PODZIM ZPESTŘÍ NOVÁ 308

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PODZIM ZPESTŘÍ NOVÁ 308"

Transkript

1

2

3 3 EDITORIAL PODZIM ZPESTŘÍ NOVÁ 308 Vážení přátelé a věrní čtenáři Peugeot Bulletinu, doufám, že jste pohodlně usazeni a v dobré náladě. Podzimní večery bývají spíše zadumané, ale právě proto vhodné k četbě kvalitní literatury. Od letního čísla Bulletinu se toho u Peugeotu událo opravdu dost a je proto nejvyšší čas, abychom vás o nejdůležitějších novinkách informovali. Ing. Pavel Havelka Key Account Manager Především má Peugeot Česká republika nového generálního ředitele, pana Nicolase Perrina, jehož vám představujeme hned v úvodu. Přišel k nám ve chvíli, kdy nejen horečně pracujeme na plánech pro rok 2014, ale zároveň byl také u toho, když jsme odborné veřejnosti poprvé předvedli novou generaci modelu Peugeot 308. Tento skvělý vůz samozřejmě dominuje i našemu Bulletinu. Myslím si, že zaslouženě, neboť po všech stránkách učinil velký skok kupředu. Pevně věřím, že budete mít brzy možnost novou 308 sami pořádně vyzkoušet. Máme pro vás připravena testovací auta i atraktivní nabídku, která vychází vstříc potřebám iremních zákazníků. Novináři nový Peugeot 308 zatím hodnotí velmi pozitivně, ale pro nás jsou nejdůležitější vaše první dojmy a názory. Už se na ně těšíme. Jsme rádi, že už teď můžeme považovat rok 2013 za dobrý. Přispěla k tomu rovněž nově navázaná spolupráce s tak renomovanými společnostmi jako je ČD Cargo nebo Cemex. Těmito významnými úspěchy se chceme mírně pochlubit i v Bulletinu. Pomalu vbíháme do pomyslné cílové rovinky letošního roku. Přeji vám výtečný iniš a příjemné čtení o Peugeotech. Ing. Pavel Havelka Key Account Manager PEUGEOT Fleet Bulletin 19 / občasník pro leetové a V.I.P. klienty společnosti PEUGEOT ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. Námět a redakční příprava: Kateřina Malá a Ing. Pavel Havelka Layout a graika: Wizard Systems & Jožo Marinica Firma PEUGEOT ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. je zapsána v obch. rejstříku vedeném MS v Praze, dne , oddíl C,vložka 47847

4 4 AKTUALITY: Planeta Peugeot PEUGEOT ČESKÁ REPUBLIKA MÁ NOVÉHO ŘEDITELE Společnost Peugeot Česká republika má od nového generálního ředitele. Stal se jím čtyřiačtyřicetiletý Nicolas Perrin, který do České republiky přichází z centrály ve Francii, kde měl v rámci oddělení mezinárodního marketingu na starosti management speciálních událostí a sponzoringu (image, autosalony, partnerství, atd.). Na pozici generálního ředitele vystřídal pan Nicolas Perrin Joëla Gorina, který po téměř ročním pobytu v České republice odchází pracovat pro skupinu PSA Peugeot Citroën do Německa. OBCHODNÍ VÝSLEDKY: +9 % PRO PEUGEOT, -9 % pro automobilový Trh Přes přetrvávající klesající tendenci českého automobilového trhu značka Peugeot v ČR posiluje svoji pozici. Zatímco oproti loňskému roku trh o 9 % poklesl, prodeje vozů Peugeot o 9 % narostly. Celkový prodejní výsledek ke konci srpna činil 5920 registrovaných vozů, což představuje 5,19% podíl na trhu a 5. místo v pořadí značek. Díky výhodné akční ceně se jednoznačně nejprodávanějším modelem letošního roku stal Peugeot 308 s 1577 vozy, což představuje 60% nárůst oproti roku Následuje Peugeot 208 s 710 vozy a Peugeot 301 s 620 vozy. Raketový vzestup zažívá také modernizované sportovní kupé Peugeot RCZ. Silnou pozici drží Peugeot v ČR i v oblasti lehkých užitkových vozů. 873 letos prodaných vozů, 12,3% podíl na trhu LCV, 4. místo v pořadí automobilek a 22,8% nárůst oproti roku to jsou výsledky více než uspokojivé. Navíc je v následujících měsících ještě vylepší realizace významné leetové zakázky týkající se modelu Boxer. Pozitivní zprávy přicházejí i z Francie, klíčového trhu pro značku Peugeot. Pokles prodejů je nižší než pokles automobilového trhu a tržní podíl značky mírně roste. Počet objednávek se oproti loňskému roku zvýšil a perspektivy jsou příznivé, zejména díky modelu Peugeot 2008, u něhož již počet objednávek ve Francii překročil kusů.

