NOVINY ADA Občasník Amatérské divadelní asociace. Vyšlo u příležitosti přehlídky

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "NOVINY ADA Občasník Amatérské divadelní asociace. Vyšlo u příležitosti přehlídky"

Transkript

1 NOVINY ADA Občasník Amatérské divadelní asociace. Vyšlo u příležitosti přehlídky POPAD * Divadlo Horní Počernice PROGRAM PŘEHLÍDKY Pátek 27. února * O Kráse Nevídané a Kostěji Nesmrtelném (DS Maškara) * Diskuse o představení Jáson (DS Právě začínáme) Sobota 28. února 9.30 * Limonádový Joe (DDS Výtečníci) * Diskuse o představení * Rozvod (DS Máj) * Popelka (DS Rachtámiblatník) * Diskuse o představení * Kto sa bojí Beatles (DS Riyo) * Právo na hřích (DS Rachtámiblatník) * Diskuse o představení Neděle 1. března * Kubovo štěstí (DS Máj Praha) * Diskuse o představení * Svou vlastní ženou (Divadlo SoLiTEAter) * Diskuse o představení * Vyhodnocení přehlídky a předání ocenění Přehlídka pořádána s grantovou podporou MK ČR a Magistrátu hl.m.prahy

2 POPAD 2009 Přehlídka POPAD v letošním roce opět změnila své dějiště. Tentokráte poprvé zavítá oficiálně do Horních Počernic (jednotlivé představení jako součást POPADu se tam již v minulosti odehrálo) a věříme, že v nich nalezne dobré podmínky a že tam vznikne příjemná atmosféra jako vždy, když se přehlídka odehrávala v působišti aktivních divadelních souborů, ať už šlo o Zbraslav či Újezd nad Lesy. A že Hornopočerničtí aktivní a dobří jsou, o tom svědčí ostatně nejen jejich letošní zastoupení na přehlídce, ale i řada úspěšných inscenací na minulých přehlídkách. Letošní přehlídka není přehlcena představeními, jak tomu bývalo někdy dříve, a tak soubory zakusí snad o něco méně spěchu než v minulých ročnících; měl by být i dostatek času na besedy s lektory po představeních. I letos se osvědčila instituce náhradníků, která umožnila nahradit náhle odřeknutou účast jednoho ze souborů představením jiného souboru. Složení lektorského sboru je letos totožné s loňským: Jaroslav Kodeš, Miroslav Pokorný, Ota Smrček, František Zborník. Tajemníkem lektorského sboru je opět Pavel Hurych. Kdo letos zvítězí, to se dozvíme na závěrečném semináři a hodnocení, hlavní však je, aby zvítězila dobrá nálada. A přejme si, aby v těch, kterým se nedostane vítězných vavřínů, nezůstal pocit trpkosti, a v těch, kteří stanou na pomyslných stupních vítězů, nepřevládl pocit mistrů světa nad uměleckou pokorou. Vždyť nejcennějším vítězstvím jsou přece pro všechny amatérské divadelníky napjaté ticho v hledišti a pak srdečný potlesk diváků. I když se v minulosti takřka vždy sešlo hodnocení lektorů s diváckým ohlasem, i letos rádi uvítáme vznik divácké poroty; stačí k tomu jediné: aby se pořadatelům přihlásili hned na začátku přehlídky alespoň tři diváci, kteří se chtějí zúčastnit celé přehlídky. ADA se letos už podevatenácté účastní pražské přehlídky jako organizátor a je tu na místě vzpomenout práci těch, kteří ošidili své vlastní divadelní soubory dnes už o stovky a desítky hodin věnovaných organizační práci pro přehlídku. A věřte, že nemají větší přání, než aby se souborům na přehlídce dařilo a diváci byli spokojeni. Ať žije POPAD 2009 a Vy, kolegyně a kolegové, zlomte vaz! A divákům malým i velkým přejeme hezký umělecký zážitek! Organizační tým ADA

