28. ČÍSLO BŘEZEN 2015

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "28. ČÍSLO BŘEZEN 2015"

Transkript

1 28. ČÍSLO BŘEZEN 2015 OBSAH 28. ČÍSLA: - reportáže z lyžařských kurzů - výsledky soutěží, recitace, zpěv - jarní kvíz o skvělé ceny - osmisměrka pro nejmenší - sportovní komentáře - šachisté míří na republiku - vaše příběhy - sběrové akce a další Očko informuje - Očko napoví - Očko je tu pro Vás!

2 Vaše pomoc Ukrajině Dne 12. února proběhla na naší škole potravinová sbírka pro válkou postiženou Ukrajinu. Ukázalo se, že žáků, rodičů a zaměstnanců školy ochotných pomoci je u nás opravdu hodně. Díky vám se podařilo shromáždit velké množství - 16 plných krabic od banánů - trvanlivých potravin, zdravotnických a hygienických potřeb. Sbírka byla odeslána přes humanitární organizaci Adra do ukrajinského Mukačeva, kde se sice přímo nebojovalo, ale z důvodu války v zemi se propouštějí zaměstnanci, nevyplácejí se mzdy, vše výrazně zdražuje a řada lidí nemá prostředky na základní životní potřeby. Všem, kteří do sbírky přispěli, velmi děkujeme. Mgr. Lukáš Synek, ředitel školy Velikonoční osmisměrka pro nejmenší Po vyškrtání všech slov zbude 8 písmen, které ti prozradí tajenku. beránek brko bylinka Eva kel kočka kytička luna M O T Ý L K A V A J Í Č K O E Á L R Č A K S S N I L E O I P T O N C Č O Y Á Á Č A K K L R N N K A R E E U E V A B Y L I N K A malina motýl pyl spánek vajíčko vánočka ves Osmisměrku připravila Klára Beránková ze 7.A Jaro je tady aneb Mimořádná soutěž o prémiovou kartičku!! Zima se už vzdává, žezlo jaru, země teplem probouzí se, slunce hřeje víc a. Milé jaro, vítej zpátky, rozezpíváš zvonky,, šeď se v zeleň promění, stesk za radost. Dokážeš do básně doplnit čtyři slova tak, aby báseň byla úplná? Jeden z vás se může těšit na mimořádnou přednostenku do školní jídelny. Platná bude až do konce školního roku! Zkus být básníkem a vystřiženou básničku s doplněnými slovy odevzdej nejpozději ve středu 1. dubna do 8.00 do schránky s nápisem OČKO umístěné před sekretariátem.

3 Lyžařský a snowboardový kurz Kristýna Smeliková, 7.A Jak jistě všichni víte, na začátku února sedmáci absolvovali lyžařský a snowboardový kurz ve ski areálu Gruň. Já jsem se rozhodla jezdit na snowboardu a nyní vás seznámím s tím, co jsme se všechno naučili. První den jsme zkoušeli stabilitu na malém kopci, učili jsme se sesouvat se z něj na backsidové a frontsidové straně. Backside znamená, že jsme byli otočeni zády ke svahu, frontside je obráceně, tedy čelem ke svahu. Druhý den už přišly na řadu pro začátečníky složitější techniky, jako je například padající list, což znamená sesouvání se ze strany na stranu po zadní a přední hraně snowboardu. Odpoledne jsme se učili už i obloučky, z nichž si spousta z nás odnesla mnoho modřin, a dokonce i nějaká lehčí zranění. Ve středu jsme vše procvičovali a trénovali na čtvrteční závod ve slalomu. Soutěžilo se v jednotlivých výkonnostních družstvech, pokročilí lyžaři i snowboardisté měli trasu o něco delší než my začátečníci. Každý z nás se snažil vyhrát a dostat se na stupně vítězů, ale nejdůležitější bylo závod ve zdraví přežít. Poslední den jsme si náš výcvik užili volnými jízdami, a tak jsme svištěli jako padající listy nebo jsme krájeli na svahu obloučky. Kurz se mi moc líbil, užili jsme si spoustu legrace a myslím, že všichni na něj budeme dlouho vzpomínat. Lyžáček Poslední týden v únoru se uskutečnil také lyžáček pro naše menší spolužáky. V pondělí 23. února odjela skupinka 30 malých lyžařů zdokonalovat své umění stejně jako starší žáci - na Gruň. Pondělní oběd si zasloužili po pěším pětikilometrovém výstupu od autobusu k chatě. Po ubytování a dobrém obědě následovalo rozdělení do týmů Brumíků, Sněhuláků a Čmeláků a začal výcvik a jízdy na vleku. Večer se děti seznámily s povinnostmi lyžařů na svahu a pak přišel zasloužený spánek. Úterní výcvik začali Brumíci a Sněhuláci na hlavním vleku, Čmeláci se zdokonalovali na pomě. Třetí den dopoledne všechna družstva procvičovala své umění, obloučky i pády. Počasí však nepřálo a kvůli mlze měly instruktorky problém vůbec vidět své děti na vzdálenost 10 metrů. Ve středu následovalo povinné odpolední volno od lyžování a místo něj šly děti na krátkou vycházku do okolí a navštívily i zrenovovaný hotel Charbulák. Čtvrteční ráno na Gruni vypadalo pohádkově. V noci připadlo 5 cm čerstvého sněhu, takže hned po snídani vyrazily týmy Brumíků a Sněhuláků, aby byly na vleku brzy a měly tak možnost vyzkoušet si jízdu na sjezdovce jako první. Během dopoledne všichni pilovali obloučky mezi slalomovými brankami a po obědě mohl začít závod ve slalomu O zlatou lyži Gruně, který však opět pohltila nepropustná mlha. Večerní vyhlášení a předání cen proběhlo úspěšně, stejně jako závěrečná diskotéka. (Ma)

