Itinerář Thajsko. Inspiration Travel s.r.o., Sokolská 1365, Liberec, tel: ,

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Itinerář Thajsko. Inspiration Travel s.r.o., Sokolská 1365, 46001 Liberec, tel: 603 791 952, e-mail: info@inspiration-travel.com"

Transkript

1 Itinerář Thajsko Inspiration Travel s.r.o., Sokolská 1365, Liberec, tel: ,

2 1.den 2.den Bangkok Hotel ibis Bez jídla Bangkok Hotel ibis Přílet na letiště Suvarnabhumi Setkání se s anglicky mluvícím průvodcem Odjezd do hotelu a ubytování se ve dvouložnicovém apartmá Volno na odpočinek Dopoledne prohlídka Thonburi Klongs Thonburi je západní část Bangkoku, nachází se na pravé straně řeky Chao Phya. Díky velkému množství vodních kanálů získal Bangkok jméno "Benátky východu." Projížďka lodí po kanálech navodí atmosféru malebného života podél vodních toků Bangkoku. Navštivte také Muzeum královských lodí (Royal Barges National Museum) a Chrám úsvitu (Wat Arun). v místní restauraci (není zahrnut v ceně) Exkurze město & chrámy včetně Velkého paláce Tato prohlídka zahrnuje tři z nejzajímavější buddhistických chrámů v Bangkoku: Wat Traimit se slavnou sochou Zlatého Buddhy (5 ½ tuny ryzího zlata) - Wat Pho - nejrozsáhlejší chrám v Bangkoku s obrovskou zlatou sochou ležícího Buddhy. Velký palác je jednou z nejúžasnějších staveb jihovýchodní Asie a sloužil jako sídlo thajské královské rodiny. Uvidíte zde mnoho paláců sloužících pro různé příležitosti: Pohřební palác, Uvítací palác, Trůnní sál, Korunovační sál a krásný chrám Smaragdového Buddhy ve vlastní režii

3 3.den 4.den Ayuthaya Lopburi Phitsanoluk Hotel Ayara Sukhothai Sri Satchanalai Lampang Hotel Lampang 07:00 Odjezd z Bangkoku do Ayuthayi, bývalého hlavního města Thajska. Nejhlavnější památky jsou gigantické bronzové sochy Wat Mongkol Borpitr, tři pradávné pagody Wat Phra Sri Sanpetch a Wat Pranangcherng. Dále směrem přes Sarabui do Phra Buddha Badh, kde se nachází otisk Budhovy nohy. Dále pokračujete směrem do Lopburi na oběd. Navštívíte Prang sam Yod (posvátná pagoda) a ruiny Wat Phra Sir Ratana Maha Dhat. Pokračujete do Phitsanulok. v a ubytování v hotelu Ayara Grand Palace (2x superior pokoj) 08:00 Wat Maha Dhat se sochou Budhy odjezd do Sukhothai, a návštěva prvního hlavního města Thajska ( ). v místní restauraci. Pokračování do Sri Satchanalai, severního města království Sukhothai, postaveného králem Ramkamhaengem. Návštěva chrámu Wat Chang Lom, Wat Jedi Jet Thaew, wat Nang Phya a Wat Phra Sri Ratana Maha Dhat, stojící na a místě opevnění Chalieng. Pokračování do Lampangu. v hotelu, ubytování v Lampang River Lodge (standard pokoj)

4 5.den 6.den Pha Yao Chiang Rai Phowadol Resort Chiang Mai Hotel Furama Sn/ Ob/ Ve 07:00 Jízda do Ko Kah, kde navštívíte Wat Phra Dhat Lampang Luang se smaragdovým Budhou, přejezd do Phayao, unikátního venkovského města a pokračování do Chiang Rai na oběd. Po obědě přejezd do Chiang Saen, původní hlavní město Thajska na řece Mekong a hranicích Thajska a Laosu. Návštěva Wat Phra Dhat Jom Kitty po 383 schodech, chrám Wat chedi Luang a malé muzeum nedaleko. Výlet lodí po řece Mekong ke zlatému trojúhelníku, kde se setkávají státy Thajsko, Laos a Myanmar. Pokračujete do Mae Sai, nejsevernějšího thajského města, procházka po místním trhu a ulicích, návrat do Chiang Rai. v hotelu, ubytování v Phowadol Resort & Spa Chiang Rai (standard pokoj) 08:00 Návštěva Ban Lorcha, Phami Akha - komunitního centra horských kmenů. Tento projekt komunitního rozvoje cestovního ruchu podporuje udržitelný samostatný vývoj s cílem zlepšení kvality života vesničanů kmene Akha. Pokračování do Chiang Mai a oběd v místní restauraci. Odpoledne návštěva vesnice s rukodělnou výrobou a manufakturou zdobených lakovaných předmětů, spřádání a tkaní thajského hedvábí a výroby malovaných papírových deštníků 19:15-22:15 Kantoke večeře. Užijte si typickou thajskou večeři s prastarými tanci severního Thajska a představením tanců a písní různých horských kmenů. Ubytování v hotelu Furama Chiang Mai Hotel (2-ložnicová suite)

5 7.den 8.den Chiang Mai Hotel Furama Samui Jasmine Resort Jeďte do sloního tábora a sledujte slony při práci v lese. Doporučená možnost: Zaplaťte si hodinové sloní safari do okolní krajiny. Extra: 600,- bahtů za osobu (dvě osoby na slona) Pokračujte návštěvou orchidejové farmy a obědem v místní restauraci. Odpoledne návštěva chrámu Wat Doi Suthep, večeře v hotelu. Transfer na ostrov Samui do Jasmine Resortu den Samui Jasmine Resort Pobyt na Samui Transfer ze Samui Jasmine Resortu na letiště a let do Bangkoku