Mapa Švýcarska a praktické informace. MojeSvycarsko.com

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Mapa Švýcarska a praktické informace. MojeSvycarsko.com"

Transkript

1 Mapa Švýcarska a praktické informace. MojeSvycarsko.com

2 Základní inf Státní svátky Leden 1. Nový Rok Duben 14. Velký pátek Duben 17. Velikonoční pondělí Květen 25. Nanebevstoupení Páně Červen 5. Svatodušní pondělí Srpen 1. Národní svátek Prosinec 25. Boží hod vánoční Prosinec 26. Druhý svátek vánoční, Štěpána 2007 Leden 1. Nový Rok Duben 6. Velký pátek Duben 9. Velikonoční pondělí Květen 17. Nanebevstoupení Páně Květen 28. Svatodušní pondělí Srpen 1. Národní svátek Prosinec 25. Boží hod vánoční Prosinec 26. Druhý svátek vánoční, Štěpána V mnohých oblastech se slaví regionální a místní svátky, mimo jiné 2. leden, 1. květen (svátek práce) a 19. červen (Boží tělo). Telekomunikace. Příprava na cestu Než se vydáte na cestu, zkontrolujte, zda máte zabezpečen roaming v zahraničí, případně zařiďte u svého operátora. Vezměte s sebou také nabíječku, zástrčky všech nabíječek jsou kompatibilní se zásuvkami ve Švýcarsku. Ve Švýcarsku Síť Swisscomu pokrývá 99% obývané části Švýcarska. Švýcarskou síť si váš mobilní telefon na místě vyhledá automaticky. Informace o švýcarské mobilní síti naleznete na Volání do zahraničí a ve Švýcarsku Mezinárodní hovory z každého veřejného telefonu musejí začínat 00 a dále následuje voalné číslo. Například: Česká republika 420, Slovensko 421, Německo 49, Francie 33, dále pak místní číslo již bez nuly. V případě volání ve Švýcarsku není nutné vytáčet kód země, musíte však vytočit místní kód. Např. pokud voláte Bern, vytočíte Telefonní karty můžete koupit na recepci v hotelu, na poště nebo u stánku s tiskem v hodnotě 10 nebo 20 CHF.

3 ormace. Pro informace o telefonních číslech volejte: 111 čísla ve Švýcarsku 1159 mezinárodní čísla Telefonní přípojky a linky. Ve Švýcarsku jsou tři různé druhy přípojek. Nejpoužívanější jsou TT83, TT87 a TT89 (je jeden systém). Pro digitální linky je stále častější RJ-45, na několika málo místech se ještě používají čtyřkolíčkové přípojky. V hotelích se mohou používají jak analogové, tak digitální linky. K volání do zahraničí musíte vytočit nulu před číslem. V případě problémů se informujte přímo ve svém hotelu. Počítače. Zjistěte si, zda je váš notebook vybaven transformátorem. Většina modelů je vybavena pro mezinárodní užití. V opačném případě je nutné užití adapteru. Uživatelé u by měli cestovat s adapterem RJ-45. Bezpečnost a zdraví. Kriminalita ve Švýcarsku patří mezi nejnižší ze všech průmyslových zemí světa. Přesto se vždy vyplácí si na rušných místech hlídat peněženky a zavazadla. Bez obav se můžete stravovat v restauracích podávaná jídla i nápoje jsou hygienicky nezávadné, stejně jako voda z kohoutků. Imunizace proti infekčním chorobám seze tehdy, pobývala-li dotyčná osoba v předcházejících 14 dnech v infikovaném prostředí. Důrazně doporučujeme uzavřít osobní cestovní pojištění, které se vztahuje na úraz pojištěnce, nemoc, ztrátu nebo poškození zavazadel, osobních věcí a na storno poplatky. Elektřina. Ve Švýcarsku se používá napětí 230 Voltů (střídavý proud), 50 Hz. Většina elektrických zásuvek ve Švýcarsku je konstruována pro tříkolíkové kruhové vidlice. Bez problému lze používat i kontinentální typ zástrčky se dvěma zaoblenými kolíky, standardně užívané u cestovních elektrických spotřebičů. Adaptéry jsou k dispozici ve většině hotelů.

4 Důležitá telefonní čísla. Nouzová volání 117 Policie v případě nouze 118 Hasiči 144 Záchranná služba (ne ve všech oblastech) Informační servis 111 Čísla švýcarských účastnických linek, lékaři, divadla atd. 140 Asistenční služba pro motoristy 162 Předpověď počasí 163 Průjezdnost a stav silnic a průsmyků 187 Lavinový servis 114 Pro volání do zahraničí v případě, že přímá volba není možná Volání do zahraničí na účet volaného, pokud přímé spojení není možné. Spropitné. Poplatek za služby se obvykle započítává do účtu v restauraci i hotelu, stejně jako do jízdného taxi služby. Mimořádné spropitné není tedy nutné, ale je vítáno. Pasové a vízové předpisy. Osoby starší 18 let cestující do Švýcarska musejí být vybaveny platným cestovním pasem nebo občanským průkazem se strojově čitelným řádkem. Osoby mladší 18 let musejí mít platný cestovní pas. K pobytům delším než tři měsíce je zapotřebí vízum. Víza se zpravidla nevyžadují u držitelů platného povolení k trvalému pobytu v některé ze zemí EU nebo ESVO (Evropského sdružení volného obchodu), Andoře, Monaku, San Marinu, Austrálii, Novém Zélandu, Jižní Africe, Kanadě nebo USA a v některých jiných zemích. Bližší informace vám sdělí na nejbližším zastupitelském úřadu nebo konzulátu Švýcarské konfederace. Clo. Povolený bezcelní a nezdaněný dovoz na osobu: Osobní potřeby: např. oblečení, spodní prádlo, toaletní potřeby, sportovní náčiní, fotoaparáty a filmové kamery, kamerové rekordéry, přenosné počítače, hudební nástroje a jiné předměty obecného použití. Potraviny: jídlo a nealkoholické nápoje na cestu. Hotovost: dovoz a vývoz hotovosti bez omezení. Lihoviny a tabákové výrobky: uvedené limity se vztahují pouze na osoby starší 17 let 200 cigaret nebo 50 doutníků nebo 250 gramů lulkového tabáku 2 litry alkoholických nápojů (do 15 %) a 1 litr alkoholického nápoje (nad 15 % ) Jiné zboží: u jiného zboží určeného k soukromému používání je stanoven celkový limit v hodnotě 300 CHF na osobu. Bližší informace na:

5 Daň z přidané hodnoty. Daň z přidané hodnoty, kterou platíte ze zboží zakoupeného ve Švýcarsku, činí 7,6 %. V obchodech můžete požádat o tzv. Global Refund Cheque (šek na paušální náhradu) a žádat navrácení zaplacené DPH. 3 jednoduché kroky k získání náhrady ve Švýcarsku: V obchodě Celková částka, kterou zaplatíte v obchodě musí dosáhnout částky 400 CHF (včetně DPH). Vaše trvalé bydliště musí být mimo území Švýcarska a zboží musí být vyvezeno do 30 dnů. Na celnici Při odjezdu ze Švýcarska vám musejí švýcarské celní orgány po prohlídce zboží orazítkovat šeky na nezdaněný nákup (Tax-free Shopping Cheques). Inkaso náhrady Máte několik možností: okamžitou hotovost v pokladně pro hotovostní výplaty náhrad (Cash Refund Office), přímé připsání částky na určenou kreditní kartu nebo bankovní účet, bankovní šek a dokonce, v případě některých zemí, možnost inkasa náhrady po návratu domů. Peníze. Měna Oficiální měnou ve Švýcarsku je švýcarský frank (CHF). I když Švýcarsko není součástí Evropské unie a není proto nuceno přestoupit na společnou měnu euro, je většina cen nicméně uváděna v eurech, aby měl návštěvník možnost srovnání. Obchodníci mohou přijímat platby v eurech, ale není to jejich povinnost. Drobné nazpět dostává zákazník většinou ve švýcarské měně. Švýcarské franky existují v následujích formách: Mince: 5, 10, 20, 50 setin (rappů) a 1, 2, 5 franků Bankovky: 10, 20, 50, 100, 200, 1000 franků Kreditní karty Eurocard/MasterCard VISA American Express Diners Club EC-Maestro EC-Cirrus Nejbezpešnější a nejjednodušší formou placení jsou cestovní šeky a kreditní karty. Nejpoužívanější karty jsou Visa, MasterCard a American Express. Mnoho bank je vybaveno systémem Cirrus a Maestro. Je vhodné mít malý obnos v hotovosti pro bezprostřední výdaje jako například parkovací automaty, městskou dopravu, taxi ap. Peníze směníte u všech švýcarských bank na letištích na hlavních železničních stanicích (Western Union) ve většině hotelů Švýcarské banky nabízejí nejlepší směnné kurzy pro cestovní šeky nebo hotovost (pouze bankovky). Oficiální směnárny a hotely mohou požadovat za provedení směny poplatek.

