Dráčci projekt OHEŇ Dragons project FIRE

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Dráčci projekt OHEŇ Dragons project FIRE"

Transkript

1 Dráčci projekt OHEŇ Dragons project FIRE

2 Začínáme si povídat o ohni. V popředí našeho zájmu jsou draci, protože chrlí oheň. We began to talk about fire. Children were most interested in dragons because they spit fi

3 Děti ukazují své knihy, hračky a obrázky. Lilly. To je můj drak. Je hodný a já s ním někdy spím. Children are showing their books, toys and pictures. Lilly: 'This is my dragon. It is nice and it sometimes sleeps in my bed.'

4 Malujeme dráčky. We are drawing dragons.

5 Hledali jsme dračí kůži se zavřenýma očima a poznávali ostatní materiály. We were looking for dragon skin blindfolded and feeling different materials.

6 Hráli jsme hry na procvičení paměti s dračím pokladem a poznávali různé nerosty. We played a memory game with dragon treasure and looked at different minerals.

7 Vyráběli jsme dračí křídla podle knihy. Jáchymek: Já bych chtěl taky lítat jako drak i s lítacím pláštěm. We made dragon wings inspired by a book about dragons. Jáchymek: 'I would like to fly like a dragon with a flying cape, too.

8 a tak jsem vyráběli křídla špičatá, ostrá, ohnivá a létali jsme, kde se dalo...and so we made spiky wings, sharp wings, fiery wings and we flew wherever possible.

9 Zpívali jsem píseň Dupy dupy dup, draka bolí zub. Zuzanka:,, Náš dráček je nemocný, bolí ho zuby a tak jsme mu udělali nemocnici. We sang a song Stompy, stompy, stomp, a dragon has a toothache. Zuzanka: ' Our dragon is ill, so we made a hospital for him.'

10 Každý drak, o kterém jsme si četli, měl svůj poklad. Proto jsme se rozhodli udělat mapu, která vede k dračímu pokladu. Every dragon we read about had its own treasure. That was why we decided to make a plan leading to dragon treasure.

11 Děti se rozdělily do skupinek podle vlastního uvážení. Dali si jména: Dračí miminka, Brno, Áčko, Batmani a Oheň. Do mapy poté zakreslovaly, kde se nachází dračí poklad a jak se k němu dostaneme. Children formed teams independently. They named themselves Dragon babies, Batmen and Fire. Then, they marked the dragon teasure in a map and a track showing how to get there.

12 Děti použily k zakreslování fixy a podrobně mapy prohlížely pomocí lup. Children used marking pens and magnifying glasses for their detailed studying of the maps.

13 Následně ostatním prezentovaly své mapy. Then, they presented their maps to the others.

14 Skupinka Batmani Eliška :,, Tady je cesta k pokladu a je tam dračí kůže v tom pokladu. Emma:,,Namalovala jsem bouřku u toho pokladu a jsem tam já a tatínek. Batmen team. Eliška:' This is a path to the treasure and there is dragon skin in it.' Emma: ' I drew a storm by the treasure and there is me and my daddy.'

15 Pekli jsme cukroví, které vypadalo jako poklad. We made cornflake cookies that looked like treasure.

16 Ve třídě jsme našli dopis od draka, který nás vyzýval k hledání pokladu v lese. We found a letter from a dragon in our class which challenged us to a treasure hunt in the woods.

17 Vydali jsme se tedy po stopách draka a poklad jsme našli. So, we followed dragon footprints and found the treasure.

18 Velké páteční kolečko. V naší třídě se sešli všechny děti ze Safirky a Dráčci ukazují, o čem si povídáme. The big Friday circle time. All Safirka children came to our class and Dragons and Dragons were showing everyone what we had been talking about.

19 Navštívili jsme knihovnu a hledali jsme knihy ve kterých se vyskytuje téma oheň. Našli jsme knihy o vesmíru, hasičích, raketách a pohádky. We visited the local library and looked for books about fire. We found books about Space, firefighters, rockets and fairytales.