4 V Ý S L E D K Y S O U T Ě Ž Í Recitační soutěž Školní kolo recitační soutěže pro žáky 1. stupně proběhlo 27. ledna ve školní aule. Porota ve složení paní učitelky Lonská, Holubová a Krupová ohodnotila malé recitátory ve třech kategoriích: žáky 1. tříd (0. kategorie), tříd (I. kategorie) a tříd (II. kategorie). Nejlépe se umístily Natálie Keprtová z 1.C, Zuzana Maršálková ze 3.A a Nikola Dostálová z 5.B. Pro všechny zúčastněné byly připraveny pěkné odměny. Žáci 2. stupně se sešli, aby předvedli své recitátorské schopnosti již o týden dříve. Ve III. kategorii pro žáky 6. a 7. tříd, která měla velice početné zastoupení, vyhodnotila porota ve složení paní učitelky Hradilová, Rzymanová a pan učitel Hrabec na 1. místě Kláru Beránkovou ze 7.A. Ve IV. kategorii určené žákům 8. a 9. tříd se naopak představilo jen šest žáků a vítězství si nakonec odnesla Denisa Říhová z 9.A, která tak obhájila loňské prvenství. Žáci umístění na prvních dvou místech byli vysláni reprezentovat školu v obvodním kole, které se uskutečnilo v polovině února. (Hr) 0. kategorie I. kategorie II. kategorie 1. Natálie Keprtová, 1.C 1. Zuzana Maršálková, 3.A 1. Nikola Dostálová, 5.B 2. Viktorie Heřmánková, 1.B 2. Mário Murín, 2.A 2. Tomáš Valošek, 5.A 3. Adéla Koňuchová, 1.A 3. Viktor Dufek, 2.B 3. Elen Vilášková, 4.A III. kategorie IV. kategorie 1. Klára Beránková, 7.A 1. Denisa Říhová, 9.A 2. Kristýna Smeliková, 7.A 2. Zuzana Durčáková, 8.A 3. Kristýna Zatloukalová, 6.A Jana M. Bretzová, 9.A Lucie Kohoutková, 9.A Obvodní kolo v recitaci 2. stupeň Obvodní kolo proběhlo na 8. ZŠ 17. února. Do soutěže byla z naší školy přihlášena čtyři děvčata, která se v silné konkurenci rozhodně neztratila, naopak ve III. kategorii dokonce obsadila dvě ze tří postupových míst. Ve III. kategorii naši školu reprezentovaly Klára Beránková a Kristýna Smeliková ze 7.A, obě děvčata byla na soutěž velmi dobře připravena, předvedla výborný výkon a zaujala porotu natolik, že byla vybrána do oblastního kola přehlídky dětských recitátorů. Ve IV. kategorii soutěžily Denisa Říhová z 9.A a Zuzana Durčáková z 8.A, obě předvedly velmi dobrý výkon, ale postup do dalšího kola nevybojovaly. Všem soutěžícím patří poděkování za přípravu na soutěž, za pěkná vystoupení a za vzornou reprezentaci naší školy. (Hr)

5 Recitace vítězství v okresním kole!! Do okresního kola 44. ročníku soutěže mladých recitátorů, které proběhlo 19. března v základní umělecké škole, se z naší školy probojovaly hned dvě žákyně ze 7.A, a to Klára Beránková a Kristýna Smeliková. Ve III. kategorii, v níž soutěžily, měly v konkurenci 17 dalších žáků a žákyň velice těžkou pozici. V prvním soutěžním kole předvedly velmi pěkné výkony a obě rozhodně patřily k tomu nejlepšímu, co diváci viděli a slyšeli. Jak se později ukázalo, již první kolo rozhodlo a soutěžící III. kategorie už své druhé texty nepřednášeli. Porotě úvodní kolo stačilo k tomu, aby z něj vybrala dva nejúspěšnější recitátory, kteří postoupili do krajského kola. Pro naši školu je skvělé, že jednou z postupujících se stala Klára Beránková. Oběma děvčatům děkujeme za svědomitou přípravu a reprezentaci školy a Kláře přejeme v krajském kole 14. dubna v Ostravě hodně štěstí. (Hr) Loutnička školní kolo Školní kolo oblíbené pěvecké soutěže se konalo 19. února v aule. Porota ve složení paní učitelky Holubová, Lonská, Šeligová a Rzymanová hodnotila malé zpěváky ve třech kategoriích. Vystupující podali kvalitní výkony, což ocenilo i nepočetné publikum z řad rodičů a prarodičů velikým potleskem. Žáci umístění na prvních dvou místech postoupili do dalšího kola, které proběhlo 18. března na 8. ZŠ. I. kategorie II. kategorie III. kategorie 1. Adéla Dluhošová, 1.B 1. Matyáš Paseka, 2.A 1. Tomáš Valošek, 5.A 2. Anna Smolenová, 1.B 2. Veronika Větřilová, 3.B 2. Jiří Skotnica, 4.B 3. Natálie Keprtová, 1.C 3. Žaneta Buryová, 3.A 3. Laura Táborská, 5.B Loutnička obvodní kolo V obvodním kole oblíbené soutěže v sólovém zpěvu si zazpívali nejlepší zpěváci ze všech škol Frýdku- Místku a okolí. Soutěží se ve čtyřech kategoriích, od nejmladších žáků až po ty nejstarší. Naši zpěváci vystupovali ve třech kategoriích. V první nás reprezentovaly Adéla Dluhošová a Anna Smolenová z 1.B, v druhé kategorii zpívali Matyáš Paseka z 2.A a Veronika Větřilová z 3.B. V poslední kategorii vystupovali Tomáš Valošek z 5.A a Jiří Skotnica ze 4.B. Všichni zpívali moc krásně, nic nezkazili, a proto jim všem patří velké poděkování. Konkurence byla silná, a tak to naši žáci neměli jednoduché. Hodnotit zpěv je velmi obtížné, protože výkony se nedají změřit metrem či stopkami! Takže vybrat ty nejlepší není jen tak! Proto můžeme být velmi pyšní na Adélku Dluhošovou, která si vyzpívala ve své kategorii 1. místo!!! Adélka si tedy zazpívá na Koncertě vítězů, který se letos nově koná v Rytířském sále frýdeckého zámku. Blahopřejeme. (Rz)

6 Jarní kvíz o skvělé ceny Nebaví vás stát v dlouhé frontě před školní jídelnou? Stačí zodpovědět pár otázek, řešení kvízu napsat na výherní kupon, včas jej vhodit do schránky a čekat, zda právě vy nebudete mít štěstí. Vylosovaní luštitelé obdrží kartičku platnou až do konce června nebo sladkou odměnu. Tentokrát jsme si pro vás připravili tajenku v holandštině! 1. Křemílek byl: a) větší než Vochomůrka H b) silnější než Vochomůrka K c) hubenější než Vochomůrka C 2. Mykologie se zabývá: a) houbami A b) horninami B c) zkamenělinami O 3. Jak doplníš přísloví? Kdo chce s vlky žíti: a) musí s nimi výti L b) musí s nimi píti P c) musí s nimi býti T 4. Petr Svoboda, náš slavný hokejista, byl: a) brankář V b) útočník Ř c) obránce F 5. Kdy se obvykle objevují pupeny? a) na podzim M b) na jaře J c) v létě S 6. Mezi Přemyslovce nepatří: a) Spytihněv E b) Karel IV. A c) Boleslav II. Y 7. Kdo je Kronos? a) bůh I b) titán A c) pohádková postava U

7 8. Kdo namaloval obraz Mony Lisy? a) Vincent van Gogh G b) Josef Lada H c) Leonardo da Vinci R 9. Kolik udělá vrabec kroků za sto roků? a) žádný L b) jen sto K c) přes deset tisíc M 10. První člověk na Měsíci byl: a) Jurij Alexejevič Gagarin Y b) Neil Armstrong I c) Vladimír Remek Ů 11. Přístroj pro měření slunečního záření se nazývá: a) barometr F b) heliometr D c) aktinometr J 12. Nejznámější knížka Boženy Němcové je: a) Náš drahý dědeček R b) Babička K c) Můj malý bratříček W 13. Římsky 2015: a) MDLX B b) MMXV S c) MMLV V V T Í P K Y Kvíz připravily Jana Stavárková a Kristýna Saforková ze 7.A Pane, volá radostně sluha, jaro je tady! No dobře, Jean, povzdechne si starý lord. Řekněte mu, že hned přijdu. Stěžuje si nešťastný zahrádkář svému sousedovi: Pepo, já se z toho snad zblázním, slimáci mi sežrali celou úrodu! Soused Pepa ho uklidňuje: Neboj se, oni to přežijí. O Velikonocích: Teto, ta vajíčka se ti asi nějak srazila, ne? Kdepak vajíčka, ta zdražila, vysvětluje teta, to jsou obarvené ořechy...