6 Hodiny pro veřejnost /otevírací doba. Obchody Obchody v menších městech a vesnicích jsou otevřeny od 8.30 do dopoledne a od do odpoledne. Ve větších městech nemají obchody polední pauzu a jeden den v týdnu, obvykle ve čtvrtek je otevřeno do V Curychu je otevřeno denně do Banky Banky jsou obvykle otevřeny od pondělí do pátku od 8.30 do Jedenkrát týdně je prodloužená otevírací doba. Je třeba se informovat dle místa. Zavřeno je v sobotu, v neděli a o svátcích. Peníze lze ale směnit na hlavních vlakových stanicích. Hledejte symbol Change/Cambio. Mnoho bank má bankomaty, které přijímají bankovní karty.před odjezdem si zjistěte u vaší domovské banky, zda vaše karty jsou platné i ve Švýcarsku. Pošty Pošty jsou obvykle otevřeny od 8.00 do a od do po až pá. Pobočky v nákupních centrech mají obvykle stejné otevírací hodiny jako nákupní centra včetně prodloužené doby jedenkrát týdně. V sobotu mají pošty ve velkých městech otevřeno od 8.30 do 12.00, v menších městech a na vesnicích je v sobotu zavřeno. Prosím informujte se přímo v místě vašeho pobytu. V neděli jsou všechny pošty zavřeny. Ceny standardních dopisů/pohlednic, max B5 (250x176 mm) a max. tloušťka 20 mm: Ceny služba Priority mail Váha Evropa Ostatní země 0 20 g CHF 1,30 CHF 1, g CHF 2,20 CHF 3, g CHF 3,30 CHF 4,50 (Září 2005) Veřejná doprava Švýcarský dopravní systém. Kdokoli, kdo již navštívil Švýcarsko, vám řekne, že veřejná doprava ve Švýcarsku patří k tomu nejlepšímu, co ve světě existuje. Rychlá, dokonale fungující a častá taková jsou spojení i těch nejvzálenějších míst. Vlaky, autobusy, lodě a systém městské dopravy vytváří hustou síť, která návštěvníky a místní dopraví, kamkoli si přejí. Nejlepší způsob jak poznat Švýcarsko je zakoupit si Swiss Pass. Ten Vás opravňuje k neomezenému využití sítě železniční, autobusové, lodní a městské dopravy a zahrnuje také cestu po dnes již legendárních panoramatických trasách Švýcarska, jako Ledovcový expres, Bernina expres, Golden Pass Line nebo Wilhelm Tell expres. Novinka: Od roku 2006 platí Swiss Pass také jako Swiss Museum Pass a opravňuje vás k volnému vstupu do více než 400 muzeí ve Švýcarsku. A se Swiss Passem obdržíte také 50% slevu na všech horských dráhách a lanovkách (dříve jen 25%). Nabízí se ještě další slevy se Swiss Passem pro 2 a více osob cestujících společně (Saver Pass) nebo pro mladé cestující do 26 let (Youth Pass). Pro návštěvníky, kteří chtějí zůstat v jedné konkrétní oblasti Švýcarska doporučujeme Swiss Transfer Ticket (zahrnuje zpáteční cestu z letiště/od hranic

7 do vaší cílové destinace) nebo Swiss Card (obdobně jako Swiss Transfer Ticket + 50% sleva na další jízdenky). Děti do 16 let cestují s alespoň s jedním z rodičů, který je držitelem některé z jízdenek Švýcarského dopravního systému, zcela zdarma. Jízdenka Švýcarského dopravního systému vás rovněž opravňuje k 30% slevě na různé aktivity nabízené RailAway (jako skipasy, akce a výstavy). Více informací na Podrobné informace o Švýcarském dopravním systému najdete na stránkách kde je rovněž uveden vyčerpávající seznam prodejních míst. V České republice jsou to všechny pobočky níže uvedených cestovních kanceláří: ČEDOK FIROtour ČD Travel Swiss travel Na Slovensku: FIROtour Swiss Pass (CHF). 2. třída 1. třída 1 dospělý Saver Pass Swiss Youth 1 dospělý Saver Pass Swiss Youth Pass Pass 4 denní 250,00 213,00 188,00 378,00 322,00 284,00 8 denní 362,00 308,00 272,00 543,00 462,00 408,00 15 denní 440,00 374,00 330,00 660,00 561,00 495,00 22 denní 508,00 432,00 381,00 762,00 648,00 572,00 1 denní 558,00 474,00 419,00 837,00 712,00 628,00 Swiss Flexi Pass (CHF). 2. třída 1. třída 1 dospělý Saver Pass 1 dospělý Saver Pass 3 dny v průběhu 1 měsíce 240,00 204,00 362,00 308,00 4 dny v průběhu 1 měsíce 292,00 249,00 438,00 373,00 5 dnů v průběhu 1 měsíce 338,00 288,00 508,00 432,00 6 dnů v průběhu 1 měsíce 384,00 327,00 578,00 492,00 8 dnů v průběhu 1 měsíce 450,00 383,00 675,00 574,00 Swiss Card (CHF). 2. třída 178,00 2. třída 124,00 1. třída 250,00 1. třída 188,00 Swiss Transfer Ticket (CHF).

8 Teploty. Klima je mírné, od března do června a od září do prosince je průměrná teplota mezi 5 C a 22 C. Od července do srpna denní teplota mezi 18 a 28 C a v lednu až únoru -2 C až +7 C. Teploty jsou závislé na nadmořské výšce. Není zde výjimečné horko ani vlhkost. Jih Švýcarska má subtropickou vegetaci a celoroční příjemné klima. Ve Švýcarsku se udává teplota ve stupních Celsia. Ubytování. Většina švýcarských hotelů je členem Švýcarské hotelové asociace. Členové této asociace jsou hodnoceny podle předpisů asociace. Zařízení, která nejsou členy asociace, zpravidla malé rodinné hotely, jsou obvykle čisté a pohodlné. Systém hodnocení hotelů: Deluxe (*****), První třída (****), Turistická třída (***), Standard (**) a Základ (*). Skupinu Švýcarských Deluxe hotelů tvoří 35 proslulých pětihvězdičkových hotelů v celé zemi (www.swissdeluxehotels.ch/e). Ceny jsou stanoveny pro jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje a podle shora uvedeného systému hodnocení. V ceně bývá obvykle zahrnuta kontinentální snídaně. Řada hotelů nabízí za příplatek možnost polopenze nebo plné penze. Garni hotely je označení pro ubytovací zařízení, která podávají pouze snídaně. Švýcarsko nabízí také ubytování v téměř 80 hostelech určených pro mladé turisty, jednotlivce i skupiny, rodiny a školní zájezdy. Horní věková hranice není stanovena. Ve Švýcarsku naleznete i velké množství kempinků. Kempovat je však možno pouze na místech vyhrazených k tomuto účelu. V letních měsících doporučujeme zajistit rezervaci. Penziony a menší hotely: Apartmány a prázdninové byty: (působí i v ČR, nabídka v češtině), Mládežnické ubytovny (s průkazkou bez věkového omezení, průkazky vystavuje v ČR GTS): Back Packers: Chaty pro horolozecké a vysokohorské túry: Kempy: Nabídky ubytování naleznete rovněž přímo pod jednotlivými regiony na Nabídky pro skupiny na Přehled cestovních kanceláří se švýcarskou nabídkou najdete na Cestování do Švýcarska: Autem: Silnice 1. třídy a dálnice podléhají poplatkům. Za motorová vozidla do celkové váhy 3,5 t se platí 40 CHF. Dálniční známka je platná vždy od až do přespříštího roku. Známku lze zakoupit v ČR v Autoturistu nebo přímo na švýcarských hranicích. Za průjezd tunely se již další poplatky neplatí. Výjimkou jsou hraniční tunely: Mont Blanc 25,60 euro (31,90 zpáteční) a Grand San Bernardo 18,20 euro (25,60 zpáteční) Autem se do Švýcarska nejlépe dopravíte přes Německo, podle toho odkud vyjíždíte a kam směřujete. Obecně lze ale doporučit trasu: Praha-Plzeň-Rozvadov-Norimberk-Stuttgart-Karlsruhe-Basel-Bern pro cestu do západ-

