Aukční poplatky a zvyklosti v Londýně, Vitrínka VIII, 1931, s. 286.



Podobné dokumenty
SEZNAM VYOBRAZENÍ V TEXTU A ODKAZ NA JEJICH PŮVOD

JULIUS EDVARD MAŘÁK. Personální bibliografie Z LITERATURY O JULIU EDVARDU MAŘÁKOVI. Knihy, souborná díla

FRANTIŠEK MACHÁČEK (* ) Inventář osobního fondu

JAKUB SCHIKANEDER. Personální bibliografie

III. PRIMÁRNÍ UMĚLECKÝ TRH V PRAZE

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE ARNOŠT HOFBAUER (* ) Inventář osobního fondu

OBSAH. Seznam zkratek Předmluva Obecná část

100 let sdružení českých umělců grafiků Hollar

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE FRANTIŠEK TAVÍK ŠIMON (* ) Inventář osobního fondu

Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea

List1. ročník IX - XI ročník XI - XIII ročník XIV-XVI ročník XVII-XIX

OBSAH CELKOVÉ POŘADÍ VÝPRAV... STRANA 4 VODOHOSPODÁŘSKÝ DUATLON MUŽI... STRANA 6 VODOHOSPODÁŘSKÝ DUATLON ŽENY... STRANA 8

Obrázek I: Víceúčelové automaty na jízdenky ve stanicích hamburského metra a jednotné symboly systému HVV Zdroj: hvv.de

F O T O D O K U M E N T A C E

Činnost Sekce dějin farmacie ČFS. Vědecká konference farmacie včera a dnes, Kuks - Dvůr Králové nad Labem

HUGO BOETTINGER (* ) Inventář osobního fondu

Seznam periodik Knihovna Pražské konzervatoře

JOSEF TULKA (* ) Inventář osobního fondu

N á v r h ZÁKON. ze dne

LADISLAV J. WEBER (* ) Inventář osobního fondu

Příloha č. 2 : Zápis z 6. výborové schůze ze dne Kniha protokolů valných hromad a schůzí výborů Klubu českých turistů / zmínka o Časopise

Mezinárodní právo soukromé evropských zemí

ÚŘAD PRO OCHRANU HOSPODÁŘSKÉ SOUTĚŽE ROZHODNUTÍ

SEZNAM PŘÍLOH Příloha A1 nevyplněné dotazníky Příloha A1, LIST I

Vítězové jednotlivých turnajů

Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea. Zákrejs Vladimír

VÁCLAV NEBESKÝ (* ) Inventář osobního fondu

IV. AUKČNÍ DOMY V PRAZE

Částka 82. ZÁKON ze dne 14. června 2012, kterým se mění zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony

ADOLF ZAHEL (* ) Inventář osobního fondu

E ŽIVOTA PŘÁT L - v(lf,. Náčrty rozjímání pro kněze ze života světců - vzorů kněží. ,.fam non dicam vos servos... vos autem dixi amicos.«(jo 15, 15.

JINDŘICH FÜRST (* ) Inventář osobního fondu

VOJTĚCH PREISSIG. Personální bibliografie Z DÍLA VOJTĚCHA PREISSIGA. Knihy

TABULKA č do té doby největší bosensko- né předměty z Bosny a Hercegoviny 1901 Vánoční výstava a tržnice řemeslných výrobků

Usnesení ze ZM Chrastava dne 20. října 2008

Zápis ze ZM Chrastava dne 20. října 2008

ČENĚK GUDERA (* ) Inventář osobního fondu

Misál. (ukázka dobového tisku z počátku 18. století) Příloha Budišovského zpravodaje č. 2/2006

Malířstv. řství 19. století. zimní semestr 2012

Archiv Národní galerie v Praze

Starosta. 1. mimořádné zasedání Zastupitelstva Městského obvodu Liberec - Vratislavice n.n

78. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL. neděle 28. květen 2017, 12 hodin Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění

Vyobrazení. 1. Mikoláš Aleš: Dva poutníci přicházející do Prahy, pravděpodobně 1869, kresba perem tuší

MINKA PODHAJSKÁ (* ) Inventář osobního fondu

Přílohy. Obrazová příloha č. 1 : Chad Hurley. Zdroj :

Vy ší odborná škola informačních služeb. Sbírkotvorná činnost Vojenského historického ústavu Praha v letech

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE KAREL ŠPILLAR (* ) Inventář osobního fondu

VÁCLAV KNOTEK (* ) Inventář osobního fondu

PAMÁTNÍK NÁRODNÍHO PÍSEMNICTVÍ

Topografický výzkum exteriérových skleněných mozaik v ČR - odborná mapa se zaměřením na jejich výskyt a poškození

VILÍM AMORT (* ) Inventář osobního fondu

Kategorie = nejmladší žáci I. Vagner Karel 2001 Pacov

FRANTIŠEK TOPIČ (* ) Inventář osobního fondu

PŘÍLOHA A. METODA NEJMENŠÍCH ČTVERCŮ PRODEJ BYTŮ. Příloha A. Metoda nejmenších čtverců Prodej bytů

Vážení sběratelé umění a příznivci naší galerie,

Usnesení ze ZM Chrastava dne

JOSEF SYROVÝ (* ) Inventář osobního fondu

Usnesení ze ZM Chrastava dne

Slečna Helena Dvořáková POHLEDY

VYHLÁŠKA. č. 12/2005 Sb., o podmínkách uznání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných zahraničními školami

Bouček, Jaroslav, ČČHiždiáda Jana Slavíka /Jaroslav Bouček. Zpravodaj Historického klubu 14, č , s

VĚSTNÍK MINISTERSTVA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ. OBSAH. 3. Dodatek č. 15 ke Směrnici MŽP č. 6/2010 o poskytování

Fond Bedřich Piskač. Inventář

Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea. Živanský Bohdan, Dr.

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE ANTONÍN SCHAUER (* )

AUKČNÍ DEN Výsledky vydražených děl ze dne Položka Příjmeni autora Jméno autora Název Cena dosažená 1 Filla Emil Zápas Kč 2 Chaba

PAUL HINDEMITH A ČESKÉ ZEMĚ. PhDr. Lenka Přibylová, Ph.D.

