Gaudia proti rakovině o.s. Vás srdečně zve na benefiční aukci Gaudia against cancer (non-profit organization) cordially invites you to the charity auction Umění proti rakovině Art against cancer na podporu psychoterapeutické pomoci onkologickým pacientům a jejich rodinám in support of psychotherapeutic help for cancer patients and their families dne 2. 6. 2012 (sobota) 16 18 h. v galerii Louvre (Café Louvre, mezipatro), Národní 22 Praha 1 on 2.6.2012 (Saturday) 16 18 in gallery Louvre (Café Louvre, mezzanine) před aukční výstava preview for the auction 1. 6. 2012 15 22 h. Galerie Louvre Gallery Louvre, Národní 22, Praha 1 www.gaudiaprotirakovine.cz více informací na: kraftova@gaudiaprotirakovine.cz
04 05 poděkování many thanks _Děkujeme především všem umělcům, kteří nás s laskavostí svými díly podpořili Many thanks especially to all the artists _Dále děkujeme also many thanks: _Galerii 1. patro, konkrétně panu Šimonovi za spolupráci a licitaci www.artkunst.cz _Galerii Louvre (Café Louvre) za vstřícnost a umožnění uskutečnění akce v jejích prostorách www.cafelouvre.cz _Grafickému studiu Sandstudios za vynikající spolupráci při přípravě katalogu www.sandstudios.cz _Rámařství Qalita za adjustaci děl a vstřícnost www.qalita.cz _Whiskyterii Marpek za dar jedinečné české whisky www.marpek-whisky.cz _Tiskárně GRAFOKON www.grafokon.cz _Petrovi Kovářovi za moderování _Kevinovi V. Tonovi www.kevin-v-ton.com _Aukčnímu servisu Prošek za vstřícnost a technickou podporu www.aukce.wdr.cz _Přátelům a kolegům za pomoc při organizaci
06 07 aukční podmínky seznam umělců list of artists _Dražená díla jsou označena a popsána včetně nejnižšího podání (vyvolávací cena) v aukčním katalogu. Položky budou draženy v pořadí uvedeném v katalogu. _Dražebník vyvolává položky v pořadí uvedeném v katalogu, se stručným popisem a nejnižším podáním. Po vyvolání položky mohou dražitelé činit příhozy viditelným zvednutím dražebního čísla (dostane přiděleno každý dražitel po vyplnění Registračního formuláře). Dražba trvá, pokud dražitel činí příhozy. O pořadí příhozů rozhoduje licitátor. Okamžitá dražební cena příhoz do 2 000 Kč 100 Kč 2 000 5 000 Kč 200 Kč 5 000 10 000 Kč 500 Kč nad 10 000 Kč 1 000 Kč _K vydražené ceně není účtována žádná provize. _Vydražitel je povinen uhradit cenu dosaženou vydražením v hotovosti nebo bankovním převodem po ukončení aukce, nejpozději však do 7 kalendářních dnů ode dne konání dražby. V případě neuhrazení ceny vydražitelem ve stanovené lhůtě zruší dražebník bezodkladně příklep, čímž se položka stane nevydraženou. _Vydražená díla budou vydražiteli vydána na místě konání ihned po zaplacení, anebo po dohodě na základě potvrzení o zaplacení ceny v sedmi dnech následujících po dražbě, kontaktní osoba p. Irena Kraftová, tel.: 774 050 405) _Účastník dražby může dražit i bez své osobní přítomnosti na základě plné moci. Tato