Společně proti rakovině

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Společně proti rakovině"

Transkript

1 Společně proti rakovině Osobnosti 2011

2 Tomáš Bím Malíř, grafik a ilustrátor Daroval litografi e Bazén a U řeky Leden Datum a místo narození: 12. listopadu 1946, Praha Vzdělání: Vyučen tiskařem, dále studoval soukromě. Se jménem Tomáše Bíma je zpravidla hned spojován svět moderní civilizace, jíž jsme obklopeni jako kulisami naší každodennosti a přeci si ji většinou neuvědomujeme jako malířsky inspirující realitu. Právě proto jsme mu vděčni, že jako už jeden z mála dovede promítnout do svého díla prožitek své vlastní identity se světem, v němž žijeme. Účastník stovek výstav doma i v zahraničí. Ilustrace knih a časopisů, tvorba plakátů a drobných grafi k. Zastoupen v galeriích, muzeích a soukromých sbírkách po celém světě. Žije a pracuje v Praze

3 Ivan Hašek Předseda ČMFS Daroval hodinky Gucci Mistr ligy 2000 Únor Datum a místo narození: 6. září 1963, Městec Králové Vzdělání: Právnická fakulta UK Kariéra: Sportovní ředitel Sparty Praha (1997), generální sekretář ČMFS (1998), Předseda ČMFS (2009) Bývalý fotbalový univerzál, nejčastěji nastupující v záloze. Za reprezentaci odehrál 56 utkání a vstřelil pět branek, na MS 1990 v Itálii byl kapitánem týmu. Dvojnásobný český Fotbalista roku získal se Spartou sedm titulů jako hráč a dva jako trenér.

4 Michael Rittstein Malíř a grafik Daroval akryl na plátně Marťani s kyji Březen Datum a místo narození: 17. září 1949, Praha Vzdělání: Střední odborná škola výtvarná Václava Hollara v Praze, Akademie výtvarných umění Praha, prof. A. Paderlík Je spoluzakladatelem Volného seskupení 12/15 ( Pozdě ale přece ) a Spolku výtvarných umělců Mánes. Docent M. Rittstein je od roku 2001 vedoucím Ateliéru malířské školy-malba lll. na Akademii výtvarných umění v Praze. Zastoupení ve sbírkách Národní galerie Praha, Galerie Hl. města Prahy, české muzeum výtvarných umění Praha, Albertinum ve Vídni, Centre Pompidou v Paříži a další sbírky v Česku, Evropě a USA. Žije a pracuje v Praze.

5 Jiří Slíva Karikaturista, ilustrátor a grafik Daroval litografi e Café Rousseau Duben Datum a místo narození: 4. července 1947, Plzeň Vzdělání: Vysoká škola ekonomická Po ukončení studia pracoval 8 let jako sociolog a futurolog. Od r je Jiří Slíva karikaturistou, ilustrátorem a grafi kem ve svobodném povolání. První kresbu uveřejnil v r. 1972, ilustroval více než 50 knížek, publikoval 10 knih kresleného humoru v Československu, ČR, Německu, ve Francii, Švýcarsku a v USA. Kreslil pro Die Zeit, Die Welt, Stern, Wall Street Journal, New York Times, Feinschmecker, Nebelspalter, Los Angeles Times, Playboy Byl mnohokrát oceněn na mezinárodních festivalech kresleného humoru. Od roku 1981 se věnuje též technice barevné litografi e a od roku 1994 také technice leptu. Samostatné výstavy m.j. v Praze, Bratislavě, Curychu, Luganu, Lucernu, Budapešti, Sofi i, Varšavě, Mnichově, Hamburku, Berlíně, Bruselu, Salcburku, Amsterodamu, Utrechtu, Římě, Antverpách, Havaně, Milánu, Paříži, New Yorku, Vídni, Moskvě, Ottawě, Tel Avivu, Lucemburku a Nikósii. Hrál jako bubeník v rockové kapele The Spiders v Plzni / /, v triu Petra Skoumala / /, jako kytarista je od r.1980 členem hudební skupiny českých grafi ků Grafi čanka.

