Spranger, van Goyen, Hartmann a další

Ajvazovskij nezklamal, Pradier, Sopko a Jetelová překvapili

AUKČNÍ DEN OCHY, ČES OBRA. rah E m i l Fi l l a - L e ž í c í ž e n a J a ro s l av Če r m á k - Že n a s d í t ě t e m CMY

OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA STOLETÍ

neděle 2. prosince 2012 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha

neděle 1. prosince 2013 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha

První ochutnávka (díl třetí)

Bohumír Matal Červenec, 1945

Avantgardní umělecké hnutí počátku 20. století Revoluční pojetí prostoru (zobrazování předmětů z více úhlů najednou pomocí rozkladu na jednoduché

AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN. neděle 30. listopadu 2014 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA

AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN. neděle 24. května 2015 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

milan dobeš dynamický konstruktivizmus

(sobota) od 12:00 hod. Albrecht Dürer: renesance za Alpami První německý umělec, který psal o svém životě a s autoportrétem zacházel jako s

Vzdálený sen. Olga a Josef Vyleťalovi

Lenka Tichá 9-Vý t arná k ultura ult

77. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL. neděle 27. listopad 2016, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE KAREL ŠPILLAR (* ) Inventář osobního fondu

GUSTAV KLIMT. Personální bibliografie. KROUTVOR, Josef: Pocta Gustavu Klimtovi. P., Galerie Rudolfinum s. Barev. il., portréty.

Malíř Vladimír Houdek nový laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého. Napsal uživatel čtk,ić Neděle, 02 Prosinec :17 -

AUKČNÍ DEN OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA STOLETÍ. neděle 29. listopadu 2015 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha

jednání Zastupitelstva města Ústí nad Labem

JULIUS MAŘÁK (* ) Inventář osobního fondu

420PEOPLE / Györi Balett / Pražský komorní balet / Tanec Brno dětem

ENCAUSTIC ART- žehličkové malování. Hana Stadlerová

CZ.1.07/1.5.00/ Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT. České výtvarné umění na přelomu 19. a 20. století VY_32_INOVACE_21_05

Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT. Dějepis

JOHANNES SPILBERG ( ): JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA, kolem 1650 olej na plátně 192 x 166,5 cm Vyvolávací cena kč

KVALITA Díky kreativnímu designu, inovačním technologiím a špičkové výrobní kvalitě Noego skvěle naplňuje požadavky dnešní doby.

MgA. Adam Jílek. V pasti olej na plátně / 120x80cm / 2017

strana 2

Aukční katalog č. 44. Aukční síň Procházka s.r.o. ročník XX/2015

Vyšší odborná škola informačních služeb, Praha Institute of Technology, Sligo

ZPRAVODAJ Č. 11/2014. Vážení přátelé slánského muzea,

SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE

6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ

1. Název nadačního fondu: Nadační fond Dům umění. 2. Sídlo nadačního fondu: Na pozorce 1499/2, Praha 9,

(pátek) od 12:30 hod. Malá Strana Přes Valdštejnskou zahradu a palác, okolím Valdštejnského nám. a dalších paláců až po Maltézské nám.

MUO dětem, žákům a studentům

81. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL

Plzeň 2015 vyhlašuje otevřenou výzvu pro umělce: Umělecký residenční pobyt v Kapli Nečtiny. Termín residence: září 2012

80. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL. neděle 27. května 2018, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění

Registr sbírek výtvarného umění a Muzejní autority Připravily: Vlaďka Mazačová Jarmila Podolníková

Zpráva o udržitelnosti projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost

ADOLPH MENZEL (* ) Inventář osobního fondu

Roeland Savery dvorní malíř císaře Rudolfa II.

Ročník VII. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed.