9 ního Švýcarska a trasu Praha-Plzeň-Rozvadov- Norimberk-Ulm, event. Mnichov-Bregenz pro cestu do východního Švýcarska. Zejména v zimních měsících je pro cestu do Wallisu zajímavé využití tunelu pro autovlaky Lötschberg. Vlak jezdí každých 15 minut a cena za auto včetně posádky činí 25 CHF. Při plánování cesty v zimě, ale i na jaře, je třeba počítat s tím, že následující horské průsmyky jsou uzavřeny: Albula, Croix, Flüela, Furka, Gr. San Bernardo, Grimsel, Klausen, Lukmanier, Nufenen, Oberalp, San Bernardino, St. Gotthard, Splügen, Susten, Umbrail. Aktuální stav průjezdnosti pasů najdete na Vlakem: Z Prahy do Curychu existuje několik vlakových spojení denně v různých kategoriích denní, noční, lehátkové, od prosince i lůžkové vagony. Jízdenky na Švýcarský dopravní systém (STS) lze v ČR zakoupit u všech poboček následujících cestovních kanceláří. Jízdenky jsou různého typu, tak aby nejlépe uspokojily vaše cestovatelské požadavky. Opravňují k využívání celé sítě dopravního systému, tedy dopravy vlakové, autobusové, lodní a dále jsou platné pro městskou dopravu v 37 městech. ČEDOK FIRO TOUR CK ČD SWISS Travel Tyto cestovní kanceláře rovněž vystavují jízdenky na celou železniční síť ve Švýcarsku, na lanovky a dále skipasy pro tyto oblasti: Arosa, Crans-Montana, Engelberg-Titlis, Saas- Fee, St. Moritz, Verbier, Zermatt. Letadlem: Swiss International Air Lines Nabízí nejvíce denních spojů z Prahy do Švýcarska (Curych, Ženeva, Lugano a Basilej). Dále pravidelné lety do Švýcarska nabízí: ČSA Smart Wings Fly Baboo Autobusem: Pravidelné autobusové spoje zajišťují následující společnosti: Sodeli cz s.r.o. www. eurolines.cz Tourbus a.s. ČSAD Tišnov s.r.o. Student Agency Důležité adresy. ČESKÁ A SLOVENSKÁ REPUBLIKA Switzerland Tourism Husitská Praha 3 Tel.: +420/ , Fax: +420/ Velvyslanectví Švýcarska v ČR Pevnostní Praha 6 Tel.: +420/ , Fax: +420/ jízdní řády STS informace o lanovkách

10 HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika Husitská Praha 3 Tel.: +420/ , Fax: +420/ Velvyslanectví Švýcarska v SR Tolstého Bratislava Tel.: +421/2/ Tel.: +421/2/ (vízové oddělení) Fax: +421/2/ Obchodní komora Švýcarsko-Slovenská Republika Prievozska Bratislava Tel.: +421/2/ , Fax: +421/2/ ŠVÝCARSKO Switzerland Tourism Tödistrasse 7 P.O. Box 2077 CH-8027 Zürich Tel.: +41/0/ Fax: +41/0/ Velvyslanectví ČR ve Švýcarsku Muristrasse 53, CH-3006 Bern Tel.: +41/31/ , Fax: +41/31/ Velvyslanectví SR ve Švýcarsku Thunstrasse 99 CH-3006 Bern Tel.: +41/31/ , Fax: +41/31/ Honorární konsuláty: Konsulat der Tschechischen Republik Piazza F. Pedrazzini 7a CH-6600 Locarno Tel.: +41/91/ , Fax: +41/91/ Konsulat der Tschechischen Republik Unterwartweg 15 CH-4132 Muttenz Tel.: +41/61/ , Fax: +41/61/ Konsulat der Tschechischen Republik Dufourstrasse 22 CH-8008 Zürich Tel.: +41/1/ , Fax: +41/1/ Konsulat der Slowakischen Republik Talackerstrasse 42 CH-8001 Zürich Tel.: +41/43/ , Fax: +41/43/ Obchodní komora: Obchodní komora Švýcarsko-Střední Evropa SEC c/o SOFI Stauffacherstrasse 45 CH-8026 Zürich Tel.: +41/1/ , Fax: +41/1/ Všechny důležité internetové odkazy a informace najdete na

11 Švýcarsko v kostce. Hlavní město: Bern Kantony: 26 Nejvyšší bod: Dufour Spitze v masívu Monte Rosa m Jazyky: Němčina (64%) Francouzština (20%) Italština (7%) Rétorománština (1%) jiné (8%) Vyznání: Římskokatolické (42%) Protestantské (35%) jiné a bez vyznání (23%) Rozloha: km 2 Délka hranic: celkem km Rakousko 164 km Francie 573 km Německo 334 km Itálie 740 km Lichtenšteinsko 41 km Vzdálenost ze severu na jih: 220 km Vzdálenost z východu na západ: 346 km Nejnižší bod: Jezera: Ledovce: 140 Tel. předčíslí: Napětí: Počet obyvatel: Lago Maggiore (Ticino) 193 m volané číslo 220 voltů, střídavý proud, 50 Hz 7,4 milionů Velká města (počet obyvatel): Curych: Ženeva: Basilej: Bern: Lausanne: Winterthur: St. Gallen: Lucern: Lugano: Další informace o Švýcarsku najdete na

12 Essence of Switzerland. Lucerne is the geographic and historic centerpiece of Switzerland. The city of Lucerne and the Lake Lucerne Region are thus frequently referred to as the «essence of Switzerland». And rightly so, for there is no other region which offers so much «Switzerland» in such a small amount of space: The Lake Lucerne, Mt. Pilatus with the world s steepest cogwheel railway and the Festival City Lucerne with its tradition and appeal as a metropolis in the heart of Switzerland. Luzern Tourismus AG Tourist Board Bahnhofstr. 3 CH-6002 Luzern Hotelreservationen unter: Tel. +41 (0) Fax +41 (0) PILATUS-BAHNEN Schlossweg 1 CH-6010 Kriens Luzern Tel. +41 (0) Fax +41 (0)

13 Švýcarsko

14 Hamburk 608 km Berlín 858 km Amsterdam 736 km Brusel 562 km Frankfurt n.m. 328 km Strasbourg 139 km

15 Berlín 793 km Stuttgart 168 km Mnichov 272 km

16 Mnichov 230 km Innsbruck 200 km Salzburg 365 km Vídeň 680 km

17 Dijon 182 km Paříž 495 km Lyon 146 km Paříž 535 km Turín 247 km Marseille 427 km Tiráž Vydal: Switzerland Tourism, Zürich Koncept a design: Switzerland Tourism, Zürich Ilustrace: Switzerland Tourism, regiony Obrázek na obálce: Ledovcový expres v údolí Rýna, Graubünden Fotograf: Robert Bösch Vytištěno v České republice Náklad: , česká verze