ŽIVOT KRISTA PÁNA PODLE ČTYŘ EVANGELIÍ

MIRKO ZEMAN Inventář osobního fondu

USNESENÍ ZE 16. ZASEDÁNÍ RADY MĚSTA LIBEREC, KONANÉHO DNE

FRANTIŠEK DVOŘÁK POZŮSTALOST :00

CZ.1.07/1.5.00/ Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT. České výtvarné umění na přelomu 19. a 20. století VY_32_INOVACE_21_05

VIKTOR OLIVA (* ) Inventář osobního fondu

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE VÁCLAV VILÉM ŠTECH (* ) Inventář osobního fondu

Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT. Dějepis

Obsah I. ČÁST: ÚVODNÍ A SPOLEČNÉ VÝKLADY I.1 kapitola: Historický exkurs... 1

Kultura v 2. polovině 19. století

Metodický postup. k realizaci objednávky k rámcové smlouvě centrálního nákupu uzavřené s jedním dodavatelem

Knihovna stav k

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/

SEZNAM NEDOSTATEČNĚ ZAPSANÝCH OSOB V KATASRU NEMOVITOSTÍ K Parcela -

PROPOZICE 46. ROČNÍKU BĚHU ČESKÝM ÚDOLÍM. Podzimní lyžařský přespolák. 8. ročník memoriálu Oldřicha Kroupy. Lyžařský klub USK CS Plzeň

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE AUGUSTA NEKOLOVÁ-JAREŠOVÁ (* ) Inventář osobního fondu

VIKTOR BARVITIUS (* ) Inventář osobního fondu

PROPOZICE 43. ROČNÍKU BĚHU ČESKÝM ÚDOLÍM. Podzimní lyžařský přespolák. 5. ročník memoriálu Oldřicha Kroupy. Lyžařský klub USK CS Plzeň

AUKČNÍ DEN Výsledky vydražených děl ze dne

22. Obálka sbírky Faeton (1989), samizdatové vydání, ČSDS, Scheinfeld. 23. Obálka sbírky Zápisy omega (1991), bibliofilský tisk, České Budějovice.

MILOŠ JIRÁNEK (* ) Inventář osobního fondu

Část třetí. Činnost veřejné správy

JOSEF PEKÁREK (* ) Inventář osobního fondu

SDH Kamenná - vedení sboru p ed rokem 1989 Funkce edseda místop edseda velitel zástupce velitele jednatel pokladník zbrojí

Frangois Fejta. Rekviem za mrtvou říši. o zkáze Rakouska-Uherska. ... l'

Erbovní sešity

Obsah. II. Povaha dějin filosofie III. Jak studovat dějiny filosofie IV. Antická filosofie... 22

FRANTIŠEK KAVÁN. Personální bibliografie

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE JIŘÍ JELÍNEK (* ) Inventář osobního fondu

Vilová čtvrť Baba. Markéta Vyhnánková

Jarmark způsob vypořádání - 12 tříd + školní družina - poděkování

ZDENKA BRAUNEROVÁ. Personální bibliografie. František Bílek a jeho dílo. P., Mánes l sv. (nestr.). Obr. příl.

Aukční den. Žofín Slovanský ostrov neděle :00 hodin. Obrazy, kresby

Transkript:

Primární literatura Obsahuje texty, které ohlašují či bezprostředně reagují na soudobé výstavy, prodeje a aukce výtvarného umění, případně reprodukují dobové názory na sběratelství a obchod s výtvarným uměním. Pokud se podařilo určit jejich autora, jsou řazeny dle jeho příjmení a křestního jména (a dále dle data vydání). Jestliže zůstalo autorství skryto za nerozluštěnou redakční šifrou, je text zařazen dle šifry, v případě, že je stať zcela anonymní, tak pod prvním slovem názvu. I. Brunnerova aukce v Praze, Tribuna filatelistů VIII, 1928, s. 26 27. Artaria & Co ve Vídni likviduje, Hollar IX, 1933, s. 44. Aukce zařízení zámku v Průhonicích, Umění X, 1937, s. 247 249. Aukci v domě umělců, Drobné umění III, 1922, s. 46. Aukční poplatky a zvyklosti v Londýně, Vitrínka VIII, 1931, s. 286. B. Blý, Umělecký trh, Volné směry XXI, 1921, s. 34 35. B. Blý, Umělecký trh, Volné směry XXI, 1921, s. 80. B. Blý, Veřejná aukce, Volné směry XXI, 1921, s. 80. Baf. [F. A. Borovský], Naše dražby, Drobné umění. Výtvarné snahy IV, 1923, č. 1., s. 71. Otto Benesch, Rembrant. Pantheon. Monatsschrift für Freunde und Sammler der Kunst, 1934, Heft III., s. 24. L. E. Berka, Aventinská výstava nové české fotografie, Rozpravy Aventina V, 1929 1930, s. 434 435. Berlin. Kunstauktionen Berlin, Der Kunstwanderer XII, 1930 1931, s. 116 117. Bibliotheca Pálffyana, Vitrinka III, 1925 1926, s. 197 198. Budilova aukční síň zahajuje, Sběratel VII, 1936, s. 61. Josef Cibulka, České antipendium Figdorovy sbírky, Umění III, 1930, s. 187 190. JC [Josef Cibulka], Dražba sbírky Dra Alberta Figdora, Umění III, 1930, s. 192 193. Collection du Comte Pálffy, Vitrinka II, 1924 1925, s. 19. Josef Čapek, Tedy krise, Život XIV, 1935 1936, s. 12. Der neuentdeckte Hieronymus Bosch, Der Kunstwanderer VII, 1925 1926, s. 378 379. Dodatek k soupisu prodejných grafických listů členů S.Č.U.G. Hollar, Hollar VII, 1930 1931, s. 42. Antonín Dolenský, Dílo Václava Hollara, in: Umělecká aukční síň Z. Jeřábka 115. aukce obrazů českých (Čermák, Honsa, Jansa, Mařák, Mucha, Preisler, Úprka, Waldhauser a j.) a starých mistrů, grafiky (Švabinský, Šimon, Mařák a j. a sbírka Hollarových rytin), knih starožit. a rukopisů, skla, porculánu míšeňského a sevreského, nábytku, lustrů, hodin, různých starožitností a perských koberců z pozůstalosti a různého majetku, aukce 1. 4.10.1935, Praha, s. 1 2. Antonín Dolenský, Dílo Václava Hollara, in: Umělecká aukční síň Z. Jeřábka, 116. aukce obrazů českých (Brožík, Honsa, Chittussi, Jansa, Kalvoda, Knüpfer, Piepenhagen, Quast, Úprka, Waldhauser a j.) a starých mistrů, grafiky (Švabinský, Šimon a j. a sbírka Hollarových rytin II. část), knih starožit., skla, porculánu míšeňského a sevreského, nábytku, lustrů, hodin, různých starožitností a různého majetku, aukce 5. 8. 11. 1935, Praha, s. 1 2. Došlé katalogy, Vitrinka VIII, 1931, s. 88. Došlé katalogy antikvariátů, Vitrinka IX, 1932, s. 85. 244

