inels V PRAXI SPŠ chemická Brno Realizace: Activhouse cz s.r.o., srpen 2008 Použitý hardware: CU2-01M Programové vybavení: INELS Designer & Manager

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "inels V PRAXI SPŠ chemická Brno Realizace: Activhouse cz s.r.o., srpen 2008 Použitý hardware: CU2-01M Programové vybavení: INELS Designer & Manager"

Transkript

1 SPŠ chemická Brno Realizace: Activhouse cz s.r.o., srpen 2008 inels V PRAXI Programové vybavení: INELS Designer & Manager Komplexní řízení vnitřního osvětlení objektu, ohřevu TUV prostřednictvím časových programů, ovládání zásuvek a technologií tělocvičny (vzt, napájení zdroje pisoárů, odvětrávání WC). Vazba na externí EZS naprogramovány akce na aktivaci/deaktivaci. V recepci objektu je umístěn dotykový panel TOUCH 51/PCB pro vizualizaci a centrální ovládaní objektu.

2 REFERENCE SYSTÉMU inels Vážený zákazníku, držíte v rukou brožuru, která Vám představí dům bez hranic. Nechte se hýčkat po náročném uspěchaném dni oblíbenou hudbou, ohřátou večeří, požadovanou teplotou, příjemným osvětlením zkrátka dokonalou atmosférou. Splňte si své sny prostřednictvím inteligentního systému inels. Přemýšlíte o stavbě nového domu, provádíte rekonstrukci svého bytu nebo kanceláře? Uvažujte o výhodách, které inels nabízí! Inspirujte se tím nejlepším z realizovaných aplikací systému inels. Od vstupu na trh inteligentních elektroinstalací uplynulo již 6 let a za tu dobu máme za sebou stovky úspěšných instalací (v rodinných domech, bytových i firemních komplexech) a tisíce spokojených uživatelů. Přesvědčte se sami, jak snadno si lze zajistit komfort, pohodlí a zároveň ušetřit rádi Vám zprostředkujeme prohlídku v některém ze vzorových domů inels. V případě, že Vás systém inels zaujal, obraťte se s důvěrou na náš tým. Navrhneme, poradíme a doporučíme Vám optimální řešení. Na Vaše přání Vám zašleme názornou animaci, nebo poptávkový list. Reálnou aplikaci Vám přiblíží náš virtuální inels dům na.

3 Rodinný dům HLUŠOVICE Rezidence PŘEROV Realizace: MARTIN MELICH, 2010 Realizace: MICRONIC PŘEROV s.r.o., 2010 Komplexní ovládání vnitřního a venkovního osvětlení, zásuvek pro TV a lampy, předokenních žaluzií, u kterých je vazba na meteorologické podmínky. Regulace rekuperační jednotky. Řízení zavlažování v závislosti na srážkovém senzoru. Ovládání pomocí GSM vstupní dveře otevření elekromotorického zámku. EZS a vazbou na automatické spínání světel. Designové světelné scény v LED osvětlení, ovládání zásuvkových rozvodů. Řízené vytápění radiátorů pomocí thermohlavic pro každý pokoj zvlášť v daném časovém intervalu. Vzdálené ovládání vytápění prostřednictvím mobilního telefonu a internetu.

4 Rodinný dům BRNO Rodinný dům MORAVANY Realizace: MICHAL ŠIDLO, 2010 Realizace: CATEGORY a.s, 2011 Komplexní ovládání interiérového osvětlení (spínání, stmívání, scény) sběrnicovými ovladači s návazností na soumrakový spínač SOU-1, řízení elektrického podlahového topení, EZS, GSM. Instalační místa klasické instalace (zásuvky, STA, DATA) a ovládací prvky systémové instalace v designu LOGUS 90. Systém doplněn o instalační přístroje pro jištění a spínání. PROSTŘEDNICTVÍM IPOD Řízení kompletního interiérového osvětlení a vytváření světelných scén, ovládání klimatizace, regulace vytápění jednotlivých místností. Monitorování poruchových stavů. Vzdálený přístup prostřednictvím sítě Internet, GSM. Ovládání systému prostřednictvím hlasové jednotky SOPHY.

