PŘEBOR REPUBLIKY U 14 DÍVKY

Příloha 1 - Seznam obrazových příloh

Reprezentace muži U18 Léto 2016 RVI SE JAKO LEV!!! Hodnotící zpráva reprezentace mužů ČR U18, léto 2016

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Zpráva delegáta ČAMB z turnaje NF starších minižaček. místo konání, termín. Sportovní hala SPŠ ve Frýdku-Místku ve dnech

Hodnocení účasti reprezentačního družstva kadetek U17 na YOG Singapur (FIBA 33)

Hodnocení ročníku. Níže naleznete všechny výsledky.

EVROPSKÁ LIGA DCL 2018 ITÁLIE MILÁNO Pondělí v 15:00 hodin hřiště - Stadium Centro Sportivo CORMANO Via Europa CORMANO (MILANO) DO

RD ŽENY zpráva z MS 2010

DÍVKY - jednotlivci. Škola. Dosažené časy

ČESKÁ KUŽELKÁŘSKÁ ASOCIACE

Hodnocení oblastního Gala Cupu juniorek 17. května 2009, areál BVC Pňov Předhradí

Úspěchy Publikováno:

JMÉNO VÝŠ VÁH JMÉNO VÝŠ VÁH

Slavia se o víkendu zúčastní kvalitně obsazeného turnaje ve Švýcarsku

RD 3x Jméno hráčky Klub 2016/17 Poznámky 1 Galíčková Kateřina SŠMH Handicap Brno U18 MS 2 Rosecká Anna BA Sparta Praha U18 MS, ME 3 Růžková

Finálový turnaj o přeborníka mladších žáků OFS Vsetín sezóny 2014/2015

AND1 CUP 2012/ místo. republikové finále Klatovy celostátní soutěž základních škol v basketbalu

Hráno 17. ledna. Seriál turnajů OFS zahájili starší žáci. Tradiční fotbalové turnaje žactva pořádané OFS Olomouc v hale gymnázia Hejčín

TJ Dobřany : TJ Jiskra Hazlov

AKADEMIE CUP kategorie U15. Tréninkové centrum SK Dynamo České Budějovice - Složiště

EWSC LITA SPORT Praha o. s.

1. kolo ČEZ ligy žen a juniorek

Zpravodaj 2. KLZ "A" č. 6 /

Městský běh na 2,4km 2014 Pavel Dvořák 7:52

duben 2017 Ostrava. Delegát ČAMB: Richard Marek

Okresní kolo středních škol v šachu

Ráda bych tě pozvala na svou narozeninovou oslavu která se koná Sraz je ve Stromovce ve 12:00. Doufám že přijdeš.

Slavia Praha HC Zlín 30:28 (15:11)

Zpráva z ME kadetek 89

V Bílině se v soutěžích s tradicí utkaly i v poslední době tradiční soupeři!

ME U 16 skupiny B v Tallinu

MOL liga 17. kolo Slavia Praha HK Hodonín 32:25 (19:12)

MEZINÁRODNÍ TURNAJ NESLYŠÍCÍCH VE STOLNÍM TENISE V BADENU V RAKOUSKU VE DNECH KVĚTNA 2009

HC BULDOCI NERATOVICE

Výherci Velká letní. Kolo Firstbike. Jiří Svoboda, Olomouc. Familyboardy. Jarmila Kapustová, Brumov Radka Barnová, Chomutov.

Slavia Praha Iuventa Michalovce 34:38 (13:20) MOL liga 19. kolo

První kolo se našim chlapcům a děvčatům moc nevydařilo.

Celkově: Pochvala všem hráčům za bojovný výkon plný herního nasazení. Střelci: 2x Tovara (1x Kořínek), 1x Kořínek (Štefan), 1x Štefan (Kořínek)

Mistrovství Evropy juniorek

Šebková Tereza : 0. Prausová Andrea : 0. Kubová Anna 10 1 : 0. Polnická Anna Marie : 0 Václavková Tereza

