Projekt interaktivních výstav pro všechny smysly ORBIS PICTUS PLAY. umělecká koncepce Petr Nikl.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Projekt interaktivních výstav pro všechny smysly ORBIS PICTUS PLAY. umělecká koncepce Petr Nikl. www.orbis-pictus.com"

Transkript

1 Projekt interaktivních výstav pro všechny smysly ORBIS PICTUS PLAY umělecká koncepce Petr Nikl

2 Co řekli o výstavním projektu ORBIS PICTUS PLAY OÖ KULTURQUARTIER LINZ Na výstavě Labyrint smyslů jsme měli více než návštěvníků a mnoho usmívajících se tváří. Rodiny, dospělé i děti inspirované nádhernými objekty ORBIS PICTUS PLAY. Doufáme, že budete moci podnítit fantazii dalších tisíců lidí na celém světě. Genoveva Rückert, kurátorka MF DNES Expozici PLAY ve Výstavní síni Mánes zhlédl rekordní počet lidí. Za úspěchem stojí to, že výstava přináší lidem radost a je úplně pro každého. To ji vyneslo na první místo v žebříčku návštěvnosti nejúspěšnějších výstav posledních let u nás. Anna Baumová, MF DNES CNN TV >>>video Iniciativy jako ORBIS PICTUS jsou velmi důležité. Motivují lidi přemýšlet novým způsobem, hledat a vynalézat nové způsoby což je základ inovativní společnosti. K propagaci Evropského roku kreativity a inovací bude ORBIS PICTUS nyní cestovat po hlavních městech evropských států. V Bruselu to byl bezesporu nebývalý úspěch. Reportérka Noemi Cano z bruselského festivalu Couleur Café

3 EVROPSKÁ UNIE Komenského myšlení mě inspirovalo k tomu, abych navrhl rok 2009 za Evropský rok tvořivosti a inovací. ORBIS PICTUS je ukázkovým příkladem poslání tohoto Evropského roku. Ján Figeľ, evropský komisař COULEUR CAFE MUSIC FESTIVAL BRUSEL Výstava byla skvělá a velmi zajímavá jak pro našich návštěvníků, tak pro nás a náš technický tým. Michel Furiex, ředitel festivalu TELUS WORLD OF SCIENCE VANCOUVER Našim návštěvníkům se nesmírně líbila výstava Brána do světa tvořivé lidské fantazie. Výrazně zvýšila naši návštěvnost, takže jsme zaznamenali nejúspěšnější sezónu, jakou jsme kdy měli. Velmi se těšíme na další výstavy z dílny ORBIS PICTUS! Amber Didow, manažer výstav

4 Partnerství se společným cílem REALIZACE PUTOVNÍ VÝSTAVY Formy partnerství jsou mnohé, od přímého po nepřímé, od generálního po partikulární. DEJTE NÁM VĚDĚT O SVÉM ZÁJMU JÍT DO TOHO S NÁMI Vypravíme se k vám a vysvětlíme, co bude vysvětlit třeba. VY NÁM řeknete, co potřebujete MY VÁM zpracujeme profesionální nabídku přesně na tělo

5 Co je ORBIS PICTUS PLAY? ORBIS PICTUS PLAY je mezinárodní projekt putovních výstav a doprovodných akcí. Jeho expozice rozvíjí imaginaci, fantazii a tvořivost a jsou plně interaktivní. Koncept exponátů přímo stojí na tom, že se jich lidé dotýkají, vstupují do nich, hrají si s nimi a vlastně je dotváří. Exponáty jsou nástroje, z nichž tvůrčí dílo vzniká teprve po zapojení aktivní fantazie diváka. Jsou to tedy jakési biostroje na kreativitu. Projekt ORBIS PICTUS PLAY je ale také původní metoda kreativního a nového, originálního poznání světa. Projekt ORBIS PICTUS PLAY je koncept dlouhodobý. V této chvíli jeho plán sahá až do roku 2023, kdy bude v nizozemském Naardenu prezentována výstava u příležitosti 400. výročí dokončení úžasného a nadčasového díla Jana Amose Komenského Labyrint světa a ráj srdce, který se stal inspirací projektu. Projekt ORBIS PICTUS PLAY je hravý na všech úrovních, od interakce s jednotlivými exponáty, po vytváření a hledání spojitostí a odkazů skrytých ve výstavě či workshopech a pokračuje internetovým portálem.

