CardLess + Uživatelský manuál. Verze beevendo s.r.o. Radlická 740/113d CZ Praha

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "CardLess + Uživatelský manuál. Verze 1.03. beevendo s.r.o. Radlická 740/113d CZ-158 00 Praha 5. +420 226 227 000 info@beevendo.com www.beevendo."

Transkript

1 CardLess + Uživatelský manuál Verze 1.03 Strana 1 (celkem 24)

2 Obsah OBSAH ÚVOD INSTALACE APLIKACE INSTALACE DO TELEFONU S OS ANDROID PRVNÍ SPUŠTĚNÍ TELEFON S OS ANDROID VĚRNOSTNÍ KARTY PŘIDÁNÍ NOVÉ KARTY PŘEDLOŽENÍ KARTY SPRÁVA KARET OBCHODY VYHLEDÁVÁNÍ OBCHODŮ ZOBRAZENÍ SEZNAMU NALEZENÝCH OBCHODŮ DETAIL OBCHODU JEDINEČNÁ NABÍDKA SEZNAM IKON Strana 2 (celkem 24)

3 1. Úvod Vážený uživateli, vítejte v aplikaci CardLess+. Na stránkách tohoto manuálu Vás s naší mobilní aplikací v krátkosti seznámíme a provedeme Vás jejími nejdůležitějšími součástmi. Pevně věříme, že se Cardless+ stane nedílnou součástí Vašeho denního nakupování a že tak získáte ještě větší požitek při čerpání výhod ze svých věrnostních karet. V případě, že byste se s námi chtěli spojit a zanechat nám na aplikaci CardLess+ zpětnou vazbu, neváhejte navštívit naše internetové stránky a zašlete nám pomocí kontaktního formuláře Váš názor. Sledovat nás samozřejmě můžete také na sociálních sítích Facebook, Google+ a Twitter. Váš tým CardLess+ 2. Instalace aplikace Aplikaci CardLess+ lze provozovat na všech mobilních telefonech s operačním systémem Android (verze 2.2 a vyšší), ios a Windows Phone 7. V následujících kapitolách Vás podrobněji provedeme jednotlivými kroky instalace aplikace CardLess+ do Vašeho mobilního telefonu. 2.1 Instalace do telefonu s OS Android Verzi aplikace CardLess+, určenou pro mobilní telefony s operačním systémem Android, můžete bezplatně získat pouze na internetovém portálu Google Play (https://play.google.com). K jejímu stažení je vyžadována registrace uživatelského účtu na portálu Google, jeho provázání s Vaším mobilním telefonem a samozřejmě aktivní připojení z telefonu k internetu. Připojení k internetu bude vyžadováno rovněž při prvním spuštění aplikace a občas i při jejím běžném využití. 1) Nemáte-li vytvořen uživatelský účet na portálu Google, zaregistrujte jej na internetové adrese https://accounts.google.com. 2) V mobilním telefonu ověřte, zda je telefon provázán s účtem z předchozího kroku: V systémovém menu telefonu klikněte na ikonu Nastavení a dále zvolte volbu Účty a synchronizace. V sekci Správa účtů by měl být zobrazen Váš uživatelský účet na portálu Google. Pokud se zde účet nezobrazuje, klikněte na tlačítko Přidat účet a dále postupujte dle zobrazených instrukcí. 3) Nyní v mobilním telefonu vyhledejte a spusťte aplikaci Obchod play. Není-li aplikace Obchod play nainstalována, můžete ji získat dle návodu na internetové adrese 4) V aplikaci Obchod play ověřte, zda je zde účet z kroku č. 3 zvolen jako aktivní: V menu aplikace klikněte na volbu Účty, zobrazí se seznam všech Vašich účtů na portálu Google, které jsou s mobilním telefonem provázány. Není-li zde účet z kroku č. 3 zvolen jako aktivní, vyberte jej. V případě, že je tímto způsobem účet aktivován poprvé, zobrazí se smluvní podmínky služby Google Play, které je zapotřebí potvrdit. 5) Nyní je Váš mobilní telefon připraven ke stažení a instalaci aplikace CardLess+. V aplikaci Obchod play vyhledejte CardLess+, klikněte na odkaz Stáhnout a poté na odkaz Přijmout a stáhnout. Po stažení bude aplikace automaticky nainstalována a zobrazí se volba pro její okamžité spuštění. Strana 3 (celkem 24)

