TEPELNÁ ČERPADL A 2013

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "TEPELNÁ ČERPADL A 2013"

Transkript

1 TEPELNÁ ČERPADLA 2013

2 2 ÚVOD Příroda nám nabízí volné zdroje pro tepelnou pohodu našeho domova. Teplo je energie a energie je všude okolo nás. Příroda je jedním z klíčových zdrojů a základem naší budoucnosti. Obnovitelné zdroje energie, jako je vzduch, voda a teplo uložené v zemi, lze kdykoli využít pomocí moderní a vyspělé technologie. A jednou se stane rozhodující silou naší budoucnosti. Rozhodnutí o využití tepelného čerpadla nyní zlepší životní podmínky naše i budoucích generací. Pojďme snížit spotřebu energie a náklady na vytápění, zmírnit negativní dopady na životní prostředí a nenechme teplo našich domovů nikdy vyhasnout. Synergie tradice, znalostí a inovací. Gorenje více než 60 let. 60 let inovací a technického vývoje pomohly společnosti Gorenje na vrchol chladící techniky spotřebního průmyslu. Za ta léta se značka Gorenje stala synonymem kvality, spolehlivosti a tvůrčí inovace. Synergie mezi technologiemi chlazení a tepelných čerpadel byla ve společnosti podporována a vyvíjena již 30 let; byli jsme jedni z prvních, kdo zahájil výrobu tepelných čerpadel pro ohřev teplé užitkové vody. Dnešní vývoj technologie tepelných čerpadel je zajišťován našimi špičkovými odborníky, kteří po léta vytvářeli značkové produkty Gorenje. Tato skutečná synergie tradice, know-how a inovací je nejlepší zárukou kvality tepelných čerpadel Gorenje, které jsou rovněž testovány podle nejpřísnějších evropských norem a které budou spolehlivě vytápět váš domov i v těch nejchladnějších dnech.

3 3 OBSAH 4 Tepelná čerpadla Aquagor, Terragor a Aerogor Minimální náklady na vytápění Jak pracuje tepelné čerpadlo? Tepelná čerpadla voda/voda Aquagor Tepelná čerpadla země/voda Terragor Tepelná čerpadla vzduch/voda Aerogor Bivalentní systémy Inteligentní elektronické ovládání Akumulační zásobníky topné vody 30 Ohřívače vody s tepelným čerpadlem Stacionární ohřívače vody s tepelným čerpadlem Ohřívače vody s tepelným čerpadlem se vzduchovým potrubím Nástěnné ohřívače vody s tepelným čerpadlem Nástěnné ohřívače vody s tepelným čerpadlem

4 4 TEPELNÁ ČERPADLA AQUAGOR, TERRAGOR, a AEROGOR Topné systémy s tepelným čerpadlem vynikají hospodárným provozem a spolehlivostí. Téměř 3/4 energie tepelné čerpadlo získává z okolního prostředí zdarma a bez jakýchkoli poplatků, což snižuje váš účet za vytápění o 60 až 7 procent. Nebojte se počáteční investice, neboť se vám vrátí za 3 až 7 let!

5 O 60 až 7% nižší náklady na vytápění Tepelná čerpadla získávají 3/4 potřebné energie bez jakýchkoli poplatků z okolního prostředí, ve kterém žijete. Půda, spodní vody a venkovní vzduch obsahují obrovské množství tepelné energie, kterou lze pomocí tepelných čerpadel přeměnit na energii pro vytápění. V porovnání s ostatními běžnými otopnými systémy jsou úspory značné. Množství energie spotřebované tepelnými čerpadly je výrazně nižší než množství tepla, které vyprodukují. Osvědčený a spolehlivý systém vytápění tepelným čerpadlem Princip provozu tepelného čerpadla je znám již dlouhou dobu. Vezměte si příklad chladničky ve vaší domácnosti, která funguje tak, že odvádí teplo zevnitř chladničky do jejího okolí, a tím navíc ohřívá místnost. V případě tepelných čerpadel je postup pouze obrácený. Čerpadlo využívá elektrickou energii k pohonu kompresoru, který přivádí teplo z okolního prostředí přes tepelný výměník, a dále ji přeměňuje v cennou tepelnou energii, kterou lze využít pro vytápění nebo chlazení místností. Jednoduché a účinné, neníliž pravda? Investice do budoucnosti Pokud se dnes rozhodnete instalovat tepelné čerpadlo, měli byste si být vědomi toho, že děláte investici v střednědobém horizontu. Její skutečná hodnota spočívá v mnoha měřitelných a neměřitelných aspektech. Kromě nízkých nákladů na vytápění, pohodlí, bezpečnosti investice, flexibility a mnoha ekonomických a ekologických přínosů, je vlastně tepelné čerpadlo investicí do vaší budoucnosti a budoucnosti vašich dětí. Teplo v zimě, chlad v létě Unikátní technologie tepelného čerpadla umožňuje, aby váš otopný systém vytápěl váš domov během zimy a chladil jej v létě. Pozoruhodné termodynamické charakteristiky a kapacita přenosu maximálního množství tepelné energie z okolního prostředí umožňuje v průběhu roku kromě hospodárného vytápění místností i ohřev teplé užitkové vody. Navíc lze bez dodatečných prací či investic využít systém pro chlazení bez ohledu na to, zda používáte nástěnné horkovzdušné radiátory či podlahové vytápění. Jednoduché ovládání Vytápění tepelnými čerpadly vám ušetří čas, starosti, další práci a peníze za dodávku jiných paliv. Všechny systémy umožňují velmi pohodlnou a jednoduchou obsluhu. Celý systém lze rovněž ovládat dálkově či přes internet. Nová výstavba, rekonstrukce, nebo výměna otopného systému Tepelné čerpadlo je ideálním řešením pro vytápění a chlazení nově postavených nebo rekonstruovaných budov, nebo při výměně stávajícího otopného systému. Vzhledem k tomu, že pracuje na principu nízkoteplotního ohřevu, je vhodné jak pro podlahové topení, tak pro vytápění velkoplošnými nástěnnými radiátory, jakož i pro kombinaci obou. Tepelná čerpadla jsou rovněž vhodná pro přestavované nebo rekonstruované budovy s vytápěním radiátory. Pokud teplota topné vody C postačuje i v těch nejchladnějších dnech, pak tepelná čerpadla představují nejekonomičtější zdroj vytápění.

6 6 MINIMÁLNÍ NÁKLADY NA VYTÁPĚNÍ kw Topný olej Zemní plyn Dřevěné pelety Kotel na palivové dříví Primární energetický příkon Tepelné čerpadlo AEROGOR Tepelný výkon Tepelné čerpadlo TERRAGOR Tepelné čerpadlo AQUAGOR Porovnání primárního energetického příkonu na 9 kw tepelného výkonu u různých otopných systémů Ve srovnání s jinými topnými systémy jsou tepelná čerpadla velmi hospodárná, neboť využívají až třikrát méně primární energie než například plynové nebo olejové hořáky. Přibližně 7 procent energie se získává z okolního prostředí zdarma, a pro vyprodukování 100 procent výstupního topného výkonu tak spotřebují pouze 2 procent v podobě elektrické energie. Investiční náklady na tepelná čerpadla jsou rovněž srovnatelné s jinými systémy, protože nevyžadují nádrž na topný olej nebo plyn, nebo komín; nebo plynovou přípojku; přitom náklady na údržbu jsou výrazně nižší. Nákup tepelného čerpadla dává smysl, protože: snižuje náklady na vytápění až o 7%; nezpůsobuje žádné znečištění v místě instalace; je pozoruhodně tiché; jde o zařízení jak na vytápění, tak na úspornou klimatizaci / chlazení; nevyžaduje žádnou nádrž na topný olej, sklad fosilního paliva, připojení na plynovod nebo komín; je jednoduché na údržbu.

7 7 JAK PRACUJE TEPELNÉ ČERPADLO? Výparník Kondenzátor Kompresor Vstupní elektrická energie Expanzní ventil Tepelné čerpadlo je technologicky vyspělý systém nastavený k využívání energie z obnovitelných zdrojů. Jeho výhodou je schopnost získávat teplo ze vzduchu, podzemních vod, nebo půdy ve vašem bezprostředním okolí. Existují tři druhy tepelných čerpadel, které se liší zdrojem energie, který využívají: vzduch/voda, voda/voda, a země/voda. Tepelné čerpadlo se skládá z výparníku, který získává teplo z okolního prostředí (voda, vzduch, půda). Ve výparníku přechází chladící médium z kapalného do plynného stavu (vypaří se) a pak tyto páry jsou nasávány kompresorem. Tam jsou páry stlačovány pro zvýšení tlaku a teploty. Horké páry přechází do kondenzátoru, kde jsou zkapalňovány, přičemž předávají kondenzační teplo do topného média. Pak chladivo prochází expanzním ventilem, kde je jeho tlak opět snížen a pokračuje zpět do výparníku, kde se celý postup opakuje. Veškeré teplo získané z okolního prostředí je zdarma. Zvýšení jeho teploty vyžaduje určitou energii. Proto je pro provoz tepelného čerpadla potřebná elektrická energie napájí agregát / motor. Existují tři základní verze tepelných čerpadel podle média (okolní prostředí), které je ochlazováno a podle média, které je zahříváno: voda/voda, země/ voda a vzduch/voda. Pro určení typu tepelného čerpadla je zdroj, z něhož se teplo odebírá, uváděn na prvním místě a potom následuje médium topného systému, které se zahřívá. Topný faktor COP (Coefficient of Performance) Poměr mezi příkonem (elektrickou energií) a tepelným výkonem (tepelnou energií) se obvykle pohybuje mezi 1/3 a 1/. Poměr mezi množstvím spotřebované a získané energie se nazývá topný faktor (COP Coefficient of Performance). Hodnota COP závisí na typu tepelného čerpadla a zdroji tepelné energie v okolí. V průměru se roční COP tepelných čerpadel pohybuje mezi 3 až nebo i více.

8 8 AQUAGOR TEPELNÉ ČERPADLO VODA VODA Tepelná čerpadla typu voda/voda patří mezi nejúčinnější energetické systémy pro vytápění. Teplo podzemní vody je velmi spolehlivý a konstantní zdroj energie, neboť jeho teplota je poměrně vysoká a pohybuje se mezi 7 až 13 C.

9 9 Schéma systému tepelného čerpadla voda voda HW SW HP Záchytný vrt, studna Zpětný vsakovací vrt HP - tepelné čerpadlo SW - zásobník užitkové vody HW - zásobník topné vody Směr proudění podzemní vody Skutečná teplota vody závisí na místě, kde se čerpá. Poměr mezi příkonem a tepelným výkonem (topný faktor - COP) je v systémech voda/voda velmi příznivý a vezmeme-li v úvahu roční průměr, často přesahuje hodnotu. Jedním z klíčových prvků tepelných čerpadel AQUAGOR je speciální spirálový výměník tepla z nerezové oceli, který nabízí vynikající ochranu proti korozi a usazování na stěnách výměníku. Realizace tepelného čerpadla AQUAGOR vyžaduje vyvrtání dvou vrtů do země: primárního vrtu (studny) pro čerpání vody a sekundárního vrtu pro navrácení vody do země. Na základě zkušeností je optimální vzdálenost mezi primárním a sekundárním vrtem cca 1 metrů. Získává se část energie z čerpané spodní vody a poté se voda vrací zpět ochlazena o 2 až 4 C, aniž by docházelo k jakékoli její chemické změně. Před použitím vody jako primárního zdroje tepla se musí provést test čerpání s cílem ověřit průtočné množství vody a její kvalitu. Pro čerpání spodní vody je vyžadováno povolení k používání vodního zdroje. V systému tepelných čerpadel AQUAGOR lze také provést drobné úpravy pro umožnění pasivního chlazení. V tomto případě se využívá poměrně nízká teplota podzemní vody k chlazení místností např. během léta. Během pasivního chlazení není tepelné čerpadlo v provozu, což představuje minimální spotřebu energie na chlazení a tím, ve srovnání s konvenční klimatizací, mnohem nižší provozní náklady a především nižší účty za elektřinu.

10 10 TEPELNÉ ČERPADLO AQUAGOR Minimální teplota podzemní vody 7 C. Instalace tepelného čerpadla v suché místnosti s teplotou nad 0 C. Možnost vytápění a ohřevu užitkové vody. Dostupnost energetického zdroje v průběhu celého roku. Monovalentní provozní režim. Jednoduché elektronické ovládání systému. Základní konfigurace umožňuje 1 směšovací a 1 přímý topný okruh. Pomocí rozšiřujících modulů lze ovládat až 32 směšovacích okruhů. Umožňuje dva nezávislé hydraulické okruhy. Možnost pasivního chlazení. Technické charakteristiky tepelných čerpadel AQUAGOR MODEL HP WW 7 HP WW 9 HP WW 12 HP WW 14 HP WW 18 Rozměry (v x š x h) mm 93x64x80 93x64x80 93x64x80 93x64x80 93x64x80 Hmotnost kg Teplota topné vody C Chladivo / R 407 C R 407 C R 407 C R 407 C R 407 C Chladivo/hmotnost kg 1,4 1,6 1,7 1,8 2,1 Hladina akustického výkonu* db (A) Průtok vody tepelný zdroj m 3 /h 1,1 1,98 2,71 3,34 4,18 Průtok vody - topení m 3 /h 1,11 1,46 2,01 2,46 3,06 Napájení / pojistka V /A 400/C10 400/C10 400/C16 400/C16 400/C16 * Měřeno podle normy DIN EN 370. Technické charakteristiky při různých teplotách topné vody MODEL HP WW 7 HP WW 9 HP WW 12 HP WW 14 HP WW 18 Topný výkon / Příkon (W10/W3)** kw 6,4/1,21 8,4/1,6 11,6/2,1 14,2/2,63 17,7/3,16 COP (W10/W3)** /,3,4,4,4,6 Topný výkon / Příkon (W10/W4)** kw 6,2/1,9 8,0/1,9 11,1/2,71 13,7/3,26 16,8/3,91 COP (W10/W4)** / 3,9 4,1 4,1 4,2 4,3 Topný výkon / Příkon (W10/W)** kw,8/2,00 7,7/2,2 10,6/3,46 13,0/4,19 16,0/4,89 COP (W10/W)** / 2,9 3,1 3,1 3,1 3,3 ** Měřeno pro parametry voda-voda W10/W3- podle normy EN 1411.

