Všeobecné obchodní podmínky internetového obchodu knihyfryc.cz V platném znění od

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Všeobecné obchodní podmínky internetového obchodu knihyfryc.cz V platném znění od 1.9.2012"

Transkript

1 Obchodní podmínky VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, DLE NAŠICH VŠEOBECNÝCH PODMÍNEK MÁME NA VYŘÍZENÍ VAŠÍ OBJEDNÁVKY 2 PRACOVNÍ DNY. POKUD JSTE NEDOČKAVÍ A V PŘÍPADĚ OSOBNÍHO ODBĚRU SI JDETE ZÁSILKU VYZVEDNOUT DŘÍVE, NEŽ BUDETE VYROZUMĚNI EXPEDIČNÍM EM, PAK NEBUDE VAŠE ZBOŽÍ PŘIPRAVENO A ANI NENÍ MOŽNÉ UPLATNIT NA NĚJ INTERNETOVOU SLEVU. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. Všeobecné obchodní podmínky internetového obchodu knihyfryc.cz V platném znění od Vážení zákazníci, v našem e-shopu zatím probíhají aktualizace 1x denně. Může tedy nastat situace, že Vámi objednaná kniha již nebude skladem. U zahraničních objednávek - poštovné bude doúčtováno mailem, ale vždy se řídí obchodními podmínkami. I. Úvodní ustanovení Všeobecné obchodní podmínky (dále jen obchodní podmínky) upravují vztahy a vymezují vzájemná práva a povinnosti mezi provozovatelem internetového obchodu knihyfryc.cz se sídlem: Pražská 14, Liberec, IČ (dále jen Prodávající) a zákazníkem. Zákazníkem se rozumí každý návštěvník internetových stránek provozovatele, který prostřednictvím internetu / systému internetového obchodu odeslal řádnou objednávku (dále jen Kupující). II. Objednací podmínky Obchodní podmínky dále upravují práva a povinnosti smluvních stran při využívání webové stránky prodávajícího umístěné na adrese a další související právní vztahy. Obchodní podmínky se nevztahují na případy, kdy osoba, která má v úmyslu nakoupit zboží od prodávajícího, jedná při objednávání zboží v rámci své podnikatelské činnosti. Internetový obchod prodávajícího umožňuje kupujícímu zejména prohlížení aktuálně nabízeného zboží, vyhledávání požadovaných položek a objednání vybraného zboží. Kupující objednává zboží elektronickou cestou přímo z internetu prostřednictvím formuláře vytvořeného právě k tomuto účelu. Takto doručená objednávka je prodávajícím považována za platný a závazný návrh kupní smlouvy, obsahuje-li všechny náležitosti, vyžadované objednávkovým formulářem. Kupní smlouva je uzavřena potvrzením objednávky prodávajícím, případně dodáním a převzetím objednaného zboží zákazníkem. Objednávku může kupující zrušit bez udání důvodů a jakýchkoliv sankcí do chvíle, než je zboží vyexpedováno (zasláno vyrozumění em). V ostatních případech je prodávající oprávněn požadovat úhradu prokazatelně vzniklých nákladů. Prodávající může objednávku zrušit pouze v případě, kdy zboží se již nevyrábí, nedodává nebo se výrazným způsobem změnila jeho cena.

2 III. Dodací a platební podmínky Do odvolání poskytuje prodávající okamžitou slevu 10% z doporučené prodejní ceny na veškerý sortiment nových knih prodávaných prostřednictvím elektronického obchodu. Prodávající předá zboží přepravci (Česká pošta) zpravidla do jednoho pracovního dne přijetí objednávky (u předplatby po připsání peněz na náš účet). Stejné dodací podmínky platí i pro osobní odběr zboží v našem kamenném knihkupectví. Pokud je v popisu zboží uvedena delší lhůta expedice,je u objednávky obsahující toto zboží závaznou lhůtou vyřizení tato uvedená lhůta. Pokud zákazník objednává větší množství od jedno titulu, prodávající si vyhrazuje právo na sjednání nových dodacích podmínek. Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH. Prodávající garantuje ceny uvedené v nabídce, a to k okamžiku odeslání objednávky zákazníkovi. Objednané zboží prodávající doručuje prostřednictvím České pošty produktem zvaným Obchodní balík, viz níže ceník za poštovné, nebo si zákazník přebírá zboží osobně. V případě zprostředkovaného doručení kupující stvrzuje převzetí zboží podpisem na průvodním dokladu České pošty. V tomto případě je místem dodání zboží poštovní adresa uvedená kupujícím při objednání v objednávkovém formuláři a zákazník se stává vlastníkem zboží po zaplacení kupní ceny. Upozorňujeme zákazníky, že Obchodní balík je na provozovně České pošty uchováván pouze 7 dní, poté Česká pošta zásilku vrací zpět. Ceník služeb Poštovné je kupujícímu účtováno podle celkové výše objednávky, viz následující tabulka. V případě volby způsobu platby dobírkou je k poštovnému připočtena částka 30,- Kč (viz oddíl Způsob platby). Balné neúčtujeme. Doručení do Objednávka Poštovné Dobírka Česká Republika(dobírka) do 1500 Kč 80 Kč 30 Kč nad 1500 Kč zdarma zdarma do 70 Kč 80 Kč X Česká Republika (kartou nebo převodem) do 1500 Kč 70 Kč X nad 1500 Kč zdarma zdarma Slovensko do 10 knih 250 Kč X nad 10 knih 350 Kč X 1 kniha 250 Kč X 2 a 3 knihy 320 Kč X Evropa 4 knihy 380 Kč X 5 knih 450 Kč X za každou následující knihu +100 Kč, maximálně však 2500 Kč X