3 O Kráse Nevídané a Kostěji Nesmrtelném komická hra podle ruské pohádky (Překlad pohádky: Leoš Suchařípa) Hraje Divadlo Maškara Osoby a obsazení: Krása Nevídaná * Natália Kováčiková Ivan, carevič * Pavel Jánský Čepel, náčelník loupežníků * Petr Šístek Kostěj Nesmrtelný/Loupežník * Mirek Vaněk Černovláska, neteř Kostějova * Lucie Náměstková Ježibaba/Chůva Krásčina * Eva Farkačová Car/Křemen loupežník * Marek Grulich Carevna * Miluška Sýkorová Výtvarná spolupráce * Matěj Čech (návrh kostýmů a scény Matěj Čech; výroba Miluška Sýkorová, Petr Šístek) Hudba * Sergej Prokofjev Režie: Karel Drahomír Mráz Premiéra hry 26. června 2008 v divadle Talent, Praha Divadlo MAŠKARA Soubor vznikl v září 2004, v závěru r jsme dotáhli k vytoužené premiéře hru Jiřího Hubače Generálka Jeho Veličenstva. Režii jsme museli zvládnout vlastními silami. S hrou jsme se zúčastnili přehlídky POPAD Pro režii hry Johna Patricka Rajčatům se letos nedaří se nám podařilo získat pro-fesionálního herce a učitele herectví Filipa Sychru. Hru jsme prezentovali na Chudém divadle 2008 (premiéra v r. 2007). Naší 3. hrou je ruská pohádka Krása Nesmírná. V našem podání je určena dětem i dospělým. Režie se ujal herec kladenského Lampionu Karel Drahomír Mráz, výpravu a kostýmy navrhl výtvarník Matěj Čech.

4 Saulius Šaltjanis: Jáson Hraje DS Právě začínáme, Horní Počernice Osoby a obsazení Jáson * Michal Pivarči Pranas Žarenas * Miloš Mazal Ruta Žarenasová * Saša Ptáčková Tetka * Zdena Víznerová Navickas * Filip Minařík Matulenis * Bohoušek Poštolka Ředitelka * Bára Jelínková Člověk z Vajasiškisu * Jindra Havel Děti * Markéta Čiperová, Danča Procházková, Péťa Beneš, Péťa Ptáček a Betynka Holcová Scéna * Magdalena Hůlová Technická spolupráce * Tomáš Kříž, Tomáš Sýkora Režie * Saša Ptáčková a Michal Pivarči O hře Do malebné Jasoneljaje se po letech nečekaně vrací mladý muž - Jáson, jako dítě nalezený v bramborovém poli a vychovaný ve zdejším dětském domově. Ačkoliv je jeho příchod nevinný, závratně a nezvratně změní život všem přítomným, postavičkám žijícím ve svých iluzích o světě. Předivo vztahů, skrytých lásek a skrytých averzí odkrývá obraz, jehož smysl si samy postavy doposud nepřipouštěly. O divadle v Horních Počernicích Amatérské divadlo má v Horních Počernicích dlouholetou tradici. Od začátku minulého století až do současnosti zde působila řada ochotnických souborů, které však neměly stálou scénu. V roce 1970 vybudovala skupina nadšených příznivců divadla v areálu svépravické školy Divadlo v přírodě, kde se každoročně od května do června koná divadelní festival, letos už 39. ročník. V roce 2003 byla uzavřena budova kina a po menších stavebních úpravách přestavěna na divadlo pro dva místní divadelní soubory.

5 Jiří Brdečka Limonádový Joe Hraje DS Výtečníci, Horní Počernice Nová hudba * Jiří Hubený Nové texty písní * Petr Urban Hrají a zpívají Aneta Adámková, Pavla Bezděková, Daniela Dongresová, Vlasta Dort, Aleš Hemer, Tomáš Holovský, Ondřej Hrubeš, Monika Ježková, Karel Jinda, Lenka Kožíšková, Kristýna Márová, Tonda Matyska, Filip Minařík, Petra Oravcová, Eliška Povolná, Honza Procházka, Honza Rybář, Johanka Schovánková, Veronika Tvrdková, Denisa Valová Sabina Valová Hudební spolupráce * Gábina Cincibusová Kostýmy * Eva Bartoňová a Hana Kutičková Výprava * Martin Pařízek a Jaroslav Pištěk, Technika * Mirek Novák, Tomáš Kříž, Tomáš Sýkora Režie * Jana Sůvová, Klára Šimicová a Iva Ptáčková Jedna z nejslavnějších českých komedií, ve které správní muži pijí pouze Kolalokovu lihuprostou limonádu a zákon má podobu sympatického pistolníka v bílém, jehož muška je vždy zcela přesná. Uslyšíte známé i nové písničky v podání krásných dívek, podlých padouchů a neodolatelných kladných hrdinů.