5. 7. květen Delegát ČAMB: Petr Hála

Zpravodaj č. 6 - Senior liga 2019 B Jičín

FACE First Aid Competition in Europe = Evropská soutěž první pomoci

C U R L I N G U V O Z ÍČKÁŘŮ

UNIVERSIÁDA 2005 IZMIR TURECKO Reprezentační družstvo ženy České republiky

I. Sestavení družstva : Po rozhodnutí výboru ČBF přidělit mě a panu RNDr. Svatopluku Horákovi funkce trenérů na letní Universiádu 2005, jsme obeslali všechny kluby první ligy ČR s žádostí o jmenný seznam hráček, které by splňovaly podmínky účasti na této akci. Ze seznamu oddílů a ČBF jsme získali tento návrh : USK Praha BORTELOVÁ Veronika pozice 1 BRANTLOVÁ Tereza 1 2 MOKROŠOVÁ Markéta 1 2 (příprava na reprezentaci A družstva ČR) OPLUŠTILOVÁ Kamila 3 4 PODEŠVOVÁ Simona 4 SÝKOROVÁ Anna 3 MAŇÁKOVÁ Petra 4 (studium v USA) KOMŽÍKOVÁ Iva 1 (přijímací řízení) Strakonice VODRÁŽKOVÁ Miroslava pozice 4 5 PETROVICKÁ Blanka 1 ŠUJANOVÁ Edita 3 4 HŮLKOVÁ Martina 1 2 DUŠKOVÁ Lenka 4 (přijímací řízení) MUSILOVÁ Jitka 3 (přijímací řízení) Sparta Praha STEFFANOVÁ Milena pozice 2 KYSILKOVÁ Lucie 1 KOHOUTOVÁ Zuzana 4 (přijímací řízení) PEKLOVÁ Iva 4 5 (přijímací řízení) Hradec Králové BURGROVÁ Ilona pozice 5 (studium v USA) POLÁKOVÁ Veronika 2 ONDŘEJOVÁ Zuzana 3 MERGANCOVÁ Jana 2 FRIDRICHOVÁ Martina 3 KULHÁNKOVÁ Petra 3 HOLINKOVÁ Jana 5 (přijímací řízení) PLÍŠKOVÁ Radka 3 (přijímací řízení) PRAUSOVÁ Monika 1 (přijímací řízení) RŮŽIČKOVÁ Lucie 2 3 (přijímací řízení)

Karlovy Vary SEDLÁČKOVÁ Blanka pozice 1 ZOHNOVÁ Kateřina 2 (přijímací řízení) FIALOVÁ Lenka 2 (přijímací řízení) Olomouc NOVÁKOVÁ Kateřina pozice 4 VLKOVÁ Veronika 2 HŮLKOVÁ Radka 1 2 ZÍTKOVÁ Iva 1 HORÁKOVÁ Jitka 1 OPRAVILOVÁ Barbora 2 DRÁBKOVÁ Eva 2 POLÁČKOVÁ Anna 3 PECHÁČKOVÁ Radka 5 ŠTÁBLOVÁ Vendula 5 Trutnov UHROVÁ Michaela pozice 1 (v přípravě na reprezentaci A družstva ČR) KULICHOVÁ Kateřina 4 (přijímací řízení) KRAMPEROVÁ Hana 3 (přijímací řízení) Slovanka STAŇKOVÁ Hana pozice 1 KUBAŘOVÁ Šárka 4 5 DLOUHÁ Adéla 2 POSPÍŠILOVÁ Petra 2 PEJČOCHOVÁ Lenka 2 ONDRÁČKOVÁ Anna 2 Z padesáti výše uvedených hráček jsme, po dohodě trenérů družstva žen, panem Bobrovským a Blažkem (hráčky pro reprezentaci žen ČR), určili 15 hráček, které se zúčastnily výcvikových táborů : BORTELOVÁ Veronika BRANTLOVÁ Tereza OPLUŠTILOVÁ Kamila PODEŠVOVÁ Simona SÝKOROVÁ Anna MAŇÁKOVÁ Petra VODRÁŽKOVÁ Miroslava PETROVICKÁ Blanka STEFFANOVÁ Milena BURGROVÁ Ilona POLÁKOVÁ Veronika

