10. AUKČNÍ SALON VÝTVARNÍKŮ. 347 dárců pro Konto BARIÉRY

Nadace Charty 77 Konto BARIÉRY

Akademie výtvarných umění v Praze

Jiří Houska (*1985) Jiří Hauschka (*1965)

AUKČNÍ KATALOG 10. AUKČNÍ SALON VÝTVARNÍKŮ 347 dárců pro Konto BARIÉRY

PŘEHLED HABILITAČNÍCH ŘÍZENÍ A ŘÍZENÍ KE JMENOVÁNÍ PROFESOREM NA AKADEMII VÝTVARNÝCH UMĚNÍ V PRAZE

Nadace Charty. K o n t o B a r i é r y

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

Zlomené srdce Realizace z cyklu O lásce

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce)

Návštěvnost Kraje Vysočina s využitím zbytkových dat mobilních operátorů

5-1b. PRŮMĚRNÉ KUPNÍ CENY STAVEBNÍCH POZEMKŮ V ČR DLE OKRESŮ A VELIKOSTI OBCÍ V LETECH (v Kč/m 2 ) - POŘADÍ

5-1a. PRŮMĚRNÉ KUPNÍ CENY STAVEBNÍCH POZEMKŮ V ČR DLE OKRESŮ A VELIKOSTI OBCÍ V LETECH (v Kč/m 2 )

Anotace Autorka Výstavy. Plastiky Obrazy Kresby Mandaly Mozaiky

obrázky dětských autorů

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k a ,62 0, ,0 7,00 Ostatní 11,67

voál s olůvkem (záclona Stylex) R v. 180 cm voál s olůvkem (závěs Stylex) R barva 1179, v. 260 cm

SLOŽENÍ KOMISE - OBHAJOBY ROČNÍKOVÝCH PRACÍ 2015/2016

Statistika babyboxů ke dni 3. prosince 2018

Česká centra. Konference ekonomických radů a ekonomických tajemníků 2013

Galerie Františka Drtikola Zámeček - Ernestinum Příbram. Jaroslav Vančát OBRAZ. Obrazy nás pozorují

1. Adámek Luděk Mísa 2008, vitráž, 40x28x Kč

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Výherci Velká letní. Kolo Firstbike. Jiří Svoboda, Olomouc. Familyboardy. Jarmila Kapustová, Brumov Radka Barnová, Chomutov.

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr

PŘÍLOHY. Příloha č. 1: Systematizace regionálních plnomocníků HSTD k 1. prosinci Středočeský kraj

CENA MĚSTA OLOMOUCE ZA ROK 2003

Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Přehled zrušených 199 finančních úřadů k a jejich nástupnických 14 krajských finančních úřadů od

marek trizuljak sklokrajina

POPIS ČÍSELNÍKU. Česká republika CZ0100. Praha. Benešov CZ0201. Beroun CZ0202 CZ0203. Kladno. Kolín CZ0204 CZ0205. Kutná Hora.

UMPRUM_ORGANIGRAM UMĚLECKÁ RADA (12 + 7) = 19 SPRÁVNÍ REKTOR RADA odd. PERSONÁLNÍ vedoucí 1 1 (3 X 3) = 9 (3 x 5) = 15 asistentka REKTORA 1

VII. mezinárodní bienále kresby Plzeň října 14. listopadu 2010

H š. 100 x v. 270 cm, š. 200 x v. 270 cm š. 300 x v. 270 cm barvy: bílá stříbrná modrá oranžová vínová

P A R L A M E N T Č E S K É R E P U B L I K Y

TERMÍNOVÝ KALENDÁŘ SOUTĚŽÍ ČMSHb ročník

Na výstavě Pro Dva umělkyně předvádí svou vizuálně bohatou tvorbu datovanou od roku 2011.

Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

nová trpělivost new patience

milan dobeš dynamický konstruktivizmus

STUDENTSKÝ DESIGN 2015 Oceněné práce

Malíř Vladimír Houdek nový laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého. Napsal uživatel čtk,ić Neděle, 02 Prosinec :17 -

Příloha č. 8, str. 1 Organizačního řádu

Úřad práce ČR. Měsíční statistická zpráva Květen Krajská pobočka Úřadu práce ČR v hl. m. Praze

Úřad práce ČR. Měsíční statistická zpráva Duben Krajská pobočka Úřadu práce ČR v hl. m. Praze

Přidělené dotace na regionální funkce v roce 2004

Úspěšnost ateliérů a jejich posluchačů na českých vysokých výtvarných školách / pokus o statistické hodnocení

Konference Krajané a čeština, Praha,

Krajská pobočka Úřadu práce ČR pro hl. m. Prahu. Měsíční statistická zpráva

05 Fotografická a multimediální tvorba

Úřad práce ČR. Měsíční statistická zpráva červenec Krajská pobočka Úřadu práce ČR v hl. m. Praze

Přehled matrik současných FÚ a jejich nástupnických krajských FÚ od

Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva. prosinec Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková

Pořadí ID Jméno Příjmení Škola Certifikovaná. 1. MDD61 Tereza Jiříková Obchodní akademie Vinohradská

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Plzni

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ostravě. Měsíční statistická zpráva

10. AUKČNÍ SALON VÝTVARNÍKŮ 347 dárců pro Konto BARIÉRY

Sýkora Zdeněk / Barevná struktura, 1967/ 2009, 70 x 70 cm, serigrafie Color Structure, 1967/ 2009, 70 x 70 cm, serigraph

10. AUKČNÍ SALON VÝTVARNÍKŮ 347 dárců pro Konto BARIÉRY pod záštitou primátora hl. m. Prahy Generální sponzor

Nadace Charty 77 Konto BARIÉRY Melantrichova 5, 110 00 Praha 1 tel.: 224 214 452, 224 230 216 nadace77@bariery.cz

Nadace Charty 77 Konto BARIÉRY DĚKUJE 347 DÁRCŮM ZA VĚNOVANÁ UMĚLECKÁ DÍLA generálnímu sponzorovi hlavním partnerům mediálním partnerům a partnerům, kteří nám pomohli se zajištěním výstavy a aukce Architektonický ateliér Petr Keil ASTRON studio CZ, a.s. Avionpostproduction s.r.o. Gabriel Urbánek Galerie Pokorná, s.r.o. Inter-Kontakt-Grafik DANA JODASOVÁ, pasparty a rámy Mercedes-Benz Česká republika s.r.o Microsoft ČR Rámování Čvančara a Houska Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze Univerzita Karlova Praha Vinařství LAHOFER, a.s.

