Vítejte na FF UK. Vítejte v knihovnách FF UK

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Vítejte na FF UK. Vítejte v knihovnách FF UK"

Transkript

1 Vítejte na FF UK Vítejte v knihovnách FF UK Do rukou se Vám dostal návod, který Vás provede změtí míst, kde můžete na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy hledat (a najít) informace, jež budete potřebovat při svém studiu a tím myslíme jak knihovny, tak portály, ze kterých se dostanete k elektronickým zdrojům. Tento návod je určen primárně studentům prvních ročníků fakulty, užitečné informace v něm však najde každý, kdo se cítí býti mezi knihovnami FF UK ztracený. Hned ze začátku máme pro Vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Ta špatná je, že na FF UK nenajdete jednu centrální knihovnu, ale desítky katederních. A ta dobrá? Když si budete chtít vypůjčit knihu z knihoven jiných kateder, budete objevovat kouzla a zákoutí naší fakulty i Prahy samotné. Knihovny FF UK jsou totiž rozmístěné v budovách na náměstí Jana Palacha, v Celetné 20, ve Šporkově paláci v Hybernské a také v Jinonicích na adrese U Kříže 8. Jakožto studenti FF UK máte právo chodit do všech těchto knihoven a také do ostatních knihoven na celé univerzitě zdarma. Přesto se můžete setkat s termínem Knihovna FF UK. V takovém případě se uvažuje o všech knihovnách fakulty jako o jednotném celku.

2 Obsah: Vítejte na FF UK vítejte v knihovnách FF UK... 1 Registrace... 3 Práva a povinnosti čtenářů a knihovny... 3 Katalogy a portály... 4 Online katalog... 4 Čtenářské konto Portál elektronických informačních zdrojů (PEZ)... 8 Digitální univerzitní repozitář Digitool Elektronický portál studijních materiálů Elektra Meziknihovní výpůjční služby (MVS) Dílčí knihovny FF UK Centrum studijních a informačních služeb (CeSIS) Historický kabinet Knihovna anglistiky a amerikanistiky Knihovna baltistiky Knihovna Blízkého východu a Afriky Knihovna Celetná Knihovna Českého egyptologického ústavu UK Knihovna Dálného východu Knihovna dějin umění Knihovna estetiky Knihovna filosofie a religionistiky Knihovna finštiny Knihovna fonetiky Knihovna germanistiky Oddělení nederlandistiky Knihovna hungaristiky Knihovna indologie Oddělení mongolistiky Oddělení romistiky Knihovna klasické archeologie Knihovna logiky Knihovna novořecké filologie Knihovna pomocných věd historických a archivního studia Knihovna románských studií Knihovna společenských věd T.G. Masaryka v Jinonicích Knihovna starověkých dějin a klasické filologie Knihovna Šporkova paláce Knihovna Ústavu etnologie Knihovna Ústavu hudební vědy Knihovna Ústavu pro pravěk a ranou dobu dějinnou Knihovna Ústavu srovnávací jazykovědy Mediatéka Jazykového centra... 16

3 Registrace Jako průkazka do knihovny slouží Váš studijní průkaz ISIC nebo průkaz studenta UK. Pokud průkaz ještě nemáte, vystaví Vám ho v Celetné 13 (přízemí, vchod vypadá jako vstup do restaurace) nebo na Právnické fakultě na nám, Curieových 7, v přízemí místnost č. 34 více informací na html. Když máte hotovou průkazku, musíte ještě v první navštívené knihovně na fakultě vyplnit papírovou přihlášku. Jejím podpisem stvrzujete, že jste seznámeni s Výpůjčním řádem Knihovny FF UK a přijímáte podmínky v něm uvedené. Pokud byste ztratili průkaz a nechali si vystavit nový, oznamte to prosím při první další návštěvě knihovny, abychom aktualizovali údaje v systému. Stejné pravidlo se týká změny kontaktních údajů, zejména e- mailů, na které Vám chodí upomínky. Práva a povinnosti čtenářů a knihovny Nejdůležitějšími body z Výpůjčního řádu jsou: změny kontaktních údajů ohlaste některé z fakultních/univerzitních knihoven rezervované knihy si můžete vyzvednout během pěti pracovních dnů od data, kdy Vám bylo odesláno oznámení o rezervaci vypůjčit si můžete pouze jeden exemplář od každé publikace co možná nejdříve nám prosím ohlaste případnou ztrátu či odcizení jakékoliv výpůjčky, nebojte se přijít situaci řešit knihovna zasílá čtenáři e- mailem upozornění o blížícím se konci výpůjční lhůty, 2-3 dny před vypršením výpůjční lhůty; je to však dobrovolné ze strany knihovny a pokud se e- mail ztratí/ spadne do spamu, neznamená to, že nebudete muset platit zpozdné jestliže máte na svém čtenářském kontě evidovanou výpůjčku, jejíž výpůjční lhůta již vypršela, nebudou Vám další výpůjčky umožněny po překročení výpůjční lhůty budou zaslány tři e- mailové upomínky, po nichž následuje upomínka písemná, po které Vám budou zablokována čtenářská práva ve všech knihovnách UK vrácení výpůjček je možné pouze v té knihovně, ve které byly vypůjčeny, případně do biblioboxů biblioboxy jsou umístěné v budově v Celetné 20 (3. patro), na Jana Palacha 2 v přízemí a v paláci Špork; prosíme dávejte do biblioboxů pouze knihy z knihoven z dané budovy Celý Výpůjční řád Knihovny FF UK naleznete na 640.html.