NOVÁKOVÁ Kateřina VLKOVÁ Veronika HŮLKOVÁ Radka HORÁKOVÁ Jitka Na výcvikové tábory se dostavilo všech patnáct hráček širší nominace. První VT se uskutečnil ve dnech 25.7. 29.7. 2005 (po pá) a druhý VT ve dnech 1.8. 5.8. (po pá). Oba VT se konaly v Praze ve Sportovní hale USK Praha Folimanka, kde bylo pro přítomné hráčky rovněž zajištěno ubytování a stravování. Po absolvování těchto výcvikových táborů jsme provedli užší nominaci na Universiádu. 1. Hráčský kádr družstva : střední rozehrávačky : rozehrávačky : křídla : pivoti : BORTELOVÁ Veronika PETROVICKÁ Blanka BRANTLOVÁ Tereza POLÁKOVÁ Veronika VLKOVÁ Veronika OPLUŠTILOVÁ Kamila SÝKOROVÁ Anna STEFFANOVÁ Milena BURGROVÁ Ilona VODRÁŽKOVÁ Miroslava PODEŠVOVÁ Simona MAŇÁKOVÁ Petra 2. Realizační tým : Mgr. BENEŠ Ivan hlavní trenér RNDr. HORÁK Svatopluk trenér asistent Mgr. KUČERA Marek vedoucí družstva, technický vedoucí II. Účast na Universiádě 2005 Na akci jsme odlétali v pondělí 8.8. 2005 z Prahy přes Istambul do Izmiru. Na místo jsme dorazili ve 23,00 hod. Před prvním utkáním jsme absolvovali 9.8. jeden trénink. Vlastní turnaj jsme zahájili ve středu 10.8. 2005. Naše družstvo bylo zařazeno do pětičlenné skupiny B ve složení : USA Čína Česká republika Polsko Jižní Afrika Složení ostatních skupin : skupina A : Austrálie Turecko Slovinsko Švédsko Thajsko

skupina C : Rusko Německo Japonsko Lotyšsko Irsko skupina D : Srbsko a Černá Hora Thajvan Kanada Velká Británie Libanon 10.8. jsme turnaj zahájili s největším favoritem celé soutěže, velmi silným družstvem USA. Naše hráčky začaly velmi dobře toto utkání, hrály nebojácně, dobře bránily a předváděly velmi dobrý basketbal. Přes veškerou snahu a dobrý výkon jsme nakonec podlehli výškové převaze a vyrovnané střídačce týmu USA. Česká republika USA 64 88 1. čtvrtina 19 18 2. čtvrtina 17 29 3. čtvrtina 14 23 4. čtvrtina 14-18 body : Bortelová 15, Opluštilová 13, Brantlová 12, Podešvová 12, Burgrová 10, Steffanová 2 11.8. nás čekal z hlediska postupu velmi důležitý zápas se silným družstvem Číny. Tento, pro nás rozhodující zápas, se nám nevydařil. Velice špatně jsme se, především v obraně, vyrovnávali s asijským pojetím basketbalu. Velice rychlé hráčky Číny dělaly naší obraně velké problémy svojí útočnou agresivitou a velmi přesnou střelbou ze střední a především dlouhé vzdálenosti. Družstvu se herně nedařilo téměř celý zápas, ale díky velké vůli a bojovnosti jsme sahali po vítězství, o které jsme přišli ( i vinou velice slabých rozhodčích). Rozhodující trojku jsme dostali pět vteřin před koncem zápasu, když nám předtím nebyl uznán regulérní koš a poté odebrán míč rozhodčími. Porážku už nemohl změnit ani pískot diváků a přiznání komisaře utkání, že jsme nespravedlivě prohráli. Odvolávat se v takovém turnaji proti výsledku nemělo naději na úspěch. Česká republika Čína 63 64 1. čtvrtina 19 24 2. čtvrtina 20 13 3. čtvrtina 14 12 4. čtvrtina 11 15 body : Burgrová 24, Podešvová 14, Opluštilová 13, Bortelová 5, Brantlová 5, Steffanová 2 12.8. mělo naše družstvo volný den. Absolvovali jsme trénink, který jsme zaměřili především na zlepšení psychické stránky družstva, která po dvou porážkách na úvod turnaje velmi utrpěla. Dále jsme se zaměřili na střelbu a také jsme se připravovali na další zápas turnaje s Polskem. Po zaváhání a porážce Číňanek s družstvem Polska nám ještě zbyla šance postoupit mezi nejlepších osm týmů, ale to jsme museli Polky následující den porazit o 24 bodů. Byl to velice těžký úkol, ale všichni jsme věřili, že je to v našich silách.