Vážení přátelé výtvarného umění a charity zvlášť už po desáté pořádáme tuto bohulibou akci, v které se potkávají výtvarní umělci s veřejností a to ne ledajakou. Když někdo miluje umění a zároveň charitu, když se navíc utkává v soubojích okořeněných emocemi a také trochu rivalitou, jistě nejde o všedního člověka. Snad proto je na konci aukce mnoho spokojených: nových majitelů kvalitních výtvarných děl, mnoho obdarovaných, jimž peníze získané dražbou usnadní jejich těžký osud, stejně jako umělců, kteří mohli projevit svou šlechetnost tím, že darovali svá díla. Tím že vydražíte obraz, sochu, krásný objekt, který vás zaujal, dáte mu zároveň zvláštní kouzlo. Kouzlo příběhu, jak se k vám dílo dostalo. Podělím se s vámi o příběh svůj: Ing. Evžen Hart místopředseda Správní rady Nadace Charty 77 Na výstavu k prvnímu aukčnímu salonu výtvarníků jsem přivedl jednoho svého dobře zabezpečeného přítele, kterému jsem vyprávěl, že jsem okouzlen prostou kresbou tuší od Jiřího Šlitra. Na obrázku bylo náměstí v Bruselu, pasparta byla vystřižena z krabice od bot a celé to bylo v nejprostším dřevěném rámečku. Vyvolávací cena 500 Kč. Když jsem se ptal přítele, co bude dražit on, mezi jinými zmínil onoho Šlitra. Byl jsem dotčen a přísahal jsem, že ho přijde řádně draho. Na aukci jsem si sedl vedle jeho zástupce, a když přišla položka na řadu, oba jsme zvedli ruce a drželi je nahoře. Když se cena vyšplhala přes 25 000, tak jsem to vzdal. V tu chvíli začal dražit ještě někdo jiný na druhé straně místnosti a nakonec dílo získal, tuším za 28 000 Kč. Měl jsem pocit určitého zadostiučinění, že obraz, který mi chtěl přítel vyfouknout, nakonec neměl. Pointa byla sladká, obrázek jsem dostal darem k Vánocům. Onen další dražitel byl totiž ze stejné stáje jako můj soused. Tak mám doma krásný prostý obraz s krásnou historkou. Přeji vám všem, kteří budete dražit, aby vás naplnil pocit uspokojení, neboť každá koruna kterou vydáte, jde na dobrou a potřebnou věc. Zároveň mi dovolte poděkovat všem organizátorům a také výtvarníkům, kteří věnovali svá díla. Přeji nám všem, abychom postoupili o další krůček v odstraňování bariér. Evžen Hart místopředseda Správní rady Nadace Charty 77 7

Vážení přátelé, mám opět tu čest přivítat Vás na již tradičním aukčním salonu výtvarníků Konta BARIÉRY. V letošním roce se jedná o jubilejní 10. ročník již tradiční akce, která si od roku 1993 našla řadu příznivců a podporovatelů, a je mi ctí, že mezi ně dlouhodobě patří UniCredit Bank. Osobně jsem podporovatelem umění a vždy ocením příležitost shlédnout ukázky umění současného i toho s dřívějším datem vzniku. Jedinečné spojení myšlenky na podporu handicapovaných pomocí dražby uměleckých děl výtvarníků se již v minulosti ukázalo být velmi přínosné. Napovídá tomu i doposud získaná částka přesahující 33 mil. korun, která byla rozdělena na projekty obohacující život znevýhodněným lidem alespoň do té míry, aby se mohli radovat ze života jako my ostatní. Pevně doufám, že se podaří překonat dosavadní rekord aukce 625 tisíc korun, za něž se vydražilo zatím nejdražší dílo. Každoročně se v kolekci objeví díla od 300 autorů, a proto bude z čeho vybírat. Česká veřejnost si postupem času pomalu nalézá vztah k umění, který v dobách minulých zapadal do pozadí všedního života. Myslím si, že akce jako aukční salon výtvarníků napomáhají jak umění, tak těm, kteří musí každodenně zdolávat své bariéry. Ing. Jiří Kunert předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank Czech Republic, a.s. Věřím, že letošní ročník přinese výjimečná umělecká díla, která se zapíší do historie českého umění. Stojí před námi velká výzva. Najít nové majitele krásných uměleckých děl i v době, která příliš nepřeje ekonomickému vývoji. Při pohledu na celou kolekci prací vystavujících umělců ovšem nemusí být nesplnitelný cíl, aby si každý kousek našel svého majitele. Dražba, jako slovo samotné vyvolává v bankéři jakýsi negativní pocit určité ztráty, přináší silné emoce a souboj o draženou věc. Avšak v tomto případě doufám, že souboje budou co nejdelší a že se podaří dosáhnout vysokých částek, které budou věnovány na projekty Konta BARIÉRY. Závěrem bych rád popřál mnoho úspěchu dražitelům, umělcům a organizátorům 10. ročníku aukčního salonu, dále pak hodně odvahy a odhodlání v aukci samotné. Sám sobě jsem si dal v minulosti úkol připomínat si, nakolik je důležité bourat ony pomyslné bariéry, které pro nás pro všechny zmenšují svět kolem nás. Myslím si, že současná charitativní činnost UniCredit Bank je dostatečným důkazem. Jiří Kunert předseda představenstva UniCredit Bank 9

DARY UMĚLCŮ Adamec David 1. 3. 1969 Zlín 1991 1996 FF UK Praha (dějiny umění) 1995 2000 AVU Praha (J. David, M. Knížák, M. Bielický) 1998 1999 stáž na Australian National University v Canbeře Malíř. Zastoupen v domácích a zahraničních sbírkách. Žije a tvoří v Praze. Motorka, 2008, 70 x 100 cm, sítotisk, autorský tisk Adensamová Blanka 24. 11. 1949 Turnov SUPŠS Železný Brod 1970 1976 VŠUP Praha (S. Libenský) Malířka, sochařka. Vystavuje od roku 1977. Za svou tvorbu získala mezinárodní ceny a uznání; 1984 Glass 84, Tokyo, Japan, 2007 International Exhibition of Glass, Kanazawa, Japan a další. Její dílo je zastoupeno ve veřejných a soukromých sbírkách doma, v Evropě, USA a v Japonsku. Sen a skutečnost zikkurat, 2010, 40 x 20 x 20 cm, tavené sklo Ambrosová Helena 30. 8. 1934 Liptovský Mikuláš 1953 1959 VŠUP Praha (K. Svolinský) Malířka. Kromě figurální malby a zátiší je trvalým námětem její tvorby zmizelý starý Most. Vystavuje doma i v zahraničí. Je zastoupena v soukromých sbírkách doma i ve světě. Básnicky bydlelo dítě, 1968/2010, 84 x 69 cm, olej na plátně Anderle Jiří 14. 9. 1936 Pavlíkov u Rakovníka 1955 1961 AVU Praha (A. Pelc, V. Silovský) 1969 1973 VŠUP Praha (Z. Sklenář) Malíř, grafik, ilustrátor. Vystavuje od roku 1966. V letech 1982 a 1984 bylo jeho dílo prezentováno v Centrální expozici Bienále v Benátkách. Získal řadu prestižních mezinárodních cen. Jeho dílo je součástí sbírek předních světových muzeí (např. Metropolitní muzeum a Muzeum moderního umění New York, Centre Georges Pompidou Paříž aj.). Od roku 2003 je retrospektiva jeho díla společně se sbírkou primárního umění Afriky vystavena v Pelleově vile v Praze. Beatrice a Dante, 1987, 48 x 65 cm, lept, koláž, varianta s kresbou Aubrechtová Pavla 21. 2. 1946 Praha 1960 1964 SOŠV Praha 1964 1970 VŠUP Praha (F. Muzika) Malířka, grafička, kolážistka. Vystavuje od roku 1971. Členka Umělecké Besedy. Její práce jsou zastoupeny ve sbírkách doma i v zahraničí (NG Praha, Stichting O.K.K. Oostzaan Nizozemí, Japonsko aj.). Bez názvu, 2002, 60 x 42 cm, koláž Axmann Mikoláš 24. 2. 1955 Prostějov 1978 1983 AVU Praha (L. Čepelák) Grafik (kamenotisky, monotyp), kreslíř. Inspiruje se přírodou, ale vytváří i figurální kompozice a portréty. Grafický přístup uplatnil i v realizacích do architektury. Vystavuje od roku 1983. Člen skupiny Corpora S. Je zastoupen v domácích i zahraničních sbírkách (např. National Gallery of Art Washington). Kytarista ze Siamu, 2010, 79 x 65 cm, kamenopis Na kraji města, 2009, 79 x 65 cm, kamenopis 10