20 Vyrobili jsme velkého raka, kterého jsme využívali v dramatickém kroužku. We made a huge cardboard dragon which we used in our drama club.

21 Dramatický kroužek, rytíři, princezny, drak a vše co do pohádky patří. Drama club with knights, princesses and dragons, and everything that makes a propper fairytale.

22 V jedné knize jsme našli příběh o tom, jak se líhne drak. Děti si vejce namalovaly. In one book, we found a story about a dragon hatching. Children painted dragon eggs.

23 Jak se líhne drak? How does a dragon hatch?

24 Několik dní jsme pozorovali, jak se vejce líhne. Co se v něm ukrývá? We monitored a dragon egg for several days. What is it hiding?

25 Děti věřily, že to bude drak. Ze slaného těsta jsme mu tedy vytvořili dračí sluje, aby měl kde bydlet až se narodí. Children believed that it would be a dragon. We made dragon lairs for it, so that it had somewhere to live when it is born.

26

27 Po vylíhnutí se děti nemohly dohodnout, kdo to je. Eliška H. Tak to bude holko-kluk a bude se jmenovat Adélo-Adam. a tak se nám vylíhl náš drakosaurus. Diskuse byla ukončena a od té doby se stěhoval ze sluje do sluje. When our dragon hatched, children could not decide if it is a girl or a boy. Eliška H.: ' So it will be a girl-boy and we will call him-her Adela-Adam.'..and our baby dragosaur was born. Discussion ended and ever since, it moved from a lair to a lair.

28 Děti zdobí sněžného draka. Jmenuje se Sněhová koule.children are decorating a snowy dragon. His name is Snowball.

29 Tvoříme hradby z ledu. We are making fortification from ice.

30 Pokusy s ohněm ve třídě. Experiments with fire in our class.

31 Opouštíme draky a povídáme si o hasičích. Výlet na výcvikové pracoviště hasičů. Eliška H.,,Mě se nejvíc líbil hasič Pavel a hydrant. Jáchymek:,,Mě se tam líbila ta sněžná pěna. Tomášek:,,Mě se nejvíc líbily ty hadice. Matýsek:,,Mě se nejvíc líbilo to auto. We finished talking about dragons and started talking about firefighters. A trip to a firefigters training grounds. Eliška H.:'I liked firefighter Pavel best. Jáchymek:'I liked the snow foam best.'tomášek:' I liked the hoses best.'matýsek:'we liked the engine best.'

32 Navštívila nás jedna maminka a pekla s námi požární auta.one parent came to make fire engine cakes.

33 Pracujeme ve skupinkách.we are working in small groups.

34 Děti si půjčily spoustu knih o vesmíru a tak jsme si o něm začali povídat. Lukášek:,,Jáznám Malého prince, on měl kytku na svojí planetě.,,ve vesmíru žijí maličtí mužíčci. Peťa:,, Když mají kosmonauti ten oblek, tak by mohli umřít, protože tam nemůžou dýchat. Filípek:,,Do vesmíru lítají kosmonauti v kosmonautském obleku a zkoumají tam různé planety. Eliška M.,,Na Měsíci by mohla být vesmírná klouzačka, to by bylo legrační. Kosmonaut má vesmírný oblek, který je bílý. Jáchymek jednoho rána překvapil sám sebe:,, Já jsem dneska nějakej chytrej, že jo? Já o tom vesmíru totiž už všechno vím. Barunka:,,Měsíc se zmenšuje a zvětšuje až je úplněk.

35 Zkoušíme svítící objekty ve tmě. We are experimenting with fluorescent shapes.

36 Návštěva planetária. Chantal:,,Této já chci vidět ještě ty satůry. A visit to Planetarium. Chantal:'Auntie, I want to see some more of Satury.'

