Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách"

Transkript

1 Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků. Pomyslným startem proběhlo 26 dětí, proslov přednesla paní ředitelka. Události se zúčastnil také pan starosta a pan místostarosta. Ve třídě přivítaly žáky s rodiči obě paní třídní učitelky. Šikulové vysílání pořadu 7. září Šikulové už se vysílají! Pro všechny zájemce, kteří se chtějí podívat na natočený pořad Šikulové: premiéra dílu Šikulové (ze ZŠ Štramberk) na novém kanálu České televize : D byla ve čtvrtek v 11 hodin, reprízy se vysílají v neděli a ve čtvrtek , vždy v 11 hodin. Turnaj v Kopané pořádané ZŠ a MŠ 17. listopadu 13. září Ve čtvrtek 12. září se naši chlapci vydali na turnaj v kopané. Počasí nám nepřálo, a proto se celý turnaj musel místo travnatého hřiště u ZŠ 17. listopadu odehrát ve sportovní hale při ZŠ Emila Zátopka. Hoši museli rychle zareagovat na změnu, kdy se místo původní sestavy 8+1 hrálo ve 4+1 hráčích. Přespolní běh 26. září Ve čtvrtek se žáci z druhého stupně zúčastnili okresního finále v přespolním běhu. Podle věkových kategorií vytvořili 4 družstva mladší a starší dívky a mladší a starší hoši. Naše škola patří mezi pravidelné účastníky tohoto závodu, který se každý rok odehrává ve Frenštátě pod Radhoštěm v blízkosti skokanských můstků. Zdravý životní styl - chemická laboratoř 4. říjen Centrum Radosti z Frenštátu p/r připravilo pro naše žáky "chemickou laboratoř". Žáci viděli tři pokusy. První pokus byl s mincí 20Kč, druhý s květinami a třetí pokus s masem. Všechny věci byly ponořeny do kofoly a žáci viděli výsledky, o kterých diskutovali. Na závěr proběhl krátký kvíz, jehož výsledkem bylo, že voda na pití je asi opravdu to nejlepší.

2 Hájenka 9. říjen V minulých dnech měsíce října proběhly na naší škole ekoprogramy Hájenky. Vybrali jsme si venkovní a počasí nám přálo. Dopoledne jsme trávili v přírodě a o přírodě si povídali, učili se ji poznávat, vnímat, nacházet zajímavé věci a hráli různé hry. Poznatky z ekoprogramů využijeme ve výuce. "LÍTÁNÍ" S DRAKY říjen Už jste někdy učili létat draky? Děti ze všech oddělení školní družiny ano! Protože jim při pouštění draků vítr nepomáhal, musely "lítat" s nimi. Draci poletovali a létali opravdu krásně! I když byli všichni spokojeni, příště si počkáme na pořádný vítr! Pomáháme Štramberku II. - Projekt 72 hodin 20. říjen V letošním roce jsme se opět zúčastnili celostátního Projektu 72 hodin Ruku na to. Název našeho školního projektu byl Pomáháme Štramberku II. V rámci tohoto projektu jsme uklízeli Štramberk a okolí a čistili studánky na území našeho města. Na akci se v pátek 11. října podílelo 8 tříd. Podařilo se nám posbírat odpadky a uklidit na Bílé hoře, na Trúbě, také Kotouč, část Libotína, Výroční alej a horní Kamenárku. Dále jsme vyčistili korýtka a potůčky Havírenské studánky a studánky Míru. I díky nádhernému počasí se vše vydařilo a nás hřeje pocit, že jsme udělali pro náš Štramberk něco užitečného. Den stromů v naší třídě 24. říjen Dne 20. října se připomínal Světový den stromů. Protože svátek vyšel na neděli, tak jsme v naší třídě v pátek nejdříve podzimní stromy kreslili a v pondělí pak někteří z nás psali na téma Můj nejoblíbenější strom, uvedli žáci 4. A třídy. ORIENTAČNÍ ZÁVOD - školní družina 3. listopad Nejstarší děti připravily pro své mladší kamarády hru plnou úkolů, zábavy a překvapení. Děti si hravou formou ověřily své znalosti o přírodě, procvičily orientaci a zvládly i překážky při cestě lesem.

3 Družina v kině 13. listopad Všechna tři oddělení si zašla do místního kina na kreslený film "Madagaskar 3". Představení mělo tak velký úspěch, že děti při závěru filmu nadšeně tleskaly. Už teď víme, že na filmová představení budeme chodit pravidelně, vyzveme k účasti i ostatní děti z naší školy, MŠ a veřejnost. Bude to naše další tradice! Turnaj v halové kopané žáků 6. a 7. tříd 14. listopad Ve čtvrtek odstartovalo první kolo turnaje v halové kopané. Turnaj patří mezi velmi oblíbené soutěže o čem svědčí 32 přihlášených škol rozdělených do 7 skupin. Naše škola byla vybrána jako pořadatel skupiny, v níž se utkaly týmy ZŠ Štramberk, ZŠ Petřvald, ZŠ Npor. Loma Příbor a ZŠ Jičínská Příbor. Naši hoši dokázali ve všech velmi napínavých zápasech zvítězit a s devíti body postoupili z prvního místa do druhého kola. Florbal - hoši, I. stupeň 15. listopad Ve středu se uskutečnilo základní kolo Školského poháru České pojišťovny ve florbale žáků I. stupně, kategorie chlapců. Devět družstev bylo rozlosováno do dvou skupin. Naše škola se utkala ve skupině A se ZŠ sv. Zdislava Kopřivnice, ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice, ZŠ npor. Loma Příbor a ZŠ Trojanovice. Skupinu vyhrála domácí škola Emila Zátopka, naši hoši skončili na pátém místě ve skupině. Florbal - děvčata, I. stupeň 15. listopad Ve čtvrtek se uskutečnilo základní kolo Školského poháru České pojišťovny ve florbale žáků I. stupně, kategorie děvčat. Pět družstev se utkalo systémem každý s každým. Naše škola v prvním utkání prohrála se ZŠ Odry, Komenského 1:2, ve druhém utkání děvčata porazila domácí školu 5:0, ve třetím utkání prohrála se ZŠ Pohořská Odry 3:0 a v posledním utkání prohrála s vítězem turnaje ZŠ Alšova 3:0. Školní kolo soutěže Mladý chemik 17. listopad V rámci soutěží, kterých se naši žáci účastní, proběhla na naší škole 13. listopadu soutěž Mladý chemik. Zúčastnili se jí žáci 9. ročníku. Nejlepších výsledků dosáhli a do oblastního kola, které se koná na SPŠCh v Ostravě, postupují 3 žáci školy.

4 Bubny DJEMBE 17. listopad Bubny djembe byly bezva, paní, která nás na ně učila hrát, byla taky bezva. Hráli jsme basy, výšky, ta paní tomu říkala TUM, TAM a TU, TA. Program jsme měli už podruhé, ale nebylo to vůbec stejné. Hráli jsme hudební hru, taky jsme rapovali, hráli jsme jako orchestr, dokonce jsme i zpívali. Všechny to hrozně bavilo kluky i holky, uvedli žáci 4. A. Bobřík informatiky 19. listopad V týdnu od 11. do 15. listopadu proběhlo školní kolo celostátní soutěže Bobřík informatiky. Soutěžilo se hned v několika kategoriích. Naši žáci se účastnili klání v kategoriích Kadet (9. ročník), Benjamín (7. ročník) a Mini (5. ročník). Celkem se zapojilo 30 našich žáků. Přehlídka talentovaných žáků ZŠ Ukaž, co umíš 27. listopad Čtvrteční odpoledne dne patřilo v Kulturním domě ve Štramberku žákům ZŠ a prvnímu ročníku přehlídky nadaných žáků pod názvem Ukaž, co umíš. A bylo se skutečně na co dívat. Pyšní rodiče i další návštěvníci v zaplněném kulturním domě toho byli důkazem. V bohatém programu se vystřídaly všechny možné disciplíny: zpěv, tanec, hra na hudební nástroje, recitace, dramatizace pohádky, tanec s pejskem, vystoupení školního sborečku Ptáčata i tanečního kroužku zumby. Celkem se do prvního ročníku talentové přehlídky zapojilo poměrně velké množství dětí. Někteří žáci školy se na jevišti objevili i ve více vystoupeních. Kdybychom počítali všechny žáky, kteří se postupně vystřídali na jevišti zvlásť, tak se dostaneme k celkovému číslu 113 dětí. V závěru přehlídky přítomní diváci hlasovali o popularitě jednotlivých vystupujících. Vítězkou této soutěže se tak suverénně stala žákyně ze 4. B se svým tancem "V zajetí plamenů", na druhém místě se umístila taneční skupina dívek z 8. A s názvem Gangster Girls a na třetím místě pak žákyně ze 7. A, která zaujala diváky svým krásným operním zpěvem. Děkujeme všem odvážným žákům a žákyním, kteří kromě povinné přípravy do školy věnují svůj čas různým kroužkům a jiným aktivitám, a tím rozvíjejí svůj talent. Všichni účinkující předvedli obdivuhodné výkony a také odvahu předvést své vystoupení na veřejnosti. Během nácviku se navíc lépe vzájemně poznali a v závěru čtvrtečního večera už byli všichni dobrá parta, která si nacvičila závěrečné společné pěvecké i taneční vystoupení. Jsme moc rádi, že se přehlídka takto vydařila. Už nyní se těšíme na další ročník této mimořádné přehlídky nadaných žáků. Poděkování také patří rodinám žáků za jejich podporu při přpravě na jejich vystoupení. Dále pak všem kolegyním a kolegům, kteří se podíleli na realizaci přehlídky, a v neposlední řadě také sponzorům - Klubu rodičů za poskytnutí odměn dětem a MěÚ Štramberk za umožnění nácviku a samotného vystoupení v kulturním domě téměř zdarma, uvedla ředitelka školy.

