6.číslo Únor 2013 Ročník XXIV. Měsíčník turistického oddílu mládeže Roháči 2713 Kladno

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "6.číslo Únor 2013 Ročník XXIV. Měsíčník turistického oddílu mládeže Roháči 2713 Kladno"

Transkript

1 6.číslo Únor 2013 Ročník XXIV. Měsíčník turistického oddílu mládeže Roháči 2713 Kladno

2 Copak budeme dělat v únoru? :-) DA Hmmm Benning jak se asi družině v chatičce líbilo? :) 7.2. Oddílovka Opárno Podroužkovi nás zvou na výjimečnou akci za výjimečnými krásami Opárenského údolí :-) ; odjezd 8.2. v 17 hod od klubovny, návrat v 18 hod. tamtéž, cena 350,- Kč (více info jsme dostali během lednových družinovek v tištěné podobě) Promítání filmu z Přejezdu 2003! od 18 hod Uzlařská regata Klapka festival amatérských filmů DA Skopový hlavy aneb po boulderu zkusme stěnu :) Info dostanou děti na družinovkách, kdo se chce přidat, bude vítán :-) Parlament od 16 hod premiér Skup školení pro vedoucí oddílu Kaménka, info u Skupa ZEX, pořádá kofólík, info v časopise :-) Zážitkový kurz pro starší 15+, nutno brzo se přihlásit! Info u Skupa Oddílovka!!pozor, o týden posunuta kvůli ZEX!! Velikonoce, info v časopise

3 Zimní Expedice Pojedeme do malebných Rychlebských hor, ovšem nebudeme ubytovaní v nějaké chatě či hotelu, ale projdeme si hory pěkně s batohy a stany na zádech. Odjíždět budeme v sobotu ráno 2. března a to z kladenského vlakového nádraží v 9 hodin 29 minut. Dojedeme do Horní Lipové a vyrazíme poznat kousek hor a najdeme naše tábořiště. Další trasa se pak bude odvíjet dále do Rychlebských hor. Nechte se překvapit. Cena: 1 000,- (možno platit z OKA) Sraz: v 9:15 na ČD Kladno, odjezd 9:29 Návrat: v 16:26 (za splnění všech podmínek) na ČD Kladno Doporučený seznam věcí s sebou: kletr spacák (s holkou teplejší s klukem nejteplejší) karimatku teplou bundu mikina na ven oteplovačky termo prádlo čepici dvoje rukavice čtvery silné ponožky návleky(kdo má, kdo nemá silně doporučuji sehnat) pohorky (naimpregnovat!) sluneční brýle šátek kapesníky termoska nůž, lžíci, hrneček čelovku (s novými baterkami) kopie průkazky pojištěnce léky pokud užívá kapesné zápisník, propiska, KPZ, uzlovačka ručník, mýdlo, zubní pasta, kartáček, smotek toaletního papíru plavky 2l lahev na vodu Závaznou přihlášku je potřeba odevzdat nejpozději Vašim rádcům. V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat. KoFólík ( ) Přihláška : Já:.. se přihlašuji na ZEX 2013 od 2. do Datum narození: Podpis rodičů:. Výběr z OKA: Ano/Ne (nehodící se škrtněte)

4 Pulčický Hobitci Ahoj rohatí, Jak jste si určitě všichni všimli, minulý měsíc se tento článek v Horáci neobjevil. Chtěla bych to napravit a napíšu vám, co se dělo v prosinci, ale i v lednu u nejmladší družiny. V měsíci prosinci jsme měli pouze tři družinovky, na kterých jsme se věnovali malování PFek a přípravě na Vánoce. Jednu družinovku jsme se s Vaškem vydali na bazén, kde jsme si pěkně zařádili. Poslední prosincovou družinovku jsme měli společnou s družinou Skopový hlavy a připomněli jsme si Vánoce na Hrádku. Z oddílových akcí se jako každý měsíc konala oddílovka, na kterou zavítal i Mikuláš se svými pomocníky čertem a andělem. Na oddílovce jsme si procvičily naučené uzle a zahráli spoustu her. Další velkou akcí byly tradiční Vánoce na Hrádku, z nejmladší družiny se jich zúčastnila Anička se Sébou. Na Vánocích jsme potkali spoustu starších členů oddílu, ochutnali jsme švýcarská jablíčka (za která by určitě chtělo poděkovat Ferdovi) a v neděli jsme byli vyděšeni zlým a naštvaným Konrádem, který nám dal jasně najevo, že máme zmizet. A co leden? Jako tradičně jsme nový měsíc a nový rok začali oddílovkou. Na oddílovce jsme se dozvěděli, že každé úterý jsou tréninky, na kterých si můžeme zvýšit svou kondičku a připravit se na blížící se Přejezd Československa. První letošní trénink se konal už 8.1. a z naší družiny se tam objevila Anička. A co jsme dělali? A kolik jsme měli družinovek v lednu? Lednové téma bylo stopy a lyže. Celkem jsme měli 4 družinovky. Naučili jsme se poznávat některé stopy a sami jsme je namalovali a pověsili na nástěnku, aby se i ostatní mohli nějaké stopy naučit. Také jsme obkreslovali a vybarvovali vlastní stopy, které taky můžete najít na nástěnce. A co jsme si pověděli o lyžích? Jen to nejdůležitější... A to už je asi všechno co mě napadá. Tak ahoj všichni Lucka V. PS: Poznáte, komu patří tato stopa? :-)

5 :-) Stránka Hmmmmm :-) Po dlouhé odmlce jsem se opět dostal k tomu napsat něco o tom, co se děje ve družině Hmmmmm :-) Jsme hráli pexeso se stopami zvířat, hráli hry v klubovně (např. pták ohnivák-knoflíčky) pak jsme si povídali o dárcích a poslepu jsme hledali boty Jsme opět hráli ono slavné pexeso se stopami zvířat, pokoušeli jsme se dělat venku sádrové odlitky stop, nosili chipsy na jazyku, hrály jsme kyselý úsměv (s citronem v puse) pak mrkacího vraha a na upíra Jsme šli sáňkovat do blízké Bažantnice, poté co nás přestalo bavit sáňkování jsme hráli vzájemnou honičku a mrazíka; poté nám už byla venku zima tak jsme se přesunuli a zde jsme ještě hráli hru Mravenci. a nakonec jsme opět sáňkovali, poté, co nás to s příchodem tmy přestalo bavit, jsem si zahráli ještě hru Vlci a lovci, poté jsme se přesunuli kde jsem ještě vybírali běžky na nadcházející DA Bening. V následujícím měsíci nás hned čeká velká DA na Beningu v Brdských lesích v hojném počtu 4 lidí. :-) a dál už nevím, co se bude dít. Více info zase až za měsíc na naší stránce Hmmm. :-) Honza M.

6 Heraldika IV 2) Obecné figury Obecné figury mají ještě další složitější dělení. I) Figury přirozené 1) Životné A) Člověk = Celé tělo nebo jeho části. B) Zvířata = Celá nebo jejich části. Nikdy se nekreslí podle své zoologické podoby, ale vždy stylizovaně. C) Rostliny = Stromy, keře, květiny, buď celé, nebo jejich části či plody. 2) Neživé A) Pozemské = Hory, oheň, řeky, mraky, blesky a podobné. B) Astronomické = Slunce, měsíc, hvězdy, II) Figury nadpřirozené 1) Bytosti nadpřirozené A) Bůh, světci a jejich atributy = Bůh Otec, sv. Jiří, hlava Jana Křtitele, B) Biblické bytosti = Ďáblové, andělé, Adam, Eva, C) Antická a pohanská božstva = Neptun, Hermes, Aténa, 2) Monstra a obludy A) Z těl lidských a zvířecích = Kentaur, mořská pana, satyr, harpie, midas, B) Z těl zvířat = Okřídlená ryba, lev sv. Marka, alerion, 3) Bájná zvířata = Drak, grif, pegas, fénix, jednorožec, III) Figury umělé 1) Zbraně a zbroj = Meč, štít, přilba, dřevec, 2) Oděvy a jejich součásti = Klobouk, přeska, 3) Pracovní nástroje = Hrábě, vidle, sekera, rýč, 4) Domácí, hospodářské nebo řemeslné výrobky = Kolo, bota, hřeben, 5) Hudební nástroje = Buben, loutna, roh, 6) Stavby a jejich části = Hradby, sloup, věž, 7) Odznaky světské a církevní důstojnosti = Koruna, kalich, žezlo, berla 8) Předměty, písmena a znamení neurčitého tvaru a původu

7 Lucka Hraběnka z Althanu Rod z Althanu má v erbu nakloněný kolčí štít, jež nese stříbrné břevno doplněné spojením verzálky A a T na rudém poli. Vpravo natočenou turnajovou přilbu, zakrytou rudo-stříbrnými přikryvadly a knížecí korunou. Jako klenot pak mají vzrostlou jedli. Althannové jsou starým německým rodem. Podle zachovaných dokumentů sahá tento rod až do 10. století. V roce 1216 se Dietmar z Thannu zúčastnil křižácké výpravy a byl pasován na rytíře. Jeho přezdívka der alte Thann ( stará jedle ) se stala rodovým jménem a v podobě klenotu a písmen na štítu se dostala i do erbu. V roce 1575 byl rod povýšen do říšského panského stavu a 1608 do říšského hraběcího stavu. Obdrželi do dědičného držení úřad nejvyšších říšských číšníků, o sto let později úřad nejvyššího kráječe i soudce nad zápasy. V 17. století přišel rod do českých zemí. Jeho jméno bylo počeštěno na Althan. Na Moravě byl rod vlastníkem panství Jaroslavice a Vranov nad Dyjí, kde podnikl nákladné přestavby. V Čechách byl od roku 1647 nebo 1650 vlastníkem panství Králíky a brzy na to získal dědičný úřad štítonoše rakouských zemí. Vranov drželi Althanové do konce 18. století. V 19. století vyženil Michal Robert panství Lipník nad Bečvou, které spolu s Králíky patřilo rodu do roku Mezi rodovými jmény se často objevuje jméno Michal, a to proto, že Michal Adolf se při svém přestupu ke katolické víře zavázal do budoucnosti pro celý rod užívat jméno tohoto světce.