6 Petr Vítek: ROZVOD Aktovka Hraje DS Máj Osoby a obsazení On * Vladimír Bezděk Ona * Zorka Hauová Soudkyně * Gabriela Pošmourná Hudba: úryvek z filmu Amélie z Montmartru Režie: Petr Míka O hře Námět aktovky mluví sám za sebe a příběh dvou starších manželů u rozvodového řízení by se leckomu mohl jevit jako omšelý a ničím nepřekvapující. Leč, opak je pravdou Divadlo Máj Divadlo Máj bylo založeno v roce Za dobu své působnosti vytvořil soubor téměř 200 titulů pro děti i dospělé. Hlavním zaměřením souboru je tvorba pro dětského diváka. V současné době má soubor na repertoáru 2 pohádky a třetí pohádka se právě zkouší. Pro dospělé může soubor nabídnout večerní hru Kateřina-příběh dušičkový, která se mimo jiné úspěšně hrála na přehlídkách Karlínské jeviště a Karlínská tříska a obdržela několik ocenění. Nově má soubor na repertoáru 2 komediální aktovky: Kouzlo nebo Náhoda a Rozvod. Obě aktovky, které činí jeden celek, jsou uvedeny, propojeny a zakončeny hudební vložkou, která způsobem sobě vlastním spojuje tyto zdánlivě neslučitelné příběhy. Na POPADu bude uvedena pouze jedna z aktovek. Po premiéře pohádky v dubnu 2009 soubor chystá režii další inscenace, tentokrát pro dospělého diváka. Soubor sídlí v DDM v Modřanech v Divadle na Cikorce, kde má své sídlo a pravidelné zkušební pondělky. Soubor uvádí své hry na různých zájezdových štacích, na přehlídkách amatérské tvorby a na domovské scéně.

7 O. Lichardová a M. Lokvencová: POPELKA Pohádka Hraje DS Rachtámiblatník Praha Osoby a obsazení Popelka * Petra Pátková Macecha * Jindřiška Netrestová Amálie * Diana Vyčichlová Dorota * Jitka Hájková Otec/Král * Antonis Arabadzis Princ * Jan Zouhar Šašek * Zuzana Benešová Obřadník * Marek Měchura Vévodkyně * Denisa Vyčichlová Dáma * Klára Hüttlová Výběr nepůvodní hudby, zvuk, zvukové efekty * Pája Dvořák Světla * Matrix Kostýmy a rekvizity * Diana Vyčichlová, Petra Pátková, Jindřiška Netrestová Kulisy * Josef Moravec Režie * Antonis Arabadzis Klasická činoherní pohádka o chudé dívce Popelce, která navzdory své maceše a zlým sestrám najde za pomoci kouzelného oříšku lásku krásného prince. Všechna naše představení jsou věnována památce zakladatele našeho souboru, vedoucího souboru, režiséra, herce a především našeho kamaráda Zbyňka Berana ( ). Práva k provozování tohoto díla zastupuje DILIA, divadelní a literární agentura.

8 Viliam Klimáček: Kto sa bojí Beatles OSOBY A OBSAZENÍ Emil * David Surmaj Milka * Tereza Picková Diana * Daniela Mlchová Mários * Jan Hnat Dr. Chviľa * Ondřej Dobisík Zuzka * Lucie Kotrbová Dr. Hirková * Petra Pátková Felix * Patrik Wencl Kameraman * Petr Mlch Zvukař * Karel Ježdík Scénografie: Michal Stančík, Aleš Prstek Kostýmy: Alice Trnková Odborný poradce: Zuzana Maťaťová Režie: Aleš Prstek (Dvorní režisér spolku Riyo; Harvey a já, Kompot, Nejspíš sníš) O hře Hra Kto sa bojí Beatles od slovenského autora Viliama Klimáčka byla vybrána pro svou kvalitu a velmi lidský příběh. Hra obdržela v r Cenu Alfréda Radoka za nezrealizovaný scénář. V době, kdy jsme jí začali zkoušet, nebyla ještě inscenována. Předběhlo nás Slovenské ND, které touto hrou otevíralo svou novou budovu. Riyo hru v březnu 2008 uvedlo jako českou premiéru. O Riyu Divadelní spolek Riyo je pospolu už třináctý rok v téměř neměnné sestavě. V repertoáru jsou klasické divadelní hry jako Nejspíš sniš, Oscar, Equus, Idiotka a vlastní tvorbu v podobě Pásma básní Vůdce sekty Teplá smrt kapitána Poutrexe a kusu Bez_sítka alias mladí a neklidní prýští. Divadelní přehlídky se divadelní spolek zúčastnil pouze dvakrát, a to s hrami Equus (2005) a Nejspíš sníš (2007). Více informací na O autorovi Vystudoval lékařskou fakultu UK v Bratislavě, ale v r se začal profesionálně věnovat divadlu. Je spoluzakladatelem, režisérem, scénáristou a hercem bratislavského divadla GUnaGU. Z jeho divadelních her: Mária Sabína (1998), Hypermarket, Kto sa bojí Beatles