5 Florbal - 8., 9. tříd - hoši 4. prosinec Dne vstoupili do 1. kola OF cupu ve florbale také naši starší žáci tříd. Chlapcům se podařilo využít domácího prostředí a v naší tělocvičně si zajistili postup do okresního semifinále z druhého místa, podobně jako mladší chlapci o týden dříve nestačili pouze na družstvo ZŠ Milady Horákové z Kopřivnice. Florbal - 6., 7. tříd - hoši 4. prosinec Dne naše škola pořádala 1. kolo OF cupu ve florbale, kategorie hoši třída. Naši chlapcům se díky obrovskému nasazení podařilo postoupit z druhého místa do okresního semifinále. Halová kopaná - semifinále 4. prosinec Dne se naši fotbalisti ze 6. a 7. tříd vydali na okresní semifinále v halové kopané, které se uskutečnilo v hale při ZŠ E. Zátopka v Kopřivnici. V náročné konkurenci týmů, bohužel nedokázali v rozhodujících zápasech proměnit šance. Postup do okresního finále v Bílovci nám unikl jen o horší skóre, jednoho vstřeleného gólu. Po dvou letech se tak naši hoši okresního finále nezúčastní. Vánoce v družině 9. prosinec I v družině si připomínáme Vánoce. Povídáme si o zvycích a tradicích, vyrábíme, děláme si vánoční výzdobu...tak jsme si letos vyzkoušeli v každém oddělení vyrobit adventní věnec, který nám bude každý týden připomínat blížící se Vánoce. Mikuláš v družině 9. prosinec Do školní družiny zavítal Mikuláš se svou skupinou. Děti si připravily písničky a básničky. A poté si s čerty a anděly zahrály spoustu her a soutěží. Nechyběly sladkosti a drobné dárky. Tato akce, se již stala tradicí, letos byli u nás třetím rokem a opravdu byli skvělí. O letošní nadílku se postarali žáci 7. A třídy. Spaní ve škole s angličtinou 10. prosinec

6 V pátek se uskutečnilo "Spaní ve škole s angličtinou" pro žáky třetí třídy. Bylo to jejich první přespání, akce se zúčastnilo 11 žáků. Žáci byli rozděleni do tří skupin. Pro žáky byly připraveny tři 40 minutové bloky výuky. Mikuláš ve škole - 9. A, B 11. prosinec Jako každý rok se ve škole dne konala akce, při které se žáci devátých tříd převlékli za Mikuláše, čerty a anděly. Musím říct, že jsme si to moc užili. Jeden spolužák nám dělal Mikuláše a vypadal opravdu skutečně. Čerti byli také jako skuteční a některé děti se jich bály, ale k tomu tady byli andělé, aby je ochránily. Děti nám vždy zazpívaly písničku a následně dostaly sladkou odměnu od andělů. Myslím, že to byl příjemně strávený den, který si užili malí i velcí, napsal žák 9. A. Předvánoční Vídeň 13. prosinec V pátek se žáci naší školy zúčastnili zájezdu do předvánoční Vídně. Při procházce historickým centrem hlavního města Rakouska jsme se od pana průvodce všichni dozvěděli hodně zajímavých informací o mnohých vídeňských památkách. Navštívili jsme také unikátní a zajímavou výstavu obrazů Henriho Matisse v Albertině. I počasí nám přálo, napsali žáci 9. ročníku. Hlavním cílem však byly tradiční vánoční trhy, kde si děti nakoupily různé pamlsky, ozdoby a drobné dárečky. MS žen ve florbale 14. prosinec Dne jsme se vydali na zápas probíhajícího Mistrovství světa žen ve florbale. Utkal se v něm český a polský tým. My jsme je jeli podpořit našim perfekním transparentem a dobrou náladou. Hned jak jsme vstoupili do ČEZ Arény zpozorovali jsme úžasnou rozcvičku našich holek. Výkonem našich reprezentantek jsme byli uchváceni. Zápas skočil 10:1. Nakonec jsme si od našich reprezentantek nechali podepsat originální florbalové míčky. A těsně před odjezdem shlédli začátek zápasu Německo - Švýcarsko. Co jsme si odnesli? Krásné vzpomínky, zážitky a inspiraci pro další tréninky a zápasy, napsali členové florbalového kroužku. Vánoční diskotéka prosinec Klub rodičů při ZŠ a MŠ Štramberk pořádal dne ve školní jídelně svou další VÁNOČNÍ DISKOTÉKU PRO DĚTI.

7 Vánoce na dědině 16. prosinec V pátek strávili žáci páté třídy zajímavé dopoledne ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. V rámci prohlídky Vánoce na dědině se páťáci seznámili se starými tradičními zvyky a obyčeji na Valašsku. Pozorovali přípravu vánočního pečiva a cukroví, sledovali lití olova, prohlédli si výzdobu štědrovečerního stolu. Poučná i zábavná byla ukázka vyučovací hodiny ve staré škole, kde žáci vyslechli poutavé vyprávění o tom, jak se děti učily před sto lety. Florbal - děvčata 17. prosinec Ve středu a čtvrtek vstoupily naše mladší a starší žačky do úvodního kola OF florbal cupu Mladší dívky na palubovce ZŠ Emila Zátopka prohrály pouze první zápas se ZŠ Alšova 1:5, se ZŠ Jičínská Příbor se zlepšily zejména v koncovce a zvítězily 4:0. V rozhodujícím utkání, naše děvčata díky útočné dvojici Lucie Krysová Petra Svobodová rozstřílely domácí tým ze ZŠ E. Zátopka 5:3 a zajistily svému týmu postup do okresního finále z druhého místa. Hned druhý den ve čtvrtek se pokusily naše starší děvčata napodobit úspěch těch mladších. V domácím prostředí se utkaly s týmy z Veřovic a Starého Jičína, družstvo ZŠ Záhunní Frenštát svou účast na poslední chvíli zrušilo. V dramatickém utkání porazilo družstvo ZŠ Štramberk Veřovice 5:4, ve svém druhém utkání proti Starému Jičínu však nedokázaly hráčky proměnit vyložené šance a prohra 2:4 stačila jen na druhé místo, které taktéž zajišťuje starším dívkám účast v okresním finále. Konverzační soutěž v německém jazyce 17. prosinec V pátek 13. prosince 2013 proběhla na naší škole konverzační soutěž v německém jazyce, které se zúčastnili 5 žáků 9. ročníku. Znalosti všech zúčastněných byly vyrovnané. Do okresního kola, které proběhne počátkem února, nakonec postoupila vítězka školního kola. Hledáme Mladého chemika - regionální kolo 17. prosinec Pátého prosince se naši deváťáci zúčastnili 2. kola odborné soutěže Hledáme Mladého chemika. Tři nejlepší, kteří vzešli ze školního kola, se zúčastnili teoretické části regionálního kola, která proběhla na Střední průmyslové škole chemické akad. Heyrovského a Gymnáziu Ostrava. V konkurenci 130 žáků si vedli velmi dobře. Dva žáci 9. ročníku se umístili v první třicítce a postupují do další praktické části regionálního kola.

8 Hyde park 17. prosinec Jedná se sice o známé místo na mapě Londýna, kde člověk může dávat najevo a hlasitě svůj názor na cokoliv, ale pro žáky 2. stupně se jednalo o konverzační soutěž na volné téma. Všem zúčastněným děkujeme za chuť si poklábosit anglicky a přejeme hodně zdaru ve školním kole konverzační soutěže na zadaná témata v lednu Florbalový sen ve Štramberku 17. prosinec Florbal patří mezi nejrychleji se rozvíjející sporty na světě. Velmi populární je také u našich žáků, kteří se pravidelně účastní florbalových turnajů. V uplynulých 14 dnech se ovšem podařil všem našim florbalistům nevídaný kousek, který se žádné základní škole v celém okrese nepodařil. Všechny čtyři naše reprezentační družstva postoupily do dalších kol. Mladší chlapci a starší chlapci do okresního semifinále, mladší a starší děvčata rovnou do okresního finále. Vánoční turnaj v kopané 20. prosinec Ve čtvrtek 19. prosince se uskutečnil turnaj žáků II. stupně v kopané. V kategorii děvčat vyhrály žákyně 9. ročníku. V kategorii chlapců zvítězili také žáci 9. ročníku. Vrcholem turnaje bylo utkání vítězů proti výběru učitelů. Zpívání na schodech 20. prosinec V pátek zněly v ZŠ Štramberk melodie známých koled a písní s vánoční tematikou ve třech různých cizích jazycích ruštině, angličtině a němčině. I. A ve školkách a MŠ Zauličí ve škole 23. prosinec Poslední týden v roce proběhl u školáků první třídy v duchu návštěv. Navštívili jsme obě mateřské školičky. Společně jsme si zazpívali a pohráli s hračkami. Děti z MŠ Zauličí se přišly podívat do školy, jak se učíme, uvedli žáci prvního ročníku.

9 Významné dny 25. prosinec V rámci EVVO si ve škole připomínáme některé významné dny z oblasti péče a ochrany životního prostředí. Děti ze 4. A kreslily obrázky ke Dni bez aut, Mezinárodnímu dni zvířat, dále diskutovaly o tom, jak, co a kdy je nutno nakupovat (Den bez nakupování), kresbou vyjádřily krásu hor (Mezinárodní den hor). Christmas Play 25. prosinec Děti ze 4. A mají rády angličtinu. K Vánocům si nacvičily krátkou pohádku o tom, jak Vánoce prožívá Father Christmas neboli Otec Vánoc, který patří k tradičním postavám Vánoc ve Velké Británii. Pohádku zahráli i některým třídám z 1. stupně. Skutečný dárek 25. prosinec Přemýšleli jste někdy o tom, co je to vlastně dárek? Co má vyjádřit a ukázat, jestli má jen udělat radost nebo i pomoci? Třída 4. A se nad těmito otázkami zamyslela, když se děti rozhodovaly, co udělat s penězi z vánočního jarmarku. Martin měl nápad, část z vydělaných peněz věnovat na skutečný dárek - viz nadace Člověk v tísni. Vybírali jsme, posuzovali a nakonec jsme se rozhodli pro nákup slepic do africké rodiny. Věnovali jsme 250 Kč, pro nás malou částku, která však pomůže jiným lidem zlepšit své základní životní podmínky, uvedli žáci 4. A. Kopřivnická laťka leden Poslední prosincový den ve škole se naši nejlepší skokani vydali na tradiční Kopřivnickou laťku. Reprezentovat naši školu se vydalo hned 6 nejlepších skokanů do výšky. Ve velké konkurenci naši žáci nedokázali navázat na medailové úspěchy z předchozích let, i když mnoho nechybělo. Žák ze z 6. A obsadil ve své kategorii velmi pěkné 4. místo s výkonem 120cm.

