočičku jako kasičku. Pak jsem si s tou kočičkou hrála a ona jí upadla hlavička. Tak mě n apadlo, že si udělám novou kasičku z keramiky. Ale udělala jsem si ježka. Keramika mě moc baví. Kristýna Rydvalová 4.A

29 sport PLAVECKÝ KURZ 2.A a 3.A Dnes nám skončil plavecký kurz. Teda plavání to je bomba! A koho to nebaví, tak to by mělo! Máte tam skvělé učitelky. A užíváte si to. A když nezlobíte paní plavčici, tak jdete na atrakce. No a ty atrakce jsou tobogán, divoká řeka, vířivka, balón, chodění po vodě no a to není vše. Plavete kraul, prsa a znak. Lovíte puky a kroužky, skáčete do obručí a když jste tam s kámošem, tak si to opravdu užijete. Já tam měla kámošky i kámoše. A když jdete do šatny a do sprchy, tak si tam užijete taky spoustu legrace. Nebo taky v páře. A ve škole si řeknete, že tam určitě chcete zase znova. Pavlínka Dreslerová ze 3.A Nejšikovnější děti získaly průkazku DOBRÝ PLAVEC. Není to jen tak. Takový dobrý plavec musí zvládnout uplavat 400 metrů, vylovit puk z 1.6 metrů, pod vodou uplavat 10 metrů a skočit šipku. Průkazku získali Matěj Koravský ze 2.A a Vojtěch Brabec, Ondřej Halamček a Erik Machanec ze 3.A. PLAVÁNÍ okresní kolo základních a středních škol 2013 Přebory proběhly v plaveckém bazénu. S paní učitelkou Srbovou vyrazila z Mozartovky velká plavecká výprava. Všem dětem děkujeme za reprezentaci naší školy. I.kategorie (1.-3.třída) 25 m znak hoši - 1.místo Puškár Jan (3.B) 23,8 6 x 25 m volný způsob hoši - 1.místo ZŠ Mozartova 2:42,4 celkový výsledek chlapci - 2.místo ZŠ Mozartova Jan Puškár 3.B, Vojtěch Werani 3.B, Lukáš Svačina 3.A, Vojtěch Brabec 3.A, Matěj Koravský 2.A, Ondřej Umlauf 2.A celkový výsledek dívky 7. místo ZŠ Mozartova Adéla Kopicová 1.A, Johana Jirků 3.B, Hana Holovičová 3.B, Simona Zemanová 3.A, Veronika Dáňová 3.A, Lucie Vrbová 3.A, Barbora Janatová 2.A II.kategorie (4.-5.třída) 25 m kraul dívky - 2. místo Strnádková Monika (5.A) 19,0 25 m znak dívky - 4. místo Cermanová Rita (4.B) 25,2 celkový výsledek dívky 3. místo ZŠ Mozartova Monika Strnádková 5.A, Radka Bělíková 5.A, Denisa Lacinová 5.B, Veronika Maříková 5.B, Lucie Kouřilová 4.B, Rita Cermanová 4.B 25 m znak hoši 4.místo Vaníček Jakub (5.A) 24,4 celkový výsledek chlapci - 6. místo ZŠ Mozartova Jakub Vaníček 5.A, Ondřej Lesák 5.A, Filip Černý 5.A, Tomáš Kudrnáč 5.B, Petr Franek 4.A, Lukáš Kramár 4.B

