Plzeň. kultury Program projektu. Evropské. Kniha první. hlavní město. zima 2013

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Plzeň. kultury Program projektu. Evropské. Kniha první. hlavní město. zima 2013"

Transkript

1 Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury Program projektu Kniha první zima 2013

2 SEZNAM KLÍČOVÝCH SLOV PROJEKTU Obsah brožury Kulturní identita Kreativní inkubátor Business Dobrovolníci Kulturní fabrika Vize Land Art Networking Investice Spolupráce Inspirace Infrastruktura Kreativita Design Architektura Krajina Partnerství Pivo Komunita Prameny Emoce Zapojení Melina Mercouri Hrdost Cestovní ruch Transformace Participace Kulturní turismus Participace Evropa Loutky Kultura Technologie Propojení Cestovní ruch Image Nové impulsy Pilsen, open up! TRASY PROGRAMU Umění a technologie 1/2 Vztahy a city 3/4 Příběhy a prameny 5/6 Tranzit a menšiny 7/8 HLAVNÍ BODY PROGRAMU Velké akce 9/10 Výstavy 11/12 Živé umění 13/14 Nová média 15/16 Světovar 17/18 Veřejný prostor a zapojení obyvatel 19/20 Region 21/22 KAM PROJEKTEM PLZEŇ 2015 MÍŘÍME? 23/26 JAK VZNIKÁ PROGRAM PRO PLZEŇ /32 ZAPOJTE SE 33 TO NEJZAJÍMAVĚJŠÍ Z PLZNĚ Katedrála sv. Bartoloměje 37/38 Pivovar 39/40 Velká synagoga 41/42 Zoo a botanická zahrada 43/44 Techmania Science Center 45/46 CESTOVNÍ RUCH 47 ORGANIZAČNÍ TÝM 48 ROZPOČET PROJEKTU PLZEŇ EVROPSKÉ HLAVNÍ MĚSTO KULTURY KONTAKTY 50

3 PLZEŇ JE MĚSTEM PRŮMYSLU A PIVA, JE MĚSTEM NA CESTĚ NA ZÁPAD, MĚSTO, KTERÉ LEŽÍ NA OBCHODNÍ ZLATÉ STEZCE, MĚSTO ČTYŘ ŘEK. Dnes je i městem, které pro rok 2015 získalo prestižní titul Evropské hlavní město kultury. Otevřenost a kreativita, trvalá a udržitelná proměna v respektovanou kulturní metropoli, prostor pro dialog kultur, etnik i národů, široká účast občanů na životě svého města - to jsou hlavní cíle tohoto projektu. V roce 2015 se Plzeň naplno otevře kulturní Evropě jako hostitel špičkových umělců i jako jejich sebevědomý partner. Jako skrytý poklad pro návštěvníky města, kteří budou moci objevovat příběhy Plzně spojené s architekturou, historickými událostmi nebo průmyslovými areály. V roce 2015 využije Plzeň projekt Evropské hlavní město kultury jako moment změny. Otevře jedinečnou možnost znovu diskutovat o vlastní identitě, stane se příležitostí k léčbě neklidem. Již dnes lze ve městě vycítit novou atmosféru, vždyť o projektu Evropské hlavní město kultury se diskutuje dnes a denně v mnoha souvislostech. Plzeň významně investuje do kulturní infrastruktury. Vzniká nové divadlo, kulturní továrna Světovar, novou tvář získává řada veřejných prostor. Projekt Evropské hlavní město kultury zároveň inspiruje jak tradiční kulturní instituce, tak i nové hráče z řad neziskových organizací a občanské společnosti. Rodí se nové příležitosti k mezinárodní spolupráci a tvorbě nových vzrušujících inscenací, výstav, koncertů, uměleckých intervencí. Ohledávají se nová témata, navazuje komunikace a vztahy. Úlohou umělců je překvapovat, přinášet novou perspektivu, objevovat skryté. Projekt Evropské hlavní město kultury může přispět k proměně pohledu na Plzeň, a to nejen v roce 2015, ale doufejme i do budoucna. V logu projektu Plzeň 2015 je pět teček. Jednotlivé tečky se během příprav jedna k druhé přidávají. Možná to připomíná hrací kostku, my ale stavíme spíše domino. Aby bylo domino zábavné, je třeba poskládat k sobě spoustu dílků, které svým obsahem na sebe navazují a vzájemně komunikují. Domino ukazuje zároveň cestu i stavbu, která vyžaduje trpělivost, cit pro odhad a proporci, vytrvalost a někdy i odvahu, které jsou odměněny krátkým, ale intenzivním zážitkem. Pojďte spolu s námi sledovat, jak k sobě stavíme jednotlivé dílky programu, pojďte se seznámit se všemi, kdo staví s námi, a nechte se vést vzrušující trasou k jedné nenápadné, ale o to zajímavější tečce na mapě Evropy. Představujeme tečky, body, trasy, prolínání a setkávání programu pro Plzeň, Evropské hlavní město kultury 2015.

4 1/2 Trasy programu UMĚNÍ A TECHNOLOGIE Kreativita a inovace, které jsou zdrojem budoucí prosperity Plzně v evropské konkurenci a spolupráci, vyrůstají z živého odkazu velkých tvůrčích osobností, jež v Plzni započaly svoji kariéru. Plzeňští rodáci Jiří Trnka, Josef Skupa, Ladislav Sutnar, ale také řada osobností ze světa průmyslu a technologií jsou inspirací pro ryze současné projekty. Připravujeme takové projekty, které skloubí nové technologie nebo špičkové dovednosti s inovací ve všech směrech, včetně získávání nového publika pro současné umění, design, divadlo, tanec, hudbu, nový cirkus a kombinace žánrů. SEZÓNA NOVÉHO CIRKUSU bude kočovat celý rok 2015 po všech částech města a představí desítku špičkových zahraničních společností tohoto žánru. VÝSTAVA ZAHRADA JIŘÍHO TRNKY určená pro rodiny s dětmi připomene dílo loutkáře, animátora a výtvarníka pomocí tradičních i nových technologií. V Západočeském muzeu od března do května 2015.

5 Trasy programu 3/4 VZTAHY A CITY Veřejná diskuse, dialog a pozvolná aktivizace společnosti dávají naději na její postupné otevírání. Tento základní cíl projektu Plzeň 2015 je definován nejen sloganem Open Up!, ale i touto programovou linií, která akcentuje nejen potřebu veřejné diskuse a výměny zkušeností v rámci veřejně přístupných konferencí, ale i potřebu obecné kultivace veřejného prostoru v nejširším slova smyslu. K té nemůže dojít, aniž by proběhla reflexe toho, co dnešní situaci předcházelo a co ji formovalo. Proto řada projektů zkoumá dopady totality na společnost a mezilidské vztahy. VÝSTAVA ČESKÁ KULTURA POD TLAKEM DVOU TOTALIT se představí v Západočeské galerii na podzim Již tradiční DEN MELINY MERCOURI rozšiřujeme o velkou sousedskou oslavu, Evropský den sousedů 31. května Oba dny jsou vrcholem dvou měsíců pro veřejný prostor, kdy v květnu a červnu celá Plzeň ožije architektonickými instalacemi, výstavami a dočasnými uměleckými zásahy ve veřejném prostoru. KULTURNÍ FABRIKU SVĚTOVAR 4X4 formujeme jako evropský dům kultur, který bude i místem evropského dialogu.

6 5/6 Trasy programu PŘÍBĚHY A PRAMENY Přihláška, se kterou Plzeň soutěžila o titul Evropské hlavní město kultury, říká: Nejde o nic méně, než o pochopení historie, o všeobecnou nutnost revitalizace v mnoha směrech. Revitalizace principů udržujících živý vztah s minulostí a tradicí, vztahů venkova a města, vztahu ke krajině, revitalizace památek kulturních a industriálních. V rámci tohoto programového proudu budeme nejen hledat skutečnou i subjektivní historii Plzně a Střední Evropy, ale také se věnovat klíčovým událostem 20. století, které definovaly naši společnost. Se zvláštní pozorností se obracíme k Plzeňskému kraji, jeho krajině a vztahu k bohatství barokních památek v evropském kontextu. A nelze pominout, že jedním z nejdůležitějších plzeňských pramenů je ten, který dělá plzeňské pivo takovým, jaké je. Jako záminka ke zkoumání průmyslové identity Plzně poslouží znamenitě. BAROKNÍ BOHATSTVÍ Plzeňského kraje oživí rozsáhlý program Devět týdnů baroka, který od července do srpna 2015 po devět letních týdnů představí devět vynikajících koncertů, tanečních a divadelních produkcí a ve spolupráci s regionálními organizacemi a památkami objeví další poklady západočeského venkova, tradiční i současné. Baroku se bude věnovat i výstava v Západočeské galerii, která bude zahájena v prosinci SKRYTÉ MĚSTO je digitální průvodce Plzní. Pro procházku městem si můžete vybrat jednoho ze sedmi průvodců a nechat se vést jeho subjektivní trasou, která odhalí nejen pamětihodnosti, ale také vzpomínky, příběhy a zážitky, které dotvářejí atmosféru města. Bude pro všechny návštěvníky ke stažení zdarma po celý rok V roce 2015 budou pro širokou veřejnost otevřené nejméně tři rekonstruované interiéry architekta Adolfa Loose. A spolu s nimi možnost objevit příběhy jejich vzniku, jejich majitelů i stále inspirativního autora.

