sobota pátek denně od 12 do 19 hodin (sobota od 10 do 12 hodin) v prostorách artkunst / galerie Vojtěšská 11, Praha 1 Aukce

sobota pátek denně od 12 do 19 hodin (sobota od 10 do 12 hodin) v prostorách artkunst / galerie Vojtěšská 11, Praha 1

Moderní a poválečné umění Modern and post-war art. artkunst edice parter. a Galerie Pecka. Současné umění Contemporary art. Fotografie Photographs

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

Moderní a poválečné umění Současné umění Fotografie. Modern and post-war art Contemporary art Photographs

Setkání na cestě Benefiční aukce pro Cestu domů Praha, hotel Adria,

Moderní a poválečné umění Současné umění Fotografie Modern and post-war art Contemporary art

3. benefiční aukce pro Cestu domů Praha, Radisson Blu Alcron Hotel,

Exhibition. Výstava. Aukce. Auction. úterý sobota denně od do hodin v Galerii 5. patro Myslíkova 9, Praha 1

Benefiční aukce Společnosti časopisu Ateliér

FINE ART AUCTION RESULTS

Setkání na cestě 2. benefiční aukce pro Cestu domů Praha, hotel Adria,

FINE ART AUCTION RESULTS

Exhibition. Výstava. Aukce. Auction. pátek úterý denně od do hodin v Galerii 5. patro Myslíkova 9, Praha 1

Aukce. Auction. Exhibition. Výstava. Saturday December 1 st, 2007 from 2 p.m. Sobota 1. prosince 2007 od hodin

Moderní a poválečné umění Současné umění Fotografie Modern and post-war art Contemporary art Photographs

1. Adámek Luděk Mísa 2008, vitráž, 40x28x Kč

Exhibition. Výstava. Aukce. Auction. čtvrtek pondělí denně od do hodin v Galerii 5. patro Myslíkova 9, Praha 1

SPOLEČNÁ AUKCE V neděli v hodin v AUREOLE fusion restaurant & lounge,

Galerie Františka Drtikola Zámeček - Ernestinum Příbram. Jaroslav Vančát OBRAZ. Obrazy nás pozorují

FINE ART AUCTION RESULTS

4. benefiční aukce pro Cestu domů Praha, hotel Radisson Blu Alcron,

České umění druhé poloviny 20.století

Dražba dobrovolná souboru věcí movitých. Dražba dne: středa od 15:00 hod.

FINE ART AUCTION RESULTS

DRAŽBA NEDOBROVOLNÁ ve středu dne od 16:00 hod.

DRAŽBA:středa od 14:00 hod.

SLOŽENÍ KOMISE - OBHAJOBY ROČNÍKOVÝCH PRACÍ 2015/2016

AUKCE MODERNÍHO A SOUČASNÉHO UMĚNÍ

GENERAL INFORMATION MATCH: ALSA PRO ARENA MASTERS DATE: TIME SCHEDULE:

MODERNÍ A POVÁLEČNÉ UMĚNÍ SOUČASNÉ UMĚNÍ FOTOGRAFIE Předaukční výstava sobota 1. 4. pátek 7. 4. 2017 denně od 12 do 19 hodin (sobota 8. 4. od 10 do 12 hodin) v prostorách artkunst / galerie Vojtěšská 11, Praha 1 MODERN AND POST-WAR ART CONTEMPORARY ART PHOTOGRAPHS Auction preview Saturday 1. 4. Friday 7. 4. 2017 daily from 12 noon until 7 p.m. (Saturday 8. 4. from 10 a.m. 12 noon) at the premises of artkunst / gallery Vojtěšská 11, Praha 1 Aukce sobota 8. 4. 2017 od 13:30 hodin Auction Saturday 8. 4. 2017 from 1:30 p.m. Galerie Fotografie Louvre (1.patro) Národní 22, Praha 1 artkunst / galerie / aukční síň aukce / výstavy / rámování auctions / exhibitions / framing Vojtěšská 11, 110 00 Praha 1 mobil +420 608 238 402 www.artkunst.cz

Důležitá upozornění a pravidla aukce 1. Registrace dražitelů je možná nejdříve 1 hodinu před aukcí na místě jejího konání. Účastník dražby je povinen doložit svou totožnost pomocí občanského průkazu či cestovního pasu, zapsat se do seznamu účastníků dražby a podepsat čestné prohlášení, že není osobou vyloučenou z dražby podle zákona č. 26/2000 Sb. 2. Písemné nabídky. Účastník dražby může dražit i bez své osobní přítomnosti na dražbě na základě písemné plné moci, kterou zmocní dražebníka k svému zastoupení v aukci. Tato plná moc musí obsahovat čísla položek katalogu, jejich přesný popis, vyvolávací cenu a nákupní limit, za který je zmocněnec oprávněn předměty dražit. 3. Dražení po telefonu. Účastník dražby může po dohodě s aukční síní dražit po telefonu. Plná moc musí obsahovat veškeré údaje jako při písemné nabídce, kromě nákupního limitu. Žádosti o dražení po telefonu je třeba po dohodě s dražitelem zaregistrovat nejpozději 48 hodin před začátkem aukce. 4. Průběh dražby. Předměty se draží v pořadí uvedeném v katalogu, které může licitátor z organizačních důvodů změnit. Po vyvolání předmětu mohou dražitelé činit příhozy zvednutím dražebního čísla. Dražba předmětu se koná, pokud dražitelé činí příhozy. Licitátor může podání bez odůvodnění odmítnout. Nebylo-li přes dvojí výzvu licitátora učiněno podání vyšší, oznámí licitátor ještě jednou poslední podání a po třetí výzvě udělí příklep účastníkovi dražby, který učinil nejvyšší podání. Učiněným podáním je účastník dražby vázán. Cenu dosaženou vydražením nelze dodatečně snížit. Vydražitelem se stává účastník dražby, kterému je dražený předmět přiklepnut a jakékoliv spory v tomto ohledu závisí výlučně na rozhodnutí aukční síně. 5. Příhozy určuje licitátor tímto způsobem: Okamžitá dražební cena příhoz do 2 000 Kč 100 Kč 2 000 10 000 Kč 200 Kč 10 000 Kč 100 000 Kč 1 000 Kč 100 000 Kč 500 000 Kč 5 000 Kč 500 000 Kč 1 000 000 Kč 10 000 Kč nad 1 000 000 Kč 50 000 Kč O pořadí a výši příhozů rozhoduje licitátor. 6. Provize. Vydražiteli je účtována k vydražené ceně aukční provize ve výši 22 % (včetně DPH). 7. Způsob úhrady. Vydražitel je povinen uhradit cenu dosaženou vydražením buď v hotovosti (do zákonem stanovené maximální výše 270 000,- Kč), platební kartou nebo bankovním převodem, nejpozději však do 5 kalendářních dnů ode dne konání dražby. 8. Nabytí vlastnictví a vyzvednutí vydražených předmětů. Vydražené předměty budou dražebníkem vydražiteli předány po zaplacení celé ceny dosažené vydražením na základě potvrzení o zaplacení od pondělí 10. 4. do čtvrtka 13. 4. 2017 od 13 do 18 hodin, nebo po telefonické domluvě v prostorách artkunst / galerie, Vojtěšská 11, Praha 1. Poznámka: Vyvolávací ceny uvedené v EUR jsou zaokrouhleny a pouze orientační.

Important information and auction notice 1. Enrollment of bidders - For bidders, it is possible to enroll on the day of the auction itself, one hour before the auction begins at the venue of the public sale. Upon the demand of the Auctioneer or one of his proxies, the participants are obliged to prove their identity with on official ID card or passport and to submit a declaration of honour according to which they are not ineligible for public sales. 2. Absentee bids - A participant may also make his bid without being present at the auction, based upon a power of attorney with date, address and phone contact that authorizes the Auctioneer to represent him at the auction. This power of attorney must contain the catalogue number, the detailed description of the object and the maximum purchase limit that the proxy may bid. 3. Bidding by telephone - Subject to on agreement with the Auction House & Gallery, the participant may bid by telephone. The respective power of attorney must contain the same data as stated above for written offers, except for the purchase limit. Upon the respective agreement with the auctioneer, all motions for bidding by telephone must be registered 48 hours prior to the commencement of the auction at the very latest. 4. The course of auction - The auctioned goods are put up in the order listed in the catalogue, subject to organizational changes by the Auctioneer. After the respective object is put up, the participants may make their bids by raising their bidding number. The auction continues as long as bids are made. The Auctioneer may deny a bid without giving reasons. If, despite two calls by the Auctioneer, no further bid is made, then the Auctioneer announces the lost bid again and, after a third call, knocks down for the benefit of the participant with the highest bid. The participant is bound by his bid. The bidding price may not be curtailed afterwards. The increment goes to the participant whose bid was knocked down. Any disputes in this regard are settled exclusively by virtue of the Auction House & Gallery s decision 5. The increments - The Auctioneer states the increments as follows: Actual bidding price Increment up to 2 000 Kč 100 Kč 2 000 10 000 Kč 200 Kč 10 000 Kč 100 000 Kč 1 000 Kč 100 000 Kč 500 000 Kč 5 000 Kč 500 000 Kč 1 000 000 Kč 10 000 Kč over 1 000 000 Kč 50 000 Kč The Auctioneer reserves the right to decide the order and amount of the increments. 6. Buyer s Premium - The Auctioneer will charge a buyer s premium of 22 % (incl. VAT) of the hammer price on behalf of the purchaser. 7. Terms of Payment - The bidder is obliged to pay the price achieved in the public sale in cash (up to max. 270 000 Kč), by credit card or by bank transfer, however, 5 calendar days after the day of auction at the very latest. 8. Passage of ownership and takeover of auctioned goods - The objects will be handed out to the bidder upon payment of the auction price in full, based upon a payment certificate, from Monday 10. 4. until Thursday 13. 4. 2017 on the premises of artkunst / gallery, Vojtěšská 11, Praha 1, from 1 pm to 6 pm - or by appointment. Note: The starting prices in Euro are rounded off and only for the purpose of information.