5 5 AKTUALITY: Planeta Peugeot DVĚSTĚOSMIČKA OPĚT ZÍSKALA FLEETOVÉ ZLATO 3. října 2013 byly na slavnostním galavečeru v Praze vyhlášeny výsledky ankety ALD Automotive Fleet Awards. Tato anketa každoročně oceňuje nejlepší osobnosti, produkty a služby v oblasti pořizování, správy a řízení vozových parků ve firmách. Značka Peugeot si z vyhlašování pravidelně odváží cenné leetové trofeje již po několik let. Ani letošní, v pořadí už šestý ročník nebyl výjimkou. Tentokrát získal ocenění v podobě tradiční sošky Fleetové múzy model Peugeot 208. V kategorii Referentské vozy Standard získal cenu FIREMNÍ AUTO ROKU a obhájil tak loňské prvenství. Stočlennou porotu, která ho zvolila vítězem mezi devíti nominovanými vozy, přesvědčil zejména interiérem a jízdními vlastnostmi. V dalších kategoriích bodoval model Peugeot 508 SW obsazením bronzového stupínku v kategorii Manažerské automobily. 400 ZAKÁZKA ROKU 2013: UžiTkOVých VOZů Vyhlašovatelem bezpochyby nejdůležitějšího letošního výběrového řízení je pro značku Peugeot významná státní společnost zabývající se distribucí pošty v České republice. Náročné požadavky tohoto klíčového zákazníka splnily vozy Peugeot Partner a Peugeot Boxer. Užitkový Partner se podílí na zakázce 120 objednanými vozy, tedy počtem, který převyšuje dosavadní letošní prodeje tohoto vozu; dalších 30 vozů je v osobním provedení Partner Tepee. Největšímu a zároveň nejprodávanějšímu zástupci užitkové řady, modelu Boxer, díky zmiňované zakázce vzroste počet prodaných vozů o 250 ks (240x Boxer Furgon a 10x Boxer Polocombi). Další významnou fleetovou zakázkou jsou lehké užitkové vozy pro ČD Cargo. Značka Peugeot zabodovala ve výběrovém řízení především kombinací vysokých zůstatkových hodnot, nízkých servisních nákladů a atraktivních pořizovacích cen modelů Partner, Expert a Boxer převážně v užitkovém provedení. Obě zmíněné společnosti pořizují vozidla formou operativního leasingu.

6 6 PŘEDSTAVUJEME: Zavolejsikurýra.cz s.r.o. V KURÝRNÍCH SLUŽBÁCH Firma Zavolej si kurýra již ve svém názvu naznačuje, čím se zabývá. Přepravuje zásilky nejen po celé České republice a Slovensku, ale i v rámci Evropské unie. Na trhu působí od roku 2003 a jak říká její jednatel pan Martin Zoch, není pro nás problém v případě zájmu či požadavku klienta doručit zásilku kamkoliv si přeje. V tom jim pomáhají i vozy Peugeot. Pane Zochu, podnikat v oblasti kurýrních a doručovacích služeb je velmi náročné zejména s ohledem na mobilitu a vozový park. Jaká vozidla a v jakém provedení aktuálně provozujete? Samozřejmě že provozování kurýrních a doručovacích služeb je velmi náročná činnost, ale věřím, že když to děláte s nasazením, úsilím a s dobrým kolektivem spolupracovníků, dá se zvládnout všechno. Vozidla, která využíváme v našem vozovém parku, jsou převážně od značky Peugeot. Dále využíváme v menším počtu i vozy jiných značek. Jak je váš vozový park vytížen? Naše iremní vozy jsou v provozu 365 dní v roce, přičemž projezdy jsou velmi rozmanité - od až po km ročně. Jaké aspekty rozhodovaly při volbě dodavatele iremní mobility pro vaši společnost? Na prvním místě je dnes cena a podmínky po prodeji, v tomto případě Peugeot drží u naší společnosti jasné prvenství. Velkou mírou je pro nás i lidský faktor, vstřícnost managementu, prodejců i vedoucích servisů. Opět Peugeot u nás drží první místo. Značka Peugeot se chystá uvést na trh užitkový vůz Partner s elektrickým pohonem. Zvažovali byste jeho zařazení do vozového parku? Tato varianta pohonu je velmi zajímavá a naše společnost je jí nakloněna. Při první příležitosti, kterou budeme mít, bychom rádi Partner Electric vyzkoušeli. Na závěr nám prosím řekněte, co je hlavním cílem pro vaši společnost? To je dobrá otázka; samozřejmě, že nadále udržovat velmi vysoký standard našich služeb a stále rozšiřovat a rozvíjet nabídku, abychom šli s dobou a přizpůsobili se našim klientům k jejich plné spokojenosti. Děkujeme za rozhovor.

