NOVINY ADA Občasník Amatérské divadelní asociace. Vyšlo u příležitosti přehlídky

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "NOVINY ADA Občasník Amatérské divadelní asociace. Vyšlo u příležitosti přehlídky"

Transkript

1 NOVINY ADA Občasník Amatérské divadelní asociace. Vyšlo u příležitosti přehlídky POPAD * Divadlo Horní Počernice PROGRAM PŘEHLÍDKY Pátek 27. února * O Kráse Nevídané a Kostěji Nesmrtelném (DS Maškara) * Diskuse o představení Jáson (DS Právě začínáme) Sobota 28. února 9.30 * Limonádový Joe (DDS Výtečníci) * Diskuse o představení * Rozvod (DS Máj) * Popelka (DS Rachtámiblatník) * Diskuse o představení * Kto sa bojí Beatles (DS Riyo) * Právo na hřích (DS Rachtámiblatník) * Diskuse o představení Neděle 1. března * Kubovo štěstí (DS Máj Praha) * Diskuse o představení * Svou vlastní ženou (Divadlo SoLiTEAter) * Diskuse o představení * Vyhodnocení přehlídky a předání ocenění Přehlídka pořádána s grantovou podporou MK ČR a Magistrátu hl.m.prahy

2 POPAD 2009 Přehlídka POPAD v letošním roce opět změnila své dějiště. Tentokráte poprvé zavítá oficiálně do Horních Počernic (jednotlivé představení jako součást POPADu se tam již v minulosti odehrálo) a věříme, že v nich nalezne dobré podmínky a že tam vznikne příjemná atmosféra jako vždy, když se přehlídka odehrávala v působišti aktivních divadelních souborů, ať už šlo o Zbraslav či Újezd nad Lesy. A že Hornopočerničtí aktivní a dobří jsou, o tom svědčí ostatně nejen jejich letošní zastoupení na přehlídce, ale i řada úspěšných inscenací na minulých přehlídkách. Letošní přehlídka není přehlcena představeními, jak tomu bývalo někdy dříve, a tak soubory zakusí snad o něco méně spěchu než v minulých ročnících; měl by být i dostatek času na besedy s lektory po představeních. I letos se osvědčila instituce náhradníků, která umožnila nahradit náhle odřeknutou účast jednoho ze souborů představením jiného souboru. Složení lektorského sboru je letos totožné s loňským: Jaroslav Kodeš, Miroslav Pokorný, Ota Smrček, František Zborník. Tajemníkem lektorského sboru je opět Pavel Hurych. Kdo letos zvítězí, to se dozvíme na závěrečném semináři a hodnocení, hlavní však je, aby zvítězila dobrá nálada. A přejme si, aby v těch, kterým se nedostane vítězných vavřínů, nezůstal pocit trpkosti, a v těch, kteří stanou na pomyslných stupních vítězů, nepřevládl pocit mistrů světa nad uměleckou pokorou. Vždyť nejcennějším vítězstvím jsou přece pro všechny amatérské divadelníky napjaté ticho v hledišti a pak srdečný potlesk diváků. I když se v minulosti takřka vždy sešlo hodnocení lektorů s diváckým ohlasem, i letos rádi uvítáme vznik divácké poroty; stačí k tomu jediné: aby se pořadatelům přihlásili hned na začátku přehlídky alespoň tři diváci, kteří se chtějí zúčastnit celé přehlídky. ADA se letos už podevatenácté účastní pražské přehlídky jako organizátor a je tu na místě vzpomenout práci těch, kteří ošidili své vlastní divadelní soubory dnes už o stovky a desítky hodin věnovaných organizační práci pro přehlídku. A věřte, že nemají větší přání, než aby se souborům na přehlídce dařilo a diváci byli spokojeni. Ať žije POPAD 2009 a Vy, kolegyně a kolegové, zlomte vaz! A divákům malým i velkým přejeme hezký umělecký zážitek! Organizační tým ADA

3 O Kráse Nevídané a Kostěji Nesmrtelném komická hra podle ruské pohádky (Překlad pohádky: Leoš Suchařípa) Hraje Divadlo Maškara Osoby a obsazení: Krása Nevídaná * Natália Kováčiková Ivan, carevič * Pavel Jánský Čepel, náčelník loupežníků * Petr Šístek Kostěj Nesmrtelný/Loupežník * Mirek Vaněk Černovláska, neteř Kostějova * Lucie Náměstková Ježibaba/Chůva Krásčina * Eva Farkačová Car/Křemen loupežník * Marek Grulich Carevna * Miluška Sýkorová Výtvarná spolupráce * Matěj Čech (návrh kostýmů a scény Matěj Čech; výroba Miluška Sýkorová, Petr Šístek) Hudba * Sergej Prokofjev Režie: Karel Drahomír Mráz Premiéra hry 26. června 2008 v divadle Talent, Praha Divadlo MAŠKARA Soubor vznikl v září 2004, v závěru r jsme dotáhli k vytoužené premiéře hru Jiřího Hubače Generálka Jeho Veličenstva. Režii jsme museli zvládnout vlastními silami. S hrou jsme se zúčastnili přehlídky POPAD Pro režii hry Johna Patricka Rajčatům se letos nedaří se nám podařilo získat pro-fesionálního herce a učitele herectví Filipa Sychru. Hru jsme prezentovali na Chudém divadle 2008 (premiéra v r. 2007). Naší 3. hrou je ruská pohádka Krása Nesmírná. V našem podání je určena dětem i dospělým. Režie se ujal herec kladenského Lampionu Karel Drahomír Mráz, výpravu a kostýmy navrhl výtvarník Matěj Čech.

4 Saulius Šaltjanis: Jáson Hraje DS Právě začínáme, Horní Počernice Osoby a obsazení Jáson * Michal Pivarči Pranas Žarenas * Miloš Mazal Ruta Žarenasová * Saša Ptáčková Tetka * Zdena Víznerová Navickas * Filip Minařík Matulenis * Bohoušek Poštolka Ředitelka * Bára Jelínková Člověk z Vajasiškisu * Jindra Havel Děti * Markéta Čiperová, Danča Procházková, Péťa Beneš, Péťa Ptáček a Betynka Holcová Scéna * Magdalena Hůlová Technická spolupráce * Tomáš Kříž, Tomáš Sýkora Režie * Saša Ptáčková a Michal Pivarči O hře Do malebné Jasoneljaje se po letech nečekaně vrací mladý muž - Jáson, jako dítě nalezený v bramborovém poli a vychovaný ve zdejším dětském domově. Ačkoliv je jeho příchod nevinný, závratně a nezvratně změní život všem přítomným, postavičkám žijícím ve svých iluzích o světě. Předivo vztahů, skrytých lásek a skrytých averzí odkrývá obraz, jehož smysl si samy postavy doposud nepřipouštěly. O divadle v Horních Počernicích Amatérské divadlo má v Horních Počernicích dlouholetou tradici. Od začátku minulého století až do současnosti zde působila řada ochotnických souborů, které však neměly stálou scénu. V roce 1970 vybudovala skupina nadšených příznivců divadla v areálu svépravické školy Divadlo v přírodě, kde se každoročně od května do června koná divadelní festival, letos už 39. ročník. V roce 2003 byla uzavřena budova kina a po menších stavebních úpravách přestavěna na divadlo pro dva místní divadelní soubory.

5 Jiří Brdečka Limonádový Joe Hraje DS Výtečníci, Horní Počernice Nová hudba * Jiří Hubený Nové texty písní * Petr Urban Hrají a zpívají Aneta Adámková, Pavla Bezděková, Daniela Dongresová, Vlasta Dort, Aleš Hemer, Tomáš Holovský, Ondřej Hrubeš, Monika Ježková, Karel Jinda, Lenka Kožíšková, Kristýna Márová, Tonda Matyska, Filip Minařík, Petra Oravcová, Eliška Povolná, Honza Procházka, Honza Rybář, Johanka Schovánková, Veronika Tvrdková, Denisa Valová Sabina Valová Hudební spolupráce * Gábina Cincibusová Kostýmy * Eva Bartoňová a Hana Kutičková Výprava * Martin Pařízek a Jaroslav Pištěk, Technika * Mirek Novák, Tomáš Kříž, Tomáš Sýkora Režie * Jana Sůvová, Klára Šimicová a Iva Ptáčková Jedna z nejslavnějších českých komedií, ve které správní muži pijí pouze Kolalokovu lihuprostou limonádu a zákon má podobu sympatického pistolníka v bílém, jehož muška je vždy zcela přesná. Uslyšíte známé i nové písničky v podání krásných dívek, podlých padouchů a neodolatelných kladných hrdinů.