9 Vilém Werner: PRÁVO NA HŘÍCH Hraje DS Rachtámiblatník Praha Osoby a obsazení: Rudolf * Antonis Arabadzis Věra * Jindřiška Netrestová Věřina matka * Zuzana Benešová Jaja * Diana Vyčichlová Rudolfův otec * Jan Zouhar Erika * Petra Pátková Oto * Marek Měchura Panská * Petra Pátková Výběr nepůvodní hudby, zvuk, zvukové efekty * Antonis Arabadzis, Pája Dvořák Světla * Matrix Kostýmy a rekvizity * soubor Kulisy * soubor Výroba potahů na nábytek a závěsů * Petra Pátková a Diana Vyčichlová Režie * Antonis Arabadzis O hře Mladý lékař Dr. Mach žije ve šťastném manželství, ale podlehne chvilkové vášni s nejlepší přítelkyní své ženy Věry, která je v lázních. Věra se však předčasně, a tudíž nečekaně vrátí domů a přistihne nevěrného manžela. Krize vypukne a Věra pomýšlí na krutou pomstu. Její matka, vlastně ústřední postava celé komedie, řeší nejen spor své dcery, ale rozmotává i situace hromadící se kolem otce jejího zetě. O autorovi Vilém Werner ( ), dramatik, spisovatel, scenárista, lektor a redaktor, patřil doma i v zahraničí k nejhranějším českým dramatikům 1. poloviny 20. sto-letí. Ve 2. polovině století bylo však jeho jméno z širokého kulturního povědomí vytěsněno. V r byl vyloučen ze Syndikátu českých spisovatelů, a poté už (vyjma 2 rozmnoženin textů v Dilii) nesměl publikovat až do své smrti. Jeho nejznámější hrou jsou zřejmě Lidé na kře. Všechna naše představení jsou věnována památce zakladatele našeho souboru, vedoucího souboru, režiséra, herce a především našeho kamaráda Zbyňka Berana ( ). Práva k provozování tohoto díla zastupuje AURA-PONT, divad. a liter. agentura, s.r.o.

10 Ivanka Vadlejchová: Kubovo štěstí Pohádkový příběh Námět: Ivanka a Pavel Vadlejchovi Hraje DS Máj Osoby a obsazení Náhoda * Marie Weigrichtová Kuba * Roman Solčány Lýdie * Michaela Divoká Joska * Pavel Říha Mistr Ouško * Jaroslav Šebesta Správce * Vratislav Huráb Královna * Magda Procházková / Ivanka Vadlejchová Žalářník * Jaroslav Šebesta Hudba * Jan Střížovský Scéna * Pavel Vadlejch za vydatné pomoci režisérky a Martiny Andělové Kostýmy * režisérka za vydatné pomociolgy Novotné, Zorky Hauové a Martiny Andělové Texty písní * Vendula Melíšková Napověda * Jana Maršáková Režijní spolupráce * Pavel Vadlejch Režie * Ivanka Vadlejchová O představení Byla jednou jedna chaloupka a v ní bydlel venkovský chasník Kuba. Třebaže byl pracovitý, štěstí se jeho chaloupce zdaleka vyhýbalo. Inu, jak se říká, osud dá každému do vínku dle svého uvážení. Jenže i osud se dá změnit, a to tehdy, když v pravou chvíli zasáhne Náhoda. Díky její pomoci Kuba to své štěstí přece jen najde, třebaže mu v cestě stojí lidská závist a zloba. Ale jak už to v pohádkách bývá, zlo je nakonec po zásluze potrestáno a dobro zvítězí. A tak to má být! Inscenace vznikla za přispění Městské části Praha 12 a Magistrátu hl. m. Prahy. Slovo o souboru: u inscenace ROZVOD

