představení společnosti Flow East byl založen v roce 1990 Jamesem Woolfem, jehož matka je Češka a který se po revoluci rozhodl vrátit do Prahy.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "představení společnosti Flow East byl založen v roce 1990 Jamesem Woolfem, jehož matka je Češka a který se po revoluci rozhodl vrátit do Prahy."

Transkript

1 představení společnosti Flow East byl založen v roce 1990 Jamesem Woolfem, jehož matka je Češka a který se po revoluci rozhodl vrátit do Prahy. V následujicích letech Flow East koupil Hotel JALTA je kulturní památkou a vyjímečným představitelem socialistického realismu. a zrenovoval mnoho historických budov v centru Prahy. Flow East je dnes velkým soukromým investorem do nemovitostí v České republice. Společnost vlastní portfolio vysoce kvalitních komerčních a rezidenčních nemovitostí, neaktivní dluhovou společnost jako společný podnik se společností Goldman Sachs, čtyřhvězdičkové luxusní hotely a řetězec obchodů v centrálních oblastech. V týmu Flow East v současnosti pracuje více Richtrův Dům byl kompletně zrekonstuován v roce 2007 než 250 lidí. Flow East nepřetržitě investuje do oprav a udržuje své nemovitosti v nejlepším stavu. Napravuje tak značná poškození těchto nemovitostí způsobená lety za- The Forum kompletně rekosntruováno v roce 2004 nedbávání.

2 Abychom Vás obeznámili s našimi úspěšnými rekonstrukcemi, níže stručně představujeme některé památkově chráněné nemovitosti, které Flow East vlastní. Tyto budovy jsou na první pohled budovami, které si zaslouží být památkově chráněny a které zastávají důležité místo v rozmanitém spektru architektonických stylů, díky kterým je Praha právem známá po celém světě. Richtrův Dům V roce 2006 Flow East získala Richtrův Dům od města Prahy. Tento původně měšťanský dům pochází z 15. století a je jednou z nejvýznačnějších historických budov v Praze. Barokní fasáda Richtrova Domu Kompletní renovace budovy stála Flow East 90 milionů českých korun. Zachování a zkrášlení veškerých historických prvků této budovy byla věnována mimořádná péče. Detail portálu nad hlavním vstupem Restaurované gotické stropy Za pozornost, kromě jiného, stojí unikátní gotické stropy. Bylo nezbytné navrhnout speciální odborné řešení osvětlení v několika místnostech tak, aby nebyly poškozeny cenné malby. Hlavní zasedací místnost s malovanými stropy Hlavní zasedací místnost je momentálně využívaná University of New York v Praze na různé konference, což znamená, že je přístupná široké veřejnosti, která tak má možnost obdivovat její jedinečnou krásu.

3 The Forum Václavské náměstí 19 V roce 2002 Flow East získala Václavské náměstí 19, objekt z roku 1896, nacházející se v kritickém stavu, kvůli kterému hrozilo, že množství historických prvků bude nenávratně ztraceno. Fasáda budovy byla ve velmi špatném stavu a vyžadovala rozsáhlé záchranné a renovační práce. Fasáda Václavského náměstí 19 dnes Mozaiky před a po rekonstrukci Flow East Sochy na fasádě byly velice zanedbané a potřebovaly okamžitou rekonstrukci. Flow East vynaložila 250 milionů českých korun na celkovou rekonstrukci této jedinečné budovy. Sochy před a po rekonstrukci Flow East I přesto, že byla tato budova projektována jako administrativní prostor její konstrukce a celková výzdoba jsou spíše typické pro palác včetně hlavní fasády, vstupní haly a soch na průčelí, které pochází od S. Suchardy, B. Schnircha, Č. Vosmíka a A. Procházky. Věřímě, že preventivní údržba je nejlepším způsobem ochrany jedinečných kvalit historicky a architektonicky výjimečných budov a proto Flow East stav svých nemovitostí nepřetržitě monitoruje. Na žádné z našich nemovitostí netolerujeme grafiti, které Opravy fasády z 29. května 2012 odstraňujeme během hodin. Václavské náměstí 19 Císařské schodiště po rekonstrukci Flow East má unikátní císařské schodiště, které prošlo kompletní rekonstrukcí. Každý detail, terrazzovou dlažbou a vitrážovými okny počínaje a barokní omítkou konče, byl pečlivě renovován. Veřejnost má možnost tento prostor navštívit během pracovních hodin.

