Dračí oči Černý jezdec

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Dračí oči Černý jezdec"

Transkript

1

2 Dračí oči Černý jezdec také v tištěné verzi Objednat můžete na Kristina Hlaváčková Dračí oči Černý jezdec e-kniha Copyright Fragment, 2014 Všechna práva vyhrazena. Žádná část této publikace nesmí být rozšiřována bez písemného souhlasu majitelů práv.

3 Obsah Kapitola 1. Domov sladký neznámý Kapitola 2. Vyslanec Kapitola 3. Magie mezi Berbery Kapitola 4. Černý jezdec Kapitola 5. Tajemství města Kefet Kapitola 6. Odhalení Kapitola 7. Ošklivá tajemství Kapitola 8. Oči temnoty Kapitola 9. V moci zatracených Kapitola 10. Prvorozený Kapitola 11. S Karganem v srdci Kapitola 12. Když slunce zapadá

4 Mámě, tátovi a Romaně. Bez Vás by Černý jezdec nevyjel. Nechť Bugríci zachovají přízeň všem mým strážcům: Pavlovi, Sandře, Veronice a Zuzce.

5 Kapitola 1. DOMOV SLADKÝ NEZNÁMÝ Věděla, že její účast na Arkasu nezůstane bez následků. Mělo ji napadnout, že Aška nezůstane u pouhého kázání a hubování. Vešla do svého salonku a zabouchla za sebou dveře. Muž, který stál u okna, se nesouhlasně zamračil. Takhle se začal. Otočil se a zjistil, že se jeho ohryzku dotýká hrot meče. dáma nechová, dokončil o poznání mírněji. Polknout se neodvážil. Elena lehce pozvedla obočí a naklonila hlavu na stranu. Tfujtajbl, a ty jsi kdo, by bylo přijatelnější? otázala se medovým tónem, který jasně naznačoval, že nebude-li se jí líbit odpověď, pak to, co bude následovat, se nebude líbit jemu. Pokusil se odsunout meč stranou. Docílil pouze toho, že se mu čepel přitiskla ještě těsněji ke krku. Co tu zatraceně děláš, je rozhodně otázka hodná dámy, neb jsi bez dovolení vstoupil do princezniných komnat. Neopovažuj se! štěkla na ni Aška, která s Morfeem v patách právě vstoupila do místnosti. Elena jen pootočila hlavu. Meč se nehnul ani o milimetr. Damian je tu na můj příkaz. Buď tak laskava, přestaň jej ohrožovat a začni se konečně chovat jako budoucí královna. Do komnat princezny nesmí vstoupit žádný muž bez jejího výslovného svolení, není-li to její příbuzný nebo není-li princezna v ohrožení života. Jsem nakloněna předpokladu, že mě ohrožuje na životě. Mám plné právo udělat z něj špíz! zavrčela Elena. Tušila, že na ni matka šije boudu, jen nevěděla jakou a vůbec se jí to nelíbilo. Morfeus tyčící se

6 6/36 za královnou nejistě přešlápl a udělal krok vzad, aby zůstal stát přesně ve dveřích. Okamžitě dej ten meč dolů, štěkla na ni matka. Elena se podívala Damianovi přímo do očí. Velmi pomalu a velmi neochotně odtáhla meč od jeho krku a zasunula jej zpět do pouzdra. Damian polkl a pokusil se nevydechnout úlevou příliš nahlas. To bylo velmi nevhodné! pokárala ji matka. Elena zaťala lícní svaly. Omluvíte nás? promluvila k Damianovi. Ten se raději rychle vytratil za dveře, kde mu nebylo o moc lépe, protože tam na něj nevraživě zíral Morfeus. Elena počkala, až odejde. Co to má být? zeptala se téměř klidným hlasem. Damian je učitel tance, etikety, historie, národních zvyků, některých jazyků a diplomacie. Tvé vzdělání je v tomto ohledu evidentně značně zanedbáno. Elena cítila, jak jí začíná vřít krev v žilách. Pomalu se nadechla, na zlomek vteřiny zavřela oči. Matka jí opět manipulovala. Tentokrát naprosto otevřeně. Jsi dcera krále, musíš se podle toho chovat. Nectíš berberské zákony, jsi prostořeká a tančíš jako elf. Zbytečně na sebe upozorňuješ! Damian dohlédne na to, aby byla tvá výchova adekvátně doplněna. Chci se ujistit, že budeš připravena na úkoly, které tě v budoucnosti čekají, abys se ctí reprezentovala náš rod. Proč mi nepořídíš chůvu? Nebuď drzá! Nasadila jsi na mě špeha. Nemysli, že se z toho vykroutíš. Budu tě sledovat, upozornila ji matka a vyšla z místnosti. Pravděpodobně jsme nezačali nejlépe, pokusil se. Stál s rukama založenýma na prsou a pozoroval ji. Měl dojem, že mu něco uniklo. To, jak si jej princezna prohlížela, rozhodně nepřipomínalo pohledy žen a dívek, na které byl zvyklý. Většinou od opačného pohlaví sklízel toužebné, nebo naopak pohrdlivé pohledy, ale Elena si jej měřila pohledem šelmy, která odhaduje protivníka a přemýšlí, kam se má zakousnout.

7 7/36 Pokusila se na něj podívat nezaujatýma očima. Byl velmi snědý. Přirozeně tmavší odstín pleti byl podpořen důkladným opálením. Černé vlasy měl pečlivě střižené, sčesané do patky. Zpod výrazného obočí, které jí přišlo až příliš souměrné, než aby bylo přirozené, se na ni díval temně hnědýma, uhrančivýma očima. Na tváři měl třídenní strniště, ostrý rovný nos, kolem očí vějířky drobných vrásek, ústa s plnými rty lemována dvěma výraznými čarami. Byl o hlavu vyšší než ona, štíhlý, tělo perfektně vypracované. Rukávy měl nonšalantně vyrolované po lokty, rozhalenku, oblečení střižené na míru a kalhoty mnohem přiléhavější, než bylo zvykem. Byl velmi sebejistý a sám se sebou spokojený. Na její vkus možná až příliš. Měla na ten meč přitlačit, dokud měla příležitost. Ten chlap se jí nelíbil. Vždyť nebyl ani pořádně ozbrojen. Na zdobeném opasku měl tenký meč, který vypadal spíše jako elegantní módní doplněk než jako zbraň. Už jste si mě prohlédla, Vaše Jasnosti? otázal se hedvábným tónem. Ani se nepohnula, jen se ušklíbla pravým koutkem úst. Aby bylo jasno, nejsem z vás zrovna nadšená. Toho jsem si stihl všimnout, děkuji. Půjdeme jinam. Nadále nemáte povolení vstupovat do mých komnat. Abych byla přesná, máte zakázáno vstupovat do mých komnat a je mi jedno, co na to říká matka. Až vás tu příště načapám, udělám s vámi krátký proces a ptát se budu až pak. Je to jasné? Nehodí se, aby dáma vyhrožovala, odvětil klidně a ona po něm sekla pohledem. Tato místnost je na tanec málo prostorná, navrhuji přemístit se do malého tanečního sálu. Čekají tam na nás hudebníci. Nabídl jí rámě, které nepřijala. Znovu mu věnovala ten ostrý pohled. Usmál se a pustil ji do dveří. Narovnejte se, hrbíte záda a příliš rázujete. Dáma má chodit klidně a ladně. Elena pochodovala chodbou vedle něj. Semkla rty, spolkla prudkou odpověď a neochotně narovnala záda o to málo, co to šlo. Rozhodně nezpomalila. Damian se zastavil. Čekal. Udělala ještě několik rychlých kroků, než se zarazila a otočila zpět na něj. Co?

