PS 1 - LEKCE 2. Lekce: 2.1 Předložky - in, at, for. - KNIHOVNA. Cvičení: V parku. Cvičení: V práci. Tom is in the park.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PS 1 - LEKCE 2. Lekce: 2.1 Předložky - in, at, for. www.jazyky-bez-barier.cz - KNIHOVNA. Cvičení: V parku. Cvičení: V práci. Tom is in the park."

Transkript

1 - KNIHOVNA NÁHLED souboru / titulu PS - LEKCE (ps lekce_.jbb) PS - LEKCE Lekce:. Předložky - in, at, for Cvičení: V parku. Tom is in the park. Tom je v parku Adam and Pavel are in the classroom. Adam a Pavel jsou ve třídě. The teacher is in the classroom. Učitel je ve třídě. Mum is in the house. Maminka je v domě. The dog is in the house. Pes je v domě. Honza and Jarka are in the house. Honza a Jarka jsou v domě. London is in Britain. Londýn je v Británii. Paris is in France. Paříž je ve Francii. The cat is in the garden. Kočka je na zahradě. The children are in the garden. Děti jsou na zahradě. Cvičení: V práci. Dad is at work. Tatínek je v práci. Mum is at work. Maminka je v práci. My parents are at work. Moji rodiče jsou v práci. Vojta is at school. Vojta je ve škole. Jitka is at school. Jitka je ve škole. We are at school. My jsme ve škole. I am at home. Já jsem doma. Strana:

2 7 Sabina is at home. Sabina je doma. Cvičení: Pro maminku. This song is for my mum. Tahle písnička je pro moji maminku. This letter is for my friend. Tenhle dopis je pro mého kamaráda. This book is for my parents. Tahle knížka je pro moje rodiče. This bone is for my dog. Tahle kost je pro mého psa. Lekce:. To be - oznamovací věty (plné tvary) Cvičení: Já jsem tady. 7 I am here. Já jsem tady. You are here. Ty jsi tady. He is here. On je tady. She is here. Ona je tady. It is here. Ono je tady. We are here. My jsme tady. You are here. Vy jste tady. They are here. Oni jsou tady. Cvičení: já jsem I am at home. Já jsem doma. I am from Velká Bíteš. Já jsem z Velké Bíteše. I am from the Czech Republic. Já jsem z České republiky. I am twelve. Je mi dvanáct. Strana:

3 I am in the classroom. Já jsem ve třídě. I am a boy. Já jsem kluk. I am a girl. Já jsem děvče. Cvičení: ty jsi You are at home. Ty jsi doma. You are from Velká Bíteš. Ty jsi z Velké Bíteše. You are from the Czech Republic. Ty jsi z České republiky. You are twelve. Je ti dvanáct. You are in the classroom. Ty jsi ve třídě. You are a boy. Ty jsi kluk. You are a girl. Ty jsi děvče. Cvičení: on je He is at home. On je doma. He is from Velká Bíteš. On je z Velké Bíteše. He is from the Czech Republic. On je z České republiky. He is twelve. Je mu dvanáct. He is in the classroom. On je ve třídě. He is a boy. On je kluk. Cvičení: ona je She is at home. Ona je doma. She is from Velká Bíteš. Ona je z Velké Bíteše. She is from the Czech Republic. Ona je z České republiky. Strana:

4 She is twelve. Je jí dvanáct. She is in the classroom. Ona je ve třídě. She is a girl. Ona je děvče. Cvičení: my jsme We are at home. My jsme doma. We are from Velká Bíteš. My jsme z Velké Bíteše. We are from the Czech Republic. My jsme z České republiky. We are twelve. Je nám dvanáct. We are in the classroom. My jsme ve třídě. We are boys. My jsme kluci. Cvičení: vy jste You are at home. Vy jste doma. You are from Velká Bíteš. Vy jste z Velké Bíteše. You are from the Czech Republic. Vy jste z České republiky. You are twelve. Je vám dvanáct. You are in the classroom. Vy jste ve třídě. You are girls. Vy jste děvčata. Cvičení: oni jsou They are at home. Oni jsou doma. They are from Velká Bíteš. Oni jsou z Velké Bíteše. They are from the Czech Republic. Oni jsou z České republiky. They are twelve. Je jim dvanáct. Strana:

5 They are in the classroom. Oni jsou ve třídě. They are boys. Oni jsou kluci. Lekce:. To be - oznamovací věty (stažené tvary) Cvičení: Já jsem tady. 7 I'm here. Já jsem tady. You're here. Ty jsi tady. He's here. On je tady. She's here. Ona je tady. It's here. Ono je tady. We're here. My jsme tady. You're here. Vy jste tady. They're here. Oni jsou tady. Cvičení: já jsem I'm at home. Já jsem doma. I'm from Velká Bíteš. Já jsem z Velké Bíteše. I'm from the Czech Republic. Já jsem z České republiky. I'm twelve. Je mi dvanáct. I'm in the classroom. Já jsem ve třídě. I'm a boy. Já jsem kluk. I'm a girl. Já jsem děvče. Cvičení: ty jsi Strana:

6 You're at home. Ty jsi doma. You're from Velká Bíteš. Ty jsi z Velké Bíteše. You're from the Czech Republic. Ty jsi z České republiky You're twelve. Je ti dvanáct. You're in the classroom. Ty jsi ve třídě. You're a boy. Ty jsi kluk. You're a girl. Ty jsi děvče. Cvičení: on je He's at home. On je doma. He's from Velká Bíteš. On je z Velké Bíteše. He's from the Czech Republic. On je z České republiky. He's twelve. Je mu dvanáct. He's in the classroom. On je ve třídě. He's a boy. On je kluk. Cvičení: ona je She's at home. Ona je doma. She's from Velká Bíteš. Ona je z Velké Bíteše. She's from the Czech Republic. Ona je z České republiky. She's twelve. Je jí dvanáct. She's in the classroom. Ona je ve třídě. She's a girl. Ona je děvče. Cvičení: my jsme Strana:

7 We're at home. My jsme doma. We're from Velká Bíteš. My jsme z Velké Bíteše. We're from the Czech Republic. My jsme z České republiky. We're twelve. Je nám dvanáct. We're in the classroom. My jsme ve třídě. We're girls. My jsme děvčata. Cvičení: vy jste You're at home. Vy jste doma. You're from Velká Bíteš. Vy jste z Velké Bíteše. You're from the Czech Republic. Vy jste z České republiky. You're twelve. Je vám dvanáct. You're in the classroom. Vy jste ve třídě. You're boys. Vy jste kluci. Cvičení: oni jsou They're at home. Oni jsou doma. They're from Velká Bíteš. Oni jsou z Velké Bíteše. They're from the Czech Republic. Oni jsou z České republiky. They're twelve. Je jim dvanáct. They're in the classroom. Oni jsou ve třídě. They're boys. Oni jsou kluci. Lekce:. a To be - zápor (plné tvary) Strana: 7

8 Cvičení: Já nejsem z Londýna. I am not from London. Já nejsem z Londýna. 7 You are not from London. Ty nejsi z Londýna. He is not from London. On není z Londýna. She is not from London. Ona není z Londýna. It is not from London. To není z Londýna. We are not from London. My nejsme z Londýna. You are not from London. Vy nejste z Londýna. They are not from London. Oni nejsou z Londýna. Cvičení: já nejsem I am not at home. Já nejsem doma. I am not from Velká Bíteš. Já nejsem z Velké Bíteše. I am not from the Czech Republic. Já nejsem z České republiky. I am not twelve. Není mi dvanáct. I am not in the classroom. Já nejsem ve třídě. I am not a boy. Já nejsem kluk. Cvičení: ty nejsi You are not at home. Ty nejsi doma. You are not from Velká Bíteš. Ty nejsi z Velké Bíteše. You are not from the Czech Republic. Ty nejsi z České republiky. You are not twelve. Není ti dvanáct. You are not in the classroom. Ty nejsi ve třídě. Strana: 8

9 You are not a girl. Ty nejsi děvče. Cvičení: on není He is not at home. On není doma. He is not from Velká Bíteš. On není z Velké Bíteše. He is not from the Czech Republic. On není z České republiky. He is not twelve. Není mu dvanáct. He is not in the classroom. On není ve třídě. He is not a girl. On není děvče. Cvičení: ona není She is not at home. Ona není doma. She is not from Velká Bíteš. Ona není z Velké Bíteše. She is not from the Czech Republic. Ona není z České republiky. She is not twelve. Není jí dvanáct. She is not in the classroom. Ona není ve třídě. She is not a boy. Ona není kluk. Cvičení: my nejsme We are not at home. My nejsme doma. We are not from Velká Bíteš. My nejsme z Velké Bíteše. We are not from the Czech Republic. My nejsme z České republiky. We are not twelve. Není nám dvanáct. We are not in the classroom. My nejsme ve třídě. We are not girls. My nejsme děvčata. Strana: 9

