prosinec 2014 /leden 2015

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "prosinec 2014 /leden 2015"

Transkript

1 stopy histor ie v Libereckém kraji Týdenní poznámkový kalendář Foto Milan Drahoňovský

2 0 LIBERECKÝ KRAJ XII I II vrtek Nový rok Den obnovy samostatného českého státu Karina Světový den míru Radmila Diana prosinec /leden Konec vánočních prázdnin. týden 0 0 Zámek Hrubý Rohozec na okraji Turnova ukazuje, jak se v průběhu staletí měnily nároky na panské sídlo. Z původní raně gotické tvrze založené po r. 0 dospěl několika přestavbami až do současné empírové podoby, která jeho obyvatelům rozhodně skýtala mnohem více pohodlí.

3 Dalimil Tři králové LIBERECKÝ KRAJ XII I II Vilma vrtek Čestmír Vladan Břetislav Bohdana leden Mezinárodní den tuleňů, lachtanů a velryb. týden 0 0 Církevní památky v pohraničí většinou neměly příliš šťastný osud, vysídlení původního obyvatelstva a politický vývoj měly za následek zpustnutí či úplný zánik většiny kostelů. I chrám sv. Marie Magdaleny v Mařenicích byl v roce ruinou určenou k demolici, o jeho záchranu se zasloužila skupina nadšenců.

4 Pravoslav Edita LIBERECKÝ KRAJ XII I II Radovan vrtek Alice Ctirad Drahoslav Vladislav leden. týden 0 0 Ačkoli se Liberecký kraj pyšní celou řadou velmi starých stavebních památek, samotné město Liberec v tomto ohledu doplatilo na své bohatství a mohutný rozvoj především na konci. století. Jako skromný pozůstatek starší zástavby se dochovala jen průčelí tzv. Valdštejnských domků, zbudovaných v letech.

5 Doubravka Ilona LIBERECKÝ KRAJ XII I II Běla vrtek Slavomír Zdeněk Milena Miloš leden. týden 0 0 Čím modernější technologie nás obklopují v každodenním životě, tím zálibněji si prohlížíme výrobky našich předků, kde poctivé řemeslo takříkajíc kouká z každého detailu. Muzeí s historickou hasičskou technikou je v Libereckém kraji hned několik, snímek ukazuje expozici v Novém Oldřichově.

6 Zora LIBERECKÝ KRAJ Ingrid Den pam. obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti XII I II 0 Otýlie vrtek Zdislava Robin Mezinárodní den mobilizace proti jaderné válce, Den ochrany osobních údajů Marika Hynek leden /únor loletní prázdniny Den pomoci malomocným. týden 0 0 Osadu Jizerka známe jako turistické srdce Jizerských hor, v dávné minulosti zažila zlatou horečku, byla chudou dřevařskou vesničkou i prosperující sklářskou osadou. Honosný Panský dům vybudovaný Franzem Riedelem roku po zániku huti postupně zchátral téměř do stavu ruiny, dnes ale opět dělá čest svému jménu sídlí v něm hotel vyšší kategorie.

7 la/hromnice Blažej Jarmila LIBERECKÝ KRAJ Den mokřadů Začátek jarních prázdnin Libereckého kraje Den bezpečného internetu Den proti rakovině I II III vrtek Dobromila Vanda Veronika Milada Den manželství 0 0 socha Krakonoše má před sebou nanejvýš pár měsíců, náměstí v Jilemnici ale každou zimu ozdobí nová. únor. týden chaři většinou pro své výtvory používají kámen nebo kov, aby jejich dílo přetrvalo celé generace. Sněhová

8 Apolena Mojmír Božena LIBERECKÝ KRAJ Den nemocných I II III vrtek Slavěna Věnceslav Valentýn Jiřina Den rádia Svátek zamilovaných 0 únor. týden 0 Výletní restaurace Liberecká výšina v lesích nad Lidovými sady se zdá být o několik století starší, než je její skutečný věk vystavěl ji Theodor Liebieg teprve roku 0. Vzhled napodobující středověký hrad zůstal zachován i po rozsáhlé přestavbě v letech.

9 Ljuba Miloslava Gizela LIBERECKÝ KRAJ I II III vrtek Patrik Oldřich Lenka/Eleonora Den sociální spravedlnosti Mezinárodní den mateřského jazyka, Mezinárodní den průvodců cestovního ruchu Mezinárodní den boje proti kolonialismu Petr únor Evropský den obětí (Evropský den proti zločinu), Den sesterství. týden 0 0 Rozhledna Štěpánka na pomezí Jizerských hor a Krkonoš patří mezi nejkrásnější české rozhledny. Od položení základního kamene do ukončení stavby uplynulo dlouhých let dnes se však již nedozvíme, jestli důvodem k přerušení prací byla skutečně věštba, která předpověděla staviteli Kamilu Rohanovi smrt v roce dokončení rozhledny.

10 Svatopluk Matěj/Matyáš Liliana LIBERECKÝ KRAJ I II III vrtek Dorota Alexandr Lumír Bedřich 0 únor /březen. týden 0 Dlaskův statek na Malé Skále je typickou ukázkou tradiční lidové architektury Turnovska. Patrová roubená stavba s pavlačí z konce. století je součástí expozice turnovského Muzea Českého ráje, ve vnitřních prostorách jsou instalovány výstavy lidového interiéru a typických domácích výrob v jizeří.

11 Anežka Kamil ela vrtek Kazimír Miroslav Tomáš Gabriela Mezinárodní den žen březen LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den boje spisovatelů za mír Den jódu, Den modliteb. týden II III 0 IV 0 jen pozoruhodnou technickou památkou, ale i skutečným architektonickým skvostem je vodní elektrárna Spálov. avba je příkladnou ukázkou propojení estetiky s funkčností. I když nové generátory instalované při rekonstrukci v roce již s interiérem neladí tak jako ty původní, secesně zdobený sál stále ohromuje svojí elegancí.

12 Františka Viktorie Anděla vrtek Řehoř Den přístupu ČR k Severoatlantické smlouvě (NATO) Růžena Rút/Matylda Ida březen LIBERECKÝ KRAJ Evropský den památky obětem terorismu Evropský den mozku Den ledvin Den spotřebitelských práv, Mezinárodní den proti policejní brutalitě. týden II III 0 IV 0 Bílou paní dnes na hradě Bradlec nepotkáme zakletá panna byla vysvobozena a její neblahá služba skončila již před mnoha staletími. Z hradu založeného koncem. století zůstalo na vrchu km od Jičína jen torzo věže a několika zdí, většinu mohutné stavby rozebrali obyvatelé z okolních obcí na stavební kámen.

13 Elena/Herbert Vlastimil Eduard vrtek Josef Světlana Radek Leona/Lea LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den invalidů Den frankofonie, Den divadla pro děti a mládež, Mezinárodní den štěstí Jarní rovnodennost začátek jara Den poezie, Mezinárodní den zdravého spánku, Mezinárodní den za odstranění rasové diskriminace, Den Downova syndromu, Den lesů Den vody II III IV 0 březen. týden Sklářské výrobky ze severu Čech proslavily naši zem doslova po celém světě. Tradiční sklářská výroba je 0 důležitou součástí kulturního dědictví a v některých sklárnách i populární turistickou atrakcí.

14 Ivona Gabriel Marián vrtek Emanuel Dita ňa Taťána březen LIBERECKÝ KRAJ Den meteorologie Den tuberkulózy, Den Horské služby v ČR Den divadla Český den učitelů (výročí narození J. A. Komenského), Hodina země Začátek letního času. týden II III 0 IV 0 Turistické průvodce lákají návštěvníky Českého ráje na památkově chráněný Kopicův statek. Možná zajímavější než samotný objekt ale je přírodní sochařská galerie v údolí pod statkem. Autorem několika desítek skalních reliéfů je poslední majitel statku Vojtěch Kopic, který na jejich tvorbě pracoval od roku 0 až do své smrti v roce.

15 0 Arnošt Kvido Hugo vrtek Erika Richard Ivana Velikonoční neděle Miroslava březen /duben LIBERECKÝ KRAJ Světový den zálohování Apríl, Mezinárodní den ptactva Mezinárodní den dětské knihy, Den zvýšení povědomí o autismu Velikonoční prázdniny Mezinárodní den spodního prádla Velikonoční prázdniny Mezinárodní den proti nášlapným minám, Mezinárodní den mrkve. týden III 0 IV 0 V 0 Zřícenina hradu Jestřebí se vypíná z osamělého pískovcového skaliska nedaleko Máchova jezera. Původ hradu se datuje do.. století, roku byl dobit husity a přibližně o století později opuštěn. pěti stoletích chátrání a divoké těžby kamene je statika stavby i skalního ostrohu silně narušena a hrad je přístupný jen částečně.

16 Velikonoční pondělí Heřman/Hermína Ema vrtek Dušan Darja Izabela Julius duben Vendula Den vzdělanosti LIBERECKÝ KRAJ Den zdraví Mezinárodní den Romů Mezinárodní den solidarity osvobození politických vězňů, Den Parkinsonovy choroby Mezinárodní den letectví a kosmonautiky, Mezinárodní den boje proti hluku. týden III 0 IV 0 V 0 Albrecht z Valdštejna se nesmazatelně zapsal do historie regionu, ačkoli rozlehlé liberecké a frýdlantské panství (zahrnující i Českou Lípu a Jičín) mu patřily pouhých let. cha významné i rozporuplné osobnosti českých dějin zdobí rekonstruované náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantě.

17 Aleš Vincenc Anastázie vrtek Irena Rudolf Valérie Rostislav duben LIBERECKÝ KRAJ Den monitoringu diabetiků Mezinárodní den památek a sídel. týden III 0 IV 0 V 0 Zřícenina skalní tvrze se zvláštním názvem Jiljov stojí při břehu Dolského potoka u Holan na Českolipsku. První zmínky o existenci hrádku pocházejí z roku, proti nim ale stojí domněnky, že stavbu nechal jako repliku vybudovat teprve kolem roku hrabě Kounic v rámci romantických úprav zámku v Zahrádkách.