4 2.1.1 Alternativní způsoby instalace CardLess+ V případě, že se Vám nedaří nainstalovat aplikaci CardLess+ do mobilního telefonu výše popsaným způsobem, můžete se pokusit o některý z alternativních způsobů instalace. Splnění kroků č. 1 4 z předchozí kapitoly je však i zde nezbytné a navíc alternativní postupy mohou fungovat pouze v případě, jste v minulosti již pod v těchto krocích použitým uživatelským účtem úspěšně použili aplikaci Obchod play ke stažení libovolné jiné aplikace Stažení prostřednictvím internetového prohlížeče v mobilním telefonu V mobilním telefonu navštivte pomocí internetového prohlížeče stránky https://play.google.com, kde se přihlaste pod výše uvedeným uživatelským účtem a vyhledejte zde aplikaci CardLess+. Pro vyhledání aplikace CardLess+ na portálu Google Play můžete také použít odkaz Install Now, který naleznete na našich internetových stránkách https://www.cardlessplus.com/download. Po vyhledání aplikace klikněte na odkaz INSTALL, zobrazí se dialog pro její stažení. V dialogu se zobrazuje rozbalovací seznam nazvaný SEND TO, který obsahuje všechny Vaše mobilní telefony, kterou jsou provázány s uživatelským účtem pod kterým jste právě přihlášeni a do kterých lze nyní aplikaci stáhnout. Zvolte příslušný telefon a klikněte na odkaz INSTALL. V případě, že jste v seznamu SEND TO zvolili jiný mobilní telefon, než ze kterého právě pracujete, bude do něj aplikace automaticky stažena jakmile se tento telefon připojí k internetu Stažení prostřednictvím internetového prohlížeče z počítače Tento způsob instalace je zcela shodný s předchozím způsobem, pouze místo mobilního telefonu použijte jakýkoliv počítač s připojením k internetu Stažení vyfocením QR kódu V nejrůznějších obchodech nebo obchodních centrech se můžete setkat s našimi papírovými letáky, na kterých se vyskytuje tzv. QR kód. Ten může vypadat např. takto: Je-li Váš mobilní telefon vybaven kvalitním fotoaparátem a čtečkou QR kódů (čtečku QR kódů můžete také bezplatně získat na portálu Google Play), vyfotografujte QR kód na letáku. Následně Vám Váš telefon nabídne možnost připojit se k portálu Google Play pomocí internetového prohlížeče nebo aplikace Obchod play a stáhnout aplikaci CardLess+. Samotné stažení se již shoduje s výše uvedenými postupy. Strana 4 (celkem 24)

5 3. První spuštění 3.1 Telefon s OS Android Po prvním spuštění aplikace bude zobrazena obrazovka jako na obrázku č. 1, která slouží k zadání základních informací o uživateli, nastavení komunikačního jazyka a potvrzení licenčního ujednání. Po vložení požadovaných údajů a potvrzení licenčního ujednání se tato obrazovka již při příštím spuštění aplikace nebude zobrazovat. Veškeré zadané informace, nastavení a souhlas s licenčním ujednáním lze však samozřejmě kdykoliv změnit. Věnujte, prosím, co největší pozornost vyplnění požadovaných údajů. Díky jejich správnosti získáte pouze služby, o které skutečně máte zájem. Vložením požadovaných údajů Vás podrobněji provedou následující kapitoly. 1 - obrazovka Nastavení Strana 5 (celkem 24)

6 3.1.1 Profil uživatele Na obrazovce Nastavení klikněte na tlačítko Profil, zobrazí se stejnojmenná obrazovka jako na obrázku 2. Na této obrazovce zadejte své pohlaví, rok svého narození a poté klikněte na tlačítko Záliby, zobrazí se obrazovka jako na obrázku 3 na následující straně. 2 - obrazovka Profil Strana 6 (celkem 24)

7 Profil uživatele - záliby Na této obrazovce označte všechny Vaše záliby či oblíbené koníčky. Na základě jejich výběru budete dostávat pouze ta obchodní sdělení nebo zajímavé nabídky, o které skutečně máte zájem. Váš výběr musí povinně obsahovat alespoň jednu položku a potvrdíte jej kliknutím na ikonu fajfky v pravém horním rohu aplikace. Po potvrzení výběru bude opět zobrazena obrazovka Nastavení. 3 - obrazovka Záliby Strana 7 (celkem 24)

8 3.1.2 Nastavení jazyka Kliknutím na tlačítko Jazyk na obrazovce Nastavení se zobrazí obrazovka jako na obrázku č. 4 Zde si můžete zvolit jazyk, ve kterém si přejete s aplikací CardLess+ komunikovat. Ve výchozím stavu je komunikační jazyk aplikace nastaven v souladu s nastavením Vašeho telefonu. V případě, že aplikace nepodporuje jazyk, který máte v nastavení svého telefonu zvolen, je automaticky vybrána angličtina. V současné době je aplikací CardLess+ podporováno deset světových jazyků: český jazyk slovenský jazyk anglický jazyk německý jazyk polský jazyk ruský jazyk maďarský jazyk italský jazyk francouzský jazyk španělský jazyk 4 - volba jazyka Strana 8 (celkem 24)