Balcar Martin 15. 7. 1957 Praha 1988 1994 VŠUP Praha (J. Solpera) Malíř, grafik, typograf. Vystavuje od roku 1978 doma i v zahraničí. Získal přední ocenění v oboru knižní tvorby. Zastoupen v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Bez názvu, 1999, 70 x 50 cm, olej na plátně Bartáková Libuše 8. 8. 1939 Praha 1954 1958 VPŠ Praha Soukromé výtvarné vzdělání Malířka, okrajově se věnuje i grafice a paličkované krajce. Členka skupiny Tolerance a SVČR. Od roku 1990 účast na desítkách kolektivních i samostatných výstav. Její četná díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Evropě i zámoří. Spirála, 2008, 100 x 105 cm, olej na plátně Bednářová Ivana 7. 1. 1957 České Budějovice PF Jihočeské univerzity České Budějovice Soukromá studia u prof. Zdeňka Sklenáře a malíře Josefa Istlera Malířka, věnuje se i kresbě a grafice. Členka uměleckého sdružení LUGH Praha. Je autorkou oltářního obrazu v kostele sv. Petra a sv. Pavla ve Zdechovicích. Vystavuje od roku 1986 na samostatných i společných výstavách. Zastoupena v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Kouzlení, 2010, 40 x 35 cm, olej na plátně Beldová Alena 28. 8. 1955 Praha 1979 1985 VŠUP (B. Felcman) Malířka, autorský tisk na textil. Vystavuje od roku 1985. Její díla jsou zastoupena v soukromých domácích i zahraničních sbírkách. Členka skupiny Žararaka. V současné době se věnuje malbě krajiny. Cesta v Provence, 2006, 75 x 60 cm, olej na plátně Beneš Karel 1. 5. 1932 Vlčnov 1950 1955 VŠUP Praha (A. Strnadel) Grafik, ilustrátor. Vystavuje od roku 1956. Je zastoupen v galeriích a soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Katedrála, 2005, 79 x 57 cm, litografie Verbuňk, 2007, 65 x 50 cm, litografie Benešová Daniela 27. 9. 1929 Klatovy 1949 1954 VŠUP Praha (E. Filla, A. Strnadel) Malířka, ilustrátorka, grafička. Vystavuje od roku 1966 doma i v zahraničí. Mezi dnem a nocí, 2010, 84 x 63 cm, litografie Sluneční prostor, 2007, 49 x 36 cm, litografie Benetka Karel 6. 9. 1938 Praha 1959 1968 soukromá studia (V. Vraštil, F. Nedvěd, J. Koukolský) 1984 1987 SOŠV Hollarova Praha Malíř, grafik, ilustrátor, karikaturista, básník a spisovatel. Vystavuje od roku 1965, člen skupiny Nezávislí. Zastoupen v mnoha domácích i zahraničních sbírkách. Dům architektův, 2008, 45 x 60 cm, olej na plátně Bičovská Jaroslava 8. 12. 1945 Brandýs nad Labem 1960 1964 SPŠG Praha Grafička, malířka a ilustrátorka. Vystavuje od roku 1975. Zastoupena ve sbírkách doma i v zahraničí. Naděje, 2010, 70 x 60 cm, olej na plátně Bílek Michael 22. 10. 1942 Turnov 1963 1969 AVU Praha (K. Hladík) 1969 Stuttgart (O. H. Hajek) Sochař, restaurátor. Vystavuje od roku 1967. Je zastoupen ve veřejných i soukromých sbírkách doma i ve světě. Karkulka, 2010, 105 x 40 cm, kolorované dřevo 11

