ZŠ TRMICE = SKVĚLÍ ADOPTIVNÍ RODIČE SOUTĚŽ!!!

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZŠ TRMICE = SKVĚLÍ ADOPTIVNÍ RODIČE SOUTĚŽ!!!"

Transkript

1 DEN ZEMĚ Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března, a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o jakýsi ekologicky motivovaný svátek, který mnoho kritiků považuje za levicově orientovaný svátek s ekologickým pozadím. V poslední době byla několikrát vyslovena myšlenka, že by svátek bylo lépe posunout na letní slunovrat, protože by hezké počasí přilákalo více lidí. Nezdá se však pravděpodobné, že by se našla vůle měnit již zavedené datum. Historie vyhlášení tohoto dne sahá do roku 1969, kdy především John McConnell začal volat po vzniku mezinárodního dne Země a v rámci těchto snah vytvořil i vlajku Země. První Den Země byl slaven v San Francisku. Tato oslava byla pravděpodobně zamýšlena nejen jako ekologicky zaměřený svátek, ale i jako levicově orientovaný happening bojovníků proti válce ve Vietnamu a oslava narození V. I. Lenina. Sté výročí narození V. I. Lenina je nejpravděpodobnější vysvětlení, proč se tento den slaví 22. dubna. Kampaň s tímto svátkem spojená si kladla za cíl přenést otázku ekologie do politických kruhů. Cílem bylo zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. Tato akce měla velký ohlas zejména mezi studenty. OSN začalo tento svátek slavit o rok později (1971). Ačkoli se mnoho politických představitelů pokoušelo přesvědčit veřejnost, že se jedná pouze o den Země, toto tvrzení je kritiky napadáno nejen zvoleným datem, ale i průběhem mnoha oslav, kdy dochází ke spojení s politickými levicově orientovanými demonstracemi. V roce 1990 se k Americe připojil i zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země. DEN ZEMĚ NA NAŠÍ ŠKOLE V úterý 22. dubna jsme se neučili, měli jsme totiž projektový den, kterého se zúčastnili všichni žáci i učitelé. Někteří si připravili program pro nás ostatní. Zahájení bylo v tělocvičně a pak až do prvního zvonění byli žáci na svých stupních a navštěvovali se ve třídách a poté se vystřídali žáci prvního stupně na druhém stupni a naopak. Ve všech třídách byly zajímavé expozice týkající se ekologie, počasí, třídění odpadu, nebo kreativní dílny, kde bylo možné vyrobit si něco zajímavého z přírodnin, či vyzkoušet si nějaký ten testík - kviz a ověřit si tak své znalosti. Zajímavé byly i doprovodné programy, např. přednáška pana Nowaka o myslivosti, nebo cvičení našeho školního psa Nelly, či filmová projekce Mikrokosmos, dále pak hudebně dramatický program, kondiční cvičení a nesmím zapomenout ani na divadelní představení Lucie z Házmburku. Myslím si, že se tento den opravdu vydařil, snad se nikdo nenudil a věřím, že si to příští rok rádi zopakujeme. PETR MACÁK

2 ADOPCE Pokud je Vám nějaké zvíře v ZOO sympatické, můžete se stát jeho adoptivním rodičem. Přispějete tak nejen na jeho chov, ale zároveň pomůžete i celé zoologické zahradě. Podmínky jsou zcela jednoduché - v seznamu zvířat nabízených k adopci si vyberete to své. Výše příspěvků na adopci zvířat vychází z ročních nákladů na krmení jednotlivých druhů. Adoptivním adopční rodičem se stáváte dnem uzavření smlouvy a zaplacením příspěvku. Adopce trvá vždy 12 měsíců. Kromě příjemného pocitu, že jste přispěli k ochraně zvířat a celého provozu zoologické zahrady, bude Vaše jméno uvedeno na cedulce u příslušného zvířete a ve výroční zprávě ZOO, kterou od nás obdržíte. Každý rok v říjnu se můžete zúčastnit setkání adoptivních rodičů a sponzorů s pestrým programem. ZŠ TRMICE = SKVĚLÍ ADOPTIVNÍ RODIČE SOUTĚŽ!!! V minulém čísle jsme vyhlásili tři soutěže < Srdce v akci, Pipla osmahlá, Co je na obrázku? > Ceny si výherci vyzvednou v kabinetu pí. učitelky K. Suché Srdce v akci vyhrává : 1. místo Jarka Kratochvílová 2. místo Sandra Müllerová, Ivča Stará 3. místo Petr Miko, Tom Hajzler Pipla Osmahlá» Vyhrává tento text Pipla osmahlá je lesní skřítek, který pomáhá dětem v lese, když zabloudí. Můžou ji vidět jen děti, které na ni věří. Vypadá jako houba zarostlá mechem. Oči má jako šišky a nohy a ruce jako větve. Tak se ji nelekněte. Když ji poprosíte, tak vás vyvede z lesa ven. Umí také čarovat, stačí si s ní jen chvilku pohrát a ona vám splní tři přání. Tak se, děti, v lese nebojte. (úspěšnost 20%) (Míša Králová) Pipla osmahlá je ve skutečnosti rostlina. Co je na obrázku? (úspěšnost -100%) Na obrázku byl HYACINT (jarní rostlina)

3 Učitelé, jak je ještě neznáte Povídali jsme si s panem učitelem Martinem Klenerem 1) Jezdíte ještě na kole? Přes zimu minimálně, ale zase začnu, jen co se počasí umoudří. Už se těším. 2) Měl jste někdy nějakou nehodu? Samozřejmě. Asi ta nejhorší byla na Stříbrníkách, kdy mi pod kopcem v zatáčce podklouzlo na mokré silnici kolo a málem jsem skončil pod trolejbusem. 3) Co jste chtěl dělat, když jste byl žákem na ZŠ? Odmala mě lákal svět kolejí, nejdříve jsem toužil po práci strojvedoucího, kvůli zraku bych ale nemohl jezdit, tak jsem chtěl být průvodčím. A v žádném případě jsem nechtěl být učitelem. 4) Jaké je Vaše nejoblíbenější jídlo? Jím všechno, co mi Dáša Matoušková a žáci přinesou (tedy s výjimkou hub). Mezi top ten určitě patří koprovka. 5) How are you? I feel fine. paní učitelkou Pavlínou Petrů 1) Pracuje se Vám dobře s Vaší třídou? K odpovědi mě inspiroval text písně Marka Ebena. Jsou dny, kdy práce je dobrá, jsou dny, kdy práce je hrozná. Však mám-li být upřímná, musím říct, že převažuje ta prvá. 2) Máte nějakého oblíbeného plyšáka? Jednoho mám už 8 let. Má čtyři nohy, spoustu chlupů, ostré zuby a štěká. 3) Víte, co znamená slovo trolník? Trolník je asi nějaká skříňka na dárečky pro norské skřítky Trolly. 4) Co si myslíte o ústředním topení? Když jsem byla malá a navštěvovala tuto školu, říkala mi máma: Oblékej se teple. Má volba, ale byla jasná Ústřední topení hřeje pěkně. 5) Budete opět tančit s paní učitelkou Jelenovou na plese? Když bude chuť a nálada, proč ne. S Jelenem to totiž bezva skáče. panem učitelem Janem Pobudou 1) Jak jste si připadal v tom oblečku, v kterém jste byl na masopustu? Jak ve své kůži, pochopitelně. Malý problém tkvěl v tom, že se v tomto ročním období jednalo logicky o kožich zimní: byl v tom pěkný hic 2) Máte nějaké oblíbené zvíře? Zhruba 250 exemplářů ve školní ZOO Vážně obdivuju mnoho zvířat pro jejich nejrůznější schopnosti, nicméně favorita nemám asi žádného. 3) Jaké máte IQ? Bylo to kdysi kolem 160, ale stáří dozajista zanechává nesmazatelné stopy 4) Co Vás ve škole nejvíce baví bavilo? Bavilo mne úplně všechno, takže jsem měl velmi jednoduché rozhodování Nakonec vyhrála muzika a později lingvistika a vědy o člověku. 5) Co posloucháte za hudbu? Tak teď si to u čtenářů asi zavařím. Jsem naprostý fanatik do tzv. vážné hudby vyrostl jsem s ní a je mi životní potřebou. Rád mám dále moderní i klasický jazz a leckterého písničkáře.