30 sport FLORBAL 2.místo v okresním kole Dne 11. listopadu proběhl v jablonecké městské hale florbalový turnaj žáků prvního stupně základních škol s názvem Školský pohár České pojišťovny. Naše družstvo složené ze žáků 4. a 5. tříd startovalo ve složení: Lukáš Cafourek, Filip Černý, Ondřej Jašek, Ondřej Lesák a Jakub Zappe ze 4.A, Tomáš Kudrnáč a Pavel Medek z 5.B a Klárka Urbanová ze 4.B. Družstvo postoupilo do krajského kola ze druhého místa. Zvítězili florbalisté ze Smržovky. Nejlepšími střelci turnaje byli: Ondra Lesák 17 vstřelených branek, Klárka Urbanová 13 (jediná dívka na turnaji!!!) a Ondra Jašek 8 branek. Všem hráčům a hráčce děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji hodně štěstí do krajského kola. VESELÁ BRUSLIČKA Mgr. Radek Lesák V říjnu jsme jezdili autobusem na zimní stadion na výcvik bruslení. Kdo neměl brusle, mohl si je půjčit v šatně, já brusle mám, protože mě bruslení moc baví. Hlavně jsme museli mít všichni na hlavě helmu, chrániče a teplé rukavice a oblečení. Trenéři nám řekli, jak se máme chovat na ledě, že je musíme poslouchat, aby se nikomu nic nestalo. Když jsme si vzali brusle a vyjeli na led, některým dětem šlo bruslit lépe, jiným hůř. Nejprve nás trenéři učili vstávat po pádu z ledu, pak nás rozdělili do dvou skupin - jednu skupinu vedla paní Petra, druhou skupinu trenér Aleš, u kterého jsem se učil i já. První úkol byl naučit se brzdit, což bylo pro mě jednoduché. Potom jsme se učili jezdit slalom, který nás bavil a podjížděli jsme tyč, abychom se naučili jezdit v předklonu, ale nejvíce nás bavili hry, které jsme hráli na ledě, např. na babu nebo fotbal s pukem. Bavila mě hra, při které jsme bruslili a když Aleš řekl " STOP ", museli jsme se všichni hned zastavit, kdo zastavil poslední, ten vypadl. Do konce výuky jsme si mohli jezdit jak chceme, podél celého stadionu. Po přezutí zpátky do bot jsme šli na autobus do školy, cestou jsme si vyprávěli zážitky z bruslení. Další hodiny na ledě jsme se učili jezdit pozadu, přešlapovat do zatáčky, přešlapovat z jedné nohy na druhou, sbírali jsme předměty z ledu za jízdy i se zabrzděním a různé další techniky bruslení. Hodně nás bavilo učit se jezdit "buřtíky", což je bruslení ve vlnovkách. Na poslední hodině výcviku jsme si všechno opakovali a hráli hodně hry. Na konci poslední hodiny nám trenéři rozdali diplomy a sladkost za odměnu. Celý výcvik mě moc bavil, protože rád jezdím i na kolečkových bruslích. Líbilo se mi všechno, co jsme dělali na ledě a už teď se moc těším na další výcvik, který máme slíbený v druhém pololetí. Honza Machačný 4.B

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Děti a tety z našeho Domova:

Děti a tety z našeho Domova: Všichni jsme prožívali vánoční svátky se svými blízkými, ať už doma nebo na našem Domově. Mnozí z vás o svých Vánocích napsali a namalovali hezké příspěvky: Děti a tety z našeho Domova: Na Štědrý den se

Více

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě Hodiny čtení ve 4. třídě nejsou jen tréninkem a zdokonalováním se v technice čtení. Většina dětí už je výbornými čtenáři, jejich přednes je velmi kvalitní. A že si pamatujeme,

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: František Miker, Lukáš Pěkný, Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina, dne 2. 7.

Více

Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová. Měsíčník jedné třídy březen 2015

Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová. Měsíčník jedné třídy březen 2015 Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová Měsíčník jedné třídy březen 2015 MINI REPORTÉR Mini úvod Pokud již čtete úvod, znamená to, že držíte

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Dan Živna: CO S ODPADY Nikola Komínková CO S ODPADY Dan Živna KONEC SVĚTA Nikola Komínková SÁŇKOVÁNÍ

Dan Živna: CO S ODPADY Nikola Komínková CO S ODPADY Dan Živna KONEC SVĚTA Nikola Komínková SÁŇKOVÁNÍ Dan Živna: CO S ODPADY My doma také recyklujeme odpadky. Sbíráme sklo, papír a plasty. Až toho máme moc, tak to odneseme do sběrných nádob. Nádoby se jmenují: SKLO, PLASTY, PAPÍR. My doma ještě třídíme

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

ŘEPINY 5. aneb páťáci v akci ~ 1 ~ ročník 2013 30.11.2013 číslo 1 NOVINKY VE ŠKOLE. NACVIČUJEME Barbora Jásková PŘEDMĚTY VE ŠKOLE

ŘEPINY 5. aneb páťáci v akci ~ 1 ~ ročník 2013 30.11.2013 číslo 1 NOVINKY VE ŠKOLE. NACVIČUJEME Barbora Jásková PŘEDMĚTY VE ŠKOLE ŘEPINY 5 aneb páťáci v akci ročník 2013 30.11.2013 číslo 1 Vážení čtenáři, dostáváte do rukou první číslo našeho školního časopisu, který pro vás připravuje novinářský kroužek při Základní škole a Mateřské

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

Základní škola. Dolní Vilémovice

Základní škola. Dolní Vilémovice Základní škola Dolní Vilémovice Školní rok 2012 2013 SLOVO ÚVODEM Školní rok 2012 2013 pro malou vilémovskou školičku znamenal mnoho nového. Nová paní ředitelka, nová paní učitelka, vychovatelka Jen ty

Více

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice Duha časopis žáků ZŠ Huštěnovice První číslo Podzim 2013 Obsah: 1. Slovo úvodem 2. Krátká historie školy 3. Jaké byly školy dříve? 4. Co děláme ve škole 5. Paní učitelka 6. Básničky o škole Milí čtenáři,

Více

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!!

