Katalog výletů na rok 2015

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Katalog výletů na rok 2015"

Transkript

1 Katalog výletů na rok 2015

2 Vážení přátelé, cestovní a vzdělávací agentura Porta Praga si Vám dovoluje nabídnout výlety po České republice a blízkém okolí na rok Jedná se o akce, které mají objevovat krásy nejen naší republiky, připomenout významná díla architektury a zavést nás i na zajímavé přírodní lokality. Doufáme, že společně strávíme mnoho příjemných chvil při objevování právě těchto nových koutů nejen naší vlasti. Během roku podle zájmu přidáme ještě další výlety, budeme Vás o nich informovat prostřednictvím programu vycházek a u, jistě to budou výlety na advent Těšíme se na setkání s Vámi v roce 2015 PhDr. Eva Havlovcová a kolektiv průvodců agentury Porta Praga Zaměření našich výletů. Výlety jsou zaměřeny vlastivědně, na poznávání architektury, historie a přírodních zajímavostí dané lokality. Zařadili jsme nejen některá velká města a turisticky exponovaná místa, ale zajímají nás i drobné stavby, vesničky či místa, která jsou turisticky opomíjena, kde ale nalezneme o to vzácnější ukázky původní architektury a další zajímavosti. Kdo jsou naši průvodci? Průvodci našich výletů mají za sebou mnohaletou praxi v historických či obdobných kulturních institucích a budou se snažit přiblížit Vám daný region a jeho historii. Jsou to profesionálové, kteří pro Vás výlety sami vymysleli, a tak doufáme, že si z jejich nabídky těch nejzajímavějších míst u nás i v zahraničí jistě vyberete. Odkud odjíždíme? Odjezdové stání se nachází v ul. Na Florenci naproti č.p. 1332/23 v zatáčce pod magistrálou blíže směrem k autobusovému nádraží Praha-Florenc. Jak se na výlet přihlásit? Zájemci se mohou hlásit na ových adresách: Nebo telefonicky na číslech: nebo Po přihlášení budou sděleny další podrobnosti ohledně zaplacení výletu. Výlety rovněž naleznete na našich stránkách: www. portapraga.cz Co zahrnuje cena výletu? Cena zahrnuje dopravu a odborného průvodce. V ceně není zahrnuto vstupné do objektů ani pojištění (a to ani na výlety mimo území ČR). V případě, že jsou v ceně výletu zahrnuty i další služby, je to vždy u výletu uvedeno. Kdy se výlet ruší? Vyhrazujeme si právo v případě malého počtu zájemců výlet zrušit. Rovněž v případě absolutně nepříznivých přírodních či jiných podmínek si vyhrazujeme právo výlet zrušit, nabídnout náhradní termín nebo změnit jeho trasu. Těm, kteří zaplatili, budou peníze poslány zpět poštou nebo na uvedený účet, popř. převedeny na jiný výlet s částečným doplacením nebo vrácením ceny. Vyhrazujeme si rovněž právo úpravy ceny výletu pro případ výrazného vzestupu ceny nafty.

3 Storno podmínky: Účast na výletu lze zrušit em, osobně nebo telefonicky, a to za těchto podmínek: V době více než 30 kalendářních dnů před konáním storno poplatek 15 % ceny výletu kalendářních dnů před konáním storno poplatek 25 % ceny výletu 14 8 kalendářních dnů před konáním storno poplatek 50 % ceny výletu 7 0 kalendářních dnů před konáním storno poplatek 100 % ceny výletu Pod pojmem kalendářní den se rozumí i dny pracovního klidu a volna. Na výlet si lze zajistit náhradníka, který přijde na místo odjezdu s původním dokladem o zaplacení a změnu osoby nahlásí průvodci. Přehled výletů na rok 2015 Výlet č.1/ sobota Po stopách starých pověstí českých Ctiněves Říp Peruc Vlastislav Stadice Vydáme nejen do Ctiněvsi, kde je údajně hrob legendárního praotce Čecha, ale i na Říp, kam podle pověstí bylo přivedeno tímto vladykou budoucí obyvatelstvo. Na Peruci si prohlédneme Boženinu studánku a Oldřichův dub. Navštívíme i zdejší zámek a připomeneme si osobnost malíř E. Filly. Pak nás již čeká Vlastislav, místo pověstmi spojené s Lučany a Luckou válkou. Ze Stadic údajně pocházel Přemysl Oráč, sem vyslala své posly kněžna Libuše, aby tohoto muže dosadila na knížecí stolec. Nalezneme zde pomník z r. 1841, který tuto událost připomíná. Číslo výletu: č.1/2015 Datum: sobota Odjezd: 7.00 hod. Cena: 560 Kč Výlet č.2/ neděle Českolipsko Mimoň - Zákupy - Česká Lípa - Benešov nad Ploučnicí Prohlédneme si město Mimoň s poutní cestou - kostel sv. Petra a Pavla, Boží hrob, Kalvárie. Pak přejedeme do Zákup k renovovanému zámku s rozsáhlým parkem, kde se kdysi konala svatba Žofie Chotkové a následníka rakouského trůnu Ferdinanda d Este. V České Lípě si prohlédneme historické centrum města, které ve středověku bylo spjaté s mocným rodem Ronovců a z jeho historických památek si prohlédneme vodní hrad Lipý, augustiniánský klášter, kostel Narození P.Marie. V Benešově nad Ploučnicí se zachoval jedinečný soubor renesanční architektury obou zámků s kostelem Narození Panny Marie, které jsou spjaty se stavební aktivitou saského rodu Salhausenů v 16. století. Číslo výletu: č.2 /2015 Datum: neděle Odjezd: 7:00 hod. Cena: 530 Kč Těší se na Vás průvodkyně PhDr. J. Škochová!

4 Výlet č.3/ sobota Putování se Zdislavou z Lemberka Mohelnice Český Dub Lemberk Jablonné v Podještědí Sloní skály Ranní zastavení bude patřit románskému kostelíku P. Marie v Mohelnici nad Jizerou ze 12. století. Zdislava z Lemberka žila ve st.13, dožila se asi 33 let a známe jen dva kronikářské záznamy s jejím jménem, ale i tak se pokusíme rekonstruovat její životní pouť. S manželem Havlem založili komendu johanitského řádu v Českém Dubu, která byla r znovuobjevena ve sklepení navenek obyčejného nájemního domu uprostřed městečka. Na nový hrad Lemberk se za svým chotěm přistěhovala z Brněnska nejspíš r Na hradě a zámku s bohatými interiéry byla v době baroka vybudována tzv. Zdislavina komůrka, u potoka pak stojí Zdislavina studánka, ke které také zajdeme. A pak ještě Zdislavin hrob v Jablonném v Podještědí, nad nímž časem vznikla bazilika sv. Vavřince, vystavěná podle projektu slavného J. L. Hildebrandta. Bude-li nám přát počasí, turistickou část našeho programu zpestříme zastávkou u pozoruhodných Bílých kamenů, známých rovněž pod názvem Sloní skály. Číslo výletu: č.3/2015 Datum: sobota Odjezd: 7:00 hod. Cena: 590 Kč Těší se na Vás průvodce Mgr. J. Kvirenc! Výlet č.4/ neděle Za Hliníkem do Humpolce Želiv Ledeč nad Sázavou Orlík - Humpolec Založení kláštera v Želivě je spojeno s knížetem Soběslavem a rokem Další dějiny ovlivňoval strahovský premonstrátský klášter. K významným stavbám klášterního areálu patří mariánský kostel, který byl přestavěn podle projektu Jana Blažeje Santiniho. V 50. letech se klášter stal internačním táborem pro duchovní a později psychiatrickou léčebnou. V 90. letech se vrátil řádu premonstrátů. Původně gotický hrad Ledeč, který se nachází nad tratí proslulého Posázavského Pacifiku, byl poprvé zmíněn v r V 18. st. za vlastnictví rodu Thunů se stává nejprve kasárnami jezdeckého oddílu a v r darovala Marie Terezie zámek Ústavu šlechtičen v Praze. První zmínka o hradu Orlík pochází z konce 14. st. Za nejasných okolností byl opuštěn a k r je připomínán jako pustý. Dosud zůstala zřícenina, kterou navštívíme. Na závěr si prohlédneme Humpolec, jehož historie sahá do začátku 13. st. Město je spojeno řadou osobností, např. místními rodáky jsou lékař a antropolog Aleš Hrdlička, statistik a právník Dobroslav Krejčí nebo jeden z představitelů undergroundu Ivan Martin Jirous. Básník a prozaik Jan Zábrana zde chodil do školy. Najdeme zde také pamětní desku, věnovanou Hliníkovi - fiktivní postavě z filmové komedie Marečku, podejte mi pero! Číslo výletu: č.4/2015 Datum: neděle Odjezd: 7:00 hod. Cena: 590 Kč Těší se na Vás průvodkyně ing. L.Prokůpková!

