KNIHY MAJÍ ZELENOU. CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KNIHY MAJÍ ZELENOU. CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví"

Transkript

1 KNIHY MAJÍ ZELENOU CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví Naše paní učitelka nám v češtině představila soutěž pro základní školy KNIHY MAJÍ ZELENOU, kde máme za úkol vytvořit reportáž o našem knihkupectví. My jako šestá třída jsme se rozhodli, že se do toho pustíme. Začali jsme přemýšlet nad otázkami a vůbec, o jakém knihkupectví psát, protože u nás v Městečku Trnávce bohužel žádné není. Zvolili jsme knihkupectví v Moravské Třebové, kam mnozí z nás občas vyrazí. A tak jsme se tam za reportáží 21. května 2015 vydali. Cesta do knihkupectví: Ráno jsme se vyšli celá třída na autobusovou zastávku. V 8:15 hodin jsme vyjeli z Městečka Trnávky do Moravské Třebové. Cesta trvala přibližně 16 minut a každého stála 9 Kč. (Google mapy) Z autobusového nádraží jsme šli asi 5 minut do knihkupectví, do knihkupectví Selinger, které leží v ulici Čs. armády. Chvíli jsme si s paní povídali a pak se rozdělili na čtyři skupiny a tři vyšly na náměstí. Čtvrtá skupina zůstala v knihkupectví a ptala se paní prodavačky na různé věci okolo prodeje, návštěvníků, knih a podobně.

2 Skupinka tří holek, která v knihkupectví zůstala, si obchůdek pořádně prohlédla a udělala rozhovor s milou paní, jež v obchodě prodává: Kolik tady máte knížek? To já bohužel opravdu nevím. Já jsem to tady zdědila. Troufám si říct snad V jednom regálu je až 200 knih. Proč jste začala pracovat zrovna v knihkupectví, proč ne třeba v supermarketu? To je složité, v obchodě jsem nikdy nebyla, pracovala jsem jako bankovní úředník. Dokonce jsem pracovala jako učitelka českého jazyka, což vám už napoví, že mám ráda knížky. Objednávám si knížky z knižního katalogu a knižních klubů a hraji na housle. Po ukončení školství jsem pracovala celý život v bance, teď mám kousek do důchodu a v bance už jsem nemohla pracovat kvůli nemocem a tahle práce mi vyloženě spadla do klína. Takhle to mělo asi být, tak jsem si řekla, ano, od vkladních knížek k beletrii, přece nepůjdu krájet salámy. No, není to nádhera? Já jsem tu knihu nehledala, ona si našla mě a mně se tady moc líbí, protože mám knihy moc ráda. Já jsem tady v knihkupectví teprve rok, tak tady ráda do důchodu zůstanu. Přečetla jste nějaké knihy, co tady máte? Určitě. Mám doma sama velkou knihovnu, v ní mám asi knížek, co jsem za svůj život nasbírala. Protože knihy dříve nebyly, jako máte vy teď možnost. My jsme si dříve složitěji kupovali knížky. Tady bylo jedno velké knihkupectví, každý čtvrtek byly velké fronty na knížky. Občas na nás ty knížky ani nevyšly. Když nás paní prodavačka znala, tak nám ty knížky schovala. Bylo těžké si koupit knížku, vy máte spoustu možností. Spoustu knih, co tady máme, mám i doma.

3 Děláte pro čtenáře nějaké akce? Třeba obtelefonováváme školky, protože se blíží konec školního roku, tak abychom motivovali rodiče. Protože děti si to zaslouží, protože nejlepší dárek je kniha. Nebo pořádáme různé schůzky s autory, máme také slevy, například na Vánoce, protože se kupuje hodně knížek. Z kolika nakladatelství je tu knih? To je hodně, ale to asi ani nespočítám, když tak odhaduji, tak asi dvacet. Jaký se teď momentálně prodává autor? To je vždycky taková ta módní vlna. Teď běží knížky pro dospělé, třeba tzv. severská krimi, autor těchto knížek měl minulý týden autogramiádu v Praze. Dále se velmi dobře prodává autor pan Vondruška, ten bude mít 27. května autogramiádu v Kunčině. A teď si mladí hodně kupují Johna Greena. Kolik tady máte dětských knih? Kupují se hodně cestopisné knížky, knížky o umění, válečná literatura. Mladí kupují fantazijní knihy. Kolik máte poboček po České republice? Tak to vím velice přesně, je jich pět. Prodávají se více dětské knihy nebo knihy pro dospělé? Já si myslím, že je to tak nastejno. Více sem chodí nakupovat rodiče, ale někdy přijde i dítě samotné. Jakou knihu máte vy nejraději? To je těžké! Mám oblíbeného autora, nevím, jestli ho budete znát, je to pan Robert Fulghum. Píše detektivky? Ne, píše své myšlenky. Jednu knihu mám od něj podepsanou, protože měl autogramiádu v Brně. Co se podle vás skrývá mezi knihami? Doufám, že tam není moc prachu. Mezi knihami je spousta myšlenek. Zažila jste tady něco kuriózního? Za tu krátkou dobu, co tady jsem, se to opravdu těžce hledá. To ani ne, nevybavuji si. Spíš se mi lidé snaží přinášet knížky, které by chtěli prodat, ale to nejde, protože nejsme antikvariát.