8 8/36 Neříká se co, ale prosím. Vypadáte, jako byste někam utíkala. Mladá dáma vašeho postavení má být důstojná za všech okolností. Vy důstojně rozhodně nevyhlížíte, a pokud budete tímto tempem pokračovat, tam, kam míříte, dorazíte udýchaná. Nepůsobí to dobře. Podívala se za jeho rameno. V dostatečném odstupu je následoval Morfeus, který se neúspěšně pokoušel vypadat, že tam není, natož aby, nedejte bohové, něco slyšel a viděl. Se zájmem si začal prohlížet odřenou tapiserii na zdi. Založila ruce na prsa. To je velmi agresivní gesto. Budeme se muset soustředit na vaši řeč těla, ale nebojte se, to zvládneme. Nebojte se, to zvládneme? To myslí vážně? Mluvil, jako když másla ukrajuje, kolem koutků úst se mu usadily jemné vějířky vrásek a oči mu hrály. Ten chlap ji neskutečně rozčiloval! Takže? otázala se podstatně méně podrážděně, než se cítila. Znovu ten jeho sebejistý úsměv. Musíte si zvolit pomalé tempo a to udržovat, ať se děje, co se děje. Pozvedla obočí. Přes tvář jí přeletěl letmý náznak úsměvu. Představila si totiž, jak hoří a pančitel před ohněm zdrhá velmi klidným elegantním krokem. Výraz celé její tváře se na moment změnil. Pak si vzpomněla, jak ji ten člověk štve. To si ráčíte představovat jak? zeptala se trochu jedovatě. Znovu jí nabídl rámě. Neochotně se do něj zavěsila, a když vykročil, srovnala s ním krok. On používal kolínskou? Ještě než došli k malému tanečnímu sálu, potkali několik služebných. Věnovaly Damianovi dlouhý zkoumavý pohled. Elena si byla jista, že se po něm všechny otočily, sotva k nim byl zády. Neušlo jí ani rozjařené špitání a chichotání, které se pomalu vzdalovalo. Příliš pomalu. Podvědomě zrychlila krok. Damian udržel tempo a lehkým tlakem na její paži ji zbrzdil. Cítila, jak jí začínají rudnout uši. Neopovažuj se! prskla Elena na Michaela, který ji přivítal jen těžko potlačovaným úšklebkem. Já nic neřikám, ohradil se a dalo mu hodně práce nesmát se nahlas. Pohrozila mu prstem. V tvářích měla barvu a oči jí plály. Jste horší drbny než ty služebné! rozčilovala se. Rázovala a on jí sotva stačil.

9 9/36 To bychom si nedovolili. Jen počkejte, já vás srovnám, holomci! No, no, takhle mluví dáma? pokáral ji a tím ji ještě více popíchl. Ani to nezkoušej! štěkla na něj. Michael se už neudržel a začal se smát nahlas. Víš, co se o něm povídá? zeptal se, když se konečně trochu uklidnil. Otec má pravdu, jste drzá sebranka! Važ slova, mluvíš s královskou dcerou, nasadila velmi zdařilou imitaci tónu své matky. Štvalo ji, že ji Aška vypekla, a tentokrát nepomáhalo ani to, že si ji Michael s Morfeem dobírali. Měla pocit, že si matka zahrává s ohněm. Doslova. Není to vtipné! prskla. Ale je, Vaše Výsosti královská dcero, zubil se. Drž mi ho od těla, co nejvíc to půjde. Do mých komnat má zakázaný přístup. Pokud ho tam načapáte, nemazlete se s ním. A přestaň mě provokovat, stačí, že to dělá ten samolibý, namyšlený hezoun ve vypasovaných kalhotách. Takže sis všimla? zazubil se. Čeho? Jak je vymóděnej. Jako kdyby to šlo přehlédnout. Jsem zvědavá, jestli se budeš taky tak dobře bavit, až mi blafnou saze a hodím s ním přes místnost nebo mu podpálím tu kostnatou zadnici. To bych ho asi musel dorazit a odklidit a pak by se mnou už nepromluvila jediná ženská na hradě. Jim se jeho zadek totiž líbí, rýpl si. Sekla po něm pohledem. No tak se nerozčiluj, vždyť je docela vtipnej! nasadil Michael tomu všemu korunu. Áron naštěstí nesdílel Janův ani Aščin názor na mnoho věcí. Cvičiště bylo jeho. Když se Elena v Michaelově doprovodu objevila na jeho hraně, Áron se na ni usmál. Byl to spíš takový vzdálený náznak pozvednutí koutků, ale u Árona znamenal výrazný projev emocí. Elenu očekával. Dalo by se říci, že ji na cvičiště pozval. Na hostině k ní přistoupil a doslova na půl huby utrousil: Mě neoklameš. V Arkasu ses vyhnula všem bojovým soutěžím. Chci vědět, co ses v té dívčí škole naučila.