4 Zpozdné při nevrácení absenční výpůjčky činí 2Kč/den, u prezenčních výpůjček 10Kč/hodinu. Katalogy a portály Online katalog Na internetové adrese najdete Centrální katalog UK, přes který můžete vyhledávat ve fondech všech knihoven univerzity. V hlavním vyhledávacím menu si můžete omezit vyhledávání jen na fakultu nebo na dílčí knihovnu. V katalogu můžete vyhledávat přes název, autora i pomocí klíčových slov. Když v seznamu vyhledaných dokumentů vyberete ten, o který máte zájem, vyberete si knihovnu ze seznamu knihoven ve sloupci Exempláře a rozlikněte odkaz.

5 Ve sloupci Signatura najdete číslo, pod kterým je možné knihu nalézt na regále. U některých knihoven (např. CeSIS) je k nalezení knihy také důležitá informace ze sloupce Sbírka. Pokud je tam uvedeno na místě, znamená to, že kniha je na regále volně k vypůjčení. Pokud je ve sloupci Vypůjčeno do datum, znamená to, že kniha je vypůjčená do tohoto data. Ve sloupci Status jednotky zjistíte, na jak dlouho si můžete jednotku vypůjčit: přísně prezenční výpůjčka pouze pro prezenční studium ve studovnách prezenční či specifická výpůjčka povoluje se výpůjčka přes noc/ víkend krátkodobá výpůjčka výpůjční lhůta je jeden týden běžná výpůjčka I či III výpůjční lhůta je jeden měsíc studijní výpůjčka či běžná výpůjčka II výpůjční lhůta jsou tři měsíce grantová výpůjčka poskytuje se pouze řešitelům grantů

6 Čtenářské konto Do svého čtenářského konta se můžete přihlásit přes odkaz Přihlášení UK na horní liště v katalogu. Jako uživatelské jméno napište svůj heslo je stejné jako do SISu. Přes odkaz Přihlášení- ostatní vyplňte údaje ze své kartičky. Přihlášení ostatní Přes tento účet si můžete kontrolovat a prodlužovat výpůjčky nebo např. rezervovat právě vypůjčené knihy. Knihy je možné si prodloužit, když kliknete na počet vypůjčených knih na úvodní stránce Vašeho konta a následně na spodnější horní liště vyberete Prodloužit vše nebo Prodloužit vybrané. Rezervaci, neboli požadavek na výpůjčku, je možné udělat z okna, jež zobrazuje jednotky dokumentu vybrané knihovny, a to ve sloupci nejvíc vlevo.