3 Doručení do Objednávka Poštovné Dobírka 1 kniha 353 Kč X 2 a 3 knihy 480 Kč X mimo Evropu 4 a 5 knihy 600 Kč X 6 a 7 knihy 800 Kč X 8 a 9 knihy 1000 Kč X za každou následující knihu +100 Kč, maximálně však 2338 Kč X Osobní odběr V případě, že kupující zvolil jako způsob dodání zboží osobní odběr zboží v prodejně prodávajícího, zašle prodávající kupujícímu výzvu k odběru zboží na elektronickou adresu kupujícího. Objednané zboží je kupující povinen odebrat nejpozději do 7-mi kalendářních dnů ode dne odeslání elektronické výzvy. Po uplynutí 7-mi denní lhůty prodávající automaticky objednávku ruší. V případě osobního odběru a platby předem, zákazník stvrzuje převzetí zboží podpisem daňového dokladu. V případě, že kupující pověří odběrem zboží třetí osobou, stvrzuje tato třetí osoba převzetí zboží daňový doklad svým podpisem. Tímto třetí osoba přebírá odpovědnost kupujícího pro převzetí zboží. V případě osobního odběru zboží a současné platby kupní ceny v hotovosti v provozovně prodávajícího má kupující právo si zboží před převzetím a zaplacením překontrolovat a případně od kupní smlouvy odstoupit. Způsob platby Dobírka: Dobírka je možná jen při doručení v rámci České republiky. Cenu zaplatíte až při převzetí zboží od České pošty. Při tomto způsobu platby účtuje prodávající k ceně objednávky poplatek ve výši 30 Kč. Při nákupu nad 1500 Kč není dobírka účtována. Bankovní převod: Cenu objednávky může kupující uhradit převodem ze svého účtu na bankovní účet prodávajícího vedeného u ČSOB, a.s.: č.ú: /0300. Základní identifikace platby je variabilní symbol, který je shodný s číslem objednávky. Číslo objednávky je kupujícímu přiděleno příslušným systémem. Při převodu platby ze zahraničí kupující uhradí částku v EUR dle aktuálního kurzu ČNB na bankovní účet prodávajícího vedeného u Volksbank Löbau-Zittau, č.ú: , IBAN: DE , BIC/SWIFT: GEN0DEF1NGS, BLZ:

4 Platba platební kartou: Vlastníte-li kupující platební kartu VISA, VISA Electron, MasterCard nebo Maestro, se kterou je možné hradit bezhotovostní operace na Internetu, může kupující svoji objednávku zaplatit ihned. Údaje o platební kartě prodávající neukládá, používá je pouze k autorizaci platby v systémy epay firmy MUZO, a.s., takže nemohou být ze systému prodávajícího zcizeny. IV. Shoda s kupní smlouvou Prodávající odpovídá kupujícímu za to, že prodávaná věc je při převzetí kupujícím ve shodě s kupní smlouvou, zejména, že je bez vad. V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou (dále jen "rozpor s kupní smlouvou"), má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou; není- li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil. V. Reklamace vadného zboží Dostane-li kupující nedopatřením vadný výtisk nebo jiné než objednané zboží, má právo na jeho výměnu níže uvedeným způsobem: Vadné nebo jiné než objednané zboží, společně s originálem dodacího listu (příp.daňového dokladu) a uvedením čísla objednávky, laskavě co nejdříve pošlete zpět prodávajícímu poštou (nikoli dobírkou) na adresu pro vyřízení reklamací: Knihkupectví a antikvariát, reklamace, Pražská 14, Liberec 1. Reklamaci na uvedené adrese můžete vyřídit také osobně. Pro dotazy a komunikaci ve věci reklamací využijte ovou adresu Při každém kontaktu uvádějte prosím číslo objednávky. VI. Záruka vrácení zboží a peněz Podle 53 odst. 7 a odst. 10 občanského zákoníku má kupující (soukromá osoba) právo do 14 (slovy: čtrnácti) dnů od převzetí zboží odstoupit od kupní smlouvy bez udání důvodu a zakoupené zboží vrátit prodávajícímu. Kupujícímu tím vznikne právo na vrácení finanční částky za zaplacené zboží a dopravné. Vrácené zboží kupující doručí poštou na vlastní náklady nebo osobně na adresu prodávajícího. Součástí zásilky musí být kopie dodacího listu (daňového dokladu). Vrácené zboží nesmí být poškozené nebo jinak znehodnocené. U audio a videonahrávek a všech CD a DVD příloh ke knihám nesmí být porušen jejich originální obal. Bezdůvodné vrácení zboží není možné při osobním odběru a zaplacení za zboží v prodejně. Vracet nelze zboží u něhož to zákon vylučuje. Dále nelze vracet zboží použité nebo nekompletní. Při splnění těchto podmínek prodávající vrátí kupujícímu částku zaplacenou za vrácené zboží v nejkratší možné době od doručení, nejpozději do 30 dnů od data doručení vráceného zboží. Finanční částku prodávající pošle kupujícímu poštovní poukázkou na adresu, na kterou bylo toto zboží původně zasláno, nebo na jeho bankovní účet. Finanční čásku je po domluvě možno vrátit i v hotovosti. Při zasílání peněz poštovní poukázkou si prodávající účtuje 30Kč.

5 VII. Ochrana osobních údajů Je v našem společném zájmu, aby osobní údaje, k jejichž zpracování dáváte firmě Jaroslav Fryč Knihkupectví a antikvariát souhlas, byly zpracovány a používány v přesném a aktuálním znění, a to k vaší i naší spokojenosti. Proto si dovolujeme vás upozornit, že máte právo na přístup ke svým osobním údajům, máte právo na opravu v případě jejich nepřesnosti, máte právo požádat o vysvětlení a právo na odstranění závadného stavu a další práva stanovená v 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a v zákoně 480/2004 Sb. v platném znění. Kupující souhlasí s tím, aby v souladu se zákonem č. 480/2004 Sb. v platném znění byly jeho osobní údaje (jméno, příjmení, adresa, telefon, , rok narození) firmou Jaroslav Fryč, IČ zpracovávány a využívány za účelem zasílání obchodních sdělení elektronickou poštou prostřednictvím jím poskytnuté ové adresy. Tento souhlas poskytuje kupující dobrovolně na dobu neurčitou s tím, že jej může kdykoliv odvolat. VIII. Závěrečná ustanovení Tyto všeobecné obchodní podmínky nabývají platnosti a účinnosti dne Aktuální znění podmínek je vždy dostupné na Odesláním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito všeobecnými obchodními podmínkami, a že s nimi bez výhrad souhlasí. Nestanoví-li tyto Všeobecné obchodní podmínky jinak, řídí se práva a povinnosti účastníků příslušnými ustanoveními obecně závazných předpisů, platných v České republice.zásady bezpečného nakupování I. Objednávání zboží bez nutnosti registrace Můžete si sami vybrat, jestli chcete nakupovat s registrací nebo se registrovat nebudete. Pokud zvolíte možnost nakoupit bez registrace, zadáte jen základní údaje jako své jméno a příjmení, dodací adresu, a telefon. II. Ochrana osobních údajů Je v našem společném zájmu, aby osobní údaje, k jejichž zpracování dáváte souhlas, byly zpracovány a používány v přesném a aktuálním znění, a to k vaší i naší spokojenosti. Proto si dovolujeme vás upozornit, že máte právo na přístup ke svým osobním údajům, máte právo na opravu v případě jejich nepřesnosti, máte právo požádat o vysvětlení a právo na odstranění závadného stavu a další práva stanovená v 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a v zákoně 480/2004 Sb. v platném znění. III. Zadávání u, uživatelského jména a hesla Při registraci na obchod.knihyfryc.cz zadáváte svou ovou adresu a volíte si své heslo. Co se týče zadávání hesla, doporučujeme zadávat takové heslo, které není snadné odhadnout (jako třeba vaše jméno, příjmení, ulici apod.). Pokud zapomenete své heslo a nejde vám přihlásit se na obchod.knihyfryc.cz.cz, použijte proklik pod přihlášením zapomenuté heslo. V případě problémů můžete kontaktovat Zákaznický servis na u