Vyhlášení výsledků soutěže Teendesign

ANIMAČNÍ PROGRAM PRO 1. A 2. STUPEŇ ZŠ, ZUŠ A SŠ K VÝSTAVĚ INVENTURA 2016

ALMA DE LA VERA (* ) Inventář osobního fondu

kolem ,5 x 32,5 cm soukromá sbírka Praha STAV OBRAZU PŘED OPRAVOU ZPRÁVA O RESTAUROVÁNÍ OBRAZU Jedná se o nevelký žánrový výjev.

václav kupka akty

atelier sochařky hany wichterlové

RESTAURÁTORSKÁ ZPRÁVA ARCIDIECÉZNÍ MUZEUM V KROMĚŘÍŽI. Václav Nosecký - Setkání Jáchyma s Annou

Úchvatný svět loutek v Lešné u Valašského Meziříčí

Tisková zpráva Účast na veletrhu designu Maison et Objet, Paříž,

Aukční den. Žofín Slovanský ostrov v neděli 1. prosince 2002 v 11:00 hodin.

Obraz v domácnosti. Pravidla umístění obrazu

stránka 1 z 5 celkem

Muzeum stoleté. Sbíráme Vaše vzpomínky

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU BENEŠOV SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU SVATÉ OBRÁZKY

Grantové projekty a výzkumné záměry pedagogů Katedry dějin umění FF UP

Grantové projekty a výzkumné záměry pedagogů řešené na Univerzitě Palackého v Olomouci (archiv)

Přehled dějin českého umění Desková a nástěnná malba v Čechách v letech (druhý díl fotogalerie)

Tisková zpráva 68. aukce Aukční Galerie Kodl a 103. aukce Aukční síně Vltavín, neděle 6.května 2012-13:00 hodin Palác Žofín - Slovanský ostrov Praha 1, Slovanský ostrov 226 Celkový počet položek: 411 Prodaných položek: 70% Celková dosažená cena: 73.118.901 Kč Pořadatelé Aukčního dne: Aukční Galerie Kodl Aukční síň Vltavín V neděli 6. května 2012 se na pražském Žofíně se uskutečnil již tradiční společný Aukční den. Sběratelům umění bylo nabídnuto 411 uměleckých děl s celkovou dosaženou cenou přes 70 milionů Kč. O největší překvapení aukce se ale postaral naprosto unikátní, monumentální akt od Emila Filly s dosaženou cenou 15,2 milionů Kč, přičemž se jedná o třetí nejdražší Fillovu práci na světě. Druhou nejdražší položkou je Král Lear Josefa Čapka s dosaženou cenou 6,3 miliony Kč, přičemž jde o druhý nejdražší autorův obraz na aukčním trhu. Nejzásadnějším nárůstem se může pochlubit Hynaisův Kristus a Magdalena, který se z vyvolávacích 750 tisíců dostal na částku 4,5 milionu a stal se tak nejvýše vydraženým Hynaisovým obrazem. Brilantní plátno Václava Špály Na Orlici skončilo na mimořádné částce 4,2 milionu. Další rekordy tvoří nejdražší práce Čermákova s 2,9 miliony a Hlinomazova se svými 950 tisíci.

Nejvýznamnější díla Aukčního dne: Emil Filla (1882 1953) Ležící žena olej na plátně, dat. 1932, 98,5 x 139 cm, sign. PN, rám, na rubu razítko z výstavy v Mánesu v roce 1933, na slepém rámu autorovo číslo 26. Naprosto unikátní Fillova svrchovaná malba představuje jeden z nejlepších obrazů v rámci celého jeho vývoje. Srovnatelně kvalitní a významné plátno světového formátu se na trhu s uměním vyskytne pouze zřídka. Snoubí v sobě vrcholnou tvorbu autorova sběratelsky vzácného krátkého až surrealistického období v mistrovsky zvládnutém kontrastu s lomeným pastelovým koloritem, umocňující celkový poetický dojem. Mimořádně uchopené pojetí zasněného aktu oscilující na hranici spánku a bdělého stavu delikátně kloubí jemnost s velice avantgardními odvážnými malířskými prostředky. Dílo získané původně přímo z malířova ateliéru v 70. letech se až doposud nacházelo ve významné pražské sbírce. Jedná se o naprosto zásadní práci nejvyšší galerijní úrovně úzce srovnatelnou s Picassovou tvorbou a postavenou do kontextu s výtvarnými světovými záměry té doby. Dále vystaveno v GVU v Chebu v roce 1967 na výstavě Emila Filly, Ženy. Reprodukováno v publikaci k výstavě Svět Emila Filly z roku 1987 (Galerie hl. města Prahy, 10.9.-15.11.1987, str. 69). Práce bude uvedena v chystaném autorově soupisu díla připravovaném prof. V. Lahodou. Konzultováno a posouzeno prof. T. Vlčkem a prof. J. Zeminou. Přiložena odborná expertiza PhDr. K. Srpa a znalecký posudek PhDr. M. Kodla Položka č. 33 Vyvolávací cena: 9 500 000 Kč Dosažená cena: 15 200 000 Kč Josef Čapek (1887 1945) Král Lear olej na plátně, 65 x 54 cm, sign. LN, rám. Zcela mimořádná ukázka Čapkovy vzácné kubofuturistické malby završující konec dvacátých let a jeho slavný cyklus Chlapů. Špičková scéna dále vyniká i odvážným expresivním koloritem a výjimečnou historií. Velice dynamicky a suverénně zachycuje herce Václava Vydru nejst. (1876-1953), v jehož rodině bylo plátno uchováváno doposud, v legendární roli ztvárněné na prknech Národního divadla. Také tento fakt činí z obrazu vzácný sběratelský unikát, o jehož zapůjčení a

