BEKSA. magazín V ŘÍJNOVÉM VYDÁNÍ BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "BEKSA. magazín V ŘÍJNOVÉM VYDÁNÍ BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE"

Transkript

1 10 / 2012 BEKSA magazín V ŘÍJNOVÉM VYDÁNÍ BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE Echo úvodu sezony Dotazník Dušana B. Pel-mel Travise N. Přes překážky Sama F. Mládež: junioři v Kaunasu Komerční prezentace: SIKO KOUPELNY

2 aktuálně Echo úvodu sezony BK JIP PARDUBICE Beksa-tým, verze 2012/13 Evaldas Žabas Rozehrávač Přezdívka: Ev Číslo dresu: 13 Narozen: Výška: 188 cm Michal Čarnecký Rozehrávač Přezdívka: Čarda Číslo dresu: 10 Narozen: Výška: 184 cm Jiří Šoula Rozehrávač Přezdívka: Šoulič Číslo dresu: 11 Narozen: Výška: 185 cm Lukáš Kotas Křídlo Přezdívka: Koty Číslo dresu: 5 Narozen: Výška: 193 cm Ondřej Peterka Křídlo Přezdívka: Mičego Číslo dresu: 8 Narozen: Výška: 200 cm Corey Muirhead Křídlo Přezdívka: Corey Číslo dresu: 15 Narozen: Výška: 198 cm Josef Příhonský Křídlo Přezdívka: Pepan Číslo dresu: 55 Narozen: Výška: 189 cm Samuel Faifr Křídlo Přezdívka: Sam Číslo dresu: 6 Narozen: Výška: 203 cm Zbyněk Pospíšil (kapitán) Pivot Přezdívka: Zí Číslo dresu: 12 Narozen: Výška: 206 cm Petr Bohačík Pivot Přezdívka: Bohy Číslo dresu: 7 Narozen: Výška: 205 cm

3 aktuálně Echo úvodu sezony Travis Nelson Pivot Přezdívka: Big-T Číslo dresu: 14 Narozen: Výška: 205 cm Martin Peterka Pivot Přezdívka: Mičego Číslo dresu: 4 Narozen: Výška: 202 cm Tomáš Šoukal Pivot Přezdívka: Šouky Číslo dresu: 9 Narozen: Výška: 202 cm Martin Šorf Vedoucí týmu Narozen: Jan Slowiak Hlavní trenér Narozen: Dušan Bohunický Asistent trenéra Narozen: Martin Skřivánek Kondiční trenér Narozen: Jaromír Kopecký Fyzioterapeut Narozen:

4 aktuálně Echo úvodu sezony BK JIP PARDUBICE Trápí nás nevyváženost Vypadalo to na snový vstup do sezony. Perně vydřená (a šťastná) první výhra v Ústí n. L., pak ještě cennější triumf v Levicích a následné suverénní skolení Opavy. Jenže po třízápasové vítězné sérii přišla dvě zakopnutí. Nejprve ve Svitavách a o čtyři dny později v ČEZ Aréně s Prostějovem. Z prvních pěti kol tak Beksa vytěžila 8 bodů. O vstupu do sezony jsme si povídali s trenérem Janem Slowiakem. Jak jste spokojen s bilancí 3/2? Upřímně řeknu, že jsem trošku zklamaný. Myslím si, že v posledních dvou zápasech jsme měli dokázat zvítězit. Přál bych si minimálně o jedno vítězství víc. Asi je potřeba počítat s nějakými výpadky, ale třeba náš výkon ve Svitavách byl skutečně slabý, tam jsme rozhodně nepředvedli to, čím se chceme v této sezoně prezentovat. Po tomto utkání jsem byl nejvíc zklamaný. A co se týče herních výkonů? Zatím je to trošku nevyvážené. Solidní výkony jsme předvedli v Levicích a doma s Opavou, jenže jsme je nepotvrdili v Ústí - i když jsem tam dokázali vyhrát a ani ve Svitavách. V utkání s Prostějovem jsme ukázali velmi slušnou útočnou fázi, ale bohužel jsme ji nepotvrdili dobrou obranou. Inkasujeme výrazně více bodů než v předešlých sezonách. Čím je to způsobeno? Z loňské sezony si neseme nějaké limity, co se týče zdravotního stavu hráčů a jejich fyzické připravenosti, což je, bohužel, problém, se kterým se hůře vyrovnáváme. Jsme zatím nedostatečně odolní v situacích 1 na 1. Druhá věc je, že došlo ke změnám v týmu a ne všichni se už zvládli adaptovat na obranný systém a na pravidla, která máme. Hráči někdy na hřišti víc přemýšlejí než konají, což se, věřím, bude časem zlepšovat. Ostatně i v první sezoně, po tehdejší velké obměně týmu, jsme také neměli úvod Mattoni NBL úplně bez zaváhání, ale v průběhu sezony si tým sedal a výkony se zlepšovaly. Třetí věc je, že nahradit důraz a agresivitu Marcuse Arnolda na doskoku není tak úplně lehké. Samozřejmě se to musí rozložit mezi více hráčů, ale zatím s tím máme problémy v podstatě v každém zápase. Kdybyste měl říci jednu věc, s kterou jsme maximálně spokojen, co byste uvedl? S naším úsilím v tréninku. Tým chce pracovat, myslím si, že nás společná práce baví. Také myslím, že se daří zapracovávat mladé hráče, a to nemluvím jen o jejich výkonech v Mattonce, ale i v 1. lize za Hradec Králové, kde se stali lídry týmu a dokáží ho dovést k vítězstvím. To je pro nás pozitivní informace pro jejich další vývoj. Poslední otázka se týká vašeho nového asistenta Dušana Bohunického: jak se vám vzájemně spolupracuje? Pro mě to není nová věc. Věděl jsem, co můžu do Dušana očekávat. Určitě přinesl spoustu energie do tréninku, přinesl spoustu nových myšlenek, pozitivum je i to, že mi vytváří opozici a díky tomu jsme schopni nacházet optimálnější řešení některých situací, na které potřebujeme tým připravit.