11 Výparník Spirálový výparník - vyvinut speciálně pro tepelné čerpadlo voda/voda. Odolný vůči oxidaci, korozi a navíc s ochranou proti hromadění nečistot. Kompresor Po letech užívání se technologie»scroll«ukázala jako skvělá volba, neboť poskytuje vyšší míry účinnosti, jakož i tichý a spolehlivý provoz. Kondenzátor Efektivní přenos tepelné energie: Vysoce účinný deskový kondenzační výměník tepla s nízkým průtočným odporem. Interní výměník tepla Efektivně vrací energii, která by se rozptýlila do okolního prostředí, zpět do chladicího systému a chrání kompresor před vstupem kapalného chladiva. Expanzní ventil Snižuje teplotu a tlak chladiva na úroveň umožňující jeho odpařování a vstup do výparníku. Vysoušecí filtr Zabraňuje korozi prvků systému tím, že z chladiva odstraňuje vodu. HP WW 12 srovnání jmenovitého výkonu a topného výkonu při různých teplotách zdroje podzemní vody (teplota podzemní vody) Topný výkon Příkon 20 kw 20 kw C C 12 kw topná voda až 3 C 12 kw topná voda až C Teplota zdroje C Příkon kw 2,2 2,2 2,1 2,1 2,1 Topný výkon kw 10,8 11,6 13,3 1,0 1,7 COP /,0,4 6,3 7,2 7, Teplota zdroje C Příkon kw 3,4 3, 3,4 3,4 3,4 Topný výkon kw 9,9 10,6 12,0 13,1 14, COP / 2,9 3,1 3, 3,9 4,3

12 12 VYSOKOTEPLOTNÍ TEPELNÉ ČERPADLO AQUAGOR Vytápění starších budov postavených podle starších norem a standardů (projekt, radiátorový otopný systém, tloušťka izolací) vyžaduje vyšší teplotu topné vody. To platí zejména pro budovy, které měly před modernizací jako hlavní zdroj vytápění vysokoteplotní topný systém využívající jako zdroj ropu, zemní plyn nebo dřevo a k vytápění byly používány radiátory. Vysokoteplotní tepelná čerpadla AQUAGOR mohou dosahovat vyšších teplot vody (62 C) tím, že používají speciální topné kompresory, které přímo vstřikují chladivo do kompresorové hlavy, a také mají větší výměníky tepla (kondenzátor a výparník). Spirálový výparník je vyvinut speciálně pro tepelné čerpadlo voda/voda a umožňuje instalaci systému voda/voda bez dodatečného představného výměníku, což vede ke zvýšení ročního COP celého systému. Spirálový výparník je odolný proti oxidaci a korozi a je chráněn proti hromadění nečistot. Vysokoteplotní tepelná čerpadla AQUAGOR se obzvláště hodí pro následující objekty: starší stavby s izolacemi podle kdysi platných norem, které zcela nevyhovují požadavkům nízkoteplotních tepelných čerpadel a náklady na dodatečné izolace by byly ekonomicky příliš vysoké; budovy, kde instalace velkoplošných radiátorů je buď nemožná, nebo není ekonomická; stavby památkově chráněné; stavby, u nichž nelze provést řádnou rekonstrukci systému izolací z různých jiných důvodů (jednotná podoba ulice, velké skleněné plochy, atd.). Technické charakteristiky vysokoteplotních tepelných čerpadel AQUAGOR MODEL HP WW 13 HT HP WW 1 HT HP WW 18 HT Rozměry (v x š x h) mm 93x64x80 93x64x80 93x64x80 Hmotnost kg Teplota topné vody C Chladivo / R 407 C R 407 C R 407 C Chladivo/hmotnost kg 2,3 2,7 2,8 Hladina akustického výkonu* db (A) 1,8 (+/- 1, db) 1,8 (+/- 1, db) 1,8 (+/- 1, db) Průtok vody tepelný zdroj m 3 /h 3,00 3,61 3,90 Průtok vody - topení m 3 /h 2,20 2,60 3,00 Napájení / pojistka V /A 400/C10 400/C16 400/C16 * Měřeno podle normy DIN EN 370. Technické charakteristiky při různých teplotách topné vody MODEL HP WW 13 HT HP WW 1 HT HP WW 18 HT Topný výkon/příkon (W10/W3)** kw 12,9/2,31 1,2/2,72 17,8/3,29 COP (W10/W3)** /,6,6,4 Topný výkon/příkon (W10/W4)** kw 12,2/2,78 14,3/3,2 17,0/3,91 COP (W10/W4)** / 4,4 4,4 4,3 Topný výkon/příkon (W10/W)** kw 11,8/3,24 13,8/3,79 16,/4,1 COP (W10/W)** / 3,6 3,6 3,7 ** Měřeno pro parametry voda-voda W10/W3- podle normy EN 1411.

13 Výparník Spirálový výparník - ve srovnání s nízkoteplotním tepelným čerpadlem Aquagor jsou rozměry výměníku a rozměry teplosměnné plochy větší. Kompresor Speciální topný kompresor s dodatečným vstřikováním chladiva do hlavy kompresoru. Kondenzátor Ve srovnání s nízkoteplotním tepelným čerpadlem Aquagor jsou rozměry výměníku a rozměry teplosměnné plochy větší. Vnitřní výměník tepla Efektivně vrací energii, která by se rozptýlila do okolního prostředí, zpět do chladicího systému. Chrání kompresor před nasátím kapalného chladiva. Expanzní ventil Snižuje teplotu a tlak chladiva na úroveň, při níž se může odpařovat a vstupovat do výparníku. Vysoušecí filtr Jde o prvek chladicího systému určený k odstraňování vody z chladiva s cílem zabránit tak korozi prvků systému. HP WW 13 HT srovnání jmenovitého výkonu a topného výkonu při různých teplotách zdroje podzemní vody (teplota podzemní vody) Topný výkon Příkon 20 kw 20 kw C C 13 kw topná voda až 3 C 13 kw topná voda až C Teplota zdroje C Příkon kw 2,3 2,3 2,4 2, Topný výkon kw 11,8 12,9 14,8 18,6 COP /,2,6 6,3 7,4 Teplota zdroje C Příkon kw 3,2 3,2 3,3 3,3 Topný výkon kw 10,8 11,8 13, 17,0 COP / 3,4 3,6 4,1,1

14 14 TERRAGOR TEPELNÉ ČERPADLO ZEMĚ VODA Tepelné čerpadlo země / voda využívá jako zdroj energie teplo uložené v zemi. V zemi se uchovává obrovské množství energie generované dešťovými srážkami a slunečním svitem. K dispozici jsou dva systémy pro souvislé využívání tepla ze země: zemní plošné kolektory a kolektory uložené ve vrtech.

15 1 Schéma systému tepelného čerpadla země/voda se zemními plošnými kolektory HW SW HP HP - tepelné čerpadlo SW - zásobník užitkové vody HW - zásobník topné vody Tepelná čerpadla TERRAGOR jsou vysoce úsporná a dosahují hodnot COP nad 4,. Rozdíl mezi vstupní teplotou média (voda + glykol) a výstupní teplotou na kolektoru je přibližně 4 C. Po provedení drobných úprav v systému země/voda můžeme využít tepelné čerpadlo i pro pasivní chlazení. Horizontální zemní plošný kolektor Tepelná čerpadla země / voda využívají energii akumulovanou v půdě. Energie je získávána z půdy pomocí zemního tepelného kolektoru položeného na přiměřeně velké ploše. Pro optimální provoz musí být povrch kolektoru přibližně dvakrát větší, než je velikost vytápěné plochy. Množství energie získávané z půdy je závislé na složení půdy a poloze. Je důležité, aby povrch země, v níž je podzemní kolektor položen, nebyl zastavěn nebo vyasfaltován, jinými slovy, aby nic nebránilo průchodu srážek a slunečnímu svitu skrz povrch. Požadovanou velikost kolektoru lze zhruba vypočítat následujícím způsobem: topný výkon čerpadla (v kw) 40. Požadovaný průřez PE potrubí je 1 a to musí být položeno přibližně 120 cm pod úrovní terénu při vzdálenosti trubek od sebe 0,7 až 0,8 m. Zemní kolektor uložený ve vrtu Pokud není povrch pro vytvoření horizontálního zemního kolektoru dostačující, lze pro využití geotermální energie vyvrtat vrt / vertikální výměník tepla. Orientační požadovanou hloubku vrtu lze vypočítat takto: topný výkon čerpadla (kw) 14 = hloubka vrtu (m).

16 16 TEPELNÉ ČERPADLO TERRAGOR Geotermální energie získávaná pomocí zemního plošného kolektoru nebo vertikálního vrtu. Teplota v hloubce více než 1,2 m neklesá pod 0 C. Instalace tepelného čerpadla v suché místnosti s teplotou nad 0 C. Možnost vytápění a ohřevu užitkové vody. Dostupnost zdroje energie v průběhu celého roku. Monovalentní provozní režim. Jednoduché elektronické ovládání systému. Základní konfigurace umožňuje 1 směšovací a 1 přímý topný okruh. Pomocí rozšiřujících modulů lze ovládat až 32 směšovacích okruhů. Umožňuje dva nezávislé hydraulické okruhy. Možnost pasivního chlazení. Technické charakteristiky tepelných čerpadel TERRAGOR MODEL HP BW 6 HP BW 9 HP BW 11 HP BW 14 HP BW 17 Rozměry (v x š x h) mm 81x64x80 81x64x80 81x64x80 81x64x80 81x64x80 Hmotnost kg Teplota topné vody C Chladivo / R 407 C R 407 C R 407 C R 407 C R 407 C Chladivo/hmotnost kg 2 2,1 2,3 2, 2,7 Hladina akustického výkonu* db (A) 2 (+/- 1, db) 2 (+/- 1, db) 2 (+/- 1, db) 2 (+/- 1, db) 2 (+/- 1, db) Průtok vody tepelný zdroj m 3 /h 1,70 2,20 2,80 3,2 4,13 Průtok vody - topení m 3 /h 1,20 1,60 2,0 2,4 2,9 Napájení / pojistka V /A 400/C10 400/C10 400/C16 400/C16 400/C16 * Měřeno podle normy DIN EN 370 Technické charakteristiky při různých teplotách topné vody MODEL HP BW 6 HP BW 9 HP BW 11 HP BW 14 HP BW 17 Topný výkon/příkon (B0/W3)** kw 7,0/1,6 9,4/2,08 11,8/2,6 14,/3,21 17,0/3,70 COP (B0/W3)** / 4, 4, 4,6 4, 4,6 Topný výkon/příkon (B/W4)** kw 6,7/1,99 9,1/2,66 11,2/3,14 13,7/4,06 16,1/4,47 COP (B0/W4)** / 3,4 3,4 3,6 3,4 3,6 Topný výkon/příkon (B0/W)** kw 6,6/2,48 8,9/3,20 11,0/3,81 13,3/4,91 1,3/,86 COP (B0/W)** / 2,6 2,8 2,9 2,7 2,6 ** Měřeno pro parametry země-voda B0/W3- podle normy EN 1411.

17 Výparník Účinný deskový tepelný výměník: integrovaný rozdělovač pro konstantní vstřikování chladiva, nízký průtočný odpor na vodní straně výměníku tepla. Kompresor Po letech užívání se technologie»scroll«ukázala jako skvělá volba, neboť poskytuje vyšší míry účinnosti, jakož i tichý a spolehlivý provoz. Kondenzátor Efektivní přenos tepelné energie: Vysoce účinný deskový kondenzační výměník tepla s nízkým průtočným odporem. Interní výměník tepla Vrací energii, která by se rozptýlila do okolního prostředí, zpět do chladicího systému a chrání kompresor před nasátím kapalného chladiva. Expanzní ventil Snižuje teplotu a tlak chladiva na úroveň umožňující jeho odpařování a vstup do výparníku. Vysoušecí filtr Zabraňuje korozi prvků systému tím, že z chladiva odstraňuje vodu. HP BW 14 srovnání elektrického příkonu a topného výkonu při různých teplotách zdroje země (teplota země - solanky) Topný výkon Příkon 3 kw 3 kw C C 14 kw topná voda až 3 C 14 kw topná voda až C Teplota zdroje C Příkon kw 3,3 3,2 3,3 3,4 Topný výkon kw 12,8 14, 16,6 23,6 COP / 3,9 4,,0 6,9 Teplota zdroje C Příkon kw 4,9 4,9 4,9,1 Topný výkon kw 11,8 13,3 14,9 24,4 COP / 2,4 2,7 3,0 4,8