10 10/36 Tehdy nehnula ani brvou. Teď se zhluboka nadechla. Nechala pachy cvičiště proniknout do všech buněk ve svém těle a přimhouřila oči. Byla doma! Konečně byla doma! Na rtech se jí usadil spokojený úsměv. S traky v rukách se s Michaelem pustili do mírného, neagresivního tréninku. Snažili se příliš nepoutat pozornost, ale moc se jim to nedařilo. Áron se k nim po chvíli přimotal. Vstoupil do prostoru, kterým svištěly dva traky, aniž by si dělal starost, že může nějakou schytat. Oba se k němu otočili. Zatímco Elena sledovala Árona, Michael se díval spíše za něj. Stál tam berberský válečník s trakem v ruce. Michael si jej pamatoval. Už před osmi lety to byl vynikající bojovník. Toho oťukávání bylo dost. Na tomto cvičišti si nehrajeme, zkonstatoval Áron a kývl na muže, který jej doprovázel. Michael se na Elenu zazubil. Buď tak hodná a snaž se, abych z toho já nevyšel jako bábovka, uslyšela ho ve své hlavě a pozvedla rádoby nechápavě obočí. Naklep mu kejty! dodal, pokrčil rameny a vydal se mimo cvičební prostor. Já bych to nedělal, utrousil k Berberovi, který jej míjel se samolibým úsměvem na tváři. Eleně cukly koutky. Opřela se lhostejně o trak, pravou ruku někde u středu tyče, levou ruku dlaní položenou na její špičce, loket volně visící dolů. Vypadala nonšalantně. Pozorovala svého protivníka, jak se pohybuje, jak drží trak, sledovala jeho oči. Aniž by si toho všiml, přenesla váhu na levou nohu. Pravou špičku jen lehce vytočila ven. Dostane na držku, zahuhlal Michael vesele. Áron mu věnoval krátký pohled a pak se soustředil na Elenu a jejího protivníka. Kolem nich se shromažďoval hlouček zvědavých bojovníků. Elena se sladce usmála. Doby, kdy se bála, že jí někdo vypráší kožich, byly dávno minulé. Musí si jen dát pozor, aby nepoužila pohyby, které by mohly vyvolat otázky. Kolem jejího malého kusu světa se shromáždilo velké obecenstvo. Ice, Berber, kterého proti ní Áron postavil, se lehce uklonil, aby pozdravil soupeře, a aniž by čekal na odpověď, zaútočil. Áron chtěl vidět, co Elena dokáže. Jak se Ice pohnul, Elena obloukem posunula pravou nohu za sebe, zároveň šla do podřepu, zvedla tyč ze země, zatočila jí a švihla

11 11/36 po Iceových holeních. Jak se pohyboval kupředu, padl jako podťatý. Okamžitě se překulil, aby se dostal z jejího dosahu, a vyskočil na nohy. Stále ještě měl na tváři úšklebek a v koutku úst sežvýkaný doutník, ale už se pohyboval o něco opatrněji. Áron přimhouřil oči. Najednou šlo vše ráz na ráz. Vzduchem svištěly traky, jedna rána následovala druhou, oba protivníci okolo sebe s lehkostí tančili, uskakovali a útočili. Obecenstvo je nadšeně povzbuzovalo. Ať se Ice snažil sebevíc, a jeho útoky nepostrádaly ani rychlost, eleganci, ani vynalézavost, proti tančící, lehkonohé Eleně, která unikala jeho ranám a zasypávala jej těmi svými, neměl nejmenší šanci. Viditelně se tím malým představením velmi dobře bavila. Ice zaútočil. Elena byla v polovině otočky, kterou se vyhýbala jeho předešlé ráně. Nejdřív vzduchem proletěl Iceův trak a pak Ice. Přeletěl část cvičiště velmi rychle, poměrně nízko nad zemí a velmi neelegantně. Přistál k nohám jásajícího obecenstva. Zaklel a začal se hrabat na nohy. Michael mu podal ruku, aby mu pomohl vstát. Já řikal, že bych to nedělal! ušklíbl se na něj vesele. Elena se znovu nonšalantně opřela o trak. Kurva, jak to udělala! ulevil si Ice a rekognoskoval škody. Hodila se mnou jak s hadrovym panákem. Někdo mu s pobaveným úsměvem podal jeho trak. Byl nalomený. Sem si řikal, že jsem na něm přistál. Klika, že jsem si ho nebodnul do Uvědomil si, že je na cvičišti dáma, a zarazil se. No, ehm, víte kam, dodal znechuceně. Podíval se na Árona a pokrčil rameny. Tohle vážně nemělo smysl. Vytáhl odněkud z haleny mírně pochroumaný nedopalek doutníku, protože o ten původní přišel, vsunul jej mezi zuby a zapálil si. Michael jí s úsměvem na rtech vytkl, že se jí do boje vloudilo pár pochybně neberberských pohybů. Vypadal spokojeně, než mu navrhla, aby Ice naverboval do gardy. To bylo sice působivé, Jasnosti, ale nemáte být někde jinde? ozval se za Elenou ten známý sametový hlas. Elena přimhouřila oči a zaťala lícní svaly. Je na čase oblíct sukýnku a učit se být krásná a nepotřebná, pitvořil se Michael.

12 12/36 Tobě by rozhodně hodina etikety neuškodila, zasyčela Elena a otočila se. Měl jsem za to, že jsme se domluvili, že se budete chovat jako dáma i za mé nepřítomnosti, pokáral ji Damian stojící s rukama založenýma na prsou těsně na hraně tréninkového prostoru. Rukávy měl opět nonšalantně vyrolované k loktům, límec elegantně vzpřímený, boty z jemné kůže naleštěné, byl hladce oholen. Jemný vánek k ní zanesl závan jeho kolínské. Jsem Berber, odvětila suše. To není důvod chovat se jako barbar. Pozor, aby ses neušpinil, to by bylo neštěstí, zjevil se za Damianem Filip. Damian se na něj zazubil a podal mu ruku. Tvoje sestra je špinavá za nás za oba. Musíš ji omluvit, pořád se pohybuje mezi chlapama. A neustále bojkotuje moji snahu udělat z ní mladou dámu. Jak je? Filip se na něj vesele ušklíbl. Prohodili ještě několik vět. Když se oba ohlédli po Eleně, její místo ve cvičebním prostoru bylo prázdné. Je neslušné otáčet se k dámě zády, pánové. Oba nadskočili a vyjeveně se otočili. Elena stála za nimi oblečena do temně zelených šatů, vlasy rozpuštěné. Po černé haleně, kalhotách a složitě zapleteném copu nebylo ani památky. Jak ses tam začal překvapeně Filip. Damianovi po prvotním úleku přeběhl po tváři lehce zmatený výraz, ale pak se usmál. Máte na pravé tváři šmouhu, Jasnosti, zkonstatoval klidně. Víte, která ruka je pravá, že? Filip se prudce nadechl. Elena Damianovi věnovala medový úsměv. Udělala jeden velmi ladný krok směrem k němu a složité taneční gesto pravou rukou. Dej si pozor, abych z tebe touhle pravou rukou neudělala fašírku, jsi drzý! řekla sladce. Filipovi se rozlil po tváři spokojený úsměv. Tohle byla Elena, kterou znal. Nepouštějte se do boje, který nemůžete vyhrát, princezno, odvětil Damian, a to byla chyba. Elena se usmála. Byl to velmi nebezpečný úsměv. Udělala krok vpřed. Vypadala tak, že Damian udiveně o krok ustoupil. Filipa napadlo, že tentokrát to opravdu přehnal. Michael se pohnul. Měla sto chutí udělat z Damiana sekanou a on jí k tomu docela

