NOCICEPTIVNÍ NEUROPATICKÁ
|
|
- Markéta Nováková
- před 6 lety
- Počet zobrazení:
Transkript
1 BOLEST
2 Typy bolesti 1. NOCICEPTIVNÍ zprostředkovávají ji nociceptivní receptory, to znamená, že vychází z nervových zakončení bolesti zad, kloubů, 2. NEUROPATICKÁ bolest z nervového systému, např. při poškození nervu bolest při pásovém oparu, po operacích meziobratlových plotének, - nezabírají klasická analgetika podávají se tzv. antikonkluziva léky na záchvatovitá onemocnění (např. epilepsie), velmi účinná jsou antidepresiva někdy se obě skupiny kombinují
3 ANALGETIKA Až 50% analgetik je placebo efekt Psychika má na tišení bolestí ohromný vliv
4 Léky s paracetamolem Pralen, Panadol, Efferalgin, Coldrex Výhody: Nedráždí žaludek, málo nežádoucích účinků (mohou užívat i děti suspenze, sirup, čípky), vhodné i pro starší pacienty bez onemocnění jater nebo ledvin Účinky: Snížení bolesti a teploty, tlumí emoce (po podání paracetamolu lidé vnímají smutek, radost a další emoce méně výrazně) Nevhodné: 1. trimestr těhotenství Četnost užívání: Bezpečná denní dávka 4g/den, tedy 8 tb (NE NAJEDNOU) (dospělý, nesmí se kombinovat s alkoholem VÁŽNÉ POŠKOZENÍ JATER
5 Léky s paracetamolem Pralen, Panadol, Efferalgin, Coldrex Projevy předávkování: Nevolnost a zvracení, malátnost, pocení, nechutenství, poškození jater se projeví zežloutnutím bělma, slabostí až porucho vědomí V kombinaci s alkoholem se toxické účinky zvyšují
6 Léky s ibuprofenem (Ibalgin, Ibuprofen, Brufen, Nurofen, Dolgit) Výhody: Zabírají při větších bolestech, mohou i děti Účinky: Málo vedlejších účinků při dodržení dávkování Nevhodné: V 1. a 3. trimestru, pro děti mladší 3. měsíců, pro pacienty se žaludečními vředy a s těžší poruchou funkce jater a ledvin Četnost užívání: 1-2 tb /3x denně /7 dnů, děti sirup dle doporučení
7 Léky s ibuprofenem (Ibalgin, Ibuprofen, Brufen, Nurofen, Dolgit) Nebezpečí nekombinovat s léky na ředění krve (např. Warfarin), dále s léky, které obsahují kyselinu salycilovou Rizika: zažívací potíže Projevy předávkování: Dlouhodobé užívání vysokých dávek poškození sliznice žaludku, žaludeční vředy, náhlá příhoda břišní, poškození ledvin, problémy se srážlivostí krve
8 Léky s kyselinou acetylsalicylovou (Aspirin, Acylpirin, Anopyrin) Výhody: Střední bolest a horečka, protizánětlivé účinky, pravidelné užívání nízkých dávek může snížit riziko rakoviny tlustého střeva Účinky: Prevence a léčba infarktů a mozkových cévních příhod zabránění vzniku sraženin Nevhodné: pacienti se žaludečními vředy, při užívání Warfarinu, nedoporučuje se do 16 let života Četnost užívání: lékař
9 Léky s kyselinou acetylsalicylovou (Aspirin, Acylpirin, Anopyrin) Rizika: U dětí do 16 let riziko vzniku Reyova syndromu (poškození mnohoorgánové, zejména mozek, játra a snížení hladiny glukózy v krvi), omezení u těhotných žen, lidé po operacích trpící krvácivými stavy, pacienti s akutní vředovou chorobou, onemocnění astmatem Předávkování: Podráždění žaludku, hučení v uších a další neurologické potíže, alergie, astmatické záchvaty
10 SHRNUTÍ Pravidlo nesmí se užívat najednou léky, které patří do stejné lékové skupiny nutné zjistit účinnou látku Léky s paracetamolem: PARALEN x PANADOL x COLDREX Léky s ibuprofenem: pokud má lék v názvu fen nebo ibu - jde o stejnou účinnou látku NUROFEN x IBALGIN x BRUFEN x IBUPROFEN x APO-IBUPROFEN x DOLGIT x IBUMAX Léky s kyselinou acetylsalicylovou: ACYLPIRIN x ASPIRIN x ANOPYRIN pokud má lék v názvu pyrin jde o stejno lékovou skupinu
11 Nesteroidní antirevmatika Bolesti zad Ibuprofen, Voltaren, Diclofenac Zmírnění bolestí a protizánětlivý účinek