6 Kristian Kodet Malíř Daroval grafi ka Zrcadlení Květen Datum a místo narození: 17. července 1948, Praha Vzdělání: Královská akademie Akademie des Beaux-Arts v Bruselu. Pracoval pod vedením akademického malíře Adolfa Weniga, jako jevištní výtvarník v Městských divadlech Pražských. Studoval v Belgii, kde měl také svou první samostatnou výstavu již v 19 letech. Poté po letech se usazuje v New Yorku a také nakonec zakotvil i zpátky v Praze. Svými díly je zastoupen ve sbírkách a galeriích v Bruselu, Paříži, Ženevě, Vídni, Curychu, New Yorku, Torontu, Otavě, Vancouveru, Winnipegu, Los Angeles a Washingtonu.

7 Oldřich Kulhánek Grafik, malíř a ilustrátor Daroval litografi e Sebastian I Červen Datum a místo narození: 26. února 1940, Praha Vzdělání: Vysoká škola umělecko-průmyslová v ateliéru Karla Svolinského Jeho dílo je zastoupeno v mnoha světových sbírkách výtvarného umění, Albertina (Vídeň), Kupferstichkabinet (Drážďany), Pompidou Center (Paříž), Royal Bibliotheque (Brusel), Library of Congress (Washington) aj. Působil na řadě universit v USA jako hostující profesor. Díla Oldřicha Kulhánka jsou také zastoupena v M&K galerii Michalská, Praha, Epreuve d Artiste, Onde Kerkstraat, Antwerpen, Belgie, Koplin Gallery Los Angeles, USA. Oldřich Kulhánek je autorem kompletní série nových českých bankovek. Žije a pracuje v Praze.

8 Beata Rajská Módní návrhářka Darovala kabelka z kolekce Beata Rajska Times limitovaná edice Marnivost 2010 Červenec Datum a místo narození: 19. listopadu 1962, Liptovský Mikuláš Vzdělání: Střední průmyslová škola oděvní v Trenčíně, Filosofi cká fakulta University Komenského v Bratislavě, obor historie archivnictví K módě se vrátila po narození druhého syna jako středoškolský pedagog odborné školy a tím pádem začíná budovat kariéru v tomto oboru. V roce 2001 zakládá společnost Beata Rajská design, s.r.o. Beata Rajská realizovala mnoho projektů v České republice i v zahraničí a právem se řadí na jedno z předních míst osobností oděvního designu. Společně s kabelkou také věnovala poukaz na osobní dvouhodinové setkání s módní návrhářkou Beatou Rajskou.

9 Josef Zlamal Malíř a kreslíř Daroval akryl na sololitu Město 2008 Srpen Datum a místo narození: 7. prosince 1983, Šternberk Vzdělání: Univerzita Karlova v Praze, obor translatologie, Hochschule für Kunste, Bremen. Je nejenom malířem a kreslířem, ale také autorem realizací do architektury. Pokračuje v rodinné tradici. V rodinném souzvuku i on je zjevným fi guralistou, aniž by se vyhýbal rovněž městským i krajinným exteriérům. Svět jeho pláten a přečetných prací na papíře je však na rozdíl od Wilhelma i Petra obydlen náměty vzbuzujících okamžité, ať už kladné či záporné reakce. Smysl pro dramatičnost malířského podání, přítomný i v obrazech jeho otce, je u něho vystupňován mnohdy až do emocionální krajnosti a pocitů šoku či ošklivosti. Samostatně vystavuje od roku 2003 v České republice a Německu a kolektivně od roku 2002 v České republice, Německu, Rakousku a Kanadě. Zastoupení v soukromých sbírkách v České republice a Německu.

10 Petr Zlamal Malíř a kreslíř Daroval olej, pigment, plátno Divadelní scéna 1998 Září Datum a místo narození: 21. března 1949, Olomouc Vzdělání: Akademie výtvarných umění v Praze, ateliér monumentální malby prof. Arnošt Paderlík Je nejenom malířem a kreslířem, ale také autorem realizací v oblasti užitého umění a monumentální tvorby. Patří mezi zásadní umělce generace narozené po roce Věnuje se výlučně malbě, kterou systematicky rozvíjí přes čtyřicet let. Od svých spolužáků Václava Bláhy a Michaela Rittsteina se odlišuje nejen tématy svých obrazů, ale i technikou malby. Autorovy tvůrčí postupy jsou jedinečné, svoje obrazy zasypává pigmenty, aby je později jako archeolog mohl odkrýt. Znovu a znovu překrývá svá plátna vrstvami barev, než je obraz formálně dotvořen. Samostatně vystavuje od roku 1963 v České republice, Itálii a Německu a kolektivně od roku 1975 v České republice, Polsku, Itálii, Německu, Nizozemí, Rakousku, Litvě, Lotyšsku, Venezuele, USA, Kuvajtu a Kanadě.