7 Trasy programu 7/8 TRANZIT A MENŠINY Jednota v rozmanitosti a rozmanitost v jednotě není jen proklamativním a módním souslovím posledních let. Je žitou zkušeností Evropy. Plzeň jako křižovatka na cestě mezi starou a novou Evropou je ideálním místem pro rozvíjení aktivit, které spojují bez ohledu na to, odkud kdo přichází a jaký je. PROJEKT CHALOUPKA STRÝČKA TOMA zapojuje už od konce roku 2013 do tvůrčích dílen cizince žijící v Plzni. BOHUMÍR LINDAUER, plzeňský rodák a malíř, v 19. století odešel na Nový Zéland, kde vytvořil nebývalou kolekci obrazů maorských náčelníků ve stylu dobového portrétu vídeňských měšťanů. Naprosto unikátní sbírka čtyřiceti portrétů, která pro Maory znamená víc, než pro nás Slovanská epopej, poprvé opustí Nový Zéland a představí se na výstavě v Plzni v létě Doprovodný program pak zapojí i současné umělce do dialogu s evropskými minoritami.

8 9/10 Hlavní body programu VELKÉ AKCE Plzeň se jako město představí svým obyvatelům i návštěvníkům při velkých akcích ve veřejném prostoru: 17. ledna 2015 při slavnostním zahájení, v březnu se propojí dříve konkurenční pivovary při slavnostním otvírání Světovaru. Duben otevře velké plzeňské tovární areály při akci Továrny představivosti. V květnu se Plzeň stane dějištěm monumentálních oslav 70. výročí konce války, kdy se připomenutí vojenských událostí propojí s pohledem umělců. Květen a červen budou měsíci pro veřejný prostor se vším, co k tomu patří dočasnými výtvarnými intervencemi, sousedskými slavnostmi, otvíráním neobjevených míst. V létě se můžete těšit na hudební festival Živá ulice ve městě a na 9 týdnů barokního programu v plzeňském regionu rozsáhlý program živých uměleckých akcí v prostředí unikátních barokních památek, které budou velkým evropským turistickým objevem. Září je sezóna divadelních festivalů největší český divadelní festival Divadlo doplní čerstvě založený festival nového cirkusu. V regionu bude vrcholit land artový festival v krajině Re:mind a 9 týdnů industriálních stop. Program pro rok 2015 by neměl být ohraničen koncem, měl by být novým začátkem kulturního života v Plzni. K této příležitosti jsme na 12. prosince 2015 připravili slavnost pulzujících světel, která jasně připomenou polohu Plzně na hlavním tahu do Německa a dál do Evropy. Více však ještě neprozradíme!

9 Hlavní body programu 11/12 VÝSTAVY Prolínání tradice a inovace má v Plzni podobu připomenutí si významných tvůrčích osobností spojených s městem a aktuálním pohledem na jejich odkaz. Je to především výtvarná, loutkářská a architektonická tradice, na kterou můžeme v Plzni navázat. Dílo Jiřího Trnky si připomeneme dvěma výstavami jednou rozsáhlou retrospektivní a jednou určenou rodinám a dětem inspirovanou slavnou Zahradou. Shodou okolností tuto výstavu připravují Trnkův syn Jan a vnuk Matyáš. Západočeská galerie připravila skvělé výstavy: z mnichovských sbírek se představí díla předních malířů moderny, z Nového Zélandu poprvé do Evropy přiveze sbírku portrétů Maorů plzeňského rodáka Bohumíra Lindauera. Západočeské muzeum připravuje zmapování odkazu Ladislava Sutnara, který rozvíjí Fakulta umění a designu Západočeské university. Architekt Adolf Loos zanechal v Plzni své rozsáhlé dílo v podobě unikátních interiérů, z nichž některé budou v roce 2015 zpřístupněny ve speciální prohlídkové trase. Architekturu Plzně přiblíží výstavy přímo na ulicích města. K loutkové tradici se vrátíme v aktuální výstavě loutkářského umění z celé Evropy, která vznikla pod dohledem Matěje Formana. Současné výtvarné umění pomůže otevřít tovární areály. Jedinečnou příležitost jak objevit jeden z nich areál Plzeňského prazdroje vytvoří výstava současného designu za účasti předních světových designérů.

10 13/14 Hlavní body programu ŽIVÉ UMĚNÍ Plzeň je městem divadla, Vendelína Budila, Jiřího Trnky nebo Josefa Skupy. Jedno z nejstarších stálých divadel, Divadlo J. K. Tyla, má rekordní počty předplatitelů, investuje do stavby nového moderního divadla, které se divákům otevře v září Plzeň hostí jeden z největších českých divadelních festivalů. Přípravy na rok 2015, jeho průběh a odkaz by mělo pro divadlo v Plzni znamenat nový impulz: možnost otevřít se světu díky areálu Světovar, založit novou tradici díky festivalu a showcase nového cirkusu ze střední a východní Evropy pod realizačním dohledem Cirqueonu, najít nové publikum pro živé umění díky rozsáhlé sezoně nového cirkusu, která zaplaví celé město a všechny velké i menší městské obvody Plzně. Evropská sezóna současného divadla a tance navíc obohatí program Divadla J. K. Tyla. Těšit se můžete např. na akrobata a provazochodce Davida Dimitriho, francouzský Cirque Trottola nebo na vskutku evropský taneční soubor Les Slovaks. Díky Petru Formanovi se umělci do Plzně nevydají na jeden z mnoha zájezdů, ale na přátelské setkání a odevzdají v Plzni maximum při hledání nového publika pro žánr nového cirkusu a obecně všech nových přístupů k divadlu.

11 Hlavní body programu 15/16 NOVÁ MÉDIA Město je dobrodružným místem pro cestování a objevování hlavně tehdy, když máte dobrého průvodce. Nové technologie nám pomůžou přenést bedekry do mobilních telefonů a na web, ale nezapomeneme ani na staré technologie a ty, kteří se zatím po městě pohybují s klasickou mapou. Jedním z klíčových projektů Plzně 2015 je Skryté město. Sedm postav od studenta, přes veterána 2. světové války po imigrantku představí Plzeň v digitálním průvodci ze svého subjektivního pohledu. Průvodce vzniká při zapojení široké veřejnosti na rozmanitých dílnách. Během roku 2015 bude zdarma ke stažení jako mobilní aplikace pro telefony a tablety. Jeho obsahem budou nejen výjimečné turistické trasy, ale také osobní příběhy, vzpomínky a zážitky z běžně skrytých míst v Plzni. Ve spolupráci s Auto*matem připravujeme plzeňskou verzi Zelené mapy, vznikne trasa po industriálních památkách nejen po Plzni, ale také po Plzeňském kraji, investujeme do pilotních tras Plzeňského architektonického manuálu. Tyto všechny průvodce navíc propojíme se systémem itagů Plzeňského městského dopravního podniku.

12 17/18 Hlavní body programu SVĚTOVAR Světovar je jednou ze zásadních investic města Plzně do projektu Evropské hlavní město kultury a základem pro jeho udržitelnost po roce Měl by se stát Evropským domem kultury, který reflektuje středoevropský prostor živého umění a přináší do něj nové impulzy. Bude stát na čtyřech programových pilířích, možná proto se pro kulturní fabriku v areálu Světovaru vžil název 4x4: na uměleckých rezidencích, na komunitní angažovanosti, na programu živého umění a jako zárodek kreativního inkubátoru. Čtyři variabilní sály budou v roce 2015 hostit divadelní koprodukce s Théâtre le Manège z Monsu a dalšími partnery, evropské festivaly a také otevírat cestu k seznámení se s rozmanitými kulturami. Poskytne zázemí pro umělecké rezidence v oblasti živého a výtvarného umění i pro spolkové aktivity obyvatel městské části Slovany. Světovar je zároveň jedním z industriálních areálů, které plzeňská veřejnost a návštěvníci dostanou díky projektu Plzeň 2015 zpět k dispozici jako živou součást města.

13 Hlavní body programu 19/20 VEŘEJNÝ PROSTOR A ZAPOJENÍ OBYVATEL Veřejný prostor je jedním ze zásadních témat programu a bude se v mnoha aktivitách a ve spolupráci s řadou partnerů prolínat celým rokem 2015 v rámci programového proudu Vztahy a city. Je to téma, které momentálně zajímá Českou republiku, ale i Evropu. Projekt Evropského hlavního města kultury nabízí možnost, jak jej přenést do prostoru celého města. V rámci projektu Město jako výstava se uskuteční dočasné architektonické zásahy i akupunkturní umělecké intervence. Zapojení široké veřejnosti do debaty a péče o veřejný prostor jsou cestami, jak téma otevřít obyvatelům města. Program Pěstuj prostor umožňuje zapojení veřejnosti prostřednictvím jejích návrhů na zlepšení konkrétních míst na webu, v rámci společných dílen a dobrovolnických aktivit. Ve spolupráci s Centrem pro komunitní práci je tento projekt realizován i ve školách, kterých se již zapojilo více než deset. Téma aktivismu a participace v architektuře bude předmětem zkoumání a diskuse architektů, například během konference resite nebo při výstavě Městské zásahy. Ekvivalentem veřejného prostoru ve městě je krajina v regionu. Za účasti veřejnosti vzniká land artový Park sv. Jiří v Plzni na Doubravce a ostrovy land artu v Nečtinech, Spáleném Poříčí i v dalších místech Plzeňského kraje. Na téma veřejného prostoru se zaměřuje i jedna z nejintenzivnějších spoluprací s neziskovým sektorem v Plzni sdružení k světu. již v roce 2013 připravilo festival v lodních kontejnerech a dál rozvíjí svoje aktivity například při pořádání plzeňské Pecha Kucha Night nebo přípravách oživení náplavky plzeňských řek. Tématu se budou věnovat také umělci na rezidencích ve Světovaru. A samozřejmě jej ovlivní i přítomnost novocirkusových představení na různých místech města.