10 Exkurze Hyundai 8. leden Dne 7. ledna 2014 jsme se my, žáci obou devátých ročníků, vydali na exkurzi do Nošovic, kde se od roku 2008 vyrábí automobily Hyundai. Po příjezdu jsme vstoupili do administrativní budovy, kde nás čekala průvodkyně. Zde jsme měli možnost nahlédnout na již vyrobené automobily a v projekční místnosti sledovat krátký film o vzniku nejen celého komplexu HMMC, ale i automobilů. Všem se prohlídka velmi líbila, dozvěděli jsme nové informace a seznámili se s výrobou automobilů. Den otevřených dveří je za námi 10. leden Ve čtvrtek 9. ledna 2014 se na naší škole uskutečnila v rámci Dne otevřených dveří Sněhulákova olympiáda. Pro všechny bylo připraveno zábavně-soutěžní odpoledne, do kterého se zapojily především předškolní děti se svým doprovodem. Milým překvapením je vždy návštěva bývalých žáků školy. Prohlídka školy začínala hned u vchodu, kde byli příchozí přivítáni paní ředitelkou a panem zástupcem. Byli seznámeni s připraveným programem a obdrželi plánek trasy, soutěžní tiket a letáček s informacemi o škole a zápise. Následovala samotná prohlídka školy, na které návštěvníky doprovázeli naši žáci v roli průvodců. Soutěžních úkolů motivovaných zimní olympiádou v Soči bylo celkem šest. Na chodbě děti malovaly, v učebně fyziky si vyzkoušely jednoduché pokusy, v počítačové učebně výukové programy a na závěr se mohly podívat do nové jazykové učebny. Pro všechny bylo připraveno ve školní jídelně malé občerstvení s promítáním z akce Ukaž, co umíš. Na závěr obdrželi všichni soutěžící dáreček a přeškoláci byli pozvání k zápisu do prvních tříd, který se uskuteční na naší škole už v pátek 24. ledna Okresní finále ve florbale kategorie mladší dívky 14. leden V úterý se naše mladší dívky vydaly na okresní finále, kam zaslouženě postoupily po výborných výsledcích ze základní části. V náročné konkurenci 6 nejlepších družstev z celého okresu se žákyním nedařilo dlouho vstřelit branku. Zlomovým okamžikem byl závěr druhého zápasu se ZŠ Komenského Odry, kdy soupeř za stavu 1:0 pro Štramberk dokázal dvěma rychlými góly otočit zápas. Naše děvčata tak přišly o účast v semifinále. Nakonec však porazily 2:0 ZŠ Pohořská Odry a získaly páté místo v okrese Nový Jičín. Příběh obrazu 17. leden

11 Taky se vám někdy stane, že stojíte před výtvarným dílem a v hlavě si vytváříte příběh k danému obrazu? ZŠ Komenského v Bílovci vyhlásila na toto téma výtvarnou soutěž. Žáci 6. a 7. tříd naší školy se do ní zapojili. Výtvarně ztvárnili dílo českého malíře a poté k němu sepsali příběh. A byli úspěšní. Dva žáci školy se stali finalisty této soutěže. Dne se naše finalistka osobně zúčastnila slavnostního vyhodnocení v sále ZUŠ Bílovec. Celá akce byla přímo kulturním zážitkem a propojila všechny oblasti umění. Bylo vystaveno 16 vyhodnocených prací, četly se jednotlivé příběhy obrazu (naše žákyně jako jedna z mála si svůj příběh přečetla sama) a vše bylo doplněno velmi zdařilým hudebním programem. Ale největším překvapením pro všechny byla účast předsedy poroty Jiřího Surůvky. Jedná se o současného výtvarného umělce, jehož dílo je zastoupeno i v Národní galerii v Praze. Obohatil podobu českého umění v oblasti performance. Tento svérázný umělec (přišel i se svým psem Emilem) předával finalistům ceny a podepisoval diplomy. Zeměpisná olympiáda 21. leden Dne se uskutečnila ve školní jídelně zeměpisná olympiáda. Vybraní žáci byli rozděleni do tří kategorií: A (6. ročník), B (7. ročník) a C (8. a 9. ročník). Jejich úkolem bylo vypracovat dva testy práci s atlasem a práci bez atlasu (teoretické znalosti). Celkem se olympiády účastnilo 23 žáků. ROZUM A ŠTĚSTÍ 22. leden Žáci 4. B si v rámci literární výchovy připravili dramatizaci pohádky Rozum a Štěstí. Pohádku pak zahráli ve školní družině všem třídám z prvního stupně. Dětem se pohádka líbila, paní učitelky čtvrťáky pochválily. A tady máme několik fotek k prohlédnutí.. Maškarní ples 30. leden V sobotu se konal maškarní ples v kulturním domě na náměstí. Plesu se zúčastnilo mnoho dětí jakéhokoliv věku. Byly tam masky princezny, Pipi - Dlouhé punčochy, piráti, zpěvačky, policajti, ale také mušketýři a třeba rytíři. Prostě ples jak se patří! Samozřejmě nechyběla ani tombola a soutěže. Valentýnská diskotéka 7. únor Klub rodičů při ZŠ a MŠ Štramberk pořádal ve školní jídelně "nejen" VALENTÝNSKOU DISKOTÉKU". Připraveny byly zábavné soutěže, odměny opět věnoval Klub rodičů.

12 Těšíme se do školy, 1. setkání 20. únor V úterý 18. února 2014 proběhla v základní škole 1. část projektu Těšíme se do školy. Pro budoucí prvňáčky byla připravena řada zajímavých činností. Po krátkém seznámení formou hry s rytmizací Jak se jmenuješ následovaly další aktivity zaměřené na grafomotoriku, pravolevou orientaci a matematickou představu. S pomocí rodičů děti úspěšně zvládly také tematickou hru Dopravní prostředky. Sněhuláci pro Afriku 20. únor Naše škola se již v lednu přihlásila do projektu Sněhuláci pro Afriku. Od té doby jsme jen čekali, kdy napadne sníh, abychom mohli začít stavět. Měli jsme sice v záloze i variantu práce ve třídě, ale pravý sněhulák se nedá s ničím srovnat. 14. února se třídy 1. A, 2. A, 4. A, 4. B, 6. A vydaly do přírody, aby děti postavily sněhuláky a všichni si užili sněhu a trošku zimních radovánek. Myslím, že i přes nedostatek sněhu to stálo za to. V okolí školy během chvilky stáli naši první /možná i poslední/ letošní sněhuláci - někteří s hrncem a mrkví, jiní s ozdobami z přírody a děvčata ze 4. A postavila dokonce malého ležícího soba. Třída 5. A vyráběla sněhuláky ve třídě a děti si daly záležet i na těch papírových. Na účet bylo odesláno celkem 950 Kč. Tím se naše škola připojila k více než 300 školám z celé republiky, které chtěly pomoci, kde je třeba. Recitační soutěž, školní kolo 20. únor Dne se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se 14 žáků z 2. A, 2. B, 4. A, 5. A. Recitovali verše Miloše Kratochvíla, Jaroslava Seiferta, Michala Černíka a dalších autorů. Vítězům blahopřejeme a všem zúčastněným dětem děkujeme. Lyžáček únor V letošním školním roce naše škola pořádala týdenní lyžařský kurz pro žáky 4. a 5. ročníků. Kurz se konal v lyžařském areálu Červený kámen v Kopřivnici, kde byly pro výuku dětí vytvořeny dobré podmínky a výborné zázemí, které nám připravili zaměstnanci Správy sportovišť v Kopřivnici. Na závěr se uskutečnil závod ve slalomu. Vyhodnocení "Lyžáčku 2014" proběhlo v pondělí ve školní jídelně. Vybíjená - děvčata, I. stupeň 26. únor

13 Ve středu proběhlo v Kopřivnici na ZŠ Alšova okrskové kolo. Skupina měla být čtyřčlenná, ale jedna škola se omluvila a druhá vůbec nedorazila. V jediném utkání naše děvčata prohrála se ZŠ Alšova a skončila na druhém místě. KOPRSTAR únor Ve středu 26. února proběhl na naší škole další casting do pěvecké soutěže KOPRSTAR Všichni zpěváci si s odvahou a elánem vyzkoušeli zpívání na mikrofon a předvedli své umění porotě i výbornému, fandícímu publiku. Všem se dařilo, ale postoupit do semifinále, které se konalo v Kopřivnici dne , mohli pouze ti nejlepší. Vybíjená, I. stupeň - 4. místo 14. březen Ve středu proběhlo v Kopřivnici na ZŠ Emila Zátopka základní kolo - otevřená kategorie. Naši žáci na kopřivnické školy nestačili a skončili na čtvrtém místě. Turnaj vyhrála ZŠ Alšova před domácí školou, na třetím místě se umístili žáci ZŠ sv. Zdislavy Kopřivnice a na pátém místě ZŠ Npor. Loma Příbor. Děkuji žákům za vzornou reprezentaci školy. Časopis deváťáků 19. březen My, deváťáci, jsme jako každý rok v hodinách slohu vytvářeli svůj vlastní časopis. Máte-li zájem se začíst, dovědět se něco nového a pobavit se, oba časopisy jsou k nahlédnutí zde: (viz webový odkaz). KOPRSTAR březen Ve středu 19. března proběhlo v kinosále KD Kopřivnice semifinále pěvecké soutěže KOPRSTAR Ze školního castingu postoupila výborná žákyně z 5. třídy, která se v semifinále zaskvěla písničkou Svítá nám z pohádky Na vlásku. Vyzpívala si zasloužené 3. místo v kategorii zpěváků 5. a 6. tříd. Těšíme se do školy, 2. setkání 20. březen

