Číslo 06/2011 Vyšlo

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Číslo 06/2011 Vyšlo 1.4.2011"

Transkript

1 INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ Číslo 06/2011 Vyšlo Obsah Tramvajová výluka v Zenklově ulici... 1 Změna jízdních řádů tramvají od Linka 193 se prodlouží k vršovickému nádraží... 1 Novinky na pražských přívozech... 2 Kolo vlakem po Praze zdarma od Do ZOO a Botanické zahrady v Troji častěji... 3 Brdský cyklobus vyjede opět Vlaková linka S41 nabízí rychlé spojení do práce i na výlet... 4 Na výlet s PID Povodím Kačáku z Unhoště do Loděnice... 6 Tramvajová výluka v Zenklově ulici Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati je přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka Vosmíkových. Tramvajová linka 10 je v úseku Palmovka Ke Stírce odkloněna přes zastávky Maniny, Nádraží Holešovice a Trojská. Linka 24 jede ze zastávky Palmovka do zastávky Nádraží Libeň, linka 25 je celotýdenně ukončena v zastávce Palmovka. V úseku Vosmíkových Vozovna Kobylisy je provozována zvláštní tramvajová linka 30. V úseku Palmovka Bulovka je v denním provozu zavedena náhradní autobusová linka X-10. Změna jízdních řádů tramvají od Dopravní podnik hl. m. Prahy provedl komplexní vyhodnocení jízdních dob tramvajových linek, a proto od mění jízdní řády většiny denních i nočních tramvajových linek. Žádáme cestující, aby věnovali zvýšenou pozornost jízdním řádům vyvěšeným na zastávkách a na internetu. Veškeré jízdní řády si lze zdarma stáhnout z pohodlí domova na webové stránce kde si lze také objednat automatické zasílání jízdních řádů při každé změně em. Linka 193 se prodlouží k vršovickému nádraží Cca v polovině dubna 2011 bude prodloužena autobusová linka 193 do zastávky Nádraží Vršovice, kde bude zastavovat přímo před nádražní budovou, a umožní pohodlný přestup na vlaky linky S9 ve směru Uhříněves, Říčany, Strančice, Benešov, ale také na známý Posázavský pacifik (linky S8 a S80) ve směru Davle, Jílové u Prahy či Dobříš. V současné době je linka 193 ukončena v zastávce Náměstí Bratří Synků. Po této úpravě dojde k výraznému zkrácení cesty od vlaků do mnoha oblastí Prahy 4. Nutno podotknout, že ve stanici Praha-Vršovice zastavují také rychlíky od Tábora a Českých Budějovic. V současné době je změna připravena, nicméně čekáme na poslední stavební úpravu před budovou vršovického nádraží. Regionální organizátor Pražské integrované dopravy Rytířská 10, Praha 1, Více na Náměty a připomínky:

2 2/6 Novinky na pražských přívozech Jaro začíná a s ním ožívají i vltavské břehy, které na šesti místech spojují přívozy Pražské integrované dopravy. Co nového čeká pravidelné i víkendové uživatele pražských přívozů, jim napoví následující přehled. P1 (od ) změna jízdního řádu v souvislosti se změnou jízdního řádu linky 236. P2 (od ) změna jízdního řádu v souvislosti se změnou jízdního řádu linek 112 a 236, nasazení druhého plavidla pro posílení letní sezóny (do konce října), dřívější zahájení provozu v pracovní den (již od 5:30) pro zlepšení spojení z Bohnic na Prahu 6. P4 (od ) zahájení sezóny (do konce října), změna rozsahu provozu podle přístupnosti přístaviště na Dětském ostrově nově provoz od 9:00 do 20:00. Kolo vlakem po Praze zdarma od Od soboty čeká na pražské cyklisty významná novinka. Ve všech vlacích zařazených do systému Pražské integrované dopravy, které zároveň umožňují přepravu jízdního kola, bude zavedena bezplatná přeprava jízdních kol pro cesty pouze po území hlavního města Prahy. Vycházíme vstříc požadavkům na zpřístupňování prostředků veřejné dopravy cyklistům a také vyjadřujeme podporu tomuto zdravému a ekologickému způsobu cestování po městě. Dosud byla přeprava jízdních kol ve vlacích (formou spoluzavazadla) zpoplatněna dle Tarifu ČD částkou 25 Kč za jednu jízdu nebo 50 Kč za celodenní jízdní doklad. Nyní dochází ke sjednocení tarifních podmínek s ostatními druhy městské dopravy (metro, tramvaje, lanová dráha, přívozy) a přeprava je nově bezplatná. Toto však platí pouze pro cesty po Praze, při cestování za hranice města se za jízdní kolo platí i nadále podle Tarifu ČD. Díky železnici lze snadno překonat některé nepříjemné úseky po Praze (například rušné centrum či některé průmyslové čtvrti) nebo se přiblížit na okraj metropole a dál pokračovat po bezpečných cyklostezkách, nerušeni automobilovým provozem. Doporučujeme využít kapacitní vlakové linky S1, S7 nebo S9, které vás dovezou z centra za pár minut až na okraj Prahy (například Klánovice, Radotín nebo Uhříněves). Pár dobře míněných rad pro cyklisty Při cestování s jízdním kolem nezapomeňte dodržovat přepravní podmínky, chovejte se ohleduplně k ostatním cestujícím, dbejte pokynů obsluhy vlaku a respektujte kapacitní možnosti vlakových souprav zejména v přepravních špičkách. Zda bude tento projekt úspěšný a bezproblémový, záleží hlavně na cyklistech samotných. Ucelené informace o přepravě cyklistů v prostředcích Pražské integrované dopravy naleznou cyklisté v samostatném článku na V tomto týdnu také začneme distribuovat informační brožuru Cyklisté v PID.

