Studijní pobyt v rámci programu Socrates/Erasmus na University of Westminster

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Studijní pobyt v rámci programu Socrates/Erasmus na University of Westminster"

Transkript

1 Studijní pobyt v rámci programu Socrates/Erasmus na University of Westminster Účastník: Lenka Šlitrová Přijímající univerzita: University of Westminster, Westminster Business School (WBS) Délka pobytu: Kontaktní osoba na vysílající universitě: Ing. Lenka Petrášková Kontaktní osoba na přijímající universitě: Elisabeth Michielsens Aini Siu - Příprava pobytu Mnoho informací o programu Socrates/Erasmus jsem získala od svých spolužáků, kteří se jej zúčastnili přede mnou. Další užitečné tipy najdete na webových stránkách Cesta do Londýna: Společně s Veronikou Kuřinovou jsme zvolily cestu autobusem se společností Student Agency. Zpáteční otevřená jízdenka z Prahy do Londýna se pohybuje okolo 2000 Kč. U Student Agency si můžete rovněž zajistit cestovní pojištění. Více informací na Pokud jde o samotnou cestu- trvá cca 15 hodin (dá se přežít ). Velkou výhodou autobusu je, že nejste příliš omezeni váhou zavazadla. Za nadrozměrné zavazadlo (nebo nehorázně těžké zavazadlo)zaplatíte příplatek, který se pohybuje okolo 300 Kč. Zda budete nebo nebudete muset platit extra za zavazadla, záleží na rozhodnutí řidiče. Příjezd do Londýna: V Londýně přijedete na Victoria Station, kde je rovněž stanice metra. Vyplatí se koupit si zpočátku týdenní Oyster card (cena je zhruba 25 liber pro zónu).

2 Studium Semestr Semestr má 12 týdnů, poté jsou velikonoční prázdniny (neuvěřitelné 3 týdny) a následně zkoušky. V prvním týdnu se koná zápis, seznámíte se co, jak, kde, kdy a proč dostanete brožurky a letáčky s velkým množstvím informací. Vše, co je řečeno na uvítacím dni, je obsaženo v brožurkách, takže si to můžete později v klidu přečíst. Škola University of Westminster má čtyři kampusy- Marylebone, Cavendish, Regent a Harrow campus. Na Marylebone probíhá výuka většiny modulů. Marylebone leží přímo proti Madame Tussaud s (stanice metra Baker Street). Na Cavendish sídlí Exchange Coordinator. Zde si můžete přihlásit na výlety, exkurze 1 akce je zdarma, stačí jen uhradit vratnou zálohu 20 liber. Nabídka akcí je velmi pestrá- od návštěvy BBC, kterou jsem absolvovala já- vřele doporučuji, po Beatles tour, Jack the Ripper Tour, návštěva Parlamentu, Kromě modulů na WBS je možné studovat cizí jazyky na Polylangu, který se nachází na Regent Street (stanice metra Oxford Circus). Cesta z Marylebone na Polylang trvá pěšky cca 15 minut. Výuka Marylebone Na WBS je možné absolvovat 4 moduly. Každý předmět je ohodnocen 15 britskými kredity (tj. 7,5 ECTS kreditů, které se používají na UHK). Každý předmět má přednášku a seminář oba trvají 1,5 hodiny. Předměty na Polylangu jsou každý pouze za 7,5 britských kreditů. Výuka zde trvá 2 hodiny jednou týdně. Pokud jde o nabídku předmětů na WBS výběr je poměrně velký. Na internetu lze nalézt seznam všech modulů včetně sylabů a požadavků ke zkoušce. Na rozdíl od FIM si na WBS můžete vybrat pouze předměty, které chcete studovat, nikoliv však sestavovat rozvrh. Dny a hodiny seminářů a přednášek jsou vám přiděleny. Můj výběr: the Role of the Manager a Interpersonal Skills for Business. První jmenovaný modul se věnuje osobnosti manažera a jeho hlavním činnostem. Zkouška se skládá ze dvou částí prvním úkolem je udělat interview se dvěma manažery a napsat zprávu. Na konci semestru se píše test. Interpersonal Skills for Business je modul, který je orientován na studenty- díky tomuto modulu máte možnost zjistit, v čem jste dobří a v čem naopak máte slabiny. Tento předmět nemá zkoušku, místo zkoušky máte za úkol v průběhu semestru pracovat na cvičeních ve Workbooku a psát zprávu o tom, jak pracujete na zdokonalování svých schopností. Dále je nutné zpracovat své portfolio (jednoduše řečeno, kdo jste a co umíte) portfolio se odevzdává v tištěné a elektronické formě.