7

8 Portál elektronických informačních zdrojů (PEZ) Na internetové stránce najdete seznam všech odborných databází, ke kterým máte jakožto studenti FF UK přístup. Můžete zde vyhledávat také v seznamu přístupných elektronických časopisů a přístup máte také k řadě elektronických knih. Některé zdroje jsou přístupné pro všechny studenty univerzity, některé pouze pro určitou fakultu a některé předplácejí katedry pouze studentům svého oboru. Seznam databází je možné prohlížet podle abecedy, ale také dělené podle fakult a v některých případech i podle oborů. Dělení podle oborů není přímo závislé na tom, co Vám Vaše katedra předplatila, jde pouze o navrhovaný krátký seznam nejvhodnějších zdrojů. Do všech elektronických zdrojů se můžete dostat jednak z počítačů na fakultě, ale také vzdáleně po přihlášení (tzv. Shibboleth). Jako uživatelské jméno zadáte svůj login, heslo je stejné jako do SISu. Přepínat mezi vyhledáváním v seznamu databází, elektronických časopisů a elektronických knihách je možné v liště po levé straně. Zde najdete také odkaz na Metalib, který umožňuje vyhledávání ve všech zdrojích na UK najednou; po přihlášení ke svému účtu je možné vytvořit si seznam preferovaných zdrojů, ve kterých bude Metalib vyhledávat. Na levé liště na PEZu najdete rovněž například přístup k seznamu zkušebních zdrojů, tedy zdrojů, do kterých je přístup zatím pouze na zkoušku a uvažuje se o jejich dlouhodobém nákupu. O tom můžete pomoci rozhodnout i Vy. O novinkách na PEZu se dozvíte například z titulní strany portálu či na účtě Elektronické informační zdroje na UK - Novinky na Facebooku.

9 Digitální univerzitní repozitář Digitool V digitálním univerzitním repozitáři (http://repozitar.cuni.cz) naleznete elektronické verze vysokoškolských kvalifikačních prací z celé UK. Pro přihlášení opět zadáváte stejné údaje jako do SISu, bez přihlášení se nedostanete k celým textům prací. Po zadání klíčových slov se zobrazí výsledný seznam vyhledaných prací. Klikněte na název vybrané práce, k celému textu se pak dostanete po kliknutí na obrázek v levém horním rohu záznamu práce. Po kliknutí na obrázek se zobrazí okno, ve kterém musíte odsouhlasit smluvní podmínky, a následně se dostanete k vyžadované práci.

10 Elektronický portál studijních materiálů Elektra Na internetové stránce najdete fakultní portál, kam jednotliví vyučující dávají studijní texty pro své studenty a studenti zase vkládají své seminární práce. Je zde také sekce věnovaná informační gramotnosti, ve které naleznete jak prezentace a manuály, tak testy, v nichž si můžete zkusit svou úroveň znalostí. Také si můžete prohlédnout i stáhnout tzv. infografiky, taháky o informačních zdrojích pro jednotlivé obory. Meziknihovní výpůjční služby (MVS) Pokud potřebujete knihu nebo článek z časopisu, který ve fondech našich knihoven nenajdete, můžete si o ně zažádat z jiné knihovny. Tato služba je poskytována zdarma, resp. ve výši nákladů za kopírování. Knihy je však možné číst pouze prezenčně ve studovně knihovny CeSIS. Pokud by se jednalo o výpůjčku ze zahraničí, byla by služba zpoplatněná. Podrobnější informace naleznete na html nebo u svého knihovníka.

11 Dílčí knihovny FF UK Jak už jsme se jednou zmínili, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy nemá jednu centrální knihovnu, ale desítky katederních, které se nacházejí na různých adresách po Praze. Níže najdete seznam všech knihoven fakulty s jejich umístěním a kontaktními údaji. Zde naleznete interaktivní mapu všech knihoven fakulty:.http://bit.ly/pgthyb Knihovny najdete na následujících adresách: nám. Jana Palacha 2, Praha 1 Celetná 20, Praha 1 Šporkův palác, Hybernská 3, Praha 1 U Kříže 8, Praha 5 - Jinonice U jednotlivých knihoven v seznamu je vždy uvedena pouze ulice a číslo popisné. Centrum studijních a informačních služeb (CeSIS) fond: slovanská filologie, obecná lingvistika, rusistika, filmová věda, divadelní věda, základní studijní literatura oborů zastoupených na FF UK Jana Palacha 2, suterén budovy, vchod nalevo od bistra U Platóna web: tel. recepce: tel. výpůjční pult: e- mail: Facebook: CeSIS- FFUK Historický kabinet Jana Palacha 2, 2. patro, číslo dveří 203 web knihovny: tel , e- mail: Knihovna anglistiky a amerikanistiky Jana Palacha 2, 1. patro, číslo dveří 107 web knihovny: html tel e- mail:

12 Knihovna baltistiky Jana Palacha 2, 3. patro, číslo dveří 309 web Ústavu slavistických a východoevropských studií: informace tel e- mail: Knihovna Blízkého východu a Afriky Celetná 20, 2. patro, číslo dveří 237 web knihovny: tel e- mail: Knihovna Celetná fond: psychologie, pedagogika, sociologie, andragogika a personální řízení, kulturologie, pedagogika, Psychologický ústav UK, Příručka ekonomie Celetná 20, přízemí, nalevo ještě před vrátnicí web knihovny: tel e- mail: Facebook: Knihovna FF- Celetna Knihovna Českého egyptologického ústavu UK Celetná 20, 4. patro, číslo dveří 418 web knihovny: tel e- mail: Knihovna Dálného východu Celetná 20, 2. patro, číslo dveří 241 web knihovny: tel e- mail:

13 Knihovna dějin umění Celetná 20, 4. patro, číslo dveří 415 web ústavu: tel e- mail: Knihovna estetiky Celetná 20, 2. patro, číslo dveří 203 web katedry: tel , e- mail: Knihovna filosofie a religionistiky Jana Palacha 2, 2. patro, číslo dveří 223 web knihovny: tel e- mail: Facebook: Knihovna ÚFaR FFUK Knihovna finštiny Jana Palacha 2, 4. patro, číslo dveří 419 web knihovny: tel e- Knihovna fonetiky Jana Palacha 2, přízemí, číslo dveří 13 web knihovny: tel e- mail:

14 Knihovna germanistiky Jana Palacha, 3. patro, číslo dveří 323 web knihovny: tel e- mail: Oddělení nederlandistiky Jana Palacha 2, 1. patro, číslo dveří 118 web knihovny: tel , e- mail: Knihovna hungaristiky Celetná 20, 3. patro, číslo dveří 341 web knihovny: 565.html tel e- mail: Knihovna indologie Celetná 20, 3. patro, číslo dveří 337 web knihovny: tel e- mail: indology- Oddělení mongolistiky Celetná 20, 2. patro, číslo dveří 210 web semináře: tel e- mail: Oddělení romistiky Celetná 20, 1. patro, číslo dveří 116 web knihovny: tel e- mail: Knihovna klasické archeologie Celetná 20, 3. patro, číslo dveří 340 web knihovny: tel e- mail: Knihovna logiky Celetná 20, 1. patro, číslo dveří 120 web knihovny:

15 tel e- mail: Knihovna novořecké filologie Celetná 20, 3. patro, číslo dveří 312 web knihovny: tel e- mail: Facebook: Knihovna novořeckých studií Knihovna pomocných věd historických a archivního studia Jana Palacha 2, 2. patro, číslo dveří 213 web katedry: tel e- mail: Knihovna románských studií Jana Palacha 2, 1. patro, číslo dveří 108 web knihovny: tel e- mail: Knihovna společenských věd T.G. Masaryka v Jinonicích U Kříže 8, přízemí, číslo dveří 1024 web knihovny: tel e- mail: Facebook: Knihovna společenských věd T.G. Masaryka v Jinonicích Knihovna starověkých dějin a klasické filologie Celetná 20, 1. patro, číslo dveří 131 web knihovny: tel e- mail: Knihovna Šporkova paláce fond: translatologie, iberoamerikanistika Hybernská 3, přízemí, číslo dveří 23 web knihovny: html tel e- mail: Knihovna Ústavu etnologie Celetná 20, 2. patro, číslo dveří 229 web knihovny: tel

16 e- mail: ff.cuni.cz Knihovna Ústavu hudební vědy Jana Palacha 2, 4. patro, číslo dveří 402 web knihovny: tel e- mail: Knihovna Ústavu pro pravěk a ranou dobu dějinnou Celetná 20, 1. patro, číslo dveří 151 web ústavu: tel e- mail: Knihovna Ústavu srovnávací jazykovědy Celetná 20, 2. patro, číslo dveří 235 web knihovny: tel e- mail: Mediatéka Jazykového centra Jana Palacha 2, 4. patro, číslo dveří web knihovny: tel e- mail:

Využití ICT při studiu pro studenty se speciálními potřebami

Využití ICT při studiu pro studenty se speciálními potřebami Využití ICT při studiu pro studenty se speciálními potřebami Vladimíra Sehnalová ČÍSLO OPERAČNÍHO PROGRAMU: CZ.1.07 NÁZEV OPERAČNÍHO PROGRAMU: OP VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST PRIORITNÍ OSA: 2 ČÍSLO