3 Kde všude lze cestovat s jízdním kolem v rámci PID druh dopravy podmínky metro maximálně dvě jízdní kola na každé poslední plošině ve směru jízdy 0 Kč cena za přepravu vlaky dle přepravních podmínek ČD 0 Kč v Praze tramvaje ve vybraných úsecích ve směru z centra, a to v pracovní dny v období 20:00 6:00; v nepracovní dny celodenně, maximálně dvě kola na plošině pro kočárek přívozy dle pokynů převozníků 0 Kč lanová dráha maximálně dvě kola v druhém oddílu vozu (označen piktogramem) 0 Kč na Petřín cyklobus bez omezení (do naplnění kapacity vozidla) 32/16 Kč Airport Express pouze zabalené pro leteckou přepravu 0 Kč 0 Kč 3/6 Do ZOO a Botanické zahrady v Troji častěji S posledním březnovým víkendem byla zahájena hlavní návštěvnická sezóna Zoologické i Botanické zahrady v pražské Troji. Proto je stejně jako v loňském roce posílen provoz autobusové linky 112, která jezdí od stanice metra C Nádraží Holešovice. Během otevírací doby ZOO je v nepracovní dny zkrácen interval z původních 7,5 na 5 minut. V případě kapacitních problémů mohou být přistaveny další záložní autobusy. Zároveň je od soboty posílena midibusová linka 236 na dvojnásobek. Linka 236 spojuje Troju s bohnickým sídlištěm a také s oběma vltavskými přívozy na severu Prahy. Nově jezdí v pravidelném intervalu 30 minut celodenně a celotýdenně a navíc obsluhuje zastávku Sídliště Bohnice. V úseku Sídliště Bohnice Zámky zůstal počet spojů zachován (interval 60 minut, v ranní špičce pracovních dnů 30 minut). Dnes již neodmyslitelným způsobem dopravy do ZOO je přívoz P2 v trase V Podbabě Podhoří, který zkracuje cestu zejména návštěvníkům z oblasti Prahy 6. I letos je přívoz posílen druhou lodí. Pro ty, kterým se nechce ztrácet nervy při popojíždění v koloně nebo při hledání parkovacího místa, doporučujeme jako další možnost pěší procházku přes Stromovku od tramvajové zastávky Výstaviště nebo ze železniční stanice Praha-Bubeneč, kterou obsluhují linky S4 a S41. Další příjemnou možností, jak se dostat do ZOO nebo Botanické zahrady, je sejít z kopce od zastávky Na Pazderce, kam se lze dostat za pár minut autobusem 102 nebo 144 ze stanice metra C Kobylisy. Na webových stránkách věnujeme cestování do Troji novou zvláštní stránku s tipy na cestu a dalšími praktickými radami pro návštěvníky této oblíbené pražské lokality. Brdský cyklobus vyjede opět V sobotu 2. dubna 2011 vyjede na svoji trasu Cyklobus tradiční pomocník cyklistů, kteří rádi vyrážejí do brdských lesů a okolí. Zvláštní linka se speciálně upraveným autobusem jezdí již osmým rokem v trase Dobřichovice, nádraží Mníšek pod Brdy, nám. Kytín a pomáhá vyvézt cyklisty od vlaku v údolí Berounky do brdských vrchů.