18

19 Milán 52 km Řím 628 km

20

PODMÍNKY PRO VSTUP DO ZEMĚ, DEVIZOVÉ PODMÍNKY

PODMÍNKY PRO VSTUP DO ZEMĚ, DEVIZOVÉ PODMÍNKY PODMÍNKY PRO VSTUP DO ZEMĚ, DEVIZOVÉ PODMÍNKY BULHARSKO Podmínky cestování po EU: Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele. Pokud tedy rodič cestuje pouze s občanským průkazem

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole DID DEUTSCH-INSTITUT Hamburg, Německo

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole DID DEUTSCH-INSTITUT Hamburg, Německo JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole EASY SCHOOL OF LANGUAGES Valletta, Malta

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole EASY SCHOOL OF LANGUAGES Valletta, Malta JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole SCUOLA LEONARDO DA VINCI Florencie, Itálie

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole SCUOLA LEONARDO DA VINCI Florencie, Itálie JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole Centro Culturale GIACOMO PUCCINI Viareggio, Itálie

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole Centro Culturale GIACOMO PUCCINI Viareggio, Itálie JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole EDUCATIONAL CENTRE DURBE Riga, Lotyšsko

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole EDUCATIONAL CENTRE DURBE Riga, Lotyšsko JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole SCUOLA LEONARDO DA VINCI Řím, Itálie

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole SCUOLA LEONARDO DA VINCI Řím, Itálie JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

Skala - Rachoni - Hotel Rachoni Bay ***+

Skala - Rachoni - Hotel Rachoni Bay ***+ CK TURISTA Skala - Rachoni - Hotel Rachoni Bay ***+ 12 - denní zájezd Poloha: Pěkný dvoupatrový hotel, který se nachází ve středisku Rachoni, přímo u písčité pláže vedle hotelu Rachoni Beach ve vzdálenosti

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole HORIZONTE Regensburg, Německo

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole HORIZONTE Regensburg, Německo JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole SCUOLA LEONARDO DA VINCI Siena, Itálie

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole SCUOLA LEONARDO DA VINCI Siena, Itálie JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

Mezinárodní osobní doprava SBB na začátku 21. století

Mezinárodní osobní doprava SBB na začátku 21. století Mezinárodní osobní doprava SBB na začátku 21. století Hans-Peter Leu, vedoucí mezinárodní dálkové dopravy SBB Doprava přes hranice patří od počátku k nosným sloupům osobní dopravy švýcarských spolkových

Více

Meditační cesta na tajuplném ostrově Bali s Milošem Matulou 14 dní / Duben 2015

Meditační cesta na tajuplném ostrově Bali s Milošem Matulou 14 dní / Duben 2015 Meditační cesta na tajuplném ostrově Bali s Milošem Matulou 14 dní / Duben 2015 Bali / Jimbaran / Ubud / Sidemen / Kimntamani / Lovina / Munduk / Canggu / / Bali Duben 2015 / minimální počet osob 4 (Dojde-li

Více

Švýcarsko léto nejen v Alpách. MojeSvycarsko.com Neopakovatelné kouzlo přírody.

Švýcarsko léto nejen v Alpách. MojeSvycarsko.com Neopakovatelné kouzlo přírody. Švýcarsko léto nejen v Alpách. MojeSvycarsko.com Neopakovatelné kouzlo přírody. Obsah. Výroba a distribuce: SLIM media s.r.o. pro Schweiz Tourismus, Curych Fotografie a texty: Schweiz Tourismus a regionální

Více

Hotelová dokumentace. Vypracovala: Bc. Eva Cejnková pro předmět HOP

Hotelová dokumentace. Vypracovala: Bc. Eva Cejnková pro předmět HOP Hotelová dokumentace Vypracovala: Bc. Eva Cejnková pro předmět HOP Recepce Vstupní brána hotelu umístěna naproti hlavnímu vchodu, prosvětlená. Corinthia Towers Hotel Praha Hotel Michael a Ehrlich Praha

Více

SKI AREÁL ŠPIČÁK NA ŠUMAVĚ

SKI AREÁL ŠPIČÁK NA ŠUMAVĚ SKI AREÁL ŠPIČÁK NA ŠUMAVĚ Hlavní sezóna 16. 12. 2012-16. 03. 2013 Jednotlivé jízdy dospělí mládež děti rodinná 1 jízda 85 65 13 Časové jízdenky 2 hodiny 335 230 46 4 hodiny 435 295 59 1-denní 540 365

Více

BULHARSKO 2.6. 11.6.2015. po slevě 7%

BULHARSKO 2.6. 11.6.2015. po slevě 7% BOMBASTICKÁ NABÍDKA PRO SKUPINY I JEDNOTLIVCE pobyt u moře BULHARSKO Letovisko - Primorsko Hotel ANCORA BEACH ***+ 2.6. 11.6.2015 Za cenu : 6. 315,- Kč po slevě 7% Možné uplatnit do 31.3.2015, Autobusová

Více

Ebnerwirt. Odjezdy: Odjezdy jsou stanoveny jednotně a to ve 4:30 hod!

Ebnerwirt. Odjezdy: Odjezdy jsou stanoveny jednotně a to ve 4:30 hod! Odjezdy: Na všechny naše zájezdy a jednodenní výlety odjíždí autobusy z Českých Budějovic, z nákladového nádraží, konec Nádražní ulice vlečka ČD, asi 100 m za TSE a 200 m od MERCURY CENTRA. Odjezdy jsou

Více

Pokyny k zájezdu č. 680-7099 do Švýcarska

Pokyny k zájezdu č. 680-7099 do Švýcarska Vážené dámy a pánové, milí cestující! Pokyny k zájezdu č. 680-7099 do Švýcarska Rádi bychom Vám sdělili několik důležitých informací k zájezdu, jehož se ve dnech 31.3.-3.4.2015 zúčastníte. Připravili jsme

Více

MASARYKOVU UNIVERZITU SMLUVNÍ CENY PRO HOTELY PRAHA

MASARYKOVU UNIVERZITU SMLUVNÍ CENY PRO HOTELY PRAHA SMLUVNÍ CENY PRO MASARYKOVU UNIVERZITU 2015 HOTELY PRAHA Možnosti a podmínky ubytování ve vybraných brněnských hotelech pro hosty Masarykovy univerzity za smluvní ceny. Masarykova univerzita Odbor vnějších

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole AM LANGUAGE STUDIO Sliema, Malta

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole AM LANGUAGE STUDIO Sliema, Malta JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

Nidri - Hotel Gregory s ***

Nidri - Hotel Gregory s *** CK TURISTA Nidri - Hotel Gregory s *** 11 - denní zájezd Poloha: Menší rodinný hotel sestávající ze dvou dvoupatrových budov má ideální polohu přímo u pláže. Centrální ulice, tvořící jedno z center střediska,

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole OXFORD HOUSE COLLEGE Londýn, Velká Británie

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole OXFORD HOUSE COLLEGE Londýn, Velká Británie JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

Seriál o Schengenu na stránkách týdeníku Veřejná správa. ČR v Schengenu: Cestování po Evropě volnou cestou

Seriál o Schengenu na stránkách týdeníku Veřejná správa. ČR v Schengenu: Cestování po Evropě volnou cestou Díl XII. vyšlo 12.12.2007 (č. 0) ČR v Schengenu: Cestování po Evropě volnou cestou Českou republiku dělí od vstupu do schengenského prostoru několik posledních dní. Již před Vánocemi bude možné překračovat

Více

hlavní město Bern administrativně 26 kantonů, federativní republika Proč se říká Švýcarsku neutrální stát? nevstoupil do 1. ani do 2.

