OZDRAVKA!!! LÉTO 2014

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "OZDRAVKA!!! LÉTO 2014"

Transkript

1 OZDRAVKA!!! LÉTO 2014

2 Milí čtenáři, sluníčko praží do oken, léto je tady! Nabízíme Vám poslední číslo našeho časopisu v tomto školním roce. Zatímco se někteří naši studenti učí lyžovat nebojte se neposlali jsme je k ledu (vlastně ani na ledovec), jen do Těrlic, kde se mají na vodních prknech jistě skvěle, ostatní netrpělivě vyhlížejí prázdniny. Nabízíme Vám typy na letní festivaly a snad i trochu příjemného čtení. Mějte se krásně a užívejte skvělého počasí. Spoustu nezapomenutelných zážitků doma i na cestách přeje redakce

3 Hudební festivaly začínají! Známe 12 těch NEJ! Poradíme, kam vyrazit! Hudební festivaly jsou oblíbenou letní zábavou. Vyberte si nějaký i Vy! Již víte, co budete dělat v létě? A co třeba vyrazit za hudbou na některý z letních festivalů? Přinášíme vám tipy na ty nejlepší z nich. Vybere si doslova každý: od příznivce jamajského reggae, přes metalistu až po posluchače jazzu. Přijdou vám festivaly drahé? Víme i o těch, co jsou zadarmo.

4 United Islande Počet návštěvníků 2013: Místo: Praha Termín: 19. až 21. června Vstupné: zdarma, pouze v Kinského zahradě 250 Kč Největší hvězdy: DJ Shodo, Ella Egre, Bajafondo, Childhood, Ohm Square, 123, 3logit Pivo: Gambrinus Festival ovládne několik ostrovů v centru Prahy. Hudební scény najdete i v některých hudebních klubech nebo Kinského zahradě. Na většinu koncertů je vstup zdarma. Platí se jen vstupné do Kinského zahrady a na afterparty v Meet Factory. Slezská noc Počet návštěvníků 2013: Místo: Vendryně Termín: 28. června Vstupné (předprodej): 250 Kč Největší hvězdy: Horkýže Slíže, Doga, BijouTerrier, Gate crasher, Elis Pivo: Radegast Slezská noc navazuje na historii festivalu Noc plná hvězd. Klade důraz na hvězdy česko-slovensko-polské scény s prostorem pro úspěšná jména slezského regionu. Součástí hudebního festivalu jsou i zápasy a exhibice thajského boxu, od profesionálů až po amatéry z řad příchozích návštěvníků.

5 Rock for People Počet návštěvníků 2013: Místo: Hradec Králové Termín: 3. až 5. července Vstupné (předprodej): Kč Největší hvězdy: Manu Chao La Ventura, Biffy Clyro, Lucie, Madness, Chase & Status, The Naked and Famous, Steven Seagal s Blues Band Pivo: Staropramen Festival na 50 hektarech plochy na letišti v Hradci Králové slaví 20 let existence. Speciální festivalové pivo Staropramen 11, bezbariérový festival a speciální zázemí pro vozíčkáře, festivalová pláž. Masters of Rock Počet návštěvníků 2013: Místo: Vizovice Termín: 10. až 13. července Vstupné (předprodej): Kč Největší hvězdy: Dream Theater, Anthrax, Helloween, The Exploited, Sebastian Bach, Arch Enemy, Airbourne, Behemoth Pivo: Radegast, Plzeňský Prazdroj Festival s největším počtem zahraničních hvězd se odehrává v areálu vizovické likérky. Pořadatel kromě hvězd, které zde hrají často, na letošek slibuje i dvacet známých kapel, které na festivalu nikdy nehrály. Speciální vystoupení, při němž rockové a metalové hity zahraje Zlínská filharmonie.

6 Mighty Sounds Počet návštěvníků 2013: Místo: Tábor Termín: července Vstupné (předprodej): Kč Největší hvězdy: The Real Mckenzies, Dropkick Murphys, Irire Révoltés, Nekromantix, Perkele, Everlast, The Slackers Pivo: Budějovický Budvar Na festivalu hraje hlavně punk, ska, reggae, punkrock, rockabilly, rock n roll, hardcore, indie rock a to jak v podání světových hvězd, tak i domácích kapel. Čtyři pětiny ze 150 účinkujících kapel tvoří zahraniční skupiny. Součástí festivalu je i sbírka projektu Světlo pro svět na operace očí v Africe. Hrady CZ Počet návštěvníků 2013: Místo: 8 českých a moravských hradů Termín: 11. července až 30. srpna Vstupné (předprodej): 460 Kč na 1 víkend Největší hvězdy: Wanastowi Vjecy, Tomáš Klus, No Name, Monkey Business, Rytmus, Olympic, Miro Žbirka Pivo: Staropramen Festival se odehrává na 8 českých a moravských hradech: Točník , Švihov , Kunětická hora , Rožmberk nad Vltavou , Veveří , Hradec nad Moravicí , Bezděz , Bouzov Součástí vstupenky na festival je i vstupné na konkrétní hrad včetně prohlídkových tras.