4 Rozsah provozu je stejný jako v předchozích letech, tedy pět spojů každý nepracovní den z Dobřichovic a čtyři spoje v opačném směru. V Dobřichovicích je zastávka cyklobusu umístěna na parkovišti vedle nádražní budovy. Linka bude v provozu až do 2. října V loňské sezóně přepravil cyklobus celkem 1900 cestujících a 1100 jízdních kol, a protože navazuje na vlaky z obou směrů, nabízí své služby cyklistům od Prahy i od Berouna. Z Mníšku pod Brdy nebo Kytína mohou vyznavači bicyklů vyrazit po značených cyklistických nebo pěších turistických trasách či krajem projíždět po mnoha lesních cestách. Několik tipů na výlety nabízí leták Cyklisté v PID, který ROPID vydává k začátku cyklistické sezóny. Linka je vhodná pro rodiny s dětmi a pro cyklisty, kterým se nechce zdolávat náročné stoupání z údolí Vltavy a Berounky. Díky zastávce Černolice je cyklobus atraktivní i pro necyklisty; pěší odtud mohou vyrazit přímo do brdských lesů a horolezci na známé Černolické skály. Na lince platí Tarif PID a cena přepravy jízdního kola je 32 Kč bez ohledu na vzdálenost. Při využití přestupu z vlaku na cyklobus v Dobřichovicích je jízdné za přepravu kola v cyklobusu sníženo na 16 Kč, ale jen v případě předložení dokladu o přepravě jízdního kola v návazném vlaku ČD (trať 171), který platí v den použití linky, řidiči cyklobusu. Cena přepravy jízdních kol dle Tarifu ČD je 25 Kč za jednu jízdu. Stručný jízdní řád cyklobusu PID: Odjezdy z Dobřichovic 8:25 10:25 12:25 14:25 16:25 Příjezdy do Kytína 9:00 11:00 13:00 15:00 jede jen do Mníšku Odjezdy z Kytína 9:35 11:35 13:35 15:35 Příjezdy do Dobřichovic 10:05 12:05 14:05 16:05 Vlaková linka S41 nabízí rychlé spojení do práce i na výlet Od roku 1992 začalo hlavní město Praha postupnými kroky rozšiřovat začlenění železniční dopravy do systému městské hromadné dopravy. Jednou z dosud nevyužívaných možností bylo zahájení osobní železniční dopravy i na tratích používaných do té doby výhradně pro nákladní nebo dálkovou osobní dopravu. Tyto tratě přitom mnohdy nabízejí velmi rychlé spojení jednotlivých městských částí ve směrech, které nejsou a ani výhledově nebudou, pokryty jiným rychlým dopravním prostředkem. Jednou z takových možností byla i železniční trať spojující stanice Praha-Libeň, Praha-Holešovice a Praha-Bubeneč, která zajišťuje propojení městských částí Praha 6, 7, 8 a 9. Městská linka, označená nyní v rámci systému Esko S41, která spojuje Prahu-Libeň a Roztoky u Prahy, slouží Pražanům již sedmým rokem. Podnětem pro její zřízení a zároveň její první zatěžkávací zkouškou bylo Mistrovství světa v ledním hokeji, které se konalo na přelomu dubna a května roku 2004 v tehdejší Sazka Areně, nacházející se v těsné blízkosti libeňského nádraží. V počátcích provozu bylo možné svézt se 21 páry vlaků (v době konání hokejového šampionátu 4/6