4 Máte tady nějakou knížku, na kterou jste pyšní? Která je tu nejdražší? Nejdražší knížka tady stála korun. Byla to knížka Akademický atlas českých dějin. Myslím si, že by lidé více četli, ale knížky jsou drahé. Můžete nám ukázat nějakou dětskou novinku? Je to knížka Na hradě Bradě, První, druhé a třetí čtení. Dětské knížky se prodávají i takové ty klasické, jako je Božena Němcová, Alois Jirásek, Josef Lada nebo Karel Jaromír Erben. Zbylé tři skupinky našich kamarádů se mezi tím procházely po náměstí a dávaly kolemjdoucím různé otázky, které se týkaly místního knihkupectví. Některé rozhovory jsme si zaznamenali, protože jsou podle nás velice pěkné a milé. Oslovili jsme mladou paní v černé bundě: Už jsem tam párkrát byla. Kolik máte doma přibližně knih? Spoustu. Nejoblíbenější autor? Těžko říct. Kde nakupujete knihy? Hlavně z nakladatelství. Co si myslíte, že se skrývá mezi knihami? Velké tajemství. Oslovili jsme starší paní s dítětem: Ne. Kolik máte doma asi knih? Kolem osmdesáti. Kupujete si knihy často? Teď jsou drahé, takže ne. Čtu ráda. Co se podle vás skrývá mezi knihami? To nevím. Oslovili jsme malou dívku: Znáš knihkupectví v Moravské Třebové? Jistě, před chvílí jsem tam byla. Chodíš tam? Občas. Jak často si kupuješ knihy? Jednou za rok. Čteš ráda? Občas si něco přečtu. Co si myslíš, že se skrývá mezi knihami? Papír. Oslovili jsme paní s kočárkem: Byla jsem tam pouze jednou. Kupujete si knihy často? Hlavně kupuji knihy pro děti. Ne. Co si myslíte, že se skrývá mezi knihami? Něco zajímavého.

5 Oslovili jsme paní u obchodu s lahůdkami: Víte, že tu máme knihkupectví? Ano, vím. Chodím na Lanškrounsko, anebo jezdím do Svitav. Oslovili jsme paní v lékárně: Víte, že tady máte knihkupectví? Ano, vím. Chodíte tam často? Chodím tam třikrát do roka. Líbí se vám tohle knihkupectví? Líbí, protože je tam hodně knížek. Ale kdyby tak ty prostory byly větší a kdyby ty knížky byly víc rozložené! Jakou máte nejraději knihu? Budu upřímná, já teď moc nečtu, takže vám na tohle neodpovím. Kolik máte knížek přibližně doma? Asi dvacet, bohužel tak málo. Čtete často? Ne, protože mám práci a mrzí mě to. Zeptali jsme se paní v cukrárně: Víte, že tu máte knihkupectví? Chodíte tam často? Nechodím. Líbí se vám tohle knihkupectví? Ano, líbí, no je tady jediný. Kdy jste si naposled koupila nebo půjčila knihu? Asi před Vánocemi. Jaké druhy z nich máte nejraději? No, romantické. Máte nějaké knihy doma? Kolik máte doma knih? To nevím. Čtete často? Málo. Jaké knihy máte nejraději? Všechny, co se týče romantiky. Oslovili jsme starší dámu: Jak často čtete knihy? Já čtu spíš jen noviny, mám moc práce. Co se skrývá mezi knihami? Zkušenosti, rady. Radši bych si přečetla knihu než noviny. Oslovili jsme mladou paní: Ne. Kde si kupujete knihy? Spíš ve větších knihkupectvích. Nejoblíbenější autor? Shakespeare. Oblíbená kniha? Hrbáč. Kolik máte doma přibližně knih? 200 až 300. Co si myslíte, že se skrývá mezi knihami? Moudrost. Navštívili jsme paní v trafice: Víte, že tu máte knihkupectví? Ano, vím. Chodíte tam často? Moc ne. Líbí se vám tohle knihkupectví? Zdá se mi moc malé. Kdy jste si naposledy pořídila knihu? Před dvěma léty. Jaké druhy knih máte nejraději? Asi historické. Máte nějaké knihy doma? Ano, mám. Čtete často? Víte, co se skrývá mezi knihami? Nevím.