6 IV. Odhlášení ze systému K zabránění nepovoleného přístupu do vašeho uživatelského účtu na obchod.knihyfryc.cz, nezapomínejte, že pokud jste se přihlásili, je potřeba se také odhlásit. Odhlašování doporučujeme pokud jste dokončili svou objednávku, dokončili práci ve svém účtu nebo pokud odcházíte od počítače. Nákupní košík Nákupní košík je stránka, ve které se shromažďují položky, které jste do košíku vložili a které chcete koupit. Zobrazit nákupní košík můžete kliknutím na odkaz "Košík" v nabídce nahoře. Jak můžu zboží, které jsem vložil do košíku objednat? Pokud jste na stránce nákupního košíku, vidíte zde souhrn zboží, které v něm máte. Klikněte na tlačítko pod tímto výpisem "objednat knihy" a systém vás sám dále provede celým nákupem. Jak odstranit položky z mého košíku? U každého titulu, který máte v košíku je v prvním sloupci zaškrtávací okénko. Zaškrtněte ten titul, který chcete z košíku odstranit a klikněte na tlačítko "Smazat označené". Je v ceně, která počítá obsah košíku, zahrnuta také cena dopravy a DPH? Souhrná částka zboží v nákupním košíku zahrnuje ceny jednotlivých titulů včetně DPH. Poplatek za dodání zboží bude připočten v dalších krocích objednávky. Vše o dopravě zboží Expedice Českou poštou V současné době je doprava zboží zajišťována Českou poštou, a.s. Veškeré zboží, pokud jej máme na skladě, je zpravidla do 2 pracovních dnů předáno dopravci. O expedici zboží jste informováni em. Doba dopravy balíku prostřednictvím České pošty se většinou pohybuje kolem 3 pracovních dnů od předání poště. V případě vaší nepřítomnosti v den doručení je balík uložen 7 dní na vaší poště. Osobní odběr v našem knihkupectvích V případě, že zvolíte možnost osobního odběru přímo v našem knihkupectví, bude Vám zboží k vyzvednutí připraveno do 2 pracovních dnů a budete vyrozuměni em. Nepřehlédněte: Při nákupu zboží nad 1500,- Kč máte veškeré expediční poplatky a balné ZDARMA.

7 Možnosti úhrady zboží Dobírkou Objednané zboží zaplatíte v hotovosti při převzetí zásilky od České pošty. K ceně zboží je připočítán expediční poplatek dle ceníku služeb (sekce poštovné). Převodem na účet Po dokončení objednávky Vám zašleme na ovou adresu výzvu k úhradě, obsahující údaje potřebné k platběpo připsání platby na náš účet bude objednávka vyexpedována. Před odesláním platby věnujte zkontrolujte prosím pečlivě zadané údaje - nesprávný variabilní symbol (identifikuje objednávku v našem systému) může mít za následek chybné spárování platby a objednávky - vyřízení vaší objednávky se může zkomplikovat. K ceně zboží je připočítán expediční poplatek dle ceníku služeb. On-line prostřednictvím platební karty Po dokončení objednávky budete přesměrováni na platební bránu GP WebPay (dříve PayMUZO) standardu 3D secure VISA/MC, kde budete vyzváni k úhradě. Platební údaje zadáváte přímo v platební aplikaci na straně poskytovatele, přenos dat z Vašeho počítače je zabezpečen šifrovacím algoritmem. Systém Vás požádá o zadání následujících údajů číslo platební karty datum ukončení platnosti karty CVV2/CVC2 poslední trojčíslí předtištěné na podpisovém proužku vaší karty (není povinné) Na platební bráně GP WebPay můžete zaplatit prostřednictvím karet MasterCard, Maestro, VISA, VISA ElectronVaše karta musí mít povoleny platby na Internetu. V případě, že bude platba zamítnuta, kontaktujte svoji banku. Zboží je expedováno po připsání platby na náš účet, K ceně zboží je připočítán expediční poplatek dle ceníku služeb. Platbou v hotovosti Po zaslání objednávky vyčkáte na výzvu k vyzvednutí zásilky (nejpozději do 2 pracovních dnů). Poté si knihu osobně vyzvednete a uhradíte na pokladně našeho knihkupectví.

8 Zákaznický servis Proběhl nákup podle Vašich představ? Jste spokojeni s našimi službami? Anebo naopak? Vyskytl se nějaký problém s objednávkou? Nevíte, kde je zásilka s objednaným zbožím? Našli jste na našich stránkách chybu? Ve všech těchto případech jsme Vám vděčni za zpětnou vazbu, kterou nám poskytujete a která nám pomáhá zlepšovat naše služby. Kontaktovat nás můžete em na Vašim podnětům se budeme věnovat. Za náš e-shop zodpovídá: Šárka Krejčíková