reprodukování v chystané obsáhlé monografii Impulsy futurismu projevila zájem Západočeská galerie v Plzni. Konzultováno a posouzeno PhDr. A. Pomajzlovou, PhD., PhDr. R. Musilem, prof. J. Zeminou a prof. T. Vlčkem, CSc. Přiložena odborná expertiza PhDr. P. Pečínkové, restaurátorská zpráva akad. mal. Z. Grohmanové a akad. mal. Z. Reinerové Položka č. 159 Vyvolávací cena: 3 500 000 Kč Dosažená cena: 6 300 000 Kč Václav Špála (1885 1946) Na Orlici olej na plátně, dat. 1928, 65 x 81 cm, sign. PD, rám, v autorově seznamu uvedeno pod číslem 381, vzadu štítek z výstavy v Českomoravské zemské galerii. Není divu, že tato naprosto unikátní svrchovaná práce prvotřídní galerijní hodnoty pochází z kultovní a vytříbené kolekce právníka, diplomata a předního brněnského sběratele JUDr. Josefa Palivce. Sběratelsky zcela výsadní obraz syntetizuje nejlepší esenciální finesy Špálovy malby tehdy nastupujícího slavného vrcholného modrého období, které dalo vzniknout v roce 1928 jeho klíčovým plátnům. Atraktivitu ještě podtrhuje vkusná dobová autorova adjustace s francouzským štítkem. Konzultováno a posouzeno PhDr. H. Musilovou a prof. T. Vlčkem, CSc. Přiložena odborná expertiza prof. J. Zeminy a znalecký posudek PhDr. M. Kodla Položka č. 49 Vyvolávací cena: 2 800 000 Kč Dosažená cena: 4 200 000 Kč Jakub Schikaneder (1855 1924) Tiché moře olej na plátně, 93,5 x 129 cm, sign. PD, rám. Velkoformátový příklad nezaměnitelné malířské suverenity fascinuje naprosto osobitým a ojedinělým zachycením podvečerní nálady s poutavou hrou světel, stínů, odlesků a jemného koloritu. Velice přitažlivý divácký efekt ještě umocňuje sensitivně vyjádřený filosofický náboj a hloubka autorovy myšlenky, podtržené rafinovanou kompozicí a až snovým efektem. Skvělé plátno galerijní hodnoty s nezvykle pozitivním vyzněním pochází z vyzrálého období okolo roku 1920. Konzultováno a posouzeno prof. J. Zeminou a prof. R. Prahlem, CSc. Přiložena odborná