18 Marcela Alexandra Evženie vrtek Vojtěch Jiří Marek Oto duben LIBERECKÝ KRAJ Den země, Evropský den akcí proti rasismu Den knihy a autorského práva Mezinárodní den skautů a skautek, Den laboratorních zvířat Den veterinárních lékařů, Den malárie Den duševního vlastnictví, Den sdružených měst Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl. týden III 0 IV 0 V 0 Dvojice starobylých lip stojí v osadě Kotel nedaleko Osečné. arší z nich bývá nazývána tisíciletou lípou a dendrologové dávají tomuto označení za pravdu skutečný věk stromu odhadují na 0 let. Lípa se tak řadí k nejstarším stromům v ČR a její vykotlaný kmen má obvod téměř m.

19 Jaroslav Vlastislav LIBERECKÝ KRAJ Den grafiky Den bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, Mezinárodní den smutku IV V VI 0 Robert vrtek Blahoslav Svátek práce Mezinárodní den tance, Den imunologie Den pracoviště, Valpuržina noc (pálení čarodějnic) Zikmund Alexej duben /květen Mezinárodní den ptačího zpěvu, Mezinárodní den svobody tisku, Den Slunce. týden Příběh věhlasného doktora Kittela patří k tajemným bájím Jizerských hor. J. J. A. E. Kittel se narodil roku 0 v rodině s dlouholetou ranhojičskou tradicí a své lékařské vědomosti patrně získal jako vojenský ranhojič a chirurg. Léčil nejchudší lid i šlechtu v širokém okolí, v léčbě dosahoval takových úspěchů, že lidé věřili v jeho nadpřirozené schopnosti i ve smlouvu s ďáblem. V Šumburku (dnes Krásná), kde se narodil i celý život působil, vystavěl kostel a především rozlehlý Burk, ve kterém provozoval špitál, lékárnu, laboratoř i pitevnu. Burk v současné době prochází celkovou rekonstrukcí, Kittelovo muzeum je umístěno v přilehlém domě.

20 Květoslav Klaudie Květnové povstání českého lidu LIBERECKÝ KRAJ Den hasičů (svátek sv. Floriána patrona hasičů) Den astmatu, Mezinárodní den porodních asistentek IV V VI Radoslav vrtek anislav Den vítězství Den vzpomínek na ty, kdo ztratili svůj život během druhé světové války, Mezinárodní den Červeného kříže Ctibor Blažena květen Den Evropy Den matek. týden V parčíku na náměstí Českých bratří v Liberci lze dosud rozeznat základy trojlodní neorománské stavby evangelického kostela z roku. ejně jako řada dalších kostelů byl v padesátých letech uzavřen, postupně zchátral a dokonce byl narušen požárem. Přes veškeré snahy o záchranu a existující studie nového využití byl nakonec v květnu roku odstřelen.

21 Svatava Pankrác LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den podpory nemocných s chronickým únavovým syndromem IV V VI Servác vrtek Bonifác Žofie/fie Den rodin Český den boje proti rakovině (Květinový den), Den koktejlů Den proti mozkové mrtvici Přemysl Aneta květen Den telekomunikací a informačních technologií Den památky obětí nemoci AIDS (pochody Světlo pro AIDS). týden Většina rozhleden v Jizerských horách je ve věku kolem sta let, v posledních letech ale přišel masivní nástup nové generace (0 Smrk, 0 Nisanka, 0 Císařský kámen, 0 U borovice, Heřmanice, ). Zatím nejmladším přírůstkem je Maják Járy Cimrmana v Příchovicích.

22 Nataša Ivo LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den muzeí IV V VI Zbyšek vrtek Monika Emil Mezinárodní den stepu Den kulturní diverzity pro dialog a rozvoj (Den kulturního rozvoje) Mezinárodní den pro biologickou diverzitu Vladimír Jana/Vanesa květen Evropský den národních parků. týden Mlátička, fofr nebo čert byly v meziválečném období běžnými pomocníky na každém statku. Technický pokrok a kolektivizace zemědělství je vyhnaly do kopřiv za stodolu a pak do šrotu, jen pár exemplářů staré zemědělské techniky se dostalo do skanzenů a muzeí. Zajímavou sbírku najdete například ve výletním areálu v Pěnčíně.

23 Viola Filip LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den počítačů, Den Afriky, Mezinárodní den ztracených dětí, Den boje proti dětské obezitě, Ručníkový den Mezinárodní den mléka IV V VI Valdemar vrtek Vilém Maxmilián/Maxim Mezinárodní den mírových jednotek OSN 0 Ferdinand Kamila květen Evropský den melanomu, Svátek sousedů Den koní, Den bez tabáku, Den otevírání studánek. týden Liberecká radnice je zmenšenou kopií radnice ve Vídni a na stejném místě má svůj vzor i socha rytíře, shlížející ze špičky věže. Původní rytíř nazývaný Roland byl v roce označen za nebezpečného a do prosince na jeho místě zářila pěticípá hvězda. té věž dočasně střežil český lev, než se na své místo roku 0 vrátil Roland (či přesněji řečeno jeho novorozený dvojník).

24 Laura Jarmil LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den dětí Mezinárodní den čistého ovzduší V VI VII Tamara vrtek Dalibor Dobroslav Mezinárodní den dětí, které se staly obětí agrese Den životního prostředí, Den rozvoje a vzdělání dospělých Norbert Iveta/Slavoj červen. týden mníčky jsou srdeční záležitostí pro mnoho milovníků Jizerských hor. Mezi stovkami křížků připomínajících tragické události patří k výjimkám Emauzský obrázek, postavený jako vyjádření zbožnosti pro potěchu poutníků, cestujících po staré poutní cestě k Hejnickému klášteru.

25 Medard anislava LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den oceánů V VI VII Gita Vyhlazení obce Lidice vrtek Bruno Antonie Den proti dětské práci Antonín Roland červen Mezinárodní den žonglování Den dárců krve. týden Kopie Kristova hrobu v Jeruzalémě byly pro slávu křesťanství budovány v mnoha místech. O vznik Kaple Božího hrobu v Mimoni se zasloužil majitel tamního panství Jan Putz z Adlersthurnu, který se pro její stavbu rozhodl při své cestě do Jeruzaléma roku. návratu zjistil, že si přesně nezměřil všechny detaily, musel tedy do svatého města cestovat ještě jednou

26 Vít Zbyněk LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den odpůrců vojenské služby, Den proti násilí na seniorech Den afrického dítěte, Evropský den židovské kultury V VI VII Adolf vrtek Milan Leoš Mezinárodní den proti rozšiřování pouští a sucha Květa Alois červen Den uprchlíků Den otců, Den květů, Evropský den hudby, Mezinárodní den trpaslíků Letní slunovrat začátek léta. týden Sychrov patří mezi nejzachovalejší zámky v ČR a právem se těší zájmu návštěvníků. Snímek zachycuje zajímavý detail kladkostroje studny na nádvoří a kulatou Bretaňskou věž. Svým názvem i architektonickým pojetím upomíná na francouzský původ rodu Rohanů, kterému zámek patřil let až do r..

27 Pavla Zdeňka LIBERECKÝ KRAJ Den veřejné služby V VI VII Jan vrtek Ivan Adriana Mezinárodní den boje proti drogám a nezákonnému obchodování s nimi Mezinárodní den podpory obětem násilí (mučení) Ladislav Lubomír červen Den památky obětí komunistického režimu Den politických vězňů, Den rybářství, Den sdělovacích prostředků. týden Tahákem expozice centra Brána Trojzemí v Hrádku nad Nisou je kostra muže, nalezená tváří dolu v mělkém hrobě vně zdí hrádeckého hřbitova. Analýzy prozradily, že muž zemřel ve druhé polovině. století ve věku kolem 0 let, není ale známo, proč byl pohřben jako osoba vyloučená z řad bohabojného obyvatelstva. Badatelé neznámému dali přezdívku vampýr Tobiáš.

28 0 Petr a Pavel Šárka Jaroslava vrtek Patricie Radomír Prokop Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje červen /červenec LIBERECKÝ KRAJ Den ozbrojených sil České republiky (Den armády) Začátek hlavních prázdnin Den UFO Mezinárodní den družstev Mezinárodní den obejmutí. týden VI 0 VII 0 VIII 0 Mohutná kulatá věž je charakteristickým znakem a zároveň i nejstarší stavební částí hradu Grabštejna, stojícího nad údolím Lužické Nisy nedaleko Hrádku n. N. Hrad s historií sahající do. století užívala po. světové válce armáda, vnitřní vybavení vzalo za své a stavba chátrala. Od 0. let probíhá citlivá rekonstrukce.

29 Chmel patří mezi tradiční zemědělské plodiny a úspěšné vývozní komodity naší vlasti. Vyhlášené chmelařské oblasti se v minulosti nacházely i na Českolipsku, sušárna s u nás neobvyklou kruhovou věží se jako technická památka dochovala v obci Dubá. VI 0 VII 0 VIII 0 Den upálení mistra Jana Husa Bohuslava Nora vrtek Drahoslava Libuše/Amálie Olga Bořek červenec LIBERECKÝ KRAJ Den polibku Den populace. týden

30 S historií státního zámku Lemberk je neodmyslitelně spjata postava svaté Zdislavy z Lemberka ( ). Osvícenou šlechtičnu provázela pověst zázračné léčitelky a dobrodinky, v Jablonném v dještědí založila špitál a dominikánský klášter. Roku byla papežem Janem Pavlem II. prohlášena za svatou. VI 0 VII 0 VIII 0 Markéta Karolína Jindřich vrtek Luboš Martina Drahomíra Čeněk červenec LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den alternativ ke spalovnám, Mezinárodní koupací den. týden

31 uhé dva roky ( 00) stačily budovatelům železniční trati Liberec Česká Lípa k překlenutí údolí říčky Rokytky v obci Novina 0 m dlouhým a m vysokým kamenným viaduktem. Elegantní stavba s klenutými oblouky na sloupech je vedena do oblouku a je obdivovanou technickou památkou. Historický vlak s parní lokomotivou bývá vypravován například při příležitosti tradiční Anenské pouti v Kryštofově Údolí. VI 0 VII 0 VIII 0 Ilja Vítězslav Magdaléna vrtek Libor Kristýna Jakub Anna červenec LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den šachu 0. týden

32 Kdy by neznal Bezděz? Královský hrad ve svých básnických dílech proslavili i Karel Hynek Mácha a Svatopluk Čech a jeho charakteristická silueta dominuje širokému okolí. V posledních letech probíhá rozsáhlá rekonstrukce hradu, nejzřetelnější změnou je nové zastřešení tzv. Manského paláce. VI 0 VII 0 VIII 0 0 Věroslav Viktor Marta vrtek Bořivoj Ignác Oskar Gustav červenec /srpen LIBERECKÝ KRAJ Den africké ženy Den suchého zipu. týden