4 6) Vyvedl jste někdy nějaký opravdu velký průšvih? Do 5. třídy jsem byl naprosto nezvladatelné dítko, odměňované poznámkami, (tehdy ještě i) fyzickými tresty a poškolami minimálně třikrát do týdne, od té doby jsem už pouze hodný paní učitelkou Karin Jelenovou 1) Víte koho napadlo zorganizovat na naší škole masopust? Tak to náhodou vím úplně přesně. Napadlo to všechny ty, kteří si přejí, aby v naší škole bylo milo a veselo. Náš o něco starší spolužák Jan Ámos Komenský protlačoval do zkostnatělého systému vzdělávání svoji školu hrou a nebyl to špatný nápad. Náš masopustní rej masek vypadá na první pohled jenom jako pouhá zábava a příležitost, jak se jeden den zbavit učení, ale ve skutečnosti se v době přípravy učíme dvakrát tolik. Hledáme způsob, jak najít shodu při vymýšlení společné třídní masky, učíme se texty masopustních říkadel a písní, nacvičujeme třídní prezentaci a ještě trénujeme fantazii i zručnost při výrobě masek, výzdoby i hostiny. Za velkou porci práce jsme si letos sami sobě nadělili výbornou zábavu. 2) Proč se převlékáte za šaška? Tak to je jeden velký omyl. Já na sebe dennodenně beru masku učitelky, ale zatím to ještě nikdo neodhalil. Zůstane to mezi námi? 3) Která třída se Vám nejvíc líbila? Všichni, protože do toho šli naplno. Ale nejblíže stylu recese a legrace byla mimina z 5. A, dále pak báby a dědci ze 3. A. Úžasné bylo také trio duchů ze zvláštní třídy (sídlí v patře 2. stupně). 4) Chcete snad ještě něco dodat? Já si myslím, že na 2. stupni je také dost podařených masek a tak příští rok bychom mohli podobnou maškarádu uspořádat i pro ně. Pět vteřin poezie Recitační soutěž V loňském školním roce jsme s překvapením zjistili, že máme v řadách našich žáků spoustu šikovných recitátorů, kteří mají rádi poezii a zároveň mají dost odvahy na to, aby své umění předvedli před publikem. A tak jsme také letos uspořádali školní kolo recitační soutěže a byli jsme moc zvědaví, jaké to bude...a protože nejsme ani trochu pověrčiví, sešli jsme se 13. března v našem novém divadelním sále a se zájmem i napětím zde vyslechli verše našich mladých umělců a umělkyň. Každé vystoupení mělo svůj půvab a porota to opravdu neměla vůbec jednoduché. Po dlouhém rokování, přemýšlení, rozmýšlení i váhání byli oceněni jako nejlepší tito recitátoři: Přípravná kategorie: Maruška Kroková, David Novotný, Pavel Podaný I. kategorie: Nikola Vaňková, Vojtěch Kotlík, Bára Tomová, Jára Kočí, Kačenka Šulcová II. kategorie: Králová, Patrik Král Denisa Stýbalová, Míša III. kategorie: Veronika Tynková, Barbora Macáková, Klára Krausová IV. kategorie: Růžena Demeterová Pavel Svatoň, Míša Liseová, převzato ze školního webu (Marie Gottfriedová)

5 MISS AEROBIC 2008 V neděli 30. března 2008 proběhla v DDM Bílina soutěž Miss aerobik Tato soutěž je určena pro všechny, kteří mají rádi aerobik. Soutěžilo se v těchto disciplínách: 1. Cvičená dle lektorky aerobiku (cca 20 min) 2. Vlastní aerobní skladba jednotlivce (délka 2 min) Hodnotí se: 1. výběr hudby, choreografie, využití prostoru, výběr cviků, provedení (technika) cviků 2. celkový dojem vzhled, využití kostýmů 3. originální představení aerobní sestavy Naši školu výborně reprezentovala tato děvčata: Klára Krausová, Adéla Martincová, Michaela Liseová Nejlépe se v této soutěži umístila: Michaela Wedrichová (titul Miss sympatie) Junior Aerobic Show Master Class V sobotu 29. března 2008 ve sportovní hale Most proběhla soutěž v aerobiku. Tato soutěž je určena pro všechny, kteří mají rádi aerobik. Cvičí se podle lektora, zpravidla ve dvou kolech (semifinále a finále). Závodí se v několika věkových kategoriích: 8 až 10 let,11 až 13 let a let. Hodnotí se provedení (držení těla a technika cvičení), přirozenost výrazu, schopnost zachycení předvedeného pohybu (rychlost naučení choreografie). Ve vyšších věkových kategoriích silové schopnosti, flexibilita, sportovní vzhled. Naši školu výborně reprezentovala tato děvčata: Dominika Matoušková, Veronika Matoušková, Michaela Králová, Klára Krausová, Klára Splítková, Jaroslava Kratochvílová, Lucie Škrancová, Adéla Martincová Nejlépe se v této soutěži umístila: Michaela Wedrichová (účast ve finálovém kole) převzato ze školního webu (Helena Bauerová)