14 V úterý 18. března 2014 od 16 hodin proběhla 2. část projektu Těšíme se do školy. Budoucí prvňáčci úspěšně zvládli rytmizaci říkadla i zábavnou pohybovou hru Vláček. V pracovních listech a dalších aktivitách rozvíjeli zrakové vnímání, matematickou představu, rozlišování barev, seskupování podle společných znaků i pravolevou orientaci. Závěrem si vyzkoušeli didaktickou hru na interaktivní tabuli. Programu se zúčastnilo 15 dětí. Lyžařský a snowboardový kurz 26. březen Tento školní rok se naši žáci vydali na lyžařský a snowboardový kurz na nové místo, kterým se stal Horský hotel Kyčerka a přilehlé sjezdovky. Zima lyžařům příliš nepřála, a když o víkendu před odjezdem začalo pršet, přestávali jsme věřit, že na sjezdovce nějaký sníh zbude. Byli jsme proto překvapeni, když jsme objevili horní část sjezdovky pokrytou sněhem a na ní pak probíhala výuka až do čtvrtečního odpoledne. Přestože nejel vlek a všichni jsme si museli šlápnout do kopce, podařilo se všem žákům zvládnout jízdu na lyžích, snowbladech či snowboardu, anebo svůj styl vylepšit, uvedl vedoucí kurzu. Po výcviku na svahu pak následovaly přednášky zaměřené na bezpečnost na horách, techniku jízdy a vývoj lyžování a snowboardingu. Středa byla dnem odpočinku, a proto jsme se všichni vydali do nedalekých lázní při hotelu Horal. Družstvo snowboardistů si pak své jízdní dovednosti a rovnováhu procvičovalo také na longboardu, který patřil k vítanému zpestření kurzu. Čtvrtek zakončil závěrečný test znalostí a diskotéka. V pátek při cestě domů se účastníci zastaviliu na vrcholu hory Soláň, ze kterého obdivovali výhled na celé Beskydy. Nedostatek sněhu vynahradilo slunečné počasí, díky kterému se nakonec celý kurz vydařil. Orienteční běh ve škole 7. duben V pátek 28. března 2014 zažila naše škola další novinku - první školní závod v orientačním běhu - pod názvem Štramberské kufrování. Za krásného počasí se na trať s mapou v ruce vydalo celkem 37 startovních čísel, se kterými soutěžili na kratší či delší trati žáci 4. až 9. ročníku. Mladší děti z prvního stupně běžely většinou na kratší trati a po dvojicích, celkem se tak do závodu zapojilo 56 žáků školy. Všichni závodníci si zkusili absolvovat trať v co nejkratším trase pomocí orientace ve speciální mapě pro orientační běh. Tato akce se konala díky vydatné spolupráce školy s Českým svazem orientačních sportů, konkrétně se Sportovním klubem orientačního běhu Ostrava. Díky těmto odborníkům jsme měli možnost zapůjčit pro školní závod veškerou profesionální techniku a vybavení pro závod v orientačním běhu. Žáci si tak sami na sobě vyzkoušeli, jaké to je běžet Národním sadem (i když v dobře známém terénu) přesně podle mapy, s elektronickým čipem na ruce a najít všechna kontrolní stanoviště, navíc ve správném pořadí. Před samotným závodem jsme sice nepodcenili teoretickou přípravu, ale zde máme ještě rezervy - pro příště vylepšíme. Vítězům i poraženým gratulujeme za úspěšné zdolání všech nástrah trať a už teď se těšíme na příští - druhý ročník závodu, uvedla ředitelka školy.

15 Tato akce se konala za podpory ředitelky školy, která se pro žáky organizuje jako "Přebor ZŠ Štramberk v orientačním běhu Národním sadem". V sobotu pak probíhal za podpory starosty města Štramberka hlavní závod - neoficiální mistrovství Moravy ve sprintu v orientačním běhu, který byl kromě registrovaných sportovců určen také pro ostatní veřejnost a obyvatele Štramberka. PopuLARP Odysea Holy 7. duben V pátek 28. března se třída 8. a zúčastnila projektu s názvem PopuLARP Odysea Holy v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. Pro žáky byl připraven zajímavý program, který měl dvě části. V té první procházeli interaktivní expozicí věnovanou historii techniky, vyzkoušeli si obsluhu různých zařízení, ověřili řadu fyzikálních principů, se kterými se ve škole seznámili. Zkusili tkát látku, obrábět dřevo, řezat polystyren, zjišťovali svou výšku pomocí historických jednotek, vyráběli elektrickou energii, zkoušeli trenažery různých dopravních prostředků. Druhou částí projektu byla hra, ve které žáci putovali kosmickou lodí. Během cesty plnili řadu úkolů, jejichž prostřednictvím získávali poznatky spojené s chemickými ději. Program byl zajímavý, všem se velmi líbil. Den naruby 7. duben Netradiční připomenutí Dne učitelů zažila naše škola ve dnech března. Celkem 15 žáků devátých tříd si vyzkoušelo, jaké to je být učitelem. V rámci projektového dne pod názvem Den naruby se žáci na prvním stupni mohli těšit, že je v některých hodinách budou učit naši nejstarší žáci. Na tuto výuku se deváťáci velmi zodpovědně nachystali, svou vlastní přípravu dopředu konzultovali s jednotlivými vyučujícími. Vybrali si předměty Aj, Čj a M, učili převážně ve dvojicích. Malým žákům se tyto hodiny moc líbily, protože je čekaly kromě jiného nové hry, křížovky, soutěže a hlavně - žádné zkoušení. Všem devátákům tímto za jejich výkon moc děkujeme a přejeme jim mnoho úspěchů v budoucí (třeba učitelské) profesi, uvedla ředitelka školy. Mc Donald s Cup 2014, 5. místo 9. duben Ve středu se odehrála základní skupina turnaje v kopané ve Frenštátě p/r, kategorie 4. a 5. tříd. Hrálo se na travnatém hřišti 2 x 10 minut, pět hráčů plus brankář. Účastníky turnaje byly tyto školy: ZŠ a MŠ Tyršova Frenštát, ZŠ Záhuní Frenštát, ZŠ a MŠ Tichá, ZŠ Veřovice, ZŠ Hodslavice a ZŠ a MŠ Štramberk. Naši hoši prohráli v prvním utkání s Tyršovou Frenštát 2:1 a ve druhém utkání ve skupině podlehli Hodslavicím 3:1. Ve skupině skončili na 3. místě a s Tichou bojovali o celkové 5. místo, zápas skončil 1:1 a na penalty vyhrála naše škola.

16 Noc s Andersenem 9. duben V pátek odpoledne se děti ze čtvrté, páté a také ze sedmé třídy sešly v knihovně ve Štramberku na náměstí. Ptáte se proč? No přece proto, že v naší knihovně se poprvé uskutečnila akce na podporu čtenářství NOC S ANDERSENEM. Při ní děti zažily knihovnu úplně jinak vyhledávaly texty, které následně dramaticky ztvárnily, vypracovaly pracovní listy, dozvěděly se nové informace, hrály hry... To vše s asistencí paní knihovnice a učitelek, které odpoledne v knihovně připravily. Děti byly spokojené, takže příští rok zase na shledanou v knihovně při další NOCI S ANDERSENEM. Těšíme se do školy, závěrečné setkání 10. duben V úterý 8. dubna 2014 od 16 hodin proběhla závěrečná část projektu Těšíme se do školy. Budoucí žáčci si v průběhu programu zopakovali rytmizaci říkanky, názvy i rozlišování geometrických tvarů, řešili matematické úlohy, třídili obrázky podle společných znaků. Pozornost a soustředění využili při vyhledávání rozdílů mezi téměř stejnými předměty. Pro rodiče byla připravena beseda s dětskou psycholožkou na téma Školní zralost. Závěrem se děti se zájmem zapojily do didaktické hry na interaktivní tabuli. Celý projekt Těšíme se do školy měli možnost rodiče zhodnotit formou jednoduchých písemných odpovědí. Výsledky ukazují na velmi pozitivní hodnocení náplně i obsahu jednotlivých setkání. Skleněná tvorba v základní škole 11. duben Přemýšlení, fantazie, nadšení a nakonec krásná práce vycházející ze srdíčka všech dětí, které si přišly vyrobit samy nebo v doprovodu rodičů něco hezkého. Než výrobky zaschly, každý ochutnal výborný moučník, který upekly paní kuchařky ve školní jídelně. Zkrátka, dne se odpoledne ve škole zastavil čas i pro některé spěchající rodiče. Velikonoce ve školní družině 11. duben Jako v loni nás navštívila v družině paní výtvarnice. Přišla nám ukázat různé techniky zdobení velikonočních vajíček. Všechno jsme si mohli odzkoušet a nazdobit si vajíčka podle vlastní fantazie voskovou technikou?ů uvedly děti ze ŠD.

17 Mezinárodní turnaj v kopané, Branice 11. duben Dne 5. dubna se naše žákyně vydaly na mezinárodní turnaj v halové kopané, který se konal v polském městě Branice. Akce proběhla ve spolupráci s oddílem Kotouč Štramberk, který dívky většinou prvním rokem navštěvují a kde se připravují pod vedením trenérů pana Radka Petráše a pana Ladislava Slaniny. Mezi týmy z Polska a Slovenska to naše dívky neměly jako jediné reprezentantky České republiky snadné. Postupně se utkaly s týmy Istebna (PL), Glubczyce (PL) a Žilina (SR), v napínavých zápasech dokázaly nakonec porazit jen polský tým Glubczyce a se 3 body za vítězství je čekalo utkání o místo v němž na penalty v deváté sérii podlehly týmu z města Glogóvek (PL). Celkové šesté místo z osmi zúčastněných týmů je pro začínající fotbalistky přesto úspěchem a věříme, že v příštím roce budeme bojovat o nejvyšší příčky. ČEZ Street hockey duben Dne naši žáci tříd úspěšně zakončili poslední předkolo turnaje ČEZ Street hockey 2014, hrané formou play-off. V něm vyřadili ZŠ Mořkov, když zvítězili v obou zápasech 4:1 a 5:1. Následovaly další dva zápasy se ZŠ Jičínská Příbor, které se odehrály právě Ve vyrovnaných zápasech zvítězili naši žáci 4:3 a 4:1. Těmito výbornými výkony si tak zajistili žáci naší školy poprvé v historii účast ve Velkém finále, které se uskuteční v ČEZ Aréně za účasti nejlepších týmů Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Exkurze v Životicích u Nového Jičína 14. duben Poučná i zábavná byla pro žáky čtvrté a páté třídy exkurze v prostorách skládky v Životicích. Skládka v Životicích je v provozu od roku 1994 a pro obce Novojičínska se podílí na likvidaci téměř všech druhů odpadů kromě nebezpečných. Velikonoční pohlednice 15. duben V březnu tohoto roku naše škola iniciovala zahájení projektu, který jsme nazvali Easter Postcards (velikonoční pohlednice). Tento projekt je aktivita podporována Evropskou komisí a Ministerstvy školství evropských zemí, které umožňují mezinárodní spolupráci škol na dálku. Rozhodli jsme se oslovit ZŠ z Portugalska, Itálie, Polska a Estonska. Žáci těchto škol vyrobili celkem 20 velikonočních přání, na kterých bylo navíc popsáno, jakým způsobem se velikonoce slaví a jaké tradice jsou u nich s tímto svátkem spojené.