33 Pletení košíků či ošatek patřilo k běžným dovednostem obyvatel vesnice ještě v generaci našich babiček. Dnes jsou košíky v našich domácnostech většinou dovezené přes půl zeměkoule a šikovné ruce košíkářů i dalších řemeslníků ovládajících pozapomenuté profese můžeme obdivovat jen ve skanzenech nebo na jarmarcích. VII VIII IX Miluše Dominik/Dominika Kristián vrtek Oldřiška Lada běslav Roman srpen LIBERECKÝ KRAJ Den boje za zákaz jaderných zbraní, Mezinárodní den boje lékařů za mír Mezinárodní den původního obyvatelstva. týden

34 V Libereckém kraji je několik desítek starobylých hradů, zámků či tvrzí, ale pouze z nich je v péči Národního památkového ústavu. Ostatní jsou buď ponechány svému osudu, nebo se o ně starají obce či rozličná občanská sdružení. To je i případ skalního hradu Rotštejn v Českém ráji, který již od roku postupně zvelebuje a zpřístupňuje sdružení Ochrana Klokočských skal. VII VIII IX Vavřinec Zuzana Klára vrtek Alena Alan/Sylva Hana Jáchym srpen LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den mládeže Den leváků. týden

35 Reprezentativní budova libereckých městských lázní byla dokončena roku 0 a je jedním ze symbolů nejbohatšího období v historii města. m dlouhý bazén pozbyl atraktivitu po otevření nového městského bazénu, objekt byl nedostatečně udržován a v roce 0 uzavřen. Budova znovu ožila až po dlouhých letech, kdy se do velkoryse zrekonstruovaných prostor přestěhovala Oblastní galerie Liberec. VII VIII IX Petra Helena Ludvík vrtek Bernard Johana Bohuslav Sandra srpen LIBERECKÝ KRAJ Den humanitárních pracovníků Mezinárodní den památky obětí obchodu s otroky. týden

36 Historií je naštěstí již i tento snímek z konce devadesátých let, skýtající smutný pohled na odlesněnou pláň za chatou Smědava. Obrovské lesní plochy v Jizerských horách podlehly emisní zátěži a následnému napadení škůdci, zdálo se, že tvář hor se navždy změnila. Revitalizace ale má až nečekaný úspěch a nově vysázené porosty dnes mnohde dosahují výše kolem metrů. Bylo by snadné přidat aktuální snímek pro porovnání, ale raději si udělejte výlet a potěšte se pohledem na zdravý mladý les zblízka. VII VIII IX Bartoloměj Radim Luděk vrtek Otakar Augustýn Evelína Vladěna srpen LIBERECKÝ KRAJ. týden

37 Na km dlouhém úseku železniční trati mezi Tanvaldem a Kořenovem musí vlak překonat výškový rozdíl m a sklon trati dosahuje až. Pro bezpečné zdolání strmého úseku oběma směry byla trať opatřena dvojitým ozubeným hřebenem a provoz zajišťovaly uzpůsobené lokomotivy. Dnes je Zubačka atraktivní technickou památkou a v Kořenově má i své muzeum. VIII IX 0 0 X 0 Pavlína Linda/Samuel Adéla vrtek Bronislav Jindřiška/Rozálie Boris Boleslav srpen /září LIBERECKÝ KRAJ Konec hlavních prázdnin. týden

38 Tradice dožínek z vesnic mizí možná proto, že hlavním produktem našeho zemědělství už není chléb, ale bionafta. falšované dožínkové slavnosti s kulturními vystoupeními, programem pro děti i ukázkami zemědělských produktů a techniky si naštěstí pořád můžeme užít na každoročně pořádaném Semilském pecnu. VIII IX 0 0 X 0 Regína Mariana Daniela vrtek Irma září Denis/Denisa Marie Lubor LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den gramotnosti Den prevence sebevražd Den první pomoci Mezinárodní den čokolády. týden

39 Proč tady v údolí stojí rozhledna?, ptá se nezasvěcený návštěvník Jizerských hor na břehu říčky Bílé Desné. Válcová kamenná stavba ale ve skutečnosti byla manipulační věží přehradní nádrže se sypanou hrází a do dnešních dnů připomíná tragické protržení přehrady. září, kterému v obci Desná padlo za oběť životů. VIII IX 0 0 X 0 Radka Jolana Ludmila vrtek Naděžda Kryštof Zita Oleg září LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den demokracie Mezinárodní den ochrany ozónové vrstvy, Den církevního školství. týden

40 Obchodní dům Ještěd s trojicí pavilonů opláštěných plechovými panely v unikátní povrchové úpravě Atmofix patřil k nejdiskutovanějším stavbám 0. let. Ačkoli dominanta dolního centra Liberce měla řadu kritiků, s jejím bouráním většina občanů města nesouhlasila. Navzdory tomu a v souladu s developerskými úmysly ustoupila v roce 0 novému obchodnímu centru. VIII IX 0 0 X 0 Matouš Darina Berta vrtek Jaromír Zlata Andrea Jonáš září LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den míru, Mezinárodní den Alzheimerovy choroby Evropský den bez aut dzimní rovnodennost začátek podzimu Mezinárodní den antikoncepce, Mezinárodní den kulturního dialogu Den českého piva, Den cestovního ruchu (Den turistiky) Mezinárodní den neslyšících, Mezinárodní den modliteb za pronásledované křesťany. týden

41 Na železobetonové pevnůstky lehkého opevnění známé jako řopíky narazíte prakticky ve všech pohraničních lesích. Budování obranné linie započalo narychlo v roce jako reakce na sílící nacionalismus a militantní politiku Německa. Do roku bylo dokončeno několik tisíc bunkrů, Mnichovská dohoda však plány na obranu vlasti zhatila. IX 0 X 0 XI 0 0 Den české státnosti Václav Michal Jeroným vrtek Igor Olívie/Oliver Bohumil František září /říjen LIBERECKÝ KRAJ Úplné zatmění měsíce Mezinárodní den překladatelů Mezinárodní den seniorů, Mezinárodní den lékařů, Den cyklistiky, Den vegetariánství, Mezinárodní den hudby, Mezinárodní den kávy Mezinárodní den nenásilí, Den hospodářských zvířat, Den úsměvu Mezinárodní den ochrany zvířat 0. týden

42 Roimund je jedním z mála hradů, u kterých je přesně zdokumentována doba vzniku svolení ke stavbě získal Jan z Donína na přelomu let a po čtyřech letech byl hrad dokončen. Hrad několikrát změnil majitele, byl dokonce i sídlem lupičské bandy a to možná bylo i důvodem k jeho zboření v. století. IX 0 X 0 XI 0 Eliška Hanuš Justýna vrtek Věra Štefan/Sára Marina Andrej říjen LIBERECKÝ KRAJ Den architektury, Den učitelů Den zraku, Mezinárodní den boje proti popáleninám Den pošty Den duševního zdraví, Den proti trestu smrti. týden

43 Jméno armádního generála Antonína chora mladé generaci sotva něco říká, starší si na něj vzpomenou jako na hrdinu druhé světové války. mníček nedaleko Ralska připomíná jeho tragickou smrt, ke které došlo v tehdejším vojenském prostoru při autonehodě za podivných okolností a v podivné době roku 0. IX 0 X 0 XI 0 Marcel Renáta Agáta vrtek Tereza Havel Hedvika Lukáš říjen LIBERECKÝ KRAJ Den artritidy Mezinárodní den za omezení přírodních katastrof Den standardů Mezinárodní den bílé hole, Den žen žijících na venkově Den výživy, Den páteře, Mezinárodní den proti McDonald s Mezinárodní den proti chudobě, Den úrazů. týden

44 Černá udnice by mohla vyprávět, jak se během století změnil náš přístup k trávení volného času. Ve třicátých letech k rozhledně proudily doslova zástupy pěších a sál s kapacitou 00 osob praskal ve švech každý víkend, koncem. století ožíval už jen občas při zábavách a koncertech. Dnes je ve zchátralém stavu uzavřen a vyhlídky do budoucna nejsou zrovna optimistické. IX 0 X 0 XI 0 Michaela Vendelín Brigita vrtek Sabina Teodor Nina Beáta říjen LIBERECKÝ KRAJ Den proti osteoporóze, Den stromů, Den statistiky, Mezinárodní den kuchařů Mezinárodní den balbutiků Den OSN, Den pro rozvoj informací Konec letního času. týden

45 Kabinová lanovka s kyvadlovým provozem vozí turisty na vrchol Ještědu již od roku. Nosné lano původně podpíraly dva sloupy, při rekonstrukci v letech je nahradil jediný a zdvojnásobila se přepravní rychlost. Na šikmé dálce m překoná kabina během minut jízdy výškový rozdíl 0, m. IX 0 X 0 XI 0 0 Erik Šarlota/Zoe Den vzniku samostatného československého státu vrtek Silvie Tadeáš LIBERECKÝ KRAJ Den UNICEF, Den spoření Štěpánka Den veganství Felix říjen /listopad. týden

46 Každý z nás jednou ukončí svoje působení na světě a stane se jednou provždy minulostí. Hruboskalský lesní hřbitov zasazený do půvabné přírody je důkazem, že i místo posledního odpočinku může působit příjemnou a snad až optimistickou atmosférou. X 0 XI 0 XII 0 Tobiáš /Památka zesnulých Hubert Karel vrtek Miriam Liběna Saskie/Andělín Bohumír listopad LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den prevence ničení životního prostředí v průběhu válek a ozbrojených konfliktů. týden

47 Vísecká rychta v Kravařích se řadí mezi největší roubené stavby v Čechách. Celá budova ale nebyla obytná, část prvního patra a trojpodlažní půda sloužily k sušení chmele. Bývalá rychta je dnes součástí Vlastivědného muzea v České Lípě a jsou v ní umístěny expozice lidové architektury, interiérů, řemesel a náčiní. X 0 XI 0 XII 0 Bohdan Evžen Martin Den válečných veteránů vrtek Benedikt Tibor Sáva Leopold listopad LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den boje proti fašismu a antisemitismu Den vědy pro mír a rozvoj Den jakosti (kvality) Mezinárodní den nevidomých Den diabetiků Den obětí dopravních nehod, Den vězněných spisovatelů. týden