plná moc musí obsahovat položky katalogu, jejich přesný popis, vyvolávací cenu i nákupní limit, na který je zmocněný oprávněn díla vydražit. _Registrace dražitelů je možná 1 hodinu před aukcí na místě, nebo po dohodě předem formou zaslaného vyplněného formuláře (kontaktní osoba I. Kraftová, Gaudia proti rakovině o.s., kraftova@gaudiaprotirakovine.cz) GAUDIA PROTI RAKOVINĚ o.s., Korunní 111, 130 00 Praha 3, tel.: 774 050 405, www.gaudiaprotirakovine.cz, ve spolupráci s aukční síní artkunst/galerie 1.patro, Myslíkova 9, Praha 1, www.artkunst.cz Jiří David (1956) Tomáš Císařovský (1962) Čestmír Suška (1952) Jan Švankmajer (1934) Olbram Zoubek (1926) Oldřich Škácha (1941) Michal Gabriel (1960) Jiří Kovanda (1953) Robert Vano (1948) Ivan Pinkava (1961) Kurt Gebauer (1941) Jiří Šalamoun (1935) Boris Jirků (1955) Jndřich Štreit (1946) Jan Saudek (1935) Sára Saudková (1967) Roman Týc (1974) Jan Pištěk (1961) Petr Nikl (1960) František Dostál (1938) Ivan Komárek (1956) Taras Kuščynskyj (1932) Michael Rittstein (1949) Jiří Plieštik (1956) František Doležal (1910) Vladimír Novák (1947) Dan Bárta (1969) Eva Sakuma (1975) Pavel Brázda (1926) Ivana Lomová (1959) Milan Fano Blatný (1972) David Cajthaml (1959) Petr Pastrňák (1962) Bohdan Holomíček (1943) Hammer head whisky (1989) Kristián Kodet (1948) Kevin V. Ton (1966) Zdeněk Kindl (1952) Stanislav Pokorný (1952) Jaroslav Valečka (1972) Antonín Střížek (1959) Věra Nováková (1928) Petr Písařík (1968) Alena Antonová (1930)
08 09 seznam uměleckých děl list of art works 001 Jiří David technika: litografie Budha 5 velikost: 35 x 50 rok: 2000 2 500 Kč 004 Čestmír Suška technika: serigrafie, autorský tisk Ryby rok: 2010 3 000 Kč 002 Tomáš Císařovský technika: litografie bez názvu rok: 2002 2 600 Kč 005 Oldřich Škácha technika: černobílá fotografie, signováno Olga velikost: 45 x 32,5 cm (šířka x výška) rok: 1973 10 000 Kč 003 Tomáš Císařovský technika: serigrafie Muž s rejnoky rok: 2010 3 000 Kč 006 Oldřich Škácha technika: čerobílá fotografie, signováno dopis Husákovi velikost: 45,5 x 33 cm rok: 1975 vyolávací cena: 10 000 Kč
10 11 007 Oldřich Škácha technika: černobílá fotografie, signováno Zvon velikost: 50,5 x 40 cm rok: 1990 10 000 Kč 010 Robert Vano technika: originální černobílá fotografie, digitální archivní tisk, ruční papír, certifikováno autorským razítkem Adršpach velikost: 40 x 30 cm rok: 2002 7 000 Kč 008 Michal Gabriel technika: sítotisk, autorský tisk Hadicové postavy rok: 2008 v\volávací cena: 4 000 Kč 011 Jiří Šalamoun technika: barevná litografie Sliby chyby velikost: 59,5 x 49 cm rok: 2004 4 000 Kč 009 Jiří Kovanda technika: kombinovaná technika na ručním papíře, rám Jarní slunce XVI. velikost: 20,5 x 30 cm rok: 1996 7 000 Kč 012 Boris Jirků technika: serigrafie Dolce farmiente velikost: 70 x 100 cm rok: 2008 12 000 Kč