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! ročník 5. číslo 3 Únor - Březen 08 vydává: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115. V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! Také zde opět naleznete spoustu zábavy,her,vtipů

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

Projekt. Těšíme se na Vánoce. III. třída Veverky

Projekt. Těšíme se na Vánoce. III. třída Veverky Projekt Těšíme se na Vánoce III. třída Veverky III. třída Veverky školní rok 2013/ 2014 Projekt: Těšíme se na Vánoce Školní vzdělávací program: Rok v přírodě Integrovaný blok: Svátky, tradice a lidové

Více

Když jeden bohatý podnikatel narazil na rybáře, který poklidně seděl opřený o loď a hrál si s dětmi, zděšeně se ho zeptal:

Když jeden bohatý podnikatel narazil na rybáře, který poklidně seděl opřený o loď a hrál si s dětmi, zděšeně se ho zeptal: 1 ZŠ GENERÁLA JANOUŠKA 1006 ŠKOLÁČEK BŘEZEN 2015 4.ČÍSLO Nejdůležitější body: Jaká nebezpečí na vás číhají, když si neumyjete ruce? Předškoláci rádi poslouchají četbu Cesta do pravěku Naše školní knihovna

Více

ať nebojí ježek ani hada

ať nebojí ježek ani hada Soutěž: ze slov utvořte větu oznamovací, rozkazovací, přací a tázací se ať nebojí ježek ani hada Kontrola: Ať se ježek nebojí hada. věta přací Ježku, neboj se hada. věta rozkazovací Ježek se nebojí hada.

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES leden-únor 2015 Co napsali žáci 5. B. Těšíme se na 2. stupeň? Na druhém stupni se

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2008/2009 číslo: 11

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2008/2009 číslo: 11 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2008/2009 číslo: 11 Obsah: Slovo ředitele školy, čertovská škola, Vánoční koncert, vánoční tvoření, dětská tvorba, vyhodnocení sběru

Více

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014 SLOVANOVINY žákovské práce ze Slovanu 2013/2014 VÁNOCE OČIMA ŽÁKŮ Matyáš Třasoň, IX. B ŠTĚDRÝ VEČER U NÁS DOMA Letos stejně jako loni začínáme na hřbitově. Dáme věnce, svíčky na hrob, modlíme se jenom

Více

Soutěže ve školním roce 2011/2012

Soutěže ve školním roce 2011/2012 Soutěže ve školním roce 2011/2012 Termín Název soutěže Umístění 5. říjen Podzimní Kiosk 1. stupeň Výsledky: 1.třídy 1.místo: Stráněl Vojtěch 2.místo: Šmídová Michaela 2.třídy - 2.místo: Nesvadba Tomáš

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 Obsah: Slovo ředitele školy, akce v uplynulém měsíci, dětská tvorba, vyhodnocení sběru Červen 2008 TOCHOVICE 76 262

Více

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu.

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu. FOTBAL Dnes dne 20.dubna se na Hradištském hřišti se odehrál fotbalový zápas mezi třídami ZŠ Hradištko.Všichni hráli moc dobře ale vítěz je jen jedan( 1.A > 1.B-2 Mod=2. Oran-3.=4.-6.

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48 Obsah: Slovo ředitele školy. Zahájení školního roku. vystoupení v domově důchodců vyhodnocení sběru, bludiště a malování.

Více

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo Školtýn Základní škola Týnec nad Labem Ročník 12 2. číslo 2012 2013 Obsah 1. Narozeninová oslava 2. Rozhovor s ředitelem školy 60 let 3. Afrika 4. Mikuláš 5. Vánoční šplh 6. Florbal 7. Kolínská laťka 8.