hlavní město Bern administrativně 26 kantonů, federativní republika Proč se říká Švýcarsku neutrální stát? nevstoupil do 1. ani do 2. ŠVÝCARSKO hlavní město Bern administrativně 26 kantonů, federativní republika Proč se říká Švýcarsku neutrální stát? nevstoupil do 1. ani do 2. světové války, není členem EU, jsou ale členem OSN, spolupracují

Více

DOVOZ A VÝVOZ ZBOŽÍ V EU

DOVOZ A VÝVOZ ZBOŽÍ V EU DOVOZ A VÝVOZ ZBOŽÍ V EU 2010 Ing. Andrea Sikorová, Ph.D. 1 Dovoz a vývoz zboží v EU V této kapitole se dozvíte: Jaké zboží si můžete zakoupit v zemích EU. Zda je nutný cestovní pas EU pro domácí zvířátka,

Více

XML EXPORT ZÁJEZDŮ. popis XML formátu denní aktualizace konečné ceny

XML EXPORT ZÁJEZDŮ. popis XML formátu denní aktualizace konečné ceny prodej zájezdů přes internet XML EXPORT ZÁJEZDŮ popis XML formátu denní aktualizace konečné ceny Formát XML exportu Zajezdy Základní root element, který tvoří kolekce elementů Zajezd a obsahuje popisy

Více

zdarma vyhotovení + poštovné + poštovné vyhotovení

zdarma vyhotovení + poštovné + poštovné vyhotovení ČS ČS ČS ČS ČSOB ČSOB Sporožirový účet Výhodný program Komplexní program Exclusive konto ČSOB Konto ČSOB Aktivní konto Minimální vklad 100,- 100,- 100,- 100,- 200.- 200,- Zřízení účtu Zřízení balíčku Vedení

Více

BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102

BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102 CK TURISTA BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102 5 - denní zájezd Již v úvodu naší golfové nabídky jsme uvedli, že golf již zdaleka není drahým sportem (i když tomu ceny v mnoha

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole EUROPEAN CENTRE St. Julian s, Malta

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole EUROPEAN CENTRE St. Julian s, Malta JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

Týdenní zábavná dovolená v Riccione

Týdenní zábavná dovolená v Riccione Týdenní zábavná dovolená v Riccione Termín cesty: 28.8 4.9 2015 Počet osob: nabídka od 8 osob Doprava: letecky Highlights: 7-denní pobyt ve vyhlášeném letovisku - Riccione Gay pláž Osobní gay průvodce

Více

Let.řád,termíny. Letový řád a případné změny vycházející z všeobecných smluvních podmínek leteckých společností:

Let.řád,termíny. Letový řád a případné změny vycházející z všeobecných smluvních podmínek leteckých společností: Let.řád,termíny Letový řád a případné změny vycházející z všeobecných smluvních podmínek leteckých společností: Vlivem stále se zvyšující hustoty leteckého provozu se v průběhu sezony může stát, že budou

Více

Průvodce k ČSOB Kartě dobré vůle. Československá obchodní banka, a. s. Člen skupiny KBC Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 www.csobpb.

Průvodce k ČSOB Kartě dobré vůle. Československá obchodní banka, a. s. Člen skupiny KBC Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 www.csobpb. Průvodce k ČSOB Kartě dobré vůle Československá obchodní banka, a. s. Člen skupiny KBC Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 www.csobpb.cz 04/2014 ČSOB Karta dobré vůle vám umožňuje prostřednictvím platebních

Více

Studijní pobyty v ČR

Studijní pobyty v ČR Studijní pobyty v ČR Studijní pobyty v Koutech nad Desnou Prodloužené víkendy, týdenní kurzy s angličtinou Au pair pobyty v Evropě a USA Pracovní pobyty v Anglii a Irsku Studium jazyků a odborných kurzů

Více

CHORVATSKO. CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna 20%

CHORVATSKO. CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna 20% CHORVATSKO CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna Nečekejte na LAST MINUTE! Do 19.12.2014 slevy za včasný nákup - Využijte speciálních nabídek a slev!!! 20% ze zaplacené částky

Více

4 dny lyžování Kaprun - Zell am See

4 dny lyžování Kaprun - Zell am See 4 dny lyžování Kaprun - Zell am See 4 - denní zájezd Možností lyžování v Rakousku je velmi mnoho... Proč se ale s rakouskými lyžařskými hvězdami, jakými jsou třeba Hermann Meier, Felix Gottwald, Michaela

Více

Zajištění 1 zahraničního jazykově-vzdělávacího pobytu pro žáky zaměřeného na němčinu

Zajištění 1 zahraničního jazykově-vzdělávacího pobytu pro žáky zaměřeného na němčinu Zadavatel: Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická Brno, Lerchova 63, 602 00 Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.1777 Název projektu: Kniha a jazyk Název veřejné zakázky:

Více

AACC Annual Meeting 2008 & AACC Clinical Laboratory Expo 2008. July 27 31, 2008 Washington, DC

AACC Annual Meeting 2008 & AACC Clinical Laboratory Expo 2008. July 27 31, 2008 Washington, DC Nabídka na zajištění služeb spojených s aktivní účastí na konferenci AACC Annual Meeting 2008 & AACC Clinical Laboratory Expo 2008 July 27 31, 2008 Washington, DC http://www.aacc.org/aacc/events/ann_meet/

Více

Zajímavé projekty EOC v Evropě

Zajímavé projekty EOC v Evropě Veřejná doprava ON LINE 3. 11. 2011 veletrh CZECHBUS 2011; Praha Holešovice Zajímavé projekty EOC v Evropě ČVUT v Praze, Fakulta dopravní Ing. Martin Langr 25 evropských měst Malaga Madrid Barcelona Londýn

Více

nabídka konferenčních a hotelových služeb

nabídka konferenčních a hotelových služeb nabídka konferenčních a hotelových služeb Vážení hosté, dovolte, abychom Vám představili naše konferenční a hotelové služby. Čtyřhvězdičkový Hotel Michael se nachází v atraktivní lokalitě Prahy 4 Hodkovičky,uprostřed

Více

Nový rezidenční projekt v srdci Švýcarska

Nový rezidenční projekt v srdci Švýcarska Nový rezidenční projekt v srdci Švýcarska Umístění Nový rezidenční projekt v srdci Švýcarska se nachází v jednom z nejkrásnějších regionů v Alpách Bernese Oberland v blízkosti Interlakenu, Brienz. Bernese

Více

Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Trigan s wellness a bazénem / č.2914

Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Trigan s wellness a bazénem / č.2914 CK TURISTA Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Trigan s wellness a bazénem / č.2914 4,5,7 - denní zájezd Akce: jedno dítě do 7 let ZDARMA Úžasné lyžování v Tatrách, nejbližších velehorách (především z

Více

Přehled lyžařských zájezdů 2015/16

Přehled lyžařských zájezdů 2015/16 Č. záj. cestovní kancelář, Jiří PETR, * U Jezera 5, 74705 Opava, CZ Přehled lyžařských zájezdů 2015/16 Lyž. dny 402 3 411 6 26. sezóna (V dubnu 2016 začneme už 27. sezonu) Cena před Místo Termín Další

Více

Hotel AL NABILA GRAND MAKADI*****

Hotel AL NABILA GRAND MAKADI***** EGYPT HURGHADA : Hotel AL NABILA GRAND MAKADI***** Poloha: Luxusní hotel se nachází v oblasti Makadi Bay v části patřící národnímu parku, přímo u široké písečné pláže s korálovým podložím v zálivu Sharm

Více

NABÍDKA ZÁJEZDU. PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM PO KARIBIKU Termín 6.11. - 15.11.2015. Plavba západním Karibikem. www.airmarine.cz

NABÍDKA ZÁJEZDU. PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM PO KARIBIKU Termín 6.11. - 15.11.2015. Plavba západním Karibikem. www.airmarine.cz Miami Mexiko Kajmanské ostrovy Jamajka Bahamy Miami PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM PO KARIBIKU Termín 6.11. - 15.11.2015 Miami Mexiko Kajmanské ostrovy Jamajka Bahamy Miami Loď Celebrity Reflection Plná penze