18 18 VYSOKOTEPLOTNÍ TEPELNÉ ČERPADLO TERRAGOR I když váš domov není vhodný pro nízkoteplotní vytápění, ať již z důvodu stáří budovy, slabší tloušťky izolace, nebo vytápění pomocí radiátorů, jsou vysokoteplotní tepelná čerpadla energeticky účinnou alternativou ke konvenčním vysokoteplotním systémům využívajícím jako palivo ropu, zemní plyn nebo dřevo. Princip fungování vysokoteplotního tepelného čerpadla země / voda je vlastně stejný jako u nízkoteplotního. To platí jak pro získávání tepla ze země tak i pro energetickou a ekonomickou hospodárnost provozu čerpadla. Při běžných podmínkách měření dosahují tato čerpadla topného faktoru (COP) 4,4-4,. Hlavní rozdíl je v možnosti zvýšit teplotu topné vody na 62 C, což zase umožňuje normální provoz topných systémů, které používají radiátory. Vysokoteplotní tepelná čerpadla mohou dosáhnout vyšší teploty topné vody (62 C) tím, že používají speciální topné kompresory, které vstřikují chladivo do kompresorové hlavy, a rovněž v důsledku větších tepelných výměníků (kondenzátoru a výparníku). Výkonný kompresor a větší výměníky tepla umožňují vysokoteplotnímu tepelnému čerpadlu Terragor dosahovat vysokých topných faktorů i v systémech s radiátorovým vytápěním. Vysokoteplotní tepelné čerpadlo Terragor je vhodné pro použití v topném systému se zemním kolektorem nebo vertikálním vrtem. Vysokoteplotní tepelná čerpadla TERRAGOR se obzvláště hodí pro následující objekty: starší budovy, kde izolace zcela nevyhovují požadavkům nízkoteplotních tepelných čerpadel; budovy, kde instalace velkoplošných radiátorů je buď nemožná, nebo není ekonomická; budovy, u nichž nelze provést řádnou rekonstrukci systému izolací z různých jiných důvodů (jednotná podoba ulice, velké skleněné plochy, atd.). Technické charakteristiky vysokoteplotních tepelných čerpadel TERRAGOR MODEL HP BW 12 HT HP BW 1 HT HP BW 17 HT Rozměry (v x š x h) mm 81x64x80 81x64x80 81x64x80 Hmotnost kg Teplota topné vody C Chladivo / R 407 C R 407 C R 407 C Chladivo/hmotnost kg 2,8 3 3,3 Hladina akustického výkonu* db (A) 6,8 (+/- 1, db) 6,8 (+/- 1, db) 6,8 (+/- 1, db) Průtok vody tepelný zdroj m 3 /h 2,7 3,36 3,9 Průtok vody - topení m 3 /h 1,9 2,41 2,88 Napájení / pojistka V /A 400/C10 400/C16 400/C16 * Měřeno podle normy DIN EN 370. Technické charakteristiky při různých teplotách topné vody MODEL HP BW 12 HT HP BW 1 HT HP BW 17 HT Topný výkon/příkon (B0/W3)** kw 11,/2,61 14,0/3,11 16,7/3,69 COP (B0/W3)** / 4,4 4, 4, Topný výkon/příkon (B0/W4)** kw 11,3/3,16 13,2/3,73 1,7/4,4 COP (B0/W4)** / 3, 3, 3, Topný výkon/příkon (B0/W)** kw 10,9/3,71 12,8/4,33 1,1/,08 COP (B0/W)** / 2,9 3 3 ** Measured at parameters brine-water B0/W3-; according to standard EN 1411.

19 Výparník Větší tepelný výměník a teplosměnná plocha ve srovnání s nízkoteplotním tepelným čerpadlem Terragor. Kompresor Speciální topný kompresor s dodatečným vstřikováním chladiva do kompresní hlavy. Kondenzátor Efektivní přenos tepelné energie: Flexibilní desková geometrie Optimalizace asymetrie distribučních kanálů Nízký průtočný odpor na vodní straně výměníku tepla Větší tepelný výměník a teplosměnná plocha ve srovnání s nízkoteplotním tepelným čerpadlem Terragor. Interní výměník tepla Vrací energii, která by se rozptýlila do okolního prostředí, zpět do chladicího systému. Chrání kompresor před vniknutím kapalného chladiva. Expanzní ventil Jeho úkolem je snížit teplotu a tlak chladiva a na úroveň, při níž se může odpařovat a vcházet do výparníku. Vysoušecí filtr Prvek chladicího systému určený pro odstraňování vody z chladiva s cílem zabránit korozi prvků systému. HP BW 17 HT srovnání elektrického příkonu a topného výkonu při různých teplotách zdroje země (teplota země - solanky) Topný výkon Příkon 3 kw 3 kw C C 17 kw topná voda až 3 C 17 kw topná voda až C Teplota zdroje C Příkon kw 3,7 3,7 3,9 4,3 Topný výkon kw 14,4 16,7 19,2 29,1 COP / 3,9 4,,0 6,8 Teplota zdroje C Příkon kw 4,9,1,3,9 Topný výkon kw 13,0 1,1 17, 26,4 COP / 2,7 3,0 3,3 4,7

20 20 AEROGOR TEPELNÉ ČERPADLO VZDUCH VODA Tepelná čerpadla vzduch / voda využívají energii nahromaděnou ve vzduchu v okolním prostředí. Mohou pracovat při teplotách až do -20 C. Tepelné čerpadlo získává teplo ze vzduchu prostřednictvím venkovní jednotky, jejíž instalace je jednoduchá, snadná a rychlá v porovnání s předchozími systémy.

21 21 Schéma systému tepelného čerpadla vzduch / voda HW SW HP Venkovní jednotka tepelného čerpadla HP - tepelné čerpadlo SW - zásobník užitkové vody HW - zásobník topné vody Kvalita provedení a špičková technologie umožňují vysokou energetickou účinnost těchto zařízení. Tichý axiální ventilátor pohání velké množství vzduchu přes výparník, který je instalován venku, odděleně od vnitřní jednotky tepelného čerpadla. Kombinace výparníku a ventilátoru umožňuje komfortní provoz, který nenarušuje okolní prostředí a zároveň generuje vysokou efektivitu a výtěžnost. Vnitřní jednotka tepelného čerpadla je instalována v budově. Takový systém předchází nebezpečí zamrznutí venkovní jednotky i v případě dlouhodobého výpadku napájení. Venkovní výparník a vnitřní jednotka tepelného čerpadla jsou propojeny měděnými trubkami, které vedou chladivo předávající teplo z výparníku do kondenzační jednotky. Vyspělá regulace umožňuje ekvitermní řízení několika topných okruhů s využitím venkovní teploty a zajišťuje optimální odmrazování venkovní jednotky. Tepelná čerpadla AEROGOR jsou ideální pro použití v bivalentních systémech se dvěma topnými zdroji a koordinovaným provozem. Používá se chladivo R 407 C, které je nehořlavé a šetrné k životnímu prostředí.

22 22 TEPELNÉ ČERPADLO AEROGOR Tepelné čerpadlo má samostatný venkovní výparník, přičemž všechny ostatní důležité části jsou instalovány uvnitř budovy, chráněny tak před zamrznutím. Provozní rozsah: -20 C až 40 C. Optimální proces odmrazování výparníku je řízen vysoce výkonnou řídící regulací. Umožňuje vytápění místností a ohřev užitkové vody. Zdroj energie je k dispozici po celý rok. Velmi vhodné pro bivalentní použití. Vzdálenost mezi výparníkem a motorem tepelného čerpadla je až 20 metrů. Připojovací potrubí vyžadují kvalitní tepelnou izolaci. Možnost aktivního chlazení. Technické charakteristiky tepelných čerpadel AEROGOR MODEL HP AW 9 HP AW 12 HP AW 14 HP AW 17 Rozměry vnitřní jednotka (v x š x h) mm 93x64x80 93x64x80 93x64x80 93x64x80 Rozměry venkovní jednotka (v x š x h) mm 120x1060x x1060x x1060x x1060x124 Hmotnost vnitřní jednotka kg 120,2 130,2 131,7 133, Hmotnost vnější jednotka kg Teplota topné vody C Teplota topného zdroje (vzduchu) C -20 až 40 C -20 až 40 C -20 až 40 C -20 až 40 C Chladivo / R 407 C R 407 C R 407 C R 407 C Chladivo/hmotnost kg Hladina akustického výkonu vnitřní jednotky* db (A) 60 (+/- 1, db) 60 (+/- 1, db) 60 (+/- 1, db) 60 (+/- 1, db) Hladina akustického tlaku ve vzdálenosti 10 m venkovní jednotky* db 3 (+/- 1, db) 3 (+/- 1, db) 3 (+/- 1, db) 3 (+/- 1, db) Průtok vody tepelný zdroj m 3 /h Průtok vody - topení m 3 /h 1,77 2,08 2,3 2,76 Napájení / pojistka V /A 400/C10 400/C10 400/C10 400/C16 * Měřeno podle normy DIN EN 370. Technické charakteristiky při různých teplotách zdroje (vzduchu) a topné vody MODEL HP AW 9 HP AW12 HP AW14 HP AW17 Podlahové vytápění Topný výkon/cop (A7/W3)** kw/ 9,9/4,4 11,8/4,3 14,2/4,4 1,4/4,2 Topný výkon/cop (A2/W3)** kw/ 7,/3, 8,8/3,4 10,3/3, 11,2/3,4 Topný výkon/cop (A-7/W3)** kw/,3/2,6 6,6/2,7 7,7/2,7 8,9/2,8 Radiátory Topný výkon/cop (A7/W)** kw/ 9,0/2,8 10,6/2,9 12,9/3,0 13,7/2,8 Topný výkon/cop (A2/W)** kw/ 7,0/2,3 8,4/2, 9,7/2,4 11,1/2,4 Topný výkon/cop (A-7/W)** kw/,2/1,8,8/1,8 7,4/2,0 8,3/1,9 ** Měřeno pro parametry vzduch-voda; podle normy EN 1411.

23 Tepelný výměník Funguje jako sací akumulátor k ochraně kompresoru proti zahlcení kapalným chladivem. Funguje jako vnitřní výměník tepla a zlepšuje účinnost chladicího systému. Kompresor Po letech užívání se technologie»scroll«ukázala jako skvělá volba, neboť poskytuje vyšší míry účinnosti, jakož i tichý a spolehlivý provoz. Kondenzátor Efektivní přenos tepelné energie: Vysoce účinný deskový kondenzační výměník s nízkým průtokovým odporem. Expanzní ventil Jeho funkce spočívá ve snižování teploty a tlaku chladiva na úroveň umožňující jeho odpařování a vstup do výparníku. Čtyřcestný reverzní ventil Umožňuje aktivní chlazení v letních měsících a odmrazování venkovní jednotky. Vysoušecí filtr Prvek v chladicím systému určený pro odstraňování vody z chladiva s cílem zabránit korozi komponentů systému. Vstřikovací ventil chladiva Umožňuje provoz tepelného čerpadla v extrémních teplotních podmínkách a chrání kompresor před přetížením. Nastavitelný pro různé provozní podmínky. HP AW 12 srovnání elektrického příkonu a topného výkonu při různých teplotách zdroje vzduchu (teplota okolního vzduchu) Topný výkon Příkon 2 kw 2 kw C C 12 kw topná voda až 3 C 12 kw topná voda až C Teplota zdroje C Příkon kw 2,3 2,4 2,6 2,7 2,8 2,9 Topný výkon kw 4,8 6,6 8,8 11,8 13,0 1,7 COP / 2,1 2,7 3,4 4,3 4,6,4 Teplota zdroje C Příkon kw 3,1 3,2 3,4 3,6 3,7 3,8 Topný výkon kw 4,6,8 8,4 10,6 11,4 14,9 COP / 1, 1,8 2, 2,9 3,1 3,9

24 24 TEPELNÉ ČERPADLO AEROGOR Externí jednotka, která se instaluje ve venkovním prostředí, sestává z výparníku a ventilátoru umístěných v krycím boxu odolném povětrnostním podmínkám. Různá provedení venkovní jednotky umožňují nejlepším možným způsobem se přizpůsobit vzhledu vašeho domova. Boční krycí panely jsou k dispozici ve třech provedeních: fasádní panel, plech a dřevo. Fasádní panel Dřevo Plech

25 Ventilátor Box, krycí panely Elektronický expanzní ventil Výparník Bezpečnostní kryt výparníku, stříška Výhody děleného typu tepelného čerpadla split v porovnání s kompaktním čerpadlem vzduch / voda nebo s vertikální venkovní jednotkou: Kompresor je instalován ve vnitřní jednotce, což umožňuje provoz v optimálním teplotním rozsahu. Navíc nevyžaduje přídavný elektrický ohřívač kompresorového oleje, čímž snižuje spotřebu elektrické energie a zvyšuje COP tepelného čerpadla; Umožňuje instalaci většího výparníku, čehož důsledkem je větší teplosměnná plocha a potažmo vyšší výkon výparníku; Kompresor instalovaný ve vnitřní jednotce zaručuje nižší hlučnost. Hluk vycházející od ventilátoru se rozprostírá rovnoměrně všemi směry, a tak neruší okolí; Ve srovnání s kompaktním typem má nižší tepelné ztráty; tepelné ztráty v kompaktním typu jsou vyšší v důsledku toho, že kondenzační jednotka je venku a je vystavena nižším teplotám, a také z důvodu větší vzdálenosti mezi akumulačním zásobníkem vody a tepelným čerpadlem; Různá designová řešení venkovních jednotek, tj. kovové, fasádní nebo dřevěné panely, umožňují se přizpůsobit okolí z hlediska designu; Elektrický ohřívač používaný pro odmrazování potrubí pro odvod kondenzátu, který je umístěn v některých kompaktních venkovních jednotkách, může snižovat COP tepelného čerpadla; V bivalentním režimu vytápění lze tepelné čerpadlo vypnout, např. během naší nepřítomnosti; může totiž zůstat v klidovém stavu, pokud jeho provoz není nutný. U kompaktního typu s přívodem vody není takové vypnutí možné vzhledem k riziku zamrznutí vody v potrubí. Elektronický expanzní ventil se instaluje do venkovní jednotky, přičemž pokrývá velmi široký provozní rozsah (2-18 kw). Ve srovnání s termostatickým expanzním ventilem funguje elektronický ventil rychleji a přesněji, čímž umožňuje lepší regulaci tepelného čerpadla. Horizontální instalace umožňuje různá nastavení provozu ventilátoru; tepelné čerpadlo pracuje optimálně i při nižším přívodu vzduchu, pouze zahřívací čas je delší. Pokud tedy chceme snížit hlučnost venkovní jednotky, nastavíme nižší výkon ventilátoru, přičemž můžeme dosáhnout adekvátního provozu tepelného čerpadla navzdory nižšímu přívodu vzduchu.