6 Příběh naší hadice Když jsem ve Francii viděl tu hrůzu v podobě žab a šneků na jídelním stole, myslel jsem si, že nic horšího už nemůže být, že ty chudinky zvířátka už nemohou být více mučená. Opak je však pravdou!!! Ještě jsem se ani nedostal z evropského kontinentu a uzřel jsem další týrání Bylo to takto: Ve Francii jsem se zdržel už jen krátce právě tak dlouho, abych mohl na Oxfordskou universitu poslat telegraf svým jménem tedy slavným a světoznámým jménem Fredy McPopleta a informovat je tak o své cestě za bájnou zmijí dvouhlavou. Seznámil jsem je také se svým cestovním plánem tedy jet nejdříve do Afriky a když tam bude má pouť neúspěšná, vydat se za velkou louži do jižní Ameriky, do Austrálie A z Francie jsem se opět pomocí vlaku dostal přes Pyreneje pryč z té země žabožroutů do země sousední do země flamenga, sangrie a moře tedy do Španělska. Protože jsem měl trochu času, rozhodl jsem se, že se stavím ve španělském hlavním městě v Madridu a trochu se v té metropoli porozhlédnu. Koneckonců jsem si také musel obstarat několik drobností například mi docházely zásoby mrtvých myšek pro mou krajtu puntíkatou pro Fifinku. A jak jsem tak bloumal městem, ocitl jsem se najednou před obrovskou arénou, kde jsem uslyšel neskutečný jásot, řev, ryk a bůhví co ještě optal jsem se tedy kolemjdoucího turisty (zaplaťpánbůh, že uměl anglicky), co to jen je za akci, koná-li se snad fotbalový zápas. Byla mi však dána odpověď, že nikoli, že se jedná o corridu V životě jsem o ničem takovém neslyšel, proto jsem pln zvědavosti zakoupil lístek a vešel do arény. Uprostřed velkého prostranství stál jeden jediný chlapík oděný do slavnostního oblečení a v ruce mával červeným šátkem najednou se odněkud ze strany vyřítil rozzuřený býk a pádil přímo na toho chlapíka. Ten však se mrštně protočil a zamával býkovi šátkem před hlavou. Takto po place běhali několik minut, až nakonec ten toreador býkovi vrazil za krk takový mečík a tím ho zabil. Byl jsem tímto býčím zápasem naprosto šokován. Zajisté jsem už dříve slyšel o těchto toreadorech, ale vždy jsem si myslel, že jde jen o neškodnou zábavu. Ale tohle tohle bylo ještě horší týrání zvířat než pojídání hlemýžďů a ropuch Byl jsem nadmíru rozčílený. Nejspíš jsem v tu chvíli ani nevěděl, co jsem dělal ale jak jsem byl tímto zacházením se zvířaty pobouřený, dostal jsem se až k ohradě s býky a otevřel ji, abych ty chudáčky dostal na svobodu. To se ví, býci se z ohrady vyhrnuli jako lavina. A jako masa se valili přímo do arény a odtud se pokoušeli všemožně utéct. Kopali do vrat, snažili se dostat na ochozy s diváky téměř ještě větší hrůza než předtím. Stál jsem tam s otevřenou pusou a pomalu ani nevnímal, že se mě chopila ochranka a kamsi mě zavlekla. Spustili na mě cosi tou jejich hatmatilkou vypadalo to, že mě zaživa rozsypou. Nakonec však přivedli tlumočníka, který mi vzkázal, že musím zaplatit pořádně masnou pokutu za to, že jsem zkazil jejich hry. A můžu prý být rád, že mě nenechají vsadit do vězení. Snažil jsem se těm pánům ouředníkům vysvětlit, že takové zacházení s býky je přece strašné, ale o tom nechtěli nic slyšet. Nezbývalo mi tedy nic jiného, než na stůl vysázet požadovaný obnos. Teprve pak mě pustili tedy, lépe řečeno mě vykopali před arénu. Po tomto otřesném zážitku se celkem i bojím pokračovat ve své cestě obávám se toho, jaké ještě uvidím hrůzy. Ale já Fredy McPopleta ve své pouti vytrvat musím, doufám, že mé další zápisky budou již z afrického kontinentu. I když to je možná na první pohled mnohem méně civilizovaný svět. PETR MACÁK

7 MYŠ-MAŠ Perličky našich žáků Zapiš složení Země z hlediska hornin a nerostů (přírodověda 1. stupeň) správně: zemské jádro, zemský plášť, zemská kůra špatně: zemská šlupka, zemský plášť, zemské pádlo špatně: hnědá kůra, žluté vajíčko, ohryzek zemský Co je to populace? (zeměpis 9. A) Živá radost. Jaké dvě politické strany působily v Anglii v 19. stol.? (dějepis 8.A) Liberálové a konzervativci. Konzervativci žijí v konzervě. Popiš výrobu hedvábí (dějepis 6. třída) Hedvábí bylo hladké. Hedvábí se dělalo z motýla. Byla housenka, pak byl motýl a udělali z něj hedvábí. Zasmějte se s námi Jaký je rozdíl mezi učitelem a učitelkou? Učitel je povolání a učitelka diagnóza. "Maminko, mě se do té školy nechce. Děvčata ze mě mají srandu, kluci mi podráží nohy, učitelé mě nemají rádi, já tam nepůjdu!" Musíš, jednou jsi tam ředitel..." Dva matykáři se líbají a objímají: V nejlepší chvíli se on zeptá : Lásko, myslíš taky na to co já?" Ano miláčku!"...a kolik ti to vyšlo?" Víte co to znamená když je před zvláštní školou 50 policejních aut? No přece jsou třídní schůzky.. Dcera má v žákajdě poznámku:,,je drzá a hubatá!" Druhý den čte paní učitelka odpověď:,,to má po své matce. Zmlátil jsem je obě! Otec. Paní učitelka se ptá dětí:,,kdo letěl první do kosmu?" Ve třídě je ticho, jen Pepíček se přihlásí:,,prosím, Jan Hus, ale shořel při startu." Optické klamy