5 Výlet č.5/ sobota Třeboň- města Petra Voka aneb cesta nejen kolem Světa Třeboň hráz rybníka Rožmberk Třeboň je městem, které okouzlí a přinutí k dalším a dalším návštěvám. Projdeme si městskou památkovou rezervací, prohlédneme si náměstí s krásnými domy. Navštívíme rovněž jedno z nejstarších městských divadel divadlo J. K. Tyla. Projdeme jednu ze zámeckých tras a seznámíme se rovněž s historií a interiéry zdejšího augustiniánského kostela a kláštera. Naši návštěvu si zpestříme vyjížďkou po rybníku Svět a na závěr našeho pobytu v Třeboni ještě navštívíme Schwarzenberskou hrobku. Po cestě zpět se na chvilku zastavíme u největšího rybníka Rožmberk. Číslo výletu: č.5/2015 Datum: sobota Odjezd: 6:30 hod. Cena: 650 Kč (+vedle vstupného do objektů si ještě budete muset individuálně zaplatit lodní lístek) Výlet č.6/ sobota Příroda a památky Ašského výběžku Pramen Bílého Halštrova Goethova skalka Háj u Aše Podhradí Libá Pojem Ašský výběžek zná snad každý Čech, málokdo ho ale osobně navštívil, přestože nabízí bezpočet pozoruhodných přírodních i kulturních atraktivit. Zvlášť v posledních letech tam bylo mnoho míst nově upraveno. Bylo těžké vybírat, ale v rámci tohoto výletu navštívíme jeden z nejudržovanějších a nejvíce upravených pramenů v Česku, který má význam hlavně pro naše západní sousedy, dále skalní hřeben nazývaný Goethova skalka a nejvyšší horu české části pohoří Smrčiny s Bismarckovou rozhlednou. Neunikne nám ani obec Podhradí u Aše se zříceninou hradu a zámku, a zejména jedinečným evangelickým kostelem. Úplnou novinkou je pak zpřístupnění areálu monumentálního hradu a zámku v Libé, který je největší památkou svého druhu v regionu. Pozn.: V rámci výletu není žádná delší pěší túra, ale počítejte se 2 kratšími trasami (max. 3 km) po různě upravených lesních cestách, proto doporučuji pevnou obuv. Číslo výletu: č.6/2015 Datum: sobota Odjezd: 6:00 hod. Cena: 730 Kč Těší se na Vás průvodce bc. L.Nekolný!

6 Výlet č.7/ neděle Poznejte Lednicko-valtický areál památku UNESCO Lednice - Valtice Náš dnešní výlet nás zavede na místo, které patří k turisticky nejvyhledávanějším místům Moravy. Prohlédneme si Lednický zámek a vydáme se pěšky půvabnou zahradou směrem k minaretu. Tam nasedneme na lodičky a projedeme se k dalšímu z míst Janovu hradu. Odtud se pěšky vrátíme k zámku a po cestě ještě navštívíme krásný skleník, chloubu zdejší zahrady. Součástí našeho výletu bude i návštěva Valtického zámku. Pozor vedle vstupného do objektů si ještě budete muset individuálně zaplatit lodní lístek. Číslo výletu: č.7/2015 Datum: neděle Odjezd: 6:00 hod. Cena: 890 Kč + jízdné na loď v roce 2014 bylo 140 Kč (není zahrnuto v ceně výletu a bude vybráno na jeho začátku v autobuse) Výlet č.8/ sobota Barokním Karlovarskem Krásný Dvůr Valeč Andělská Hora Horní hrad Ostrov nad Ohří Představíme si méně známé kouty západních Čech spojené především s dobou baroka. Černínský zámek Krásný Dvůr od slavného architekta F. M. Kaňky znáte nejspíš jako filmovou kulisu; kromě interiérů projdeme rozlehlý přírodně krajinářský park s romantickými stavbami. Působivou dominantou malebně rozložené Valče je znovuožívající zámek s parkem se sochami z Braunovy dílny, kromě toho tu ale najdeme barokní kostely či pozůstatky lidové architektury. Nově opravený poutní kostel Nejsvětější Trojice v Andělské Hoře také souvisí s rodem Černínů, architektem byl G. B. Alliprandi. Ostrovský Posvátný okrsek tvoří klášter a zvláštní trojkaplí, budete si moci prohlédnout též zbytky proslaveného barokního parku nebo historické centrum města. Jen zřícenina Horního hradu, zvaného rovněž Hauenštejn, nás přivede především do doby romantismu. A navíc také k současnosti, protože ruiny rozlehlého hradozámeckého sídla vzkřísilo nadšení soukromého majitele. Číslo výletu: č.8/2015 Datum: sobota Odjezd: 6:45 hod. Cena: 650 Kč Těší se na Vás průvodce Mgr. J. Kvirenc!

7 Výlet č.9/ sobota Zadumaná krajina Broumovska Broumov Šonov Otovice Božanov Hvězda Počátky Broumova jsou spojeny s působením nejstaršího mužského řeholního řádu v Čechách břevnovskými benediktýny, kteří r.1213 získali darem od Přemysla Otakara I. právě toto území. Prohlídka broumovského kláštera bude hlavní náplní našeho pobytu ve městě. Zcela ojedinělá, stavebně i historicky velice zajímavá a cenná, je skupina tzv. broumovských kostelů, které jsou svým vznikem spojeny s dobou baroka, rodinou Dientzenhoferů a s benediktýny, na jejichž přání byly v okolí Broumova postaveny. Některé z nich si prohlédneme. A na závěr trochu lehké turistiky: projdeme se nenáročným terénem okolo Hvězdy. Číslo výletu: č.9/2015 Datum: sobota Odjezd: hod. Cena: 750 Kč Výlet č.10/ neděle Novohradská mozaika Dolní Dvořiště Dobrá Voda Cuknštejn Nové Hrady Mandelstein Pokračování úspěšného zájezdu z dubna 2014 na základě zájmu spokojených účastníků. Nejen pro ty, kterým se líbil loňský zájezd do Novohradských hor, a přáli si jeho pokračování, máme dobrou zprávu čeká nás další společné putování tímto nejjižnějším českým pohořím, které bude tentokrát zaměřeno hlavně na církevní památky (Svatý Kámen, ), ale pokud to počasí dovolí, čeká nás ve větší míře i příroda (někde s dalekými výhledy) nejen v Česku (horní část Terčina údolí), ale také v Rakousku! Nebude chybět návštěva tvrze Cuknštejn, jedné z nejzachovalejších památek svého druhu v Čechách, ani tradiční překvapení Číslo výletu: č.10/2015 Datum: neděle Odjezd: 6:00 hod. Cena: 790 Kč Těší se na Vás průvodce bc. L.Nekolný! Výlet č.11/ sobota Za prezidenty první republiky Kožlany-hrad Krakovec- Rakovník- Lány Náš výlet začneme v Kožlanech, rodném městě druhého československého prezidenta Edvarda Beneše, kde navštívíme muzeum, uvidíme rodný dům a hrob jeho rodiny. Cestou do královského města Rakovníka navštívíme gotický hrad Krakovec, ukázku vrcholné gotické architektury a poslední útočiště Mistra Jana Husa. V Rakovníku je k vidění děkanský kostel sv.bartoloměje - nejvýznamnější stavba pozdní gotiky v Čechách, dům plaských cisterciáků, synagoga (dnes sídlo Rabasovy galerie) a také tzv. Lexova vila dílo známého architekta Otakara Novotného. Poslední zastávkou bude návštěva