Více

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě,

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, doprovázené promítáním filmů na interaktivní tabuli. Dvojice ochranářů ze společnosti

Více

Zpracovala Nová Milena - - Ortmanová Kateřina webmaster Vlach Jaroslav

Zpracovala Nová Milena - - Ortmanová Kateřina webmaster Vlach Jaroslav Vánoční Betlémská světýlka nesou se tmou, na stromech září s oblohou, šedý mráz přírodě korunu strojí, na oknech ledové obrazce zdobí. V červeném jablíčku uvidíš hvězdičku, po vodě pustíš z oříšku lodičku,

Více

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní Úkoly předškoláčka, jsou pro nás hračka.. Než půjdu do školy -" minimum předškoláka". Vyzkoušejte si Předškoláci převzato www.predskolaci.cz Písničky a říkanky ze školky Další říkadla, popěvky... na doma

Více

KRONIKA PROSINEC 2014

KRONIKA PROSINEC 2014 KRONIKA PROSINEC 2014 ADVENTNÍ ČAS Adventní čas jsme rozžali symbolickým rozsvícením první svíčky na adventním věnci. Krásný věnec nám věnovala paní Šoupalová, děkujeme. MIKULÁŠ PŘIŠEL K NÁM S napětím

Více

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 24. 6.2011, ročník: 2., č. 4+5 Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková 1 Slovo redaktorů

Více

PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014

PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014 PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014 PODZIM: Cestou ke zdraví 24. 10. 2013 Mluvili jsme o důležitosti správné výživy, hygienických návycích, přečetli jsme si pohádky

Více

ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během prosince a plán akcí na leden 2015.

ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během prosince a plán akcí na leden 2015. Vážení rodiče, ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během prosince a plán akcí na leden 2015. Informace www.gtmskola.cz Spolupráce s Diakonií ČCE a Kmotrovstvím Vážení rodiče,

Více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2970 Identifikátor materiálu Název klíčové aktivity Vzdělávací oblast Vzdělávací předmět / obor Tematický

Více

Slovo úvodem... Milí čtenáři, žáci a. líbit. není jediné. Nové. Jungmannka. Beseda Boj proti drogám

Slovo úvodem... Milí čtenáři, žáci a. líbit. není jediné. Nové. Jungmannka. Beseda Boj proti drogám Z á k l a d n í š k o l a J i h l a v a, J u n g m a n n o v a 6, p ř í s p ě v k o v á o r g a n i z a c e Jungmannka Vydání 3 Slovo úvodem... LISTOPAD 2013 Milí čtenáři, žáci a je také to, že středu

Více

ZŠ Veronské náměstí. Julie Ježková, 15 let Cirkus, 30 30 cm, pastelka

ZŠ Veronské náměstí. Julie Ježková, 15 let Cirkus, 30 30 cm, pastelka Julie Ježková, 15 let Cirkus, 30 30 cm, pastelka Kamila Řezáčová, 13 let Motýl 2, 10 15 cm, voskovka Karolína Černínová, 8 let Když je stromu zima, 21 30 cm, vodovka tuš Karolína Járová, Ondřej Kočí, 13

Více

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslil Vojta Dubný

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslil Vojta Dubný Číslo: 7 Únor Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6 Brechtík Obrázek 1 nakreslil Vojta Dubný Váţení rodiče, drţíte v rukou nové vydání školního časopisu, který je určen Vám i Vašim dětem. Tento časopis bude

Více

Vánoce se kvapem blíží, takže výtvarný den, který se konal 1. prosince 2014 byl opět zaměřen na vánoční téma. Naši klienti - výtvarníci vyráběli

Vánoce se kvapem blíží, takže výtvarný den, který se konal 1. prosince 2014 byl opět zaměřen na vánoční téma. Naši klienti - výtvarníci vyráběli Vánoce se kvapem blíží, takže výtvarný den, který se konal 1. prosince 2014 byl opět zaměřen na vánoční téma. Naši klienti - výtvarníci vyráběli vánoční přáníčka - stříhali, lepili, vyšívali a za pomoci

Více

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015 Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem Září 2015 O čem si přečtete: Zahájení školního roku 2015/2016 Plavání Návštěva útulku

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 68

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 68 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 68 Obsah: Slovo ředitele školy. Zahájení školního roku, naši prvňáčci, vyhodnocení sběru, bludiště a omalovánky. Září

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

PROSINEC. Z pohádky do pohádky. seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv.

