Přeložila: IVANA ČEJKOVÁ

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Přeložila: IVANA ČEJKOVÁ"

Transkript

1

2

3 Přeložila: IVANA ČEJKOVÁ C. C. Hunter: Zrozena o půlnoci Vydání první Copyright 2011 by C. C. Hunter This edition published by St. M artin s Press All rights reserved Vydalo nakladatelství Baronet a.s., Květnového vítězství 332/31, Praha 4, v roce 2011 jako svou publikaci Přeloženo z anglického originálu Bom at Midnight vydaného nakladatelstvím St. Martin s Press, New York Český překlad 2011 Ivana Čejková Přebal a vazba 2011 Ricardo a Baronet Ilustrace na přebalu 2011 Baronet a. s. Odpovědný redaktor Jiří Chodil Sazba a grafická úprava Ricardo, Sázavská 19, Praha 2 Tisk a vazba: S!&S FINIDR, s. r. o., Český Těšín Veškerá práva vyhrazena. Tato kniha ani jakákoli její část nesmí být přetiskována, kopírována či jiným způsobem rozšiřována bez výslovného povolení. Název a logo BARONET jsou ochranné známky zapsané Úřadem průmyslového vlastnictví pod čísly zápisu a ISBN BARONET Praha 2011

4 O. O. H u n te r 2 B.0 2 E.JsJA o v & b b t o a první k n ih u z cy k lu ÚT>OLÍ STÍ+ JŮ t l i BARONET

5 Věnováno Lily Dale Makepeaceové. Pohled na tvůj úsměv mi vždy bude připomínat, že kouzla a magie stále existují i v těchto starých dobrých časech.

6 l?oc>ěko ván í Říká se, že dítě musí mít kolem sebe spoustu lidí, aby se naučilo to, co potřebuje vědět pro život. Stejná je i příprava knihy od prvotní myšlenky až k vydání - ta také vyžaduje tým spolupracovníků. Chtěla bych hlavně poděkovat mé redaktorce Rose Hilliardové. Rose, nedovedeš si představit, co pro mě tvá důvěra znamená. Ale k této knize mi dopomohli i další lidé: manžel, jenž mě po celou dobu, kdy jsem ji psala, podporoval. Navždy tě za to budu milovat, lásko! Můj manažer Kim Lionetti, který mi pomohl mé sny převést do reality. A co dál, Kime? Mé díky patří i mým kamarádkám, které mi při psaní pomáhaly svými kritickými názory: Faye Hughesové, Jody Payneové, Suzan Hardenové a Teri Thackstonové. Díky vám za vaši podporu, ale hlavně za vaše přátelství.

7 Kapitola první To není žádná legrace! vykřikl otec. Ne, to tedy není, pomyslela si Kylie a sklonila se do ledničky, aby si našla něco k pití. Ve skutečnosti to bylo tak uhozené, že si přála, aby si mohla zalézt do lednice vedle hořčice a oschlých párků, zabouchnout za sebou dveře a neposlouchat ty rozzlobené hlasy vycházející z obývacího pokoje. Rodiče už zase po sobě štěkali. Jen aby to netrvalo dlouho, pomyslela si, když ji ovanul chlad z lednice. Dneska tedy byl den s velkým D. Kylii se stáhlo hrdlo a začala rychle polykat, aby zastavila slzy, které se jí hrnuly do očí. Nejstrašnější den v mém životě. A že už jsem několik takových pošahaných dnů v poslední době měla. Tak zaprvé: pronásleduje mě nějaký šílenec, zadruhé: Trey mi dal kopačky a zatřetí: rodiče mi oznámili, že se rozvádějí - takže fakt strašný dny. Vůbec se nedivím, že už se mi zase každou noc vracejí ty děsivý sny. Cos to udělala s mýma trenkama! rozlehl se kuchyní otcův hrozivý hlas.

8 Trenkama? Kylie si přitiskla ledovou plechovku sody na čelo. Proč bych ti měla něco dělat s trenkam a? zeptala se matka lhostejným hlasem, jako by se nic nedělo. Jo, tohle je přesně moje máma, pomyslela si Kylie. Lhostejná ke všemu. Chladná ja ko led. Kylie se zadívala z kuchyňského okna na dvorek, kde před chvilkou matku zahlédla, a najednou jí to všechno došlo. Otcovo doutnající spodní prádlo napůl viselo z grilu. No prima. To se matce povedlo! Místo aby mu ho usušila, tak ho hodila na gril. Fuj, už si z tohohle grilu teda nikdy nic nedám. Bojovala se slzami, uložila plechovku zpátky do ledničky a vyrazila ke dveřím. Možná, když si m ě všimnou, přestanou se chovat jako nějací puberťáci a konečně budou normálními rodiči, jako m ají ostatní spolužáci. Rozčílený otec stál uprostřed pokoje a v ruce držel několikerý trenýrky, zatímco matka seděla v křesle a v poklidu upíjela čaj z porcelánového hrnečku. Měla by ses objednat k psychiatrovi," vyštěkl na ni otec. Dva body pro tátu, pomyslela si Kylie. Jasně, máma by fakt potřebovala nějakou pomoc. Tak proč jsem to ale já, kdo musí dvakrát týdně sedět u cvokaře? Copak otec - jak všichni tvrdili, chlápek, kterýho jsem si omotala kolem prstu - chce dneska opravdu odejít a nechat mě tady s matkou samotnou? Je mi jedno, jestli chce matku - tu Ledovou královnu opustit. Ale proč proboha nevezme s sebou i mě? V krku se jí pomalu dělal další chuchvalec a slzy užuž stékaly po tváři.