5 zpověď Bleskový dotazník S asistentem trenéra Dušanem Bohunickým POSLOUCHÁM TICHO Nejméně doceněným hráčem v lize je Každý mladý hráč. Je potřeba jim dát šanci a potom můžeme hodnotit jejich úspěch, anebo neúspěch. Při výjezdech většinou trávím čas tak, že Čtu si knížky, nebo s (vedoucím týmu) Martinem Šorfem, také trenérem dětí v Litomyšli, připravujeme útočné kombinace pro jeho minižáky. (vedle sedící Martin Šorf nesouhlasně kýval hlavou: To není pravda. To já ti říkam, co a jak, já ti sděluju moje know-how ). Před zápasem nejradši poslouchám Ticho. Dokážu se při něm maximálně koncentrovat. Rád bych si na jeden den vyměnil místo s Mojí manželkou, abych byl častěji s našimi dětmi. Můj druhý nejoblíbenější sport po basketbalu je Cykloturistika singl trek. Je to jízda přírodou jedním směrem. Jezdí se ve speciálně upravených dráhách v lese, po vrstevnicích. Nabereš rychlost a nemusíš se bát, že se s někým srazíš, protože jsou to jednosměrky. Sportovec z jiného odvětví, kterého rád sleduji, se jmenuje Roger Federer. Imponuje mi, mimo jiné, jeho poker face na kurtu. Nejbouřlivější prostředí v lize je v hale USK Praha. Proč? Protože jediné bouřlivé prostředí v této hale vytvářejí pokyny trenérů.

6 zpověď Bleskový dotazník Hala s nejhorší šatnou pro hostující tým je v Ostravě. Ale na druhou stranu to můžou vykompenzovat Stodolní. Kdybych nebyl basketbalistou a trenérem, stal bych se pravděpodobně Pracovníkem při charitativních misích. Kdybych mohl změnit jedno pravidlo v basketu, bylo by to Zavedení čtvrtého rozhodčího. Ti tři dělají pořád chyby. Největším velikánem v historii lidstva byl/a Ženy. Je s nimi spojená láska, cit, něha, mateřství, na druhou stranu i nepokoje, války, intriky Kdo z nás tohle dokáže??? Největším padouchem v historii lidstva byl Adolf. Jsou činy, které se nedají odpouštět. Nejlegračnější slovo, které jsem kdy slyšel, zní Vôkoľ, v češtině znamená okolo. Nejslavnější člověk, kterého osobně znám, se jmenuje J.T.P. nenapadlo, tak jsem dal J.T.P. Ještě Teprve Přijde. Kdo to je? Mě nic Když se mě někdo zeptá: Jak se máš?, má standardní odpověď je Nikdy jsem se neměl líp! Ale zatím jsem pořád lhal. Jedno nebo druhé Vejce natvrdo nebo naměkko? Smaženice. Seznam nebo google? Google. Letní nebo zimní čas? V létě letní a v zimě zimní. Ranní ptáče nebo noční sova? Něco dřív než ranní ptáče. Luxování nebo mytí nádobí? Miluju oboje, spolu s žehlením!!