7 7 NOVINKY: Facelift pro modely 3008 a 5008 MODELY 3008 A 5008 DOSTALY NOVOU TVÁř Crossover 3008 představuje jeden ze zásadních úspěchů značky Peugeot. Od svého uvedení na trh dosáhl celosvětově prodaných vozů, což je o 50 % více než byl původně stanovený cíl. V roce 2012 tento model nabídl jako první na světě hybridní dieselový pohon a 3008 HYbrid4 dnes tvoří 10 % prodejů vozu Peugeot 5008 je především praktický vůz pro pohodlné a bezpečné cestování. Charakterizuje ho propracované místo řidiče a modularita prostoru pro cestující: pět samostatně sklopných sedadel, rovná podlaha, sedadlo spolujezdce sklopné do polohy stolku. Vůz je určen až pro sedm pasažérů, jimž nabízí dostatek prostoru a vysoký komfort. Oba modely se nyní přibližují k aktuální modelové řadě především novou přední maskou a výraznými předními i zadními světlomety. Přibyly také nové technologické prvky výbavy, které ještě podtrhují dynamiku a lehkost ovládání např. head-up displej s barevným rozlišením nebo zadní parkovací kamera.

8 8 NOVINKA: Peugeot 308 NOVÝ PEUGEOT 308: ELEGANTNÍ DESIGN, INOVATIVNÍ KOKPIT A REKORDNÍ EMISE CO 2 PRO ZCELA NOVÉ POCITY Z JÍZDY Nový Peugeot 308 je ztělesněním posunu směrem k luxusnějším kategoriím vozů, kterým se značka vydala před několika lety. Zadávací podmínky se řídily požadavkem kvality na všech úrovních, ať jde o design, výběr materiálů, spojování dílů, akustické zpracování či odolnost. Kompaktní a lehký vůz s příkladnou dynamikou Nový Peugeot 308 je s délkou 425 cm nejkompaktnějším hatchbackem ve svém segmentu. Díky nové platformě EMP2 došlo ke zkrácení předního i zadního převisu. Objem zavazadlového prostoru (470 litrů, z toho 35 litrů pod podlahou) je v tomto segmentu rekordní. Nová platforma EMP2 přispěla rovněž k vysoké efektivitě. Nižší hmotnost, zkrácené převisy, nižší těžiště, elektrický posilovač řízení, kompaktní volant, výkonné pneumatiky a brzdy - spojené se zkušenostmi značky v oblasti nápravového systému dodávají novému Peugeotu 308 příkladné dynamické chování. Výsledkem je dosud nevídaná syntéza vynikající mrštnosti, komfortu a jízdní stability. Optimalizovanou koncepcí a použitím moderních materiálů (velmi vysokopevnostní ocel THLE, kompozitní materiály, hliník) došlo k celkovému snížení hmotnosti o 140 kg.

9 Elegantní technologický interiér Peugeot i-cockpit představuje zcela novou koncepci interiéru. Tvoří ho čtyři součásti: kompaktní volant, vyvýšený sdružený přístroj umožňující číst informace aniž byste spustili z očí vozovku, velmi kvalitní středová konzola a velký dotykový displej s úhlopříčkou 9.7. Minimum ovladačů a použití ušlechtilých materiálů přinášejí působivou čistotu linií. Účinné motory a rekordně nízké emise Nový Peugeot 308 je vybaven nejnovějšími benzínovými a dieselovými motory. Jde o benzínový tříválec, motor THP (Mezinárodní motor roku 2013) a dieselový motor e-hdi. U benzínových verzí činí výkon k, emise CO 2 začínají na úrovni 114 g/km. Výkony dieselových verzí se pohybují od 92 do 115 k, emise CO 2 od 95 g/km. Podpůrné prvky pro klidnější řízení Pro komfort a bezpečnost posádky je vůz vybaven řadou prvků: systém sledování mrtvého úhlu, elektrická parkovací brzda, kamera pro snadné couvání využívající velký barevný displej, bezklíčový přístup do vozu a nastartování, systém City Park*. Příplatkový paket Driver Assistance Pack zahrnuje tři zařízení využívající radar umístěný v přední části vozu: aktivní tempomat, vizuální a zvukovou výstrahu Distant Alert a automatické nouzové brzdění. Více než třetina vozů bude mít pneumatiky s ultra nízkým valivým odporem. Ty umožňují dosahovat průměrné úspory 3 g CO 2 /km, s vylepšenou brzdnou dráhou na vlhké silnici a se stejnou trvanlivostí jako standardní pneumatiky. Na jaře 2014 se nabídka rozšíří o nový benzínový tříválcový motor s turbodmychadlem 1.2 e-thp, o motor BlueHDi s mimořádně nízkou spotřebou a emisemi (3,1 l/100 km, 82 g CO 2 /km) a o šestistupňové automatické převodovky nové generace. Nový Peugeot 308 se vyrábí ve Francii, později bude zahájena výroba v Číně. Na českém trhu je v prodeji od konce října. * K dispozici od jara 2014.