4 Palác Ericsson V roce 2000 Flow East získala Palác Ericsson, historický skvost nacházející se na Malém náměstí 1, který má románské jádro z 12. století. V budově je k nalezení pozdně gotická kaple s žebrovou hvězdovou klenbou, Palác Ericsson dnes vzácný barokní střešní nosník, renesanční pozlacené sloupy, prvky barokní a klasicistní architektury. Zachráněné fragmenty fresek Pomocí neustálých renovačních prací Flow East nepřetržitě udržuje nemovitost v dobrém stavu. Gotická kaple byla znovu renovována v minulém roce. Kapli momentálně využívá Polský institut jako galerii a prostor pro kulturní program, čímž jí zpřístupňuje široké veřejnosti. Rekonstruovaná hvězdová klenba v kapli spojovaná s Matějem Rejskem ( ) Hotel Jalta Hotel Jalta byl zakoupen v roce 2003 a je jedinečným příkladem pozdního socialistického realismu. Předchozí vlastníci provedli nevkusnou rekonstrukci, která neodpovídala stylu Hotel Jalta dnes budovy, kdy například všude použili mosazné kování místo chromového. Flow East tyto prvky průběžně nahrazuje, tak aby obnovila jejich původní a správný vzhled. V roce 2006 Flow East zjistila, že kotevní systém fasády je ve velice špatném stavu a potřebuje výměnu. Místo pouhé výměny kotevního systému se Flow East rozhodla sundat každý panel fasády, provést rozsáhlou rekonstrukci jednotlivých panelů a poté vyměnit kotevní systém. Flow East utratila 10 milionů českých korun za sundání každého prvku kamenné fasády, opravu kování pod ním, obnovu kamene a jeho připevnění na původní místo. Jako skládačka. Tento proces byl velice nákladný, ale zároveň slouží jako důkaz našeho odhodlání vykonávat renovaci našich nemovitostí na nejvyšší možné úrovni. Dekorativní socha profesora Jiříkovského

5 Karlova 48/ Malé Náměstí 14 V roce 1995 Flow East získala nemovitosti v Karlově 48 a na Malém náměstí 14. Tyto budovy jsou ze 13. století a sestávají ze tří domů. Dva z nich se nazývají U Černého koníčka a U Zlaté koruny. Tento bývalý domov Franze Schuberta byl v havarijním stavu, který vyžadoval okamžitou rekonstrukci na záchranu historických prvků. Flow East okamžitě provedla nutnou Karlova 48 / Malé náměstí 14 dnes rekonstrukci, během které odkryla mnoho barokních fresek ukrytých pod vrstvami malby na zdech a renesančních malovaných dřevěných trámových stropů schovaných pod sadrokartonem. Barokní fresky rekonstruované Flow East Provedli jsme více než 2000 sond zdí a stropů, postupně jsme odstranili jednotlivé vrstvy malby a odhalili tyto nádherné fresky, které byly během bývalého režimu překryté. Když jsme ze stropů odstranili sádrokartonové podhledy objevili jsme úžasné původní barokní stropy, které nechala firma Flow East zrekonstruovat odborníky. Renesanční malované stropy během rekonstrukce Renesanční malované stropy po rekonstrukci Flow East Dekorativní malované špalety rekonstruované Flow East Zdobené barokní vnitřní dřevěné okenice bylo nutné kompletně renovovat, jelikož byly v předchozích letech přetřeny em. Barokní vnitřní dřevěné okenice Části malovaných a tesaných kamenů byly renovovány a vystaveny ve společných prostorách budovy, aby je mohli obdivovat nájemníci i návštěvníci. Renovované toskánské sloupy Flow East kompletně zrekonstruovala tyto krásné toskánské sloupy s nádhernou patinou ve veřejných prostorách budovy. Zachráněné fresky

6 Mostecká 12 V roce 1992 Flow East koupila Mosteckou 12, která se Mostecká 12 před rekonstrukcí datuje do roku 1406 a která díky Flow East nese množství původních prvků. Jak zde můžete vidět, budova byla ve velmi špatném stavu. Stav budovy při její koupi Flow East provedla rekonstrukci celé budovy a fasády. Fasáda Mostecké 12 dnes Bylo vynaloženo veškeré možné úsilí na záchranu a opravu vitrážových oken a původních maleb. Renovovaná vitrážová okna V létě roku 2002 byla budova částečně zaplavena a bylo nutné provést její opravu, která však byla výrazně snazší díky vysoké kvalitě prací provedených Restaurované dřevěné malované dveře během předchozí rekonstrukce firmou Flow East.