7 Bohemia Jazz Fest Počet návštěvníků 2013: Místo: 9 českých a moravských měst Termín: července Vstupné (předprodej): zdarma Největší hvězdy: program není znám Pivo: různé Festival se koná v devíti městech Čech a Moravy: Praha, , Domažlice , Tábor , Plzeň , Liberec , Zlín , Brno , Písek , Prachatice Na festivalu nezazní jen jazz, ale i blues, funk a world music v podání umělců z řady zemí světa. Colours Of Ostrava Počet návštěvníků 2013: Místo: Ostrava Termín: 17. až 20. července Vstupné (předprodej): Kč Největší hvězdy: Robert Plant, Zaz, John Newman, The National, MGMT, John Butler Trio, Dan Bárta, Anna K., Monkey Bussiness Pivo: Radegast Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival, který se koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic - bývalém areálu hutí, dolů a železáren. Kromě hudby, divadel, workshopů či filmů dostane letos velký prostor poezie v nejrůznějších podobách. Jak na speciálních scénách, tak formou guerilla poetringu i celý festivalový areál.

8 Benátská noc Počet návštěvníků 2013: Místo: Liberec Termín: 25. až 27. července Vstupné (předprodej): Kč Největší hvězdy: Him, Palo Habera, Ivan Král, Acca dacca, Kiss forever band, Horkýže slíže, Tublatanka Pivo: Gambrinus Festival se koná od roku Svůj vinyl zde pokřtí britská kapela Suzerain. Festival slibuje i jediný letošní koncert Ivana Krále a luxusní VIP zónu s klimatizací, plazmovými obrazovkami, vlastní aparaturou, světelnými efekty, rautem a možností setkat se s hvězdami. Sázavafest Počet návštěvníků 2013: Místo: Světlá nad Sázavou Termín: 31. července až 2. srpna Vstupné (předprodej): 850 Kč Největší hvězdy: Lucie Bílá, Chinaski, Mňága a Žďorp, Bart & Baker, Dan Bárta, Monkey Bussiness Pivo: Gambrinus Festival se odehrává v areálu zámku v Světlé nad Sázavou. Při koupi vstupenky v červnu získáte další vstupenku zdarma. První festivalový den je takzvaný Zvířecí den. Vystoupí v něm kapely, které mají v názvu nějaké zvíře, třeba Škwor, Sto zvířat nebo Rybičky 48. Výtěžek z prvního dne připadne ZOO v Jihlavě.

9 Trutnoff Počet návštěvníků 2013: nezveřejňuje se Místo: Trutnov Termín: 14. až 17. srpna Vstupné (předprodej): Kč Největší hvězdy: Patti Smith, Ska-P, Plastic People of the Universe, Petr Spálený, David Koller, Polemic, Monkey Bussiness Pivo: Gambrinus Kultovní festival přezdívaný jako Český Woodstock. Jeho vznik se datuje k rokům 1984 a 1987, kdy jeho první ročníky rozehnala komunistická Státní bezpečnost. V minulosti ho podporoval Václav Havel. Letošní festival je věnován obětem u Sand Creeku a ideálům 17. listopadu Hip Hop Kemp Počet návštěvníků 2013: Místo: Hradec Králové Termín: 21. až 23. srpna Vstupné (předprodej): Kč Největší hvězdy: Crazy Ceelo Green, Onyx, RAPSODY & 9th WONDER, Samy Deluxe, Prago Union, Rasmentalism, Action Bronson, Řezník Pivo: Zlatopramen Největší hiphopová událost ve střední a východní Evropě. Kromě hudby nabízí fotbálky, poker, break dance, zápasy v bazénku. Speciální VIP zóna se samostatným vstupem, nonstop sprchami, pevnými toaletami a vyvýšenou tribunou. tech-nej-poradime-kam-vyrazit.html

10 Změny v prodeji dlouhodobých časových jízdenek pro žáky a studenty od 15 do 26 let Dne bude ukončen prodej kuponů k průkazům ODIS a celostátně platným žákovským průkazům. Od si budete moci nové kupony zakoupit pouze na bezkontaktní čipovou kartu ODISka. Průkaz ODIS se od nebude vydávat a celostátně platný žákovský průkaz bude sloužit v IDS ODIS jen pro nákup jednotlivého jízdného. ODISku si můžete již nyní pořídit u jednoho z vydavatelů, kterými jsou dopravci: Dopravní podnik Ostrava, a.s., ARRIVA MORAVA, a.s., TQM holding, s.r.o., Městský dopravní podnik Opava, a.s. (ode dne vyhlášení), ČSAD Karviná, a.s. (ode dne vyhlášení), ČSAD Havířov, a.s. (ode dne vyhlášení), Osoblažská dopravní společnost, s.r.o. (ode dne vyhlášení). Kupony na ODISku si můžete, vyjma uvedených dopravců, zakoupit také u dopravců České dráhy, a.s., a GW Train Regio, a.s.podmínkou pro poskytnutí slevy je předložení školou ověřeného potvrzení o studiu nebo průkazu ISIC, případně celostátně platného žákovského průkazu. Více informací o ODISce naleznete na webových stránkách