8 BYLO NEBYLO ANEB STRÁNKA ZUŘIVÉHO REPORTÉRA DAVIDA NOWAKA Školní masopust Jak jistě víte, tak se na naší škole konal masopust. Bohužel jsme jakožto reportéři nestihli přijít na zahájení, jelikož jsme měli menší zpoždění. Když jsme přišli do velké tělocvičny, masopust již dávno začal a tak jsme propásli strašení Jekoty, Mekoty a Blekoty alias Bubák Pobuda, Bubák Gotík a Bauík. Ale zato jsme stihli shlédnout vystoupení mini fotbalistů a jejich roztleskávaček. Posléze začaly nastupovat různé třídy v neurčitém pořadí od 1. tříd až po třídy 5. Po konci minifotbalu nás všechny zvedlo ze židle, nebo spíše z kozy, hlasité mňoukání paní učitelky Jelenové, které znělo opravdu jak když taháte deset koček za ocas. Jelikož byl průvodcem masopustu klaun spletl si 1.B se třídou 9.B. Celou akci sledoval již zmíněný Bubák Jekota z ředitelstva hrůzy a vše pečlivě dokumentoval svým třeskoprskem ( strašidelný foťák ). Akce vypadala velmi povedeně a když náš milý klaun zavolal na parket třídu 5.A, nestačili jsme se divit. Na parket se přivalilo několik pořádně tlustých a uřvaných miminek, ale poněkud přerostlých, zřejmě trpících elefantiází organismu. Všichni s napětím čekali co se z toho vyklube, jen klaun se s nimi zkoušel domlouvat jakýmsi žvatláním. Když vtom najednou ta mimina začala hopsat a z rohu tělocvičny, kde seděla víla Rozárka se začalo ozývat country. Já osobně musím říct, že to bylo něco nezapomenutelného, jelikož mimino Vomáčková měla poněkud prověšené plenky... by mne zajímalo proč asi... Když se mimina odvalila, škola zůstala kupodivu vcelku. Nastupovaly další třídy, např. 2. třída paní Žloutkové a další. Klaun posléze prohlásil, že slyší, že něco šplouchá na maják, jak by taky ne, když vjednom kuse breptal nějakou cizí řečí, alespoň mně šplouchat na maják málem opravdu začalo. Nakonec na scénu připluli i piráti. Chvíli si rádoby pluli po tělocvičně a když se zastavili vedle sebe, všiml jsem si, že mi zmizelo 3,50 Kč které jsem si střádal na žvýkačku. Klaun nám těsně před zvoněním na další hodinu málem zkolaboval, bylo to poznat na jeho chůzi a stylu hlasu a proto vyhlásil přestávku. Náš team reportérů neváhal a vyrazil porozhlédnout se po třídách. V 5.A mne zastavila dvě největší a nejkulatější mimina. Standa a Gejza a počali na mne loudit lízátko stylem,, Mháš lížáťko? Dej lížáťko!! Když jsem odvětil, že lízátko nemám, počali zase,, Tak dej vodku jo? Jó, děj nám vodku. Jelikož jsem ani vodku neměl musela Standovi z Gejzou stačit Gambrinus 12ctka. Oni nám na oplátku dali tři dávky perníku a pár bonbónů, asi jsme jim přišli moc hubení. Já celkově jsem byl s masopustem velmi spokojen a jsem toho názoru, že lepší už to být opravdu nemohlo. Byla tam spousta ochotných učitelů a šikovných dětí. Musím říct, že si s Masopustem dali pořadatelé opravdu práci a výsledek byl opravdu poznat. To je asi vše co bych k Masopustu mohl říct, leda jen snad to že jsme se pokoušeli vyfotografovat inspekci z ředitelstva hrůzy a bubák Jekota ( Bubák Pobuda ) nám úmyslně hodil na objektiv ďábelskou světlušku, takže z fotky nebylo nic. Jenom jasné zářivé světlo z rozplácnuté světlušky. foto objevíte na školním webu. Ples 9. tříd Většina z Vás ví, že proběhl ples devátých tříd. Tato výjimečná akce se konala U Kastnerů Celá tato,,akce byla uspořádána pro žáky dvou devátých tříd a jejich rodiče, nebo známé. Byl zde připraven velmi pestrý program a já vám teď zkusím stručně nastínit situaci.

9 V prvé řadě se jednalo o jakési naladění o které se postaraly country tance, pak přišlo na řadu pečlivě secvičené a nervy vydřené jakési předtančení, nebo spíše nástup žáků deváťáků. Dívky v noblesních šatech připomínající princezny, jedna hezčí než druhá chlapci také přišli řádně oholení a v oblecích připomínajících 30. léta, zlatou éru mafie a kasín. Ovšem i učitelům to moc slušelo. Přišli se na nás podívat i někteří učitelé, kteří s námi bohužel nevydrželi až do konce 9. třídy, např. paní učitelka Budilová nebo paní učitelka Kailová. Vše začalo hezkým úvodním slovem manželů Klenerových, kteří se moderování zhostili opravdu výtečně. Na rozdíl od minulého plesu se začalo hned tančit, juchat, pít zkrátka veselit se. Ale ta rána, některé bolela hlava a sotva stáli na nohou. Tak nějak jsem v tom víru povedené zábavy postřehl jen málo věcí, jelikož jsem se úžasně bavil. Za zmínku stojí i soutěž pro sbor učitelů, a dvou tříd a původně také rodičů. Cílem bylo stvořit jakési sousoší, mělo mít 7 rukou, 9 nohou a jednu hlavu na zemi. Úkol se zdál nadlidský, tak se ač nespravedlivě, nebo spravedlivě (říkejte si to jak chcete) rozdělili ceny z hlediska relativy, tak že na prvním místě byl sbor učitelů, pak 9.B a nakonec 9.A. Akce skončila kolem jedné ráno, nevydržel jsem déle a tak si zde nepřečtete vtipné zakončení. Můj celkový názor je ten že tato akce byla jedním z největších zážitků, který jsme na naší škole zažili. PS: Opomenul jsem překrásné projevy dvou zástupců ze třídy 9.A ( Silvie Kučerová) a 9.B (Daniel Walter). Minianketa Ples bych si hned zopakovala, opravdu se povedl, ale mohl trvat déle. Silvie Kučerová Moc se mi tam líbilo, byla dobrá atmosféra, byla sranda a mám hezké zážitky na celý život. Nástup se nám také povedl, nedřely jsme ho nadarmo. Růžena Demeterová Dobrý! David Machota Líbila se mi naše choreografie a tancování s učiteli. Míša Šimková Ples byl zvláštní, možná i lepší než minulý rok, nejlepší byl nástup, který jsme trénovaly jako opice. Václav Uher Ples byl povedený, hned bych si ho zopakovala, líbil se mi náš nástup. Manželé Klenerovi to mněli dobře připravené. Míša Deimlingová Ples ZŠ Trmice byl výborný, jedinečný, výjimečný hlavně v tom, že ho nemají všechny školy a osobně si myslím, že se povedl. Pavel Svatoň

10 POHÁDKA NA DOBROU NOC...ANEB MALÁ UKÁZKA Z HODIN LITERATURY Proč je Slavia nejlepší tým v ČR? Žil byl jednou jeden moudrý člověk, bavilo ho vymýšlet nové sporty. Jednou ho napadlo, že vymyslí sport pro 22 hráčů, který se bude hrát na dvě brány. Vyrobil míč, sestrojil brány a sehnal hráče, kteří by zahrály ukázkovou hru a trénovaly pravidla. První hráči, kteří hráli byli SLÁVEK, LUDĚK, ALOIS, VOJTĚCH, IVAN, ALEX. Jako název týmu, použily zkratky z jejich křestních jmen čily SLAVIA. Byli to výborní hráči a zkratka Slavia se od těch dob spojuje s nejlepšími hráči fotbalu. (Vít Petřík) ČEŠTINA JE PROSTĚ DOKONALÁ Po padesátce počínají pánové, podobní pohasínajícím plamenům, pociťovat první příznaky počínající pohromy. Pro zájemce bude text k zapůjčení u p. učitelky K. Suché PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ JARO VAŠE REDAKCE Pavel Svatoň, Sandra Müllerová, Denisa Fedáková, Petr Macák, Silva Kučerová, David Nowak, Míša Bláhová

11

12

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová

třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová Výroční zpráva, školní rok 2013 2014, 8. třída třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová Tento školní rok byl pro osmáky velmi důležitý především v přípravě ročníkových prací.