Více

CHORVATSKO. CRIKVENICA a KAČJAK 2015 senior program 55+

CHORVATSKO. CRIKVENICA a KAČJAK 2015 senior program 55+ CHORVATSKO CRIKVENICA a KAČJAK 2015 senior program 55+ Známé a velmi oblíbené turistické centrum Crikvenica je 37 km vzdálené od Rijeky a je již více než sto let považováno za mimořádně vhodné lázeňské

Více

Ceny jízdného, přepravného a parkovného v PID

Ceny jízdného, přepravného a parkovného v PID Ceny jízdného, přepravného a parkovného v PID Příloha č. 3 Níže uvedené tabulky jsou stručným přehledem. Podrobnosti použití jízdních dokladů a poskytovaných služeb jsou uvedeny v příslušných článcích

Více

00 World Selects Invitational Stockholm, Švédsko 1.5.-5.5.2012. Praktické informace

00 World Selects Invitational Stockholm, Švédsko 1.5.-5.5.2012. Praktické informace 00 World Selects Invitational Stockholm, Švédsko 1.5.-5.5.2012 Praktické informace Hotel Hotel Scandic Alvik je moderní 4* hotel poblíž zimního stadionu. Všechna družstva budou ubytovaná ve stejném hotelu.

Více

Co byste měli vědět před odjezdem: zaměřujeme se na Vaše práva

Co byste měli vědět před odjezdem: zaměřujeme se na Vaše práva Co byste měli vědět před odjezdem: zaměřujeme se na Vaše práva Očekává se, že Mistrovství Evropy ve fotbale Euro 2008 navštíví toto léto pět milionů fanoušků. Někteří z Vás možná nebudou mít štěstí a mohou

Více

ISCHIA TERMÁLNÍ RÁJ. 4* hotel, polopenze a výlety na ostrově v ceně!

ISCHIA TERMÁLNÍ RÁJ. 4* hotel, polopenze a výlety na ostrově v ceně! ISCHIA TERMÁLNÍ RÁJ 4* hotel, polopenze a výlety na ostrově v ceně! VLAKOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD PRO ŽELEZNIČÁŘE s jízdenkou FIP: ÖBB a FS TERMÍN: 20.9. - 28.9.2014 CENA: 6 990 Kč Program 1. den Odjezd vlakem

Více

Thajsko. 1. Základní údaje o zemi. 1.1 Obyvatelstvo (2003, předběžná data, červenec)

Thajsko. 1. Základní údaje o zemi. 1.1 Obyvatelstvo (2003, předběžná data, červenec) Thajsko 1. Základní údaje o zemi 1.1 Obyvatelstvo (2003, předběžná data, červenec) Obyvatelstvo (mil.) 64,265 Přírůstek obyvatelstva 0,95 % Populace - 0-14 let 24,2 % - 15-64 let 68,8 % - 65 a více 7 %

Více

Hotel Rosa Nautica 3*

Hotel Rosa Nautica 3* Hotel Rosa Nautica 3* Typ zájezdu Stát Destinace Lokace u moře Španělsko Costa Brava Datum 10.08.13-17.08.13 Délka Strava Odjezd z Typ ubytování Cena od 8 dní polopenze vlastní hotel 7 800 Kč Ceník Dvoulůžkový

Více

NABÍDKA ZÁJEZDU PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM. Spojené arabské emiráty a Omán. Termín 3. 1. - 11. 1. 2016. Plavba. Spojené arabské emiráty a Omán

NABÍDKA ZÁJEZDU PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM. Spojené arabské emiráty a Omán. Termín 3. 1. - 11. 1. 2016. Plavba. Spojené arabské emiráty a Omán PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM Termín 3. 1. - 11. 1. 2016 Termín: 3. 1. - 11. 1. 2016 Splendour of the Seas Plná penze Vybavení lodě: Paluba s vodním vyžitím, venkovní i krytý bazén, vířivky, moderní denní lázně

Více

Nabídka. Vinland Golf Academy - začátečníci - Cihelny

Nabídka. Vinland Golf Academy - začátečníci - Cihelny Nabídka Vinland Golf Academy - začátečníci - Cihelny 24. 5. 30. 5. 2015 Vážení obchodní partneři a přátelé, dovolujeme si Vám nabídnout projekt golfové akademie pro Vás či Vaše obchodní partnery a klienty,

Více

1. VARIANTA ČTRNÁCTIDENNÍ POBYT 3.8. 16.8.2011 S 20 TI LÉČENÍMI V RESORTU RAGARA BEACH

1. VARIANTA ČTRNÁCTIDENNÍ POBYT 3.8. 16.8.2011 S 20 TI LÉČENÍMI V RESORTU RAGARA BEACH POBYT NA FILIPÍNÁCH S FILIPÍNSKÝM LÉČITELEM ČTYŘI VARIANTY POBYTU 1. VARIANTA ČTRNÁCTIDENNÍ POBYT 3.8. 16.8.2011 S 20 TI LÉČENÍMI V RESORTU RAGARA BEACH Odlet z Prahy Ruzyně 1.8.2011 v 15.50 h. do Dubaje.

Více

STUDIUM ANGLIČTINY NA MALTĚ. Chamber College

STUDIUM ANGLIČTINY NA MALTĚ. Chamber College Jazyková škola Elvis, Karlínské náměstí 8, 186 00 Praha 8 tel./fax: 241 405 628, tel.: 241 409 001; Vodafone: 602 350 632, 731 570 807 http://www.elvis.cz; e-mail: elvis@elvis.cz STUDIUM ANGLIČTINY NA

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole EUROPEAN CENTRE Cambridge, Velká Británie

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole EUROPEAN CENTRE Cambridge, Velká Británie JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

Hotel Amaraigua 3* Ceník Dvoulůžkový pokoj (2 lůžka, 1 přistýlka) Dospělá osoba v jednolůžkovém 14 720 Kč. Datum 03.08.13-10.08.13

Hotel Amaraigua 3* Ceník Dvoulůžkový pokoj (2 lůžka, 1 přistýlka) Dospělá osoba v jednolůžkovém 14 720 Kč. Datum 03.08.13-10.08.13 Hotel Amaraigua 3* Typ zájezdu Stát Destinace Lokace u moře Španělsko Costa Brava Malgrat de Mar Datum 03.08.13-10.08.13 Délka Strava Odjezd z Typ ubytování Cena od 8 dní all inclusive vlastní hotel 11

Více

PASOVÉ, VÍZOVÉ A ZDRAVOTNÍ POŽADAVKY PRO OBČANY ČR

PASOVÉ, VÍZOVÉ A ZDRAVOTNÍ POŽADAVKY PRO OBČANY ČR V Praze dne 13.3.2015 PASOVÉ, VÍZOVÉ A ZDRAVOTNÍ POŽADAVKY PRO OBČANY ČR Srí Lanka Platnost minimálně 6 měsíců v den příjezdu na Srí Lanku. 3 možnosti, jak získat turistické vízum (pro pobyty do 30 dnů):

Více

Právní úprava. Ochrana spotřebitele

Právní úprava. Ochrana spotřebitele Ochrana spotřebitele JUDr. Tomáš Pezl Jedná se o sdílenou pravomoc Unie (čl. 4 odst. 2 písm. g) SFEU) Průřez mezi právem veřejným a soukromým Primární právní úprava je velmi kusá Závazek na respektování

Více

- CENÍK 2006 - Vážení hosté, zde je přehled a ceník všech našich nabízených apartmánů, informace jak postupovat při rezervaci.

- CENÍK 2006 - Vážení hosté, zde je přehled a ceník všech našich nabízených apartmánů, informace jak postupovat při rezervaci. APARTMÁNY CENÍK JACHTING FOTO GALERIE INFORMACE KONTAKT INDEX PŘEHLED WWW - CENÍK 2006 - Vážení hosté, zde je přehled a ceník všech našich nabízených apartmánů, informace jak postupovat při rezervaci.