Bílková Alena 13. 6. 1946 Ústí nad Labem 1964 1969 VŠUP Praha (S. Libenský) Grafička, sklářská výtvarnice. Vystavuje od roku 1969. Zastoupena ve veřejných a soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Z cyklu Křídla Fragmenty, 2004, 100 x 70 cm, koláž Bím Tomáš 12. 11. 1946 Praha Autodidakt, vyučen tiskařem Grafik, malíř, ilustrátor. Vystavuje od roku 1976. Romantiku ve svých obrazech a grafikách nehledá v průkopnických dobách začátku techniky, ale v současnosti. Zastoupen v domácích i zahraničních sbírkách. Moet, 2008, 50 x 58 cm, litografie Mochomůrky, 2009, 61 x 48 cm, litografie Blabolilová Marie 4. 3. 1948 Praha 1963 1967 SOŠV Praha 1967 1973 AVU Praha (F. Jiroudek, J. John, L. Čepelák) Malířka, grafička. Její díla jsou zastoupena ve veřejných i soukromých sbírkách. V roce 2004 získala Cenu Vladimíra Boudníka. Čtyři zahrady, 2010, 45 x 63 cm, lept Na samotě u lesa, 2010, 62 x 45 cm, lept Bláha Václav 1. 4. 1949 Praha 1968 1974 AVU Praha (A. Paderlík) Malíř, grafik. Vystavuje od roku 1972 na samostatných i společných výstavách doma i ve světě. Člen Volného sdružení 12/15 a SVU Mánes. Je zastoupen v NG Praha a dalších veřejných a soukromých sbírkách v ČR i v zahraničí. Bez názvu, 2009, 30 x 35 cm, akryl na plátně Blažíček František 16. 9. 1956 Havlíčkův Brod 1974 vyučen sklářem ve Světlé nad Sázavou 1977 1980 SOŠV Praha 1999 2000 pedagogická činnost Sochař, malíř. Vystavuje od roku 1975, přes osmdesát výstav doma i v zahraničí. Čestný člen mezinárodního sdružení Euroateliér. Svou tvorbu obohatil o plastiky ze dřeva, smalty a vitráže. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách doma i v zahraničí. Čichači květin, 2009, 75 x 90 cm, olej na desce Bohdanová Blanka 4. 3. 1930 Plzeň Členka Nového sdružení pražských malířů. Herečka Národního divadla v Praze. Malířka. Malbě a grafice se věnuje od poloviny 70. let. Řada samostatných výstav doma i v zahraničí. Zastoupena v zahraničních sbírkách. Západ slunce, 2009, 40 x 45 cm, olej na plátně Bolf Josef 7. 10. 1971 Praha 1990 1998 AVU Praha (J. Načeradský, V. Kokolia, V. Skrepl) 1995 stáž v Kongsthögskolanu, Stockholm 1996 stáž na Akademie der bildende Künste ve Stuttgartu Malíř. V letech 1996 2002 byl členem výtvarné skupiny Bezhlaví. Vystavuje od roku 1998 na samostatných i skupinových výstavách doma i v zahraničí. Zastoupen v soukromých sbírkách doma a ve světě. Z cyklu Velké obličeje, 2002/2004, 70 x 100 cm, akryl na papíře Born Adolf 12. 6. 1930 České Velenice 1950 1953 VŠUP Praha 1953 1956 AVU Praha (A. Pelc) Grafik, ilustrátor, karikaturista. Věnuje se také scénografii a kreslenému filmu. Vystavuje od roku 1958. Získal řadu mezinárodních ocenění. Je zastoupen v našich i zahraničních veřejných a soukromých sbírkách. Zvíře, které Brehm nepotkal, 2009, 60 x 70 cm, litografie 12

Bořecký Karel 23. 1. 1932 Lens, Francie 1952 1958 VŠUP Praha (katedra malby a grafiky, S. Ulman) Malíř. Vystavuje na samostatných výstavách doma a v zahraničí. Jeho díla jsou zastoupena ve veřejných i soukromých sbírkách doma a ve světě (Francie, Švýcarsko, Belgie, USA, Německo, Kuvajt). Novodobé varhany, 1963, 80 x 60 cm, olej na plátně Boška Jindřich 12. 1. 1931 Vlachovo Březí Soukromá studia (J. Boška, F. Gross, V. Boukal, T. Bechník) 1970 1991 jevištní výtvarník Horáckého divadla Jihlava Malíř, grafik, scénograf. Vystavuje od roku 1960. Člen skupin Současnost, Klub konkretistů, TT Klubu výtvarných umělců. Jeho práce jsou zastoupeny ve veřejných a soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Barevná skladba (variace vln), 2010, 94 x 65 cm, akryl a tempera na plátně Variace trojúhelníků, 2009, 54 x 43 cm, alchymáž a rytá kresba Bouda Jiří 5. 5. 1934 Praha 1953 1959 VŠUP Praha (K. Svolinský) Grafik, malíř. Vystavuje od roku 1959. Ústředním motivem jeho tvorby je svět železnice a česká krajina. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách doma i v zahraničí. Rozcestí, 2010, 43 x 50 cm, barevná litografie Východ slunce, 2010, 42 x 52 cm, barevná litografie Brabenec Jaromír E. 4. 8. 1934 Horní Počernice Soukromá výtvarná studia u prof. M. Holečka Od roku 1968 švédský exil 1968 1969 Konstfackskolan Stockholm 1990, 1994 stáže ve výrobně ručního papíru Lessebo Bruk AB Malíř, věnuje se i uměleckému smaltu. Členem SČVU. Zastoupen v řadě veřejných a soukromých sbírkách. Rozloučení (Avsked), 1989, 88 x 64 cm, serigrafie Bradáček Lukáš 18. 4. 1964 Praha 1978 1982 SOŠV Praha 1982 1988 VŠUP (monumentální malba) Zabývá se malbou, sochařstvím, skleněnou vitráží a realizacemi v architektuře. Vystavuje od roku 1987. Jeho práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Sedmikráska II., 2009, 70 x 70 cm, akryl na plátně Brázda Pavel 21. 8. 1926 Brno 1946 1949 AVU Praha (v roce 1949 vyloučen z politických důvodů) Malíř, ilustrátor. První společná výstava s Věrou Novákovou mu byla povolena v roce 1977. Samostatně mohl vystavovat až po listopadu 1989. V roce 1992 obdržel Cenu Revolver Revue. Od roku 2000 zastoupen svými díly v NG Praha. Pohled do konečné nicoty, 2009, 42 x 28 cm, digitální grafika 1/10 Slunce na hlavě, 2009, 42 x 30 cm, digitální grafika 1/10 Brichcín Roman 28. 10. 1958 Plzeň 1976 1980 studium kresby a malby u Jiřího Zemana a akad. mal. Dany Puchmarové 1980 1985 PF UK Plzeň (katedra výtvarné výchovy) Kreslíř a malíř. Vystavuje od roku 1988 doma i v zahraničí. Zastoupen v domácích i světových sbírkách. Četná prestižní ocenění. Malíř, 2009, 40 x 40 cm, olej na dřevotřísce Brichcínová Dagmar 7. 9. 1957 České Budějovice 1976 1981 ČVUT Praha Malířka, grafička, zabývá se i konceptuálním uměním. Samostatné a kolektivní výstavy doma i v zahraničí. Její dílo je zastoupeno ve veřejných i soukromých sbírkách. Kompozice, 2007, 64 x 46 cm, dřevotisk 13