11 Doug Wright: Svou vlastní ženou Monodrama. Skutečný životní příběh nejznámějšího berlínského transvestity Charlotty von Mahlsdorf, který na vysokých podpatcích vyšlapal cestičku mezi nacismem a komunismem Překlad: Adam Novák Divadlo SoLiTEAter Realizace: Jana Hradecká, Jakub Vyplel Libor Ulovec. Hraje Libor Ulovec POSTAVY v pořadí jak přicházejí na scénu: Charlotte Von Mahlsdorf, hlavní postava příběhu John Marks, amer. novinář Doug Wright, americký dramatik Teta Luise, sestra Charlottiny matky Důstojník SS, člen pěšího komanda Velitel SS, člen pěšího komanda Lothar Berfelde, dospívající Charlotte Pan Berfelde, Charlottin otec Vězeňský strážce, vězení pro mladistvé v Tegel Minna Mahlich, barmanka v Mulack-Ritze Ministr kultury Spolkové republiky Německo Referent Stasi, východoněmecké tajné policie Alfred Kirschner, Charlottin přítel Mladý homosexuál Americký voják a jeho kamarád Východoněmecký celník, na hranici se Západním Berlínem Tajný policista Bachař Ošetřovatelka Německý reportér Markus Kaufmann, člen konzervat. strany Ulrike Liptsch, studentka Humboldovy univerzity Josef Rudiger, východoněm. disident Ziggy Fluss, moderátor něm. televizní talk-show První neonacista Druhý neonacista Brigitte Klensch, berlínská novinářka Karl Henning, mnichovský novinář Francois Garnier, francouz. dopisovatel z Berlína Shirley Blacker, amer. dopisovatelka z Berlína Daisuke Yamagishi, japon. dopisovatel z Berlína Mark Finley, amer. aktivista Pradeep Gupta, indický dopisovatel z Berlína Clive Twimbley, brit. dopisovatel z Berlína Dieter Jorgensen, psychiatr Doug Wright, významný americký dramatik, filmový scénárista a libretista. Za monodrama Svou vlastní ženou (I Am My Own Wife) obdržel v r Pulitzerovu cenu a cenu Tony za nejlepší hru sezóny. Charlotte von Mahlsdorf (Lothar Berfelde, * ) je nejznámější východoberlínský transvestita. Jako sběratel užitného umění z období tzv. Gründerzeit ( ) založil známé Gründerzeit Museum. V r byl oceněn Spolkovým křížem za zásluhy. Libor Ulovec je amatérský herec, člen DS Pibimpap-Rizoto, civilním povoláním advokát. Představení Svou vlastní ženou je jeho prvním pokusem vykročit ze škatulky výlučně komediálního žánrového herectví k dramatickým rolím. Autorská práva zastupuje DILIA.

12 Přehlídky v roce 2009 pořádané a spolupořádané Amatérskou divadelní asociací KARLÍNSKÉ JEVIŠTĚ Lednová část multižánrové divadelní přehlídky proběhla Hlavní pořadatel: Divadlo a Život POPAD 2009 Výběrová přehlídka na národní přehlídku činoherního divadla v Děčíně a činoherního divadla pro děti a mládež Popelka Rakovník CHUDÉ DIVADLO 2009 * 18. (a 19.) dubna ročník komorní divadelní přehlídky představení s omezenou scénickou výpravou (stůl, židle, věšák). Pro jednoaktové hry první ze 2 pražských výběr. přehlídek pro národní přehlídku jednoaktovek Kaškova Zbraslav Uzávěrka přihlášek: 25. března 2009 * Hlavní pořadatel: TJ Sokol Jinonice MALÁ ZBRASLAV * 2. polovina června 2009 Druhá ze 2 pražských výběrových přehlídek na Kaškovu Zbraslav Uzávěrka přihlášek: * Spolupořadatel: Zbraslavská kulturní společnost JINONICKÁ SONÁTA 2009J * 24. a 25. října ročník komorní přehlídky uměleckého a autorského přednesu, zpívané poezie, monologů a divadla poezie. Sokolovna Jinonice. * Uzávěrka přihlášek: * Hlavní pořadatel: TJ Sokol Jinonice KARLÍNSKÉ JEVIŠTĚ * Listopad 2009 (podzimní část) Multižánrová divadelní přehlídka. * Hlavní pořadatel: Divadlo a Život KAŠKOVA ZBRASLAV 2009 * 2. polovina listopadu 2009 Národní přehlídka jednoaktových her * Uzávěrka doporučení pro pořadatele výběrových kol: 30. září 2009 * Hlavní pořadatel: D.S. Monde * Druhý spolupořadatel: Zbraslavská kulturní společnost Kurzy Dramatické školy ADA Od března do června se uskuteční krátkodobé kurzy pro začínající divadelníky v rozsahu vyučovacích hodin. Jde o následující kurzy: Herecká pří-pravka * Režijní minimum * Text a divadlo * Divadelní svícení * Jevištní řeč. Rozběhnou se také setkání Autorského semináře. Bližší informace a přihlášky: tel.: NOVINY ADA. Občasník. Vydala Amatérská divadelní asociace Redakce: 8

Tylovo divadlo RAKOVNÍK. XXXIII. celostátní přehlídka amatérského činoherního divadla. pro děti a mládež 12. 16. listopadu 2014

Tylovo divadlo RAKOVNÍK. XXXIII. celostátní přehlídka amatérského činoherního divadla. pro děti a mládež 12. 16. listopadu 2014 XXXIII. celostátní přehlídka amatérského činoherního divadla pro děti a mládež 12. 16. listopadu 2014 Tylovo divadlo RAKOVNÍK 2014 POPELKA RAKOVNÍK 2014 XXXIII. celostátní přehlídka amatérského činoherního

Více

LXX podzim - zima 2014

LXX podzim - zima 2014 LXX podzim - zima 2014 Divadlo je podivuhodná věc. Režisér nechápe, co chce autor, herci nerozumějí, co po nich chce režisér, a diváci nevědí, co se děje na jevišti. August Strindberg 3688-3764 = LXX /