18 I nám ve Štramberku se podařilo vytvořit 20 jedinečných přáníček, která jsme pak do těchto 4 zemí vždy po pěti rozeslali. Na to, jak se nám tento projekt podařilo realizovat a jaké pohlednice jsme již ze zahraničí obdrželi, se můžete podívat v naší fotogalerii, uvedla vyučující Aj. Třída 5. A ve hvězdárně 18. duben V pondělí 14. Dubna 2014 jsme v dopoledních hodinách navštívili hvězdárnu ve Valašském Meziříčí. Překvapily nás malé, ale útulné prostory s obrázky a zajímavými informacemi o vesmíru. V průběhu přednášky na téma Sluneční soustava jsme získali nové poznatky o Slunci a planetách Sluneční soustavy. Mnoho z nás mělo různé dotazy. Beseda trvala asi dvě hodiny a pak následovala prohlídka prostoru s astronomickým dalekohledem. Těšili jsme se, že budeme pozorovat SLUNCE, ale nebylo vidět, protože na obloze bylo hodně oblačnosti. Exkurze se nám líbila. Příště nám snad bude přát lepší počasí, uvedli žáci 5. A. Jarní jarmark 22. duben Máte rádi jaro a Velikonoce? Tak to jste určitě nemohli chybět na našem Jarním jarmarku. Měli jste možnost zakoupit si velikonoční dekorace z různých materiálů, inspirovat se výrobky našich žáků nebo si třeba jen navodit příjemnou atmosféru jara. Rodiče mohli v této době navštívit jednotlivé učitele, u kterých probíhaly konzultace o prospěchu a chování žáků. Akce byla podle ohlasu rodičů, žáků i učitelů velmi úspěšná. Dík patří všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci jarmarku. Mc Donald s Cup 2014, 4. místo 23. duben Ve středu se odehrála základní skupina turnaje v kopané ve Frenštátě p/r, kategorie 1. až 3. tříd. Hrálo se na travnatém hřišti 2 x 8 minut, pět hráčů plus brankář. Účastníky turnaje byly tyto školy: ZŠ a MŠ Tyršova Frenštát, ZŠ Záhuní Frenštát, ZŠ Mořkov a ZŠ a MŠ Štramberk. Naši hoši prohráli v prvním utkání se Záhuní Frenštát 2:3, ve druhém utkání prohráli se ZŠ Tyršova Frenštát 0:5 a v posledním utkání podlehli vítězi z Mořkova 1:10, celkově naši hoši skončili na 4. místě. Den Země v naší škole aneb Malá školní ZOO 29. duben

19 Ve čtvrtek jsme byli svědky nebývalého úkazu - ve spojovací chodbě se objevila různá zvířátka. Samozřejmě, nebyla tam sama, ale se svými chovateli vypukla totiž akce Domácí mazlíčci aneb Malá školní ZOO. Návštěvníci /žáci naší školy a děti ze školek/ viděli pejsky, kočku, osmáky, agamy, morčátka, křečky, andulky, papoušky, rybičky, strašilky, křepelky a další druhy a dokonce i poníka. Všichni chovatelé ale nejen vystavovali, museli své zvířátko i představit a umět odpovídat na dotazy dětí i učitelů. Zhostili se toho výborně. Všem vystavovatelům je třeba předat poděkování. Za spolupráci pak děkujeme provozním pracovníkům a všem dětem za ukázněné chování. V rámci celého projektového pak dne jednotlivé třídy zpracovávaly témata o domácích mazlíčcích /1. stupeň/ a ohrožených druzích zvířat /2. stupeň/. Co je etwinning? 29. duben Naše škola se na jaře seznámila a následně zapojila do evropského projektu etwinning. Jedná se o způsob výuky, která je motivována hledáním zahraničních partnerských škol, které spolupracují na uzavřeném projektu. Tyto aktivity pokrývají věkové skupiny dětí od mateřských škol po střední školy. Učitelé si mezi sebou volí jednací jazyk, mohou spolupracovat na úrovni mezipředmětových vztahů a vybírají si partnerské školy z desítky evropských zemí zapojených do této spolupráce. Po schválení projektu následuje spolupráce na úrovni chatování, mailování, natáčení videí, představování se apod. Naši žáci si letos v rámci etwinningu vyzkoušeli v anglickém jazyce výrobu a výměnu pohlednic k Velikonocům. Žáci 7. A se zase pustili do projektu Typical food for teenagers s partnerskými školami z Itálie, Polska a Slovenska. Již stihli vytvořit svoji postavičku voki, chatovat a vytvořit svůj oblíbený recept. Výstupem by měla být mezinárodní kuchařka v elektronické podobě s vybranými recepty všech týmů. Projekt by měl dětem zvýšit motivaci k výuce cizího jazyka a radost z dorozumění se s vrstevníky. Snad se tak opravdu stane a vy nám držte palce při závěrečné etapě projektu. Můžete se podívat, jak nám to jde: Týden barev 30. duben Úspěšná akce z loňského roku týden barev letos znovu projasnila třídy. Barvy žlutá, zelená, modrá a červená připomínaly dětem barevnost přírody. Někdo viděl jen různé barvy, ale většina určitě také jarní květiny, sluníčka, řeky a rybníky nebo jarní trávu. Fotografie řeknou více.

20 Sběr starého papíru - pomozte škole 14. květen Jak už jsme Vás informovali, ve dnech května 2014 realizujeme v naší škole sběr starého papíru. Výtěžek z akce bude věnován na nákup bezdrátového systému ozvučení a přenosných mikrofonů. Přijďte a pomozte nám! Děkujeme všem za příspěvek! Helpíkův pohár květen V pátek pořádala ZŠ a MŠ Štramberk a ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici ve spolupráci se Střední zdravotní školou Mendelova v Novém Jičíně krajské kolo soutěže Helpíkův pohár. Zdravotně - výchovná soutěž Helpíkův pohár" je tematicky určena žákům pátých tříd základních škol (10-11 let). V tomto věku se děti učí mnoha potřebným dovednostem a začínají být schopny rozumově uvažovat. Rozvoj jejich myšlení a úroveň dosud získaných dovedností jim umožňuje jednoduchými postupy přispět k záchraně toho nejcennějšího - lidského života. Naši školu reprezentovala 3 dvojice děvčat, které se celkově umístily na místě. KPV - 3. A, Velké Karlovice 16. květen Ve dnech května 2014 žáci 3. A strávili hezký týden v přírodě. Kurz praktické výuky byl zaměřen na osobnostní rozvoj, pohybové aktivity a tvořivost v lese. Vrátili jsme se unavení, ale zdraví a plní zážitků, uvedli žáci 3. A třídy. KURZ PRAKTICKÉ VÝUKY 4. A, 4. B 20. květen V termínu se děti obou čtvrtých tříd vypravily s třídními učitelkami a paní vychovatelkou na kurz praktické výuky do Velkých Karlovic. Počasí nám sice moc nepřálo, přesto jsme si udělali výšlap na rozhlednu Miloňová, prošli naučnou Kulíškovu stezku, podívali se do pralesa Razula, byli jsme v karlovském muzeu, sportovali jsme na zahradě penzionu Také jsme se učili (ale nepřeháněli jsme to J), uvedly děti 4. ročníku. Žáci si také vyzkoušeli, jaké to je, když spolu musí vydržet 24 hodin denně, když se o sebe musí sami postarat sami. V přátelském a pěkném prostředí penzionu, kde nám ve všem vyšli vstříc, dobře vařili a snažili se nám vyhovět, se děti mohly cítit téměř jako doma. A když jsme si navíc za nevlídného počasí užili koupání v bazénech hotelu Horal, myslím, že jsme si to všichni náramně užili, řekly učiitelky 4. tříd.

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj.

Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj. Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Září : Kamaráde, pojď si s námi hrát Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj. - osvojovat si a dodržovat základy společenského chování

Více

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní Úkoly předškoláčka, jsou pro nás hračka.. Než půjdu do školy -" minimum předškoláka". Vyzkoušejte si Předškoláci převzato www.predskolaci.cz Písničky a říkanky ze školky Další říkadla, popěvky... na doma

Více

PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014

PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014 PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014 PODZIM: Cestou ke zdraví 24. 10. 2013 Mluvili jsme o důležitosti správné výživy, hygienických návycích, přečetli jsme si pohádky

Více

nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ

nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ Bělostná pokrývka krajinu tiše zahalila, nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Všechna srdce se vánoční náladou naplnila Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ LYŽAŘSKÝ KURZ 24. 28. 1. 2011

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7

Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7 Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7 Vsetín 2010 Roční plán EVVO na školní rok 2010/2011 Výchozí situace: Účast žáků v přírodovědných olympiádách Dlouhodobě realizovaný projekt

Více

PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016

PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016 PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016 Na začátku školního roku při nástupu do školní družiny dostane každý žák pro rodiče: 1.,, Vnitřní řád školní družiny (příloha) 2. Zápisní lístek 3. Pokyny pro zájemce ŠD 4.

Více

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není odpad. Děti zjistily hravou formou, co to je separace odpadu a kompostování.