10 10 REPORTÁŽ: Peugeot Professional Roadshow UŽITKOVÉ VOZY PROJELY REPUBLIKU Společnost Peugeot Česká republika ve spolupráci s koncesionáři uspořádala v září 2013 již 3. ročník Peugeot Professional Roadshow. Tým odborníků značky představil veřejnosti kompletní řadu lehkých užitkových vozů včetně nejrůznějších kombinací, verzí a úprav. Od 3. do 24. září 2013 jezdila po celé České republice demonstrační lotila lehkých užitkových vozů Peugeot. Na svých zastávkách představila návštěvníkům desítku modelů - od nejmenšího zástupce Bipper, přes středně velké modely Expert a Partner v osobních i užitkových verzích až po největší dodávku Boxer ve variantách Combi, Valník a Minibus. K vidění byla i kompletní nabídka užitkových čtyřkolek Dangel pro každý terén i počasí. Koncept roadshow se stal osvědčenou a efektivní součástí naší obchodní strategie. Letošní akce je dalším krokem v upevňování naší silné pozice na trhu užitkových vozů v ČR, prohlásil Marco Venturini, ředitel prodejů společnosti Peugeot ČR.

11 Pro návštěvníky Peugeot Professional Roadshow 2013 byla připravena speciální nabídka inancování užitkových vozů za 7000 Kč měsíčně a kupon na smlouvu Peugeot Optiway Servis na km zdarma. Součástí akce byl také doprovodný program a každodenní soutěž o dvě karty CCS v hodnotě 3000 Kč. Roadshow se zastavila celkem na čtrnácti místech ve větších městech a přilákala zhruba tisícovku zájemců Usměvavé hostesky zvaly živnostníky k návštěvě stánku. 2. Hosté se u kávy či nealko piva dozvěděli veškeré potřebné informace. 3. Roadshow nabízí jedinečnou možnost prohlédnout si kompletní řadu užitkových vozů Peugeot. 4. Pro případné dotazy byl k dispozici prodejce.

12 12 PŘEDPREMIÉRA: RCZ R RCZ R VýkON A účinnost s POdPisEm PEUGEOT sport návštěvníci letošního frankfurtského autosalonu se mohli na stánku Peugeot seznámit s dalším mistrovským kouskem značky z hlediska designu a jízdní dynamiky. Exkluzivní rcz r je supersportovní variantou emblematického kupé rcz, které si od svého uvedení na trh získalo již více než zákazníků. RCZ R se s výkonem 270 k/199 kw stává nejsilnějším sériovým modelem v historii značky: zrychlení z 0 na 100 km/h za méně než 6 sekund, emise CO 2 pouze 145 g/km. Tohoto výsledku bylo dosaženo díky zmenšení objemu motoru (downsizing), aerodynamické optimalizaci a snížení hmotnosti. Ke skvělým jízdním vlastnostem napomáhá i speciický nápravový systém spojený se samosvorným diferenciálem Torsen. K intenzivním pocitům při řízení aktivně přispívá volant malých rozměrů, krátká řadicí páka, speciická hliníková hlavice řadicí páky s červenou lištou a nová sedadla z dílen týmu Peugeot Sport, která poskytují pevnější držení odpovídající úrovni výkonu RCZ R. Peugeot RCZ R se představí ve 4 odstínech karoserie: červená Erythrée, černá Perla Nera, šedá Sidobre a bílá Opale. Nabídne však i řadu prvků umožňujících osobní úpravu na míru, jako je například lesklá nebo matná karbonová střecha, polepy na karoserii nebo černé kryty vnějších zpětných zrcátek. RCZ R bude v prodeji od začátku roku 2014.

13 13 LEASING: ALD AUTOMOTIVE VOZŮ OD ALD AUTOMOTIVE Společnost ALD Automotive je součástí přední evropské bankovní skupiny Société Générale a na českém trhu působí od roku Za tu dobu prošla dynamickým vývojem: došlo k odklonu od retailu a finančního leasingu a od roku 2003 se společnost jednoznačně zaměřila na poskytování operativního leasingu pro firemní klienty. Ze společnosti, která nebyla v TOP 10, se ALD Automotive vypracovala v jednoho z lídrů trhu operativního leasingu. Stále více českých irem si již do svého vozového parku automobily nekupuje. Jejich pořizování a provoz řeší operativním leasingem. Například skupina EUROVIA jich takto využívá už kolem sedmi set. Zatím poslední vůz, Peugeot Partner, převzala koncem října v pražském autosalonu Domanský od irmy ALD Automotive, pro kterou se tento Peugeot stal jubilejním automobilem v portfoliu. Spolupráce mezi společnostmi EUROVIA a ALD Automotive trvá již od roku Většinu automobilů v našem vozovém parku provozujeme v rámci operativního full service leasingu u společnosti ALD Automotive. Tato varianta pořízení automobilů je pro naši společnost ekonomicky příznivější a provozně komfortnější než jejich nákup. Nemáme tak v aktivech vázány vlastní inanční prostředky, které můžeme využít k rozvoji svého hlavního předmětu podnikaní, tvrdí Radim Hliňák, vedoucí útvaru nákupů skupiny EU- ROVIA CS. Vyspělá Evropa používá operativní leasing jako hlavní nástroj inancování automobilových lotil, na vyspělých trzích má operativní leasing podíl až 70 %, upozornil Jaroslav Laur, obchodní a marketingový ředitel ALD Automotive. V České republice je financováno operativním leasingem přes automobilů ročně. Očekáváme posun směrem k intenzivnějšímu outsourcingu služeb a tedy dalšímu posílení role operativního leasingu na tuzemském trhu. Dosažení mety vozidel v portfoliu je pro nás významným okamžikem. Věřím, že i v ekonomicky nelehkých dobách tento pozitivní trend dokážeme udržet, doplnil Jaroslav Laur. Přes stávající stagnaci na českém leasingovém trhu první pololetí potvrdilo zájem podnikatelských subjektů o operativní leasing. Jeho podíl na celkovém leasingovém trhu dosáhl 43 procent. Například u společnosti ALD Automotive vzrostl od ledna do června letošního roku objem smluv operativního leasingu o 11 % ve srovnání s loňskem.