6 Tento den se naší třídě velice líbil a je pro nás velkým zážitkem, celá reportáž o knihkupectví v Moravské Třebové se nám líbila, ale nejvíce jsme si oblíbili otázku Co se skrývá mezi knihami? Někteří lidé váhali, ale spousta věděla přesně, co se tam skrývá! Nejvíce odpovídali, že tajemství, myšlenky, fantazie a moudrost. Za celou šestou třídu z Městečka Trnávky: Eliška L., Adriana, Kateřina, Oldřich, Tomáš, Pavel, Dominik, Natálie, Eliška Z., Roman, Romana, Renata, Jaroslav a paní učitelka.

Časopis pro žáky 2.stupně ZŠ I.Sekaniny,Ostrava Poruba, červen 2011

Časopis pro žáky 2.stupně ZŠ I.Sekaniny,Ostrava Poruba, červen 2011 Časopis pro žáky 2.stupně ZŠ I.Sekaniny,Ostrava Poruba, červen 2011 Byla jsem malá holčička a byl tu můj velký den. Den, kdy jsem se stala malou velkou školačkou. Škoda, že tenkrát ještě neexistovala akce

Více

Dvouměsíčník pro žáky, učitele, rodiče a přátele ZŠ Mikoláše Alše

Dvouměsíčník pro žáky, učitele, rodiče a přátele ZŠ Mikoláše Alše Alšík Dvouměsíčník pro žáky, učitele, rodiče a přátele ZŠ Mikoláše Alše 42013 2014 Alšík se nám zamiloval! Ano, je to tak. Zanedlouho tu bude květen, tedy máj lásky čas. Proto v našem zamilovaném speciálu

Více

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 2/2003-2004. Redakce časopisu se rozšiřuje. Úvodník. Mikulášské klání slavilo úspěch. Sbírka pro Lukáše.

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 2/2003-2004. Redakce časopisu se rozšiřuje. Úvodník. Mikulášské klání slavilo úspěch. Sbírka pro Lukáše. SPORŤÁK 2/2003-2004 školní časopis 7. ZŠ Kolín www.7zskolin.cz Úvodník Ahoj kluci a holky! Dostává se Vám do rukou nové číslo časopisu Sporťák. Doufáme, že vám pomůže příjemně zkrátit čas, který zbývá

Více

E: Studenti z 6.G mě učí češtinu každou chvilku. Co byste chtěli slyšet?

E: Studenti z 6.G mě učí češtinu každou chvilku. Co byste chtěli slyšet? ROZHOVOR S ERICOU SHERMAN S: Tak nejdříve nám Eriko o sobě něco řekni. Jak se jmenuješ, kde žiješ a podobně. E: Jmenuji se Erika a jsem z Chicaga, kde jsem vyrůstala na předměstí. Studovala jsem vysokou

Více

Školní časopis DOCTRINA - základní škola a mateřská škola, s.r.o.

Školní časopis DOCTRINA - základní škola a mateřská škola, s.r.o. Obsah tohoto čísla: Školní časopis DOCTRINA - základní škola a mateřská škola, s.r.o. Slovo úvodem str. 2 Lyžařský výcvik str. 2-5 Velikonoční jarmark str. 5-6 Časopis str. 5 Šaty dělají člověka str. 6

Více

číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20

číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 vychází poměrně nepravidelně, ale vytrvale, tentokrát 25.6.2014 Redakce: T. Bečvářová (6.P), K. Hudečková (5.U), D. Hudek (7.M), M. Koudelka

Více

K O B R A KULTURNÍ OBČASNÍK REGIONÁLNÍCH AUTORŮ ŘÍJEN 2009 *** ROČNÍK X. *** ČÍSLO 10

K O B R A KULTURNÍ OBČASNÍK REGIONÁLNÍCH AUTORŮ ŘÍJEN 2009 *** ROČNÍK X. *** ČÍSLO 10 K O B R A KULTURNÍ OBČASNÍK REGIONÁLNÍCH AUTORŮ ŘÍJEN 2009 *** ROČNÍK X. *** ČÍSLO 10 Citát inspirující: Největší a nejmilejší poklonu mi nedávno složil jeden Skot. Moje poslední kniha prý se mu tak líbila,