37 Řídící jednotka v raketě. Piloting unit in a rocket.

38 Tvoříme vesmír ve skleničce (hvězdičky, voda a třpytky). We are creating Space in jars (water, glitter and stars).

39 Pozorujeme lupou, co jsme vytvořili. We are looking at Space we created with magnifying glasses.

40 Výroba raketových trysek. Making rocket jets.

41 Výroba hvězd. Making Stars.

42 Malujeme planetky. We are painting planets.

43 Kluci si hrají na kosmonauty. Boys are playing astronauts.

44 Raketa. Děti letí do vesmíru. Mia:,,Poletíme na Slunce, musíme se namazat krémem, abychom se nespálili. A rocket. Children are flying to Space. Mia: ' We will fly to the Sun and we need to apply suncream so that we don't get sunburnt.'

45 Skoro jsme zhmotnili u Dráčků tmu. Děti chtěly vidět svítící planety ve dne. Nikolka:,,Kluci, pomůžete nám postavit tmu?" Tak se dali do práce a tady je výsledek. We almost made the dark. Children wanted to see shining planets in daylight. Nikolka:' Boys, will you help us build darkness?' So they started working and this was the result.

46 Hledáme souhvězdí pomocí Ipadu. We are looking for constellations on an ipad.

47 Závěrečné kolečko o vesmíru. The Big Friday Circle about Space.

48 DĚKUJEME ZA POZORNOST VAŠI DRÁČCI Svaťka a Radka THANK YOU FOR YOUR ATTENTION YOUR DRAGONS Svaťka and Radka

školní časopis žáků ZŠ sv. Voršily v Praze číslo 15 leden 2014 www.zssv.cz

školní časopis žáků ZŠ sv. Voršily v Praze číslo 15 leden 2014 www.zssv.cz školní časopis žáků ZŠ sv. Voršily v Praze číslo 15 leden 2014 www.zssv.cz Foto: Jan Šilar 1) What is the strongest memory, that comes up, when you think of Sicily? Well, Sicily is the place where I was

Více

všechny tyto časy se nachází třeba v následujících větách na stejné vzrušující téma, namely uklízení pokoje

všechny tyto časy se nachází třeba v následujících větách na stejné vzrušující téma, namely uklízení pokoje ONE... BASIC TENSES nejdřív je samozřejmě třeba vysvětlit jak funguje základních řekněme osm časů, a to pokud možno v jedné hodině. studenti se v tom sice budou chvilku plácat, ale v konečném důsledku

Více

Máte oblíbeného autora/ směr z historie architektury a z jakého důvodu Vás oslovuje?

Máte oblíbeného autora/ směr z historie architektury a z jakého důvodu Vás oslovuje? Tak zní krédo úspěšného architektonického Ateliéru Kunc. Jeho majitel a hlavní architekt MgA. Michal Kunc, který Royal Reportu poskytl rozhovor, k tomu dodává: Snažím se, aby moje domy byly pohodlné, aby

Více

GAMEFUL INGENIOUS GAMIFIED SOLUTIONS MATERIÁLY PRO UČITELE

GAMEFUL INGENIOUS GAMIFIED SOLUTIONS MATERIÁLY PRO UČITELE GAMEFUL INGENIOUS GAMIFIED SOLUTIONS MATERIÁLY PRO UČITELE Gameful is a partly student project established with six students or employees and we simply started with an idea. We all had experience in game

Více

Představujeme Vám nové tváře:

Představujeme Vám nové tváře: Milí čtenáři klíčenky, čas letí jako splašený kůň, (a to navíc začal nyní čínský rok koně), a než jsme se nadáli, první pololetí je minulostí a druhé pololetí je již v plném proudu. Ve čtvrtek 30. ledna

Více

Kéž jsou všechny naše děti šťastny...