6 Petr Vítek: ROZVOD Aktovka Hraje DS Máj Osoby a obsazení On * Vladimír Bezděk Ona * Zorka Hauová Soudkyně * Gabriela Pošmourná Hudba: úryvek z filmu Amélie z Montmartru Režie: Petr Míka O hře Námět aktovky mluví sám za sebe a příběh dvou starších manželů u rozvodového řízení by se leckomu mohl jevit jako omšelý a ničím nepřekvapující. Leč, opak je pravdou Divadlo Máj Divadlo Máj bylo založeno v roce Za dobu své působnosti vytvořil soubor téměř 200 titulů pro děti i dospělé. Hlavním zaměřením souboru je tvorba pro dětského diváka. V současné době má soubor na repertoáru 2 pohádky a třetí pohádka se právě zkouší. Pro dospělé může soubor nabídnout večerní hru Kateřina-příběh dušičkový, která se mimo jiné úspěšně hrála na přehlídkách Karlínské jeviště a Karlínská tříska a obdržela několik ocenění. Nově má soubor na repertoáru 2 komediální aktovky: Kouzlo nebo Náhoda a Rozvod. Obě aktovky, které činí jeden celek, jsou uvedeny, propojeny a zakončeny hudební vložkou, která způsobem sobě vlastním spojuje tyto zdánlivě neslučitelné příběhy. Na POPADu bude uvedena pouze jedna z aktovek. Po premiéře pohádky v dubnu 2009 soubor chystá režii další inscenace, tentokrát pro dospělého diváka. Soubor sídlí v DDM v Modřanech v Divadle na Cikorce, kde má své sídlo a pravidelné zkušební pondělky. Soubor uvádí své hry na různých zájezdových štacích, na přehlídkách amatérské tvorby a na domovské scéně.

7 O. Lichardová a M. Lokvencová: POPELKA Pohádka Hraje DS Rachtámiblatník Praha Osoby a obsazení Popelka * Petra Pátková Macecha * Jindřiška Netrestová Amálie * Diana Vyčichlová Dorota * Jitka Hájková Otec/Král * Antonis Arabadzis Princ * Jan Zouhar Šašek * Zuzana Benešová Obřadník * Marek Měchura Vévodkyně * Denisa Vyčichlová Dáma * Klára Hüttlová Výběr nepůvodní hudby, zvuk, zvukové efekty * Pája Dvořák Světla * Matrix Kostýmy a rekvizity * Diana Vyčichlová, Petra Pátková, Jindřiška Netrestová Kulisy * Josef Moravec Režie * Antonis Arabadzis Klasická činoherní pohádka o chudé dívce Popelce, která navzdory své maceše a zlým sestrám najde za pomoci kouzelného oříšku lásku krásného prince. Všechna naše představení jsou věnována památce zakladatele našeho souboru, vedoucího souboru, režiséra, herce a především našeho kamaráda Zbyňka Berana ( ). Práva k provozování tohoto díla zastupuje DILIA, divadelní a literární agentura.

8 Viliam Klimáček: Kto sa bojí Beatles OSOBY A OBSAZENÍ Emil * David Surmaj Milka * Tereza Picková Diana * Daniela Mlchová Mários * Jan Hnat Dr. Chviľa * Ondřej Dobisík Zuzka * Lucie Kotrbová Dr. Hirková * Petra Pátková Felix * Patrik Wencl Kameraman * Petr Mlch Zvukař * Karel Ježdík Scénografie: Michal Stančík, Aleš Prstek Kostýmy: Alice Trnková Odborný poradce: Zuzana Maťaťová Režie: Aleš Prstek (Dvorní režisér spolku Riyo; Harvey a já, Kompot, Nejspíš sníš) O hře Hra Kto sa bojí Beatles od slovenského autora Viliama Klimáčka byla vybrána pro svou kvalitu a velmi lidský příběh. Hra obdržela v r Cenu Alfréda Radoka za nezrealizovaný scénář. V době, kdy jsme jí začali zkoušet, nebyla ještě inscenována. Předběhlo nás Slovenské ND, které touto hrou otevíralo svou novou budovu. Riyo hru v březnu 2008 uvedlo jako českou premiéru. O Riyu Divadelní spolek Riyo je pospolu už třináctý rok v téměř neměnné sestavě. V repertoáru jsou klasické divadelní hry jako Nejspíš sniš, Oscar, Equus, Idiotka a vlastní tvorbu v podobě Pásma básní Vůdce sekty Teplá smrt kapitána Poutrexe a kusu Bez_sítka alias mladí a neklidní prýští. Divadelní přehlídky se divadelní spolek zúčastnil pouze dvakrát, a to s hrami Equus (2005) a Nejspíš sníš (2007). Více informací na O autorovi Vystudoval lékařskou fakultu UK v Bratislavě, ale v r se začal profesionálně věnovat divadlu. Je spoluzakladatelem, režisérem, scénáristou a hercem bratislavského divadla GUnaGU. Z jeho divadelních her: Mária Sabína (1998), Hypermarket, Kto sa bojí Beatles

9 Vilém Werner: PRÁVO NA HŘÍCH Hraje DS Rachtámiblatník Praha Osoby a obsazení: Rudolf * Antonis Arabadzis Věra * Jindřiška Netrestová Věřina matka * Zuzana Benešová Jaja * Diana Vyčichlová Rudolfův otec * Jan Zouhar Erika * Petra Pátková Oto * Marek Měchura Panská * Petra Pátková Výběr nepůvodní hudby, zvuk, zvukové efekty * Antonis Arabadzis, Pája Dvořák Světla * Matrix Kostýmy a rekvizity * soubor Kulisy * soubor Výroba potahů na nábytek a závěsů * Petra Pátková a Diana Vyčichlová Režie * Antonis Arabadzis O hře Mladý lékař Dr. Mach žije ve šťastném manželství, ale podlehne chvilkové vášni s nejlepší přítelkyní své ženy Věry, která je v lázních. Věra se však předčasně, a tudíž nečekaně vrátí domů a přistihne nevěrného manžela. Krize vypukne a Věra pomýšlí na krutou pomstu. Její matka, vlastně ústřední postava celé komedie, řeší nejen spor své dcery, ale rozmotává i situace hromadící se kolem otce jejího zetě. O autorovi Vilém Werner ( ), dramatik, spisovatel, scenárista, lektor a redaktor, patřil doma i v zahraničí k nejhranějším českým dramatikům 1. poloviny 20. sto-letí. Ve 2. polovině století bylo však jeho jméno z širokého kulturního povědomí vytěsněno. V r byl vyloučen ze Syndikátu českých spisovatelů, a poté už (vyjma 2 rozmnoženin textů v Dilii) nesměl publikovat až do své smrti. Jeho nejznámější hrou jsou zřejmě Lidé na kře. Všechna naše představení jsou věnována památce zakladatele našeho souboru, vedoucího souboru, režiséra, herce a především našeho kamaráda Zbyňka Berana ( ). Práva k provozování tohoto díla zastupuje AURA-PONT, divad. a liter. agentura, s.r.o.