Více

ČERVENÝ KOSTELEC DIVADLO J. K. TYLA 4. - 8. března 2015

ČERVENÝ KOSTELEC DIVADLO J. K. TYLA 4. - 8. března 2015 VÝCHODOČESKÁ PŘEHLÍDKA AMATÉRSKÉHO ČINOHERNÍHO A HUDEBNÍHO DIVADLA ČERVENÝ KOSTELEC DIVADLO J. K. TYLA 4. - 8. března 2015 Městské kulturní středisko Červený Kostelec, IMPULS Hradec Králové, Volné sdružení

Více

Václava Václavíčka Rok 2002: Manon Lescaut Uličnice Zlatá přadlena

Václava Václavíčka Rok 2002: Manon Lescaut Uličnice Zlatá přadlena Divadelní soubor Václav pořádá tento kulturní festival pravidelně od roku 2002, kdy občané Václavova vzpomínali 40. výročí otevření svépomocí postaveného kulturního domu. Během pěti let se zde uvedlo 7

Více

Divadlo J. K. Tyla. The J. K. Tyl Theatre. Das J. K. Tyl Theater

Divadlo J. K. Tyla. The J. K. Tyl Theatre. Das J. K. Tyl Theater Divadlo J. K. Tyla v Plzni The J. K. Tyl Theatre in Pilsen Das J. K. Tyl Theater in Pilsen CZ Ředitelství Prokopova 14, 301 00 Plzeň tel.: +420 378 038 048 fax: +420 377 330 653 Obchodní útvar Odd. prodeje

Více

SOUTĚŽNÍ KOMEDIE GRAND FESTIVALU SMÍCHU

SOUTĚŽNÍ KOMEDIE GRAND FESTIVALU SMÍCHU 1 20 12 DIVADELNÍ ZPRAVODAJ >>> LEDEN >>> 102. sezóna 2011/12 LASKAVÝ, ALE I ROZHNĚVANÝ PETR KOSTKA VEČER SOUČASNÉ RUMUNSKÉ DRAMATIKY SOUTĚŽNÍ KOMEDIE GRAND FESTIVALU SMÍCHU POZOR!!! PŘEDSTAVENÍ OZNAČENÁ

Více

Ochotnické divadlo SK Apollo Tučapy se poprvé předvedlo v roce 2003 na Mikulášské besídce v naší domovské obci,kdy jsme pro naše ratolesti nacvičily krátkou dětskou pohádku O kohoutkovi a zlé lišce. Tuto

Více

FESTIVALOVÝ ZPRAVODAJ OPONKA

FESTIVALOVÝ ZPRAVODAJ OPONKA FESTIVALOVÝ ZPRAVODAJ I / 2013 OPONKA SETKÁNÍ DIVADEL MALÉ JEVIŠTNÍ FORMY pátek 22.3. Festival Setkání divadel Malé jevištní formy pořádá Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí ve spolupráci s NIPOS

Více

JARNÍ SEŠLOST JARNÍ SEŠLOST KRAJSKÁ DIVADELNÍ P EHLÍDKA BOLERADICE 2012 PROGRAM BOLERADICE 2012

JARNÍ SEŠLOST JARNÍ SEŠLOST KRAJSKÁ DIVADELNÍ P EHLÍDKA BOLERADICE 2012 PROGRAM BOLERADICE 2012 KRAJSKÁ DIVADELNÍ P EHLÍDKA Licen ní postupová p ehlídka venkovských divadelních soubor s postupem na KDP Vysoké nad Jizerou JARNÍ SEŠLOST BOLERADICE 2012 JARNÍ SEŠLOST OPĚT NASTAL SEŠLOSTI ČAS Jak začít,

Více

měsíčník Ostrovské kulturní léto Tata Bojs v Zámeckém parku www.ostrov.cz 3 strana 8 strana 6 strana 5 strana Ostrovské trhy a Pivní slavnosti

měsíčník Ostrovské kulturní léto Tata Bojs v Zámeckém parku www.ostrov.cz 3 strana 8 strana 6 strana 5 strana Ostrovské trhy a Pivní slavnosti Ostrovský měsíčník 8 Ostrovské kulturní léto Tata Bojs v Zámeckém parku ZDARMA 2012 3 strana Letní tábor v Manětíně 5 strana Gymnaziáles 2012 6 strana Festivalové okénko 8 strana Ostrovské trhy a Pivní