13 13/36 pěkně nahrál. Trvalo jí přesně ten jeden krok, než si to rozmyslela. Provokoval celkem úmyslně a to poslední, co teď potřebovala, byl incident, který by musela vysvětlovat Ašce. Že se jí ho povedlo na zlomek vteřiny vyvést z míry, jí bude muset stačit. Druhým krokem jej těsně minula a pokračovala klidně dál až k Michaelovi, který ji nevěřícně sledoval. Stejně jako Filip, a na kratičký moment i sám Damian, čekal, že na drzého učitele zaútočí. Nestalo se. Zneklidňovalo ho to víc, než kdyby to udělala. Mrkla na něj. Půjdeme? zeptala se klidně. Pozvedl nechápavě obočí. Pak se najednou vzpamatoval, zvedl balíček, který mu předtím hodila k nohám, a pohotově jí nabídl rámě. Zavěsila se do něj a důstojně vykročili k hradu. Tak to bylo zajímavý. Prosím? Čekal bych, že ti za ty tvoje drzosti rozkřápne kokos, zkonstatoval Filip zamyšleně. Damian se na něj otočil. Abych pravdu řekl, i já. Aspoň si nemůžeš stěžovat, že se nechová jako dáma. Nechová. Půjdete, Damiane, nebo na sebe necháte děvče čekat? ozvala se Elena a Damian se chtě nechtě usmál. Jen se neboj, ona ti to ještě spočítá, ušklíbl se na něj Filip. Asi nechci vědět, jaks to udělala. Tak se na to neptej. Nemusim řikat, žes to dělat neměla. To by bylo naprosto zbytečné. Netušil jsem, že jsi tak rychlá. Mlčela. Nevim, jestli je zrovna důstojný převlíkat se uprostřed cvičiště plnýho chlapů, ozval se po chvilce znovu. Elena zrudla a kousla se do rtu. Byla ráda, že ji samotnou tohle nenapadlo, protože by ta myšlenka určitě narušila její koncentraci a Nechtěla si to ani představit. Tak proč se jí ten obraz tak usilovně vtíral do mysli? Ale jinak to bylo působivý, pokusil se Michael, který se dobře bavil jejími rozpaky.

14 Hm. 14/36 Naiad, tanec víl, byl vrcholným uměním, které se berberské dívky učily od malička. Byl zlatým hřebem letního slunovratu a každé děvče toužilo být jednou z těch, které budou při jeho oslavách vířit v divokém složitém tanci po parketu za zvuku houslí a bubnů, na hradě, některém z náměstí či návsí. Sál byl plný děvčat. Stály po skupinkách a vzrušeně spolu hovořily. Tiše za sebou zavřela dveře a co nejnenápadněji se vydala k nim. Damian zvedl hlavu, podíval se na ni a zamračil se. Opětovala jeho pohled a zařadila se k ostatním adeptkám. Byla trochu nervózní, ale být tu bylo její rodové právo. Hodlala jej využít, tedy alespoň natolik, že dostane šanci ukázat, co umí. Milovala tanec, a než se jí do života začal plést Damian, měla pocit, že jí docela jde. Jistě, za ta dlouhá léta, co byla pryč, neměla s kým trénovat, ale tohle byla její příležitost. Nikdo nemohl polemizovat o tom, že splňovala základní kvalifikaci. Žínkám tancujícím Naiad muselo být mezi šestnácti a dvaceti a jako správné víly musely být neposkvrněny. Zvláštní, napadlo ji. Berbeři věřili, že letní slunovrat má magickou moc, stejně jako Naiad, tanec víl. Byla to magie, kterou měli zakořeněnu hluboko v srdcích, ale i tak trpěli nepřekonatelnou nevraživostí k čemukoliv magickému a nenáviděli čaroděje a čarodějky. Většinu přítomných dívek znala a ony ji, sice ostražitě, ale přijaly mezi sebe. Zapojila se do hovoru. Nehodlala se nijak stranit, natož stavět na odiv své postavení, které nejenže jí nebude nic platné, ale bude nejspíš i na obtíž. Obzvlášť u Damiana. Ten ji pozoroval a ona se k němu ostentativně otočila zády. Luccile, její nová komorná, na ni vesele mrkla. Elena se usmála. Začaly si povídat. Damian odněkud vytáhl tenké viržínko a zapálil si. Netvářil se přátelsky. Byl by raději, kdyby tu princezna nebyla. Předpokládal, že se s ním bude neustále dohadovat. Rozhodně to nehodlal trpět. Situace bude standardně napjatá i bez toho, aby mu narušovala výklad. Byla to ale princezna a peskovat ji na veřejnosti bude na hranici no, bude to složité. Potáhl z viržínka a slastně vypustil kouř. Musí se soustředit na ostatní tanečníky. Chlapce a muže znal všechny do jednoho, neobjevila se mezi nimi žádná nová tvář, což bylo dobře. Naiad tak bude pro

15 15/36 dívky podstatně bezpečnější a on bude mít výrazně méně práce s učením. Tak mám takový podezření, že si budeš muset najít jinýho hlavního tanečníka, zazubil se na něj Filip vesele. Damian si s ním potřásl rukou. Chystáš se snad někam? Ani ne, ale jestli bude královnou víl Eli, asi by to nefungovalo, když jsme sourozenci. Nemusim ti snad vysvětlovat polopaticky, o co v tom tanci jde, ne? Damian se ušklíbl. Nemohlo mu ujít, že ho tou poslední větou Filip paroduje. Proč myslíš, že by měla být královnou zrovna ona? Filip se zakřenil a pokrčil rameny. Ani ti nevim. Bych tak tipoval, že bude zatraceně dobrá. Byla dlouho pryč a jsou tu zkušenější tanečnice, odpověděl téměř lhostejně Damian. Filip se zasmál. A tomu věříš, jo? Zapomínáš, že ji učím tančit. Právě. A znám její nedostatky. Bavíme se o tanci, že jo?! ujišťoval se Filip. Damian mu věnoval káravý pohled a zamyšleně se zahleděl k ženám. Vzájemně si ukazovaly některé pohyby s šátky a živě se mezi sebou bavily. Uvidíme, zamumlal a vyfoukl další obláček dýmu. Princeznu mu byl čert dlužen. Hele, je to moje sestra. No a? To jí nedává výhradní právo stát se královnou víl. Jasně, že ne. Ale ocenil bych, kdybys ji posuzoval nezaujatě. Damian pozvedl téměř uraženě obočí, ale jinak se nebránil, což Filipa trochu překvapilo. Žádná jedovatá poznámka? No, to bude mazec! Damian teď Elenu pozoroval opravdu podezřívavě. Hodlal udělat vše pro to, aby se jí rychle zbavil. Dívky měly jen ten jediný pokus. Předpokládalo se, že všechny tanec do detailu znají, celou jeho choreografii, každý jeho pohyb. Úkolem společného učení pak bylo pouze všechny dokonale sladit, vypilovat veškeré sebemenší nuance. Než den skončí, bude vybráno devět