Více

Projekt. Těšíme se na Vánoce. III. třída Veverky

Projekt. Těšíme se na Vánoce. III. třída Veverky Projekt Těšíme se na Vánoce III. třída Veverky III. třída Veverky školní rok 2013/ 2014 Projekt: Těšíme se na Vánoce Školní vzdělávací program: Rok v přírodě Integrovaný blok: Svátky, tradice a lidové

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10

Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10 Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10 Místo:chata HORSKÝ HOTEL, ČERNÁ HORA, JANSKÉ LÁZNĚ Termín: 22. 29. 1. 2011 Odjezd: sobota 22. 1. v 13.00 h, od ZŠ (sraz v 12.20 h) Příjezd: sobota 29. 1. v 11.30

Více

Historie a současnost školy

Historie a současnost školy Historie a současnost školy Škola přivítala první žáky 4. září 1965. V roce 1984 byly otevřeny třídy s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů, které navštěvují všestranně nadaní žáci z

Více

Březen 2014. Příloha ZŠ a MŠ Stehelčeves, www.skolastehelceves.cz. Školní ples

Březen 2014. Příloha ZŠ a MŠ Stehelčeves, www.skolastehelceves.cz. Školní ples Březen 2014 Příloha ZŠ a MŠ Stehelčeves, www.skolastehelceves.cz Školní ples Tak trochu jinak jsme letos pojali školní ples, který se konal ve stylu hudby 80. a 90. let. O zahájení se postaraly děti z

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

11. Vybíjená (Preventan Cup)

11. Vybíjená (Preventan Cup) Příloha č. 1 b PŘEHLED SOUTĚŽÍ A AKCÍ 2013-14 (soutěže doporučené MŠMT ČR + ostatní) termín název soutěže určeno pro místo konání zodpovědný pracovník září 31.8.-1. Vesele do nového školního roku veřejnost

Více

Školní vzdělávací program pro školní družinu ZŠ a MŠ Olešnice. Celoroční hra: Jaro, léto, podzim, zima celý rok je prima.

Školní vzdělávací program pro školní družinu ZŠ a MŠ Olešnice. Celoroční hra: Jaro, léto, podzim, zima celý rok je prima. Školní vzdělávací program pro školní družinu ZŠ a MŠ Olešnice Celoroční hra: Jaro, léto, podzim, zima celý rok je prima Školní rok 2009 / 2010 Celoroční hra Charakteristika školní družiny, vybavení Školní

Více

Program školního roku 2014 2015

Program školního roku 2014 2015 Program školního roku 2014 2015 SOUTĚŽE A PROJEKTY : Projekt Čtení pomáhá Prohlubování projektu etické výchovy do výuky Výtvarné soutěže okresního, krajského i celostátního významu Školní pěvecká soutěž

Více

ROČNÍ PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINA ŠKOLNÍ ROK 2015/16. 22. základní škola Plzeň, Na Dlouhých 49, příspěvková organizace

ROČNÍ PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINA ŠKOLNÍ ROK 2015/16. 22. základní škola Plzeň, Na Dlouhých 49, příspěvková organizace ŠKOLNÍ DRUŽINA ROČNÍ PLÁN ŠKOLNÍ ROK 2015/16 Motto: Přírody si vážíme, chránit se ji učíme 1. 9. 2015 1 1. CÍL: rozvoj a výchova žáků k smysluplnému využívání volného času výchova k ochraně přírody kooperace

Více

PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016

PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016 PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016 Na začátku školního roku při nástupu do školní družiny dostane každý žák pro rodiče: Zápisní lístek (u zápisu) Pokyny pro zájemce ŠD Notýsek školní družiny,,vnitřní řád školní

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM. Kdo si hraje, nezlobí

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM. Kdo si hraje, nezlobí ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM Kdo si hraje, nezlobí Základní škola a Mateřská škola Lochovice, okres Beroun Školní družina Adresa : Základní a mateřská škola Lochovice náměstí Republiky 3 267 23 Lochovice

Více

PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014

PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014 PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014 15. 2. a 26. 2. 2014 TVOŘIVÉ ODPOLEDNE PRO SENIORY Pro seniory DPS Hladnovská, Ostrava Muglinov a DPS Heřmanická, Slezská Ostrava jsme přichystali tvořivé odpoledne, ve kterém

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800 ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800 www.zspelechovska.cz skola@zspelechovska.cz V letošním roce vyučujeme 172 žáků v 9 ročnících, máme 15 učitelů a dvě vychovatelky školní družiny. O bezproblémový

Více

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow.

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow. Základní škola Ořech a její KFOŠ A je tu zase prosinec. Prý měsíc klidu, pohody a radostného očekávání vánoc. No, mnozí z nás dobře víme, že umí být občas pořádně hektický a náročný. I když vždy krásný.

Více

,,Dnes jím jako Konžan

,,Dnes jím jako Konžan ,,Dnes jím jako Konžan Během celého března probíhala akce s názvem,,dnes jím jako Konžan. Smyslem bylo přiblížit žákům zábavnou formou, jak vypadá život jejich vrstevníků v Kongu, co dělají, jak tráví

Více

Akce školní družiny. Gymnázium, základní škola a mateřská škola Hello s.r.o. Školní rok 2013/2014 ZÁŘÍ. Téma: Plody barevného podzimu

Akce školní družiny. Gymnázium, základní škola a mateřská škola Hello s.r.o. Školní rok 2013/2014 ZÁŘÍ. Téma: Plody barevného podzimu Gymnázium, základní škola a mateřská škola Hello s.r.o. Akce školní družiny Školní rok 2013/2014 ZÁŘÍ Téma: Plody barevného podzimu Tematické vycházky do přírody Pracovní činnosti s přírodními materiály

Více

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů Výroční zpráva 2014 Štěpánkovická fotbalová liga - spolek amatérských hráčů Úvodní slovo Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu o činnosti amatérských hráčů za uplynulý rok 2014. Štěpánkovické

Více

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 V letošním školním roce se naše ZŠW Pardubice s podporou Magistrátu města Pardubic stala organizátorem tradičních olympijských her pro žáky pátých

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

Výroční zpráva 2013. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů

Výroční zpráva 2013. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů Výroční zpráva 2013 Štěpánkovická fotbalová liga - spolek amatérských hráčů Úvodní slovo Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu o činnosti amatérských hráčů za uplynulý rok 2013. Štěpánkovické

Více

KVĚTEN Jarní měsíc byl ve znamení výjezdů a výletů tříd a také sportovních úspěchů. Naši žáci úspěšně završili projekt Comenius v Polsku. COMENIUS V POLSKU Na začátku května proběhl poslední výměnný pobyt

Více

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem provázeli budoucí prvňáčky žáci 5. tříd, kteří si připravili pro děti pohádkové úkoly. Letos

Více

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová Již 7. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohli pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Během celého týdne

Více

Evropa na dosah - závěrečná zpráva. projektu Evropa otevřená všem, škola otevřená všem, na ZŠ ulice Míru Rokycany

Evropa na dosah - závěrečná zpráva. projektu Evropa otevřená všem, škola otevřená všem, na ZŠ ulice Míru Rokycany Evropa na dosah - závěrečná zpráva projektu Evropa otevřená všem, škola otevřená všem, na ZŠ ulice Míru Rokycany Dne 9.května 2013 se na naší škole uskutečnil celoškolní projektový den pod názvem Evropa

Více

Hlásí se škola. Chlubíme se počtem žáků stále kolem stovky, což nám leckteré školy závidí.

Hlásí se škola. Chlubíme se počtem žáků stále kolem stovky, což nám leckteré školy závidí. Hlásí se škola Chlubíme se počtem žáků stále kolem stovky, což nám leckteré školy závidí. O pravidelné práci vypovídají nejlépe fotografie žáků při jednotlivých aktivitách, které přiblíží komentář. Vzorně

Více

třídní učitelky Mgr. Alice Pincová a Mgr. Pavlína Nepožitková ze ZŠ 28. října 1 Příbram VII

třídní učitelky Mgr. Alice Pincová a Mgr. Pavlína Nepožitková ze ZŠ 28. října 1 Příbram VII Poznáváme své děti V červnu 2014 jsme získaly finanční prostředky z dotace v oblasti výchovy a vzdělávání Městského úřadu v Příbrami na projekt s názvem Poznáváme své děti. V rámci této dotace na naší

Více

Připravili jsme praktickou burzu letního oblečení pro děti i rodiče v Azylovém domě.

Připravili jsme praktickou burzu letního oblečení pro děti i rodiče v Azylovém domě. 13.7. 2012 Burza oblečení Připravili jsme praktickou burzu letního oblečení pro děti i rodiče v Azylovém domě. 17.7.2012 Setkání s paní psycholožkou a individuálně jim pomohla s jiným pohledem na problémy,

Více

A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009

A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009 A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009 Hudební pásmo nacvičil Mgr.Roman Drápal s dětmi Pondělí 13.dubna Pondělí velikonoční

Více

Roční plán školní družiny II.odd. při ZŠ a MŠ Rakvice

Roční plán školní družiny II.odd. při ZŠ a MŠ Rakvice Roční plán školní družiny II.odd. při ZŠ a MŠ Rakvice Školní rok 2009 / 2010 Září 2009 Téma: Pojďte se seznámit Seznámení se školními budovami, režimem a bezpečností při všech akcích ŠD. Seznámení s okolím

Více

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014 1 ÚVODNÍK Uběhlo čtrnáct dní a my vám přinášíme další číslo Deváťáckých novin. Začátek února se předvedl spíše jarním počasím než zamrzlými rybníky a zasněženou krajinou. Doufáme, že napadne nějaký sníh

Více

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě,

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, doprovázené promítáním filmů na interaktivní tabuli. Dvojice ochranářů ze společnosti

Více

Školní vzdělávací program pro školní družinu

Školní vzdělávací program pro školní družinu Školní vzdělávací program pro školní družinu Charakteristika, umístění a vybavení ŠD Školní družina tvoří ve dnech školního vyučování mezistupeň mezi výukou ve škole a výchovou v rodině. ŠD není pokračováním

Více

Plán akcí ve školním roce 2008/2009 I.stupeň 1. a 2.třídy Září : Příprava a zahájení projektu Roční doby podzim Příprava programu pro práci s