Více

Z obecního úřadu Co nového v obci

Z obecního úřadu Co nového v obci Z obecního úřadu Co nového v obci Začalo se s rekonstrukcí čističky odpadních vod v Jedlové v O. h. Došlo k navýšení ceny za uložení kalů ze 150,- Kč/m 3 na 200,- Kč/ m 3 z objektů, které nejsou napojeny

Více

XXXII. celostátní přehlídka amatérského činoherního divadla. Tylovo divadlo RAKOVNÍK. pro děti a mládež 6. 10. listopadu 2013

XXXII. celostátní přehlídka amatérského činoherního divadla. Tylovo divadlo RAKOVNÍK. pro děti a mládež 6. 10. listopadu 2013 XXXII. celostátní přehlídka amatérského činoherního divadla pro děti a mládež 6. 10. listopadu 2013 Tylovo divadlo RAKOVNÍK 2013 POPELKA RAKOVNÍK 2013 XXXII. celostátní přehlídka amatérského činoherního

Více

LXIV jaro 2012. Peníze jsou lepší než chudoba, přinejmenším z finančních důvodů. Woody Allen

LXIV jaro 2012. Peníze jsou lepší než chudoba, přinejmenším z finančních důvodů. Woody Allen LXIV jaro 2012 Peníze jsou lepší než chudoba, přinejmenším z finančních důvodů. Woody Allen strana 3217-3280 = LXIV / 12 str. 1-64 Jaro 4 Ve VOlnÉM stylu (ZPRÁVy VsVd) Slavnostní setkání na závěr divadelní

Více

Kde sehnat text divadelní hry. Co je to experimentující divadlo tady a teď Rozhovory s Hanou Budínskou, Petrem Kracikem a Evou Machkovou

Kde sehnat text divadelní hry. Co je to experimentující divadlo tady a teď Rozhovory s Hanou Budínskou, Petrem Kracikem a Evou Machkovou Kde sehnat text divadelní hry ročník 54. dvouměsíčník pro otázky amatérského divadla a uměleckého přednesu Co je to experimentující divadlo tady a teď Rozhovory s Hanou Budínskou, Petrem Kracikem a Evou

Více

8. číslo, prosinec 2012. Školní časopis GJB a SPgŠ Přerov 2

8. číslo, prosinec 2012. Školní časopis GJB a SPgŠ Přerov 2 HISTORIE MĚSTA PŘEROVA Počátky pedagogického školství v Přerově Přerovu právem náleží bohatá historie pedagogického školství. Vždyť ne každé město se může pyšnit působením učitele národů Jana Amose Komenského,

Více

LXXI jaro-léto 2015. Zdeněk Svěrák

LXXI jaro-léto 2015. Zdeněk Svěrák LXXI jaro-léto 2015 Stručnost, jak řekl Anton Pavlovič Čechov, je sestra talentu. Proto věnuji stejnou péči škrtání jako psaní. Mýcení zbytečných slov je opomíjená tvůrčí práce. Zdeněk Svěrák 3765-3848

Více

PAROHÁČI aneb Červené kalhoty

PAROHÁČI aneb Červené kalhoty OŘECHOVSKÉ DIVADLO OŘECHOV U BRNA uvádí třeskutou frašku Vlastimila Pešky a Jeana Baptisty Molièra PAROHÁČI aneb Červené kalhoty Pokud se dramaturgové a režiséři pídí po titulu, ve kterém si mohou herci

Více

str. 8 Trutnově str. 8

str. 8 Trutnově str. 8 2 2007 informační bulletin pro amatérské divadlo V tomto čísle d ARTAMAna naleznete: g Program Divadelního Děčína / Divadelní Třebíče 2007 str. 4 g Pozvání na Mezinárodní divadelní festival Setkání 2007

Více

PRAVIDELNÁ PROVOZNÍ PAUZA LEDEN 2015. 2. ledna 2015 6. února 2015

PRAVIDELNÁ PROVOZNÍ PAUZA LEDEN 2015. 2. ledna 2015 6. února 2015 LEDEN 2015 1.1. čtvrtek NOVOROČNÍ KONCERT Slavnostní koncert s názvem TŘI TENOŘI V programu zazní známé skladby, písně a árie z díla G. Verdiho, G. Pucciniho, ale i populární melodie z operet J. Strausse,

Více

SETKÁNÍ 2013 STRETNUTIE 18. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO DIVADELNÍHO FESTIVALU 23. 25. 5. 2013 PROGRAM FESTIVALU

SETKÁNÍ 2013 STRETNUTIE 18. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO DIVADELNÍHO FESTIVALU 23. 25. 5. 2013 PROGRAM FESTIVALU SETKÁNÍ 2013 STRETNUTIE 18. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO DIVADELNÍHO FESTIVALU 23. 25. 5. 2013 PROGRAM FESTIVALU STŘEDA 22. KVĚTNA PŘEDPROGRAM 19.30 Studio Z JESSIE A MORGIANA 20.30 Dílna FRANC ALPA zahřívací