Více

ČEŠTINA. Úroveň A2. Jak komunikovat v každodenních situacích v češtině. Multimediální kurz českého jazyka a kultury pro migranty

ČEŠTINA. Úroveň A2. Jak komunikovat v každodenních situacích v češtině. Multimediální kurz českého jazyka a kultury pro migranty ČEŠTINA Multimediální kurz českého jazyka a kultury pro migranty Úroveň A2 Jak komunikovat v každodenních situacích v češtině Podporováno programem Celoživotního vzdělávání Evropské unie Projekt č. 511529-LLP-1-2010-1-IT-KA2-KA2MP

Více

Žijeme ve škole Stalo se 20.2. 20.2. 24.2. 24.2. 27.2. 3.3. 6.3. 6.3. 9.3. 10.3. 25.3. 25.3. 25.3. 26.3. Stane se 27.3. 27.3. 28.3.

Žijeme ve škole Stalo se 20.2. 20.2. 24.2. 24.2. 27.2. 3.3. 6.3. 6.3. 9.3. 10.3. 25.3. 25.3. 25.3. 26.3. Stane se 27.3. 27.3. 28.3. Žijeme ve škole 1 Žijeme ve škole Stalo se 20.2. se vrátila 7.A z lyžařského výcviku 20.2. proběhla 6. akce turistického kroužku na trase Přítoky- Kutná Hora 24.2. Škola nanečisto potřetí 24.2. vyrazili

Více

(NE)VÍM. Školní časopis žáků ZŠ TG Masaryka Rajhrad ročník I / číslo 1

(NE)VÍM. Školní časopis žáků ZŠ TG Masaryka Rajhrad ročník I / číslo 1 (NE)VÍM Školní časopis žáků ZŠ TG Masaryka Rajhrad ročník I / číslo 1 Rodiče čekající své první dítě, přistupují ke své nové životní roli velice zodpovědně. Studují knihy o rodičovství, hledají na internetu

Více

Jaké akce proběhly od začátku školního roku

Jaké akce proběhly od začátku školního roku Školní časopis ZŠ Vyškov, Nádražní 5 Září říjen listopad 2005 200 let výročí Bitvy u Slavkova exkurze žáků 9. tříd V tomto číslo se například dočtete: Jaké akce proběhly od začátku školního roku Zavzpomínáte

Více

2 prosinec 2012 ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘÍCET ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140

2 prosinec 2012 ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘÍCET ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140 ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘÍCET 2 prosinec 2012 2 prosinec 2012 ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140 ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140

Více

TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE

TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Poškolák TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Loňský rok jsme se rozhodli využít možnosti získat finanční prostředky z fondů Evropské unie, neboť tyto prostředky jsou často jediným zdrojem

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více

MUZIKÁL Mezi lidmi a bohy aneb Trojská válka

MUZIKÁL Mezi lidmi a bohy aneb Trojská válka www.boskovice.cz/zs/zs3 prosinec 2006 číslo 02 TÉMA: MUZIKÁL Mezi lidmi a bohy aneb Trojská válka DIVADELNÍ PROJEKT VYVRCHOLIL Nejméně rok a půl skupina nadšenců a příznivců divadelní múzy odbíhala od

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ŠKOLÁK Číslo 1 Ročník šestý 2013 Červen. Měsíc červen voní deštěm. Další déšť? Nebylo ho letos už dost? Co takhle sluníčko? Chtěla bych toho tolik? Řekla bych, že ne. Přece všichni chtějí sluníčko. Těšíte

Více

VIP. ročník 8. Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl. podporou:

VIP. ročník 8. Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl. podporou: VIP Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl podporou: Tato publikace byla vytvořena s finanční podporou programu Evropské unie Základní práva a občanství

Více

Začátek redaktorem. Markéta Malá

Začátek redaktorem. Markéta Malá První pocity z prvního dne ve škole byli velmi dobré. Všimla jsem si výmalby některých z tříd. Překvapila mě změna vzhledu u některých z žáků. Dále jsem si všimla televize umístěné v přízemí. Velkou změnou

Více

Žijeme ve škole. Stalo se. Stane se. Fandíme florbalu, foto M. Choutková, zápis budoucích prvňáčků fotil O. Čáslava