8 Okresní kolo v házené starších žáků Naše škola se na domácí půdě účastnila okresního kola v házené žáků 8. a 9. tříd. Turnaj, do něhož se nakonec zapojily pouze tři týmy, proběhl 11. února. Naši hoši hráli velice dobře, hned první zápas svedli s družstvem 11. ZŠ B a po velmi vyrovnaném průběhu zaslouženě vyhráli 15:13. Druhý zápas byl již o něco těžší, družstvo 11. ZŠ A bylo složeno hlavně z žáků 9. tříd a naši hoši (převážně žáci 8. třídy) nedokázali držet krok se staršími a zkušenějšími soupeři a prohráli 23:18. Výkony klukům tudíž vynesly 2. místo, které bylo ohodnoceno pohárem a diplomem. Bohužel postup do krajského kola v Kopřivnici si nevybojovali. Nejlepší střelec našeho týmu byl Pavel Fuciman, následovali ho Jakub Ondrušík a Petr Bujnoch. Naši školu reprezentovali: Pavel Fuciman, Jakub Ondrušík a Vojtěch Kubů (8.A), Daniel Macek gólman, Petr Bujnoch a Daniel Gara (8.B), Václav Elišer a Martin Bartoš (8.C), Jan Adam Tarana (9.B) a Jan Rzyman (9.A). Všem klukům děkujeme za bojovnost a vzornou reprezentaci naší školy. (My) Naši šachisté opět postoupili na republiku! Našim šachistům se letos opět daří. Poté, co v prosincovém okresním kole vybojovali vynikající 2. místo, 15. ledna svůj úspěch zopakovali i v krajském kole. Středisko volného času Klíč pořádalo krajský přebor školních družstev tříd v šachu a v nabité konkurenci 13 nejlepších družstev Moravskoslezského kraje získali naši šachisté znovu 2. místo, když stejně jako v okresním kole zaostali jen za gymnáziem P. Bezruče. Za naši školu se této prestižní akce zúčastnili: Tomáš Filip (7.A), Radek Halamíček (6.A), Petr Gnojek (4.B) a Jakub Linha (8.A). Skvělé výkony podali všichni chlapci, přesto bychom chtěli vyzvednout výkon Petra Gnojka ze 4.B, který, přestože věkem stále patří do mladší kategorie, dokázal zvítězit nad staršími protihráči ve všech sedmi partiích. Druhým místem v krajském kole si kluci zajistili postup do celostátního přeboru. Ten se uskuteční na konci března v Kraskově v Čechách. Držíme palce!! (red) Věděli jste, že... šach ne však v dnešní podobě pochází už ze 6. století? nejpravděpodobněji šach vznikl v Indii a nazýval se čaturanga? z Indie se šach dostal do Persie a už v 7. století ho znali také Arabové? slova šach a mat jsou arabská a mat znamená umřel? dnešní podoba šachu má svůj původ ve Španělsku 15. století? v evropském šachu se stala dáma nejsilnější figurou na počest španělské královny Isabelly Kastilské? očko sport - očko sport - očko sport - očko sport - očko sport - očko sport očko

9 Z V A Š I C H P Ř Í S P Ě V K Ů V prosincovém čísle jsme vás oslovili, abyste napsali o tom, jak jste prožili Vánoce. Z vašich příspěvků jsme vybrali práci Kristýny Saforkové ze 7.A. Ale poslali jste nám i další příspěvky. Byly o vašich koníčcích, výletech s rodinou, zavzpomínali jste i na prázdniny. Pište dál, v příštím čísle otiskneme třeba vaše vyprávění. Příspěvky můžete zasílat na adresu nebo vhazovat do krabice s nápisem Očko. Těšíme se na vaše příběhy! Vzpomínka na Vánoce Kristýna Saforková, 7.A Začal nejkrásnější den v roce, Štědrý den. Probudila jsem se do krásného rána. Slunce svítilo o sto šest a na zemi se leskl sníh. Sněhulák, kterého jsme postavili před týdnem, už nejspíš spadl pod tíhou rozmoklého sněhu. Říkám si: Tak dneska konečně dostanu dárky. Jsem vzhůru již v šest hodin ráno. I když bych dnes mohla spát déle, nechce se mi. Jakmile zapneme televizi, naskočí pohádka. Zdobíme stromeček, nejdřív baňky a potom teprve elektrické svíčky. Na snídani máme povidlové koláče. Mezi snídaní a dobou oběda neděláme skoro nic, ale těsně před obědem pomáháme prostřít. Odpoledne je celkem nabité různými činnostmi. Kolem čtvrté hodiny vyrazíme já, taťka a bratr na hřbitov, kde zapálíme svíčky na třech různých hrobech. Po příjezdu domů se jdu umýt a obléknout. Přesně v šest hodin večer zasedáme k večeři. Nejprve máme hrachovou polévku a po ní následuje hlavní chod. Ryba, kterou mamka vaří, mi chutná hodně, i když normálně ryby nemusím. Po večeři nás naši zaženou do dětského pokoje a jdou otevřít okno Ježíškovi. Zaslechneme nějaký slaboučký zvuk. Zvoneček. S bratrem se předháníme, kdo bude dříve u stromečku. Dívám se, kolik mám letos dárků. Jdu si stoupnout blíž, abych viděla, jestli není nějaký z větších dárků můj. Ale většinu z nich dostane nakonec bratr. Přesto jsem ze všech nových věcí nadšená a doufám, že mé rodině se líbí dárky, které jsem jim dala já. Už se těším na příští Vánoce, až se zase celá rodina sejdeme u vánočního stromečku. Pobyt u koní Tereza Dámková, 6.A Jednoho dne v srpnu jsem brzy ráno vstala, přichystala se a vyrazila ke koním, kde už na mě čekala vedoucí a kamarádka. Společně jsme rozdali seno do boxů a šly jsme si dát krátkou pauzu, aby se mohli koně nažrat. Pak jsme je postupně pouštěly do ohrad a začaly jsme kydat hnůj. Bylo to dost náročné, protože na ranči je přes 20 boxů. Poté jsem si vzala klisnu Jays, kamarádka kobylku Fendu, vedoucí svou klisnu Spirit, vyhřebelcovaly jsme je a vyrazily do jízdárny. Asi po půl hodině nás vedoucí vzala na hodinovou vyjížďku, na které jsme klusaly a chvílemi i cválaly.