Dražba pozůstalosti K. Dostála Lutinova, Vitrinka III, 1925 1926, s. 163 164. Dražba sbírky známého pražského sběratele P. Vondörfera, Výtvarné snahy VII, 1926, s. 163. Dražba první části sbírky Figdorovy, Umění III, 1930, s. 428. Dražba zámeckého vybavení, Národní politika LIV, 1936, č. 289, 21. 10., s. 12. Vilém Dvořák, Výstava Augustina Piepenhagena, Volné směry XIX, 1918, s. 113 114. ev, Dražba na zámku v Čechách, Lidové noviny XXXII, 1924, č. 7, 5. 1. 1924, s. 3. F. K., Aukce první části sbírky Dra Alberta Figdora, Památky archeologické. Svazek Historie XXXVII, 1931, s. 79 80. F. K., Aukce sbírky MUDra. A. Engelbrechta, Památky archeologické. Svazek Historie XXXVII, 1931, s. 80. F. K., Aukce sbírky vrch. řed. Apolla Růžičky, Památky archeologické. Svazek Historie XXXVII, 1931, s. 80. Hugo Feigl, O obchodnících s uměním, Život XIV, 1935 1936, s. 24. Hugo Feigl, O sběratelích a sběratelství, Život XIV, 1935 1936, s. 139. Emil Filla, Patero přikázání, Volné směry XXX, 1933 1934, s. 126. Hana Frankensteinová, Výstava Jos. Navrátila v galerii Dra Feigla, Volné směry XXIX, 1932, s. 66. František Topič, Hollar XVII, 1941, s. 27. Galerie Evropa, Umění IV, 1931, s. 341. František Xaver Harlas, Výtvarné umění, Topičův sborník I, 1913 1914, s. 354. František Xaver Harlas, Jednota výtvarných umělců výtvarných v Praze, in: 36. výstava JVU na paměť jejího založení (kat. výst.), [Praha 1932], nepag. Hn. [Karel V. Herain], Osud paláců, zámků a klášterů, Topičův sborník VI, 1918 1919, s. 526 527 Hn. [Karel V. Herain], Starožitnosti, Topičův sborník VI, 1918 1919, s. 142 143. Hn. [Karel V. Herain], Zákonná ochrana památek, Topičův sborník VI, 1918 1919, s. 188. HN. [Karel V. Herain], Sbírka českých porculánových figurek, Topičův sborník VI, 1918 1919, s. 284 HN. [Karel V. Herain], Sbírka českého skla, Topičův sborník VIII, 1920, s. 92. Karel V. Herain, Umělecko průmyslové oddělení Topičova závodu, Topičův sborník VIII, 1920 1921, s. 134 135. Hn. [Karel V. Herain], Dražba pozůstalosti Prof. Josefa Maudra, Topičův sborník VIII, 1920 1921, s. 237. Hn. [Karel V. Herain], Pozůstalost Prof. Josefa Maudra, Topičův sborník VIII, 1920 1921, s. 375 376. Hn. [Karel V. Herain], Ústřední dražebna v Praze, Topičův sborník VIII, 1920 1921, s. 378 379. Hn. [Karel V. Herain], Luxusní daň a umělecký průmysl, Drobné umění II, 1921, s. 85. Karel V. Herain, Nová žeň v československém uměleckém průmyslu, Topičův sborník IX, 1921 1922, s. 9, 133 134. Karel V. Herain, Umělecké a vědecké sbírky + biskupa Dra Antonína Podlahy, Umění VI, 1933, s. 166. Hollarovy rytiny, Sběratel VII, 1936, s. 6. Otakar Hurych, Stálou prodejnou výstavu otevřel spolek v. u. Mánes, Veraikon XIV, Praha 1928, s. 95. 245

