NEWSLETTER NOVINKY ZE ŽIVOTA ARPIDY ČERVEN 2017

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "NEWSLETTER NOVINKY ZE ŽIVOTA ARPIDY ČERVEN 2017"

Transkript

1 NEWSLETTER NOVINKY ZE ŽIVOTA ARPIDY ČERVEN 2017 V předprázdninovém vydání našeho newsletteru se již pokusíme naladit na blížící se prázdniny dětí a také dovolené zaměstnanců. Ohlédneme se za akcemi, které se během měsíce uskutečnily, a také se dozvíme jak novinky ze života Arpidy, tak i co čeká Arpidu o prázdninách. A tak můžeme začít stříhat pomyslný metr do konce školního roku.

2 OZDRAVNÉ POBYTY S tacionář letos opět zavítal na jarní ozdravný pobyt na BUKOVOU u Trhových Svinů. Počasí jim přálo a tak většinu času strávil stacionář v přírodě. Pobyt si náležitě užívali, a proto se vrátili spokojeni a plni dojmů. Podívejte se zde a zde Nesměla chybět soutěž hod na tygra, která má již dlouholetou tradici, navštívili zdejší keramickou dílnu, na návštěvu přijela zvířátka ze ZOO Hluboká a také získali nové vědomosti z přednášky o myslivosti. Jiřinka překvapila svými úchvatnými vystoupeními a poslední večer strávili s vuřtíky u táboráku:-) T akto si postupně užívali pobytu klienti sociálně terapeutických dílen a denního stacionáře pro dospělé.. I jim počasí přálo, program měli nabitý zážitky a jak říkají: lidé kolem nás byli úžasní. Více se podívejte zde Děkujeme všem z PENZIONU U ZÁMKU PLUHŮV ŽĎÁR a těšíme se na další spolupráci.

3 DĚTSKÝ DEN V ARPIDĚ V pátek 2. června jsme si v Arpidě užívali den dětí Soutěžili jsme, řádili na skákacím hradu i na lehokolech (děkujeme tímto společnosti E.ON za bezplatné zapůjčení hradu a také panu inženýru Ladislavu Šterclovi - Kola Štercl, který nás nechal vyzkoušet svá báječná lehokola). Děkujeme také studentkám z Biskupského gymnázia J.N.Neumanna a Církevní základní školy, které nám zahrály pohádku o tom, jak se bába a řepa staly kamarádkami :-) Pan ředitel Arpidy se s nadšením ujal role "grill mastera" a zásoboval naše bříška vynikajícími klobáskami. Děkujeme za návštěvu Vskh Pohodáři a jejich zvířátkům, se kterými jsme se mohli pomazlit. Sladkou odměnou nám pak byly Dobroty od Otty, mňam! A počasí? To jsme si objednali samozřejmě letní :-) Mrkněte na fotky a také na odkaz!

4 ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY NA PRAKTICKÉ ŠKOLE P o svaťáku přišli naši studenti Praktické školy jednoleté a dvouleté, aby složili závěrečné zkoušky. Ve středu 1. června se konaly zkoušky praktické a týden na to zkoušky teoretické. Podívejte se i zde. Vzhledem k tomu, že studenti ani vyučující přípravu nepodcenili, byli všichni studenti velmi úspěšní. Všem blahopřejeme!