11 Jiří Anderle Malíř a grafik Daroval lept kombinovaný s barevnou kresbou, unikát číslovaný 1/1 Kráska z Benátek 2000 Říjen Datum a místo narození: 14. září 1936, Pavlíkov Vzdělání: Akademie výtvarných umění v Praze Po absolvování AVU (1961), působí osm let v Černém divadle Jiřího Srnce jako herec mim. Vystupuje na jevištích předních divadel Evropy, Ameriky, Austrálie. Nemalým podílem přispívá k rozhlasovému zlatému fondu seriálem vyprávěných příběhů ze života Láska za lásku. Od r Česky rozhlas odvysílal vice než 200 hodinových dílů. Trvalým inspirativním zdrojem je mu Umění přírodních národů, zejména primární umění Afriky, které začíná sbírat v r Jeho kolekce spolu s retrospektivou malířské tvorby je vystavena od r v Pelléově vile v Praze 6. Získává na mezinárodních bienále grafi ky desítky cen, včetně té nejvýznamnější Grand Prix Ljubljana Výstavy: Benátky (Protiválečný cyklus obrazů Iluze a realita), Švédské národní muzeum Stockholm, Národní Galerie Praha, Císařská konírna Pražského hradu, Kongresové centrum Praha, Muzeum umění v Cincinnati, Galerie hlavního města Prahy. Jeho díla jsou zastoupena v předních světových muzeích a galeriích, například Národní galerie Washington, MOMA a Metropolitní muzeum New York, Centre Pompidou Paris atd. V r mu uděluje Praha 6 Čestné občanství a prezident České republiky Medaili za zásluhy v oblasti kultury. Jiří Anderle žije a pracuje v Praze.

12 Olbram Zoubek Sochař Daroval plastika Evo Listopad Datum a místo narození: 21. dubna 1926, Praha Vzdělání: Vysoká škola uměleckoprůmyslová, prof. Josef Wagner. Specializuje se na renesanční sgrafi to a kamennou plastiku. Stal se členem Unie výtvarných umělců, skupiny Trasa a Nové skupiny, je též členem Umělecké besedy. Je autorem posmrtných masek Jana Palacha a Jana Zajíce a Pomníku obětem komunismu na Petříně. V roce 1996 byl oceněn státním vyznamenáním Medailí za zásluhy I. stupně.

13 Boris Jirků Malíř, grafik a ilustrátor Daroval kombinovaná technika Co je nahoře, je i dole. Co je dole, je i nahoře Prosinec Datum a místo narození: 10. dubna 1955, Zlín Vzdělání: 1970 až 1974 absolvoval Střední umělecko-průmyslovou školu v Uherském Hradišti a v letech Akademii výtvarných umění v ateliéru prof. Arnošta Paderlíka 15 let působil na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze. Nejdříve jako docent a poté jako profesor. V roce 2006 byl krátce rektorem. Nyní působí jako pedagog v Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Věnuje se volné kresbě, malbě, grafi ce, ilustraci, dřevěné a kovové plastice, výtvarným realizacím v architektuře. Vystavuje samostatně i kolektivně již od roku 1980 u nás i v zahraničí.