Více

Exkurze do Želešic - 20.4.2010

Exkurze do Želešic - 20.4.2010 Exkurze do Želešic - 20.4.2010 Byli jsme pozváni na exkurzi do naší kmenové školy MŠ a ZŠ Želešice. Pan ředitel nás provedl celou velkou školu a ukázal nám všechny místnosti. Od tříd, učeben, kabinetů,

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Dan Živna: CO S ODPADY Nikola Komínková CO S ODPADY Dan Živna KONEC SVĚTA Nikola Komínková SÁŇKOVÁNÍ

Dan Živna: CO S ODPADY Nikola Komínková CO S ODPADY Dan Živna KONEC SVĚTA Nikola Komínková SÁŇKOVÁNÍ Dan Živna: CO S ODPADY My doma také recyklujeme odpadky. Sbíráme sklo, papír a plasty. Až toho máme moc, tak to odneseme do sběrných nádob. Nádoby se jmenují: SKLO, PLASTY, PAPÍR. My doma ještě třídíme

Více

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Ve středu 20. listopadu 2013 navštívili žáci čtvrté až deváté třídy jesenické divadlo. Divadelní představení Trapas nepřežiju aneb Ten řízek nezvedej v podání

Více

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo Školtýn Základní škola Týnec nad Labem Ročník 12 2. číslo 2012 2013 Obsah 1. Narozeninová oslava 2. Rozhovor s ředitelem školy 60 let 3. Afrika 4. Mikuláš 5. Vánoční šplh 6. Florbal 7. Kolínská laťka 8.

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v HASIČI VE ŠKOLE Dne 28. 5. 2010 to vypadalo, jakoby v naší škole hořelo. Uslyšeli jsme sirénu, do tříd přišli hasiči v maskách a vyváděli nás ven. Před školou stojí hasičské auto. Co se děje? Snad nehoří?!

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení:

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení: Hádanka Malý úkol na přemýšlení: Řídíš auto a udržuješ konstantní rychlost. Po tvé pravé straně je hluboký sráz. Nalevo od tebe jede obrovské požární vozidlo a udržuje stejnou rychlost jako ty. Před tebou

Více

TÉMA : drogy. Pocit z besedy Vedoucí besedy S názory vedoucího 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím 4 4 Spíš nesouhlas 5 5 nesouhlas

TÉMA : drogy. Pocit z besedy Vedoucí besedy S názory vedoucího 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím 4 4 Spíš nesouhlas 5 5 nesouhlas TŘÍDA : 8.A / 22 žáků 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím Ano 22 Ano 21 Ano 14 Ne Ne Ne 7 nevím 1 Nevím 1 Beseda byla poučná 6x Dobře vše vysvětlila 7x Byla zajímavá 5x Ví, o čem mluví,

Více

Základní škola. Dolní Vilémovice

Základní škola. Dolní Vilémovice Základní škola Dolní Vilémovice Školní rok 2012 2013 SLOVO ÚVODEM Školní rok 2012 2013 pro malou vilémovskou školičku znamenal mnoho nového. Nová paní ředitelka, nová paní učitelka, vychovatelka Jen ty

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV Březen duben 2008 Pravidelné schůzky se konají na adrese: Skálova 35 (nad Salonem Kleopatra) v tyto dny: Pondělí: 15:30 17:30 herna od května pouze za nepříznivého

Více

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 24. 6.2011, ročník: 2., č. 4+5 Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková 1 Slovo redaktorů

Více

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Šablona č. II, sada č. 2 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Český jazyk a literatura Jazyková výchova Psaní velkých písmen Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Ročník 2. Anotace

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 Obsah: Slovo ředitele školy, akce v uplynulém měsíci, dětská tvorba, vyhodnocení sběru Červen 2008 TOCHOVICE 76 262

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 7. číslo listopad 2010

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 7. číslo listopad 2010 Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov 7. číslo listopad 2010 Tak zase začínáme I když se to nezdá, jsme už dva měsíce školou povinní. Ano, je to tak, mnozí

Více

..září / leden 2015..

..září / leden 2015.. ..září / leden 2015.. IV. ročník, 29. číslo Reportér P.E.S. strana 2 FOTOGALERIE strana 4 Den název otevřených článku dveří + stran strana 8 1 P. E. S. 2014 Každý školní rok začínáme oblíbenou akcí P.

Více

Projekt Karneval. 2. třída Broučci

Projekt Karneval. 2. třída Broučci Projekt Karneval 2. třída Broučci školní rok 2010/2011 Bělohradská mateřská škola Horní Nová Ves, Lázně Bělohrad Pracoviště Horní Nová Ves Název třídy: Broučci 2. třída Školní rok: 2010/2011 Učitelky:

Více

Anglické divadlo (24. září 2012)

Anglické divadlo (24. září 2012) Anglické divadlo (24. září 2012) Jackie and the Giant (1. stupeň) Napínavý příběh o malé dívce Jackie, která prchá před zlým obrem a na své cestě se setkává s obrem hodným, který jí může pomoci. V obřím

Více

PRO VÁS. MK ČR E 11824 ročník III. měsíc březen 2015 číslo 3

PRO VÁS. MK ČR E 11824 ročník III. měsíc březen 2015 číslo 3 PRO VÁS MK ČR E 11824 ročník III. měsíc březen 2015 číslo 3 Vaše příspěvky i názory můžete zasílat elektronicky na e-mail MS.Rynoltice@seznam.cz nebo v písemné podobě předat p. Kubínkové a Patkové vždy

Více

Pondělí. Přijď si zastřílet z profesionálního luku, kuše či foukačky.

Pondělí. Přijď si zastřílet z profesionálního luku, kuše či foukačky. Pondělí 10:15 11:30 Relax yourself Výroba náušnic Kongresový sál Vyrob si vlastní nášnice z různých materiálů. 15:00 16:00 Get the feel Lukostřelba - Sraz u hlavní recepce Přijď si zastřílet z profesionálního

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce:

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Někteří se ptají, co by dělali s knihou. Já se spíš ptám, co bych dělal bez knihy. Ivo Ondráček SPgŠ Znojmo Jaro, léto, podzim, zima, číst si knížku

Více

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow.

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow. Základní škola Ořech a její KFOŠ A je tu zase prosinec. Prý měsíc klidu, pohody a radostného očekávání vánoc. No, mnozí z nás dobře víme, že umí být občas pořádně hektický a náročný. I když vždy krásný.

Více

Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj.

Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj. Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Září : Kamaráde, pojď si s námi hrát Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj. - osvojovat si a dodržovat základy společenského chování

Více

Jak se v parku narodil dráček

Jak se v parku narodil dráček Jak se v parku narodil dráček Klárka a Matýsek jsou dobří kamarádi. Nejradši chodí ven do parku. Hrají si s dalšími kamarády na schovku SCHOVKA POD DEKOU, na honěnou HONIČKA SE ZÁCHRANOU nebo si jen tak

Více

STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY A ETIKY RÝCHORY PROJEKT DOTEK KALENDÁŘ AKCÍ PRO VEŘEJNOST

STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY A ETIKY RÝCHORY PROJEKT DOTEK KALENDÁŘ AKCÍ PRO VEŘEJNOST STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY A ETIKY RÝCHORY PROJEKT DOTEK KALENDÁŘ AKCÍ PRO VEŘEJNOST ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 O projektu DOTEK Dům obnovy tradice, ekologie a kultury je projekt Střediska ekologické výchovy

Více

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová Již 7. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohli pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Během celého týdne

Více

ČASOPIS ŠKOLNÍ DRUŽINY II. ODDĚLENÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/14

ČASOPIS ŠKOLNÍ DRUŽINY II. ODDĚLENÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/14 ČASOPIS ŠKOLNÍ DRUŽINY II. ODDĚLENÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/14 Tak nám opět začal nový školní rok i v družině. Ale než se dostaneme k naší nové celoroční hře, chceme se s Vámi podělit o zážitky z minulé hry o

Více

Počet odpovědí: 76. Souhrn. Uveď své pohlaví. Uveď třídu. Dívka 69 91 % Chlapec 7 9 %

Počet odpovědí: 76. Souhrn. Uveď své pohlaví. Uveď třídu. Dívka 69 91 % Chlapec 7 9 % Počet odpovědí: 76 Souhrn Uveď své pohlaví Dívka 69 91 % Chlapec 7 9 % Uveď třídu 1A 10 13 % 1B 8 11 % 2A 11 15 % 3A 10 13 % 3B 14 19 % 4A 13 17 % 4B 9 12 % Měli by přednášku Sex, AIDS, Vztahy slyšet i

Více

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno.

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Draculaura Dcera Drákuly Beznadějná romantička VĚK 1599 let. Nemůžu se dočkat, až mi bude sladkých 1600. ZABIJÁCKÝ STYL Ráda

Více

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní Úkoly předškoláčka, jsou pro nás hračka.. Než půjdu do školy -" minimum předškoláka". Vyzkoušejte si Předškoláci převzato www.predskolaci.cz Písničky a říkanky ze školky Další říkadla, popěvky... na doma

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

Co má housenka na srdci

Co má housenka na srdci Září 2015 ORONGONG Co má housenka na srdci Zdravím čtenáře Orongongu, prázdniny jsou u konce a nový školní rok 2015/2016 nám začíná. Tábor si všichni užili, děti ho hodnotily jako jeden z nejlepších za

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ Články: O třídě a rozhovor s paní učitelkou Šárkou Kindlovou připravila Bára Bílá Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová Rozhovor s paní uč. Ivanou Běloubkovou

Více

Projekty školní družiny na školní rok 2011/2012. ZŠ V Zahrádkách 48. Praha 3

Projekty školní družiny na školní rok 2011/2012. ZŠ V Zahrádkách 48. Praha 3 Projekty školní družiny na školní rok 2011/2012 ZŠ V Zahrádkách 48 Praha 3 19. 9. 30. 9. pí. Toufarová 3. 10. 11. 11. pí. Kamenská 14. 11. 22. 12. pí. Maskaluková 3. 1. 18. 2. 2012 pí. Lišková 22. 2. 30.

Více

Naše 4.třída. Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika

Naše 4.třída. Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika Naše 4.třída Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika Vážení rodiče, v případě,že nesouhlasíte s uvedenými informacemi

Více

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MATEŘSKÁ ŠKOLA NOVÁ VES Je zpracován v souladu s Rámcovým programem pro předškolní vzdělávání. Každé podtéma TVP rozvíjí všech pět oblastí předškolního vzdělávání: biologickou,

Více

Co je to vlastně Baltík?

Co je to vlastně Baltík? Ve dnech 20. - 22. 4. 2012 se v prostorách Holického Gymnázia uskutečnil 10. ročník celostátní soutěže Mlady programátor v programovacím jazyce Baltík. Co je to Baltík a jak soutěž probíhá? Co je to vlastně

Více

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není odpad. Děti zjistily hravou formou, co to je separace odpadu a kompostování.

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

Dobrý den! Přihlašte se! Co se dělo?

Dobrý den! Přihlašte se! Co se dělo? Zpravodaj Domu dětí a mládeže Velké Meziříčí 29.4. 2015 Ročník 1, číslo 4 Dobrý den! Vkvětnu dobíháme do cílové rovinky, atodoslova. Čeká nás spoustu sportovních akcí ahlavně finále: naše domečkovská Akademie,

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

Mgr. Míla Petrová prezident CDO. Prezidentka CDO s prezidentem IDO Michaelem Wendtem

Mgr. Míla Petrová prezident CDO. Prezidentka CDO s prezidentem IDO Michaelem Wendtem Vážení tanečníci a choreografové, drazí rodiče, taneční tour formací CDO již klepe na dveře, první region startuje již za 17 dní. Dokončují se kostýmy, probíhají poslední práce na kulisách, pilují se nacvičené

Více

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZÁKLADNÍ ŠKOLY TRMICE ŠKOLNÍ ROK 2006/2007

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZÁKLADNÍ ŠKOLY TRMICE ŠKOLNÍ ROK 2006/2007 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZÁKLADNÍ ŠKOLY TRMICE ŠKOLNÍ ROK 2006/2007 Vypracovala: Mgr. Marie Gottfriedová ředitelka Základní školy Trmice V Trmicích, 16.09.2007 OBSAH: 1. Základní údaje o škole 2. Vzdělávací programy

Více

Možnost spolupráce knihovny a školy v 21. století. Mediální výchova

Možnost spolupráce knihovny a školy v 21. století. Mediální výchova Možnost spolupráce knihovny a školy v 21. století Mediální výchova Mediální výchova seznamuje žáky s principy fungování médií. Mediální gramotnost lze chápat jako schopnost zkoumat a analyzovat informace,

Více

Plazi jak je neznáte. S touto besedou to všechno před několika léty začalo a pravidelné setkávání na školách nese i své výsledky.

Plazi jak je neznáte. S touto besedou to všechno před několika léty začalo a pravidelné setkávání na školách nese i své výsledky. Plazi jak je neznáte S touto besedou to všechno před několika léty začalo a pravidelné setkávání na školách nese i své výsledky. Beseda je zaměřená na život, smysly, způsob života a další zajímavá fakta

Více

Od 9. září každou neděli ve 20 hodin na Nově

Od 9. září každou neděli ve 20 hodin na Nově www.nova.cz Pro více informací kontaktujte koordinátorku projektu Johanu Indrákovou, tel.: 777 886 555 e-mail: johana.indrakova@nova.cz Od 9. září každou neděli ve 20 hodin na Nově Vem si mě! Dvacet dívek,

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

Školní časopis 3/1.ročník

Školní časopis 3/1.ročník Školní časopis 3/1.ročník 6.6.2013 Obsah NAŠE ŠKOLA Schůze Školního parlamentu 1 Interiéry tříd I. stupně 2 Fotosoutěž 3 Rekonstrukce školy 4 PŘÍRODA Kur domácí 5 SPORT A ZDRAVÍ Fotbal 6 KULTURA Verše

Více

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 V letošním školním roce se naše ZŠW Pardubice s podporou Magistrátu města Pardubic stala organizátorem tradičních olympijských her pro žáky pátých