8 Pravidla CODEXu KUCHTĚNÍ (barva červená, heslo:"co sis uvařil, to si taky sněz") Nos a jazyk Rozpoznej bez ochutnání sůl od cukru. Rozpoznej čichem 5 druhů koření vylučovacím způsobem. Rozpoznej 10 druhů poživatin podle chuti. Najdi na zdi česnekovou čáru Nůž Rozkrájej nožem bochník chleba na krajíce a namaž je. Oloupej a nakrájej 1 kg brambor (10) Oloupej a nakrájej 1/2 kg cibule (7) Otvírák Za 5 minut otevři plechovou konzervu 250 g. Otevři za sebou 5 malých konzerv (paštika) Oheň Třemi zápalkami rozdělej oheň tak, abys bez užití papíru a chemikálií přepálil provázek 30 cm vysoko nad ohništěm, nebo uvedl do varu 1 litr vody Vařič Ohřej na lihovém vařiči konzervu 250 g. Uvař na vařiči těstoviny v 1 litru. Uvař na vařiči 1 l čaje nebo polévky Zpověď (tajná podmínka vybraná nebo losovaná) Naše hry 1. Pavoučí hvozd Autor : Dan F. Cíl hry: Dostat předmět ven z pavučiny a nebýt při tom chycen. Pomůcky: celofán, předmět na ukrytí Počet hráčů: cca 6 30 Denní doba: v noci (musí být opravdu tma, ne večer; v dohledu by nemělo být žádné světlo) Místo: venku v lese Časová spotřeba: minut Příprava hry: V lese mezi stromy se natáhne celofán, zhruba do tvaru pavučiny, ne třeba moc důkladně, mezi jednotlivými pruhy celofánu můžou (musí) být škvíry. Do středu se ukryje předmět, který se bude hledat. Průběh hry: Určí se pavouci, kteří budou chytat ostatní. Ti se budou snažit přeskočit, přelézt, podlézt, protrhnout nebo udělat cokoliv jiného s pavučinou a získat ukrytý předmět. Pokud pavouk řekne, že vás chytil, nic nenamítáte.

9 ČLENSTVÍ V ASOCIACI-TOM A KČT V ROCE 2013 Náš turistický oddíl je jednak zájmovým kroužkem začleněným v činnosti SVČVS Labyrint Kladno, jednak je organizační jednotkou Asociace turistických oddílů mládeže ČR (Asociace TOM) a současně Klubu českých turistů (KČT). Všichni řádně přihlášení v letošním roce do zájmového kroužku v Labyrintu jsou oddílem registrováni také do Asociace TOM a KČT jako mimoškolní činnost s dětmi a mládeží. Tuto registraci (120,- Kč a 20,-/50,- Kč za rok) hradí v plné výši oddíl. Na základě registrace jsou oddílu poskytovány dotace na činnost, nájmy kluboven, akce pro členy i veřejnost, kterých je během roku celá řada, ať už ve spolupráci s Labyrintem nebo KČT, či jinými organizacemi. Pokud se zajímáte více o turistiku, pak Vám nabízíme možnost předplacení např. slevové karty nebo časopisu Turista. Pro přihlášené děti do zájmového útvaru Roháči Labyrint na školní rok 2012/13 lze nejpozději do objednat: + slevovou kartu Eurobeds pro jednotlivce 20,- (karta je platná s průkazem KČT) + časopis Turista 366,- na rok 2013 Podrobnosti najdete na stránkách - podrobnosti, výhody členství - slevový systém Eurobeds - časopis Turista turista.nacestu.cz, Držitel modré slevové karty EUROBEDS má právo žádat slevu na zboží nebo služby tam, kde byly pro dané období tyto výhody sjednány. Tato místa jsou označena samolepkou a zveřejněna na výše uvedených www stránkách. V roce 2013 budou uvedena i v kapesní brožuře uživatelů slevových karet. Slevový partner nabízí slevy na zboží, nebo služby, o které se mohou zajímat turisté. Držitel karty se může také zúčastnit soutěže držitelů slevových karet. Časopis TURISTA vychází 10x ročně - na začátku každého měsíce kromě ledna a srpna. Cena za 1 výtisk je 48 Kč, předplatné stojí 480 Kč/rok. Členové Klubu českých turistů si mohou časopis předplatit tak, že si ho objednají se slevou, tj. za 366 Kč prostřednictvím svého odboru KČT. Časopis Vám bude zasílán na adresu bydliště. TURISTA je k dispozici též v elektronické (placené) podobě na a na Jedno ze starších čísel si zde můžete pročíst celé zdarma. Na publero.com je také možnost zakoupení elektronické podoby celého loňského ročníku za velmi zvýhodněnou cenu. Bližší info získáte také u předsedy našeho odboru KČT Terky Wyderky (

10 Způsob placení je přes oddíl, buď mě osobně do (nebo rádci, Skupikovi) nebo na účet (č.ú /0300, v.s. datum narození, do zprávy pro příjemce jméno přihlášeného a za co hradíte příspěvek, př. Lucie Tučková Eurobeds+Turista). Způsob placení, případně výši částky upřesním při kontaktování na nebo telefon. V případě jakýchkoli dotazů, se neváhejte na mne obrátit, případně kontaktujte rádce družin. Lucie Tučková hospodář oddílu Seznam přihlášených do ZÚ Roháči Labyrint na školní rok 2012/2013 Csabová Martina Podroužek Kamil Činčura Přemysl Podroužek Vojtěch Čtrnáctý Martin Podroužková Helena Divišová Michaela Řehánková Emma Dlouhý Jakub Snížková Vendula Fiedlerová Lucie Soukup Petr Fól Tomáš Sýkora Jan Franěk Daniel Synková Martina Hajníková Anna Marie Šalé Jan Holakovský Jáchym Šíma Jaroslav Horáková Eva Škodák Josef Jambor Vašek Škodáková Petra Kvarda Rostislav Škodáková Běla Lukacko Jan Šrámek Martin Machač Tomáš Trunc Sebastian Malečková Lucie Tučková Lucie Myšička Jan Veinerová Marcela Pavienský Lukáš Veinerová Lucie Pavlíček Martin Větrovec Jaroslav Peška Ladislav Viduna Adam

11 Slaňovací osma JIŠTĚNÍ V HOROLEZECTVÍ Jistící pomůcky Slaňovací osma nebo také osmička, či slaňovací klíč je prostředek, který byl sestrojen za účelem slaňování, tedy sestupu po laně směrem dolů. Někteří lezci využívají osmu pro jištění. Z hlediska jištění můžeme osmu akceptovat v prostoru umělé stěny, maximálně při sportovním lezení a jištění TR. Současně však musíme počítat s tím, že její brzdné síly jsou velmi nízké. Kbelík Jedná se o jistící a slaňovací mechanismus, který umožňuje současnou manipulaci s dvěma lany, kdy každé je možno ovládat zvlášť, ale samozřejmě lze použít pouze jedno lano. Umožňuje používat lana o průměru 9 až 11 mm. Použití je jednoduché, neblokuje se automaticky. Některé z těchto jistících pomůcek mají rozdílnou velikost tření podle způsobu založení lana. HMS karabina Jedná se o karabinu, která je konstruována především pro jištění pomocí polovičního lodního uzlu - HMS. Svým otevřeným hruškovitým tvarem bez ostrých ohybů zaručuje spolehlivou funkci. Samozřejmostí HMS karabiny pro jištění polovičním lodním uzlem je pojistka zámku. GriGri a jiná poloautomatické jistící pomůcky Jsou to jistící pomůcky, které při zatížení jistícího lana automaticky sevřou brzdné lano. Brzdné lano při správné pozici rukou není nutné držet, přesto je to vhodné jako pojistka špatného založení, proklouznutí, apod. Používají se pro lezení v pozici prvolezce i jištění druholezce. Jištění pomocí osmy nebo kbelíku - Palec brzdící ruky míří vždy na kbelík/osmu - Při povolování lana držíme brzdící ruku stále pod kyblíkem/osmou, ani na okamžik nepouštíme lano z ruky. - Při dobírání lana se brzdící ruka pohybuje krátce nahoru a dopředu a pak se okamžitě vrátí zpět, přičemž lano ani na okamžik nepustí a sklouzne po laně do výchozí pozice pod kyblík/osmu. - Při spouštění obě ruce svírají pramen brzděného lana pod kyblíkem/osmou

12 Jištění HMS karabinou - Povolování lana: Brzdící ruka zůstává stále na brzděném lanu a klouzavým pohybem jezdí po laně směrem vzhůru do výchozí polohy V. Rakouská škola upřednostňuje stejné držení, jaké se používá u kyblíku, tedy brzdící ruku pod karabinou. Důvodem jednotného držení je možnost vyloučení chybného držení při přechodu z jištění HMS karabinou na jištění kyblíkem. - Dobírání lana / horní jištění. Každá ruka drží stále jeden pramen lana. - Zastavení lana je možné v jakékoli situaci. Dojde-li k déle trvajícímu visu lezce, stiskneme po zatažení uzlu pohodlně oba prameny k sobě. - Spouštění: Obě ruce jsou na brzděném laně, které necháme prokluzovat dlaněmi přiměřenou rychlostí. Jištění pomůckou GriGri Ve švýcarském Curychu vymyšlena metoda jištění, která umožňuje jištění přes Grigri zcela bezpečně. Brzdící ruka zde plní dva úkoly současně: jednak palcem zabraňuje nechtěnému blokování Grigri, a jednak zůstává brzděné lano důsledně pod kontrolou. Tím je zaručeno držení lana

13 i během rychlého povolování. Při tomto základním držení blokuje Grigri při každém pádu okamžitě, i když palec zůstává na uvolňovací páce. Při spouštění drží brzdící ruka (u praváka pravá) lano pod Grigri, druhá ruka táhne uvolňovací páku pomalu k tělu. Výhody správné metody jištění přes Grigri: - Umožňuje snadnější protahování i tlustšího lana jisticí pomůckou. - Špatné založení lana je okamžitě odhaleno. Palec brzdící ruky může trvale tlačit na uvolňovací páku, neboť když zbývající čtyři prsty v případě potřeby stisknou lano, stačí tento impuls ke spuštění automatického brzdícího mechanismu přístroje, a tím k zastavení lana.