14 21/22 Hlavní body programu REGION Evropské hlavní město kultury má za cíl přispět k rozvoji celého regionu, Plzeňského kraje. Tým Plzně 2015 se zaměřil na tři témata pro západní Čechy typická a zároveň ne dostatečně objevená: západočeské baroko, kulturní krajinu a landart a industriální dědictví. 9 TÝDNŮ BAROKA Nepomucko / Jižní Plzeňsko zahájení Klatovsko Stodsko / Chotěšovsko Plánsko / Tachovsko Konstantinolázeňsko/ Stříbrsko Domažlicko Radnicko / Plasy Manětínsko / Nečtinsko Sušicko Území kraje jsme rozdělili na 9 oblastí. Každá z nich nese jiný příběh, každá z nich je jedinečná. Vedle unikátních barokních památek představíme zázračná místa, prameny a madony, historické cesty. Během roku 2015 oživíme těchto 9 lokalit s významnými barokními památkami programem špičkových hudebních, tanečních i divadelních produkcí, zahradních slavností s barokními ohňostroji, výstav i ochutnávek gastronomie a vín. Zároveň se zaměříme i na místní tradice, poutě, procesí. Ve dvou letních měsících zažijete 9 týdnů baroka. Ve spolupráci s Výzkumným centrem průmyslového dědictví představíme v roce 2015 v rámci festivalu 9 týdnů industriálních stop průmyslové památky Plzeňského kraje. Velkou mezinárodní soutěží krajinářů Recovering landscape budeme iniciovat téma znovuobnovení života ve vysídlených územích. Téma opuštěné krajiny ponese i land artový festival Re:mind. Ve spolupráci s ateliérem prof. akad. soch. Jiřího Beránka Fakulty umění a designu a jeho studenty znovu ožívají opuštěné kostely v sudetském příhraničí, které se tak opět mohou stát oduševnělými místy.

15 KAM PROJEKTEM PLZEŇ 2015 MÍŘÍME? SPOLUPRÁCE S EVROPSKÝMI KULTURNÍMI SÍTĚMI IN SITU prostřednictvím spolupráce s festivalem 4+4 dny v pohybu spolupracujeme s evropskou sítí In Situ, která se zaměřuje na umění ve veřejném prostoru TRANSEUROPEHALLES společně s Johan Centrem Plzeň se podílíme na přípravách výročního setkání členů sítě TransEuropeHalles v Plzni SPACE naše partnerská organizace Pap-rna se zapojila do projektu Space pro mladé evropské kulturní manažery. V roce 2015 zároveň Plzeň bude spolupořádat jejich výjezdní seminář A SOUL FOR EUROPE spolupráce na přípravě konference v roce 2015 CIRCOSTRADA NETWORK prostřednictvím organizace Cirqueon/Zahrada, o.p.s. připravujeme společné setkání členů sítě pro nový cirkus v Plzni v rámci festivalu nového cirkusu EVROPSKÁ KULTURA V PLZNI Mezinárodní festival DIVADLO Festival Finále Mezinárodní filmový festival Jeden svět Smetanovské dny Mezinárodní festival nového cirkusu Sezóna evropského nového cirkusu Sezóna současného evropského divadla a tance Sezóna výstav v Západočeské galerii Jazz bez hranic Bonjour Plzeň Týden hispánské kultury OSLAVA EVROPSKÉ ROZMANITOSTI Světovar jako dům evropských kultur Zásahy ve veřejném prostoru Plzně se zahraničními partnery, umělci a zapojením veřejnosti Projekt Skryté město digitální platforma ke sdílení paměti města EVROPSKÁ SÍŤ GREENWAYS příprava konference na rok 2015 IFLA EUROPE mezinárodní soutěž krajinářských architektů CIVILSCAPE mezinárodní konference Landscape Forum evropské platformy CIVILSCAPE v roce 2015 resite konference a festival v roce 2015

16 KAM PROJEKTEM PLZEŇ 2015 MÍŘÍME? OSLAVA EVROPSKÝCH HODNOT Rozmanitost, tolerance, otevřenost, spolupráce, solidarita, dostupnost, inovace a respekt k tradicím, dialog, to jsou hodnoty, na kterých stavíme program Plzně 2015 Doprovodný program k výstavě Bohumíra Lindauera Světovar Spolupráce s festivalem Brave Kids z Vratislavi Chaloupka Strýčka Toma projekt se zapojením minorit a cizinců v Plzni do programu Plzně 2015 Inovace v kreativním inkubátoru na Světovaru Programové linie kulturní krajina a industriální dědictví MĚSTO A OBČANÉ ZAPOJENÍ VEŘEJNOSTI Crowdfundingová platforma Everfund Projekty pro zapojení veřejnosti: Skryté město, Chaloupka strýčka Toma, Pěstuj prostor, Město jako výstava, realizace komunitního Parku sv. Jiří Klub strážných andělů ambasadoři, dobrovolníci, stážisté Umění ve veřejném prostoru: Kontejnery k světu Projekty se školami: Kreativní demokratická škola, dílny s Post Bellum, mikrogranty pro školní projekty Fórum pro kreativní Plzeň, konference a platforma pro diskuzi o udržitelnosti výsledků projektu Plzeň 2015 ve městě Arts management vzdělávací program pro neziskové organizace a úředníky města ROZVOJOVÉ PROJEKTY A PROJEKTY PRO ZAJIŠTĚNÍ UDRŽITELNOSTI Kulturní fabrika Světovar a kreativní inkubátor Everfund crowdsourcingová platforma Podpora cestovního ruchu speciální mapy a průvodci: Zelená mapa Plzně, Plzeňský architektonický manuál, stezky průmyslového dědictví Krekr projekt inovace ve firmách prostřednictvím uměleckých intervencí ve spolupráci se švédskou společností TILLT Strategické zaměření na západočeské baroko jako marketingovou značku pro regionální cestovní ruch Park svatého Jiří jako land artový park se zapojením veřejnosti síť Synapsis pro kulturní spolupráci v regionu Nová budova Divadla J. K. Tyla - investice do nejmodernější divadelní budovy v ČR KOPRODUKCE Inscenace Un Beau Matin, Aladin společně s Le Théâtre Du Jeu De Paume, Aix-en-Provence Nová inscenace souboru Cirk La Putyka a Cirkus Cirkör Nová site specific inscenace souboru Farma v Jeskyni Nová inscenace Otec Ubu společně s Théâtre Le Manège Mons SPOLEČNÉ PROJEKTY SE ZAHRANIČNÍMI PARTNERY Bohumír Lindauer Alte Nationalgalerie Berlin & Lindauer Foundation New Zealand Mnichov, zářící metropole umění Villa Stuck Design Meeting Evropské vysoké školy designu Mezinárodní festival nového cirkusu Circostrada, Cirqueon / Zahrada, o.p.s. Baroko společný projekt se zástupci Euroregionu Dunaj-Vltava Městské zásahy, mezinárodní otevřená výzva, výstava (Urban Interventions, Open International Call), spolupráce s Vallo a Sadovský Ostrovy Land artu přeshraniční dílny

17 JAK VZNIKÁ PROGRAM PRO PLZEŇ 2015 Některé projekty připravuje a produkuje sama společnost Plzeň 2015, o.p.s. Je jich ale malé množství ze všech, které se v roce 2015 budou realizovat. Většina projektů vzniká s partnery, s kterými spolupracujeme finančně, konzultacemi, sdílením know how a zapojením do mezinárodních sítí. Spolupracujeme jak s organizacemi z Plzně a Plzeňského kraje, tak s národními a zahraničními partnery. Klíčovým úkolem společnosti Plzeň 2015, o.p.s. je připravit dlouhodobě udržitelný program, který zachová odkaz projektu Evropské hlavní město kultury pro Plzeň do budoucna. PROJEKT PLZEŇ - EVROPSKÉ HLAVNÍ MĚSTO KULTURY 2015 VZNIKÁ ZA PODPORY: DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI TAKÉ PROJEKTOVÝM PARTNERŮM! Proto jsme vytvořili Everfund, webovou stránku, která umožňuje podporovat projekty se zapojením individuálních dárců a která funguje na principu crowfundingu. Web Everfund je připraven ke spuštění na začátku roku 2014 a do konce roku 2015 by měl podpořit alespoň 100 tvůrčích projektů. Kromě možnosti získat podporu veřejnosti budeme vybrané projekty doporučovat našim firemním partnerům a zajistíme jim zázemí v podobě konzultací a marketingu. Další projekty a instituce podporují ze svých rozpočtů a prostřednictvím grantů Město Plzeň a Plzeňský kraj. Díky memorandu o spolupráci mezi Městem Plzní, Plzeňským krajem a Plzní 2015 se rozšířily možnosti pro organizace, které připravují projekty pro Plzeňský kraj a které souvisí s projektem Plzeň Západočeská univerzita v Plzni Fakulta umění a designu Západočeské univerzity Západočeská galerie v Plzni ZOO Plzeň Techmania Science Centre Galerie města Plzně Západočeské muzeum v Plzni Plzeňská filharmonie Divadlo Josefa Kajetána Tyla k světu. Bienále kresby Plzeň Dominik centrum Centrum pro komunitní práci Aerofilms Divadlo Alfa Obec sokolská Národní památkový ústav Klub českých turistů Česká komora architektů Nadace Proměny IFLA Europe Civilscape Místní akční skupiny Plzeňského kraje Zahrada o.p.s. 4+4 dny v pohybu Muzeum loutek Plzeňská diecéze Židovská obec Institut Français de Prague British Council Goethe Institut