26 26 BIVALENTNÍ SYSTÉMY V optimálně izolovaných budovách (nové stavby, nízkoenergetické domy, pasivní domy) mohou tepelná čerpadla vzduch / voda většinou pokrýt všechny tepelné ztráty v průběhu celé topné sezóny. V takových případech, kdy není zapotřebí žádný další zdroj tepla, je systém tepelného čerpadla v tak zvané monovalentní konfiguraci. U starších budov s minimální tepelnou izolací vyžadují tepelná čerpadla vzduch / voda další tepelný zdroj pro případy, kdy venkovní teploty v zimě dosáhnou svých minim. Je-li teplota výrazně pod bodem mrazu, např. při -1 C, nemohou tepelná čerpadla vzduch / voda dodávat dostatečné množství topného výkonu k pokrytí celkové potřeby tepla takového domu. Jak padá teplota okolního prostředí, klesá i výkon tepelného čerpadla vzduch / voda; nároky na vytápění budovy přitom zároveň rostou. Čím horší je izolace budov, tím vyšší jsou tepelné ztráty. Proto je třeba zajistit další zdroj dodatečného vytápění pro nejchladnější období zimy. Pro pokrytí dodatečné potřeby tepla lze využít stávající kotel, cirkulační elektrický ohřev nebo krb. Elektronická regulace tepelného čerpadla AEROGOR umožňuje regulaci bivalentního systému s dodatečným zdrojem vytápění. Při určité teplotě okolního prostředí, např. -10 C, aktivuje řídící regulace další zdroj, který spolupracuje s tepelným čerpadlem na vytápění budovy na požadovanou pokojovou teplotu. Další možností je nechat fungovat pouze dodatečný topný zdroj, bez tepelného čerpadla, a to od okamžiku dosažení bivalentního bodu (bodu nebo teploty, při níž vytápění samotným tepelným čerpadlem již nepostačuje). Tepelné čerpadlo bude znovu aktivováno, až když teplota vystoupá nad bivalentní bod - teplotu. Třetí alternativou je použití nadměrně výkonného tepelného čerpadla pro dosažení monovalentního provozu bez přídavného zdroje vytápění. Bivalentní bod 2 Tepelné ztráty budovy [kw] Výkon tepelného čerpadla Aerogor [kw] Topný výkon a tepelné ztráty [kw] Dodatečné vytápění z dalšího zdroje Bivalentní bod Samostatné vytápění tepelným čerpadlem Teplota okolního prostředí (vzduch) [ C]

27 27 Regulace ZAPNUTO / VYPNUTO Tepelná čerpadla Gorenje pracují v systému ZAPNUTO /VYPNUTO (ON/OFF). Klíčovým komponentem vymezujícím způsob regulace je kompresor. Tepelná čerpadla Gorenje jsou vybavena vysoce-kvalitními scroll kompresory, které vynikají efektivním a tichým provozem, jakož i dlouhou životností. Aby kompresor nespínal příliš často, potřebují tyto systémy akumulační zásobník teplé vody. Méně časté spínání kompresoru prodlužuje životnost tepelného čerpadla. V systému ZAPNUTO / VYPNUTO tepelné čerpadlo, resp. kompresor tepelného čerpadla pracuje, dokud teplota v zásobníku teplé vody nedosáhne nastavené hodnoty. Pak je kompresor přepnut do pohotovostního režimu do doby, dokud teplotní čidla v zásobníku nezaregistrují určitý pokles teploty vody. Pak se tepelné čerpadlo zapne a běží, dokud teplota vody v zásobníku opět nedosáhne nastavené hodnoty. Teplota v akumulační nádrži závisí na tepelné izolaci budovy a způsobu vytápění. Při vytápění radiátory jsou teploty vyšší, např. 4 - C, u podlahového vytápění se teplota pohybuje mezi 2 a 3 C. Třístupňový dodatečný zdroj vytápění kw topného výkonu Používá se většinou u tepelných čerpadel vzduch / voda Technické charakteristiky elektrického průtokového ohřívače BFU Výška mm 60 Šířka mm 240 Hloubka mm 13 Objem nádrže l 1,6 Výkon průtokového ohřívače kw 3/6/9 Stupeň krytí / IP44 Max. povolený tlak vody MPa/bar 0,2/2 Napájení / 3 x 400V AC, 0 Hz Min. teplota vody C 10 Max. teplota vstupní vody C 8 Vypínací teplota C 9 Minimální průtok vody m 3 /h 0,4 Minimální tlak vody bar 7 Elektrický průtokový ohřívač BFU 3, 6, 9 kw Cirkulační elektrický ohřívač je v zásadě určen k instalaci s tepelným čerpadlem k vytápění jednotlivých, samostatně stojících budov. Protože poskytuje dodatečné vytápění, je většinou instalován s tepelnými čerpadly vzduch / voda. Při nízkých teplotách (např. -1 C) nemůže čerpadlo vzduch / voda plně pokrýt tepelné požadavky budovy. Z tohoto důvodu se pro vytápění na požadovanou teplotu používá průtokový elektrický ohřívač. Třístupňový ohřívač využívá 3, 6, nebo 9 kw topného výkonu v závislosti na požadavcích topného systému. Cirkulační elektrický ohřívač je vybaven ochranou proti přehřátí a stykačem pro externí ovládání tří výkonových úrovní. Elektrický modul využívá princip ohřívače ponořeného do nádrže s vodou nebo elektrického ohřívače bez ohřevu TUV. Nerezové spirály a nádrž jsou vyrobeny z kyselinovzdorné oceli, která zaručuje dlouhou životnost.

28 28 INTELIGENTNÍ ELEKTRONICKÉ OVLÁDÁNÍ Energeticky účinný provoz topného systému závisí především na efektivním řídicím systému, kterým je tepelné čerpadlo vybaveno. Inteligentní elektronické řídící jednotky v tepelných čerpadlech Gorenje sledují provoz zařízení podle vnějších vstupních a výstupních parametrů a řídí oběhová čerpadla, směšovací ventily, ponorná čerpadla, uzavírací ventily, atd. Základní regulace Základní regulace podporuje dva nezávislé okruhy topení - jeden přímý a jeden směšovací. Pro každý okruh je topná křivka nastavena nezávisle. Základní regulace rovněž podporuje ohřev užitkové vody s programem antilegionella, jakož i alternativní zdroje, jako jsou například solární panely nebo kotle na dřevo. Regulace také umožňuje bezproblémovou regulaci dodatečných zdrojů, jako je například topný olej nebo plyn. Elektronické regulační prvky jsou univerzální pro všechny typy tepelných čerpadel. V případě velkých systémů je rozšíření základní regulační jednotky naprosto jednoduché. Ve většině případů závisí regulace topného okruhu na vnější teplotě. Topná křivka je odvislá od vlastností vytápěné budovy, což je jediná záruka toho, že tepelné čerpadlo bude bez ohledu na venkovní teplotu ohřívat vodu vždy na nejnižší přijatelnou teplotu. Výše teploty tak určuje účinnost topného systému. Čím nižší je teplota topení, tím vyšší je topný faktor. SMART WEB Aplikace Smart Web vám umožní sledování vašeho tepelného čerpadla bez ohledu na to, kde se nacházíte. Internet lze využít k připojení ovladačů tepelného čerpadla ke svému osobnímu počítači nebo mobilnímu telefonu. Systém tak umožňuje sledovat nastavení, mít přehled o aktuálním provozním stavu zařízení a dostávat upozornění v případě jakýchkoli poruch. Dálkové ovládání vašeho topného systému vám umožňuje komfortní pohodlí, a díky stálé kontrole provozu zařízení činí váš topný systém nákladově a energeticky efektivním. Snadné ovládání Navigační menu je srozumitelné a jednoduché. Každá obrazovka je označena pořadovým číslem tak, aby si byl uživatel za všech okolností vědom, která stránka menu je aktuálně otevřena. Příkazy jsou označeny příslušným textem. Jednotku lze ovládat pomocí uživatelské klávesnice na tepelném čerpadle, nebo prostřednictvím další řídící jednotky pokojového termostatu. Základní funkce jsou k dispozici pomocí tlačítek na řídící jednotce a teplotu topného systému lze snadno nastavit otočnou stupnicí, která se nachází ve středu řídící jednotky. Pro pokročilé uživatele lze ovladače rovněž nasměrovat přes rozhraní do osobního počítače nebo dokonce do inteligentního elektronického domácího systému.

29 29 AKUMULAČNÍ ZÁSOBNÍKY PRO TOPNOU VODU Všechna tepelná čerpadla Gorenje mají dva nezávislé hydraulické okruhy, které umožňují nezávislé vytápění místností a ohřev užitkové vody. Navíc tepelná čerpadla umožňují i chlazení. K optimálnímu výkonu vyžaduje topný systém s integrovaným tepelným čerpadlem akumulační zásobník topné vody. Účelem zásobníku v systému je akumulovat energii a zajišťovat potřebnou teplotu topné vody. Jeho funkcí je také snížit počet cyklů aktivace tepelného čerpadla, což prodlužuje životnost kompresoru. F E C A B G1* G1* Section A-A D Vnitřní vrstva vyrobena z vysoce kvalitního plechu Pracovní tlak 6 bar Vysoce kvalitní PU-izolace, tloušťka 0 mm Vnější vrstva zhotovena z ocelového plechu a opatřena práškovým nátěrem stříbrošedé barvy (jiné barvy na přání) Příruba (D = 180 mm) se záslepkou a izolací víka krytu (lze použít i pro žebrovaný výměník tepla nebo vestavěný ohřívač) Připojovací pouzdro (6/4 ) pro instalaci elektrického ohřívače SH, nebo jako další připojení Drážka pro variabilní instalaci senzorů Všechny spoje s 1 vnějším závitem Vnější tělo se zesílenými lemy Svorka 6/4 pro instalaci elektrického ohřívače SH, nebo jako další připojení. 4 A Ø A 20 Technické charakteristiky akumulačních zásobníků topné vody MODEL ZV 200 ZW 300 WPPS 200 WPPS 300 WPPS 400 Rozměry Ø mm A mm B mm C mm D mm E mm F mm Výška v náklonu mm Hmotnost kg

30 30 OHŘÍVAČE VODY S TEPELNÝM ČERPADLEM

31 31 Společnost Gorenje vyvinula produkt, který šetří peníze a přispívá k čistšímu životnímu prostředí. Tepelné čerpadlo je v každém případě energeticky nejúčinnější a nejúspornější způsob ohřevu vody. Čerpadlo je namontováno na zásobníku a získává volnou energii z okolního prostředí ze vzduchu a ohřívá vodu v zásobníku až na C. Čerpadlo je vybaveno systémem termální dezinfekce pro zabránění růstu legionelly a to tak, že navíc v pravidelných intervalech dodatečně ohřívá systém až na 6 C. Současně lze čerpadlo použít pro chlazení či vysoušení menších místností, jako jsou sklepy, prádelny nebo sklady. Ve srovnání s tradičním vytápěním například s elektřinou, plynem či kotlem na topný olej se investice vrátí za několik let.

32 I 32 STACIONÁRNÍ OHŘÍVAČE VODY S TEPELNÝM ČERPADLEM Objemy: 200, 300 litrů. Vertikální verze pro umístění na podlahu. Kompaktní provedení (tepelné čerpadlo a nádrž na vodu v jedné jednotce). Rotační kompresor. Kondenzátor obtočený kolem nádrže. Jeden nebo dva přídavné trubkové výměníky tepla pro kombinaci s jinými zdroji energie (ústřední topení, solární energie, atd.). Nádrž vyrobena z vysoce kvalitního ocelového plechu, smalt aplikovaný při 80 C. Magnéziová anoda pro dodatečnou antikorozní ochranu nádrže. Digitální regulátor tepelného čerpadla s následujícími funkcemi: 1. Nastavení teploty vody v nádrži, 2. Zobrazení teploty vody v nádrži, 3. Ovládání programu legionelly. Vynikající tepelná izolace - nižší tepelné ztráty. Ø660 MODEL TC 200-1/ZBR TC 300-1/ZBR TC 300-2/ZBR A mm B mm C mm D mm E mm F mm TV H mm VM TM I mm J mm H2 H1 IM VM CV D E F A H HV palec G 1 G 1 G 1 IM palec G 1 G 1 G 1 CV palec G 3/4 G 3/4 G 3/4 VM palec G 1 G 1 G 1 TV palec G 1 G 1 G 1 H1 mm J IM HV TV 17 B 270 C HV Přívod studené vody IM Střední vývod tepelného výměníku CV Cirkulační potrubí VM Střední přívod tepelného výměníku TV Výstup teplé vody H1, H2 Drážka pro čidla

33 33 Tepelné čerpadlo v kombinaci s plynovým kotlem a solárním kolektorem Solární kolektor Radiátor Plynový kotel ústředního topení Tepelné čerpadlo TC 300-2/ZBR - ZRC Solární čerpací stanice Expanzní nádoba Technické charakteristiky tepelných čerpadel TC ZBR MODEL TC 200-1/ZBR TC 300-1/ZBR TC 300-2/ZBR Objem [l] PŘIPOJOVACÍ ROZMĚRY Výška [mm] Průměr [mm] Přípojky k vodovodní síti G 1 G 1 G 1 Netto/brutto hmotnost / s vodou [kg] 112/120/ /10/ /172/444 TEPELNÉ ČERPADLO Jmenovitý elektrický výkon Zahřívací doba [h: min.] A1/W10-* 6:1 9:1 9:1 Spotřeba energie v zahřívací době [kwh] A1/W10-* 2,9 4,1 4,1 Jmenovitý odběrný profil L XL XL Spotřeba energie podle zvoleného profilu [kwh] A1/W10-* 4,36 6,33 6,33 COP DHW (A7/W10-) EN 16147* 2,9 3,1 3,1 COP t EN 2-3 4,2 4,2 4,2 Maximální množství využitelné vody (min 40 C) [l]* Příkon v pohotovostním režimu [W] podle EN Akustický výkon [db (A)] /Akustický tlak na 1 m [db (A)] 63/48, 63/48, 63/48, Chladivo R134a R134a R134a Množství chladiva Provozní rozsah - teplota vzduchu [ C] 10/3 10/3 10/3 Max. teplota / Program anti-legionella [ C] /6 /6 /6 Napětí / frekvence [V/Hz] 230/0 230/0 230/0 Max. spotřeba energie [W] ZÁSOBNÍK Smaltovaná ocelová nádrž / Ochranná magnéziová anoda +/+ +/+ +/+ Průměrná tloušťka izolace [mm] Stupeň krytí IP 21 IP 21 IP 21 VÝMĚNÍK SPODNÍ Připojovací rozměr G 1 G 1 G 1 Plocha výměníku [m 2 ] 0,8 1,4 1,4 Objem [l],3 9,1 9,1 Topný výkon [kw]** 2,8 42,7 42,7 VÝMĚNÍK HORNÍ Připojovací rozměr - - G 1 Plocha výměníku [m 2 ] - - 0,9 Objem [l] - -,7 Topný výkon [kw]** ,9 PRACOVNÍ TLAK Akumulační zásobník / Výměník tepla [MPa] ([bar]) 0,6 (6)/1,2 (12) 0,6 (6)/1,2 (12) 0,6 (6)/1,2 (12) MAX. TEPLOTA Akumulační zásobník / Výměník tepla [ C] 8/8 8/8 8/8 DOPLNĚK PŘÍSLUŠENSTVÍ Montáž elektrického ohřívače na spojovací objímky G 6/ PŘEPRAVNÍ ÚDAJE Rozměry obalu [mm] 70x70x x70x x70x2100 * Ohřev užitkové vody až do C při vstupní teplotě vzduchu 1 C, vlhkosti 74% a vstupní teplotě vody 10 C. Podle EN ** Ohřev užitkové vody od 10 do 4 C při vstupní teplotě topného média 80 C a průtoku 3000 l/hod.