48 Liberecké náměstí zažilo ve své historii celou řadu názvů a také mnoho rozličných shromáždění. Zřejmě nejpočetnější davy se scházely na tehdejším náměstí Bojovníků za mír v revolučních listopadových dnech roku, krátce poté se náměstí vrátilo k názvu Dr. E. Beneše, který neslo v letech. X 0 XI 0 XII 0 Otmar Den boje za svobodu a demokracii Mahulena Romana vrtek Alžběta Nikola/Nikolas Albert Cecílie listopad LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den tolerance Mezinárodní den studentstva Den prevence týrání a zneužívání dětí, Mezinárodní den mužů Mezinárodní nekuřácký den, Den filosofie Den industrializace Afriky Den televize, Den pozdravů. týden

49 Zřícenina hradu Ralsko se po řadu let nacházela v zakázaném pásmu, o rozlehlá území v okolí Mimoně se dělila sovětská armáda s uranovými doly. Armáda využívala m vysoký vrch k výcviku i jako hlídkové stanoviště a pramálo se starala o to, že hrad je od roku chráněn jako kulturní památka České republiky. X 0 XI 0 XII 0 Klement Emílie Kateřina vrtek Artur Xenie René Zina listopad LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den za odstranění násilí páchaného na ženách Den bez kožešin Mezinárodní den nekupování ničeho Mezinárodní den solidarity s lidem Palestiny. týden

50 Motomuzeum v Borku pod Troskami při hlavní silnici Turnov Jičín svoji expozici otevřelo v roce. V bývalém zemědělském objektu je vystaveno více než osm desítek motocyklů, dobře známou i dávno zapomenutou českou produkci doplňují stroje nejzvučnějších značek motocyklové historie. Sbírce dominuje spotrovní provedení Böhmerlandu, vyráběného v Krásné Lípě ve Šluknovském výběžku. XI 0 XII 0 I 0 0 Ondřej Iva Blanka vrtek Svatoslav Barbora Jitka Mikuláš listopad /prosinec LIBERECKÝ KRAJ Den boje proti AIDS Den počítačové gramotnosti, Mezinárodní den boje za vymýcení otroctví Mezinárodní den zdravotně postižených, Den bez pesticidů Mezinárodní den dobrovolníků. týden

51 Rozeklaný pískovcový hřeben nad Malou Skálou nese pozůstatky středověkého skalního hradu Vranova. Celý komplex byl velmi členitý a dosahoval pozoruhodné délky takřka 00 m. Z původních hradních budov a opevnění se dochovala jen torza, letohrádek vystavěný ve tvaru kaple a nazývaný Pantheon pochází až z počátku. století. XI 0 XII 0 I 0 Ambrož/Benjamín Květoslava Vratislav/Vratislava vrtek Julie Dana Simona Lucie prosinec LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den civilního letectva Mezinárodní den proti korupci Mezinárodní den lidských práv, Slavnostní předávání Nobelových cen Den dětství, Mezinárodní den hor 0. týden

52 Na výpravu za historií je nejpřirozenější vyrazit do muzea. Severočeské muzeum v Liberci bylo jako první uměleckoprůmyslové muzeum v Českých zemích založeno již roku, o čtvrt století později se přestěhovalo do nové reprezentativní budovy v romantickém stylu, která mu slouží a dělá čest dodnes. XI 0 XII 0 I 0 Lýdie Radana/Radan Albína vrtek Daniel Miloslav Ester Dagmar prosinec LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den vystěhovalců Mezinárodní den lidské solidarity. týden

53 avba domácích betlémů bývala běžným vánočním zvykem na venkově i ve městech. U některých tvůrců přerostla v celoživotní vášeň a vznikaly rozsáhlé kompozice s důmyslnými mechanizmy. Hned několik takových skvostů vystavuje Muzeum betlémů v Kryštofově Údolí, expozici doplňují historické hračky, školní potřeby a propriety venkovského života. XI 0 XII 0 I 0 Natálie Šimon Vlasta vrtek Štědrý den Adam a Eva. Svátek vánoční. Svátek vánoční Štěpán Žaneta prosinec LIBERECKÝ KRAJ Zimní slunovrat začátek zimy. týden

54 Zeptáte-li se na nejznámější objekt Libereckého kraje, devět z deseti dotázaných označí Ještěd. Charakteristická stavba ve tvaru rotačního hyperboloidu navržená Ing. Arch. K. Hubáčkem se nesmazatelně zapsala do historie nejen české, ale i světové architektury. XI 0 XII 0 I 0 0 Bohumila Judita David vrtek Silvestr prosinec /leden LIBERECKÝ KRAJ Mezinárodní den biologické rozmanitosti. týden

55 kud jste si již kalendář prolistovali, možná Vás nad některými fotografiemi napadlo, že se příliš nehodí k titulu odkazujícímu na historii. Ano, mohli bychom celý rok zaplnit třeba hrady, zámky a zříceninami máme jich v Libereckém kraji víc než dost. Ale nebyl by snad takový kalendář jednotvárný? A nikde není definováno, co všechno historie zahrnuje, kde končí nebo začíná. Každá doba žije svojí přítomností, ale stopy, které po ní zůstanou, se stávají historií. Vůbec nemusí jít o události hodné zápisu do učebnic nebo starožitnosti nevyčíslitelných hodnot. Kalendář není průvodcem po dějinách kraje, nenajdete v něm ani příliš mnoho historických podrobností. Témata jsme skládali jako co nejpestřejší mozaiku a věříme, že se pro Vás opět stanou inspirací k toulkám po Libereckém kraji. Šťastný a úspěšný rok a především mnoho krásných zážitků na Vašich výletech Vám přejí autoři kalendáře Milan Drahoňovský a Lubomír Tlustý Plánovací kalendář Rok má pracovních dnů ( včetně svátků), tj. při hodinové pracovní době 0 ( včetně svátků) pracovních hodin pracovních dnů/hodin (pro prac. dobu hodin) P Ú S Č P S N P Ú S Č P S N P Ú S Č P S N P Ú S Č P S N P Ú S Č P S N P Ú měsíc vč. sv. čtvrtletí vč. sv. LEDEN 0 ÚNOR BŘEZEN 0 DUBEN 0 KVĚTEN 0 ČERVEN 0 ČERVENEC 0 SRPEN 0 ZÁŘÍ 0 ŘÍJEN 0 LISTOPAD 0 PROSINEC

Happy Hill Sochor 2013. mira kube photography

Happy Hill Sochor 2013. mira kube photography 2013 mira kube photography Út 1 Nový rok 01/ 2013 St 2 Karina Čt 3 Radmila Pá 4 Diana So 5 Dalimil Ne 6 Tři králové Po 7 Vilma Út 8 Čestmír St 9 Vladan Čt 10 Břetislav Pá 11 Bohdana So 12 Pravoslav Ne

Více

Významné dny v ČR a ve světě

Významné dny v ČR a ve světě Významné dny v ČR a ve světě LEDEN 1. 1. Nový rok 1. 1. Den obnovy samostatného českého státu 10. 1. Mezinárodní den tuleňů, lachtanů a velryb 27. 1. Den památky obětem holocaustu 28. 1. Mezinárodní den

Více

Čtrnáctidenní kalendář 2013

Čtrnáctidenní kalendář 2013 Čtrnáctidenní kalendář 2013 1. týden 2. týden 31.12. Silvestr 7.1. Vilma 1.1. Den obnovy samostatného českého státu, Nový rok 8.1. Čestmír 2.1. Karina 9.1. LOGOTYP 24PRINT - POZITIVNÍ A Vladan 3.1. Radmila

Více

Jizerské hory 2016. Foto Milan Drahoňovský

Jizerské hory 2016. Foto Milan Drahoňovský Jizerské hory 0 Foto Milan Drahoňovský JIZERSKÉ HORY 0 Prezidentská chata Nový rok Karina Radmila Diana Dalimil Tři králové Vilma Čestmír Vladan Břetislav Bohdana Pravoslav Edita Radovan Alice Ctirad Drahoslav

Více

PONDĚLÍ Štěpán/2.svátek vánoční 27. PONDĚLÍ Karina 3. ÚTERÝ Žaneta 28. ÚTERÝ Radmila 4. STŘEDA Diana 5. STŘEDA Bohumila 29.

PONDĚLÍ Štěpán/2.svátek vánoční 27. PONDĚLÍ Karina 3. ÚTERÝ Žaneta 28. ÚTERÝ Radmila 4. STŘEDA Diana 5. STŘEDA Bohumila 29. 0 LEDEN 6 Štěpán/.svátek vánoční 7 Žaneta 8 Bohumila 9 Judita 0 David Silvestr Nový rok/den obnovy samostatného českého státu 5. týden LEDEN. týden Karina Radmila Diana 5 Dalimil 6 Tři králové 7 Vilma

Více

Snad naše malé ohlédnutí za uplynulou sezónou potěší nejen nás samotné, ale i ostatní obdivovatele motocyklové krásy...

Snad naše malé ohlédnutí za uplynulou sezónou potěší nejen nás samotné, ale i ostatní obdivovatele motocyklové krásy... Snad naše malé ohlédnutí za uplynulou sezónou potěší nejen nás samotné, ale i ostatní obdivovatele motocyklové krásy... Děkujeme autorům fotografií za propůjčení jejich snímků Tisk: www.point4me.com Zvláštní

Více

Už 10 let pomáháme dětem po těžkých úrazech

Už 10 let pomáháme dětem po těžkých úrazech Už 10 let pomáháme dětem po těžkých úrazech 2016 Od roku 2012 začal nadační fond rozšiřovat svou pomoc i do dalších měst a nemocnic v rámci celé České republiky. Díky všem dárcům a partnerům získal nadační

Více

OBEC DĚTMAROVICE. Kalendář do každé rodiny 2014

OBEC DĚTMAROVICE. Kalendář do každé rodiny 2014 OBEC DĚTMAROVICE Kalendář do každé rodiny ..... 0 Nový rok Karina Radmila Diana Dalimil Tři králové Vilma Čestmír Vladan Břetislav Bohdana Pravoslav Edita Radovan Alice Ctirad Drahoslav Vladislav Doubravka

Více

Rodinný plánovací kalendář. Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Rodinný plánovací kalendář. Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu Rodinný plánovací kalendář Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu Lenka Šilerová Leden 2014 1 2 3 4 5 6 10 11 12 13 14 15 16 1 1 1 20 21 22 23 24 25 26 2 2 2 30 31 Nový rok Karina/Vasil Radmila/Radomil