10 Když jsme se vrátily, musely jsme v hale vykrokovat koně a poté je dát zpátky do ohrad. Večer jsme rozdaly seno, aby měli koně dost žrádla i na noc. Zametly jsme a pouštěly koně opět do boxů. Spaly jsme na seníku, kde jsme měly spacáky. Celý pobyt trval o prázdninách pět dní a od té doby tam každý víkend chodím pomáhat a za odměnu jezdit. Hodina klavíru Klára Beránková, 7.A,,Ťuk, ťuk, ťuk, zaklepala jsem na dveře. Vejdu do učebny paní učitelky Mackowské, u které hraji na klavír dvakrát týdně v pondělí a ve čtvrtek. Po příchodu si všimnu černého klavíru, který má zvednuté křídlo, aby se na něj dalo hrát. Nedá se přehlédnout pěkná skříňka s notami od různých skladatelů, zrcadlo, ve kterém se paní učitelka upravuje, a samozřejmě to nejlepší dárky a fotky všeho druhu. Jsou vystaveny na dvou poličkách. Pokaždé se na ně dívám, jestli nějaký ten dáreček či fotečka nepřibyly. Ach ta vůně! povzdechnu si nad vůní, která připomíná kaštan a broskev. Vždy mi zpříjemní celý den, protože provoní celou učebnu. Vyzařuje z ní radost a úspěch, avšak někdo může mít jiné pocity. Každou hodinu má paní učitelka jiný parfém, který pokaždé nádherně voní. Cítím chlad od klapek klavíru. Je zajímavé, že mě vždy začnou studit prsty, když se kláves dotýkám lehkými doteky. Usednu na židli, jež mírně zachraptí, protože už není nejnovější. Seřídím si ji tak, aby se mi dobře hrálo. Každou hodinu si snažím už osm let, co chodím na klavír, užít, jako by byla první. Výlet do Litovle Jana Stavárková, 7.A Náš rodinný výlet do Litovle na Hané, kam jsme se vydali, protože sbíráme turistické vizitky, začal tak, jak to vždycky u nás chodí, totiž že jsme málem nestihli vlak. Táta na první den našeho výletu naplánoval trasu z Dobratic, kde na nás čekaly dvě vizitky (Černá věž a Zahradní železnice) přes Keltskou svatyni u Ludéřova až do Náměště na Hané. Odtud nám jel vlak do Litovle, kde jsme byli ubytovaní. Druhý den, jak jinak, zase,,procházka, jak říká taťka. Prohlédli jsme si celou Litovel a vyzvedli si další vizitky. Poté jsme se prošli po břehu Moravy lužním lesem až do Mladečských jeskyň a arboreta Bílá Lhota. Třetí den byl pro mě asi nejzajímavější, protože můj bratr zůstal doma kvůli nevolnosti. Aspoň mě nikdo neotravoval. Navštívili jsme hrad Bouzov, který pro mě byl asi jeden z nejhezčích. Čtvrtý den jsem se už těšila domů, ale ještě jsme museli navštívit Uničov. Ale mělo to jednu výhodu - nemusela jsem v pátek do školy. Doma jsem upadla do krásného spánku, protože celý výlet mě naprosto zmohl.

11 Malý doktor navštívil školní družinu Před jarními prázdninami proběhl ve školní družině projektový den Malý doktor. Žáci pracovali pod vedením maminek-zdravotnic ve třech skupinách. První skupinu vedla paní Marciňová, která s dětmi probírala resuscitaci neboli oživování člověka. Vše kolem této problematiky dětem vysvětlila a prakticky ukázala na modelové figuríně. Téměř všechny děti si oživování také samy vyzkoušely. Druhá skupina pracovala pod vedením paní Najmanové, která dětem podávala praktické informace, jak se mají zachovat například při nalezení klíštěte na těle, při uštknutí hadem nebo při bodnutí vosou či včelou. Třetí skupinu vedla paní Smolenová, která s dětmi probírala téma astmatu a alergií. Vysvětlila jim, jak by mohly pomoci při záchvatu, ukázala jim pomůcky, které astmatici používají. Všechny děti prošly postupně všemi stanovišti a na závěr si mohly vyzkoušet test ze zdravovědy. Všem maminkám velice děkujeme za jejich čas a pěknou práci, kterou na projektovém dni odvedly. (Ci) Den učitelů aneb Den naruby a Ámos Šestky Jako každým rokem i letos si 28. března připomínáme narození jednoho z nejvýznamnějších Čechů. Roku 1592 se narodil Jan Ámos Komenský, Učitel národů. Naše škola tento den oslavuje už několik let po svém, a to takzvaným Dnem naruby, kdy se výuky ujímají naši nejstarší žáci a zkouší si učitelskou práci na vlastní kůži. Den naruby se letos koná v pátek 27. března a vás, žáky ročníku, budou učit žáci 9.A a 9.B. Na závěr Dne naruby proběhne tradiční vyhodnocení ankety Ámos Šestky, i letos budou učitelé hodnoceni ve více kategoriích. O všem vás budou informovat členové školního parlamentu. Dlouhodobé sběrové akce - sběr starého papíru - sběr víček - Ukliďme si svět sběr starých elektrospotřebičů - Recyklohraní sběr vybitých baterií - sběr nepotřebných mobilních telefonů Upozornění pro luštitele: Není důležité odevzdat řešení co nejdříve, důležité je, aby byla odpověď bezchybná. Tajenku poslední křížovky mělo správně pouhých pět luštitelů z celkového počtu 78 odevzdaných kuponů!! xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ZDE ODSTŘIHNI xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx **** KVÍZ KUPON KVÍZ KUPON - KVÍZ KUPON - KVÍZ **** Tajenka kvízu:... Jméno a příjmení, třída:...