11 Shrnutí možnosti vyřízení slevových průkazů pro žáky a studenty (15-26 let) v ODIS Stav do Průkaz lze využít: - pro nákup dlouhodobé časové jízdenky na jakékoliv zóny s platností nejpozději do Průkaz nelze využít: - pro nákup jednotlivé studentské jízdenky s 25 % slevou Stav od Průkazy lze využít: - pro nákup jednotlivé žákovské jízdenky s 25 % slevou (ne v červenci, srpnu) a pro nákup dlouhodobé časové jízdenky pro trasu bydliště - škola (ne v červenci, srpnu) Průkazy nelze využít: - pro nákup předplatní jízdenky na jakékoliv zóny Průkaz již nelze získat a nelze již k němu zakoupit dlouhodobou časovou jízdenku ODISka od Průkazy lze využít: - pro nákup jednotlivé žákovské jízdenky s 25 % slevou (ne v červenci, srpnu) Průkazy nelze využít: - pro nákup dlouhodobé časové jízdenky Bezkontaktní čipovou kartu ODISka lze využít: - jako nosič dlouhodobého časového jízdného (po celý rok) a pro nákup jednotlivého nebo krátkodobého časového jízdného (u jednotlivého žákovského jízdného nutno předložit celostátně platný žákovský průkaz) platbou z elektronické peněženky, při níž je cestující odbaven za zvýhodněnou cenu oproti platbě v hotovosti Držitel karty je při vybraných přestupech v ODIS odbaven za zvýhodněnou cenu.

12 Práce našich studentů Dívka mých snů Má partnerka musí být nadpřirozeně hodná a shovívavá, neboť jsem ztřeštěné tele se svými mouchami. Ve znamení dávám přednost Pannám, jelikož máma, taktéž Panna, je velmi moudrá. Její inteligence by měla být aspoň průměrná. Síla mé ideální partnerky nesmí převažovat tu moji, ať se neztrapním například při otevírání okurek. Temperament? Rozhodně flegmatik, nikdo nechce nerváka v manželství. Humor jí taktéž nesmí chybět, rád totiž vtipkuji, tak musí chápat mé nevinné vtípky. Ve společnosti by se měla chovat moudře, chytře, rozvážně a jako milující partnerka, před ostatními muži nedostupně a v posteli jako nymfomanka. Rodina, děti a já bychom měli být na prvním místě, protože kamarádky ve vztahu na prvním místě dokáží udělat pěknou neplechu. Čistý trestní rejstřík, dobře placenou práci a nevázanost na mých penězích nesmí chybět. Nemíním jí platit leasing, benzín, kosmetiku a šaty, až tedy na nějaké prádélko. Měla by mít stejný vkus na filmy a hudbu, názor na politiky a problémy světa přesně tak, jako mám já, strašně rád si s holkou povídám o věcech, které baví oba. Bohužel si troufnu říct, že takovou přítelkyni, jakou já si představuji, v Číně ještě nevyrobili. Martin Křikava, LY3 Žena podle mých představ Představuji si mladou, přibližně stejně starou dívku. Nikoliv hubené, ale štíhlé postavy, středně vysokého těla s typicky ženskými rysy. Vlasy by měla mít delší, přírodně blonďaté barvy, rovné, nebo kadeře Měla by se mnou chodit nakupovat, jezdit na dovolené, také sportovat, bavit se s přáteli, v budoucnu nezanedbávat děti. Aby náš vztah byl dynamický, měla by reagovat cholericky, protože já bych jí vždy uklidnil Doufám, že mě někdy spatří, nepůjde dále, ale zastaví se. Já půjdu k ní a seznámíme se. Po několika schůzkách se spolu sblížíme, zamilujeme se a založíme rodinu. To ona by byla ta, která by mě vedla životem a žili bychom šťastně až do smrti. Kéž se tento sen stane skutečností. R. M., LY2