5 Rodinný dům NOVÝ JIČÍN Rodinný dům DOLNÍ BŘEZANY Realizace: ZDENĚK PALOUŠEK, 2010 Realizace: D - MANSION, s.r.o., 2009 Komplexní ovládání interiérového a venkovního osvětlení, ovládání žaluzií, sauny, vzduchotechniky, ozvučení. Do systému je zaintegrována EZS a GSM brána. Vizualizace systému na vestavěném dotykovém panelu včetně zobrazení tepelné pohody. Prvky klasické elektroinstalace v designu LOGUS 90. INELS INTEGRACE JABLOTRON Ovládání teplovodního podlahového vytápění, centrální a lokální nastavení teplot v místnostech, zapínání a vypínání světel, časové funkce, zabezpečovací technika EZS Jablotron, ovládání vzduchotechniky, ovládání brány, žaluzií, garážových vrat, bazénu. Datová síť 1 GB, rozvod audio/video, STA. Ovládání přes webové rozhraní, GSM, dálkové ovládání, vzdálená správa. Instalační místa klasické instalace (vypínače, zásuvky, STA a data) a ovládací prvky systémové instalace design ELEGANT.

6 Rodinný dům TELNICE Hotel RUSAVA Realizace: ALLIS PROJEKT s.r.o., 2010 Realizace: A. R. TECHNIK spol. s r.o., 2010 Nastavitelné spínání osvětlení dle aktuálních požadavků obyvatel inteligentního domu. Spínání/vypínání zásuvek pro bezpečnost a úsporu energie. Ovládání vytápění pomocí PC, včetně možnosti nastavení různých profilů vytápění pro různé místnosti. EZS s vazbou čidel PIR pro komplexní zabezpečení inteligentního domu včetně propojení/ovládání alarmu s mobilními telefony obyvatel. Vzdálený přístup prostřednictvím internetu, ovládání pomocí SMS. IRC regulace teploty na pokojích podle přenosu dat z hotelového rezervačního systému. Vizualizace obsazenosti hotelu a prostorových teplot na počítači. Řízení s dohledem kotelny a solárního ohřevu, vzduchotechniky a klimatizace, dále také fotovoltaiky. Monitoring odběru energií, automatické rozúčtování spotřeb energií. Dálková správa hotelu, facility management.

7 Rodinný dům KROMĚŘÍŽ Rodinný dům ZLÍN Realizace: EV COMP, s.r.o., 2010 Použitý hardware: PLC Tecomat FOXTROT CP1004 Programové vybavení: Integrované vývojové prostředí MOSAIC Realizace: EV COMP, s.r.o., 2008 Použitý hardware: PLC Tecomat FOXTROT CP Reliance 4 Ovládání osvětlení, podlahové elektrické topení, venkovní rolety, solar, krbová vložka, vzduchotechnika, tepelné čerpadlo, vyhřívání venkovní dlažby, vstupní branka, vjezdová brána, vchodové dveře včetně zamykání. Aplikace i do zahradního domku (osvětlení, vytápění). Dále pak zavlažování, venkovní osvětlení i zabezpečovací systém. Využití IP hlásek, čtečky otisků prstů, meteostanice, měření spotřeby elektrické energie, IP kamery, AV systém RTI. Vzdálený přístup přes internet. Systematicky ovládá osvětlení, podlahové vodní topení, vstupní branku, venkovní osvětlení, zabezpečovací systém, jednotky pro chlazení i topení pod stropní FanCoil. Integrace tepelného čerpadla a systému akumulace Neota. Využití dotykového panelu, možný vzdálený přístup přes internet.