Plán akcí ve školním roce 2008/2009 I.stupeň 1. a 2.třídy Září : Příprava a zahájení projektu Roční doby podzim Příprava programu pro práci s Plán akcí ve školním roce 2008/2009 I.stupeň 1. a 2.třídy Září : Příprava a zahájení projektu Roční doby podzim Příprava programu pro práci s předškoláky Zahájení výuky plavání Navázání spolupráce 1.a

Více

Ž E N K L A V S K Ý Z P R A V O D A J

Ž E N K L A V S K Ý Z P R A V O D A J ŠKOLSKÁ ŽENKLAVSKÝ KULTURNÍ ZPRAVODAJ KOMISE VYDÁVÁ Ž E N K L A V S K Ý Z P R A V O D A J DUBEN - ČERVEN 2014 VYNÁŠENÍ ZIMY POCHOVÁNÍ BASY INFORMACE Z OBECNÍHO ÚŘADU 1. Příjmy a výdaje obce za svoz odpadů

Více

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142)

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) Be SUstainable to SUstain the WORLD ŠVÉDSKO 11. 11. - 17. 11. 2013 ÚČASTNÍCI ZA GYMNÁZIUM KADAŇ Vyučující Mgr. Darina Kováčová (vedoucí exkurze)

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA KRUCEMBURK Školní 440, 582 66 Krucemburk, IČ:71004025

ZÁKLADNÍ ŠKOLA KRUCEMBURK Školní 440, 582 66 Krucemburk, IČ:71004025 ZÁKLADNÍ ŠKOLA KRUCEMBURK Školní 440, 582 66 Krucemburk, IČ:71004025 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY školní rok 2007/2008 Charakteristika školy: Základní škola Krucemburk je plně organizovanou školou s

Více

Azylový dům provoněl vůní čokoládových muffinů, které jsme se naučili péct s rodiči a dětmi.

Azylový dům provoněl vůní čokoládových muffinů, které jsme se naučili péct s rodiči a dětmi. 7.1. 2013 PEČENÍ ČOKOLÁDOVÝCH MUFFINŮ Azylový dům provoněl vůní čokoládových muffinů, které jsme se naučili péct s rodiči a dětmi. 7. 2. 2013 NÁVŠTĚVA NÍZKOPRAHOVÉHO ZAŘÍZENÍ Společně s dětmi jsme navštívili

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

KRONIKA PROSINEC 2014

KRONIKA PROSINEC 2014 KRONIKA PROSINEC 2014 ADVENTNÍ ČAS Adventní čas jsme rozžali symbolickým rozsvícením první svíčky na adventním věnci. Krásný věnec nám věnovala paní Šoupalová, děkujeme. MIKULÁŠ PŘIŠEL K NÁM S napětím

Více

Kalendář událostí 3 obcí 2014

Kalendář událostí 3 obcí 2014 Kalendář událostí 3 obcí 2014 Ples SDH Prostřední Lánov - ples hasičů s tombolou 11. 1. 2014 Lánov Pořadatel: SDH Prostřední Lánov, Petr Paulů, 604 230 934 Myslivecký ples - tradiční ples myslivců s bohatou

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

Plán práce školní družiny školní rok 2013/2014

Plán práce školní družiny školní rok 2013/2014 ZÁKLADNÍ ŠKOLA, Čs. armády 210 Veselí nad Lužnicí Září, říjen, listopad Plán práce školní družiny školní rok 2013/2014 - seznámení se řádem ŠD a poučení o bezpečnosti v ŠD, s provozem a řádem na školním

Více

Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995

Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995 1 Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995 PROVOZNÍ ŘÁD dle zákona č.258/2000 Sb., o ochraně veřejného

Více

Výchovně vzdělávací program školní družiny při ZŠ a MŠ Maletín, pro školní rok 2012/2013 (ŠVP ŠD)

Výchovně vzdělávací program školní družiny při ZŠ a MŠ Maletín, pro školní rok 2012/2013 (ŠVP ŠD) Obsah Výchovně vzdělávací program školní družiny při ZŠ a MŠ Maletín,... 2 pro školní rok 2012/2013 (ŠVP ŠD)... 2 Charakteristika ŠD... 2 Materiální podmínky... 2 Ekonomické podmínky... 3 Personální podmínky...

Více

PLÁN ZÁJMOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ČINNOSTI VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014

PLÁN ZÁJMOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ČINNOSTI VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014 PLÁN ZÁJMOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ČINNOSTI VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014 Plán je rozvržen do 4 bloků na 4 roční období: podzim, zima, jaro, léto. Náměty činností v průběhu jednotlivých ročních období Všechny výchovné

Více

Support Cup 2012. Přejděte z hlediště zahrát si na hřiště a reprezentujte svůj klub v konkurenci ostatních ligových fanklubů.

Support Cup 2012. Přejděte z hlediště zahrát si na hřiště a reprezentujte svůj klub v konkurenci ostatních ligových fanklubů. Support Cup 2012 Přejděte z hlediště zahrát si na hřiště a reprezentujte svůj klub v konkurenci ostatních ligových fanklubů. Popis: Turnaj Support Cup, je první turnaj svého druhu v České republice. Pozvánku

Více

Fotbal Atletika Vybíjená Přehazovaná Streetball In-line biatlon

Fotbal Atletika Vybíjená Přehazovaná Streetball In-line biatlon 20.000 dětí 10.000 sportovců 70 základních škol 6 sportovních disciplín 80 rozhodčích 5 sportovních týdnů Slavnostní losování států 8 kvalifikačních dnů 1 velký finálový DEN Mediální podpora projektu Fotbal

Více

Tematický plán. Putování s Machem a Šebestovou

Tematický plán. Putování s Machem a Šebestovou Dodatek k ŠVP Tematický plán Putování s Machem a Šebestovou ZÁŘÍ Naše družina Představujeme si Macha a Šebestovou Cíl: Děti zdokonalily vzájemnou komunikaci a vyjadřovací schopnosti. seznámení s řádem,

Více

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ V úterý 10. června natáčela Česká televize v Dobříkově reportáž, která by měla být odvysílána v pořadu Toulavá kamera v průběhu července. Reportáž byla natáčena u sochy M. J.

Více

1.čtvrtletní pedagogická rada

1.čtvrtletní pedagogická rada Pondělí 4.11. Městská policie 5.B 10.00-11.40 Mgr.Holcová Pondělí 4.11. SCIO testy v 9.A + 9.B Městská policie 8.00-9.40 5.A ve třídě 5.A 10.00-11.40 5.B ve třídě 5.A, Okresní knihovna ŠD 13.30-14.30 Výlet

Více

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku.

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. Základní škola Ořech a její KFOŠ Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. V pondělí 17. prosince to ráno s naším vánočním výletem do Prahy nevypadalo moc dobře. Pršelo. Vyjeli jsme

Více

PROSINEC. Z pohádky do pohádky. seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv.

PROSINEC. Z pohádky do pohádky. seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv. PROSINEC Z pohádky do pohádky seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv. Štěpán) výroba vánočních předmětů přivítání zimy Prosinec je za vrátky, čekají

Více

Plán akcí na školní rok 2011/12

Plán akcí na školní rok 2011/12 Plán akcí na školní rok 2011/12 Září Fotografování prvňáčků 8. 9.2011 Ajax projekt Policie ČR - celoročně Evropský den jazyků 26.9. Sběr kaštanů a žaludů Varhanní koncert pro žáky 5.tříd Výuka na dopravním

Více

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MATEŘSKÁ ŠKOLA NOVÁ VES Je zpracován v souladu s Rámcovým programem pro předškolní vzdělávání. Každé podtéma TVP rozvíjí všech pět oblastí předškolního vzdělávání: biologickou,

Více

Knihovna města Olomouce

Knihovna města Olomouce Těšíme se na jaro Knihovna města Olomouce V pátek 9. ledna se žáci 4. třídy za velkého náledí vydali do městské knihovny na náměstí Republiky. Program pod názvem Veršovaný svět představil především naše

Více

Charakteristika a zaměření tematických bloků

Charakteristika a zaměření tematických bloků ŠKOLNÍ DRUŽINA A PLÁN ČINNOSTI VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016 Činnost školní družiny se řídí ŠVP ŠD při Základní škole Dubnice. ŠVP se řídí mottem: Jaro, léto, podzim, zima v družině je vždycky prima Programy

Více

ROČNÍ PLÁN ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY 2012/2013

ROČNÍ PLÁN ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY 2012/2013 ŠKOLNÍ DRUŽINA PŘI ZÁKLADNÍ ŠKOLE VE ZBÝŠOVĚ, J. A. KOMENSKÉHO 473 ROČNÍ PLÁN ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY 2012/2013 Hlavní úkoly ŠD ŠD slouží k výchově, vzdělávání a relaxaci dětí. Tvoří mezistupeň mezi výukou

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV Březen duben 2008 Pravidelné schůzky se konají na adrese: Skálova 35 (nad Salonem Kleopatra) v tyto dny: Pondělí: 15:30 17:30 herna od května pouze za nepříznivého

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

ŠKOLNÍ DRUŽINA MŠEC ROČNÍ PLÁN ŠD DRUŽINA PLNÁ ZÁBAVY MĚSÍČNÍ, TÝDENNÍ, DENNÍ PROJEKTY SOUTĚŽE, ZÁVODY, HRY A JINÉ ČINNOSTI CELOROČNÍ HRA

ŠKOLNÍ DRUŽINA MŠEC ROČNÍ PLÁN ŠD DRUŽINA PLNÁ ZÁBAVY MĚSÍČNÍ, TÝDENNÍ, DENNÍ PROJEKTY SOUTĚŽE, ZÁVODY, HRY A JINÉ ČINNOSTI CELOROČNÍ HRA ŠKOLNÍ DRUŽINA MŠEC ROČNÍ PLÁN ŠD DRUŽINA PLNÁ ZÁBAVY MĚSÍČNÍ, TÝDENNÍ, DENNÍ PROJEKTY SOUTĚŽE, ZÁVODY, HRY A JINÉ ČINNOSTI CELOROČNÍ HRA ROK V PŘÍRODĚ ŠKOLNÍ ROK 2015/2016 ZŠ A MŠ BEZ HRANIC Dokážu to!