18 SÍŤ EVROPSKÝCH HLAVNÍCH MĚST KULTURY SMLOUVY O DLOUHODOBÉ SPOLUPRÁCI Aarhus 2017 Wroclaw 2016 Donostia San Sebastian 2016 Mons 2015 Umeå 2014 Riga 2014 Košice 2013 Marseille-Provence 2013 Guimarães 2012 Tallinn 2011 Ruhr 2010 Linz 2009 Lille 3000 SMLOUVY O SPOLUPRÁCI - MINIGRANTY Jsme částí Země, o.s. ireport s.r.o. Dominik Centrum, s.r.o. ZČG v Plzni, p.o. Ivo Hucl Biskupství plzeňské Canticorum o.s. Eallin TV s.r.o. Západočeská univerzita v Plzni ksvětu. PODPORUJEME Centrum pro komunitní práci západní Čechy, o.s. TRK o.s. PaNaMo, o.s. OCET o.p.s. ART Prometheus o.s. KVAS o.s. Mezinárodní folklorní festival CIOFF Místní akční skupiny Český Západ Místní partnerství Galerie Klatovy / Klenová Centrum španělské kultury a vzdělávání Obec Nečtiny Ponton, občanské sdružení Žonglér, o.s. Gymnázium Františka Křižíka a základní škola s.r.o. Nadační fond Zelený poklad Společenstvo českých knihařů Soukromá střední uměleckoprůmyslová škola Zámeček, s.r.o. Plzeňská diplomatická simulace, o.s. Ing. Radek Charvát cojc ggmbh Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti Úterské občanské sdružení Bart ENVIC, občanské sdružení Česká společnost Josepha Haydna, o.s. Mikroregion Nepomucko Občanské sdružení Pod Zelenou Horou JOHAN o.s. EduArt, občanské sdružení Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55 Mgr. Helena Diensbierová Šimicová Markéta Markgraf Hossingerová Mgr. Dagramr Wizovská Dobrovolnická regionální agentura DoRa Cultura Africa, o.s. Salesiánské středisko mládeže - dům dětí a mládeže Plzeň TANDEM - Centrum česko -německých výměn mládeže 24 o.s. CPKP o.s. Uličník, o.s. Lion s club Výstava fotografií Jeana-Marca Caracci SK Slavia Plzeň Alliance française de Plzeň Excellent Plzeň, s.r.o. Slovensko-český klub, o.s. Jump films JBV Plzeň, s.r.o. Cultura Africa, o.s. Arabfest, o.s. Centrum španělské kultury a vzdělávání Plzeňský fotoklub Škoda Plzně

19 ZAHRANIČNÍ PARTNEŘI České centrum Brusel České centrum Bratislava České centrum Mnichov České centrum Berlin město Regensburg město Liège manège.mons Maison Folie Mons Numédiart Mons DĚKUJEME SPONZORŮM! Nadace ČEZ Milknatu Plzešká teplárenská CS Cargo Veolia Voda - Vodárna Plzeň Metrostav Panasonic Toi Toi Bauhaus MEDIÁLNÍ SPOLUPRÁCE: Český rozhlas Plzeň MF Dnes ZAK TV Kulturní měsíčník Žurnál Plzeňský kalendář Pilsen Events Calender L Ecole du Futur Mons Transcultures Mons Centrum Bavaria Bohemia Schönsee Brave Kids Wroclaw aedec Strasbourg Theaterpädagogische Zentrum das Ei + A-BASTA!, o.s. Projekt Evropské hlavní město kultury je investicí do budoucnosti a prosperity nejen Plzně, ale celé České republiky. Dlouhodobý dopad projektu potvrzují zkušenosti z předchozích let a dalších zemí a měst, která projekt využila jako nástroj svého rozvoje a strategické změny. Podpora vzdělávání, inovace a kreativity s ohledem na dlouhodobou udržitelnost jsou společné cíle s cíli řady firem, které se soustředí na dlouhodobý rozvoj. Staňte se partnerem projektu Plzeň 2015 a spojte se s nejrozsáhlejším kulturním a rozvojovým projektem v České republice a Evropě! EVERFUND DĚKUJEME SPONZORŮM! Everfund představuje nové pojetí webové platformy, která pomáhá na svět unikátním projektům z různých oblastí kultury, kreativních odvětví a sociálního podnikání. Záměrem platformy je startovat a zviditelňovat projekty a tím jim pomoci sehnat nejen potřebné finance ale i jinou formu podpory, např. hmotný dar či přímo spolupracovníky, sponzory a sympatizanty. Ti se mohou zapojit svými schopnostmi, nápady nebo dovednostmi. Kombinací komunitního financování (crowdfundingu) a přímého zapojení lidí se vytváří komunita, díky níž nápady ještě před realizací získávají potřebné zdroje. Kromě nabídky pomoci se zakládáním a plánováním projektů pracuje tým Everfundu také s komerčními partnery. Těm nabízí možnost využít platformu jako nástroj ukazující oblíbenost projektů a preference veřejnosti. Everfund tak ideálně slouží k plnění společenské odpovědnosti firem či cílenému a efektivně mířenému sponzorství.

20 ZAPOJTE SE PLZNĚ, KDE BUDEME VIDĚT STRÁŽNÝ ANDĚL Plzně Evropského hlavního města kultury 2015 figuruje jako zastřešující symbol pro všechny, kteří podporují město Plzeň a pomáhají jeho rozvoji skrze zapojení do projektu Plzeň PODPOROVATEL AMBASADOR Zajímá se o dění kolem projektu Plzeň 2015 a podporuje ho slovy i v myšlenkách a svojí účastí na vybraných akcích. Pomáhá šířit informace, které získává z newsletterů a pozvánek, účastní se akcí podle svého zájmu, zve své přátele a rodinu, cítí sounáležitost s projektem, pomáhá budovat jeho kladnou image a prestiž. DOBROVOLNÍK Podílí se aktivně na hladkém průběhu akcí Plzně Má možnost být přímo u toho! Zapojuje se do aktivit spojených s projektem Plzeň 2015, činnosti mohou být různorodé pořadatelské, hostitelské, administrativní či manuální. Záleží na tom, co Vás baví a zajímá a na vzájemné domluvě. Můžete pomáhat budovat příjemnou atmosféru ve městě, zvelebovat veřejný prostor, podílet se na společenských akcích, tvořit, tančit, smát se, potkávat zajímavé lidi být u toho. STÁŽISTA Je nedílnou součástí týmu Plzeň Podílí se na každodenním chodu organizace. Plzeň 2015, o.p.s. hostí také stážisty, studenty i absolventy různých oborů z ČR i zahraničí. Konkrétní náplň stáže je vždy nastavena individuálně dle potřeb organizace Plzeň 2015 a možností a zájmů stážisty. Plzeň 2015 spolupracuje s různými dobrovolnickými službami, ale nabídky stáží vypisuje i přímo. Rozhodující je motivace, nikoliv věk. MUZEA DIVADLA CESTY PIVOVAR GALERIE ULICE Napište nám na adresu: nebo se přímo zaregistrujte na webových stránkách získejte více informací a staňte se součástí projektu Plzeň 2015.

Umělecký rezidenční pobyt v areálu Světovar. Termín rezidence: 23. července 21. září 2013. Počet účastníků rezidence: 2

Umělecký rezidenční pobyt v areálu Světovar. Termín rezidence: 23. července 21. září 2013. Počet účastníků rezidence: 2 Plzeň 2015 ve spolupráci s Košice 2013 vyhlašuje otevřenou výzvu pro umělce: Umělecký rezidenční pobyt v areálu Světovar Termín rezidence: 23. července 21. září 2013 Počet účastníků rezidence: 2 Profil

Více

Návštěvnické trasy Plzeňského Prazdroje Významné destinace cestovního ruchu v ČR

Návštěvnické trasy Plzeňského Prazdroje Významné destinace cestovního ruchu v ČR Návštěvnické trasy Plzeňského Prazdroje Významné destinace cestovního ruchu v ČR 15. 3. 2011 Hlásíme rekordní návštěvnost za rok 2010! V roce 2010 překročila poprvé návštěvnost všech turistických destinací

Více

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE MIKULOV město s vůní jihu TOP akce 2010 duben září D PRAHA Pl BRNO D Sk A WIEN EVROPSKÁ UNIE Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. Zahájení sezony Regionálního muzea v Mikulově 1. dubna 2010

Více

Soupis dotací, příspěvků a darů poskytnutých z rozpočtu Plzeňského kraje v roce 2015

Soupis dotací, příspěvků a darů poskytnutých z rozpočtu Plzeňského kraje v roce 2015 příjemce transferu částka v tis. Kč účel podpora de minimis rozpočtová oblast Asociace krajů České republiky, IČO: 70933146 750 tis. Kč Členský příspěvek Ostatní financování Český institut interních auditorů,

Více

Veřejný program 2010

Veřejný program 2010 Veřejný program 2010 Centrum Bavaria Bohemia Freyung 1 92539 Schönsee Tel.: +49(0)9674-92 48 77 Fax: +49(0)9674 91 30 67 e-mail: info@cebb.de Internet: www.bbkult.net Veřejný program v Centru Bavaria Bohemia

Více

otevřete si plzeň! Nabídka pro partnery v cestovním ruchu 2014/2015

otevřete si plzeň! Nabídka pro partnery v cestovním ruchu 2014/2015 otevřete si plzeň! Nabídka pro partnery v cestovním ruchu 2014/2015 Prestižní průvodce Lonely Planet řadí Plzeň mezi TOP 10 evropských destinací pro rok 2014 Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň

Více

Strategické dokumenty a Marketingová koncepce rozvoje cestovního ruchu v Kutné Hoře

Strategické dokumenty a Marketingová koncepce rozvoje cestovního ruchu v Kutné Hoře Strategické dokumenty a Marketingová koncepce rozvoje cestovního ruchu v Kutné Hoře Konference o cestovním ruchu a památkách ve městech, obcích a regionech; duben 2013 Ivo Šanc, starosta Kutné Hory Úloha