14 Šrobárova 50, Praha 10, Oddělení klinické hematologie FNKV, IČO : , Č. účtu : /0800 Vážení přátelé, do rukou se vám dostává kalendář s uměleckými díly a předměty, které budou draženy v rámci 17. ročníku akce Společně proti rakovině Dražba 2011, dne v hotelu Ambassador v Praze. Výtěžek z prodeje kalendáře Společně proti rakovině Osobnosti 2011 a z aukce bude převeden na konto Nadačního fondu Janele. Tento nadační fond má již dlouhou historii, ale přesto mi dovolte, abych vám jej přiblížil. NADAČNÍ FOND JANELE vznikl 26. října 1998 s posláním shromažďovat fi nanční a hmotné zdroje určené na podporu výzkumných a osvětových programů zaměřených zejména na prevenci, diagnostiku a léčení onemocnění krve a krvetvorných orgánů, podpory osvětové činnosti, podpory léčby pacientů s krevními chorobami, vzdělávání lékařů, vzdělávání a stabilizace nelékařského personálu na Oddělení klinické hematologie FN Královské Vinohrady. Nadační fond Janele úzce spolupracuje s Oddělením klinické hematologie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, maximálně podporuje své pacienty, podílí se na nákupu vybavení pro lůžková oddělení, přístrojů, zdravotnických pomůcek či studijních materiálů pro lékaře a na další potřeby spojené se zvyšováním úrovně poskytované péče v rámci celého oddělení. Náplní činnosti Oddělení klinické hematologie FNKV je diagnostika a léčba zhoubných i nezhoubných onemocnění krve a krvetvorných orgánů (mízních uzlin). Zakladatelem oddělení byl doc. MUDr. Jiří Janele, CSc. Oddělení má rozsáhlou ambulantní část s velkým denním stacionářem, lůžkové oddělení s jednotkou intenzivní hematologické péče, jejíž součástí je i transplantační jednotka. Pracoviště provádí diagnostiku a léčbu nehodgkinských lymfomů a Hodgkinova lymfomu, akutních i chronických leukémií a dále provádí autologní transplantace krvetvorných kmenových buněk. Tým lékařů, sester a laborantů Oddělení klinické hematologie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady se snaží pacientům zajistit léčebnou péči, odpovídající úrovni současných medicínských poznatků. Vážení přátelé, jménem Správní rady Nadačního fondu Janele a jménem kolektivu Oddělení klinické hematologie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady vám chci poděkovat, že jste si zakoupili tento kalendář, a zároveň vás chci pozvat na aukci zobrazených děl. Doc. MUDr. Tomáš Kozák, Ph.D., MBA předseda správní rady NF Ve spolupráci s galerií Mona Lisa. Realizační tým Foto: Martin Vobořil Art Director: Jaroslav Stehlík Asistent fotografa: Věra Jančíková DTP: Marie Hříbalová Grafi cký design: Martin Vobořil a Marie Hříbalová Produkce: Alena Finsterlová - ATP AGENCY Když děláme věci společně, dokážeme kolem sebe rozdávat mnohem více radosti i pomoci v našem uspěchaném životě. Martin Vobořil Creative & Art Photographer www. photostories. cz

PROGRAM AUKCE SEZNAM AUTORŮ

PROGRAM AUKCE SEZNAM AUTORŮ AUKČNÍ KATALOG 2010 SEZNAM AUTORŮ str. 12 / Anderle Jiří str. 12 / Blažíček František str. 3 / Born Adolf str. 3 / Bouda Jiří str. 12 / Brabenec Jan str. 12 / Brett Luboš str. 3 / Březina Karel str. 19

Více

Cena města Olomouce za rok 2008

Cena města Olomouce za rok 2008 Cena města Olomouce za rok 2008 Dámy a pánové, dostává se Vám do rukou publikace, ve které tradičně představujeme v krátkých medailoncích nové držitele Ceny města Olomouce a zároveň také přidáváme přehled

Více

2/2007. NAŠI LETOŠNÍ JUBILANTI I. část

2/2007. NAŠI LETOŠNÍ JUBILANTI I. část 2/2007 NAŠI LETOŠNÍ JUBILANTI I. část Než se stal KAREL DEMEL (65) fenomenálním grafikem, urazil tento pražský rodák (28. 2. 1942) od hudebního vzdělání ke grafice dlouhou cestu. Vystudoval konzervatoř

Více

resite Města a krajiny nové ekonomiky 19. - 20. června 2014 Forum Karlín Praha, Česká republika

resite Města a krajiny nové ekonomiky 19. - 20. června 2014 Forum Karlín Praha, Česká republika Města a krajiny nové ekonomiky 19. - 20. června 2014 Forum Karlín Praha, Česká republika Obsah spolupořadatelem konference je Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy a konferenci podporuje Penta

Více

Ocenění pedagogů. Magazín Zlínského kraje. Kraj podporuje obnovu lidových staveb. Za květinami do Valašského Meziříčí.