7 dotazník Pel-mel Travis Nelson o sobě Tanečník č. 211 Kdy jsi naposledy dělal jiný sport než basketbal? Když jsem byl malý, hrál jsem baseball. Nebyl jsem v tom ale příliš dobrý, takže mi to moc dlouho nevydrželo. To je jediný sport, který jsem hrál mimo basketbalu. Kdy a čím tě v poslední době rozesmála žena/přítelkyně? Vždycky, když s mým synem Jadenem doma tancujou. A kdy naposledy? Pořád. Jak si nejlépe pořádně odpočineš? Nejlepší relax je pro mě meditace. V klidu si přemýšlet o celém dnu, o tom, co můžu nebo co jsem mohl udělat lépe. Kterou knihu jsi naposledy dočetl do konce? Celou? Byla to knížka Got fight od Forresta Griffina. Je to zábavná knížka o tom, jak se stát bojovníkem. Jaký jsi tanečník a jak často tancuješ? Jsem nejlepší vysoký tanečník, jakého jsi kdy viděl (Travis měří 211 cm pozn. aut.) Mám svůj styl, třeba mám rád hip-hop. A jak často tancuju? Poslední dobou moc často ne, kvůli basketbalu, ale když mám čas zajít někam na zábavu, kde se dá zatancovat, tak toho rád využiju. Na co bys chtěl točit reklamu a na co bys ji nikdy netočil? Asi bych rád dělal reklamu pro firmu, která nabízí sportovní oblečení nebo vybavení. Mívají dost často velmi zajímavé a propracované reklamy. Myslím si, že by mě to bavilo. Netočil bych reklamu na cigarety nebo obecně na tabákový průmysl, protože to nemá nic společného se zdravým životních stylem. To bych nechtěl propagovat.

8 dotazník Pel-mel Kdy naposledy sis koupil něco jen tak pro radost? Poslední dobou jsem si pro sebe nic nekoupil, protože všechno kupuji pro syna. A co sis kupoval sám pro sebe, než se syn narodil? To jsem zase kupoval všechny věci pro svojí manželku. A co ještě před tím? Ty mě prostě chceš donutit něco říct. Mám rád filmy, takže určitě nějaký pěkný film. Hlavně miluju horory, takže něco z toho. Vyjmenuj pět věcí, o kterých si troufneš říci, že ti jdou opravdu dobře? Jako první bych řekl basketbal, a s tím souvisí videohry. Taky si myslím, že jsem dobrým manželem a otcem. A jako poslední po zkušenosti z Pardubice bych řekl, že jsem dobrý v řízení auta s manuální převodovkou. I když ne každý v tomhle městě, kdo mě vidí řídit, by s tím asi souhlasil. Existuje něco, co neumíš a toužíš se to naučit? Asi vaření. Je super, když umíš uvařit nějaké skvělé jídlo pro svoji rodinu nebo pro své spoluhráče. Takže bych chtěl umět dobře vařit. Označil bys sám sebe spíš za anděla nebo za ďábla? Označil bych se určitě za anděla. Věřím, že jsem dobrý člověk. Dělám věci správně, jak se má. Travis v Mattoni NBL 2012/2013 Počet odehraných zápasů: 5 Průměr odehraných minut: 20,4 Průměr nastřílených bodů: 9,0 Průměr doskočených míčů: 4,6 Nejvíce nastřílených bodů: 14 (Opavě)