5 ještě čtyřmi páry navíc). Dnes se nabídka spojů v pracovní dny rozrostla na 28 párů (interval 30 minut ve špičkách a 60 minut v ostatních obdobích pracovního dne). Od jezdí linka i o víkendech, kdy je možné si vybrat z nabídky 14 párů spojů, které jsou navíc z Prahy-Libně prodlouženy, po trati dosud používané hlavně pro nákladní dopravu, do Prahy-Hostivaře. V Hostivaři je v dopoledních hodinách umožněn přestup na linku S9 ve směru Říčany a Strančice, v odpoledních hodinách jsou zajištěny přípoje v opačném směru. Takto je na linku S41 připojena i městská část Praha 10. V pracovní dny jezdí linka, z důvodu vysoké vytíženosti libeňského nádraží, stále v původní trase z Roztok u Prahy do Prahy-Libně. V této stanici je možné přestoupit nejen z/na vlaky linky S1 ze/ve směru Český Brod a Kolín, ale také na některé vlaky dálkové dopravy. Atraktivnost městské linky pro cestující dokumentuje nejen neustále narůstající počet spojů, ale také typ používaného vozidla. Jak postupně přibývá cestujících, je i navyšována kapacita vlaků. V začátcích provozu byly na linku S41 vypravovány motorové vozy řady 810 a od dvě motorové jednotky řady 814 Regionova, které zlepšily komfort cestování a navýšily nabízenou kapacitu na 84 míst k sezení oproti 55 místům k sezení ve voze 810. Se změnou jízdního řádu v prosinci 2010 bylo zapotřebí nasadit ještě kapacitnější vozidlo, a to třívozové pantografové jednotky řady 451, resp Na nově zahájený víkendový provoz jsou zatím používány motorové vozy řady 810 a i zde bude v dalších letech nabízená kapacita upravována dle zájmu cestujících. Aktuálně propojuje linka tyto stanice: Praha-Hostivař (pouze o víkendech), Praha-Libeň, Praha- Holešovice, Praha-Bubeneč, Praha-Sedlec a Roztoky u Prahy. Z Hostivaře do Libně trvá cesta deset minut, z Libně do Holešovic pět minut, z Holešovic do Bubenče tři minuty, z Bubenče do Sedlce a ze Sedlce do Roztok shodně čtyři minuty. Linku S41 je možné využívat pro každodenní dojíždění za prací či do školy. Při přestupu ve stanici Praha-Holešovice na metro linky C se lze dopravit v ranní špičce z Roztok u Prahy do centra za pouhých 23 minut. Také je možno ji využít pro cestování do areálu České zemědělské univerzity, která leží v dosahu zastávky Praha-Sedlec (cestu si lze zkrátit přestupem na autobusy linek 107 nebo 147 v zastávce V Sedlci). Při cestách na výlet se linka stává zajímavou alternativou k ostatní městské dopravě. Stanice Praha- Holešovice a Praha-Bubeneč jsou vhodnými výchozími body pro výlety do pražské ZOO či Botanické zahrady v Troji, za návštěvu stojí také Trojský zámek. Z dalších atrakcí lze jmenovat například Holešovické výstaviště, Planetárium a zejména stanici Praha- Bubeneč je možné využít jako výchozí bod pro procházku Stromovkou. Zajímavým turistickým cílem na trase linky S41 jsou i Roztoky u Prahy, kde v bezprostřední blízkosti stanice stojí zámek, v němž sídlí Středočeské muzeum. Od nádraží si lze udělat i pěkný výlet k prvnímu křesťanskému kostelu v Čechách v Levém Hradci. O víkendech je možno využít kombinace linek S41 a S9 (s přestupem v Praze-Hostivaři) na výlety do oblasti Benešovska a Posázaví. Všechny stanice a zastávky na trase linky S41 jsou zařazeny do tzv. plné integrace, což znamená, že lze využívat kromě předplatních jízdních dokladů PID také jízdenky pro jednotlivou jízdu PID. 5/6