10 Ivanka Vadlejchová: Kubovo štěstí Pohádkový příběh Námět: Ivanka a Pavel Vadlejchovi Hraje DS Máj Osoby a obsazení Náhoda * Marie Weigrichtová Kuba * Roman Solčány Lýdie * Michaela Divoká Joska * Pavel Říha Mistr Ouško * Jaroslav Šebesta Správce * Vratislav Huráb Královna * Magda Procházková / Ivanka Vadlejchová Žalářník * Jaroslav Šebesta Hudba * Jan Střížovský Scéna * Pavel Vadlejch za vydatné pomoci režisérky a Martiny Andělové Kostýmy * režisérka za vydatné pomociolgy Novotné, Zorky Hauové a Martiny Andělové Texty písní * Vendula Melíšková Napověda * Jana Maršáková Režijní spolupráce * Pavel Vadlejch Režie * Ivanka Vadlejchová O představení Byla jednou jedna chaloupka a v ní bydlel venkovský chasník Kuba. Třebaže byl pracovitý, štěstí se jeho chaloupce zdaleka vyhýbalo. Inu, jak se říká, osud dá každému do vínku dle svého uvážení. Jenže i osud se dá změnit, a to tehdy, když v pravou chvíli zasáhne Náhoda. Díky její pomoci Kuba to své štěstí přece jen najde, třebaže mu v cestě stojí lidská závist a zloba. Ale jak už to v pohádkách bývá, zlo je nakonec po zásluze potrestáno a dobro zvítězí. A tak to má být! Inscenace vznikla za přispění Městské části Praha 12 a Magistrátu hl. m. Prahy. Slovo o souboru: u inscenace ROZVOD

11 Doug Wright: Svou vlastní ženou Monodrama. Skutečný životní příběh nejznámějšího berlínského transvestity Charlotty von Mahlsdorf, který na vysokých podpatcích vyšlapal cestičku mezi nacismem a komunismem Překlad: Adam Novák Divadlo SoLiTEAter Realizace: Jana Hradecká, Jakub Vyplel Libor Ulovec. Hraje Libor Ulovec POSTAVY v pořadí jak přicházejí na scénu: Charlotte Von Mahlsdorf, hlavní postava příběhu John Marks, amer. novinář Doug Wright, americký dramatik Teta Luise, sestra Charlottiny matky Důstojník SS, člen pěšího komanda Velitel SS, člen pěšího komanda Lothar Berfelde, dospívající Charlotte Pan Berfelde, Charlottin otec Vězeňský strážce, vězení pro mladistvé v Tegel Minna Mahlich, barmanka v Mulack-Ritze Ministr kultury Spolkové republiky Německo Referent Stasi, východoněmecké tajné policie Alfred Kirschner, Charlottin přítel Mladý homosexuál Americký voják a jeho kamarád Východoněmecký celník, na hranici se Západním Berlínem Tajný policista Bachař Ošetřovatelka Německý reportér Markus Kaufmann, člen konzervat. strany Ulrike Liptsch, studentka Humboldovy univerzity Josef Rudiger, východoněm. disident Ziggy Fluss, moderátor něm. televizní talk-show První neonacista Druhý neonacista Brigitte Klensch, berlínská novinářka Karl Henning, mnichovský novinář Francois Garnier, francouz. dopisovatel z Berlína Shirley Blacker, amer. dopisovatelka z Berlína Daisuke Yamagishi, japon. dopisovatel z Berlína Mark Finley, amer. aktivista Pradeep Gupta, indický dopisovatel z Berlína Clive Twimbley, brit. dopisovatel z Berlína Dieter Jorgensen, psychiatr Doug Wright, významný americký dramatik, filmový scénárista a libretista. Za monodrama Svou vlastní ženou (I Am My Own Wife) obdržel v r Pulitzerovu cenu a cenu Tony za nejlepší hru sezóny. Charlotte von Mahlsdorf (Lothar Berfelde, * ) je nejznámější východoberlínský transvestita. Jako sběratel užitného umění z období tzv. Gründerzeit ( ) založil známé Gründerzeit Museum. V r byl oceněn Spolkovým křížem za zásluhy. Libor Ulovec je amatérský herec, člen DS Pibimpap-Rizoto, civilním povoláním advokát. Představení Svou vlastní ženou je jeho prvním pokusem vykročit ze škatulky výlučně komediálního žánrového herectví k dramatickým rolím. Autorská práva zastupuje DILIA.

12 Přehlídky v roce 2009 pořádané a spolupořádané Amatérskou divadelní asociací KARLÍNSKÉ JEVIŠTĚ Lednová část multižánrové divadelní přehlídky proběhla Hlavní pořadatel: Divadlo a Život POPAD 2009 Výběrová přehlídka na národní přehlídku činoherního divadla v Děčíně a činoherního divadla pro děti a mládež Popelka Rakovník CHUDÉ DIVADLO 2009 * 18. (a 19.) dubna ročník komorní divadelní přehlídky představení s omezenou scénickou výpravou (stůl, židle, věšák). Pro jednoaktové hry první ze 2 pražských výběr. přehlídek pro národní přehlídku jednoaktovek Kaškova Zbraslav Uzávěrka přihlášek: 25. března 2009 * Hlavní pořadatel: TJ Sokol Jinonice MALÁ ZBRASLAV * 2. polovina června 2009 Druhá ze 2 pražských výběrových přehlídek na Kaškovu Zbraslav Uzávěrka přihlášek: * Spolupořadatel: Zbraslavská kulturní společnost JINONICKÁ SONÁTA 2009J * 24. a 25. října ročník komorní přehlídky uměleckého a autorského přednesu, zpívané poezie, monologů a divadla poezie. Sokolovna Jinonice. * Uzávěrka přihlášek: * Hlavní pořadatel: TJ Sokol Jinonice KARLÍNSKÉ JEVIŠTĚ * Listopad 2009 (podzimní část) Multižánrová divadelní přehlídka. * Hlavní pořadatel: Divadlo a Život KAŠKOVA ZBRASLAV 2009 * 2. polovina listopadu 2009 Národní přehlídka jednoaktových her * Uzávěrka doporučení pro pořadatele výběrových kol: 30. září 2009 * Hlavní pořadatel: D.S. Monde * Druhý spolupořadatel: Zbraslavská kulturní společnost Kurzy Dramatické školy ADA Od března do června se uskuteční krátkodobé kurzy pro začínající divadelníky v rozsahu vyučovacích hodin. Jde o následující kurzy: Herecká pří-pravka * Režijní minimum * Text a divadlo * Divadelní svícení * Jevištní řeč. Rozběhnou se také setkání Autorského semináře. Bližší informace a přihlášky: tel.: NOVINY ADA. Občasník. Vydala Amatérská divadelní asociace Redakce: 8

Výroční zpráva za rok 2008

Výroční zpráva za rok 2008 Výroční zpráva za rok 2008 slovo úvodem Vážená paní, vážený pane, přátelé, diváci a členové a členky Tradičního loutkového divadla Zvoneček, přešel rok 2008, v němž občanské sdružení prožilo třetí rok

Více

Výroční zpráva za rok 2007

Výroční zpráva za rok 2007 Výroční zpráva za rok 2007 slovo úvodem Vážené příznivkyně a vážení příznivci Tradičního loutkového divadla Zvoneček, rok 2007 byl druhým rokem působení Zvonečku jako občanského sdružení a je možné konstatovat,

Více

VÝSLEDKOVÁ LISTINA Pohár města Benešova

VÝSLEDKOVÁ LISTINA Pohár města Benešova Disciplína: VzPu (vleže) 30 Pořadatel SSK 0175 Benešov do 12 let 1 Míšek Karel 37896 0348 ASK Brandýs 1999 99 100 98 297 I 2 Nepejchal Filip 37922 0045 DDM Kolín 1999 99 98 99 296 I 3 Gürtler Filip 37892

Více

Od 9. září každou neděli ve 20 hodin na Nově

Od 9. září každou neděli ve 20 hodin na Nově www.nova.cz Pro více informací kontaktujte koordinátorku projektu Johanu Indrákovou, tel.: 777 886 555 e-mail: johana.indrakova@nova.cz Od 9. září každou neděli ve 20 hodin na Nově Vem si mě! Dvacet dívek,

Více

Kategorie: dívky 3leté Trať: 50m

Kategorie: dívky 3leté Trať: 50m Kategorie: dívky 3leté Trať: 50m 1 Nováková Lucie 15 Čelákovice 20,0 2 Štefíková Silvie 7 Milovice 23,4 3 Kalinová Ella 23 Čelákovice 24,7 4 Uhrová Nela 12 Čelákovice - 5 Bohuslavová Aneta 14 Čelákovice

Více

OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ ČECH 2012 NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ŠKOLA

OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ ČECH 2012 NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ŠKOLA NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ŠKOLA Country Competitors Teams Teams SD Gold Silver Bronze 16 11 14 3 4 1 1 39 5 9 7 9 7 8 TONG-IL Č.BUDĚJOVICE 14 4 5 2 2 2 2 WON-HYO TŘEBOŇ 9 2 6 3 3 0 1 DAN-GUN PRAHA 8 2 3 2 4 1 2 19