12 13 013 Jan Saudek technika: barevná fotografie, certifikovno, paspartováno Borová Magdalena velikost: 50 x 60 cm se sklem (čistý rozměr 24,8 x 34,2 cm) rok: 2007 10 000 Kč 016 Jan Pištěk technika: serigrafie Nokturno velikost: 50 x 35 cm 1 100 Kč 014 Sára Saudková technika: barevná fotografie Bublifuk velikost: 50 x 60 cm se sklem (čistý rozměr 17,8 x 18,4 cm) rok: 2006 10 000 Kč 017 Ivan Pinkava technika: černobílý fotografický originál, rám Castor & Pollux velikost: 27,5 x 34 cm (21 x 25 cm čistý rozměr fotografie) rok: 2000 24 000 Kč 015 Roman Týc technika: originál koláž, rám Pankrác 02 velikost: 28 x 23 cm rok: 2012 6 000 Kč 018 Petr Nikl technika: litografie, autorský tisk bez názvu velikost: 70 x 71 cm rok: 2009 4 600 Kč
14 15 019 František Dostál technika: černobílá fotografie Údiv velikost: 28,5 x 38,5 cm rok: 1995 6 000 Kč 022 Taras Kuščynskyj technika: černobílá fotografie (nazvětšováno z originálního negativu vnukem Matyášem Cíglerem v roce 2005), podepsáno Alenou Kuščynskou Schoulená velikost: 30,4 x 40,6 cm rok: 1972 10 000 Kč 020 Olbram Zoubek technika: socha, zlacený cín Anděl velikost: 60 x 37 cm rok: 2008 18 000 Kč 023 Michael Rittstein technika: litografie Chlad a vášeň velikost: 72 x 50 cm rok: 1991 3 800 Kč 024 Ivan Komárek technika: akryl na plátně Tři Grácie velikost: 50 x 35 cm 12 000 Kč 024 Palírna Prádlo (již zaniklá), dárce: Marpek-whisky technika: ryze česká whisky, limitovaná série (původní receptura z roku 1928) 20 letá whisky Hammer head velikost: 23 x 9 cm s krabicí rok: 1989 1 500 Kč
16 17 025 Jan Švankmajer technika: akvatinta, ručně kolorovaná Květina oko velikost: 59 x 77,5 cm rok: 1975 10 000 Kč 028 Kurt Gebauer technika: originální kresba (opálené dřevo) Velké jaro II. velikost: 62,5 x 88,5 cm rok: 2012, 13.4. 15 000 Kč 026 František Dostál technika: černobílá fotografie ze souboru Letní lidé velikost: 38,5 x 28,5 cm rok: 1968 90 4 000 Kč 029 Jiří Plieštik technika: socha, keramika Řeka velikost: 25 cm výška rok: 2004 8 000 Kč 027 Fratnišek Dostál technika: černobílá fotografie No title velikost: 27,5 x 38 cm rok: 1985 4 000 Kč 030 Jndřich Štreit technika: originální černobílá fotografie Králíky velikost: 45 x 32 cm rok: 1999 6 000 Kč
18 19 031 František Doležal technika: kolorovaná suchá jehla Hledal jsem lidi (z Máchovského cyklu) velikost: 13,6 x,5 cm rok: 1986 4 000 Kč 034 Dan (Daniel) Bárta technika: barevná fotografie velkoformátová, autorský tisk 1/1 Nosostita solitaria (Quinland, Austrálie) velikost: 50 x 100 cm rok: 2007 7 000 Kč 032 František Doležal technika: kresba štětcem V zahradě velikost: 22 x 28 cm rok: 1940 6 000 Kč 035 Michael Rittstein technika: barevná litografie Slepice jako krajina velikost: 72 x 51 cm rok: 2010 3 800 Kč 033 Vladimír Novák technika: barevná kresba Nakloněná figura velikost: 49 x 68,5 cm rok: 2006 10 000 Kč 036 Eva Sakuma technika: akvarel na papíře, rámováno bez názvu velikost: 45,5 x 39,5 cm 6 000 Kč
