Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice"

Transkript

1 Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice Offpark je první volnočasové outdoorové centrum na Šumavě, které nabízí celou řadu sportovního a lehce adrenalinového vyţití. Záţitkové aktivity jsou soustředěny a organizovány do brány Šumavy, města Sušice a jejího blízkého okolí. Outdoorové centrum Offpark je postaveno na organizovaném záţitku pod vedením a dohledem zkušených instruktorů. Veškeré vybavení a pouţívaný materiál je certifikován, prochází předepsanými revizemi a je pravidelně kontrolován. Offpark je pojištěn u České pojišťovny. Pro sezónu 2015 je připravena speciální nabídka pro školy, která zahrnuje pět zajímavých aktivit v Sušici - lanový park na břehu řeky Otavy, dětský lanový park, jízdu na terénních koloběţkách ze Svatoboru, akčně strategickou hru paintball, a chybět nemůţe jízda raftem ze Sušice do Ţichovic. Druhé lanové centrum se nachází v obci Prášily, v srdci Národního parku Šumava. Od minulého roku jsme zařadili do školní nabídky i ucelený pohybově vzdělávací program Ztraceni na Šumavě, zaměřený převáţně na orientaci v přírodě a logické řešení úkolů. Náročnost aktivit je nastavena tak, aby je zvádl téměř kaţdý. U některých si náročnost dokonce volí kaţdý účastník sám. Během uplynulých sedmi let, kdy byl park otevřen, navštívilo největší outdoorové centrum na Šumavě více neţ 300 školních skupin. V roce 2009 byl Offpark oceněn jako nejatraktivnější produkt cestovního ruchu na Šumavě v soutěţi vyhlášené agenturou Czech Tourism.

2 Základní aktivity akce Outdoor na Šumavě Chcete si aktivně odpočinout a poznat co ve Vás je? Nejhezčí přírodní lanový park na Šumavě, na břehu řeky Otavy Vám nabízí nevšední záţitek plný překonávání vlastních limitů a odváţné zábavy. Vyzkoušejte si prolézt 34 překáţek a sjet lanovku ve výšce 6 aţ 9 metrů nad zemí, vybaveni profesionální horolezeckou výbavou a pod dohledem kvalifikovaného instruktora. Pětikilometrový sjezd s převýšením 370 m? Na koloběţce? Ze Svatoboru, který leţí v nadmořské výšce 845 m? Zdá se Vám to jako silná káva? Na terénních koloběţkách masivní konstrukce se dvěma kotoučovými brzdami je tahle lesní projíţďka záţitek na celý ţivot.

3 Klidný proud řeky bez jezů a nástrah dává jistotu intenzivního proţitku vyhlídkové plavby raftem po Otavě. Celkem tříhodinový záţitek se odehrává na trase dlouhé 12 km s úchvatným výhledem na největší hradní zříceninu v naší zemi, hrad Rabí. Na své si jistě přijdou úplní začátečníci, ale i ostřílení borci - podle stavu vody jsou totiţ připraveny i náročnější raftové programy. Strategie, taktika, tlukot srdce a hlavně ohromná zábava. To je paintball, akční dobrodruţná hra, kde nejde jen o štěstí a fyzické schopnosti, ale především o týmovou spolupráci. Vyzkoušejte si, jak zvládáte rychlé rozhodování a pohotové reakce, prohru i vítězství. V unikátním šumavském prostředí - prostory bývalých vojenských objektů - vás tahle hra určitě dostane.

4 Chcete si uţít opravdovou lesní zábavu? Tak proč nevyzkoušet přímo v Národním parku Šumava, na břehu Prášilského potoka lanovou cestu plnou dobrodruţství na stoletých stromech ve výšce 7 aţ 15 metrů. Čeká na Vás 14 vychytaných překáţek a dvě lanovky. To vše s profesionální horolezeckou výbavou a pod dohledem zkušeného instruktora. Chcete, aby si i vaše nejmenší ratolesti vyzkoušeli sebepřekonávání a zábavu tak jako vy? Nechte je si vyzkoušet lanové překáţky s profesionálním instruktorem a lezeckým vybavením. Přesně s takovým, jako máte vy ve velkém lanovém parku. Jen v menší výšce a s menší obtíţností. Systém 11- ti překáţek se zabudovanou lezeckou stěnou se stane pro vaše děti druhým outdoorovým domovem.

