Informační centrum pro mládež Šumperk

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Informační centrum pro mládež Šumperk"

Transkript

1 Pension pro svobodné pány od 19 hodin, Kulturní dům Rapotín Divadelní aktovka Seana O Caseyho Bedtime Story ve slavné úpravě Jiřího Krejčíka pod názvem Pension pro svobodné pány, která byla dlouhá léta úspěšně uváděna v pražském Činoherním klubu. Komedii, odehrávající se v pokoji jednoho pensionu, kam si nájemník přivede slečnu, čímž poruší upjaté předpisy domovního řádu. V našem pojetí se bude jednat o poctu klasické komedii, přioděnou do elegantního, bezstarostného a nostalgického hávu secese 1. desetiletí 20. století s akcentem atmosféry úplňkové noci, kde bláznivé situace získávají až pohádkově něžnou vůni.

2 Jaromír Nohavica v Šumperku od 19 hodin, Kulturní dům Šumperk Dvouhodinový sólový recitál jednoho z našich nejznámějších písničkářů s kytarou a heligonkou sestavený nejen ze známých písní Kometa, Dokud se zpívá nebo Ostravo, ale i z aktuálních novinek z nového alba Poruba.

3 Koncert na jevišti: VZPOMÍNKOVÉ HOVORY H od 19 hodin, Kulturní dům Šumperk Na dlouholetou spolupráci s Miroslavem Horníčkem (dožil by se letos 100 let) bude vzpomínat jeho "dvorní klavírista" a zpěvák Richard Pogoda z Olomouce. Nevynechá ani celoživotní přátelství s ministrem kultury Pavlem Dostálem. Povídání o časech bez internetu a mobilů bude vyplněno spoustou písniček V+W, Suchého a Šlitra a také těch, které přivedla na svět dvojice Dostál/Pogoda. Máte-li rádi Klobouk ve křoví či Pramínek vlasů, bude to večer právě pro vás.

4 FESTIVAL BÝT ŽENOU od 10 hodin, Pavlínin dvůr Muzea Šumperk 4. ročník festivalu Být ženou, který propojuje prožitky duše a těla. Kulturní i výtvarné dění, zastoupené výstavou soch a mandalami, společně s hudebním a tanečním propojením, diskuzí nad mnohými tématy, to vše tvoří jedinečnou příležitost ke strávení výjimečného dne nejen pro ženy. Více informací o programu najdete na

5 V. ROČNÍK LÁZEŇSKÉHO BĚHU PRO ZDRAVÍ od 14 hodin, Areál Lázní Bludov Sportovní den pro děti i dospělé spolu se zahájením lázeňské sezóny. Doprovodný program pro děti spolu s bohatým občerstvením. Více informací v plakátu.

6 Vernisáž výstavy fotografií - NOSTALGIA 22 - ROBERT ROHÁL od 17 hodin, Divadlo Šumperk V galerii Divadla Šumperk představí Robert Rohál svou novou kolekci Nostalgia 22, která vznikala ve druhé polovině loňského roku v Šumperku a Kroměříži. Zatímco v Šumperku byl jeho objektem herec Jiří Bartoň, v Kroměříži vznikly fotografie s jeho dvorní modelkou Soňou Drábkovou. Jen na dvou fotografiích jsou oba protagonisté společně. V rámci vernisáže vystoupí Romana Blažková (úvodní slovo), Jiří Bartoň (zpěv) a Marie Drkulová (klávesy). Výstava černobílých fotografií potrvá do Galerie otevřena vždy v čase divadelních představení.

7 Hafan od 13 hodin, Pavlínin dvůr Muzea Šumperk Jubilejní 10. ročník soutěže o nejhezčího šumperského domácího mazlíčka Hafan 2018 se koná v neděli 27. května od 13 hodin.

8 DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ANEB POZNEJTE ÚŘAD I Z JINÉ STRANY od 11 do 17 hodin, Městský úřad Šumperk, ul. Jesenická 31 Prohlídka zajímavých míst městského úřadu...

9 ZUŠ OPEN přehlídka od 14 do 17 hodin, Hlavní třída (pěší zóna) Šumperk II. ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol.

10 Setkání pro budoucí a současné rodiče nejmenších dětí - EVA KIEDROŇOVÁ TURNÉ od 16 do 19 hodin, Kavárnička Lalala, Temenická 5, Šumperk Beseda pro budoucí i současné rodiče pořádaná Rodinným centrem Vikýrek.

11 NOC KOSTELŮ od 18 do 23 hodin, Šumperk Již tradiční Noc kostelů, kdy se jejich brány otevřou návštěvníkům a nabídnou bohatý doprovodný program. Více informací v plakátu.