Kéž jsou všechny naše děti šťastny... Kéž jsou všechny naše děti šťastny... Určitě jste si všimli zajímavého bilboardu, který se minulý měsíc objevil v okolí našich silnic. Trochu jsem se obával, ţe se po určité době promění v reklamu na prací

Více

VZOROVÝ TEST ANGLICKÝ JAZYK ú roveň A1 (Cizí jazyk 5. roč ňí k, Dalš í čizí jazyk 9. roč ňí k)

VZOROVÝ TEST ANGLICKÝ JAZYK ú roveň A1 (Cizí jazyk 5. roč ňí k, Dalš í čizí jazyk 9. roč ňí k) VZOROVÝ TEST ANGLICKÝ JAZYK ú roveň A1 (Cizí jazyk 5. roč ňí k, Dalš í čizí jazyk 9. roč ňí k) Společná část základní úroveň; poslech s porozuměním úloha 1 V prvním oddílu poslechové části testu žáci uslyší

Více

30.8.2010. 2. Minulý čas pravidelných sloves tvoříme přidáním koncovky ed k významovému slovesu. Minulý čas prostý má stejný tvar ve všech osobách:

30.8.2010. 2. Minulý čas pravidelných sloves tvoříme přidáním koncovky ed k významovému slovesu. Minulý čas prostý má stejný tvar ve všech osobách: 1 MINULÝ ČAS PROSTÝ PAST SIMPLE 1. Minulý čas slovesa to be se tvoří nepravidelně. 1. I was I was in Prague last month. Minulý měsíc jsem byl v Praze. 2. you were You were late. Opozdil jsi se. 3. he,

Více

VY_22_INOVACE_ANJ7_01-36 ZÁZNAMOVÝ ARCH ověření nově vytvořených/inovovaných materiálů MZ 5 / VY_22_ANJ7_01-36

VY_22_INOVACE_ANJ7_01-36 ZÁZNAMOVÝ ARCH ověření nově vytvořených/inovovaných materiálů MZ 5 / VY_22_ANJ7_01-36 VY_22_INOVACE_ANJ7_01-36 ZÁZNAMOVÝ ARCH ověření nově vytvořených/inovovaných materiálů Název školy Základní škola Benešov, Jiráskova 888 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1278 Název projektu Pojďte s námi

Více

PŘEDPŘÍTOMNÝ ČAS PROSTÝ (Present Perfect Simple)

PŘEDPŘÍTOMNÝ ČAS PROSTÝ (Present Perfect Simple) PŘEDPŘÍTOMNÝ ČAS PROSTÝ (Present Perfect Simple) TVAR: Oznamovací věty: I+ HAVE/HAS + MINULÝ TVAR SLOVESA I have been to Prague. She has written a letter. Byl jsem v Praze. Napsala dopis. Otázka: HAVE/HAS

Více

se díváme, co čteme, co říkáme, jak myslíme a co děláme V tomto

se díváme, co čteme, co říkáme, jak myslíme a co děláme V tomto V Open Gate se chceme zaměřovat na komplexní rozvoj osobnosti dítěte tedy na rozvoj zdravé osobnosti člověka. K tomu patří pochopitelně akademické vzdělání, výchova v oblasti společenské zodpovědnosti,

Více

ANGLICKÝ JAZYK základní úroveň obtížnosti

ANGLICKÝ JAZYK základní úroveň obtížnosti ANGLICKÝ JAZYK základní úroveň obtížnosti DIDAKTICKÝ TEST POSLECH, ČTENÍ A JAZYKOVÁ KOMPETENCE AJMZD12C0T01 Maximální bodové hodnocení: 93 bodů Hranice úspěšnosti: 44 % 1 Základní informace k zadání zkoušky

Více

5 YEARS WITH ENGLISH 5 LET S ANGLIČTINOU

5 YEARS WITH ENGLISH 5 LET S ANGLIČTINOU 5 YEARS WITH ENGLISH 5 LET S ANGLIČTINOU My journey began when I was like 16 years old. There was this trip to the UK arranged by our school. At the time I wasn t thinking about how I am going to communicate