Více

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY REDAKČNÍ RADA Tereza Dobrá, Kristýna Mikotová, Martin Stryja, Eliška Kuželová, Ema Vrbová, Jakub Veverka, Kristýna Júdová, Sandra Švecová, Pavlína Krenciva, Barbora Turková, Anna Marie Hořejší OBSAH PROJEKT

Více

PROPOZICE VALENTÝNSKÉHO SAMC PRAHA

PROPOZICE VALENTÝNSKÉHO SAMC PRAHA PROPOZICE VALENTÝNSKÉHO SAMC PRAHA ZŠ A MŠ PETŘINY JIH SOUTĚŽNÍ AEROBIC MASTER CLASS 2010 POSTUPOVÁ SOUTĚŽ KDY? 6. února 2010 KDE? Ve sportovní hale ZŠ Petřiny Jih, Šantrochova 2, Praha 6 (u školy lze

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48 Obsah: Slovo ředitele školy. Zahájení školního roku. vystoupení v domově důchodců vyhodnocení sběru, bludiště a malování.

Více

PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016

PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016 PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016 Na začátku školního roku při nástupu do školní družiny dostane každý žák pro rodiče: 1.,, Vnitřní řád školní družiny (příloha) 2. Zápisní lístek 3. Pokyny pro zájemce ŠD 4.

Více

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 SLOVO ÚVODEM Je tady průběh dalšího týdne a s ním přichází i náš bulvár. Opět jsme si pro Vás připravili drby z našich Vávrovických hasičských řad a nově i slibovaný

Více

Motto: Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými.

Motto: Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými. Celoroční projekt MŠ Sluníčko na rok 2010-2011 Motto: Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými. ŠVP usiluje v souladu RVP o vytváření klíčových kompetencí: - Kompetence k učení

Více

Brk. Poslední číslo, sladké Brnkadelní políbení na cesty

Brk. Poslední číslo, sladké Brnkadelní políbení na cesty Brk Poslední číslo, sladké Brnkadelní políbení na cesty Milí naši účastníci Brnkání, mám pocit, že je to chvilka, co jsem psala úvodník a už usedám k závěrečníku. Po ročním čekání, dlouhém chystání to

Více

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!!

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! ročník 5. číslo 3 Únor - Březen 08 vydává: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115. V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! Také zde opět naleznete spoustu zábavy,her,vtipů

Více

Autor: Lucie Vavrušková a Daniela Mlčúchová

Autor: Lucie Vavrušková a Daniela Mlčúchová ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 23.6 2010 č. 3 Šéfredaktor:Zdeňka Šubova, Redaktoři:Daniela Mlčúchová Lucie Vavrušková, Veronika Vavrušková,Pavel Vavruška Daniel Dučay, David Krejčí Autor: Lucie Vavrušková

Více

SUMMER NIGHT LASER ZUMBA SHOW

SUMMER NIGHT LASER ZUMBA SHOW SUMMER NIGHT LASER ZUMBA SHOW Podolí 18. 8.2012 Léto je léto.. zpívá se v jedné známé písni a letní akci jsme nevynechali ani tentokrát. Připravili jsme pro vás SUMMER NIGHT ZUMBA SHOW jednu velkou ZUMBA

Více

5) Vstupní anketa pro žáky před akcí

5) Vstupní anketa pro žáky před akcí 5) Vstupní anketa pro žáky před akcí Vstupní žákovská anketa před projektem proběhne v 9. ročníku na úvod prvního dne po 8. h. po kontrole žáků v jednotlivých zemích, v nižších ročnících na začátku dne.

Více

Tělo a stres. garant: Radovan Faktor. členové expertní skupiny:

Tělo a stres. garant: Radovan Faktor. členové expertní skupiny: Tělo a stres garant: Radovan Faktor členové expertní skupiny: Martina Miňhová Bára Stoláriková Nikola Žůrková Marek Hanuš Zdeněk Lerch Jan Čížek Michal Kdolský Daniel Punčochář Zdeněk Janoušek Filip Wágner

Více

Florbalový turnaj. Malý projekt. Rybák Luděk. Rok 2009/10. Fakulta textilní Technická univerzita v Liberci Stránka 1

Florbalový turnaj. Malý projekt. Rybák Luděk. Rok 2009/10. Fakulta textilní Technická univerzita v Liberci Stránka 1 Florbalový turnaj Malý projekt Rybák Luděk Rok 2009/10 Fakulta textilní Technická univerzita v Liberci Stránka 1 Obsah Úvod...3 Popis projektu...3 Cíle projektu...3 Strom cílů...4 Časový harmonogram...5

Více

Učíme se pro život. Minifarma Dlouhá Louka...1 Cvičení v přírodě 2...3

Učíme se pro život. Minifarma Dlouhá Louka...1 Cvičení v přírodě 2...3 SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE Září 2011 Motto: Učíme se pro život Obsah : Minifarma Dlouhá Louka......1 Cvičení v přírodě.........2 Cvičení v přírodě 2......3

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

Ještě poslední kraťoučké ohlédnutí za koncem roku minulého, to už jsme v červnu nestihli.

Ještě poslední kraťoučké ohlédnutí za koncem roku minulého, to už jsme v červnu nestihli. Základní škola Ořech a její KFOŠ Prázdniny utekly jako voda. Ještě poslední kraťoučké ohlédnutí za koncem roku minulého, to už jsme v červnu nestihli. Nebudeme se vracet ke všem červnových akcím, byly

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 55

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 55 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 55 Obsah: Slovo ředitele školy, Jaro, příroda kolem nás, divadelní představení, recitační soutěž. Vyhodnocení sběru,

Více

Cyklistické závody. A startujeme!

Cyklistické závody. A startujeme! Cyklistické závody 4. 10. se konal cyklistický závod škol a školek Horní Suché. Účast byla hojná, počasí všem přálo. Závody organizovalo SRPŠ spolu s polskou ZŠ a školkou a taky PZKO. Seřadiště bylo u

Více

Velké a malé příběhy moderních dějin

Velké a malé příběhy moderních dějin Gabriela Juříčková Zpovídaní mé babičky Boženy Žižkové, narozené v roce 1939 Autorka: Gabriela Juříčková Už by nechtěla vrátit komunisty, přitom všude jinde pořád slyším, jak prý tehdy bylo líp. Datum

Více

Větné členy, Jednoduché souvětí - opakování Druh učebního materiálu: Písemná práce, pracovní list Časová náročnost:

Větné členy, Jednoduché souvětí - opakování Druh učebního materiálu: Písemná práce, pracovní list Časová náročnost: Masarykova základní škola Klatovy, tř. Národních mučedníků 185, 339 01 Klatovy; 376312154, fax 376326089 E-mail: skola@maszskt.investtel.cz; internet: www.maszskt.investtel.cz Kód přílohy vzdělávací VY_32_INOVACE_CJ678JO_09_03_12

Více

Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová. Redaktor Michal Žák. Grafická úprava Šimon Mozola. Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová

Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová. Redaktor Michal Žák. Grafická úprava Šimon Mozola. Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová Redaktor Michal Žák Grafická úprava Šimon Mozola Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová Slovo šéfredaktora: Prázdniny uběhly velmi rychle a jsme zpátky s novým dílem

Více

Program stimulace vývoje jazykových schopností dětí

Program stimulace vývoje jazykových schopností dětí Program stimulace vývoje jazykových schopností dětí Univerzita Hradec Králové Pedagogická fakulta Katedra speciální pedagogiky a logopedie Vývoj jazykových schopností u dětí předškolního věku Diplomová

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

CO VYPRÁVĚJÍ KORUNY STROMŮ. aneb Barevné dny a eko-dny v mateřské škole

CO VYPRÁVĚJÍ KORUNY STROMŮ. aneb Barevné dny a eko-dny v mateřské škole CO VYPRÁVĚJÍ KORUNY STROMŮ aneb Barevné dny a eko-dny v mateřské škole Projekt pro školní rok 2011/2012 Charakteristika projektu: Projekt bude rozvíjet environmentální výchovu, v souvislosti se čtyřmi

Více

Zpráva o projektu. 3. Kdo projekt provádí ( kontaktní jméno, název organizace, adresa) - rozvoj pasivních i aktivních jazykových znalostí dětí

Zpráva o projektu. 3. Kdo projekt provádí ( kontaktní jméno, název organizace, adresa) - rozvoj pasivních i aktivních jazykových znalostí dětí Zpráva o projektu 1. Název projektu: Česká školka 2. Prostředky přidělené nadací (částka, měna): 15.000 NOK 3. Kdo projekt provádí ( kontaktní jméno, název organizace, adresa) Petra Krylová Hammerstads

Více

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 Speciální základní škola a Praktická škola Trmice Fűgnerova 22 400 04 1 Identifikátor materiálu:

Více

správný cíl Vaší cesty

správný cíl Vaší cesty správný cíl Vaší cesty KULTURNÍ AKCE HRADECKO ČERVEN 2014 31. května - 1. června, sobota - neděle 9:00 ZA PRVNÍMI ZEMĚDĚLCI DO MLADŠÍ DOBY KAMENNÉ Archeopark pravěku Všestary Pokud si chcete pravěk zažít

Více

Soutěžní kategorie: Věkové kategorie: Podmínky soutěže:

Soutěžní kategorie: Věkové kategorie: Podmínky soutěže: Soutěžní kategorie: A) Jazz, moderna, scénický tanec B) Disko C) Street dance D) Plesová choreografie E) Roztleskávačky Věkové kategorie: 1) mini - do 6 let 2) děti - do 10 let 3) junioři - do 15 let 4)

Více

PRACOVNÍ LISTY. Inspirace. každý den si můžeš cvaknout... a témata pro MŠ

PRACOVNÍ LISTY. Inspirace. každý den si můžeš cvaknout... a témata pro MŠ PRACOVNÍ LISTY Inspirace a témata pro MŠ každý den si můžeš cvaknout... Spojování Rozebírání Když spojujete dva dílky k sobě, cvaknutím se přesvědčíte, že jsou pevně spojeny. Pokud chcete rozebrat dva

Více

Sportovní kroužky. Aerobik hrou Čas: čtvrtek 16:00 17:00 Počet setkání: 26 x 1h + 2 víkendové akce Cena: 1.000,-

Sportovní kroužky. Aerobik hrou Čas: čtvrtek 16:00 17:00 Počet setkání: 26 x 1h + 2 víkendové akce Cena: 1.000,- Sportovní kroužky Aerobik hrou Čas: čtvrtek 16:00 17:00 + 2 víkendové akce Kroužek je určen všem dívkám z 1. a 2. tříd. Na kroužku se naučí pohyb v rytmu hudby, základní aerobní kroky a lehčí aerobní sestavy.

Více

Pohádka s živými zvířátky aneb Jak kočička s pejskem dělali dort.

Pohádka s živými zvířátky aneb Jak kočička s pejskem dělali dort. Pohádka s živými zvířátky aneb Jak kočička s pejskem dělali dort. V tomto článku bych se s vámi ráda podělila o zkušenosti z mé felinoterapeutické praxe. Pracuji pod sdružením Auracanis a začala jsem navštěvovat

Více

PROGRAM - HUMOR FEST 2015 PÁTEK 3.7.2015

PROGRAM - HUMOR FEST 2015 PÁTEK 3.7.2015 PROGRAM - HUMOR FEST 2015 PÁTEK 3.7.2015 PROGRAM - HUMOR FEST 2015 PÁTEK 3.7.2015 18:00 ESTER KOČIČKOVÁ 18:00 18:00 18:00 18:00 KUJÓNI 18:50 ALOIS NÁHLOVSKÝ 19:00 19:00 19:00 19:00 19:15 MIROSLAV PALEČEK

Více

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem provázeli budoucí prvňáčky žáci 5. tříd, kteří si připravili pro děti pohádkové úkoly. Letos

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

Hans Christian Andersen

Hans Christian Andersen Hans Christian Andersen MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VELKÁ BYSTŘICE projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_ 04_18 Tématický celek: Evropa

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 74

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 74 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 74 Obsah: Slovo ředitele školy. Zdravá výživa, knihovna, Masopust, vyhodnocení sběru, křížovka a omalovánky. Březen

Více

Zpracovala Nová Milena a tým DC

Zpracovala Nová Milena a tým DC Milé děti, od měsíce února si bude s vámi hrát a pracovat nejen Kateřina, Naďa a Terezka, Petra, ale i nová teta Regina. Je mladá, hezká, veselá a pracovala s dětmi jako jste vy. Budete jí mít určitě rády.

Více

Knihovna města Olomouce

Knihovna města Olomouce Těšíme se na jaro Knihovna města Olomouce V pátek 9. ledna se žáci 4. třídy za velkého náledí vydali do městské knihovny na náměstí Republiky. Program pod názvem Veršovaný svět představil především naše

Více

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače.

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače. Celá dnešní hodina byla věnována evaluaci kurzu někteří klienti svá hodnocení nadiktovali, někteří je dokázali napsat sami většinou ve wordu, někteří zvládli i sami poslat emailem: Tito klienti svá hodnocení

Více

Rozhodně přijď, pokud ti je 11 a víc let.

Rozhodně přijď, pokud ti je 11 a víc let. Pondělí 10:15 11:30 Relax yourself Kreativní svět Kongresový sál Vyrob si vlastní umělecké dílo. 15:00 16:00 Get the feel Lukostřelba - Sraz u hlavní recepce P ijď si zast ílet z profesionálního luku,

Více

Beseda v knihovně. Nikol Dziadurová, 6.A

Beseda v knihovně. Nikol Dziadurová, 6.A Beseda v knihovně Dne 12.1.2012 se třída 6.A vydala na cestu do knihovny.došli jsme v 9:00 hodin.celou prezentací nás provázely dvě sympatické slečny.prezentace byla o Moderních pohádkách Seznámili jsme

Více