Více

AACC Annual Meeting 2008 & AACC Clinical Laboratory Expo 2008. July 27 31, 2008 Washington, DC

AACC Annual Meeting 2008 & AACC Clinical Laboratory Expo 2008. July 27 31, 2008 Washington, DC Nabídka na zajištění služeb spojených s aktivní účastí na konferenci AACC Annual Meeting 2008 & AACC Clinical Laboratory Expo 2008 July 27 31, 2008 Washington, DC http://www.aacc.org/aacc/events/ann_meet/

Více

Achilleas studia *** Novinka! www.cdtravel.cz. ŘECKO Lefkada / Nidri

Achilleas studia *** Novinka! www.cdtravel.cz. ŘECKO Lefkada / Nidri Achilleas studia *** 42 Poloha: studia leží v klidné okrajové části letoviska Nidri, přímo u písčité pláže s pozvolným přístupem do vody. Centrum Nidri s přístavem a mnoha tavernami je vzdálený asi 1 kilometr.

Více

MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi

MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi Projekt: Reg.č.: Operační program: Škola: Tematický okruh: Jméno autora: MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903 Vzdělávání pro konkurenceschopnost Hotelová škola, Vyšší

Více

NABÍDKA ZÁJEZDU PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM PO KARIBIKU TERMÍN 26.2. - 6.3.2016. Plavba západním Karibikem. www.airmarine.cz

NABÍDKA ZÁJEZDU PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM PO KARIBIKU TERMÍN 26.2. - 6.3.2016. Plavba západním Karibikem. www.airmarine.cz PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM PO KARIBIKU TERMÍN 26.2. - 6.3.2016 Loď Celebrity Reflection Plná penze Termín: 26. 2. - 6. 3. 2016 Loď Celebrity Reflection, člen lodní společnosti Celebrity Cruises, je v provozu

Více

POJIŠTĚNÍ K PLATEBNÍM KARTÁM

POJIŠTĚNÍ K PLATEBNÍM KARTÁM POJIŠTĚNÍ K PLATEBNÍM KARTÁM Cestovní pojištění... 2 Platnost pojištění... 2 Kdo je pojištěn... 2 Aktivace pojištění... 2 Úhradou nákladů na cestu se rozumí:... 2 Cestovní pojištění k platebním kartám

Více

Pracovní list obsahuje test k reáliím německy mluvících zemí. Žáci znají reálie německy mluvící zemí.

Pracovní list obsahuje test k reáliím německy mluvících zemí. Žáci znají reálie německy mluvící zemí. Označení materiálu: Název materiálu: Tematická oblast: Anotace: Očekávaný výstup: Klíčová slova: Metodika: VY_32_INOVACE_HLAVE_NEMCINA1_17 Test - Reálie Němčina 1. ročník Pracovní list obsahuje test k

Více

Zájezd ITÁLIE Brescia 2008, Rugby Club Říčany

Zájezd ITÁLIE Brescia 2008, Rugby Club Říčany Zájezd ITÁLIE Brescia 2008, Rugby Club Říčany O R G A N I Z A Č N Í P O K Y N Y vydání 1 ke dni 06.04. 2008 Vážení rodiče, V souladu s informací o zájezdu dětí kategorie U9 a U11 do italské Brescia, která

Více

Ceník České spořitelny, a.s., pro bankovní obchody (dále jen Ceník)

Ceník České spořitelny, a.s., pro bankovní obchody (dále jen Ceník) Ceník České spořitelny, a.s., pro bankovní obchody (dále jen Ceník) Část Obsah: 1. Bezhotovostní operace, trvalé příkazy 2. Hotovostní operace pro účty vedené v české měně 3. Hotovostní operace pro účty

Více

Vítám Vás v penzionu Bejčkův mlýn. Velice mne těší, že jste našimi hosty a jménem veškerého personálu Vám přeji příjemný pobyt.

Vítám Vás v penzionu Bejčkův mlýn. Velice mne těší, že jste našimi hosty a jménem veškerého personálu Vám přeji příjemný pobyt. Drazí hosté, Vítám Vás v penzionu Bejčkův mlýn. Velice mne těší, že jste našimi hosty a jménem veškerého personálu Vám přeji příjemný pobyt. Vaše připomínky jsou neocenitelné pro přizpůsobení našich služeb

Více

VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA. V v OKOLÍ MALLNITZU

VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA. V v OKOLÍ MALLNITZU VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA A v TURISTICKÉ OKOLÍ MÖLLTALU CÍLE V v OKOLÍ MALLNITZU MÖLLTALU Důležité informace před výšlapem Před každou cestou Vás v případě pochybností prosíme o vyžádání informací o počasí

Více

Dovolte nám, abychom Vás uvedli do světa jedinečné platební karty od Komerční banky PLATINUM.

Dovolte nám, abychom Vás uvedli do světa jedinečné platební karty od Komerční banky PLATINUM. Dovolte nám, abychom Vás uvedli do světa jedinečné platební karty od Komerční banky PLATINUM. Prestižní karta PLATINUM se stane Vaším nepostradatelným společníkem. Poskytne Vám maximální komfort v osobním

Více

CHORVATSKO. CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna 20%

CHORVATSKO. CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna 20% CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna Nečekejte na LAST MINUTE! Do 19.12.2014 slevy za včasný nákup - Využijte speciálních nabídek a slev!!! 20% ze zaplacené částky ( základní

Více

Vyhláška PTV. 030/13/2015 AKVIZIČNÍ SLEVY, ČD Šumava 2015, změna č. 1.

Vyhláška PTV. 030/13/2015 AKVIZIČNÍ SLEVY, ČD Šumava 2015, změna č. 1. Vyhláška PTV 030/13/2015 AKVIZIČNÍ SLEVY, ČD Šumava 2015, změna č. 1. S platností od 3. 7. 2015 vstupuje v účinnost změna č. 1 akční nabídky ČD Šumava 2015 v Jihočeském kraji za těchto podmínek: 1. ČD

Více

Shrnutí práv cestujících v autobusové a autokarové dopravě 1

Shrnutí práv cestujících v autobusové a autokarové dopravě 1 Shrnutí práv cestujících v autobusové a autokarové dopravě 1 Nařízení (EU) č. 181/2011 (dále jen nařízení ) vstoupilo v platnost dne 1. března 2013. Toto nařízení stanoví minimální soubor práv cestujících

Více

Nový rezidenční projekt

Nový rezidenční projekt RAKOUSKO Nový rezidenční projekt Garantovaný příjem z pronájmu až 9% ročně! přímo u lanovky Bad Gastein Sleva 5 % pro první 3 kupující! Bad Gastein, Rakousko Bag Gastein je krásné alpské městečko v údolí

Více

Hotel garni - je ubytovací zařízení s minimálně 10 pokoji pro hosty a dalšími službami

Hotel garni - je ubytovací zařízení s minimálně 10 pokoji pro hosty a dalšími službami Charakteristika jednotlivých typů ubytovacích zařízení Charakteristiky jednotlivých typů mají za cíl přesněji definovat rozsah služeb pro jednotlivé typy ubytovacích zařízení. Charakteristika vychází z

Více

INFORMACE K CESTOVNÍMU POJIŠTĚNÍ PRO KLIENTY CK I-TRAVEL s.r.o.