6 Jaké jsou výstavy projektu ORBIS PICTUS PLAY? Projekt ORBIS PICTUS PLAY předcházely interaktivní výstavy Hnízda her (Praha 2000) a EXPO (Japonsko, Aichi 2005). Od roku 2000 výstavy spojené s projektem ORBIS PICTUS PLAY navštívily již téměř 3 miliony lidí po celém světě. Projekt ORBIS PICTUS PLAY v současnosti tvoří tyto expozice: BRÁNA DO SVĚTA TVOŘIVÉ LIDSKÉ FANTAZIE. Premiéra Paříž 2006, pak Florencie, Praha, Brno, Kroměříž, Opava, České Budějovice, Ostrava, Vancouver, Brusel, Sofie LABYRINT SVĚTLA. Premiéra Praha 2009, pak Ostrava LEPORELOHRA. Premiéra Liberec 2009, poté Moskva, Praha, Brno GOLEM. Premiéra Praha 2009, poté Ostrava, Brno SENSORIUM. Premiéra Praha PLAY. Premiéra Praha 2010, pak Brno, Plzeň, Písek LABYRINT SMYSLŮ. Premiéra Linec VIKÝŘE PLAY. Premiéra Praha více než 80 interaktivních objektů

7 Čísla a fakta o ORBIS PICTUS PLAY Více než let zkušeností...dosavadní investice návštěvníků po celém světě...80 interaktivních objektů v celé kolekci POPLATEK ZA USPOŘÁDÁNÍ VÝSTAVY OBVYKLE POKRÝVÁ koncepci na míru prostoru technickou instalaci a deinstalaci výstavy technický dozor po celou dobu výstavy spolupráci a podporu při organizaci Náklady na přepravu, pojištění a propagaci výstavy nejsou v poplatku zahrnuty. Na straně partnera zůstávají tržby za vstupné. PODMÍNKY MOHOU BÝT INDIVIDUÁLNĚ UPRAVENY.

8 Záštity udělené projektu ORBIS PICTUS PLAY 2013 Záštita primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody nad výstavou Vikýře PLAY v Malostranské besedě ( v Praze) Záštita starosty městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého nad výstavou Vikýře PLAY v Malostranské besedě ( v Praze) Záštita primátora statutárního města Brna Romana Onderky nad výstavou Krystalíza her v Muzeu města Brna ( , hrad Špilberk) 2012 Záštita hejtmana Horního Rakouska Josefa Pühringera nad výstavou Labyrint smyslů ( v OÖ Kulturquartier v Linci v Rakousku) Záštita místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí České republiky Karla Schwarzenberga nad výstavou Labyrint smyslů ( v OÖ Kulturquartier v Linci v Rakousku) Záštita primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody nad výstavou Labyrint smyslů ( v OÖ Kulturquartier v Linci v Rakousku) Záštita hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly nad výstavou Labyrint smyslů ( v OÖ Kulturquartier v Linci v Rakousku)