13 Když vypadne proud Spor, který řeší naše generace a řešily ho i generace našich rodičů a prarodičů: Je lepší být měšťákem, či vidlákem? Já osobně mám tu výhodu, že jsem odmalička vyrůstala v malém městečku a na střední školu jsem se vydala do velké, zadýmané a neznámé Ostravy, takže se mi dostalo možnosti život na vesnici a ve městě srovnat. Vesnice co si představit? Zná nás doslova každý obyvatel (pokud ne osobně, tak jistě chodí s vaším dědou do hospody), často vás probouzí zvuk cirkulárky či sekačky na trávu a neustále potkáváte hloučky starších paní postávajících jen tak nenápadně a šuškajících si, co se kde stalo, kdo s kým byl spatřen a kolik stála ta nová plastová okna paní Sýčkové. Hrozné, že ano? Ale má to i své výhody. Nemusíte se bát jít si zaběhat po setmění, vždy se najde nějaká sousedka, která vám půjčí mouku, nebo to, co vám zrovna došlo, nikdy neztratíte kontakt na své bývalé spolužáky, protože je potkáváte každé ráno na autobusové zastávce. Když vám muž řekne, že jde do hospody, víte, do které šel, protože ve vesnici je pouze jedna, a hlavně, i když to bude znít otřepaně, na vesnici jste se všemi jedna velká rodina. Ale někdo nepotřebuje takovou rodinu. Někdo vyhledává anonymitu, kterou mu jistě poskytne město. Ve městě přece nejdete po chodníku a zničehonic nepozdravíte kolemjdoucího. Ale zato se nikdy nenudíte. Nestane se vám, že vypadl proud, budete sedět při svíčkách a tlouct špačky. Ve městě vyrazíte do kina, na bazén, do nákupního centra. Ale co z toho, když si nemáte s kým povídat? K čemu vám bude kino, když nemáte s kým jít? Na vesnici by se to nestalo. Vždy tam najdete někoho, s kým si dáte kávu, zajdete na procházku či na houby. Město žije díky nešťastným osamoceným lidem, kteří hledají zábavu v nakupování a Na vesnici nás spojuje přátelství, bližší vztahy, které v městských ulicích jen tak neutvoříte. Petra Czudková, NA4

14 Po stopách Jánošíka Nezapomeň si pohorky! křičí na mě maminka ze schodů, protože se chystám vyrazit do Jánošíkových dier na Slovensko. Jako vždy se čeká jen na mě. Přátelé už sedí ve vypůjčené dodávce a troubí, ať si pospíším. Do přeplněného auta házím batoh a spacák. Můžeme vyrazit, prohlásil Michal a zabouchl dveře. Ani ne po pěti minutách jsme zjistili, že stará dodávka začíná zlobit. Venku pražilo slunce, zadní okna nešla otevřít, takže jsme si připadali jako sardinky ve vlastní šťávě. Cesta se zdála nekonečná, plná ostrých horských zatáček a nejednomu z nás se dělalo mdlo. Po necelých dvou hodinách jsme konečně mohli vystoupit. Vyrazili jsme na Velký Rozsutec. Cestou jsme viděli železnou sochu Jánošíka, která připomínala jeho slavnou minulost. Šli jsme lesem, přeskakovali říčky a malé louže, až jsme došli na kolibu, kde nás místní bača pohostil čerstvým ovčím sýrem, a povídá: Kamarádi, jdu zahnat ovce, udělejte si pohodlí, venku to vypadá na déšť. Ale, bačo, vždyť je teplo jako v pekle a na obloze není mráčku, půjdeme dál, řekl náš vedoucí skupiny Richard. Bača se jen usmál a cosi zamumlal pod vousy. Konečně jsme se zdolali první skálu, pod kterou tekla řeka. Kameny byly kluzké, žebříky na skalách dost staré a nevypadaly dvakrát věrohodně. Vtom jsme si všimli, že se nad námi začínají stahovat mračna, lehký letní vánek se proměnil na chladný vítr. Byli jsme už téměř na štítu, když najednou prásk! Rána jako z děla. Začalo hřmít a blýskat se, když vtom prohlásila Alice: Naštěstí neprší, možná nás ty mraky obejdou. Pozdě. Byli jsme přímo pod nimi. Alice to nejspíš celé zakřikla, nejenže začalo pršet, ale po chvíli už nás bily i ledové kroupy. Úžasné, prohlásil skepticky Michal, teď tady můžeme trčet celý den. Situace vůbec nevypadala dobře, během několika minut jsme byli úplně promočení a zmrzlí na kost. Když tu si najednou vždy veselá Julie vytáhla deštník a řekla: Jak je skvělé, že jsem ho nezapomněla. Prásk! Blesk ji málem srazil k zemi. Ono vytáhnout si deštník v bouřce na štítu hory asi nebyl nejlepší nápad. Naštěstí jen utrpěla menší šok. Bouře odešla tak rychle, jak přišla. Na památku jsme se všichni podepsali do turistického deníku na vrcholu, stránku ozdobili karikaturou Julie, jak stojí s deštníkem na štítu a vedle ní létají zběsilé blesky. R. Gorylová, LY 4

15 Mé oblíbené místo - les Když potřebuji v letních měsících načerpat trochu energie, vydám se do lesa v mém městě, který na mne dýchá svou pohádkovou atmosférou, protože zrovna v této době je nejkrásnější. Pohled na tuto krásu mě vždy udiví. Léto vykouzlí v lesích takové divy, že máte pocit jako byste tančili s lesními vílami. Všude kolem stojí rozkvetlé duby a celá cestička je obklopen a květinami různých barev, které vyrůstají z té nejzelenější trávy, na které svítí paprsky zlatého sluníčka. Bílé kamení se vám hroutí pod nohama. Bublající potůček vám hraje do kroku a při každém hlubokém nádechu vás naplní vůně lesa a cítíte potřebu se pohodlně usadit na pařez, který má podestýlku z mechu. Pod starými honosnými duby, po kterých radostně skáčou veverky, se hrdě červenají maliny a dozrávají drobné ostružiny a borůvky. Šumění koruny je doprovázeno ťukáním datlů, zpěvem různých barevných ptáčků, kteří si jen tak lítají. Můžete vidět i srny, které se zde pasou a čumákem hledají sladké plody lesa. Les si vždy žil svým vlastním úchvatným životem, který jsem jenom se závistí pozorovala. A bude to tak stále, po létu přijde podzim a les zčervená, po podzimu přijde zima a les potemní, přijde jaro a les znovu ožívá. Ale kouzlo Slečny léta je nezapomenutelné. N. Récká, LY2