Více

Veřejný program 2009

Veřejný program 2009 Veřejný program 2009 Centrum Bavaria Bohemia Freyung 1 92539 Schönsee Tel.: +49(0)9674-92 48 77 Fax: +49(0)9674 91 30 67 email: info@cebb.de Internet: www.bbkult.net Leden 2009 11.01.09 Cyklus Objevy :

Více

Otevři si Plzeň. Aktuální informace o projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015

Otevři si Plzeň. Aktuální informace o projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 Otevři si Plzeň Aktuální informace o projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 Vydání říjen 2013 www.plzen2015.cz / www.facebook.com/pilsen2015 KULTURA EVROPA PLZEŇ 2015 PRESTIŽNÍ TITUL EVROPSKÉ

Více

HLAVNÍ SCHÉMA ROZVOJOVÝCH OPATŘENÍ A AKTIVIT K JEJICH NAPLNĚNÍ

HLAVNÍ SCHÉMA ROZVOJOVÝCH OPATŘENÍ A AKTIVIT K JEJICH NAPLNĚNÍ HLAVNÍ SCHÉMA ROZVOJOVÝCH OPATŘENÍ A AKTIVIT K JEJICH NAPLNĚNÍ Strategická vize Turistická oblast Ostravsko moderní centrum živé kultury, zábavy a sportu s unikátními industriálními atraktivitami nabízející

Více

Co se umlelo od března 2013 do března 2014? březen 2013 ukončení provozu mlýna vznik nezávislé iniciativy Mlýny městu!, jejímž cílem je vést otevřenou diskusi nad budoucností Automatických mlýnů 23. dubna

Více

TOTEM regionální dobrovolnické centrum

TOTEM regionální dobrovolnické centrum TOTEM regionální dobrovolnické centrum Posláním TOTEM RDC je vytvářet pozitivní a funkční mezilidské vztahy, jak v rámci rodiny, tak v širším kontextu občanské společnosti 1999 2014 DLOUHODOBÉ CÍLE A LINIE

Více

PILSEN, OPEN UP! OTEVŘETE PLZEŇ!

PILSEN, OPEN UP! OTEVŘETE PLZEŇ! Otevřete Plzeň Evropě! PILSEN, OPEN UP! OTEVŘETE PLZEŇ! Otevřete si Plzeň! www.plzen2015.eu Otevřete se Plzni! Plzeň je žena Jak přemýšlíme?! Od totality ke kreativitě Ekologie duše Jak reagujeme, komunikujeme,

Více

Dočasné centrum umění/ středobod festivalu

Dočasné centrum umění/ středobod festivalu Street For Art 2010 3. ročník festivalu umění ve veřejném prostoru 13. 22. května 2010 Jižní Město, Praha Sídliště Umění Lidé Sousedé Procházka Piknik Večeře Prostor Cesty Koncerty Dočasné centrum umění/

Více

Magni Cesty s příběhem

Magni Cesty s příběhem Cesty s příběhem Magni Cesty s příběhem ROZVOJ POZNÁVACÍHO A KULTURNÍHO CESTOVNÍHO RUCHU MĚST A REGIONŮ PRO DOMÁCÍ A ZAHRANIČNÍ TURISTY HelpTour - Agentura pro rozvoj cestovního ruchu Ing. Marek Toušek

Více

MULTIŽÁNROVÝ KULTURNÍ FESTIVAL FESTIVAL, který kulturně a společensky spojí celou Vysočinu. Je to multižánrové setkání měst a obyvatel Kraje Vysočina. S přesahem do celé České republiky. 2 FESTIVAL, který

Více

Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií

Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? Máš umělecké střevo? ( MUS? ) je soutěž určená žákům středních škol a gymnázií se zájmem o výtvarné umění. Cílem

Více

10. Přehled hlavních MAS působících na území Plzeňského kraje a akcí obnovy kulturního dědictví financovaného jejich prostřednictvím do roku 2012

10. Přehled hlavních MAS působících na území Plzeňského kraje a akcí obnovy kulturního dědictví financovaného jejich prostřednictvím do roku 2012 10. Přehled hlavních MAS působících na území Plzeňského kraje a akcí obnovy kulturního dědictví financovaného jejich prostřednictvím do roku 2012 PhDr. Jitka Vlčková, Odbor regionálního rozvoje a územního

Více

Komunikační plán Eurocentra České Budějovice na rok 2008. vycházející z Koncepce informování o evropských záležitostech v ČR na rok 2008

Komunikační plán Eurocentra České Budějovice na rok 2008. vycházející z Koncepce informování o evropských záležitostech v ČR na rok 2008 Komunikační plán Eurocentra České Budějovice na rok 2008 vycházející z Koncepce informování o evropských záležitostech v ČR na rok 2008 Obsah 1. Úvod... 3 2. Komunikační priority a cílové skupiny... 4

Více

- prezentace lokální jedinečnosti ve formě PR kampaně v mediích v rámci Evropy

- prezentace lokální jedinečnosti ve formě PR kampaně v mediích v rámci Evropy Mise: Dlouhodobě zachovat a podpořit atmosféru tradičních Vánoc s naším Ježíškem. Proměnit roztříštěnou podobu veřejné vánoční atmosféry, skrze jednoznačný symbol Našeho Ježíška a znovu vytvořit kouzlo

Více

Slavonicko kouzlo zapomenutého dědictví. Interpretace místního dědictví Prezentace projektu

Slavonicko kouzlo zapomenutého dědictví. Interpretace místního dědictví Prezentace projektu Slavonicko kouzlo zapomenutého dědictví Interpretace místního dědictví Prezentace projektu Partneři Základní údaje o projektu Nositel projektu Slavonická renesanční společnost, občanské sdružení 1. občanská

Více

6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ

6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ 6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ úvodní dopis téma harmonogram workshopy kontakt Vážené pedagožky a pedagogové, nabízíme Vám a Vašim studentům účast v 6. ročníku

Více

Přehlídka krajových specialit a kuchyně

Přehlídka krajových specialit a kuchyně Přehlídka krajových specialit a kuchyně Základní informace Termín konání: 16. 19. září 2010 Místo: Praha, Kampa Místo na trhu: Tento nový projekt pokrývá a propojuje oblasti, kterým specializovaná akce

Více

PŘÍLOHA Č. 2 NÁVRHOVÉ ČÁSTI

PŘÍLOHA Č. 2 NÁVRHOVÉ ČÁSTI PŘÍLOHA Č. 2 NÁVRHOVÉ ČÁSTI MARKETINGOVÝ PLÁN NA LÉTA 2011-1014 Počet stran: 14 1 OBSAH 1 PLÁN ČINNOSTI PRO CÍLOVÉ TRHY A DLE JEDNOTLIVÝCH SPEC. CÍLŮ... 3 2 HODNOCENÍ A MĚŘENÍ ÚSPĚŠNOSTI MARKETINGOVÉHO

Více

Program Kultura v České republice 2001 2013

Program Kultura v České republice 2001 2013 Program Kultura v České republice 2001 2013 Česká republika má přístup do programu Kultura již od roku 2001. Program je od svého vzniku zaměřen především na podporu neziskových mezinárodních projektů spolupráce

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 Občanské sdružení SPOLEČNÝ DEN Sídlo: Na Okraji 35, Praha 6, 162 00 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 HISTORIE 2006 2009 rozvíjení aktivit pro rodiny s nejmenšími dětmi (cvičení maminek s miminky, cvičení pro

Více

Kultura a strukturální fondy Využití prostředků Evropské unie na kulturní projekty

Kultura a strukturální fondy Využití prostředků Evropské unie na kulturní projekty Institut umění Divadelní ústav ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR Program konference Kultura a strukturální fondy Využití prostředků Evropské unie na kulturní projekty 9. prosince 2005, 10.00 16.00

Více

Hospitality & Tourism Summit 13. 4. 2012. hotel Crowne Plaza

Hospitality & Tourism Summit 13. 4. 2012. hotel Crowne Plaza Hospitality & Tourism Summit 13. 4. 2012 hotel Crowne Plaza Nové logo Praha 18. 6. 2010 Brána do Čech = 4 destinace Potlačit maximálně Ústecký kraj Aktualizace Strategie rozvoje CR v roce 2010 Iniciace

Více

Projekt Společné kulturní centrum městských částí Praha Dolní Počernice a Praha 14

Projekt Společné kulturní centrum městských částí Praha Dolní Počernice a Praha 14 30.6.2007 Projekt Společné kulturní centrum městských částí Praha Dolní Počernice a Praha 14 INFORMAČNÍ MEMORANDUM Projekt Společné kulturní centrum městských částí Praha Dolní Počernice a Praha 14 byl

Více

3/2013 NOVINKY C E N U N O V I N Á Ř Ů P R O MARTIN HAUSENBLAS NOVÁ POSILA V NADACI. Vážení dárci, příznivci naší. nadace

3/2013 NOVINKY C E N U N O V I N Á Ř Ů P R O MARTIN HAUSENBLAS NOVÁ POSILA V NADACI. Vážení dárci, příznivci naší. nadace 3/2013 C E N U N O V I N Á Ř Ů P R O INDIVIDUÁLNÍHO DÁRCE ZÍSKAL MARTIN HAUSENBLAS Ve čtvrtek 3. října 2013 proběhlo v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí slavnostní vyhlášení vítězů 16. ročníku

Více

Regionální operační program NUTS II Severozápad

Regionální operační program NUTS II Severozápad Regionální operační program NUTS II Severozápad CHRÁM CHMELE A PIVA 1 Chrám Chmele a Piva 2 3 Identifikace zdroje spolufinancování projektu Regionální operační program NUTS II Severozápad 2. výzva Priorita

Více

Národní geopark GeoLoci

Národní geopark GeoLoci Národní geopark GeoLoci Co je to geopark? - území poskytující obraz o geologickém vývoji Země a vlivu místního přírodního bohatství na ekonomický a kulturní rozvoj místní společnosti - zajímavá interpretace

Více

MÍSTO, KDE ŽIJEME (2015 2016)

MÍSTO, KDE ŽIJEME (2015 2016) MÍSTO, KDE ŽIJEME (2015 2016) UZÁVĚRKA: 30. ČERVNA 2015. Nadace VIA vyhlašuje 10. ročník programu Místo, kde žijeme. Generálním partnerem je společnost NET4GAS, s. r. o., partnerem je skupina Hornbach.