3 Elektronická forma se od tištěné liší jedná se v podstatě o osobní webovou stránku. Pro absolvování modulu je také nutné připravit prezentaci, která se předvádí během posledního semináře. Na Polylangu jsem si vybrala němčinu- grade 4. Během prvního týdne semestru se v případě zájmu o studium na Polylangu zaregistrujete a absolvujete vstupní test většinou se jedná pouze o ústní pohovor. Rozhodně se nebojte vybrat si vyšší stupeň (pro příklad: kdybych měla srovnat CNJ 4 na FIM s German Grade 4 na Polylangu CNJ 4 by musela mít minimálně grade 10. Zkouška má tři částiposlech, gramatiku a ústní zkoušku. V průběhu semestru je nutné zpracovat tři úkoly, které se rovněž hodnotí. Důležité je hlídat si datum odevzdávání prací. Moje hodnocení studia Britský systém výuky především semináře- je oproti českému více zaměřen na praxi a rozebírání příkladů z praktického života, což hodnotím jednoznačně kladně. Na seminářích se velice často rozebírají případové studie. Musím se ale přiznat, že někdy by britským studentům rozhodně více teorie neškodilo. Zpočátku jsem měla drobné problémy s porozuměním angličtiny- abych řekla pravdu, jednomu lektorovi jsem nerozuměla téměř ani slovo. Po prvních 14 dnech jsem si naštěstí na jeho tempo řeči zvykla, takže poté bylo vše OK. Přednášející mluvili velmi srozumitelně a pomalu, takže přednášky byly pro mě bez problémů. Angličtiny na univerzitě se rozhodně nebojte. Celkově bych studium na britské univerzitě ohodnotila jako méně náročné než na FIMu- ať už jde o počet předmětů, tak o náročnost učiva a zkoušek. Ubytování Koleje S Veronikou jsme se rozhodly zažádat o koleje. Na poslední chvíli (okolo 20.prosince) jsme dostaly vyrozumění, že jsme pokoje dostaly. Pokud jde o ubytování, bydlely jsme každá v malém jednolůžkovém pokoji. Cena za týden byla 75 liber, což je na Londýn velmi slušná cena. Koleje se jmenují Furnival House a leží na hranici zóny 2 poblíž stanice metra Archway (severní Londýn). Cesta metrem na Marylebone trvá přibližně 40 minut v případě, že nejsou žádné komplikace, což není zrovna časté. Při cestování metrem je nutné vždy počítat se značnou časovou rezervou, jinak se může stát, že například nestihnete seminář. Koleje leží ve velmi pěkné části Londýna poblíž parku Hampstead Heath. Pár minut od kolejí je TESCO Express (podobné našim malým potravinám), takže ani s nákupem drobností není problém. Na větší nákupy se vyplatí zajet do většího supermarketu, kde jsou ceny nižší. Moje hodnocení kolejí však pozitivní není, spíše bych vám je nedoporučila. Hlavním problémem je nájemní doba, která trvá do konce semestru. V případě, že máte zkoušky dříve- například na začátku května- a chtěli byste odjet domů, musíte