9 Najednou se otec otočil, zahlédl ji a rychle zmizel v ložnici - asi proto, aby si sbalil těch pár zbývající věcí - tedy kromě spodků, které zrovna vysílaly kouřové signály z grilu na dvorku. Kylie stála ve dveřích a pozorovala matku, jež seděla v křesle a probírala se klidně papíry, tak jako to dělala obvykle. Jako by se vůbec nic nedělo, jako by ji právě neopouštěl manžel. Kylie se zadívala na zarámované fotografie nad pohovkou, na nichž byla ona s otcem, a slzy ji pálily v očích. Byly to snímky z jejich každoročního výletu, který si spolu užívali sami. Bez matky. M ěla bys něco udělat," pronesla Kylie. Udělat co? zeptala se matka bezbarvým hlasem. Měla bys ho přesvědčit, aby neodcházel. Řekni mu, že je ti líto, cos udělala s jeho prádlem." Že tě mrzí, že máš srdce jako kus ledu. Je mi jedno, co uděláš, ale hlavně mu řekni, ať nechodí pryč." Vůbec tomu nerozum íš." A pak se matka, s naprosto prázdným výrazem, vrátila zpátky ke své práci. Otec s kufrem v ruce prošel rychlým krokem obývacím pokojem a vyšel ven z domu. Kylie vyběhla za ním do dusného odpoledního horka, jaké umí být jen v Houstonu. Vezmi mě s sebou," zaškemrala a bylo jí úplně fuk, že jí po tvářích tečou slzy. Možná, že to ho trochu obměkčí. Byly časy, kdy jí slzičky u otce vždy zajistily to, co zrovna chtěla. Nebudu ti dělat žádný problémy, fakt ne," snažila se otce přesvědčit. Zatřásl hlavou a na rozdíl od matky se mu v očích objevily alespoň nějaké emoce. Vůbec tomu nerozumíš." Ne, ty tomu nerozumíš. Proč tohle všichni říkáte pořád dokola? Je mi už šestnáct! Nejsem malá holka.

10 A jestli tomu nerozumím, tak mi to vysvětlete. Řekněte mi to vaše tajemství, proč se pořád hádáte, a třeba to společně vyřešíme." Otec se zadíval na své boty, jako by tam hledal odpověď na její otázky. Povzdechl si a upřel zrak na Kylii. Tvoje m atk a... tě potřebuje." Potřebuje mě? Děláš si srandu? Vždyť mě ani nechce." A ty taky ne. To poznání jí zarazilo dech v plicích. Otec m ě skutečně nechce. Utřela si slzu z tváře a najednou ho zase uviděla. Ne otce, ale toho vojáka", jenž ji stále pronásledoval. Stál na druhé straně ulice, na sobě měl jako obvykle vojenský mundúr. Vypadal, jako by právě vystoupil z jednoho z těch filmů o válce v Zálivu, které tak milovala matka. Ale místo toho, aby střílel po všem, co se hýbalo, jen tiše stál na místě a díval se na Kylii smutnýma, strach vzbuzujícíma očima. Kylie si ho poprvé všimla před pár týdny a uvědomila si, že ji sleduje. Nikdy jí neřekl ani slovo a ona se s ním taky nepokusila ani promluvit. Ale jednoho dne ho chtěla ukázat matce, a když na něj zamířila prstem, máma ho neviděla... To byl den, kdy se Kyliin život změnil. Matka si totiž začala myslet, že Kylie chce jen upoutat její pozornost. Nebo si možná myslela ještě něco mnohem horšího. Jasně, byla přesvědčená, že začínám bláznit, došlo Kylii. Noční děsy, které ji mučily, když byla malé dítě, se zase vrátily a byly ještě horší než tenkrát. M atka tehdy prohlásila, že jí může pomoct jedině psychiatr. Ale jak by jí mohl pomoct, když si Kylie z těch šílených hororových snů nic nepamatovala. Věděla jen, že jsou děsivé. Děsivé natolik, že se budila křikem. Teď chtěla taky zaječet. Zakřičet na otce, aby se otočil a podíval se - aby si ověřil, že si to Kylie s tím šmírákem nevymýšlí. M ožná by pak přesvědčil i mat

11 ku, že chodit ke cvokaři je naprostá hovadina. Tohle od nich nebylo fér. Ale život nikdy není fér, jak jí matka den co den připomínala. Když se Kylie znovu ohlédla, už tam nebyl. Ne ten voják, ale otec. Podívala se na příjezdovou cestu a zahlédla ho, jak si ukládá kufr na zadní sedadlo svého kabrioletu. Matka tohle auto nesnášela, ale otec ho miloval. Kylie se rozeběhla k autu. Přinutím babičku, aby si s matkou promluvila. Ona jí nějak dom luví..." Sotva ta slova vypustila z úst, uvědomila si další děsivý den ve svém životě. Už nemohla zajít za babičkou a požádat ji, aby jí pomohla vyřešit nějaký problém. Protože babička byla mrtvá. Odešla. Představa babičky, jak leží v chladné rakvi, jí zaplnila mysl a hrdlo se jí stáhlo úzkostí. Otec se na ni starostlivě podíval, stejným pohledem, jakým se na ni díval před třemi týdny v psychiatrické poradně. To je dobrý. Jen jsem zapomněla." Ta představa ji bolela. Cítila, jak jí po tváři stéká chladná osamělá slza. Otec došel k ní a objal ji. Držel ji o chvíli déle, než u něj bylo obvyklé, ale stejně ji po chvilce pustil. Jak ho můžu nechat odejít? pomyslela si Kylie. A ja k m ě může takhle opustit? Paže mu klesla podél těla a odtáhl se od ní. Zavolám ti, zlato." Otřela si slzy z tváří a nenáviděla se za svou slabost. Sledovala, jak se otcův kabriolet zmenšuje, až jí zmizel z dohledu úplně. Rozeběhla se, aby se skryla ve svém pokoji. Najednou se vzpomněla a zadívala se na místo přes ulici, jestli jí voják zase zmizí tím svým způsobem.

12 A vůbec ne. Stál tam pořád a tiše ji pozoroval. Děsil ji a zároveň v ní vzbuzoval zlost. Právě kvůli němu ji m atka donutila chodit k té cvokařce. Na druhé straně ulice se objevila paní Bakerová, jejich starší sousedka, a zamířila ke schránce, aby si vybrala poštu. Usmála se na Kylii, ale ani pohledem nezavadila o toho chlápka, který stál přímo na jejím trávníku kousek od ní. Zvláštní, pomyslela si Kylie. Tak zvláštní, až to v ní vyvolalo nepřirozený chlad, který jí probíhal kolem páteře. Stejný chlad, jaký pocítila na babiččině pohřbu... Sakra, o co tady vlastně jde?