14 Pátek nás bude čekat výlet po okolí po skupinách. V sobotu odpoledne budou rozřazovací testy na Přejezd. VELIKONOCE Možná se to podle počasí venku nezdá, ale Velikonoce, svátky ukřižování našeho pána Ježíše Krista, se už blíží. Letos se vypravíme v rámci tréninku na Přejezd na kolech a pojedeme do úpatí Brd, poblíž hradu Karlštejn. Ubytováni budeme v tělocvičně ve škole obci Všenory. Vyjedeme ve čtvrtek ráno z Kladna na kolech, podíváme se po okolí a zakončíme náš první den pod Brdskými horami. V neděli si hned následně během dne zkusíme tzv. Přejezd nanečisto po přejezdových skupinách. Najdeme si také proutky na pomlázky, omalujeme vajíčka a zkusíme si nějaké další zvyky. V pondělí uklidíme a pomalu se budeme vracet nazpátek na Kladno. Cena akce je 600,- Kč, sourozenecká sleva 300,- Kč Přesné časy odjezdu a příjezdu a doporučené vybavení budou upřesněny v příštím časopise. Přihlášku spolu s penězi odevzdejte svému rádci nebo mě nejpozději do Skupik Přihláška na akci VELIKONOCE Jméno:.. Datum narození: Souhlasím s účastí výše jmenovaného na akci VELIKONOCE 2013 pořádanou oddílem TOM 2713 Roháči Kladno. Zůstatek z akce bude použit na financování činnosti oddílu. Podpis zákonného zástupce:

15 PŘEJEZD ČESKOSLOVENSKA 2013 Na této stránce oslovuji hlavně sportovně založené Roháče. Mám pro ně pár nových informací k akci, na kterou se já rozhodně těším a doufám, že nejsem sám. V prvé řadě informace o papírech všichni, kdo se zúčastní, budou potřebovat pas nebo občanský průkaz, protože jedeme do zahraničí. Druhá informace je o cenách - po dlouhých úvahách nad cenou přejezdu, jsme s pomocí Lucky Boule a ostatních dospěli k těmto cenám: Přihlášen do oddílu, děti do 16-ti let nebo sponzor Přihlášen do oddílu, starší 16-ti let, něco pro oddíl dělá 1800,- Kč 2300,- Kč Přijatý do oddílu, nezaplacené zápisné, nic v oddíle nedělá 3300,- Kč Veřejnost 4000,- Kč Z těchto cen je možné získat slevu a to za splnění následujících podmínek: Účast na družinových a oddílových akcích v únoru a březnu alespoň 70 % => sleva 10 % z ceny Účast na trénincích v měsíci lednu, únoru a březnu - alespoň 70 % => sleva 10 % z ceny Vyplněný tréninkový plán tabulka za měsíc leden, únor, březen =>sleva 3 % z ceny Sponzorský dar = > sleva z ceny ve velikosti 3 % ze sponzorského daru Ceny se zdají na první pohled docela vysoké, je to způsobeno jednak vysokými náklady na dopravu a zvyšujícími se cenami ostatního potřebného materiálu a potravin. Celkové ideální náklady na akci se pohybují kolem 130 až 140 tisíci korun. Pokud si tedy spočítáte účastnické poplatky, které se vyberou od účastníků, a porovnáte s náklady, zjistíte, že chybí cca Kč, které je nutné získat od sponzorů. Tímto Vás prosím o každý nápad, kde by se dali peníze na tuto akci sehnat a trochu aktivity v jejich shánění. V tuto chvíli probíhají jednání s firmami Mao, Sambarsport, Uniservis Hašek, Bisnode, Etnetera, víte o nějaké další firmě? Ozvete se mi, prosím, co nejdříve. Předběžnou přihlášku prosím dejte svému rádci nebo mě do Skupik Předběžná přihláška na Cyklopřejezd Československa Jméno: Datum narození:.... Cena:. Podpis zákonného zástupce:...

16 Návrh na letní expedici 2013! Pololetí máme za sebou, zimní expedice je těsně před námi a než se nadějeme, budeme tu mít i oblíbené velké prázdniny. K těm neodmyslitelně patří i naše letní expedice, a protože už jistě chcete začít plánovat, máme tu první návrh: Po několika letech stálých táborů jsme se rozhodli, že je potřeba zažít zase nějakou pořádnou makačku :-) Baťoh na zádech, v něm stan a spoustu dalších těžkých krámů a úsměv na tváři takhle nějak by mohla vypadat letošní expedice :-) Po krátkém (či dlouhém?) váhání jsme se rozhodli pro tuto variantu: v termínu bychom vyrazili v pátek večer posledním nočním vlakem směr Slovensko, kde bychom strávili krásných deset dní přechodem pohoří Polana a zamířili bychom až k Nízkým Tatrám! Protože si i svoje obydlí poneseme hezky s sebou, cena by byla velice příznivá (určitě bychom se vešli do 2 500,- Kč) a kdo pojede, přiveze si sebou kromě pár puchýřů i spoustu nezapomenutelných zážitků! Nechte si náš návrh projít hlavou, příští měsíc ho snad budeme moci porovnat i s dalšími možnostmi, a třeba si i nakonec odhlasujeme, kam že to vlastně pojedeme. Tak zatím bolavým nohám zdar! Weasy & Láďa

17 OKO aneb Osobní Konto Chceš jezdit na co nejvíc akcí s oddílem? Zdají se ti některé akce drahé nebo ti je rodiče nezaplatí? Můžeš si vydělat sám a oddíl ti přispěje. Jak? Roháči během roku pořádají nebo připravují akce pro veřejnost, na kterých můžeš pomoci a vydělat si peníze. Jsou to např. Čertoviny, Den dětí, Narozeniny Labyrintu, Lego a další - sleduj program akcí v časopise, v klubovně, na vývěsce, na stránkách oddílu Každý měsíc také můžeš roznášet noviny Kladenský deník (informace na webu, v klubovně a u kofólíka). Vždy na oddílovce kofólíkovi nahlásíš, kolik balíků novin rozneseš příští měsíc. Termíny roznosu jsou na webu, je to vždy jeden čtvrtek v měsíci. Takto vydělané peníze vložíš do oddílové pokladny na 1 měsíc. Po této době se tvé vložené peníze zdvojnásobí, a potom je můžeš použít na jakoukoli akci pořádanou oddílem. Nevěříš? Například Dan nebo Weasy téměř každý měsíc vydělá na roznosu novin kolem 250,- Kč, které odevzdá Bouli. Za další měsíc mají na svém OKu už 500,- Kč. Když pojedou na Jarmark na Hrádku, který stojí 180,- Kč, tak jim na osobním kontu zbude ještě třeba na úhradu družinové akce nebo částečnou úhradu jarních velikonoc. Pro zopakování 3 jednoduchá pravidla OKA 1) Na OKO se dají vložit peníze vydělané na roznosu novin nebo jiných akcích připravovaných oddílem. 2) Peníze z OKA si můžeš vybrat nejdřív za měsíc po brigádě, vykonané práci. Pokud máš zaplacené roční zápisné, oddíl ti přispěje na OKO jednou tolik, kolik si tam vložíš. 3) Peníze z OKA můžeš použít na akce konané oddílem Roháči. Pravidla pro roznos novin 1) Na oddílovce respektive po ní nahlásíš počet novin a zdali chceš peníze na ruku či na OKO. Je potřeba hlásit i ulice, kde budeš roznášet, abyste se někde nepotkali či si nevyfoukli ulice. 2) Poté v termínu, který je uveden na webu, noviny rozneseš, ty jsou uloženy buď v ICM v přízemí Spirály nebo ve Spirále. 3) Po roznosu ohlásíš na vzkazník (na oddílovém webu), kde jsi roznášel (ulice, čísla popisná), případně přineseš papírovou hlášenku na další oddílovku a budou ti vyplaceny peníze na ruku či na OKO. A ještě drobnost.. pokud chceš vložit peníze na OKO, tak mi to prosím zavolej nebo napiš, možná mě potkáš na nějaké akci nebo na oddílovce. Každý měsíc se v časopise na zadní stránce dovíš, kolik máš právě na svém OKu. Tomáš kofólik Lúca Boule tel tel

18 Vtipná stránka Rychlé kuře: Jede automobilista, když tu ho předběhne kuře. Automobilista přidá, ale nedokáže jej dohonit, pouze vidí, jak zaběhlo do statku. Dojede tam a ptá se statkáře, zda je to pravda, že má tak rychlé kuře. "Ano, mám, je speciálně vyšlechtěné, aby mělo velká stehýnka" - "A neprojevuje se to na chuti?" - "Nevím, ještě jsme žádné nechytili!" Netopýři: Na telegrafním drátě visí několik netopýrů hlavou dolů, a tu z ničeho nic jeden prudce otočí a zůstane hlavou nahoru. Hele, co je s ním? ptá se jeden. Nevím, asi omdlel. Zajíc na poušti: Jde zajíc po poušti, potká ho žirafa a ptá se: Zajíci, proč za sebou táhneš ty dveře od auta? A zajíc na to: Kdyby mi bylo horko, tak si otevřu okýnko.