9 Záštita primátora statutárního města České Budějovice Juraje Thomy nad výstavou Labyrint smyslů ( v OÖ Kulturquartier v Linci v Rakousku) Záštita prezidenta České křesťanské akademie Tomáše Halíka nad výstavou Labyrint smyslů ( v OÖ Kulturquartier v Linci v Rakousku) 2010 Záštita OSN při České republice nad projektem ORBIS PICTUS PLAY Záštita starosty Městské části Praha 7 Marka Ječménka nad projektem ORBIS PICTUS PLAY 2009 Záštita evropského komisaře pro vzdělání, kulturu a mládež Jána Figel a nad projektem ORBIS PICTUS PLAY a jeho prezentací v Bruselu a v Praze a jeho zapojením do Evropského roku kreativity a inovací Záštita českého velvyslance v Bulharsku Martina Klepetky nad výstavou Orbis pictus aneb Brána do světa tvořivé lidské fantazie v Sofii v Bulharsku ( , Galerie Rajko Alexejeva)

10 Záštita primátora hl. města Prahy Pavla Béma nad výstavou Labyrint světla ( , Ekotechnické muzeum Praha 6) a nad výstavou Brána do světa tvořivé lidské fantazie ( , sídlo Evropské komise pro kulturu a vzdělání v Bruselu) Udělení statutu oficiální doprovodné akce českého předsednictví v Radě EU výstavě Brána do světa tvořivé lidské fantazie v Bruselu v Belgii ( sídlo Evropské komise pro kulturu a vzdělání v Českém centru) Záštita starosty Městské části Praha 6 nad výstavou Labyrint světla v Praze ( , Ekotechnické muzeum) Záštita náměstka primátora Statutárního města Liberce Ondřeje Červinky nad výstavou Leporelohra v Liberci ( , Krajská vědecká knihovna) 2008 Záštita ministra kultury ČR Václava Jehličky nad výstavou Orbis pictus aneb Brána do světa tvořivé lidské fantazie ve Vancouveru v Kanadě ( , TELUS World of Science) Záštita Primátora statutárního města České Budějovice pana Mgr. Juraje Thomy nad výstavou Orbis pictus aneb Brána do světa tvořivé lidské fantazie v Českých Budějovicích ( , Kulturní centrum Bazilika) Záštita hejtmana Jihočeského kraje RNDr. Jana Zahradníka nad výstavou Orbis pictus aneb Brána do světa tvořivé lidské fantazie v Českých Budějovicích ( , Kulturní centrum Bazilika)

11 Záštita rektora Jihočeské univerzity prof. PhDr. Václava Bůžka, CSc. nad výstavou Orbis pictus aneb Brána do světa tvořivé lidské fantazie v Českých Budějovicích ( , Kulturní centrum Bazilika) 2007 Záštita primátora hlavního města Prahy Pavla Béma nad výstavou Orbis pictus aneb Brána do světa tvořivé lidské fantazie v Praze ( , České muzeum hudby) Záštita Velvyslanectví ČR v Římě nad výstavou Orbis pictus aneb Brána do světa tvořivé lidské fantazie ve Florencii v Itálii ( , Villa Strozzi) Záštita České komise pro UNESCO nad výstavou Orbis pictus aneb Brána do světa tvořivé lidské fantazie v Kroměříži ( , Rotunda Květné zahrady) Záštita hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše nad výstavou Orbis pictus aneb Brána do světa tvořivé lidské fantazie v Kroměříži ( , Rotunda Květné zahrady) 2006 Záštita velvyslance České republiky ve Francii Pavla Fischera nad výstavou Orbis pictus aneb Brána do světa tvořivé lidské fantazie v Paříži ve Francii ( , České centrum) Záštita evropského komisaře pro vzdělání, kulturu a mládež Jána Figel a nad výstavou Orbis pictus aneb Brána do světa tvořivé lidské fantazie v Paříži ve Francii ( , České centrum)