9 můj svět Přes překážky Samuel Faifr o sobě Na dně jsem ještě nebyl Ze života Čeho všeho jsem se bál jako malý kluk Asi jako skoro každé malé dítě jsem se bál spousty věcí. Neměl jsem vůbec rád tmu, ani jsem nebyl rád sám. Čeho se bojím dnes Teď už asi ničeho. Všechny ty strachy, co jsem míval jako malý kluk, už zmizely. Kdy jsem naposledy překonal strach Když jsem šel na půdu to byla fuška! Co bych nikdy nedokázal Já si myslím, že nikdy neříkej nikdy. Takže asi jen těžko říct, co by to bylo. Kdy jsem si naposledy sáhl na dno Myslím, že na dně jsem ještě nebyl. To by vypadalo jinak. Z basketbalu Co mě nejvíc bolí na basketbalu Porážka. Když se usilovně trénuje, hraje, a pak přijde prohra. Proti komu z našeho týmu hraji nejméně rád 1 na 1 Není nikdo takový, proti kterému bych hrál nerad. Prostě hraju a je jedno s kým. Když se při utkání naštvu, na co myslím, abych se znovu uklidnil a koncentroval Občas je dobře, když se při zápase naštvu, dokáže mě to vyhecovat. Ale když přijde nějaká situace, která mě rozhodí, vždy se na chvilku zastavím, zklidním se a hraju dál. Sam v Mattoni NBL 2012/2013 Počet odehraných zápasů: 5 Průměr odehraných minut: 12,8 Průměr nastřílených bodů: 6,2 Průměr doskočených míčů: 2,8 Nejvíce nastřílených bodů: 15 (Opavě) V jaké doprovodné soutěži bych mohl vyhrát na All-Star Game: tříbodová střelba, smeče, skills challenge Asi trojky, s tím už mam i nějaké zkušenosti. Na turnajích ve Španělsku jsem byl před dvěma lety jednou první a jednou druhý. Co bych dělal radši: střílel potenciální vítěznou trojku v poslední vteřině sedmého zápasu série play-off, nebo měl pobavit o přestávce 2000 diváků v ČEZ Aréně vyprávěním vtipu To je příliš těžká otázka Jasně že bych střílel, snad jako každý hráč.

10 aktuálně Pardubická mládež Sabonis cup 2012: Byli jsme vidět! Pardubičtí junioři změřili své síly se špičkovými litevskými týmy. Díky významné podpoře Ing. Jany Pernicové a Pardubického kraje se mohli naši junioři do 19 let zúčastnit prestižního turnaje v Kaunasu, kde se postupně utkali s týmy Sabonis BC I, Marciulionis BA, Sabonis BC III. a na závěr s mistrem Estonska Tartu University. Junioři BK Pardubice nakonec obsadili páté místo mezi osmi účastníky turnaje s vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou proher. Bohužel naše skupina byla jasně silnější než druhá, protože všechny týmy naší skupiny své následné boje vyhrály. Celkovým vítězem turnaje se stali domácí hráči BC Sabonis I. Hráčům a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu BK Pardubice. Sabonis BC I. BK Pardubice 79:72 (19:16, 37:37, 57:62) Body: Peterka 21, Šoula 16, Škranc 10, Šoukal 8, Půlpán 5, Kudrna 4, Jurka 3, Hanuš a Rovenský po 2, Vlček 1 Utkání jsme hráli velmi dobře a po poločasové remíze jsme po třetí čtvrtině dokonce vedli o 5 bodů. Poslední desetiminutovku však domácí výrazně přitvrdili a s tím jsme se jen velmi těžko vyrovnávali. Přesto jsme mohli dlouho pomýšlet na vítězství. To se sice nezdařilo, ale konečná prohra o pouhých 7 bodů a předvedený výkon nám nedávaly důvod ke smutku. V závěru jsme se, jak se říká, lekli vítězství. Méně zkušení hráči trochu přestali hrát a čekali co udělají jiní. To se silným týmům nemá stávat a proto se klub snaží právě takovéhle turnaje pro své hráče zajistit. BK Pardubice Marciulionis BA 89:93 (31:15, 50:40, 71:69) Body: Peterka 20, Šoula 17, Škranc a Rovenský 12, Vlček a Šoukal 9, Půlpán 8 a Kudrna 2 V odpoledním duelu na nás čekal velký konkurent Sabonis BC tým Marciulionis BA. Tento tým byl podstatně vyšší než domácí, ale nechyběla mu rozhodně atletičnost a silovost. S tou nejen pardubické, ale všechny české týmy bojují a snaží se ji dostat na tu evropskou úroveň. Utkání jsme zahájili, stejně jako dopoledne, velmi dobře a Litevci nevěděli co s námi mají dělat. První desetiminutovku jsme vyhráli velkým rozdílem 16 bodů. To samozřejmě nebyl stav odpovídající kvalitě týmů. Ve druhé čtvrtině se už domácí začali trochu prosazovat, ale stále jsme měli utkání ve svých rukách. I když jsme bodově pomaličku ztráceli, ještě 2 minuty před koncem jsme vedli. V závěru nám trochu došly síly a chybělo opravdu maličko. Je těžké si opět říkat jak jsme dobře hráli a neudělali ostudu, když samozřejmě se hraje pro vítězství. Nicméně ostuda to rozhodně není. Prohrát těsně v koncovce utkání s litevskou špičkou je možná i úspěch. Vždyť v Litvě je basketbal národním sportem. A věřte, že je to tady na každém kroku vidět.