Více

Velikonoční období. V druhé polovině dubna čeká rodiče, ţáky a učitele společné setkání

Velikonoční období. V druhé polovině dubna čeká rodiče, ţáky a učitele společné setkání Velikonoční období Velikonoční období trvá dle tradice 50 dní - letos tedy do 19. května. A to jiţ pojedeme další den na školu v přírodě, po jejím návratu se bude blíţit závěr měsíce a červen jiţ hlásí

Více

face2face Studijní příručka Pre-intermediate Studijní příručka Pre-intermediate by J.Čadová -Cambridge University Press 2009 PHOTOCOPIABLE

face2face Studijní příručka Pre-intermediate Studijní příručka Pre-intermediate by J.Čadová -Cambridge University Press 2009 PHOTOCOPIABLE face2face Studijní příručka Pre-intermediate Pro české vydání zpracováno podle anglického originálu face2face Pre-intermediate a s laskavým svolením nakladatelství Cambridge University Press doplněno.

Více

Unit 2. Unit 3. Známe se? (Setkali jsme se už někdy?)

Unit 2. Unit 3. Známe se? (Setkali jsme se už někdy?) English 2 Vážení studenti! Prosím netrapte se biflováním níže uvedených textů. Tyto budou v plném rozsahu zpracovány, vysvětleny a aktivně procvičovány v rámci vašeho kurzu. Pokud najdete chuť a čas, uvařte

Více

Week 1 Revision. Put the noun in the plural. 1. a secretary 2. a bus

Week 1 Revision. Put the noun in the plural. 1. a secretary 2. a bus Week 1 Revision Fill in the article A/AN/THE. if necessary. 1. How are.children? 2. I live in.. small house in country. 3. front door of our house is small. 4. girl with.. blue eyes is my sister? 5. Can

Více

Vážení čtenáři naší klíčenky, milí příznivci Základní školy Open Gate,

Vážení čtenáři naší klíčenky, milí příznivci Základní školy Open Gate, Vážení čtenáři naší klíčenky, milí příznivci Základní školy Open Gate, držíte v rukou (a nebo si je možná čtete v elektronické podobě) další číslo zpravodaje naší vaší základní školy. Od vydání minulého

Více

michael's story / 1 / meeting lisa

michael's story / 1 / meeting lisa michael's story / 1 / meeting lisa hello. my name is michael and I would like to tell you about a girl I know. she lives in california now but we used to spend a lot of time together when she was a teacher

Více

ANGLIČTINA pro kombinované studium

ANGLIČTINA pro kombinované studium Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava ANGLIČTINA pro kombinované studium cvičení pro 3. semestr Miroslava Weberová a kol. Ostrava 2011 Recenze: Mgr. Radka Juříčková Název: Angličtina pro kombinované

Více

BUSINESS CONFERENCE TIGHT-BUDGET CONFERENCE MATERIÁLY PRO UČITELE

BUSINESS CONFERENCE TIGHT-BUDGET CONFERENCE MATERIÁLY PRO UČITELE BUSINESS CONFERENCE TIGHT-BUDGET CONFERENCE MATERIÁLY PRO UČITELE L: Hello, boss! B: Hello Larry! Any news on the conference centre front? L: I ve been I ve sent you a couple of e-mails about it. Did you

Více

Kam na jídlo? E knihovna. Rozhovor s profesorem Červinkou. And much more...