13 l<a yixcack bruhd O hodinu později už Kylie scházela ze schodů s batůžkem na zádech a kabelkou přes rameno. S matkou se potkala na chodbě. Jsi v pořádku?" zeptala se matka. Jak bych asi tak mohla být v pořádku? Jo, v pohodě. Přežiju to, odpověděla Kylie. Při těch slovech se jí vybavilo, že tohle o své babičce už říct nemůže. Právě teď jí před očima vyvstala vzpomínka na její rudé rty, které jí namalovali zaměstnanci pohřební služby. Sakra, proč jsi mi tu zatracenou rtěnku nesetřela? Kylie téměř slyšela babiččina slova. Zatřásla hlavou, aby vzpomínku vymazala, a podívala se na matku. Ta se zamyšleně dívala na její batoh a mezi očima se jí objevila starostlivá vráska. Kam jdeš? zeptala se. Říkalas, že můžu jít na noc k Sáře. Nebo si to snad nepamatuješ? Tos byla tak zaujatá tím grilováním tátových trenek?" Matka tuhle její poznámku zcela ignorovala. A co budete dělat?" M ark Jameson pořádá večírek na ukončení školního roku." Tedy ne, že by to Kylie považovala za

14 důvod k oslavě. Kvůli Treyovi, jenž jí dal kopačky, a rodičům, kteří se rozváděli, bude mít stejně celé léto v háji. A když tohle všechno bude pokračovat dál, bude to ještě horší, pomyslela si. Budou tam i jeho rodiče?" vyzvídala matka a významně zvedla jedno obočí. V Kylii se sice pohnulo svědomí, ale navenek nehnula ani brvou. Copak tam někdy nebyli?" Tak fajn, právě matce lhala. Normálně by asi na nějakou party k Marku Jamesonovi vůbec nešla. Ale co, všude jinde jí bude lip než tady. Zaslouží si přece trochu radosti, ne? A kromě toho, máma taky otci lhala, když se jí ptal na ty trenky. A co když budeš mít v noci zase ty svoje děsivé sny?" M atka položila ruku na Kyliino rameno. Byl to naprosto bezděčný dotek, ale to bylo všechno, čeho se v posledních dnech Kylie od matky dočkala. Žádná velká a srdečná objetí, taková, jakých se jí dostávalo od otce. Žádné takové to popovídání mámy s dcerou. Jen naprostý chlad a letmé dotyky. Dokonce, ani když umřela babička, ji matka neobjala. Přitom Kylie po tom tolik toužila. Potřebovala to. Nakonec to byl otec, kdo ji přitiskl na hruď a nechal ji, aby se vyplakala. A nevadilo mu, že mu na saku zanechala ošklivé černé skvrny po řasence. Ale teď je otec taky pryč. Kylie se zhluboka nadechla a pevně chytila kabelku. Varovala jsem Sáru, že ji můžu v noci probudit hrozným řevem. Ale slíbila mi, že si z toho nebude nic dělat, vrazí mi do srdce dřevěný kolík a uloží mě zpátky do postele." Pak bys před ní asi m ěla uklidit všechny dřevěné kolíky, než půjdete spát," pokusila se máma o vtip.

15 Jo, jasně. Jen na krátkou chvíli Kylie zaváhala, jestli má matku skutečně nechat přes noc samotnou, když je otec právě opustil. Ale ne, matka bude určitě v pohodě. Tuhle Ledovou královnu nic nerozhodí. Než vyšla z domu, rychle zalétla pohledem na druhou stranu ulice, jestli tam náhodou zase nezahlédne chlápka ve vojenském mundúru. Když usoudila, že vzduch je čistý, vyběhla ze dveří a zadoufala, že dnešní mejdan jí pomůže zapomenout, jak děsivě si s ní život zahrává. Tady máš. Nemusíš to do sebe nalít, ale podrž mi to. Sára Jettonová strčila Kylii do ruky pivo a odběhla. V obývacím pokoji u Marka Jamesona, kde se večírek konal, bylo namačkáno aspoň třicet lidí a všichni mluvili jeden přes druhého, vykládali si zážitky ze školy a smáli se. Kylie pevně sevřela ledovou sklenici a rozhlížela se kolem sebe. Téměř všechny, kteří tu byli, znala ze školy. U dveří se znovu rozdrnčel zvonek. Zřejmě tu dnes večer chce být naprosto každý, pomyslela si Kylie. Aspoň podle toho, jak je tu nacpáno. Jameson, kluk z vyššího ročníku, jehož rodiče se nikdy nestarali o to, co vlastně dělá, pořádal ty nejdivočejší mejdany ve městě. Uplynulo deset minut a Sára se neobjevila. Z přehrávače se rozduněla hlasitá hudba a všichni okolo se začali pohupovat do rytmu, což se Kylii nelíbilo. M račila se na sklenici piva, kterou stále ještě držela v ruce. Najednou do ní někdo vrazil, pivo vycáklo a pomalu stékalo do výstřihu její bílé halenky. Sakra! No promiň, ozvalo se za ní. Kylie se otočila, zadívala se do Johnových sametově hnědých očí a snažila se usmívat. Být milá na

16 kluka, který se o ni ve škole zajímal, by nebyla taková fuška, nebýt toho, že John je nejlepším kam arádem Treye. Tenhle fakt srážel její nadšení na bod mrazu. To je dobrý, řekla. Přinesu ti jiný. John vystřelil ke stolku, jako by byl v její přítomnosti trochu nervózní. To je dobrý, zavolala na něj ještě Kylie, ale při hlasité hudbě a řevu lidí ji neslyšel. Zvonek u dveří se opět rozdrnčel. Několik lidí okolo ní se v rytmu tance posunulo a umožnilo jí tak výhled na vchodové dveře. Kylie zůstala stát jako opařená a zírala na Treye, který sebevědomě vešel dovnitř. A vedle něj - tedy lip řečeno obmotaná a nalepená okolo něj - vešla chůzí modelky jeho nová přihlouple se usmívající přítelkyně. No prima. Kylie se otočila a přála si, aby se mohla přenést rychlostí blesku třeba až na Tahiti. Nebo radši rovnou domů do svého pokoje, to by bylo nejlepší, pomyslela si. Jen kdyby tam byl i táta. Oknem zahlédla na dvorku Sáru a hned za ní vyrazila. Sára musela zahlédnout hrůzu v Kyliiných očích, protože k ní hned vystartovala. Co se stalo? Je tady Trey s tou svou novou holkou. Sára se zamračila. Jo, tak proto vypadáš tak nažhaveně. Kdyby sis šla trochu zašpásovat s nějakým klukem, Trey se užere závistí. Kylie obrátila oči v sloup. Nezůstanu tady. N e budu se dívat, ja k se m uchluje s tou svojí kočičkou. To už se muchlujou? zeptala se Sára. No, zatím ne. Ale znám Treye... Jak si dá jedno pivo, už přemýšlí jak se dostat holce do kalhotek. Na mě to zkoušel taky.