12 NEPŘEHLÉDNI!!! Správné řešení Jarního kvízu napiš na kupon předtištěný na předchozí stránce a odevzdej ho nejpozději ve středu 1. dubna do 8.00 do schránky s nápisem OČKO umístěné před sekretariátem. Nejméně tři vylosovaní výherci se opět mohou těšit na kartičku, která jim až do konce června umožní přednostní vstup do školní jídelny. A pokud na obědy nechodíte, čeká vás sladká odměna. Výherci z minulého kola byli: Richard Principe (3.A), Tereza Nováková (5.A), Martin Rýpar (5.A), Tomáš Valošek (5.A) a Vojtěch Volný (8.A). Správné řešení prosincové křížovky znělo: TALV ON LAHE, tedy ZIMA JE PRIMA v estonštině. Inzerce hledám vyměním Sháníte něco? Chcete si vyměnit něco ze své sbírky? Hledáte kamaráda? Neváhejte! Očko vám pomůže! Své inzeráty můžete zasílat na redakční adresu nebo vhazovat do schránky připravené naproti sekretariátu školy. Zažili jste něco zajímavého? Máte nějakou veselou příhodu z jarních prázdnin nebo z velikonoční pomlázky? Líbilo se vám na exkurzi nebo na výletě? Povedla se vám slohová práce a chtěli byste se s ní pochlubit? Píšete básně? Reprezentovali jste naši školu a získali jste cenné umístění? Chcete se podělit se svými zážitky s ostatními čtenáři Očka? Napište nám!!! Své příspěvky můžete zasílat na nebo se obrátit na některého z členů redakční rady. Redakční rada se schází ve čtvrtek od 9:40 v učebně informatiky vedle sekretariátu, můžeš se přidat a osobně se podílet na tvorbě školního časopisu. Březnové číslo Očka připravila redakce ve složení: Kristýna Smeliková, Klára Beránková, Jana Stavárková, Kristýna Saforková Autor výtvarného návrhu: Kristýna Smeliková. Očko informuje - Očko napoví - Očko je tu pro Vás

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

Š kolní kolo chemicke olympiá dy

Š kolní kolo chemicke olympiá dy Š kolní kolo chemicke olympiá dy Během měsíce ledna proběhlo školní kolo chemické olympiády kategorie D, které obsahovalo domácí část, kontrolní test a praktickou část v chemické laboratoři. Olympiády

Více

24. ČÍSLO BŘEZEN 2014 OBSAH 24. ČÍSLA:

24. ČÍSLO BŘEZEN 2014 OBSAH 24. ČÍSLA: 24. ČÍSLO BŘEZEN 2014 OBSAH 24. ČÍSLA: výsledky soutěží, recitace, Pythagoriáda mravoučná bajka reportáže ze školních akcí jarní kvíz o skvělé ceny sportovní výsledky sběrové akce a další Očko informuje

Více

Děti a tety z našeho Domova:

Děti a tety z našeho Domova: Všichni jsme prožívali vánoční svátky se svými blízkými, ať už doma nebo na našem Domově. Mnozí z vás o svých Vánocích napsali a namalovali hezké příspěvky: Děti a tety z našeho Domova: Na Štědrý den se

Více

Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10

Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10 Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10 Místo:chata HORSKÝ HOTEL, ČERNÁ HORA, JANSKÉ LÁZNĚ Termín: 22. 29. 1. 2011 Odjezd: sobota 22. 1. v 13.00 h, od ZŠ (sraz v 12.20 h) Příjezd: sobota 29. 1. v 11.30

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce

Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce Dne 11.5. 2011 se v prostorách British Council v Praze konalo celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 14 studentů vítězů krajských

Více

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě Hodiny čtení ve 4. třídě nejsou jen tréninkem a zdokonalováním se v technice čtení. Většina dětí už je výbornými čtenáři, jejich přednes je velmi kvalitní. A že si pamatujeme,

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES leden-únor 2015 Co napsali žáci 5. B. Těšíme se na 2. stupeň? Na druhém stupni se

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme!

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme! Fokus divadlo 2014 Pod tímto názvem Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě vyhlásila na podzim 1. ročník soutěže o nejlepší divadelní recenzi a kritiku. Jelikož se v literárním semináři

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

Monte Bondone (jarní prázdniny) Program a časový harmonogram Sportkids pobytu

Monte Bondone (jarní prázdniny) Program a časový harmonogram Sportkids pobytu Monte Bondone (jarní prázdniny) Program a časový harmonogram Sportkids pobytu Po cca 800km jízdy po dálnici z Prahy sjedete v Itálii u města Trento. Pokračujete jízdou do kopce (20 min.) a jste v Monte

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě,

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, doprovázené promítáním filmů na interaktivní tabuli. Dvojice ochranářů ze společnosti

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst.

Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst. Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst. Ještě a pár dnů a přijde změna. Konečně tu budou Tajenka 1) Nejlepší přítel člověka je...? 2) Co

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není odpad. Děti zjistily hravou formou, co to je separace odpadu a kompostování.

Více

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014 1 ÚVODNÍK Uběhlo čtrnáct dní a my vám přinášíme další číslo Deváťáckých novin. Začátek února se předvedl spíše jarním počasím než zamrzlými rybníky a zasněženou krajinou. Doufáme, že napadne nějaký sníh

Více

Dobrý den! Přihlašte se! Co se dělo?

Dobrý den! Přihlašte se! Co se dělo? Zpravodaj Domu dětí a mládeže Velké Meziříčí 29.4. 2015 Ročník 1, číslo 4 Dobrý den! Vkvětnu dobíháme do cílové rovinky, atodoslova. Čeká nás spoustu sportovních akcí ahlavně finále: naše domečkovská Akademie,

Více

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!!

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! ročník 5. číslo 3 Únor - Březen 08 vydává: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115. V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! Také zde opět naleznete spoustu zábavy,her,vtipů

Více

Zeměpisná soutěž Eurorebus

Zeměpisná soutěž Eurorebus Zeměpisná soutěž Eurorebus Vynikajícího úspěchu dosáhli naši studenti ve Veřejném krajském kole soutěže Eururebus, které se konalo 1. dubna v Ostravě. Studenti Tereza Weissmannová, Albert Štěrba a Matěj

Více

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku.

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. Základní škola Ořech a její KFOŠ Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. V pondělí 17. prosince to ráno s naším vánočním výletem do Prahy nevypadalo moc dobře. Pršelo. Vyjeli jsme

Více

7. vydání - listopad 2007

7. vydání - listopad 2007 7. vydání - listopad 2007. Ve druhém kole soutěžilo 13 žáků. Čekaly na ně příklady z učiva 6. třídy, násobení, sčítání, zaokrouhlování, slovní úloha a jeden úkol z geometrie. Většina z nich prokázala velmi

Více

Domanínský zpravodaj červen - červenec 2013, číslo 84

Domanínský zpravodaj červen - červenec 2013, číslo 84 červen - červenec 2013, číslo 84 OBSAH: Informace z jednání zastupitelstva obce... 1 Informace z obecního úřadu... 1 Příspěvky od občanů... 2 Víte, že... 3 Kultura a sport... 8 Informace z jednání zastupitelstva

Více

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické.

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1 Školáček Z Á Ř Í Motto školy Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Je třeba si je zasloužit. Například slušným chováním. Školní rok 2014/2015 Nový

Více

BÁSNIČKY VÁNOCE JSOU TADY...