Více

NABÍDKA PARTNERSKÉ SPOLUPRÁCE

NABÍDKA PARTNERSKÉ SPOLUPRÁCE NABÍDKA PARTNERSKÉ SPOLUPRÁCE SPOLEK České umění skla The Czech Art of Glass IČ 016 41 417, se sídlem : Praha 5 Klamovka, Plzeňská 113/155 a jeho hlavní marketingový nástroj CONCERTO GLASSICO SPOLEK České

Více

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Výroční zpráva za rok 2013 Obsah Úvod... 3 1. Údaje o společnosti... 4 1.1 Kontaktní a identifikační data... 4 1.2 Struktura společnosti... 4 1.3 Informace o zaměstnancích...

Více

koncert Jan Rokyta & Solamente Naturali (CZ/ SK): Musical Globus

koncert Jan Rokyta & Solamente Naturali (CZ/ SK): Musical Globus PROGRAM FESTIVALU: Oblast NEPOMUK / SPÁLENÉ POŘÍČÍ 3.7.- 6.7. 2014 3.7. ČTVRTEK: zámek NEBÍLOVY Komponovaný večer barokních zábav: Západočeský symfonický orchestr, barokní vůně s originálními parfémy,

Více

Marketingová komunikace muzeí a loajální publikum

Marketingová komunikace muzeí a loajální publikum Marketingová komunikace muzeí a loajální publikum Ing. Jitka Černá Vysoká škola ekonomická v Praze Národní muzeum Praha 17. - 19. 2. 2009 SPECIFIKA MUZEÍ o VĚTŠINOU NEZISKOVÉ ORGANIZACE o SLUŢBA NEHMOTNÝ

Více

Aktivity CCRJM. březen 2013. www.ccrjm.cz

Aktivity CCRJM. březen 2013. www.ccrjm.cz Aktivity CCRJM březen 2013 Souhrn aktivit CCRJM Tvorba turistických produktů, programů, výletů Propagační materiály (distribuce), webové prezentace Fam tripy a press tripy domácí i zahraniční (Německo,

Více

LOKALIZAČNÍ FAKTORY (ČÁST PRVNÍ) Ing. Kateřina Šugárová

LOKALIZAČNÍ FAKTORY (ČÁST PRVNÍ) Ing. Kateřina Šugárová LOKALIZAČNÍ FAKTORY (ČÁST PRVNÍ) Ing. Kateřina Šugárová Lokalizační faktory rozhodují o konkrétní lokalizaci, o funkčním vyuţití konkrétní oblasti cestovním ruchem z hlediska přírodních moţností nebo z

Více

Očekávaný výstup: Žáci si uvědomí, že člověk během staletí vybudoval množství krásných architektonických objektů. Zopakují si a doplní hlavní znaky

Očekávaný výstup: Žáci si uvědomí, že člověk během staletí vybudoval množství krásných architektonických objektů. Zopakují si a doplní hlavní znaky České památky v UNESCU Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice Projekt č. CZ. 1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Č. Dumu: VY_32_INOVACE_15_18 Tematický celek: Umění a kultura Autor: PaedDr.

Více

správný cíl Vaší cesty

správný cíl Vaší cesty správný cíl Vaší cesty KULTURNÍ AKCE HRADECKO ČERVEN 2014 31. května - 1. června, sobota - neděle 9:00 ZA PRVNÍMI ZEMĚDĚLCI DO MLADŠÍ DOBY KAMENNÉ Archeopark pravěku Všestary Pokud si chcete pravěk zažít

Více

gamifikace pro verejnost hravý event marketing

gamifikace pro verejnost hravý event marketing ˇ pro verejnost hravý event marketing Chtěli byste dát vědět více lidem o své instituci, značce či produktu a oslovit nové cílové skupiny? více motivovat již stávající klienty k určité činnosti a vzbuzovat

Více

Festival MitOst 2011 poprvé v České republice: České Budějovice 28. září 2. října 2011

Festival MitOst 2011 poprvé v České republice: České Budějovice 28. září 2. října 2011 Festival MitOst 2011 poprvé v České republice: České Budějovice 28. září 2. října 2011 MitOst Společnost pro jazykovou a kulturní výměnu ve střední, východní a jižní Evropě MitOst spojuje aktivní a motivované

Více

Z á p i s. z Valné hromady MAS Šluknovsko, konané dne 4. března 2010 od 16 hod. v kulturním domě Club, Šluknov. Přítomni: dle prezenční listiny

Z á p i s. z Valné hromady MAS Šluknovsko, konané dne 4. března 2010 od 16 hod. v kulturním domě Club, Šluknov. Přítomni: dle prezenční listiny Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí. Strategický plán LEADER Z á p i s z Valné hromady MAS Šluknovsko, konané dne 4. března 2010 od 16 hod. v kulturním

Více

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34. Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.0774 ANOTACE Číslo a název šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění

Více

Památky a tradice - jak na to v praxi?

Památky a tradice - jak na to v praxi? MAS -Partnerství Moštěnka Mikroregion Moštěnka Mikroregion Holešovsko Vzájemná spolupráce ve všech oblastech Zámek Dřevohostice Renesanční vodní zámek ze 16.století Do konce 19.stol -hodnotná botanická

Více

Česká centra. Setkání ekonomických radů a tajemníků 22. června 2015

Česká centra. Setkání ekonomických radů a tajemníků 22. června 2015 Česká centra Setkání ekonomických radů a tajemníků 22. června 2015 Agentura MZV pro prezentaci ČR v zahraničí Poslání: Efektivní zahraniční propagací posilovat a šířit dobré jméno ČR ve světě. Česká centra

Více

ZÁŽITKOVÁ PRACOVNÍ KONFERENCE

ZÁŽITKOVÁ PRACOVNÍ KONFERENCE 18 & 19 / 03 / 2016 Dlouhodobě se věnujeme tématům, jež vloni Úřad Vlády také zařadil do Vládní strategie pro rovnost žen a mužů v ČR na léta 2014-2020. ZÁŽITKOVÁ PRACOVNÍ KONFERENCE EQUAL PAY DAY V ČR

Více

19. Trend Event 9. dubna 2015 Konferenční centrum U Hájků

19. Trend Event 9. dubna 2015 Konferenční centrum U Hájků 19. Trend Event 9. dubna 2015 Konferenční centrum U Hájků Pro PARTNERY A VYSTAVOVATELE přináší akce příležitost aktivní prezentace svého portfolia produktů a služeb a především novinek před vybranou cílovou

Více

Fondy EHP/Norské fondy (Norsko, Island, Lichtenštejnsko) pro období 2009 2014/2016 (FM 2)

Fondy EHP/Norské fondy (Norsko, Island, Lichtenštejnsko) pro období 2009 2014/2016 (FM 2) Fondy EHP/Norské fondy (Norsko, Island, Lichtenštejnsko) pro období 2009 2014/2016 (FM 2) OMNIUM 2014 Jakub Děd Možnosti financování obnovy kulturního dědictví Zlín, 25. březen 2014 www.omniumos.cz EHP/Norsko

Více

Kašperky pro Život Jakou chceme budoucnost Kašperských Hor?

Kašperky pro Život Jakou chceme budoucnost Kašperských Hor? Kašperky pro Život V demokratickém státě mají občané právo podílet se na rozhodování o záležitostech týkajících se místa, ve kterém žijí. Proto také Listina základních práv a svobod říká, že občané mají

Více

DIVADLO NA ŠANTOVCE. Benefity Divadla na Šantovce:

DIVADLO NA ŠANTOVCE. Benefity Divadla na Šantovce: NABÍDKA PRO FIRMY DIVADLO NA ŠANTOVCE Divadlo na Šantovce vám nabízí jedinečný multifunkční prostor, který je ideální k pořádání firemních akcí, prezentací, školení, koncertů a dalších tematických eventů

Více

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PO CELÉ ODPOLEDNE A VEČER VSTUP ZDARMA!!! OD 12:15 FAKULTATIVNĚ SPOLEČNÝ OBĚD ESPERANTSKÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ V RESTAURACI ASTRA - v návaznosti na příjezd

Více

Akademie sociálního podnikání Příspěvek k rozvoji sociální ekonomiky v České republice

Akademie sociálního podnikání Příspěvek k rozvoji sociální ekonomiky v České republice Akademie sociálního podnikání Příspěvek k rozvoji sociální ekonomiky v České republice Jiří Bárta, 3. února 2006 Obsah a cíl prezentace: trendy ve financování obecně prospěšných projektů NNO a sociální

Více

Výzva k předkládání žádostí o nadační příspěvek v grantovém řízení Nadace OKD pro rok 2012 v nadačním programu Pro budoucnost