Více

Úvodní slovo rektora. Vážené studentky a studenti, milé nové kolegyně a noví kolegové, Úvodní slovo 3

Úvodní slovo rektora. Vážené studentky a studenti, milé nové kolegyně a noví kolegové, Úvodní slovo 3 Úvodní slovo 3 Úvodní slovo rektora Vážené studentky a studenti, milé nové kolegyně a noví kolegové, mnozí z vás, kteří otvíráte tuto brožuru, jste začali poprvé ve svém životě plně pronikat do všech oblastí

Více

Studijní informační systém

Studijní informační systém Informace pro prváky Všeobecné lékařství 2010/2011 Vážení přátelé, vítáme vás na 1. lékařské fakultě! Příchod na vysokou školu je velkým krokem v životě a je spojen s velkými změnami. Studium zde probíhá

Více

KNIHOVNÍ ŘÁD S T Á T NÍ TECHNICKÉ KNIHOVNY

KNIHOVNÍ ŘÁD S T Á T NÍ TECHNICKÉ KNIHOVNY KNIHOVNÍ ŘÁD S T Á T NÍ TECHNICKÉ KNIHOVNY PRAHA 2008 2 OBSAH Poslání a činnost knihovny 3 Část I 1 Základní ustanovení 3 2 Uživatelé STK 5 3 Výpůjční řád 7 Část II Práva a povinnosti uživatelů 1 Obecná

Více

I. Základní ustanovení

I. Základní ustanovení UNIVERZITA PARDUBICE Směrnice č. 9/2014 Věc Knihovní řád Univerzitní knihovny Působnost pro všechny útvary univerzity a uživatele Univerzitní knihovny Účinnost 1. října 2014 Číslo jednací RPO/0033/14 Vypracovala

Více

Informační manuál pro webové aplikace Pořizování a úprava informaci pro prezentační weby

Informační manuál pro webové aplikace Pořizování a úprava informaci pro prezentační weby Informační manuál pro webové aplikace Pořizování a úprava informaci pro prezentační weby Verze 1.07 V případě jakéhokoliv problému spojeného s weby, volejte HELPDESK 4444 2 Obsah Obsah... 3 1 Úvod... 4

Více

INTERNET PRO HROMADNÉ STRAVOVÁNÍ

INTERNET PRO HROMADNÉ STRAVOVÁNÍ INTERNET PRO HROMADNÉ STRAVOVÁNÍ (studijní materiál 2) Obsah 8 Opakování 10 WWW stránky jídelen 12 Jak vytvořit www stránku 14 Hledání na internetu pro pokročilé 16 Internetové objednávky stravy 23

Více

1 Co jsou sociální sítě... 3. 2 Facebook... 4. 2.1 Registrace... 6. 2.2 Základní funkce... 9. 2.3 Jak najít přátele na FB... 9

1 Co jsou sociální sítě... 3. 2 Facebook... 4. 2.1 Registrace... 6. 2.2 Základní funkce... 9. 2.3 Jak najít přátele na FB... 9 [Zadejte text.] Obsah 1 Co jsou sociální sítě... 3 2 Facebook... 4 2.1 Registrace... 6 2.2 Základní funkce... 9 2.3 Jak najít přátele na FB... 9 2.4 Jak poslat soukromou zprávu... 10 2.5 Nastavení soukromí...

Více

OBSAH. Seznam se. Hra začíná aneb co musím nejdřív...6 VŠCHT Praha...6 Něco z historie...7 Co je co a kdo je kdo...7.

OBSAH. Seznam se. Hra začíná aneb co musím nejdřív...6 VŠCHT Praha...6 Něco z historie...7 Co je co a kdo je kdo...7. OBSAH Seznam se Hra začíná aneb co musím nejdřív...6 VŠCHT Praha...6 Něco z historie...7 Co je co a kdo je kdo...7 Služby studentům Koleje a menza Počítačové učebny a internet...26 Email...26 Centrum informačních

Více

PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele

PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele tj. jak snadno a rychle vyplnit žádost o dotaci z Plzeňského kraje, jak vložit vyúčtování Datum: 16.7.2015 Verze: 1.0 Obsah Úvodní strana aplikace edotace... 3 Krok