PROSINEC. Z pohádky do pohádky. seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv. PROSINEC Z pohádky do pohádky seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv. Štěpán) výroba vánočních předmětů přivítání zimy Prosinec je za vrátky, čekají

Více

Příprava na Vánoce. Mikuláš

Příprava na Vánoce. Mikuláš Příprava na Vánoce Advent Advent je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ

nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ Bělostná pokrývka krajinu tiše zahalila, nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Všechna srdce se vánoční náladou naplnila Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ LYŽAŘSKÝ KURZ 24. 28. 1. 2011

Více

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSE LADA ČESKÁ TELEVIZE blahopřání do obálky pohlednice balicí papíry dárkové tašky dárkové krabičky rozety a stuhy omalovánky pexesa vystřihovánky dopisní papíry diplomy lampiony

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

Úvodník. Volejbalové soustředění

Úvodník. Volejbalové soustředění 1 Úvodník Vítáme vás u dalšího čísla našich Deváťáckých novin. Konec roku je už tady a my deváťáci se připravujeme na to, až v jeho závěru vstoupíme na pódium, řekneme svůj projev a opustíme naši milovanou

Více

Základní škola T. G. Masaryka Vám přeje šťastný nový rok 2015! leden 2015

Základní škola T. G. Masaryka Vám přeje šťastný nový rok 2015! leden 2015 občasník T. G. M. Bílovec Základní škola T. G. Masaryka Vám přeje šťastný nový rok 2015! 1 leden 2015 Vážení rodiče, otevřeli jste náš občasník, který jsme začali vydávat již v loňském roce. Je tematicky

Více

PRACOVNÍ LISTY. Inspirace. každý den si můžeš cvaknout... a témata pro MŠ

PRACOVNÍ LISTY. Inspirace. každý den si můžeš cvaknout... a témata pro MŠ PRACOVNÍ LISTY Inspirace a témata pro MŠ každý den si můžeš cvaknout... Spojování Rozebírání Když spojujete dva dílky k sobě, cvaknutím se přesvědčíte, že jsou pevně spojeny. Pokud chcete rozebrat dva

Více

VLŠ 2011 docházka doplněná

VLŠ 2011 docházka doplněná VLŠ 0 docházka doplněná Záznamový list o účasti ve VLŠ 0 Družstvo č. Maňák Jaroslav Bušanský Petr Bártů David Coufal Vojtěch Fichtnerová Adéla Hajský Stanislav Horáček Denis Hůlková Anna Karpíšek Matěj

Více

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v HASIČI VE ŠKOLE Dne 28. 5. 2010 to vypadalo, jakoby v naší škole hořelo. Uslyšeli jsme sirénu, do tříd přišli hasiči v maskách a vyváděli nás ven. Před školou stojí hasičské auto. Co se děje? Snad nehoří?!

Více

Zima VY_12_INOVACE_PRV.123.10

Zima VY_12_INOVACE_PRV.123.10 Zima VY_12_INOVACE_PRV.123.10 Mgr.Charlotta Kurcová srpen 2011 březen 2012 Já a můj svět, Prvouka 1. 3.ročník Téma: Zima Podtéma: počasí, vhodné oblečení, svátky v zimě, zimní aktivity a sporty. Anotace:

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

ŠKOLÁČEK ROZHOVOR ZEPTALI JSME ADVENTNÍ SETKÁNÍ ZÁBAVA AKTUALITY PRÁCE ŽÁKŮ. časopis č.2 2014/2015

ŠKOLÁČEK ROZHOVOR ZEPTALI JSME ADVENTNÍ SETKÁNÍ ZÁBAVA AKTUALITY PRÁCE ŽÁKŮ. časopis č.2 2014/2015 ŠKOLÁČEK časopis č.2 2014/2015 ADVENTNÍ SETKÁNÍ ROZHOVOR ZÁBAVA ZEPTALI JSME SE AKTUALITY PRÁCE ŽÁKŮ KDY? KDE? CO? Dne 2.12.2014 se v areálu naší školy konalo Adventní setkání. Každá třída se podílela

Více

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY REDAKČNÍ RADA Tereza Dobrá, Kristýna Mikotová, Martin Stryja, Eliška Kuželová, Ema Vrbová, Jakub Veverka, Kristýna Júdová, Sandra Švecová, Pavlína Krenciva, Barbora Turková, Anna Marie Hořejší OBSAH PROJEKT

Více

Exkurze do Želešic - 20.4.2010

Exkurze do Želešic - 20.4.2010 Exkurze do Želešic - 20.4.2010 Byli jsme pozváni na exkurzi do naší kmenové školy MŠ a ZŠ Želešice. Pan ředitel nás provedl celou velkou školu a ukázal nám všechny místnosti. Od tříd, učeben, kabinetů,

Více

Sport Atletika. Vybíjená KVĚTEN-ČERVEN 2014. Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1.