19 Bařtipán Barel Rock F#mi E D F#mi D D Byl vám jeden pán Bařtipán, podle svého břicha takto nazýván A E A E F#mi Ve svém okolí neblaze znám, a to se ví, že byl pořádně zazobán Čím míň dělal, tím líp si žil, ve šplhání vzhůru břich mu nevadil Snažil se stanout na příčce nejvyšší, ve vlastním zájmu předstíral, že neslyší Potrpěl si na dobré pití a jídlo, v těchhle jeho moresech se pár lidí shlídlo Nejvěrnější pozval na své sídlo a Bařtipán byl za krále pak povolán RF.: A E D A Sláva, ať žije Bařtipán, náš pan král, lid ho zvolil, lid ho na trůn povolal E D A Všichni spolu sledujeme jeden cíl - ať nám Bařtipán vydrží co nejdýl F#mi E D F#mi E D Ale z jedný věci Bařtipán strach měl, co kdyby mu ten břich někdo záviděl A E A E F#mi Aby udržel si ten svůj stát, vybudoval policejní aparát V království šlo všechno od desíti k pěti, prázdný krámy a hladový děti Oficiálně pak všechno v pořádku, i když ten stát vlastně lezl pozpátku Lidi pod sebou si držel zkrátka, místo vlídnýho slova bič a oprátka Kriminály naplněný po okraj, každý se bál, proto radši zavolal: RF.: Sláva, ať žije Bařtipán, náš pan král... Ami G F Ami G F Lidi tlustý měli Bařtipána rádi, hubený zas plný zuby vlády C G C G Ami Do čela se pan Hubeňour postavil, Bařtipána svrhnul, čímž se proslavil Lidi byli šťastný a národ jásal, sláva, ať žije Hubeňour, naše spása Všichni byli radostí jak opilí, ale přitom stihli sklidit obilí Hmi A G Hmi A G Ale po čase se divný věci děly, začal tloustnout pan Hubeňour, kdysi skvělý D A D A Hmi Narostlo mu bříško a pak druhá brada, no a lidi zas museli ohnout záda RF.: D A G D Sláva, ať žije Hubeňour, náš pan král, lid ho zvolil, lid ho na trůn povolal A G D Všichni spolu sledujeme jeden cíl -,ať nám Hubeňour vydrží co nejdýl A G D Von se ten svět zase tak moc nemění, tloustnou lidi, co byli dřív hubený!

20 Oslavenci v únoru 3.2. slavila Martina Csabová 6.2. se stane šestnáctiletým Dan Franěk oslavuje Michal Tydýt se stal svět bohatším o Cipise :-) Ještě někdo další? Pokud zjistíte, že jsem na vás zapomněla (a to čistě z toho důvodu, že vás prostě nemám v žadném ze seznamů), dejte mi vědět, ať se tak neděje každý rok :-) Dan Franěk 1266,- Weasy 1042,- Pepa 20,- Eva H. 450,- Honza L. 1220,- Boule 400,- Lucka V. 820,- Martin ,- Jára 2400,- Lukáš P. 1150,- Honza M. 1440,- Míša D. 530,- Lúca Boule tel.: HORÁC měsíčník Turistického oddílu mládeže 2713 Roháči Kladno. Redakce: Lucka Weasy Malečková ) Do tohoto čísla svou prací přispěli: Weasy, Lucka V., Skup, Veverčák, Honza L., Honza M., kofólík, Lucka Boule Toto číslo vychází v nákladu 40 výtisků. Internetové stránky oddílu: Internetové stránky Asociace:

LETNÍ DĚTSKÝ TÁBOR BRLOH 2015 18. 7. 1. 8. 2015. Informace pro rodiče a děti. o táboře a jeho okolí. odjezdu a platbě. kontaktech.

LETNÍ DĚTSKÝ TÁBOR BRLOH 2015 18. 7. 1. 8. 2015. Informace pro rodiče a děti. o táboře a jeho okolí. odjezdu a platbě. kontaktech. LETNÍ DĚTSKÝ TÁBOR BRLOH 2015 18. 7. 1. 8. 2015 Informace pro rodiče a děti o táboře a jeho okolí odjezdu a platbě kontaktech vybavení dětí PÁR SLOV ÚVODEM PRO RODIČE Tábor se nachází v klidném prostředí

Více

8. 12. 3. 2014 Jarní Tábor na Hubertku

8. 12. 3. 2014 Jarní Tábor na Hubertku D Editorial, Zprávy z hradu Akce, které nás čekají alší akéla je tu. Máme zde plno nových i tradičních Výprav, které, jak si doufám, všichni, a to doslova, užijeme. Předchozí akéla tak trochu nevyšla,

Více

10.číslo Červen 2013 Ročník XXIV. Měsíčník turistického oddílu mládeže Roháči 2713 Kladno

10.číslo Červen 2013 Ročník XXIV. Měsíčník turistického oddílu mládeže Roháči 2713 Kladno 10.číslo Červen 2013 Ročník XXIV. Měsíčník turistického oddílu mládeže Roháči 2713 Kladno Plán akcí 6. 6. Oddílovka 14. 16. 6. školení na Opárně, akce pro velké :), odjezd kolem 16:00, info u Skupa 21.

Více

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA NA TÁBOR *********************************** jméno dítěte:... narozené:...

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA NA TÁBOR *********************************** jméno dítěte:... narozené:... Oddíl Stříbrný vlček Rudná Česká tábornická unie ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA NA TÁBOR *********************************** Provozovatel: Oddíl Stříbrný vlček Rudná, ČTU Cena tábora pro rok 2015: 3400,- Kč konaného

Více

JARNÍ TÁBOR 2015. pátek 20. března neděle 22. března Děti a mládež od 7 do 15 let Hodoňovice, okres Frýdek-Místek

JARNÍ TÁBOR 2015. pátek 20. března neděle 22. března Děti a mládež od 7 do 15 let Hodoňovice, okres Frýdek-Místek JARNÍ TÁBOR 2015 Pojeďte s námi na jarní tábor do podhůří Beskyd. Zažijete aktivity pod širým nebem, nová kamarádství a učení se novým věcem. Tábor je pořádán pod patronátem Diecézní Charity Ostravsko-Opavské.

Více

Tábor Křeč 2013. Kufrování: ve čtvrtek 20. 6. 2013 od 18.00 do 19.00 v klubovně (V Podzámčí, Praha 4 Krč), kontakt 731 219 329 (Kačka)

Tábor Křeč 2013. Kufrování: ve čtvrtek 20. 6. 2013 od 18.00 do 19.00 v klubovně (V Podzámčí, Praha 4 Krč), kontakt 731 219 329 (Kačka) Tábor Křeč 2013 Termín: 29. června 2013 13. července 2013 Adresa: GPS: Sraz: Návrat: Cena: Skautský tábor v Křeči Statečná srdce Kateřina Hromková (= jméno dítěte) Pošta Křeč 394 95 49 22'7.468"N, 14 55'30.401"E

Více

Tábor Křeč 2015. Kufrování: ve čtvrtek 25. 6. 2015 od 18.00 do 19.00 v klubovně (V Podzámčí, Praha 4 Krč), kontakt 723 808 247 (Qiki Verča Nejedlá)

Tábor Křeč 2015. Kufrování: ve čtvrtek 25. 6. 2015 od 18.00 do 19.00 v klubovně (V Podzámčí, Praha 4 Krč), kontakt 723 808 247 (Qiki Verča Nejedlá) Tábor Křeč 2015 Termín: 1. 18. července 2015 Adresa: GPS: Sraz: Návrat: Cena: Skautský tábor v Křeči Statečná srdce Amélie Schaeferová (= jméno dítěte) Pošta Křeč 394 95 49 22'7.468"N, 14 55'30.401"E v

Více

LT MH SDH Líně 2014 26.7.2014 2.8.2014

LT MH SDH Líně 2014 26.7.2014 2.8.2014 Zabezpečení: Vedoucí: hlavní vedoucí: Martin Zavřel vedoucí: Petr Keramidas David Šmůla pomocníci zdravotník: Jaroslav Vosátka Lucie Mikešková M. Vosátková Ubytování: Chatový ráj Komorník GPS: 49 8'5.114"N,

Více

Co má housenka na srdci

Co má housenka na srdci Září 2015 ORONGONG Co má housenka na srdci Zdravím čtenáře Orongongu, prázdniny jsou u konce a nový školní rok 2015/2016 nám začíná. Tábor si všichni užili, děti ho hodnotily jako jeden z nejlepších za

Více

10. - 14. 8. 2015 CENA: 1.000,-Kč, VS 117

10. - 14. 8. 2015 CENA: 1.000,-Kč, VS 117 Příměstský tábor v DDM Třinec 10. - 14. 8. 2015 CENA: 1.000,-Kč, VS 117 Informace pro rodiče Příměstský tábor je určen pro všechny kluky a holky, kteří by se chtěli o prázdninách trochu více hýbat, poznat

Více

Tábor Matějovec 2.8. 16.8.2008

Tábor Matějovec 2.8. 16.8.2008 Tábor Matějovec 2.8. 16.8.2008 Odjezd je v pátek 1. srpna 2008 (pro skauty) Sraz je u klubovny v 8:00 hodin Na tábor pojedeme na kole, na tábořiště dorazíme v sobotu v poledne Účast je dobrovolná Odjezd