8 zámeckého parku v Lánech a především hrobu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Číslo výletu: č.11/2015 Datum: sobota Odjezd: 7:00 hod. Cena: 490 Kč Těší se na Vás průvodce Mgr. P. Musil! Výlet č.12/ sobota Saské Švýcarsko Bad Schandau - Hinterhermsdorf Vstupní branou do Zadního Saského Švýcarska je pěkně obnovená obec Hinterhermsdorf s lidovou architekturou, kostelem, hřbitovem, muzeem a rozhlednou, které si prohlédneme. Poté se vydáme do jedné z nejkrásnějších a nejdivočejších částí Národního parku do povodí hraniční říčky Křinice (Kirnitzsch). Neporušenou přírodou se během lehkého sedmikilometrového okruhu ve skalnatém terénu dostaneme k nádrži a odtud následuje cca 20minutová plavba na pramicí v Obere Schleuse (3 eura). Pak se již autobusem vrátíme zpět do Bad Schandau, projdeme se lázněmi, po nábřeží Labe i botanickou zahradou. V podvečer pak osvěžíme unavená těla ve vyhlášených termálních lázních Toskana (vstupné na 2 hodiny stojí 15 Euro, plavky s sebou). Nekoupající se budou relaxovat v pohostinských zařízeních nebo parcích. Do Prahy se vrátíme do 21 hod. Číslo výletu: č.12/2015 Datum: sobota Odjezd:7:00 hod. Cena: 650 Kč (+ s sebou vstupné do lázní a na plavbu pramicí dohromady cca 20 Euro, není zahrnuto v ceně výletu a bude vybíráno na jeho začátku v autobuse ) Těší se na Vás průvodkyně M. Gášková! Výlet č.13/ Údolí Plakánek Přírodní rezervace Údolí Plakánek- hrad Kost- zámeček Humprecht Navštívíme jedno z nejmalebnějších míst chráněné krajinné oblasti Český ráj. Na své si přijdou zejména milovníci procházek přírodou, kde se vyskytují i vzácné rostliny (např. orchideje) nebo chráněný rak, který je důkazem čistých vod. Milovníkům historie se jistě zalíbí mohutný hrad Kost nebo nezvyklý zámeček Humprecht u Sobotky. Na ty, kteří mají rádi drobné výletní radosti, jistě udělají dojem roubené domky, ale i skalní obydlí "Barušky" a další zajímavosti. Výlet bude vyžadovat turistickou obuv (počítáme s chůzí cca 6-8 km), jídlo a pití na občerstvení s sebou a zejména dobrou náladu. V případě celodenní nepřízně počasí zařadíme místo pěší vycházky návštěvu zámku v Benátkách nad Jizerou. Číslo výletu: č.13/2015 Datum: neděle Odjezd: 7:30 hod. Cena: 490 Kč Těší se na Vás průvodkyně Mgr. J. Náprstková!

9 Výlet č.14/ sobota Zaháň a Lehnice Zaháň Lehnice Lehnické Pole (Polsko) Zájezd nás zavede do dvou historických dolnoslezských měst Zaháň a Lehnice, která ve středověku byla součástí zemí Koruny české a kde narazíme na mnoho společných historických i uměleckých styčných bodů s tehdejším českým státem. V Zaháni, která je úzce spojena s osobnostmi Albrechta z Valdštejna, Václava Eusebia Popela z Lobkovic i astronoma Johanna Keplera, si prohlédneme historické centrum a zastavíme se u rozlehlého zámku s parkem, který kdysi patřil vévodkyni Kateřině Zaháňské paní kněžně z Babičky Boženy Němcové. Dalším cílem bude Lehnice, kde poznáme místní památky středověký rozlehlý hrad, renesanční měšťanské domy na rynku, kostely i prvky středověkého opevnění. Poslední zastávkou bude obec Lehnické Pole, kde došlo v roce 1241 k bitvě evropské rytířské reprezentace s Mongoly. Zde si prohlédneme dva kostely - středověký i barokní, který vznikl na základě projektu Dientzenhofera a je vyzdoben malířskými díly Reinera a Asama a tím nám připomene výzdobu pražského břevnovského kláštera. Číslo výletu: č.14/2015 Datum: sobota Odjezd: 6:00 hod. Cena: 960 Kč Těší se na Vás průvodkyně PhDr. J. Škochová! Výlet č.15/ sobota Tachovská zastavení Tachov Bor u Tachova Světce Chodová Planá Tachov byl založen ve druhé polovině 13. století. Město disponovalo mohutným opevněním, ze kterého se dodnes zachovaly značné úseky hradebních zdí a věží. Odehrála se tady jedna z bitev husitských válek. My si město prohlédneme a navštívíme i zdejší muzeum, které sídlí v prostorách bývalého františkánského kláštera. Hrad v Boru u Tachova je příkladnou ukázkou raně gotického vodního hradu. Objekt byl na počátku 16. století v době vlády pánů ze Švamberka nákladně pozdně goticky přestaven. V areálu se zachovala celá řada hodnotných stavebních prvků. Podíváme se i do zdejší lorety, která byla postavená po r Ve Světcích byla nedávno zrekonstruována obrovská jízdárna, bude naším dalším cílem. A na závěr Chodová Planá, město je proslulé výrobou piva. Navštívíme zdejší pivovar a prohlédneme si originální prostory, které jsou vytesány do skály. Provázet nás bude pomyslný maskot pivovaru pes Albi. Číslo výletu: č.15/2015 Datum: sobota Odjezd: 6.30 hod. Cena: 690 Kč

10 Výlet č.16/ neděle Za Haškem na Lipnici Polná Žižkova mohyla Přibyslav Lipnice Městská práva získala Polná už v r Během husitských válek ji vyženil Viktorín z Poděbrad, syn krále Jiřího. Později zde s manželem žila Božena Němcová a právě tady se poprvé setkala s česky psanou knihou. Ale město je rovněž neblaze spojeno s tzv. hilsneriádou z r. 1899, tedy vraždou Anežky Hrůzové, ze které byl ovlivněn židovský mladík Leopold Hilsner. Dále navštívíme Přibyslav, jedno z nejstarších měst na Vysočině, s kostelem sv. Jana Křtitele a gotickou věží. Toto místo je spojeno s osobnostmi Jana Otty, architekta Stanislava Bechyně, popř. sochaře Romana Podrázského. Zastavíme se u Žižkovy mohyly, která připomíná místo, kde měl v říjnu 1424 zemřít husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. Další zastávkou bude hrad Lipnice založený na začátku 14. st. Třicetiletá válka přivedla pod hrad švédské vojsko, které 1639 vydrancovalo městečko v podhradí a později obsadilo i hrad. Ten Švédové opustili až po uzavření Vestfálského míru. Po požáru koupil zříceninu v r Český klub turistů a pracoval na záchraně zbytků hradu, v jehož kapli sv. Vavřince bylo v r vysvěceno prvních 20 husitských kněží. Přímo pod hradem stojí domek, který na sklonku života obýval Jaroslav Hašek a kde vznikla část Osudů dobrého vojáka Švejka. Autor zde také zemřel a je pochován na místním hřbitově. Číslo výletu: č.16/2015 Datum: neděle Odjezd: 6:30 hod. Cena: 650 Kč Těší se na Vás průvodkyně ing. L.Prokůpková! Výlet č.17/ sobota Za Barunkou a paní kněžnou Česká Skalice - Babiččino údolí Ratibořice - Chvalkovice Dětství spisovatelky Boženy Němcové je spojeno s půvabnými Ratibořicemi a Českou Skalicí. My se do těchto míst vydáme, abychom obdivovali malebné východní Čechy. V České Skalici navštívíme muzeum B. Němcové, procházkou Babiččiným údolím zavzpomínáme na její nejvýznamnější dílo a navštívíme i zámek v Ratibořicích. Nakonec se ještě na chvilku zastavíme ve Chvalkovicích. Naučnou stezkou Babiččino údolí půjdeme nenáročným terénem cca 5 km. Číslo výletu: č.17/2015 Datum: sobota Odjezd: 6.30 hod. Cena: 650 Kč

11 Výlet č.18/ neděle Netolicko Vodňany Chelčice Lomec Zbudovská blata Kratochvíle Helfenburk Zahájíme prohlídkou městské památkové zóny ve Vodňanech, v centru města zaujme mj. kostel Narození P. Marie, zachovaný v historizující úpravě J. Mockera a M. Alše. Nedaleké Chelčice nám připomenout svébytného myslitele husitské epochy zemana Petra, navíc se pokusíme rozkrýt tajemství jeho poněkud záhadné identity. Dominantou kraje je poutní místo Lomec či zdomácněle Lomeček, kde nás překvapí vskutku netradiční barokní církevní architektura. Znáte rčení: Kubata dal hlavu za blata? Jižní Čechy jsou doménou selského či lidového baroka, my se projedeme jednou z jeho oblastí (hlubocká blata) a navštívíme dvě blatské vesnice. Unikátní projekt Renesance renesance završil v minulých letech proměnu letohrádku Kratochvíle u Netolic v exkluzivní aristokratické sídlo konce 16. století. Autenticita celého prostředí a neobyčejně bohaté interiéry vás nenechají na pochybách, že jsme se octli přímo v době posledních Rožmberků Viléma a Petra Voka. A pak kolem Bavorova zamíříme k dalšímu rožmberskému paláci, tentokrát však dochovanému v podobě rozlehlé zříceniny hradu Helfenburka. Číslo výletu: č.18/2015 Datum: neděle Odjezd: 7:00 hod. Cena: 650 Kč Těší se na Vás průvodce Mgr. J. Kvirenc! Výlet č.19/ sobota Franky Coburg Rosenau - Vierzehnheiligen Historie města Coburg je úzce spjata s historií rodu vévodů Sasko-Cobursko-Gothajských, kteří úspěšnou sňatkovou politikou obsadili významné královské trůny v Evropě, nejslavnější byl sňatek prince Alberta s britskou královnou Viktorií v roce Nad městem se vypíná jeden z největších německých hradů Veste Coburg, kde sídlí sbírka umění. Ve městě si prohlédneme zámek Ehrenburg, obkroužíme centrum a pochutnáme si i na místní specialitě - vyhlášených párcích. V letním sídle vévodů, v novogotickém zámku Rosenau, se narodil již zmiňovaný princ Albert. Kostel Čtrnácti svatých pomocníků nad údolím Mohanu je pozdně barokní stavba geniálního Balthasara Neumanna. Po jeho prohlídce se vypravíme zpátky do Prahy, kam dorazíme kolem 22. hodiny. Číslo výletu: č.19/2015 Datum: sobota Odjezd: 6:00 hod. Cena: 990 Kč (+ s sebou na vstupné 15 Euro, není zahnuto v ceně výletu a bude vybíráno na jeho začátku v autobusu) Těší se na Vás průvodkyně M. Gášková!