12 PROKLETÍ RŮŽOVÉHO ŠTĚSTÍ PŘEDÁVKOVÁNÍ JATERNÍ SELHÁNÍ EVROPA: 1. MÍSTO DÁNSKO 2. MÍSTO SLOVNSKO 3. MÍSTO ČR první alternativu bolesti volí 47% Čechů (roli hraje cena, barva a tradice) Češi ho berou i preventivně milují ho přezdívky ibáček, miláček, růžové štěstí, kavalír, bonbónek,.. Tým francouzských a britských vědců pokud ho ženy berou během prvních 24 týdnů těhotenství- ohrožují plodnost svých nenarozených dcer (ztráta zárodečných buněk, z nichž vznikají pohlavní orgány), může blokovat nidaci vajíčka, srdeční problémy plodu,
13 MAX přípravky POPULÁRNÍ SILNĚJŠÍ PŘÍPRAVKY MAX(Coldrex maxigrip) 1. dávka obsahuje 1000 mg paracetamolu užívat od hmotnosti 65 kg max. dávka/den 4g Obecně nevhodná kombinace léků Čechů / končí v nemocnici/150 z nich zemře nejohroženější skupina starší lidé průměrný český senior užívá 8 léků
LÉČBA BOLESTI. Bolest druhy bolesti, možnosti léčby
LÉČBA BOLESTI Bolest varuje organizmus před poškozením a signalizuje onemocnění. Při léčbě bolesti musíme mít na paměti, že analgetika jsou léky symptomatické, neřeší tedy příčinu bolesti. Určitě bychom
Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín. III/2 - Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT
Název projektu Číslo projektu Název školy Autor Název šablony Název DUMu Inovace výuky prostřednictvím šablon pro SŠ CZ.1.07/1.5.00/34.0748 Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín Mgr.
Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls157411/2011
Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls157411/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Aspirin tablety Acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci,
DODATKY, KTERÉ MAJÍ BÝT DOPLNĚNY DO PŘÍSLUŠNÝCH BODŮ SOUHRNU ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ OBSAHUJÍCÍCH NIMESULID (SYSTÉMOVÉ FORMULACE)
PŘÍLOHA III 1 DODATKY, KTERÉ MAJÍ BÝT DOPLNĚNY DO PŘÍSLUŠNÝCH BODŮ SOUHRNU ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ OBSAHUJÍCÍCH NIMESULID (SYSTÉMOVÉ FORMULACE) Dodatky jsou psány kurzívou a podtrženě, vymazané
NUROFEN PRO DĚTI ACTIVE
Příloha č. 1 ke sdělení sp.zn.sukls71774/2012 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE NUROFEN PRO DĚTI ACTIVE (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. ACYLPYRIN EFFERVESCENS šumivé tablety (Kyselina acetylsalicylová)
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE ACYLPYRIN EFFERVESCENS šumivé tablety (Kyselina acetylsalicylová) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje. Tento
ACYLPYRIN + C šumivé tablety (acidum acetylsalicylicum, acidum ascorbicum)
sp. zn. sukls296988/2017 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE ACYLPYRIN + C šumivé tablety (acidum acetylsalicylicum, acidum ascorbicum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE NUROFEN STOPGRIP (Ibuprofenum, Pseudoephedrini hydrochloridum)
Příloha č. 1 ke sdělení sp.zn.sukls59787/2012 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE NUROFEN STOPGRIP (Ibuprofenum, Pseudoephedrini hydrochloridum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci,
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. VERAL 100 mg čípky (Diclofenacum natricum)
sp. zn. sukls67700/2015 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE VERAL 100 mg čípky (Diclofenacum natricum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
Příloha č. 2 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn. sukls25933/2007 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE.
Příloha č. 2 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn. sukls25933/2007 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE IBUMAX 400 mg potahované tablety (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou
Paralen extra proti bolesti 12 tbl
Paralen extra proti bolesti 12 tbl 1. Co je přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI a k čemu se používá PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti.