Výzva k předkládání žádostí o nadační příspěvek v grantovém řízení Nadace OKD pro rok 2012 v nadačním programu Pro budoucnost Výzva k předkládání žádostí o nadační příspěvek v grantovém řízení Nadace OKD pro rok 2012 v nadačním programu Pro budoucnost Program je zaměřen na podporu veřejně prospěšných projektů s cílem přispět

Více

Regionální operační program Střední Morava. Přehled priorit a opatření. Duben 2007. Prioritní osy programu

Regionální operační program Střední Morava. Přehled priorit a opatření. Duben 2007. Prioritní osy programu Regionální operační program Střední Morava Přehled priorit a opatření Duben 2007 Prioritní osy programu Prioritní osa 1 Doprava... 2 Prioritní osa 2 - Integrovaný rozvoj a obnova regionu... 3 Prioritní

Více

Evropa pro občany 2007-13

Evropa pro občany 2007-13 Evropa pro občany 2007-13 Jak čerpat finanční prostředky na podporu projektů 14.4.2009 Plzeń Národní kontaktní místo v ČR (NKM) - zřízeno v červnu 2008 - gestorem programu v ČR: odbor informování o evropských

Více

Podralský nadační fond ZOD. Kontaktní informace

Podralský nadační fond ZOD. Kontaktní informace Výroční zpráva 2008 Obsah Podralský nadační fond ZOD... 2 Kontaktní informace... 2 Slovo předsedy správní rady... 3 Poslání nadačního fondu... 4 Vize rozvoje nadačního fondu... 4 Zřizovatel Zemědělské

Více

INDUSTRIÁLNÍ KULTURNÍ DĚDICTVÍ CHRÁM CHMELE A PIVA HOP AND BEER TEMPLE. Královské město Žatec. Mgr. Zdeňka Hamousová & Bc. Eva Hapáková & Petr Bažant

INDUSTRIÁLNÍ KULTURNÍ DĚDICTVÍ CHRÁM CHMELE A PIVA HOP AND BEER TEMPLE. Královské město Žatec. Mgr. Zdeňka Hamousová & Bc. Eva Hapáková & Petr Bažant INDUSTRIÁLNÍ KULTURNÍ DĚDICTVÍ CHRÁM CHMELE A PIVA HOP AND BEER TEMPLE Královské město Žatec Mgr. Zdeňka Hamousová & Bc. Eva Hapáková & Petr Bažant Listopad, 2013 Královsk lovské město Žatec The Royal

Více

Kolekce japonského umění v Praze

Kolekce japonského umění v Praze Japan Art Collection in Prague Kolekce japonského umění v Praze ~Japonské umění v jarní Praze ~ Biken International Co.,Ltd Všeobecné informace Název výstavy: Kolekce japonského umění

Více

UMĚNÍM KE SVOBODĚ LABYRINT SMYSLŮ

UMĚNÍM KE SVOBODĚ LABYRINT SMYSLŮ UMĚNÍM KE SVOBODĚ LABYRINT SMYSLŮ - Výstava v Domě U Kamenného zvonu v Praze Výstava v OÖ Kulturquartier v Linci, Rakousko Úvod Výstava Uměním ke svobodě v Domě U Kamenného zvonu v centru Prahy je prvotním

Více

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34. Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.0774 ANOTACE Číslo a název šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění

Více

cestujeme na vlastní pěst

cestujeme na vlastní pěst PLZEŇSKO na vlastní pěst turistický průvodce Jozef Petro cestujeme na vlastní pěst www.petro.cz Obsah Místo úvodu 2 Plzeň 3 VŠUDE DOBŘE, NA CESTÁCH NEJLÉPE www.petro.cz Místo úvodu Internet: www.turisturaj.cz

Více

Plzeň 2015 vyhlašuje otevřenou výzvu pro umělce: Umělecký residenční pobyt v Kapli Nečtiny. Termín residence: 12. 30. září 2012

Plzeň 2015 vyhlašuje otevřenou výzvu pro umělce: Umělecký residenční pobyt v Kapli Nečtiny. Termín residence: 12. 30. září 2012 Plzeň 2015 vyhlašuje otevřenou výzvu pro umělce: Umělecký residenční pobyt v Kapli Nečtiny Termín residence: 12. 30. září 2012 Země, z nichž se mohou residenti hlásit: ČR, Slovensko, Německo, Polsko, Rakousko

Více

Chodníčky za poznáním slovenskomoravského

Chodníčky za poznáním slovenskomoravského Chodníčky za poznáním slovenskomoravského pohraničí Česká republika Slovenská republika Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí Odůvodnění projektu spolupráce

Více

photo centre centrum ceské ˇ fotografie

photo centre centrum ceské ˇ fotografie Czech photo centre centrum ceské ˇ fotografie Naší filosofií je, aby se umělci zapojili do tvorby veřejného prostoru, spolupodíleli se na jeho vzniku A cítili pocit sounáležitosti... staňte se i vy součástí

Více

CÍRKEVNÍTURISTIKA Srpen 2010

CÍRKEVNÍTURISTIKA Srpen 2010 Srpen 2010 Průběžná zpráva o realizaci projektu pro projektové partnery Etapa 1 HelpTour - Agentura pro rozvoj cestovního ruchu Projekt Prezentace a propagace církevních památek a kulturně-historického

Více

Návštěvníci přicházejí? Kancelář Kreativní Evropa Kultura, Magdalena Müllerová Muzeum a škola, Zlín, březen 2015

Návštěvníci přicházejí? Kancelář Kreativní Evropa Kultura, Magdalena Müllerová Muzeum a škola, Zlín, březen 2015 Návštěvníci přicházejí? Kultura, Magdalena Müllerová Muzeum a škola, Zlín, březen 2015 Práce s publikem aneb Audience Development Nová priorita programu EU Kreativní Evropa Proč? Zvýšení oběhu zajímavých

Více

Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152

Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152 Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152 Sídlo: Mlýnská 152, 666 01 Tišnov IČO: 49457543 Telefon: 549 410 082 E-mail: sekretariat@kulturatisnov.cz Internetové stránky: http://www.mekstisnov.cz/

Více

Regionální značka jako součást marketingu

Regionální značka jako součást marketingu Regionální značka jako součást marketingu Magda Sedmíková Asociace regionálních značek, o.s. Znojmo, 23. března 2011 Co je to regionální značka? vizuální označení = logo, grafická značka záruka původu

Více

Aktivity a záměry Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu

Aktivity a záměry Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu Aktivity a záměry Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu Konference Společně správným směrem spolupráce s partnery i médii Vyhodnocení činnosti v letech 2008 2009 a nástin další spolupráce Ostrava

Více

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34. Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.0774 ANOTACE Číslo a název šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění

Více

CONCIERGE Unique Concept

CONCIERGE Unique Concept CONCIERGE Unique Concept CONCIERGE UNIQUE CONCEPT Virtuální svět budoucnosti vypráví o životě bez starostí. CONCIERGE Unique Concept nabízí takový svět již nyní. Svět, ve kterém je na dosah vše, co si

Více

Seznam schválených dotací z Fondu malých projektů INTERREG IIIA v regionu Egrensis

Seznam schválených dotací z Fondu malých projektů INTERREG IIIA v regionu Egrensis Seznam schválených dotací z Fondu malých projektů INTERREG IIIA v regionu Egrensis Celková alokace FMP INTERREG IIIA v regionu Egrensis: 10 392 387,00 Kč Číslo projektu Název projektu Žadatel Výše dotace

Více

Ohře spojuje atraktivity pro děti i dospělé. 3G, marketing CR města Louny Komise cestovního ruchu Louny. Jan Vaic, člen komise

Ohře spojuje atraktivity pro děti i dospělé. 3G, marketing CR města Louny Komise cestovního ruchu Louny. Jan Vaic, člen komise Ohře spojuje atraktivity pro děti i dospělé 3G, marketing CR města Louny Komise cestovního ruchu Louny Jan Vaic, člen komise Komise CR v Lounech Poradní orgán Rady Města Loun 6 členů, odborníků se zkušenostmi

Více

Členská schůze MAS Krajina srdce. 31.5.2012 Mladá Vožice

Členská schůze MAS Krajina srdce. 31.5.2012 Mladá Vožice Členská schůze MAS Krajina srdce 31.5.2012 Mladá Vožice Program schůze 1. Zpráva z konference v Bruselu 2. Výroční zpráva za rok 2011 3. Zpráva o hospodaření 4. Územní působnost MAS Krajina srdce 5. Výzvy

Více

BULLETIN. 180. Žofínské fórum. Turistická sezóna, cestovní ruch a služby

BULLETIN. 180. Žofínské fórum. Turistická sezóna, cestovní ruch a služby BULLETIN 180. Žofínské fórum Turistická sezóna, cestovní ruch a služby 1. 6.2015 180. Žofínské fórum Turistická sezóna, cestovní ruch a služby 1. června 2015 od 13:00 hod. Obsah: - Přednášející v hlavní

Více

prezentace seminář: ZAHRADA HROU 13. 4. 2011 Gabriela Navrátilová ředitelka nadace

prezentace seminář: ZAHRADA HROU 13. 4. 2011 Gabriela Navrátilová ředitelka nadace prezentace seminář: ZAHRADA HROU 13. 4. 2011 Gabriela Navrátilová ředitelka nadace představení nadace kdo jsme a co děláme jak pomáháme Nadace PROMĚNY je soukromá nezisková organizace, kterou na přelomu

Více

PONEC. Nabídka akcí v divadle Ponec TANEC PRAHA. Divadlo Ponec provozuje o. s. Tanec Praha

PONEC. Nabídka akcí v divadle Ponec TANEC PRAHA. Divadlo Ponec provozuje o. s. Tanec Praha Nabídka akcí v divadle Ponec Divadlo Ponec provozuje o. s. Tanec Praha Hledáte originální místo pro firemní večírek, vánoční párty nebo setkání s klienty? Uspořádejte netradiční akci v divadle Ponec, kterou