Více

Í Ř TVÁ HO O N M Á M OMOC P

Í Ř TVÁ HO O N M Á M OMOC P 2014 POMOC MÁ MNOHO TVÁŘÍ 1leden 2014 raná péče, krizová pomoc 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Více

TÝDENNÍ STOLNÍ KALENDÁŘ 2012 ŽDÁNICKO MIKROREGION. Archlebov Dambořice Dražůvky Lovčice Násedlovice Uhřice Žarošice Ždánice Želetice

TÝDENNÍ STOLNÍ KALENDÁŘ 2012 ŽDÁNICKO MIKROREGION. Archlebov Dambořice Dražůvky Lovčice Násedlovice Uhřice Žarošice Ždánice Želetice ŽDÁNICKO MIKROREGION TÝDENNÍ STOLNÍ KALENDÁŘ 0 Archlebov Dambořice Dražůvky Lovčice Násedlovice Uhřice Žarošice Ždánice Želetice PROSINEC/LEDEN 0/0 0 LEDEN 0 Štěpán. svátek vánoční Žaneta Bohumila Judita

Více

Slévárna litiny a hliníku s více než stoletou tradicí

Slévárna litiny a hliníku s více než stoletou tradicí 2016 Vážení zákazníci, vážení přátelé, před čtyřmi lety oslavila slévárna ALFE BRNO, s. r. o., sté výročí od svého založení. V roce 1992 jsme začali znovu budovat naši slévárnu. Nestačilo však zúročit

Více

Daňový kalendář 2012. LEDEN 2012 Po Út St Čt Pá So Ne 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Daňový kalendář 2012. LEDEN 2012 Po Út St Čt Pá So Ne 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 LEDEN 2012 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Mt Fuji 2. 1. 2012 daň z příjmů listopad 2011 9. 1. 2012 spotřební daň splatnost daně za listopad

Více

Volejbalové centrum nad Metují KALENDÁŘ 2015-2016

Volejbalové centrum nad Metují KALENDÁŘ 2015-2016 Volejbalové centrum nad Metují KALENDÁŘ 2015-2016 Volejbalové centrum nad Metují KALENDÁŘ 2015-2016 Volejbalové centrum vzniklo v roce 2012 za účelem obnovení volejbalové tradice a popularizace mládežnického

Více

narozeninový kalendář

narozeninový kalendář narozeninový kalendář Staré Bojkovice, Sušilova ulice 1 St. svátek - Nový rok 2 Karina 3 Radmila 4 Diana 5 Dalimil 6 Tři králové 7 Vilma 8 Čestmír 9 Vladan 10 Břetislav 11 Bohdana 12 Pravoslav 13 Edita

Více

Jarní prázdniny ÚNOR. 8 Petr Hladík 21 Martin Jiránek. 28 Martin Jiránek. Nj obchod, služby a cestovní ruch. Nj obchod, služby a cestovní ruch

Jarní prázdniny ÚNOR. 8 Petr Hladík 21 Martin Jiránek. 28 Martin Jiránek. Nj obchod, služby a cestovní ruch. Nj obchod, služby a cestovní ruch 9 8 6 7 5 ÚNOR Nj obchod, služby a cestovní ruch 1 Petr Hladík 14 Hynek 09:00-12:00 Valentýn 10:30 2 Rekvalifikace PC - Eva Sýkorová 15 Nela 09:00-12:00 Jiřina Nj - konverzace 3 Šárka Kuthanová Blažej

Více

PROSINEC LEDEN. Díky vám můžeme jít dál. 2. svátek vánoční. Pondělí Štěpán. Úterý Žaneta/Melánie. Středa Bohumila. Čtvrtek Judita.

PROSINEC LEDEN. Díky vám můžeme jít dál. 2. svátek vánoční. Pondělí Štěpán. Úterý Žaneta/Melánie. Středa Bohumila. Čtvrtek Judita. PROSINEC LEDEN 6 7 8 9 0 ndělí Štěpán erý Žaneta/Melánie ředa Bohumila vrtek Judita tek David bota Silvestr děle Nový rok D. svátek vánoční átní svátek Den obnovy samostatného českého státu Díky vám můžeme

Více

Leden 2013. Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt. Nebezpečné odpady

Leden 2013. Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt. Nebezpečné odpady Leden 0 0 Nový rok Karina Radmila Diana Dalimil Tři králové Vilma Čestmír Vladan Břetislav Bohdana Pravoslav Edita Radovan Alice Ctirad Drahoslav Vladislav Doubravka Ilona Běla Slavomír Zdeněk Milena Miloš

Více

KALENDÁŘ. pro vinohradníky a vinaře

KALENDÁŘ. pro vinohradníky a vinaře KALENDÁŘ pro vinohradníky a vinaře Vydal: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, Hroznová, Brno, www.ukzuz.cz Vydáno za podpory společnosti CCV Informační systémy, Kopečná, Brno, www.ccv.cz Redakční

Více

Rok: 1951 Obor: Diplomovaná sestra Třídní učitel: Věra Hrušková Absolventi: Obor:Diplomovaná sestra Třídní učitel: Marie Mikříková Absolventi:

Rok: 1951 Obor: Diplomovaná sestra Třídní učitel: Věra Hrušková Absolventi: Obor:Diplomovaná sestra Třídní učitel: Marie Mikříková Absolventi: Seznam absolventů Rok: 1951 Obor: Diplomovaná sestra Třídní učitel: Věra Hrušková Marta Vrbová, Božena Vaňková, Božena Trnková, Ludmila Štěpánová, Milada Stejskalová ( Bendová), Anna Stanová, Karolina

Více

Rodinný plánovací kalendář Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Rodinný plánovací kalendář Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu Rodinný plánovací kalendář Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu 2013 Leden 2013 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Nový rok/átní svátek

Více

vaše obec pro rok 2016

vaše obec pro rok 2016 vaše obec pro rok 2016 BĚHEM LEDNA HLASTE STAVY VODOMĚRŮ NA TEL. ČÍSLE 602 434 058 (MOŽNO ISMS) 1 P Nový rok Bohoslužby na Nový rok s VP a přáním starosty 2 S Karina 3 N Radmila 4 P Diana 5 Ú Dalimil 6

Více

KALENDÁŘ 2012. Milí přátelé!

KALENDÁŘ 2012. Milí přátelé! KALENDÁŘ Milí přátelé! Dostává se Vám do rukou náš kalendář pro rok. Jsme rádi, že se ho díky sponzorům podařilo vydat a doufáme, že Vás bude úspěšně provázet po celý rok! Žijeme mezi vámi, někteří z nás

Více

MLADOSMOLIVECKO 2013

MLADOSMOLIVECKO 2013 MLADOSMOLIVECKO 2013 Vážení spoluobčané, je to již pátý rok, kdy pro Vás vydáváme náš obecní kalendář. První dvě vydání byla zaměřena na současnost našich obcí, další dvě vydání byla srovnáním současnosti

Více

ČESKÁ INSPIRACE MĚSTA PLNÁ ŽIVOTA

ČESKÁ INSPIRACE MĚSTA PLNÁ ŽIVOTA ČESKÁ INSPIRACE MĚSTA PLNÁ ŽIVOTA 0 www.ceskainspirace.cz Pod poetickým názvem Česká inspirace se představuje osm historických měst: Hradec Králové, Cheb, Jindřichův Hradec, Kutná Hora, Litomyšl, Polička,

Více

Kladské pomezí Foto Lubomír Imlauf

Kladské pomezí Foto Lubomír Imlauf KRAJEM NÁCHODSKA A BROUMOVSKA Kladské pomezí Foto Lubomír Imlauf 1 Leden January Januar Styczeń Foto Lubomír Imlauf 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Nový

Více

53. TÝDEN PONDĚLÍ. Bohumila ÚTERÝ. Judita STŘEDA. David ČTVRTEK. Silvestr PÁTEK. Nový rok Den obnovy samostatného českého státu SOBOTA.

53. TÝDEN PONDĚLÍ. Bohumila ÚTERÝ. Judita STŘEDA. David ČTVRTEK. Silvestr PÁTEK. Nový rok Den obnovy samostatného českého státu SOBOTA. P R O S I N E C 2 0 1 5 / L E D E N 2 0 1 6 53. TÝDEN 28 Bohumila 29 Judita 30 David 31 Silvestr 1 Nový rok Den obnovy samostatného českého státu 2 Karina 3 Radmila, Radomil socha pohanského boha Radegasta

Více

Beskydy. pondělí. pondělí. úterý. úterý. středa. středa. čtvrtek. čtvrtek. pátek. pátek. sobota. sobota. neděle. neděle

Beskydy. pondělí. pondělí. úterý. úterý. středa. středa. čtvrtek. čtvrtek. pátek. pátek. sobota. sobota. neděle. neděle Beskydy domov šelem 2015 Velké šelmy v Beskydech Beskydy jsou jedinou oblastí v České republice, kde se volně pohybují medvěd, vlk a rys. Pouze v případě rysa ostrovida lze populaci označit za stabilní,

Více

Prosinec / Leden. Po 28. Út 29. St 30. Čt 31 Silvestr. Pá 1 Nový rok, Státní svátek Den obnovy samostatného českého státu.

Prosinec / Leden. Po 28. Út 29. St 30. Čt 31 Silvestr. Pá 1 Nový rok, Státní svátek Den obnovy samostatného českého státu. Jeseníky 8 594031 500582 Prosinec / Leden 53. týden 2015/ Po 28 Bohumila Út 29 Judita St 30 David Čt 31 Silvestr Pá 1 Nový rok, Státní svátek Den obnovy samostatného českého státu So 2 Karina Ne 3 Radmila

Více

SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO

SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO kalendář 20 Soukromá vysoká škola ekonomická je první vysokou školou ve Znojmě. Její vznik se datuje k 31. 3. 2005. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy udělilo akreditaci bakalářskému studijnímu

Více

POJĎTE S NÁMI NA VÝLET

POJĎTE S NÁMI NA VÝLET ZŠ NOVOSEDLICE 2015 POJĎTE S NÁMI NA VÝLET BOREČ, DUCHCOVSKÝ VIADUKT, VAŇOVSKÝ VODOPÁD, MALÁ PEVNOST TEREZÍN, KOMÁŘÍ VÍŽKA, MILEŠOVKA, GRÜNDWALDSKÉ VŘESOVIŠTĚ, POMNÍK PŘEMYSLA ORÁČE, MALHOSTICKÝ RYBNÍK,

Více

MIKROREGION IVANČICKO

MIKROREGION IVANČICKO MIKROREGION IVANČICKO JINÝMA OČIMA VE SPOLUPRÁCI S FOTOKLUBEM IVANČICE FotKI PF 2013 MIKROREGION IVANČICKO www.mikroregion.ivancice.cz MIKROREGION IVANČICKO zahrnuje osm obcí a tři města: Čučice, Dolní

Více

ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan

ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková

Více

DĚTMAROVICE. Kalendář do každé rodiny

DĚTMAROVICE. Kalendář do každé rodiny 01 Kalendář do každé rodiny . 1.... 1 0 1 1 Nový rok Karina Radmila Diana Dalimil Tři králové Vilma Čestmír Vladan Břetislav 1 1 1 1 1 1 Bohdana Pravoslav Edita Radovan Alice Ctirad Drahoslav 1 0 1 Vladislav

Více

Seznam absolventů ve školním roce 2007/2008

Seznam absolventů ve školním roce 2007/2008 Seznam absolventů ve školním roce 2007/2008 Třída: Třídní učitelka: HT 4. A 65-42-M/004 Hotelnictví a turismus Mgr. Danica Lokajíčková 1. Kateřina Baslová 16. Alena Kukuczková 2. Vojtěch Beseda 17. Lenka

Více

Kreslí květy ledové, jen on umí takové. Vilma Čestmír Vladan Břetislav Bohdana Pravoslav 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20.