BÁSNIČKY VÁNOCE JSOU TADY... REDAKČNÍ RADA Hana Fröhlichová (4.A) Jana Hanzlíková (4.A) Matěj Mach (4.A) David Veltruský (5.A) Tereza Poštulková (5.A) Klára Červenková (5.A) Tereza Šobková (5.A) Eliška Suldovská (6.A) Veronika Břendová

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

Naše 4.třída. Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika

Naše 4.třída. Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika Naše 4.třída Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika Vážení rodiče, v případě,že nesouhlasíte s uvedenými informacemi

Více

Knihovna města Olomouce

Knihovna města Olomouce Těšíme se na jaro Knihovna města Olomouce V pátek 9. ledna se žáci 4. třídy za velkého náledí vydali do městské knihovny na náměstí Republiky. Program pod názvem Veršovaný svět představil především naše

Více

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost Cesta do Zagarola Město Zagarolo, které je partnerským městem obce Nelahozeves, pozvalo zastupitele naší obce a ţáky nelahozeveské školy na návštěvu. Zastupitelé zde byli na oficiální návštěvě. Ţáci byli

Více

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Středa a pátek byli v minulém týdnu u dopravního podniku ve znamení tajných výletů. Tajných a dobrodružných výletů pro školní

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 Obsah: Slovo ředitele školy, akce v uplynulém měsíci, dětská tvorba, vyhodnocení sběru Červen 2008 TOCHOVICE 76 262

Více

Autor: Lucie Vavrušková a Daniela Mlčúchová

Autor: Lucie Vavrušková a Daniela Mlčúchová ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 23.6 2010 č. 3 Šéfredaktor:Zdeňka Šubova, Redaktoři:Daniela Mlčúchová Lucie Vavrušková, Veronika Vavrušková,Pavel Vavruška Daniel Dučay, David Krejčí Autor: Lucie Vavrušková

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

jsme navštívili Úřad práce ve Frýdku-Místku

jsme navštívili Úřad práce ve Frýdku-Místku To ten čas ale rychle utíká. Před chvílí jsme si ještě užívali letní prázdniny a teď už můžeme pomalu kupovat vánoční dárky. Listy padají a kolem nás je příjemné prostředí a spoustu barviček. I počasí

Více

Úvodník. Volejbalové soustředění

Úvodník. Volejbalové soustředění 1 Úvodník Vítáme vás u dalšího čísla našich Deváťáckých novin. Konec roku je už tady a my deváťáci se připravujeme na to, až v jeho závěru vstoupíme na pódium, řekneme svůj projev a opustíme naši milovanou

Více

Číslo 4. Ročník II. Červen 2012

Číslo 4. Ročník II. Červen 2012 Školní ilustrovaný magazín III. základní školy Jindřichův Hradec Číslo 4. Ročník II. Červen 2012 Redakční rada: Jan Matoušek, Jakub Matoušek, Adéla Šímová, Aneta Camrdová, Barbora Primaková, Kristýna Horáková,

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny!

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny! Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov 25. číslo léto 2015 Hurá na prázdniny! 1 Slovo úvodem Rok se s rokem sešel a už se zase blíží obávaná doba vysvědčení

Více

VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.5

VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.5 VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.5 Třídy 5.A Ahoj děti, podařilo se a my jsme po jarních prázdninách zase zpátky s Všeználkovými novinami. Toto číslo bude ještě zimní, ale najdete v něm i něco z jarního období, které

Více

ŠKOLÁČEK ROZHOVOR ZEPTALI JSME ADVENTNÍ SETKÁNÍ ZÁBAVA AKTUALITY PRÁCE ŽÁKŮ. časopis č.2 2014/2015

ŠKOLÁČEK ROZHOVOR ZEPTALI JSME ADVENTNÍ SETKÁNÍ ZÁBAVA AKTUALITY PRÁCE ŽÁKŮ. časopis č.2 2014/2015 ŠKOLÁČEK časopis č.2 2014/2015 ADVENTNÍ SETKÁNÍ ROZHOVOR ZÁBAVA ZEPTALI JSME SE AKTUALITY PRÁCE ŽÁKŮ KDY? KDE? CO? Dne 2.12.2014 se v areálu naší školy konalo Adventní setkání. Každá třída se podílela

Více

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní Úkoly předškoláčka, jsou pro nás hračka.. Než půjdu do školy -" minimum předškoláka". Vyzkoušejte si Předškoláci převzato www.predskolaci.cz Písničky a říkanky ze školky Další říkadla, popěvky... na doma

Více

Projekt. Těšíme se na Vánoce. III. třída Veverky

Projekt. Těšíme se na Vánoce. III. třída Veverky Projekt Těšíme se na Vánoce III. třída Veverky III. třída Veverky školní rok 2013/ 2014 Projekt: Těšíme se na Vánoce Školní vzdělávací program: Rok v přírodě Integrovaný blok: Svátky, tradice a lidové

Více

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu.

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu. FOTBAL Dnes dne 20.dubna se na Hradištském hřišti se odehrál fotbalový zápas mezi třídami ZŠ Hradištko.Všichni hráli moc dobře ale vítěz je jen jedan( 1.A > 1.B-2 Mod=2. Oran-3.=4.-6.

Více

nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ

nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ Bělostná pokrývka krajinu tiše zahalila, nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Všechna srdce se vánoční náladou naplnila Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ LYŽAŘSKÝ KURZ 24. 28. 1. 2011

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. (SWEET HOME) 18. číslo podzim 2013

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. (SWEET HOME) 18. číslo podzim 2013 Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov (SWEET HOME) 18. číslo podzim 2013 Listí padá, rána jsou mlhavá, chladno je nám všem... Podzimní příroda je přesto

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV Březen duben 2008 Pravidelné schůzky se konají na adrese: Skálova 35 (nad Salonem Kleopatra) v tyto dny: Pondělí: 15:30 17:30 herna od května pouze za nepříznivého

Více

Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7

Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7 Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7 Vsetín 2010 Roční plán EVVO na školní rok 2010/2011 Výchozí situace: Účast žáků v přírodovědných olympiádách Dlouhodobě realizovaný projekt

Více

ať nebojí ježek ani hada

ať nebojí ježek ani hada Soutěž: ze slov utvořte větu oznamovací, rozkazovací, přací a tázací se ať nebojí ježek ani hada Kontrola: Ať se ježek nebojí hada. věta přací Ježku, neboj se hada. věta rozkazovací Ježek se nebojí hada.

Více

Co je to vlastně Baltík?