11 aktuálně Pardubická mládež Sabonis BC III. BK Pardbice 56:74 (14:15, 28:39, 47:61) Body: Peterka 24, Šoula 17, Škranc 16, Půlpán 6, Vlček 4, Rovenský 3, Hanuš a Kudrna po 2 V sobotu nás čekal mimořádně silný tým kadetů Sabonis BC. Ten víc než potrápil oba favority. Jak domácí Sabonis BC tak Mrciulionis BA s tímto týmem vyhrál až v koncovce zápasu a vůbec nebylo vidět, že tento tým je složený z mladších hráčů. My jsme utkání zvládli bezvadně a po celou dobu jsme ho měli pod kontrolou. O 5. MÍSTO BK Pardubice Tartu University 79:38 (19:11, 30:16, 55:26) Body: Škranc a Peterka po 17, Šoukal 13, Rovenský 12, Hanuš 9, Šoula 5, Půlpán a Kudrna 3 Posledním zápasem na turnaji Sabonis Cup 2012 bylo měření sil s týmem estonského mistra Tartu University. To jsme zvládli s naprostým přehledem a potvrdili tak výkony z předchozích utkání. Pardubičtí hráči dominovali hned od úvodních minut a jen ve druhé čtvrtině dovolili estonskému soupeři pomýšlet na případný úspěch. A to bylo především chvilkovým výpadkem v úspěšnosti střelby. Nicméně Tartu stejně nijak výrazněji nedokázalo výsledek korigovat, ani když pardubičtí nastříleli ve druhé desetiminutovce pouhých 11 bodíků. Estonci pouhých 5 bodů za deset minut. Poločasové vedení tak bylo ještě pro soupeře milostivé. Po velké přestávce přišel rozhodující úder. Třetí čtvrtina 25:10 definitivně rozhodla o 5. místě na turnaji. A velmi podobná 4. 24:12 už jen podtrhla naši převahu. CELKOVÁ TABULKA 1. Sabonis BC I (Lithuania) 2. S. Marciulionis BA I (Lithuania) 3. V. Knasius BS (Lithuania) 4. Sabonis BC II (Lithuania) 5. BK Pardubice (Czech Republic) 6. Tartu University (Estonia) 7. Sabonis BC III (Lithuania) 8. Povazska Bistrica (Slovakia)

12 Protože inspirace je nesmírně důležitým prvkem, spustili jsme na adrese unikátní elektronickou fotogalerie. Pod názvem Galerie tisíce inspirací se skrývá největší online galerie návrhů koupelen, vytvořených exkluzivně v grafickém centru firmy. Se svými stovkami a tisíci grafických návrhů je tak nejen plná inspirace, ale představuje i zdroj ných tipů či užiteč- podnětů. partner Komerční prezentace Společnost SIKO KOUPELNY vznikla v roce 1991 jako ryze česká soukromá firma, zabývající se velkoobchodním a maloobchodním prodejem kompletního koupelnového vybavení. Na samém počátku byla malá, skromná prodejna, kterou v jihočeských Čimelicích založila současná generální ředitelka společnosti. Zalistujte si v tomto velkém příběhu. Na se podívejte jak to vše začalo. Letos SIKO KOUPELNY slaví 21 let existence na trhu - se svými 37 pobočkami po celé České republice a více než 500 zaměstnanci právem tvoříme největší tuzemskou specializovanou síť prodejen ve svém oboru. V roce 2010 společnost úspěšně expandovala na slovenský trh otevřením prodejny v Bratislavské čtvrti Lamač, loni v březnu otevřela v Bratislavě největší prodejnu koupelnového vybavení v Česko Slovensku a pokračuje otevíráním dalších poboček - Trenčíně, Košicích a Popradu. Všechny naše prodejny jsou vybudovány tak, aby u nás zákazníci získali maximální komfort při výběru a nákupu zboží a současně, aby zde mohli načerpat potřebnou inspiraci. K tomu slouží především vystavené vzorové koupelny. Díky svému širokému sortimentu, komfortním vzorovým prodejnám, zákaznickému servisu a službám platí slogan: Péče, kterou si zasloužíte. Těšíme se na vaši návštěvu. SIKO KOUPELNY