Více

1. Záloha: 2.000,-Kč na poukaz. Splatná s odevzdáním přihlášky (do 20. 3. 2015). 2.

1. Záloha: 2.000,-Kč na poukaz. Splatná s odevzdáním přihlášky (do 20. 3. 2015). 2. LDT v kempu Cesenatico - Itálie, který se nachází 20 km od Rimini. Tato oblast je vyhlášená rozsáhlými písečnými plážemi. Děti budou ubytovány v klidné části kempu cca 8 10 minut od moře v karavanech pro

Více

Přídavná jména. Český jazyk třída pro jazykovou přípravu. Autor: Mgr. Karla Kubíčková Základní škola Gutha-Jarkovského Kostelec nad Orlicí

Přídavná jména. Český jazyk třída pro jazykovou přípravu. Autor: Mgr. Karla Kubíčková Základní škola Gutha-Jarkovského Kostelec nad Orlicí Přídavná jména Český jazyk třída pro jazykovou přípravu Autor: Mgr. Karla Kubíčková Základní škola Gutha-Jarkovského Kostelec nad Orlicí Slovům, která nám říkají, jak se věci, lidé nebo zvířata jmenují,

Více

TÁBOR 2015-96. ODDÍL ŠIPKA-PRAHA Základní informace

TÁBOR 2015-96. ODDÍL ŠIPKA-PRAHA Základní informace TÁBOR 2015-96. ODDÍL ŠIPKA-PRAHA Základní informace Termín: 11. 7. 2015-25. 7. 2015 Místo: Nový Dvůr (část obce Číhaň; PSČ: 34142), okres Klatovy, kraj Plzeňský Mapka: GPS souřadnice tábora: Loc: 49 20'34.34"N,

Více

Propozice kurzu ČHS pro instruktory RCI a HAL 29.4.-4.5.2014

Propozice kurzu ČHS pro instruktory RCI a HAL 29.4.-4.5.2014 Propozice kurzu ČHS pro instruktory RCI a HAL 29.4.-4.5.2014 1. část přijímací zkouška, metodika Brno 29.4.-1.5.2014 2. část záchranné techniky Drátník 1.5.-4.5.2014 1.část Termín: 29.4.-1.5.2014 Zahájení:

Více

4. TÁBOR V RADÍKOVĚ KLUBU VEM CAMARÁ CAPOEIRA - OLOMOUC PRO MORAVU A SLEZSKO 2015

4. TÁBOR V RADÍKOVĚ KLUBU VEM CAMARÁ CAPOEIRA - OLOMOUC PRO MORAVU A SLEZSKO 2015 4. TÁBOR V RADÍKOVĚ KLUBU VEM CAMARÁ CAPOEIRA - OLOMOUC PRO MORAVU A SLEZSKO 2015 Místo pobytu: Chata pod Věží, Radíkov (cca 15km od Olomouce) adresa: Na Pevnůstce 184/32, 772 00 Olomouc - Lošov tel: 736

Více

PŘIHLÁŠKA DÍTĚTE na LDT 2015 ŠÉBA o.s.

PŘIHLÁŠKA DÍTĚTE na LDT 2015 ŠÉBA o.s. PŘIHLÁŠKA DÍTĚTE na LDT 2015 ŠÉBA o.s. Termíny: 1.7. - 11.7.2015 cena : 4.400,- Kč 1.7. - 18.7.2015 cena : 5.990,- Kč Žádáme o nevratnou zálohu 1.500,-Kč po přijetí přihlášky Jméno a příjmení dítěte:...

Více

LETNÍ KEMP MLÁDEŽE POD JEDNOU STŘECHOU. Strmilov 7. 14. 7. 2013

LETNÍ KEMP MLÁDEŽE POD JEDNOU STŘECHOU. Strmilov 7. 14. 7. 2013 Sdružení evangelické mládeže v České republice Jungmannova 9 110 00 Praha 1 info@semcr.cz http://semcr.cz/ IČ: 270 31 225 číslo účtu: 2700382555/2010 LETNÍ KEMP MLÁDEŽE POD JEDNOU STŘECHOU Strmilov 7.

Více

PŘIHLÁŠKA NA FOTBALOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ

PŘIHLÁŠKA NA FOTBALOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ PŘIHLÁŠKA NA FOTBALOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ Organizace: TJ Spartak Chrastava Oddíl: Fotbal Chrastava Adresa: Turpišova 292, 46331 Chrastava Přihlašuji závazně svého syna/dceru rodné číslo bydliště na letní fotbalové

Více

Cvičební řád metodický list č. 5/VÝŠ 1

Cvičební řád metodický list č. 5/VÝŠ 1 Ministerstvo vnitra generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky Cvičební řád jednotek požární ochrany technický výcvik Název: Jištění další osoby Metodický list číslo 5 VÝŠ Vydáno

Více

Klub českých turistů ve Šluknově ze SEVERNÍHO KRÁLOVSTVÍ organizuje pro rodiny s dětmi VI.ročník celoročního turistického soutěžení.

Klub českých turistů ve Šluknově ze SEVERNÍHO KRÁLOVSTVÍ organizuje pro rodiny s dětmi VI.ročník celoročního turistického soutěžení. Klub českých turistů ve Šluknově ze SEVERNÍHO KRÁLOVSTVÍ organizuje pro rodiny s dětmi VI.ročník celoročního turistického soutěžení Táta, máma a já Vyberte si aktivity z doporučeného přehledu turistických

Více

Závazná přihláška na letní dětský tábor Mostek u Dvora Králové od 6.7. do 19.7.2014

Závazná přihláška na letní dětský tábor Mostek u Dvora Králové od 6.7. do 19.7.2014 Jméno a příjmení dítěte: datum narození: Bydliště: Závazná přihláška na letní dětský tábor Mostek u Dvora Králové od 6.7. do 19.7.2014 Zákonní zástupci (matka, otec) Jméno a příjmení: e-mail: Jméno a příjmení:

Více

PIONÝRSKÁ SKUPINA KOLO KOLOVEČ CO VÁS ČEKÁ.

PIONÝRSKÁ SKUPINA KOLO KOLOVEČ CO VÁS ČEKÁ. PIONÝRSKÁ SKUPINA KOLO KOLOVEČ CO VÁS ČEKÁ. AKCE, DÍLNY, VOLNOČASOVÝ KLUB, AIRSOFT, TÁBOR leden červenec 2012 NABÍDKA ČLENSTVÍ Staňte se členy Sdružení PIONÝR Pionýrské skupiny Kolo Koloveč členský příspěvek....

Více

Časopis MŠ. Říjen 2014

Časopis MŠ. Říjen 2014 Základní škola a Mateřská škola Ústí nad Labem, Jitřní 277, příspěvková organizace Časopis MŠ Říjen 2014 Vydává: Mateřská škola Ústí nad Labem Brná Sebuzínská 42 Tel: 475 541 175 Mobil: 720 619 239 http://www.zsamsbrna.cz/

Více

ROZPIS SBOROVÝCH ZKOUŠEK DO KONCE ŠKOLNÍHO

ROZPIS SBOROVÝCH ZKOUŠEK DO KONCE ŠKOLNÍHO Dětský pěvecký sbor ROLNIČKA Informační občasník Milé děti, milí rodiče a přátelé Rolničky a dětského sborového zpívání vůbec. Po delší přestávce, kdy většina důležitých informací se k vám dostávala přes

Více

Nýdek Hluchová 27. 31.7.2015

Nýdek Hluchová 27. 31.7.2015 Nýdek Hluchová 27. 31.7.2015 Cena tábora: 2900,- Kč VS 104 Pobyt je určen dětem ve věku 5 10 let S neukončeným řečovým vývojem S poruchami plynulosti řeči S nesprávnou výslovností hlásek S výukovými obtížemi

Více

Zima VY_12_INOVACE_PRV.123.10

Zima VY_12_INOVACE_PRV.123.10 Zima VY_12_INOVACE_PRV.123.10 Mgr.Charlotta Kurcová srpen 2011 březen 2012 Já a můj svět, Prvouka 1. 3.ročník Téma: Zima Podtéma: počasí, vhodné oblečení, svátky v zimě, zimní aktivity a sporty. Anotace:

Více

Lyžování - sezóna 2011/2012 Souhrnné informace

Lyžování - sezóna 2011/2012 Souhrnné informace Lyžování - sezóna 2011/2012 Souhrnné informace Vážení přátelé zimních sportů Zima je za dveřmi, takže je nejvyšší čas s přípravou našich společných lyžařských aktivit. Na letošní zimu připravujeme opět

Více

Český červený kříž OS Děčín

Český červený kříž OS Děčín Český červený kříž OS Děčín pořádá od 20.4. do 24.4.2015 Oblastní studijní středisko pro děti od 7 15 let v rekreačních středisek OS TOK MAXOV Sloup v Čechách Ubytování : v budově Doprava : autobusem Stravování

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 Obsah: Slovo ředitele školy, akce v uplynulém měsíci, dětská tvorba, vyhodnocení sběru Červen 2008 TOCHOVICE 76 262

Více

Panteří drápek 2. číslo - říjen 2013

Panteří drápek 2. číslo - říjen 2013 Co najdete v tomto čísle: Aktuality strana 2 Registrace strana 3 Z uplynulých akcí strana 4 Pozvánky na akce strana 5 Strana 1 Úvodní slovo Vážení rodiče, posíláme tentokrát trochu kratší vydání časopisu

Více

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MATEŘSKÁ ŠKOLA NOVÁ VES Je zpracován v souladu s Rámcovým programem pro předškolní vzdělávání. Každé podtéma TVP rozvíjí všech pět oblastí předškolního vzdělávání: biologickou,

Více

VODÁCKÝ SPORTOVNÍ KLUB VSK RÁJEC-JESTŘEBÍ

VODÁCKÝ SPORTOVNÍ KLUB VSK RÁJEC-JESTŘEBÍ VODÁCKÝ SPORTOVNÍ KLUB RÁJEC-JESTŘEBÍ 2015 Ahoj kamarádi! I v roce 2015 jsme připravili spoustu zajímavých akcí. Na lodi, na kole, nebo i pěšky. Nabízíme Vám rozšířený program našich akcí pro všechny výkonnostní

Více

Propozice a uvítací dopis Táborů pro rodiče s dětmi 1, 2 a 3 v roce 2014.