Žijeme ve škole. Stalo se. Stane se. Fandíme florbalu, foto M. Choutková, zápis budoucích prvňáčků fotil O. Čáslava Žijeme ve škole 1 Žijeme ve škole Stalo se Od 21.12. 2013 do 5.1.2014 jsme měli vánoční prázdniny 8.1. 13.1 navštívila hodiny občanské výuky na 2. stupni paní starostka Z. Čiháková, aby s dětmi pohovořila

Více

O AH 16 POSLEDNÍ DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ V ROCE 2012 17-18. VÝSTAVA-SPOLUPRÁCE SE STACIONÁŘEM 7 FACEBOOK, FACEBOOK, FACEBOOK

O AH 16 POSLEDNÍ DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ V ROCE 2012 17-18. VÝSTAVA-SPOLUPRÁCE SE STACIONÁŘEM 7 FACEBOOK, FACEBOOK, FACEBOOK 09/ 2013 1 2 ČASOPIS STŘEDNÍ ŠKOLY UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ V ÚSTÍ NAD ORLICÍ UMAG 09/2013 ŠÉFREDAKTOR: MGR. JAN J. POKORNÝ GRAFICKÉ ZPRACOVÁNÍ: JAKUB BACHORÍK, ANNA CHRTKOVÁ ML. REDAKCE: LUCIE PODSEDNÍKOVÁ,

Více

USA 2006 www.cz-milka.net

USA 2006 www.cz-milka.net USA 2006 www.cz-milka.net - 0 - Začátek aneb co se dělo roku 2005 Kdy poprvé zazněla věta Pojedeme do Ameriky, to už dávno nevím Určitě to muselo být někdy na jaře roku 2005, kdy se americké příbuzenstvo

Více

tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM!

tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM! tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM! Milí čtenáři, říkala jsem si, že vydám časopis v listopadu nebo v prosinci. Dobře, tak v lednu. Nakonec budu ráda, když se k vám dostane do konce zimy. Omlouvám se,

Více

DRBNA 18 6/2013 10 Kč

DRBNA 18 6/2013 10 Kč DRBNA 18 6/2013 10 Kč Milé čtenářky, milí čtenáři! V rukou držíte další číslo našeho časopisu Drbna. Tentokrát ale poslední v tomto školním roce. Toto číslo je nabité příspěvky žáků devátých ročníků, kteří

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička Datum vydání: 18. června 2013 Číslo: 1/2013 Ročník: III Cena: 10,- Kč Nejdůležitější body: Průzkum k DÚ - strana 2 Věřte - nevěřte (o léku Pravopisoreversum) - strana 2 Co plánujete na prázdniny - strana

Více

Kli=D. Klicperáčtí deváťáci. Redakce:

Kli=D. Klicperáčtí deváťáci. Redakce: Redakce: Kli=D Klicperáčtí deváťáci Co jsme pro vás připravili: Fejetony Rozhovor s pí. uč. Doleželovou Učitelé vráceni do školních lavic Vzpomínky deváťáků Vybavení školy Vtipy a fotky Rubriky: N. Novotná,

Více

Dobrá zpráva: hrá ský kádr pro novou sezonu je kompletní!

Dobrá zpráva: hrá ský kádr pro novou sezonu je kompletní! 16/IV. sezona VI/2008 aktu ln Dres ZVVZ USK oblékne p tice nových posil v etn americké hv zdy Swin Cash Dobrá zpráva: hrá ský kádr pro novou sezonu je kompletní! Hodně slibně vypadá složení A-týmu ZVVZ

Více

zas někdy nashledanou :)

zas někdy nashledanou :) Uvnitř čísla Úvodník 2 Bomba výlety 3-6 PLÁTEK Sport 7 Akce školy 9-10 Zookoutek 11 Rok 2011 Číslo 2 Megakřížovka 12 Reportáž od Marka 15 Deváťáci - redaktoři - se s Vámi loučí a přejí mnoho zábavy u čtení

Více

2. číslo prosinec 2011

2. číslo prosinec 2011 2. číslo prosinec 2011 ZŠ Pulická DOBRUŠKA Milí čtenáři! ÚVOD Zdravíčko přátelé! Určitě jste si všimli, že v 1. čísle našeho časopisu byl jiný nadpis, než je teď. A proč? Protože tento nadpis je víc IN!

Více

Menšiny mezi námi 2009

Menšiny mezi námi 2009 Menšiny mezi námi 2009 Obsah Editorial předsedkyně ROMEA, o. s. 2 Předmluva koordinátora projektu 3 Výtvarná část kategorie do 10 let Zuzana Gorolová, Jan Kica, Kateřina Bačová, Eva Horváthová, Mario

Více