17 A sakra. Sára ukázala ke stolu na druhé straně místnosti. Gary přinesl zrovna margarity. Dej si jednu a bude ti líp. Kylie se kousla do rtu, aby nevykřikla, že lip už jí nebude nikdy, protože lip už bylo, a že její život je dokonale v troskách. Hej, šťouchla do ní Sára. Obě dvě dobře víme, co bys teď měla udělat. Popadni Treye a vytáhni ho nahoru do ložnice. Pořád po tobě ještě šílí. Dneska, jak skončila škola, se mě na tebe ptal." Vědělas, že tady bude?" Kylie najednou měla pocit, že ji Sára zradila a zamračila se na ni. No, ne úplně jistě. A le... jen takové mrazení." Mrazení? Kylie zírala na svou nejlepší kamarádku a uvědomila si, jak se během posledních šesti měsíců obě změnily. Sára vyhledávala všechny mejdany, flirtovala s každým klukem a o panenství už přišla. Kylie byla v tomhle jiná. Večírky ji nebavily, donedávna ještě chodila s Treyem a žádný jiný kluk ji nepřitahoval. A rozhodně se s ním nevyspala, protože jí připadalo, že na to má ještě dost času. Se Sárou byly sice jako dvě sestry, ale v poslední době si tak trochu přestávaly rozumět. Kylie navíc Sáru podezřívala, že by jí nejradši strčila do postele nějakého kluka, jedno jakého, protože panny považovala za něco méněcenného. Ale co má dělat, když jí sex připadá tak nechutný? No, to není zase tak úplně pravda, pomyslela si. Byla zvědavá, jaké to je vyspat se s klukem. Když se s Treyem muchlovali, lákalo ji zalézt si s ním do postele. Ale pak si vzpomněla, jak Sára popisovala, ja ké to" bylo poprvé a jaké zvláštní pocity to" v ní vyvolávalo, a hned ji to přešlo. Sára jí vysvětlila, proč tenkrát souhlasila, že uspokojí Bradový potřeby". Brad byl prý její největší ži

18 votní láska. Tenkrát. Teď, po dvou týdnech od chvíle, kdy se s ním vyspala a kdy byl její největší láskou až do smrti smrťoucí, ji odhodil jako použitou fusekli. Tedy co je na tomhle ale zvláštního, že jo? Od té doby měla Sára už další čtyři kluky a se dvěma z nich se taky vyspala. Teď už ale taky nemluvila o tom, že by sex byl něco výjimečného. Hele, já vím, že máš strach z rodičů," ozvala se Sára. Ale právě proto se musíš trochu uvolnit a užívat si. Sára si zasunula pramen dlouhých hnědých vlasů za ucho. Přinesu ti margaritu. Uvidíš, že ti bude chutnat." Sára se vydala ke stolku, kde se bavila skupinka teenagerů. Kylie chtěla vyrazit za ní, ale najednou si v davu zase všimla svého vojáka. Vypadal jako vždycky děsivě a tajemně, když ho pozorovala vedle skupinky spolužáků, která popíjela margaritu. Rychle se otočila a chtěla vyběhnout z pokoje, ale vrazila do nějakého kluka. Ze sklenice vy šplouchlo další pivo a steklo jí do výstřihu. Sakra, teď mi prsa smrdí jako sudy v pivovaru," zamumlala si pro sebe. To je ale sen každýho kluka," ozval se hlas před ní. Ale omlouvám se. To jsem nechtěl." Kylie poznala Treyův hlas je ště dřív, než zahlédla jeho širokou hruď a zachytila jeho specifickou kořennou vůni. Teď už se na setkání s ním připravila, takže když zvedla oči, dokázala naprosto neutrálním hlasem říct: To je dobrý. Už mě polil John." Snažila se nedívat se na Treye... jak je sexy, když mu do očí padají světle hnědé vlasy, jak ji jeho zelené oči vábí, aby se k němu naklonila blíž, a jak ji je ho ústa lákají, aby na ně přitiskla své rty. Takže je to pravda," zamračil se Trey. Co má být jako pravda?"

19 Že jste se vy dva s Johnem dali dohromady." Kylie na chvíli uvažovala o tom, že si vymyslí nějakou historku. Představa, že tímhle Treye zraňuje, se jí líbila. A pak si vzpomněla, jaké hloupé hry spolu hrají rodiče. Ne, takhle se ona tedy nikdy chovat nebude. Nikdy se na takovou úroveň nesníží. S nikým jsem se nedala dohromady." Otočila se, aby konečně vyšla z místnosti. Trey ji ale chytil za paži. Jeho dotek, ten pocit horké ruky na jejím lokti způsobil, že ji píchlo u srdce. Teď, když stála tak blízko něj, ji jeho vůně udeřila plnou silou. Panebože, ja k tuhle vůni miluju, zasněně pronesla v duchu. Doslechl jsem se o tvé babičce," řekl. A Sára mi taky říkala, že se vaši rozvádějí. Je mi to fakt líto, Kylie." Hrozilo, že jí slzy zaplaví nejen oči, ale i hrdlo. Užuž se málem rozplakala, zabořila tvář do jeho hrudi a prosila ho, aby ji pevně držel. Nikde jinde neměla větší pocit bezpečí než v jeho náručí. Pak ale zahlédla tu holku, jeho novou hračku, jak se k nim blíží se dvěma sklenicemi piva. Do pěti minut ji Trey odtáhne nahoru do ložnice a bude se snažit strhat z ní všechno prádlo. A to kraťoučké tričko s velkým výstřihem a šortky, které skoro nic nezakrývaly, to mu teda velkou práci nedá. Díky," zamumlala Kylie a konečně vyrazila za Sárou. Naštěstí voják usoudil, že margarita není zrovna jeho nej oblíbenější nápoj, a zmizel. Vezmi si radši tohle." Sára sebrala Kylii sklenici s pivem a nahradila ji margaritou. Orosená sklenice jí připadala nepřirozeně studená. Kylie se naklonila k Sáře a zašeptala: Všimla sis toho podivnýho chlápka, který tu před chvílí stál? M ěl na sobě nějakej vojenskej ohoz."