Index Anderle Jiří 74 Balcar Jiří 27 Bělocvětov Andrej 25, 26 Berak-Oskar Jitka 194 Beránek Jiří 106 Bláha Václav 152 Bolf Josef 245, 252, 276 Born Adolf 145, 145, 147, 204, 205, 206 Boštík Václav 75, 76, 77, 78, 79, 107, 108, 115, 116 Bouda Cyril 6, 38 Brázda Pavel 214, 215, 217, 218, 219 Bromová Veronika 345 Bullaty Sonya 337 Císařovský Tomáš 197, 273, 280 Čapek Josef 1 David Jiří 101,198, 199 Demel Karel 150 Diviš Stanislav 222, 223 Dostál František 320, 321, 322 Drtikol František 307, 308 Ehm Josef 311, 312 Everard John 334 Fíla Rudolf (SK) 169 Filko Stanislav (SK) 170-193 Gabčan Fedor 324 Galerie Na Bidýlku 195 Gažiová Ladislava 246, 247, 248 Gemrot Jan 287 Girsa Václav 271 Gross František 7, 21, 22, 28, 56, 57 Grygar Milan 124, 125 Hábl Patrik 249, 250 Hampl Josef 39, 40, 44, 45, 85 Hanke Jiří 347 Hanvald David 242 Hayek Pavel 302, 303 Hísek Jan 288, 289, 290 Hladíková Jenny 102 Hliněnský Robert 65, 66 Hnízdil Josef 161 Hodonský František 153 Hošek Jakub 238 Hošková Anežka 239 Hudeček František 12, 13, 20 Chabot André 336 Chagall Marc (RU/FR) 233 Chatrný Ivan 141, 142 Chlupáč Miloslav 103 Chochola Václav 316 Istler Josef 32. 33, 35 Janeček Ota 34, 38 Janíček James 151 Janoušek Vladimír 31 Janoušková Věra 30, 67, 90, 226, 227 Jarcovják Vladimír 43 Jíra Josef 68, 69 Jodas Miroslav 325 John Jiří 19 Karlíková Olga 155 Khol Miroslav 326 Kintera Kryštof 241 Knap Jan 295. 296, 297 Knížák Milan 154 Kokolia Vladimír 162, 163, 164 Kolář Jiří 91-94 Kolíbal Stanislav 8, 9, 110, 120, 121 Kolínská Jitka 36 Komárek Vladimír 37, 148, 149 Kopecký Vladimír 58, 137 Kotík Pravoslav 2 Kovanda Jiří 276 Kratina Radoslav 126 Kratochvíl Antonín 338, 339 Kubíček Jan 128, 138-140 Kučerová Alena 82-84 Kuščynskij Taras 327-329 Lamr Aleš 229 Lauschmann Jan 309, 310 Lhoták Kamil 23, 24 Lindovský Jiří 143 Lomová Ivana 274, 275 Marenčin Albert 216 Masker (Jakub Matuška) 237 Matasová Adéla 122, 165 Matoušek František 243. 244 Mědílek Jiří 159 Merta Jan 196, 200, 201, 210-213 Mirvald Vladislav 127, 129, 130 Moffett George, Ateliér(USA) 306 Mrázek Jiří 86, 87 Načeradský Jiří 46, 47, 52, 53, 99 Nikl Petr 221, 253, 254, 281-283 Novosad Karel 136 Ouhel Ivan 50, 51 Pacovská Květa 55, 304, 305 Pastrňák Petr 251, 263, 278, 279

Pauzer Karel 71, 72 Pěchouček Michal 272 Petrbok Jiří 268, 276 Pileček Jindřich 73 Pinkava Ivan 340-342 Pištěk Jan 277 Pivovarov Viktor 207-209 Plíšková Naděžda 70 Pohribný Jan 343 Prachatická Markéta 257 Preissig Vojtěch 3 Purkrábková Hana 160 Ranný Michal 41 Rittstein Michael 284, 285 Róna Jaroslav 202, 203, 256 Ságlová Zorka 261 Dali Salvador 235 Saudek Jan 348-350, 355-358 Sejkot Roman 346 Sitenský Ladislav 314 Skála František 262 Skálová Alžběta 292 Smetana Jan 144 Smetana Tomáš 298-300 Smutný Oldřich 117 Smutný Dalibor 291 Sopko Jiří 220, 228 Sopko Jiří 228 Sova Svatopluk 313 Sozanský Jiří 59-63 Stach Jiří 351-354 Straker Jean 335 Stratil Václav 64, 95-98 Stratil Václav 95 Střížek Antonín 225, 255 Sukdolák Pavel 258, 259 Surůvka Jiří 344 Suška Čestmír 224 Svoboda Jan 330-333 Sýkora Zdeněk 131-134 Šalamoun Jiří 293 Šimotová Adriena 54, 80, 81, 88, 89, 109, 111-114 Šindelář Miloš 323 Škoda Michal 301 Špaňhel Jakub 264, 265, 294 Štech Adam 286 Švankmajer Jan 230 Švankmajer Jan 231, 232 Švéda Jakub 269 Tàpies Antoni (ES) 232, 236 Tichý František 4, 5, 10, 11, 14-18 Titlová Ylovsky Margita 158 Trabura Roman 270 Typlt Lubomír 266 Válová Jitka 113, 118 Válová Květa 119 Vičar Jan 260 Viková Jindra 156, 157 Vožniak Jaroslav 100 Všetečka Jiří 315, 317, 318 Warhol Andy, podle (USA) 234 Zeithamml Jindřich 123 Zippe Stanislav 135 Zívr Ladislav 104, 105 Zoubek Olbram 16, 166-168

1 2 1 Čapek Josef 1887-1945 Muž u stolu 1918-19, linoryt (vznikl jako ilustrace k Apollinairovu Pásmu), 8,2 x 7,5 cm, signováno, pod sklem 1 500 Kč / 56 2 Kotík Pravoslav 1889-1970 Ležící akt 1925, lept, 11,3 x 15,6 cm, signováno 800 Kč / 30 3 3 Preissig Vojtěch 1873-1944 Slezské písně 3x dřevoryt, 8,5 x 7-10 x 7 cm, 3 x signováno, pod sklem. Vytvořeno jako ilustrace ke knize Petr Bezruč, Slezské písně, 1909 13 000 Kč / 481

4 5 4 Tichý František 1896-1961 Hlava negra (Skica k bílým černochům) 1936, litografie, 25,5 x 18 cm, signováno, datováno, dedikováno, rám F. Dvořák, Soupis grafického díla č.9 1 500 Kč / 56 5 Tichý František 1896-1961 Frontispis F. Springer, Splacený peníz 1939, kolorovaná mědirytina, 10 x 7,5 cm, signováno, datováno, pod sklem 2 000 Kč / 74 6 7 6 Bouda Cyril 1901-1984 Sv. Mikuláš 1931, dvoubarevný dřevoryt na kalendáři, 36,5 x 34,3 cm, signováno, na dolním okraji razítko Sbírka tiskaře A. Vondráka 3 000 Kč / 111 7 Gross František 1909-1985 Periferie 1944, litografie, 23,5 x 27,5 cm, signováno, datováno 1 800 Kč / 67

8 9 8 Kolíbal Stanislav 1925 Řeka 40. léta, uhel na papíře, 30 x 42 cm, signováno 8 000 Kč / 296 9 Kolíbal Stanislav 1925 Krajina 1948, uhel na papíře, 30 x 42 cm, datováno, nesignováno 8 000 Kč / 296 10 11 10 Tichý František 1896-1961 Dáma s chrtem 1946, litografie, 16,7 x 12,3 cm, signováno, datováno 1947, pod sklem. F. Dvořák, soupis grafického díla č.139. Vyšlo v nákladu 100 výtisků 8 000 Kč / 296 11 Tichý František 1896-1961 Bílá černoška II. 1947, suchá jehla, 18,9 x 20 cm signováno, datováno 1948, pod sklem 24 000 Kč / 889

12 13 12 Hudeček František 1909-1990 Hlava 1946, tužka na papíře, 12 x 9 cm, monogramováno, datováno 4 000 Kč / 148 13 Hudeček František 1909-1990 Podzim ve Stromovce 1943, pastel a tužka na papíře, 10 x 25 cm, monogramováno, datováno 10 000 Kč / 370 14 14 Tichý František 1896-1961 Frontispis k Majakovského básni Flétna a páteř 1948, suchá jehla, 16 x 9 cm, signováno, datováno, rám 3 000 Kč / 111 15 Tichý František 1896-1961 Frontispis k tisku J. Hoška, Zahrada Allahova 1940, suchá jehla, 9,5 x 13,2 cm, signováno, datováno, rám 3 000 Kč / 111 15

16 17 16 Zoubek Olbram 1926 Ženská postava 1962, cín, olovo, patina, 21 x 17,5 cm, vpředu monogramováno a datováno, na zadní straně signováno 22 000 Kč / 815 17 Tichý František 1896-1961 Hlavy pariů 1948, suchá jehla, 11,1 x 8,4 cm, signováno, datováno (1950), pod sklem, Ilustrace ke knize K. Hlaváčka: Mstivá kantiléna 2 600 Kč / 93 18 18 Tichý František 1896-1961 R. L. Stevenson: Dítě tak samo 1956, 3 x suchá jehla, 7,4 x 11,8 cm, 10,6 x 18 cm, 5 x 4 cm, signováno, datováno, rámováno 3 000 Kč / 111

19 19 John Jiří 1923-1972 1968, suchá jehla, E.A., 49,5 x 64,5 cm, signováno, datováno, pod sklem, fleky, lehce zvlněno 25 000 Kč / 926 20 20 Hudeček František 1909-1990 Vegetace 1976, olej na lepence, 29,5 x 21 cm, na štítku na zadní straně signováno a datováno 68 000 Kč / 2 519

21 22 21 Gross František 1909-1985 Slovensko 1964, litografie, 14/30, 21 x 30 cm, signováno, datováno, číslováno 1 500 Kč / 56 22 Gross František 1909-1985 Cementárna 1963, litografie, 14/50, 21,5 x 27,5 cm, signováno, datováno, číslováno 1 500 Kč / 56 23 Lhoták Kamil 1912-1990 Krajina s balónem 1980, kresba perem, 14 x 11,5 cm, signováno, datováno, rám 9 000 Kč / 333 23 24 Lhoták Kamil 1912-1990 Krajina 1947, kresba perem, 11,5 x 17,5 cm, signováno, datováno, rám 18 000 Kč / 667 24

25 25 Bělocvětov Andrej 1923-1997 Akt ženy 1960, olej na dřevěné desce, 32 x 22,5 cm, signováno, datováno, rám 24 000 Kč / 889 26 Bělocvětov Andrej 1923-1997 Portrét ženy 1957, olej na dřevěné desce, 30 x 17 cm, signováno, rám 10 000 Kč / 370 26 27 Balcar Jiří 1929-1968 Kompozice-Krajina uhel, 28 x 20 cm, nesignováno, na zadním kartonu razítko: Pozůstalost Jiří Balcar, rám 2 800 Kč / 104 28 Gross František 1909-1985 Stroj 1976, barevná litografie, 37/73, 43 x 29,5 cm, signováno, datováno, číslováno 2 000 Kč / 74 27 28

29 29 Nepraš Karel 1932-2002 Dva psi si mezi sebou povídají 1963, suchá jehla, 29/40, 24,5 x 49 cm, signováno, datováno, číslováno, na horním okraji trhliny, skvrny v papíru 7 600 Kč / 278 30 Janoušková Věra 1922-2010 Postava 1963, kombinovaná technika, koláž, 60 x 34 cm, signováno, datováno, rám 28 000 Kč / 1 037 31 Janoušek Vladimír Postavy 1983, tuš na papíře, 51 x 35 cm, monogramováno, datováno, rám 12 000 Kč / 444 30 31