12 Historie projektu ORBIS PICTUS PLAY v obrazech

13 Vikýře PLAY Praha 2013, Malostranská beseda

14 PLAY Písek 2013, galerie Sladovna

15 Krystalíza her Brno 2013, Muzeum města Brna, hrad Špilberk

16 Orbis Pictus Play Well New York, USA 2012, České centrum ve spolupráci s Museum of Modern Art (MoMA)

17 Labyrint smyslů Linec, Rakousko 2012, OÖ Kulturquartier

18 PLAY Plzeň 2011, Techmania Science Center

19 PLAY Brno 2011, Technické muzeum

20 Sensorium Praha 2010/11, Výstavní síň Mánes

21 PLAY Praha 2010/11, Výstavní síň Mánes

22 Labyrint světla Ostrava 2010, Dům umění

23 Leporelohra Praha 2010, České centrum

24 Leporelohra Moskva, Rusko 2009, Knižní veletrh NON FICTION

25 Golem Praha 2009, Pražský Hrad

26 Brána do světa tvořivé lidské fantazie Sofie, Bulharsko 2009, Galerie Rajko Alexejev

27 Brána do světa tvořivé lidské fantazie Brusel, Belgie 2009, Couleur Cafe

28 Brána do světa tvořivé lidské fantazie Brusel, Belgie 2009, Madou Tower

29 Brána do světa tvořivé lidské fantazie Brusel, Belgie 2009, České centrum

30 Leporelohra Liberec 2009, Krajská vědecká knihovna

31 Labyrint světla Praha 2009, Ekotechnické muzeum

32 Brána do světa tvořivé lidské fantazie Vancouver, Kanada 2008/09, TELUS World of Science

33 Brána do světa tvořivé lidské fantazie České Budějovice 2008, Kulturní centrum Bazilika

34 Brána do světa tvořivé lidské fantazie Ostrava 2008, Důl Michal

35 Brána do světa tvořivé lidské fantazie Florencie, Itálie 2007, Limonaia di Villa Strozzi

36 Brána do světa tvořivé lidské fantazie Opava 2007, Městská galerie

37 Brána do světa tvořivé lidské fantazie Kroměříž 2007, Rotunda Květné zahrady

38 Brána do světa tvořivé lidské fantazie Brno 2007, Dům umění

39 Brána do světa tvořivé lidské fantazie Praha 2007, České muzeum hudby

40 Brána do světa tvořivé lidské fantazie Paříž, Francie 2006, České centrum

41 Spolupracující umělci Marek Bolf /SK/ Milan Cais /CZ/ Miroslav Černý /CZ/ Michael Delia /US/ Mája Dvořáková /CZ/ Ondřej Eremiáš /CZ/ Luboš Fidler /CZ/ Silvie Gajdošíková /CZ/ Marek Gonda /SK/ Christof Grosse /D/ Matej Gyárfáš /SK/ Oldřich Hozman /CZ/ Martin Janíček /CZ/ Ondřej Janoušek /CZ/ Jiří Konvrzek /CZ/ Petr Korecký /CZ/ Jaroslav Kořán /CZ/ Petr Lorenc /CZ/ Jiří Melzer /CZ/ Pavel Mrkus /CZ/ Petr Nikl /CZ/ Klára Ottová /CZ/ Ondřej Puchta /CZ/ Ueli Seiler-Hugova /CH/ Quido Sen /CH/ Ondřej Smeykal /CZ/ Václav Smolka /CZ/ Marianna Stránská /CZ/ Čestmír Suška /CZ/ Zdeněk Šmíd /CZ/ Ján Turzo /SK/ Dušan Váňa /CZ/ Ingrid Višňovská /SK/ Jiří Wald /CZ/

42

43 Kontakt Jiří a Radana Waldovi Autoři projektu ORBIS PICTUS PLAY GSM: Sídlo organizace: Audabiac o. s. Španělská Praha 2 Česká republika

44

Příběh Audabiac. setkávání... Ideální místo pro tvůrčí prázdninová

Příběh Audabiac. setkávání... Ideální místo pro tvůrčí prázdninová Text Jiří Wald Příběh Audabiac Děti z dětských domovů s řadou umělců připravily v pražském Domě U Kamenného zvonu expozici, která představuje jejich společnou práci v rámci projektu Uměním ke svobodě.