4 nájem platit až do konce nájemní doby. Dalším problémem byl nepředstavitelný hluk (party ostatních spolubydlících a jejich pozdní příchody každý den nad ránem nebyly zrovna příjemné, člověk se na kolejích prostě nevyspí). Vrcholem však pro mě byl přístup ostatních k úklidu a hygieně- tato slova jim naprosto nic neříkají. Kuchyň a koupelna je sdílená při ranním vstupu do kuchyně jsem mnohokrát utrpěla šok. Rovněž se nevyplatí nechávat si zásoby jídla v kuchyni v ledničce- poté, co mi někdo opakovaně snědl moje věci, jsem si raději nechávala vše v pokoji. Stravování Potraviny se vyplatí nakupovat v Lidlu, Asdě nebo Tescu. Na internetu má každý řetězec své stránky, na kterých najdete tzv. store locator. Můžete si tak snadno najít, kde máte nejbližší obchod. Milovníkům zeleniny se vyplatí zavítat ve večerních hodinách do LIDlu- zelenina je v tu dobu o 50% levnější. Rozhodně se dále vyplatí využívat akcí 1+1 zdarma a podobných Pro toho, kdo musí šetřit, se rozhodně vyplatí vařit si sám (+ co nejvíce zásob si dovézt z ČR). Moje náklady na jídlo tak byly minimální- do 50 liber za měsíc. Doprava Pro cestování metrem je dobré si zařídit tzv. Oyster kartu. Na univerzitě jsou k dostání formuláře pro získání studentské slevy-měsíční jízdné je pak zhruba 70 liber pro 1. a 2. zónu. Jediným problémem bylo vyřízení slevy celý proces trval zhruba měsíc, do té doby jsme musely platit plné jízdné. Výhodou Oyster karty je, že je možné ji využívat i pro cestování autobusem. Pokud jde o autobus pokud během dne někam spěcháte, využijte raději metro, jinak je velká pravděpodobnost, že se zaseknete v zácpě. Telefonování a Internet Společnost Mobile World nabízí levné volání do různých zemí světa. Za sim kartu zaplatíte 10 liber, které máte zároveň vložené jako kredit. Volání na pevnou linku do ČR stojí 7p za minutu, SMS okolo 20p. Ve škole je možnost využívat internet ve všední dny i o víkendu. Počítejte však s tím, že počítače jsou velmi často obsazené. Volný čas V Londýně se rozhodně nudit nebudete. Při špatném počasí můžete navštívit nejrůznější muzea do mnohých z nich je vstup zdarma (př. British Museum, Natural Science Museum, Victoria and Albert Museum, Imperiál War Museum,.). Úžasné jsou dále parky (doporučuji vzít s sebou buráky pro veverky:-).

5 Počasí Jedním slovem: nevypočitatelné. Rozhodně deštník s sebou. Dále teplé oblečení, protože i zima se sněhem v Londýně je možná. Závěrem Pobyt v Londýně vřele doporučuji a jsem moc vděčná za příležitost, nějakou dobu tam pobýt. Přestože situace vždy nebyla růžová a vyskytly se i problémy, jsem velice ráda, že jsem mohla studovat v zahraničí. Člověk se tak mnohem více otrká a naučí se být mnohem průbojnější, vylepší si jazyk. Proto kdybych měla hodnotit, dávám stejně tak jako minulí účastníci jednoznačně za 1!

Závěrečná zpráva z pobytu

Závěrečná zpráva z pobytu Závěrečná zpráva z pobytu KVĚTA VEJSADOVÁ Informační Management 5.ročník e-mail: kveta.vejsadova@gmail.com přijímající VŠ: University of Westminster, Londýn, Velká Británie kontaktní osoba na vysílající

Více

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu na Tchaj-wanu

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu na Tchaj-wanu Závěrečná zpráva ze studijního pobytu na Tchaj-wanu Soochow University 1. Osobní údaje Jméno: Jakub Kulhánek E-mail: j.kulhanek@me.com Délka pobytu: 5 měsíců (6. 2. 2012 14. 7. 2012) Vysílající univerzita:

Více

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA ZE STUDIJNÍHO POBYTU

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA ZE STUDIJNÍHO POBYTU ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA ZE STUDIJNÍHO POBYTU 1. Osobní údaje Jméno: Martin Šrám (sramm@centrum.cz) Délka pobytu: 5 měsíců (únor červen 2008) Vysílající VŠ: Univerzita Hradec Králové, Fakulta informatiky a managementu

Více

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA ZE STUDIJNÍHO POBYTU NA TAIWANU

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA ZE STUDIJNÍHO POBYTU NA TAIWANU ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA ZE STUDIJNÍHO POBYTU NA TAIWANU Wenzao Ursuline College of Languages I. OSOBNÍ ÚDAJE Jméno a příjmení: Kontaktní e-mailová adresa: Obrazová galerie z pobytu: Studijní obor: Délka pobytu:

Více

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU Jméno a příjmení studenta: MICHAL FLIEGEL Kontaktní e-mail: michal.fliegel@gmail.com, michal.fliegel@seznam.cz Země, město pobytu: Čína, Sečuan, Chengdu

Více

Zpráva ze studijního pobytu v USA

Zpráva ze studijního pobytu v USA Zpráva ze studijního pobytu v USA Osobní údaje Jméno: Kateřina Fučíková Kontakt: KFucikova@seznam.cz Místo pobytu: Vermont, USA; Norwich University Délka pobytu: 4 měsíce Datum: srpen - prosinec 2012 Kontaktní

Více

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU Jméno a příjmení studenta:martin STIBŮREK Kontaktní e-mail: stibm2ax@student.mup.cz, stiburek.martin@gmail.com Země, město pobytu: Wonju, Jižní Korea

Více

Závěrečná zpráva ze semestrálního studijního pobytu na Háskólinn í Reykjavík podpořeného grantem z programu Finančních mechanismů EHP a Norska.

Závěrečná zpráva ze semestrálního studijního pobytu na Háskólinn í Reykjavík podpořeného grantem z programu Finančních mechanismů EHP a Norska. Závěrečná zpráva ze semestrálního studijního pobytu na Háskólinn í Reykjavík podpořeného grantem z programu Finančních mechanismů EHP a Norska. Tomáš Kubeš xkubt13@vse.cz www.tomaskubes.net vysílající

Více

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu na Taiwanu

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu na Taiwanu Závěrečná zpráva ze studijního pobytu na Taiwanu Vojtěch Volejník FIMU-UHK IM5 2011 1. Osobní údaje Jméno: Vojtěch Volejník Kontakt: vojtech.volejnik@uhk.cz Studijní obor: Informační management pětiletý

Více

Experience Europe! Zkušenosti těch, kteří v zahraničí studovali, pracovali, cestovali, byli na stáži nebo jako dobrovolníci. Neboj se a vycestuj

Experience Europe! Zkušenosti těch, kteří v zahraničí studovali, pracovali, cestovali, byli na stáži nebo jako dobrovolníci. Neboj se a vycestuj Experience Europe! Zkušenosti těch, kteří v zahraničí studovali, pracovali, cestovali, byli na stáži nebo jako dobrovolníci. Neboj se a vycestuj Autorka: Anežka Novotná Autoři článků: Jan Janda, Tomáš

Více

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Rok v Lotrinsku

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Rok v Lotrinsku ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Rok v Lotrinsku. Základní údaje o studentovi Jméno: Johana Příjmení: Malcharová Název domácí školy: Gymnázium Františka Živného, Bohumín, Česko Obor studia: 79-4-K/8 Ročník studia v době

Více

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Norwich University 2014

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Norwich University 2014 Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Norwich University 2014 Osobní údaje Jméno: Anna Kraumannová Kontakt: annakraumannova@seznam.cz Místo pobytu: Norwich University, Northfield, Vermont, USA Délka pobytu:

Více

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu na Tchaj-wanu

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu na Tchaj-wanu Závěrečná zpráva ze studijního pobytu na Tchaj-wanu National Taiwan University of Science and Technology (NTUST) 1. Osobní údaje Jméno: Martin Prajzler E-mail: martin.prajzler@uhk.cz Délka pobytu: 5 měsíců

Více

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Jméno studenta E-mail Hostitelská instituce Název instituce: Stát: Pobyt od 30. 08. 2010 do 20. 01. 2011. Doba pobytu je 4,8 měsíce. 1. Základní údaje Studijní jazyk

Více

Co jsou EILC? Kurzy se konají vždy před začátkem semestru: letní kurzy - červen až září, zimní kurzy - leden až únor. INTENZIVNÍ JAZYKOVÉ

Co jsou EILC? Kurzy se konají vždy před začátkem semestru: letní kurzy - červen až září, zimní kurzy - leden až únor. INTENZIVNÍ JAZYKOVÉ Co jsou EILC? Intenzivní jazykové kurzy Erasmus (Erasmus Intensive Language Courses - EILC) jsou specializované jazykové kurzy méně používaných jazyků států zapojených do Programu celoživotního učení (Lifelong

Více

Závěrečná zpráva o studijním pobytu Tchaj-wan 2012. National Taiwan University of Science and Technology (NTUST/ TAIWAN TECH) Taipei, Taiwan R.O.

Závěrečná zpráva o studijním pobytu Tchaj-wan 2012. National Taiwan University of Science and Technology (NTUST/ TAIWAN TECH) Taipei, Taiwan R.O. Závěrečná zpráva o studijním pobytu Tchaj-wan 2012 National Taiwan University of Science and Technology (NTUST/ TAIWAN TECH) Taipei, Taiwan R.O.C 1. Osobní údaje Jméno: Michal Klapal Email: michalklapal@gmail.com

Více

STUDIUM V ZAHRANIČÍ: JAZYKOVÉ KURZY

STUDIUM V ZAHRANIČÍ: JAZYKOVÉ KURZY STUDIUM V ZAHRANIČÍ: JAZYKOVÉ KURZY 2011/2012 PRO DOSPĚLÉ PRO MLÁDEŽ PRO MANAŽERY VELKÁ BRITÁNIE IRSKO MALTA USA HAWAI KANADA NĚMECKO RAKOUSKO ŠPANĚLSKO LAT. AMERIKA FRANCIE ITÁLIE JAR AUSTRÁLIE praha

Více

Austrálie. www.australie-studium.cz. studium práce cestování. Praha Brno Plzeň Liberec Sydney

Austrálie. www.australie-studium.cz. studium práce cestování. Praha Brno Plzeň Liberec Sydney Austrálie studium práce cestování Praha Brno Plzeň Liberec Sydney www.australie-studium.cz Obsah Strana em 1 Proč využít služeb STUDYLINE? 2 Splňte si sen, odjeďte do Austrálie! 3 Co můžete v Austrálii

Více

Závěrečná zpráva o studijním pobytu Kazachstán 2013. Karaganda Technical State University (KSTU/Polytech) Karaganda, Kazachstán

Závěrečná zpráva o studijním pobytu Kazachstán 2013. Karaganda Technical State University (KSTU/Polytech) Karaganda, Kazachstán Závěrečná zpráva o studijním pobytu Kazachstán 2013 Karaganda Technical State University (KSTU/Polytech) Karaganda, Kazachstán 1. Osobní údaje Jméno: Michal Klapal Email: michalklapal@gmail.com Délka pobytu:

Více

ERASMUS IN LEIPZIG - HEFT pro studenty LF UP

ERASMUS IN LEIPZIG - HEFT pro studenty LF UP Medizinische Fakultät ERASMUS IN LEIPZIG - HEFT pro studenty LF UP AKTUALIZOVÁNO 2014 FORSCHEN, LEHREN, HEILEN AUS TRADITION FÜR INNOVATION OBSAH OBSAH...2 ÚVOD...3 PROČ?...4 PŘED VÝJEZDEM...5 SYSTÉM VÝUKY...6