12 Výlet č.20/ neděle V erbu zubří hlava Pernštejnové Pernštejn Černvír Doubravník Zubštejn Vitochov Dalečín Naše putování za tímto významným šlechtickým rodem začneme prohlídkou jednoho z nejobdivovanějších moravských hradů Pernštejna, který za celou dobu své existence nebyl dobyt.v Černvíru uvidíme nejstarší krytý dřevěný most na Moravě. Doubravník se nám připomene jako místo rodinné hrobky Pernštejnů v místním kostele. Zřícenina Zubštejna dokládá hrad, který tady existoval již kolem r Kostel sv. Michala ve Vitochově je údajně jedním z nejstarších kostelů na Moravě. V Dalečíně nalezneme zbytky pozoruhodného hradu, který byl umístěn na strategickém místě a vznikl asi v době Lucemburků. Číslo výletu: č.20/2015 Datum: neděle Odjezd: hod. Cena: 770 Kč Výlety, vycházky Prahou a námi pořádané kurzy rovněž naleznete na našich stránkách: www. portapraga.cz Na výlety se můžete hlásit již nyní na ových kontaktech: Nebo telefonicky na číslech: (mobil) (pevná linka) Těšíme se na Vás!

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Evidenční číslo materiálu: 466 Autor: Jan Smija Datum: 17. 4. 2013 Ročník: 8. Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor: Zeměpis Tematický okruh: Česká republika Téma:

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 5.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 5.4. Anotace: Valticko lednický areál a Pálava jako turistický region specifika, kulturní památky, využitelnost z hlediska turistického ruchu Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou

Více

Nabídka zájezdů pro naše seniory ZDARMA

Nabídka zájezdů pro naše seniory ZDARMA Nabídka zájezdů pro naše seniory ZDARMA Městská část Praha Zličín nabízí ZDARMA zájezdy občanům MČ Praha - Zličín ve věku od 65 let. Cena zájezdu je plně hrazena z prostředků MČ Praha - Zličín. Senior

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_126 Datum: 28.2.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_126 Datum: 28.2. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_128 Datum: 7.3.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_128 Datum: 7.3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_137 Datum: 11.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_137 Datum: 11.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Očekávaný výstup: Žáci si uvědomí, že člověk během staletí vybudoval množství krásných architektonických objektů. Zopakují si a doplní hlavní znaky

Očekávaný výstup: Žáci si uvědomí, že člověk během staletí vybudoval množství krásných architektonických objektů. Zopakují si a doplní hlavní znaky České památky v UNESCU Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice Projekt č. CZ. 1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Č. Dumu: VY_32_INOVACE_15_18 Tematický celek: Umění a kultura Autor: PaedDr.

Více

Člověk v lidském společenství Hmotná a duchovní kultura

Člověk v lidském společenství Hmotná a duchovní kultura Označení materiálu: VY_32_INOVACE_ZSV_0112 Autor: Tematický celek: Mgr. Martina Kaňovská Základy společenských věd Datum: 3.11.2012 Učivo (téma): Člověk v lidském společenství Hmotná a duchovní kultura

Více

České Budějovice Dvořiště Lomnice Rožmberk Třeboň Č.B.

České Budějovice Dvořiště Lomnice Rožmberk Třeboň Č.B. Cyklovýlet č. 6 České Budějovice Dvořiště Lomnice Rožmberk Třeboň Č.B. Trasa : Č.B. pravý břeh Vltavy Hrdějovice Borek Dvořiště Lomnice Rožmberk Stará Hlína Třeboň rybník Svět Zvíkov Kaliště Dobrá Voda

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_131 Datum: 22.3.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_131 Datum: 22.3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_129 Datum: 11.3.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_129 Datum: 11.3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Veletrh cestovního ruchu v Trenčíně

Veletrh cestovního ruchu v Trenčíně PRO PŘÁTELE A ČLENY DESTINAČNÍHO FONDU ČESKÉHO ŠVÝCARSKA www.ceskesvycarsko.cz Informační zpravodaj květen II. 2015 Veletrh cestovního ruchu v Trenčíně Ve dnech 15. 16. května proběhl ve slovenském Trenčíně

Více

Nové Město na Moravě. Historie a současnost část I.

Nové Město na Moravě. Historie a současnost část I. Nové Město na Moravě Historie a současnost část I. VY_32_INOVACE_ZE_ŠT_08 Digitální učební materiál Sada: Evropa Téma: Nové Město na Moravě-Historie a současnost 1 Předmět: Zeměpis Autor: Mgr. Benešová

Více

Otevření turistické sezony 2012

Otevření turistické sezony 2012 Otevření turistické sezony 2012 České Švýcarsko 21. 22. 4. 2012 Vydejte se za zážitky v Českém Švýcarsku Jetřichovické skály otevření naučné stezky Janovský trhák - cyklistická časovka do vrchu Tramvají

Více

Název školy Název materiálu Autor Tematický okruh Ročník. Datum tvorby Srpen 13 Anotace. Zdroje

Název školy Název materiálu Autor Tematický okruh Ročník. Datum tvorby Srpen 13 Anotace. Zdroje Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0499 Název školy Název materiálu Autor Tematický okruh Ročník Soukromá střední odborná škola Frýdek-Místek, s.r.o. VY_32_INOVACE_375_VES_15 Mgr. Jana Nachmilnerová Veřejná

Více

DUM č. 17 v sadě. 21. Ze-3 Kraje ČR

DUM č. 17 v sadě. 21. Ze-3 Kraje ČR projekt GML Brno Docens DUM č. 17 v sadě 21. Ze-3 Kraje ČR Autor: Drahomír Hlaváč Datum: 05.03.2014 Ročník: 3. ročníky Anotace DUMu: Kraje České republiky, památky UNESCO v krajích ČR Materiály jsou určeny

Více

SE PŘEDSTAVUJE. Dlouholeté působení nakladatelství na knižním trhu je spojeno zejména s

SE PŘEDSTAVUJE. Dlouholeté působení nakladatelství na knižním trhu je spojeno zejména s SE PŘEDSTAVUJE Patří mezi nejstarší nakladatelské domy v České republice Založena bylo v roce 1954 jako sportovní a turistické nakladatelství Transformována na akciovou společnost v roce 1991 Dlouholeté

Více

EMISNÍ PLÁN PAMĚTNÍCH MINCÍ NA LÉTA 2016-2020. Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014

EMISNÍ PLÁN PAMĚTNÍCH MINCÍ NA LÉTA 2016-2020. Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014 Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014 Legislativa Na základě zákona má Česká národní banka výhradní právo vydávat bankovky, oběžné mince i mince pamětní. Pamětní mince jsou

Více

Brno. Liberec. Karlovy Vary

Brno. Liberec. Karlovy Vary Brno Největší moravské město leží na soutoku Svitavy a Svratky. Jeho dominantou je hrad Špilberk. Je významným průmyslovým a kulturním centrem, městem veletrhů. Otázka: Které město leží pod horou Ještěd?

Více

So 28. 11. 2015. cena: 699,- Kč. Cena nezahrnuje: cestovní pojištění vč. storna 33,- Kč, jen léčebné výlohy 15,- Kč/os.

So 28. 11. 2015. cena: 699,- Kč. Cena nezahrnuje: cestovní pojištění vč. storna 33,- Kč, jen léčebné výlohy 15,- Kč/os. ADVENTNÍ KRAKOW (b) Vychutnejte si advent v Krakově, polském královském městě! V tento den je na královském hradě Wawel, /který je pro Poláky to co pro nás Pražský hrad/, volný vstup do některých expozicí.