Kam na jídlo? E knihovna. Rozhovor s profesorem Červinkou. And much more... Kam na jídlo? E knihovna Rozhovor s profesorem Červinkou And much more... TABLE OF CONTENTS 2 Words from the editorial board...2 Interview of the Dean...3 Welcome to first year...6 New campus information...10

Více

Studentka z Japonska Student from Japan

Studentka z Japonska Student from Japan Leden/January 2014 Uvnitř tohoto vydání: EDUCAnet České Budějovice Školní noviny School Newspaper Studentka z Japonska Student from Japan Rozhovor s Natsumi 2 Interview with Natsumi (Ne)obyčejný román:

Více

DIDAKTICKÝ TEST POSLECH, TENÍ A JAZYKOVÁ KOMPETENCE. 2.1 Pokyny k uzav eným úlohám. 2.2 Pokyny k otev eným úlohám

DIDAKTICKÝ TEST POSLECH, TENÍ A JAZYKOVÁ KOMPETENCE. 2.1 Pokyny k uzav eným úlohám. 2.2 Pokyny k otev eným úlohám ANGLICKÝJAZYK DIDAKTICKÝTEST POSLECH,TENÍAJAZYKOVÁKOMPETENCE Maximálníbodovéhodnocení:63bodů Hraniceúspěšnosti:44% 1Základníinformacekzadánízkoušky Didaktickýtestobsahuje63úloh. asovýlimitprořešenídidaktickéhotestu

Více

Chceme-li si světlo uchovat,

Chceme-li si světlo uchovat, Delší dobu jsem nemohl přijít na nápad na úvodník do vánoční klíčenky, dlouho mě nenapadala ústřední myšlenka naší celoškolní vánoční revue. Až při oáze ve čtvrté třídě při rozsvěcení adventní svíčky přišla

Více

Festival profesionálních loutkových divadel s inscenacemi pro děti předškolního věku Liberec 14. 18. června 2011

Festival profesionálních loutkových divadel s inscenacemi pro děti předškolního věku Liberec 14. 18. června 2011 Festival profesionálních loutkových divadel s inscenacemi pro děti předškolního věku Liberec 14. 18. června 2011 Festival of Professional Puppet Theatres Performances for Pre-School Children The City of

Více

čané musí dojíždět do Říčan, sousedních vsí nebo dokonce Prahy.

čané musí dojíždět do Říčan, sousedních vsí nebo dokonce Prahy. K setkání s Babickým drakem došlo při jedné z aktivit tohoto občanského sdružení v naší tělocvičně OG v odpoledních hodinách. Už delší dobu jsem si říkal, že bych ony příjemné maminky, které pro své děti

Více

annual report 2011 výroční zpráva

annual report 2011 výroční zpráva annual report 2011 výroční zpráva Obsah Contents Kapitola I Slovo patronky 6 Struktura Nadace Terezy Maxové dětem 7 Statut Nadace Terezy Maxové dětem 8 Grantová pravidla Nadace Terezy Maxové dětem 8 Kalendář

Více

ANGLICKÁ GRAMATIKA PRO STUDENTY OBORU Ruština se zaměřením na hospodářsko-právní a turistickou oblast OLOMOUC 2013 UNIT 3 ZÁJMENA PRONOUNS

ANGLICKÁ GRAMATIKA PRO STUDENTY OBORU Ruština se zaměřením na hospodářsko-právní a turistickou oblast OLOMOUC 2013 UNIT 3 ZÁJMENA PRONOUNS ANGLICKÁ GRAMATIKA PRO STUDENTY OBORU Ruština se zaměřením na hospodářskoprávní a turistickou oblast OLOMOUC 2013 UNIT 3 ZÁJMENA PRONOUNS OSOBNÍ PERSONAL U osobních zájmen se ve 3. osobě sg. projevuje

Více

STRUČNÝ SOUHRN ANGLICKÉ GRAMATIKY

STRUČNÝ SOUHRN ANGLICKÉ GRAMATIKY STRUČNÝ SOUHRN ANGLICKÉ GRAMATIKY Slovosled v anglické větě: oznam.věta: 1.podmět, 2.přísudek, 3.předmět, 4.příslovečná určení místa, času, způsobu např.: I did the homework easily at home yesterday. otázka:

Více