7 Václavské náměstí 47 NENÍ kulturní památkou Plně podporujeme památkovou ochranu skutečně důležitých a významných budov. Budov, které prezentují výjimečné architektonické a umělecko-historické kvality a věříme, že tyto budovy by měly být zachovány jako důležitý důkaz našeho kulturního dědictví. Jsme pyšnými majiteli šesti památkově chráněných budov a věnujeme nepřetržitou pozornost tomu, aby byly udržovány v krásném a reprezentativním stavu, aby i příští generace měly možnost obdivovat nádheru Prahy. Praha se může, ve srovnání se světem, chlubit jedinečnou a pestrou architekturou právě díky tomu, že odstranila nedůležité budovy tak, aby uvolnily místo krásnějším a důležitějším konstrukcím. Tyto, v průběhu času, můžou také nabýt statut kulturní památky. Václavské náměstí 47 Zde můžete vidět fotografii nemovitosti Václavské náměstí 47. I bez titulu z architektury nebo dějin umění je při pohledu na fotografii zřejmé, že se, ve srovnání s ostatními objekty na Václavském náměstí, jedná o podprůměrnou stavbu, která v případě zapsání na seznam kulturních památek devalvuje hodnotu výjimečných staveb na tomto seznamu zapsaných. Je naší povinností zajistit, že i za sto let se budou lidé na Prahu dívat jako na prosperující společnost s architekturou, která reprezentuje to nejlepší z každého století, včetně 21.. Naší povinností je vytvořit město, ve kterém investoři rádi investují do nemovitostí. Město, které si ve svém centru zachová čestné a vážené podniky tak, aby nedocházelo k jeho úpadku a aby lidé neskončili v jednolitých městských částech na předměstích, což by mělo za následek rozklad centra za pomoci pochybných podniků, které nepatří do tak krásného hlavního města.

20 LET PROGRAMU REGENERACE MĚSTSKÝCH PAMÁTKOVÝCH REZERVACÍ A MĚSTSKÝCH PAMÁTKOVÝCH ZÓN 1992-2012

20 LET PROGRAMU REGENERACE MĚSTSKÝCH PAMÁTKOVÝCH REZERVACÍ A MĚSTSKÝCH PAMÁTKOVÝCH ZÓN 1992-2012 20 LET PROGRAMU REGENERACE MĚSTSKÝCH PAMÁTKOVÝCH REZERVACÍ A MĚSTSKÝCH PAMÁTKOVÝCH ZÓN 1992-2012 Úvod Historie Čech a Moravy zanechala současníkům bohatou strukturu osídlení dokumentující hospodářskou

Více

Revitalizace židovských památek v České republice

Revitalizace židovských památek v České republice Revitalizace židovských památek v České republice Metodika - kronika projektu Registrační číslo projektu: Příjemce: CZ.1.06/5.1.00/01.06096 Federace židovských obcí v České republice červenec 2014 Obsah

Více

PROGRAM REGENERACE MPR A MPZ 2013

PROGRAM REGENERACE MPR A MPZ 2013 PROGRAM REGENERACE MPR A MPZ 2013 obsah 1 2 3 4 5 PŘIHLÁŠKA fotodokumentace: 1a KULTURNÍ PAMÁTKY 1b ARCHITEKTURA DOPLŇUJÍCÍ CHARAKTER MPR 1c DROBNÁ ARCHITEKTURA REKAPITULACE 2013 PŘEHLED PŘÍSPĚVKŮ NA OBNOVU

Více

Negrelliho viadukt 19. Palác Langhans 19. Palác Lucerna 20. Palác Metro 20. Parní mlýny 21 PORT#58 21. Port X 22. Tančící dům 23.

Negrelliho viadukt 19. Palác Langhans 19. Palác Lucerna 20. Palác Metro 20. Parní mlýny 21 PORT#58 21. Port X 22. Tančící dům 23. PROGRAM 16. 17. 5. 2015 Obsah Úvodní slovo 3 Festival ve světě 4 Záštity 5 Jak si Open House užít 6 ArtGen 9 Danube House 9 Dům odborových svazů 10 Dům U Dvou zlatých medvědů 10 Elektrárna Štvanice 11

Více

S BISKUPEM-PATRIARCHOU CÍRKVE ČESKOSLOVENSKÉ HUSITSKÉ TOMÁŠEM BUTTOU HORSKÁ ROUBENKA I SECESNÍ KOSTEL V HERLÍKOVICÍCH JAKO MÍSTO SETKÁVÁNÍ