8 Kotelna PROSTĚJOV Rodinný dům PROSTĚJOV Realizace: MICRONIC PŘEROV s.r.o., 2010 Realizace: MARTIN MELICH, 2010 Aplikace slouží ke sběru dat z řídící jednotky plynového kotle a následné vizualizaci na internetových stránkách. Všechny poruchové stavy se také prostřednictvím GSM jednotky přenáší na určené osoby. Jednotka řídí osvětlení v kotelně a vzdálené spínání některých procesů. Systém detekuje jak různé teploty v rozvodu kotelny, tak i únik plynu a velmi vysokou teplotu, kouř, požár. V kotelně je instalována IP kamera po vzdálený dohled. Kompletní ovládání světel (spínání, stmívání) a zásuvek v celé domácnosti. Využití možnosti EZS. Řízení vytápění, ohřevu vody. Vzdálený přístup a ovládání přes internet.

9 Bytová jednotka NYMBURK Rodinný dům LUBINA Realizace: ELEKTRO KUTÍLEK s.r.o., 2010 Realizace: MARTIN FORET, 2010 Ovládání osvětlení (spínání, stmívání, světelné scény), vytápění (radiátory, podlahové topení), regulace výkonu rekuperační jednotky, vazba rekuperační jednotky na vytápění, teploty v místnostech a venkovní teploty. Ovládání vzduchotechniky, automatické ovládání rolety projektoru. Ovládání přes PDA, PC, SOPHY, WSB, IR-DO. PROSTŘEDNICTVÍM PDA PROSTŘEDNICTVÍM PDA Ovládání vytápění, osvětlení, rekuperace, řízení jednotlivých zásuvkových okruhů, přehled teplot solárního panelu, kotle, TUV. Řízení nočního osvětlení, centrální vypínání elektřiny, kamerový systém, ovládání vjezdových vrat a brány, zabezpečení (kouřová čidla, čidlo na únik plynu). Design LOGUS 90. Ovládání přes touch panel, GSM jednotka, vzdálená správa domu.

10 Rodinný dům STRANČICE Rodinný dům UNIČOV Realizace: D - MANSION, s.r.o., 2010 Realizace: MARTIN MELICH, 2010 Ovládání teplovodního podlahového vytápění, ovládání fancoilů, centrální a lokální nastavení teplot v místnostech, zapínání a vypínání světel, stmívání světel, časové funkce, zabezpečovací technika EZS Jablotron. Řízení vzduchotechniky, ovládání brány, žaluzií, garážových vrat, IP přístupový systém s integrací na dotykový panel. Datová síť 1 GB, rozvod audio/video, STA, ovládání přes web rozhraní, GSM a dálkové ovládání, vzdálená správa. Instalační místa klasické instalace (vypínače, zásuvky, STA a data). INTEGRACE PARADOX Komplexní ovládání vnitřního a venkovního osvětlení, zásuvek pro TV a lampy, předokenních rolet. Ovládání pomocí GSM vstupní dveře otevření elekromotorického zámku. EZS s vazbou na automatické spínání světel.

11 Parkovišťě NYMBURK Motel POŘÍČÍ INTELI EL GENTNÍ Realizace: ELEKTRO KUTÍLEK s.r.o., 2010 Realizace: MICROCOMP PLUS s.r.o., 2010 Časové ovládání příjezdové brány na parkoviště, blokace brány a hlídání stavu brány v noční dobu. Osvětlení parkoviště a osvětlení zadního vchodu podle stmívacího čidla, časovače. Ovládání pracovních módů posuvných dveří z parkoviště do prodejny (vyřazen orig. systém přepínání klíčem, pomocí inels ovládáno automaticky podle provozní doby). Ovládání bezpečnostní rolety v návaznosti na stav dveří a provozní doby. Vytápění přilehlého objektu. Ovládání osvětlení a vzduchotechniky v přilehlém objektu. Počítadlo frekvence zákazníků. PROSTŘEDNICTVÍM PDA PROSTŘEDNICTVÍM PDA SSK pro vnitřní síť, propojení optické sítě, interní telekomunikace, ovládání vytápění v jednotlivých místnostech v závisloti na teplotě a času, zabezpečení EZS včetně hlášení a připojení kamerového systému CCTV.