Příbalová informace: informace pro uživatele. Ibalgin 600 potahované tablety Ibuprofenum
sp.zn. sukls144086/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele Ibalgin 600 potahované tablety Ibuprofenum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Aspirin C. šumivé tablety. Acidum acetylsalicylicum, Acidum ascorbicum
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Aspirin C šumivé tablety Acidum acetylsalicylicum, Acidum ascorbicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.
Příbalová informace: informace pro pacienta. Panadol Baby 125 mg čípky paracetamolum čípky
sp. zn. sukls62708/2018 Příbalová informace: informace pro pacienta Panadol Baby 125 mg čípky paracetamolum čípky Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat,
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Nurofen pro děti Active (ibuprofenum)
sp.zn.sukls73463/2014 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Nurofen pro děti Active (ibuprofenum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. ACIFEIN tablety. (Acidum acetylsalicylicum, Paracetamolum, Coffeinum)
Příloha č. 2 k rozhodnutí o prodloužení registrace č.j. sukls2324/2005 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE ACIFEIN tablety (Acidum acetylsalicylicum, Paracetamolum, Coffeinum) Přečtěte si pozorně
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Aspirin 500 mg tablety. acidum acetylsalicylicum
sp.zn. sukls181527/2010 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Aspirin 500 mg tablety acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. VERAL 75 retard tablety s řízeným uvolňováním (Diclofenacum natricum)
Příloha č.1 ke sdělení sp.zn.sukls12372/2013 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE VERAL 75 retard tablety s řízeným uvolňováním (Diclofenacum natricum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci
NUROFEN 400 MG. (Ibuprofenum)
Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls67939/2009 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE NUROFEN 400 MG (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje
Příbalová informace: informace pro uživatele. Ibalgin 200 potahované tablety Ibuprofenum
sp.zn. sukls144071/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele Ibalgin 200 potahované tablety Ibuprofenum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
Panadol potahované tablety paracetamolum
sp. zn. sukls162887/2016 PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE Panadol potahované tablety paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE IBUPROFEN 400 MG GALMED
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE IBUPROFEN 400 MG GALMED potahované tablety (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat. Obsahuje
Ibalgin 200 por.tbl.flm.24x200mg
Ibalgin 200 por.tbl.flm.24x200mg IBALGIN 200 potahované tablety (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat. Tento přípravek je dostupný bez lékařského
Ibalgin 400 potahované tablety Ibuprofenum
sp.zn. sukls144078/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele Ibalgin 400 potahované tablety Ibuprofenum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE BRUFEN sirup (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat. Tento přípravek je dostupný bez lékařského
2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK IBALGIN 400 UŽÍVAT
sp.zn.sukls165738/2013 Příbalová informace informace pro uživatele IBALGIN 400 potahované tablety (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. MOVALIS 15 mg Čípky Meloxicamum
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE MOVALIS 15 mg Čípky Meloxicamum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat. - Ponechte si příbalovou informaci
2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE POUŽÍVAT PŘÍPRAVEK IBALGIN BABY
Příloha č. 1 ke sdělení sp.zn.sukls215655/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE IBALGIN BABY Perorální suspenze Ibuprofenum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro
Panadol potahované tablety paracetamolum
sp.zn. sukls162887/2016 PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE Panadol potahované tablety paracetamolum Přečtětě si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože
PŘÍBALOVÁ INFORMACE INFORMACE PRO UŽIVATELE (dávkovací trubička) NUROFEN PRO DĚTI JAHODA Ibuprofenum
Příloha č. 1b k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls68026/2009 PŘÍBALOVÁ INFORMACE INFORMACE PRO UŽIVATELE (dávkovací trubička) NUROFEN PRO DĚTI JAHODA Ibuprofenum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. ACYLPYRIN 500 mg šumivé tablety. (Kyselina acetylsalicylová)