Ocenění pedagogů. Magazín Zlínského kraje. Kraj podporuje obnovu lidových staveb. Za květinami do Valašského Meziříčí. Magazín Zlínského kraje květen 2015 ročník XI 5 Kraj podporuje obnovu lidových staveb 4 Ocenění pedagogů Jednadvacet učitelů si letos odneslo ocenění Pedagogický pracovník Zlínského kraje. Slavnostní předání

Více

Aukce. www.artinprague.cz. výtvarného umění a starožitností SOBOTA, 13. listopadu 2010 od 18 hod. Luxusní centrum Blue Orange

Aukce. www.artinprague.cz. výtvarného umění a starožitností SOBOTA, 13. listopadu 2010 od 18 hod. Luxusní centrum Blue Orange Aukce výtvarného umění a starožitností SOBOTA, 13. listopadu 2010 od 18 hod. Místo konání aukce: Luxusní centrum Blue Orange Tupolevova 676 Praha 9 Letňany Více informací najdete na: www.artinprague.cz

Více

Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti,

Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti, Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti, je mi nesmírnou ctí, že Vás mohu přivítat na půdě Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově, která se stala v letošním

Více

Výroční zpráva. o činnosti školy za školní rok 2009/2010 S T Ř E D N Í U M Ě L E C K O P R Ů M Y S L O V Á Š K O L A U H E R S K É H R A D I Š T Ě

Výroční zpráva. o činnosti školy za školní rok 2009/2010 S T Ř E D N Í U M Ě L E C K O P R Ů M Y S L O V Á Š K O L A U H E R S K É H R A D I Š T Ě S T Ř E D N Í U M Ě L E C K O P R Ů M Y S L O V Á Š K O L A U H E R S K É H R A D I Š T Ě Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2009/2010 Obsah 1. Údaje o škole 2. Mezinárodní spolupráce 3. Údaje

Více

KNIŽNÍ ZNAČKA 4/2014 4/2014. časopis spolku sběratelů a přátel exlibris. www.sspe.cz

KNIŽNÍ ZNAČKA 4/2014 4/2014. časopis spolku sběratelů a přátel exlibris. www.sspe.cz 4/2014 časopis spolku sběratelů a přátel exlibris www.sspe.cz 109 Petr Alois Hampl, C3+C5, 2014 Vážení přátelé, jsme na počátku nového roku, a tak již tradiční pohled zpět nám přiblíží, jaký byl rok 2014

Více

Metropolitní univerzita Praha, o. p. s. VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2008

Metropolitní univerzita Praha, o. p. s. VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2008 Metropolitní univerzita Praha, o. p. s. VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2008 OBSAH 1. ÚVODNÍ SLOVO REKTORA METROPOLITNÍ UNIVERZITY PRAHA, o. p. s. 2 2. MUP V DATECH 4 3. SÍDLO A BUDOVY ŠKOLY 6 4. UNIVERZITNÍ STŘEDISKA

Více

Ročník XXV. č. 9 30. dubna 2015 5 Kč, Univerzita třetího věku a možnost studia vysoké školy v Kadani má za cíl podpořit zvýšení úrovně vzdělanosti

Ročník XXV. č. 9 30. dubna 2015 5 Kč, Univerzita třetího věku a možnost studia vysoké školy v Kadani má za cíl podpořit zvýšení úrovně vzdělanosti Tisíc motorkářů v Kadani...... na 6. straně Pozvánka Kam za kulturou... 3. strana ČTRNÁCTIDENÍK KADAŇSKÝCH OBČANŮ Ročník XXV. č. 9 30. dubna 2015 5 Kč, Příští KN Uzávěrka příspěvků a inzerátů je ve středu