Informace, Volné směry XXXII, 1936, s. 44. Insolvence Cyrila Zbořila, Lidové noviny, XXXVII, 1929, č. 8, ze dne 5. 1. 1929, s. 2 3. J. K., V Národním museu v Praze, Volné směry XXVIII, 1930 1931, s. 70. Pavel Janák, Dům uměleckoprůmyslové školy na výstavě v Brně 1928, Styl VIII, 1927 1928, s. 167 174. Václav Janka, Pestré zprávy z antikvariátů, Vitrinka I, 1923 1924 s. 98. Jarní výstava kytek v Aventinu, Rozpravy Aventina V, 1929 1930, s. 310. Jedna větší aukce v Praze, Sběratel VII, 1936, s. 38. Ještě pražské umělecké výstavnictví, Život XIV, 1935 1936, s. 140 141. Jubileum u Jeřábků, Sběratel V, 1934, s. 37. Kar. Ulm., Z pražských aukčních síní. Müllerův salon, Tribuna X, 8. 5. 1928, s. 5. Jiří Karásek ze Lvovic, Kulturní význam sběratelství na venkově, in: Umělecká aukční síň Z. Jeřábka, 103. Aukce obrazů českých a starých holand. mistrů, grafiky z různého majetku a knih starožitných, rukopisů, skla, porculánu, lustrů, nábytku, hodin a různých starožitností ze sbírek pana kom. rady Milána Ponce, aukce 8. 12. 9. 1934, Praha, s. 1 2. Jiří Karásek ze Lvovic, Novoroční aukční feuilleton, in: Umělecká aukční síň Z. Jeřábka, 107. aukce obrazů českých (Březina, Kalvoda, A. Mánes, Orlík, Quast, Úprka a j.) a starých holand. mistrů, grafiky (Braunerová, Kremlička, Orlík, Stretti, Šimon, Skramlík, Švabinský a j.) knih starožitných a rukopisů, skla, porculánu, nábytku, lustrů, hodin a růz. starožitností z různého majetku, aukce 22. 25. ledna 1935, Praha, s. 1. Jiří Karásek ze Lvovic, Demokratisace aukcí, in: Umělecká aukční síň Z. Jeřábka, 108. aukce obrazů českých (Blažíček, Lolek, Mašek, Marold, Quast, Panuška, Piepenhagen a j.) a starých holand. mistrů, grafiky (Braunerová, Kremlička, Šimon, Švabinský a j.), knih starožitných a rukopisů, skla, porculánu, nábytku, lustrů, hodin a růz. starožitností z různého majetku, aukce 21. 25. 2. 1935, Praha, s. 1 2. Jiří Karásek ze Lvovic, Zásluhy aukcí o umělecký majetek, in: Umělecká aukční síň Z. Jeřábka, 114. aukce obrazů českých (Bukovac, Čermák, Honsa, Kalvoda, Josef Mánes, Šetelík, Švabinský, Váchal a j.) a starých holand. mistrů, grafiky (Holar, Lieberman, Stretti, Šimon, Švabinský, Váchal, Vondrouš, Thoma a j.), knih starožit. a rukopisů, skla, porculánu, nábytku, lustrů, hodin, různých starožitností a perských koberců z různého majetku, aukce 3. 6. 9. 1935, Praha, s. 1 2. Jiří Karásek ze Lvovic, Výzva ke sbírání, in: Umělecká aukční síň Z. Jeřábka, 118. aukce obrazů českých (Boettinger, Knüpfer, Quast, Radimský, Ullik a j.) a starých mistrů, grafiky (Švabinský, Šimon a j. a sbírka 90. Hollarových rytin IV. část), knih starožit. a rukopisů, skla, porculánu míšeňského, nábytku, lustrů, hodin, růz. starožitností a koberců z různého majetku, aukce 15. 18. 1. 1936, Praha, s. 1 2. Jiří Karásek ze Lvovic, Aukční zákulisí, in: Umělecká aukční síň Z. Jeřábka. 122. aukce obrazů českých (Aleš, Brandl, Kalvoda, Machek, Mánesová, Marold, Mucha, Piepenhagen, Preisler, Úprka a j.) a cizích mistrů (Lenbach), grafiky, knih starožit. a rukopisů, skla, porculánu míšeňského, nábytku, lustrů, hodin, růz. starožitností a perských koberců z majetku pí Eugenie Heidlerové-Kaufmannové a jiných, aukce 26. 29. 5. 1936, Praha, s. 1 3. Jiří Karásek ze Lvovic, Aukční rozjímání, in: Umělecká aukční síň Z. Jeřábka, 129. aukce obrazů českých (Aleš, Bottinger, Brožík, Hudeček, Jenewein, Lolek, Navrátil, Orlík, Piepenhagen, Schikaneder, Skramlík, Šetelík, Švabinský, Ullmann, Úprka a j.) a starých mistrů, grafiky (japon. dřevoryty, Hollar, Kašpar, Švabinský, Zrzavý a j.), knih, skla, porculánu, nábytku, lustrů, hodin, 246