10 Cvičení: vy nejste You are not at home. Vy nejste doma. You are not from Velká Bíteš. Vy nejste z Velké Bíteše. You are not from the Czech Republic. Vy nejste z České republiky. You are not twelve. Není vám dvanáct. You are not in the classroom. Vy nejste ve třídě. You are not girls. Vy nejste děvčata. Cvičení: oni nejsou They are not at home. Oni nejsou doma. They are not from Velká Bíteš. Oni nejsou z Velké Bíteše. They are not from the Czech Republic. Oni nejsou z České republiky. They are not twelve. Není jim dvanáct. They are not in the classroom. Oni nejsou ve třídě. They are not boys. Oni nejsou kluci. Lekce:. b To be - zápor (stažené tvary) Cvičení: Já nejsem z Londýna. I'm not from London. Já nejsem z Londýna. You aren't from London. Ty nejsi z Londýna. He isn't from London. On není z Londýna. She isn't from London. Ona není z Londýna. It isn't from London. To není z Londýna. Strana:

11 7 We aren't from London. My nejsme z Londýna. You aren't from London. Vy nejste z Londýna. They aren't from London. Oni nejsou z Londýna. Cvičení: já nejsem I'm not at home. Já nejsem doma. I'm not from Velká Bíteš. Já nejsem z Velké Bíteše. I'm not from the Czech Republic. Já nejsem z České republiky. I'm not twelve. Není mi dvanáct. I'm not in the classroom. Já nejsem ve třídě. I'm not a boy. Já nejsem kluk. Cvičení: ty nejsi You aren't at home. Ty nejsi doma. You aren't from Velká Bíteš. Ty nejsi z Velké Bíteše. You aren't from the Czech Republic. Ty nejsi z České republiky. You aren't twelve. Není ti dvanáct. You aren't in the classroom. Ty nejsi ve třídě. You aren't a girl. Ty nejsi děvče. Cvičení: on není He isn't at home. On není doma. He isn't from Velká Bíteš. On není z Velké Bíteše. He isn't from the Czech Republic. On není z České republiky. He isn't twelve. Není mu dvanáct. Strana:

12 He isn't in the classroom. On není ve třídě. He isn't a girl. On není děvče. Cvičení: ona není She isn't at home. Ona není doma. She isn't from Velká Bíteš. Ona není z Velké Bíteše. She isn't from the Czech Republic. Ona není z České republiky. She isn't twelve. Není jí dvanáct. She isn't in the classroom. Ona není ve třídě. She isn't a boy. Ona není kluk. Cvičení: my nejsme We aren't at home. My nejsme doma. We aren't from Velká Bíteš. My nejsme z Velké Bíteše. We aren't from the Czech Republic. My nejsme z České republiky. We aren't twelve. Není nám dvanáct. We aren't in the classroom. My nejsme ve třídě. We aren't boys. My nejsme kluci. Cvičení: vy nejste You aren't at home. Vy nejste doma. You aren't from Velká Bíteš. Vy nejste z Velké Bíteše. You aren't from the Czech Republic. Vy nejste z České republiky. You aren't twelve. Není vám dvanáct. You aren't in the classroom. Vy nejste ve třídě. Strana:

13 You aren't girls. Vy nejste děvčata. Cvičení: oni nejsou They aren't at home. Oni nejsou doma. They aren't from Velká Bíteš. Oni nejsou z Velké Bíteše. They aren't from the Czech Republic. Oni nejsou z České republiky. They aren't twelve. Není jim dvanáct. They aren't in the classroom. Oni nejsou ve třídě. They aren't boys. Oni nejsou kluci. Lekce:. Přivlastňovací zájmena Cvičení: Můj pes, tvůj pes. 7 my dog můj pes your dog tvůj pes his dog jeho pes her dog její pes its přivlastňujeme věcem a zvířatům our dog náš pes your dog váš pes their dog jejich pes Cvičení: Jeho bratr. his brother jeho bratr his sister jeho sestra his mum jeho maminka Strana:

14 his dad jeho tatínek Cvičení: Její bratr. her brother její bratr her sister její sestra her mum její maminka her dad její tatínek Cvičení: Náš bratr. our brother náš bratr our sister naše sestra our mum naše maminka Cvičení: můj my book moje knížka my dog můj pes my bag moje taška my parents moji rodiče my friends moji kamarádi Cvičení: tvůj your book tvoje knížka your dog tvůj pes your bag tvoje taška your parents tvoji rodiče Strana:

15 your friends tvoji kamarádi Cvičení: jeho his book jeho knížka his dog jeho pes his bag jeho taška his parents jeho rodiče his friends jeho kamarádi Cvičení: její her book její knížka her dog její pes her bag její taška her parents její rodiče her friends její kamarádi Cvičení: náš our book naše knížka our dog náš pes our bag naše taška our parents naši rodiče our friends naši kamarádi Cvičení: váš your book vaše knížka Strana:

16 your dog váš pes your bag vaše taška your parents vaši rodiče your friends vaši kamarádi Cvičení: jejich their book jejich knížka their dog jejich pes their bag jejich taška their parents jejich rodiče their friends jejich kamarádi Lekce:. a Tázací výraz - whose...? Cvičení: Čí je to taška? Whose bag is this? Čí je to taška? It is his bag. To je jeho taška. Whose pencil is this? Čí je to tužka? It is my pencil. To je moje tužka. Whose book is this? Čí je to knížka? It is her book. To je její knížka. Whose computer is this? Čí je to počítač? It's our computer. To je náš počítač. Whose dog is this? Čí je to pes? It's their dog. To je jejich pes. Strana:

17 Lekce:. b Přivlastňovací 's Cvičení: Tondova taška. Whose bag is this? Čí je to taška? It is Tonda's bag. To je Tondova taška brother's pencil bratrova tužka sister's apple sestřino jablko mum's book maminčina knížka father's computer otcův počítač grandma's dog babiččin pes grandfather's glasses dědečkovy brýle pirate's hat pirátův klobouk Tom's brother Tomův bratr Lekce:.7 To be - otázky Cvičení: Jste z Afriky? Are you from Africa? Jsi z Afriky? Is he from Africa? Je on z Afriky? Is she from Africa? Je ona z Afriky? Is it from Africa? Je to z Afriky? Are you from Africa? Jste z Afriky? Are they from Africa? Jsou z Afriky? Strana: 7

18 Cvičení: Odkud jsi? Where are you from? Odkud jsi? Where is he from? Odkud je? (on) Where is she from? Odkud je? (ona) Where are they from? Odkud jsou? Cvičení: Jsi? Are you from Velká Bíteš? Jsi z Velké Bíteše? Are you from the Czech Republic? Jsi z České republiky? Are you twelve? Je ti dvanáct? Are you in the classroom? Jsi ve třídě? Cvičení: Je? (on) Is he from Velká Bíteš? Je z Velké Bíteše? Is he from the Czech Republic? Je z České republiky? Is he twelve? Je mu dvanáct? Is he in the classroom? Je ve třídě? Cvičení: Je? (ona) Is she from Jesenice? Je z Jesenice? Is she from Velká Bíteš? Je z Velké Bíteše? Is she from the Czech Republic? Je z České republiky? Is she twelve? Je jí dvanáct? Is she in the classroom? Je ve třídě? Strana: 8

19 Cvičení: Je? (ono) Is it from Velká Bíteš? Je to z Velké Bíteše? Is it from the Czech Republic? Je to z České republiky? Is it in the classroom? Je to ve třídě? Cvičení: Jste? Are you from Velká Bíteš? Jste z Velké Bíteše? Are you from the Czech Republic? Jste z České republiky? Are you twelve? Je vám dvanáct? Are you in the classroom? Jste ve třídě? Cvičení: Jsou? Are they from Velká Bíteš? Jsou z Velké Bíteše? Are they from the Czech Republic? Jsou z České republiky? Are they twelve? Je jim dvanáct? Are they in the classroom? Jsou ve třídě? Lekce:.8a To be - krátké odpovědi (kladné) Cvičení: Jsi z Afriky? Ano, já jsem. Are you from Africa? Yes, I am. Jsi z Afriky? Ano, já jsem. Is he from Africa? Yes, he is. Je on z Afriky? Ano, on je. Is she from Africa? Yes, she is. Je ona z Afriky? Ano, ona je. Are you from Africa? Yes, we are. Jste vy z Afriky? Ano, my jsme. Are they from Africa. Yes, they are. Jsou oni z Afriky? Ano, oni jsou. Strana: 9

20 Cvičení: Jsi? Are you from Velká Bíteš? Yes, I am. Jsi z Velké Bíteše? Ano, já jsem. Are you from the Czech Republic? Yes, I am. Jsi z České republiky? Ano, já jsem. Are you twelve? Yes, I am. Je ti dvanáct? Ano, je. Are you in the classroom? Yes, I am. Jsi ve třídě? Ano, já jsem. Cvičení: Je? (on) Is he from Velká Bíteš? Yes, he is. Je z Velké Bíteše? Ano, on je. Is he from the Czech Republic? Yes, he is. Je z České republiky? Ano, on je. Is he twelve? Yes, he is. Je mu dvanáct? Ano, je. Is he in the classroom? Yes, he is. Je ve třídě? Ano, on je. Cvičení: Je? (ona) Is she from Velká Bíteš? Yes, she is. Je z Velké Bíteše? Ano, ona je. Is she from the Czech Republic? Yes, she is. Je z České republiky? Ano, ona je. Is she twelve? Yes, she is. Je jí dvanáct? Ano, je. Is she in the classroom? Yes, she is. Je ve třídě? Ano, ona je. Cvičení: Je? (to) Is it from Velká Bíteš? Yes, it is. Je to z Velké Bíteše? Ano, je. Is it from the Czech Republic? Yes, it is. Je to z České republiky? Ano, je. Is it in the classroom? Yes, it is. Je to ve třídě? Ano, je. Cvičení: Jste? Strana:

21 Are you from Velká Bíteš? yes, we are. Jste z Velké Bíteše? Ano, my jsme. Are you from the Czech Republic? Yes, we are. Jste z České republiky? Ano, my jsme. Are you twelve? Yes, we are. Je vám dvanáct? Ano, je. Are you in the classroom? Yes, we are. Jste ve třídě? Ano, my jsme. Cvičení: Jsou? Are they from Velká Bíteš? Yes, they are. Jsou z Velké Bíteše? Ano,oni jsou. Are they from the Czech Republic? Yes, they are. Jsou z České republiky? Ano,oni jsou. Are they twelve? Yes, they are. Je jim dvanáct? Ano, je. Are they in the classroom? Yes, they are. Jsou ve třídě? Ano, oni jsou. Lekce:.8b To be - krátké odpovědi (záporné) Cvičení: Jsi z Afriky? Ne, já nejsem. Are you from Africa? No, I'm not. Jsi z Afriky? Ne, já nejsem. Is he from Africa? No, he isn't. Je on z Afriky? Ne, on není. Is she from Africa? No, she isn't. Je ona z Afriky? Ne, ona není. Are you from Africa? No, we aren't. Jste z Afriky? Ne, my nejsme. Are they from Africa? No, they aren't. Jsou oni z Afriky? Ne, oni nejsou. Cvičení: Jsi? Are you from Velká Bíteš. No, I'm not. Jsi z Velké Bíteše? Ne, já nejsem. Are you from the Czech Republic? No, I'm not. Jsi z České republiky? Ne, já nejsem. Are you twelve? No, I'm not. Je ti dvanáct? Ne, není. Are you in the classroom? No, I'm not. Jsi ve třídě? Ne, já nejsem. Strana:

22 Cvičení: Je? (on) Is he from Velká Bíteš? No, he isn't. Je z Velké Bíteše? Ne, on není. Is he from the Czech Republic? No, he isn't. Je z České republiky? Ne, on není. Is he twelve? No, he isn't. Je mu dvanáct? Ne není. Is he in the classroom? No, he isn't. Je ve třídě? Ne, on není. Cvičení: Je? (ona) Is she from Velká Bíteš? No, she isn't. Je z Velké Bíteše? Ne, ona není. Is she from the Czech Republic? No, she isn't. Je z České republiky? Ne, ona není. Is she twelve? No, she isn't. Je jí dvanáct? Ne, není. Is she in the classroom? No, she isn't. Je ve třídě? Ne, ona není. Cvičení: Je? (ono) Is it from Velká Bíteš? No, it isn't. Je to z Velké Bíteše? Ne, není. Is it from the Czech Republic? No, it isn't. Je to z České republiky? Ne, není. Is it in the classroom? No, it isn't. Je to ve třídě? Ne, není. Cvičení: Jste? Are you from Velká Bíteš? No, we aren't. Jste z Velké Bíteše? Ne, my nejsme. Are you from the Czech Republic? No, we aren't. Jste z České republiky? Ne, my nejsme. Are you twelve? No, we aren't. Je vám dvanáct? Ne, není. Are you in the classroom? No, we aren't. Jste ve třídě? Ne, my nejsme. Cvičení: Jsou? Strana:

23 Are they from Velká Bíteš? No, they aren't. Jsou z Velké Bíteše? Ne, oni nejsou. Are they from the Czech Republic? No, they aren't. Jsou z České republiky? Ne, oni nejsou. Are they twelve? No, they aren't. Je jim dvanáct? Ne, není. Are they in the classroom? No, they aren't. Jsou ve třídě? Ne, oni nejsou. Lekce:.9 Tázací výrazy- who...? Cvičení: Kdo je tvoje kamarádka? Who is your friend? Kdo je tvoje kamarádka? Hedvika is my friend. Hedvika je moje kamarádka. Who is this? Kdo je to? This is my teacher. To je můj učitel. Who's your teacher? Kdo je tvůj učitel? My teacher is Mr. Novák. Můj učitel je pan Novák. Who's Alík? Kdo je Alík? Alík is a dog. Alík je pes. Who's your friend? Kdo je tvůj kamarád? Adam is my friend. Adam je můj kamarád. Cvičení: Pro koho? Who is the song for? Pro koho je ta písnička? It is for my sister. Je pro moji sestru. Who's the letter for? Pro koho je ten dopis? It's for my mum. Je pro moji maminku. Who's the present for? Pro koho je ten dárek? Strana:

24 It's for my dad. Je pro mého tatínka. Cvičení: Od koho? Who is the postcard from? Od koho je ten pohled? It's from my friend. Je od mého kamaráda. Who's the book from? Od koho je ta knížka? It's from my parents. Je od mých rodičů. Who's the present from? Od koho je ten dárek? It's from Zuzana. Je od Zuzany. Strana:

UNIT 1 We are in the Czech Republic

UNIT 1 We are in the Czech Republic UNIT 1 We are in the Czech Republic Exercise 1: Doplň správný tvar slovesa TO BE: am is are a)martina.. from the Czech Republic. She. Czech. b) It. good to see you. My name. John. c) I.. from Italy but

Více

Anglický jazyk 1. lekce Jméno. 2. ročník. Správně spoj. Použij k tomu různé pastelky. Dobré odpoledne

Anglický jazyk 1. lekce Jméno. 2. ročník. Správně spoj. Použij k tomu různé pastelky. Dobré odpoledne Anglický jazyk 1. lekce Jméno. 2. ročník Správně spoj. Použij k tomu různé pastelky. Hello Bye Good morning Children Yes No Good afternoon Good night Good evening Dobrý den děti Ahoj Ano Dobrou noc Dobré

Více

Emily A. Grosvenor. Angličtina za 24 dnů Intenzivní kurz pro samouky

Emily A. Grosvenor. Angličtina za 24 dnů Intenzivní kurz pro samouky Emily A. Grosvenor Angličtina za 24 dnů Intenzivní kurz pro samouky Edika Brno 2013 Angličtina za 24 dnů Intenzivní kurz pro samouky Emily A. Grosvenor Překlad: Vilém Jungman Odborná korektura: Christopher

Více

ANGLICKÝ JAZYK 5. TŘÍDA

ANGLICKÝ JAZYK 5. TŘÍDA NEOTVÍREJ ZADÁNÍ, DOKUD NEDOSTANEŠ POKYN ANGLICKÝ JAZYK 5. TŘÍDA jméno: (Napiš své jméno ČITELNĚ TISKACÍM PÍSMEM.) OTÁZKY PŘED TESTEM. Vybranou odpověď dej celou do kroužku. 1. Jak dobře podle tvého názoru

Více

Výukový materiál anglického jazyka pro 2. stupeň ZŠ

Výukový materiál anglického jazyka pro 2. stupeň ZŠ Výukový materiál anglického jazyka pro 2. stupeň ZŠ Zpracováno v rámci projektu Inovace jazykového vzdělávání na ZŠ a MŠ Údolí Desné registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.04/03.0057 Projekt je spolufinancován

Více

PSANÍ. Anglický jazyk 5. třída Hana Stryalová

PSANÍ. Anglický jazyk 5. třída Hana Stryalová PSANÍ Jazyk Úroveň Autor Kód materiálu Anglický jazyk 5. třída Hana Stryalová Aj5-kap-str-psa-06 Z á k l a d o v ý t e x t : Dear Jessica! I am in Spain now. I am here with a Spanish girl. Her name is

Více

STUDIJNÍ OPORA K PŘEDMĚTU CIZÍ JAZYK I. ANGLIČTINA I.-VI.

STUDIJNÍ OPORA K PŘEDMĚTU CIZÍ JAZYK I. ANGLIČTINA I.-VI. STUDIJNÍ OPORA K PŘEDMĚTU CIZÍ JAZYK I. ANGLIČTINA I.-VI. Typ studijního programu: bakalářský Studijní obor: Ekonomika a management Jména autorů Růžena Dvořáčková Jan Skipala OSTRAVA 2014 2 OBSAH strana

Více

Test žáka. Zdroj testu: Celoplošná zkouška 2. Školní rok 2012/2013 ANGLICKÝ JAZYK. Jméno: Třída: Škola: Termín provedení testu:

Test žáka. Zdroj testu: Celoplošná zkouška 2. Školní rok 2012/2013 ANGLICKÝ JAZYK. Jméno: Třída: Škola: Termín provedení testu: Test žáka Zdroj testu: Celoplošná zkouška 2 Školní rok 2012/2013 ANGLICKÝ JAZYK Jméno: Třída: Škola: Termín provedení testu: Datum vytvoření: 14. 10. 2013 Obtížnost 1 Úloha 1 Boy: Can I speak to George?

Více

ANGLIČTINA. Učební texty angličtiny specializované na drážní provoz. Pavel Rakyta

ANGLIČTINA. Učební texty angličtiny specializované na drážní provoz. Pavel Rakyta ANGLIČTINA Učební texty angličtiny specializované na drážní provoz Pavel Rakyta Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Obsah Předmluva... 3

Více

Náhradník Náhradník 5.A

Náhradník Náhradník 5.A 5. (Testovací klíč: GSZUTIZ) Počet správně zodpovězených otázek Počet nesprávně zodpovězených otázek 0 23 Poslech Čtení s porozuměním Slovní zásoba Gramatika Konverzace 04 02 07 08 02 Obecná škola Otázka