Více

Praha je hlavní a současně největší město České republiky. Leží na řece Vltavě. Je sídlem velké části státních institucí a množství dalších

Praha je hlavní a současně největší město České republiky. Leží na řece Vltavě. Je sídlem velké části státních institucí a množství dalších PRAHA Praha je hlavní a současně největší město České republiky. Leží na řece Vltavě. Je sídlem velké části státních institucí a množství dalších organizací a firem. Sídlí zde prezident republiky, vláda,

Více

Návrh provozu turistických autobusů pro rok 2012 pracovní verze

Návrh provozu turistických autobusů pro rok 2012 pracovní verze Návrh provozu turistických autobusů pro rok 2012 pracovní verze Zpracoval: Dne: 28. 7. 2011 Přílohy: Bc. Vít Horáček, správce silniční dopravy, odbor dopravy MěÚ Česká Lípa Příloha 1 Zjednodušené schéma

Více

Seznam prospektů v Bílých Poličanech (aktualizován k 8.4.2011)

Seznam prospektů v Bílých Poličanech (aktualizován k 8.4.2011) Seznam prospektů v Bílých Poličanech (aktualizován k 8.4.2011) Brožury Adršpašsko-Teplické skály Anenské slatinné lázně, Lázně Bělohrad Brány Orlických hor Cesta kamene turistický produkt Cestujeme po

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 7.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 7.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

v Praze a na Kokořínsku

v Praze a na Kokořínsku Na výletech s mobilem Agentura Koniklec představuje virtuální naučné stezky v Praze a na Kokořínsku Co jsou virtuální naučné stezky? Jedná se o nový moderní způsob značení přírodních, kulturních a turistických

Více

Tipy na výlety POZNEJTE MĚSTO DOBŘÍŠ

Tipy na výlety POZNEJTE MĚSTO DOBŘÍŠ POZNEJTE MĚSTO DOBŘÍŠ Při návštěvě téměř devítitisícové Dobříše, rozkládající se v úpatí brdského pohoří a vzdálené zhruba 40 km od Prahy, se jistě nebudete nudit. Díky krásným lesům je okolí města lákavou

Více

ČESKY. Středověk a lázeňská noblesa CHEBSKO A MARIÁNSKOLÁZEŇSKO

ČESKY. Středověk a lázeňská noblesa CHEBSKO A MARIÁNSKOLÁZEŇSKO ČESKY 8 Středověk a lázeňská noblesa CHEBSKO A MARIÁNSKOLÁZEŇSKO 1 3 Klášter Teplá Na jihozápadě Karlovarského kraje ochutnáme jak temný Prohlídka středověk, s tak průvodcem vznešené zahrnuje lázeňství.

Více

w w w.h usto p e ce - cit y. cz sport senioři

w w w.h usto p e ce - cit y. cz sport senioři w w w.h usto p e ce - cit y. cz rodina sport senioři víno PRO SENIORY Seniorský věk už dnes nemusí být obdobím stráveným v ústraní aktivního společenského života. Stále více institucí myslí na lidi seniorského

Více

Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975 ČSSR, 1990 ČSFR, 1993 přešla úmluva na ČR Hlavním posláním Úmluvy je povinnost smluvního

Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975 ČSSR, 1990 ČSFR, 1993 přešla úmluva na ČR Hlavním posláním Úmluvy je povinnost smluvního Úmluva o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví The Convention concerning the Protection of World Cultural and Natural Heritage. Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975

Více

Obyvatelstvo ČR-10 532 770 obyv. 2010 (13.)=Maďarsko,Bělorusko,Belgie

Obyvatelstvo ČR-10 532 770 obyv. 2010 (13.)=Maďarsko,Bělorusko,Belgie Obyvatelstvo ČR-10 532 770 obyv. 2010 (13.)=Maďarsko,Bělorusko,Belgie Nejstarší osídlení-keltové,pak germáni 5.-6.st.-Slované-9.st- Velkomoravská říše-první stát 10.st.-sjednocování kmenů-český stát Sčítání

Více

Pracovní list k exkurzi. Královská cesta + fotodokumentace

Pracovní list k exkurzi. Královská cesta + fotodokumentace Pracovní list k exkurzi Královská cesta + fotodokumentace Čp 07/04 Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Tematický okruh: Cílová skupina: Klíčová slova: Očekávaný výstup: Člověk a svět práce Pracovní činnosti

Více

Svijanská jedenáctka

Svijanská jedenáctka Námět turistického pochodu Svijanská jedenáctka Turistický výlet na místa, kam se často pěšky nechodí. Přesto i zde se dá najít řada zajímavostí: vesnické kostelíky, údolí Jizery s mohutnými stromy, jezera

Více

Do Čb po obou březích Vltavy 24 km

Do Čb po obou březích Vltavy 24 km Okolo Munického rybníka 7 km Do Čb po obou březích Vltavy 24 km Od kostela na hráz Munického rybníka, po hrázi vlevo až k zoologické zahradě. Pokračujeme po cyklotrase (CT) č. 1051 kolem rybníka až pod

Více

10.07.2015 (pátek) od 12:30 hod. Malá Strana Přes Valdštejnskou zahradu a palác, okolím Valdštejnského nám. a dalších paláců až po Maltézské nám.

10.07.2015 (pátek) od 12:30 hod. Malá Strana Přes Valdštejnskou zahradu a palác, okolím Valdštejnského nám. a dalších paláců až po Maltézské nám. Letní univerzita pro každého 2015 Již 4. ročník oblíbeného letního vzdělávání přednášek, komentovaných vycházek a prohlídek. Poznáte nová místa, dozvíte se plno zajímavých informací, zažijete pohodový

Více

Výlety po Hradecku HK->ORLICE->SVINARY->BLEŠNO->KRŇOVICE->TŘEBECHOVICE. cenová relace 95-300 Kč. cenová relace 35-150 Kč

Výlety po Hradecku HK->ORLICE->SVINARY->BLEŠNO->KRŇOVICE->TŘEBECHOVICE. cenová relace 95-300 Kč. cenová relace 35-150 Kč Výlety po Hradecku Varianta A HK->ORLICE->SVINARY->BLEŠNO->KRŇOVICE->TŘEBECHOVICE - náročnost: nenáročná - stravování: Třebechovice pod Orebem Restaurace Černý kůň Restaurace u Kocoura (Masarykovo nám.

Více

UNESCO ČESKÉ DIVY SVĚTA

UNESCO ČESKÉ DIVY SVĚTA Základní škola, Šlapanice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace Masarykovo nám. 1594/16, 664 51 Šlapanice www.zsslapanice.cz MODERNÍ A KONKURENCESCHOPNÁ ŠKOLA reg. č.: CZ.1.07/1.4.00/21.2389 UNESCO

Více

Kulturní informační turistická a cestovní agentura - www.kita.cz. OTROKOVICE Výrobce a provozovatel OLOMOUC HODONÍN LUHAČOVICE

Kulturní informační turistická a cestovní agentura - www.kita.cz. OTROKOVICE Výrobce a provozovatel OLOMOUC HODONÍN LUHAČOVICE Kulturní informační turistická a cestovní agentura - www.kita.cz OTROKOVICE Výrobce a provozovatel OLOMOUC HODONÍN LUHAČOVICE OLOMOUC - město s nejvíce památek na Moravě - Vláček v provozu květen-srpen

Více

Datum: 17. 5. 2013 Projekt: Využití ICT techniky především v uměleckém vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.

Datum: 17. 5. 2013 Projekt: Využití ICT techniky především v uměleckém vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34. Datum: 17. 5. 2013 Projekt: Využití ICT techniky především v uměleckém vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.1013 Číslo DUM: VY_32_INOVACE_350 Škola: Akademie VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_132 Datum: 2.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_132 Datum: 2.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Cesta napříč regionem

Cesta napříč regionem Autor: Mgr. Marcela Langerová Karty míst Moravskotřebovska a jevíčska 1 Třebařov První písemná zmínka je z roku 1267. Kostel Nejsvětější Trojice Boží muka Sousoší Nejsvětější Trojice http://www.trebarov.cz/images/morfeoshow/

Více

Pozvánka na turistický víkend do krásné skalní oblasti 3. - 5. 2. 2012. stále po zelené značče ke křižovatce v sedle Křížový Buk.