Sport Atletika. Vybíjená KVĚTEN-ČERVEN 2014. Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1. KVĚTEN-ČERVEN 2014 Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1. stupně vydali do divadla. Představení bylo o paní Krásihaldě, která měla dvě opice Máňu a Fráňu.

Více

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová Číslo: 6 Listopad Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6 Brechtík Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová Vážení rodiče, držíte v rukou nové vydání školního časopisu, který je určen Vám i Vašim dětem. Tento časopis

Více

Exkurze do Galerie moderního umění v HK

Exkurze do Galerie moderního umění v HK Vážení čtenáři, jsme velice rádi, že držíte v rukou náš časopis. Vydáváme ho proto, abychom vás informovali o tom, co se v naší škole děje, a taky proto, že vás chceme pobavit v našich kvízech. Hodně jsme

Více

Obsah: Slovo ředitele školy, krouţky v naší škole, akce v uplynulém měsíci, ţákovská literární tvorba,

Obsah: Slovo ředitele školy, krouţky v naší škole, akce v uplynulém měsíci, ţákovská literární tvorba, ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 2 Obsah: Slovo ředitele školy, krouţky v naší škole, akce v uplynulém měsíci, ţákovská literární tvorba, ÚNOR 2008 1

Více

FAIR PLAY 2013 Nadílka našich dílek 2012 Nejlepší školní časopis florbalisté krajské eliminace Nejlepší školní časopis roku Kinderiády

FAIR PLAY 2013 Nadílka našich dílek 2012 Nejlepší školní časopis florbalisté krajské eliminace Nejlepší školní časopis roku Kinderiády Krátké zprávy V říjnu se rozjely nominace do FAIR PLAY 2013. Z 1.stupně byli nominováni Tereza Procházková z 5.B za odevzdání nalezeného mobilu, Zuzana Osobová a Markéta Brožová z 5.A za odevzdání nalezené

Více

Program stimulace vývoje jazykových schopností dětí

Program stimulace vývoje jazykových schopností dětí Program stimulace vývoje jazykových schopností dětí Univerzita Hradec Králové Pedagogická fakulta Katedra speciální pedagogiky a logopedie Vývoj jazykových schopností u dětí předškolního věku Diplomová

Více

Ž E N K L A V S K É INFORMACE PRO OB

Ž E N K L A V S K É INFORMACE PRO OB OBECNÍ ŽENKLAVSKÝ ÚŘAD ZPRAVODAJ ŽENKLAVA VYDÁVÁ Ž E N K L A V S K É INFORMACE PRO OBČANY PROSINEC 2014 Keramická dílna s rodiči v MŠ Štrůdlování v ZŠ INFORMACE Z OBECNÍHO ÚŘADU 1. Složení obecního zastupitelstva

Více

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost Cesta do Zagarola Město Zagarolo, které je partnerským městem obce Nelahozeves, pozvalo zastupitele naší obce a ţáky nelahozeveské školy na návštěvu. Zastupitelé zde byli na oficiální návštěvě. Ţáci byli

Více

ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan

ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková

Více

PLÁN ZÁJMOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ČINNOSTI VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014

PLÁN ZÁJMOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ČINNOSTI VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014 PLÁN ZÁJMOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ČINNOSTI VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014 Plán je rozvržen do 4 bloků na 4 roční období: podzim, zima, jaro, léto. Náměty činností v průběhu jednotlivých ročních období Všechny výchovné

Více

Co si vybavím, když se řeknou Vánoce?

Co si vybavím, když se řeknou Vánoce? strana: 1 Co si vybavím, když se řeknou Vánoce? 7. ročník Ivet: Vybaví se mi, že jsme s rodinou spolu a vybaví se mi dárky a cukroví. Budu slavit Vánoce, je to můj nejoblíbenější den v roce spolu s mými

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 33

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 33 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 33 Obsah: Slovo ředitele školy, Tochováček má narozeniny, vysvědčení, kloboukový den, plavání, vyhodnocení sběru. Únor

Více

Básnička o mandarince. Mandarinka je opravdu dobrá, barva její je oranžová. Vitamíny má, proto mi tak chutná. Básnička o mrkvi

Básnička o mandarince. Mandarinka je opravdu dobrá, barva její je oranžová. Vitamíny má, proto mi tak chutná. Básnička o mrkvi Básnička o mandarince Básnička o mrkvi U nás doma na zahradě, vedle sebe v jedné řadě, mrkvička si v zemi leží, šťavnatá a krásně svěží. Oranžová se zelenými vlasy, kandidátka na královnu krásy, křupavá

Více

Oficiální výsledky. Poř. Stč Jméno Klub Čas Ztráta

Oficiální výsledky. Poř. Stč Jméno Klub Čas Ztráta 2. března 2013 Plavy SKI Plavy Filounská KRÁVA veřejný závod v obřím slalomu Ředitel závodu: Oficiální výsledky Bulva Jaromír Předžákyně 1. 42 RAJNOCHOVÁ Barbora SK Ještěd 50.71 2. 58 SALAČOVÁ Karolína

Více

Azylový dům provoněl vůní čokoládových muffinů, které jsme se naučili péct s rodiči a dětmi.