Více

ANGLIČTINA pro kombinované studium

ANGLIČTINA pro kombinované studium Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava ANGLIČTINA pro kombinované studium cvičení pro 3. semestr Miroslava Weberová a kol. Ostrava 2011 Recenze: Mgr. Radka Juříčková Název: Angličtina pro kombinované

Více

CHALLENGES 2 Pehled gramatiky v eštin Sekce Grammar Reference, Workbook strany 109-128

CHALLENGES 2 Pehled gramatiky v eštin Sekce Grammar Reference, Workbook strany 109-128 CHALLENGES 2 Pehled gramatiky v eštin Sekce Grammar Reference, Workbook strany 109-128 GRAMMAR REFERENCE WB STRANA 109 (Modul Back to school, strany 3-4) Sloveso have got / has got (mít) když mluvíme o

Více

ANGLIČTINA PRO ŠKOLÁKY

ANGLIČTINA PRO ŠKOLÁKY ANGLIČTINA PRO ŠKOLÁKY Pavlína Račanová MILÉ DĚTI, VÁŽENÍ RODIČE, Učebnice Angličtina pro školáky úzce navazuje na knihu Angličtina pro nejmenší a prostřednictvím jednotlivých okruhů slovní zásoby seznamuje

Více

ANGLICKÝ JAZYK. Třída: III.(4., 5.)

ANGLICKÝ JAZYK. Třída: III.(4., 5.) Výsledky testování třídy Druhá celoplošná generální zkouška ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základní školy Školní rok 2012/2013 ANGLICKÝ JAZYK Třída: III.(4., 5.) Základní škola, Mateřská

Více

Výukový materiál anglického jazyka pro 1. stupeň ZŠ

Výukový materiál anglického jazyka pro 1. stupeň ZŠ Výukový materiál anglického jazyka pro 1. stupeň ZŠ Zpracováno v rámci projektu Inovace jazykového vzdělávání na ZŠ a MŠ Údolí Desné registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.04/03.0057 Projekt je spolufinancován

Více

ANGLICKÁ GRAMATIKA PRO STUDENTY OBORU Ruština se zaměřením na hospodářsko-právní a turistickou oblast OLOMOUC 2013 UNIT 3 ZÁJMENA PRONOUNS

ANGLICKÁ GRAMATIKA PRO STUDENTY OBORU Ruština se zaměřením na hospodářsko-právní a turistickou oblast OLOMOUC 2013 UNIT 3 ZÁJMENA PRONOUNS ANGLICKÁ GRAMATIKA PRO STUDENTY OBORU Ruština se zaměřením na hospodářskoprávní a turistickou oblast OLOMOUC 2013 UNIT 3 ZÁJMENA PRONOUNS OSOBNÍ PERSONAL U osobních zájmen se ve 3. osobě sg. projevuje

Více

Angličtina v kostce pro SŠ Gramatika. Iva Dostálová Angličtina v kostce pro SŠ Gramatika

Angličtina v kostce pro SŠ Gramatika. Iva Dostálová Angličtina v kostce pro SŠ Gramatika Iva Dostálová Angličtina v kostce pro SŠ Gramatika Iva Dostálová Angličtina v kostce pro SŠ Gramatika Text Iva Dostálová Kresby Pavel Kantorek Obálka a grafická úprava Fragment DTP s. r. o., Kamila Flonerová

Více

VY_22_INOVACE_ANJ7_01-36 ZÁZNAMOVÝ ARCH ověření nově vytvořených/inovovaných materiálů MZ 5 / VY_22_ANJ7_01-36

VY_22_INOVACE_ANJ7_01-36 ZÁZNAMOVÝ ARCH ověření nově vytvořených/inovovaných materiálů MZ 5 / VY_22_ANJ7_01-36 VY_22_INOVACE_ANJ7_01-36 ZÁZNAMOVÝ ARCH ověření nově vytvořených/inovovaných materiálů Název školy Základní škola Benešov, Jiráskova 888 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1278 Název projektu Pojďte s námi

Více

Present Simple and Continuous Přítomný čas prostý a průběhový Pracovní list

Present Simple and Continuous Přítomný čas prostý a průběhový Pracovní list VY_32_INOVACE_AJ_131 Present Simple and Continuous Přítomný čas prostý a průběhový Pracovní list PhDr. Zuzana Žantovská Období vytvoření: květen 2013 Ročník: 1. 4. ročník SŠ Tematická oblast: Gramatika

Více

POSLECH. M e t o d i c k é p o z n á m k y k z á k l a d o v é m u t e x t u :

POSLECH. M e t o d i c k é p o z n á m k y k z á k l a d o v é m u t e x t u : POSLECH Jazyk Úroveň Autor Kód materiálu Anglický jazyk 9. třída Mgr. Martin Zicháček aj9-kap-zic-pos-01 Z á k l a d o v ý t e x t : After a Christmas holiday two friends are chatting at a school hall

Více

ANGLIČTINA MĚSÍČNÍ KURZ

ANGLIČTINA MĚSÍČNÍ KURZ ANGLIČTINA MĚSÍČNÍ KURZ UKÁZKA ŠKOLÍCÍCH MATERIÁLŮ Centrum služeb pro podnikání s.r.o. 2014, I. Verze, KL 1 SLOVNÍ ZÁSOBA Obsah 8 RAD, JAK SE UČIT ANGLICKÝ JAZYK... 3 VÝSLOVNOST... 4 PŘEDSTAVUJEME SE...