16 16/36 tanečnic a devět náhradnic. Dívky byly rozděleny do skupin po osmi. Devátou, královnou víl, byla pro tentokrát jedna ze starších, zkušených dívek, která již pravděpodobně nesplňovala základní kvalifikaci, ale rozhodně věděla, co dělá. Děvčat bylo jednatřicet, což nebylo dělitelné osmi. Znamenalo to, že jedna z nich bude muset tančit dvakrát. Což je dvakrát taková pravděpodobnost, že něco pokazí, zkonstatovala Luccile. Ta poznámka u ostatních vyvolala sice šeptanou, nicméně bouřlivou reakci. Elena jen rozšířila chřípí. A to ze mě dělá ideální kandidátku, utrousila. V tu chvíli se na ni Damian podíval. A bylo jasno. Elena v duchu zaklela tak, až jí zrudly uši. Jak dívek ubývalo, rozdíly mezi nimi byly stále menší, rozhodování těžší. V posledním vyřazovacím kole záleželo i na sebemenších chybičkách. Elena se zamyšleně podívala na šátek, který držela v ruce. Nechápala, že na něm není jediná zatržená nitka. Znala každý krok, každou roli Naiadu, ale nikdy jej netančila s jinými děvčaty, nikdy jej netančila mezi meči. Vyžadovalo to hodně soustředění. Více než meče ji ale znepokojoval pocit, jako kdyby i nedokonalým tancem, ze kterého byly kousky vynechány, probleskovaly střípky magie. Jako by si své víly vybíral tanec sám. Elena to cítila. Byla to mocná magie, která zatím nepropukla v celé své síle a nepropukne až do noci slunovratu. Magie mezi Berbery. Proč jí o tom matka nikdy neřekla? Tancovala vlastně někdy Naiad? Přece jen nebyla rozený Berber. Elenu na zlomek vteřiny napadlo, že by její přítomnost v tanci víl mohla být, řekněme, magicky problematická. Rychle tu myšlenku zavrhla. Na tohle se těšila a neměla v úmyslu si to nechat zkazit naprosto ničím, natož svým vlastním pocitem zodpovědnosti! To, že vás neposlouchám, je jen vaše utkvělá představa, bránila se, protože měla Damiana už zase plné zuby. Byly sice chvíle, kdy se zabrali do hovoru, který končíval zapálenou a pro Elenu často zábavnou diskuzí a slovní přestřelkou, ale byly to vzácné momenty, kdy Damian zapomínal být sám sebou. Postupem času začala mít podezření, že je v něm víc, než se na první pohled zdálo, ale to, že spolu trávili čas i při nácviku Naiadu, jim příliš neprospívalo. Ne, jí to neprospívalo. V podstatě ji

17 17/36 štval o to víc. Měla pocit, že prudí jen proto, aby prudil. Zatímco když byli sami, občas se dokonce přiblížil tomu, být celkem milý, před ostatními lidmi na ni byl jak na psa. Neustále poslouchala, že má pomalé nohy, špatně došlapuje, vypadá, jako by šlapala zelí, pohyb šátkem není dost ladný, takhle jí někdo usekne mečem uši, bla, bla, bla. Hýbete se, jako byste spolkla trak. Už se zase nemůžete rozhodnout, co chcete. Jednou mám mít záda rovná, pak zase ne. To jsou výmluvy. Od začátku říkám rovná záda, ale ne prkenná. Tanec je ladný, plynulý pohyb. Nemůžete k němu přistupovat jako k sadě výpadů a krytů. Proč? Docela to funguje. To mám z těch vašich bojových analogií. Přestaňte odmlouvat a soustřeďte se. Nebudete nikdy spokojen, i když se třeba postavím na hlavu. Stavět se při tanci na hlavu většinou nebývá příliš efektivní. Znovu! Někdy sice byl docela vtipný, ale neznala nikoho, kdo by ji dokázal tak spolehlivě vytočit. No, možná až na pratetičku. Měla chuť po něm něco hodit, ale místo toho se nechala vést. Tentokrát se jí držení těla podařilo k jeho spokojenosti. Vidíte, jak jsem vás pěkně srovnal. Kdy už vám dojde, že mám vždy pravdu? rýpnul si místo pochvaly. Něco by se mu stalo, kdyby přiznal, že se jí cokoliv povedlo. Třeba by se mu pomačkaly puky. Sekla po něm pohledem. Tyhle jeho průpovídky v ní vyvolávaly touhu dotáhnout ho na cvičiště a zkusit, jak dlouho by s těma kecama vydržel tam. Nebo mu možná zakroutit krkem. To znělo jako dobrý nápad. Můžete mi vysvětlit, proč se králova dcera chová jako chuligán? pokračoval tím svým obvykle klidným, medovým tónem. Záda měla ztuhlá z cvičiště, v noci toho moc nenaspala, protože jela s matkou ke složitému porodu, a vadilo jí, že není schopná docílit přesně těch pohybových nuancí, které po ní chtěl. Navíc měla pocit, že rýpe jenom proto, aby zjistil, co to udělá. Měla toho tak akorát dost a rozhodla se zaútočit. Můžete mi vysvětlit, proč se chlap z rodu válečníků nechová jako bojovník? opáčila.