20 Sára se na ni překvapeně podívala a zamrkala. Kolik jsi těch piv vypila? Její smích ostře prorážel noční vzduch. Kylie sevřela pevně prsty kolem ledové sklenice v obavě, že asi opravdu začíná bláznit. Alkohol, který držela, jí v téhle chvíli nepřipadal jako nejlepší nápad. O hodinu později, když do domu vešli tři policisté a nechali všechny shromáždit u zadního vchodu, držela Kylie stále tu samou netknutou sklenici margarity. Tak jdeme, děcka, řekl jeden z policistů. Čím dřív vás dostaneme na okrsek, tím dřív si vás můžou rodiče vyzvednout." V tu chvíli se Kylii znovu potvrdilo, že se v těchhle dnech celý její život sype jako domeček z karet a stojí za starou bačkoru. Kde je táta? zeptala se Kylie mámy, která právě vešla na policejní služebnu. Volala jsem přece tátovi." Volaný účastník je právě nedostupný... ozývalo se z telefonu, když Kylie navolila jeho číslo. Copak jí táta neřekl, že mu má zavolat kdykolivl Tak proč tu teď není, aby si ji vyzvedl? Matčiny oči se zúžily do tenkých štěrbinek. Volal mně." Chci tátu," trvala na svém Kylie. Ne, potřebuju ho, pomyslela si a zrak se jí zastřel, jak se jí do očí hrnuly slzy. Potřebovala, aby ji někdo objal, potřebovala někoho, kdo by ji chápal. Nemůžeš mít vždycky to, co chceš, zvlášť... Proboha, Kylie, jak jsi tohle mohla udělat?" Kylie si setřela slzy z tváří. Neudělala jsem nic špatného. Copak ti to policajti neříkali? Klidně ti

21 ukážu, jak jdu rovně, dotknu se špičky nosu a dokonce ti odříkám abecedu pozpátku. Fakt jsem nic nepila. Našly se tam nějaké drogy, vyštěkla na ni matka. Já žádný nebrala." Ale víš, děvenko, co tam policajti vůbec nenašli? Nebyli tam žádní rodiče. Lhala jsi m i! Možná, že jsem stejná jako ty, co? odpověděla Kylie, stále ještě překvapená, že pro ni otec nepřijel. Proč jen pro ni nemohl přijet on? Co tím máš na mysli, Kylie? Řekla jsi tátovi, že nevíš, co se stalo s jeho trenkama. Ale přitom jsi mu je sama hodila na rozpálený gril. V matčiných očích se objevil pocit viny. Zatřásla hlavou. Doktorka Dayová má pravdu." Co má moje cvokařka společného s tímhle mejdanem?" zeptala se Kylie. Ne, neříkej mi, žes jí dneska volala. Panebože, mami, jestli se objeví tady, kde jsou všichni moji spolužáci Neboj se, není tady. Ale tohle není jen o tomhle večírku." Matka se zhluboka nadechla. Sama to s tebou nezvládnu." Nezvládneš co?" zeptala se Kylie a kolem žaludku se jí usadil nepříjemný pocit. Přihlásím tě na letní tábor." Jakej letní tábor?" Kylie si přitiskla kabelku na hruď. Ne, do žádnýho tábora nepojedu. Nikam nepojedu." Tady nejde o to, co chceš ty, Kylie." Matka jí naznačila, aby vyšla z místnosti. Jde o to, co je pro tebe dobré. Je to tábor pro problematickou mládež." Problematickou? Děláš si srandu? Já nem ám žádný problémy," trvala na svém Kylie. No, aspoň ne takové, které by mohl napravit nějaký tábor. I kdyby

22 jela na deset táborů, žádný jí nepřivede zpátky otce domů, nezbaví ji toho podivného vojáka a nedonutí Treye, aby ji miloval. Ty nemáš žádné problémy? Tak proč musím jezdit o půlnoci někam na policejní stanici, abych si vyzvedla svoji šestnáctiletou dceru? Ne, hned zítra ráno tě přihlásím na letní tábor. A už o tom nebudeme diskutovat." Nikam nepojedu, říkala si stále dokola Kylie, když vyšly před policejní stanici. Matka si může myslet, co chce, ale otec s tím nebude souhlasit. Nedovolí, aby ji matka poslala na nějaký tábor, kde budou sami delikventi. To by otec nedopustil. Nebo snad ano?

23 Kapitola třetí O tři dny později už stála Kylie s kufrem v ruce na parkovišti, kde bylo připraveno několik autobusů, aby rozvezli mladistvé delikventy" na letní tábory. Kylie se nevěřícně rozhlížela kolem sebe a nemohla uvěřit, že tu doopravdy stojí. Matka to skutečně udělala! A otec se k matce přidal a souhlasil s tím, aby Kylie na tábor odjela. Ona, která nikdy nevypila víc než dva hlty piva, nikdy nevykouřila ani jednu cigaretu, natož aby si dala jediného jointa, se právě teď chystala nastoupit do autobusu a odjet na tábor s problematickými puberťáky. Matka natáhla ruku a dotkla se Kyliina ramene. Myslím, že tě právě volají." Chce se mě snad máma tak rychle zbavit? Kylie se odtáhla, byla tak rozzlobená, tak rozrušená, že nevěděla, co má dělat. Prosila, žadonila, křičela, ale na matku nic neplatilo. M usela na tábor odjet. Nenáviděla tu představu času stráveného uprostřed nějakých puberťáků, ale nemohla proti tomu vůbec nic udělat. Bez jediného slova se otočila, zapřísáhla se,

24 že nebude před ostatními brečet, narovnala se a hrdě zvedla hlavu a zamířila k autobusu, kde žena u dveří držela cedulku s nápisem: KEMP ÚDOLl STÍNŮ Sakra. Do jakého Zapadákova ji posílají? Když Kylie nastoupila do autobusu, sedělo v něm asi osm nebo devět kluků a holek, kteří zvedli hlavu a zvědavě si ji prohlíželi. Pocítila divné napětí v hrudi a kolem páteře zase ten podivný chlad. Za celých svých šestnáct let nikdy neměla tak silnou touhu se otočit a utéct co možná nejdál. Odolala té touze vzít do zaječích a zadívala se do očí těch... ach, panebože, vždyť všichni vypadají j a ko úplní pošuci. Jedna holka měla vlasy obarvené do tří různých odstínů - růžové, limetkově zelené a černé. Druhá zase neměla nic v jiné barvě než černé - černé rty, černé oční stíny, černé kalhoty a černou košili s dlouhými rukávy. Copak ta nána neví, že gotici jsou už úplně outl Kdo jí nakukal, aby se takhle oblékala? Copak nečetla, že teď jsou v módě úplně jiné barvy? A pak tu seděl vpředu jeden kluk, jehož obočí se pyšnilo řadou kovových kroužků. Kylie se naklonila, aby viděla z okna, a přemýšlela, jestli tam ještě zahlédne matku. Kdyby totiž matka viděla, mezi jaké týpky ji poslala, nejspíš by se jí to nelíbilo a tábor by možná ještě zrušila. Posaď se, řekl někdo a stoupl si za ni. Kylie se otočila a prohlížela si řidičku autobusu. Dřív si toho nevšimla, ale teď usoudila, že i ona je tak trochu potrhlá. Možná dokonce více než jenom trochu. Šedivé vlasy měla obarvené napurpurovo a vyčesané do výšky a lakem slepené je měla tak, že se zdálo, jako by na hlavě měla fotbalovou helmu. Byla malá a vypadala jako nějaký skřítek. Kylie se