34 I 34 OHŘÍVAČE VODY S TEPELNÝM ČERPADLEM SE VZDUCHOVÝM POTRUBÍM Objemy: 200, 300 litrů. Vertikální verze pro umístění na podlahu. Kompaktní provedení (tepelné čerpadlo a nádrž na vodu v jedné jednotce). Rotační kompresor. Kondenzátor obtočený kolem nádrže. Jeden nebo dva přídavné trubkové výměníky tepla pro kombinaci s jinými zdroji energie (ústřední topení, solární energie, ). Nádrž vyrobena z vysoce kvalitního ocelového plechu, smalt aplikovaný při 80 C. Magnéziová anoda pro dodatečnou antikorozní ochranu nádrže. Digitální regulátor tepelného čerpadla s následujícími funkcemi: 1. Nastavení teploty vody v nádrži, 2. Zobrazení teploty vody v nádrži, 3. Ovládání programu legionelly. Vynikající tepelná izolace - nižší tepelné ztráty. Možnost připojení vzduchového potrubí k tepelnému čerpadlu. Možnost výběru vstupních a výstupních míst vzduchovodů. Vzduch vycházející z místnosti lze použít k větrání. Chlazený vzduch z tepelného čerpadla lze využít pro účinné chlazení místností nebo prostor, jako jsou skladovací prostory nebo prosklené místnosti. Ø660 MODEL TC 200-1/ZCR TC 300-1/ZCR TC 300-2/ZCR VZ IZ A mm B mm C mm D mm E mm F mm H mm H* TV TM I mm J mm HV palec G 1 G 1 G 1 H2 H1 IM VM CV D E F A H H* IM palec G 1 G 1 G 1 CV palec G 3/4 G 3/4 G 3/4 VM palec G 1 G 1 G 1 TV palec G 1 G 1 G 1 H1 mm H2 mm J IM TV 17 B 270 C HV Přívod studené vody IM Střední vývod tepelného výměníku CV Cirkulační potrubí VM Střední přívod tepelného výměníku TV Výstup teplé vody H1, H2 Drážka pro čidla VZ Přívod vzduchu IZ Vývod vzduchu IZ VZ 112,

35 3 Ohřívače vody s tepelným čerpadlem se vzduchovým potrubím Tepelné čerpadlo Gorenje se vzduchovým potrubím umožňuje větrání domu při současném použití odsávaného horkého vzduchu k ohřevu užitkové vody. Studený vzduch lze odvádět potrubím mimo budovu nebo do jakékoli části domu, která vyžaduje chlazení. Technické charakteristiky tepelných čerpadel TC ZCR MODEL TC 200-1/ZCR TC 300-1/ZCR TC 300-2/ZCR Objem [l] PŘIPOJOVACÍ ROZMĚRY Výška/se vzduchovým potrubím [mm] 140/ / /2080 Průměr [mm] Přípojky k vodovodní síti G 1 G 1 G 1 Rozměry vzduchového potrubí [mm/m] Ø10/10 Ø10/10 Ø10/10 Netto/brutto hmotnost / s vodou [kg] 112/120/ /10/ /172/444 TEPELNÉ ČERPADLO Jmenovitý elektrický výkon [W] Zahřívací doba [h: min.] A7/W10-* 7:4 10:0 10:0 Spotřeba energie v zahřívací době [kwh] A7/W10-* 3,48 4, 4, Jmenovitý odběrný profil L XL XL Spotřeba energie podle odběrného profilu [kwh] A7/W10-*,13 7,8 7,8 COP DHW (A7/W10-) EN 16147* 2,4 2,6 2,6 COP t EN 2-3 4,2 4,2 4,2 Maximální množství využitelné vody (min 40 C) [l] * Příkon v pohotovostním režimu [W] podle EN Akustický výkon [db(a)] / Akustický tlak na 1 m [db(a)] 6,7/44 6,7/44 6,7/44 Chladivo R134a R134a R134a Množství chladiva [g] Provozní rozsah - teplota vzduchu [ C] 7/3 7/3 7/3 Jmenovitý průtok vzduchu [m 3 /h] Maximální pokles tlaku [Pa] Max. teplota / Program anti-legionella [ C] /6 /6 /6 Napětí / Frekvence [V/Hz] 230/0 230/0 230/0 Max. spotřeba energie [W] ZÁSOBNÍK Smaltovaná ocelová nádrž / Ochranná magnéziová anoda +/+ +/+ +/+ Průměrná tloušťka izolace [mm] Stupeň krytí IP 21 IP 21 IP 21 VÝMĚNÍK SPODNÍ Připojovací rozměr G 1 G 1 G 1 Plocha výměníku [m 2 ] 0,8 1,4 1,4 Objem [l],3 9,1 9,1 Topný výkon [kw]** 2,8 42,7 42,7 VÝMĚNÍK HORNÍ Připojovací rozměr - - G 1 Plocha výměníku [m 2 ] - - 0,9 Objem [l] - -,7 Topný výkon [kw]** ,9 PRACOVNÍ TLAK Akumulační zásobník / Výměník [MPa] ([bar]) 0,6 (6)/1,2 (12) 0,6 (6)/1,2 (12) 0,6 (6)/1,2 (12) MAX. TEPLOTA Akumulační nádrž / Výměník tepla [ C] 8/8 8/8 8/8 DOPLNĚK PŘÍSLUŠENSTVÍ Montáž elektrického ohřívače na spojovací objímky G 6/ PŘEPRAVNÍ ÚDAJE Rozměry obalu [mm] 70x70x x70x x70x2100 * Ohřev užitkové vody až do C při vstupní teplotě vzduchu 7 C, vlhkosti 89% a vstupní teplotě vody 10 C. Podle EN ** Ohřev užitkové vody od 10 do 4 C při vstupní teplotě topného média 80 C a průtoku 3000 l/hod.

Vitocal: využijte naši špičkovou technologii tepelných čerpadel pro vaše úspory.

Vitocal: využijte naši špičkovou technologii tepelných čerpadel pro vaše úspory. Zvýhodněné sestavy tepelných čerpadel Topné systémy skládající se z tepelného čerpadla v kombinaci se zásobníkovým ohřívačem teplé vody a dalším instalačním příslušenstvím. Vitocal: využijte naši špičkovou

Více

TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA

TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA TEPELNÁ ČERPDL VZUCH - VOD www.hokkaido.cz Budoucnost patří ekologickému a ekonomickému vytápění Tepelné čerpadlo vzduch - voda Principem každého tepelného čerpadla vzduch - voda je přenos tepla z venkovního

Více

TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA

TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA www.hokkaido.cz Budoucnost patří ekologickému a ekonomickému vytápění Tepelné čerpadlo vzduch - voda Omezení emisí CO 2 Spotřeba energie Životní prostředí Principem každého

Více

Technický list pro tepelné čerpadlo země-voda HP3BW-model B

Technický list pro tepelné čerpadlo země-voda HP3BW-model B Technický list pro tepelné čerpadlo země-voda HP3BW-model B Technický popis TČ Tepelné čerpadlo země-voda, voda-voda s označením HPBW B je kompaktní zařízení pro instalaci do vnitřního prostředí, které

Více

www.lg.cz infolinka 810 555 810

www.lg.cz infolinka 810 555 810 Společnost LG Electronics CZ, s.r.o. neručí za tiskové chyby, které se mohou v katalogu vyskytnout. Změna technických parametrů bez předchozího ohlášení je možná. Použití jakékoliv části obsahu katalogu

Více

TEPELNÉ ČERPADLO THERMA V VZDUCH / VODA

TEPELNÉ ČERPADLO THERMA V VZDUCH / VODA TEPELNÉ ČERPADLO THERMA V VZDUCH / VODA Řešení pro nový dům i rekonstrukci Výrobky řady THERMA V byly navrženy s ohledem na potřeby při rekonstrukcích (zrušení nebo výměna kotle) i výstavbách nových domů.

Více

s ohřevem vody a hydraulickým modulem ARIANEXT - 8 kw (připravujeme 10 a 12 kw)

s ohřevem vody a hydraulickým modulem ARIANEXT - 8 kw (připravujeme 10 a 12 kw) Tepelné čerpadlo VZDUCH - VODA s ohřevem vody a hydraulickým modulem ARIANEXT - 8 kw (připravujeme 10 a 12 kw) kompaktní tepelné čerpadlo s doplňkovým elektroohřevem ARIANEXT COMPACT 8 kw ARIANEXT PLUS

Více

Tepelná čerpadla. Tepelná čerpadla vzduch/voda pro vytápění a přípravu teplé vody. Chytrá řešení pro individuální komfort.

Tepelná čerpadla. Tepelná čerpadla vzduch/voda pro vytápění a přípravu teplé vody. Chytrá řešení pro individuální komfort. Tepelná čerpadla vzduch/voda pro vytápění a přípravu teplé vody Chytrá řešení pro individuální komfort Tepelná čerpadla Teplo pro život Tepelná čerpadla Supraeco SAO-1 vzduch/voda Tepelná čerpadla Junkers

Více

INOVAČNÍ ŘEŠENÍ VYTÁPĚNÍ DOMÁCNOSTÍ. Vzduch-voda

INOVAČNÍ ŘEŠENÍ VYTÁPĚNÍ DOMÁCNOSTÍ. Vzduch-voda INOVAČNÍ ŘEŠENÍ VYTÁPĚNÍ DOMÁCNOSTÍ Vzduch-voda je ekonomický a čistý systém ohřevu vody pomocí tepelného čerpadla TOPENÍ TEPLÁ VODA xxxxxxxxxxxxxxxxx je efektivní systém ohřevu vody založený na technologii

Více

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA WPL 20/26 AZ POPIS PŘÍSTROJE, FUNKCE

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA WPL 20/26 AZ POPIS PŘÍSTROJE, FUNKCE TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA WPL 20/26 AZ POPIS PŘÍSTROJE, FUNKCE Popis přístroje Systém tepelného čerpadla vzduch voda s malou potřebou místa pro instalaci tvoří tepelné čerpadlo k venkovní instalaci

Více

VIESMANN VITOCAL 300/350. List technických údajů Obj. č. aceny:vizceník VITOCAL 300 VITOCAL 350. země/voda 6,4 až 32,6 kw voda/voda 8,4 až 43,0 kw

VIESMANN VITOCAL 300/350. List technických údajů Obj. č. aceny:vizceník VITOCAL 300 VITOCAL 350. země/voda 6,4 až 32,6 kw voda/voda 8,4 až 43,0 kw VIESMANN VITOCAL 300/350 tepelné čerpadlo země/voda 6,4 až 32,6 kw voda/voda 8,4 až 43,0 kw List technických údajů Obj. č. aceny:vizceník Pokyny pro uložení: Složka Vitotec, rejstřík 11 VITOCAL 300 Typ

Více

TEPELNÁ ČERPADLA. vytápění ohřev vody řízené větrání

TEPELNÁ ČERPADLA. vytápění ohřev vody řízené větrání Š V É D S K Á TEPELNÁ ČERPADLA vytápění ohřev vody řízené větrání TEPELNÁ ČERPADLA vzduch/voda Pro vytápění a ohřev teplé užitkové vody Vzduch je všude kolem nás a je nejsnáze dostupným zdrojem energie.

Více

!"#!$%&'()*+%,-"(.&'%/-)#)0'("1 2'/'#(+% '-/"3#"%4)56 "$%4%7 "(#0.%8)6#9:

!#!$%&'()*+%,-(.&'%/-)#)0'(1 2'/'#(+% '-/3#%4)56 $%4%7 (#0.%8)6#9: !"#!$%&'()*+%,-"(.&'%/-)#)0'("1 2'/'#(+%'-/"3#"%4)56"$%4%7"(#0.%8)6#9: Vedoucí výrobce tepelných čerpadel v České republice HOTJET uvedl na trh novou řadu tepelných čerpadel vzduch-voda HOTJET ONE. Řada

Více

Tepelná čerpadla. Proč Vaillant? Tradice, kvalita, inovace, technická podpora. arotherm VWL vzduch/voda

Tepelná čerpadla. Proč Vaillant? Tradice, kvalita, inovace, technická podpora. arotherm VWL vzduch/voda Tepelná čerpadla Proč Vaillant? Tradice, kvalita, inovace, technická podpora. arotherm VWL vzduch/voda Tepelná čerpadla arotherm VWL vzduch/voda Vzduch jako zdroj tepla Tepelná čerpadla Vaillant arotherm

Více

Tepelná čerpadla IVT s.r.o.,průmyslová 5, 108 21 PRAHA 10 Tel: 272 088 155, Fax: 272 088 166, E-mail: ivt@veskom.cz www.cerpadla-ivt.