Brunton Vladimír 8. 7. 1961 Praha K fotografickému řemeslu ho přivedl jeho děda. Působil jako asistent filmové a televizní kamery v ČT, poté si otevřel vlastní videostudio. Posledních 10 let se věnuje umělecké velkoformátové fotografii. Studuje staré ušlechtilé fotografické procesy, hlavně platinotisk. Jeho snahou je pokračovat v duchu Drtikolovy tvorby svým vlastním modernějším způsobem. Cafe cafe, 2000, 60 x 75 cm, stříbrná želatina na plátně, tónováno Budíková Jana 12. 6. 1946 Praha 1965 1971 VŠUP Praha, DAMU Praha Malířka, grafička. Vystavuje od roku 1972. Členka Asociace volné grafiky. Zastoupena v soukromých sbírkách. Struktura, 2010, 66 x 76 cm, olej, akryl na plátně Cabaniss Catherine 11. 3. 1940 Birmingham, Alabama University of Alabama at Birmingham Birmingham, Alabama, B.F.A. Art Students League, New York Malířka. Vystavuje od roku 1985 na samostatných i skupinových výstavách převážně v USA a v Česku. Za své práce získala řadu ocenění. Podílela se i na výzdobě renovovaného letiště v Birgminghamu. Její díla jsou zastoupena ve veřejných sbírkách v USA a v NG Praha. V letech 2004 2006 pobyt v Praze, manželka tehdejšího velvyslance USA. Hops, 2004, 105 x 90 cm, olej na plátně Cajthaml David 11. 1. 1959 Praha 1979 1985 VŠUP Praha (architektura, scénografie, J. Svoboda) Malíř, architekt, scénograf, výtvarník. Vystavuje od roku 1985 na samostatných i skupinových výstavách doma i v zahraničí. Jeho dílo je zastoupeno ve veřejných i soukromých sbírkách doma a ve světě. Autoerotika, 2009, 40 x 50 cm, linoryt Cilková Zuzana 15. 1. 1955 Trutnov 1970 1974 SUŠ pro zpracování drahých kovů a kamenů Turnov Malířka. Začala vystavovat v roce 1990. Její práce je zastoupena v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Vodní kosatec, 2005, 30 x 22 cm, olej na plátně Císařovská Vendula 30. 7. 1950 Praha 1971 1977 AVU Praha (B. Slánský, R. Ondráček) Malířka. Vystavuje od roku 1975. Její práce jsou zastoupeny ve veřejných a soukromých sbírkách. Západ slunce, 2010, 12 x 8 cm, olej na plátně Císařovský Petr 18. 3. 1950 Praha 1969 1975 VŠUP Praha (J. Malejovský, J. Soukup, B. Hanák) Sochař. Vystavuje od roku 1988. Věnuje se převážně práci s kovaným železem. Jeho díla se samostatně uplatňují ve významných veřejných prostorách a v architektuře. Místo, 2007, 26 x 20 x 13 cm, kolorované železo Copps Marie 19. 9. 1970 Tachov Autodidakt. V roce 1999 odcestovala do kanadského Toronta. Módní návrhářka, výtvarnice, grafická designerka. Zakladatelka projektu Help a Chance Fashion For Help orientovaného na pomoc utlačovaným lidem v Číně. Myšlenku pomoci potřebným odráží i její další umělecké projekty (např. spolupráce s Nadačním fondem Modrá kotva Jany Doležalové). The Three kingdoms, 2009, 122 x 76 cm, akryl na plátně 14

Čápová Hana 24. 4. 1956 Praha 1977 1983 VŠUP Praha (J. Mikula) Malířka, grafička. Věnuje se ilustraci. Vystavuje od roku 1986 doma i v zahraničí. Získala četná významná mezinárodní ocenění. Z Pompejí, 2007, 60 x 30 cm, olej na plátně Čech František Ringo 9. 7. 1943 Praha 1961 1963 Státní konzervatoř Praha Autodidakt Malíř, zpěvák, hudební skladatel, spisovatel. Vystavuje doma i v zahraničí. Zastoupen v soukromých sbírkách. Hrob Franze Kafky, 1990, 61 x 74 cm, serigrafie Černý Dušan 5. 7. 1959 Příbram 1978 1984 AVU Praha (F. Jiroudek) Malíř a grafik. Je členem výtvarné skupiny Corpora S (M. Axmann, J. Mikeska a další). Jeho díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Německu, Francii, Velké Británii, Japonsku a na Thaj wanu. Oceněn Čestným uznáním na bienále Grafika roku 2009. Keř, 2005, 57 x 50 cm, hlubotisk z výšky Černý Filip 26. 4. 1975 Praha 1989 1993 SUPŠ Praha (obor užitá tvorba) 1993 1994 pomaturitní studium na SUŠ Václava Hollara (obor ilustrace a knižní grafika) 1995 2002 AVU Praha (J. Sopko) 2001 studijní stáž na Academie voor Beldende Kunst Enschede, Holandsko Malíř. Vystavuje od roku 1997. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách doma, v Německu a Rakousku. Les, 2005, 30 x 35 cm, akryl na plátně Demel Karel 28. 2. 1942 Praha 1968 1974 VŠUP Praha (Z. Sklenář) Malíř, grafik, ilustrátor. Vystavuje od roku 1971. Získal řadu mezinárodních ocenění. Zastoupen ve veřejných a soukromých sbírkách doma i ve světě. Hektor Berlioz, Na plese, 2010, 67 x 50 cm, kombinovaná technika Doležal Jindřich 29. 1. 1958 Nové Město na Moravě 1978 1983 VUT FE Brno (technická kybernetika) Výtvarník. Vystavuje od roku 1991 převážně na samostatných výstavách doma a hlavně v zahraničí. Zastoupen v soukromých sbírkách doma a ve světě. Červená dimenze, 2010, 42 x 14 x 7 cm, tavené, broušené a leštěné sklo Dostál Ivo 4. 12. 1957 Karviná 1977 1982 PF Ostravská univerzita (výtvarná katedra) Malíř, grafik. Člen Klubu karvinských výtvarníků a Společnosti pro současné umění. Vystavuje od roku 1978 na samostatných i kolektivních výstavách. Věnuje se návrhům látkových dezénů na pravé čínské hedvábí. Zastoupen v galeriích a sbírkách doma i v zahraničí. Bohutice, 2009, 45 x 50 cm, kombinovaná technika Dostálová Dagmar 1. 1. 1958 Bohumín 1977 1981 VŠB Ostrava Malířka, grafička a tapisérka. Členka Klubu karvinských výtvarníků a Společnosti pro současné umění. Vystavuje od roku 1989. Věnuje se velkoplošným formátům obrazů a artprotisu. Zastoupena v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Jaro, 2010, 40 x 35 cm, neprošitý art protis 15