12 Zámek PACOV Bytová jednotka PŘEROV Realizace: MICROCOMP PLUS s.r.o., 2010 Realizace: MICRONIC PŘEROV s.r.o., 2010 Ovládání topných těles a vzduchotechniky v závisloti na teplotě a místnosti, světelná instalace včetně spínání a stmívání, řízení činnosti a stavu rolet, implementace kamerového systému CCTV a připojení zabezpečení EZS a požární signalizace EPS. PROSTŘEDNICTVÍM PDA Komplexní řízení interiérového osvětlení spínáním (včetně designových světelných scén obývacího pokoje), stmíváním systémovými ovladači, hlasem pomocí jednotky SOPHY, přítomností a pohybem v místnosti. Ovládání vytápění radiátorů pomocí termopohonů. Vzdálené ovládání prostřednictvím internetu.

13 Hotel VELKÉ KARLOVICE Obchodní dům BRNO Realizace: EV COMP, s.r.o., 2010 Použitý hardware: PLC Tecomat FOXTROT CP1004 Realizace: MICHAL ŠIDLO, 2010 Programové vybavení: Integrované vývojové prostředí MOSAIC Do systému je integrovaná soustava analizátorů elektrické energie, jejiž pomocí se měří a řídí spotřeba v celém objektu - dochází ke snížení nákladů el. energie, hlídání maximálního odběru předchází výpadkům el. energie. Integrovaná data z přístupového systému umožňují řídit chod atrakcí v bazénu, podle počtu návštěvníků. Do systému jsou také začleněná data z bazénové technologie. Vzdálený přístup přes internet. PROSTŘEDNICTVÍM PDA PROSTŘEDNICTVÍM PDA Regulace osvětlení jednotlivých pater obchodního domu. Centrální funkce v návaznosti na EZS a časové programy. Integrovaná EZS. Přenos zpráv prostřednictvím GSM komunikátoru. Příprava na hlídání teplot v chladících boxech včetně přenosů zpráv prostřednictvím GSM.

14 PŘEDSTAVUJEME SPOLEČNOST ELKO EP Tradice na českém trhu Již 18 let pro Vás vyvíjíme a vyrábíme elektronické přístroje pro domovní a průmyslovou elektroinstalaci. Prošli jsme dynamickým vývojem, kdy z původně rodinné manufaktury vznikl velký podnik se 160 zaměstnanci, vlastním vývojovým zázemím a moderními výrobními technologiemi. Díky této tradici a bohatým zkušenostem jsme začali vyrábět i vlastní systém inteligentní elektroinstalace inels a bezdrátové ovládání RF Control. Modulové elektronické přístroje Inteligentní elektroinstalace Bezdrátové ovládání Domovní vypínače a zásuvky Jističe a chrániče Kvalitní vývoj, perfektní služby V sortimentu máme širokou škálu elektrotechnických produktů nejrůznější typy relé, doplňující sortiment společnosti ETI - jističe, chrániče, pojistky, tj. veškeré přístroje, které se v domovní elektroinstalaci nacházejí od jednoduchých základních až po vysoce sofistikované. Všechny výrobky jsou navrženy a vyrobeny v souladu s normami ISO, a to včetně obchodního zboží, na které klademe stejné kvalitativní nároky. Našim zákazníkům tedy nabízíme komplexní řešení, technickou podporu a pomoc, poradenskou službu, kvalitní výrobky a optimální cenu. Přinášíme takové řešení, které Vám ušetří čas a náklady, poskytne vyšší bezpečnost, obslužný komfort a splní Vaše očekávání. ELKO EP ve světě S naším širokým portfoliem produktů se nám podařilo prosadit se i na zahraničních trzích. Úspěšně jsme založili pobočky v Rusku, Polsku, Maďarsku, Slovensku, Rumunsku, Ukrajině i USA a prodáváme v desítkách dalších zemí, ať již jako dodavatelé a partneři leaderů na poli elektrotechniky nebo samostatně. Naše motto: Vždy něco navíc, promítáme nejen v přednostech samotných produktů, ale také v šetrném přístupu k přírodním zdrojům z pohledu výroby i z hlediska možnosti využití přístrojů k úsporám energií.