13 Basketbalový klub BK PARDUBICE sezóna 2011/2012 U19 JUNIOŘI 5. MÍSTO V ČR U17 KADETI MISTR ČR U15 STARŠÍ ŽÁCI MISTR ČR U14 MLADŠÍ ŽÁCI MISTR ČR U13 STARŠÍ MINIŽÁCI MISTR ČR U12 MLADŠÍ MINIŽÁCI 4. MÍSTO V ČR U11 NEJMLADŠÍ MINIŽÁCI 3. MÍSTO V ČR NÁBOR NOVÝCH HRÁČŮ ročník 2000 v pátek hod. hala na Dukle ročník 2001 a 2002 v pondělí hod. hala na Dukle BASKETBALOVÉ PŘÍPRAVKY PRO ROČNÍK 2003 A MLADŠÍ Úterý hod. hala Sportovního gymnázia Středa hod. tělocvična ZŠ Polabiny III. Čtvrtek hod. tělocvična ZŠ Resslova kontaktní informace BK Pardubice: web tel.:

14 generální partner hlavní partneři mediální partneři partneři

SK DYNAMO ČB - 1.FC Brno

SK DYNAMO ČB - 1.FC Brno ročník XXIV. května číslo cena 5 Kč Zápas s Olomoucí Dynamo zvládlo Hráči A-týmu Besedují na Školách Béčko prohrálo na hřišti Žižkova. kolo Gambrinus ligy Tomáš Sedláček obchází olomouckého Tomáše Janotku.

Více

zpravodaj 06.indd 1 zpravodaj 06.indd 1 11.10.2012 1:56:28 11.10.2012 1:56:28

zpravodaj 06.indd 1 zpravodaj 06.indd 1 11.10.2012 1:56:28 11.10.2012 1:56:28 zpravodaj 06.indd 1 11.10.2012 1:56:28 NEVECOM PARTNER KLUBU ZDENĚK MÜLLER JUBILEUM Zdeněk Gerd Müller slaví 60! Zítra šedesá letý Zdeněk Müller toho dokázal hodně jako hráč i trenér. Ve slavné éře sedmdesátých

Více

VZNIK BASKETBALU A JEHO HISTORIE

VZNIK BASKETBALU A JEHO HISTORIE Autor: Jiří Krátký Kutná Hora 2007 VZNIK BASKETBALU A JEHO HISTORIE V KOLÍNĚ V LETECH 1935-1946 Děkuji Mgr. Lukáši Provazovi za cenné rady a ochotu při řešení mé seminární práce. OBSAH STRÁNKY 1. ÚVOD

Více

zs.boskovice.cz/zs3/ červen 2009 ročník: 3 číslo 19 Možná o nich nevíte Za pár dní končí školní rok a naši školu stejně jako před rokem opustí třídy deváťáků. Jací jsou? Nabízí se spousta adjektiv, kterými

Více

Zpravodaj č. 11, duben 2015. Sdružení rodinných příslušníků zaměstnanců MZV ČR

Zpravodaj č. 11, duben 2015. Sdružení rodinných příslušníků zaměstnanců MZV ČR Zpravodaj č. 11, duben 2015 Sdružení rodinných příslušníků zaměstnanců MZV ČR Vážení čtenáři, ráda bych Vám představila další, jedenácté číslo Zpravodaje. Tentokrát jsme zvolili jako hlavní téma Co dal

Více

JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT

JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT Petra Harazímová www Blahopřeji Vám a zároveň děkuji! Je úžasné, že se zajímáte o rozvoj své osobnosti, že jste se rozhodli udělat něco sami

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

číslo 5 květen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma

číslo 5 květen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma číslo 5 květen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma Z obsahu tohoto čísla: strana 3 Poplatek za komunální odpad strana 3 5 Informace z radnice strana 6 Ze života naší čtvrti

Více

Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity. Katedra pedagogiky a psychologie. Volný čas dětí. Bakalářská práce

Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity. Katedra pedagogiky a psychologie. Volný čas dětí. Bakalářská práce Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity Katedra pedagogiky a psychologie Volný čas dětí Bakalářská práce České Budějovice 2011 Vedoucí práce: Mgr. et Mgr. Lukáš Dastlík Autor práce: Monika Jelečková Anotace

Více

KRAJEM svatého ANTONÍNKA

KRAJEM svatého ANTONÍNKA KRAJEM svatého ANTONÍNKA ČASOPIS OSTROŽSKA A HORŇÁCKA Cena 20 Kč KVĚTEN - ČERVEN 2010 VELKÁ NAD VELIČKOU UHERSKÝ OSTROH BLATNICE POD SVATÝM ANTONÍNKEM HLUK BLATNIČKA BORŠICE U BLATNICE OSTROŽSKÁ LHOTA