Více

Univerzita Palackého v Olomouci, Křížkovského 8, 771 47 Olomouc

Univerzita Palackého v Olomouci, Křížkovského 8, 771 47 Olomouc Univerzita Palackého v Olomouci, Křížkovského 8, 771 47 Olomouc U n i v e r z i t y P a l a c k é h o v O l o m o u c i 30 Placeno převodem 706008 r o č n í k 2 0 1. července 2011 V čísle: Univerzita má

Více

Vydal Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové Náklad 1 000 výtisků Praha 2011

Vydal Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové Náklad 1 000 výtisků Praha 2011 Zpráva o činnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové za rok 2010 Textová část: Milena Černá Jazyková a redakční korektura: Irena Šatavová a Monika Granja Autoři kreseb: Jáchym a Marianna Cindrovi Grafický

Více

2/2008. NAŠI LETOŠNÍ JUBILANTI II. část LADISLAV HODNÝ,

2/2008. NAŠI LETOŠNÍ JUBILANTI II. část LADISLAV HODNÝ, 2/2008 NAŠI LETOŠNÍ JUBILANTI II. část LADISLAV HODNÝ, narozený 14. února 1943, patří k onomu velkému překvapení z nepoddajné generace, která v nelehké době po první polovině sedmdesátých let přemohla

Více

Úvod: Právní ukotvení, kontakty a členství: Statutární orgány a základní listiny: Správní rada: Dozorčí rada Patroni nadace: Zaměstnanci:

Úvod: Právní ukotvení, kontakty a členství: Statutární orgány a základní listiny: Správní rada: Dozorčí rada Patroni nadace: Zaměstnanci: Výroční zpráva 2014 Úvod: Nadace pro transplantace kostní dřeně byla založena v Plzni skupinou lékařů a rodin pacientů pod vedením primáře MUDr. Vladimíra Kozy (4.7.1954 17.6.2012) v květnu 1992 s cílem

Více

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI Ostrava 2015 Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI úvod Ostrava je město, kde se kultura nejen konzumuje, ale kde také vzniká. V Ostravě vyrůstají, studují, žijí a tvoří

Více

hlavy zase v akci! Soukromá střední uměleckoprůmyslová škola Zámeček / září 2013 červen 2014

hlavy zase v akci! Soukromá střední uměleckoprůmyslová škola Zámeček / září 2013 červen 2014 1 2 3 4 5 6 7 hlavy 8 9 10 zase v akci! Soukromá střední uměleckoprůmyslová škola Zámeček / září 2013 červen 2014 moudro nelze opominout! Pohlédněte mi do srdce! Pak pochopíte, co jsem se od svého učitele

Více

COLLEGIUM BOHEMICUM, O.P.S. VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013

COLLEGIUM BOHEMICUM, O.P.S. VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 COLLEGIUM BOHEMICUM, O.P.S. VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 Výroční zpráva za rok 2013 obsah Úvodní slovo ředitelky Úvodní slovo ministra Kultury ČR Daniela Hermana I. Zpráva o činnosti Collegia Bohemica v

Více

http://poradna.ub.cz > Podadna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji

http://poradna.ub.cz > Podadna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji http://poradna.ub.cz > Podadna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji V y d á v á m ě s t o U h e r s k ý B r o d k v ě t e n 2 0 0 9 č í s l o 5 Z D A R M A w w w. u b. c z BRODSKÝ

Více

STATUTÁRNÍ MĚSTO OSTRAVA

STATUTÁRNÍ MĚSTO OSTRAVA STATUTÁRNÍ MĚSTO OSTRAVA KVĚTEN 2008 Českobratrská ulice byla předána řidičům Po téměř dvou letech byly ukončeny práce na rekonstrukci jedné z nejrušnějších dopravních tepen v centru Ostravy ulici Českobratrské.

Více

Rezidenční pobyty v oblasti umění v České republice a v zahraničí historie, současná situace, doporučení

Rezidenční pobyty v oblasti umění v České republice a v zahraničí historie, současná situace, doporučení Rezidenční pobyty v oblasti umění v České republice a v zahraničí historie, současná situace, doporučení Pro Divadelní ústav/ Institut umění vypracovala: Pavla Petrová, říjen 2006 Obsah: ÚVOD 1 A ZAHRANIČÍ....