6 Na výlet s PID Povodím Kačáku z Unhoště do Loděnice Tento výlet nás zavede do střední a jižní části přírodního parku Povodí Kačáku, který se rozkládá na západ od Prahy. Trasa výletu nejprve sleduje tok Černého potoka a poté říčku Loděnici, nazývanou Kačák, podle níž je pojmenován zdejší přírodní park. Výlet začneme ve městě Unhošť na náměstí, kam se dostaneme autobusovou linkou 307 z konečné stanice metra B Zličín. Začátek výletu si můžeme zpestřit návštěvou Melicharova vlastivědného muzea nebo Minimuzea mlynářství. Z města vyjdeme po modré turistické značce a záhy míjíme soustavu rybníků. Cesta dál pokračuje podél Černého potoka přes rozcestí Suchý Mlýn až k rozcestí Markův mlýn, kde modrá značka končí. Odtud budeme pokračovat po červené turistické značce podél říčky Loděnice, a to až do našeho cíle v obci Loděnice. Procházená oblast se vyznačuje krajinnou scénou zaříznutého sevřeného údolí mezi mohutnými lesními porosty. Pro úsek od Markova mlýna po osadu Dolní Podkozí jsou zase charakteristické meandry říčky Loděnice (Kačáku). Zanedlouho se dostaneme na rozcestí Myslivna v Dolním Podkozí, z něj je možno odbočit na únikovou cestou po modré a následně po zelené značce do obce Ptice na autobus 307. Pokračujeme dál až do chatové osady Rejnov, kde je možnost občerstvení (také odtud můžeme jít únikovou cestou po zelené značce opět do obce Ptice). Z Rejnova přijdeme přibližně po třech kilometrech do Nenačovic. Zde se nám naskytne nejen možnost dalšího občerstvení, ale ve zdejší sklářské huti můžeme vidět ruční výrobu skla. V Nenačovicích si můžeme rovněž zakoupit bioprodukty (navíc se zde každoročně vždy druhou zářijovou neděli konají biodožínky). Z Nenačovic pak pokračujeme stále po červené značce až na okraj obce Loděnice, asi 150 metrů za rozcestím Pod Blýskavou. Na tomto místě se můžeme rozhodnout mezi návštěvou Chrustenické šachty, nebo pokračováním přímo do cíle výletu v Loděnici. Chrustenická šachta, která je největším důlním skanzenem v ČR, je vzdálena necelou čtvrthodinku chůze. Důlní expozici mapuje historii důlní dopravy v oblasti Barrandienu a součástí prohlídky je i jízda důlním vláčkem. Po prohlídce se můžeme vrátit stejnou cestou zpět ke křižovatce a odtud pokračovat po červené značce, nebo dojít k nejbližší autobusové zastávce Loděnice, pod lanovkou, k níž je to asi 750 metrů. Od odbočky do Chrustenické šachty se stále držíme červené, až přijdeme do centra obce Loděnice. Zpět do Prahy se můžeme vrátit autobusovými linkami 380 a 384. Pokud chceme využít vlak, pokračujeme dále po červené značce a po 500 metrech dorazíme na železniční nádraží. Obec Loděnice je známá svým průmyslem; kromě zdejší vápenky a lomů se zde od roku 1950 vyrábějí gramofonové desky, resp. jejich nástupci CD a DVD nosiče. Výlet je vhodný pro pěší. Cyklisté a kočárky jej také mohou absolvovat, ale některá místa mohou být kvůli úzkému profilu cesty náročnější. 6/6

Číslo 04/2011 Vyšlo 2.3.2011

Číslo 04/2011 Vyšlo 2.3.2011 INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ Číslo 04/2011 Vyšlo 2.3.2011 Obsah Trvalé změny PID od 6.3.2011 v příměstské dopravě... 1 Březnová zlepšení dopravy v Praze... 3 Časové jízdenky PID na každém nádraží... 4 Linka 193

Více

Číslo 14/2011 Vyšlo 15.8.2011

Číslo 14/2011 Vyšlo 15.8.2011 INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ Číslo 14/2011 Vyšlo 15.8.2011 Obsah Tramvajové výluky v září 2011... 1 Od září vyjede expresní příměstská linka 334... 1 Linka 193 se prodlouží k vršovickému nádraží... 2 Nová midibusová

Více

Číslo 14/2011 Vyšlo 15.8.2011

Číslo 14/2011 Vyšlo 15.8.2011 INFORMAČNí ZPRAVODAJ Číslo 14/2011 Vyšlo 15.8.2011 Tramvajové výluky v září 2011 1 Od září vyjede expresní příměstská linka 334 1 Linka 193 se prodlouží k vršovickému nádraží 2 Nová midibusová linka 156

Více

Předvánoční posílení s MHD za přáteli i pro dárky

Předvánoční posílení s MHD za přáteli i pro dárky INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ Číslo 22 / 2014 Vyšlo 01. 12. 2014 Obsah Posílení tramvajové linky 5 od 29. 11. 2014... 1 Předvánoční posílení s MHD za přáteli i pro dárky... 1 Mikulášský Cyklohráček vyjede do Braníka...

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ. Letní tramvajové výluky 2015. Číslo 12 / 2015 Vyšlo 02. 07. 2015. Obsah. Vyloučené úseky:

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ. Letní tramvajové výluky 2015. Číslo 12 / 2015 Vyšlo 02. 07. 2015. Obsah. Vyloučené úseky: INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ Číslo 12 / 2015 Vyšlo 02. 07. 2015 Obsah Letní tramvajové výluky 2015... 1 10 let přívozů Pražské integrované dopravy 25. 6. 2015... 5 Prázdninový provoz PID 1. 7. 2015 29. 8. 2015...