13.8. jak už jsem uvedl, jedině vítězství o 24 bodů by nás poslalo mezi osm nejlepších. Naše družstvo se o tuto možnost pokusilo. Velmi dobrou hrou v obraně i útoku jsme Polky od úvodního rozskoku přehrávali. Do poločasu jsme si vypracovali vedení o 22 bodů. V dalším průběhu zápasu jsme dokonce už vedli o 26 bodů. Ale po vyfaulování obou našich klíčových dlouhých Burgrová, Podešvová, nás začal soupeř pod košem přehrávat a přestože jsme nakonec o 19 bodů zvítězili, postup mezi osm týmů z toho nebyl. Místo nás postoupily i přes porážku Polky a nás může opravdu velmi mrzet nešťastný závěr zápasu s Čínou. Česká republika Polsko 66 47 1. čtvrtina 23 9 2. čtvrtina 19 11 3. čtvrtina 9 10 4. čtvrtina 15 17 body : Opluštilová 17, Bortelová 15, Burgrová 15, Brantlová 9, Podešvová 6, Vodrážková 2, Petrovická 2 14.8. jsme měli před posledním utkáním ve skupině volno. Absolvovali jsme trénink zaměřený pro nejvytíženější hráčky na regeneraci. Pro zbytek družstva zaměřený herně a věnovali jsme část tréninku také na přípravu na utkání s družstvem Jižní Afriky. 15.8. jsme nastoupili proti Jižní Africe. Toto družstvo bylo nejslabším účastníkem naši skupiny. Zcela jsme změnili základní sestavu. Velkou minutáž dostaly střídající hráčky. Potřebovali jsme je rozehrát pro další část turnaje, protože tento dlouhý turnaj bychom s hráčkami základní sestavy po fyzické stránce nezvládli. Ovšem příliš optimismu nám tento zápas v tomto ohledu nepřinesl. Střídající hráčky se dlouho trápily i s tímto slabým soupeřem. Česká republika Jižní Afrika 59 31 1. čtvrtina 13 11 2. čtvrtina 9 6 3. čtvrtina 18 12 4. čtvrtina 19 2 body : Sýkorová 10, Poláková 10, Vodrážková 6, Maňáková 6, Bortelová 6, Brantlová 5, Burgrová 4, Podešvová 4, Steffanová 3, Vlková 2, Petrovická 2, Opluštilová 1 16.8. jsme v bojích o pořadí na 9. 20. místě narazili na družstvo Velké Británie. Přesto, že naše družstvo bylo herně lepší, stálo nás vítězství v tomto zápase velmi mnoho sil. Družstvo soupeře hrálo velice tvrdě a basketbal se i vlivem rozhodčích vytratil do pozadí. Nezúčastnění diváci utkání označili jako jatka, případně kolektivní úpolový sport. Vítězství bylo skutečně vybojované. Česká republika Velká Británie 51 45 1. čtvrtina 17 15 2. čtvrtina 6 16 3. čtvrtina 13 6 4. čtvrtina 15 8