expertiza prof. T. Vlčka, CSc. (citace:...uvedené dílo je skutečným chef d oeuvrem Schikanederovy malířské tvorby, dosahuje maximálního účinku minimálními prostředky, jednoduchou kompozicí, suchou malbou rozptýlené barvy v rozměrné ploše obrazu. Dílo je možné považovat za jedno z nejšťastnějších vykročení malby počátku 20. století směrem k novým koncepcím malby poloviny 20. století, které spojily minimalizovanou skladbu obrazu s tématem světla rozptýleného v ploše obrazu tak, jak to například představují díla amerického malíře Marka Rothka... ) Položka č. 27 Vyvolávací cena: 2 500 000 Kč Dosažená cena: 4 600 000 Kč Vojtěch Hynais (1854 1925) Kristus a Magdalena olej na plátně, dat. 1889, 80 x 80 cm, sign. LD, rám, provedena rentoaláž. Na rubu přípis 1913 Anna Hynais. Štítek: Majetek autora, razítko pařížské dílny. Vzácně se vyskytující Hynaisova velice uvolněná brilantně zvládnutá, procítěná malba vyzařující mimořádnou hloubku námětu v kombinaci s mistrovským, moderně cítěným krajinářským provedením. Vysokou sběratelskou hodnotu ještě umocňuje vynikající původ z významné pražské sbírky, originální dobová adjustace a skutečnost, že dílo bylo publikováno v monografii V. Šumana (Viktor Šuman, Vojtěch Hynais, Edice J.U.V., Praha 1925, str. 12-13) a je uvedeno pod názvem Noli me tangere v Tomanově slovníku. Konzultováno a posouzeno prof. T. Vlčkem, CSc., PhDr. Š. Leubnerovou a prof. R. Prahlem, CSc. Přiložena odborná expertiza PhDr. N. Blažíčkové-Horové Položka č. 41 Vyvolávací cena: 750 000 Kč Dosažená cena: 4 500 000 Kč

Galerie Kodl a Aukční síň Vltavín patří mezi nejvýznamnější české aukční síně s dlouholetou tradicí. Galerie Kodl na českém trhu po šest let držela absolutní aukční rekord za Zlaté rybičky od Emila Filly, které se v roce 2000 na její aukci odkleply za 7,3 miliónu Kč. Před pěti lety tato aukční síň vydražila dílo Jindřicha Štyrského Krajina v oblacích za neuvěřitelných 10,25 miliónů Kč a na předloňské jarní aukci padl další aukční rekord, když bylo vydraženo plátno Zbytek noci malířky TOYEN za 13, 2 milionů Kč a stalo se tak druhým nejdráže prodaným obrazem této autorky jak na českých, tak na i na světových aukcích. O největší překvapení poslední jarní aukce se ale postarala naprosto unikátní, monumentální malba od Josefa Čapka Neděle s dosaženou cenou 4,7 milionů Kč, která se tak stala nejdráže vydraženým obrazem tohoto autora. Na nejvyšší příčky v prestižním žebříčku dosáhla také vzácná práce Františka Janouška Milosrdný Samaritán, jejíž cena se vyšplhala až na skvělých 3,3 milionů Kč a představuje tak nejvýše vydražené Janouškovo plátno. Bez pochyby raritou byl potom velkoformátový olej Kamila Lhotáka Z Paříže s dosaženou cenou 2,6 milionů Kč, který tvořil třetí rekord jarní aukce. V minulé aukci, tzn. na podzim, padlo hned několik rekordních prodejů. O největší překvapení aukce se postaralo naprosto unikátní, monumentální zátiší od Emila Filly s dosaženou cenou 12 milionů Kč, přičemž se jedná o nejdražší dílo loňského roku, nejdražší Fillovu práci z meziválečného období a zároveň jde o 4. nejdražší mistrův obraz na světě. Druhou nejdražší položkou byl Černý pierot Jindřicha Štyrského s dosaženou cenou 10,4 miliony Kč, přičemž jde o druhý nejdražší autorův obraz na aukčním trhu. Na nejvyšší příčky v prestižním žebříčku dosáhla také vzácná práce Jakuba Schikanedera Staropražské nokturno, jehož cena se vyšplhala až na skvělých 5,8 milionů Kč, a Velká Iviška Mikuláše Medka, která se stala historicky nejvýše vydraženým Medkovým obrazem s cenou 2,5 milionů Kč.