Co je to vlastně Baltík? Ve dnech 20. - 22. 4. 2012 se v prostorách Holického Gymnázia uskutečnil 10. ročník celostátní soutěže Mlady programátor v programovacím jazyce Baltík. Co je to Baltík a jak soutěž probíhá? Co je to vlastně

Více

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 ZŠ Rudná ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 Můj milý deníčku... 8. A na horách Autoři: Žactvo Korektor: Martin Isoz 8. června 2011 1 Pondělí 6. 6. 2011 1.1 MI & VI Pondělní den byl dnem úvodním. V osm hodin

Více

Soutěže ve školním roce 2011/2012

Soutěže ve školním roce 2011/2012 Soutěže ve školním roce 2011/2012 Termín Název soutěže Umístění 5. říjen Podzimní Kiosk 1. stupeň Výsledky: 1.třídy 1.místo: Stráněl Vojtěch 2.místo: Šmídová Michaela 2.třídy - 2.místo: Nesvadba Tomáš

Více

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 V pátek 24. 1. se na naší škole konalo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích: IIB (1.-2. ročník) a IIIA (3.-5.

Více

KVĚTEN Jarní měsíc byl ve znamení výjezdů a výletů tříd a také sportovních úspěchů. Naši žáci úspěšně završili projekt Comenius v Polsku. COMENIUS V POLSKU Na začátku května proběhl poslední výměnný pobyt

Více

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142)

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) Be SUstainable to SUstain the WORLD ŠVÉDSKO 11. 11. - 17. 11. 2013 ÚČASTNÍCI ZA GYMNÁZIUM KADAŇ Vyučující Mgr. Darina Kováčová (vedoucí exkurze)

Více

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 24. 6.2011, ročník: 2., č. 4+5 Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková 1 Slovo redaktorů

Více

PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014

PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014 PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014 PODZIM: Cestou ke zdraví 24. 10. 2013 Mluvili jsme o důležitosti správné výživy, hygienických návycích, přečetli jsme si pohádky

Více

1.čtvrtletní pedagogická rada

1.čtvrtletní pedagogická rada Pondělí 4.11. Městská policie 5.B 10.00-11.40 Mgr.Holcová Pondělí 4.11. SCIO testy v 9.A + 9.B Městská policie 8.00-9.40 5.A ve třídě 5.A 10.00-11.40 5.B ve třídě 5.A, Okresní knihovna ŠD 13.30-14.30 Výlet

Více

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová Číslo: 6 Listopad Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6 Brechtík Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová Vážení rodiče, držíte v rukou nové vydání školního časopisu, který je určen Vám i Vašim dětem. Tento časopis

Více

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MATEŘSKÁ ŠKOLA NOVÁ VES Je zpracován v souladu s Rámcovým programem pro předškolní vzdělávání. Každé podtéma TVP rozvíjí všech pět oblastí předškolního vzdělávání: biologickou,

Více

Základní škola. Dolní Vilémovice

Základní škola. Dolní Vilémovice Základní škola Dolní Vilémovice Školní rok 2012 2013 SLOVO ÚVODEM Školní rok 2012 2013 pro malou vilémovskou školičku znamenal mnoho nového. Nová paní ředitelka, nová paní učitelka, vychovatelka Jen ty

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu V minulém týdnu se odehrálo Mistrovství České republiky v praktickém šachu mládeže a juniorů, které skončilo v sobotu 15.3.2014.

Více

Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová. Redaktor Michal Žák. Grafická úprava Šimon Mozola. Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová

Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová. Redaktor Michal Žák. Grafická úprava Šimon Mozola. Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová Redaktor Michal Žák Grafická úprava Šimon Mozola Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová Slovo šéfredaktora: Prázdniny uběhly velmi rychle a jsme zpátky s novým dílem

Více

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo Školtýn Základní škola Týnec nad Labem Ročník 12 2. číslo 2012 2013 Obsah 1. Narozeninová oslava 2. Rozhovor s ředitelem školy 60 let 3. Afrika 4. Mikuláš 5. Vánoční šplh 6. Florbal 7. Kolínská laťka 8.

Více

Není jednoduché zaujmout všechny žáky k matematice. Na Táborské se snažíme matematiku co nejvíce dětem přiblížit, a to pomocí různorodých aktivit a

Není jednoduché zaujmout všechny žáky k matematice. Na Táborské se snažíme matematiku co nejvíce dětem přiblížit, a to pomocí různorodých aktivit a ÚNOR Únor je sice nejkratší měsíc v roce, my jsme toho stihli ve škole ale spoustu! Byl to měsíc soutěží, workshopů a exkurzí. Měli jsme i oborové a projektové dny. Někteří vyrazili do terénu, jiní si

Více

Školní parlament. Recitace. Obsah. Školní parlament

Školní parlament. Recitace. Obsah. Školní parlament Obsah Školní parlament Recitace. Byli jsme v telce. Byli jsme úspěšní. LVZ Karneval, Káčko Vysvědčení Jak jsem se staral o květiny Recitace Blahopřejeme za skvělý výkon Tereze Vondrové a Dominice Fischerové,

Více

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů Výroční zpráva 2014 Štěpánkovická fotbalová liga - spolek amatérských hráčů Úvodní slovo Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu o činnosti amatérských hráčů za uplynulý rok 2014. Štěpánkovické

Více

CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽ DĚTÍ A MLÁDEŽE V SÓLOVÉM ZPĚVU

CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽ DĚTÍ A MLÁDEŽE V SÓLOVÉM ZPĚVU CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽ DĚTÍ A MLÁDEŽE V SÓLOVÉM ZPĚVU PROPOZICE SOUTĚŽE / ORGANIZAČNÍ ŘÁD ROK 2014 Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary (dále jen ZŠ a ZUŠ) a Mezinárodní pěvecké centrum Antonína

Více

Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice. Odloučené pracoviště: Mateřská škola

Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice. Odloučené pracoviště: Mateřská škola Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice Odloučené pracoviště: Mateřská škola Tyršova 304 Tetčice 664 17 Názvy měsíčních tematických celků

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2007/08 zpracováno 19. 6. 2008 PODZIM 2007 20. 9. 2007 Koncert pro Městský úřad Litomyšl, Zámecké divadélko,

Více

Slovo úvodem... Milí čtenáři, žáci a. líbit. není jediné. Nové. Jungmannka. Beseda Boj proti drogám

Slovo úvodem... Milí čtenáři, žáci a. líbit. není jediné. Nové. Jungmannka. Beseda Boj proti drogám Z á k l a d n í š k o l a J i h l a v a, J u n g m a n n o v a 6, p ř í s p ě v k o v á o r g a n i z a c e Jungmannka Vydání 3 Slovo úvodem... LISTOPAD 2013 Milí čtenáři, žáci a je také to, že středu

Více

Základní škola T. G. Masaryka Vám přeje šťastný nový rok 2015! leden 2015

Základní škola T. G. Masaryka Vám přeje šťastný nový rok 2015! leden 2015 občasník T. G. M. Bílovec Základní škola T. G. Masaryka Vám přeje šťastný nový rok 2015! 1 leden 2015 Vážení rodiče, otevřeli jste náš občasník, který jsme začali vydávat již v loňském roce. Je tematicky

Více

..září / leden 2015..