různých starožitností a perských koberců z pozůstalosti a z různého majetku, aukce 23. 27. 1. 1937, Praha, s. 1 2. Jiří Karásek ze Lvovic, Aukční katalogy, in: Umělecká aukční síň Z. Jeřábka, 130. aukce obrazů českých (Aleš, Böttinger, Brožík, Honsa, Jenewein, Kaván, Kalvoda, Marold, Mrkvička, Piepenhagen, Schikaneder, Šetelík, Úprka a j.) a starých mistrů, grafiky (japon. dřevoryty, Čapek, Hollar, Šimon, Švabinský, Zrzavý a j.), knih, skla, porculánu, nábytku, lustrů, hodin, různých starožitností a perských koberců z pozůstalosti a různého majetku, aukce 24. 27. 2. 1937, Praha, s. 1 2. Jiří Karásek ze Lvovic, Doba drobného sběratelství, in: Umělecká aukční síň Z. Jeřábka. 131. aukce obrazů českých (Aleš, Boetinger, Kalvoda, Kašpar, Marold, Mařák, Pirner, Quast, Schwaiger, Šetelík, Úprka, Waldhauser a j.) grafiky (Callot, Daumier, Goya, Hollar, Sadeler), knih, skla, porculánu, nábytku, lustrů, hodin, řezeb, plastik, (F. Úprka), růz. starožitností a perských koberců zbytek pozůstalosti akad. malíře Al. Kalvody ze zámku Běhařova a j. majetku, aukce 11. 5. 14. 5. 1937, Praha, s. 1 2. Jiří Karásek ze Lvovic, Blednoucí stíny, in: Jeřábek. Aukční věstník, r. XV., č. 1. Aukce 150. Obrazy českých malířů (Bém, Blažíček, Brožík, Čermák, Havránek, Kalvoda, Kroupa, Lolek, Piepenhagen, Quast, Slavíček, Úprka, Ženíšek a m. j.), grafiky (Hollar a j.), plastik (Myslbek), starých knih, skla, porculánu (sbírka pražských figur a koflíků), nábytku, lustrů, hodin, různých starožitností a perských koberců z různého majetku. Knihy z pozůstalosti p. Dra Táborského z Mor. Ostravy, aukce 24. 27. 1. 1939, Praha, s. 1 2. Karáskova galerie v Tyršově domě v Praze, Topičův sborník XII, 1924 1925, s. 429 430. Karáskova galerie v Tyršově domě, Sběratel V, 1934, s. 6. Karáskova galerie v Tyršově domě, Výtvarné snahy X, 1928 1929, s. 191. Karáskova galerie, Dílo XVIII, 1924 1925, s. 60 61. Karel Jan Rubeš, Umění VIII, 1935, s. 194. Když se neprodává, tak se půjčuje, Sběratel III, 1932, č. 7, s. 5. F. Koc, Pražské umělecké aukce, Tribuna VIII, 1928, ze dne 21. 2. 1928, s. 5. Jaroslav Kolman Cassius, Proč jsem českým umělcem, Dílo XXIII,1931, s. 224 226. Jaroslav Kolman Cassius, Anketa, Dílo XXV, 1933 1934, s. 68. C. [Jaroslav Kolman Cassius], 122. aukce v umělecké síni Z. Jeřábka z majetku paní Eugenie Heidlerové Kaufmannové, Dílo XXVII, 1935 1936, s. 162 163. C. [Jaroslav Kolman Cassius], Jarmil Krecar. Hledání včerejšího dne, Dílo XXVII, 1935 1936, s. 188. Karel Koval, Úvodní text k aukčnímu katalogu, in: Umělecká aukční síň V. Hořejš pořádá v Topičově salonu aukci Topičovy galerie a soukromé sbírky F. Topiče, M. Topičové, aukce 1. 3. 12. 1936, Praha, nepag. F. K. [František Kovárna], Nový umělecký obchod v Praze, Pražské noviny CCLIV, 1933, č. 100, 28. 4. 1933, s. 4. F. K. [František Kovárna], Umělecký trh, Pražské noviny CCLVIII, 1937, č. 213, 12. 9. 1937, s. 5. Roman Kräussl, Art Price Indicies, in: Clare McAndrew (ed.), Fine Art and High Finance, New York, 2010, s. 63 86. Jarmil Krecar, Předmluva aukčního katalogu. Umělecká a aukční síň Z. Jeřábka. LIX. aukce obrazů (Bedř. Havránek, A. Hudeček, Obrovský, Pirner, Quast, Věšín), grafiky, knih a rukopisů, skla, porculánu, sbírky zbraní, nábytku, hodin, lustrů, perských koberců z majetku mistra J. Kubelíka, dále z pozůstalosti pražského sběratele a j. majetku, aukce 10. 12. 6. 1930, Praha, s. 3 4. 247

Kr. [Jarmil Krecar], Český cín, in: Jeřábek. Aukční věstník, r. XV., č. 3. Aukce 152. Obrazy českých malířů (Blažíček, Brožík, Grund, Havránek, Hudeček, Král, Lolek, Mařák, Pirner, Piepenhagen, Skramlík a m. j.) a starých mistrů, grafiky (Hollar a j.), knih starých a rukopisů, skla, porculánu, nábytku, lustrů, hodin, různých starožitností a perských koberců z různého majetku. Knihy část. z pozůstalosti p. Dra Táborského z Mor. Ostravy, aukce 3. 6. 4. 1939, Praha, s. 1 2. Jarmil Krecar, Kamenina ze Staré Role, in: Umělecká aukční síň Z. Jeřábka, 144. aukce obrazů českých (Aleš, Brandl, Bukovac, Jakub, Kašpar, Kremlička, Mařák, Navrátil, Němejc, Piepenhagen, Pirner, Preisler, Švabinský, Ženíšek, a j.), grafiky (Hollar, Justitz, Švabinský) star. knih a rukopisů, skla, cínu, porculánu, nábytku, lustrů, hodin, různých starožitností a perských koberců z pozůstalosti p. JUDr, A. Táborského z Mor. Ostravy a z růz. majetku, aukce 27. 7. 1. 8. 1938, Praha, s. 2 3. Jan Kroupa, IV. aukce Krasoumné jednoty, Český sběratel II, Praha 1914, s. 8. Kunst- und Auktionshaus Slatner, Der Kunstwanderer VII, 1925 1926, s. 423. J. Loriš, Nová výstavní síň, Umění XIII, 1940 1941, s. 426. Karel Boromejský Mádl, Před aukcí, Národní listy LV, 1915, č. 281, 10. 10. 1915, s. 4. Jiří Mahen, Byt či nebyt, Dílo XXVI, 1935, s. 90. Jiří Machalický, heslo Hollar, SČUG Hollar, in: Anděla Horová (ed.), Nová encyklopedie českého výtvarného umění I., Praha 1995, s. 275 276. jrm. [J. R. Marek], Šedesátiny Karla Chaury, Národní listy LXIX,1929, č. 301, 3. 11. 1929, s. 5. Bohumil Markalous, Výstava obrazů ze zámku hronovského a myslibořického, Lidové noviny XXIX, 1921, č. 342, 12. 7. 1921, s. 9. Bm [Bohumil], Markalous, K dražbě obrazů z Moravy, Lidové noviny XXIX, 1921, č. 610, 6. 12. 1921, s. 7. Karel Marušák, Šlechta, velkostatek a pozemková reforma, Brno 1919. Anna Masaryková, Rubešova galerie, Volné směry XXXIV, 1938, s. 206. Antonín Matějček, Umění a veřejnost. Předneseno v Čs. rozhlasu 13. listopadu 1934. Umění VIII, 1935, s. 259 261. František Matějka, Deset let Syndikátu výtvarných umělců, Dílo XXII, 1930, s. 26 30. Jaroslav Mathon, Zlomek bývalé šternberské obrazárny v museu města Prostějova, Ročenka Národopisného a průmyslového musea města Prostějova na Hané XI, 1934, s. 32 63. Mezinárodní aukční síň se stěhuje, Sběratel VII, 1936, s. 39. Otakar Mrkvička, Výstava S.V.U. Mánes, Musaion V, 1929 1930, s. 47 48. Otakar Mrkvička, Výtvarníci Umělecké besedy, Musaion V, 1929 1930, s. 70 71. zm. [Zdenka Münzerová], Dražba v Maison antique v Praze, Tribuna X, 1928, 2. 10. 1928, s. 5. Nadace pro sochaře, Výtvarné snahy VIII, 1926 1927, s. 295. Nákupy našeho státu v dražbách vídeňské sbírky Figdorovy, Umění IV, 1931, s. 178. Něco z předvánočního ruchu, Sběratel VII, 1936, č. 1, s. 5. Nejstarší drážďanský obchod s uměleckými předměty, Umění VII, 1934, s. 405. Nejstarší mapa Moravy, Sběratel VIII, 1937, s. 30. Luděk Novák, Počátky Jednoty umělců výtvarných, in: 36. výstava JVU na paměť jejího založení (kat. výst.), [Praha 1932], nepag. 248