5 ARPIĎÁCKÁ POHODIČKA V neděli 11. června se uskutečnil 1. ročník ARPIĎÁCKÉ POHODIČKY. Na toto hudebně zábavné odpoledne, které se konalo v areálu centra ARPIDA, dorazilo více než 300 návštěvníků a vybralo se krásných ,- Kč, které použijeme na nákup externího defibrilátoru. Děkujeme vystupujícím kapelám Nezmaři, Folk Team, Ivo Jahelka, Vodáci a Bigin Brothers za skvělý hudební zážitek, Janu Zvánovcovi za ozvučení celé akce a Divadelnímu souboru J. K. Tyla za pohádku Líná strašidla. Dále mockrát děkujeme partnerům akce: Borovka Event, Melodie Voříšek Pokorný, Rock rádio a Hitradio Faktor, Country rádio, INPRESS tiskárna, Medicco, E.On a CITY Gastro. Poděkování patří i Bratrské jednotě Baptistů za poskytnutí louky, paní Radce Krygarové ze záchranky za prezentaci defibrilátoru a firma Toi Toi České Budějovice za zapůjčení mobilních WC. Více se můžete podívat zde V neposlední řadě patří velké poděkování všem návštěvníkům akce a již nyní můžeme prozradit, že se příští rok můžete těšit na 2. ročník.

6 PRŮBĚŽNÉ ZPRÁVY Odjeli jsme DO ITÁLIE Vsobotu brzy ráno vyrazili děti a doprovod na tolik očekávaný pobyt u moře do italského Caorle. Potřebujeme přeci vyzkoušet, jestli štípou nebo neštípou :-) Pozdravujeme Z ITÁLIE JEŠTĚ JEDNOU MOC DĚKUJEME VŠEM PODPOROVATELŮM NAŠEHO PROJEKTU. Více se můžete podívat na této adrese i na této. A ještě zde.

7 POZVÁNKA V úterý se uskuteční, tak jako každoročně, koncert studentů budějovické KONZERVATOŘE. Vidět a slyšet studenty, jak dokonale ovládají svůj hudební nástroj či zpěv, zastavit se v předprázdninovém shonu a dotknout se trošku klasiky, to je pro nás pokaždé neopakovatelný zážitek. Děkujeme studentům i jejich vyučujícím za jejich ochotu k nám pokaždé zavítat. Přijďte si studenty poslechnout spolu s námi.

8 VZDĚLÁVÁNÍ V ARPIDĚ C elkem 51 osobních asistentů a 14 rodičů se od února do června letošního roku zúčastnilo některého ze tří vzdělávacích programů v rámci cyklu akreditovaných kurzů MPSV ČR, kterými chce centrum ARPIDA zvýšit kvalitu svých poskytovaných sociálních služeb. Vzdělávání se zaměřilo na problematiku plánování zaměřeného na člověka, fyzické manipulace s uživateli s omezenou hybností, využití kompenzačních a technických pomůcek, zásad bezpečnosti při poskytování služby, práv a důstojnosti uživatele služby, zpracování individuálního plánu a roli klíčového pracovníka. Na konci srpna zakončí cyklus také vzdělávání zaměřené na alternativní komunikaci a principy bazální stimulace. Jde o historicky první vlastní akreditované vzdělávání centra ARPIDA pro pracovníky v sociálních službách. V příštím roce bychom jej chtěli nabídnout zájemcům také mimo naši organizaci, stejně tak by ale mělo posloužit pro vzdělávání nově příchozích kolegů. OHLÉDNUTÍ V úterý se uskuteční pracovní schůzka fyzioterapeutů, kde společně zhodnotí výsledky cvičení v kosmických oblečcích.

9 NOVINKA NA REHABILITACI D íky finančnímu daru Rotary Clubu České Budějovice a Rotary Clubu Marburg ve výši ,- EURo jsme mohli zakoupit rehabilitační chodník. Již je plně v provozu a my jsme rádi, že můžeme úsek rehabilitace rozšířit a nabídnout novou možnost zdravotní péče. NOVÉ HERNÍ PRVKY ARPIDA zakoupila nové herní prvky, a tak naleznou děti další možnosti odpočinku a vyžití.