..září / leden 2015.. ..září / leden 2015.. IV. ročník, 29. číslo Reportér P.E.S. strana 2 FOTOGALERIE strana 4 Den název otevřených článku dveří + stran strana 8 1 P. E. S. 2014 Každý školní rok začínáme oblíbenou akcí P.

Více

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem provázeli budoucí prvňáčky žáci 5. tříd, kteří si připravili pro děti pohádkové úkoly. Letos

Více

Zpravodaj ALCEDO Únor 2015

Zpravodaj ALCEDO Únor 2015 Zpravodaj ALCEDO Únor 2015 Úvodní slovo Milí čtenáři, únor je tradičně ve znamení lyžařských kurzů pro předškoláky. Moc děkujeme za důvěru a zájem. Vždy se nám podařilo naučit děti sjet bezpečně svah a

Více

5) Vstupní anketa pro žáky před akcí

5) Vstupní anketa pro žáky před akcí 5) Vstupní anketa pro žáky před akcí Vstupní žákovská anketa před projektem proběhne v 9. ročníku na úvod prvního dne po 8. h. po kontrole žáků v jednotlivých zemích, v nižších ročnících na začátku dne.

Více

Sport Atletika. Vybíjená KVĚTEN-ČERVEN 2014. Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1.

Sport Atletika. Vybíjená KVĚTEN-ČERVEN 2014. Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1. KVĚTEN-ČERVEN 2014 Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1. stupně vydali do divadla. Představení bylo o paní Krásihaldě, která měla dvě opice Máňu a Fráňu.

Více

Rakousko 30. 11. 2014 6. 12. 2014

Rakousko 30. 11. 2014 6. 12. 2014 Rakousko 30. 11. 2014 6. 12. 2014 V neděli 30. listopadu jsme dorazili společně se studenty z holičské střední školy do rakouského Gänserndorfu. Zde už na nás čekali rodiče z hostitelských rodin, kteří

Více

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY REDAKČNÍ RADA Tereza Dobrá, Kristýna Mikotová, Martin Stryja, Eliška Kuželová, Ema Vrbová, Jakub Veverka, Kristýna Júdová, Sandra Švecová, Pavlína Krenciva, Barbora Turková, Anna Marie Hořejší OBSAH PROJEKT

Více

Ten verš si tiše říkám ( Krásné slovo a knihovna jsou slova, která spolu ladí ) HISTORIE PŘEHLÍDKY

Ten verš si tiše říkám ( Krásné slovo a knihovna jsou slova, která spolu ladí ) HISTORIE PŘEHLÍDKY Ten verš si tiše říkám ( Krásné slovo a knihovna jsou slova, která spolu ladí ) HISTORIE PŘEHLÍDKY Zhruba před šesti lety nás napadlo zmapovat možnosti prezentace mladých lidí, kteří jsou vyznavači krásného

Více

Ekologické aktivity, exkurze, praxe. EKO GYMNÁZIUM Praha má svůj mírový strom

Ekologické aktivity, exkurze, praxe. EKO GYMNÁZIUM Praha má svůj mírový strom Ekologické aktivity, exkurze, praxe 2. 9. Prima až 4. ročník program Ornity Desatero sov 8. 10. Exkurze do Botanické zahrady, septima - Ing. Mgr. H. Kadlecová 9. 10. Porada k projektu ENERSOL 2015 - RNDr.

Více

Básnička o mandarince. Mandarinka je opravdu dobrá, barva její je oranžová. Vitamíny má, proto mi tak chutná. Básnička o mrkvi

Básnička o mandarince. Mandarinka je opravdu dobrá, barva její je oranžová. Vitamíny má, proto mi tak chutná. Básnička o mrkvi Básnička o mandarince Básnička o mrkvi U nás doma na zahradě, vedle sebe v jedné řadě, mrkvička si v zemi leží, šťavnatá a krásně svěží. Oranžová se zelenými vlasy, kandidátka na královnu krásy, křupavá

Více

A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009

A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009 A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009 Hudební pásmo nacvičil Mgr.Roman Drápal s dětmi Pondělí 13.dubna Pondělí velikonoční

Více

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014 SLOVANOVINY žákovské práce ze Slovanu 2013/2014 VÁNOCE OČIMA ŽÁKŮ Matyáš Třasoň, IX. B ŠTĚDRÝ VEČER U NÁS DOMA Letos stejně jako loni začínáme na hřbitově. Dáme věnce, svíčky na hrob, modlíme se jenom

Více

2015 LEDEN BŘEZEN. Písek

2015 LEDEN BŘEZEN. Písek 2015 LEDEN BŘEZEN Písek 1 SLOVO ŘEDITELKY Vážení a milí, ráda bych Vám představila další číslo našeho zpravodaje. V tomto čísle představíme různé akce za období leden-březen 2015. Letošní zima je již za

Více

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSE LADA ČESKÁ TELEVIZE blahopřání do obálky pohlednice balicí papíry dárkové tašky dárkové krabičky rozety a stuhy omalovánky pexesa vystřihovánky dopisní papíry diplomy lampiony

Více

Beseda v knihovně. Nikol Dziadurová, 6.A

Beseda v knihovně. Nikol Dziadurová, 6.A Beseda v knihovně Dne 12.1.2012 se třída 6.A vydala na cestu do knihovny.došli jsme v 9:00 hodin.celou prezentací nás provázely dvě sympatické slečny.prezentace byla o Moderních pohádkách Seznámili jsme

Více

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ V úterý 10. června natáčela Česká televize v Dobříkově reportáž, která by měla být odvysílána v pořadu Toulavá kamera v průběhu července. Reportáž byla natáčena u sochy M. J.

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. (SWEET HOME) 17. číslo červen 2013

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. (SWEET HOME) 17. číslo červen 2013 Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov (SWEET HOME) 17. číslo červen 2013 Tak už to máme skoro všichni za sebou. Co, že máme za sebou? No přece školní rok

Více

Dan Živna: CO S ODPADY Nikola Komínková CO S ODPADY Dan Živna KONEC SVĚTA Nikola Komínková SÁŇKOVÁNÍ

Dan Živna: CO S ODPADY Nikola Komínková CO S ODPADY Dan Živna KONEC SVĚTA Nikola Komínková SÁŇKOVÁNÍ Dan Živna: CO S ODPADY My doma také recyklujeme odpadky. Sbíráme sklo, papír a plasty. Až toho máme moc, tak to odneseme do sběrných nádob. Nádoby se jmenují: SKLO, PLASTY, PAPÍR. My doma ještě třídíme

Více

NORSKÝ DENÍK. 1. DEN 27.10. 2008,, pondělí

NORSKÝ DENÍK. 1. DEN 27.10. 2008,, pondělí NORSKÝ DENÍK 1. DEN 27.10. 2008,, pondělí Tímto dnem pro nás začala výprava za dobrodružstvím do Norska. Nad ránem jsme se v letištní hale spojili se zbývajícími účastníky projektu z Břeclavi a po odbavení

Více