Propozice a uvítací dopis Táborů pro rodiče s dětmi 1, 2 a 3 v roce 2014. Propozice a uvítací dopis Táborů pro rodiče s dětmi 1, 2 a 3 v roce 2014. Ahoj děti, už se těšíte na prázdniny? Na co nejvíce? Na sluníčko, letní lenošení či skotačení u vody? Nebo dokonce na prázdninové

Více

Velikonoce I. Základní škola Kladno, Vašatova 1438 VY_32_INOVACE_PRV_490

Velikonoce I. Základní škola Kladno, Vašatova 1438 VY_32_INOVACE_PRV_490 VY_32_INOVACE_PRV_490 S2 Velikonoce I. Autor: Irena Paulová, Mgr. Použití: 2. ročník Datum vypracování:10. 3. 2013 Datum pilotáže: 21. 3. 2013 Metodika: Žáci si společně s učitelem prohlížejí prezentaci,

Více

Rozpis krajského přeboru v minivolejbale pro soutěžní období 2015 2016

Rozpis krajského přeboru v minivolejbale pro soutěžní období 2015 2016 Středočeský krajský volejbalový svaz http://stc.cvf.cz e-mail: stc-vol@seznam.cz Rozpis krajského přeboru v minivolejbale pro soutěžní období 2015 2016 modrý, červený a žlutý volejbal chlapců, dívek a

Více

Závazná přihláška na anglický letní tábor Přihlašuji závazně svého syna/dceru, datum a místo narození rodné číslo, bydliště PSČ, telefon domů, mobily rodičů, e-mail, na anglický letní tábor pořádaný Jazykovou

Více

Klára Kochová, Norbert Rybář PedF UK, Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, 4. Ročník Didaktika matematiky s praxí I. Téma: Jedeme na hory (slovní úlohy)

Klára Kochová, Norbert Rybář PedF UK, Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, 4. Ročník Didaktika matematiky s praxí I. Téma: Jedeme na hory (slovní úlohy) Téma: Jedeme na hory (slovní úlohy) 1/ Představení 2/ Seznámení s průběhem hodiny: Otázka Kdo jezdí rád na hory? Kam jezdíte? Kdo umí lyžovat? V lednu se chystáme na hory. Nejdřív si musíme všichni pořídit

Více

SPORTOVNÍ TÁBOR s cyklistikou

SPORTOVNÍ TÁBOR s cyklistikou Dům dětí a mládeže Tišnov, Riegrova 312, www.ddm-tisnov.cz SPORTOVNÍ TÁBOR s cyklistikou 8.7.-19.7.2013 Hálův mlýn Tělo nechť každodenní své hýbání má 1 Informace k táboru Nový sportovní tábor určený pro

Více

Úvodník. Volejbalové soustředění

Úvodník. Volejbalové soustředění 1 Úvodník Vítáme vás u dalšího čísla našich Deváťáckých novin. Konec roku je už tady a my deváťáci se připravujeme na to, až v jeho závěru vstoupíme na pódium, řekneme svůj projev a opustíme naši milovanou

Více

Níže uvádíme podrobné informace a pokyny k jednotlivým formulářům. Snažte se, je, prosím, vyplnit, vyřídit a odeslat co nejdříve. Děkujeme.

Níže uvádíme podrobné informace a pokyny k jednotlivým formulářům. Snažte se, je, prosím, vyplnit, vyřídit a odeslat co nejdříve. Děkujeme. Vážení rodiče, dětský letní tábor, který pořádá Občanské sdružení Radost Ostrava, se letos koná ve dnech 14.-28.8.2015 v obci Staré Hamry. Cena pobytu činí 3590,- Kč. Tato základna je postavena v lese

Více

Dům dětí a mládeže Blovice, Tyršova 807, 336 01 Blovice Tel.: 371 522 159 www.ddm-blovice.cz. Časopis CHOBOTNICE

Dům dětí a mládeže Blovice, Tyršova 807, 336 01 Blovice Tel.: 371 522 159 www.ddm-blovice.cz. Časopis CHOBOTNICE Dům dětí a mládeže Blovice, Tyršova 807, 336 01 Blovice Tel.: 371 522 159 www.ddm-blovice.cz Časopis CHOBOTNICE Říjen 2011 TŘÍDNÍ UČITEL 1. Třídní učitel má pravdu. 2. Třídní učitel má vždy pravdu. 3.

Více

Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice. Odloučené pracoviště: Mateřská škola

Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice. Odloučené pracoviště: Mateřská škola Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice Odloučené pracoviště: Mateřská škola Tyršova 304 Tetčice 664 17 Názvy měsíčních tematických celků

Více

Letní tábor Pionýrské skupiny SMĚR 18.července - 1.srpna 2015 v Široké Nivě. Závazná přihláška

Letní tábor Pionýrské skupiny SMĚR 18.července - 1.srpna 2015 v Široké Nivě. Závazná přihláška Základní informace: Závazná přihláška Pořadatel: Pionýr, z.s. - Pionýrská skupina SMĚR, Bohumínská 437/42, 710 00 Ostrava; IČ: 44941234 Termín tábora: 18.července - 1.srpna 2015 Místo konání: Široká Niva,

Více

BOBŘÍ STOPOU LISTOPAD PROSINEC 2012. Novinky a informace z dění v 188.PS T.O.Bobříci

BOBŘÍ STOPOU LISTOPAD PROSINEC 2012. Novinky a informace z dění v 188.PS T.O.Bobříci BOBŘÍ STOPOU LISTOPAD PROSINEC 2012 Novinky a informace z dění v 188.PS T.O.Bobříci Kam vyrazit příště? VÁNOČNÍ VÝPRAVA 14.-16.12., Žabka a Toník Pojedeme do naší oblíbené sokolovny ve Mšeně. Můžete se

Více

176. PTO VLČATA 30. PS MLÁDÍ a LUŽÁNKY STŘEDISKO VOLNÉHO ČASU pořádají 56. letní tábor ZEMĚPLOCHA 2015

176. PTO VLČATA 30. PS MLÁDÍ a LUŽÁNKY STŘEDISKO VOLNÉHO ČASU pořádají 56. letní tábor ZEMĚPLOCHA 2015 176. PTO VLČATA 30. PS MLÁDÍ a LUŽÁNKY STŘEDISKO VOLNÉHO ČASU pořádají 56. letní tábor ZEMĚPLOCHA 2015 Tábořiště Lomy 18. 7. 8. 8. 2015 TERMÍNY, SRAZ A NÁVRAT V létě 2015 pořádají Vlčata již svůj 56. letní

Více

Informace pro uchazeče o práci

Informace pro uchazeče o práci Informace pro uchazeče o práci Práva a povinnosti uchazeče o práci jsou v zákoně o zaměstnanosti číslo 435/2004 Sbírky Těžké slovo: uchazeč o práci Těžké slovo: práva Těžké slovo: povinnosti Těžké slovo:

Více

ZIMNÍ TÁBOR PRO DĚTI HERLÍKOVICE 2014

ZIMNÍ TÁBOR PRO DĚTI HERLÍKOVICE 2014 ZIMNÍ TÁBOR PRO DĚTI HERLÍKOVICE 2014 Termíny: 15. 2. - 22. 2. 2014 22. 2. - 1. 3. 2014 Věk dětí: Cena zahrnuje: Cena: 5 350,- Kč (možnost čerpání příspěvku FKSP) 6 17 let 7x ubytování s plnou penzí, 5

Více

tábor LEVITŮ CZ 17. 24.8. 2013

tábor LEVITŮ CZ 17. 24.8. 2013 tábor LEVITŮ CZ 17. 24.8. 2013 Místo: Rekreační středisko Varvažov http://www.tabory.cz/varvazov.html Společná doprava z Prahy Odjezd 17.8. v 11:30 Černý Most / místo bude upřesněno / Prosíme, přijďte

Více

Po Šluknově a okolí. (vůdcovská práce) Antonín Matějka

Po Šluknově a okolí. (vůdcovská práce) Antonín Matějka Po Šluknově a okolí (vůdcovská práce) Antonín Matějka 23. února 2008 1 Úvod Dost často k nám na základnu přijíždí různé návštěvy. A proto jsem se rozhodl napsat pár návrhů na výlety po okolí Šluknova.

Více

PRAJZSKÁ BEZ HRANIC 2015 Přihláška na letní dětský tábor stanový stany s podsadou

PRAJZSKÁ BEZ HRANIC 2015 Přihláška na letní dětský tábor stanový stany s podsadou PRAJZSKÁ BEZ HRANIC 2015 Přihláška na letní dětský tábor stanový stany s podsadou Místo táboru: Odry - Klokočůvek Pořadatel tábora a sponzoři Tábor pro děti ve věku 8-15 let Prajzská Ambasáda a Anima Iuventutis

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

Chotíkováček Jaro 2015

Chotíkováček Jaro 2015 Chotíkováček Jaro 2015 Ahoj kamarádi! Máme tady jaro. Příroda se začala probouzet po zimním spánku. Brzy nás čekají Velikonoce. Velikonoce navazují na tradici původně pohanského svátku jara. Nyní jsou

Více

Průvodní dopis k soustředění policejních klubů dne 20-22 června 2014

Průvodní dopis k soustředění policejních klubů dne 20-22 června 2014 Průvodní dopis k soustředění policejních klubů dne 20-22 června 2014 Předem tohoto dopisu si dovolím upozornit, že tento je především pro hlavní instruktory jednotlivých policejních a vojenských klubů,

Více

Projekty školní družiny na školní rok 2011/2012. ZŠ V Zahrádkách 48. Praha 3

Projekty školní družiny na školní rok 2011/2012. ZŠ V Zahrádkách 48. Praha 3 Projekty školní družiny na školní rok 2011/2012 ZŠ V Zahrádkách 48 Praha 3 19. 9. 30. 9. pí. Toufarová 3. 10. 11. 11. pí. Kamenská 14. 11. 22. 12. pí. Maskaluková 3. 1. 18. 2. 2012 pí. Lišková 22. 2. 30.