Dvořák Jan 18. 12. 1942 Tábor 1960 1965 PF UK Praha (C. Bouda, M. Salcman, K. Lidický) Malíř, grafik. Vystavuje od roku 1963. Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Záhadné kameny I., II. (diptych), 2009, à 50 x 60 cm, olej na plátně Eliáš Bohumil jr. 1. 4. 1980 Praha 1994 1998 SUPŠS Kamenický Šenov (obor malování skla) 2000 2007 AVU Praha (obor sochařství, J. Hendrych) Sochař, sklář. Vystavuje od roku 2005. Jeho dílo je zastoupeno v domácích i zahraničních veřejných sbírkách. Mikrosvět, 2010, 13 x 13 x 9 cm, malované, lepené, broušené sklo Eremiášová Milča 20. 6. 1938 Praha 1956 1962 VŠUP Praha (E. Paličková, A. Kybal) 1967 1971 VŠUP Praha umělecká aspirantura Textilní výtvarnice, krajkářka. Vystavuje od roku 1967 doma i v zahraničí. Její práce jsou zastoupeny ve veřejných i soukromých sbírkách doma a ve světě. Rybičky, 2006, 28 x 28 x 65 cm, paličkovaná krajka v dřevěné klícce Erlebach Vladimír 24. 2. 1934 Dolní Branná 1952 1958 AVU Praha (V. Rada, M. Holý) 1958 DAMU Praha (F. Tröster) Malíř. Vystavuje od roku 1956. Jeho práce jsou umístěny ve veřejných budovách v Německu. Jsou též zastoupeny v uměleckých sbírkách doma i v zahraničí. Zahradní slavnost, 2004, 150 x 120 cm, olej Exnar Jan 27. 7. 1951 Havlíčkův Brod 1970 1976 VŠUP Praha (S. Libenský) Malíř, sklářský výtvarník. Vystavuje od roku 1977. Věnuje se malbě, plastice, realizaci v architektuře. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách doma i v zahraničí. Oceněn na 56. veletrhu uměleckých řemesel v Mnichově Zlatou medailí bavorské Státní ceny 2004. Teje, 2010, 69 x 40 x 11 cm, tavená plastika, krystal Fárka Lubomír 28. 3. 1951 Karlovy Vary 1972 1978 VŠUP Praha (užitá malba, V. Menšík, V. Vacek) Věnuje se realizacím do architektury v technikách mozaika, vitráž, malba a netkaná tapiserie aradekor. Dále se věnuje malbě a kresbě krajin a vodních hladin. Hlady a sytosti Mlsný jazýček II., 2006, 50 x 70 cm, kresba tuší na papíře Ranní mrazení III., 2007, 50 x 70 cm, kresba tuší a pastelkami na papíře Fidrich Petr 21. 8. 1964 Karviná 1979 1983 UMPRUM Uherské Hradiště (obor kamenosochařství) 1987 1991 AVU Praha (S. Hanzík, K. Malich) Sochař, malíř. Vystavuje od roku 1989. Jeho práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Hlava, 2008, 90 x 56 cm, olej na plátně Filip T.A.K. 12. 10. 1953 Wroclaw, Polsko 1969 1974 Škola restaurování památek a uměleckých děl, Poznaň 1983 1984 LK Brno, kresba (P. Skácel) 1984 1987 Škola kresby a malby (P. Brázda) Malíř a grafik. Žije a tvoří na Českomoravské vrchovině. Jeho díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Evropě, Asii, v Severní Americe, v ČR také ve státních sbírkách. Tajemná noc, 2009, 42 x 31 cm, lept, suchá jehla, akvarel 16

Forman Matěj 23. 8. 1964 Praha 1984 1991 VŠUP Praha (ateliér televizní a filmové grafiky, M. Jágr) Filmový herec, loutkoherec, scénograf, ilustrátor, malíř. Vystavuje od roku 1990 na společných i samostatných výstavách doma a v zahraničí. Ilustruje zejména dětskou literaturu. Získal Cenu Alfréda Radoka v oboru scénografie. Autorský tisk k povídce Koně I., 2009, 40 x 36 cm, barevná kresba Autorský tisk k povídce Koně II., 2009, 34 x 30 cm, barevná kresba Franta Roman 3. 8. 1962 Tábor 1990 1997 AVU Praha (B. Dlouhý, A. Veselý) 1993 1994 San Francisco Art Institute (J. Morgan, J. Hatofsky, K. Anno) 1997 dosud docent AVU Praha Malíř. Vystavuje od roku 1989 doma i v zahraničí. Dosud padesát samostatných výstav a účast na devadesáti společných výstavách. Získal několik prestižních ocenění. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v dalších domácích i zahraničních veřejných i soukromých sbírkách. BB, 2009, 50 x 65 cm, litografie SG, 2009, 35 x 49 cm, litografie Gabriel Michal 25. 2. 1960 Praha 1982 1987 AVU Praha (obor sochařství) 1992 stipendium Krasner Pollock Foundation, New York 1996 The Headlands Center for the Arts, San Francisco 1998 vedoucí ateliéru sochařství na FaVU VUT Brno 2007 zvolen děkanem FaVU VUT Brno 2009 jmenován profesorem Sochař. Zakládající člen výtvarné skupiny Tvrdohlaví. Vystavuje od roku 1984 na samostatných i kolektivních výstavách doma i v zahraničí. Získal četná ocenění, v roce 1994 Cenu Jindřicha Chalupeckého. Zastoupen v NG Praha a dalších veřejných i soukromých sbírkách doma i ve světě. Bez názvu, 2010, výška 50 cm, sádrový kompozit Gargulák Jaromír 5. 2. 1958 Brno 1979 1983 FaVU VUT Brno (strojní fakulta slévárenská technologie) Sochař. Vystavuje od roku 1982 na samostatných i kolektivních výstavách doma i v zahraničí. V roce 2001 obdržel Cenu Masarykovy akademie umění v Praze za uměleckou tvůrčí činnost. Zastoupen v galeriích i soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Symbol X, 1/1/2010, výška 39 cm, litý bronz Gebauer Kurt 18. 8. 1941 Hradec nad Moravicí 1963 1969 AVU Praha (V. Makovský, K. Lidický) 1965 stáž u O. H. Hajka, Stuttgart 1972 Académie des Beaux Arts de Paris (C. Baldacini) 1990 dosud pedagog, vedoucí ateliéru sochařství VŠUP Praha Sochař. Vystavuje od roku 1967. Člen Volného sdružení 12/15. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách doma i v zahraničí. Milenci v bazénu 2, 2010, 60 x 84 cm, kresba uhlem Gebauer Vladimír 27. 4. 1946 Kladno 1960 1964 SOŠV Praha 1964 1970 AVU Praha (F. Jiroudek) Malíř, kreslíř, tvůrce koláží, asambláží a objektů. Od roku 1983 vytváří asambláže z nalezených předmětů. Vystavuje od roku 1971. Jeho tvorba je zastoupena ve veřejných a soukromých sbírkách doma i ve světě (NG Praha, Sbírka AU Nishinomiya Japonsko aj.). Z klíčovského údolí, 2003, à 21 x 30 cm, pastel 17