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan

ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková

Více

Výroční zpráva za rok 2010

Výroční zpráva za rok 2010 Výroční zpráva za rok 2010 Vážení přátelé Tradičního loutkového divadla Zvoneček, slovo úvodem občanské sdružení TLD Zvoneček vstoupilo v roce 2010 do svého 5. roku působení a zároveň do 41. sezóny. Rok

Více

TJ SOKOL SENOHRABY. TRIATLON Senohraby. Senohraby - EUROAGENTUR Hotelový resort SEN

TJ SOKOL SENOHRABY. TRIATLON Senohraby. Senohraby - EUROAGENTUR Hotelový resort SEN Žákyně starší 1999-2000 1 6 Ondrášková Adriana 2000 18:22 2 3 Placatková Bára 2000 TS Příbram 19:23 3 2 Kotěšovcová Pavla 2000 TRI SKI Horní Počernice 19:36 4 7 Vojtěchová Josefína 2000 SK Slavia Praha

Více

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem provázeli budoucí prvňáčky žáci 5. tříd, kteří si připravili pro děti pohádkové úkoly. Letos

Více

After School Club. Téma pro školní rok 2011/12 zní: Indiana Jones and the Time Machine Stručná náplň a popis: Termín:

After School Club. Téma pro školní rok 2011/12 zní: Indiana Jones and the Time Machine Stručná náplň a popis: Termín: Vážení rodiče, i v právě začínajícím školním roce pro Vaše děti otevíráme anglický odpolední klub After School Club. Téma pro školní rok 2011/12 zní: Indiana Jones and the Time Machine Stručná náplň a

Více

HUDEBNÍ OBOR. Mezinárodní festival dětských pěveckých sborů - Belgie (Neerpelt) 29. 4. - 4. 5. 2010

HUDEBNÍ OBOR. Mezinárodní festival dětských pěveckých sborů - Belgie (Neerpelt) 29. 4. - 4. 5. 2010 úspěchy žáků ZUŠ HUDEBNÍ OBOR Stříbrné pásmo získala Lucie Vaníčková z klavírní třídy p. uč. Lenky Šoborové Mozart opět v Olomouci 2009 - soutěžní přehlídka (12. 11. 2009) Chrám i tvrz 2010 - krajská soutěž

Více

Pořadí Počet kol Číslo Příjmení Jméno Kategorie Trať 1kolo 2kolo 1 2 117 Pátek Jan MD40 22 00:19:50.8 00:39:43.7 2 2 120 Žák Pavel MD40 22 00:19:56.

Pořadí Počet kol Číslo Příjmení Jméno Kategorie Trať 1kolo 2kolo 1 2 117 Pátek Jan MD40 22 00:19:50.8 00:39:43.7 2 2 120 Žák Pavel MD40 22 00:19:56. Pořadí Počet kol Číslo Příjmení Jméno Kategorie Trať 1kolo 2kolo 1 2 117 Pátek Jan MD40 22 00:19:50.8 00:39:43.7 2 2 120 Žák Pavel MD40 22 00:19:56.0 00:39:44.7 3 2 123 Fojtíček Karel MD40 22 00:19:53.7

Více

BODOVÉ HODNOTY UŽITÍ DĚL:

BODOVÉ HODNOTY UŽITÍ DĚL: PŘÍLOHA č. 2 BODOVÉ HODNOTY UŽITÍ DĚL: A. BODOVÁ HODNOTA DÍLA ( BHD ) pro rozúčtování odměn za užití děl při kabelovém přenosu v České republice (čl. 5.1. rozúčtovacího řádu), 85 % odměn vybraných od výrobců

Více

rádoby sladko hořko kyselá komedie A M N E S T I E

rádoby sladko hořko kyselá komedie A M N E S T I E rádoby sladko hořko kyselá komedie A M N E S T I E napsal: František STRNAD hudba, klavírní doprovod: Martin ČERVENKA scéna, choreografie, kostýmy: inspicient: režie: nápověda: Olga MYŠKOVÁ Miloslava AMORTOVÁ

Více

Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole

Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu : CZ.1.07/1.4.00/21.2400 ANOTACE Materiál

Více

Základní školy Literární besedy Věková kategorie Svět obrů a čarodějů Roalda Dahla (literární beseda s prvky informační výchovy)

Základní školy Literární besedy Věková kategorie Svět obrů a čarodějů Roalda Dahla (literární beseda s prvky informační výchovy) Tisková zpráva č. 12/2011 Nabídka vzdělávacích akcí pro školy Oddělení pro děti a mládež a hudební oddělení v Ústřední knihovně a obvodní knihovny Krajské knihovny Františka Bartoše připravily na školní

Více

4.A. Ústní zkoušky společné ( státní ) části MZ 2015. středa, 20.5.2015

4.A. Ústní zkoušky společné ( státní ) části MZ 2015. středa, 20.5.2015 Ústní zkoušky společné ( státní ) části MZ 2015 4.A předseda místopředseda třídní Mgr. Irena Vejsadová Mgr. Zuzana Bašusová Ing. Hana Schorná středa, 20.5.2015 11:00-11:20 11:20-11:35 4.A Bechyňská Kamila

Více

Nejvíce nominací na Českého lva získal film Fair Play, hned za ním se umístily snímky Díra u Hanušovic, Cesta ven a Tři bratři

Nejvíce nominací na Českého lva získal film Fair Play, hned za ním se umístily snímky Díra u Hanušovic, Cesta ven a Tři bratři Tisková zpráva, 14. ledna 2015 Nejvíce nominací na Českého lva získal film Fair Play, hned za ním se umístily snímky Díra u Hanušovic, Cesta ven a Tři bratři Moderátorkou gala večera bude Lucie Výborná

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 DĚTSKÉ DIVADELNÍ STUDIO PRAHY 5

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 DĚTSKÉ DIVADELNÍ STUDIO PRAHY 5 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 DĚTSKÉ DIVADELNÍ STUDIO PRAHY 5 OBSAH Co je DDS?...3 Co je soubor KLAP?...4 Kdo si hraje s DDS?...5 Skupiny DDS 6 Repertoár DDS.7-9 Odehraná představení ve Švandově divadle...10-11

Více

Závody Aliance dětského plavání 20. dubna 2013. Výsledková listina

Závody Aliance dětského plavání 20. dubna 2013. Výsledková listina Závody Aliance dětského plavání 20. dubna 2013 Praha, Výstaviště Holešovice Výsledková listina 20. 4. 2013 Aliance dětského plavání Ročník 2008: Kraulové nohy s deskou 25 m Pořadí: Jméno: Klub: čas 1 Emma

Více

Výsledky vzdělávání žáků ve školním roce 2014/2015

Výsledky vzdělávání žáků ve školním roce 2014/2015 Výsledky vzdělávání žáků ve školním roce 2014/2015 Na začátku školního roku 2014/2015 studovalo na Gymnáziu Ţidlochovice celkem 229 ţáků. Z toho však jeden ţák poţádal o přerušení studia. V průběhu prvního

Více

VLŠ 2011 docházka doplněná

VLŠ 2011 docházka doplněná VLŠ 0 docházka doplněná Záznamový list o účasti ve VLŠ 0 Družstvo č. Maňák Jaroslav Bušanský Petr Bártů David Coufal Vojtěch Fichtnerová Adéla Hajský Stanislav Horáček Denis Hůlková Anna Karpíšek Matěj

Více

VÝSLEDKOVÁ LISTINA REPUBLIKOVÉHO FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU 2005 Pořadí družstev - dívky

VÝSLEDKOVÁ LISTINA REPUBLIKOVÉHO FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU 2005 Pořadí družstev - dívky VÝSLEDKOVÁ LISTINA REPUBLIKOVÉHO FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU 2005 Pořadí družstev - dívky Pořadatel: ŠSK při DDM Žďár nad Sázavou, Dolní 3 Termín: 4., 5. listopadu 2005 Místo konání: lyžařský areál u SKI

Více

Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8. školní rok 2012/2013

Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8. školní rok 2012/2013 Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8 školní rok 2012/2013 Značení soutěží: mezinárodní kolo celostátní kolo okresní kolo Celosvětová soutěž mladých vědců Intel ISEF Marek Novák mezinárodní

Více

REPUBLIKOVÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU 2007 Pořadí družstev - dívky

REPUBLIKOVÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU 2007 Pořadí družstev - dívky REPUBLIKOVÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU 2007 Pořadí družstev - dívky Pořadatel: ŠSK při DDM Žďár nad Sázavou, Dolní 3 Termín: 1., 2. listopadu 2007 Místo konání: SKI areál Martina Koukala, Žďár nad Sázavou

Více

Vyhodnocení Grantů v oblasti kultury pro rok 2007 I. kolo (rozpočet = 1.500.000,- Kč)

Vyhodnocení Grantů v oblasti kultury pro rok 2007 I. kolo (rozpočet = 1.500.000,- Kč) Příloha č. 1 k usnesení Rady MČ Praha 1 č.ur08_1168 ze dne 8.12.2008: Vyhodnocení Grantů v oblasti kultury pro rok I. kolo (rozpočet = 1.500.000,- Kč) č. Předkladatel, sídlo Název a popis projektu Celkový

Více

PYTHAGORIÁDA. okresní kolo 21. a 22. 5. 2014

PYTHAGORIÁDA. okresní kolo 21. a 22. 5. 2014 PYTHAGORIÁDA okresní kolo 21. a 22. 5. 2014 5. ročník 1 Cihlář Jakub ZŠ Beroun Wagnerovo nám. 15 bodů 2Červená Julie ZŠ Loděnice 14 bodů 2 Kohout Roman ZŠ Hýskov 14 bodů 2 Komancová Eliška ZŠ Liteň 14

Více

Jarní divadelní předplatné 2014. Hlava v písku

Jarní divadelní předplatné 2014. Hlava v písku Jarní divadelní předplatné 2014 Divadelní představení, první předplatitelské i pro veřejnost Pondělí 27. ledna 2014 v 19.00 hodin Hlava v písku o milostném příběhu, který dojal celé Maďarsko. Hra líčí

Více

Anotace Autor Jazyk Očekávaný výstup Speciální vzdělávací potřeby Klíčová slova Druh učebního materiálu Druh interaktivity Cílová skupina

Anotace Autor Jazyk Očekávaný výstup Speciální vzdělávací potřeby Klíčová slova Druh učebního materiálu Druh interaktivity Cílová skupina Identifikátor materiálu: EU - 4-51, poezie-próza, spisovatel-ilustátor, divadlo Tématická oblast: český jazyk - literatura 1. ročníku Materiál obsahuje dva pracovní listy. Ţáci rozlišují poezii, prózu

Více

LITERÁRNĚ DRAMATICKÝ OBOR

LITERÁRNĚ DRAMATICKÝ OBOR ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY TIŠNOV LITERÁRNĚ DRAMATICKÝ OBOR Tento dokument obsahuje pouze vybrané kapitoly z kompletního školního vzdělávacího programu a slouží pouze k informovanosti

Více

Rozpis studentů u maturitní zkoušky

Rozpis studentů u maturitní zkoušky Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160 Třída: 4.E (rok nástupu 2010) Předseda: PhDr. Sylvie Ošťádalová Místopředseda: Mgr. Hana Římalová Třídní: RNDr. František Staněk, CSc. Místnost: 302 Michal Barchánek

Více

Výsledky turnaje. PŘÍPRAVKY - DÍVKY 2000-1. kolo Český Krumlov 20.3.2011

Výsledky turnaje. PŘÍPRAVKY - DÍVKY 2000-1. kolo Český Krumlov 20.3.2011 PŘÍPRAVKY - DÍVKY 2000-1. kolo Český Krumlov 20.3.2011 1.Hadáčková Bára (Sokol České Budějovice), 9:1 (106:49) 25 b. (1) Haviarová Erika (SKB Český Krumlov) 6:0 (2:0/11:1 11:3); (2) Stehlíková Kateřina

Více

VÝSLEDKOVÁ LISTINA NÁRODNÍ TURNAJ OZP CUP V BOCCIE 3. kolo I. ligy

VÝSLEDKOVÁ LISTINA NÁRODNÍ TURNAJ OZP CUP V BOCCIE 3. kolo I. ligy TJ zdravotně postižených Nola Teplice z pověření České federace Spastic Handicap, o.s., Oborová zdravotní pojišťovna a Krajský úřad Ústeckého kraje VÝSLEDKOVÁ LISTINA NÁRODNÍ TURNAJ OZP CUP V BOCCIE 3.

Více

Minireferát Autorské právo

Minireferát Autorské právo Historie Minireferát Autorské právo Lucie Záluská (učo: 98745) Radka Cacková (učo: 146351) Jan Labohý (učo: 144166) Autorské zákony se u nás datují od roku 1895, ale dodnes se v nich nachazí mnoho nejednoznačností.

Více

MEZINÁRODNÍ PROJEKT SOUČASNÉHO TANEČNÍHO DIVADLA

MEZINÁRODNÍ PROJEKT SOUČASNÉHO TANEČNÍHO DIVADLA Czech Dance Benefit Society o.s. uvádí MEZINÁRODNÍ PROJEKT SOUČASNÉHO TANEČNÍHO DIVADLA NABÍDKA PARTNERSTVÍ PRO ČESKOU PREMIÉRU O PROJEKTU GHETTO 1577 Výlučnost projektu Projekt současného tanečního divadla

Více

I. Umělecká činnost. S inscenacemi Z knihy džunglí a Vícezrnný koláček štěstí jsme se též zúčastnili Festivalu evropských regionů v Hradci Králové.

I. Umělecká činnost. S inscenacemi Z knihy džunglí a Vícezrnný koláček štěstí jsme se též zúčastnili Festivalu evropských regionů v Hradci Králové. Zpráva o činnosti a rozbor hospodaření za rok 2008 I. Umělecká činnost V dubnu měl premiéru muzikál ve verších, Popelka, v režii Apoleny Vynohradnykové. Moderně upravená klasická pohádka se setkává s velkým

Více

Jarní divadelní předplatné 2015 Divadelní představení můžete navštívit i jednotlivě. Vstupenky si můžete již rezervovat.

Jarní divadelní předplatné 2015 Divadelní představení můžete navštívit i jednotlivě. Vstupenky si můžete již rezervovat. Jarní divadelní předplatné 2015 Divadelní představení můžete navštívit i jednotlivě. Vstupenky si můžete již rezervovat. Divadelní představení, první předplatitelské i pro veřejnost Středa 14. ledna 2015

Více

JMENNÝ SEZNAM ŽÁKŮ V UČEBNĚ

JMENNÝ SEZNAM ŽÁKŮ V UČEBNĚ JMENNÝ SEZNAM ŽÁKŮ V UČEBNĚ RED IZO: 600012751 Název školy: Gymnázium, Jevíčko, A. K. Vitáka 452 Zkušební místo: Gymnázium, Jevíčko, A. K. Vitáka 452 Název zkoušky: Anglický jazyk - didaktický test Učebna

Více

závod č. 62 Sjezdy v Č. Krumlově + MČRd + 1. ČPž řeka Vltava - Český Krumlov

závod č. 62 Sjezdy v Č. Krumlově + MČRd + 1. ČPž řeka Vltava - Český Krumlov Eskymo verze: 1.5.1 Název závodu: Místo závodu: Pořadatel: SK vltava Český Krumlov Ředitel závodu: Lenka Lagnerová Vrchní rozhodčí: Luděk Roleček Datum závodu: 08.06.14 Číslo závodu: 62 BHZ: 4 Disciplína:

Více

III. Současný AUTOR HUDBY ZUŠ DIPLOM - OCENĚNÍ KAT. DISCIPL. NÁZEV SKLADBY CHOREOGRAF

III. Současný AUTOR HUDBY ZUŠ DIPLOM - OCENĚNÍ KAT. DISCIPL. NÁZEV SKLADBY CHOREOGRAF KAT. Dětské KOMÁŘI I. taneční hry Zora Breczková nefolklór. II. Dětské CO DOBRÉHO DO BŘICHA lidové tan.hry Marcela Látalová a tance lidová-komáři se ženili Zdeněk Král-Pšt úprava lidových písní Květa Hurťáková

Více

Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám

Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám VY_32_INOVACE_ČJM4_5960_ZEM Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0883 Název projektu: Rozvoj vzdělanosti Číslo šablony: III/2 Datum vytvoření:

Více

Memoriál Rosti Čtvrtlíka. II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů. Čtvrtlístek IČ : 7274620