32 33 32 Istler Josef 1919-2000 Hlava V kombinovaná technika na papíře, 36 x 25 cm, signováno, Provenience: Významná soukromá sbírka 15 000 Kč / 556 33 Istler Josef 1919-2000 1996, 5x barevný lept, (5x) 12 x 8 cm, všechny listy signovány, číslovány (z nákladu 160 ex.) a datovány 1 200 Kč / 44 35 Istler Josef 1919-2000 Franz Kafka 1992, barevný lept, aut. tisk, 47 x 33,5 cm, signováno, datováno, slepotisk: Lyra Pragensis 2 200 Kč / 81 35 34 34 Janeček Ota 1919-1996 Ptáčci 1950, lept, 8,4 x 7,3 cm, signováno, datováno, 1 000 Kč / 37

36 36 Kolínská Jitka 1930-1992 Podobizna muže 1967, barevný pastel na papíře, 52 x 42,8 cm, signováno, datováno 9 000 Kč / 333 37 37 Komárek Vladimír 1928-2002 Adam a Eva 1965, suchá jehla, 42/50, 26,5 x 41,5 cm, signováno, datováno, číslováno, mírně zažloutlý okraj od pasparty 1 500 Kč / 56 38 38 Konvolut 8 grafických listů / katalogů 50.- 60. léta Zdeněk Seydl, Ludmila Jiřincová, Jiří Trnka, Ota Janeček, Cyril Bouda, Antonín Majer, různé velikosti a techniky 1 500 Kč / 56

39 40 39 Hampl Josef 1932 1961, akryl na papíře, 43 x 61 cm, signováno, datováno 8 500 Kč / 315 40 Hampl Josef 1932 (PF) 1968, strukturální grafika, d: 22,5 cm, signováno, datováno, přehyb 800 Kč / 30 42 41 41 Ranný Michal 1946-1981 akvarel a tuš na papíře, 20,5 x 14,5 cm, rám 6 000 Kč / 222 42 Nepraš Karel 1932-2002 1992, litografie, 66/80, 20,8 x 30 cm, signováno, datováno, číslováno 1 500 Kč / 56

43 43 Jarcovják Vladimír 1924-2007 1969, vyřezaná dřevěná deska, lak, 35 x 51cm, na zadní straně vyřezané linoleum, signováno, datováno 32 000 Kč / 1 185 44 Hampl Josef 1932 1967, kombinovaná grafická technika na papíře, 2/10, 60 x 44 cm, signováno, datováno, číslováno 3 800 Kč / 141 45 Hampl Josef 1932 1967, kombinovaná grafická technika na papíře, aut.tisk, 1/1, 60 x 44 cm, signováno, datováno, číslováno 3 800 Kč / 141 44 45

46 47 46 Načeradský Jiří 1939-2014 1966, lept, 6/9, 35 x 48,5 cm, signováno, datováno, číslováno 2 000 Kč / 74 47 Načeradský Jiří 1939-2014 Postavy 1975, suchá jehla, 3/11, 48,5 x 39,5 cm, signováno, datováno, číslováno 2 000 Kč / 74 48 48 Nepraš Karel 1932-2002 PF 1981 1980, tuš na papíře, 20,2 x 10,5 cm, datováno 1 000 Kč / 37 49 49 Nepraš Karel 1932-2002 Kruh 1992, litografie, 106/110, 30 x 42 cm, signováno, datováno, číslováno 1 800 Kč / 67

50 51 50 Ouhel Ivan 1945 1988, kombinovaná technika na papíře, 41,7 x 58,5 cm, signováno, datováno 2 600 Kč / 96 51 Ouhel Ivan 1945 Krajina olej na kartonu, 21 x 28 cm, signováno, rám 7 800 Kč / 289 52 Načeradský Jiří 1939-2014 1975, suchá jehla, 7/10, 39,5 x 48,5 cm, signováno, datováno, číslováno 2 000 Kč / 74 53 Načeradský Jiří 1939-2014 Figury 1968, suchá jehla, 3/5, 32,5 x 35 cm, signováno, datováno, číslováno 1 800 Kč / 67 52 53

54 54 Šimotová Adriena 1926-2014 1966, suchá jehla, 6/15, 58,5 x 49 cm, signováno, datováno, číslováno, na okrajích skvrny 19 000 Kč / 704 55 Pacovská Květa 1928 (2x) 1972, barevný lept (2x), 20 x19,5 cm, signováno, datováno, číslováno (35/50, 30/50) 5 000 Kč / 185 55

56 57 56 Gross František 1909-1985 Město 1980, olej na sololitu, 30 x 24 cm, signováno, datováno, rám. Provenience: Z významné soukromé sbírky 35 000 Kč / 1 296 57 Gross František 1909-1985 1983, barevná litografie, 21 x 20 cm, signováno, datováno, přidáno: Bez názvu, litografie, 9x14cm, signováno, datováno 1 200 Kč / 44 58 58 Kopecký Vladimír 1931 1962, kombinovaná technika na papíře, 40 x 39,5 cm, signováno, datováno 3 600 Kč / 133

59 60 60 Sozanský Jiří 1946 Postavy 1986, kombinovaná technika na papíře, 58 x 41 cm, signováno, datováno 2 000 Kč / 74 59 Sozanský Jiří 1946 1988, kombinovaná technika na papíře, 78 x 59,5 cm, signováno, datováno 7 800 Kč / 289 61 61 Sozanský Jiří 1946 Televizní divák 1983, kombinovaná technika na papíře, 60 x 41,3 cm, signováno, datováno 2 000 Kč / 74

62 62 Sozanský Jiří 1946 Pád/ Viselci/ Z cyklu Dny a roky mojí matky 1983/1990, 3x suchá jehla, autorský tisk, (2x) 1/1, (2x) 64,5 x 49 cm, 59,5 x 49,9 cm, signováno, číslováno, datováno 2 800 Kč / 104 63 Sozanský Jiří 1946 Pieta/ 1973, 2 x suchá jehla, lept, (2x) 49,5 x 35 cm, signováno, datováno 1 200 Kč / 44 63

64 64 Stratil Václav 1950 1978, kombinovaná technika na papíře, 44,5 x 31 cm, signováno (Huhaba), datováno, drobné trhlinky a perforace 5 000 Kč / 185 65 66 65 Hliněnský Robert 1908-1979 70. léta, pastel, 17,5 x 26,5 cm, signováno, rám 3 800 Kč / 141 66 Hliněnský Robert 1908-1979 1977, pastel na papíře, 15 x 19 cm, signováno, datováno 2 200 Kč / 81

67 67 Janoušková Věra 1922-2010 Kameny/ Pozorovatel/ Poutníci 3x suchá jehla, (3x) 11/25, 25 x 18 cm, 21 x 16 cm, 17,3 x 12,7 cm, signováno, číslováno 1 800 Kč / 67 68 Jíra Josef 1929-2005 (Pstruh) 1978, suchá jehla, 38 x 30 cm, signováno, datováno, pod sklem, fleky 2 800 Kč / 104 69 Jíra Josef 1929-2005 Krasosmutnění 1981, suchá jehla, 19,6 x 12,5 cm, signováno, datováno, pod sklem 1 400 Kč / 52 70 Plíšková Naděžda 1934-1999 Po večeři (album 76) 1973, suchá jehla, 32 x 38 cm, signováno, datováno 800 Kč / 30 68 69 70

71 71 Pauzer Karel 1936 (2x) 1992, 2x lept, 24,5 x 35 cm, signováno, datováno 1 000 Kč / 37 74 74 Anderle Jiří 1936 suchá jehla, mezzotinta, 52/65, 34,5 x 30 cm, signováno, číslováno 5 000 Kč / 185 72 Pauzer Karel 1936 1992, kombinovaná technika na papíře, 29 x 42 cm, signováno, datováno 1 600 Kč / 59 72 73 73 Pileček Jindřich 1944-2002 Erben - Zlatý kolovrat 1980, 4 x lept v bibliofilii, 18 x 12,5 cm (4x grafika), 30 x 22 cm (kniha), 4 x signováno, v impresu číslováno A 58/200, Vydal Supraphon v Edici Lyra Pragensis 1 500 Kč / 56

75 76 77 75 Boštík Václav 1913-2005 pastel na papíře, 13,5 x 10,6 cm, signováno 6 000 Kč / 222 77 Boštík Václav 1913-2005 90.léta, suchá jehla, 17,7 x 11,8 cm, signováno 3 600 Kč / 130 78 Boštík Václav 1913-2005 1965, suchá jehla XVII./XXI, 10,5 x 9 cm, signováno, datováno, číslováno 4 600 Kč / 167 76 Boštík Václav 1913-2005 Mlhovina 60.léta, kolorovaná suchá jehla, 10,3 x 16,5 cm, signováno 5 000 Kč / 185 78 79 79 Boštík Václav 1913-2005 kombinovaná technika na papíře, 8 x 8 cm, na zadní straně potvrzení pravosti PhDr. Jaromír Zemina 1.7. 2008 1 500 Kč / 56

80 80 Šimotová Adriena 1926-2014 1999, 2x vernis mou v bibliofilii Ladislav Kočica Gregerie, (2x) 11 x 11 cm, 2 x signováno, datováno, číslováno (41/50), na třetí straně dedikace 3 800 Kč / 141 81 81 Šimotová Adriena 1926-2014 Viola Fišerová - Babí hodina 1993, 6 barevných leptů (vernis mou) v bibliofilii, 16 x 15,5 cm, 6 x signováno, v impresu číslováno 159/200, vydalo nakladatelství Bonaventura a nakladatelství Franze Kafky 15 000 Kč / 556

82 82 Kučerová Alena 1935 Hra 1977, tisk z perforovaného plechu, 53 x 74 cm, signováno, datováno, 19 000 Kč / 704 83 84 83 Kučerová Alena 1935 Odpočinek II. 1967, tisk z perforovaného plechu, A.T. 1/10, 68,5 x 50 cm, signováno, datováno, číslováno 22 000 Kč / 815 84 Kučerová Alena 1935 1993, suchá jehla, 8,2 x 10,2 cm, signováno, datováno, rám 2 800 Kč / 104

85 86 86 Mrázek Jiří 1920-2008 Kompozice 1994, tempera na kartonu, 9 x 13 cm, signováno, datováno, rám 1 500 Kč / 56 85 Hampl Josef 1932 1997, šitá koláž, 58 x 41 cm, signováno, datováno 3 800 Kč / 141 87 87 Mrázek Jiří 1920-2008 Z cyklu Hříčky (3x) 2000, 3 x akvarel na papíře, 45 x 32 cm, signováno, datováno, přidáno: 3 x PF, různé rozměry 2 800 Kč / 104

88 89 88 Šimotová Adriena 1926-2014 Hlava 1997, serigrafie, E.A., 45 x 45 cm, signováno, datováno 5 000 Kč / 185 89 Šimotová Adriena 1926-2014 Pocta Antice 1980, sítotisk, 109/125, 69 x 53 cm, rám, publikováno v katalogu P. Brunclík A.Š., lehce zažloutlý papír 7 000 Kč / 259 90 90 Janoušková Věra 1922-2010 Jacques Prévert - Nejkratší písně 2000, 2 originální koláže Věry Janouškové z let 1985-1997 (1 x nalepeno na obalu, 1 x vloženo), vydalo nakladatelství Aulos, 9 x 5,5 cm / 29,5 x 21 cm signováno, monogramováno, v impresu označeno A.T. (mimo číslovaný náklad 40 ex.) 3 400 Kč / 126