Pozvánka na turistický víkend do krásné skalní oblasti 3. - 5. 2. 2012. stále po zelené značče ke křižovatce v sedle Křížový Buk. Pozvánka na turistický víkend do krásné skalní oblasti 3. - 5. 2. 2012 Jedná se o tradiční setkání turistů a přátel přírody v oblasti Šluknovského výběžku. Připraveny jsou pro Vás denní a noční výlety

Více

Praha, hlavní město ČR - pracovní list

Praha, hlavní město ČR - pracovní list Praha, hlavní město ČR - pracovní list MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VELKÁ BYSTŘICE projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_01_20 Tématický

Více

ČESKÝ KRUMLOV. Tereza Išková

ČESKÝ KRUMLOV. Tereza Išková ČESKÝ KRUMLOV Tereza Išková ČESKÝ KRUMLOV Pohlednicový pohled na město Český Krumlov. 2 HISTORIE MĚSTA ČESKÝ KRUMLOV Jméno města Krumlov je odvozováno z německého výrazu "Krumme Aue", který je překládán

Více

podle sdělení provozovatele nejsou návštěvníci statisticky sledováni

podle sdělení provozovatele nejsou návštěvníci statisticky sledováni HAVLÍČKOBRODSKO Havlíčkův Brod - Galerie výtvarného umění 19 597 20 461 23 528 18 193 18 231 Havlíčkův Brod - Muzeum Vysočiny 11 022 12 101 16 613 11 996 13 143 Havlíčkův Brod - Vyhlídková věž kostela

Více

VY_32_INOVACE_D56_VL4-5_NÁŠ_REGION

VY_32_INOVACE_D56_VL4-5_NÁŠ_REGION VY_32_INOVACE_D56_VL4-5_NÁŠ_REGION Název: Náš region Autor: Mgr. Milena Hrabalová Škola: Základní škola a Mateřská škola při lázních, Velké Losiny Předmět/ročník: Vlastivěda /4.-5. ročník Datum vytvoření

Více

Seznam prospektů v Bílých Poličanech (aktualizován k 1. 1. 2014)

Seznam prospektů v Bílých Poličanech (aktualizován k 1. 1. 2014) Brožury (větší letáky) Adršpašsko-Teplické skály Anenské slatinné lázně, Lázně Bělohrad Brány Orlických hor Cesta kamene turistický produkt Seznam prospektů v Bílých Poličanech (aktualizován k 1. 1. 2014)

Více

Komponovaná kulturní krajina. a možnosti její obnovy a zachování

Komponovaná kulturní krajina. a možnosti její obnovy a zachování Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Olomouci Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu Český národní komitét ICOMOS ve spolupráci s Muzeem umění v Olomouci Vás zvou na odborný seminář

Více

VY_32_INOVACE_20_Cestovní ruch_11

VY_32_INOVACE_20_Cestovní ruch_11 VY_32_INOVACE_20_Cestovní ruch_11 AUTOR: VĚRA JANSKÁ ŠKOLA: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu: Zkvalitnění ICT ve slušovské škole Datum: březen 2013 Číslo projektu:

Více

Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí

Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí Vraclav 52, 565 42 Tel.: 465 482 115 e:mail: škola@vraclav.cz www: zsvraclav.cz Číslo projektu Název šablony Vyučovací předmět Vzdělávací

Více

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy)

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy) Krajinou Lichtenštejnů Přijeďte se přesvědčit o jedinečnosti Lednicko-valtického areálu. Tento unikátní park o rozloze okolo 280 km2 tvořil mocný rod Lichtenštejnů po dobu tří staletí a od roku 1996 je

Více

N a b í d k a. Brožura Radnice v Karviné Karviná. Zámecký porcelán

N a b í d k a. Brožura Radnice v Karviné Karviná. Zámecký porcelán N a b í d k a Karviná. Město v kráse památek Zaniklý zámek Ráj v osudech staletí Lottyhaus. Vedlejší křídlo zámku Fryštát v Karviné Příběh manželství Larisch-Mönnichů Minulostí zámeckých parků v Karviné

Více

Region Světelsko a Ledečsko

Region Světelsko a Ledečsko Region Světelsko a Ledečsko Region Světelsko a Ledečsko Církevní památky Zámek Zřícenina Židovské památky Kouty Tvrz Melechov První doložená zmínka o objektu stojícím při severozápadním okraji přírodní

Více

Autor: Ossis - http://gimik.borec.cz. Itinerář OBSAH: PŘÍLOHY: 1)Orientační plán Kutné Hory 2)Seznam památek 3)Ceník Pražského hradu - 1 -

Autor: Ossis - http://gimik.borec.cz. Itinerář OBSAH: PŘÍLOHY: 1)Orientační plán Kutné Hory 2)Seznam památek 3)Ceník Pražského hradu - 1 - Itinerář OBSAH: Obsah: Úvod: 1.den: 2.den: 3.den: 4.den: 5.den: 6.den: 7.den: Shrnutí: Prameny čerpání: 1.strana 2.strana 3.strana 4.strana 5.strana 6.strana 7.strana 8.strana 9.strana 9.strana 10.strana

Více

Turistický prázdninový tábor 2013

Turistický prázdninový tábor 2013 Turistický prázdninový tábor 2013 Kdo a kde pořádá? Turistický oddíl v Krušných horách v Mariánské u Jáchymova 2) Kdo zodpovídá? Mgr. Karel Sláma vedoucí tohoto oddílu. 3) Komu je určen a kdy se koná?

Více

Řešení 1H, 2D, 3B, 4C, 5F, 6E, 7J, 8G, 9I, 10A

Řešení 1H, 2D, 3B, 4C, 5F, 6E, 7J, 8G, 9I, 10A Materiál pro domácí VY_07_Vla5E_26 přípravu žáků: Název programu: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Název projektu: Inovativní metody v prvouce, vlastivědě a zeměpisu Registrační číslo

Více

Projekt: Zlepšení výuky na ZŠ Schulzovy sady registrační číslo: CZ.1.07./1.4.00/21.2581. Marie Smolíková. Datum: 25. 01. 2012. Ročník: 7.

Projekt: Zlepšení výuky na ZŠ Schulzovy sady registrační číslo: CZ.1.07./1.4.00/21.2581. Marie Smolíková. Datum: 25. 01. 2012. Ročník: 7. VY_42_INOVACE_1SMO44 Projekt: Zlepšení výuky na ZŠ Schulzovy sady registrační číslo: CZ.1.07./1.4.00/21.2581 Autor: Marie Smolíková Datum: 25. 01. 2012 Ročník: 7. Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Tematický

Více

SLOVENSKO 2006 PIENINY, SPIŠSKÁ MAGURA, LEVOČSKÉ VRCHY, SPIŠ, SLOV. RÁJ 26.9. 1.10.2006

SLOVENSKO 2006 PIENINY, SPIŠSKÁ MAGURA, LEVOČSKÉ VRCHY, SPIŠ, SLOV. RÁJ 26.9. 1.10.2006 SLOVENSKO 2006 PIENINY, SPIŠSKÁ MAGURA, LEVOČSKÉ VRCHY, SPIŠ, SLOV. RÁJ 26.9. 1.10.2006 Určeno pro pěší turistiku, cykloturistiku (silnice, trek, MTB) Ubytování: Doprava: 4 noci s polopenzí v hotelu Magura

Více

OSTROVSKÉ PŘÍBĚHY V NOVÉM SVĚTLE

OSTROVSKÉ PŘÍBĚHY V NOVÉM SVĚTLE Tisková zpráva, dne 16. září 2013 OSTROVSKÉ PŘÍBĚHY V NOVÉM SVĚTLE Klášterní areál Ostrov, kostel Zvěstování Panny Marie Večerní prohlídka bude probíhat v sobotu 14. září 2013 od 17:00 a od 19:30 hodin

Více

46 1'59.52"N 14 30'46.58"E. GPS poloha:

46 1'59.52N 14 30'46.58E. GPS poloha: Hrad Lublaňský hrad 46 1'59.52"N 14 30'46.58"E Středověký hrad je zmiňován již v dokumentech z 12. století, byl centrem Kraňska. Gotická kaple sv. Jiří pochází z 15. století, dnešní podobu hrad získal

Více

PODZIMNÍ ŠKOLA Zdravých měst

PODZIMNÍ ŠKOLA Zdravých měst PODZIMNÍ ŠKOLA Zdravých měst úvodní seminář Znojmo, 21. října 2015 www.zdravamesta.cz/ps2015 Akce byla podpořena z Programu švýcarsko-české spolupráce. Supported by a grant from Switzerland through the

Více

Přehled nemovitých kulturních památek v Tišnově

Přehled nemovitých kulturních památek v Tišnově Přehled nemovitých kulturních památek v Tišnově Strana seznamu Název Číslo popisné Rejstříkové číslo ÚSKP Datum prohlášení za KP 2 Radnice 111 19615/7-1033 3. 5. 1958 3 Hotel Květnice 120 36161/7-8091