18 18/36 Važte slova. Proč myslíte, že nejsem schopen zareagoval po chvilce zaraženého mlčení. Oči jí zazářily. Rozhodně se netvářil tak, jak u něj byla zvyklá. Lišácký výraz někam zmizel. Vy jste ten, kdo neposlouchá. Já jsem neřekla, že nejste schopen. Stáli proti sobě jako dva kohouti na smetišti. Damian se zdál být momentálně zaskočen. Tentokrát se konverzace jaksi neubírala směrem, kterým byl zvyklý, natož kterým by byl ochoten se pouštět. Kladete nevhodné otázky, princezno. Uhnul pohledem, uvolnil sevření a udělal několik kroků vzad. Eleně se po tváři rozlil široký úsměv. A mám tě, holomku! V tomto ohledu jste mi dobrým příkladem, poklonila se. Musíte mi neustále odporovat? Pokrčila rameny. Neodpověděl jste mi. Jste hubatá. Neuškodilo by vám, kdybyste mlčela alespoň při tanci. Nemůžete se na něj soustředit, když pořád mluvíte. Znovu pokrčila rameny. Myslím, že toho pro dnešek bylo dost. Začal se sbírat k odchodu. Nechala jej odejít na půl cesty ke dveřím. Jistě, potřebujete si odpočinout na zítřejší lov, pronesla sladce. Damian zaváhal. Jaký lov? Král pořádá hon a vy jste zván. Tohle ji bavilo. Damian se na ni pomalu otočil. Zářivě se na něj uculila. Ale Nechcete doufám odmítnout královo pozvání? přerušila jej. Damian jí oplatil úsměv a lehce se poklonil. Bude mi ctí, Vaše Jasnosti. Nádvoří bylo plné lidí, koní a psů. Elena všechen ten shon spokojeně pozorovala. Když stála mezi lovci, bylo to jiné, než když se jako malá dívala z okna a nemohla se zúčastnit. Filip ji vesele dloubl do žeber. Jsem zvědav, kolik toho ulovíš, prcku. Záleží, jak moc se mi vy floutkové budete plést pod nohy. Neporazila jsem tě náhodou při Arkasu v lukostřelbě? Jistě, ale tyhle terče se hýbou, mrkl na ni. Vsadíme se, bratříčku? zasmála se. Filip se zazubil.

19 19/36 Hlavně dejte pozor, na co střílíte, nerad bych přišel k úrazu, vložil se do hovoru Damian. Michael stojící opodál otočil oči v sloup. Obávám se, že trefit vás, nikdo by mi nevěřil, že to byla nehoda. A vzhledem k tomu, že na ozdobu jste s námi vy, mohu se já plně věnovat lovu, opáčila. Damian nestihl odpovědět. Na nádvoří se objevil král a zazněl povel do sedel. Elena se jediným plynulým pohybem vyšvihla na koně. Michael by býval ocenil, kdyby alespoň občas použila třmen. Zvládnete být vy dva pohromadě pět minut, abyste si nevjeli do vlasů? vrtěl hlavou Filip. Vůbec nevím, o čem to mluvíš. Pozor na ni, kamaráde. Má tě přečtenýho. Tím bych si nebyl tak jist. Dráždíš hada bosou nohou. Trocha opozice jí neuškodí, mávl rukou Damian. Zato tobě by mohla, ušklíbl se Filip. Je to jen hra. Jen jestli ona to vidí stejně. Počkej, hra? Bavíme se o mé sestře. O králově dceři, pohoršoval se princ. Vždyť mě znáš. No právě! Damian se usmál. Michael sledoval Elenu, která se obratně proplétala mezi stromy za prchající zvěří. Všude okolo byl hlomoz, zvuk pádících kopyt, lámajících se větví, řinčení tětiv. Najednou přitáhla Aškentovi otěže tak, že se vzepjal, a otočila jej opačným směrem. Kůň chvíli tančil a točil se na místě, zatímco okolo něj se řítili další lovci. Něco se dělo. Elena se dívala kamsi mezi koruny stromů. Uslyšel ve své mysli její sprostou nadávku. Černý! Kryjte se, všichni pryč! zakřičela najednou a vyjela proti proudu všech ostatních. Členové její gardy se jako jeden muž obrátili a vyrazili za ní. V tu chvíli se nad korunami stromů objevilo obrovské temné tělo. Slyšeli svist jeho křídel. Elena se tryskem vzdalovala od skupiny. Černý se po ní otočil. Michael zaklel a pobídl svého koně

20 20/36 k rychlejšímu tempu. Černý udělal v letu neohrabanou otočku, zavadil ocasem o strom a shodil ho mezi jezdce. Vyrazil za Elenou. Pro něj to byl slabý jedinec, který se oddělil od stáda. Do prdele! Řítila se tryskem mezi stromy, v ruce měla luk. V tom zběsilém tempu se Aškent najednou prudce otočil na zadních. Vypadalo to jako pirueta, ze které ihned přešel zpět do trysku. Než se stihl jednou otočit, Elena vypálila dva šípy. Černý zařval a zrychlil. Letěl tak nízko, až se pařáty dotýkal větví. Michael na něj vystřelil. Věděl, kam má mířit, ale šíp se odrazil od poloprůhledné olejovité kůže. Vypustil další a tentokrát zasáhl, ale Černý si ho nevšímal. Už byl skoro u Eleny. Aškent udělal v plném trysku další piruetu a do krku Černého se zarylo několik Eleniných šípů. Její garda se k ní sice přibližovala, ale ne tak rychle jako Černý. Vnořil se mezi stromy. Pod jeho vahou se začaly lámat větve a zasypávaly jezdce pod ním. Elena se otočila v sedle a opět vystřelila. Černý se snášel čím dál níž. Ve zlomku vteřiny se stalo několik věcí najednou. Černý se pokusil chytit Elenu do pařátů, Elena zatáhla Aškentovi otěže tak prudce, až se zastavil a téměř si dřepl na zadek, tím se dostal nejen z dosahu Černého, ale také pod jeho břicho. Po Elenině levém boku se objevil černý jezdec a pokusil se ji vytlačit z ještěrovy dráhy. Jak zastavila, na jejím místě se najednou ocitl právě on. Elenin meč se zaryl do břicha Černého, jeho pařáty sevřely jezdce a vytrhly ho ze sedla. Černý se začal zvedat do vzduchu s kořistí v drápech. Muž zařval. Elena znovu vyrazila vpřed. Zabodla meč do ocasu, který ji zrovna míjel, a vyhoupla se na něj. Zachytila se ostnu na jeho hřbetě. Černý se vznesl nad stromy a zmizel Michaelovi a všem ostatním z očí. Slyšeli řev. Zvířecí řev. Když se vyšvihla na ocas Černého, pevně se chytila. Černý neletěl tak hladce, jako létal Charlik. Každé mávnutí blanitých křídel bylo znát na celém jeho těle, způsobovalo trhnutí. Jak se křídla zvedla, tělo padlo lehce dolů, jak křídla klesla, Černého tělo se vymrštilo vzhůru. Elena následovala jeho pohyb. Odrazila se a skočila. Rozeběhla se po ještěrově hřbetě, zachytávajíc se ostnů pro oporu. Černý zařval. Chtěl se otočit, aby ji setřásl, ale nedostal příležitost. Zabodla mu meč do krku těsně

THE DA MA RON MARK: THE LOVERS

THE DA MA RON MARK: THE LOVERS WIST 2000 LSCS 165 B Damaronové: MILENCI Original title THE DA MA RON MARK: THE LOVERS Loveswept #908 Copyright Fayrene Preston, 1998 Published by arrangement with Bantam Books, a division of Bantam Doubleday