Nvk. [Arthur Novák], Jarmil Krecar, Hledání včerejšího dne, Hollar XII, 1936, s. 176 178. Nvk. [Arthur Novák], Jarmil Krecar, Nejnovější zprávy z minulého století, Hollar XIII, 1937, s. 148. Nové obchodní místnosti Svazu československého díla v Praze, Výtvarné snahy IX, 1927 1928, příloha Zprávy Svazu československého díla, listopad 1927, s. 9. Noví čeští primitivové v soukromé sbírce pražské, Národní listy LXVII, 1927, 5. 4. 1927, s. 9. Antonín Novotný, Zvláštnosti pražského uměleckého trhu, Tribuna X, 1928, 6. 3. 1928, s. 5. Antonín Novotný, Dražba průhonických sbírek, Tribuna X,1928, 22. 5. 1928, s. 5. Antonín Novotný, Prvá dražba uměleckého salonu Müllerova, Tribuna X, 1928, 4. 12. 1928, s. 5. Aný [Antonín Novotný], Návštěva u M. Müllera, Národní listy LXIX,1929, č. 128, 9. 5. 1929, s. 5. Kamil Novotný, Ochrana památek, Časopis Společnosti přátel starožitností českých v Praze XXVII, 1919, s. 62 63. Kamil Novotný, Půjčované umění, Volné směry XXX, 1934, s. 190 191. Kamil Novotný, Z projevu jednatele S.V.U. Mánes Kamila Novotného při zahájení členské výstavy 19. 10. 1933. Volné směry XXX, 1934, s. 163. Otakar Novotný, Budova Mánes, Rozpravy Aventina VI, 1930 1931, s. 5 6. Otakar Novotný, Křížová cesta za vlastní výstavní budovou, Volné směry XX, 1919 1920, s. 33 36. Vladimír Novotný, Galerie Dr. Feigla, Volné směry XXVIII, 1930 1931, s. 146. Vladimír Novotný, Heythumova galerie, Volné směry XXVIII, 1930 1931, s. 146 147. Vladimír Novotný, Nosticovská galerie, Volné směry XXVIII, 1930 1931, s. 71. Vladimír Novotný, Renoirova výstava, Volné směry XXVIII, 1930 1931, s. 145 146. Vladimír Novotný, Umělecký trh, Volné směry XXVIII, 1930 1931, s. 71. Nový časopis umělecký, Rozpravy Aventina IV, 1928 1929, s. 9. O výsledku Hlouchovy aukce v Berlíně, Umění IV, 1931, s. 339. Obchodní podniky Syndikátu výtvarných umělců československých v Praze, Veraikon XII, 1926, s. 54. Obrazy z prodejny Aventinské mansardy, Rozpravy Aventina III, 1927 1928, s. 79 80. Josef Opitz, Vzácný objev české gotické plastiky, Umění VIII, 1935, s. 196 198. Jan Opolský, Zpěv o sběratelích, in: Umělecká aukční síň Z. Jeřábka 125. jubilejní aukce obrazů českých (Aleš, Kandler, Lolek, Mařák, Navrátil, Piepenhagen, Ullmann, Úprka, Waldhauser a j.) a starých mistrů, grafiky (Orlík, Stretti Z., Šimon a j.) a starých rytin, knih, skla, porculánu, nábytku, lustrů, hodin, různých starožitností a perských koberců z různého majetku, aukce 8. 11. 9. 1936, Praha 1936, s. 3 5. Jan Opolský, Kantáta sběratelská, in: Jeřábek. Aukční věstník, r. XV., č. 8. Aukce 157. Obrazy českých malířů (Angermayer, Havránek, Kašpar, Kaván, Knoechl, Němejc, Postl, Šetelík, Špillar, Švabinský, Ullmann, Waldhauser, Ženíšek a j.) a starých mistrů, grafiky, knih a rukopisů, skla, porculánu, nábytku, lustrů, hodin, různých starožitností a perských koberců z pozůstalosti a různého majetku, aukce 13. 17. 10. 1939, s. 1 2. Jan Opolský, V aukční síni, in: Jeřábek. Aukční věstník, r. XVI., č. 7. Aukce 166. obrazů českých malířů (Aleš, Frolka, Grund, Havránek, Honsa, Hudeček, Hynais, Chittussi, Jansa, Kašpar, Kaván, Liebscher, Mařák, Minařík, Nechleba, Němejc, Panuška, Piepenhagen, Šetelík, Švabinský, Ullmann, Úprka a j.) a starých mistrů, grafiky (Švabinský a j.), star. knih a rukopisů, skla, porculánu, nábytku, 249