Více

JAMU 2011/I. uvnitř čísla: John Tyrrell čestným doktorem JAMU. str. 1

JAMU 2011/I. uvnitř čísla: John Tyrrell čestným doktorem JAMU. str. 1 JanáčkovA Akademie múzických umění V BRnĚ John Tyrrell čestným doktorem JAMU JAMU 2011/I Na slavnostním zasedání Umělecké rady JAMU 15. dubna 2011 v Besedním domě obdržel nejvyšší vyznamenání naší vysoké

Více

LXIX jaro-léto 2014. Na herectví nic není, prostě se postavíš oběma nohama pevně na zem, podíváš se partnerovi do očí a řekneš pravdu.

LXIX jaro-léto 2014. Na herectví nic není, prostě se postavíš oběma nohama pevně na zem, podíváš se partnerovi do očí a řekneš pravdu. LXIX jaro-léto 2014 Na herectví nic není, prostě se postavíš oběma nohama pevně na zem, podíváš se partnerovi do očí a řekneš pravdu. James Cagney (1899-1986) Americký herec, představitel gangsterů, drsňáků,

Více

Josef Fabián OTEVŘENÁ OPONA. aneb Historie valašskomeziříčských ochotnických divadel

Josef Fabián OTEVŘENÁ OPONA. aneb Historie valašskomeziříčských ochotnických divadel Josef Fabián OTEVŘENÁ OPONA aneb Historie valašskomeziříčských ochotnických divadel 1 Josef Fabián OTEVŘENÁ OPONA aneb Historie valašskomeziříčských ochotnických divadel 2 3 JAK VZNIKALA TATO KNIHA ISBN

Více

Minor. Scéna hlavního města Prahy

Minor. Scéna hlavního města Prahy Minor Scéna hlavního města Prahy výroční zpráva za rok 2014 1 1. Poslání koncepce, status Divadlo minor, bývalé Ústřední loutkové divadlo, jehož ředitelem je od 1. října 1998 Ing. Zdenek Pecháček, prošlo

Více

ROZÁRKA Z POHÁDKY DO POHÁDKY 23. 5. 25. 5. ročník 4 9:30 16:00 9:00 11:00 17:00 10:00 14:00. 16:30 Vyhodnocení

ROZÁRKA Z POHÁDKY DO POHÁDKY 23. 5. 25. 5. ročník 4 9:30 16:00 9:00 11:00 17:00 10:00 14:00. 16:30 Vyhodnocení ročník 4 2. 5. Č T V R T E K 9:0 Perníková chaloupka aneb začínáme klasikou Ochotníci Nelahozeves 16:00 tam na své pouti pozdravujte zemi aneb mácha po našem Divadýlko na dlani 24. 5. P Á T E K 9:00 čertovská

Více

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A AMATÉRSKÉ TVORBY 17. 25. května 2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA A TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ AMATÉRSKÉ TVORBY 1 Úvod Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je týdnem občanské

Více

55 LET LATERNY MAGIKY 31. Rozhovor s ředitelem Národního divadla Janem Burianem. Balet Borise Eifmana v Praze. Připravujeme Pád Arkuna

55 LET LATERNY MAGIKY 31. Rozhovor s ředitelem Národního divadla Janem Burianem. Balet Borise Eifmana v Praze. Připravujeme Pád Arkuna ČÍSLO 1 / ZÁŘÍ 2014 / 132. SEZONA 2014 2015 / WWW.NARODNI-DIVADLO.CZ 06 17 24 Rozhovor s ředitelem Národního divadla Janem Burianem Balet Borise Eifmana v Praze Připravujeme Pád Arkuna FOTO: ARCHIV 55

Více

AMATÉRSKÁ SCÉNA 1/2005

AMATÉRSKÁ SCÉNA 1/2005 AMATÉRSKÁ SCÉNA 1/2005 40. VALMEZ jubilejní, ale i nápadně utlumený / Vít Závodský... 3 Festival české a slovenské dramatické tvorby Martin Malínek... 8 2. Národní setkání amatérských divadelních souborů

Více

PŘEDSTAVUJEME: Junák, svaz skautů a skautek ČR, středisko Skaláci, Police nad Metují

PŘEDSTAVUJEME: Junák, svaz skautů a skautek ČR, středisko Skaláci, Police nad Metují PŘEDSTAVUJEME: Junák, svaz skautů a skautek ČR, středisko Skaláci, Police nad Metují Junák svaz skautů a skautek ČR je hnutím, jehož posláním je podporovat rozvoj osobnosti mladých lidí, jejich duchovních,

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více