14 14 INTERVIEW: CEMEX 3 OTÁZKY Marek ŠIMÍK Procurement Manager CEMEX Czech Republic Firma CEMEX je předním celosvětovým výrobcem a dodavatelem hotových betonových směsí, cementu, kameniva, přísad a dalších stavebních materiálů a má více než stoletou tradici. V České republice, kde působí od roku 2005, provozuje 58 betonáren, 7 štěrkoven, 6 kamenolomů a cementovou mlýnici. Její vozový park budou v několika příštích letech tvořit výhradně vozy Peugeot. 1. Mohl byste krátce uvést fungování Vašeho vozového parku a Vaši pozici? O vozový park osobních vozidel v naší společnosti CEMEX se stará oddělení Procurement, které řídím. Vozidla můžeme rozdělit do dvou základních kategorií: osobní vozidla a dodávky. Tato vozidla jsou dále rozdělena dle pracovních pozic a přiřazení souvisejícího s pracovní náplní zaměstnanců. 2. V nedávné době jste sjednotili car policy pod jednu značku - Peugeot. Jaké aspekty Vás přivedly právě k volbě Peugeotu? Hlavním měřítkem pro nás byla kombinace parametrů: kvalitní výbava, bezpečnost, design a samozřejmě cena. Velmi důležitým faktorem při rozhodování byl i přístup zástupců značky Peugeot, který byl a je na vysoké profesionální úrovni. 3. Jaké modely z portfolia značky Peugeot budete provozovat a kolik aut se lvem na kapotě hodláte pořídit? Z osobních vozů to budou modely 2008, 308 hatchback a 308 SW, 508 sedan a 508 SW, z dodávek modely Partner a Boxer. Množství se bude přímo odvíjet od potřeb, které bude naše společnost mít. V tomto roce to bude cca 15 vozů, v příštích letech okolo vozů ročně, vždy v závislosti na ukončených stávajících nájmech a aktuální potřebě. Děkujeme za rozhovor.

15

16

PODZIM S NOVÝM SEDANEM

PODZIM S NOVÝM SEDANEM 3 EDITORIAL PODZIM S NOVÝM SEDANEM Vážení obchodní přátelé, letní období je již za námi a vstupujeme do podzimní části roku. Pevně věřím, že jste si léto užili a v rámci svých dovolených načerpali energii

Více

jarní novinky značky PEUGEOT

jarní novinky značky PEUGEOT 3 editorial jarní novinky značky PEUGEOT Vážení obchodní přátelé, jistě si říkáte, že vám něco chybí. Máte pravdu, jaro bez Peugeot Fleet Bulletinu by nebylo úplné. Připravili jsme pro vás v pořadí již

Více

Obsah. 4 Jarní prohlídky 5 Nový Yeti. 6 Rozhovor: Operativní leasing 7 Reportáž: Škoda Park 8 ŠKODA Muzeum 11 ŠKODA Fabia Tour 13 Nová KIA Sportage

Obsah. 4 Jarní prohlídky 5 Nový Yeti. 6 Rozhovor: Operativní leasing 7 Reportáž: Škoda Park 8 ŠKODA Muzeum 11 ŠKODA Fabia Tour 13 Nová KIA Sportage obsah editorial Obsah 4 Jarní prohlídky 5 Nový Yeti 6 Rozhovor: Operativní leasing 7 Reportáž: Škoda Park 8 ŠKODA Muzeum 11 ŠKODA Fabia Tour 13 Nová KIA Sportage Vážení zákazníci, s radostí Vám představujeme

Více

A U T O MAGAZÍN ČÍSLO

A U T O MAGAZÍN ČÍSLO A U T O ČÍSLO MAGAZÍN 01 11 AUDI A6 AVANT: REPREZENTATIVNÍ VŮZ S POHLEDNOU KAROSERIÍ, NADČASOVÝM DESIGNEM A VYSOKÝM KOMFORTEM AUTO HELLER: UŽ DVACET LET S VÁMI OCENĚNÍ ZA NEJVYŠŠÍ KVALITU SERVISU SLOVO