Azylový dům provoněl vůní čokoládových muffinů, které jsme se naučili péct s rodiči a dětmi. 7.1. 2013 PEČENÍ ČOKOLÁDOVÝCH MUFFINŮ Azylový dům provoněl vůní čokoládových muffinů, které jsme se naučili péct s rodiči a dětmi. 7. 2. 2013 NÁVŠTĚVA NÍZKOPRAHOVÉHO ZAŘÍZENÍ Společně s dětmi jsme navštívili

Více

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová Již 7. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohli pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Během celého týdne

Více

Výsledky atletických závodů - 4.10. 2014 40 m dívky Kategorie 2009 a mladší 40 m dívky Kategorie 2007-2008 40 m dívky Kategorie 2005-2006

Výsledky atletických závodů - 4.10. 2014 40 m dívky Kategorie 2009 a mladší 40 m dívky Kategorie 2007-2008 40 m dívky Kategorie 2005-2006 Výsledky atletických závodů - 4.10. 2014 40 m dívky 1 Vivien René Knapová 2009 Akademie Praha 6 8,7 2 Barbora Hejnová 2009 ASK Slavia Praha 9,2 3 Isabella Sekyrová 2009 Akademie Praha 6 11,6 40 m dívky

Více

Kronika školní rok 2006/2007

Kronika školní rok 2006/2007 Kronika školní rok 2006/2007 Střední škola a Základní škola Pionýrů 767, Frýdek Místek 738 02 pracoviště Pržno Odloučené pracoviště Pržno, Ústav sociální péče Náš Svět. Začal nám Nový školní rok 2006/2007

Více

CZ.1.07/1.4.00/21.1920

CZ.1.07/1.4.00/21.1920 VÁNOCE V EVROPĚ Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Č. DUMu: VY_32_INOVACE_17_19 Tématický celek: Evropa a Evropané Autor: Hana Londová Datum:

Více

VÁNOCE. Život jako leporelo, registrační číslo CZ.1.07/1.4.00/21.3763. Autor: Mgr. Alena Ticháčková Datum: 9. 12. 2014 Cílový ročník: 2.

VÁNOCE. Život jako leporelo, registrační číslo CZ.1.07/1.4.00/21.3763. Autor: Mgr. Alena Ticháčková Datum: 9. 12. 2014 Cílový ročník: 2. VÁNOCE Život jako leporelo, registrační číslo CZ.1.07/1.4.00/21.3763 Autor: Mgr. Alena Ticháčková Datum: 9. 12. 2014 Cílový ročník: 2. ročník Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor:

Více

PRímEstské tábory se školkou

PRímEstské tábory se školkou PRímEstské tábory se školkou Stejně jako v letech 2007, 2008, 2009, 2010 připravujeme pro Vaše děti Příměstské tábory Sluníčka se školkou 2011. PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY SLUNÍČKA SE ŠKOLKOU VE ŽLUTÝCH LÁZNÍCH

Více

BÁSNIČKY VÁNOCE JSOU TADY...

BÁSNIČKY VÁNOCE JSOU TADY... REDAKČNÍ RADA Hana Fröhlichová (4.A) Jana Hanzlíková (4.A) Matěj Mach (4.A) David Veltruský (5.A) Tereza Poštulková (5.A) Klára Červenková (5.A) Tereza Šobková (5.A) Eliška Suldovská (6.A) Veronika Břendová

Více

VYSOČINA CUP PODZIM 2014 Strana 2 z 32. Účast oddílů : Závodníci Starty Závodníci Starty

VYSOČINA CUP PODZIM 2014 Strana 2 z 32. Účast oddílů : Závodníci Starty Závodníci Starty VYSOČINA CUP PODZIM 2014 Strana 2 z 32 Účast oddílů : Přihlášení Přijatí Oddíl Závodníci Starty Závodníci Starty Muži Ženy Celk. Muži Ženy Celk. Muži Ženy Celk. Muži Ženy Celk. JPK 16 14 30 34 30 64 16