15 Bezplatná infolinka Komplexní řešení elektroinstalace Vám přináší ELKO EP, s.r.o. Palackého Holešov, Všetuly Česká republika

Ovládej svůj dům KOMFORT BEZPEČÍ ZÁBAVA ZDRAVÍ ÚSPORY. Foxtrot www.ovladejsvujdum.cz

Ovládej svůj dům KOMFORT BEZPEČÍ ZÁBAVA ZDRAVÍ ÚSPORY. Foxtrot www.ovladejsvujdum.cz Ovládej svůj dům KOMFORT BEZPEČÍ ZÁBAVA ZDRAVÍ ÚSPORY Foxtrot www.ovladejsvujdum.cz 1 Foxtrot dostupný systém domácí automatizace bez omezení FOXTROT je systém inteligentního ovládání domu a domácí automatizace,

Více

ELKO EP Russia ELKO EP Poland ELKO EP Ukraine ELKO EP Germany ELKO EP Austria ELKO EP Espana ELKO EP Slovakia inels Asia (China) ELKO EP Hungary

ELKO EP Russia ELKO EP Poland ELKO EP Ukraine ELKO EP Germany ELKO EP Austria ELKO EP Espana ELKO EP Slovakia inels Asia (China) ELKO EP Hungary BEZDRÁTOVÁ ELEKTROINSTALACE EKTROINSTA AC TECHNICKÝ KATALOG www.elkoep.cz Představujeme společnost ELKO EP Společnost ELKO EP prožívá dvacátý druhý rok na stále se zrychlujícím trhu elektroniky. Své postavení

Více

inels inels v 5 bodech uvadime www.inels.cz Inteligentni a komfortni Od ELKO EP držitele stříbrné medaile v soutěži FIRMA ROKU 2012

inels inels v 5 bodech uvadime www.inels.cz Inteligentni a komfortni Od ELKO EP držitele stříbrné medaile v soutěži FIRMA ROKU 2012 o chytrou domacnosti uvadime v 5 bodech Inteligentni a komfortni Elektroinstalace je všude. Je součástí každé budovy, neobejde se bez ní žádná moderní technologie. Rozsvítit, zhasnout nebo spustit žaluzie

Více

www.domat.cz DOMAT SYSTÉMOVÁ ŘEŠENÍ

www.domat.cz DOMAT SYSTÉMOVÁ ŘEŠENÍ www.domat.cz DOMAT SYSTÉMOVÁ ŘEŠENÍ OBSAH O společnosti 3 Topologie systému 4-5 Contport 6-7 Merbon SCADA 8-9 Řízení strojoven 10 Řízení vzduchotechnických jednotek 11 Regulace jednotlivých místností 12

Více

Editorial. Obsah. ÚSPĚCHY 10 let na stejné adrese. DŘEVOSTAVBY Si s inelsem rozumí! inels Nové stránky, 10tipů jak ušetřit. CHYTRÉ SADY Pro Váš domov.

Editorial. Obsah. ÚSPĚCHY 10 let na stejné adrese. DŘEVOSTAVBY Si s inelsem rozumí! inels Nové stránky, 10tipů jak ušetřit. CHYTRÉ SADY Pro Váš domov. Obsah Editorial VŠE, CO NAJDETE V TOMTO ČÍSLE Vážení čtenáři, 4 7 8 10 14 19 20 ÚSPĚCHY 10 let na stejné adrese. DŘEVOSTAVBY Si s inelsem rozumí! inels Nové stránky, 10tipů jak ušetřit. CHYTRÉ SADY Pro