Více

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme!

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme! Fokus divadlo 2014 Pod tímto názvem Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě vyhlásila na podzim 1. ročník soutěže o nejlepší divadelní recenzi a kritiku. Jelikož se v literárním semináři

Více

PLÁN ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY A ŠKOLNÍHO KLUBU ŠKOLNÍ ROK: 2008/2009. VEDOUCÍ ODDĚLENÍ ŠD A ŠK: Božena Grosmutová

PLÁN ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY A ŠKOLNÍHO KLUBU ŠKOLNÍ ROK: 2008/2009. VEDOUCÍ ODDĚLENÍ ŠD A ŠK: Božena Grosmutová PLÁN ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY A ŠKOLNÍHO KLUBU ŠKOLNÍ ROK: 2008/2009 VEDOUCÍ ODDĚLENÍ ŠD A ŠK: Božena Grosmutová Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Česká Lípa, Mánesova 1526, příspěvková organizace Plán

Více

Projekty školní družiny na školní rok 2011/2012. ZŠ V Zahrádkách 48. Praha 3

Projekty školní družiny na školní rok 2011/2012. ZŠ V Zahrádkách 48. Praha 3 Projekty školní družiny na školní rok 2011/2012 ZŠ V Zahrádkách 48 Praha 3 19. 9. 30. 9. pí. Toufarová 3. 10. 11. 11. pí. Kamenská 14. 11. 22. 12. pí. Maskaluková 3. 1. 18. 2. 2012 pí. Lišková 22. 2. 30.

Více

Plán akcí pro veřejnost - školní rok 2013/2014

Plán akcí pro veřejnost - školní rok 2013/2014 Plán akcí pro veřejnost - školní rok 2013/2014 ZÁŘÍ 2013 7. 9. Charitativní den pro Tichou 10. 9. Den, kdy svítí světlušky - sbírka pro nevidomé 11. 9. Zahájení činnosti Kouzelné hlíny - tvoření pro děti,

Více

- 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B. - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř.

- 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B. - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř. - 1. 9. Slavnostní zahájení školního roku - 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř. - 10. 9. divadelní představení na

Více

Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny

Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny Leden sobota 17. 1. 2015 = 1. Velkolosinský ples (Areál zdraví víceúčelová hala, pořadatel MK Rajo s. r. o.) Únor neděle 1. 2. 2015 = Setkání s rysem Od 13

Více

Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník

Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník Září Cestička do školy Odpočinková činnost- volné rozhovory s dětmi o nových zážitcích,poslech

Více

Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima)

Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima) Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima) Informace pro žáky budoucích 1. ročníků čtyřletého (1.A) a osmiletého

Více

Úřední hodiny ředitelka školy denně 13:30-14:30 a po domluvě. zástupce ředitele denně 7:00-8:00 a po domluvě

Úřední hodiny ředitelka školy denně 13:30-14:30 a po domluvě. zástupce ředitele denně 7:00-8:00 a po domluvě Vážení rodiče, předkládáme Vám informační materiál, který Vám pomůže zorientovat se v organizaci, výchovně- vzdělávacím programu a aktivitách naší školy ve školním roce 2012/2014. Další informace pak najdete

Více

Účast na první kole 1. Goalballové ligy dospělých v sezóně 2013 2014. Po prvním kole náš tým se dvěma výhrami a dvěma porážkami drží druhou příčku.

Účast na první kole 1. Goalballové ligy dospělých v sezóně 2013 2014. Po prvním kole náš tým se dvěma výhrami a dvěma porážkami drží druhou příčku. GOALBALL 1. Období leden až červen 2013 pravidelné tréninky každé úterý od 18 do 19 hodin na Základní škole genpor. Františka Peřiny v Praze na tento pronájem nám přispěla Nadace Českého rozhlasu účast

Více

Kronika školní rok 2006/2007

Kronika školní rok 2006/2007 Kronika školní rok 2006/2007 Střední škola a Základní škola Pionýrů 767, Frýdek Místek 738 02 pracoviště Pržno Odloučené pracoviště Pržno, Ústav sociální péče Náš Svět. Začal nám Nový školní rok 2006/2007

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

Projekt Karneval. 2. třída Broučci

Projekt Karneval. 2. třída Broučci Projekt Karneval 2. třída Broučci školní rok 2010/2011 Bělohradská mateřská škola Horní Nová Ves, Lázně Bělohrad Pracoviště Horní Nová Ves Název třídy: Broučci 2. třída Školní rok: 2010/2011 Učitelky:

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

třídní učitelka: Mgr. Bronislava Machová, asistence: Jaroslava Andrejsová

třídní učitelka: Mgr. Bronislava Machová, asistence: Jaroslava Andrejsová Výroční zpráva, školní rok 2013 2014, 4. třída třídní učitelka: Mgr. Bronislava Machová, asistence: Jaroslava Andrejsová Čtvrťáci zahájili svůj školní rok již o prázdninách, když se v polovině srpna sešli

Více

Š kolní kolo chemicke olympiá dy

Š kolní kolo chemicke olympiá dy Š kolní kolo chemicke olympiá dy Během měsíce ledna proběhlo školní kolo chemické olympiády kategorie D, které obsahovalo domácí část, kontrolní test a praktickou část v chemické laboratoři. Olympiády

Více

KALENDÁŘ ŠKOLNÍCH AKCÍ 2015-2016

KALENDÁŘ ŠKOLNÍCH AKCÍ 2015-2016 ZÁKLADNÍ ŠA ZACHAR, KROMĚŘÍŽ, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE KALENDÁŘ ŠNÍCH AKCÍ 2015-2016 SRPEN Porada ředitelů ZŠ Organizační pedagogická rada, HRA, Porada třídních učitelů I. a II. stupně ŘŠ Zahajovací pedagogická

Více

ŠKOLNÍ DRUŽINA příloha ŠVP pro školní rok 2013/2014

ŠKOLNÍ DRUŽINA příloha ŠVP pro školní rok 2013/2014 Základní škola a mateřská škola obce Zbyslavice, příspěvková organizace Hlavní 103, 742 83 Zbyslavice, tel.: 558 955 722, IČO: 70 98 13 96 www.zszbyslavice.cz ŠKOLNÍ DRUŽINA příloha ŠVP pro školní rok

Více

Uskutečněné akce školy ZŠ + MŠ ve školním roce 2013/2014

Uskutečněné akce školy ZŠ + MŠ ve školním roce 2013/2014 Základní škola a Mateřská škola Rudná pod Pradědem, p. o. Stará Rudná 121, 793 35 Rudná pod Pradědem IČO 731 84 934, Telefon 733 220 495 E-mail: zs.rudna@seznam.cz, www.skola.rudnapodpradedem.cz Učit lze

Více

MINIMÁLNÍ PREVENTIVNÍ PLÁN

MINIMÁLNÍ PREVENTIVNÍ PLÁN MINIMÁLNÍ PREVENTIVNÍ PLÁN Garant programu je metodik prevence rizikového chování Mgr. Kamila Reischlová Cílem programu je vytvoření optimálního sociálního klimatu ve třídách, snížení rizika vlivů narušujících

Více

DUBEN Naše aktivity ve škole byly pestré jako aprílové počasí! Kromě celoškolních akcí, kdy přijeli na návštěvu žáci z partnerské školy z Mellendorfu nebo rozmanitých oborových dní se konaly i akce tříd,

Více

Školní vzdělávací program pro školní družinu Školní družina při Základní škole v Mníšku pod Brdy, Komenského 886

Školní vzdělávací program pro školní družinu Školní družina při Základní škole v Mníšku pod Brdy, Komenského 886 Školní vzdělávací program pro školní družinu Školní družina při Základní škole v Mníšku pod Brdy, Komenského 886 Motto: Všichni bez rozdílu jsme součástí přírody Platnost dokumentu: 4 roky od 1.9.2012

Více

Akce školy školní rok 2012/2013

Akce školy školní rok 2012/2013 1) Žáci se zapojili do těchto soutěží: Akce školy školní rok 2012/2013 27. ledna 2013 - Dívka roku, K3 Bohumín (Dívka publika žákyně 9. B), 8. února 2013 - Školní kolo v recitační soutěži, 25. února 2013

Více

RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014

RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, POLICE NAD METUJÍ RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 Porady, pedagogické rady, třídní schůzky Provozní porady 1. a 2. stupeň 1. pololetí 2. pololetí 09. 09. 2013 03.

Více

Barvy Evropy Mezinárodní projekt spolupráce škol, uskutečňovaný v rámci projektu etwinning

Barvy Evropy Mezinárodní projekt spolupráce škol, uskutečňovaný v rámci projektu etwinning Barvy Evropy Mezinárodní projekt spolupráce škol, uskutečňovaný v rámci projektu etwinning Naši zahraniční partneři: Základní škola ze španělské Zaragozy. Základní škola z polského města Tychy. Základní

Více

Základní škola H. Sienkiewicze s polským jazykem vyučovacím Jablunkov, příspěvková organizace. Projekty ŠVP 4. RVP ZV Základní vzdělávání

Základní škola H. Sienkiewicze s polským jazykem vyučovacím Jablunkov, příspěvková organizace. Projekty ŠVP 4. RVP ZV Základní vzdělávání Základní škola H. Sienkiewicze s polským jazykem vyučovacím Jablunkov, příspěvková organizace ŠVP 4 2. 9. 2013 Pedagogická rada projednala a schválila dne: 27.08.2013 Školská rada projednala a schválila

Více

1. Organizace školního roku 2012/2013

1. Organizace školního roku 2012/2013 1. Organizace školního roku 2012/2013 Základní škola Neubuz, příspěvková organizace, okr. Zlín IČO: 71005463 www.zsneubuz.cz tel.: 577 983 515, mobil 605 146 396 email: zsneubuz@seznam.cz Ředitelka školy:

Více

Projekt ČTYŘLÍSTEK VEDE KE ŠTĚSTÍ

Projekt ČTYŘLÍSTEK VEDE KE ŠTĚSTÍ Rozvojový program Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Zvyšování kvality výuky ve škole prostřednictvím změny sociálního klimatu ve škole, inovace školního vzdělávacího programu Veselá školička.

Více