91 92 91 Kolář Jiří 1914-2002 Pocta Baudelairovi 1972, serigrafie, 44 x 32,5 cm, signováno, datováno, rám 7 600 Kč / 278 92 Kolář Jiří 1914-2002 Pocta Baudelairovi 1972, serigrafie, 44 x 32,5 cm, signováno, datováno, rám 7 600 Kč / 278 93 Kolář Jiří 1914-2002 Lelek lesní / G. Segal (Z cyklu Ornitologie moderního umění) 1967-1970, proláž, papír, 27 x 19 cm, rám, publikováno: Jiří Kolář, Ornitologie moderního umění, Praha: Protis, 1997. 18 000 Kč / 667 94 Kolář Jiří 1914-2002 Pisík obecný / A. Macke (Z cyklu Ornitologie moderního umění) 1967-1970, proláž, papír, 27 x 19 cm, rám, publikováno: Jiří Kolář, Ornitologie moderního umění, Praha: Protis, 1997. 20 000 Kč / 741 93 94

95 96 95 Stratil Václav 1950 1996-97, barevná šrafura na papíře, 42 x 30 cm, na zadní straně signováno, datováno 7 000 Kč / 259 96 Stratil Václav 1950 1992, kresba perem, 23,8 x 18 cm, na zadní straně signováno, datováno 5 000 Kč / 185 97 Stratil Václav 1950 1992, kresba perem, 24 x 18 cm, na zadní straně signováno, datováno 5 000 Kč / 185 97 98 98 Stratil Václav 1950 kresba perem, 45,6 x 30,3 cm, nesignováno 5 000 Kč / 185

99 100 99 Načeradský Jiří 1939-2014 Mužská postava 1989,akryl na papíře, 51 x 58 cm, signováno, datováno, rám 8 000 Kč / 296 100 Vožniak Jaroslav 1933-2005 1993, laky na MDF, 40 x 50 cm, na zadní straně signováno, datováno, rám 9 000 Kč / 333 101 David Jiří 1956 Chtíč 1989, kresba tuší, 24 x 33 cm, signováno, datováno 2 200 Kč / 81 101 102 Hladíková Jenny 1930 (2x) 1967/1968, 2 x strukturální lept, 11/20, a.t., 15,5x10,8 cm / 13x10 cm, signováno, datováno, číslováno 800 Kč / 30 102

103 104 103 Chlupáč Miloslav 1920-2008 mramor, 12 x 22 x 8 cm, nesignováno, provenience: Významná soukromá sbírka 15 000 Kč / 556 104 Zívr Ladislav 1909-1980 Rodina reliéf, patinovaný bronz, 15 x 14 cm, signováno na dolním okraji 3 600 Kč / 130 105 105 Zívr Ladislav 1909-1980 Postava 1960, reliéf, patinovaný bronz, 18 x 10 cm, na dolním okraji signováno, datováno 3 600 Kč / 130 106 Beránek Jiří 1945 kombinované materiály na dřevěném soklu, 30 x 11 x 18 cm, nesignováno, drobná poškození 3 000 Kč / 111 106

107 108 108 Boštík Václav 1913-2005 1998, kolorovaná litografie, 17 x 22 cm, signováno, datováno 6 000 Kč / 241 107 Boštík Václav 1913-2005 olej na plátně, 25 x 25 cm, signováno, rám, Provenience: Z významné soukromé sbírky 290 000 Kč / 10 741 109 109 Šimotová Adriena 1926-2014 1998, pigmenty na papíře, 21 x 29,5 cm, signováno, datováno 12 000 Kč / 444

110 111 110 Kolíbal Stanislav 1925 Oheň a led II. 1987, barevné křídy na papíře, 65,5 x 50 cm, signováno, datováno 35 000 Kč / 1 296 111 Šimotová Adriena 1926-2014 2002, vernis mou, 12 x 10 cm, signováno, datováno 2 000 Kč / 74 113 Válová Jitka 1922-2011 Postavy 1980, suchá jehla, 34/60, 10 x 9,4 cm, signováno, datováno, číslováno 1 000 Kč / 37 113 112 112 Šimotová Adriena 1926-2014 1994, vernis mou, E.A. 17,5 x 12 cm, signováno, datováno 2 400 Kč / 93

114 114 Šimotová Adriena 1926-2014 1999, pigmenty na papíře, 35,5 x 32,5 cm, signováno, datováno, přehyb 18 000 Kč / 667 115 115 Boštík Václav 1913-2005 1997, kolorovaná suchá jehla, 15 x 12 cm, signováno, datováno, vyšlo v bibliofilii Ladislav Kočica Aforismy, v nákladu 55 výtisků, Edice Střelec, Praha 3 800 Kč / 141 116 Boštík Václav 1913-2005 1997, kolorovaná suchá jehla, 15 x 12 cm, signováno, datováno, vyšlo v bibliofilii Ladislav Kočica Aforismy, v nákladu 55 výtisků, Edice Střelec, Praha 3 800 Kč / 141 116

117 117 Smutný Oldřich 1925-2013 Barokní dům u rybníka olej na překližce, 52,5 x 40 cm, signováno, provenience: Významná soukromá sbírka 28 000 Kč / 1 037 118 119 118 Válová Jitka 1922-2011 Postavy 1992, lept, autorský tisk, 30 x 23,5 cm, signováno, datováno 2 200 Kč / 81 119 Válová Květa 1922-1998 Postavy 1992, lept, autorský tisk, 23,5 x 27,5 cm, signováno, datováno 2 200 Kč / 81

120 121 120 Kolíbal Stanislav 1925 Tao 1993, lept, 138/200, 33 x 24 cm, signováno, datováno, číslováno, rám 4 600 Kč / 167 122 Matasová Adéla 1940 2008, serigrafie, autorský tisk, 46 x 46,2 cm, signováno, datováno signováno, datováno 1 000 Kč / 37 122 121 Kolíbal Stanislav 1925 2007, suchá jehla, 31,5 x 23 cm, signováno, datováno, 2 200 Kč / 81 123 Zeithamml Jindřich 1949 1990, suchá jehla, 10/30, 29,9 x 23,5 cm, signováno, datováno, číslováno, přidáno J. Zeithamml, lept, poškozený 1 000 Kč / 37 123

124 124 Grygar Milan 1926 Akustická kresba 1968, litografie, 6/20, 73 x 48,5 cm, signováno, datováno, číslováno, rám 15 000 Kč / 556 125 126 126 Kratina Radoslav 1928-1999 serigrafie, 3/29, 50 x 35 cm, signováno, číslováno 2 200 Kč / 81 125 Grygar Milan 1926 1996, serigrafie, VIII/X., 31,5 x 32,5 cm, signováno, datováno, číslováno, rám 8 400 Kč / 315

127 Mirvald Vladislav 1921-2003 Zátiší se čtvercem a půlkruhem 1998, olej na kartonu, 45 x 33 cm, na zadní straně název, signováno, datováno 80 000 Kč / 2 963 127 128 Kubíček Jan 1927-2013 Progrese - od části k celku 2003, 3 x kresba perem na papíře, (3x) 38 x 27 cm, 3x signováno, datováno 30 000 Kč / 1 111 128

129 130 129 Mirvald Vladislav 1921-2003 Válcová struktura (moiré) 1979, kresba tuší, 45 x 33 cm, na zadní straně název, signováno, datováno, rám 68 000 Kč / 2 519 130 Mirvald Vladislav 1921-2003 Válce se středy na soustředěných kružnicích 1981, kresba tuší, 45 x 33 cm, na zadní straně signováno, datováno, název, rám 68 000 Kč / 2 519

131 132 131 Sýkora Zdeněk 1920-2011 13 linií pro St. Hawkinga 2003, serigrafie, 10/50, 66 x 66 cm, signováno, datováno, číslováno, na pár místech lehce poškrábáno 28 000 Kč / 1 037 132 Sýkora Zdeněk 1920-2011 7 linií pro Uměleckou besedu 1996, serigrafie, 110/150, 44,4, x 44,4 cm, signováno, číslováno, datováno 19 000 Kč / 704 133 133 Sýkora Zdeněk 1920-2011 Černo-bílá struktura 1971, serigrafie, 56/100, 60 x 60 cm, na zadní straně na nalepeném šťítku signováno, datováno, číslováno, vydavatel: Kunstverein Hannover, publikováno v Zdeněk Sýkora Grafika str. 72/73 38 000 Kč / 1 407

134 135 135 Zippe Stanislav 1943 1997, barevná serigrafie, 61/120, 35 x 53,5 cm, signováno, datováno, číslováno 1 500 Kč / 56 134 Sýkora Zdeněk 1920-2011 Plakát Zdeněk Sýkora grafika 2008, serigrafie, 99,5 x 69,5 cm, plakát k výstavě v Galerii Františka Drtikola Příbram, grafická úprava Zdeněk Ziegler 8 000 Kč / 296 136 Novosad Karel 1940 Lineární kompozice 1973, serigrafie na PVC fólii, 33/200, 59 x 78 cm, signováno, datováno, rám 3 600 Kč / 130 136 137 137 Kopecký Vladimír 1931 Geometrická kompozice 2010, serigrafie, 1/100, 30 x 30 cm, signováno, datováno, číslováno 1 400 Kč / 52

138 139 140 138 Kubíček Jan 1927-2013 Geometrická kompozice 1993-97, serigrafie, 96/110, 45 x 62,5 cm, signováno, datováno, číslováno 4 000 Kč / 148 139 Kubíček Jan 1927-2013 Geometrická kompozice 1987-93, serigrafie, 88/110, 45 x 62,5 cm, signováno, datováno, číslováno 4 000 Kč / 148 140 Kubíček Jan 1927-2013 Geometrická kompozice 1992-96, barevná serigrafie, 40/75, 44,7 x 62,3 cm, signováno, datováno, číslováno, na pár místech lehce poškrábáno 4 000 Kč / 148 141 Chatrný Ivan 1928-1983 Segmenty V serigrafie, 43 x 30,5 cm, signováno 2 000 Kč / 74 141 142 142 Chatrný Ivan 1928-1983 Kompozice V 1970, serigrafie, 9/15, 23,5 x 33 cm, signováno, číslováno, datováno 1 500 Kč / 56

143 144 145 143 Lindovský Jiří 1948 1986, kombinovaná technika na tenkém kartonu, 89 x 62,5 cm, signováno, datováno 1 500 Kč / 56 144 Smetana Jan 1918-1998 1988, tuš na pauzovacím papíře, 21 x 15 cm, signováno, datováno 800 Kč / 30 145 Born Adolf 1930-2016 Králík a pták 1985, litografie, 6,5 x 7,5 cm, signováno, datováno, dedikováno, rám, mírně zvlněno 800 Kč / 30 146 146 Born Adolf 1930-2016 80. léta, lept, 16/35, 15 x 10 cm, signováno, číslováno, rám 1 200 Kč / 44 147 Born David 1930-2016 Kaligrafický podpis tuš na papíře, 20 x 29,5 cm, rám 800 Kč / 30 147