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ. Číslo 13/2012 Vyšlo 30.6.2012. Letní tramvajové výluky od 1.7.2012. Obsah. 1) Letná (Letenské náměstí Hradčanská)

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ. Číslo 13/2012 Vyšlo 30.6.2012. Letní tramvajové výluky od 1.7.2012. Obsah. 1) Letná (Letenské náměstí Hradčanská) INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ Číslo 13/2012 Vyšlo 30.6.2012 Obsah Letní tramvajové výluky od 1.7.2012... 1 Výluka metra A od 5.7. do 8.7.2012... 2 Autobusová výluka v Michelské ulici... 3 Prázdninový provoz PID

Více

Změny linek PID se spuštěním metra do Motola

Změny linek PID se spuštěním metra do Motola INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ Číslo 01 / 2015 Vyšlo 15. 01. 2015 Obsah Trvalé změny PID od 5. 1. 2015... 1 Změny linek PID se spuštěním metra do Motola... 1 Přehled nejvýznamnějších událostí PID roku 2014... 2

Více

hl.m. Prahy, stanovené úseky železničních linek 300-399 a 600-620 na okraji území hl.m. Prahy, stanovené úseky železničních

hl.m. Prahy, stanovené úseky železničních linek 300-399 a 600-620 na okraji území hl.m. Prahy, stanovené úseky železničních Tabulka cen jednotlivého plnocenného jízdného Platnost: ZÁKLADNÍ INFORMACE O TARIFU od 10. června 2012 VYSVĚTLIVKY: 4 p/90 min jízdenky (počet pásem/ v minutách) do pásma dvojpásmo z pásma P O B 1 2 3

Více

linek 300-399 a 600-620 na území hl.m. Prahy, stanovené úseky železničních linek 300-399 a 600-620 na okraji území

linek 300-399 a 600-620 na území hl.m. Prahy, stanovené úseky železničních linek 300-399 a 600-620 na okraji území Tabulka cen jednotlivého plnocenného jízdného Platnost: ZÁKLADNÍ INFORMACE O TARIFU od 10. června 2012 VYSVĚTLIVKY: 4 p/90 min jízdenky (počet pásem/ v minutách) do pásma dvojpásmo z pásma P O B 1 2 3

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ. Trvalé změny PID k 7. 4. 2015. Číslo 05 / 2015 Vyšlo 16. 03. 2015. Obsah. Změny jednotlivých linek od 7. 4. 2015.

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ. Trvalé změny PID k 7. 4. 2015. Číslo 05 / 2015 Vyšlo 16. 03. 2015. Obsah. Změny jednotlivých linek od 7. 4. 2015. INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ Číslo 05 / 2015 Vyšlo 16. 03. 2015 Obsah Trvalé změny PID k 7. 4. 2015... 1 Velikonoční prázdninový a sváteční provoz PID 2015... 5 Speciální web k integraci Mělnicka a Neratovicka...

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ. Letní tramvajové výluky v srpnu 2015. Číslo 14 / 2015 Vyšlo 31. 07. 2015. Obsah. Vyloučené úseky od 1. 8.

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ. Letní tramvajové výluky v srpnu 2015. Číslo 14 / 2015 Vyšlo 31. 07. 2015. Obsah. Vyloučené úseky od 1. 8. INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ Číslo 14 / 2015 Vyšlo 31. 07. 2015 Obsah Letní tramvajové výluky v srpnu 2015... 1 Rozšíření provozu linek 326 a 327 na Jesenicku od 1. 8. 2015... 2 Nový přívoz P7 na Štvanici od 7.

Více

Regionální plán Pražské integrované dopravy. na rok 2012 s výhledem na období 2013 2016

Regionální plán Pražské integrované dopravy. na rok 2012 s výhledem na období 2013 2016 Regionální plán Pražské integrované dopravy na rok 2012 s výhledem na období 2013 2016 OBSAH 2/52 OBSAH... 2 SEZNAM POUŽITÝCH ZKRATEK... 4 1 ÚVOD... 5 2 ZÁKLADNÍ INFORMACE O PRAŽSKÉ INTEGROVANÉ DOPRAVĚ...