9 3.1.3 Země Hodnota v poli Země na obrazovce Nastavení indikuje zemi, ve které se nachází vysílač mobilního operátora, k němuž je Váš mobilní telefon právě připojen. V závislosti na této hodnotě jsou aplikaci CardLess+ při synchronizaci dat se serverem předávána pouze relevantní data a nedochází tak zbytečně k jejich nadměrným přenosům. Hodnotu v poli Země nelze manuálně změnit Licenční ujednání Nyní na obrazovce Nastavení klikněte na tlačítko Licenční ujednání. Zobrazí se stejnojmenný dokument ve zvoleném komunikačním jazyce aplikace CardLess+. Dokument si pečlivě přečtěte, jeho plné znění a další související dokumenty naleznete na našich internetových stránkách Souhlasíte-li s obsahem licenčního ujednání, zaškrtněte na obrazovce Vašeho telefonu pole Souhlasím s podmínkami a celou akci potvrďte kliknutím na tlačítko OK. Zaškrtnutím pole dáváte najevo souhlas s plným zněním licenčního ujednání. Souhlas s licenčním ujednáním je nutnou podmínkou pro užívání a technickou použitelnost aplikace. Lze jej kdykoliv odvolat odškrtnutím a potvrzením pole Souhlasím s podmínkami a v okamžiku jeho odvolání dojde k deaktivaci a znefunkčnění aplikace do doby jeho opětovného udělení Registrace aplikace na serveru Po vyplnění všech požadovaných údajů na obrazovkách Profil, Jazyk a Licenční ujednání klikněte v pravém horním rohu obrazovky Nastavení na ikonu fajfky. Následně dojde k registraci zadaných dat na serveru, bude Vám přiděleno unikátní identifikační číslo a dojde ke zprovoznění dalších částí aplikace. Přejete-li si zobrazit unikátní identifikační číslo, které Vám bylo přiděleno, klikněte v telefonu na tlačítko menu (toto tlačítko je fyzicky součástí telefonu, nikoliv aplikace). Zobrazí se menu, ve kterém zvolte možnost Profilové No Synchronizace dat Pro zachování maximálně funkčního obsahu ve Vaší aplikaci je nezbytné provést čas od času její synchronizaci se serverem. Během synchronizace je na serveru aktualizován Váš uživatelský profil a seznam Vašich věrnostních karet, dojde-li zde ke změnám. Na straně mobilního telefonu je pak aktualizována databáze obchodů Automatická synchronizace Synchronizace probíhá automaticky na pozadí v nočních hodinách. Není-li v tu dobu Váš telefon připojen k internetu, provede se synchronizace při první příležitosti, kdy bude připojení k internetu opět detekováno a zároveň na něm bude aplikace CardLess+ spuštěna Manuální synchronizace Synchronizaci dat se serverem lze samozřejmě vyvolat také manuálně. K manuálnímu vyvolání synchronizace dojde vždy po kliknutí na ikonu fajfky v pravém horním rohu obrazovky Nastavení. Synchronizaci můžete vyvolat také kliknutím na tlačítko menu (tlačítko je fyzicky součástí telefonu, nikoliv aplikace). Dojde tak k zobrazení menu, ve kterém zvolte volbu Synchronizace dat Aktualizace verze aplikace Aplikaci CardLess+ se samozřejmě snažíme neustále zlepšovat a vyhovět tak více Vašim potřebám. Vzhledem k tomu Vás aplikace může občas vyzvat k aktualizaci na novější verzi, přičemž některé aktualizace mohou být povinné a bez přechodu na novější verzi přestane Vaše aplikace fungovat. Aktualizace jsou samozřejmě bezplatné. Strana 9 (celkem 24)

10 4. Věrnostní karty Na obrazovce Moje karty jako na obrázku č. 5 se Vám budou zobrazovat všechny věrnostní karty, které si do aplikace postupně přidáte. Do seznamu karet jsme nechali vložit užitečnou funkci, která Vaše karty řadí primárně dle četnosti jejich používání a sekundárně pak dle abecedního pořadí. Nestane se Vám tedy, že karta, kterou každý den používáte, zapadne v seznamu mezi ostatními kartami a Vy budete muset trávit dlouhé minuty jejím hledáním. 5 - obrazovka Moje karty Strana 10 (celkem 24)