Více

Zpravodaj září 2013. Vážení rodiče, učitelé, příznivci a kamarádi,

Zpravodaj září 2013. Vážení rodiče, učitelé, příznivci a kamarádi, Zpravodaj září 2013 Vážení rodiče, učitelé, příznivci a kamarádi, srdečně zdravíme všechny v předvečer nového školního roku! Tak jako v loňském roce budeme se i letos snažit přinášet vám informace a aktuality

Více

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě Hodiny čtení ve 4. třídě nejsou jen tréninkem a zdokonalováním se v technice čtení. Většina dětí už je výbornými čtenáři, jejich přednes je velmi kvalitní. A že si pamatujeme,

Více

Pravidelné akce Klubu seniorů Krupka na rok 2015

Pravidelné akce Klubu seniorů Krupka na rok 2015 Pravidelné akce Klubu seniorů Krupka na rok 2015 Každé pondělí až čtvrtek je otevřen klub v DPS Dlouhá 636, Krupka vždy od 13,00 do 17,00 hodin. Možnost využití dvou počítačů včetně připojení na internet,

Více

Náš zpravodaj. Náš zpravodaj. !!Nezapomeň!! Kontakty: Zpravodaj zakladatelů Pionýrského centra Český Krumlov

Náš zpravodaj. Náš zpravodaj. !!Nezapomeň!! Kontakty: Zpravodaj zakladatelů Pionýrského centra Český Krumlov Náš zpravodaj Zpravodaj zakladatelů Pionýrského centra Český Krumlov Číslo: 1/2012 27.2.2012 Náš zpravodaj Tak je tu druhé, respektive číslo první, našeho zpravodaje. Zatím se nám nějak nedaří dostávat

Více

Ročník: 1. Zpracováno dne: 13. 12. 2012

Ročník: 1. Zpracováno dne: 13. 12. 2012 Označení materiálu: VY_32_INOVACE_RUMJI_TELOCVIK_07 Název materiálu: Evakuační zavazadlo Tematická oblast: Tělesná výchova 1. ročník Anotace: V posledním desetiletí je stále častější vznik mimořádných

Více

Vážení rodiče, 2.300,- Kč (v ceně je zahrnuto ubytování, strava, výlet na koupaliště, pojištění dítěte a odměny)

Vážení rodiče, 2.300,- Kč (v ceně je zahrnuto ubytování, strava, výlet na koupaliště, pojištění dítěte a odměny) Vážení rodiče, do rukou se Vám dostaly propozice letního tábora, který čtvrtým rokem pořádá Středisko volného času Vítkov, příspěvková organizace. Tábor se koná na turistické základně v Klokočově a vedou

Více

Blahopřejeme všem, kteří se narodili v prosinci. Přejeme vše nejlepší a splněná přání v dalším roce.

Blahopřejeme všem, kteří se narodili v prosinci. Přejeme vše nejlepší a splněná přání v dalším roce. 1 Spolek neslyšících Břeclav, o.s., Kapustova 12, 690 06 Břeclav sociální služby - 17. listopadu 1a, 690 02 Břeclav člen Českomoravské jednoty neslyšících www.cmjn.cz, www.snbreclav.cz tel/fax: 519 332

Více

Staň se členem lidu Na vi, poznávej svět Pandory a zabraň jejímu zničení! design by Severka

Staň se členem lidu Na vi, poznávej svět Pandory a zabraň jejímu zničení! design by Severka Staň se členem lidu Na vi, poznávej svět Pandory a zabraň jejímu zničení! design by Severka 2013 Na sraz je nutno donést: Prosíme vás o dodržení našich požadavků na povinnou dokumentaci na srazu - je to

Více

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost Cesta do Zagarola Město Zagarolo, které je partnerským městem obce Nelahozeves, pozvalo zastupitele naší obce a ţáky nelahozeveské školy na návštěvu. Zastupitelé zde byli na oficiální návštěvě. Ţáci byli

Více

Letní tábor 2015. Harry Potter

Letní tábor 2015. Harry Potter Letní tábor 2015 Harry Potter Tábor se koná v termínu od 18. 7. do 1. 8. 2015 na táborové základně Morgana. Tábořiště se nachází na rozhraní lesa a louky v romantické krajině nedaleko města Ledeč nad Sázavou.

Více

www.cz-milka.net Balení na cesty

www.cz-milka.net Balení na cesty Balení na cesty Tento dokument obsahuje různé seznamy věcí, které se mohou hodit s sebou na dovolenou v zimě nebo v létě, na hory nebo k moři. Seznamy je možné vytisknout a při balení si v nich odškrtávat

Více

Tréninkový plán jarního kola soustředění v termínu 10-13.2 2011

Tréninkový plán jarního kola soustředění v termínu 10-13.2 2011 Tréninkový plán jarního kola soustředění v termínu 10-13.2 2011 10.2 2011 do 9:00 příjezd a ubytování 9:30 18:00 trénink 11.2 2011 9:00 18:00 trénink 12.2 2011 9:00-18:00 trénink 13.2 2011 9:00-15:00 trénink

Více

PROPOZICE VÍKENDOVÉ LYŽAŘSKÉ ŠKOLY. Naučit účastníky školy lyžování, snowboardingu nebo zdokonalit jejich stávající schopnosti.

PROPOZICE VÍKENDOVÉ LYŽAŘSKÉ ŠKOLY. Naučit účastníky školy lyžování, snowboardingu nebo zdokonalit jejich stávající schopnosti. PŘIJĎTE K NÁM, NAUČÍME VÁS LYŽOVAT!!! Víkendová výuka lyžování nebo snowboardingu Milé děti, vážení rodiče, připravili jsme program pro školáky ve věku 6 15 let na 7 zimních sobot nebo prázdninových dní.

Více

Příručka k cestě za Rychlými šípy

Příručka k cestě za Rychlými šípy Junák svaz skautů a skautek ČR, středisko Vranovice Tábor vlčat a světlušek Příručka k cestě za Rychlými šípy Dobrohošť 16. - 26. července 2014 Příběh Nebaví vás sedět doma? Pojeďte s námi za Rychlými

Více

Termín konání tábora: sobota 18. 7. 2015 pátek 31. 7. 2015. Přihlášky přijímáme do 15. června 2015 na adrese:

Termín konání tábora: sobota 18. 7. 2015 pátek 31. 7. 2015. Přihlášky přijímáme do 15. června 2015 na adrese: LDT Maracaibo, z. s. Výhledy 935, 592 31, Nové Město na Moravě IČO: 433 82 614 kontakty: Václav Řezníček Anna Kopečková 776 327 686 (přihlášky, organizace, ubytování, ) 602 849 435 (finance, platby, faktury,

Více

jsme navštívili Úřad práce ve Frýdku-Místku

jsme navštívili Úřad práce ve Frýdku-Místku To ten čas ale rychle utíká. Před chvílí jsme si ještě užívali letní prázdniny a teď už můžeme pomalu kupovat vánoční dárky. Listy padají a kolem nás je příjemné prostředí a spoustu barviček. I počasí

Více

Cesta do školy. PRVOUKA 1. ročník. Mgr. Lenka Marvánková. 1.) Dej do kroužku dopravní prostředky, které jezdí po kolejích.

Cesta do školy. PRVOUKA 1. ročník. Mgr. Lenka Marvánková. 1.) Dej do kroužku dopravní prostředky, které jezdí po kolejích. VY_12_INOVACE_Prv1.B.01 PRVOUKA 1. ročník Cesta do školy Mgr. Lenka Marvánková 1.) Dej do kroužku dopravní prostředky, které jezdí po kolejích. 2.) Vybarvi správnou barvou na semaforu, kdy můžeme přejít

Více

Součástí všech kurzů je důraz na vedení skupiny a první pomoc v daném prostředí.

Součástí všech kurzů je důraz na vedení skupiny a první pomoc v daném prostředí. HORSKÝ PRŮVODCE Naše kurzy vám umožní získat kvalitní přípravu pro vykonávání průvodcovské činnosti a potřebnou kvalifikaci k vydání živnostenského listu - průvodcovská činnost horská nebo poskytování

Více

INFORMACE O LETNÍM TÁBOŘE SKAUTŮ A SKAUTEK STŘEDISKA URAGAN ZBRASLAV

INFORMACE O LETNÍM TÁBOŘE SKAUTŮ A SKAUTEK STŘEDISKA URAGAN ZBRASLAV V Praze, 12.5.2008 INFORMACE O LETNÍM TÁBOŘE SKAUTŮ A SKAUTEK STŘEDISKA URAGAN ZBRASLAV Dobrý den, Tímto se vám do rukou dostávají kompletní informace o našem táboře. Tábor se bude konat od úterý 22.7.