Memoriál Rosti Čtvrtlíka. II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů. Čtvrtlístek IČ : 7274620 II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů Čtvrtlístek IČ : 7274620 IČO : 22757490 Akce je spolufinancována z projektu CZ.1.07/1.1.00/14.0143 1 Propozice soutěžní přehlídky mladých recitátorů Čtvrtlístek

Více

Plavecko - běžecký závod KRAJSKÉ KOLO 11. května 2010, Čelákovice. Kategorie: A Plavání: 50 m Běh: 500 m Nejlepší Celkové

Plavecko - běžecký závod KRAJSKÉ KOLO 11. května 2010, Čelákovice. Kategorie: A Plavání: 50 m Běh: 500 m Nejlepší Celkové Kategorie: A Plavání: 50 m Běh: 500 m Čas Příjmení a jméno Škola Handicap Čas 1 Noll David ZŠ a MŠ Nymburk 00:30,7 1 00:30,7 00:00,0 01:41,2 01:41,2 4 02:11,9 2 Zikmund Tomáš ZŠ Pod sv. horou Příbram 00:33,4

Více

Základní umělecká škola Brandýs n. Labem - Stará Boleslav

Základní umělecká škola Brandýs n. Labem - Stará Boleslav KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE VE HŘE NA DECHOVÉ NÁSTROJE DŘEVĚNÉ DNE 20. A 21. 3. 2012 20. března 2012 ZAHÁJENÍ V 9.00 HOD. 9.10 hod. Kategorie 1 Bláhová Klára Horká Ema Chaloupková Kateřina Chvapilová Aneta Mislerová

Více

EXILOVÁ A SAMIZDATOVÁ LITERATURA. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje

EXILOVÁ A SAMIZDATOVÁ LITERATURA. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje EXILOVÁ A SAMIZDATOVÁ LITERATURA Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje říjen 2010 Mgr. Jitka Riedlová EXILOVÁ A SAMIZDATOVÁ LITERATURA 21.

Více

Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9 Projekt MŠMT ČR: EU PENÍZE ŠKOLÁM

Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9 Projekt MŠMT ČR: EU PENÍZE ŠKOLÁM Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9 Projekt MŠMT ČR: EU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0536 Název projektu školy: Výuka s ICT na SŠ obchodní České Budějovice Šablona

Více

Předškoláci - hoši + dívky (2008-2014) - 100m

Předškoláci - hoši + dívky (2008-2014) - 100m Předškoláci - hoši + dívky (2008-2014) - 100m 19 Lacková Eliška 2008 Sokol Říčany 22,09 1 11 Kovář Jan 2008 ZŠ Ortenovo náměstí 22,51 2 69 Filounek Jan 2008 Sokol I Smíchov 23,45 3 15 Vlčková Kristýna

Více

Hodnocení soutěže Dospělí BAM STT

Hodnocení soutěže Dospělí BAM STT Hodnocení soutěže Dospělí BAM STT Místo Start. č. Tanečník Tanečnice waltz tango valčík slowfox quickstep Suma 1. 30 Both Pavel Wáwrová Kristina 11111/1,0 11111/1,0 11111/1,0 11111/1,0 11111/1,0 5 2. 22

Více

závod č. 95 / Slalomy v Kadani, Kadaň

závod č. 95 / Slalomy v Kadani, Kadaň C1M VÝSLEDKOVÁ LISTINA 5.7.2008 1. 1 12044 FOUKAL Pavel 87 1 Dukla B. 89,40 0 89,40 85,00 0 85,00 174,40 48 2. 2 14009 VANĚK Jiří 87 2 Kralupy 95,40 2 97,40 92,30 0 92,30 189,70 40 3. 1/ ZS 6 82002 CEPEK

Více

Rozpis žáků k maturitní zkoušce

Rozpis žáků k maturitní zkoušce Třída: 4.A - Zdravotnický asistent (rok nástupu 2011) Třída: *4.A - Zdravotnický asistent (rok nástupu 2010) Termín: úterý 21. 4. 2015 dopoledne Předseda: Mgr. Zuzana Volná Místopředseda: Mgr. Štěpánka

Více

AVANTGARDA. Tato divadla byla protipólem tradičních kamenných divadel V představeních se objevují klaunské výstupy

AVANTGARDA. Tato divadla byla protipólem tradičních kamenných divadel V představeních se objevují klaunské výstupy OSVOBOZENÉ DIVADLO POČÁTKY SOUBORU Počátky Osvobozeného divadla sahají do 20. let minulého století, kdy byl založeno sdružení literárních a divadelních umělců s názvem Devětsil (podzim 1920). Mezi členy

Více

Harmonogram absolutoria

Harmonogram absolutoria Vyšší odborná škola ekonomická v Mladé Boleslavi Vzdělávací program: Finanční řízení Školní rok: 2014/2015 Forma vzdělávání: denní Datum: 1.6.2015 Harmonogram absolutoria Příjmení a jméno Cimbálová Adéla

Více

Pavla Blaumüllerová (4.A) Iveta Blažková (4.A) Eliška Brychtová (4.A) Marie Čermáková (4.A) Pavla Blaumüllerová (4.A) Iveta Blažková (4.

Pavla Blaumüllerová (4.A) Iveta Blažková (4.A) Eliška Brychtová (4.A) Marie Čermáková (4.A) Pavla Blaumüllerová (4.A) Iveta Blažková (4. Třída: 4.A (rok nástupu 2011) Třída: *4.A (rok nástupu 2010) Třída: *4.B (rok nástupu 2010) Třída: **4.B (rok nástupu 2009) Termín: pondělí 18. 5. 2015 dopoledne Předseda: Mgr. Magda Fenárová Místopředseda:

Více

Zpráva o činnosti a rozbor hospodaření za rok 2010

Zpráva o činnosti a rozbor hospodaření za rok 2010 Zpráva o činnosti a rozbor hospodaření za rok 2010 I. Umělecká činnost a provoz Umělecká činnost Divadlo Minor oslavilo 26. února 60 let od uvedení první inscenace Ústředního LD za účasti představitelů

Více

I. Oblastní soutěž Praha

I. Oblastní soutěž Praha I. Oblastní soutěž Praha 11. března2007 Místo konání: Sportovní hala ZŠ Petřiny Jih, Šantrochova 2/1800, Praha 6 Pořadatel: Taekwon-do ITF Sonkal Praha Informace Počet oddílů : 7 Počty závodníků : junior

Více

číslo Jméno rok narození M/Z Jednota čas 4 miková julie 2006 z obřany 3 miková dominika 2002 z obřany 5 miková eliška 2000 z obřany 6 mika ivo 1966 m

číslo Jméno rok narození M/Z Jednota čas 4 miková julie 2006 z obřany 3 miková dominika 2002 z obřany 5 miková eliška 2000 z obřany 6 mika ivo 1966 m 4 miková julie 2006 z obřany 3 miková dominika 2002 z obřany 5 miková eliška 2000 z obřany 6 mika ivo 1966 m obřany 37 mařík jan 2000 m dolní dobrouč 16 maříková zuzana 1997 z dolní dobrouč 27 jakubcová

Více

PONDĚLÍ ÚTERÝ STŘEDA ČTVRTEK PÁTEK. Seminář dramaturgie a režie v DaV (Klíč) Recepce a reflexe divadelního díla I (Konývková)

PONDĚLÍ ÚTERÝ STŘEDA ČTVRTEK PÁTEK. Seminář dramaturgie a režie v DaV (Klíč) Recepce a reflexe divadelního díla I (Konývková) AK. ROK 05/6 Ročník:. BC Vedoucí ročníku: MgA. Radka Macková 8.30-0.00 0.5 -.5.00-3.30 Seminář k praxi I Seminář dramaturgie a režie v DaV Divadlo a výchova Divadlo a výchova divadelního díla I Organizace

Více

Součást serie závodů v lezecké všestrannosti mládeže

Součást serie závodů v lezecké všestrannosti mládeže Součást serie závodů v lezecké všestrannosti mládeže Partneři Rock Point Překližka cup 2012 Výsledky: Kategorie H1 Májový open cup Cesta číslo 9 Cesta číslo 5 kvalifikace Finále BODY BODY 4 Cesta č.4 1

Více

Pořadí Jméno Rok narození Obec Startovní číslo 1 Gamba Filip 2011 Liberec 14 2 Vojtěch Kordula 2011 Pecka 16 3 Vojtíšek Tonda 2010 Bakako Nová Paka