11 4.1 Přidání nové karty Po prvním spuštění aplikace CardLess+ je seznam karet logicky prázdný. Nyní Vám krok za krokem předvedeme systém přidání další karty, který je stále stejný, ať zadáváte kartu první nebo třeba devadesátou devátou. V pravém horním rohu aplikace klikněte na ikonu se symbolem +. Zobrazí se obrazovka Nová věrnostní karta jako na obrázku 6. Do prvního rámečku zadejte název vydavatele Vaší věrnostní karty, kterou si přejete přidat do aplikace. Nachází-li se tato společnost v naší databázi, stačí zadat několik prvních znaků a v poli se zobrazí našeptávač se seznamem záznamů vyhovujících zadanému výrazu. Pokud se zadávaná společnost v naší databázi nenachází, ničemu to nevadí a aplikace Vám povolí vložit libovolný název. Ve druhém rámečku zvolte zemi, ve které byla věrnostní karta vydána. Volba země zde může být klíčovým atributem pro správné vygenerování čárového kódu karty. Vlastníte-li více věrnostních karet od stejné společnosti, které byly vydány v různých zemích, budete je moci od sebe odlišit v seznamu karet pomocí vlaječky příslušné země. Nyní zvolte způsob, jakým si do aplikace přejete přidat číslo karty. To lze učinit buď jeho opsáním nebo naskenováním čárového kódu na kartě. Obě varianty jsou téměř rovnocenné, číslo karty je vždy zakódováno v jejím čárovém kódu. Obě možnosti jsou podrobněji popsány v následujících dvou kapitolách. Po vložení čísla karty klikněte v pravém horním rohu obrazovky Nová věrnostní karta na ikonu fajfky. Zobrazí se opět obrazovka Moje karty a právě vložená karta se bude zobrazovat v seznamu karet. 6 - obrazovka Nová věrnostní karta Zobrazuje-li se v seznamu u karty logo jejího vydavatele, znamená to, že tato společnost je naším partnerem a můžete tak získat některé další výhody. Seznam všech našich partnerů naleznete na našich internetových stránkách Strana 11 (celkem 24)

12 4.1.1 Vložení čísla karty Přejete-li si číslo karty opsat do aplikace CardLess+ ručně, klikněte na obrazovce Nová věrnostní karta na tlačítko Ručně. Zobrazí se obrazovka jako na obrázku 7. Do jediného vstupního pole, které se na obrazovce nachází, číslo karty pečlivě opište a klikněte na tlačítko OK. Zobrazí se opět obrazovka Nová věrnostní karta, kde bude zadané číslo zobrazeno. 7 - vložení čísla karty Strana 12 (celkem 24)

13 4.1.2 Naskenování čárového kódu karty Přejete-li si vložit do aplikace číslo karty naskenováním jejího čárového kódu, klikněte na obrazovce Nová věrnostní karta na tlačítko Vyfoťte. Tím dojde k aktivaci fotoaparátu ve Vašem mobilním telefonu. Zaměřte fotoaparát na čárový kód na kartě a nechte jej zaostřit. Po chvíli dojde k vyfocení čárového kódu a automaticky se zobrazí obrazovka Nová věrnostní karta, kde se ve spodním poli bude zobrazovat číslo karty. Zobrazené číslo karty vždy porovnejte s číslem přímo na kartě. Vzhledem k různé kvalitě fotoaparátů v mobilních telefonech, v závislosti na světelných podmínkách nebo kvalitě snímaného podkladu se může stát, že se číslo nebude shodovat. V tom případě se pokuste vyfotit čárový kód znovu, případně jej opište ručně, viz předchozí kapitola. 8 - skenování čárového kódu karty Strana 13 (celkem 24)

14 4.2 Předložení karty Přejete-li si při nákupu zboží, služeb či jiné příležitosti uplatnit Vaši věrnostní kartu, klikněte v seznamu karet na obrazovce Moje karty na příslušnou kartu. Zobrazí se detail karty jako na obrázku 9. Detail karty vždy obsahuje její název, čárový kód (bar code) a číslo karty. Aby byl čárový kód karty lépe čitelný pro optické čtečky v obchodech, je zobrazován na šířku obrazovky. Možnost sejmutí čárového kódu je závislá na vybavení prodejny, kde se kartu snažíte uplatnit. Starší typy pokladních čteček nemusejí umožňovat snímání čárového kódu z displeje telefonu. 9 - detail karty Strana 14 (celkem 24)

15 4.3 Správa karet Přejete-li si upravit v detailu některé karty název jejího vydavatele nebo číslo, klikněte na obrazovce Moje karty v jejím pravém horním rohu na ikonu tužky. U všech karet v seznamu se zobrazí ikona s ozubenými koly, vyhledejte příslušnou kartu a na ikonu klikněte. Zobrazí se obrazovka Upravit název karty, která je vizuálně shodná s obrazovkou Nová věrnostní karta na obrázku 6. Stejným způsobem, jaký je popsán v kapitole 4.1 Přidání nové karty, proveďte požadované změny. Rozhodnete-li se pro odstranění některé karty ze svého seznamu věrnostních karet, klikněte na obrazovce Moje karty v jejím pravém horním rohu na ikonu tužky. Na obrazovce se opět v jejím pravém horním rohu zobrazí mj. ikona koše, na kterou klikněte. Nyní se ikona koše zobrazí u každé karty v seznamu, vyhledejte příslušnou kartu a na ikonu klikněte. Dvakrát po sobě se zobrazí potvrzovací dialog s dotazem, zda si opravdu přejete kartu odstranit. Dialog v obou případech potvrďte. Strana 15 (celkem 24)