Více

RICHELLE MEAD ŠACHOVNICE BOHŮ

RICHELLE MEAD ŠACHOVNICE BOHŮ RICHELLE MEAD ŠACHOVNICE BOHŮ 2014 Copyright 2013 by Richelle Mead Translation 2014 by Jan Netolička Cover design 2014 by DOMINO Veškerá práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí být reprodukována

Více

Anna Koroleva lostris.net

Anna Koroleva lostris.net Anna Koroleva lostris.net Říká se, že láska je čarodějka lidé, kteří opravdu milovali, se o tom přesvědčili. Otevírá nejen srdce, ale i mysl, a přináší onu pravdu, která osvobozuje. Skutečná láska dovede

Více

oho jarního rána bylo nebe průzračné, modré a jiskřivé. Slunce se třpytilo a k zemi se

oho jarního rána bylo nebe průzračné, modré a jiskřivé. Slunce se třpytilo a k zemi se Findë úruva Anna Koroleva lostris.net Místo: Menegroth, Doriath Doba: První věk, ~ od 1012 do 1100 T oho jarního rána bylo nebe průzračné, modré a jiskřivé. Slunce se třpytilo a k zemi se snášel sněhobílý

Více

Copyright 1995 by Jo Beverley Translation 2005 by Petra Pivovarová Cover design 2005 by DOMINO Veškerá práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí

Copyright 1995 by Jo Beverley Translation 2005 by Petra Pivovarová Cover design 2005 by DOMINO Veškerá práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí Copyright 1995 by Jo Beverley Translation 2005 by Petra Pivovarová Cover design 2005 by DOMINO Veškerá práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí být reprodukována ani přenášena bez předchozího písemného

Více

Kapitola 1. - Kostky jsou vrženy... 3 Kapitola 2. - Dočasné útočiště... 7 Kapitola 3. - V bezpečí číhá nebezpečí... 13 Kapitola 4. - Bez magie...

Kapitola 1. - Kostky jsou vrženy... 3 Kapitola 2. - Dočasné útočiště... 7 Kapitola 3. - V bezpečí číhá nebezpečí... 13 Kapitola 4. - Bez magie... ZAPOVĚZENCI Blesk Kapitola 1. - Kostky jsou vrženy... 3 Kapitola 2. - Dočasné útočiště... 7 Kapitola 3. - V bezpečí číhá nebezpečí... 13 Kapitola 4. - Bez magie... 18 Kapitola 5. - Na návštěvě... 22 Kapitola

Více

Jane Porterova VZPOURA PO SICILSKU. & HARLEQUIN v«~-------------- Cas jen pro mé

Jane Porterova VZPOURA PO SICILSKU. & HARLEQUIN v«~-------------- Cas jen pro mé Jane Porterova VZPOURA PO SICILSKU & HARLEQUIN v«~-------------- Cas jen pro mé Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm Sydney Tokio Toronto Varšava Název originálu:

Více

Společenská záležitost. Stephanie James

Společenská záležitost. Stephanie James Společenská záležitost Stephanie James Kalinda Bradyová je úspěšnou ředitelkou obchodní společnosti. Bývalý snoubenec, který ji zrádně opustil, nyní hrozí, že její společnost zničí. Zachrání ji záhadný

Více

Z Velké síně se ozýval takový hluk, jako by byla plná k prasknutí. Byl slyšet obvyklý dětský smích a výkřiky, neutuchající hlahol tuctů tlumených

Z Velké síně se ozýval takový hluk, jako by byla plná k prasknutí. Byl slyšet obvyklý dětský smích a výkřiky, neutuchající hlahol tuctů tlumených Příběh je pokračováním povídky Tiry Nog Prasklinka v čase. Harry Potter a Severus Snape se pokoušejí vyrovnat se změnami ve svých životech a najít způsob, jak zachránit přátelství, které se mezi nimi vytvořilo,

Více

7. díl. Zlodějíček z pátých hradeb. ukázka

7. díl. Zlodějíček z pátých hradeb. ukázka SEDMÝ SMYSL 7. díl Zlodějíček z pátých hradeb ukázka Ilka Pacovská Praha 2010 Vítězství Rasiů Je zbytečné sahat po zbrani. Jsi zbaven své funkce a zatčen. Nejsem si vědom žádného provinění. A tebe, pane,

Více

Mým přítelkyním, bez nichž bych byla navždy ztracená: Rickey, Lo, Janet, Cathy-Max, Deb, Rebece a Kim Williamonové.

Mým přítelkyním, bez nichž bych byla navždy ztracená: Rickey, Lo, Janet, Cathy-Max, Deb, Rebece a Kim Williamonové. Ajwy Kim Cardasciové, která mi dává svobodu překračovat hranice své představivosti, a Nancy Yostové, která mi pomáhá uchovat si duševní zdraví, když tak činím. Kněžkám svatyně a čtenářkám internetových

Více

Where is the truth? Nevěděla jsem, že to skončí. Nikdo to nevěděl, nikdo nevěděl, že to skončí tak špatně. Anebo to možná nikdo nechtěl vědět?

Where is the truth? Nevěděla jsem, že to skončí. Nikdo to nevěděl, nikdo nevěděl, že to skončí tak špatně. Anebo to možná nikdo nechtěl vědět? Kde je pravda? 1 Where is the truth? Poznámka: Nic není tak jak to vypadá, řídím se pouze jmény postav dle J. K. R. Jinak je to o tom, že zlo není kolem nás, ale v nás. A ten, kdo se tváří jako dobro,

Více

LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1

LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 2 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 3 Melanie Milburneová LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ HARLEQUIN Čas jen pro mě Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm

Více

C:\Users\Plazma\Desktop\310\Louis Richard-Mark_Stone_A1-Charlungští_bojoví_obři.pdb

C:\Users\Plazma\Desktop\310\Louis Richard-Mark_Stone_A1-Charlungští_bojoví_obři.pdb C:\Users\Plazma\Desktop\310\Louis Richard-Mark_Stone_A1-Charlungští_bojoví_obři.pdb PDB Name: Louis Richard-Mark_Stone_A1-Cha Creator ID: REAd PDB Type: TEXt Version: 0 Unique ID Seed: 0 Creation Date:

Více

Čaroprávnost. Úžasná Zeměplocha TERRY PRATCHETT

Čaroprávnost. Úžasná Zeměplocha TERRY PRATCHETT Čaroprávnost Úžasná Zeměplocha TERRY PRATCHETT Upřímný dík Neilu Gainmanovi, který nám zapůjčil poslední existující kopii Liber paginarium fulvarum, a hodně pozdravů všem z prázdninového klubu P. Lovecrafta.

Více

* Pozn. autora: Nebo, jste-li vyznavači omnianismu, do okolí pólu.