148 149 148 Komárek Vladimír 1928-2002 Dvě holubice 1980, olej na dřevěné desce, 21 x 14,5 cm, na zadní straně signováno, dedikováno a datováno 9 000 Kč / 333 150 Demel Karel 1942 Miroslav Válek - Zakázaná láska 1988, 5 x barevný lept v bibliofilii, 20 x 13 cm (grafika), 30 x 21 cm (kniha), 5 x signovnáno, v impresu číslováno 32/200, Vydal Supraphon v Edici Lyra Pragensis 2 000 Kč / 74 149 Komárek Vladimír 1928-2002 1979, olej na dřevěné desce, 21 x 14,5 cm, signováno, datováno 9 000 Kč / 333 151 Janíček James 1935 Sedm ran egyptských 1996,10 deset barevných leptů, 29,5 x 19,5 cm, 10 x signováno, datováno, v impresu označeno E.A., mimo náklad 100 výtisků 3 000 Kč / 111 151 150

152 153 152 Bláha Václav 1949 Stavebnice 1985, litografie, 18/20, 69,5 x 54,1 cm, signováno, datováno, číslováno 2 500 Kč / 93 153 Hodonský František 1945 Z vodních záznamů 1998, barevný dřevoryt, 3/5, 50 x 63 cm, signováno, datováno, číslováno 3 000 Kč / 111 154 Knížák Milan 1940 1981, asambláž na stříbrném polokartonu, kámen, kov, textil, 21 x 30 cm, na zadní straně signováno, datováno 3 600 Kč / 130 154 155 155 Karlíková Olga 1923-2004 Skřivani 1998, litografie, 35/100, 42 x 30 cm, signováno, číslováno 800 Kč / 30

156 157 156 Viková Jindra 1946 Z cyklu Siluety 1998, porcelán, barevný drát, 43 x 33 cm, signováno 14 000 Kč / 519 157 Viková Jindra 1946 1995, tužka a pastelky na papíře, 62,5 x 45 cm, signováno, datováno 2 800 Kč / 104 158 Titlová Ylovsky Margita 1957 Chymická zahrada 1995, kombinovaná technika na kartonu, 51 x 77 cm, signováno, datováno 7 000 Kč / 259 158

159 159 Mědílek Jiří 1954 1994, kombinovaná technika na kartonu, 25 x 21 cm, signováno a datováno na zadní straně, rám, přidáno: Popel, 1994, monotyp, 12,5 x 13,5 cm 2 800 Kč / 104 160 Purkrábková Hana 1936 Hlava pálená hlína, polychromie, výška 15 cm, nesignováno, přidáno: Neznámý autor, Žába, pálená a glazovaná hlína, výška 14 cm 1 800 Kč / 67 160 161 161 Hnízdil Josef 1952 Lebky 1993, uhel na papíře, 50 x 70 cm, signováno, datováno, rám 1 500 Kč / 56

162 162 Kokolia Vladimír 1956 Veslaři 80. léta, tuš na ručním papíře, 41 x 58 cm, na zadní straně autorem popsáno 5 000 Kč / 185 163 163 Kokolia Vladimír 1956 Josef Kroutvor - Nový bestiář a jiné historky 1998, 11 autorských frotáží V.K., 30 x 24 cm, 11 x signováno, v impresu číslováno 9/35, vydalo nakladatelství Aulos 7 600 Kč / 281 164 164 Kokolia Vladimír 1956 1984, barevný linoryt, 31 x 44 cm, signováno, datováno 2 200 Kč / 81

165 166 166 Zoubek Olbram 1926 Faun a nymfa 1977, reliéf na ručním papíře, 8/12, 33 x 33 cm, signováno, číslováno, na zadní straně datováno 3 600 Kč / 133 167 165 Matasová Adéla 1940 Ovál 1982, reliéf na ručním papíře, 5/20, 70 x 57 cm, signováno, datováno, číslováno 3 000 Kč / 111 168 167 Zoubek Olbram 1926 Vlasy reliéf na ručním papíře, A.T., 15 x 15 cm, signováno 800 Kč / 30 168 Zoubek Olbram 1926 Zlatá ratolest reliéf na ručním papíře, A.T., 34 x 25 cm, signováno 1 500 Kč / 56

169 170 169 Fíla Rudolf (SK) 1932-2015 1986, kombinovaná technika na papíře, 30 x 21 cm, signováno, datováno 1 800 Kč / 67 170 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Asociácie 1968/70, katalog, ofset, 18 volných listů v kartónovém obalu, signováno, datováno 1970, 22 x 25 cm, 5 000 Kč / 185 171 171 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Reál - Bratislava - ČSSR 1965, ofset, 66,6 x 46,6 cm, signováno, mírně oříznuté okraje 5 000 Kč / 185 172 172 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Asociácie V. 1968, ofset, 50 x 66,5 cm, datováno, signováno, zvlněno, mírně oříznuté okraje, fleky na dolním okraji 5 500 Kč / 204

173 174 173 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Asociácie XIV 1965/66/68, ofset, 66,5 x 46,5 cm, mírně oříznuté okraje 4 500 Kč / 167 174 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Asociácie XXI 1969/70, ofset, 66,5 x 46,5 cm, mírně oříznuté okraje, na levém okraji lehce zvlněno 4 500 Kč / 167 175 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Asociácie XIX 1968/69, ofset, 64,7 x 46,9 cm, signováno, datováno, mírně oříznuté okraje, na levém okraji zvlněno 4 500 Kč / 167 176 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Asociácie XXII. 1968/69, ofset, 64,5 x 48,3 cm, signováno, datováno, mírně oříznuté okraje, na horním levém okraji poškozeno a zvlněno, fleky v levém dolním rohu 5 000 Kč / 185 177 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Asociácie XV. 1968/69, ofset, 64,8 x 46,8 cm, signováno, datováno, mírně oříznuté okraje, na levém okraji zvlněno a poškozeno 5 500 Kč / 204 175 176 177

178 178 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Asociácie XXVIII. 1968/69, ofset (oboustranně), 48 x 68 cm, mírně oříznuté okraje, na jednom dolním rohu fleky, zažloutlý horní okraj 4 500 Kč / 167 180 180 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Asociácie - Moje rodisko 1968/69, ofset, 67 x 48,5 cm, signováno, datováno, mírně oříznuté okraje, na dolním okraji drobné skvrny a poškození 5 000 Kč / 185 179 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Moje rodisko 1968, ofset, 66,7 x 47 cm, signováno, mírně oříznuté okraje, na pravém dolním okraji zvlněno, fleky 5 000 Kč / 185 179 181 181 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Amplióny - Asociácie XXXVII 1969/70, ofset, 67 x 47 cm, signováno datováno, mírně oříznuté okraje, drobná poškození a fleky na okraji 5 000 Kč / 185

182 182 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Asociácie CM - XXXVI. 1969/70, ofset, 66 x 47 cm, signováno datováno, mírně oříznuté okraje, na dolním okraji skvrny a drobná poškození 5 000 Kč / 185 183 184 183 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Kozmos 1968/69, ofset, 44,5 x 58 cm, signováno datováno, mírně oříznuté okraje, na pravém horním okraji fleky 5 500 Kč / 204 184 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Láska - Erotika 1965/66, ofset (dvojlist), (2x) 63 x 45 cm, mírně oříznuté okraje, drobné skvrny na zadní straně 10 000 Kč / 370

185 186 185 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Asociácie XXXIII - a 1969, ofset, 68,8 x 47 cm, signováno, datováno, mírně oříznuté okraje, na levém horním rohu trhlinka, fleky na horním a dolním rohu, zvlněno 4 500 Kč / 167 186 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Asociácie XX 1969, ofset, 66,5 x 46,5 cm, mírně oříznuté okraje, na levém okraji zvlněno 4 500 Kč / 167 187 188 187 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Asociácie XVIII 1968, ofset, 66,5 x 46,5 cm, mírně oříznuté okraje, na levém okraji zvlněno 4 500 Kč / 167 188 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 Asociácie - Manifest prirode 1968, ofset, 65 x 50 cm, signováno, datováno, mírně oříznuté okraje, na levém horním okraji mírně zažloutlé a zvlněno, drobné skrvny 5 000 Kč / 185

189 189 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 1983, akryl na plátně (oboustranně), 90 x 121 cm, na zadní straně signováno Fylko, datováno 1983/1978. Dílo vzniklo na počátku 80. let během pobytu Stanislava Filka v New Yorku, provenience: Soukromá sbírka 210 000 Kč / 7 778

190 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 1983, akryl na plátně (oboustranně), 90 x 121 cm, na zadní straně signováno Fylko 1983/1978 a Filko 1955. Dílo vzniklo na počátku 80. let během pobytu Stanislava Filka v New Yorku, provenience: Soukromá sbírka 210 000 Kč / 7 778 190

191 191 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 1983-1984, akryl na plátně (oboustranně), 91 x 152 cm, na zadní straně signováno Fylko 1983-1984 (1978 Fylko, 1955 Filko. Dílo vzniklo na počátku 80. let během pobytu Stanislava Filka v New Yorku, provenience: Soukromá sbírka 230 000 Kč / 8 519

192 192 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 1984-1986, akryl na plátně, 91 x 152 cm, na zadní straně signováno Fylko, 1984 January 1986 (1958 Filko). Dílo vzniklo na počátku 80. let během pobytu Stanislava Filka v New Yorku, provenience: Soukromá sbírka 180 000 Kč / 6 667

193 Filko Stanislav (SK) 1937-2015 ( diptych) 1983-1985, akryl na plátně (oboustranně), (2x 384 x 92 cm), na zadní straně signováno a datováno Fylko 1983/1985. Toto unikátní monumentální dílo vytvořil Stanislav Filko na počátku 80. let během svého pobytu v New Yorku. Provenience: Soukromá sbírka 700 000 Kč / 25 926

193

193

194 195 194 Berak-Oskar Jitka kombinované materiály, 27 x 21 x 3,5 cm, signováno, číslováno 5/5, autorčino razítko 800 Kč / 30 196 Merta Jan 1952 Praporečnice 2012, serigrafie, 1/120, 49,7 x 69,9 cm, signováno, datováno, číslováno 2 800 Kč / 104 196 197 195 Galerie Na Bidýlku 8 katalogů 1989-1994, 4 x A.Střížek (2 katalogy autorem ručně kolorované a signované), 2 x J. Načeradský, 1 x J.Kovanda, 1x Jan Kotík, 30 x 21 cm, Přídáno: 2 katalogy, Sopko, Střížek 1 500 Kč / 56 197 Císařovský Tomáš 1962 2010, litografie, 1/100, 64,5 x 50 cm, signováno, datováno, číslováno 1 200 Kč / 44