16 5. Obchody Na obrazovce Obchody jako na obrázku máte možnost využít náš vyhledávač obchodů. Vyhledávač Vám pomůže nalézt nejbližší obchod a zároveň Vám o něm poskytne základní informace jako například telefonní kontakty či přehled otevírací doby. Naši databázi obchodů pravidelně rozšiřujeme a aktualizujeme. Přejete-li si mít po ruce vždy čerstvá data, doporučujeme aplikaci CardLess+ alespoň občas synchronizovat se serverem. Kromě vyhledávacího okna můžete na obrazovce Obchody nalézt též až dvě jedinečné nabídky, které pro Vás připravili naši partneři. Nabídkám se budeme věnovat v kapitole obrazovka Obchody Strana 16 (celkem 24)

17 5.1 Vyhledávání obchodů Pro vyhledání konkrétního obchodu zadejte do vyhledávacího pole na obrazovce Obchody jeho název nebo kategorii zboží, která Vás zajímá. Seznam všech kategorií zboží, dle kterých lze vyhledávat, naleznete v kapitole Abychom Vám vyhledávání obchodů usnadnili, zobrazí se pod vyhledávacím polem po zadání druhého znaku našeptávač jako na obrázku 11. Název obchodu nebo kategorie tak není potřeba psát celý, ale můžete jej jednoduše zvolit z nabídky našeptávače. Po vyplnění vyhledávacího pole buď klikněte na ikonu lupy, která se zobrazuje vpravo od něj nebo na název obchodu v našeptávači. Zobrazí se odpovídající seznam obchodů jako na obrázku 12 v kapitole vyhledávání obchodů Strana 17 (celkem 24)

18 5.1.1 Seznam kategorií zboží Obchody lze vyhledávat nejen dle jejich názvu, ale také dle kategorie zboží či služeb, které nabízí. V současnosti lze vyhledávat podle těchto kategorií: auto hodinky PC benzín hračky potraviny bílá technika hry prodej vstupenek bio kavárna restaurace boty kino sport cash and carry klenoty sportovní potřeby cyklo knihkupectví sportovní vybavení časopisy knihy sportovní výživa čerpací stanice kosmetika stavebniny dárkové předměty kuchyně šperky denní tisk lékárna tabák děti letiště taxi diesel nábytek textil domácí potřeby nářadí tisk domov obchodní centrum velkoobchod drogerie oblečení zahrada dům obuv zahradní technika elektro optika zájezdy fast food outdoor zlato hobby zboží parfumerie Strana 18 (celkem 24)

19 5.2 Zobrazení seznamu nalezených obchodů Po kliknutí na ikonu lupy nebo po výběru položky z našeptávače na obrazovce Obchody se zobrazí seznam vyhledaných obchodů jako na obrázku 12. Seznam může obsahovat maximálně 40 položek a obchody jsou v něm automaticky seřazeny vzestupně dle vzdálenosti od Vaší aktuální polohy. Kliknutím na libovolný obchod se zobrazí jeho detail, viz kapitola 5.3. Přejete-li si zobrazit všechny nalezené obchody na mapě, klikněte v pravém horním rohu obrazovky na ikonu mapy. Zobrazí se obrazovka jako na obrázku 13 na následující straně seznam nalezených obchodů Strana 19 (celkem 24)

20 Obchody jsou na mapě znázorněny velkými modrými ikonami s černou šipkou v kroužku. Vaše aktuální poloha je znázorněna malým modrým puntíkem v bílém kruhu. Kliknutím na libovolnou ikonu znázorňující obchod se přímo v mapě zobrazí jeho stručný detail. Ten obsahuje adresu a název obchodu a jeho vzdálenost od Vaší současné polohy. Strana 20 (celkem 24)