Více

Moodle průvodce pro lektory

Moodle průvodce pro lektory Moodle průvodce pro lektory 2013 Moodle průvodce pro lektora 1 Obsah Úvod... 2 1 První přihlášení... 3 1.1 Přihlášení... 4 1.2 Odhlášení... 4 1.3 Zapomenuté heslo... 4 2 Prostředí systému Moodle... 5 2.1

Více

Metodická příručka pro učitele. InspIS PORTÁL

Metodická příručka pro učitele. InspIS PORTÁL Metodická příručka pro učitele InspIS PORTÁL InspIS PORTÁL PORTÁL INFORMACÍ O ŠKOLÁCH Tato Metodická příručka pro učitele byla zpracována v rámci projektu Národní systém inspekčního hodnocení vzdělávací

Více

MOODLE PRO PEDAGOGY. Ing. Jiří Husa, CSc.

MOODLE PRO PEDAGOGY. Ing. Jiří Husa, CSc. MOODLE PRO PEDAGOGY Ing. Jiří Husa, CSc. Praha 2012 2 2 Seznam použitých symbolů 3 Průvodce studiem Cíl studia Shrnutí K zapamatování, důležité Kontrolní otázky Samostatný úkol na PC Informace na internetu

Více

E-LEARNING MOODLE. Lukáš Heller

E-LEARNING MOODLE. Lukáš Heller E-LEARNING MOODLE Lukáš Heller E-learning Moodle Lukáš Heller Tento projekt je součástí IPRM Ústí n. L. Centrum. Tato publikace vznikla v rámci projektu Posilování kompetencí vysokoškolských pracovníků

Více

Národní centrum ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů v Brně PŘÍRUČKA PRO LEKTORY SYSTÉMU LMS MOODLE

Národní centrum ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů v Brně PŘÍRUČKA PRO LEKTORY SYSTÉMU LMS MOODLE Národní centrum ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů v Brně PŘÍRUČKA PRO LEKTORY SYSTÉMU LMS MOODLE Brno 2011 1 Příručka pro lektory systému LMS Moodle Lukáš Holešovský Tato příručka vznikla

Více

On-line učební moduly pro nakládáni s odpady, skládkování odpadů a recyklace odpadů

On-line učební moduly pro nakládáni s odpady, skládkování odpadů a recyklace odpadů On-line učební moduly pro nakládáni s odpady, skládkování odpadů a recyklace odpadů Uživatelský manuál k e-learningovému systému WASTRE Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za

Více

Knihovní řád VÚV TGM, v.v.i.

Knihovní řád VÚV TGM, v.v.i. Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka, veřejná výzkumná instituce Knihovna VÚV TGM, v.v.i. Obsah I. Základní ustanovení 1. Právní zakotvení 2. Poslání a činnost knihovny II. III. Knihovní a informační

Více

inpage vytváříme webové stránky

inpage vytváříme webové stránky inpage vytváříme webové stránky Stránka 1 inpage vytváříme webové stránky Úvod a poděkování Vítejte ve světě internetových stránek! Pokud jste si dodnes mysleli, že tajemství vytváření hezkých webových

Více

KNIHOVNÍ A VÝPŮJČNÍ ŘÁD ODBORNÉ KNIHOVNY ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY

KNIHOVNÍ A VÝPŮJČNÍ ŘÁD ODBORNÉ KNIHOVNY ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY NA PŘÍKOPĚ 28 115 03 PRAHA 1 KNIHOVNÍ A VÝPŮJČNÍ ŘÁD ODBORNÉ KNIHOVNY ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY (dále jen Knihovní řád ) Tento Knihovní řád upravuje postavení a činnost odborné knihovny České národní banky.

Více

Klient online. Uživatelská příručka. verze 02.06

Klient online. Uživatelská příručka. verze 02.06 Klient online Uživatelská příručka verze 02.06 Obsah 1. Seznámení s aplikací Klient online...3 2. Bezpečnost aplikace...3 2.1 Šifrovaná komunikace...3 2.2 Nevyžádané e-maily...3 2.3 Bezpečnost z vaší strany...3

Více

Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito platba

Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito platba Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito platba 1 1. Úvod... 3 1.1. Účel dokumentu... 3 1.2. Připojení obchodníka k Mobito platbě... 3 1.3. Termíny a ustálené výrazy... 4 1.4. Popis Mobito portálu pro