Více

Březí Kokořov. Čepinec

Březí Kokořov. Čepinec ŽINKOVY HISTORIE OBLASTI V SOUVISLOSTECH Žinkovy jsou poprvé v pramenech zmiňovány roku 1176 (MCLXXVI). Jedná o období, kdy členové panovnického rodu Přemyslovců bojovali mezi sebou o moc. V době, kdy

Více

Jeziora Międzybrodzkiego Hrobacza Ląka Krzyż Trzeciego Tysiąclecia,

Jeziora Międzybrodzkiego Hrobacza Ląka Krzyż Trzeciego Tysiąclecia, Dnešní výlet nás zavede do hor od našich domovů nepříliš vzdálených, ale prakticky neznámých, do geomorfologického celku nazývaného Beskid Mały. Tento nepříliš rozsáhlý horský celek o délce asi 35 km a

Více

svými 140 místnostmi, bohatě vybavenými, nabízí několik variant prohlídek. 2015 Přijměte pozvání na půjčka hluboká nad vltavou

svými 140 místnostmi, bohatě vybavenými, nabízí několik variant prohlídek. 2015 Přijměte pozvání na půjčka hluboká nad vltavou půjčka hluboká nad vltavou zámek otevírací doba. Podívejte se jaká je Otevírací doba PENN lokalitě. sociální dávky 2012 Nebankovní půjčky bez příjmu Levné nebankovní půjčky rychle. více Pomoc pro zoo v

Více

Občanská sdružení zaměřená na obnovu hradních památek

Občanská sdružení zaměřená na obnovu hradních památek Název sdružení Památka Kraj Adresa Poznámky Karlovarský kraj Obecně prospěšná společnost Horní hrad Ústecký kraj Občanské sdružení Hrádek/ město Úštěk Hrady Českého středohoří, o. s Občanské sdružení pro

Více

Panství Bechyně. Významnou součástí nabídky Panství Bechyně je ubytování v několika lokacích.

Panství Bechyně. Významnou součástí nabídky Panství Bechyně je ubytování v několika lokacích. Panství Bechyně Panství Bechyně Společnost Panství Bechyně s.r.o. Vám nabízí široké spektrum služeb, a to nejen pronájem konferenčních a školicích prostor, ale také zajištění programu, koordinace akcí,

Více

Následovala návštěva autobusového nádraží. Tento projekt město financovalo ze Společného regionálního operačního programu a rozpočtu města Votice.

Následovala návštěva autobusového nádraží. Tento projekt město financovalo ze Společného regionálního operačního programu a rozpočtu města Votice. 1. a 2.10. 2009 se v rámci projektu Vzdělaný venkov uskutečnila odborná exkurze do mikroregionu Džbány-Žebrák. Exkurzi připravily manažerky mikoregionu Nechanicko Jana Pečenková a Urbanické Brázdy Ing.

Více

JIŽNÍ ČECHY harmonické PERLA ČESKÉ REPUBLIKY

JIŽNÍ ČECHY harmonické PERLA ČESKÉ REPUBLIKY JIŽNÍ ČECHY harmonické PERLA ČESKÉ REPUBLIKY w w w. j i z n i c e c h y. c z Tento projekt Tvorba tiskových materiálů vč. elektronických verzí pro propagaci Jihočeského kraje v ČR i zahraničí 1. část je

Více

Kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kostel sv. Jana Nepomuckého

Kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kostel sv. Jana Nepomuckého Kostel Nanebevzetí Panny Marie Staroměstské náměstí, Římskokatolická církev Bohoslužby neděle 9.00, 10.30 (se zaměřením na děti) a 18.00 Kostel, uzavírající svým průčelím Staroměstské náměstí spolu s budovou

Více

Památky Unesco v ČR. Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život

Památky Unesco v ČR. Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Památky Unesco v ČR Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Č. DUMu: VY_32_INOVACE_14_17 Tématický celek: ZEMĚ, KRAJE, MĚSTA Autor: Mgr. J. Hyklová

Více

Název školy: ZŠ A MŠ HORNÍ LIBCHAVA, okres Česká Lípa, příspěvková organizace Autor: Markéta Čunátová Název materiálu: VY_32_INOVACE_03 12_PRAHA

Název školy: ZŠ A MŠ HORNÍ LIBCHAVA, okres Česká Lípa, příspěvková organizace Autor: Markéta Čunátová Název materiálu: VY_32_INOVACE_03 12_PRAHA Název školy: ZŠ A MŠ HORNÍ LIBCHAVA, okres Česká Lípa, příspěvková organizace Autor: Markéta Čunátová Název materiálu: VY_32_INOVACE_03 12_PRAHA Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1925 Anotace: Materiál

Více

Projekt Poznej svůj kraj Jméno Dítěte

Projekt Poznej svůj kraj Jméno Dítěte Základní škola speciální Jaroměř, Palackého 142 Projekt Poznej svůj kraj Jméno Dítěte Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje Základní škola speciální Jaroměř, Palackého 142 Projekt Poznej

Více

Národní hrdost (pracovní list)

Národní hrdost (pracovní list) Základní škola a Mateřská škola Dolní Hbity, okres Příbram 6. ročník Národní hrdost (pracovní list) Mgr. Jana Vršecká VY_32_INOVACE_VO.Vr.20-1 - Popis Předmět: Výchova k občanství Stupeň vzdělávání: druhý

Více

Magni Cesty s příběhem

Magni Cesty s příběhem Cesty s příběhem Magni Cesty s příběhem ROZVOJ POZNÁVACÍHO A KULTURNÍHO CESTOVNÍHO RUCHU MĚST A REGIONŮ PRO DOMÁCÍ A ZAHRANIČNÍ TURISTY HelpTour - Agentura pro rozvoj cestovního ruchu Ing. Marek Toušek

Více

Cesta za poznáním. aneb za pozoruhodnostmi pod zemí, na zemi i na vodě

Cesta za poznáním. aneb za pozoruhodnostmi pod zemí, na zemi i na vodě Cesta za poznáním aneb za pozoruhodnostmi pod zemí, na zemi i na vodě Stalo se již dobrou tradicí, že žáci 7, - 9, ročníku naší školy se o kultuře a historii neučí jen teoreticky v hodinách dějepisu, zeměpisu,

Více

Husova pout. Hus - Pilgerwanderung Etappe 1 Krakovec - Bärnau 05.07-13.07.2013. Hlavní organizátor: Petr Brožek petrbrozek@yahoo.com +420 777 235 578

Husova pout. Hus - Pilgerwanderung Etappe 1 Krakovec - Bärnau 05.07-13.07.2013. Hlavní organizátor: Petr Brožek petrbrozek@yahoo.com +420 777 235 578 Husova pout Hus - Pilgerwanderung Etappe 1 Krakovec - Bärnau 05.07-13.07.2013 Hlavní organizátor: Petr Brožek petrbrozek@yahoo.com +420 777 235 578 1 1. den = Pátek, 05.07.2013 17:00 sraz úèastníkù na

Více

HISTORIE LIBERCE. Vytvořil: Mgr. Renáta Pokorná. VY_32_Inovace/8_452 2. března 2012

HISTORIE LIBERCE. Vytvořil: Mgr. Renáta Pokorná. VY_32_Inovace/8_452 2. března 2012 HISTORIE LIBERCE Vytvořil: Mgr. Renáta Pokorná VY_32_Inovace/8_452 2. března 2012 Anotace: Jazyk: Prezentace seznamuje žáky s historií Liberce Prezentace slouží k názornému výkladu a opakování, žáci si

Více

CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ

CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ PROVENCE 2011 Vážení rodiče, milí studenti! V letošním školním roce máte poprvé možnost volby komplexní zahraniční exkurze. Po několika rocích, kdy se nabízelo pouze Chorvatsko, tedy destinace relativně

Více

Průvodce "Průvodce Jižní Čechy"

Průvodce Průvodce Jižní Čechy Kratochvíle Zámek 49 3'30.55"N 14 10'3.17"E Zámek Kratochvíle je renesanční perlou italského stavitelství v jižních Čechách. Zámek se nachází asi 2 kilometry severozápadně od města netolic na Prachaticku.