25 zadívala na její nohy a skoro čekala, že uvidí zelené vysoké boty se zakroucenou špičkou a rolničkou. Ale neměla je. Pak se zadívala na sedadlo řidiče. Jak tahle žena m ůže vůbec řídit autobus? No tak, řekla žena, musím vás dovézt do tábora ještě před obědem, tak si už někam kecni. Protože všichni ostatní už seděli, usoudila Kylie, že ta žena mluví k ní. Postoupila dál do autobusu a měla náhle znovu dojem, že její život už nikdy nebude takový, jaký byl. Můžeš si sednout vedle mě, ozval se kdosi. Kluk vedle ní měl vlnité blonďaté vlasy, dokonce ještě světlejší, než měla Kylie, ale oči, kterýma si ji prohlížel, byly velmi tmavé, skoro až černé. Poklepal rukou na sedadlo vedle sebe. Kylie se snažila, aby na něj tak překvapeně nezírala, ale ta kombinace světlé a černé ji fascinovala a přitahovala. Pak najednou zastříhal obočím, tak divně jim zamával, jako kdyby... jako kdyby to, že si sedne vedle něj, mu dávalo svolení k tomu, aby ji m ohl třeba osahávat. Nebo cokoliv jiného. To je dobrý, Kylie udělala dalších pár kroků uličkou v autobuse a táhla za sebou kufr. Zavazadlo se jí zachytilo ale za sedadlo, kde seděl ten blonďák; otočila se proto, aby ho uvolnila, a když se znovu podívala na toho kluka, zastavil se v ní dech. Jeho oči teď byly jasně zelené. Světle zelené jako jarní tráva. Jak je to možné? pomyslela si. Polkla a zadívala se mu na ruce, jako kdyby si myslela, že za tu krátkou chvilku si stihl vyměnit kontaktní čočky. Ale v rukou nic neměl. Znovu tak podivně zastříhal obočím a Kylie si uvědomila, že na něj stále zírá. Rychle uvolnila kufr a pokračovala dál.

26 Třásla se chladem, úplněji ovládl, a došla k volnému sedadlu, které si sama vybrala. Než se posadila, všimla si dalšího kluka, sedícího úplně vzadu. Seděl sám, měl světle hnědé vlasy, patku hozenou přes čelo, takže mu zakrývala tmavé obočí a zelené oči. Naštěstí normálně zelené oči. Ale v modrém triku si ho musel každý hned všimnout. Kývl na ni. Vypadal docela normálně. Díkybohu, pomyslela si Kylie. Zdálo se, že kromě ní je to jediná normální osoba tady v autobusu. Posadila se a znovu se podívala na blonďatého kluka. Byl otočený dopředu, takže neviděla, jakou barvu mají jeho oči zrovna teď. Ale všimla si, že holka, která měla trojbarevnou hlavu, něco držela v ruce. Kylii se znovu zastavil dech. Ta holka měla v rukou ropuchu. Ne nějakou obyčejnou zelenou žábu ale opravdovou ropuchu. Velkou a odpornou ropuchu! Co to může být za holku, která si takhle obarví vlasy a ještě ke všemu jede na tábor s ropuchou? Bože, třeba je to taková ta ropucha, co vylučuje nějakou drogu, kterou lidi lížou, aby se dostali do rauše, napadlo ji. Slyšela o tom v nějakém stupidním krim i nálním pořadu v televizi, ale byla přesvědčená, že si to vymysleli. Kylie nevěděla, co je horší: jestli lízat ropuchu, nebo si ji s sebou vozit na letní tábor. Položila si kufr na sedadlo vedle sebe, aby si k ní nikdo nemohl přisednout, zhluboka se nadechla a zadívala se ven z okýnka. Autobus se pomalu rozjel a Kylie přemýšlela, jak ta malá žena vůbec může dosáhnout na pedály. Víš, jak nám říkají?" ozval se hlas z místa, kde seděla trojbarevná hlava s ropuchou. Kylie si nemyslela, že by dívka mluvila s ní, ale přesto se otočila jejím směrem. A holka se jí dívala

27 přímo do očí. Musela si m ě asi s někým splést, pomyslela si. Kdo nám jak říká? zeptala se a dávala si pozor, aby její hlas nezněl ani moc přátelsky ani moc kousavě. Poslední věc, po které by toužila, byla klábosit tady s těmi blázny. Děcka, která jedou na ostatní tábory. V okolí městečka Fallen je asi šest jiných kempů. Oběma rukama si odhodila vlasy z čela. Teprve teď si Kylie uvědomila, že někde nechala ropuchu. Nevšimla si, že by s sebou měla nějakou krabici nebo přepravku, kam by ji mohla dát. Skvělý. M ožná jí takhle bláznivá obrovská a hnusná ropucha skočí rovnou do klína. Ne, že by se ropuch bála, nebo že by jí byly odporné. Tedy moc odporné. To ne. Jenom ji nechtěla mít na klíně. Říkají o nás, že jsm e zabedněnci," pokračovala dívka. Proč? Kylie radši zvedla nohy pod sebe, kdyby po podlaze poskakovala ta ropucha. Tomuhle kempu se taky říká Zátoka kostí, odpověděla holka. Protože se tu kdysi dávno našly nějaký dinosauři kosti. Hahaha, ozval se blonďák. Taky nám ale říkají nadrženci." Z ostatních sedadel se ozval smích. Co je na tom k smíchu? zeptala se gotička v černém a její tón hlasu v Kylii vyvolal podivný třes. Ty nevíš, co je to nadrženec? zeptal se blonďák. Když si sedneš vedle mě, ukážu ti to. Otočil se ke Kylii; zadívala se, jaké má oči teď. Svatá matko boží! Teď byly zlaté. M usí nosit kontaktní čočky, usoudila. Jinak to není možné. Musí mít nějaké zvláštní čočky, co mění barvu.

LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1

LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 2 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 3 Melanie Milburneová LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ HARLEQUIN Čas jen pro mě Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm

Více

THE DA MA RON MARK: THE LOVERS

THE DA MA RON MARK: THE LOVERS WIST 2000 LSCS 165 B Damaronové: MILENCI Original title THE DA MA RON MARK: THE LOVERS Loveswept #908 Copyright Fayrene Preston, 1998 Published by arrangement with Bantam Books, a division of Bantam Doubleday

Více

Marilyn Pappano PRVNÍ KAPITOLA

Marilyn Pappano PRVNÍ KAPITOLA VÁNOČNÍ USMÍŘENÍ Marilyn Pappano PRVNÍ KAPITOLA Rebecca Wilsonová stála před vysokým zrcadlem v koupelně a při pohledu na svůj odraz pokrčila nos. Oblečení, které si vybrala, bylo v pořádku - pouzdrové

Více

Jane Porterova VZPOURA PO SICILSKU. & HARLEQUIN v«~-------------- Cas jen pro mé

Jane Porterova VZPOURA PO SICILSKU. & HARLEQUIN v«~-------------- Cas jen pro mé Jane Porterova VZPOURA PO SICILSKU & HARLEQUIN v«~-------------- Cas jen pro mé Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm Sydney Tokio Toronto Varšava Název originálu:

Více

Pravá tvář. Motto: Můžeme si být jisti, že někoho známe, a přitom, Podívej se kolem sebe a ujisti se, komu věříš. Zda si to zaslouží?

Pravá tvář. Motto: Můžeme si být jisti, že někoho známe, a přitom, Podívej se kolem sebe a ujisti se, komu věříš. Zda si to zaslouží? Pravá tvář Info k povídce: Otec dětí, který byl pro ně vzorem spravedlnosti, pravdy a lásky, se mění. Anebo se stává tím, kým doopravdy je? Skrýval svoji pravou podstatu, mnoho let. Nyní je tomu konec

Více

Milenec snů Sherrilyn Kenyon

Milenec snů Sherrilyn Kenyon 1 Ajwy Milenec snů MILENEC SNŮ 1. kniha série 2 Starověká řecká legenda Vládnul nejvyšší bezkonkurenční sílou a odvahou, byl požehnaný bohy, obávaný smrtelníky a byl žádaný všemi ženami, které ho zahlédly.

Více

Laketown. 1. ledna. Lovec vzdechů

Laketown. 1. ledna. Lovec vzdechů 1. ledna Laketown 2003 Městečko Laketown je poklidné místo, kde se krásně žije, kde jsou vždy milí lidé a kde existuje dům, jehož minulost je temnější, než tma v pytli. Skupina teenageřů se musí spojit,

Více

PRVNÍ KAPITOLA Šejku AI Abdare, mohl byste nám prozradit, jestli je tato vaše nenadálá návštěva Texasu obchodní nebo soukromá záležitost?

PRVNÍ KAPITOLA Šejku AI Abdare, mohl byste nám prozradit, jestli je tato vaše nenadálá návštěva Texasu obchodní nebo soukromá záležitost? PRVNÍ KAPITOLA Šejku AI Abdare, mohl byste nám prozradit, jestli je tato vaše nenadálá návštěva Texasu obchodní nebo soukromá záležitost?" Šejk Omar AI Abdar obdařil reportérku, jejíž pronikavý hlas přehlušil

Více

Vyškovský cedník 2014

Vyškovský cedník 2014 Vyškovský cedník 2014 Sborník oceněných prací literární soutěže pro děti a mládež Vyškovska Tři brány komunitní nadace pro vědění, umění a civilizaci Klub přátel KKD Knihovna Karla Dvořáčka 2 Obsah Úvodní

Více

Věnováno Mary Blayneyové, ženě s vlídným a štědrým srdcem

Věnováno Mary Blayneyové, ženě s vlídným a štědrým srdcem 1 Copyright 1998 by Nora Roberts Translation Soňa Tobiášova, 2000 Copyright ALPRESS, s. r. o. Všechna práva vyhrazena. Žádnou část knihy není dovoleno užít nebo jakýmkoliv způsobem reprodukovat bez písemného

Více

Where is the truth? Nevěděla jsem, že to skončí. Nikdo to nevěděl, nikdo nevěděl, že to skončí tak špatně. Anebo to možná nikdo nechtěl vědět?

Where is the truth? Nevěděla jsem, že to skončí. Nikdo to nevěděl, nikdo nevěděl, že to skončí tak špatně. Anebo to možná nikdo nechtěl vědět? Kde je pravda? 1 Where is the truth? Poznámka: Nic není tak jak to vypadá, řídím se pouze jmény postav dle J. K. R. Jinak je to o tom, že zlo není kolem nás, ale v nás. A ten, kdo se tváří jako dobro,

Více

Mají tam koleje, že ano? proletěla mi hlavou mámina slova, když jsem se zastavila před univerzitní budovou Roberta Byrda. Vyběhla jsem nejstrmější a

Mají tam koleje, že ano? proletěla mi hlavou mámina slova, když jsem se zastavila před univerzitní budovou Roberta Byrda. Vyběhla jsem nejstrmější a 1. kapitola Pouze dvě věci mě dokážou vyděsit k smrti. Probudit se uprostřed noci a spatřit ducha s průsvitným obličejem, jak do mě strká, je jednou z nich. Sice se pravděpodobně nic takového nikdy nestane,

Více

Sheri WhiteFeatherová ZKROCENÁ REBELKA ^> HARLEQUIN" Cas jen pro mě

Sheri WhiteFeatherová ZKROCENÁ REBELKA ^> HARLEQUIN Cas jen pro mě Sheri WhiteFeatherová ZKROCENÁ REBELKA ^> HARLEQUIN" Cas jen pro mě Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm Sydney Tokio Toronto Varšava PRVNÍ KAPITOLA Susan Fortuneová

Více

Texty s láskou autorské texty. Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence.

Texty s láskou autorské texty. Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence. Texty s láskou Texty s láskou autorské texty Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence. Redakce: Jan Bušta, Alena Mikulíková Sazba a design: Jan Bušta Korektury: Alena

Více

Janet Chapmanová. Pokušení. Přeložila Jana Rýbová

Janet Chapmanová. Pokušení. Přeložila Jana Rýbová Janet Chapmanová Pokušení Přeložila Jana Rýbová Copyright 2004 by Janet Chapman Translation Jana Rybová, 2009 Cover Franco Accornéro via Agentur Schluck GmbH, 2009 Copyright Levné knihy, a s., 2009 ISBN

Více

Mým přítelkyním, bez nichž bych byla navždy ztracená: Rickey, Lo, Janet, Cathy-Max, Deb, Rebece a Kim Williamonové.