Tepelná čerpadla IVT s.r.o.,průmyslová 5, 108 21 PRAHA 10 Tel: 272 088 155, Fax: 272 088 166, E-mail: ivt@veskom.cz www.cerpadla-ivt. Tepelná čerpadla IVT s.r.o.,průmyslová 5, 108 21 PRAHA 10 Tel: 272 088 155, Fax: 272 088 166, E-mail: ivt@veskom.cz www.cerpadla-ivt.cz Obsah: Tepelná čerpadla pro rodinné domy a menší objekty Vzduch /

Více

Technická data. Technická data. Technická data

Technická data. Technická data. Technická data Technická data Tepelné čerpadlo vzduch-voda Hydro-box HWS- HWS- 802H-E 802XWH**-E 1102H-E 1402XWH**-E 1402H-E 1402XWH**-E Topný výkon Jmenovitý příkon topení Účinnost topení COP Chladící výkon Jmenovitý

Více

Technické údaje SI 75TER+

Technické údaje SI 75TER+ Technické údaje SI 75TER+ Informace o zařízení SI 75TER+ Provedení - Zdroj tepla Solanky - Provedení Univerzální konstrukce reverzibilní - Regulace WPM 2007 integrovaný - Místo instalace Indoor - Výkonnostní

Více

Tepelné čerpadlo vzduch. voda

Tepelné čerpadlo vzduch. voda Tepelné čerpadlo vzduch voda Tepelné čerpadlo Váš krok správným směrem! Budoucnost patří ekologickému vytápění a chlazení! Tepelné čerpadlo získává teplo ze svého okolí v tomto případě ze vzduchu a transportuje

Více

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA Inverter TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA Budoucnost patří ekologickému a ekonomickému vytápění ekologicky šetrná technologie Okolní vzuch Ventilátor Rotační kompresor Topná

Více

Vitocal: využijte naši špičkovou technologii tepelných čerpadel pro Vaše úspory.

Vitocal: využijte naši špičkovou technologii tepelných čerpadel pro Vaše úspory. sestavy tepelných čerpadel Topné systémy skládající se z tepelného čerpadla v kombinaci se zásobníkovým ohřívačem teplé vody a dalším instalačním příslušenstvím. Vitocal: využijte naši špičkovou technologii

Více

Tepelné čerpadlo Excellence pro komfortní a úsporný dům

Tepelné čerpadlo Excellence pro komfortní a úsporný dům Tepelné čerpadlo Excellence pro komfortní a úsporný dům V současné době, kdy se staví domy s čím dál lepšími tepelně izolačními vlastnostmi, těsnými stavebními výplněmi (okna, dveře) a vnějším pláštěm,

Více

Efektivní využití obnovitelných zdrojů pro Váš maximální komfort

Efektivní využití obnovitelných zdrojů pro Váš maximální komfort NOVINKA Buderus Tepelná čerpadla vzduch/voda IP inside Light Comfort Efektivní využití obnovitelných zdrojů pro Váš maximální komfort Teplo je náš živel Nová generace tepelných čerpadel vzduch/voda Nová

Více

Švédská tepelná. čerpadla. pro vytápění, ohřev teplé užitkové vody, větrání a klimatizaci. www.cerpadla-ivt.cz. Přehled sortimentu a ceník 2005

Švédská tepelná. čerpadla. pro vytápění, ohřev teplé užitkové vody, větrání a klimatizaci. www.cerpadla-ivt.cz. Přehled sortimentu a ceník 2005 www.cerpadla-ivt.cz Švédská tepelná čerpadla pro vytápění, ohřev teplé užitkové vody, větrání a klimatizaci 5 5 let garance 5 let záruka na tepelné čerpadlo, včetně nákladů na záruční opravu. Tato záruka

Více

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA. Inverter. Zelená úsporám. Na tyto produkty můžete získat dotaci z programu

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA. Inverter. Zelená úsporám. Na tyto produkty můžete získat dotaci z programu TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA Na tyto produkty můžete získat dotaci z programu Zelená úsporám Inverter TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA Budoucnost patří ekologickému a ekonomickému vytápění ekologicky šetrná

Více

TEPELNÁ ČERPADLA CENY, TYPY A KAPACITY. Základní informace Aplikace Výhody a přednosti Kapacity a ceny

TEPELNÁ ČERPADLA CENY, TYPY A KAPACITY. Základní informace Aplikace Výhody a přednosti Kapacity a ceny TEPELNÁ ČERPADLA CENY, TYPY A KAPACITY Základní informace Aplikace Výhody a přednosti Kapacity a ceny Základní informace YUTAKI S YUTAKI S je vysoce účinný systém tepelného čerpadla vzduch-voda, který

Více

Švédská tepelná čerpadla

Švédská tepelná čerpadla Švédská tepelná čerpadla Přehled sortimentu 2014 www.cerpadla-ivt.eu Proč si pořídit tepelné čerpadlo značky IVT? IVT je největším dodavatelem tepelných čerpadel země / voda na našem trhu Specializace

Více

Efektivní energie (NRQRPLFN¾ RKďHY YRG\ Y GRP FQRVWL SRPRF WHSHOQªKR ÎHUSDGOD

Efektivní energie (NRQRPLFN¾ RKďHY YRG\ Y GRP FQRVWL SRPRF WHSHOQªKR ÎHUSDGOD Efektivní energie Jak to funguje Tepelné čerpadlo vzduch / voda získává energii z atmosféry. Tento systém vyžaduje pouze 1 kw elektrické energie k výrobě 3 až 5 kw tepelné energie. 2-4 kw ENERGIE ZE VZDUCHU

Více

SPLITOVÁ TEPELNÁ ČERPADLA NOVELAN AKČNÍ CENÍK 2015

SPLITOVÁ TEPELNÁ ČERPADLA NOVELAN AKČNÍ CENÍK 2015 novelan.cz SPLITOVÁ TEPELNÁ ČERPADLA AKČNÍ CENÍK 2015 platný pro Českou republiku od Splitová tepelná čerpadla vzduch/voda s plynulou regulací výkonu pro venkovní instalaci Vzduch/voda Split - venkovní

Více

MAKING MODERN LIVING POSSIBLE. Datový list DHP-AL TEPELNÁ ČERPADLA DANFOSS

MAKING MODERN LIVING POSSIBLE. Datový list DHP-AL TEPELNÁ ČERPADLA DANFOSS MAKING MODERN LIVING POSSIBLE Datový list DHP-AL TEPELNÁ ČERPADLA DANFOSS Datový list Danfoss DHP-AL Tepelné čerpadlo vzduch/voda, které zajišťuje vytápění i ohřev teplé vody Může účinně a spolehlivě pracovat

Více

Obnovitelné zdroje. Ekologie a hospodárnost v dokonalé souhře. Modul: Tepelná čerpadla

Obnovitelné zdroje. Ekologie a hospodárnost v dokonalé souhře. Modul: Tepelná čerpadla Ekologie a hospodárnost v dokonalé souhře V Evropě se v současné době využívají přibližně tři čtvrtiny veškeré soukromé spotřeby energie na výrobu tepla a na ohřev teplé vody. Energie se přitom získává

Více

ČVUT v Praze Fakulta stavební Katedra Technických zařízení budov

ČVUT v Praze Fakulta stavební Katedra Technických zařízení budov ČVUT v Praze Fakulta stavební Katedra Technických zařízení budov Říjen 2009 Pracovní materiály pro seminář Tepelná čerpadla Vývoj Principy Moderní technická řešení Vazba na energetické systémy budov Navrhování

Více

NELUMBO ENERGY TEPELNÁ ČERPADLA OHŘEV + CHLAZENÍ

NELUMBO ENERGY TEPELNÁ ČERPADLA OHŘEV + CHLAZENÍ NELUMBO ENERGY TEPELNÁ ČERPADLA OHŘEV + CHLAZENÍ Solární tepelné čerpadlo! Nejnovější solární hybridní technologie, přímý solární ohřev chladiva TČ: TF > 5,0! Kvalitní značkové kompresory, stabilní provoz

Více

Obsah: ÚVOD:... 4 TEPELNÉ ČERPADLO... 5 PRINCIP TEPELNÉHO ČERPADLA VZDUCH- VODA... 6 9 DŮVODŮ, PROČ TOPIT TEPELNÝM ČERPADLEM... 7

Obsah: ÚVOD:... 4 TEPELNÉ ČERPADLO... 5 PRINCIP TEPELNÉHO ČERPADLA VZDUCH- VODA... 6 9 DŮVODŮ, PROČ TOPIT TEPELNÝM ČERPADLEM... 7 Obsah: ÚVOD:... 4 TEPELNÉ ČERPADLO... 5 PRINCIP TEPELNÉHO ČERPADLA VZDUCH- VODA... 6 9 DŮVODŮ, PROČ TOPIT TEPELNÝM ČERPADLEM... 7 KOLIK UŠETŘÍ TEPELNÉ ČERPADLO?... 8 VLASTNÍ ZKUŠENOSTI?... 9 TEPELNÉ ČERPADLO

Více

V zimě teplo a v létě chlad ze vzduchu! Teplo je náš živel. Tepelná čerpadla vzduch-voda splitové provedení. Logatherm WPLS Comfort

V zimě teplo a v létě chlad ze vzduchu! Teplo je náš živel. Tepelná čerpadla vzduch-voda splitové provedení. Logatherm WPLS Comfort [ Vzduch ] [ Voda ] Tepelná čerpadla vzduch-voda splitové provedení [ Země ] [ Buderus ] V zimě teplo a v létě chlad ze vzduchu! Logatherm WPLS Comfort Logatherm WPLS Light Teplo je náš živel Využijte

Více

Vitocal: využijte naši špičkovou technologii tepelných čerpadel pro vaše úspory.

Vitocal: využijte naši špičkovou technologii tepelných čerpadel pro vaše úspory. Akční sestavy tepelných čerpadel Topné systémy skládající se z tepelného čerpadla v kombinaci se zásobníkovým ohřívačem teplé vody a dalším instalačním příslušenstvím. Vitocal: využijte naši špičkovou

Více

Investice do Vaší budoucnosti. Projekt je spolufinancován Evropskou Unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj

Investice do Vaší budoucnosti. Projekt je spolufinancován Evropskou Unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj EFEKTIVNÍ ENERGETICKÝ REGION JIŽNÍ ČECHY DOLNÍ BAVORSKO TEPELNÁ ČERPADLA ekonomika provozu a dimenzování Jiří Čaloun, DiS Investice do Vaší budoucnosti Projekt je spolufinancován Evropskou Unií prostřednictvím

Více

Ohřev teplé vody pomocí technologie SANDEN AquaEco

Ohřev teplé vody pomocí technologie SANDEN AquaEco Ohřev teplé vody pomocí technologie SANDEN AquaEco Technologie ECO CUTE ECO CUTE Nová japonská technologie pro tepelná čerpadla vzduch/voda Využívá přírodního neškodného chladiva CO 2 Hlavní výhody Výstupní

Více

Tepelná čerpadla. Proč Vaillant? Tradice, kvalita, inovace, technická podpora. geotherm VWS země/voda geotherm VWL S vzduch/voda

Tepelná čerpadla. Proč Vaillant? Tradice, kvalita, inovace, technická podpora. geotherm VWS země/voda geotherm VWL S vzduch/voda Proč Vaillant? Tradice, kvalita, inovace, technická podpora. geotherm VWS země/voda geotherm VWL S vzduch/voda Tepelné čerpadlo geotherm až 75 % tepelné energie zdarma Tepelná energie získaná z venkovního

Více

tepelná čerpadla vzduch-voda země-voda voda-voda

tepelná čerpadla vzduch-voda země-voda voda-voda Český výrobce tepelných čerpadel tepelná čerpadla vzduch-voda země-voda voda-voda VYROBENO U NÁS registrované test centrum EHPA european heat pump association Jsme ryze českým výrobcem, který svou výrobní

Více

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Do extrémních podmínek. Pracuje při teplotách až do -25 C

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Do extrémních podmínek. Pracuje při teplotách až do -25 C Výhoda kvality ExoAir Polaris ZelenáEnergie Tepelné čerpadlo vzduch/voda Do extrémních podmínek Pracuje při teplotách až do -25 C Vyrobeno kompletně z nerezové oceli Velký výparník a kondenzátor poskytují

Více

Nabídka: tepelného čerpadla Vaillant geotherm VWL (provedení vzduch/voda)

Nabídka: tepelného čerpadla Vaillant geotherm VWL (provedení vzduch/voda) Nabídka: tepelného čerpadla Vaillant geotherm VWL (provedení vzduch/voda) Nabídka č. 2202036 Investor: Jan Klauz RD Benešovsko Email: Jan.Klauz@sgs.com Tel.: 72472305 Vyhotovil: Daniel Vlasák Vaillant

Více

novostavby pro a jako náhrada za původní Geotermální tepelné čerpadlo Daikin Altherma Vytápění a teplá užitková voda APLIKACE ZEMĚ - VODA

novostavby pro a jako náhrada za původní Geotermální tepelné čerpadlo Daikin Altherma Vytápění a teplá užitková voda APLIKACE ZEMĚ - VODA APLIKACE ZEMĚ - VODA Vytápění a teplá užitková voda pro novostavby a jako náhrada za původní Geotermální energie představuje bezplatný zdroj energie pro vytápění a ohřev teplé užitkové vody. Přináší mimořádné

Více

Efektivní energie (NRQRPLFN¾ RKďHY YRG\ Y GRP FQRVWL SRPRF WHSHOQªKR ÎHUSDGOD

Efektivní energie (NRQRPLFN¾ RKďHY YRG\ Y GRP FQRVWL SRPRF WHSHOQªKR ÎHUSDGOD Efektivní energie Jak to funguje Tepelné čerpadlo vzduch / voda získává energii z atmosféry. Tento systém vyžaduje pouze 1 kw elektrické energie k výrobě 3 až 5 kw tepelné energie. 2-4 kw ENERGIE ZE VZDUCHU

Více

Tepelná čerpadla. Proč Vaillant? Tradice, kvalita, inovace, technická podpora. geotherm VWS země/voda geotherm VWL S vzduch/voda

Tepelná čerpadla. Proč Vaillant? Tradice, kvalita, inovace, technická podpora. geotherm VWS země/voda geotherm VWL S vzduch/voda Proč Vaillant? Tradice, kvalita, inovace, technická podpora. geotherm VWS země/voda geotherm VWL S vzduch/voda Tepelné čerpadlo geotherm až 75 % tepelné energie zdarma Tepelná energie získaná z venkovního

Více

Obsah 1. Tepelná čerpadla vzduch voda. 2. Tepelná čerpadla vzduch voda ventilační. 3. Tepelná čerpadla země voda, voda voda

Obsah 1. Tepelná čerpadla vzduch voda. 2. Tepelná čerpadla vzduch voda ventilační. 3. Tepelná čerpadla země voda, voda voda 0 V04052010 Obsah 1. Tepelná čerpadla vzduch voda 1.1. NIBE SPLIT...2 1.2. NIBE F2025...6 1.3. NIBE VVM 300.8 1.4. NIBE EVP 500.10 1.5. NIBE SMO 10.11 1.6. NIBE LWSE..13 2. Tepelná čerpadla vzduch voda

Více

MODERNÍ SYSTÉM. Inteligentní zařízení pro teplovzdušné vytápění a větrání s rekuperací tepla s tepelným čerpadlem vzduch-voda. Výstup.