16 Moře Kráčím po rozsáhlé písečné pláži zdobené rozpálenými kameny a lasturami uhynulých korýšů. V dáli spatřím nikde nekončící hranici mezi pevninou a mořem, jako by celý svět byl rozdělen na dvě poloviny. Já však pokračuji, moře upoutává můj zrak. Blankytně modrá plocha posetá jiskřičkami perel, které se ve svitu slunce neuvěřitelně třpytí. Musím přivřít oči, abych z té záře neoslepl. Moře, domov záhad a neporozumění. Skrývá se v něm tolik tajemna, až jde z něho strach. Když slunce zapadá za obzor, moře umírá. Pak už jen tiše šplouchá a je ztraceno ve tmě. Ráno slunce otevře víčka a opět šplhá na oblohu. Moře se probouzí spolu s ním, oplývá krásou a veselím. Tiše šplouchá, jako by nám něco vyprávělo. Příběh života, který v sobě ukrývá. Nad hladinou krouží rackové a zuřivě skřehotají. Jakmile se potápím pod hladinu, žádný zvuk neslyším. To ticho doráží na mé smysly jako smrt. Zahlédnu ladné pohyby hejna malých barevných rybiček. Rozproudí mi krev v žilách, ale sami se rozprchnou při jakékoliv plachém pohybu. Písek pod vodou se zvlní a začne zase pomalu a neslyšně padat zpátky ke dnu. Jako by se čas zastavil. Neskutečně pestré korálové útesy plné mušlí lákají nejen mě, ale všechny živočichy v nedalekém okolí. Jsou to doslova poklady podmořského světa, nebezpečné pro každého vetřelce, ale rájem pro ty, co zde žijí. Moře začíná být neklidné a vlny mě nekompromisně vyhazují pryč, je čas odejít. Dávám sbohem moři. Dávám sbohem rozdováděným vlnám, které se se mnou řádně rozloučily. Dávám sbohem mušlím, které mi vždy měly co říct a dávám sbohem všemu živému, co tvoří budoucnost mořské přírody. Kéž se tu zase setkáme. R. M., LY 2

VOJTA DYK PRO VÁS. Mám rád nadsázku ZPĚVÁK A HEREC. VAŠE SKVĚLÉ SOUTĚŽNÍ FOTOGRAFIE Vyhlášení čtenářské soutěže a vybrané ukázky

VOJTA DYK PRO VÁS. Mám rád nadsázku ZPĚVÁK A HEREC. VAŠE SKVĚLÉ SOUTĚŽNÍ FOTOGRAFIE Vyhlášení čtenářské soutěže a vybrané ukázky ČD PRO VÁS 11/2010 ROČNÍK 1 ZPĚVÁK A HEREC VOJTA DYK Mám rád nadsázku VAŠE SKVĚLÉ SOUTĚŽNÍ FOTOGRAFIE Vyhlášení čtenářské soutěže a vybrané ukázky JAK JI OSLNIT A NEZRUINOVAT SE Pánský klub radí, čím ji

Více

Buskersfest 2013: českobudějovické ulice zaplní umění. 3/červen 2013. www.vednemesicnik.cz vednemesicnik@centrum.cz. zdarma

Buskersfest 2013: českobudějovické ulice zaplní umění. 3/červen 2013. www.vednemesicnik.cz vednemesicnik@centrum.cz. zdarma zdarma www.vednemesicnik.cz vednemesicnik@centrum.cz 3/červen 2013 Vážení čtenáři, v minulém čísle se s vámi naposledy v roli šéfredaktora loučil Tomáš Erhart, který Vedneměsíčník vedl poslední dva roky.