198 199 200 198 David Jiří 1956 Zelený pinďour 1997, serigrafie, 13/30, 38 x 28 cm, signováno, datováno, číslováno 1 200 Kč / 44 199 David Jiří 1956 Terrorist 2001, serigrafie, 10/25, 41 x 29 cm, signováno, datováno, číslováno 1 200 Kč / 44 200 Merta Jan 1952 Laozi 2010, serigrafie (mimo náklad), 27 x 21,5 cm, signováno, datováno 1 000 Kč / 37 201 201 Merta Jan 1952 Blaženost 1999, litografie, 100/100, 53 x 40 cm, signováno, datováno, číslováno 3 800 Kč / 130

202 203 202 Róna Jaroslav 1957 Franz Kafka - Popis jednoho zápasu 2003, 10 leptů s akvatintou, 16x14,5cm (lepty), 28x25cm (kniha), 10 x signováno, v impresu číslováno 8 (z 90 ex.). Vydalo nakladatelství Aulos 7 500 Kč / 278 203 Róna Jaroslav 1957 Kameny zákona 2000, litografie, 59/100, 29 x 38 cm, signováno, datováno, číslováno 2 000 Kč / 74 204 Born Adolf 1930-2016 Pro Tolouse Lautreca a následovníky 2006-7, litografie (Pf Tomáš Svoboda), 21 x 10,5 cm, signováno, rám 1 000 Kč / 37 204 205 205 Born Adolf 1930-2016 Archa Noemova litografie, 189/200, 21 x 10,5 cm, signováno, číslováno, rám 1 000 Kč / 37 206 Born Adolf 1930-2016 Únos litografie, 168/170, 10 x 20 cm, signováno, číslováno, rám 1 000 Kč / 37 206

207 208 208 Pivovarov Viktor 1937 1983, akvarel, 14,5 x 21 cm, signováno, datováno, rám 18 000 Kč / 667 207 Pivovarov Viktor 1937 5.III.1981, pastelky a koláž, 24,5 x 31,5 cm, signováno, datováno. rám 25 000 Kč / 926 209 209 Pivovarov Viktor 1937 Katalog k výstavě Soňa a andělé, galerie Rudolfinum 1996 24 x 16 cm, sedmidílný katalog v kartonovém obalu, na první straně prvního svazku autorem signováno s malou kresbou 1 000 Kč / 37

210 211 210 Merta Jan 1952 1994, kresba kávou na ručním papíře, 58,5 x 41,5 cm, signováno, datováno 13 000 Kč / 481 212 Merta Jan 1952 Buďte opatrní 2000, serigrafie, 2/100, 50 x 35 cm, signováno, datováno, číslováno, na horním okraji stopy lepící pásky 2 200 Kč / 81 211 Merta Jan 1952 Povlékání (Prapor) 1992, tuš na papíře, 30 x 21 cm, signováno, datováno 6 800 Kč / 252 212 213 213 Merta Jan 1952 Vyhlídka 2001, serigrafie, A.T., 35 x 28 cm, signováno, datováno, drobné fleky na okraji 1 500 Kč / 56

214 215 214 Brázda Pavel 1926 Velký astronaut 2011, serigrafie, 69/70, 70 x 50 cm, signováno, datováno 3 000 Kč / 111 216 215 Brázda Pavel 1926 Chůze s hadí ženou 2011, serigrafie, 64/70, 70 x 50 cm, signováno, datováno 3 000 Kč / 111 216 Marenčin Albert 1922 Patafyzika - Alfred Jarry 2003, 2x serigrafie, 45/90-32/90, 100 x 70 cm (2x), signováno, datováno, číslováno, autorská razítka 2 000 Kč / 74

217 217 Brázda Pavel 1926 Fialový závodník 2005, sítotisk na ručním papíře, V/XXVIII., 25 x 25 cm, signováno, číslováno 8 000 Kč / 296 218 Brázda Pavel 1926 Závodníci 2,3,5 2005, sítotisk na ručním papíře, XXVIII/XXXVII., 25 x 25,2 cm, signováno, číslováno 8 000 Kč / 296 219 218 219 Brázda Pavel 1926 Červeno-zeleno-modrý závodník 2005, sítotisk na ručním papíře, a.t., 29,9 x 21 cm, signováno 8 000 Kč / 296

220 221 220 Sopko Jiří 1942 Křeč 1988, akvarel, 41 x 59 cm, signováno, datováno, rám 9 000 Kč / 333 221 Nikl Petr 1960 2003, kresba tuší, 30 x 40 cm, signováno, datováno 2 400 Kč / 89 222 222 Diviš Stanislav 1953 J. CH. M. A. E. 2002, serigrafie, A.T., 43 x 30 cm, signováno, datováno 1 000 Kč / 37 223 223 Diviš Stanislav 1953 Střepy paměti 2007, serigrafie, 80/80, 42 x 61 cm, signováno, datováno číslováno 1 500 Kč / 56

224 Suška Čestmír 1952 Čtyři čtvrtkoule 1994, pálená hlína, výška 31 cm, monogramováno. Publikováno v monografii J. Olič Č.S. 2013, str. 97. 70 000 Kč / 2 593 224 225 Střížek Antonín 1959 Zátiší 2004, kombinovaná technika na papíře, 30 x 43 cm, signováno, datováno 3 200 Kč / 119 225

226 227 226 Janoušková Věra 1922-2010 Hlava 2000, koláž na papíře, 42 x 29,5 cm, na zadní straně signováno, datováno 1 500 Kč / 56 227 Janoušková Věra 1922-2010 Postava 1997, koláž na papíře, 42 x 29,5 cm, na zadní straně signováno, datováno 1 500 Kč / 56 228 Sopko Jiří 1942 Poutníkova noční píseň 1996, pastelkami kolorovaný linoryt, 69/100, 25 x 24,5 cm, signováno, číslováno, na dolním okraji slepotisk nakladatelství Aulos 3 800 Kč / 141 229 Lamr Aleš 1943 Balance tvarů 1995, barevná litografie, 11/60, 72,5 x 53 cm, signováno, datováno, číslováno 2 200 Kč / 81 228 229

230 231 230 Švankmajer Jan 1934 Přírodopis Tab. 10 1973-2012, ručně kolorovaný lept, 1/35, 64 x 49 cm, datováno, číslováno 17 500 Kč / 648 231 Švankmajer Jan 1934 Přírodopis Tab. 6 1973-2012, ručně kolorovaný lept, 27/35, 64 x 49 cm, datováno, číslováno 17 500 Kč / 648 232 Tàpies Antoni (ES) 1923-2012 (A) 1976, litografie, signováno v kameni, 55,5 x 75,5 cm, 2 400 Kč / 89 232

233 234 234 Warhol Andy, podle (USA) 1928-1987 Campbells Soup barevný sítotisk, 81 x 48 cm, vzadu razítko: Edition Sunday B. Morning / Fill in your own signature, rámováno 4 000 Kč / 170 233 Chagall Marc (RU/FR) 1887-1985 Ráj ( z cyklu Bible) 1960, barevná litografie, 35 x 26 cm, rám, Lit.: Mourlot, Soupis litografií č.233 4 600 Kč / 170 236 236 Tàpies Antoni (ES) 1923-2012 Poema 1973, litografie, 168/500, 84 x 63 cm, signováno, číslováno, rám, 4 800 Kč / 178 235 235 Salvador Dalí 1904-1989 Výstava - Galerie D Praha 1967, Katalog a plakát, 24 x 25 cm, Přílohy katalogu: 39 faksimile zkušebních tisků a desátého výtisku grafických listů ilustrací ke Zpěvům Maldorfovým 1934. Titulní list knihy La Femme invisible 1930, a oboustranný a složený plakát (97 x 66 cm) 1 000 Kč / 37

237 237 Masker (Jakub Matuška) 1981 2013, 2x serigrafie A.T., 1x barevná, 1x černobílá, (2x) 68 x 48 cm, signováno, datováno 1 400 Kč / 52 238 238 Hošek Jakub 1979 2010, serigrafie, 100/100, 70 x 50 cm, signováno, datováno, číslováno, přidáno:, 2011, tužka na papíře,21 x 29,5cm 1 400 Kč / 52 239 240 240 Neurčený autor 2003, barevná litografie, 20/3, 100 x 70 cm, signováno, datováno, číslováno 800 Kč / 30 239 Hošková Anežka 1982 (2x) 2010/2014, barevný linoryt, barevná serigrafie, 2/20, 26/50, 30,6 x 43 cm, 67 x 47 cm, signováno, datováno, číslováno 1 400 Kč / 52

241 242 241 Kintera Kryštof 1973 2008, serigrafie, 92/120, 40 x 60 cm, signováno, datováno, číslováno vzadu 3 500 Kč / 130 243 Matoušek František 1967 Pipilotti Rist 1999, serigrafie, 17/20, 52 x 52,5 cm, signováno, datováno, číslováno 1 500 Kč / 56 244 Matoušek František 1967 Singapur 2011, serigrafie, 38/77, 54 x 74 cm, signováno, datováno, číslováno 1 500 Kč / 56 243 244 242 Hanvald David 1980 Tahy I serigrafie, 1/50, 72 x 51 cm, signováno, číslováno 1 000 Kč / 37

245 245 Bolf Josef 1971 Kuchyň 2008, serigrafie, 2/100, 30,5 x 46,5 cm, signováno, datováno, číslováno 2 600 Kč / 93 246 Gažiová Ladislava 1981 2008, serigrafie, 57/100, 30 x 42 cm, signováno, datováno, číslováno 1 200 Kč / 44 246 247 Gažiová Ladislava 1981 Židle 2012, sprej na papíře, 13,5 x 20 cm, signováno, datováno 3 800 Kč / 130 248 Gažiová Ladislava 1981 Strom 2012, sprej na papíře, 19,5 x 13,5 cm, signováno, datováno 3 800 Kč / 130 247 248

249 250 249 Hábl Patrik 1975 Čínská krajina 2013, serigrafie, 20/65, 100 x 70 cm, signováno, číslováno, datováno 3 000 Kč / 111 250 Hábl Patrik 1975 Hora 2013, serigrafie, 5/60. 100 x 70 cm, signováno, číslováno, datováno 3 000 Kč / 111 251 Pastrňák Petr 1962 2002, litografie, A.T., 49,5 x 34,5 cm, signováno, datováno 1 000 Kč / 37 251 252 252 Bolf Josef 1971 1993, monotyp, 36,3 x 26,5 cm, signováno, datováno 4 400 Kč / 167

253 254 253 Nikl Petr 1960 2009, litografie, A.T., 71 x 70 cm (papír), s ignováno, datováno, na dolním okraji malý flek 2 000 Kč / 74 254 Nikl Petr 1960 2010, litografie, 1/90, 49,8 x 71 cm, signováno, datováno, číslováno 1 600 Kč / 59 255 255 Střížek Antonín 1959 Noční ulice 2011, akvatinta, A.T., 41 x 29,5 cm, signováno, datováno 800 Kč / 30 256 Róna Jaroslav 1957 Žlutá liška 1996, barevná litografie, 22/50, 34,2 x 27,3 cm, signováno, datováno, číslováno 2 600 Kč / 93 256