21 5.3 Detail obchodu Po kliknutí na libovolnou položku v seznamu obchodů se zobrazí detail odpovídajícího obchodu jako na obrázku 14. Ten obsahuje následující informace: název, adresu a logo obchodu otevírací hodiny v aktuální den telefonní či ové spojení na obchod vzdálenost do prodejny Přejete-li si zobrazit otevírací dobu obchodu také pro ostatní dny, klikněte do bílého rámečku, ve kterém se zobrazují výše uvedené informace. Kliknutím na telefonní spojení můžete obchod rovnou kontaktovat se svým dotazem, za účelem sjednání osobní návštěvy, apod. Ve spodní části obrazovky jsou zobrazeny ikony Trasy a Mapy. Kliknutím na ikonu Trasy se spustí navigace ve Vašem mobilním telefonu a dovede Vás přímo do obchodu. Standartně je používána navigace a mapy Google Maps. Používáte-li k navigaci jiný software, budete před prvním použitím vyzváni k volbě výchozího programu. Kliknutím na ikonu Mapy se zobrazí umístění obchodu na mapě. To můžete využít např. pro vyhledání blízké stanice MHD. Stejně jako v případě navigace, i zde jsou standartně používány mapové podklady Google Maps. Zobrazení obchodu na mapě a navigaci k němu si můžete prohlédnout na obrázku 15 a 16 na následující straně. 13 obrazovka Detail obchodu Strana 21 (celkem 24)

22 14 - zobrazení obchodu na mapě 15 - navigace k obchodu Strana 22 (celkem 24)

23 5.4 Jedinečná nabídka Na obrazovce Obchody se pod vyhledávacím polem mohou zobrazovat formou obrázků až dva odkazy na tzv. jedinečné nabídky. Jedinečná nabídka je reklamní sdělení našich partnerů určené členům příslušného věrnostního klubu a uživatelům aplikace CardLess+. Odkaz na nabídku též může být zobrazen na obrazovce Detail obchodu. V tom případě se však nabídka vztahuje pouze ke konkrétnímu obchodu, v jehož detailu je zobrazena. Pro zobrazení nabídky jednoduše klikněte na příslušný odkaz, nabídka se zobrazí přes celou obrazovku Vašeho telefonu. Zobrazení nabídky se může lišit v závislosti na modelu Vašeho mobilního telefonu a v případě jejího prvního zobrazení můžete být vyzváni k výběru výchozího programu určeného k zobrazování grafiky zobrazení jedinečných nabídek Strana 23 (celkem 24)

24 6. Seznam ikon Níže naleznete kompletní seznam ikon (včetně jejich významu), se kterými se můžete v aplikaci CardLess+ setkat. Ikona Význam Zobrazení seznamu obchodů Zobrazení seznamu karet Zobrazení obchodu nebo obchodů na mapě Editace věrnostní karty Potvrzení zadaných nebo změněných hodnot Vložení karty Odstranění karty Navigace k vybranému obchodu Přepnutí do editačního módu v seznamu věrnostních karet Nastavení aplikace a uživatelského profilu Strana 24 (celkem 24)

1 Co jsou sociální sítě... 3. 2 Facebook... 4. 2.1 Registrace... 6. 2.2 Základní funkce... 9. 2.3 Jak najít přátele na FB... 9

1 Co jsou sociální sítě... 3. 2 Facebook... 4. 2.1 Registrace... 6. 2.2 Základní funkce... 9. 2.3 Jak najít přátele na FB... 9 [Zadejte text.] Obsah 1 Co jsou sociální sítě... 3 2 Facebook... 4 2.1 Registrace... 6 2.2 Základní funkce... 9 2.3 Jak najít přátele na FB... 9 2.4 Jak poslat soukromou zprávu... 10 2.5 Nastavení soukromí...

Více

MyQ Eleven Free Instalační manuál

MyQ Eleven Free Instalační manuál MyQ Eleven Free Instalační manuál Revize 2 MyQ Server 4.3 Říjen 2013 Copyright 2006-2013 JANUS spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena. www.myq.cz Obsah Obsah 1. ZÁKLADNÍ INFORMACE 5 1.1. PŘEHLED DOKUMENTACE

Více

NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY

NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY SAFESCAN TA-Software / TA -Software PROGRAM PRO ZÁZNAM DOCHÁZKY OBSAH ÚVOD A NÁVOD K POUŽITÍ 1. ZÁKLADY 1.1 Minimální požadavky

Více

Práce s těmito programy je snadná a brzy zjistíte, že se tvorba webových stránek stane spíše hrou než náročnou prací.

Práce s těmito programy je snadná a brzy zjistíte, že se tvorba webových stránek stane spíše hrou než náročnou prací. Úvod Děkujeme za důvěru v produkty firmy 3D3. Vybrali jste si jeden z nejjednodušších a nejsilnějších nástrojů pro tvorbu webových stránech a internetových obchodů. Vytvořené stránky mohou sloužit vám

Více

Návod ke službě Era smartbanking

Návod ke službě Era smartbanking Návod ke službě Era smartbanking Obsah 1 Všeobecné informace 2 Zřízení a aktivace služby 3 Přihlášení a odhlášení 4 Přehled funkcí a služeb 5 Widgety na úvodní obrazovce 6 Bezpečnost 7 Doporučené minimální