S BISKUPEM-PATRIARCHOU CÍRKVE ČESKOSLOVENSKÉ HUSITSKÉ TOMÁŠEM BUTTOU HORSKÁ ROUBENKA I SECESNÍ KOSTEL V HERLÍKOVICÍCH JAKO MÍSTO SETKÁVÁNÍ ČTVRTLETNÍK LÉTO 2015 Rok Jana Husa a památky reformace ROZHOVOR S BISKUPEM-PATRIARCHOU CÍRKVE ČESKOSLOVENSKÉ HUSITSKÉ TOMÁŠEM BUTTOU HORSKÁ ROUBENKA I SECESNÍ KOSTEL V HERLÍKOVICÍCH JAKO MÍSTO SETKÁVÁNÍ

Více

Bohužel jsme museli odmítnout pozvánku na debatu v DOXu na téma Jaká je vize Prahy - Bourat, či nebourat?.

Bohužel jsme museli odmítnout pozvánku na debatu v DOXu na téma Jaká je vize Prahy - Bourat, či nebourat?. ODŮVODNĚNÍ NEÚČASTI Debata v DOX 13.12.2012 od 18:00: Bohužel jsme museli odmítnout pozvánku na debatu v DOXu na téma Jaká je vize Prahy - Bourat, či nebourat?. Zúčastnit se debaty spolupořádané PragueWatch,

Více

životní cyklus staveb časopis diskuze: pozice stavebních inženýrů a architektů v České republice stavba roku: Rekonstrukce Malostranské besedy 03/11

životní cyklus staveb časopis diskuze: pozice stavebních inženýrů a architektů v České republice stavba roku: Rekonstrukce Malostranské besedy 03/11 2011 MK ČR E 17014 03/11 Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě Český svaz stavebních inženýrů Svaz podnikatelů stavebnictví v ČR časopis Časopis stavebních inženýrů, techniků

Více

+NLDSY117[:HV+ Ministerstvo kultury. Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a.s. Revoluční 1930/86 400 01 Ústí nad Labem

+NLDSY117[:HV+ Ministerstvo kultury. Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a.s. Revoluční 1930/86 400 01 Ústí nad Labem Ministerstvo kultury +NLDSY117[:HV+ Maltézské náměstí 471/1 Telefon: 257 085 111 118 11 Praha 1 Fax: 224 318 155 E-mail: epodatelna@mkcr.cz Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a.s. Revoluční 1930/86 400

Více

PROGRAMU REGENERACE MPR KUTNÁ HORA

PROGRAMU REGENERACE MPR KUTNÁ HORA AKTUALIZACE PROGRAMU REGENERACE MPR KUTNÁ HORA 2011 2016 AKTUALIZACE PROGRAMU REGENERACE MPR KUTNÁ HORA 2011 2016 ZPRACOVAL : Městský úřad Kutná Hora Odbor památkové péče, kultury, školství a tělovýchovy

Více

ŽIDOVSKÁ ČTVRŤ V TŘEBÍČI 7 LET PO ZÁPISU DO SEZNAMU SVĚTOVÉHO KULTURNÍHO A PŘÍRODNÍHO DĚDICTVÍ UNESCO

ŽIDOVSKÁ ČTVRŤ V TŘEBÍČI 7 LET PO ZÁPISU DO SEZNAMU SVĚTOVÉHO KULTURNÍHO A PŘÍRODNÍHO DĚDICTVÍ UNESCO ŽIDOVSKÁ ČTVRŤ V TŘEBÍČI 7 LET PO ZÁPISU DO SEZNAMU SVĚTOVÉHO KULTURNÍHO A PŘÍRODNÍHO DĚDICTVÍ UNESCO Lubor Herzán Třebíčská židovská čtvrť byla spolu s bazilikou sv. Prokopa zapsána v roce 2003 do prestižního

Více

P Ř I H L Á Š K A DO SOUTĚŽE O CENU ZA NEJLEPŠÍ PŘÍPRAVU A REALIZACI PROGRAMU REGENERACE MPR A MPZ ZA ROK 2013

P Ř I H L Á Š K A DO SOUTĚŽE O CENU ZA NEJLEPŠÍ PŘÍPRAVU A REALIZACI PROGRAMU REGENERACE MPR A MPZ ZA ROK 2013 P Ř I H L Á Š K A DO SOUTĚŽE O CENU ZA NEJLEPŠÍ PŘÍPRAVU A REALIZACI PROGRAMU REGENERACE MPR A MPZ ZA ROK 2013 Název městské památkové zóny /MPZ/: PÍSEK Stručné zdůvodnění přihlášky: Písek se pyšní svou