Více

Dobrovolníci mění svět

Dobrovolníci mění svět Dobrovolníci mění svět sborník příkladů dobré praxe Vážené čtenářky, vážení čtenáři, právě otevíráte publikaci, která vznikla v rámci Evropského roku dobrovolnictví vyhlášeného Evropskou komisí pro rok

Více

ZPRAVODAJ MĚSTA MIROTIC INFORMACE Z RADY. Květen 2012 vydává město Mirotice distribuce zdarma

ZPRAVODAJ MĚSTA MIROTIC INFORMACE Z RADY. Květen 2012 vydává město Mirotice distribuce zdarma Vážení spoluobčané, máme u konce měsíc duben a co pro nás bylo v tomto měsíci důležité? V současné době nás kromě politických událostí ve státě asi bude nejvíce zajímat oblast financí, kdy právě začíná

Více

JAK DÁL S PĚSTOUNSKOU PÉČÍ NA PŘECHODNOU DOBU?

JAK DÁL S PĚSTOUNSKOU PÉČÍ NA PŘECHODNOU DOBU? JAK DÁL S PĚSTOUNSKOU PÉČÍ NA PŘECHODNOU DOBU? Hana Konečná, Markéta Sudová Jak dál s pěstounskou péčí na přechodnou dobu? Středisko náhradní rodinné péče o. s. Praha 2011 Tato publikace byla vydána v

Více

jasnýcíl nový SEAWAVE Na trh míří Nová firemní strategie má vysoké ambice Gumotex prochází změnou identity Novinky zvýší kvalitu našich matrací

jasnýcíl nový SEAWAVE Na trh míří Nová firemní strategie má vysoké ambice Gumotex prochází změnou identity Novinky zvýší kvalitu našich matrací červenec 2013 jasnýcíl Firemní časopis společnosti Gumotex a.s. Nová firemní strategie má vysoké ambice Gumotex prochází změnou identity Novinky zvýší kvalitu našich matrací Co ukázal průzkum firemního

Více

Jak zlepšit fyzickou kondici? PRŮVODCE PŘI ZLEPŠOVÁNÍ FYZICKÉ KONDICE U OSOB S PSYCHICKÝM ONEMOCNĚNÍM

Jak zlepšit fyzickou kondici? PRŮVODCE PŘI ZLEPŠOVÁNÍ FYZICKÉ KONDICE U OSOB S PSYCHICKÝM ONEMOCNĚNÍM Být aktivní Jak zlepšit fyzickou kondici? PRŮVODCE PŘI ZLEPŠOVÁNÍ FYZICKÉ KONDICE U OSOB S PSYCHICKÝM ONEMOCNĚNÍM Autoři: Davis Carless, Ph.D. a Kitrina Douglas, Ph.D. Tato publikace byla vytvořena díky

Více

Vánoce už možná začínají i u vás doma. Nelekejte se.

Vánoce už možná začínají i u vás doma. Nelekejte se. listopad 2008 Žena, která se neztratí MOJE HLAVA V PRACOVNÍ DOBĚ Eva Brixi Červené listí Možná sníh Polibek k tobě jede na saních Zavírám oči Slyším smích Zajíci tančí na polích Slibuji Co už víš Nebudu

Více

Linda a Richard Eyrovi Jak naučit děti hodnotám

Linda a Richard Eyrovi Jak naučit děti hodnotám Linda a Richard Eyrovi Jak naučit děti hodnotám ÚVOD Proč? Kdy? Kde? Kdo? Co? a Jak? Než začneme společně přemýšlet, jak učit děti hodnotám, věnujme se nejprve důvodům, které nás k tomu vedou. Odpovězme

Více

Jak koučovat debatní klub. Autor Matěj Pilát

Jak koučovat debatní klub. Autor Matěj Pilát Jak koučovat debatní klub Autor Matěj Pilát Obsah 1) Úvod... 3 Osoba kouče... 4 Role... 5 2) Jak založit klub... 5 3) Koučování ve dvojici... 5 Výhody koučování ve dvou... 6 Koho si vybrat do dvojice...