Více

www.hlavacek.cz Obsah 4 Podzimní prohlídky 6 Nová ŠKODA Fabia 8 Bazar AUTO Hlaváček 10 Nová KIA Sorento 12 Nová ŠKODA Octavia Scout

www.hlavacek.cz Obsah 4 Podzimní prohlídky 6 Nová ŠKODA Fabia 8 Bazar AUTO Hlaváček 10 Nová KIA Sorento 12 Nová ŠKODA Octavia Scout Obsah 4 Podzimní prohlídky 6 Nová ŠKODA Fabia Editorial 8 Bazar AUTO Hlaváček 10 Nová KIA Sorento Vážení zákazníci, 12 Nová ŠKODA Octavia Scout 14 ŠKODA Octavia G-TEC 15 Tipy na zimní pneu 16 Škoda Economy

Více

Novoroční poselství GŘ Elektromobilita realitou Champagne: šumivé zlato Proil Samohýl Auto a.s. Tři otázky pro J. Dědečka. www.peugeot.

Novoroční poselství GŘ Elektromobilita realitou Champagne: šumivé zlato Proil Samohýl Auto a.s. Tři otázky pro J. Dědečka. www.peugeot. Občasník pro fleetové a V.I.P. klienty společnosti PEUGEOT ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. ZIMA 2010/2011 Novoroční poselství GŘ Elektromobilita realitou Champagne: šumivé zlato Proil Samohýl Auto a.s. Tři otázky

Více

Magazín NOVÁ ŠKODA SUPERB. Začátek nové éry LÉTO 2015. Magazín pro zákazníky a příznivce značky ŠKODA

Magazín NOVÁ ŠKODA SUPERB. Začátek nové éry LÉTO 2015. Magazín pro zákazníky a příznivce značky ŠKODA Magazín Magazín pro zákazníky a příznivce značky ŠKODA LÉTO 2015 NOVÁ ŠKODA SUPERB Začátek nové éry Finanční služby skupiny Volkswagen Group Úvěr Leasing Pojištění Mobilita RAPID SEDAN A RAPID SPACEBACK

Více

číslo 2, ročník I zima 2004

číslo 2, ročník I zima 2004 číslo 2, ročník I Nový Volkswagen Golf GTI Nové Audi A3 Sportback Nová Škoda Octavia Combi nejvýkonnější reprezentant své řady (čtěte na str. 6) otevírá zcela nový segment (čtěte na str. 8) nekompromisní

Více

podzim 2014 06 12 Průjezdná geometrie Iveco Daily 2014: Generační skok vpřed Servis funguje absolutně bez problémů

podzim 2014 06 12 Průjezdná geometrie Iveco Daily 2014: Generační skok vpřed Servis funguje absolutně bez problémů podzim 2014 06 12 14 Iveco Daily 2014: Generační skok vpřed Průjezdná geometrie Servis funguje absolutně bez problémů Věděli jste, že kreslit se dá i závěrkou fotoaparátu? Výsledek můžete vidět na titulní

Více

VŽDY NALEZNEME TU SPRÁVNOU CESTU

VŽDY NALEZNEME TU SPRÁVNOU CESTU 158 120 20 20 150 20 20 20 20 150 Obsah VŽDY NALEZNEME TU SPRÁVNOU CESTU Profil společnosti Struktura skupiny Celosvětové koncernové zásady Složení vrcholových orgánů Organizační struktura společnosti

Více

Testovali jsme nový Fiat

Testovali jsme nový Fiat podzim/zima 2010 OFICIÁLNÍ MAGAZÍN SPOLEČNOSTI FIAT PROFESSIONAL Testovali jsme nový Fiat Fiat Ducato Natural Power Adrenalinové dny s Fiat Group Mezi vašimi sny a jejich naplněním stojíme my. Na všechny

Více

Jak si nákupem ojetého vozu udělat více radosti než starostí?

Jak si nákupem ojetého vozu udělat více radosti než starostí? Firemní magazín společnosti ARVAL CZ Podzim 2010 www.arval.cz Jak si nákupem ojetého vozu udělat více radosti než starostí? 02/03 EDITORIAL ARVAL Life v novém Vážení čtenáři, tímto číslem začínáme počítat

Více

Magazín. Vyčnívat z davu Nabídka ŠKODA Originálního příslušenství. Levá šest za strom! Za co všechno je v rally zodpovědný spolujezdec?

Magazín. Vyčnívat z davu Nabídka ŠKODA Originálního příslušenství. Levá šest za strom! Za co všechno je v rally zodpovědný spolujezdec? Magazín Magazín pro zákazníky a příznivce značky ŠKODA ZIMA 2012 ŠKODA Rapid Prostor ve své nejkrásnější podobě. Vyčnívat z davu Nabídka ŠKODA Originálního příslušenství. Levá šest za strom! Za co všechno

Více

DS3. Jeep CHerokee. přijíždí do Evropy. Příloha Nabídka zánovních vozů od. design, sportovní apetit a výbavu. více na straně 16.