Více

Tisková konference k vernisáži výstavy OSTRAVA? 17. 9. 2009 v Ostravě

Tisková konference k vernisáži výstavy OSTRAVA? 17. 9. 2009 v Ostravě Tisková konference k vernisáži výstavy OSTRAVA? 17. 9. 2009 v Ostravě VÝSTAVA OSTRAVA?, LEPORELO, Bílá Kniha A FILMOVÝ FESTIVAL OSTRAVA KAMERA OKO JSOU SOUČÁSTÍ KANDIDATURY OSTRAVY NA TITUL EVROPSKÉ HLAVNÍ

Více

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI Ostrava 2015 Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI úvod Ostrava je město, kde se kultura nejen konzumuje, ale kde také vzniká. V Ostravě vyrůstají, studují, žijí a tvoří

Více

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA. Pořádaný organizací Člověk v tísni, o. p. s.

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA. Pořádaný organizací Člověk v tísni, o. p. s. ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Konaný pod záštitou Václava Havla, místopředsedy vlády pro evropské záležitosti Alexandra Vondry, ministra kultury Václava Jehličky, ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga, primátora

Více

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ POLITIKA ČESKÉ REPUBLIKY V ZAHRANIČÍ

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ POLITIKA ČESKÉ REPUBLIKY V ZAHRANIČÍ KULTURNÍ A INFORMAČNÍ POLITIKA ČESKÉ REPUBLIKY V ZAHRANIČÍ 1. Prezentace České republiky a její kultury v zahraničí Ministerstvo zahraničních věcí ČR uskutečňuje své prezentační aktivity v souladu s Koncepcí

Více

Výroční zpráva. o činnosti, realizaci a výsledcích projektů za rok

Výroční zpráva. o činnosti, realizaci a výsledcích projektů za rok Výroční zpráva G a l e r i e m ě s t a P l z n ě o činnosti, realizaci a výsledcích projektů za rok 2011 Galerie města Plzně, o.p.s., Dominikánská 289/2, 301 00 Plzeň; IČ: 25234994, č.ú.: ČSOB: 158 804

Více

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 0 Obsah 1 Poslání organizace 4 2 Základní informace 5 Řídící orgány společnosti Ředitel společnosti 7 Zaměstnanci

Více

6 Nové prostory knihovně pomohly

6 Nové prostory knihovně pomohly Magazín Zlínského kraje březen 2015 ročník XI 6 Nové prostory knihovně pomohly 5 Návštěvnost opět rostla Nejen zoologická zahrada ve Zlíně se může pochlubit nárůstem počtu návštěvníků. Obdobný trend zaznamenali

Více

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu. VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2012

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu. VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2012 Národní informační a poradenské středisko pro kulturu VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2012, únor 2013 NÁRODNÍ INFORMAČNÍ A PORADENSKÉ STŘEDISKO PRO KULTURU VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 PRAHA ÚNOR 2013 výroční zpráva

Více

III. Koncepce účasti České republiky na. Světové výstavě EXPO 2010 Šanghaj. 1. května 2010 31. října 2010

III. Koncepce účasti České republiky na. Světové výstavě EXPO 2010 Šanghaj. 1. května 2010 31. října 2010 III. Koncepce účasti České republiky na Světové výstavě EXPO 2010 Šanghaj 1. května 2010 31. října 2010 OBSAH 1. Hlavní téma EXPO 2010 2 2. Téma národní účasti České republiky na EXPO 2010 4 3. Prezentace

Více

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Výroční zpráva za rok 2011 Obsah Obsah... 2 Poděkování... 4 Úvod... 5 1. Údaje o společnosti... 6 1.1. Kontaktní a identifikační data... 6 1.2. Struktura společnosti...