Více

SOUTĚŽNÍ SOUSTŘEDĚNÍ VÍTĚZŮ KATEGORIÍ A A B

SOUTĚŽNÍ SOUSTŘEDĚNÍ VÍTĚZŮ KATEGORIÍ A A B SOUTĚŽNÍ SOUSTŘEDĚNÍ VÍTĚZŮ KATEGORIÍ A A B KRAJSKÉHO KOLA ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY Soutěžní soustředění vítězů kategorií A a B krajského kola 16. ročníku Zeměpisné olympiády školního roku 2013/2014 proběhne

Více

Dny za školou. Cyklovýlety

Dny za školou. Cyklovýlety Dny za školou Cyklovýlety Kam? Okoř Nelahozeves - Veltrusy Levý Hradec Sraz: v 8 hod. před školou Rozchod: ve 14 hod. před školou S sebou: helma, kolo v dobrém stavu, pití, svačina Přihlášky: Jana Vomáčková,

Více

Příručka k cestě kolem světa

Příručka k cestě kolem světa Junák český skaut, středisko Vranovice Tábor vlčat a světlušek Příručka k cestě kolem světa Újezd u Rosic 1. - 11. července 2015 Tato příručka slouží pro všechny, kteří se nebojí vydat na cestu kolem světa.

Více

ZAPISOVANÉ AKTIVITY, 28. 5. 2015 (ČTVRTEK) NABÍZENÉ AKTIVITY:

ZAPISOVANÉ AKTIVITY, 28. 5. 2015 (ČTVRTEK) NABÍZENÉ AKTIVITY: ZAPISOVANÉ AKTIVITY, 28. 5. 2015 (ČTVRTEK) Milí žáci, na čtvrtek 28. 5. 2015 jsme si pro vás připravili čtrnáct aktivit zveřejněných v tomto seznamu. Od pondělí 4. 5. 2015 (od 15 hodin) bude možné se prostřednictvím

Více

VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.5

VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.5 VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.5 Třídy 5.A Ahoj děti, podařilo se a my jsme po jarních prázdninách zase zpátky s Všeználkovými novinami. Toto číslo bude ještě zimní, ale najdete v něm i něco z jarního období, které

Více

DOVOLENÁ NA DEJMONU 22. 8. 29.8. 2009 ESOTERICKÝ SEMINÁŘ O ČAKRÁCH, BIOPOLI A MIMOSMYSLOVÝCH SCHOPNOSTECH

DOVOLENÁ NA DEJMONU 22. 8. 29.8. 2009 ESOTERICKÝ SEMINÁŘ O ČAKRÁCH, BIOPOLI A MIMOSMYSLOVÝCH SCHOPNOSTECH DOVOLENÁ NA DEJMONU v maleb ném prostředí Beskyd - Čeladné 22. 8. 29.8. 2009 ESOTERICKÝ SEMINÁŘ O ČAKRÁCH, BIOPOLI A MIMOSMYSLOVÝCH SCHOPNOSTECH Pro všechny, jež chtějí načerpat psychické i fyzické síly

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

obr. 1 obr. 2 Cvičební řád metodický list č. 4/VÝŠ 1

obr. 1 obr. 2 Cvičební řád metodický list č. 4/VÝŠ 1 Ministerstvo vnitra generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky Cvičební řád jednotek požární ochrany technický výcvik Název: Slanění Metodický list číslo 4 VÝŠ Vydáno dne: 21. 12.

Více

ADRENALINOVÝ RAFTING NA ISELU a NOCE

ADRENALINOVÝ RAFTING NA ISELU a NOCE ADRENALINOVÝ RAFTING NA ISELU a NOCE Kam jedeme? Pod zasněžené štíty Alp a Dolomit. Trvalý dostatek sněhu zajistí krásné vodácké zážitky na těchto ledovcových řek. Připravili jsme velice atraktivní zájezd

Více

Turistický zpravodaj č.1/ 2011

Turistický zpravodaj č.1/ 2011 Vážení turisté, vážení přátelé, Turistický zpravodaj č.1/ 2011 dostává se k Vám první číslo Turistického zpravodaje oblasti Klubu českých turistů Jižní Čechy. V tomto zpravodaji bychom Vám chtěli čtyřikrát

Více

Nabízíme Vám pobyt na letním dětském táboře v jižních Čechách www.brloh.cz

Nabízíme Vám pobyt na letním dětském táboře v jižních Čechách www.brloh.cz Nabízíme Vám pobyt na letním dětském táboře v jižních Čechách www.brloh.cz Již po 37. pořádáme letní dětský prázdninový tábor, zaměřený na poznávání, hry a pobyt v přírodě, v nádherné krajině CHKO Blanský

Více

Velikonoční soustředění 2015

Velikonoční soustředění 2015 Velikonoční soustředění 2015 Obecné informace Datum: čtvrtek 2. dubna pondělí 6. dubna 2015 Ubytování: Stravování: Vybavení: Cena: Poznámky: Info: Proseč, turistická ubytovna Toulovec (GPS: 49 48'29.732"N,

Více

ŠKOLNÍČEK MŠ NOVÝ HRÁDEK

ŠKOLNÍČEK MŠ NOVÝ HRÁDEK ŠKOLNÍČEK MŠ NOVÝ HRÁDEK PODZIM Vážení rodiče, v letošním školním roce Vám nabízíme, pro naši školku novou formu, předávání informací Vám, rodičům. K nástěnkám v šatně, informacím ve vývěsce na náměstí,

Více

Co potřebuješ na oddílové akce

Co potřebuješ na oddílové akce Co potřebuješ na oddílové akce Každá činnost potřebuje určité vybavení a pomůcky. I ty je budeš při své práci v oddíle potřebovat. Věci doporučujeme nosit v malém batůžku na záda, neplete se při chůzi

Více

Kongresové Centrum Aldis Hradec Králové

Kongresové Centrum Aldis Hradec Králové Kongresové Centrum Aldis Hradec Králové www.karaterec.com Ing. Jiří Boček / Prezident Českého svazu karate Vážené dámy a pánové, je pro mne velkou ctí pozvat vás na 13. ročník největší soutěže karate v

Více

Pravidla lezení ve skalních oblastech České republiky

Pravidla lezení ve skalních oblastech České republiky Pravidla lezení ve skalních oblastech České republiky Článek 1 Úvod (1) Pravidla lezení ve skalních oblastech České republiky (dále jen Pravidla ) se vztahují na horolezeckou činnost provozovanou na skalách

Více

Haf haf haf. Haf haf haf. Haf haf haf. Haf haf haf

Haf haf haf. Haf haf haf. Haf haf haf. Haf haf haf Štěnátko štěká haf, haf, ha... Jsem rádo, že se po prázdninách zase vidíme. Doufám, že jste si užili prázdniny jak se patří. Haf haf haf Všechno nejlepší k narozeninám Botce, Báře, Mikuldovi, Jakubovi

Více

ZPRAVODAJ č.1. XII. Český zimní sraz turistů. Klub českých turistů oblast Valašsko Chřiby. z pověření ÚV KČT a sekce lyžařské turistiky.

ZPRAVODAJ č.1. XII. Český zimní sraz turistů. Klub českých turistů oblast Valašsko Chřiby. z pověření ÚV KČT a sekce lyžařské turistiky. Klub českých turistů oblast Valašsko Chřiby z pověření ÚV KČT a sekce lyžařské turistiky Vás zve na XII. Český zimní sraz turistů do Velkých Karlovic ve dnech 10. 13. 2. 2011 ZPRAVODAJ č.1 Vážení příznivci

Více

Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou

Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou SVĚTLO Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou nám mnoho informací o věcech kolem nás. Vlastnosti světla mohou být ukázány na celé řadě zajímavých pokusů. Uvidíš svíčku?

Více

Turistický prázdninový tábor 2013

Turistický prázdninový tábor 2013 Turistický prázdninový tábor 2013 Kdo a kde pořádá? Turistický oddíl v Krušných horách v Mariánské u Jáchymova 2) Kdo zodpovídá? Mgr. Karel Sláma vedoucí tohoto oddílu. 3) Komu je určen a kdy se koná?

Více

Informace o jachtařském soustředění mládeže na Boleváku

Informace o jachtařském soustředění mládeže na Boleváku Informace o jachtařském soustředění mládeže na Boleváku TERMÍN: 13. 20. července 2012 VEDOUCÍ TÁBORA: Magdaléna Soukupová 777 031 830 mag.soukupova@centrum.cz Miroslav Horák 603 972 299 horak21@tiscali.cz

Více

STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY A ETIKY RÝCHORY PROJEKT DOTEK KALENDÁŘ AKCÍ PRO VEŘEJNOST

STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY A ETIKY RÝCHORY PROJEKT DOTEK KALENDÁŘ AKCÍ PRO VEŘEJNOST STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY A ETIKY RÝCHORY PROJEKT DOTEK KALENDÁŘ AKCÍ PRO VEŘEJNOST ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 O projektu DOTEK Dům obnovy tradice, ekologie a kultury je projekt Střediska ekologické výchovy

Více

PŘIHLÁŠKA NA LETNÍ TÁBOR MANĚTÍN 2015 /zaškrtněte zvolený turnus/

PŘIHLÁŠKA NA LETNÍ TÁBOR MANĚTÍN 2015 /zaškrtněte zvolený turnus/ Městský dům dětí a mládeže, Školní 231, 363 01 Ostrov tel.: 353 613 248 e-mail: mddm@mddmostrov.cz www.mddmostrov.cz PŘIHLÁŠKA NA LETNÍ TÁBOR MANĚTÍN 2015 /zaškrtněte zvolený turnus/ I. turnus 30.6. 13.7.

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

na 22. ročník turistické akce

na 22. ročník turistické akce KČT Loko Teplice, Olafplaz - dalkovepochody.cz, Tonerman, CDS holding s.r.o Český Dub, město Mikulášovice připravili a tím zvou všechny turisty, turistky a turistčata, celé turistické oddíly, na toulky

Více