lustrů, hodin, různých starožitností a perských koberců z pozůstalosti a různého majetku, aukce 11. 14. 9. 1940, Praha 1940, s. 1 2. Emil Pacovský, Tvrdošíjní, Veraikon VI, 1920, s. 13. Emil Pacovský, Sociální, právní a hospodářské postavení českých umělců výtvarných a náš Syndikát. Věstník Syndikátu výtvarných umělců československých I, 1921, č. 2, s. 17 22. Emil Pacovský, Obchodní podnik Syndikátu výtvarných umělců čsl., Veraikon XII, 1926, s. 117. Emil Pacovský, Všem přátelům, Veraikon XIII, 1927, s. 110. Emil Pacovský, Zachraňte!, Veraikon XVIII, 1932, s. 38. Emil Pacovský, Po příkladu velkých evropských měst, Veraikon XXI., 1935, s. 50. Jaromír Pečírka, Výstava současné evropské plastiky, Rozpravy Aventina VI, 1930 1931, s. 431. Jaromír Pečírka, Výstavy, Musaion V, 1929 1930, s. 262. Piešťanská dražba sbírek Jánoše Pálffyho, Vitrinka II, 1924 1925, s. 19. Josef Polášek, O holandském stavebnictví, Styl VIII, 1927 1928, s. 139 154. Private Gemälde Sammlung, Der Kunstwanderer VII, 1925 1926, s. 211. Poslední den aukce Topičovy sbírky, Lidové noviny XLIV, 1936, č. 608, 4. 12. 1936, s. 7. Poslední dražba u Ryšavého, Vitrinka VIII, 1931, s. 133. Pozor na agenty s obrazy, Národní listy LXVI, 1926, č. 197, 21. 7. 1926, s. 5. Pozůstalost Bohdana Kaminského prodána v aukci, Rozpravy Aventina V, 1929 1930, s. 334. Pozůstalost spisovatele Bohdana Kaminského, Vitrinka VII, 1929 1930, s. 169. Prag, Der Kunstwanderer VII, 1925 1926, s. 386. Pražské výstavy, Veraikon XVIII, 1932, s. 17 18. Pražský salon Mary Šnoblové, Veraikon XX, 1934, s. 48. První den aukce Topičovy sbírky, Lidové noviny XLIV, 1936, č. 602, 1. 12., s. 9. První výstava Svazu československého díla, Volné směry XXI, 1921 1922, s. 135 136. Před dražbou Mánesových obrazů, Lidové noviny XXXII, 1924, č. 2, 2. 1. 1924, s. 7. Příštím číslem zahájíme nový ročník Musaionu, Musaion V, 1929 1930, s. 280. Půjčované umění II. aneb dobrá reklama na cizí účet, Volné směry XXX, 1933 1934, s. 212 215. Pyšvejcova dražba knih a rytin, Vitrinka III., 1925 1926, s. 199. Vlastimil Rada, Svaz uměleckých spolků v Československé republice, Musaion V, 1929 1930, s. 72. Jan Rejsa, Výstava podobizen XVI. XIX. století z pražského soukromého majetku, Dílo XXII, 1929 1930, s. 16. Reklama, Tribuna filatelistů VIII, č. 9, 1928, s. 94. Renoirova výstava, Rozpravy Aventina VI, 1930 1931, s. 238. Annina Rosenthal, Negerplastik, Der Kunstwanderer XII, 1930 1931, s. 155. Rozsáhlé umělecké sbírky zesnulého MUDr. Engelbrechta, Výtvarné snahy IX., 1927 1928, s. 110. S.V.U. Mánes v roce 1920, Volné směry XXI, 1921 1922, s. 36. 250

Sběratelům a přátelům umění, Dílo XX, 1927 1928, s. 16. Sbírka pí. Heindlerové Kaufmannové v aukci, Sběratel VII, 1936, s. 46. Sbírky biskupa dra. Podlahy, Sběratel III, 1932, s. 61. Oskar Schürer, Praha jako trh umění. Po dražbě Fallovy pozůstalosti u Slatnera, Tribuna VIII, 20. 7. 1926, č. 146, s 8. Slovenský ústav Detva, Národní listy LXVI, č. 185, 9. 7. 1926, s. 5. Soutěž a tvorba, Dílo XX, 1927 1928, s. 17. Soutěž a tvorba, Veraikon XIV, 1928, s. 45. Společnost sběratelů a přátel umění v Praze, Vitrinka II, 1924 1925, s. 180. Spor o část Mánesových sbírek, Lidové noviny XXXII, 1924, č. 8, 5. 1. 1924, s. 5. Oldřich Starý, Popis rodinného domku, Drobné umění X, 1928 1929, s. 19 33. Statistika pražských výstav, Volné směry XXIV, 1926, s. 53. Státní galerie, Umění III, 1930, s. 277 278. Státní umělecké práce, Volné směry XXX, 1933 1934, s. 126 127. Jaroslav B. Svrček, Výstavy, Rozpravy Aventina VI, 1930 1931, s. 310 311. Antonín Šorm, Sbírky uměleckých předmětů biskupa Dra Antonína Podlahy, Praha 1932. Jindřich Štýrský, Byt či nebyt, Dílo XXVI, 1935, s. 90. František Tavík Šimon, O sběratelích a sbírkách, Hollar I, 1923, s. 100. Prokop Toman, Kapitola o staropražských sběratelích, Drobné umění III, 1922, s. 24 26. Prokop Toman, Praha nalezištěm Rembrandtů, Drobné umění. Výtvarné snahy IV, 1923, s. 38 42. Prokop Toman, Umělecké aukce, Drobné umění. Výtvarné snahy IV, 1923, s. 14 19. Prokop Toman, Uměleckou aukci, Drobné umění. Výtvarné snahy IV, 1923, s. 24 25. Prokop Toman, Dražba na zámku v Čechách, Drobné umění. Výtvarné snahy V, 1924, s. 72. Prokop Toman, O drobném sběratelství, Drobné umění. Výtvarné snahy VI, 1925, s. 43 47. Prokop Toman, Karáskova galerie v Tyršově domě v Praze, Výtvarné snahy VII, 1926, s. 20 25 a 104 106. Prokop Toman, Vzpomínka na MUDra. Aloise Engelbrechta, Výtvarné snahy VIII., 1926 1927, s. 180 181. Prokop Toman, Za MUDrem Aloisem Engelbrechtem, Vitrinka IV, 1926 1927, s. 127 128. Prokop Toman, MUDr. Alois Engelbrecht, in: Ústřední dražebna Státního zástavního a půjčovního úřadu. Aukční síň Ladislav Ryšavý. Dražební katalog obrazů, skla, porculánu, nábytku, koberců a jiných předmětů uměleckého průmyslu ze sbírek pražského lékaře pana MUDra A. Engelbrechta a jiného soukromého majetku, aukce 1. a 2. 12. 1930, Praha 1930, s. 1 3. Prokop Toman, Proč rádi kupujeme z aukcí, in: Umělecká aukční síň Z. Jeřábka. 100. jubilejní aukce 1924 1934. Obrazy českých mistrů (Brožík, Grund, Havránek, Piepenhagen, Quast, Schickaneder a j.) a starých holandských mistrů, grafiky (Boetinger, Kobliha, Orlik, Stretti, Šimon a j.), knihy starožitné a autografy, sklo, porculán, nábytek, lustry, hodiny, různé starožitnosti a perské koberce z různého majetku, aukce 5. 9. 5. 1934, Praha, s. 4 6. Prokop Toman, Soudobé galerie českých mistrů v Praze, Dílo XXIII, 1931, s. 301. 251