Více

Slovníček a přehled české mluvnice

Slovníček a přehled české mluvnice English for Life Beginner Czech Companion Slovníček a přehled české mluvnice Gramatika v češtině Nová cvičení Slovníček v češtině MP verze slovníčku Tom Hutchinson Grammar reference Lekce 4 Zkrácené tvary

Více

Dodatek č. 1 ke Školnímu vzdělávacímu programu Tvořivá škola - místo pro radost

Dodatek č. 1 ke Školnímu vzdělávacímu programu Tvořivá škola - místo pro radost Dodatek č. 1 ke Školnímu vzdělávacímu programu Tvořivá škola - místo pro radost I. Tímto dodatkem se v krátkém časovém termínu dává výše zmíněné ŠVP do souladu se zněním RVP platným od 1. 9. 2013, příp.

Více

Questions and Answers

Questions and Answers Základní škola, Šlapanice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace Masarykovo nám. 1594/16, 664 51 Šlapanice www.zsslapanice.cz MODERNÍ A KONKURENCESCHOPNÁ ŠKOLA reg. č.: CZ.1.07/1.4.00/21.2389 Questions

Více

VZOROVÝ TEST ANGLICKÝ JAZYK ú roveň A1 (Cizí jazyk 5. roč ňí k, Dalš í čizí jazyk 9. roč ňí k)

VZOROVÝ TEST ANGLICKÝ JAZYK ú roveň A1 (Cizí jazyk 5. roč ňí k, Dalš í čizí jazyk 9. roč ňí k) VZOROVÝ TEST ANGLICKÝ JAZYK ú roveň A1 (Cizí jazyk 5. roč ňí k, Dalš í čizí jazyk 9. roč ňí k) Společná část základní úroveň; poslech s porozuměním úloha 1 V prvním oddílu poslechové části testu žáci uslyší

Více

ZÁJMENA SOME, ANY, NO SOME Je to neurčité zájmeno, které můžeme použít jako podstatné jméno, přídavné jméno nebo zájmeno. Má stejný tvar pro jednotné i množné číslo. Překládáme ho jako NĚJAKÝ, NĚJACÍ,

Více

přepsat docela unavený včera italský

přepsat docela unavený včera italský Unit 1 1)Opakování mluvnice - present simple, past simple 2) Subject pronouns, object pronouns, possessive adjectives Čas k prostudování učiva: 7 hodin včetně konzultací Čas potřebný k ověřování učiva:

Více

30.8.2010. 2. Minulý čas pravidelných sloves tvoříme přidáním koncovky ed k významovému slovesu. Minulý čas prostý má stejný tvar ve všech osobách:

30.8.2010. 2. Minulý čas pravidelných sloves tvoříme přidáním koncovky ed k významovému slovesu. Minulý čas prostý má stejný tvar ve všech osobách: 1 MINULÝ ČAS PROSTÝ PAST SIMPLE 1. Minulý čas slovesa to be se tvoří nepravidelně. 1. I was I was in Prague last month. Minulý měsíc jsem byl v Praze. 2. you were You were late. Opozdil jsi se. 3. he,

Více

Elementary. Stručný přehled gramatiky pro úroveň A1. Ing. Ivan Hrbek Mgr. Tereza Vogeltanzová. English for work, socializing & travel

Elementary. Stručný přehled gramatiky pro úroveň A1. Ing. Ivan Hrbek Mgr. Tereza Vogeltanzová. English for work, socializing & travel English for work, socializing & travel Elementary Stručný přehled gramatiky pro úroveň A1 Ing. Ivan Hrbek Mgr. Tereza Vogeltanzová Bohemian Ventures výhradní distributor vydavatelství Pearson pro Českou

Více

ALENA KUZMOVÁ Study and Practise učebnice anglické gramatiky pro samouky

ALENA KUZMOVÁ Study and Practise učebnice anglické gramatiky pro samouky ALENA KUZMOVÁ Study and Practise učebnice anglické gramatiky pro samouky Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Copyright: Autor: Alena Kuzmová Vydal: Martin Koláček - E-knihy jedou 2015

Více