DS3. Jeep CHerokee. přijíždí do Evropy. Příloha Nabídka zánovních vozů od. design, sportovní apetit a výbavu. více na straně 16. č. 5, ročník 13, vychází 6. května 2014 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma představujeme Jeep CHerokee Americká legenda přijíždí do Evropy Příloha Nabídka zánovních vozů od citroën DS3

Více

2012Rok značky ŠKODA

2012Rok značky ŠKODA 2012 Rok značky ŠKODA 8 40 16 42 22 49 26 35 Obsah 2012 Rok značky ŠKODA Předmluva předsedy představenstva Prof. Dr. h.c. Winfrieda Vahlanda 4 Představenstvo 6 Třída sama pro sebe třetí generace zcela

Více

Co stojí za nečekaným úspěchem tohoto vozu?

Co stojí za nečekaným úspěchem tohoto vozu? č. 12 1, ročník 12, vychází 3. PROSINCE 2013 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma DÁLNIČNÍ ZNÁMKA na rok 2014 ZDARMA k povinnému ručení CarFIX Více informací na straně 5 enerali_inzerce[95x62]_podzim2013_zena_fin.indd

Více

AKCE. Extravagantní MPV vsadilo na moderní technologie. Ken Block. První jízda nás potěšila! Novinka v mnohém překvapila. Silnice jsou jeho hřiště

AKCE. Extravagantní MPV vsadilo na moderní technologie. Ken Block. První jízda nás potěšila! Novinka v mnohém překvapila. Silnice jsou jeho hřiště č. 11, ročník 12, vychází 5. LISTOPADU 2013 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma na práci do Auto Kelly Autoservisu AKCE více info uvnitř ucho_95x62.indd 1 23.10.2013 13:44:2 představujeme

Více

obsah Zpráva nezávislého auditora o účetní závěrce 58 Profil společnosti 5 Struktura skupiny 8 Rozvaha 60 Celosvětové koncernové zásady 10

obsah Zpráva nezávislého auditora o účetní závěrce 58 Profil společnosti 5 Struktura skupiny 8 Rozvaha 60 Celosvětové koncernové zásady 10 2011 Výroční zpráva obsah Profil společnosti 5 Struktura skupiny 8 Celosvětové koncernové zásady 10 Složení vrcholných orgánů 13 Dlouhodobá strategie 16 Hlavní aktivity roku 2011 19 Produkty a služby

Více

Dynamika, prostor a univerzálnost

Dynamika, prostor a univerzálnost č. 2, ročník 13, vychází 4. února 2014 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma TEST BMW i3 V hlavní roli elektřina! více na straně 8 představujeme Svěží sportovní design a jedinečný požitek

Více

Suzuki SX4. Větší, chytřejší, praktičtější... DRAGSTERY. Konečně! Oblíbený crossover se dočkal centimetrů navíc

Suzuki SX4. Větší, chytřejší, praktičtější... DRAGSTERY. Konečně! Oblíbený crossover se dočkal centimetrů navíc č. 9, ročník 12, vychází 3. Září 2013 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma Škoda 130 RS n. 49 winner rally Monte Carlo 1977 1:43 FOXTOYS obj. č.: FOXS104 990 Kč www.foxtoys.cz představujeme

Více

MAGAZÍN SPOLEČNOSTI KIA MOTORS CZECH 2 2009. www.kiamotors.cz. Kia koncept N o 3

MAGAZÍN SPOLEČNOSTI KIA MOTORS CZECH 2 2009. www.kiamotors.cz. Kia koncept N o 3 MAGAZÍN SPOLEČNOSTI KIA MOTORS CZECH 2 2009 www.kiamotors.cz Kia koncept N o 3 KIA ÚVODNÍK Vážení čtenáři, dostává se vám do rukou předprázdninové číslo našeho čtvrtletníku. Přichází v období, kdy značka

Více

Magazín. ŠKODA Citigo První minivůz s okřídleným šípem ve znaku. Miláno, město módy Miláno není jen fotbal, ale také historie či opera

Magazín. ŠKODA Citigo První minivůz s okřídleným šípem ve znaku. Miláno, město módy Miláno není jen fotbal, ale také historie či opera Magazín Magazín pro zákazníky a příznivce značky ŠKODA zima 2011/2012 Tereza Maxová ŠKODA je pro mě milá vzpomínka na domov ŠKODA Citigo První minivůz s okřídleným šípem ve znaku Miláno, město módy Miláno

Více

CARTEC NEWS JIŘÍ BARTOŠKA: CHLAPA IDENTIFIKUJÍ TŘI VĚCI - AUTO MEZI NĚ PATŘÍ. BMW X6: Sázka na výjimečnost. Divize M: experti na výkony