Mým přítelkyním, bez nichž bych byla navždy ztracená: Rickey, Lo, Janet, Cathy-Max, Deb, Rebece a Kim Williamonové. Ajwy Kim Cardasciové, která mi dává svobodu překračovat hranice své představivosti, a Nancy Yostové, která mi pomáhá uchovat si duševní zdraví, když tak činím. Kněžkám svatyně a čtenářkám internetových

Více

Společenská záležitost. Stephanie James

Společenská záležitost. Stephanie James Společenská záležitost Stephanie James Kalinda Bradyová je úspěšnou ředitelkou obchodní společnosti. Bývalý snoubenec, který ji zrádně opustil, nyní hrozí, že její společnost zničí. Zachrání ji záhadný

Více

Zdravotní sestřička Emma Seymourová se ujímá obtížného úkolu - péče o profesora MacDonalda, který dočasně oslepl. Emmě však připadá, že jí pacient

Zdravotní sestřička Emma Seymourová se ujímá obtížného úkolu - péče o profesora MacDonalda, který dočasně oslepl. Emmě však připadá, že jí pacient Zdravotní sestřička Emma Seymourová se ujímá obtížného úkolu - péče o profesora MacDonalda, který dočasně oslepl. Emmě však připadá, že jí pacient vidí do duše víc, než je zdrávo! První kapitola Konečně

Více

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo Příběhy Třetí sféry: Temní mágové Jakub Jiří Rýdlo úvod Toto je teprve moje druhá knížka, tak možná bude obsahovat ještě relativně dost chyb a překlepů. Co je ale hlavní, pokusím se o skutečně kvalitní

Více

nápoje. Dobře, dala si tu kávu. Teď je načase vypadnout. Dokáže dnes z toho pokoje vyjít? Jistě, dokáže. Prostě musí. Sarabess se na sebe zahleděla

nápoje. Dobře, dala si tu kávu. Teď je načase vypadnout. Dokáže dnes z toho pokoje vyjít? Jistě, dokáže. Prostě musí. Sarabess se na sebe zahleděla Věnováno čtyřem vynikajícím moudrým lidem, kvůli kterým je můj každodenní život veselejší a snadnější. Buduje přirozeně jmenovat v abecedním pořadí; takže Audrey a Michaele Bernsteinovi, Martine Friedmane

Více

Lucy Diamond. Kavárna na pláži

Lucy Diamond. Kavárna na pláži Lucy Diamond Kavárna na pláži 2015 Copyright 2011 by Lucy Diamond Translation 2015 by Jana Vlčková Cover design 2015 by DOMINO Veškerá práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí být reprodukována ani

Více

Vycházející hvězda. Cayla Hael. V. Němcová- K.Buchtová

Vycházející hvězda. Cayla Hael. V. Němcová- K.Buchtová Vycházející hvězda Cayla Hael V. Němcová- K.Buchtová 1 2 1. část Začátky 3 1. Nový domov Cayla Zabočte tady, zavelela máma, ukázala doprava a já se unaveně podívala z okna. Taxík míjel hustý les plný starých

Více

HARRY POTTER a kámen mudrců. Albatros Praha

HARRY POTTER a kámen mudrců. Albatros Praha HARRY POTTER a kámen mudrců Albatros Praha Joanne K. Rowlingová ALBATROS PRAHA Přeložil Pavel Medek Text copyright 2001 by J. K. Rowling Cover illustration by Mary GrandPré Cover artwork Warner Bros.

Více

Přeložili: MARTIN KÖNIG A ZDENĚK STRNAD

Přeložili: MARTIN KÖNIG A ZDENĚK STRNAD Přeložili: MARTIN KÖNIG A ZDENĚK STRNAD Lauren Weisberger: Ďábel nosí Pradu Vydání druhé, v Baronetu v této úpravě první Copyright 2003 by Lauren Weisberger All rights reserved Vydalo nakladatelství Baronet

Více

J. D. Robb SMRTÍCÍ PRAVIDLA

J. D. Robb SMRTÍCÍ PRAVIDLA - 1 - J. D. Robb SMRTÍCÍ PRAVIDLA Přeložila Michaela Dorfman - 2 - Copyright 2002 by Nora Roberts Translation Michaela Dorfman, 2007 All rights reserved ISBN 978-80-7249-170-4-3 - Prolog Bylo vražedné

Více

Irena Eliášová LISTOPAD

Irena Eliášová LISTOPAD Irena Eliášová LISTOPAD 1 Irena Eliášová LISTOPAD KHER www.kher.cz ISBN 978-80-87780-03-9 Tato kniha vznikla bez vynaložení jakýchkoliv finančních prostředků. Nakladatelství KHER z celého srdce děkuje

Více

Lynsay SANDS, Náhodná upírka 0

Lynsay SANDS, Náhodná upírka 0 Lynsay SANDS, Náhodná upírka 0 Lynsay SANDS, Náhodná upírka 1 Lynsay SANDS THE ACCIDENTAL VAMPIRE ARGENEAU VII Náhodná upírka Lynsay SANDS, Náhodná upírka 2 1. KAPITOLA Ten pištivý vřískot Elvi probudil.

Více

RICHELLE MEAD ŠACHOVNICE BOHŮ

RICHELLE MEAD ŠACHOVNICE BOHŮ RICHELLE MEAD ŠACHOVNICE BOHŮ 2014 Copyright 2013 by Richelle Mead Translation 2014 by Jan Netolička Cover design 2014 by DOMINO Veškerá práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí být reprodukována

Více

HEATHER GRAHAM NOC, MORĚ A HVĚZDY. Copyright 1983 by Heather E. Graham Translation 1999 by Michael Havlen

HEATHER GRAHAM NOC, MORĚ A HVĚZDY. Copyright 1983 by Heather E. Graham Translation 1999 by Michael Havlen 1 2 3 HEATHER GRAHAM NOC, MORĚ A HVĚZDY 1999 Copyright 1983 by Heather E. Graham Translation 1999 by Michael Havlen Všechna práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí být přenášena nebo reprodukována

Více

Píšu povídky, píšu básně, je mi těžko, je mně krásně. Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti

Píšu povídky, píšu básně, je mi těžko, je mně krásně. Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti Píšu povídky, píšu básně, je mi těžko, je mně krásně Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti 2015 Píšu povídky, píšu básně, je mi těžko, je mně krásně ke 140. výročí postavení uherskohradišťské

Více