Pořadí Jméno Rok narození Obec Startovní číslo 1 Gamba Filip 2011 Liberec 14 2 Vojtěch Kordula 2011 Pecka 16 3 Vojtíšek Tonda 2010 Bakako Nová Paka 1 Gamba Filip 2011 Liberec 14 2 Vojtěch Kordula 2011 Pecka 16 3 Vojtíšek Tonda 2010 Bakako Nová Paka 37 4 Tadeáš Verner 2011 Hradec Králové 47 5 Dominik Chvojka 2011 Horní Počernice 15 6 Kryštov Lánský

Více

SADA VY_32_INOVACE_CJ3

SADA VY_32_INOVACE_CJ3 SADA VY_32_INOVACE_CJ3 Přehled anotačních tabulek k dvaceti výukovým materiálům vytvořených Mgr. Bronislavou Zezulovou a Mgr. Šárkou Adamcovou. Kontakt na tvůrce těchto DUM: zezulova@szesro.cz a adamcova@szesro.cz

Více

Závěrečná zpráva Senior Praha 8. 10. 9. 2011 Výstaviště Holešovice

Závěrečná zpráva Senior Praha 8. 10. 9. 2011 Výstaviště Holešovice Závěrečná zpráva Senior Praha 8. 10. 9. 2011 Výstaviště Holešovice www.seniorpraha.cz 2 Ve dnech 8. až 10. září 2011 proběhl na Výstavišti v Praze Holešovicích první ročník odborného veletrhu zaměřeného

Více

Výsledky turnaje. PŘÍPRAVKA 2013 - Dívky 2002 Český Krumlov 20.4.2013

Výsledky turnaje. PŘÍPRAVKA 2013 - Dívky 2002 Český Krumlov 20.4.2013 PŘÍPRAVKA 2013 - Dívky 2002 Český Krumlov 20.4.2013 1.Hejnová Julia (SKB Český Krumlov), 9:1 (107:76) 22 b. (1) Bernasová Zuzana (SK Dobrá Voda) 4:2 (2:0/11:8 11:7); (2) Kršíková Eliška (Sokol Štěpánovice)

Více

Kolo Umístění waltz polka cha-cha jive Suma. 1. kolo 4. 5. / 48 XXXXXXX X XX XXX X XXXXXXXX XXXX X X 28

Kolo Umístění waltz polka cha-cha jive Suma. 1. kolo 4. 5. / 48 XXXXXXX X XX XXX X XXXXXXXX XXXX X X 28 Mistrovství ČR E Mistrovství ČR kategorie E 1 Startovní číslo: 1 Město: Podbořany (CZ) Hablovič Jakub Šubiková-Zahradská Olga TK Dance Art 1. kolo 4. 5. / 48 XXXXXXX XX XXXX X XXXXXX X XX XXXX X 28 2.

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

Tvořivá škola, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.3505 Základní škola Ruda nad Moravou, okres Šumperk, Sportovní 300, 789 63 Ruda nad

Tvořivá škola, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.3505 Základní škola Ruda nad Moravou, okres Šumperk, Sportovní 300, 789 63 Ruda nad Projekt: Příjemce: Moravou Tvořivá škola, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.3505 Základní škola Ruda nad Moravou, okres Šumperk, Sportovní 300, 789 63 Ruda nad Zařazení materiálu: Šablona: Sada:

Více

Pedagogové schválení Uměleckou radou pro státní bakalářské a magisterské zkoušky Jméno Vzdělání Zaměstnavatel U SZ zkouší Abbodová Hana, Mgr. Univerzita Palackého Olomouc, PdF, obor speciální ZŠ pro sluchově

Více

NABÍDKA DRJ 2015/2016

NABÍDKA DRJ 2015/2016 NABÍDKA DRJ 2015/2016 DIVADLO RŮZNÝCH JMEN Divadlo Různých Jmen je pražské profesionální divadlo, které vzniklo coby občanské sdružení Divadlo Rity Jasinské v roce 2005. Za dobu své existence zvládlo -

Více

Prague Junior Note 2013

Prague Junior Note 2013 Kategorie nejmladších I. cena 8 Koča Filip 24 25 24 22 25 24 24 121 24,200 I. cena 4 Halíková Veronika 24 24 22 20 24 23 23 116 23,200 II. cena 1 Číhalová Rozálie 24 22 22 21 23 23 22 112 22,400 II. cena

Více

Vánoční Těsnohlídkův strom s tradiční sbírkou Červeného kříže

Vánoční Těsnohlídkův strom s tradiční sbírkou Červeného kříže Vánoční Těsnohlídkův strom s tradiční sbírkou Červeného kříže Tento Vánoční strom tu stojí nejen jako symbol nejkrásnějších svátků roku, Vánoc, ale připomíná nám všem také tradici, která se začala odvíjet

Více

Výroční zpráva A studio Rubín, o.p.s. 2007

Výroční zpráva A studio Rubín, o.p.s. 2007 Výroční zpráva A studio Rubín, o.p.s. 2007 Základní data společnosti Název: A studio Rubín Zapsaná u Městského soudu v Praze v rejstříku obecně prospěšných společností dne 18.11.1996, oddíl O, vložka 13

Více

Téma: životopis žák se orientuje v životopise, vyhledává podstatné informace, pohlíží na

Téma: životopis žák se orientuje v životopise, vyhledává podstatné informace, pohlíží na VY_12_INOVACE_číslo přílohy 1_ČJ_5B_16 Úvodní část seznámení s cílem hodiny: životopis Václava Havla Hlavní část životopis a literární tvorba Václava Havla Závěrečná část zpětná vazba probrané látky Shrnutí

Více

Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce

Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce Dne 11.5. 2011 se v prostorách British Council v Praze konalo celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 14 studentů vítězů krajských

Více

Výsledková listina I.kategorie

Výsledková listina I.kategorie B I B L E A M Y 2014-2015 Výsledky okresního kola konaného 26. listopadu L.P. 2014 v Nikolčicích Dne 26.11.2014 proběhl 17. ročník okresního kola dějepisné soutěže Bible a my. Ve čtyřech kategoriích předvedlo

Více

V letošním roce uplynulo 40 let od premiéry slavné pohádky. Přijďte proto prožít den s Popelkou do Švihova. Připravili jsme pro vás hned dvě trasy.

V letošním roce uplynulo 40 let od premiéry slavné pohádky. Přijďte proto prožít den s Popelkou do Švihova. Připravili jsme pro vás hned dvě trasy. V ydejte se s námi barevnou podzimní přírodou po místech, kde se na Švihovsku natáčela před čtyřiceti lety oblíbená pohádka Tři oříšky pro Popelku. Poznáte místa, kde Popelka se svojí sestrou Dorou a zlou

Více

ZPRÁVY Z ICM PRACHATICE 41/2011

ZPRÁVY Z ICM PRACHATICE 41/2011 ZPRÁVY Z ICM PRACHATICE 41/2011 Co chystáme tento týden? Opět realizujeme jeden z adaptačních kurzů. Tentokrát to bude pro Střední školu Vimperk. Žáků bude 27 a máme pro ně připraveny ledolamy, hry na

Více

VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO 2014

VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO 2014 Soutěž: Dárkové balení (DB) 7 Ivana Baranová Hotelová škola, Třebíč 430 1. 12 Kateřina Müllerová 8 Jana Hejlíková 6 Veronika Brabcová Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola, 398

Více

43. ročník festivalu ochotnických divadel Divadlo v přírodě 2013

43. ročník festivalu ochotnických divadel Divadlo v přírodě 2013 43. ročník festivalu ochotnických divadel Divadlo v přírodě 2013 Divadlo v přírodě najdete na adrese: zahrada ZŠ Svépravice, Spojenců 1408, Praha 20 Horní Počernice. Dopravní spojení: do Divadla v přírodě

Více

Přebor Plzeňského kraje

Přebor Plzeňského kraje Ročník 2014-2015 07. Březen 2015 V tabulce družstev po 18 kole nastala jen jediná změna. Havlovice B a Újezd Sv. Kříže si vyměnili svoje pozice. Sokol Kdyně vítězí na Sokolu Plzeň V a odskakuje pronásledovatelům.