Více

MEDICUS START. Základy ovládání a přehled menu programu

MEDICUS START. Základy ovládání a přehled menu programu MEDICUS START Základy ovládání a přehled menu programu Copyright 2008 Medisoft Int. Vydáno 17.10.2008 Základy ovládání a přehled menu programu Vydáno 17.10.2008 Copyright 2008 Medisoft Int. Abstrakt Medicus

Více

PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele

PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele tj. jak snadno a rychle vyplnit žádost o dotaci z Plzeňského kraje, jak vložit vyúčtování Datum: 16.7.2015 Verze: 1.0 Obsah Úvodní strana aplikace edotace... 3 Krok

Více

Uživatelská příručka aplikace. WebKlient klientská část

Uživatelská příručka aplikace. WebKlient klientská část Uživatelská příručka aplikace WebKlient klientská část Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. Jeruzalémská 964/4, 110 00 Praha 1 Tel.: +420 255 721 111 E-mail: info@cmzrb.cz www: http://www.cmzrb.cz

Více

WR Web Web Revolution

WR Web Web Revolution WR Web Web Revolution Uživatelský manuál administračního rozhraní Web Revolution s.r.o. 2009 WR Web Administrace uživatelský manuál Praktický průvodce webové aplikace WR WEB seznamuje uživatele s prací

Více

Uživatelská příručka verze: 29. prosinec 2010

Uživatelská příručka verze: 29. prosinec 2010 Uživatelská příručka verze: 29. prosinec 2010 Medicus - krok správným směrem... Dostala se vám do ruk ou příručk a k programu Medicus firmy CompuGroup Medical Česk á republik a s.r.o., divize Lék ařsk

Více

P e rsonalis ti ka a mz dy P AMICA STORMWARE s.r.o.

P e rsonalis ti ka a mz dy P AMICA STORMWARE s.r.o. Příručka uživatele PAMICA PERSONALISTIKA A MZDY PŘÍRUČKA UŽIVATELE Personalistika a mzdy PAMICA Příručka uživatele 2009 STORMWARE s.r.o. Příručka k programu PAMICA pro Windows ve verzi Září 2009, release

Více

inpage vytváříme webové stránky

inpage vytváříme webové stránky inpage vytváříme webové stránky Stránka 1 inpage vytváříme webové stránky Úvod a poděkování Vítejte ve světě internetových stránek! Pokud jste si dodnes mysleli, že tajemství vytváření hezkých webových

Více

Příručka pro uživatele služby Mobilní banka. Uživatelská příručka

Příručka pro uživatele služby Mobilní banka. Uživatelská příručka Příručka pro uživatele služby Mobilní banka Uživatelská příručka Obsah příručky 1. STRUČNÝ POPIS APLIKACE... 3 1.1. KOMU JE SLUŽBA URČENA... 3 1.2. ORIENTACE V APLIKACI A OVLÁDÁNÍ... 3 1.3. AKTIVACE SLUŽBY

Více

Uživatelská příručka služeb

Uživatelská příručka služeb Uživatelská příručka služeb Odteď máte nonstop k dispozici moderní formy internetového a telefonního bankovnictví. SERVIS 24 Internetbanking dostupný na internetové adrese: www.servis24.cz SERVIS 24 Telebanking

Více

Webdispečink manuál. Leden 2013. www.webdispecink.cz. Princip a.s. Radlická 204/503 158 00 Praha 5

Webdispečink manuál. Leden 2013. www.webdispecink.cz. Princip a.s. Radlická 204/503 158 00 Praha 5 Webdispečink manuál Leden 2013 1 Obsah 1 Popis systému... 5 1.1 Podporované internetové prohlížeče... 5 1.2 Způsob detekce jízdy... 5 1.3 Omezení systému... 5 1.4 Přihlášení do systému... 6 1.5 Doporučená

Více

TRIFID 2014 STANDARD

TRIFID 2014 STANDARD TRIFID 2014 STANDARD Instalace a nastavení Výpočetní systém pro obchod (c) 2014 TRIFID Software, Vysoké Mýto Rokycanova 114, tel./fax 465 424 587, www.trifid-sw.cz Příručka obsahuje popis instalace a nastavení

Více

Metodická příručka pro učitele. InspIS ŠVP tvorba ŠVP

Metodická příručka pro učitele. InspIS ŠVP tvorba ŠVP Metodická příručka pro učitele InspIS ŠVP tvorba ŠVP InspIS ŠVP TVORBA A ADMINISTRACE ŠKOLNÍCH VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ Tato Metodická příručka pro učitele byla zpracována v rámci projektu Národní systém