Více

Navýšili jsme obrat o 24% Úvodní slovo obchodního ředitele

Navýšili jsme obrat o 24% Úvodní slovo obchodního ředitele TECO INFO Březen 2012 INFORMACE PRO UŽIVATELE SYSTÉMŮ FIRMY TECO 33 Tecomat Foxtrot řídí ropný terminál Black Sea Terminal v Gruzii Řídicí systém Tecomat TC700 byl nasazen pro řízení ropného terminálu

Více

www.domat.cz DOMAT PŘEHLEDOVÝ KATALOG

www.domat.cz DOMAT PŘEHLEDOVÝ KATALOG www.domat.cz DOMAT PŘEHLEDOVÝ KATALOG OBSAH O společnosti 3 Přednosti systému 4 Novinky 5 Přehled systému 6 Topologie systému 7 Regulátory MiniPLC 8 Vývojové prostředí SoftPLC 9 Podstanice a I/O moduly

Více

2015 GEOVAP, spol. s r. o. Všechna práva vyhrazena.

2015 GEOVAP, spol. s r. o. Všechna práva vyhrazena. 2015 GEOVAP, spol. s r. o. Všechna práva vyhrazena. GEOVAP, spol. s r. o. Čechovo nábřeží 1790 530 03 Pardubice Česká republika +420 466 024 618 http://www.geovap.cz V dokumentu použité názvy programových

Více

Elektrotechnický průmysl. Informační a výukový manuál pro žáky základních a středních škol

Elektrotechnický průmysl. Informační a výukový manuál pro žáky základních a středních škol Informační a výukový manuál pro žáky základních a středních škol Elektrotechnický průmysl Vypracoval: Mgr. Lubomír Franek Bc. Miroslav Maďa Ing. Petr Literák Tomáš Nevřela Podpora a rozvoj elektrotechnických

Více

Informační bulletin pro uživatele systémů firmy Teco a.s.

Informační bulletin pro uživatele systémů firmy Teco a.s. Informační bulletin pro uživatele systémů firmy Teco a.s. Březen 2013 34 Systém Foxtrot řídí všechny ventily testovací stanice solárních panelů firmy Regulus Další úspěšný rok je za námi! Úvodník ředitele

Více

Společnost FIBAR Group

Společnost FIBAR Group Obchodní prezentace 1 8. ledna 2014 Společnost FIBAR Group 2008 začali vyvíjet moduly a hledat řešení (jako Delta Computers) 2010 založena společnost Fibar Group o Rozhodnuli se po 2 letech vývoje vyrábět

Více

PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI TECO a. s. ŘÍDICÍ SYSTÉMY PRO STROJE, PROCESY, BUDOVY A DOPRAVU

PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI TECO a. s. ŘÍDICÍ SYSTÉMY PRO STROJE, PROCESY, BUDOVY A DOPRAVU PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI TECO a. s. ŘÍDICÍ SYSTÉMY PRO STROJE, PROCESY, BUDOVY A DOPRAVU Představení společnosti Teco a.s. Vážení přátelé! Dovolte, abychom se Vám představili: Jsme společnost Teco a.s.,

Více

Řídicí systémy pro stroje, procesy, budovy a dopravu. Představení společnosti Teco a.s. Advanced Automation

Řídicí systémy pro stroje, procesy, budovy a dopravu. Představení společnosti Teco a.s. Advanced Automation Řídicí systémy pro stroje, procesy, budovy a dopravu Představení společnosti Teco a.s. Advanced Automation Představení společnosti Teco a. s. Reference Vážení přátelé! Dovolte, abychom se vám představili:

Více

Bezdrátová elektroinstalace pro chytré domy EATON xcomfort

Bezdrátová elektroinstalace pro chytré domy EATON xcomfort This is a photographic template your photograph should fit precisely within this rectangle. Bezdrátová elektroinstalace pro chytré domy EATON xcomfort Mějte svůj dům pod kontrolou Ing. Jaromír Pávek Produktový