Více

VEŘEJNÁ SPRÁVA V OBLASTI PAMÁTKOVÉ

VEŘEJNÁ SPRÁVA V OBLASTI PAMÁTKOVÉ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ V PRAZE FAKULTA PODNIKOHOSPODÁŘSKÁ VEŘEJNÁ SPRÁVA V OBLASTI PAMÁTKOVÉ PÉČE PŘÍRUČKA ZDENĚK NOVÁK 1. vydání PRAHA 2009 Motto: Ani ohněm ani mečem, ba ani válečnými pohromami se tolik

Více

V ý r o č n í z p r á v a 2002

V ý r o č n í z p r á v a 2002 Výroční zpráva 2 0 0 2 Vážení přátelé, touto výroční zprávou se završuje jedna éra v historii Pražského hradu, první etapa budování nové české státnosti. Tato doba je pevně spjata s osobou Václava Havla,

Více

Zpráva pracovní skupiny pro využití komplexu budov tzv. Staré radnice [bývalého okresního soudu a vězení] ve Vysokém Mýtě

Zpráva pracovní skupiny pro využití komplexu budov tzv. Staré radnice [bývalého okresního soudu a vězení] ve Vysokém Mýtě Zpráva pracovní skupiny pro využití komplexu budov tzv. Staré radnice [bývalého okresního soudu a vězení] ve Vysokém Mýtě Město Vysoké Mýto Říjen 2005 Detail kresby Josefa Šembery Vysokě Mýto v 17. století

Více

V Ý R O Č N Í Z P R ÁVA

V Ý R O Č N Í Z P R ÁVA V Ý R OČ N Í ZPR ÁVA Obsah Úvodní slovo ředitele 3 1 Organizace 5 2 Náplň a rozsah činnosti 7 3 Památková péče 7 4 Správa památkových objektů 18 5 Věda a výzkum 20 6 Publikační a přednášková činnost 22

Více

případové studie regenerace brownfieldů

případové studie regenerace brownfieldů případové studie 2012 regenerace brownfieldů 2 3 Předmluva 5 8 vošárna raduň 9 13 Švýcárna slatiňany 14 18 Nálepkova kasárna ve Šternberku 19 24 Vaňkovka bývalá strojní továrna Friedricha Wanniecka 25

Více

2. Zahraniční i tuzemské souvislosti pro konverzi budovy pivovaru Světovar v Plzni pro účely moderního polyfunkčního kulturního centra

2. Zahraniční i tuzemské souvislosti pro konverzi budovy pivovaru Světovar v Plzni pro účely moderního polyfunkčního kulturního centra 2. Zahraniční i tuzemské souvislosti pro konverzi budovy pivovaru Světovar v Plzni pro účely moderního polyfunkčního kulturního centra Přílohy studie Cultural factory SVĚTOVAR 1 Analytická studie pro účely

Více

PDF byl vytvořen zkušební verzí FinePrint pdffactory www.fineprint.cz

PDF byl vytvořen zkušební verzí FinePrint pdffactory www.fineprint.cz I. část Hodnocení hospodaření v roce 2002 Ing. Zdeňka Škabroudová Státní památkový ústav v Českých Budějovicích byl v roce 2002 státní příspěvkovou organizací. Naším zřizovatelem bylo Ministerstvo kultury

Více

Krajský úřad kraje Vysočina Žižkova 57 587 33 Jihlava Česká republika

Krajský úřad kraje Vysočina Žižkova 57 587 33 Jihlava Česká republika Krajský úřad kraje Vysočina Žižkova 57 587 33 Jihlava Česká republika Tel.: +420 564 602 111 Fax: +420 564 602 420 e-mail: posta@kr-vysocina.cz www.region-vysocina.cz Památky UNESCO >> náměstí a zámek

Více

Fakulta ekonomicko-správní

Fakulta ekonomicko-správní UNIVERZITA PARDUBICE Fakulta ekonomicko-správní Památková péče v ČR se zaměřením na okres Jičín Petra Štěrbová Bakalářská práce 2010 Prohlašuji: Tuto práci jsem vypracovala samostatně. Veškeré literární