sp.zn. sukls79711/2013 a sp.zn. sukls140400/2015 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE ACYLPYRIN 500 mg šumivé tablety (Kyselina acetylsalicylová) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve,
10. ZVLÁŠTNÍ OPATŘENÍ PRO LIKVIDACI NEPOUŽITÝCH LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ NEBO ODPADU Z NICH, POKUD JE TO VHODNÉ
ÚDAJE UVÁDĚNÉ NA VNITŘNÍM OBALU Obal na tablety se 400 mg potahovanými tabletami 1. NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Ibuprofen Dr.Max 400 mg potahované tablety ibuprofenum 2. OBSAH LÉČIVÉ LÁTKY/LÉČIVÝCH LÁTEK
Alkohol - s léky na spaní - s léky na bakteriální infekce - s léky na vaginální infekce
Alkohol -s léky na spaní (hypnogen, stilnox, zolpidem) zvýší tlumivý efekt léků, utlumím pozornost, zvýší ospalost, útlum -s léky na bakteriální infekce (biseptol, cotrimaxol, ) tato kombinace blokuje
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE IBUPROFEN 600 mg GALMED potahované tablety (Ibuprofenum)
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE IBUPROFEN 600 mg GALMED potahované tablety (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat. Ponechte
Příloha č. 1a k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls225298/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE
Příloha č. 1a k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls225298/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE Panadol Novum 500 mg potahované tablety (paracetamolum) Přečtětě si pozorně celou příbalovou
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE IBUPROFEN 400 MG GALMED
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE IBUPROFEN 400 MG GALMED potahované tablety (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat. Obsahuje
Příbalová informace: informace pro uživatele. Ibalgin baby Perorální suspenze Ibuprofenum
sp.zn. sukls144093/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele Ibalgin baby Perorální suspenze Ibuprofenum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat,
Příbalová informace: informace pro uživatele. NIMED 100 mg tablety nimesulidum
sp. zn. sukls39519/2015 Příbalová informace: informace pro uživatele NIMED 100 mg tablety nimesulidum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje
Příbalová informace: informace pro pacienta. Algirin 500 mg tablety acidum acetylsalicylicum
Sp.zn.sukls27844/2016 Příbalová informace: informace pro pacienta Algirin 500 mg tablety acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Aspirin C 400 mg/240 mg. šumivé tablety. acidum acetylsalicylicum/ acidum ascorbicum
sp.zn. sukls181526/2010 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Aspirin C 400 mg/240 mg šumivé tablety acidum acetylsalicylicum/ acidum ascorbicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve,
PARAMEGAL 500 MG tablety paracetamolum
Příloha č. 2 ke sdělení sp.zn.sukls247013/2009 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE PARAMEGAL 500 MG tablety paracetamolum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás
Příbalová informace: informace pro uživatele. AGGRENOX tvrdé tobolky s řízeným uvolňováním dipyridamolum/acidum acetylsalicylicum
sp.zn. sukls21288/2010 a sp.zn. sukls49488/2012, sukls80627/2015 Příbalová informace: informace pro uživatele AGGRENOX tvrdé tobolky s řízeným uvolňováním dipyridamolum/acidum acetylsalicylicum Přečtěte
sp.zn. sukls242408/2010
sp.zn. sukls242408/2010 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE BRUFEN 600 mg, šumivé granule (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
Příbalová informace: informace pro uživatele. PARAMEGAL 500 MG tablety paracetamolum
sp.zn. sukls38442/2011 Příbalová informace: informace pro uživatele PARAMEGAL 500 MG tablety paracetamolum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Nalgesin S potahované tablety (naproxenum natricum)
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Nalgesin S potahované tablety (naproxenum natricum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro Vás důležité údaje. Tento přípravek
APO-IBUPROFEN 400 mg potahované tablety (Ibuprofenum)
sp.zn.sukls49528/2014 Příbalová informace informace pro uživatele APO-IBUPROFEN 400 mg potahované tablety (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek
ANAMNESTICKÝ ZDRAVOTNÍ DOTAZNÍK
ANAMNESTICKÝ ZDRAVOTNÍ DOTAZNÍK Pro účely preventivní sportovně-kardiologické prohlídky ve zdravotnickém zařízení ProCorde s.r.o. v Chomutově. Příjmení, jméno:............................... Rodné číslo:.....................