* Pozn. autora: Nebo, jste-li vyznavači omnianismu, do okolí pólu. Podívejme se spolu na želvu a orla. Želva je tvor, který žije na zemi. Není možné žít tak blízko země a nebýt pod jejím vlivem. Obzor naší želvy není dál než několik centimetrů. Do vínku dostala právě

Více

R. A. Salvatore v nakladatelství FANTOM Print

R. A. Salvatore v nakladatelství FANTOM Print 1 2 R. A. Salvatore v nakladatelství FANTOM Print Domovina Vyhnanství Útočiště Magický krystal Stříbrné prameny Rubínový klenot Odkaz Bezhvězdná noc Siege of Darkness * Passage to Dawn * * Připravujeme,

Více

Pozn. překl.: Otázka je, jak jméno Mauric vyslovovat. Francouzsky by to bylo Móris a anglicky Moříš. Náš rádobysvěták by to vyslovoval pravděpodobně

Pozn. překl.: Otázka je, jak jméno Mauric vyslovovat. Francouzsky by to bylo Móris a anglicky Moříš. Náš rádobysvěták by to vyslovoval pravděpodobně Pozn. překl.: Otázka je, jak jméno Mauric vyslovovat. Francouzsky by to bylo Móris a anglicky Moříš. Náš rádobysvěták by to vyslovoval pravděpodobně česky s anglickým nátiskem. Pak by to bylo nejspíše

Více

(Tato stránka patří z druhé strany obálky a je zcela záměrně prázdná.)

(Tato stránka patří z druhé strany obálky a je zcela záměrně prázdná.) (Tato stránka patří z druhé strany obálky a je zcela záměrně prázdná.) Na Drakkaru spolupracují: Šéfredaktor: Roman RomiK Hora Redakce: Dalibor Dalcor Zeman Petr Acidburn Bouda Vítězslav Vitus Pilmaier

Více

Obsah. Povídka č. 1 2. Povídka č. 2 5. Povídka č. 3 12. Povídka č. 4 17. Povídka č. 5 20. Povídka č. 6 43. Povídka č. 7 47. Povídka č.

Obsah. Povídka č. 1 2. Povídka č. 2 5. Povídka č. 3 12. Povídka č. 4 17. Povídka č. 5 20. Povídka č. 6 43. Povídka č. 7 47. Povídka č. / ICE & FIRE POVÍDKY ~ PU VOD JONA SNE HA / 1 Obsah Povídka č. 1 2 Povídka č. 2 5 Povídka č. 3 12 Povídka č. 4 17 Povídka č. 5 20 Povídka č. 6 43 Povídka č. 7 47 Povídka č. 8 52 Povídka č. 9 54 Povídka

Více

John Flanagan HRANIČÁŘŮV UČEŇ KNIHA SEDMÁ OBLÉHÁNÍ MACINDAWU. www.egmont.cz EGMONT

John Flanagan HRANIČÁŘŮV UČEŇ KNIHA SEDMÁ OBLÉHÁNÍ MACINDAWU. www.egmont.cz EGMONT John Flanagan HRANIČÁŘŮV UČEŇ KNIHA SEDMÁ OBLÉHÁNÍ MACINDAWU www.egmont.cz EGMONT Copyright John Flanagan 2007 Cover Illustration Jan Patrik Krásný 2010 All rights reserved Vydalo nakladatelství EGMONT

Více

http://a-sisi.wgz.cz/ Co se ti zdá nemožné, není nereálné.

http://a-sisi.wgz.cz/ Co se ti zdá nemožné, není nereálné. Co se ti zdá nemožné, není nereálné. Od konce války uběhly tři měsíce. Jak se vyvíjejí osudy postav, jenž stály na straně dobra? Hermiona potřebuje "malou službičku". Pomůže jí s tím náš Mistr lektvarů?

Více

HEATHER GRAHAM NOC, MORĚ A HVĚZDY. Copyright 1983 by Heather E. Graham Translation 1999 by Michael Havlen

HEATHER GRAHAM NOC, MORĚ A HVĚZDY. Copyright 1983 by Heather E. Graham Translation 1999 by Michael Havlen 1 2 3 HEATHER GRAHAM NOC, MORĚ A HVĚZDY 1999 Copyright 1983 by Heather E. Graham Translation 1999 by Michael Havlen Všechna práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí být přenášena nebo reprodukována

Více

Mary Kay McComas Co sudičky netušily

Mary Kay McComas Co sudičky netušily Mary Kay McComas Co sudičky netušily WIST Tak co?" ozval se Gil. Snažil se, aby jeho hlas zněl klidně. Nesměle ji chytil za ruce. Budeš dnes večer zase koukat na hvězdy?" Ano. Možná. Pravděpodobně. Myslím,

Více

ROK JAKO ŽÁDNÝ JINÝ A YEAR LIKE NONE OTHER

ROK JAKO ŽÁDNÝ JINÝ A YEAR LIKE NONE OTHER ROK JAKO ŽÁDNÝ JINÝ (A YEAR LIKE NONE OTHER) Originální název: Český název: Autor originálu: A YEAR LIKE NONE OTHER ROK JAKO ŽÁDNÝ JINÝ Aspen in the Sunlight Překladatelé: Atet: 19-43, 60, 66, 74, 82 Hřebačková

Více

A-PDF Merger DEMO : Purchase from www.a-pdf.com to remove the watermark

A-PDF Merger DEMO : Purchase from www.a-pdf.com to remove the watermark A-PDF Merger DEMO : Purchase from www.a-pdf.com to remove the watermark 1 2 Obsah SHRNUTÍ ERAGONA, ELDESTA, BRISINGRA... 5 DO TRHLINY... 8 PÁD KLADIVA... 13 STÍNY NA OBZORU... 15 KRÁLOVSKÁ KOČKA... 17

Více

Prolog. Léto 1713 - 1 -

Prolog. Léto 1713 - 1 - Prolog Léto 1713 Hřebec se hnal tryskem temnou nocí. Duncan zaklonil hlavu a zhluboka vdechoval těžkou vůni vřesu. Volná látka kiltu v prudkém větru divoce tloukla do holých kolen. Krev mu vřela opojným

Více

LUCY MONROEOVÁ NEVĚRA VE ŠPANĚLSKU PŘEKLAD PETRA K

LUCY MONROEOVÁ NEVĚRA VE ŠPANĚLSKU PŘEKLAD PETRA K LUCY MONROEOVÁ NEVĚRA VE ŠPANĚLSKU PŘEKLAD PETRA K PRVNÍ KAPITOLA Ellie se nechala vést do exkluzivní bostonské restaurace a Sandorova dlaň ji hřála na zádech. Uvnitř byl díky klimatizaci příjemný chlad.

Více