Více

firemní časopis září 2012 / číslo 60

firemní časopis září 2012 / číslo 60 firemní časopis září 2012 / číslo 60 Městské slavnosti v Polné 770 let Slavnosti proběhly ve třech dnech měsíce srpna. Několikaměsíční náročná a důkladná příprava této akce se opravdu vyplatila. Měli jsme

Více

Koncepce Muzea hlavního města Prahy se zaměřením na období 2009-2014

Koncepce Muzea hlavního města Prahy se zaměřením na období 2009-2014 Koncepce Muzea hlavního města Prahy se zaměřením na období 2009-2014 Zpracovala: PhDr. Zuzana Strnadová, ředitelka Muzea hlavního města Prahy ve spolupráci s členy vedení muzea - 1 - Obsah: 1. Úvod 2.

Více

PROGRAM REGENERACE MĚSTSKÉ PAMÁTKOVÉ REZERVACE LIPNÍK NAD BEČVOU 2011 2015

PROGRAM REGENERACE MĚSTSKÉ PAMÁTKOVÉ REZERVACE LIPNÍK NAD BEČVOU 2011 2015 PROGRAM REGENERACE MĚSTSKÉ PAMÁTKOVÉ REZERVACE LIPNÍK NAD BEČVOU 2011 2015 V Lipníku nad Bečvou, srpen 2010 Zpracoval: Hana Švrčková, Lucie Složilová OBSAH: ÚVOD... 3 I. ARCHITEKTONICKO-URBANISTICKÝ VÝVOJ

Více

Vybrané akce v jednotlivých krajích - Program záchrany architektonického dědictví 355 mil. Kč v roce 2008

Vybrané akce v jednotlivých krajích - Program záchrany architektonického dědictví 355 mil. Kč v roce 2008 Vybrané akce v jednotlivých krajích - Program záchrany architektonického dědictví 355 mil. Kč v roce 2008 Kraj Jihočeský Zámek Hluboká nad Vltavou - Národní památkový ústav Původně gotický hrad z pol 13.

Více

nahlédněte do duše našich památek www.czechtourism.cz

nahlédněte do duše našich památek www.czechtourism.cz Č E S K É D Ě D I C T V Í U N E S C O nahlédněte do duše našich památek www.czechtourism.cz České dědictví UNESCO Brno 4 Český Krumlov 8 Holašovice 12 Kroměříž 16 Kutná Hora 20 Lednicko valtický areál

Více

Památky UNESCO města Třebíče se zaměřením na stavby v židovské čtvrti

Památky UNESCO města Třebíče se zaměřením na stavby v židovské čtvrti Masarykova univerzita Filozofická fakulta Ústav hudební vědy Sdružená uměnovědná studia Michaela Vobůrková Bakalářská diplomová práce Památky UNESCO města Třebíče se zaměřením na stavby v židovské čtvrti

Více

PAMÁTEK UNESCO NA DOSAH Z BRNA výlety

PAMÁTEK UNESCO NA DOSAH Z BRNA výlety 7 PAMÁTEK UNESCO NA DOSAH Z BRNA výlety Památky UNESCO v České republice UNESCO, United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, česky Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu, je jednou

Více

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ - EHD 2012 - www.ehd.cz PAMÁTKY OTEVŘENÉ V ÚSTECKÉM KRAJI

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ - EHD 2012 - www.ehd.cz PAMÁTKY OTEVŘENÉ V ÚSTECKÉM KRAJI MĚSTO A ADRESA NÁZEV PAMÁTKY VE DNECH EHD OTEVŘENA POPIS PAMÁTKY Benešov nad Ploučnicí, Zámecká 51 Státní zámek Benešov nad Ploučnicí 08.09.2012-09.09.2012 10.00-17.00 hod. Zámecký areál v Benešově nad

Více

ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 9/2014. PIS PCT otevře během září nové Turistické informační centrum na Václavském náměstí.

ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 9/2014. PIS PCT otevře během září nové Turistické informační centrum na Václavském náměstí. ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 9/2014 NOVINKY Z PRAŽSKÉ INFORMAČNÍ SLUŽBY PIS PCT otevře během září nové Turistické informační centrum na Václavském náměstí. OTEVÍRACÍ DOBA TURISTICKÝCH

Více

Rekonstrukce Domu umění

Rekonstrukce Domu umění Hláska zpravodaj statutárního města Opavy 7 8/2010 ČÍSLO 7 Rekonstrukce Domu umění První výstava bude příští září Dům pro matky s dětmi v provozu Azylový dům opět pomáhá Škola Montessori Vzniká škola s

Více