body : Bortelová 13, Brantlová 12, Opluštilová 10, Burgrová 7, Podešvová 4, Sýkorová 3, Poláková 2 17.8. v dalších play-off bojích jsme narazili na zástupce Asie družstvo Japonska, které jako my vstupovalo do turnaje s většími ambicemi. Nám se tento zápas celkem vydařil a úspěšně jsme se vyrovnali s odlišným stylem hry asijského družstva. Stínem tohoto utkání bylo zranění Terezy Brantlové, která utrpěla těžký výron a do posledního zápasu už nemohla nastoupit. Česká republika Japonsko 83 67 1. čtvrtina 23 17 2. čtvrtina 20 14 3. čtvrtina 30 21 4. čtvrtina 10 15 body : Brantlová 15, Opluštilová 14, Podešvová 14, Burgrová 7, Vodrážková 7, Bortelová 6, Vlková 6, Petrovická 6, Sýkorová 3, Maňáková 3, Poláková 2 18.8. jsme měli volný den. Hráčky dostaly před posledním zápasem v turnaji volno. Trénink jsme se rozhodli nevyužít z důvodu nevhodného času, který nám přidělil pořadatel. 19.8. nás čekal poslední zápas turnaje. V souboji o konečné 9. a 10. místo jsme se utkali s velmi silným družstvem Slovinska. O jeho síle vypovídá porážka pouze v prodloužení s Austrálií, která se umístila celkově na třetím místě, když v zápase o bronz porazila jednoho z velkých favoritů celého turnaje družstvo Ruska. Stejně jako my doplatilo družstvo Slovinska na velmi silnou základní skupinu. Samotný zápas byl velmi vyrovnaný. Obě družstva si v závěru turnaje sahala až na samé dno svých sil. Našemu družstvu se ke konci zápasu podařilo odskočit soupeři na rozdíl šesti bodů. Soupeř toto vedení v závěru snižoval. Vítězství jsme s vypětím všech sil udrželi až do závěrečného hvizdu. Česká republika Slovinsko 52 51 1. čtvrtina 14 12 2. čtvrtina 12 5 3. čtvrtina 7 13 4. čtvrtina 19 21 body : Podešvová 17, Opluštilová 13, Vlková 8, Bortelová 7, Vodrážková 4, Poláková 3 III. Hodnocení výsledku družstva Náš tým obsadil celkově 9. místo. Naším cílem před odletem na akci bylo pokusit se dostat mezi nejlepších osm družstev. O tom, že se nám to nepodařilo rozhodla nešťastná porážka s družstvem Číny. Doplatili jsme na velice silnou základní skupinu, kde si na druhé postupové místo za bezkonkurenčními Američankami dělaly ambice tři silná družstva. Náš tým, Čína a Polsko. V celém turnaji jsme jen dvakrát prohráli a s USA, pozdějším jednoznačným vítězem celého turnaje, jsme uhráli nejlepší výsledek ze všech jeho soupeřů. Dále jsme prohráli o jediný bod s Čínou.Všechna ostatní utkání jsme vyhráli. Z tohoto pohledu je naše celkové umístění více než kruté. Podle výkonnosti našeho družstva a družstev ostatních jsme se měli umístit někde kolem 6. 7. místa. Na boje o medailové místění jsme

neměli vzhledem k síle soupeřů a složení našeho družstva. Celkové deváté místo je možná mírným zklamáním, ale je třeba si uvědomit, že prestiž této celosvětové akce rok od roku roste a tím úměrně stoupá úroveň družstev, která na Universiádu jednotlivé země vysílají. Předváděnou hrou, vystupováním a nakonec i výsledky jsme České republice v žádném případě ostudu neudělali. Celkové pořadí všech družstev na Universiádě : 1. USA 2. Srbsko a Černá Hora 3. Austrálie 4. Rusko 5. Thajvan 6. Německo 7. Polsko 8. Turecko 9. Česká Republika 10. Slovinsko 11. Kanada 12. Japonsko 13. Čína 14. Švédsko 15. Lotyšsko 16. Velká Británie 17. Irsko 18. Libanon 19. Thajsko 20. Jižní Afrika Nastřílené body hráček ČR : Opluštilová 81 Podešvová 71 Bortelová 67 Burgrová 67 Brantlová 58 Vodrážková 19 Poláková 17 Sýkorová 16 Vlková 16 Maňáková 9 Steffanová 7 IV. Hodnocení Universiády jako sportovní akce Měli jsme možnost zúčastnit se mimořádné celosvětové sportovní události, která byla tureckými pořadateli velmi dobrým způsobem zorganizována. Z naší strany nebylo téměř žádných výhrad na adresu pořadatelů. Po všech stránkách to byla velmi dobře zorganizovaná sportovní akce.

V. Hodnocení spolupráce s vedením výpravy ČAUS Spolupráce mezi realizačním týmem, hráčkami družstva a pracovníky vedení výpravy byla na velmi dobré úrovni. Vedení a jeho pracovníci nám pomáhali ochotně řešit problémy vznikající s účastí na takto velké sportovní akci. Dá se říci, alespoň z naší strany, že spolupráce byla bezproblémová a na požadované úrovni. V Praze dne 5.9. 2005 Zpracoval: Mgr. Ivan BENEŠ trenér družstva