Více

Austrálie. www.australie-studium.cz. studium práce cestování. Praha Brno Plzeň Liberec Sydney

Austrálie. www.australie-studium.cz. studium práce cestování. Praha Brno Plzeň Liberec Sydney Austrálie studium práce cestování Praha Brno Plzeň Liberec Sydney www.australie-studium.cz Obsah Strana em 1 Proč využít služeb STUDYLINE? 2 Splňte si sen, odjeďte do Austrálie! 3 Co můžete v Austrálii

Více

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA ZE STUDIJNÍHO POBYTU

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA ZE STUDIJNÍHO POBYTU Vysoká škola ekonomická v Praze ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA ZE STUDIJNÍHO POBYTU Jméno, příjmení, tituly Adresa Telefon E-mail Pavla Kořínková Domácí univerzita Fakulta Koordinátor Hostitelská instituce Název a postavení

Více

chodit získané vědomosti a dovednosti vám zabezpečí, že se v praxi neztratíte.

chodit získané vědomosti a dovednosti vám zabezpečí, že se v praxi neztratíte. Zeptali jsme se......ředitelů VOŠ, děkanů či rektorů vysokých škol i ředitelů jazykovek na jejich školy. Chtěli jsme zjistit, proč se máte hlásit právě k nim. Všichni dotázaní odpovídali na stejné otázky:

Více

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU Jméno a příjmení studenta: PETRA RÁŽOVÁ Kontaktní e-mail: p.razova@gmail.com Země, město pobytu: Ekvádor, Quito Datum začátku pobytu: 12.8.2012 Datum

Více

Průvodce brněnskými jazykovými školami a dalšími vzdělávacími institucemi

Průvodce brněnskými jazykovými školami a dalšími vzdělávacími institucemi Průvodce brněnskými jazykovými školami a dalšími vzdělávacími institucemi 1 ročník 5 únor 2006 6 Zkoušky z angličtiny IELTS versus TOEFL 10 Anglicky už od školky Výuka cizích jazyků u dětí 13 Půl roku

Více

Angličtina. Kanada. Kanada

Angličtina. Kanada. Kanada ŠIRŠÍ NABÍDKU KURZŮ A STUDIA V KANADĚ NAJDETE NA WWW.INTACT.CZ VIDĚLI JSTE UŽ NIAGARSKÉ VODOPÁDY? Kurzy v Kanadě přitahují studenty nejen vysokou kvalitou výuky, ubytování a výbornými cenami, ale také

Více

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU Jméno a příjmení studenta:martin BUREŠ Kontaktní e-mail: marbur@tiscali.cz Země, město pobytu: Japonsko, Osaka-shi (Osaka) Datum začátku pobytu: 1.9

Více

JAZYKOVÉ POBYTY Pro studenty, dospělé a profesionály. A world of languages. www.bavardlanguages.cz

JAZYKOVÉ POBYTY Pro studenty, dospělé a profesionály. A world of languages. www.bavardlanguages.cz JAZYKOVÉ POBYTY Pro studenty, dospělé a profesionály A world of languages Vítejte v Bavard language! Objevte více než 250 vzrušujících jazykových destinací po celém světě vybrané pečlivě našimi experty.

Více

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU Závěrečná zpráva ze studijního pobytu v zemích mimo EU Jméno a příjmení studenta:petra KYSELÁ Kontaktní e-mail: kysela.petra@gmail.com Země, město pobytu: Argentina Datum začátku pobytu: 30.6.2012 Datum

Více

Jazykový kurz. jenom pro vás

Jazykový kurz. jenom pro vás ZÁŘÍ PROSINEC 2007» ROČNÍK 6 JAZYKOVÉ ŠKOLY Falešný začátečník není věčný E-learning zažívá boom VŠ A VOŠ Připravte se na přijímačky na vysokou školu Do Anglie na studia PRÁCE Jak si najít práci či brigádu»

Více