MODERNÍ SYSTÉM. Inteligentní zařízení pro teplovzdušné vytápění a větrání s rekuperací tepla s tepelným čerpadlem vzduch-voda. Výstup. MODERNÍ SYSTÉM NOVINKA Inteligentní zařízení pro teplovzdušné vytápění a větrání s rekuperací tepla s tepelným čerpadlem vzduch-voda. Odsávání znečištěného Výstup čerstvého 18 C - 15 C Vstup čerstvého

Více

4,88 ESTIA S É R I E 4

4,88 ESTIA S É R I E 4 COP 4,88 ESTIA SÉRIE 4 Tepelná čerpadla vzduch - voda ESTIA Tepelná čerpadla vzduch - voda Náš příspěvek k ochraně životního prostředí Pokud dnes hovoříme o obnovitelných zdrojích energie, tvoří tepelná

Více

www.hokkaido.cz TnG Air Inverter

www.hokkaido.cz TnG Air Inverter TEPELNÁ ČERPADLA Vzduch - Voda 2010 www.hokkaido.cz TnG Air Inverter TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA Budoucnost patří ekologickému a ekonomickému vytápění ekologicky šetrná technologie vysoké provozní úspory

Více

Aussenaufstellung 2.1. Silný výkon s tepelnými čerpadly. LW 310 (L) a LW 310 A. Tepelné čerpadlo vzduch/voda. Technické změny vyhrazeny Alpha-InnoTec

Aussenaufstellung 2.1. Silný výkon s tepelnými čerpadly. LW 310 (L) a LW 310 A. Tepelné čerpadlo vzduch/voda. Technické změny vyhrazeny Alpha-InnoTec Aussenaufstellung Silný výkon s tepelnými čerpadly LW 1 (L) a LW 1 A Technické změny vyhrazeny Alpha-InnoTec Tepené čerpadlo vzduch/voda Datový přehled parametrů: tepelná čerpadla vzduch/voda pro vnitřní

Více

Požadavky tepelných čerpadel

Požadavky tepelných čerpadel Požadavky tepelných čerpadel na přípravu, pravu, návrh, projekt a stavební dokumentaci seminář ASPIRE v Rožnově pod Radhoštěm Ing. Tomáš Straka, Ph.D. 0 2000 4000 6000 8000 10000 12000 14000 1973 1979

Více

Obnovitelné zdroje. Modul: Akumulační zásobníky. Verze: 01 Bivalentní zásobník VIH RW 400 B 02-E3

Obnovitelné zdroje. Modul: Akumulační zásobníky. Verze: 01 Bivalentní zásobník VIH RW 400 B 02-E3 Zásobník Vaillant je jako nepřímo ohřívaný zásobník teplé vody určen speciálně pro tepelná čerpadla, u nichž je možno zajistit také zásobování teplou vodou podporované solárním ohřevem. Aby se zajistila

Více

Tepelná čerpadla. geotherm VWS země/voda geotherm VWL vzduch/voda

Tepelná čerpadla. geotherm VWS země/voda geotherm VWL vzduch/voda Tepelná čerpadla geotherm VWS země/voda geotherm VWL vzduch/voda Tepelné čerpadlo geotherm = nezávislost na ceně zemního plynu Tepelná energie získaná z venkovního vzduchu, země nebo vody, šetří nejen

Více

Švédská tepelná čerpadla

Švédská tepelná čerpadla Přehled sortimentu a ceník 2009 / 3 www.cerpadla-ivt.cz 10 let záruka 5 let celé tepelné čerpadlo 10 let kompresor Švédská tepelná čerpadla C země / voda C je nejprodávanějším kompaktním tepelným čerpadlem

Více

REMKO ARCTIC-WP INVERTOROVÁ TEPELNÁ ČERPADLA

REMKO ARCTIC-WP INVERTOROVÁ TEPELNÁ ČERPADLA REMKO ARCTIC-WP INVERTOROVÁ TEPELNÁ ČERPADLA Řešení s tepelnými čerpadly pro jednoduchou nástěnnou montáž Série RVT-ARCTIC 1-2014 Kvalita se systémem REMKO DODAVATEL SYSTÉMŮ ORIENTOVANÝ NA ZÁKAZNÍKY PO

Více

Splitová tepelná čerpadla

Splitová tepelná čerpadla NOVINKA Splitová tepelná čerpadla Akční nabídka - jaro 2014 www.novelan.cz Platnost od února 2014 Inteligentní vytápění a větrání! Splitová tepelná čerpadla vzduch/voda s plynulou regulací výkonu pro venkovní

Více

SAMSUNG Eco Heating System. Vzduch-voda

SAMSUNG Eco Heating System. Vzduch-voda -voda Je nejideálnějším, nákladově efektivním vytápěcím systémem, v němž se zdroj tepla ve formě venkovního vzduchu používá k vytápění podlah a vody v domácnostech. Podlahové vytápění Radiátor Teplá voda

Více

Tepelná čerpadla p p 61AF

Tepelná čerpadla p p 61AF Heating Tepelná čerpadla p p 61AF Vzduch A r wat - voda r VYSOKOTEPLOTNÍ VYTÁPĚNÍ Technologie a udržitelnost OD ROKU 1902 Důvěryhodná značka Když Willis Carrier vynalezl v roce 1902 první systém pro klimatizaci

Více

Nabídka dodávky a instalace švédského tepelného čerpadla

Nabídka dodávky a instalace švédského tepelného čerpadla Nabídka dodávky a instalace švédského tepelného čerpadla Vytápění, ohřev teplé vody a řízené větrání se zpětným ziskem energie v rodinném domě tepelným čerpadlem NIBE SPLIT SET 1 Objednatel: Petr Novák

Více

Předběžný návrh řešení systému vytápění pomocí: tepelného čerpadla Vaillant arotherm VWL (provedení vzduch/voda)

Předběžný návrh řešení systému vytápění pomocí: tepelného čerpadla Vaillant arotherm VWL (provedení vzduch/voda) Předběžný návrh řešení systému vytápění pomocí: tepelného čerpadla Vaillant arotherm VWL (provedení vzduch/voda) Nabídka č. 2310201319 Investor: pan Peter Kovalčík RD Ruda 15, Velké Meziříčí email: peter.kovalcik@seznam.cz

Více

Švédská tepelná čerpadla

Švédská tepelná čerpadla Švédská tepelná čerpadla Přehled sortimentu 2015/1 www.cerpadla-ivt.eu Proč si pořídit tepelné čerpadlo značky IVT? IVT je největším dodavatelem tepelných čerpadel země / voda na našem trhu Specializace

Více

ECO TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA Pro novostavby, nízkoenergetické a pasivní domy

ECO TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA Pro novostavby, nízkoenergetické a pasivní domy ECO TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA Pro novostavby, nízkoenergetické a pasivní domy OCHSNER ELW - ECO VZDUCH/VODA Tepelná čerpadla pro vytápění Ideální systém pro každé použití Tepelné čerpadlo OCHSNER ELW

Více

Přirozená kombinace HYBRIDNÍ TEPELNÉ ČERPADLO DAIKIN ALTHERMA

Přirozená kombinace HYBRIDNÍ TEPELNÉ ČERPADLO DAIKIN ALTHERMA Přirozená kombinace HYBRIDNÍ TEPELNÉ ČERPADLO DAIKIN ALTHERMA 2 Nová říležitost v oboru rezidenčního vytápění! Vlastníci domů a bytů se stále častěji poohlíží po výměně stávajících vytápěcích systémů,

Více

Švédská tepelná čerpadla

Švédská tepelná čerpadla Katalog tepelných čerpadel IVT 2012/1 www.cerpadla-ivt.cz Švédská tepelná čerpadla Katalog tepelných čerpadel IVT / obsah Země / voda 6 až 17 kw IVT PremiumLine EQ C (s vestavěným zásobníkem teplé vody)

Více

LIVING ENVIRONMENT SYSTEMS. Tepelná čerpadla vzduch / voda Komplety Ecodan a individuální systémová řešení

LIVING ENVIRONMENT SYSTEMS. Tepelná čerpadla vzduch / voda Komplety Ecodan a individuální systémová řešení LIVING ENVIRONMENT SYSTEMS Tepelná čerpadla vzduch / voda Komplety Ecodan a individuální systémová řešení PRODUKTOVÉ INFORMACE 20/2011 Tento katalog Mitsubishi Electric Europe B.V. se ustále snaží o další

Více

CDT. Kondenzační odvlhčování. PERFEKTUMGROUP AIR PERFEKTUM Group, s.r.o. 0

CDT. Kondenzační odvlhčování. PERFEKTUMGROUP AIR PERFEKTUM Group, s.r.o. 0 CDT Kondenzační odvlhčování PERFEKTUMGROUP AIR PERFEKTUM Group, s.r.o. 0 CDT Kondenzační odvlhčování CDT 20 Str. 3 CDT 30 Str. 7 CDT 30S Str. 11 CDT 40 Str. 15 CDT 40S Str. 19 CDT 60 Str. 23 CDT 90 Str.

Více

Ceník 2008 TEPELNÁ ČERPADLA A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Ceník 2008 TEPELNÁ ČERPADLA A PŘÍSLUŠENSTVÍ Ceník 2008 TEPELNÁ ČERPADLA A PŘÍSLUŠENSTVÍ Platnost cen od 1.7. 2008 Ceník MasterTherm Obsah Obsah TEPELNÁ ČERPADLA A PŘÍSLUŠENSTVÍ TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA BoxAir... 2-3 EasyMaster... 4-5 AirMaster...

Více

Ekvitermní regulátory Lago 0321 Elfatherm E8.

Ekvitermní regulátory Lago 0321 Elfatherm E8. Ekvitermní regulátory Lago 0321 Elfatherm E8. Kaskádové regulátory Elfatherm E8.4401 Elfatherm E8.5064 Systémový manažer Elfatherm E8.5064 www.comfort-controls.de Ekvitermní regulátor Lago 0321 Ekvitermní

Více

Ekologický a ekonomický systém vytápění. Systém Samsung EHS je ekologičtější a účinnější než jakékoli jiné existující řešení 75% energie 25% vložená

Ekologický a ekonomický systém vytápění. Systém Samsung EHS je ekologičtější a účinnější než jakékoli jiné existující řešení 75% energie 25% vložená Ekologický a ekonomický systém vytápění Systém Samsung EHS je ekologičtější a účinnější než jakékoli jiné existující řešení W W Systém tepelného čerpadla Využití obnovitelné energie z okolního prostředí

Více

Teplo je všude v přírodě. Využijme je co nejlépe.