Více

Galerie výtvarného umění v Ostravě, p.o. Výroční zpráva za rok 2012

Galerie výtvarného umění v Ostravě, p.o. Výroční zpráva za rok 2012 Galerie výtvarného umění v Ostravě, p.o. Výroční zpráva za rok 2012 Obsah 1. Úvod 3 1.1. Rekapitulace stavu činnosti instituce v roce 2012 3 1.2. Základní informace o galerii 4 1.3. Organizační struktura

Více

Výroční zpráva Post Bellum 2013

Výroční zpráva Post Bellum 2013 Výroční zpráva Post Bellum 2013 Souhrnná zpráva popisující činnost a finanční přehled neziskové organizace POST BELLUM v roce 2013. POST BELLUM, o.p.s. IČ: 265 48 526 K transformaci z občanského sdružení

Více

Nadační fond obětem holocaustu. Výroční zpráva 2009

Nadační fond obětem holocaustu. Výroční zpráva 2009 Nadační fond obětem holocaustu Výroční zpráva 2009 Obsah 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Úvodní slovo předsedy správní rady Poslání a činnost Nejvýznamnější události v roce 2009 Grantové programy

Více

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu. VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2013

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu. VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2013 Národní informační a poradenské středisko pro kulturu VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2013, únor 2014 NÁRODNÍ INFORMAČNÍ A PORADENSKÉ STŘEDISKO PRO KULTURU VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 PRAHA ÚNOR 2014 výroční zpráva

Více

Rybář, Tereza Hrušková, Lata, Arnošt Marks, Člověk v tísni, Zažít město jinak, Youth for you(th), Nadace Via, APLA, Nová škola,,

Rybář, Tereza Hrušková, Lata, Arnošt Marks, Člověk v tísni, Zažít město jinak, Youth for you(th), Nadace Via, APLA, Nová škola,, Blesková pomoc, krok jinak, Ekolist.cz, Red Bikes, Jan Rybář, Tereza Hrušková, Lata, Arnošt Marks, Člověk v tísni, Zažít město jinak, Youth for you(th), Nadace Via, Nová škola,, vozejkov.cz, CEREBRUM,

Více

EVROPSKÝ VELETRH POMATURITNÍHO A CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ GAUDEAMUS XXI. ROČNÍK

EVROPSKÝ VELETRH POMATURITNÍHO A CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ GAUDEAMUS XXI. ROČNÍK EVROPSKÝ VELETRH POMATURITNÍHO A CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ GAUDEAMUS XXI. ROČNÍK BRNO 4. 7. listopadu 2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Ve dnech 4. až 7. listopadu 2014 proběhl v areálu brněnského výstaviště, v pavilonech

Více

Závěrečné okamžiky finále XII. ročníku ceny Ď na scéně Národního divadla 21. června 2012. GRAND PRIX Ď 2012 převzali manželé Marta a Ladislav

Závěrečné okamžiky finále XII. ročníku ceny Ď na scéně Národního divadla 21. června 2012. GRAND PRIX Ď 2012 převzali manželé Marta a Ladislav XIII. ročník Závěrečné okamžiky finále XII. ročníku ceny Ď na scéně Národního divadla 21. června 2012. GRAND PRIX Ď 2012 převzali manželé Marta a Ladislav Šislerovi - za 17 let nezištné pomoci potřebným

Více

www.ttg.cz TRAVEL TRADE GAZETTE vydání Česká republika 16. června 2011 CZECHTOURPROPAG

www.ttg.cz TRAVEL TRADE GAZETTE vydání Česká republika 16. června 2011 CZECHTOURPROPAG 06 Anketa Zahraniční centrály v ČR 11 Rozhovor s Martinem Krčmářem 10/11 www.ttg.cz TRAVEL TRADE GAZETTE vydání Česká republika 16. června 2011 CZECHTOURPROPAG 2011 zná svého vítěze Soutěžní přehlídka

Více

Rozbor hospodaření Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského za rok 2011

Rozbor hospodaření Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského za rok 2011 Rozbor hospodaření Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského za rok 2011 Obsah: ČÁST A. ÚVODNÍ USTANOVENÍ... 3 Údaje o zpracovateli... 3 Muzejní a kulturně-vzdělávací oddělení... 4 Sbírkotvorná