CARTEC NEWS JIŘÍ BARTOŠKA: CHLAPA IDENTIFIKUJÍ TŘI VĚCI - AUTO MEZI NĚ PATŘÍ. BMW X6: Sázka na výjimečnost. Divize M: experti na výkony Noviny společnosti CarTec Group, s. r. o. Číslo 01-2015 www.cartecgroup.com 08 Motocyklové 12 Domovská 16 novinky Vítr ve vlasech a radost z jízdy na dvou kolech. I takový může být rok 2015, když si vyberete

Více

HYUNDAI i40. Žralok lovící ve vodách střední třídy 7NEJLEPŠÍCH OSOBNOSTOST. Octavia Green E Line. Oblíbený crossover po omlazení

HYUNDAI i40. Žralok lovící ve vodách střední třídy 7NEJLEPŠÍCH OSOBNOSTOST. Octavia Green E Line. Oblíbený crossover po omlazení Č. 2, ROČNÍK 11, VYCHÁZÍ 7. ÚNORA 2012 ČASOPIS PRO ŠIROKOU MOTORISTICKOU VEŘEJNOST / ZDARMA TEST Větší než byste čekali TEST SUZUKI SX4 Oblíbený crossover po omlazení HYUNDAI i40 Žralok lovící ve vodách

Více

AIR MOTION CONCEPT ADRENALINOVÝ ULTRALIGHT

AIR MOTION CONCEPT ADRENALINOVÝ ULTRALIGHT ZDARMA. ČASOPIS SPOLEČNOSTI AUTO PRŮHONICE. 1 2011 VOLVO AIR MOTION CONCEPT ADRENALINOVÝ ULTRALIGHT ZÁKAZNÍCI SI OBLÍBILI NOVÝ SERVIS V DEJVICÍCH NOVINKA V PRŮHONICÍCH: SOFT MYČKA PRO ZÁKAZNÍKY Disney

Více

KIAvision 2_2012. Nepřekonatelný prostor. nová Kia cee`d SW. www.kia.cz. Magazín společnosti kia motors czech

KIAvision 2_2012. Nepřekonatelný prostor. nová Kia cee`d SW. www.kia.cz. Magazín společnosti kia motors czech www.kia.cz KIAvision 2_2012 Magazín společnosti kia motors czech Nepřekonatelný prostor nová Kia cee`d SW Kia Carens vlastní cestou Vše o novém Sorentu Kia Mapping revoluční hra se světlem Historie značky

Více

OBSAH. Profil společnosti. Struktura skupiny. Celosvětové koncernové zásady. Složení vrcholových orgánů. Organizační struktura společnosti

OBSAH. Profil společnosti. Struktura skupiny. Celosvětové koncernové zásady. Složení vrcholových orgánů. Organizační struktura společnosti VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 OBSAH 04 06 07 08 09 10 12 14 20 22 23 24 25 26 27 28 29 30 32 34 35 36 37 38 64 Profil společnosti Struktura skupiny Celosvětové koncernové zásady Složení vrcholových orgánů Organizační

Více

KIAvision NOVÁ KIA RIO 2_2011 OBDIV ZARUČEN MAGAZÍN SPOLEČNOSTI KIA MOTORS CZECH. www.kia.cz

KIAvision NOVÁ KIA RIO 2_2011 OBDIV ZARUČEN MAGAZÍN SPOLEČNOSTI KIA MOTORS CZECH. www.kia.cz KIAvision 2_2011 MAGAZÍN SPOLEČNOSTI KIA MOTORS CZECH NOVÁ KIA RIO OBDIV ZARUČEN www.kia.cz ÚVODNÍK Vážení a milí čtenáři, OBSAH 02_2011 4 KALEIDOSKOP Novinky z domova i ze světa 6 NOVÁ KIA RIO Obdiv

Více

2/2008. RECENZE mazda6 Zabezpečovací systémy Cesta k bezpečí kanáry Ostrovy věčného jara

2/2008. RECENZE mazda6 Zabezpečovací systémy Cesta k bezpečí kanáry Ostrovy věčného jara 2/2008 FORMULE 1 Hamilton se v thrilleru stal mistrem světa! Diamond Race Rychle a zběsile RECENZE mazda6 Zabezpečovací systémy Cesta k bezpečí kanáry Ostrovy věčného jara 04 Novinky ze Santander Consumer

Více

amond minulost přítomnost Budoucnost jaro / léto 2010 Hyundai ix35 Nebojí se konkurence Kenny Lee: Hyundai není jen asijská značka, je globální.

amond minulost přítomnost Budoucnost jaro / léto 2010 Hyundai ix35 Nebojí se konkurence Kenny Lee: Hyundai není jen asijská značka, je globální. amond minulost přítomnost Budoucnost jaro / léto 2010 Hyundai ix35 Nebojí se konkurence Kenny Lee: Hyundai není jen asijská značka, je globální. 1. BIG BEAT V ČECHÁCH Úvodem OBSAH Vážení pánové, výjimečně

Více