5 Ztraceni na Šumavě Tento program byl úspěšně zařazen do nabídky pro školy loňskou sezonu a těší se u dětí velké oblibě. Týmy se vydají na přibliţně čtyřhodinovou dobrodruţnou cestu do okolí Sušice, na této cestě na ně budou čekat jednotlivé úkoly, které budou zaměřeny především na dovednost jednotlivých účastníků, logické uvaţovaní, kooperaci v týmu, kreativitu a spolupráci. Skupiny se pohybují pomocí GPS přístroje. Program je koncipován formou závodu. Více aktivit a informací naleznete na Doporučení k aktivitám Lanový park Sušice a Prášily vhodné pro děti od 4. třídy, min. výška dětí 140 cm, pevná obuv a sportovní oblečení Dětský lanový park Sušice a Prášily vhodné pro děti od 1. třídy, dosah rukou na 145 cm Terénní koloběžky vhodné pro děti od 7. třídy, min. výška dětí 150 cm, pevná obuv a sportovní oblečení Paintball vhodné pro děti od 7. třídy, pevná obuv a sportovní oblečení Rafting - vhodné pro děti od 4. třídy, ideální boty do vody a minimum oblečení Ztraceni na Šumavě vhodné pro děti od 5. třídy, pevná obuv a sportovní oblečení

6 Ohlasy z let minulých Skvělý výlet s dětmi - výborná organizace, bezpečnost maximálně zajištěna, krásné prostředí u řeky. Lanový park byl pro děti obrovským záţitkem. Velká spokojenost, doporučujeme všem. Ţáci ZŠ Hranice v Čechách Rád bych poděkoval celému Vašemu kolektivu za srdečné přijetí v bráně Šumavy, kdy jsme s kolegyní vyrazili s dětmi absolvovat 2 disciplíny - raft po Otavě a lanové centrum. Velice oceňuji komunikaci před celou akcí a poté přístup instruktorů, kteří dokázali děti zabavit. Pro děti skvělý výlet. Třídní učitel a studenti Gymnázia Strakonice Záţitek pro děti naprosto krásný, děti mají velkou výhodu, ţe nemají takový strach z výšek. Pro mě bylo jiţ překonání vylézt na vysoký ţebřík k prvnímu záchytnému bodu. Strach z výšky jsem překonala aţ po třech prvním překáţkách... Následně na raftech to bylo příjemné zrelaxování po tom adrenalinu. Děkujeme instruktorům za bezpečnost a zábavu. Třídní učitelka, Masarykovo Gymnázium Plzeň Byly jsme s celou třídou na paintballu, super prostředí uprostřed lesa, paráda... Petr, ZŠ Plánická Klatovy Terénní koloběţky jsou bezkonkurenční ten pocit kdyţ se řítíte lesem po pěšině z kopce dolů je fakt bomba!!! Jiří, Gymnázium Sušice S čím spojit návštěvu Offparku Hrad Rabí nejrozsáhlejší a nejmohutnější hradní zřícenina v Čechách Rozhledna Svatobor magické místo s rozhledem na Sušici a Šumavu Muzeum Šumavy Sušice, Sušické sirkařství historie Sušice Bazén Sušice nově vybudovaný bazén v roce 2014 Hrad Kašperk a muzeum Šumavy v Kašperských Horách Prášily, Prášilské jezero, Poledník šumavská příroda Hrad Velhartice hrad Buška z Velhartic

7 Ceny & časová náročnost Zlevněné ceny pro školy + přibližná doba trvání: Lanový park Sušice 250 Kč / žák / 3 hodiny Lanový park Prášily 200 Kč / žák / 2 hodiny Dětský lanový park 100 Kč / žák / 1 hodina Terénní koloběžky 250 Kč / žák / 1,5 hodiny Paintball 300 Kč / žák / 3 hodiny + 1 kulička = 1 Kč Rafting Kč / raft (kapacita raftu - 6 žáků, v ceně zahrnuta i doprava) / 2-3 hodiny Ztraceni na Šumavě 350 Kč / žák (při minimálním počtu 20 žáků) / 4 hodiny Pedagogický doprovod - ZDARMA Speciální akce pro rok 2015: Lanový park Sušice pro 2 třídy (50 dětí) 200 Kč / žák (pedagogové zdarma) Provozní informace: Zahájení provozu v roce 2015 je 11. dubna Hlavní kancelář: Offpark s.r.o., Hotel Fuferna, Na Fufernách, CZ Sušice Kontaktní osoba: Mgr. Jiří Jeřábek, M.A. T: E: Budete li mít jakýkoliv dotaz, neváhejte mě kontaktovat, rád Vám připravím program přímo pro Vaši třídu. Na Vaši návštěvu se těší Offpark tým!