Georgiadu Anna 26. 7. 1963 Nový Jičín 1978 1988 SUPŠ Uherské Hradiště (F. Nikl) 1987 1993 VŠVU Bratislava (A. Brunovský) Malířka, autorka monumentálních maleb v interiérech. Vystavuje od roku 1983 na samostatných výstavách. Zastoupena v galeriích a soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Kytice, 2008, 40 x 40 cm, olej na plátně Grosseová Elzbieta 1961 1966 Akademie krásných umění Varšava (K. Strybkiewicz) Sochařka, keramička. Vystavuje od roku 1967. Členka AIC. Její práce jsou zastoupeny ve veřejných i soukromých sbírkách v Evropě i v zámoří. V roce 1995 získala hlavní cenu v italské Faenze, v roce 2002 hlavní cenu Intersalonu v Českých Budějovicích a v témže roce Cenu města Korčula v Chorvatsku. Živel, 2005, 47 x 36 x 26 cm, kamenina Gruber Ivan 9. 7. 1929 Turčianský sv. Martin 1948 1957 AVU Praha (M. Holý, B. Slánský) 1955 1968 zahraniční cesty (Maďarsko, Nizozemí, NDR, SSSR, Francie, Rakousko, Rumunsko, Itálie) 1958 1965 asistentem prof. B. Slánského na AVU Praha Malíř. Člen tvůrčích skupin Etapa (1961) a R 64. V roce 1968 se zúčastnil mezinárodní pomoci UNESCO při restaurování obrazů poškozených povodní ve Florencii. V roce 1983 obdržel Výroční cenu SČVU a ČFVU. Jeho dílo bylo zastoupeno na řadě mezinárodních přehlídek i skupinových výstavách doma a v zahraničí. Kytice, 1994, 40 x 43 cm, olej na plátně Halata Dobroslav 1. 12. 1943 Metylovice u Frýdku Místku 1968 1974 VŠUP Praha (Z. Sklenář, V. Menčík) Pedagog VOŠUP Praha Vystavuje od roku 1974 doma i v zahraničí. Člen Jednoty umělců výtvarných (JUV). Zastoupen ve veřejných i soukromých sbírkách doma a v zahraničí. Krajina po bouři, 2010, 60 x 80 cm, akryl na plátně Halberštát Eduard 26. 1. 1937 Ústí nad Orlicí 1967 1973 AVU Praha (J. Smetana, J. John) 1984 École des Beaux Arts de Paris Věnuje se malbě, volné grafice, kresbě, ilustraci a tvorbě do architektury. Zakládající člen skupiny Equipe des Pompiers (1969), člen výtvarné společnosti Kruh a člen výt. odboru Umělecké Besedy v Praze. Vystavuje od roku 1969 doma i ve světě. Zastoupen ve veřejných a soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Lázně 4, 1996, 60 x 43 cm, autorská serigrafie Haloun Karel 30.10.1951 Praha 1967 1971 SOŠV Praha 1972 1978 VŠUP Praha (Z. Sklenář, J. Mikula) Designér a grafik, člen TypoDesignClubu. Nehrající člen skupin Jasná páka a Hudba Praha. Vedoucí pedagog Ateliéru písma a typografie na VŠUP. Tony Ducháček (z cyklu 20ti portrétů českých muzikantů Hudební výchova), 2009, 70 x 50 cm, solventní inkousty na papíře Hanuš Jan 24. 4. 1955 Brno 1980 1982 LK Ostrava, obor fotografie Výtvarník, grafik, fotograf. Vystavuje od roku 1985 nejen v ČR. Jeho práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách doma i ve světě. Romance pro křídlovku II., 2007, 70 x 70 cm, akrylová malba, serigrafie Hanuš Jiří 13. 3. 1981 Praha 1997 2001 Výtvarná škola Václava Hollara Praha 2001 2003 VOŠ grafická a SPŠG, Praha 2003 2009 PF UK Praha (výtvarná výchova) Grafik. Vystavuje od roku 2004. Jeho práce jsou zastoupeny převážně v domácích sbírkách. Konstrukce 2, 2009, 60 x 40 cm, suchá jehla 18

Hanzlová Alžběta 6. 6. 1978 Ostrava 1993 1997 SUPŠ Uherské Hradiště 1999 2004 PF UP Olomouc 2002 2008 FaVU VUT Brno (M. Titlová Ylovsky) 2006 stáž na Akdeniz University, Faculty of Fine Arts Antalye, Turecko Malířka, grafička. Věnuje se i scénografii, kostýmům, užité malbě. Vystavuje od roku 1999 na samostatných i kolektivních výstavách. Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách. Zahrada, 2002, 70 x 50 cm, monotyp Harcuba Jiří 6. 12. 1928 Harrachov 1948 1954 VŠUP Praha (K. Štipl) 1961 1971 asistent VŠUP Praha 1990 1994 profesor VŠUP Praha 1991 1994 rektor VŠUP Praha Sklář, sochař, medailér. Pedagogicky působil na významných sklářských uměleckých učilištích v Evropě i v zámoří, dosud učí rytinu do skla na speciálních kursech v USA. Vystavuje od roku 1954. Jeho tvorba je oceněna řadou mezinárodních uznání. Zastoupen ve významných státních i soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Giuseppe Verdi, 1986, 15 x 15 cm, litý bronz Hašková Eva 4. 1. 1946 Praha 1968 1974 VŠUP Praha (Z. Sklenář) Grafička, ilustrátorka. Vystavuje od roku 1975. Věnuje se převážně volné grafice. Získala řadu ocenění doma i v zahraničí. Piazzetta, 2007, 80 x 60 cm, lept s akvatintou Tančící Praha, 2008, 80 x 60 cm, lept s akvatintou Havlíčková Monika 26. 11. 1975 Olomouc 1990 1994 SUPŠ Uherské Hradiště 1994 2000 VŠUP Praha (magisterské studium) 2000 dosud asistentka VŠUP Praha (sochařský ateliér) Vystavuje od roku 1999 na samostatných i kolektivních výstavách doma i v zahraničí. Realizace v architektuře: Pamětní deska a busta prof. MUDr. J. Brdlíka, Malostranské nábřeží, Praha. Dvě figury, 2002, 42 x 59 cm, kvaš Hayek Pavel 10. 3. 1959 Brno 1973 1985 LŠU Jaroslava Kvapila (P. Skácel) Malíř, grafik. Vystavuje od roku 1980. Je členem TT Klubu výtvarných umělců od roku 1990 2000. Od roku 1998 členem Klubu konkrétistů. Zastoupen v NG Praha, v Moravské galerii a Muzeu města Brna. Zebry I., 2009, 83 x 70 cm, serigrafie Zebry II., 2009, 83 x 70 cm, serigrafie Hejl Alexandr 27. 6. 1954 Praha Soukromá studia Malíř. Člen Nového sdružení pražských malířů. Vystavuje doma i v zahraničí od roku 1990. Průnik ohně, 1998, 100 x 70 cm, akryl na desce Hejlová Natálie 26. 2. 1983 Praha 1999 2003 SUŠ designu (obor malba) Malířka. Členka Nového sdružení pražských malířů. Vystavuje od roku 2004. Průřez, 2007, 90 x 60 cm, olej na plátně a uhel 19