Více

Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám

Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám VY_32_INOVACE_ČJM4_5660_ZEM Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0883 Název projektu: Rozvoj vzdělanosti Číslo šablony: III/2 Datum vytvoření:

Více

Zápis z 7. jednání Sociální komise konané dne 02.06.2015, 8.00 10.30 hodin

Zápis z 7. jednání Sociální komise konané dne 02.06.2015, 8.00 10.30 hodin Zápis z 7. jednání Sociální komise konané dne 02.06.2015, 8.00 10.30 hodin MěÚ, Masarykovo náměstí 128, Rožnov pod Radhoštěm Přítomni: předseda: Petr Jelínek, Ing. Rudolf Konečný, Bc. Klára Maňáková, Bc.

Více

10. liga modrá skupina

10. liga modrá skupina 1. kolo Marta Dobruška B SKK Náchod - žáci 10:2 (898:825) Věra Hájková 209, Zdeňka Svobodová 260, Marie Jandová 212, Irena Sedláčková 217 Martin Kovačík 243, David Stára 194, Kristýna Hofmanová 195, Petra

Více

Zápis z průběhu olympiády nebo soutěže

Zápis z průběhu olympiády nebo soutěže Zápis z průběhu olympiády nebo soutěže Dne: Předmět a kategorie Školní kolo/okrskové kolo Okresní kolo Krajské kolo Matematika MO kat. A 1. Miroslav Novotný není 49. Barbora Kottová 2. Barbora Kottová

Více

Asociace školních sportovních klubů České republiky

Asociace školních sportovních klubů České republiky Asociace školních sportovních klubů České republiky výsledky Brno, 28. 11. 2013 Místo: plavecký bazén TJ Tesla, Brno Lesná Měření: stopky, ruční- přerušované Bazén: 25m, 6 drah Sbor rozhodčích: - Vrchní

Více

Výroční zpráva za rok 2009

Výroční zpráva za rok 2009 Výroční zpráva za rok 2009 slovo úvodem Vážení přátelé Tradičního loutkového divadla Zvoneček, přešel rok 2009, v němž TLD Zvoneček oslavilo své 40. narozeniny a začalo ukrajovat další dekádu, tentokráte

Více

SMLOUVU O VYTVOŘENÍ UMĚLECKÉHO VÝKONU A POSKYTNUTÍ LICENCE

SMLOUVU O VYTVOŘENÍ UMĚLECKÉHO VÝKONU A POSKYTNUTÍ LICENCE příloha č.10 Pan/í... r.č.:... bytem:... (dále jen Herec ) a divadlo / jméno:... sídlo:... IČ:...DIČ:... jejímž jménem jedná:... (dále jen Nabyvatel ) na straně druhé uzavírají níže uvedeného dne, měsíce

Více

VY_32_INOVACE_02_ Písně národního obrození_37

VY_32_INOVACE_02_ Písně národního obrození_37 VY_32_INOVACE_02_ Písně národního obrození_37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ICT ve slušovské škole Číslo projektu

Více

1. HISTORIE. 1978-1989 Okresní dům pionýrů a mládeže. 1989-1994 Dům dětí a mládeže. 1994 - Dům dětí a mládeže Kamarád

1. HISTORIE. 1978-1989 Okresní dům pionýrů a mládeže. 1989-1994 Dům dětí a mládeže. 1994 - Dům dětí a mládeže Kamarád P R E Z E N T A C E OBSAH 1. Historie 2. Současnost 3. Náhled na jednotlivá pracoviště 4. Hlavní náplň činnosti DDM a) pravidelná činnost b) příležitostná činnosti c) spontánní činnost d) metodická činnost

Více

VY_32_INOVACE_07_DIVADLO A JEHO ŽÁNRY_34 Autor: Mgr. Světlana Dlabajová Škola: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název

VY_32_INOVACE_07_DIVADLO A JEHO ŽÁNRY_34 Autor: Mgr. Světlana Dlabajová Škola: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název VY_32_INOVACE_07_DIVADLO A JEHO ŽÁNRY_34 Autor: Mgr. Světlana Dlabajová Škola: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu: Zkvalitnění ICT ve slušovské škole Číslo projektu:cz.1.07/1.4.00/21.2400

Více

VYSOČINA CUP PODZIM 2014 Strana 2 z 32. Účast oddílů : Závodníci Starty Závodníci Starty

VYSOČINA CUP PODZIM 2014 Strana 2 z 32. Účast oddílů : Závodníci Starty Závodníci Starty VYSOČINA CUP PODZIM 2014 Strana 2 z 32 Účast oddílů : Přihlášení Přijatí Oddíl Závodníci Starty Závodníci Starty Muži Ženy Celk. Muži Ženy Celk. Muži Ženy Celk. Muži Ženy Celk. JPK 16 14 30 34 30 64 16

Více

Výsledky turnaje. PŘÍPRAVKY 2014-1. kolo - DÍVKY 2003 Český Krumlov 22. března 2014

Výsledky turnaje. PŘÍPRAVKY 2014-1. kolo - DÍVKY 2003 Český Krumlov 22. března 2014 PŘÍPRAVKY 2014-1. kolo - DÍVKY 2003 Český Krumlov 22. března 2014 1.Šmikmátorová Linda (SKB Český Krumlov), 9:1 (107:58) 25 b. (1) Podolková Žofie (Sokol České Budějovice) 6:0 (2:0/11:3 11:2); (2) Štronerová

Více

INFORMAČNÍ BROŽURA K PROJEKTU LOUTKA JAKO NÁSTROJ VZDĚLÁVÁNÍ

INFORMAČNÍ BROŽURA K PROJEKTU LOUTKA JAKO NÁSTROJ VZDĚLÁVÁNÍ INFORMAČNÍ BROŽURA K PROJEKTU LOUTKA JAKO NÁSTROJ VZDĚLÁVÁNÍ CZ. 1.07/1.3.44/02.0052 www.theatrludem.cz a http://loutka-jako-nastroj-vzdelavani.webnode.cz/ Obsah 1Závazná přihláška na semináře Loutka jako

Více

VÝSLEDKOVÁ LISTINA ATLETICKÝ STADION UHERSKÉ HRADIŠT

VÝSLEDKOVÁ LISTINA ATLETICKÝ STADION UHERSKÉ HRADIŠT VÝSLEDKOVÁ LISTINA ST EDOŠKOLSKÉHO ATLETICKÉHO POHÁRU KRAJSKÉ KOLO ATLETICKÝ STADION UHERSKÉ HRADIŠT 30. ZÁ Í 2010 KATEGORIE DÍVKY Kategorie:divky Výsledková listina disciplíny: Celkové výsledky -družstva

Více

Rozpis studentů u maturitní zkoušky

Rozpis studentů u maturitní zkoušky Třída: 6.N - sexta N (rok nástupu 2009) Termín: pondělí 18. 5. 2015 dopoledne Předseda: RNDr. Veronika Kvapilová Místopředseda: Mgr. Ivana Opálková Třídní: Mgr. Martin Šnévajs Místnost: A28 - kmenová 313

Více

Rozpis studentů u maturitní zkoušky

Rozpis studentů u maturitní zkoušky Termín: pondělí 18. 5. 2015 dopoledne Denní vyhlášení výsledků: 12:20 Jan Flek sp. - Český jazyk a literatura 8:15 8:35 Mgr. Libuše Mikulecká / Mgr. Yvonna Šindelková / pr. - Anglický jazyk - ÚZ 9:15 9:30

Více

Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník

Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník Září Cestička do školy Odpočinková činnost- volné rozhovory s dětmi o nových zážitcích,poslech

Více

Bezpečnostní průprava. dětí předškolního věku

Bezpečnostní průprava. dětí předškolního věku Výstava prací dětí základních a mateřských škol v rámci projektu hlavního města Prahy www.prevencede Bezpečnostní průprava dětí předškolního věku Výstava prací dětí základních a mateřských škol v rámci

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 8. řádné jednání rady městské části, konané dne 13. 3. 2013 v 16:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: A. Háněl (příchod v 17.20 h),

Více

Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3688 EU PENÍZE ŠKOLÁM

Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3688 EU PENÍZE ŠKOLÁM ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, 779 00 OLOMOUC tel.: 585 427 142, 775 116 442; fax: 585 422 713 email: kundrum@centrum.cz; www.zs-mozartova.cz Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA

Více