Více

Dodatečné informace č. 1 zadavatele k veřejné zakázce malého rozsahu Zhotovení fotografií a videosekvencí Chomutova a okolí

Dodatečné informace č. 1 zadavatele k veřejné zakázce malého rozsahu Zhotovení fotografií a videosekvencí Chomutova a okolí Dodatečné informace č. 1 zadavatele k veřejné zakázce malého rozsahu Zhotovení fotografií a videosekvencí Chomutova a okolí Zadavatel upřesňuje zadávací dokumentaci výše uvedené veřejné zakázky na služby,

Více

Malování v Provence. 10 - denní zájezd Francie

Malování v Provence. 10 - denní zájezd Francie Malování v Provence 10 - denní zájezd Francie Navštivte a poznejte Provence, rodiště a působiště řady slavných malířů, a přeneste její krásy na malířské plátno! Kdo už někdy držel v ruce paletu a štětec,

Více

Kolem SEČSKÉ PŘEHRADY

Kolem SEČSKÉ PŘEHRADY Pardubický kraj Kolem SEČSKÉ PŘEHRADY Text a foto: Vojtěch Pavelčík Většina turistických tras vede z jednoho místa na místo druhé. To je samozřejmě v pořádku, ale přece jen se výletníci potřebují čas od

Více

Národní kulturní památky v České republice

Národní kulturní památky v České republice Národní kulturní památky v České republice V Y P R A C O V A L M G R. D A V I D M I K O L Á Š 2 4. 1 1. 2009 ( A K T U A L I Z A C E 6. 9. 2 0 1 1 ) Osnova Kulturní památka Národní kulturní památka Památka

Více

Českosaské Švýcarsko Sächsisch-Böhmische Schweiz. Turistické balíčky jako výstup koncepce cestovního ruchu

Českosaské Švýcarsko Sächsisch-Böhmische Schweiz. Turistické balíčky jako výstup koncepce cestovního ruchu Českosaské Švýcarsko Sächsisch-Böhmische Schweiz Turistické balíčky jako výstup koncepce cestovního ruchu Českosaské Švýcarsko modelový region pro turistiku v EU o Spolupráce dvou klíčových aktérů: Turistického

Více

Akce KČT Č.Lípa na měsíc květen 2012 s obrázky 3.5.-8.5.2012 - Krásné, neznámé a nedaleko Kokořínsko Odjezd z hl.n. Č.Lípa v 16,25 na M.

Akce KČT Č.Lípa na měsíc květen 2012 s obrázky 3.5.-8.5.2012 - Krásné, neznámé a nedaleko Kokořínsko Odjezd z hl.n. Č.Lípa v 16,25 na M. Akce KČT Č.Lípa na měsíc květen 2012 s obrázky 3.5.-8.5.2012 - Krásné, neznámé a nedaleko Kokořínsko Odjezd z hl.n. Č.Lípa v 16,25 na M.Boleslav 17,20 / 17,27 Mšeno 18,09. Ubytování v sokolovně na lůžkách,

Více

Bechyně byla založena na soutoku řek Smutné a Lužnice Janem Lucemburským kolem roku 1323. Nejvýznamnější majitelé Bechyně byli Šternberkové.

Bechyně byla založena na soutoku řek Smutné a Lužnice Janem Lucemburským kolem roku 1323. Nejvýznamnější majitelé Bechyně byli Šternberkové. Bechyně byla založena na soutoku řek Smutné a Lužnice Janem Lucemburským kolem roku 1323. Nejvýznamnější majitelé Bechyně byli Šternberkové. Dnes má městečko asi 5 000 obyvatel a je známé hlavně lázeňstvím

Více

Praha HLAVNÍ MĚSTO ČESKÉ REPUBLIKY. 5. třída ZŠ BŘEŢANY

Praha HLAVNÍ MĚSTO ČESKÉ REPUBLIKY. 5. třída ZŠ BŘEŢANY Praha HLAVNÍ MĚSTO ČESKÉ REPUBLIKY 5. třída ZŠ BŘEŢANY Praha Hlavní město České republiky Praha je hlavním městem našeho státu. Je sídlem prezidenta republiky, který má svoji kancelář na Pražském hradě.

Více

Regionální operační program NUTS II Severozápad

Regionální operační program NUTS II Severozápad Regionální operační program NUTS II Severozápad CHRÁM CHMELE A PIVA 1 Chrám Chmele a Piva 2 3 Identifikace zdroje spolufinancování projektu Regionální operační program NUTS II Severozápad 2. výzva Priorita

Více

Vlastík Úvodní obrazovka Obrázky z českých dějin V proudu staletí Hrajeme si Otázky z českých dějin Licenční ujednání Registrovat Tisk testů

Vlastík Úvodní obrazovka Obrázky z českých dějin V proudu staletí Hrajeme si Otázky z českých dějin Licenční ujednání Registrovat Tisk testů Vlastík Úvodní obrazovka Obrázky z českých dějin V proudu staletí Hrajeme si Otázky z českých dějin Licenční ujednání Registrovat Tisk testů min. 5 max. 100 otázek, uzavřený (výběr z několika odpovědí)

Více

Městské muzeum Jevíčko

Městské muzeum Jevíčko Iveta Špičková, Zdena Vašíčková, Ivana Písková Pracovní list k vycházce 1/2 Městské muzeum Jevíčko Příloha č. 1: Městské muzeum Jevíčko (pracovní list k vycházce) 1. Městské muzeum v Jevíčku se nachází

Více

Vybrané akce v jednotlivých krajích - Program záchrany architektonického dědictví 355 mil. Kč v roce 2008

Vybrané akce v jednotlivých krajích - Program záchrany architektonického dědictví 355 mil. Kč v roce 2008 Vybrané akce v jednotlivých krajích - Program záchrany architektonického dědictví 355 mil. Kč v roce 2008 Kraj Jihočeský Zámek Hluboká nad Vltavou - Národní památkový ústav Původně gotický hrad z pol 13.

Více

Zámek Bechyne! Černický zámecek

Zámek Bechyne! Černický zámecek Panství Bechyne Nachází se v lázeňském městečku Bechyně, 120 km jižně od Prahy. Nabízíme příjemný rustikální styl Hotelu a restaurace Panská, sportovně laděné prostředí residence Golf, jedinečnou atmosféru

Více

Turistický průvodce I. zajímavosti z českých hradů a zámků 2

Turistický průvodce I. zajímavosti z českých hradů a zámků 2 Turistický průvodce I. zajímavosti z českých hradů a zámků Jiří Glet květen 2016 jako 29.publikace vydavatelství Vydavatel: Pavel Kohout (www.kknihy.cz) ISBN: epub: ISBN 978-80-88061-73-1 mobi: ISBN 978-80-88061-74-8

Více

A je tu Středočeský kraj. Tu to prezentaci vytvořila Irena Havlíčková Zš a Mš Hrubý Jeseník okres Nymburk

A je tu Středočeský kraj. Tu to prezentaci vytvořila Irena Havlíčková Zš a Mš Hrubý Jeseník okres Nymburk A je tu Středočeský kraj Tu to prezentaci vytvořila Irena Havlíčková Zš a Mš Hrubý Jeseník okres Nymburk Hrady a zámky Karštejn Jeden z nejznámějších českých hradů byl postaven v letech 1348 1367 na příkaz

Více

Předmět: DĚJEPIS Ročník: 7. ŠVP Základní škola Brno, Hroznová 1. Výstupy předmětu

Předmět: DĚJEPIS Ročník: 7. ŠVP Základní škola Brno, Hroznová 1. Výstupy předmětu Zrod nové Evropy. Stěhování národů. Germáni. Franská říše. Byzantská říše Seznámení s učebnicí. Práce s učebnicí a mapou. Popíše rozdělení Evropy po rozpadu Západořímské říše a způsob života barbarských

Více

Učení pro život. Mgr. Jana Míková Cestovní ruch České republiky pracovní list. Pracovní list slouží k upevnění učiva tématu o cestovním ruchu v ČR.

Učení pro život. Mgr. Jana Míková Cestovní ruch České republiky pracovní list. Pracovní list slouží k upevnění učiva tématu o cestovním ruchu v ČR. Název projektu: Učení pro život Reg.číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0645 Číslo šablony: III / 2 Název sady A: Autor: Název DUM: Číslo DUM: Anotace: Cestovní ruch a kartografie Mgr. Jana Míková Cestovní

Více

Průvodce "Zadní Doubice"

Průvodce Zadní Doubice Bývalá osada zadní Doubice je poslední dobou středem zájmů a míří sem stovky turistů.výlety z Kyjova podél řeky Křinice a nebo z osady Kopec podél Brtnického potoka,je skutečným zážitkem.osada, kdysi ležící

Více

Zajímavá místa Obsah Obsah 2 Velké Losiny 3 Javorník 6 Šternberk 8 Javoříčko 10 Bouzov 13 Olomouc 15 2 Velké Losiny Zámek 4 Papírna 5 3 Velké Losiny - zámek Jedna z nejznámějších dominant obce Velké Losiny

Více

Turistický zpravodaj č.1/ 2011

Turistický zpravodaj č.1/ 2011 Vážení turisté, vážení přátelé, Turistický zpravodaj č.1/ 2011 dostává se k Vám první číslo Turistického zpravodaje oblasti Klubu českých turistů Jižní Čechy. V tomto zpravodaji bychom Vám chtěli čtyřikrát

Více