Více

Kolegiální pozdrav Opolské univerzitě

Kolegiální pozdrav Opolské univerzitě Srpen 2009 Ročník 14/4-5 QUIDQUID DISCIS, TIBI DISCIS (PETRONIUS) Kolegiální pozdrav Opolské univerzitě Dohodu o spolupráci Slezské univerzity v Opavě a Opolské univerzity podepsali rektoři prof. M. Černohorský

Více

FEDERACE ŽIDOVSKÝCH OBCÍ V ČESKÉ REPUBLICE

FEDERACE ŽIDOVSKÝCH OBCÍ V ČESKÉ REPUBLICE FEDERACE ŽIDOVSKÝCH OBCÍ V ČESKÉ REPUBLICE VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 OBSAH SLOVO PŘEDSEDY... 3 POSLÁNÍ FŽO... 4 ORGANIZAČNÍ STRUKTURA... 4 ORGÁNY... 5 Rada FŽO... 5 Prezidium FŽO... 5 Revizní komise FŽO...

Více

1952 1953 výtvarníkem vývojového střediska při Střední průmyslové škole sklářské v Železném Brodě

1952 1953 výtvarníkem vývojového střediska při Střední průmyslové škole sklářské v Železném Brodě René Roubíček sochař, sklář, výtvarný pedagog Narozen 23. ledna 1922 v Praze Studia: 1940 1944 Uměleckoprůmyslová škola v Praze (ateliér monumentální malby a skla, prof. Jaroslav Holeček) 1949 1950 Vysoká

Více

obsah > obsah > MUZEA 111 > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST Vážení a milí čtenáři,

obsah > obsah > MUZEA 111 > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST Vážení a milí čtenáři, Vážení a milí čtenáři, čas opravdu nezadržitelně utíká, jaro se neodbytně hlásí se svými právy a my jsme pro vás připravili další vydání našeho měsíčníku. Můžete se opět zahloubat do výročí v kalendáriu,

Více

Výroční zpráva 2012 Úvod: Právní ukotvení: Statutární orgány: Správní rada: Dozorčí rada Patroni nadace Zaměstnanci:

Výroční zpráva 2012 Úvod: Právní ukotvení: Statutární orgány: Správní rada: Dozorčí rada Patroni nadace Zaměstnanci: Výroční zpráva 2012 Úvod: Nadace pro transplantace kostní dřeně byla založena v 5/1992 skupinou lékařů, pacientů a jejich rodin pod vedením primáře MUDr.Vladimíra Kozy (4.7.1954-17.6.2012) s cílem vybudovat

Více

List Židovské obce Olomouc

List Židovské obce Olomouc ŽIDOVSKÁ OBEC OLOMOUC חיינו CHAJEJNU Náš život List Židovské obce Olomouc Hlavní témata Tři překladatelky a jejich překlady Virtuální interiér synagogy Ročník 4 / Číslo 1 Leden 2012 Ze života obce Vzpomínka

Více

O TRADICÍCH VEPSANÝCH DO BUDOV CAMBRIDGE 2004

O TRADICÍCH VEPSANÝCH DO BUDOV CAMBRIDGE 2004 O TRADICÍCH VEPSANÝCH DO BUDOV CAMBRIDGE 2004 Cambridge, sídlo druhé nejstarší anglické univerzity (byla založena roku 1205 nespokojenými studenty z Oxfordu), je známo především architekturou starých univerzitních

Více

pomoc a orientace ve světě fi nancí Nikol, měla jste z role Báry, která vás katapultovala

pomoc a orientace ve světě fi nancí Nikol, měla jste z role Báry, která vás katapultovala Liberecký kraj www.tydeniky.cz číslo 12 ročník III 2. července 2010 Nikol Kouklová narozena ve znamení Kozoroha dvacetiletá studentka DAMU, modelka sestřička Bára v seriálu Ordinace v růžové zahradě abstinentka,

Více

Srdečně zveme na výroční

Srdečně zveme na výroční 4 Olomoucký arcidiecézní informátor Ročník 21 duben 2011 Arcibiskupství olomoucké Biskupské náměstí 2, 771 00 Olomouc www.ado.cz Velikonoční pastýřský list olomouckého arcibiskupa Drazí bratři a sestry,

Více