257 258 257 Prachatická Markéta 1953 Lewis Carroll - Tlachapoud 2001, 6 leptů v bibliofilii, 20x20-28x20 cm (lepty), 33,5 x 26,5 cm (kniha), 6 x signováno, v impresu číslováno 16 (z 70 výtisků), Vydalo nakladatelství Aulos 5 000 Kč / 185 259 Sukdolák Pavel 1925 Skvrna na zdi barevný lept, 3/100, 24 x 18 cm, signováno, číslováno, na okrajích papíru přehyby 1 000 Kč / 37 259 258 Sukdolák Pavel 1925 barevný lept, 41/200, 33 x 23,5 cm, signováno, číslováno, slepotisk Lyra Pragensis 1 000 Kč / 37 260 260 Vičar Jan 1967 Hlava dvakrát ukradená 2001, suchá jehla, lept, A.P. 29,5 x 25,8 cm, signováno, datováno, na horním levém rohu papíru přehyb 1 000 Kč / 37

261 262 261 Ságlová Zorka 1942-2003 1997, serigrafie, autorský tisk, 50 x 35 cm, signováno, datováno 1 000 Kč / 37 262 Skála František 1956 Poutník 2006, lept, 98/100, 39 x 28 cm, signováno, datováno, číslováno 2 400 Kč / 89 263 Pastrňák Petr 1962 Soutok 2009, litografie, aut.tisk., 44 x 59 cm, signováno, datováno 1 200 Kč / 44 264 264 Špaňhel Jakub 1976 Oltář 2004, litografie, a.t., 49 x 38 cm, signováno, datováno 1 000 Kč / 37 265 Špaňhel Jakub 1976 2007, litografie, A.T., 44 x 59,3 cm, signováno, datováno 1 000 Kč / 37 263 265

266 266 Typlt Lubomír 1975 2003, tempera na papíře, 50 x 70 cm, signováno, datováno, rám 13 000 Kč / 481 267 267 Josef Bolf (1971)/ Martin Gerboc (1971)/ Jiří Petrbok (1962) Inverzní romantika (Portfolio) 2012, 3 x barevný sítotisk, 12/35, 70 x 50 cm, signováno, datováno, číslováno, vydala Galerie 5.patro v Praze s texty Petra Vaňouse, portfolio v kartonových deskách 5 000 Kč / 185

268 269 268 Petrbok Jiří 1962 Z cyklu Červená 2008, akryl na papíře, 29 x 13,5 cm, signováno, datováno 6 600 Kč / 241 269 Švéda Jakub 1973 Vesmír - řády 1996, kombinovaná technika na plátně, 20 x 20 cm, vzadu signováno, datováno 1 800 Kč / 67 270 Trabura Roman 1960 Vlasy ze zadu (v kostele) akvarel na papíře, 24 x 34 cm, signováno vzadu 1 000 Kč / 37 271 Girsa Václav 1969 2002, akryl na plátně, 20 x 20 cm, signováno, datováno na zadní straně 1 000 Kč / 37 270 271

272 273 272 Pěchouček Michal 1973 Žena na pohovce 1993, linoryt, 1/5, 25,5 x 18 cm, monogramováno, datováno, číslováno 4 400 Kč / 167 273 Císařovský Tomáš 1962 2000, serigrafie, 2/100, 42,5 x 31 cm, signováno, datováno, číslováno, rám 1 000 Kč / 37 274 Lomová Ivana 1959 pastel na papíře, 25 x 35 cm, nesignováno 1 500 Kč / 56 274 275 275 Lomová Ivana 1959 Život je dobrý 1996, barevná litografie, 17/62, 32 x 42,5 cm, signováno, datováno, číslováno 1 500 Kč / 56

276 276 Kovanda Jiří (1953) / Petrbok Jiří (1962) (11x) 2010, 11x koláž a digitální tisk, 33 x 11 cm - 33 x 33 cm, na zadních stranách oběma autory signováno, datováno, společné práce vznikly u příležitosti výstavy KOVANDAJIŘÍPETRBOK v Galerii 5.patro 22 000 Kč / 815 277 Pištěk Jan 1961 Krápníky 2007, serigrafie, aut. tisk, 41 x 29 cm, signováno, datováno, rám 1 000 Kč / 37 278 Pastrňák Petr 1962 2000, litografie, 2/100, 43 x 30 cm, signováno, datováno, číslováno, rám, na horním okraji papíru stopy lepící pásky 1 000 Kč / 37 277 278

279 281 279 Pastrňák Petr 1962 1996, akryl na papíře, 60 x 85 cm, na zadní straně signováno, datováno, rám 18 000 Kč / 667 280 280 Císařovský Tomáš 1962 2008, akvarel, 50 x 65 cm, na zadní straně signováno, datováno 7 800 Kč / 278 281 Nikl Petr 1960 Ze souboru Atlas salta 2002, 4 x barevná litografie, 29 x 27 cm, signováno 3 000 Kč / 111

282 283 282 Nikl Petr 1960 2001, barevná kresba na papíře, 50 x 70 cm, signováno, datováno 8 000 Kč / 296 283 Nikl Petr 1960 2001, barevná kresba na papíře, 50 x 70 cm, signováno, datováno 8 000 Kč / 296 284 Rittstein Michael 1949 kresba na papíře, 30 x 24 cm, signováno 2 000 Kč / 74 285 Rittstein Michael 1949 kresba na papíře, 30 x 24 cm, signováno 2 000 Kč / 74 284 285

286 286 Štech Adam 1980 Žena na kameni 2014, olej, kombinovaná technika na plátně, 190 x 170 cm, signováno, datováno 65 000 Kč / 2 407 287 287 Gemrot Jan 1983 Oběť 2002, olej na plátně, 100 x 70 cm, na zadní straně blindrámu signováno a datováno 12 000 Kč / 444

288 289 290 288 Hísek Jan 1965 Sluneční Anděl 2004, mezzotinta A.E.(XX/XXX), 30 x 19,6 cm, signováno, datováno, číslováno 4 600 Kč / 167 289 Hísek Jan 1965 Zjevení Janovo IV 1998, mezzotinta A.T. (III/XX), 29,6 x 15,8 cm, signováno, datováno, číslováno 4 000 Kč / 148 290 Hísek Jan 1965 Slunce a Měsíc 1998, mezzotinta A.E. (X/XX), 25 x 20 cm, signováno, datováno, číslováno, dedikováno 4 600 Kč / 167 291 291 Smutný Dalibor 1964 Kaštan 2002, mezzotinta, 10/20, 59,5 x 80 cm, signováno, datováno, číslováno, papír na zadní straně poškozen od lepících pásek 4 800 Kč / 178

292 293 292 Skálová Alžběta 1982 Zastav se ve snu, cyklus 8 sítotisků (Nevěsta a vesmír, Rovnováha, Dobré oběti, Sen o poselství, Transformace, Sen o přirozenosti, Sen o proměně, Sen o maskách) 2016, 8 x sítotisk z edice 90 ex., 23 x 23 cm, signováno, datováno, číslováno 5 600 Kč / 204 293 Šalamoun Jiří 1935 Velebná příroda 2008, barevná litografie, 59/60, 48,5 x 65 cm, signováno, datováno, číslováno 1 800 Kč / 67 294 Špaňhel Jakub 1976 Z cyklu Praha (4 x) 2006, 4 x litografie, 44/50, signováno, datováno, číslováno, 54 x 44 cm, 1 x rám 6 000 Kč / 222 294

295 296 295 Knap Jan 1949 barevná litografie, 16 x 12 cm, signováno, e.a. 1 000 Kč / 37 296 Knap Jan 1949 akvatinta, lept, e.a., 40 x 50 cm, signováno 2 600 Kč / 93 297 Knap Jan 1949 2006, barevná litografie, 188/190, 37,5 x 54 cm, signováno, datováno, číslováno 4 000 Kč / 148 297

298 299 298 Smetana Tomáš 1960 Hlavička, střevíc, kala 2016, barevné tuže, pastelka, tužka a akryl na papíře, 54 x 61,5 cm, na zadní straně signováno, datováno, název 14 000 Kč / 519 300 299 Smetana Tomáš 1960 Hlavička, střevíc, kala, na pozadí dekor Japonské tapety 2016, barevné tuže, pastelka, tužka a akryl na papíře, 55 x 60 cm, na zadní straně signováno, datováno, název 14 000 Kč / 519 300 Smetana Tomáš 1960 Anthurie 2005, litografie, a.t., 44 x 24,5 cm, signováno, datováno 1 600 Kč / 59

301 301 Škoda Michal 1942 #15 2004, akryl na MDF, 69,7 x 69,7 x 5,5 cm, na zadní straně signováno, datováno 28 000 Kč / 1 037 302 303 Hayek Pavel 1959 Zebry 2009, serigrafie, 17/30, signováno, datováno, číslováno 4 000 Kč / 148 303 302 Hayek Pavel 1959 Strom 2009, serigrafie, 24/30, signováno, datováno, číslováno 4 000 Kč / 148

304 304 Pacovská Květa 1928 (Tiskový arch ke knize Otázky prostoru) 2001, litografie, 100 x 70 cm, signováno 4 600 Kč / 167 305 Pacovská Květa 1928 (Tiskový arch ke knize Otázky prostoru) 2001, litografie, 100 x 70 cm, signováno 4 600 Kč / 167

Fotografie 306 307 306 Moffett George, Ateliér (USA) Chicago Marie Doro kolem roku 1905, černobílá fotografie (albumin print) tónovaná zlatem, 24 x 18,5 cm, okraje miminálně poškozené, Marie Doro (1882-1956) byla slavnou americkou herečkou éry němého filmu 5 600 Kč / 204 308 Drtikol František 1983-1961 Manželský pár 1923, bromostříbrná fotografie na kartonu, 25 x 18 cm, na fotografii slepotisk: Drtikol a spol. Praha 1923 2 600 Kč / 93 308 307 Drtikol František 1983-1961 Chlapec a dívka 1912, černobílá tónovaná fotografie na kartonu, 20 x 16 cm, na fotografii slepotisk: Drtikol a spol. Praha 1912 3 000 Kč / 111 309 Lauschmann Jan 1901-1991 Z rána 1929 černobílá fotografie (pozdější zvětšenina), 19,5 x 18 cm, na zadní straně: autorem signováno a značeno, neg. č. 212 16 000 Kč / 593 309

310 311 310 Lauschmann Jan 1901-1991 Prádlo 1934, černobílá fotografie (pozdější zvětšenina), 19 x 18 cm, na zadní straně: autorem signováno a značeno, neg. č. 1035 17 000 Kč / 630 311 Ehm Josef 1909-1989 Jan Zrzavý 1944, černobílá fotografie (pozdější zvětšenina), 23,5 x 11 cm, na zadní straně tužkou popsáno a datováno, razítko autora 4 600 Kč / 167 312 312 Ehm Josef 1909-1989 V sochařském ateliéru 1956, černobílá fotografie, 23 x 15 cm, na zadní straně tužkou popsáno a datováno, razítko autora 3 600 Kč / 130 313 Sova Svatopluk 1913-1984 Jan Zrzavý v ateliéru 2x černobílá fotografie, nalepena na tenký karton, 23 x 18 cm, na zadní straně kartonu nalepeno: vizitka a podpis Jana Zrzavého 1 800 Kč / 56 313