Více

Závody Aliance dětského plavání 20. dubna 2013. Výsledková listina

Závody Aliance dětského plavání 20. dubna 2013. Výsledková listina Závody Aliance dětského plavání 20. dubna 2013 Praha, Výstaviště Holešovice Výsledková listina 20. 4. 2013 Aliance dětského plavání Ročník 2008: Kraulové nohy s deskou 25 m Pořadí: Jméno: Klub: čas 1 Emma

Více

Úvodník. Valná hromada TJ Sokol Senožaty. Sobotní volejbalový turnaj v tělocvičně naší školy

Úvodník. Valná hromada TJ Sokol Senožaty. Sobotní volejbalový turnaj v tělocvičně naší školy 1 Úvodník Už se to blíží. Ptáte se co? No přece pololetí. Pro nás deváťáky je tohle vysvědčení hodně důležité. Proto jsme celé první pololetí důsledně studovali, abychom měli co nejlepší prospěch, případně

Více

Připravili jsme praktickou burzu letního oblečení pro děti i rodiče v Azylovém domě.

Připravili jsme praktickou burzu letního oblečení pro děti i rodiče v Azylovém domě. 13.7. 2012 Burza oblečení Připravili jsme praktickou burzu letního oblečení pro děti i rodiče v Azylovém domě. 17.7.2012 Setkání s paní psycholožkou a individuálně jim pomohla s jiným pohledem na problémy,

Více

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku.

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. Základní škola Ořech a její KFOŠ Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. V pondělí 17. prosince to ráno s naším vánočním výletem do Prahy nevypadalo moc dobře. Pršelo. Vyjeli jsme

Více

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK Školní zpravodaj ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK 1/2009-2010 Jsme zpět! Po dvouměsíční přestávce s vámi opět zasedáme do školních lavic. Prázdniny uplynuly jako voda a je to tu zase. ŠKOLA! A s ní opět náš časopis,

Více

závod č. 62 Sjezdy v Č. Krumlově + MČRd + 1. ČPž řeka Vltava - Český Krumlov

závod č. 62 Sjezdy v Č. Krumlově + MČRd + 1. ČPž řeka Vltava - Český Krumlov Eskymo verze: 1.5.1 Název závodu: Místo závodu: Pořadatel: SK vltava Český Krumlov Ředitel závodu: Lenka Lagnerová Vrchní rozhodčí: Luděk Roleček Datum závodu: 08.06.14 Číslo závodu: 62 BHZ: 4 Disciplína:

Více

David Hrdina POCHVALA ŘEDITELE ŠKOLY

David Hrdina POCHVALA ŘEDITELE ŠKOLY David Hrdina žákyni žákovi třídy 8. A za celoroční výpomoc při sběrových i školních akcích a za příkladnou pracovnitost v pracovních činnostech Jan Klíma žákyni žákovi třídy 8. A za celoroční výpomoc při

Více

STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (postřehy žáků mediální výchovy) p. uč.. Křesťanová Disciplíny: kliky, lehsedy, trojskok, hod, švihadlo Čestný host: Eliška Krupnová bronzová mistryně

Více

VÝSLEDKOVÁ LISTINA Pohár města Benešova

VÝSLEDKOVÁ LISTINA Pohár města Benešova Disciplína: VzPu (vleže) 30 Pořadatel SSK 0175 Benešov do 12 let 1 Míšek Karel 37896 0348 ASK Brandýs 1999 99 100 98 297 I 2 Nepejchal Filip 37922 0045 DDM Kolín 1999 99 98 99 296 I 3 Gürtler Filip 37892

Více

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Šablona č. II, sada č. 2 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Český jazyk a literatura Jazyková výchova Psaní velkých písmen Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Ročník 2. Anotace

Více

PŘEDLOŽKY, SPOJKY, ČÁSTICE A CITOSLOVCE. Jméno Datum. 1. Ke stolečku vymysli a dopiš předložky tak, aby byly na správném místě.

PŘEDLOŽKY, SPOJKY, ČÁSTICE A CITOSLOVCE. Jméno Datum. 1. Ke stolečku vymysli a dopiš předložky tak, aby byly na správném místě. PŘEDLOŽKY, SPOJKY, ČÁSTICE A CITOSLOVCE Jméno Datum 1. Ke stolečku vymysli a dopiš předložky tak, aby byly na správném místě. 2. Vyhledej ve větách předložky a barevně je podtrhni. V rybníku se proháněli

Více