20 21 037 Pavel Brázda technika: sítotisk Chůze s hadí ženou velikost: 33 x 47 cm 7 000 Kč 040 Ivana Lomová technika: litografie: Slavná Nemesis velikost: 32 x 42, 5 cm rok: 2005 2 500 Kč 038 Pavel Brázda technika: sítotisk Velký astronaut velikost: 52 x 22 cm 7 000 Kč 041 Milan Fano Blatný technika: barevná velkoplošná fotografie, tisk na plátně Magická tůňka velikost: 180 x 60 cm rok: 2008 7 000 Kč 039 Ivana Lomová technika: litografie název: Doupě velikost: díla: 28 x 37 cm rok: 1997 2 500 Kč 042 David Cajthaml technika: monotyp Kruhy rok: 2004 3 000 Kč
22 23 043 Petr Pastrňák technika: monotyp Pod hladinou velikost: 47,5 x 35 cm rok: 2000 2 500 Kč 046 Michal Gabriel technika: litografie bez názvu rok: 2003 1 500 Kč 044 Bohdan Holomíček technika: černobílá fotografie Jen krásná vzpomínka velikost: 17,5 x 26 cm rok: 1983 5 000 Kč 047 Kristián Kodet technika: lept Paganini velikost: 32 x 48 cm rok: 2009 1 500 Kč 045 Bohdan Holomíček technika: černobílá fotografie Vždycky když jedu kolem velikost: 18 x 26 cm rok: 1985 5 000 Kč 048 Kevin V.Ton technika: černobílá fotografie na kapě, autorský tisk z cyklu Praha z kozlíku velikost: 60 x 40 cm rok: 2010 5 000 Kč
24 25 049 Kevin V. Ton technika: černobílá fotografie na kapě, autorský tisk z cyklu Pouliční jeviště velikost: 70 x 45 cm rok: 2009 5 000 Kč 052 Stanislav Pokorný technika: barevná fotografie Bretaň 2 velikost: 59 x 41 cm rok: 2009 3 000 Kč 050 Zdeněk Kindl technika: vlastní grafická technika Postava velikost: 50 x 70 cm 3 000 Kč 053 Jaroslav Valečka technika: osmibarevná litografie Nad přehradou velikost: 40 x 50 cm 2 500 Kč 051 Stanislav Pokorný technika: barevná fotografie Bretaň 1 (z cyklu Bretaň) velikost: 59 x 41 cm rok: 2009 3 000 Kč 054 Jaroslav Valečka technika: osmibarevná litografie Červený kouř velikost: 29 x 53 cm 2 500 Kč
26 27 055 Jaroslav Valečka technika: barevná litografie Silvestr velikost: 28 x 52 cm 2 500 Kč 058 Antonín Střížek technika: sítotisk bez názvu rok: 2002 1 500 Kč 059 056 Jaroslav Valečka technika: barevná litografie Nad mětsem velikost: 31 x 54 cm 2 500 Kč Věra Nováková technika: barevná litografie Slzy stařičké sfingy velikost: 41 x 60 cm 1 800 Kč 057 Antonín Střížek technika: litografie bez názvu rok: 2003 1 500 Kč 060 Petr Písařík technika: litografie 4 rok: 1998 900 Kč
061 Alena Antonová technika: dřevořez Zátiší velikost: 21 x 30 cm rok: 1972 900 Kč DĚKUJEME PŘEDEM všem dražitelům, kteří si nejen budou chtít zakoupit umělecké dílo, ale zároveň budou CHTÍT PODPOŘIT KVALITNÍ A JEDINEČNÝ PROJEKT, KTERÝ POMÁHÁ VÁŽNĚ NEMOCNÝM I JEJICH RODINÁM STANETE SE NAŠÍ NEODMYSLITELNOU SOUČÁSTÍ, A MY VAŠÍ PODPOŘÍTE DOBROU VĚC SMYSLUPLNĚ A Z NAŠÍ STRANY PROKAZATELNĚ TĚŠÍME SE NA VÁS * VÁŽÍME SI VAŠÍ PODPORY DĚKUJEME * Many thanks in advance to all bidders for their support* www.gaudiaprotirakovine.cz