Prokop Toman, Truquage padělání obrazů starých mistrů, Dílo XXV, 1933 1934, s. 6 12, 27 28, 40 45, 53 56, 86 91, 108 111, 127 129. Prokop Toman, Kouzlo aukčních konvolutů, in: Jeřábek. Aukční věstník, r. XV., č. 1. Aukce 150. Obrazy českých malířů (Bém, Blažíček, Brožík, Čermák, Havránek, Kalvoda, Kroupa, Lolek, Piepenhagen, Quast, Slavíček, Úprka, Ženíšek a m. j.), grafiky (Hollar a j.), plastik (Myslbek), starých knih, skla, porculánu (sbírka pražských figur a koflíků), nábytku, lustrů, hodin, různých starožitností a perských koberců z různého majetku. Knihy z pozůstalosti p. Dra Táborského z Mor. Ostravy, aukce 24. 27. 1. 1939, Praha, s. 4 5. Tomašič, Boj proti padělkům, Sběratel III, 1932, s. 18. Karel Tondl, Předmluva katalogu. Výstava grafik, kreseb a maleb S.Č.U.G. Hollar, Praha 1931, s. 3 6. Topičova galerie se ruší, Sběratel VII, 1936, s. 70. Tržní umělecký kabinet a zahradní galerie, Veraikon XII, 1926, s. 79. Kristian Turnwald, Padělky ve sbírkách, Sběratel III, 1932, s. 44. Týden propagace čsl. výtvarného umění, Hollar X, 1934, s. 141. Umělecké sbírky hraběte Jánoše Pálffyho, Veraikon X, 1924, s. 76 77. Umělecký aukční salon Slatner, Výtvarné snahy VII, 1926, s. 160. Umělecký salon Mary Šnoblové, Veraikon XXI, 1935, s. 50. Umělecký trh, Volné směry XXI, 1921 1922, s. 35. [Úvodní text redakce], Musaion VI, 1931, s. [2]. V Galerii Mary Šnoblové, Veraikon XXI, 1935, s. 76. V Rubešově galerii, Veraikon XXI, 1935, s. 75. V XIV. aukci Východoslovenského musea, Vitrinka III, 1925 1926, s. 164. v., Nový dražební podnik starožitnický, Topičův sborník IX, 1921 1922, s. 92. V. O., Týden umění, Život XIII, 1934 1935, s. 32 33. Václav Nedoma, Český časopis historický XXIII, 1917, s. 247. Václav Nedoma +, Národní politika XXXV, 1917, č. 70, 13. 3. 1917, s. 4. Veřejnost a umění, Život XIII, 1934 1935, s. 31. Vojtěch Volavka, Nově objevené obrazy K. Purkyně, Umění VIII, 1935, s. 257. Vydavatelské plány Hollara, Hollar VIII, 1932, s. 43 44. Výstava Bohumila Kubišty, Rozpravy Aventina V, 1928 1929, s. 181. Výstava části uměleckých sbírek Jánoše Pálffyho, Vitrinka III, 1925 1926, s. 98. Výstava českých mistrů starší generace, Veraikon XX, 1934, s. 10. Výstava Ladislava Sutnara v březnu roku 1928. Výstavy v Praze, Výtvarné snahy IX, 1928, s. 131. Výstava moderních obrazů ze sbírky JUDra Františka Čeřovského, Veraikon XIX, 1933, s. 19. Výstavní vlak francouzský, Umění VIII, 1935, s. 430. Výstavy, Veraikon XX, 1934, s. 79. Výstavy v Praze, Výtvarné snahy IX, 1928, s. 131. 252

Adolf Wenig, Jubileum, Topičův sborník VI, 1918 1919, s. 94. Z jednatelské zprávy S.V.U. Mánes za r. 1926, Volné směry XXV, 1927 1928, s. 56 57. Z novinářských hlasů o Aventinské mansardě, Rozpravy Aventina III, 1927 1928, s. 83 84. Z pražského aukčního ruchu, Sběratel VII, 1936, s. 13 14. Z pražského trhu, Hollar XII, 1936, s. 143 144. Zase velká sbírka rozprodána, Sběratel VIII, 1937, s. 13 14. Zima, Topičův sborník VIII., Praha 1921, s. 533. Zprávy a úvahy, Volné směry XXXI, 1935, s. 104. Zprávy z Mánesa, Volné směry XXXIII, 1937, s. 108. Zprávy z výboru Sdružení výtvarníků v Praze, Veraikon XVII, 1931, s. 83. Zprávy z archeologické komise české akademie, Památky archeologické. Svazek Historie XXXVII, 1931, s. 111 112. Zprávy za měsíc červen, Dílo XVIII, 1924 1925, s. 60. Zprávy za únor 1926, Dílo XIX, 1926, s. 25. Vilém Závada, Chvíli u Jiřího Karáska, Rozpravy Aventina VI, 1930 1931, s. 37. František Žákavec, Aukce Topičovy galerie, Umění X, 1937, s. 178 184. František Žákavec, Nová Mánesiána, Umění X, 1937, s. 235 238. František Žákavec, Výstava Augusta Renoira v Galerii Evropa, Umění IV, 1931, s. 324 325. 253