Více

Podpora, propagace a rozvoj dobrovolnictví

Podpora, propagace a rozvoj dobrovolnictví Podpora, propagace a rozvoj dobrovolnictví LOGOMANUÁL Výroční zpráva 2012 OBSAH Představení organizace 1 Klíčové aktivity a výstupy roku 2012 2 LOGOMANUÁL Představení organizace Národní dobrovolnické centrum

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY za školní rok 2013 2014 Obsah: 1. Základní údaje a charakteristika školy 2. Školská rada 3. Přehled oborů vzdělávání, počty tříd a žáků 4. Učební plány 5. Pracovníci školy

Více

MUZEA MĚSTA BRNA ZA ROK 2010

MUZEA MĚSTA BRNA ZA ROK 2010 ZPRÁVA O ČINNOSTI MUZEA MĚSTA BRNA ZA ROK 2010 Brno, únor 2011 1 Muzeum města Brna si v roce 2010 připomnělo padesáté výročí své existence na hradě Špilberku. Prvního listopadu roku 1960 se stal kdysi

Více

ŠKOLA MUZEJNÍ PEDAGOGIKY 5. Umění na počátku tisíciletí možnosti prezentace

ŠKOLA MUZEJNÍ PEDAGOGIKY 5. Umění na počátku tisíciletí možnosti prezentace Univerzita Palackého v Olomouci Pedagogická fakulta ŠKOLA MUZEJNÍ PEDAGOGIKY 5 Umění na počátku tisíciletí možnosti prezentace Olga Badalíková Financování a řízení kulturních projektů Veronika Jurečková

Více

ARCHITECTURA o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011

ARCHITECTURA o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 ARCHITECTURA o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA Betlémské náměstí 5a 110 00 Praha 1 T (+420) 222 222 157 T/F (+420) 222 221 746 E gjf@gjf.cz W gjf.cz Otevřeno úterý neděle: 11 19 hodin

Více

Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice za rok 2010

Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice za rok 2010 Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice za rok 2010 Úřad vlády České republiky Sekretariát Rady vlády pro národnostní menšiny Praha 2011 Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice

Více

Rezidenční pobyty v oblasti umění v České republice a v zahraničí historie, současná situace, doporučení

Rezidenční pobyty v oblasti umění v České republice a v zahraničí historie, současná situace, doporučení Rezidenční pobyty v oblasti umění v České republice a v zahraničí historie, současná situace, doporučení Pro Divadelní ústav/ Institut umění vypracovala: Pavla Petrová, říjen 2006 Obsah: ÚVOD 1 A ZAHRANIČÍ....

Více

Výroční zpráva 2014 Klub kultury Napajedla

Výroční zpráva 2014 Klub kultury Napajedla Výroční zpráva 2014 Klub kultury Napajedla ZÁKLADNÍ ÚDAJE ORGANIZACE Název subjektu: Sídlo: Klub kultury Napajedla, příspěvková organizace Komenského 304, 763 61 Napajedla Identifikační číslo: 70286736

Více

DIALOG O DOMOVĚ, kombinovaná technika na papíře

DIALOG O DOMOVĚ, kombinovaná technika na papíře Výroční zpráva 2004 DIALOG O DOMOVĚ, kombinovaná technika na papíře Pomáháme druhým k vítězství! Prioritami SAZKA, a.s., při naplňování strategických cílů jsou: otevřený a vstřícný postoj vůči veřejnosti,

Více

COLLEGIUM BOHEMICUM, O.P.S. VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013

COLLEGIUM BOHEMICUM, O.P.S. VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 COLLEGIUM BOHEMICUM, O.P.S. VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 Výroční zpráva za rok 2013 obsah Úvodní slovo ředitelky Úvodní slovo ministra Kultury ČR Daniela Hermana I. Zpráva o činnosti Collegia Bohemica v

Více