INFORMACE K CESTOVNÍMU POJIŠTĚNÍ PRO KLIENTY CK I-TRAVEL s.r.o. INFORMACE K CESTOVNÍMU POJIŠTĚNÍ PRO KLIENTY CK I-TRAVEL s.r.o. Cestovní pojištění TRAVEL GUARD zajišťujeme ve spolupráci s AIG pojišťovnou. S pojištěním TRAVEL GUARD garantujeme zajištění Vaší bezstarostné

Více

VYBRANÁ USTANOVENÍ. Preambule

VYBRANÁ USTANOVENÍ. Preambule VYBRANÁ USTANOVENÍ Preambule (8) Je vhodné umožnit členským státům stanovit nižší omezení, pokud jde o peněžní prahovou hodnotu pro děti, a zajistit, aby nezletilé osoby nemohly využívat osvobození od

Více

ení a produkty UniCredit Bank pro stomatology

ení a produkty UniCredit Bank pro stomatology Služby, řešen ení a produkty UniCredit Bank pro stomatology Novinky UniCredit Bank pro stomatology dostupnější kontokorent Profesionál k podnikatelskému účtu vklady prostřednictvím České pošty na Váš účet

Více

Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242

Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242 CK TURISTA Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242 4 - denní zájezd Turistika v Alpách, v nejjižnější části Rakouska s nejstálejším počasím. Korutany dělí jen necelých 140 km od

Více

Číslo 23-24/2013, ročník LXIX. PŘEPRAVNÍ A TARIFNÍ VĚSTNÍK Povinně zveřejňované informace na základě právních předpisů. 5. června 2013 ISSN 1805-9864

Číslo 23-24/2013, ročník LXIX. PŘEPRAVNÍ A TARIFNÍ VĚSTNÍK Povinně zveřejňované informace na základě právních předpisů. 5. června 2013 ISSN 1805-9864 PŘEPRAVNÍ A TARIFNÍ VĚSTNÍK Povinně zveřejňované informace na základě právních předpisů Číslo 23-24/2013, ročník LXIX. 5. června 2013 Vydává Ministerstvo dopravy ISSN 1805-9864 Obsah Oddíl A: Železnice

Více

veškeré manipulační poplatky a příplatky jsou nevratné.

veškeré manipulační poplatky a příplatky jsou nevratné. Přepravní podmínky pro spoje zajišťované společností Deutsche Bahn pro autobusové linky Praha Norimberk Mannheim a zpět nebo Praha Mnichov a zpět platné od 1.8.2014 Za dopravce je považována společnost

Více

STUDIUM ANGLIČTINY NA MALTĚ. Chamber College

STUDIUM ANGLIČTINY NA MALTĚ. Chamber College Jazyková škola Elvis, Karlínské náměstí 8, 186 00 Praha 8 tel./fax: 241 405 628, tel.: 241 409 001; Vodafone: 602 350 632, 731 570 807 http://www.elvis.cz; e-mail: elvis@elvis.cz STUDIUM ANGLIČTINY NA

Více

Jezero Traunsee. Letní sáňkařská dráha - Strobl. Plavba lodí po jezeře. Jízda kabinkovou lanovkou na Grünberg (1004 m. n. m.)

Jezero Traunsee. Letní sáňkařská dráha - Strobl. Plavba lodí po jezeře. Jízda kabinkovou lanovkou na Grünberg (1004 m. n. m.) Tipy na výlety Solná komora Karta Salzkammergut Erlebnis Card: k zakoupení ve všech infocentrech v regionu SALZKAMMERGUT a ve vybraných hotelech a penzionech. Cena dospělí: 4,90 EUR, děti zdarma S kartou

Více

LYŽAŘSKÉ KURZY PRO ŠKOLY

LYŽAŘSKÉ KURZY PRO ŠKOLY LYŽAŘSKÉ KURZY PRO ŠKOLY RAKOUSKO 2013 www.ckpk.cz I www.rakousko.cz I www.molltal.cz I www.nassfeld.cz LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA WWW.CKPK.CZ NASSFELD nadmořská výška 686 m 2.278 m. největší lyžařské vysokohorské

Více

Specifikace předmětu zakázky

Specifikace předmětu zakázky Zadavatel: Waldorfská škola Příbram - mateřská škola, základní škola a střední škola,hornická 327, 261 01, Příbram II Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.2604 Název projektu: Zlepšení jazykových

Více

Místo ALBULA UDOLI Kupní cena 8,372.000,-Kč. Pokoje 4 1/2 Výměra 115 m2. Výhled do dálky na jih Parcela: 729 m2

Místo ALBULA UDOLI Kupní cena 8,372.000,-Kč. Pokoje 4 1/2 Výměra 115 m2. Výhled do dálky na jih Parcela: 729 m2 Detail 7851 Místo ALBULA UDOLI Kupní cena 8,372.000,-Kč Pokoje 4 1/2 Výměra 115 m2 Výhled do dálky na jih Parcela: 729 m2 Podrob.popis Klidné, pěkné prostředí,překrásná příroda, dům 4.podlaží Vybavení:

Více

CENÍK SLUŽEB BACKER COMPUTER s.r.o.

CENÍK SLUŽEB BACKER COMPUTER s.r.o. CHYTRYINTERNET.CZ CENÍK SLUŽEB BACKER COMPUTER s.r.o. Platný od 1.12.2014 1. Připojení k Internetu 2. VoIP telefonie 3. WEB TV 4. Ceník a ostatní zařízení 5. Kontakt 1 1. PŘIPOJENÍ K INTERNETU Připojení

Více

workshop hlavní partner mediální partner

workshop hlavní partner mediální partner workshop hlavní partner partner mediální partner Vážené kolegyně, vážení kolegové, ve dnech 24. 25. dubna 2013 organizuje Český institut interních auditorů workshop pro interní auditory s názvem Aktuální

Více

MANUÁL PRO PLATEBNÍ KARTU V MOBILU

MANUÁL PRO PLATEBNÍ KARTU V MOBILU MANUÁL PRO PLATEBNÍ KARTU V MOBILU www.gemoney.cz infolinka: 844 844 844 Jak funguje platební karta v mobilu? Platební karta v mobilu od GE Money Bank je novinkou na trhu platebních karet a zcela průlomovým

Více

Kurzy v Německu pro všechny generace

Kurzy v Německu pro všechny generace Kurzy v Německu pro všechny generace Pro naše klienty, kteří si přejí studovat německý jazyk, jsme vybrali služby prvotřídní vzdělávací instituce Did Deutsch-Institut, která nabízí kurzy pro všechny generace

Více

Připravuje: Potápěčské safari v Egyptě v Rudém moři

Připravuje: Potápěčské safari v Egyptě v Rudém moři Připravuje: Potápěčské safari v Egyptě v Rudém moři SEVERNÍ CESTA TIRANSKÁ ÚŽINA - RAS MOHAMED - DAHAB & SS - THISTELGORM Termín: 7. 14. března 2015 Cena: 29 900,-Kč Rádi bychom Vás pozvali na týdenní

Více

nejlepší ceny záruka Obecné podmínky a ustanovení

nejlepší ceny záruka Obecné podmínky a ustanovení Provádějte své hotelové rezervace bez napětí a s jistotou, že jste nakoupili výhodně. Díky naší garanci nejlepší ceny ušetříte při přímé rezervaci požadovaného Vienna International Hotelu kromě času také

Více

PŘIHLÁŠKA. zákonný zástupce se zúčastní pobytu: ANO NE

PŘIHLÁŠKA. zákonný zástupce se zúčastní pobytu: ANO NE PŘIHLÁŠKA zákonný zástupce dítěte I. dospělý: jméno a datum narození:... bydliště:... telefon, mail:... zákonný zástupce se zúčastní pobytu: ANO NE (Pokud se tábora nezúčastní zákonný zástupce, vyplňte,

Více

Specifikace předmětu zakázky

Specifikace předmětu zakázky Zadavatel: Obchodní akademie, Český Těšín, Sokola Tůmy 12, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.0754 Název projektu: Za jazyky do světa Název veřejné zakázky: Výzva k podání

Více

ŠKOLNÍ LYŽAŘSKÉ KURZY

ŠKOLNÍ LYŽAŘSKÉ KURZY cestovní kancelář ŠKOLNÍ LYŽAŘSKÉ KURZY V Ý J I M E Č N Á N A B Í D K A MOŽNOST OKAMŽITÉ NEZÁVAZNÉ REZERVACE e - m a i l : c k @ l o u d a t o u r. c z 3 7 7 2 2 6 0 6 8 J I Ž 1 6 L E T P R O Š K O L Y

Více