Více

Strategický cíl 1 Sociálně soudržné, živé a kulturní město (lidé)

Strategický cíl 1 Sociálně soudržné, živé a kulturní město (lidé) Sociálně soudržné, živé a kulturní město (lidé) Kulturní a živé město se silnými lokálními komunitami, které nabízí podmínky pro demografickou reprodukci, kvalitní vzdělávání založené na inovativním a

Více

...pozvánka s volnou vstupenkou. www.reklama-fair.cz

...pozvánka s volnou vstupenkou. www.reklama-fair.cz ...pozvánka s volnou vstupenkou Pořadatel: Hlavní partner: www.reklama-fair.cz 18. veletrh reklamy, médií, polygrafie a obalů Poukázka na volnou vstupenku Zde je místo pro nalepení vizitky! Výstaviště

Více

Dotační oblasti podpory NA ČESKÉ STRANĚ BYLO SCHVÁLENO CELKEM 75 PROJEKTŮ S CELKOVOU PODPOROU Z ERDF VE VÝŠI 15 343 321 EUR

Dotační oblasti podpory NA ČESKÉ STRANĚ BYLO SCHVÁLENO CELKEM 75 PROJEKTŮ S CELKOVOU PODPOROU Z ERDF VE VÝŠI 15 343 321 EUR Dotační oblasti podpory NA ČESKÉ STRANĚ BYLO SCHVÁLENO CELKEM 75 PROJEKTŮ S CELKOVOU PODPOROU Z ERDF VE VÝŠI 15 343 321 EUR Priorita 1: Další rozvoj a modnizace infrastruktury na zlepšení konkurenceschopnosti

Více

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Výroční zpráva za rok 2012 Obsah Obsah... 2 Úvod... 4 1. Údaje o společnosti... 5 1.1. Kontaktní a identifikační data... 5 1.2. Struktura společnosti... 5 1.3. Informace

Více

Finanční podpora pro živé umění

Finanční podpora pro živé umění Finanční podpora pro živé umění 2015 Obsah Úvod...str. 3 Financování živého umění na MK...str. 9 Tabulky vývoje podpory umění ze strany MK ČR za léta 2008 2015...str. 16 Aproximační strategie...str. 19

Více

Výroční zpráva Zpráva o hospodaření a účetní závěrka 2008 (článek XIII., odst. 3 Stanov sdružení )

Výroční zpráva Zpráva o hospodaření a účetní závěrka 2008 (článek XIII., odst. 3 Stanov sdružení ) Výroční zpráva Zpráva o hospodaření a účetní závěrka 2008 (článek XIII., odst. 3 Stanov sdružení ) 2009-05-27 Česká evauační společnost, o.s. Phdr. D.Švec 1. Úvod Tato výroční zpráva je zpracována na základě

Více

PROJEKTY ROP Střední Morava turistická destinace Moravská jantarová stezka

PROJEKTY ROP Střední Morava turistická destinace Moravská jantarová stezka Střední Morava Sdružení cestovního ruchu PROJEKTY ROP Střední Morava turistická destinace Moravská jantarová stezka Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí

Více

Czech Design Week 2015 info@czechdesignweek.cz www.czechdesignweek.cz facebook.com/czechdesignweek

Czech Design Week 2015 info@czechdesignweek.cz www.czechdesignweek.cz facebook.com/czechdesignweek Czech Design Week O projektu: Festival chce založit tradici mezinárodně pojaté přehlídky designu, tedy propojení Prahy, českých regionů a zahraničí. Nepůjde jen o klasickou výstavu, ale zároveň o vytvoření

Více

Jak na peníze z Evropské unie?

Jak na peníze z Evropské unie? Regionální operacní program pro Strední Cechy 2007-2013 Jak na peníze z Evropské unie? V období 2007-2013 je pro Českou republiku připraven z Evropské unie balíček peněz v objemu asi 750 mld. Kč. Česká

Více

Bc. Barbora Kocianová Katedra produkce DAMU 22. 5. 2014. Dotazníkové šetření k Noci divadel 2013

Bc. Barbora Kocianová Katedra produkce DAMU 22. 5. 2014. Dotazníkové šetření k Noci divadel 2013 Bc. Barbora Kocianová Katedra produkce DAMU 22. 5. 2014 Dotazníkové šetření k Noci divadel 2013 Dotazníky k Noci divadel 2013 byly vytvořeny Annou Černou, absolventkou Katedry sociologie FF UK. Jejich

Více

Sanoma Online. přehled produktů září 2012

Sanoma Online. přehled produktů září 2012 Sanoma Online přehled produktů září 2012 kafe.cz Komunitní ženský web (kavárna), kam ženy chodí diskutovat, sdělovat své starosti a radosti. Cílová skupina: ženy 25-45 let Relaunch webu: září 2011» Kafe.cz

Více

Evropa pro občany 2014-20

Evropa pro občany 2014-20 Evropa pro občany 2014-20 Program Evropa pro občany je hlavním programem Evropské unie pro částečné financování mezinárodních projektů zaměřených na podporu aktivního evropského občanství. EACEA - Výkonná

Více

Destinační management turistické oblasti Jeseníky III. Konference Vrbno pod Pradědem 23.4. 2014

Destinační management turistické oblasti Jeseníky III. Konference Vrbno pod Pradědem 23.4. 2014 Destinační management turistické oblasti Jeseníky III Konference Vrbno pod Pradědem 23.4. 2014 1 PROGRAM KONFERENCE Zahájení konference Mgr. Renata Ramazanová, předsedkyně Rady pro cestovní ruch Ing. Ivan

Více

CENELC CZ CO JE? CENTRUM EVROPSKÉ SÍTĚ P R O I M P L E M E N T A C I EVROPSKÉ ÚMLUVY O KRAJINĚ V Č E S K É R E P U B L I C E

CENELC CZ CO JE? CENTRUM EVROPSKÉ SÍTĚ P R O I M P L E M E N T A C I EVROPSKÉ ÚMLUVY O KRAJINĚ V Č E S K É R E P U B L I C E CO JE? CENELC CZ CENTRUM EVROPSKÉ SÍTĚ P R O I M P L E M E N T A C I EVROPSKÉ ÚMLUVY O KRAJINĚ V Č E S K É R E P U B L I C E CENTRE OF EUROPEAN NETWORK FOR THE IMPLEMENTATION OF THE EUROPEAN LANDSCAPE

Více

Interaktivní programy STŘEDNÍ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. říjen prosinec 2013

Interaktivní programy STŘEDNÍ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. říjen prosinec 2013 Interaktivní programy Muzea východních Čech v Hradci Králové pro STŘEDNÍ ŠKOLY říjen prosinec 2013 Muzeum východních Čech v Hradci Králové Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1 tel.: +420 495 512

Více

1 Úvod k problematice podnikání v kultuře a umění, vymezení Arts managementu včetně jeho významu pro kulturu a umění... 17

1 Úvod k problematice podnikání v kultuře a umění, vymezení Arts managementu včetně jeho významu pro kulturu a umění... 17 Předmluva................................................. 15 1 Úvod k problematice podnikání v kultuře a umění, vymezení Arts managementu včetně jeho významu pro kulturu a umění.....................................

Více

Informace o 4. ročníku soutěže pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? 2012/2013

Informace o 4. ročníku soutěže pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? 2012/2013 Informace o 4. ročníku soutěže pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? 2012/2013 Christian Ruben, Kolumbus objevuje břehy Ameriky, 1846, plátno, olej, 145 x 190 cm Vážená kolegyně,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA MAS HRUBÝ JESENÍK 2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA MAS HRUBÝ JESENÍK 2010 VÝROČNÍ ZPRÁVA MAS HRUBÝ JESENÍK 2010 Zpracováno ke dni 31.12.2010 1. Úvod 1.1 Základní údaje Název: Sídlo: Místní akční skupina Zámecké náměstí 19/4, 792 01 Bruntál IČ: 27028240 Webové stránky: Email:

Více

24. 4. 2014, CHRÁM CHMELE A PIVA ŽATEC

24. 4. 2014, CHRÁM CHMELE A PIVA ŽATEC 24. 4. 2014, CHRÁM CHMELE A PIVA ŽATEC Nové logo Praha 18. 6. 2010 Praha 18. 6. 2010 Destinační agentury ČESKÉ ŠVÝCARSKO o.p.s. Ústecký kraj, NP České Švýcarsko, ZO ČSOP Thilia, Krásná Lípa KRUŠNÉ HORY

Více

15. 19. 9. 2015. představení veletrhu. www.forarch.cz 26. MEZINÁRODNÍ STAVEBNÍ VELETRH ENERGETICKÁ NÁROČNOST BUDOV

15. 19. 9. 2015. představení veletrhu. www.forarch.cz 26. MEZINÁRODNÍ STAVEBNÍ VELETRH ENERGETICKÁ NÁROČNOST BUDOV 26. MEZINÁRODNÍ STAVEBNÍ VELETRH Hlavní téma veletrhu: ENERGETICKÁ NÁROČNOST BUDOV představení veletrhu Souběžně probíhající veletrhy: FOR THERM FOR WOOD BAZÉNY, SAUNY & SPA FOR WASTE & WATER www.forarch.cz

Více

P R O FIL U NICO RN CO LLEGE

P R O FIL U NICO RN CO LLEGE P R O FIL U NICO RN CO LLEGE 2 013 VZDĚLÁNÍ UNICORN COLLEGE JE VAŠE OSOBNÍ KONKURENČNÍ VÝHODA Unicorn College je renomovaná soukromá vysoká škola, která nabízí kvalitní vysokoškolské vzdělání v oblasti

Více