Kreslí květy ledové, jen on umí takové. Vilma Čestmír Vladan Břetislav Bohdana Pravoslav 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. HÁDANKOVÝ KALENDÁŘ 2013 ZŠ Novosedlice CHEMICKÉ POKUSY VE ŠKOLE Leden 2013 Nový rok, Den obnovy samostatného českého státu Karina Radmila Diana Dalimil Tři králové Vilma Čestmír Vladan Břetislav Bohdana

Více

Hezký rok 2007 plný splněných přání Vám všem přeje. Antonín Terber, člen rady Ústeckého kraje

Hezký rok 2007 plný splněných přání Vám všem přeje. Antonín Terber, člen rady Ústeckého kraje Příručka moderního člověka Kalendář Máte pocit, že člověk, který třídí odpady je blázen? Ba ne! Takový jedinec jen dává najevo, že mu není vůbec jedno, jak bude vypadat životní prostředí jeho dětí. A navíc

Více

PRAHA Prague Prag 2012

PRAHA Prague Prag 2012 Architektura jižní Čechy NK0 Česká republika, x cm eská republika Czech Republic Tscheschische Republik 8 0 8 0 8 0 PRAHA Prague Prag 8 0 8 0 8 0 NK0 Praha, x cm NK0 Krajiny x, cm x cm Kč Krajiny 8 0 8

Více

KALENDÁŘE PRO ROK 2016

KALENDÁŘE PRO ROK 2016 Specialista v oblasti produkčního digitálního tisku KALENDÁŘE PRO ROK 0 in-press CZ s.r.o. Opletalova 0/. 0 Havířov - Šumbark Tel.: 0, 0, 0 E-mail: in-press@tiskovyservis.eu (pro dotazy, informace) E-mail:

Více

Veronika Jašíková, 10 let LEDEN 2008

Veronika Jašíková, 10 let LEDEN 2008 1 Út 2 St 3 Čt 4 Pá 5 So 6 Ne 7 Po 8 Út 9 St 10 Čt 11 Pá 12 So 13 Ne 14 Po 15 Út 16 St 17 Čt 18 Pá 19 So 20 Ne 21 Po 22 Út 23 St 24 Čt 25 Pá 26 So 27 Ne 28 Po 29 Út 30 St 31 Čt Veronika Jašíková, 10 let

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_126 Datum: 28.2.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_126 Datum: 28.2. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

OHŇOSTROJ MALIČKOSTÍ. Iveta Pilařová

OHŇOSTROJ MALIČKOSTÍ. Iveta Pilařová 2007 OHŇOSTROJ MALIČKOSTÍ Iveta Pilařová KAL_ROS07_FINAL_02.indd 1 22.9.2006 18:33:09 Ohňostroj maličkostí V tomto kalendáři bych chtěla představit výběr svých kreseb, skic a maleb z období téměř deseti

Více

Dům č. p. 181 Dům č. p. 182 Dům č. p. 183 Dům č. p. 184 Dům č. p. 185 Dům č. p. 186 Dům č. p. 187

Dům č. p. 181 Dům č. p. 182 Dům č. p. 183 Dům č. p. 184 Dům č. p. 185 Dům č. p. 186 Dům č. p. 187 Dům č. p. 181 Dům na bývalém pozemku velkostatku zvaném Prozdol, postavil v r. 1936 Dobeš Jakub z č. 103 s manželkou Marií roz. Zálešáková z č. 55. Manželé byli bezdětní. V roce 1965 jej předali neteři

Více

Z HISTORIE OBCE - VÝROČÍ OBČANŮ

Z HISTORIE OBCE - VÝROČÍ OBČANŮ Z HISTORIE OBCE - VÝROČÍ OBČANŮ roky 1996-2014 1996 v únoru ve věku 51 let zemřel starosta obce pan Vladimír Stehlík v březnu ve věku 87 let zemřela paní Božena Pečová v dubnu slaví zlatou svatbu manželé

Více

Malujeme, kreslíme, copak si tu zlepšíme?

Malujeme, kreslíme, copak si tu zlepšíme? 2014 Hanka Bartošková / 5. ročník, ZŠ Bystré Pomocná značka ZRCADLO na křižovatce v ulici Hradčany v Bystrém Projekt pro žáky základních škol na území Poličska Výtvarné zpracování návrhu, jak vylepšit

Více

2015 Motýlí pastviny

2015 Motýlí pastviny Motýlí pastviny 2015 Pastviny, kde se daří motýlům, vyhledává i ťuhýk obecný. Hmyz a myši si napichuje do zásoby na keře. Beskydské zimě se vyhýbá, odlétá do Afriky. pondělí úterý středa čtvrtek pátek

Více

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č.j.: 903/2015 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č. 858 ze dne 11.11.2015 Poskytnutí dárkových poukázek jubilantům městské části - listopad, prosinec 2015 Rada městské části I. s

Více

TITUL FORMAT(mm) EAN kód TITUL FORMAT(mm) EAN kód

TITUL FORMAT(mm) EAN kód TITUL FORMAT(mm) EAN kód INDEX TITUL FORMAT(mm) EAN kód 1 Hundertwasser 340x440 8586015018558 2 Zdeňek Hajný 420x560 8586015017841 2 Art 420x560 8586015017650 3 Impresionisté 420x560 8586015017575 3 Claude Monet 420x560 8586015017605

Více

Budujeme naučné stezky, poskytujeme praktické informace. Vysazujeme stromy pro krajinu, zvířata i lidi.

Budujeme naučné stezky, poskytujeme praktické informace. Vysazujeme stromy pro krajinu, zvířata i lidi. Barevné Beskydy 013 Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union. Vážení přátelé, je tu další rok

Více

Adamec Tomáš Adamus Vít ADRA Praha AJ shop.cz - učebnice Armáda spásy Arnika Atrosat Media s.r.o. Bajtková Daniela Barbora Horinová Bardoň Karel

Adamec Tomáš Adamus Vít ADRA Praha AJ shop.cz - učebnice Armáda spásy Arnika Atrosat Media s.r.o. Bajtková Daniela Barbora Horinová Bardoň Karel Adamec Tomáš Adamus Vít ADRA Praha AJ shop.cz - učebnice Armáda spásy Arnika Atrosat Media s.r.o. Bajtková Daniela Barbora Horinová Bardoň Karel Bartečková Daniela Bartečková Martina Bartošek Pavel Bc.

Více

KUPREV: seznam osob s platným certifikátem k 31.10.2014 titul příjmení jméno město Bc. Absolonová Miroslava Nový Bohumín Mgr. Akporiso Renata Praha

KUPREV: seznam osob s platným certifikátem k 31.10.2014 titul příjmení jméno město Bc. Absolonová Miroslava Nový Bohumín Mgr. Akporiso Renata Praha KUPREV: seznam osob s platným certifikátem k 31.10.2014 titul příjmení jméno město Bc. Absolonová Miroslava Nový Bohumín Mgr. Akporiso Renata Praha 10 Mgr. Babuljaková Tereza Mgr. Baďurová Marie Jeseník

Více

pro vinohradníky a vinaře

pro vinohradníky a vinaře pro vinohradníky a vinaře 0 Vydal: 0 Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, Hroznová, Brno, www.ukzuz.cz Vydáno za podpory společnosti CCV Informační systémy, Libušina třída, Brno, www.ccv.cz

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA G.A.LINDNERA ROŽĎALOVICE

ZÁKLADNÍ ŠKOLA G.A.LINDNERA ROŽĎALOVICE ZÁKLADNÍ ŠKOLA G.A.LINDNERA ROŽĎALOVICE Zpracovali žáci navštěvující školní družinu. 1 LEDEN JANUAR JANUARY - JANVIER Pondělí Montag Monday Lundi Úterý Dienstag Tuesday Mardi Středa Mittwoch Wednesday

Více

Třída: 1.A. třídní učitel: Mgr. Rešková Ludmila Počet celkem: 15 z toho chlapců: 8 dívek: 7 P.Č PŘÍJMENÍ JMÉNO

Třída: 1.A. třídní učitel: Mgr. Rešková Ludmila Počet celkem: 15 z toho chlapců: 8 dívek: 7 P.Č PŘÍJMENÍ JMÉNO Třída: 1A třídní učitel: Mgr Rešková Ludmila Počet celkem: 15 z toho chlapců: 8 dívek: 7 PČ PŘÍJMENÍ JMÉNO 1 BOBÁLOVÁ Veronika 2 DOLEŽEL Radim 3 GOROLY Radek 4 HARAKAL Filip 5 HARAKALOVÁ Dominika 6 CHALOUPKA

Více

1 Fitness center Báry a Hanky Šulcové

1 Fitness center Báry a Hanky Šulcové BENJAMÍNCI - AEROBIK 1 Fitness center Báry a Hanky Šulcové TRENÉR: Mgr. Bára Ptáčková Brousková Lucie Kulhánková Klára Svobodová Veronika HerrmannováTereza ManďákováAdéla Šnajdrová Nela Jančíková Barbora

Více

Statistika babyboxů ke dni 12. listopadu 2015

Statistika babyboxů ke dni 12. listopadu 2015 Statistika babyboxů ke dni. listopadu 2015 pořadí den datum čas jméno místo 2006 1. sobota 17. 2. 2006 20:10 Sonička Praha Hloubětín 2. sobota 25. 2. 2006 21:30 Lenka Praha Hloubětín 3. neděle 26. 2. 2006

Více

Střední odborné učiliště nábytkářské a Střední odborná škola, s.r.o. P L Á N VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ PRÁCE. na školní rok 2009/2010.