Více

WR Hotel & Pension. Web Revolution. Uživatelský manuál administračního rozhraní

WR Hotel & Pension. Web Revolution. Uživatelský manuál administračního rozhraní WR Hotel & Pension Web Revolution Uživatelský manuál administračního rozhraní Web Revolution s. r. o. 2010 WR Hotel & Pension Administrace uživatelský manuál Praktický průvodce administrací webové aplikace

Více

Modul 10. Sebevzdělávání. Obrázek. Video. Prezentace modulu. Obsah modulu

Modul 10. Sebevzdělávání. Obrázek. Video. Prezentace modulu. Obsah modulu Modul 10 Sebevzdělávání Obrázek Video Prezentace modulu Petr se chce přihlásit do kurzu češtiny v jazykové škole v Praze. Poţádá o pomoc svého kamaráda Pavla. V jazykové škole dostane informace o všech

Více

Jak si zvolit svou profesi? PhDr. Nora Novotná. Jak si zvolit svou profesi?

Jak si zvolit svou profesi? PhDr. Nora Novotná. Jak si zvolit svou profesi? Jak si zvolit svou profesi? PhDr. Nora Novotná Jak si zvolit svou profesi? PhDr. Nora Novotná, školní psycholožka Gymnázium Jana Palacha příručka vznikla za podpory projektu Příroda, společnost a kultura

Více

OBSAH: Kapitola č. 1 Úvod...5

OBSAH: Kapitola č. 1 Úvod...5 OBSAH: Kapitola č. 1 Úvod...5 1) Práce s příručkou...5 2) Popis aplikace...5 3) Doporučená konfigurace...5 a) Intranetový / internetový server...6 b) Stanice sítě...6 4) Licenční podmínky...6 Kapitola

Více

ŠKOLNÍ TESTOVÁNÍ Uživatelská příručka. Verze 4.1

ŠKOLNÍ TESTOVÁNÍ Uživatelská příručka. Verze 4.1 Uživatelská příručka Verze 4.1 Obsah dokumentu Obsah dokumentu... 2 Seznam obrázků... 5 1 ÚVOD... 8 1.1 Účel a rozsah dokumentu... 8 2 ŠKOLNÍ TESTOVÁNÍ ÚVODNÍ INFORMACE... 9 2.1 Jaké jsou rozdíly oproti

Více

ŠKOLNÍ TESTOVÁNÍ Uživatelská příručka. Verze 4.1

ŠKOLNÍ TESTOVÁNÍ Uživatelská příručka. Verze 4.1 Uživatelská příručka Verze 4.1 Obsah dokumentu Obsah dokumentu... 2 Seznam obrázků... 5 1 ÚVOD... 8 1.1 Účel a rozsah dokumentu... 8 2 ŠKOLNÍ TESTOVÁNÍ ÚVODNÍ INFORMACE... 9 2.1 Jaké jsou rozdíly oproti

Více

Jazyková škola. Jipka dále nabízí: jazykové kurzy 53 jazyků studium v zahraničí překlady tlumočení. Pomaturitní studium

Jazyková škola. Jipka dále nabízí: jazykové kurzy 53 jazyků studium v zahraničí překlady tlumočení. Pomaturitní studium Jazyková škola Pomaturitní studium Nevadí! Přijď do Jipky a studuj angličtinu. Zůstaneš studentem a získáš mezinárodní certifikát. Vyzkoušej nový život plný jazykové intenzivní péče a následně se dostaň

Více

Tab. 6.1.1 Knihovny VŠE jejich fondy, zdroje a služby

Tab. 6.1.1 Knihovny VŠE jejich fondy, zdroje a služby 6 Vysokoškolské knihovny, knihovnicko-informační služby VŠE provozuje síť knihoven a studoven, z nichž veřejně přístupné jsou: Knihovna VŠE na Žižkově, Praha 3 se specializovanými studovnami: o Knihovna

Více

3. Činnost knihovny dále navazuje na čl. 17 odst. 5 Listiny základních práv a svobod a na zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

3. Činnost knihovny dále navazuje na čl. 17 odst. 5 Listiny základních práv a svobod a na zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Knihovní řád Obsah I. Základní ustanovení 3 Čl. 1 Právní zakotvení 3 Čl. 2 Poslání a činnost knihovny 3 Čl. 3 Veřejné knihovnické a informační služby 4 II. Uživatelé knihovnických, informačních a elektronických

Více