Více

kultura & lifestyle ZDARMA PO CELÉM HK TRABANTEM JIŽNÍ AMERIKOU ROZHOVOR S LUBOŠEM PROKOPCEM RED BULL AIR RACE červenec 2014 ročník 2 číslo 7 BASIC

kultura & lifestyle ZDARMA PO CELÉM HK TRABANTEM JIŽNÍ AMERIKOU ROZHOVOR S LUBOŠEM PROKOPCEM RED BULL AIR RACE červenec 2014 ročník 2 číslo 7 BASIC BASIC červenec 2014 ročník 2 číslo 7 06 40 TRABANTEM JIŽNÍ AMERIKOU ROZHOVOR S LUBOŠEM PROKOPCEM kultura & lifestyle KINO DIVADLO FILHARMONIE KLUBY RESTAURACE EVENTS 53 RED BULL AIR RACE ZDARMA PO CELÉM

Více

Magazín plný energie od skupiny čez

Magazín plný energie od skupiny čez číslo 06 Magazín plný energie od skupiny čez Nový zákaznický program se spoustou slev a tipů www.cez.cz, www.stava.cz Snižujeme ceny elektřiny téma text: Xxxxx Xxxxxx foto: Xxxx Xxxxxxxxx SNIŽUJEME CENU

Více

pro vás charlie straight CESTOVÁNÍ PO CELÉ ČR ZA SKVĚLOU CENU ROMAN VEHOVSKÝ

pro vás charlie straight CESTOVÁNÍ PO CELÉ ČR ZA SKVĚLOU CENU ROMAN VEHOVSKÝ pro vás reklamní magazín českých drah 7/2012 ročník 3 zdarma LETNÍ JÍZDENKA CESTOVÁNÍ PO CELÉ ČR ZA SKVĚLOU CENU ROMAN VEHOVSKÝ NA MOŘI MEZI MALAJSIÍ A THAJSKEM charlie straight albert černý IKONA NADĚJNÉ

Více

Jaroslav Rudiš. pro vas. Hlásím se do služby. Ze světa železnice Pivečko chlazené, vlakem dovezené. 7 / 2014 / ročník 5 / zdarma

Jaroslav Rudiš. pro vas. Hlásím se do služby. Ze světa železnice Pivečko chlazené, vlakem dovezené. 7 / 2014 / ročník 5 / zdarma 7 / 2014 / ročník 5 / zdarma pro vas reklamní magazín českých drah Ze světa železnice Pivečko chlazené, vlakem dovezené Jaroslav Rudiš Hlásím se do služby 14 DNÍ NEOMEZENÉHO CESTOVÁNÍ VLAKEM PO CELÉ ČR

Více

Yvonne Sanchez. Moje duše je jazz a moje tělo salsa. 5. 6. od 18.00 hod. Autosalon Night nevšední zážitky na výstavišti ZDARMA

Yvonne Sanchez. Moje duše je jazz a moje tělo salsa. 5. 6. od 18.00 hod. Autosalon Night nevšední zážitky na výstavišti ZDARMA ČERVEN 2009» ROČNÍK 11 ZDARMA 06 KINA Víno roku» KNIHY Brusinky Barbary Nesvadbové» DĚTI Povídá šmudle ťululum» DIVADLA Macbeth v Janáčkově divadle» MLSNÁ TUŽKA Boulevard» FESTIVALY Festivalový adresář

Více

COLOURS 2012 V DOLNÍ OBLASTI VÍTKOVIC?

COLOURS 2012 V DOLNÍ OBLASTI VÍTKOVIC? COLOURS 2012 V DOLNÍ OBLASTI VÍTKOVIC? ROČENKA 2012 rozhovory zlata Holušová Jan Světlík ilona Rozehnalová Petr hruška Eva Dřízgová 1 NAVŠTIVTE NÁS NA POBOČCE GE MONEY BANK. Nabízíme bankovní produkty

Více

:24 UNITED FLAVOUR. Je to celé o jedné lásce. ISIC slevy poprvé on-line! VYTŘÍSKEJ VÍC!!! Festivaly se slevou až 50 % ISIC Léto.

:24 UNITED FLAVOUR. Je to celé o jedné lásce. ISIC slevy poprvé on-line! VYTŘÍSKEJ VÍC!!! Festivaly se slevou až 50 % ISIC Léto. :24 UNITED FLAVOUR Je to celé o jedné lásce. ISIC Léto ISIC slevy poprvé on-line! VYTŘÍSKEJ VÍC!!! Festivaly se slevou až 50 % Letní nástrahy a) kroucení u tyče (5 min. ostudy) Jak vydělat dvě kila? Vyber

Více

Vaše nová kancelář. www.toka.cz

Vaše nová kancelář. www.toka.cz Vaše nová kancelář www.toka.cz EDITORIAL Máte rádi Vánoce? Cesta hromadným dopravním prostředkem se často změní v nedobrovolný zdroj informací. Obzvlášť teď v předvánočním období, kdy se během tří zastávek

Více

XXI. ROÈNÍK. Téma: Cesta tam a zase zpátky skarta: zbytečnost či užitečná věc? Jazyky bez bariér. www.vozickar.com

XXI. ROÈNÍK. Téma: Cesta tam a zase zpátky skarta: zbytečnost či užitečná věc? Jazyky bez bariér. www.vozickar.com 3 2012 XXI. ROÈNÍK Téma: Cesta tam a zase zpátky skarta: zbytečnost či užitečná věc? Jazyky bez bariér www.vozickar.com LÉČEBNÉ POHYBOVÉ PŘÍSTROJE THERA TRAINER OD NĚMECKÉ SPOLEČNOSTI MEDICA VÝVOJ NA ZÁKLADĚ

Více

Zlín. magazín váš. V Delikaně už Zlíňáci vypili přes půl tuny kávy

Zlín. magazín váš. V Delikaně už Zlíňáci vypili přes půl tuny kávy Měsíčník o vašem měste, o věcech všedních i nevšedních. Zdarma do vaší schránky. červen 2015 magazín váš Zlín Návštěva v archivu Rozhovor s ředitelem archivářů Davidem Valůškem strana 12 Florbaloví Lvi

Více

Roman Zach nahradí Konáše, Limra, Teplého & Valentu ve Třech mušketýrech!