Více

teplice Základna mistrů světa na krupském sídlišti Práce a byznys Nová linka AGC vyrobí denně 500 tun skla STRANY 8 9 STRANA 11 zdarma

teplice Základna mistrů světa na krupském sídlišti Práce a byznys Nová linka AGC vyrobí denně 500 tun skla STRANY 8 9 STRANA 11 zdarma teplice zdarma 2014/VO1/110/05/0696 2014 6 www.zitteplice.cz Práce a byznys Nová linka AGC vyrobí denně 500 tun skla STRANA 11 Základna mistrů světa na krupském sídlišti STRANY 8 9 KULTURA více na www.zitteplice.cz

Více

TIMES M A J Á L E S. Retroskop: Hoj, byla noc! strana 6. Dámy pod košem. čtěte na straně 3. strana 7

TIMES M A J Á L E S. Retroskop: Hoj, byla noc! strana 6. Dámy pod košem. čtěte na straně 3. strana 7 TIMES číslo 5 10 Kč červen 2000 Retroskop: Hoj, byla noc! strana 6 strana 7 Dámy pod košem M A J Á L E S 2 0 0 0 čtěte na straně 3 TIMES 1 Studie I. P. Pavlova v pedagogické praxi Tak už i po těch zpytácích

Více

CENA 6 Kč ČTRNÁCTIDENÍK PRO VARNSDORFSKÉ OBČANY www.varnsdorf.cz

CENA 6 Kč ČTRNÁCTIDENÍK PRO VARNSDORFSKÉ OBČANY www.varnsdorf.cz ČÍSLO 9 3. KVĚTEN 2013 CENA 6 Kč ČTRNÁCTIDENÍK PRO VARNSDORFSKÉ OBČANY www.varnsdorf.cz S německými starosty o kriminalitě a (ne)rušení vlaků Přeshraniční kriminalita spojená se sociální situací na Šluknovsku

Více

SWARMWISE. Taktická příručka, jak změnit svět. Rick Falkvinge

SWARMWISE. Taktická příručka, jak změnit svět. Rick Falkvinge SWARMWISE Taktická příručka, jak změnit svět Rick Falkvinge Swarmwise Taktická příručka, jak změnit svět Rick Falkvinge Toto je Swarmwise verze 1.1 (první vydání, druhá revize). Rozdíly oproti první vydané

Více

dal a vzal? Uplynul rok 2014... Co nám a městu Písek S Romanem Dragounem o muzice, lásce k městu a památce tatínka Láďa Beran: Strašáci v Písku

dal a vzal? Uplynul rok 2014... Co nám a městu Písek S Romanem Dragounem o muzice, lásce k městu a památce tatínka Láďa Beran: Strašáci v Písku LEDEN 2015 Uplynul rok 2014... Co nám a městu Písek dal a vzal? Láďa Beran: Strašáci v Písku S Romanem Dragounem o muzice, lásce k městu a památce tatínka Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a

Více

Spolehlivé tipy pro váš e-shop. Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost?

Spolehlivé tipy pro váš e-shop. Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost? 2013 e-trend Spolehlivé tipy pro váš e-shop Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost? Editorial Obsah Trendy E-commerce 2013 pohledem Tomáše Hájka Zeptali jsme se Předních osobností

Více

číslo 2 podzim 2013 www.activa.cz VINOHRADSKÝ PAVILON RÁJEM DESIGNU CHRÁNIT ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ JE ZPŮSOB ŽIVOTA PODLE ZDRAVÉHO ROZUMU

číslo 2 podzim 2013 www.activa.cz VINOHRADSKÝ PAVILON RÁJEM DESIGNU CHRÁNIT ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ JE ZPŮSOB ŽIVOTA PODLE ZDRAVÉHO ROZUMU číslo 2 podzim 2013 www.activa.cz VINOHRADSKÝ PAVILON RÁJEM DESIGNU CHRÁNIT ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ JE ZPŮSOB ŽIVOTA PODLE ZDRAVÉHO ROZUMU Butiky BIBELOT: OD Kotva, Praha 1, Pasáž Myslbek, Praha 1, Centrum Chodov,

Více

12/2011 ROČNÍK 20 (14) Nade vším vítězí láska O Jarmile Synkové 8 a 20. 19. konference Člověk a média 12. www.focolare.cz. Pf 2012

12/2011 ROČNÍK 20 (14) Nade vším vítězí láska O Jarmile Synkové 8 a 20. 19. konference Člověk a média 12. www.focolare.cz. Pf 2012 12/2011 ROČNÍK 20 (14) Nade vším vítězí láska O Jarmile Synkové 8 a 20 Mezináboženské setkání v Assisi 4 19. konference Člověk a média 12 Uršula Pospíšilová a její vzpomínky 6 Pf 2012 www.focolare.cz PRO

Více