10 STALO SE Do Dobrovolnických dnů se i tentokrát zapojila společnost E. On a její zaměstnanci ARPIDA se i tento rok zapojila do projektu Heřmana Volfa a Cesty za snem, z.s. Mateřskou školu navštívil Bárováček cesta za snem Černé řemeslo? To dáme..!!..a šlo to i ostatním

11 RÁDI BYSTE ARPIDĚ POMOHLI? Nakupujete na internetu? A víte, že každým nákupem můžete podpořit naši organizaci? Zapojili jsme se do projektu GIVT, který spolupracuje s více než 700 e-shopy. Stačí před každým nákupem navštívit a část peněz z Vašeho nákupu bude odeslána Arpidě. Nejlepší na tom je, že Vy nezaplatíte nic navíc! Předem moc děkujeme za Vaši případnou podporu:-)

12 O ARPIDA O PRÁZDNINÁCH letních prázdninách proběhne opět letní intenzivní hipoterapie, poskytneme odlehčovací služby a letní turnusy, po předchozím objednání bude po celé dva měsíce pracovat úsek fyzioterapie a také odjedeme na letní tábor. A v Arpidě se bude stavět, a přestavovat a opravovat. LETNÍ INTENZIVNÍ HIPOTERAPIE Letošní rok pro vás opět připravujeme nabídku týdenní intenzivní hipoterapie o prázdninách I. turnus: 21. srpna do 25. srpna 2017 II. turnus: 28. srpna do 1. září 2017 Klient bude zařazen do terapie 2x denně Dopolední blok cca od 7.30h do 10.00h Odpolední blok cca od 14.00h do 16.30h Délka jedné terapeutické jednotky je cca 30 minut K zařazení dítěte je potřebná indikace odborného lékaře centra ARPIDA Doporučený věk klienta je v rozmezí 3 15 let Cena za týdenní hipoterapii: 2250,- Kč Bližší informace a přihlášky: Petr Honner, vedoucí hipoterapie tel.: LETNÍ TÁBOR Poslední týden v červenci se uskuteční letní tábor - Pluhův Žďár, tématem tentokrát bude Kocourkov. LETNÍ TURNUSY DENNÍHO STACIONÁŘE Tři letní turnusy této sociální služby proběhnou po týdnech, a to od Jsou určeny pro žáky našich škol a pro klienty denního stacionáře. Bližší informace podá Mgr. Dana Kopecká, tel.: , ODLEHČOVACÍ SLUŽBY Odlehčovací služby probíhají nepřetržitě i v průběhu prázdnin. Bližší informace Vám podá Mgr. Andrea Holcová, tel.: , OPRAVY A ÚRAVY Během prázdnin se uskuteční mnoho úprav, oprav a jiných prací. Z těch největších bude např. sestěhování SPC na jedno místo blízko sebe, instalujeme automatické dveře v místnosti u krbu, opraví se střecha sedlovny, dokončí se hřiště pro družinu včetně nového altánu a prvků, velká investice bude oprava druhé větve potrubí ve sklepě a jiné elektrické a stavební opravy a úpravy.

13 OKÉNKO DO HISTORIE P ůvodně byla u prostor šaten jedna veliká třída. Jak se zvyšovaly počty žáků, bylo nutné (tehdy nebyly ještě zprovozněny půdní prostory) zvyšovat i počty tříd. Proto došlo ke stavební úpravě a z jedné třídy vznikly dvě. V současné době zde probíhá výuka podle rehabilitačního programu a u sousedů je přípravný stupeň pro naše nejmenší školáčky. Třetí dveře na konci také nejsou původní, vestavěly se tehdy, když se řešil průchod k Domečku. Pro jeho vznik bylo tehdy nutné posunout celou příčku třídy.

14 POZVÁNKA Zveme všechny děti, žáky, klienty, ale také rodiče, přátele a zaměstnance na závěrečné setkání, které proběhne ve vestibulu centra ARPIDA dne od 9,00 hod. Těšíme se na společné setkání.

15 PŘEJEME VŠEM DĚTEM, ŽÁKŮM, KLIENTŮM, ALE I RODIČŮM A ZAMĚSTNANCŮM KRÁSNÉ A KLIDNÉ LÉTO, HODNĚ RADOSTI A ODPOČINKU A PO PRÁZDNINÁCH SE TĚŠÍME NA VIDĚNOU.