Střední odborné učiliště nábytkářské a Střední odborná škola, s.r.o. P L Á N VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ PRÁCE. na školní rok 2009/2010. Střední odborné učiliště nábytkářské a Střední odborná škola, s.r.o. Horská 167, 460 14 Liberec tel/fax:485121062,482725090 http://www.spsn-lbc.cz e-mail:spsn@iol.cz P L Á N VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ PRÁCE na

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Evidenční číslo materiálu: 466 Autor: Jan Smija Datum: 17. 4. 2013 Ročník: 8. Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor: Zeměpis Tematický okruh: Česká republika Téma:

Více

VÝHERCI spotřebitelské soutěže "Letní hra o večeři v Curychu s Rogerem Federerem a další sladké ceny"

VÝHERCI spotřebitelské soutěže Letní hra o večeři v Curychu s Rogerem Federerem a další sladké ceny VÝHERCI spotřebitelské soutěže "Letní hra o večeři v Curychu s Rogerem Federerem a další sladké ceny" Hlavní výhra: večeře s Rogerem Federerem v Curychu pro jednu osobu Cebo Filip Janíková Miluše 1. kolo:

Více

Plavecký oddíl Autoškoda Mladá Boleslav. 38. Cena Mladé Boleslavi a Memoriál Miroslava Tottera Mladá Boleslav, 26.09.2015

Plavecký oddíl Autoškoda Mladá Boleslav. 38. Cena Mladé Boleslavi a Memoriál Miroslava Tottera Mladá Boleslav, 26.09.2015 Strana 1 z 46 Plavecký oddíl Autoškoda Mladá Boleslav 38. Cena Mladé Boleslavi a Memoriál Miroslava Tottera Mladá Boleslav, Plavecký bazén: Mladá Boleslav na Štěpánce, Na Celně 1456, 293 01 Bazén: 25m,

Více

Vám přeje obec Grygov

Vám přeje obec Grygov Šťanou 2014 ceu v roce Vám přeje obec Grygov Leden 2014 Radim Kubáček, 8 let 1 Nový rok Den obnovy samoatného átu... 2 Karina...Mše v kapli sv. Jana Nemuckého 3 Radmila...Vánoční prázdniny - koc 4 Diana...Tříkrálová

Více

Kontakty na pracovníky oddělení sociálně-právní ochrany dětí a kurátory pro mládež ORP Libereckého kraje

Kontakty na pracovníky oddělení sociálně-právní ochrany dětí a kurátory pro mládež ORP Libereckého kraje Kontakty na pracovníky oddělení sociálně-právní ochrany dětí a kurátory pro mládež ORP Libereckého kraje Městský úřad Česká Lípa odbor sociálních věcí a zdravotnictví, oddělení sociálně-právní ochrany,

Více

DA1165 - Dětská sedací souprava Michalczyková Simona

DA1165 - Dětská sedací souprava Michalczyková Simona DA1165 - Dětská sedací souprava Michalczyková Simona DA1249 Bavlněné bílé povlečení pro dvě osoby Kolouchová Vladimíra Pavlů Lucie Názlerová Blanka Vodrážková Gabriela Křešťáková Petra Sýkorová Michaela

Více

tiskoviny pro hasiče n a b í d k o v ý k a t a l o g

tiskoviny pro hasiče n a b í d k o v ý k a t a l o g 0 tiskoviny pro hasiče n a b í d k o v ý k a t a l o g Nakupujte na e-shopu...... navštivte www.optys.cz a pohodlně objednávejte Nad 500 Kč poštovné ZDARMA Více než 5 000 produktů skladem Osobní odběr

Více

Příjmení Jméno Kompostér Ulice

Příjmení Jméno Kompostér Ulice Příjmení Jméno Kompostér Ulice Anlaufová Ludmila 1 Štefánikova Babincová Oldřiška 1 Hájov Bajer Jaromír 1 Místecká Bajer Adam 1 Místecká Balcárek Radomír 1 Lomená Baroňová Kateřina 1 Nová Bayer Pavel 1

Více

Výsledková listina 63. ročníku MO - Z5 ze dne 22. 1. 2014

Výsledková listina 63. ročníku MO - Z5 ze dne 22. 1. 2014 Výsledková listina 63. ročníku MO - Z5 ze dne 22. 1. 2014 Úspěšní řešitelé: Jméno Škola 1. př. 2. př. 3. př. Celkem I. Dang Anh Dung Základní škola Brno, Sirotkova 36 6 6 6 18 Zemene Karolína Základní

Více

MĚSTSKÝ ÚŘAD STARÉ MĚSTO ODBOR STAVEBNÍHO ÚŘADU A ÚZEMNÍHO PLÁNU NÁMĚSTÍ HRDINŮ 100, 686 03 STARÉ MĚSTO

MĚSTSKÝ ÚŘAD STARÉ MĚSTO ODBOR STAVEBNÍHO ÚŘADU A ÚZEMNÍHO PLÁNU NÁMĚSTÍ HRDINŮ 100, 686 03 STARÉ MĚSTO MĚSTSKÝ ÚŘAD STARÉ MĚSTO ODBOR STAVEBNÍHO ÚŘADU A ÚZEMNÍHO PLÁNU NÁMĚSTÍ HRDINŮ 100, 686 03 STARÉ MĚSTO SPISOVÁ ZN.: Č.J.: VYŘIZUJE: TEL.: E-MAIL: SÚ/05200/2010/BN MeUSM/07360/2010 Marek Bartoň 572 416

Více

kalendář pro vinohradníky a vinaře

kalendář pro vinohradníky a vinaře kalendář 0 pro vinohradníky a vinaře Vydal: 0 Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, Hroznová, Brno, www.ukzuz.cz Vydáno za podpory společnosti CCV Informační systémy, Libušina třída, Brno, www.ccv.cz

Více

60m - elektricky Koudelková Zuzana 270593 e 8.10 V Břeclav 121010 17 e -2.2 8.19 T UH 280910 17 e 8.19 1 Zlín 081010 17 e 8.27 1 UH 210410 17 e -2.

60m - elektricky Koudelková Zuzana 270593 e 8.10 V Břeclav 121010 17 e -2.2 8.19 T UH 280910 17 e 8.19 1 Zlín 081010 17 e 8.27 1 UH 210410 17 e -2. 60m - elektricky Koudelková Zuzana 270593 e 8.10 V Břeclav 121010 17 e -2.2 8.19 T UH 280910 17 e 8.19 1 Zlín 081010 17 e 8.27 1 UH 210410 17 e -2.3 8.47 T UH 280912 19 Havlíková Kristina 210394 e 8.34

Více

JMENNÝ SEZNAM ŽÁKŮ V UČEBNĚ

JMENNÝ SEZNAM ŽÁKŮ V UČEBNĚ JMENNÝ SEZNAM ŽÁKŮ V UČEBNĚ RED IZO: 600008541 Název školy: Gymnázium, Písek, Komenského 89 Zkušební místo: Gymnázium, Písek, Komenského 89 Název zkoušky: Anglický jazyk - didaktický test Učebna dle informačního

Více

Telefonní a e-mailový seznam zaměstnanců ZSF JU řazeno dle organizačních jednotek

Telefonní a e-mailový seznam zaměstnanců ZSF JU řazeno dle organizačních jednotek Telefonní a e-mailový seznam zaměstnanců ZSF JU řazeno dle organizačních jednotek Centrální spojovatelka recepce Vltava J. Boreckého 27 389 03 7511 recepce@zsf.jcu.cz Podatelna J. Boreckého 27 7512 Fax

Více

Přestupní karta hasičů pro vyšší kola ročníku 2012

Přestupní karta hasičů pro vyšší kola ročníku 2012 P L Z E Ň S K Ý povolen za okres / kraj ne Valečková Štěpánka Domažlice/Plzeňský Plzeň-jih/Plzeňský Růžková Pavla Domažlice/Plzeňský Plzeňs-sever/Plzeňský Kacerovská Kristýna Domažlice/Plzeňský Klatovy/Plzeňský

Více

Ráda bych tě pozvala na svou narozeninovou oslavu která se koná 15.6.2013. Sraz je ve Stromovce ve 12:00. Doufám že přijdeš.

Ráda bych tě pozvala na svou narozeninovou oslavu která se koná 15.6.2013. Sraz je ve Stromovce ve 12:00. Doufám že přijdeš. Julie Kubrychtová Milady Horákové1 Praha 17000 Kateřina Hejlíková Studentská2 Praha 16000 Selma Faustusová Kaprova3 Praha 11000 Tereza Vogničová Milady Horákové4 Praha 17000 Dominika Juričková Studentská5

Více

Sběr papíru duben 2016

Sběr papíru duben 2016 List1 Sběr papíru duben 2016 1.A 433 1.B 374 2.A 641 2.B 613 3,A 550 3.B 812 4.A 474 4.B 385 5.A 256 5.B 924 6.A 471 6.B 138 7.A 171 7.B 235 8.A 486 9.A 335 9.B 300 celkem 7598 1000 900 800 700 600 500

Více

MĚSTSKÝ ÚŘAD JESENÍK. Odbor životního prostředí ROZHODNUTÍ

MĚSTSKÝ ÚŘAD JESENÍK. Odbor životního prostředí ROZHODNUTÍ MĚSTSKÝ ÚŘAD JESENÍK Odbor životního prostředí Č.j.: MJ/58561/2014/2015/04/OŽP/R-20/Ne Jeseník, dne 18.2.2015 Vyřizuje/telefon: Nečesaná/584498423 Město Žulová, Hlavní 36, 790 65 Žulová Výroková část:

Více

Podpořené žádosti jednotlivců ze sbírky Světluška v roce 2014

Podpořené žádosti jednotlivců ze sbírky Světluška v roce 2014 Podpořené žádosti jednotlivců ze sbírky Světluška v roce 2014 3 376 098 Kč Žadatel Předmět žádosti Schválený příspěvek Adam H. z Lomnice nad Popelkou Dotykový tablet 7 925 Kč Adéla K. Praha Dotykový tablet