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ. Tramvajové výluky v Praze od 19. 7. 2014. Číslo 14 / 2014 Vyšlo 01. 08. 2014. Obsah

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ. Tramvajové výluky v Praze od 19. 7. 2014. Číslo 14 / 2014 Vyšlo 01. 08. 2014. Obsah INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ Číslo 14 / 2014 Vyšlo 01. 08. 2014 Obsah Tramvajové výluky v Praze od 19. 7. 2014... 1 Nová vlaková zastávka Praha-Podbaba... 2 Nové železniční zastávky od 1. září 2014 na Praze-západ...

Více

Novým ředitelem společnosti ROPID se stal Petr Tomčík

Novým ředitelem společnosti ROPID se stal Petr Tomčík Obsah INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ Číslo 13 / 2015 Vyšlo 15. 07. 2015 Novým ředitelem společnosti ROPID se stal Petr Tomčík... 1 Letní tramvajové výluky 2015... 2 Železniční výluka na lince S6 od 11. 7. 2015...

Více

Informace o Pražské integrované dopravě 15.4.2008 (č. 07)

Informace o Pražské integrované dopravě 15.4.2008 (č. 07) Informace o Pražské integrované dopravě 5.4.2008 (č. 07) Více na www.ropid.cz Náměty a připomínky: ropid@ropid.mepnet.cz, 234 704 5 ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy), Rytířská

Více

Saxi_kniha_KZC:Saxi_kniha_KZC 20.5.2010 10:10 Stránka 1

Saxi_kniha_KZC:Saxi_kniha_KZC 20.5.2010 10:10 Stránka 1 Saxi_kniha_KZC:Saxi_kniha_KZC 20.5.2010 10:10 Stránka 1 KALENDÁŘ VÝLETNÍCH NOSTALGICKÝCH VLAKŮ nabídka veřejných nostalgických vlaků, turistické trasy jízdní řády, tarif a ceník Poctivá nostalgie Pražský

Více

2003-2013: 10 let midibusů na linkách MHD v Praze

2003-2013: 10 let midibusů na linkách MHD v Praze PAPÍROVÝ MODEL E 91 v měřítku 1:100 strana 10 ZA J Í M A V É Č T E N Í PŘEHLED VŠECH LINEK midibusů v Praze strana 4 Z E SV Ě T A ZVLÁŠTNÍ ČÍSLO K VÝROČÍ 10 LET MIDIBUSŮ V PRAŽSKÉ MHD Úvodem Na 14. srazu

Více

Územně analytické podklady hl. m. Prahy 2012 205

Územně analytické podklady hl. m. Prahy 2012 205 2.12 2.12 DOPRAVA ÚVOD výrazným způsobem ovlivňuje rozvoj ekonomiky, její konkurenceschopnost v prostředí celosvětové globalizace, úroveň kvality dopravy představuje výrazný rozhodovací faktor pro investory

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ. Autobusová výluka v Řeporyjích. Číslo 05 / 2014 Vyšlo 27. 2. 2014. Obsah. Změny na jednotlivých linkách PID

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ. Autobusová výluka v Řeporyjích. Číslo 05 / 2014 Vyšlo 27. 2. 2014. Obsah. Změny na jednotlivých linkách PID INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ Číslo 05 / 2014 Vyšlo 27. 2. 2014 Obsah Autobusová výluka v Řeporyjích... 1 Výstavba vlakové zastávky v Podbabě omezí provoz vlaků... 2 Nové trasy linek 160 a 359 v oblasti Roztok

Více

CELKOVÁ ZMĚNA LINKOVÉHO VEDENÍ NA ÚZEMÍ PRAHY

CELKOVÁ ZMĚNA LINKOVÉHO VEDENÍ NA ÚZEMÍ PRAHY CELKOVÁ ZMĚNA LINKOVÉHO VEDENÍ NA ÚZEMÍ PRAHY Materiál popisuje změny ve fungování linek metra, tramvají a autobusů navržené organizací ROPID jako pomyslnou první etapu s předpokládánou realizací po částech

Více

2.12 DOPRAVA ÚVOD 2.12.1 ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA

2.12 DOPRAVA ÚVOD 2.12.1 ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA 2.12 DOPRAVA ÚVOD Doprava výrazným způsobem ovlivňuje rozvoj ekonomiky, její konkurenceschopnost v prostředí celosvětové globalizace, úroveň kvality dopravy představuje výrazný rozhodovací faktor pro investory,