Více

TEPELNÁ ČERPADLA TEPELNÁ ČERPADLA CHYTRÉ A POHODLNÉ VYTÁPĚNÍ

TEPELNÁ ČERPADLA TEPELNÁ ČERPADLA CHYTRÉ A POHODLNÉ VYTÁPĚNÍ TEPELNÁ ČERPADLA TEPELNÁ ČERPADLA CHYTRÉ A POHODLNÉ VYTÁPĚNÍ nejširší výkonová řada kw 1fázové a 3fázové jednotky www.ac-heating.cz AC HEATING VŽDY O KROK DÁLE Když jsme v roce 200 vstoupili jako první

Více

Advanced Automation. Zrychlujeme tempo. Informační bulletin pro uživatele systémů firmy Teco a.s. Z obsahu. Březen 2015 36

Advanced Automation. Zrychlujeme tempo. Informační bulletin pro uživatele systémů firmy Teco a.s. Z obsahu. Březen 2015 36 Informační bulletin pro uživatele systémů firmy Teco a.s. Březen 2015 36 Advanced Automation Kongresové patro nejnovějšího hotelu Van Der Valk v holandském Veenendaal je jedna z čerstvých aplikací systému

Více

www.elkoep.cz M O D E R N Í P Ř Í S T R O J E P R O E L E K T R O I N S T A L A C I ELEKTRONICKÉ MODULOVÉ PŘÍSTROJE INTELIGENTNÍ ELEKTROINSTALACE

www.elkoep.cz M O D E R N Í P Ř Í S T R O J E P R O E L E K T R O I N S T A L A C I ELEKTRONICKÉ MODULOVÉ PŘÍSTROJE INTELIGENTNÍ ELEKTROINSTALACE M O D E R N Í P Ř Í S T R O J E P R O E L E K T R O I N S T A L A C I www.elkoep.cz ELEKTRONICKÉ MODULOVÉ PŘÍSTROJE INTELIGENTNÍ ELEKTROINSTALACE BEZDRÁTOVÉ OVLÁDÁNÍ JISTIČE & CHRÁNIČE & POJISTKY DOMOVNÍ

Více

STUDIJNÍ MATERIÁL. k modulu Inteligentní budovy. k projektu. Rozvoj dalšího profesního vzdělávání v Jihomoravském kraji CZ.1.07/3.2.04/01.

STUDIJNÍ MATERIÁL. k modulu Inteligentní budovy. k projektu. Rozvoj dalšího profesního vzdělávání v Jihomoravském kraji CZ.1.07/3.2.04/01. STUDIJNÍ MATERIÁL k modulu Inteligentní budovy k projektu Rozvoj dalšího profesního vzdělávání v Jihomoravském kraji CZ.1.07/3.2.04/01.0045 INTELIGENTNÍ BUDOVY Ing. Michaela Burdková, Ing. Petr Veselý

Více

Moderní domovní instalace

Moderní domovní instalace TIME-Moderní domovní instalace Název vzdělávacího programu Moderní domovní instalace Určeno pro potřeby dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků středních odborných škol Kolektiv autorů Vladimír Maršálek

Více

Komplexní řešení pro technologie budov. Answers for infrastructure.

Komplexní řešení pro technologie budov. Answers for infrastructure. Komplexní řešení pro technologie budov Answers for infrastructure. s Elektrárny Temelín, Dukovany a Tušimice Protipožární a zabezpečovací systémy Komplexní řešení pro technologie budov Justiční palác,

Více

KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB

KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB PŮSOBNOST HOLDINGU RUSKá federace - Филиал НВТ A.C. Velká Británie - NWT International Ltd. Česká republika - NWT A.S. - EMEA s.r.o. - PARZLICH s.r.o. Slovensko - NWT Slovakia

Více

Inteligentní dům s chytrou domácností

Inteligentní dům s chytrou domácností Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Pedagogická fakulta Katedra informatiky Bakalářská práce Inteligentní dům s chytrou domácností Vypracoval: Vojtěch Kokeš Vedoucí práce: PaedDr. Petr Pexa, Ph.D.