Teplo je všude v přírodě. Využijme je co nejlépe. Vysoce efektivní tepelná čerpadla Teplo je všude v přírodě. Využijme je co nejlépe. *35 C Komplexní řešení vytápění: Wolf - tepelná čerpadla 02 03 Obsah Úsporné a šetrné vytápění s vysoce efektivními tepelnými

Více

Švédská tepelná čerpadla

Švédská tepelná čerpadla Přehled sortimentu a ceník 2013 / 08 www.cerpadla-ivt.cz 10 let záruka 5 let celé tepelné čerpadlo 10 let kompresor Švédská tepelná čerpadla Proč si pořídit tepelné čerpadlo značky IVT? IVT je největším

Více

GEA Ultra-DENCO : Přesná klimatizace pro datová centra. Spolehlivost s nízkou spotřebou energie. 09/2012 (CZ) GEA Heat Exchangers

GEA Ultra-DENCO : Přesná klimatizace pro datová centra. Spolehlivost s nízkou spotřebou energie. 09/2012 (CZ) GEA Heat Exchangers GEA Ultra-DENCO : Přesná klimatizace pro datová centra Spolehlivost s nízkou spotřebou energie 09/2012 (CZ) GEA Heat Exchangers vysoké nízké Numerická simulace proudění Tlakové pole Tlakové pole na tepelném

Více

Volba 9. pro každou. rekonstrukci VYSOKOTEPLOTNÍ TEPELNÉ ČERPADLO DAIKIN ALTHERMA - VYTÁPĚNÍ A OHŘEV TEPLÉ UŽITKOVÉ VODY

Volba 9. pro každou. rekonstrukci VYSOKOTEPLOTNÍ TEPELNÉ ČERPADLO DAIKIN ALTHERMA - VYTÁPĚNÍ A OHŘEV TEPLÉ UŽITKOVÉ VODY Volba 9 pro každou rekonstrukci VYSOKOTEPLOTNÍ TEPELNÉ ČERPADLO DAIKIN ALTHERMA - VYTÁPĚNÍ A OHŘEV TEPLÉ UŽITKOVÉ VODY 4 Ideální řešení pro jakoukoliv 9 rekonstrukci Vysokoteplotní tepelné čerpadlo Daikin

Více

Závěsné kondenzační kotle

Závěsné kondenzační kotle Závěsné kondenzační kotle VU, VUW ecotec plus a Zásobník s vrstveným ukládáním teplé vody actostor VIH CL 20 S Výhody kondenzační techniky Snižování spotřeby energie při vytápění a ohřevu teplé vody se

Více

ČESKÁ REPUBLIKA. Ceník tepelných čerpadel země/voda 4,7 až 31,8 kw. platný od dubna 2015. www.alpha-innotec.cz

ČESKÁ REPUBLIKA. Ceník tepelných čerpadel země/voda 4,7 až 31,8 kw. platný od dubna 2015. www.alpha-innotec.cz ČESKÁ REPUBLIKA Ceník tepelných čerpadel země/voda 4,7 až 31,8 kw platný od dubna 2015 www.alpha-innotec.cz Přehled tepelných výkonů přehled tepelných čerpadel podle tepelného výkonu alterra tepelná čerpadla

Více

VIESMANN. List technických údajů Obj. č. aceny:vizceník VITOCAL 300. tepelné čerpadlo vzduch/voda 7,2 až 14,6 kw. Pokyny pro uložení:

VIESMANN. List technických údajů Obj. č. aceny:vizceník VITOCAL 300. tepelné čerpadlo vzduch/voda 7,2 až 14,6 kw. Pokyny pro uložení: VIESMANN VITOCAL 300 tepelné čerpadlo vzduch/voda 7,2 až 14,6 kw List technických údajů Obj. č. aceny:vizceník Pokyny pro uložení: Složka Vitotec, rejstřík 11 VITOCAL 300 Typ AW do výstupní teploty 55

Více

1. Úvod 2. Teorie tepelného čerpadla

1. Úvod 2. Teorie tepelného čerpadla NÁVRH TEPELNÉHO ČERPADLA PRO NÍZKOENERGETICKÝ DŮM Robin Fišer Střední průmyslová škola stavební Máchova 628, Valašské Meziříčí 1. Úvod 2. Teorie tepelného čerpadla 2.1. Proč Tepelné čerpadlo 2.2. Princip

Více

tepelná čerpadla vzduch-voda země - voda voda-voda Český výrobce tepelných čerpadel

tepelná čerpadla vzduch-voda země - voda voda-voda Český výrobce tepelných čerpadel Český výrobce tepelných čerpadel tepelná čerpadla vzduch-voda země - voda voda-voda VYROBENO U NÁS registrované test centrum EHPA european heat pump association HOTJET ONE vzduch/voda TEPELNÉ ČERPADLO

Více

OHŘEV VODY OBNOVITELNÉ ENERGIE ELEKTRICKÉ VYTÁPĚNÍ. Tepelná čerpadla země voda

OHŘEV VODY OBNOVITELNÉ ENERGIE ELEKTRICKÉ VYTÁPĚNÍ. Tepelná čerpadla země voda OHŘEV VODY OBNOVITELNÉ ENERGIE ELEKTRICKÉ VYTÁPĚNÍ Tepelná čerpadla země voda 08 2014 Proč tepelné čerpadlo Stiebel Eltron? TRADICE 40 letý vývoj a výroba tepelných čerpadel KVALITA vývoj a výroba v jednom

Více

C O P 4, 8 8. E S T I A S É R I E 4 - v O d a

C O P 4, 8 8. E S T I A S É R I E 4 - v O d a C O P 4, 8 8 E S T I A S É R I E 4 - v O d a e S T I a - v O d a Pokud dnes hovoříme o obnovitelných zdrojích energie, tvoří tepelná čerpadla jejich nedílnou součást. Díky vynikající účinnosti a spolehlivému

Více

Stále ještě vytápíte FOSILNÍMI PALIVY?

Stále ještě vytápíte FOSILNÍMI PALIVY? Stále ještě vytápíte FOSILNÍMI PALIVY? VZDUCH A ALTHERMA OPTIMÁLNÍ SPOJENÍ K ZÍSKÁVÁNÍ TEPLA S čerpadly Altherma se vzduch stává nevyčerpatelným zdrojem energie, protože tepelná čerpadla vzduch-voda Altherma

Více

MAKING MODERN LIVING POSSIBLE. Datový list DHP-A TEPELNÁ ČERPADLA DANFOSS

MAKING MODERN LIVING POSSIBLE. Datový list DHP-A TEPELNÁ ČERPADLA DANFOSS MAKING MODERN LIVING POSSIBLE Datový list DHP-A TEPELNÁ ČERPADLA DANFOSS VFBMA548 Datový list Danfoss DHP-A Tepelné čerpadlo zajišťující vytápění i teplou vodu. Možnost účinného provozu až do -20 C. Systém

Více

Základní technická dokumentace. Vysoce účinná tepelná čerpadla BWL-1-A, BWL-1-I vzduch/voda BWS-1 solanka-voda

Základní technická dokumentace. Vysoce účinná tepelná čerpadla BWL-1-A, BWL-1-I vzduch/voda BWS-1 solanka-voda Základní technická dokumentace Vysoce účinná tepelná čerpadla BWL-1-A, BWL-1-I vzduch/voda BWS-1 solanka-voda Wolf vysoce účinná tepelná čerpadla Vysoce účinná tepelná čerpadla Wolf získávají až 80 % tepelné

Více

Švédská tepelná čerpadla

Švédská tepelná čerpadla Přehled sortimentu a ceník 2013 / 02 www.cerpadla-ivt.cz 10 let záruka 5 let celé tepelné čerpadlo 10 let kompresor Švédská tepelná čerpadla Proč si pořídit tepelné čerpadlo? Buďte méně závislí na monopolních

Více

EU peníze středním školám digitální učební materiál

EU peníze středním školám digitální učební materiál EU peníze středním školám digitální učební materiál Číslo projektu: Číslo a název šablony klíčové aktivity: Tematická oblast, název DUMu: Autor: CZ.1.07/1.5.00/34.0515 III/2 Inovace a zkvalitnění výuky

Více

VITOCAL. Tepelná čerpadla

VITOCAL. Tepelná čerpadla VITOCAL Tepelná čerpadla 2 Všechna tepelná čerpadla firmy Viessmann jsou označena značkou kvality Bezplatný zdroj energie přímo před vašimi dveřmi Energie stále zdražuje. Kvůli politické nestabilitě, stagnujícímu

Více

Úvod/obsah 2/3. Modernizace se vyplatí

Úvod/obsah 2/3. Modernizace se vyplatí Akční sestavy 2012 Topné systémy skládající se z plynových kotlů, slunečních kolektorů a tepelných čerpadel. Nabídka platná od 10. dubna do 30. června 2012. Úvod/obsah 2/3 Modernizace se vyplatí Na období

Více

CENÍK 2013 TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA V1.1. (platnost od 1. dubna 2013, předpokládaná platnost do 30. dubna 2014) 2013/2014 www.zubadan.

CENÍK 2013 TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA V1.1. (platnost od 1. dubna 2013, předpokládaná platnost do 30. dubna 2014) 2013/2014 www.zubadan. CENÍK 2013 TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA (platnost od 1. dubna 2013, předpokládaná platnost do 30. dubna 2014) V1.1 2013/2014 www.zubadan.cz 1/9 Tepelná čerpadla Power Inverter Splitové provedení Jmenovitý

Více

Získávání energie z venkovního vzduchu

Získávání energie z venkovního vzduchu OHŘEV VODY OBNOVITELNÉ ENERGIE ELEKTRICKÉ VYTÁPĚNÍ Získávání energie z venkovního vzduchu TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH VODA 08 2014 Proč tepelné čerpadlo Stiebel Eltron? TRADICE 40 letý vývoj a výroba tepelných

Více

Spolupráce s RWE 2010

Spolupráce s RWE 2010 Spolupráce s RWE 2010 Velká modernizační kampaň RWE a Viessmann Ceník akčních sestav Platný od 1. dubna 2010 ZÁRUKA 5 LET Úvod/obsah 2/3 Viessmann ve spolupráci s RWE připravil na období od 1. dubna 2010

Více

Přehled produktů Alfa Laval pro přenos tepla

Přehled produktů Alfa Laval pro přenos tepla Díky více než 125 letům věnovaným výzkumu a vývoji a miliónům instalací v oblasti vytápění a chlazení po celém světě pro nás neexistují žádné hranice, žádná omezení. Kompaktní předávací stanice Alfa Laval

Více

TnG-Air. Tepelná čerpadla vzduch/voda. Záruka

TnG-Air. Tepelná čerpadla vzduch/voda. Záruka TnG-ir Tepelná čerpadla vzduch/voda TnG-ir Technologie pro budoucnost Záruka 7 let TnG-ir Naše technologie jsou v souladu s přírodou Vysoká variabilita Velmi levný provoz Zdroj tepla Neustálý zdroj energie

Více

TEPELNÁ ČERPADLA ROTEX vzduch-voda

TEPELNÁ ČERPADLA ROTEX vzduch-voda TEPELNÁ ČERPADLA ROTEX vzduch-voda Špičková německá tepelná čerpadla s japonskou inverterovou technologií DAIKIN Vyráběné v ČR, DE a BEL Není nutná akumulace 40 let zkušeností, skvělé technické parametry

Více

TEPELNÁ ČERPADLA REGULUS PROJEKČNÍ PODKLADY PRO MODELY TC08, TC13, TC16, TC18

TEPELNÁ ČERPADLA REGULUS PROJEKČNÍ PODKLADY PRO MODELY TC08, TC13, TC16, TC18 TEPELNÁ ČERPADLA REGULUS PROJEKČNÍ PODKLADY PRO MODELY TC08, TC13, TC16, TC18 1. OBSAH 1. OBSAH 2 2. TYPY TEPELNÝCH ČERPADEL 2 3. TECHNICKÉ PARAMETRY 3 4. PRINCIP A FUNKCE TEPELNÉHO ČERPADLA 4 5. POPIS

Více

Tepelná čerpadla vzduch-voda

Tepelná čerpadla vzduch-voda tepelná čerpadla vzduch voda 2012 SRDCE VAŠEHO DOMOVA H E A T P U M P S Tepelná čerpadla vzduch-voda V dnešní době se lidé zaměřují na náklady spojené s vytápěním svých domů a zároveň chtějí šetřit životní

Více

Jedno řešení pro chlazení a vytápění domácností. Flexibilní využítí, jednoduchá instalace

Jedno řešení pro chlazení a vytápění domácností. Flexibilní využítí, jednoduchá instalace Jedno řešení pro chlazení a vytápění domácností Flexibilní využítí, jednoduchá instalace TECHNOLOGIE TEPELNÉHO ČERPADLA V NEJLEPŠÍ FORMĚ OBSAH Systém pro vytápění a chlazení Daikin Altherma je založen

Více

Tepelná čerpadla vzduch voda Bazénová tepelná čerpadla Solární vakuové kolektory Klimatizace s invertorem TEPELNÁ ČERPADLA SOLÁRNÍ KOLEKTORY

Tepelná čerpadla vzduch voda Bazénová tepelná čerpadla Solární vakuové kolektory Klimatizace s invertorem TEPELNÁ ČERPADLA SOLÁRNÍ KOLEKTORY Tepelná čerpadla vzduch voda Bazénová tepelná čerpadla Solární vakuové kolektory Klimatizace s invertorem TEPELNÁ ČERPDL SOLÁRNÍ KOLEKTORY 5 I WWBC Tepelná čerpadla vzduch voda NORDLINE Tepelné čerpadlo

Více

Obnovitelné zdroje energie

Obnovitelné zdroje energie Obnovitelné zdroje energie VZDUCH VODA ZEMĚ VODA PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO PRO OHŘEV VODY SOLÁRNÍ SYSTÉMY VYSOCE VÝKONNÉ PLOCHÉ STŘEŠNÍ KOLEKTORY KOMPAKTNÍ SOLÁRNÍ INSTALACE SOLÁRNÍ REGULACE SOLÁRNÍ OHŘÍVAČE VODY

Více

PTČ. Plynová tepelná čerpadla. Energie a úsporné technologie 1

PTČ. Plynová tepelná čerpadla. Energie a úsporné technologie 1 PTČ Plynová tepelná čerpadla 1 O plynovém tepelném čerpadle AISIN TOYOTA Plynové tepelné čerpadlo Plynové tepelné čerpadlo je tepelný zdroj využívající obnovitelný zdroj energie pracující v systémech vzduch/voda

Více

INOVACE ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH ZAMĚŘENÉ NA VYUŽÍVÁNÍ ENERGETICKÝCH ZDROJŮ PRO 21. STOLETÍ A NA JEJICH DOPAD NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

INOVACE ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH ZAMĚŘENÉ NA VYUŽÍVÁNÍ ENERGETICKÝCH ZDROJŮ PRO 21. STOLETÍ A NA JEJICH DOPAD NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ INOVACE ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH ZAMĚŘENÉ NA VYUŽÍVÁNÍ ENERGETICKÝCH ZDROJŮ PRO 21. STOLETÍ A NA JEJICH DOPAD NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ CZ.1.07/1.1.00/08.0010 TEPELNÁ ČERPADLA ING. JAROSLAV

Více

Dimplex novinky 2011

Dimplex novinky 2011 Dimplex novinky 2011 Vysoce efektivní tepelné čerpadlo vzduch-voda LA 6TU pro venkovní instalaci vysoce efektivní tepelné čerpadlo pro nízkoenergetické domy přirozeně tiché díky využití bionického EC ventilátoru

Více