Více

296 19 18 17 www.ropid.cz www.dpp. cz

296 19 18 17 www.ropid.cz www.dpp. cz DENNÍ TRAMVAJOVÉ LINKY od 29. ervna 2013 2 22 20 26 Divoká árka Pet iny Bílá Hora 1 25 9 10+16 Sídli t epy 2 Vypich 18 Páte ní linky 3, 9,17, 22 Páte ní svazky 1+25 10+16 11+13 12+20 Ostatní linky 2, 4,

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ Číslo 13/2013 Vyšlo 28. 06. 2013 Obsah Prázdninový provoz PID od 29. 6. do 31. 8. 2013... 1 Uzavření výstupu z metra B směr Masarykovo nádraží... 2 Tramvajové výluky od 29. 6. 2013...

Více

TARIF PRAŽSKÉ INTEGROVANÉ DOPRAVY. platný od 1. 1. 2008

TARIF PRAŽSKÉ INTEGROVANÉ DOPRAVY. platný od 1. 1. 2008 TARIF PRAŽSKÉ INTEGROVANÉ DOPRAVY platný od 1. 1. 2008 I... Úvodní ustanovení...3 II... Základní pojmy, tarifní zásady a podmínky platné v provozu PID...3 III....Jízdné v systému PID...11 IV.... Cena za

Více

USTAV DOPRAVNÍHO INŽENÝRSTVÍ HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

USTAV DOPRAVNÍHO INŽENÝRSTVÍ HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY USTAV DOPRAVNÍHO INŽENÝRSTVÍ IDI Praha, 2000 Texty, grafické výstupy a údaje v nich obsažené je možno šířit jen s uvedením pramene: Ústav dopravního inženýrství hlavního města Prahy (ÚDI Praha) ÚSTAV DOPRAVNÍHO

Více

KVALITA A ÚROVEŇ MĚSTSKÉ HROMADNÉ DOPRAVY V PRAZE

KVALITA A ÚROVEŇ MĚSTSKÉ HROMADNÉ DOPRAVY V PRAZE KVALITA A ÚROVEŇ MĚSTSKÉ HROMADNÉ DOPRAVY V PRAZE Cena děkana Fakulty dopravní ČVUT 4. ročník soutěže ZPRACOVALI: Petr Blažek Martin Kebza Gymnázium Špitálská 2/700, Praha 9 Vysočany OBSAH Úvod Uvedení

Více

KONCEPCE A STAV OSOBNÍ DOPRAVY NA ŽELEZNIČNÍ TRATI 175 ROKYCANY NEZVĚSTICE

KONCEPCE A STAV OSOBNÍ DOPRAVY NA ŽELEZNIČNÍ TRATI 175 ROKYCANY NEZVĚSTICE GYMNÁZIUM A STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA ROKYCANY KONCEPCE A STAV OSOBNÍ DOPRAVY NA ŽELEZNIČNÍ TRATI 175 ROKYCANY NEZVĚSTICE SEMINÁRNÍ PRÁCE (Veřejná verze) Autor práce: Pavel Purkart, oktáva Konzultant: Mgr.

Více

Skupina 1: Opatření ke snížení emisní a imisní zátěže z automobilové dopravy

Skupina 1: Opatření ke snížení emisní a imisní zátěže z automobilové dopravy Příloha k č. j. MHMP 1573312/2012 Skupina 1: Opatření ke snížení emisní a imisní zátěže z automobilové dopravy 1.1. Výstavba tratí kolejové veřejné dopravy - V rámci přípravy nového územního plánu vytvořit

Více

KALENDÁŘ VÝLETNÍCH NOSTALGICKÝCH VLAKŮ 2014

KALENDÁŘ VÝLETNÍCH NOSTALGICKÝCH VLAKŮ 2014 ... historické motoráčky a parní vlaky KALENDÁŘ VÝLETNÍCH NOSTALGICKÝCH VLAKŮ 2014 Nabídka veřejných nostalgických vlaků, turistické trasy, jízdní řády, tarif a ceník. Tradiční nostalgie Kokořínský motoráček

Více

září 2002 ročník 7 číslo 9 zdarma

září 2002 ročník 7 číslo 9 zdarma PŘÍLOHA kontakt září 2002 ročník 7 číslo 9 zdarma Protipovodňový systém byl postaven v souladu s Povodňovým plánem hl. m. Prahy pouze na stoletou vodu, ale přišla pětisetletá, a to rozhodlo, tvrdí ředitel

Více