Roman Zach nahradí Konáše, Limra, Teplého & Valentu ve Třech mušketýrech! Roman Zach nahradí Konáše, Limra, Teplého & Valentu ve Třech mušketýrech! červenec 2014 I www.zurnalmag.cz Epochální archeologický nález odhaluje utajenou historii planety Země. Jedinečná výstava robotů!

Více

Študák 1-10 2007. Udělejte první krok už teď! Přihlaste se ve STUDENT AGENCY do programu WORK and TRAVEL v USA a prožijte nejlepší léto vašeho života!

Študák 1-10 2007. Udělejte první krok už teď! Přihlaste se ve STUDENT AGENCY do programu WORK and TRAVEL v USA a prožijte nejlepší léto vašeho života! Lifestylový měsíčník pro vysokoškoláky 1-10 2007 Študák Rozhovor s Milanem Caisem z Tata Bojs! Co přinesly letní festivaly Hra Assassin: jak se vraždí na českých fakultách Umíte anglicky? Dokažte to! inzerce

Více

NÁŠ ZLÍN.cz. www 42.000. našich koncertů je neuvěřitelná. výtisků. Ocenění primátora získala Zdena Wasserbauerová STRANA 3

NÁŠ ZLÍN.cz. www 42.000. našich koncertů je neuvěřitelná. výtisků. Ocenění primátora získala Zdena Wasserbauerová STRANA 3 www NÁŠ ZLÍN.cz titul je součástí sítě náklad ověřen 5/2015 Ředitel filharmonie: Návštěvnost našich koncertů je neuvěřitelná čtěte na stranách 6 7 42.000 výtisků zdarma do schránek Ocenění primátora získala

Více

NOVINY STRAKONICE. Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život. ÚNOR 2015

NOVINY STRAKONICE. Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život. ÚNOR 2015 NOVINY STRAKONICE ÚNOR 2015 Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život. Citát britského zpěváka, hudebního skladatele a člena skupiny Beatles, Johna Lennona, by mohl vévodit

Více

Commenius v Přerově. 7. číslo, listopad 2012. Školní časopis GJB a SPgŠ Přerov 2

Commenius v Přerově. 7. číslo, listopad 2012. Školní časopis GJB a SPgŠ Přerov 2 Commenius v Přerově Od 17. do 21. dubna mohli žáci naší školy slyšet na chodbách rozhovory v nejrůznějších evropských jazycích. Ti, kteří si takto mluvící jedince prohlédli, aby se ujistili, že opravdu

Více

A je tu podzim. září říjen 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem

A je tu podzim. září říjen 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem A je tu podzim září říjen 2013 Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Jen tak na okraj Po prázdninové pauze Vás opět vítáme u dalšího vydání Clicku. V naší redakci se tentokrát

Více

1 10 MARKÉTA KUTILOVÁ KLÁRA ŠÍPKOVÁ MIRO ŽBIRKA KRATOCHVÍLE

1 10 MARKÉTA KUTILOVÁ KLÁRA ŠÍPKOVÁ MIRO ŽBIRKA KRATOCHVÍLE 1 10 MARKÉTA KUTILOVÁ KLÁRA ŠÍPKOVÁ MIRO ŽBIRKA KRATOCHVÍLE na začátek Stanislav Bernard spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard V prosinci jsme měli tradiční setkání s našimi zaměstnanci. Vždycky oslavíme

Více

V ÈÍSLE... Ü Nový školní parlament

V ÈÍSLE... Ü Nový školní parlament Č. 120-10/2010 MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Den D pro prvňáčky. 1. září 2010 bylo prvním dnem ve škole i pro šestnáct prvňáčků na Šumburku. Přejeme jim na jejich cestě za poznáním

Více

MICHAELA SALAČOVÁ MISS A PROFI DÝDŽEJKA HRAJE RÁDA TVRDĚ

MICHAELA SALAČOVÁ MISS A PROFI DÝDŽEJKA HRAJE RÁDA TVRDĚ ČERVEN 2008» ROČNÍK 10 KINA V dnešním světě kompjútrů...» KNIHY Povídky (skoro) jako ze života DIVADLA Schicchi a Komedianti hýbou bránicemi diváků» GALERIE Komiks je víc DĚTI Velká dobrodružství malých