Více

ABB i-bus KNX Vzorový postup návrhu systémové elektroinstalace pro rodinný dům

ABB i-bus KNX Vzorový postup návrhu systémové elektroinstalace pro rodinný dům ABB i-bus KNX Vzorový postup návrhu systémové elektroinstalace pro rodinný dům Na co si dát pozor, co je důležité a na co nezapomenout při řešení systémové elektroinstalace Následující řádky jsou určeny

Více

2015 / 16 CONTROLS OVLADAČE A ŘÍDÍCÍ SYSTÉMY

2015 / 16 CONTROLS OVLADAČE A ŘÍDÍCÍ SYSTÉMY 2015 / 16 CONTROLS OVLADAČE A ŘÍDÍCÍ SYSTÉMY 2 I TOSHIBA CONTROLS Lokální ovladače TOSHIBA nabízí ke klimatizačním zařízením širokou škálu různých ovladačů, které umožňují snadné a přehledné ovládání jak

Více

Téma prezentace. Kontrola energií a ekonomická návratnost inteligentních budov

Téma prezentace. Kontrola energií a ekonomická návratnost inteligentních budov Téma prezentace Kontrola energií a ekonomická návratnost inteligentních budov Asociace chytrého bydlení POSLÁNÍ Asociace chytrého bydlení je spojením odborníků a firem, které mají prokazatelné zkušenosti

Více

zařízení je vybaveno rozhraním ETHERNET zařízení je vybaveno rozhraním USB zařízení je připojitelné na sběrnici G-link zařízení je vybaveno

zařízení je vybaveno rozhraním ETHERNET zařízení je vybaveno rozhraním USB zařízení je připojitelné na sběrnici G-link zařízení je vybaveno Vysvětlivky značek, uváděných u výrobků: Vysvětlivky písmen v označení výrobků: identifikace - kontaktní čipy DALLAS zařízení je vybaveno rozhraním ETHERNET B bezkontaktní technologie EMmarin identifikace

Více

Všechny informace a vyobrazení obsažené v tomto dokumentu mají informativní charakter. Výrobce si vyhrazuje právo na změnu sortimentu, technické

Všechny informace a vyobrazení obsažené v tomto dokumentu mají informativní charakter. Výrobce si vyhrazuje právo na změnu sortimentu, technické Všechny informace a vyobrazení obsažené v tomto dokumentu mají informativní charakter. Výrobce si vyhrazuje právo na změnu sortimentu, technické specifikace nebo designu bez předchozího upozornění. Kopírování

Více

Zkuste novou úroveň bydlení ABB i-bus KNX Řízení vašeho domova. Living Space

Zkuste novou úroveň bydlení ABB i-bus KNX Řízení vašeho domova. Living Space Zkuste novou úroveň bydlení ABB i-bus KNX Řízení vašeho domova Living Space My My Mood My Home M 02 Úvod ABB i-bus KNX Life y Control Vyzkoušejte si, jak můžete ovládat svůj dům prostřednictvím systému

Více

Obsah. Naše vize Jsme trvale a eticky rostoucí celosvětová firma. Náš cíl Poskytujeme nejlepší řešení, která vám usnadní život.

Obsah. Naše vize Jsme trvale a eticky rostoucí celosvětová firma. Náš cíl Poskytujeme nejlepší řešení, která vám usnadní život. 1. O nás 2N TELEKOMUNIKACE a.s. je přední evropský výrobce telekomunikačních zařízení zaměřených na SME, LME a operátorská řešení, pečující o zákazníky z více než 120 zemí světa. Naše produktové portfolio

Více

INDUSTRIAL PC & SOLUTIONS Profi l Portfolio Reference

INDUSTRIAL PC & SOLUTIONS Profi l Portfolio Reference INDUSTRIAL PC & SOLUTIONS Profi l Portfolio Reference < 1 > Obsah OBSAH PROFIL SPOLEČNOSTI............................................ 2 PORTFOLIO Průmyslové počítače ELCOM IPC, s.r.o...............................

Více