Více

Implementační manuál PayU pro e-shopy

Implementační manuál PayU pro e-shopy 2.2 Implementační manuál PayU pro e-shopy s využitím šablony www.payu.cz Obsah 1. Úvod 2. Od registrace po spuštění PayU 2.1 Obecné informace 2.2 Popis jednotlivých kroků 3. Implementace PayU 3.1 Obecné

Více

Obsah 1. Získání obchodní aplikace... 3 2. Pracovní prostředí v obchodní aplikaci Metatrader 5... 7 3. Obchodování..... 35

Obsah 1. Získání obchodní aplikace... 3 2. Pracovní prostředí v obchodní aplikaci Metatrader 5... 7 3. Obchodování..... 35 1 Obsah 1. Získání obchodní aplikace... 3 1.1 Instalace programu... 3 1.2 Registrace demo účtu... 5 1.3 Přihlášení k již existujícímu účtu (demo/real)... 6 2. Pracovní prostředí v obchodní aplikaci Metatrader

Více

Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7

Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7 Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7 Obsah 1 Jak vyplnit webovou žádost obecná část 3 1.1 Přístup a spuštění aplikace BENEFIT7 3

Více

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Vytvořeno v rámci projektu Dotkněte se inspirace Registrační číslo: CZ.1.0.7./1.3.00/51.0046 Autoři: Ludmila Klatovská Petr Kofroň Lenka Mandryszová

Více

ibyznys - internetový obchod a objednávkový systém definice systému

ibyznys - internetový obchod a objednávkový systém definice systému ibyznys - internetový obchod a objednávkový systém definice systému Úvod do elektronického obchodování Elektronické obchodování prostřednictvím celosvětové internetové sítě prošlo v předchozích letech

Více

BlackBerry Z10 Smartphone. Uživatelská příručka

BlackBerry Z10 Smartphone. Uživatelská příručka BlackBerry Z10 Smartphone Uživatelská příručka Vydáno: 2014-05-07 SWD-20140507094804675 Obsah Nastavení a základní funkce...6 Novinky v tomto vydání... 6 Rychlé seznámení se zařízením... 7 Čím se zařízení

Více

Příručka pro klientský certifikát

Příručka pro klientský certifikát Příručka pro klientský certifikát OBSAH 1) Instalace programového vybavení do systému Microsoft Windows 2 1. krok - Průvodce instalací 4 2. krok - Dokončení instalace 5 3. krok - Instalace na PC, který

Více

Aktualizace POHODA, release 9800 KVĚTEN 2011

Aktualizace POHODA, release 9800 KVĚTEN 2011 Aktualizace POHODA, release 9800 KVĚTEN 2011 OBSAH 2 Novinky ve verzi Květen 2011 14 Něco navíc k systému POHODA Ing. Karel Nekuža, MBA obchodní ředitel 15 POHODA a změny v DPH 19 Ze života s daňovou

Více

AXA Studio. Kalkulačka produktů AXA. AXA životní pojišťovna a.s. IT Life Systems. Copyright 2009-2011 AXA životní pojišťovna a.s.

AXA Studio. Kalkulačka produktů AXA. AXA životní pojišťovna a.s. IT Life Systems. Copyright 2009-2011 AXA životní pojišťovna a.s. AXA Studio Kalkulačka produktů AXA AXA životní pojišťovna a.s. IT Life Systems Copyright 2009-2011 AXA životní pojišťovna a.s. Distribuci a kopírování tohoto dokumentu provádět pouze s písemným souhlasem

Více

Podnikatelský systém. Uživatelská dokumentace. verze 2015.04

Podnikatelský systém. Uživatelská dokumentace. verze 2015.04 Podnikatelský systém Uživatelská dokumentace verze 2015.04 Obsah Vítejte!... 5 Hlavní menu a panel nástrojů... 6 Práce s firmami a daňovými obdobími... 8 Založení nové firmy... 8 Otevření firmy... 9 Smazání

Více

FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka

FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka Uživatelská příručka k systému FreeAgent GoFlex?Home 2011 Seagate Technology LLC. Všechna práva vyhrazena. Seagate, Seagate Technology, logo Wave a FreeAgent

Více

DELISprint základní manuál

DELISprint základní manuál DELISprint základní manuál Obsah 1 Úvod...3 2 Jak začít...4 2.1 DELISprint instalace...4 2.2 Načtení konfiguračního souboru...5 2.3 Nastavení programu...5 2.3.1 Nastavení tiskáren...5 2.3.2 Nastavení sítě...7

Více

PRŮVODCE VYPLNĚNÍM PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI OP LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST

PRŮVODCE VYPLNĚNÍM PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI OP LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST PRŮVODCE VYPLNĚNÍM PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI OP LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST Identifikační číslo: MAD 96 Příloha OM OP LZZ: D6 Typ: Řízená kopie elektronická Datum: 11.2.2008 Vydal: ŘO OP LZZ Číslo revize: 0

Více