Více

teplice Martin Novák Meteorolog musí mít především okno Gastro Zprávy Kam vyrazit na rychlý oběd Doly se chystají propustit 350 lidí STRANA 11

teplice Martin Novák Meteorolog musí mít především okno Gastro Zprávy Kam vyrazit na rychlý oběd Doly se chystají propustit 350 lidí STRANA 11 teplice zdarma 2014 10 Gastro Kam vyrazit na rychlý oběd STRANA 11 www.zitteplice.cz Zprávy Doly se chystají propustit 350 lidí STRANA 5 Martin Novák Meteorolog musí mít především okno STRANY 8 9 KULTURA

Více

Zprávy z ředitelny. Školní krounský občasník 2 květen/2013

Zprávy z ředitelny. Školní krounský občasník 2 květen/2013 Školní krounský občasník 2 květen/2013 Zprávy z ředitelny S příchodem jara a léta začalo období zvýšených aktivit dětí. Dávejte na sebe pozor, ať už při pohybu na kole, při sportování, s teplejším počasím

Více

ČD PRO VÁS 6 / 2015 PRO VAS REKLAMNÍ MAGAZÍN ČESKÝCH DRAH 2015 / ROČNÍK 6 / ZDARMA PÍSNIČKÁŘ TOMÁŠ KLUS

ČD PRO VÁS 6 / 2015 PRO VAS REKLAMNÍ MAGAZÍN ČESKÝCH DRAH 2015 / ROČNÍK 6 / ZDARMA PÍSNIČKÁŘ TOMÁŠ KLUS ČD PRO VÁS 6 / 2015 PRO VAS REKLAMNÍ MAGAZÍN ČESKÝCH DRAH 2015 / ROČNÍK 6 / ZDARMA PÍSNIČKÁŘ TOMÁŠ KLUS Z Opavy, z Opavy IC jede do Prahy... Oslavte s námi zavedení nového přímého spoje InterCity Opava!

Více

Jakub Železný. pro vas. Držím prapor veřejnoprávnosti. Tipy na výlet 7 úžasných železničních muzeí. Léto ještě nekončí Výhodné nabídky pro cestující

Jakub Železný. pro vas. Držím prapor veřejnoprávnosti. Tipy na výlet 7 úžasných železničních muzeí. Léto ještě nekončí Výhodné nabídky pro cestující pro vas rekl amní magazín česk ých drah 8 / 2013 / ročník 4 / zdarma Tipy na výlet 7 úžasných železničních muzeí Léto ještě nekončí Výhodné nabídky pro cestující Jakub Železný Držím prapor veřejnoprávnosti

Více

Veverky Police nad Metují Linoryt

Veverky Police nad Metují Linoryt Barevný rádcovský kurz Postavme školu v africe O poklad hradeckých měšťanů Drakiáda Krakonošův kerpálek Roverské akce Ringo Frisbee cup Petra Školoudová ČLK Pračolek Putování po Retezatu Open air festival

Více

Lucie Vondráčková Zbožňuju hraní! Rozhovor s Terezou Voříškovou. Tipy na nejlepší ZAHRÁDKY. Kultura Zpovědnice Lifestyle Téma Gastro Zábava

Lucie Vondráčková Zbožňuju hraní! Rozhovor s Terezou Voříškovou. Tipy na nejlepší ZAHRÁDKY. Kultura Zpovědnice Lifestyle Téma Gastro Zábava červenec/srpen 2015 Lucie Vondráčková Zbožňuju hraní! Tipy na nejlepší ZAHRÁDKY Rozhovor s Terezou Voříškovou Kultura Zpovědnice Lifestyle Téma Gastro Zábava Dotykem vybíráte ze čtyř přednastavených velikostí.

Více

s dárkovými certifikáty od

s dárkovými certifikáty od 01 s dárkovými certifikáty od...kterou si sami zvolíte Brácha ještě nikdy neletěl. Poletí na fotbal do Barcelony. Letošní Vánoce mám už vyřešené, jednoduše a hlavně v klidu. Všem dám dárkový certifikát

Více

Moderní bezplatné vysokonákladové noviny pro volný čas. čtěte na str. 5

Moderní bezplatné vysokonákladové noviny pro volný čas. čtěte na str. 5 projekt METROPOL pomáhá Moderní bezplatné vysokonákladové noviny pro volný čas ročník 5 27. července 2012 Pavel Petráček www.tydeniky.cz Narodil se v roce 1975 v Jablonci n. N. Absolvoval Střední odbornou

Více

AKTUÁLNÍ DĚNÍ. Přerovští gymnazisté ve Španělsku. Gymnázium Jana Blahoslava jako místo setkání. 12. číslo, listopad 2014

AKTUÁLNÍ DĚNÍ. Přerovští gymnazisté ve Španělsku. Gymnázium Jana Blahoslava jako místo setkání. 12. číslo, listopad 2014 AKTUÁLNÍ DĚNÍ Přerovští gymnazisté ve Španělsku Ve dnech 14. až 18. května se žáci GJB a SPgŠ Přerov zúčastnili mezinárodního setkání partnerských škol v rámci projektu Comenius. Ve španělském Cádizu se

Více