314 314 Sitenský Ladislav 1919-2009 Malostranská ulička černobílá fotografie, 57 x 48,5 cm, na zadní straně signováno 20 000 Kč / 741 315 Všetečka Jiří 1937-2016 Lampář černobílá fotografie 40 x 27 cm na zadní straně signováno 2 600 Kč / 93 316 Chochola Václav 1923-2005 František Tichý černobílá fotografie, 38 x 30 cm, na zadní straně signováno, drobná poškození na povrchu 2 600 Kč / 93

317 318 317 Všetečka Jiří 1937-2016 Václavské náměstí 1968, černobílá fotografie 30 x 30 cm na zadní straně signováno 2 600 Kč / 93 318 Všetečka Jiří 1937-2016 Svářeč černobílá fotografie 32,5 x 30,5 cm na zadní straně signováno 2 500 Kč / 93 319 Neznámý autor 17. 7. 1968, Alexander Dubček na koupališti Santovka 4 černobílé fotografie složené do leporela, 18 x 24 cm - 18 x 45 cm, datováno, signováno tužkou na zadní straně 3 600 Kč / 130 319

320 321 320 Dostál František 1938 Socha Klementa Gottwalda 1990, černobílá fotografie, 36 x 26 cm, na zadní straně signováno, datováno, razítko autora 4 400 Kč / 167 321 Dostál František 1938 Tylovo náměstí 1978, černobílá fotografie, 28 x 38 cm, na zadní straně signováno, datováno 4 400 Kč / 167 322 322 Dostál František 1938 Generálka 1965, bromostříbrná fotografie, 39 x 29,5 cm, na zadní straně signováno, datováno 4 400 Kč / 167

323 323 Šindelář Miloš 1945 Josef Sudek v ateliéru 1975, 2 x černobílá fotografie, (2x) 16 x 16 cm, na zadní straně signováno, datováno 1 500 Kč / 56 324 324 Gabčan Fedor 1940 Josef Sudek 2 x černobílá fotografie, (2x) 10,5 x 15,8 cm, na zadní straně razítko autora 1 000 Kč / 37 325 326 325 Jodas Miroslav 1932-2013 Jan Zrzavý černobílá fotografie, 27 x 37 cm, na zadní straně signováno 1 600 Kč / 56 326 Khol Miroslav 1936 J. Zrzavý barevný fotografie, signováno 12,5 x 20 cm, na zadní straně podloženého kartonu razítko autora a dedikace, rám 1 000 Kč / 37

327 328 327 Kuščynskij Taras 1932-1983 Poloakt černobílá fotografie (pressprint), 24 x 18 cm, na zadní straně: razítko Taras Kuščynskij 19 000 Kč / 704 329 328 Kuščynskij Taras 1932-1983 Matka a dítě černobílá fotografie, 18 x 23 cm, na zadní straně: razítko Taras Kuščynskij, na okrajích drobná poškození 14 000 Kč / 519 329 Kuščynskij Taras 1932-1983 Portrét Bohumila Hrabala černobílá tónovaná fotografie, 18 x 13 cm, na zadní straně: razítko Taras Kuščynskij, mírně zvlněno při horním okraji 16 000 Kč / 593

330 331 330 Svoboda Jan 1934-1990 Vrata 1966, černobílá fotografie, 21,5 x 15 cm, vzadu značeno autorem: Vrata 1966 a potvrzení: z pozůstalosti autora Jana Svobody, majitel Anna Svobodová 30 000 Kč / 1 111 Svoboda Jan 1934-1990 Zátiší s nití 1969, černobílá fotografie, 14,8 x 21,5 cm, vzadu značeno autorem: Jan Svoboda, Zátiší s nití 1969, Potvrzení: z pozůstalosti Anna Svobodová 33 000 Kč / 1 222 331 332 333 332 Svoboda Jan 1934-1990 Zahrada 1958, 40 x 30 cm, vzadu značeno autorem: Zahrada Jan Svoboda 1958, Potvrzení: z pozůstalosti Anna Svobodová, na povrchu drobá poškození 46 000 Kč / 1 704 333 Svoboda Jan 1934-1990 Dvě jablíčka 1980, 28 x 18,5 cm, vzadu značeno z pozůstalosti Anna Svobodová, na povrchu drobná poškození 26 000 Kč / 963

334 335 335 Straker Jean 1913-1984 (GB) Dvě ženy (akt) černobílá fotografie, 12 x 9,5 cm, v pravém dolním rohu slepotisk: Jean Straker, na zadní straně razítko, Copyright Photograph by Jean Straker 1 500 Kč / 56 334 Everard John GB Poloakt černobílá fotografie, 20 x 15 cm, na zadní straně razítka, Copyright Photograph by Johne Everard 2 000 Kč / 74 336 Chabot André 1941 1999, černobílá fotografie, 52,8 x 35,5 cm, na zadní straně signováno, datováno, mírně zvlněno 4 000 Kč / 148 336 337 Bullaty Sonya 1923-2000 High 1983, barevná fotografie, 20 x 25 cm, na zadní straně autorkou dedikováno a signováno, v New Yorku 1983 2 800 Kč / 104 337

338 Kratochvíl Antonín 1947 Bob Dylan, Pennsylvania 1993, černobílá fotografie, 40 x 58,9 cm, na zadní straně signováno a datováno 2001. Publikováno v knize A.K. Incognito Arena Edicion Santa Fe, New Mexico 2001 20 000 Kč / 741 338 339 Kratochvíl Antonín 1947 Patricia Arquette, Penang 1997, černobílá fotografie, 40 x 58,9 cm, na zadní straně signováno a datováno 2001. Publikováno v knize A.K. Incognito Arena Edicion Santa Fe, New Mexico 2001 20 000 Kč / 741 339

340 341 340 Pinkava Ivan 1961 Z cyklu Ať dobré, ať zlé... 1988, kolorovaná fotografie, 18,5 x 15 cm, na zadní straně autorem signováno a popsáno, Pouze pro tisk! 18 000 Kč / 667 341 Pinkava Ivan 1961 Z cyklu Nebe, peklo, ráj 1988, kolorovaná fotografie, 18,5 x 15 cm, pressprint, na zadní straně autorem signováno a popsáno, Pouze pro tisk! Na horním bílém okraji fleky 18 000 Kč / 667 342 Pinkava Ivan 1961 1987, černobílá fotografie, 18 x 15 cm, na zadní straně signováno, datováno 18 000 Kč / 667 342 343 343 Pohribný Jan 1961 Druhý kříž ( z cyklu JanČin) 1995, C-print 6/25, autorský pozitiv, 40 x 50 cm, na zadní straně signováno, číslováno 4 500 Kč / 167

344 345 344 Surůvka Jiří 1961 2006, barevný digitální tisk, 30 x 39 cm, na zadní straně signováno, dedikováno 1 000 Kč / 37 346 Sejkot Roman 1963 Schielena 1995, černobílá fotografie, 18,5 x 26 cm, signováno, datováno, rám 1 000 Kč / 37 345 Bromová Veronika 1966 Okouzlení (Z cyklu Království) 2003-2005, digitální tisk na plátně, 1/12, 30 x 40 cm, signováno, datováno, číslováno, přidáno: barevná fotografie, Okouzlení království, 5/12, 22,5 x 30,5 cm, signováno 2000 Kč / 67 347 Hanke Jiří 1944 Tulipány 2016, vintage gelatine silver print na barytu, 24 x 18 cm, signováno na rubu, rám 12 000 Kč / 444 346 347

348 348 Saudek Jan 1935 černobílá fotografie, pressprint, 17,5 x 29 cm, na povrchu mírně poškrábáno 18 000 Kč / 667 349 Saudek Jan 1935 černobílá fotografie, pressprint, 18 x 22 cm, mírně zvlněno, min. fleky, vzadu autorem značeno: For printing purposes only, not for sale, #123, Jan Saudek 18 000 Kč / 667 349 350 350 Saudek Jan 1935 Morning 1968, černobílá fotografie, 20,5 x 24,5 cm, nesignováno, na zadní straně označeno modrou pastelkou: Morning, 1968 18 000 Kč / 667

351 352 351 Stach Jiří 1944 Václav 1991 černobílá fotografie, 6/25, 39 x 28,5 cm, signováno vzadu 15 000 Kč / 556 352 Stach Jiří 1944 Předehra 2000, černobílá fotografie, 8/25, 40 x 29,5 cm, signováno vzadu 15 000 Kč / 556 353 354 353 Stach Jiří 1944 B2 na B3 2003, černobílá fotografie a tuš, 16 x 17 cm, signováno vzadu 5 000 Kč / 185 354 Stach Jiří 1944 Těžiště 2002, černobílá fotografie a tuš, 19,8 x 17,8 cm, signováno na dolním okraji: Sculp.Stein 6 000 Kč / 222

355 355 Saudek Jan 1932 The Ollök charwomen kolem r. 2008, černobílá tónovaná fotografie, 41 x 30,5 cm, autorem na dolním okraji připsáno: The Ollök charwomen, Model print, finished January 22. 1908, signováno 20 000 Kč / 741 356 356 Saudek Jan 1932 The Waterpipe kolem r. 2008, černobílá fotografie, 30,5 x 40,5 cm, autorem na dolním okraji připsáno: The Waterpipe, Model print, finished March 23. 1908, signováno 20 000 Kč / 741

357 358 357 Saudek Jan 1932 The Nargile kolem r. 2008 černobílá tónovaná fotografie, 38 x 30 cm, autorem na dolním okraji připsáno: Gabrielle Sucks, Model print, finished July 31. 1908, signováno 20 000 Kč / 741 358 Saudek Jan 1932 Portrait of lady in fur coat kolem r. 2008 černobílá fotografie, 40,5 x 30,5 cm, autorem na dolním okraji připsáno: Some legs, Model print, finished January 21. 1908, signováno 20 000 Kč / 741

Plná moc k zastupování při dražbě Pověřuji dražebníka artkunst s.r.o. aby mne zastupoval v dražbě konané dne 8. 4. 2017 v Galerii Fotografie Louvre, Národní 22, Praha 1, a dražil za mne následující položky až do výše uvedených limitů: Kat. číslo Název položky Vyvolávací cena (Kč) Limit Zavazuji se, že uhradím cenu dosaženou vydražením a navýšenou o 22 % provize (včetně DPH) ve lhůtách stanovených v dražební vyhlášce. jméno a příjmení adresa telefon/mobil e-mail rodné číslo číslo OP / pasu, vydal........................ Čestně prohlašuji, že nejsem osobou vyloučenou z dražby podle zákona č.26/2000 Sb. Dne... podpis... artkunst / galerie, Vojtěšská 11, 110 00 Praha 1, +420 608 238 402, info@artkunst.cz, www.artkunst.cz

Pomůžeme vám najít krásu, jejíž hodnota přetrvá věky. Exkluzivní služba pro klienty Privátního bankovnictví UniCredit Bank, která nabízí poradenství v oblasti umění. Tuto službu poskytujeme jako první v České republice od roku 2007. www.artbanking.cz