Herynek Pavel 1. 11. 1943 Polička 1959 1963 SUPŠ Brno 1964 1969 FF UP Olomouc (katedra výtvarné teorie a výchovy) 1990 pedagog na katedře výtvarné výchovy PdF UP Olomouc 1994 habilitace pro obor užité umění Věnuje se autorskému šperku, netradiční kresbě (cirkulární kresby, rotokaligrafie, kruhová artikulace) a tvorbě objektů. Člen Spolku olomouckých výtvarníků a Klubu konkretistů 2. Vystavuje doma i v zahraničí. Z cyklu Kresby pro Bohuslava Martinů, 2009, 65 x 50 cm, kresba tuší Hilská Jitka 31. 8. 1953 Praha 1972 1977 AMU Praha (scénické výtvarnictví) Malířka, pedagogická činnost. Vystavuje od roku 1987. Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Členka Nového sdružení pražských malířů. Cesta k mlýnu, 2010, 50 x 60 cm, kombinovaná technika na plátně Hodný Ladislav ml. 14. 2. 1943 Týn nad Vltavou 1961 1965 SUPŠ Brno Umělecký knihvazač, pracuje v oblasti malířství, volné grafiky a knižní sazby. Základy řemeslné práce získal od svého otce. Člen Unie výtvarných umělců, člen Book art center New York a Designer book binders London. Vystavuje doma i v zahraničí. Zastoupen ve veřejných sbírkách ČR. Karpaty, 2008, 60 x 80 cm, akryl na plátně, zlaceno Hodonský František 19. 2. 1945 Moravský Písek 1963 1969 AVU Praha (F. Jiroudek) 1990 1997 pedagog na AVU Praha 1998 dosud pedagog na AU Banská Bystrica Malíř, sochař, grafik. Člen SČUG Hollar, Asociace volné grafiky a Umělecké Besedy. Významný český kolorista. Vystavuje od roku 1969. Je zastoupen v NG Praha a dalších veřejných a soukromých sbírkách. Ocenění (Inter Kontakt Grafik) za grafiku roku 2002, 2003, 2004. Meziprostor, 1996, 77 x 60 cm, litografie Z lužního lesa, 1990, 60 x 72 cm, litografie Hoffmeisterová Xénia 13. 6. 1958 Trenčín 1980 1985 DAMU Praha Scénická výtvarnice, malířka, grafička. Vystavuje od roku 1992. Pravidelně se zúčastňuje oborových výstav. Botičky, 2010, 40 x 40 cm, akryl na plátně Höhmová Zdena 4. 10. 1955 Brno 1971 1975 SUPŠ Brno 1975 1981 AVU Praha (O. Oplt, F. Jiroudek) Malířka, grafička, ilustrátorka. Členka Sdružení Q Brno, Unie výtvarných umělců a Sdružení pražských výtvarných umělců. Vystavuje od roku 1982 na samostatných i kolektivních výstavách doma a v zahraničí. Získala četná ocenění doma i v zahraničí. Zastoupena ve veřejných a soukromých sbírkách doma i ve světě. Tajemné pyramidy, 2010, 30 x 30 cm, olej a kombinovaná technika na plátně Holeka Pavel 14. 8. 1945 Dvůr Králové nad Labem Autodidakt. Kolážista a básník. Vystavuje od roku 1971 na samostatných i kolektivních výstavách. Získal Cenu ministra kultury v soutěži PNP Nejkrásnější české knihy roku 2009 za knihu koláží a textů Hebrejská abeceda. Člen Umělecké Besedy a Sdružení Christian Artists Europe. Zastoupen v soukromých i veřejných sbírkách doma i v zahraničí. Hra na papoušky, 2010, 49 x 39 cm, koláž 20

Honcová Alena 31. 1. 1929 Mladá Boleslav 1948 1953 AVU Praha (O. Španiel) 1953 1955 studium na AVU prodlouženo o dva čestné roky Věnuje se drobné plastice a sochařským portrétům významných osobností a přátel. Byla členkou skupiny Etapa a SČVU. Vystavuje od roku 1951. Získala Cenu Masarykovy akademie umění v Praze a další ceny. Její dílo je zastoupeno v NG Praha a regionálních galeriích. Tanec, 70. léta, výška 22 cm, disperzní hmota a patina Honetschläger Jakub 18. 9. 1980 Praha 2004 2010 AVU Praha (V. Kokolia) 2007 stáž na Fakultat de Bells Arts v Barceloně Malíř, grafik. Oheň N., 2009, 64 x 73 cm, vícebarevná akvatinta Horák Pavel 20. 6. 1934 Praha 1952 1968 pomocný režisér FS Barrandov Scénárista, grafik. Vystavuje od roku 1966, přes 150 samostatných i kolektivních výstav v Evropě a zámoří. Od roku 1968 žil a pracoval v Holandsku a v Německu. Zastoupen ve veřejných a soukromých sbírkách. Amsterdam, 2008, 60 x 41 cm, ofset Horálková Helena 7. 5. 1955 Praha 1971 1974 SOŠV Praha 1974 1979 Kunsthochschule Berlin, ateliér ilustrace Grafička. Členka SČUG Hollar. Zabývá se volnou tvorbou, především hlubotiskovou technikou. Je zastoupena v domácích soukromých sbírkách. Mudrosloví národu slovanského, 2008, 30 x 42 cm, barevný linoryt Houska Jiří 18. 1. 1985 Praha 2000 2004 SUŠ Václava Hollara Praha 2006 dosud AVU Praha (Z. Beran) Malíř. Samostatně vystavuje od roku 2009. Věnuje se i nástěnným malbám. Zastoupen v galeriích a domácích soukromých sbírkách. Karetka, 2010, 51 x 55 cm, olej na plátně Hrubeš Karel 21. 7. 1955 Český Krumlov 1977 1983 AVU Praha (R. Ondráček) Restaurátor, malíř, grafik. Věnuje se hlavně restaurování nástěnných maleb a technologickým kopiím, zejména české gotické deskové malby. Světlo vyrušuje, 2006, 115 x 90 cm, akryl na plátně Unavené nohy, 2006, 115 x 90 cm, akryl na plátně Horálek Vojtěch 14. 6. 1983 Praha 1998 2002 SUPŠ Praha (obor řezba) 2004 2010 AVU Praha (M. Rittstein) 2008 Stáž na École superioure d Art, Aix en Provence Malíř, grafik. Vystavuje od roku 2004. V roce 2009 získal Cenu Jung art v Galerii Dolmen. Kůlny, 2007, 35 x 35 cm, olej na plátně Svatej, 2007, 40 x 30 cm, olej na plátně Hrubý Jan 23. 6. 1945 Uherské Hradiště 1960 1964 SUPŠ Brno (D. Chatrný) Karikaturista, zabývá se také grafikou a fotografií. Vystavuje od roku 1974 na samostatných i kolektivních výstavách. Obdržel četná ocenění doma i v zahraničí. Zastoupen v Karikaturenmuseum Basel. Náhoda, 2006, 38 x 50 cm, barevný linoryt 21