Více

Rozpis HN na školní rok 2015/2016

Rozpis HN na školní rok 2015/2016 Rozpis HN na školní rok 2015/2016 Třída: PHV A Učitel: R. Hubálková-Bártová Středa: 15:00-15:45, č. 417 Filipová Bára Hejduková Kamilla Ella Hekš Prokop Kafka Vojtěch Komárek Matěj Kuchárová Lucie Lusk

Více

Akce: Zahájení územního řízení kanalizační přípojky Mladkov příloha č.1

Akce: Zahájení územního řízení kanalizační přípojky Mladkov příloha č.1 1 Mladkov st.256 Baranowski Libor, Mladkov 1, 561 67 1 Mladkov st.256 Dlouhá Irena, Petrovičky 1, Mladkov, 561 67 1 Mladkov st.256 Hejkerlík Vojtěch, Mladkov 1, 561 67 1 Mladkov st.256 Hejkerlíková Jarmila,

Více

Jméno Příjmení disciplína 1 disciplína 2 disciplína 3 disciplína 4

Jméno Příjmení disciplína 1 disciplína 2 disciplína 3 disciplína 4 Jméno Příjmení disciplína 1 disciplína 2 disciplína 3 disciplína 4 Renata Albertová LYŽE OBŘÍ SLALOM Jakub Albrecht BĚŽKY KLASIKA LYŽE OBŘÍ SLALOM LYŽE SLALOM Marko Aleksič LYŽE SLALOM Zdeněk Arnošt LYŽE

Více

Výsledková listina 56. ročníku Běhu Černou Horou konaného 8.5.2014

Výsledková listina 56. ročníku Běhu Černou Horou konaného 8.5.2014 Výsledková listina 56. ročníku Běhu Černou Horou konaného 8.5.2014 Starší žáci 1999-2000 start.čís. čas 2 300m 1 KOTYZA Daniel VSK Univerzita Brno 1 8:27 2 PRÁŠEK Štefan VSK Univerzita Brno 6 8:54 3 HLADKÝ

Více

Plán Českého Malína 1943

Plán Českého Malína 1943 Pijanská-Zborovská cesta Senoženská cesta Plán Českého Malína 1943 97 (samota - 2 km cesta od hřbitova) Český hřbitov cesta Ostrožec-Luck cesta Kneruty 96 (samota - cihelna u Zborova) Zadní cesta Mlýn

Více

Průběžné výsledky VI. ročníku L YŽAŘSKÉHO POHÁRU VYSOČINY

Průběžné výsledky VI. ročníku L YŽAŘSKÉHO POHÁRU VYSOČINY Myšáci dívky 2003 a mladší Pořadí Jméno rok Klub 1 Keliárová Barbora 2004 A Ski Třebíč 11 30 30 30 8 13 18 24 123 164 8 2 Slováčková Tereza 2004 Sokol Předklášteří 30 30 30 30 30 120 150 5 3 Kůpová Sára

Více

VÝSLEDKY. Mistrovství ČR MAŽORETEK REGION CUP Těšany 2015 POSTUP MORAVA - POM, BAT POSTUP JAROMĚŘ - CLASSIC, MIX, 2 BATON. 2BATON SENIORKY solo

VÝSLEDKY. Mistrovství ČR MAŽORETEK REGION CUP Těšany 2015 POSTUP MORAVA - POM, BAT POSTUP JAROMĚŘ - CLASSIC, MIX, 2 BATON. 2BATON SENIORKY solo POSTUP MORAVA - POM, BAT POSTUP JAROMĚŘ - CLASSIC, MIX, 2 BATON 2BATON SENIORKY solo 1 62.10 POSTUP Batelov - Jannies Batelov Suránová Sabina 2 59.20 POSTUP Písek - LV 2 Vavříková Lucie BAT KADETKY solo

Více

DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ

DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ Javorník Krnov Opava Hlučín Hrabyně sv. Alexandr Bohumín Ostrava Studénka Odry Kopřivnice Český Těšín Frýdek-Místek Třinec Nový Jičín Frenštát p. R. Jablunkov Adresář

Více

OBVODNÍ BÁŇSKÝ ÚŘAD pro území krajů Moravskoslezského a Olomouckého

OBVODNÍ BÁŇSKÝ ÚŘAD pro území krajů Moravskoslezského a Olomouckého OBVODNÍ BÁŇSKÝ ÚŘAD pro území krajů Moravskoslezského a Olomouckého Veleslavínova 18, P.O. BOX 103, 702 00 Ostrava Mor. Ostrava VÁŠ DOPIS / ZE DNE NAŠE ZNAČKA VYŘIZUJE / LINKA OSTRAVA SBS/25113/2014/OBÚ-05/9/511/Ing.Sk

Více

Jizerských. hor. Foto Milan Drahoňovský

Jizerských. hor. Foto Milan Drahoňovský Jizerských hor Foto Milan Drahoňovský 0 Liberecká výšina m n. m. Nový rok Drahoslav Karina Vladislav Radmila Doubravka Diana Ilona/Sebastián Dalimil Běla Tři králové Slavomír Vilma Zdeněk Čestmír Milena

Více

Stafeta. Čas Pořadí (sekundy kluci ) 18.16 36 14.06 5 15.73 22. Pořadí holky 16.06 15 13.78 4 13.22 1 16.17 28 20.16 40 15.95 14 14.26 9 21.

Stafeta. Čas Pořadí (sekundy kluci ) 18.16 36 14.06 5 15.73 22. Pořadí holky 16.06 15 13.78 4 13.22 1 16.17 28 20.16 40 15.95 14 14.26 9 21. Stafeta BĚH MLADŠÍ Jméno dítě Ackermann Lukáš Adamová Alena Adolt David Bareš Štěpán Bendáková Klára Boček Jáchym Čáp Sebastian Čechrák Tomáš Černá Anežka Dvořáková Apolena Elvy David Fiala Jakub Filgasová

Více

Příloha 1: SEZNAM ÚČASTNÍKŮ VALNÉ HROMADY SČOO konané dne 26. 6. 2015

Příloha 1: SEZNAM ÚČASTNÍKŮ VALNÉ HROMADY SČOO konané dne 26. 6. 2015 příjmení jméno zastoupen kým počet PM poznámka ADOLT Augustin OPTIKA PRAHA s.r.o. ADOLTOVÁ Pavlína OPTIKA PRAHA s.r.o. AGLAJA s.r.o. Helena Bernatová ALBERTOVÁ Ivana 1 ANDĚLOVÁ Petra Jana Horká ANTONÍN

Více

Adventní Kalendář od Schwarzkopf Výherci

Adventní Kalendář od Schwarzkopf Výherci Adventní Kalendář od Schwarzkopf Výherci 1. týden 1.12.2012 Angelus Sammael Shikutokachika Kr Termohrnek 1.12.2012 Alice Kochmanová Termohrnek 1.12.2012 Milena Smolařová Gliss Kur Marakesh oil kondicionér

Více

Turistický závod 1.kolo poháru Moravskoslezského kraje 5.4.2014. TOM Divočáci. Pořadatel: Místo konání: Frýdlant nad Ostravicí

Turistický závod 1.kolo poháru Moravskoslezského kraje 5.4.2014. TOM Divočáci. Pořadatel: Místo konání: Frýdlant nad Ostravicí Turistický závod 1.kolo poháru Moravskoslezského kraje 5.4.2014 Pořadatel: TOM Divočáci Místo konání: Frýdlant nad Ostravicí Ředitel závodu: Drahomíra Žižková Hlavní rozhodčí: Eva Vilhelmová Stavitel tratí:

Více

Výletní místa Libereckého kraje

Výletní místa Libereckého kraje Výletní místa Libereckého kraje Kam nás nohy donesou... Týdenní poznámkový kalendář Foto Milan Drahoňovský XII I II 0 tek Nový rok Den obnovy samostatného českého státu Světový den míru Karina Radmila

Více

Výsledky 5. ročníku běhu Zelenským údolím

Výsledky 5. ročníku běhu Zelenským údolím Výsledky 5. ročníku běhu Zelenským údolím Předškolní děti 1 dívky 2009 a ml. trať: 60m 1. Bechyňová Eliška 2009 Beruška Klatovy 0:21 2. Ouřadová Šárka 2009 Klatovy 00:22 3. Benešová Klára 2009 Brnířov

Více

06382 KARVINÁ - Fryštát 15-44

06382 KARVINÁ - Fryštát 15-44 06382 KARVINÁ - Fryštát 15-44 Město Fryštát, t.j. historické jádro Karviné, bylo založeno v 1. polovině 14. století na mírném návrší nad potokem Mlýnkou. V jižní části jeho oválné půdorysné dispozice je

Více

Národní hrdost (pracovní list)

Národní hrdost (pracovní list) Základní škola a Mateřská škola Dolní Hbity, okres Příbram 6. ročník Národní hrdost (pracovní list) Mgr. Jana Vršecká VY_32_INOVACE_VO.Vr.20-1 - Popis Předmět: Výchova k občanství Stupeň vzdělávání: druhý

Více

ČEZ Distribuce, a.s., IČ 27232425 Ing. Iveta Kočovská, nar. 22.03.1970 Teplická 874 Svatý Mikuláš 45 405 02 Děčín 2 284 01 Kutná Hora 1

ČEZ Distribuce, a.s., IČ 27232425 Ing. Iveta Kočovská, nar. 22.03.1970 Teplická 874 Svatý Mikuláš 45 405 02 Děčín 2 284 01 Kutná Hora 1 Městský úřad Čáslav odbor výstavby a regionálního rozvoje Nám. Jana Žižky z Trocnova 1, 286 01 Čáslav Č. j.: VÝST 7264/09, 1967/2009-ste Čáslav, dne 30. března 2009 Vyřizuje: Petra Štěpánková, referent

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 7.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 7.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

nejmladší žactvo Rok. nar. JEDNOTA mladší žákyně - I. KATEGORIE: 2005-2007 25 m

nejmladší žactvo Rok. nar. JEDNOTA mladší žákyně - I. KATEGORIE: 2005-2007 25 m PŘEBOR ŽUPY DR.BUKOVSKÉHO - PLAVÁNÍ - 3.11.2013 KATEGORIE: nejmladší žactvo 2008 a mladší Bartošek Adam 2009 Slavíkovice hry ve vodě Bartošek Matěj 2011 Slavíkovice hry ve vodě Daněk Jan 2008 Vyškov hry

Více