Příloha č.1 ke sdělení sp.zn. sukls161321/2011
Příloha č.1 ke sdělení sp.zn. sukls161321/2011 Příbalová informace informace pro uživatele APO-IBUPROFEN 400 mg potahované tablety (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. ACIFEIN 250 mg/200 mg/50 mg tablety. acidum acetylsalicylicum/paracetamolum/coffeinum
sp. zn. sukls67700/2015 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE ACIFEIN 250 mg/200 mg/50 mg tablety acidum acetylsalicylicum/paracetamolum/coffeinum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve,
Příloha k sp.zn. sukls81011/2008, sukls80201/2008
Příloha k sp.zn. sukls81011/2008, sukls80201/2008 PŘÍBALOVÁ INFORMACE:INFORMACE PRO UŽIVATELE ASPIRIN COMPLEX Zrněný prášek pro přípravu perorální suspenze Acidum acetylsalicylicum 500 mg, Pseudoephedrini
sp.zn. sukls168616/2013
sp.zn. sukls168616/2013 Příbalová informace: informace pro uživatele Acygal 500 mg tablety acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Nurofen 200 mg; obalené tablety ibuprofenum
sp.zn.sukls80804/2013 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Nurofen 200 mg obalené tablety ibuprofenum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro Vás důležité údaje. Tento
Příbalová informace: informace pro uživatele. PARALEN 500 SUP čípky paracetamolum
sp. zn. sukls59672/2016 Příbalová informace: informace pro uživatele PARALEN 500 SUP čípky paracetamolum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat, protože
Panadol Extra potahované tablety paracetamolum, coffeinum
sp.zn. sukls248298/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE Panadol Extra potahované tablety paracetamolum, coffeinum Přečtětě si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. VERAL 25 mg enterosolventní tablety (Diclofenacum natricum)
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE VERAL 25 mg enterosolventní tablety (Diclofenacum natricum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro Vás důležité údaje. Tento přípravek
Příbalová informace: informace pro pacienta. Panadol Rapide šumivé tablety paracetamolum
sp.zn. sukls18378/2012 Příbalová informace: informace pro pacienta Panadol Rapide šumivé tablety paracetamolum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože
Příbalová informace: informace pro uživatele. GODASAL 500 tablety acidum acetylsalicylicum, glycinum
sp.zn. sukls113258/2008 Příbalová informace: informace pro uživatele GODASAL 500 tablety acidum acetylsalicylicum, glycinum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek
Příbalová informace informace pro pacienta. ANOPYRIN 400 mg tablety acidum acetylsalicylicum
sp. zn. sukls239256/2015 Příbalová informace informace pro pacienta ANOPYRIN 400 mg tablety acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
PARAMAX Rapid 1 g Paracetamolum tablety
sp. zn. sukls55344/2015 PŘÍBALOVÁ INFORMACE - VP PARAMAX Rapid 1 g Paracetamolum tablety Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro Vás důležité údaje. Tento přípravek je dostupný
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE
sp.zn.sukls135127/2014 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE BRUFEN sirup (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje
Příbalová informace: informace pro pacienta. PARAMAX Rapid 500 mg Paracetamolum tablety
sp. zn. sukls55414/2015 Příbalová informace: informace pro pacienta PARAMAX Rapid 500 mg Paracetamolum tablety Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože
NACHLAZENÍ (TEPLOTA, BOLEST V KRKU, RÝMA, KAŠEL)
NACHLAZENÍ (TEPLOTA, BOLEST V KRKU, RÝMA, KAŠEL) Nachlazení Nachlazení je zánětlivé onemocnění horních cest dýchacích. Nejčastěji je způsobené viry a přenáší se kontaktem s nemocným člověkem (fyzický kontakt,
LÉČBA BOLESTI - POHLED SÚKL NA KLINICKÁ HODNOCENÍ
Léčba bolesti pohled SÚKL na klinická hodnocení 1 LÉČBA BOLESTI - POHLED SÚKL NA KLINICKÁ HODNOCENÍ MUDr. Alice Němcová MUDr. Alena Trunečková Léčba bolesti pohled SÚKL na klinická hodnocení 2 Klinická
Příbalová informace: informace pro pacienta. PARALEN 500 tablety Paracetamolum
Příbalová informace: informace pro pacienta PARALEN 500 tablety Paracetamolum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité
Příbalová informace: informace pro uživatele. Carsaxa 500 mg tablety. acidum acetylsalicylicum
Sp.zn.sukls230288/2017 Příbalová informace: informace pro uživatele Carsaxa 500 mg tablety acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
Příloha III Dodatky k odpovídajícím částem souhrnu údajů o přípravku a příbalovým informacím
Příloha III Dodatky k odpovídajícím částem souhrnu údajů o přípravku a příbalovým informacím Poznámka: Tyto změny příslušných bodů souhrnu údajů o přípravku a příbalové informace jsou výsledkem referralové
Příbalová informace informace pro uživatele. IBUMAX 200 mg potahované tablety (Ibuprofenum)
sp.zn.sukls188049/2015 Příbalová informace informace pro uživatele IBUMAX 200 mg potahované tablety (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.
PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE. Panadol Novum 500 mg potahované tablety (paracetamolum)
sp.zn. sukls139463/2014 (OTC) PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE Panadol Novum 500 mg potahované tablety (paracetamolum) Přečtětě si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento
PARAMAX Rapid 1 g tablety paracetamolum
sp. zn. sukls342917/2018 Příbalová informace: informace pro pacienta PARAMAX Rapid 1 g tablety paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože
Příbalová informace: informace pro pacienta. Panadol Rapide potahované tablety paracetamolum
sp. zn. sukls190639/2016 Příbalová informace: informace pro pacienta Panadol Rapide potahované tablety paracetamolum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
sp.zn.sukls73463/2014 (dávkovací trubička) PŘÍBALOVÁ INFORMACE INFORMACE PRO UŽIVATELE NUROFEN PRO DĚTI ibuprofenum
sp.zn.sukls73463/2014 (dávkovací trubička) PŘÍBALOVÁ INFORMACE INFORMACE PRO UŽIVATELE NUROFEN PRO DĚTI ibuprofenum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
MOVALIS injekční roztok Meloxicamum
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE MOVALIS injekční roztok Meloxicamum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat. - Ponechte si příbalovou informaci
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE
Příloha č. 1a k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls87939/2012 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Paracetamol Actavis 250 mg Paracetamol Actavis 500 mg Paracetamol Actavis 1000 mg potahované
Příloha III Pozměňovací návrh příslušných bodů souhrnu údajů o přípravku a příbalové informace
Příloha III Pozměňovací návrh příslušných bodů souhrnu údajů o přípravku a příbalové informace Poznámka: Tento souhrn údajů o přípravku a příbalová informace mohou být následně dle potřeby aktualizovány
PARAMAX Rapid 1 g tablety paracetamolum
sp. zn. sukls167286/2015 Příbalová informace: informace pro pacienta PARAMAX Rapid 1 g tablety paracetamolum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. VERAL 25 mg enterosolventní tablety (Diclofenacum natricum)
sp. zn. sukls67700/2015 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE VERAL 25 mg enterosolventní tablety (Diclofenacum natricum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro Vás
Příbalová informace: informace pro uživatele. Ibalgin Baby perorální suspenze ibuprofenum
sp. zn. sukls44635/2016 Příbalová informace: informace pro uživatele Ibalgin Baby perorální suspenze ibuprofenum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat,
Příloha č.2 ke změně sp.zn. sukls145628/2011
Příloha č.2 ke změně sp.zn. sukls145628/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Aspirin Protect 100 Enterosolventní tablety Acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci
Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls9651/2011, sukls9654/2011
Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls9651/2011, sukls9654/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE Celebrex 100 mg, tvrdé tobolky Celebrex 200 mg, tvrdé tobolky (Celecoxibum)
Paralen Grip chřipka a kašel potahované tablety (paracetamolum, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum, phenylephrini hydrochloridum)
Příloha č. 2 ke sdělení sp.zn.sukls96119/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE INFORMACE PRO UŽIVATELE Paralen Grip chřipka a kašel potahované tablety (paracetamolum, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum, phenylephrini
DOLMINA 50 potahované tablety Diclofenacum natricum
sp.zn. sukls172976/2013 Příbalová informace: informace pro pacienta DOLMINA 50 potahované tablety Diclofenacum natricum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informace dříve, než začnete tento přípravek
Příbalová informace: informace pro uživatele. APO-MELOXICAM 7,5 mg APO-MELOXICAM 15 mg tablety meloxicamum
Příbalová informace: informace pro uživatele APO-MELOXICAM 7,5 mg APO-MELOXICAM 15 mg tablety meloxicamum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože
PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE. Panadol Novum 500 mg potahované tablety. paracetamolum
sp. zn. sukls61280/2018 PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE Panadol Novum 500 mg potahované tablety paracetamolum Přečtětě si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Ketonal tvrdé tobolky ketoprofenum
Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls221098/2010 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Ketonal tvrdé tobolky ketoprofenum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informace dříve,
Příbalová informace: informace pro uživatele. PANADOL EXTRA RAPIDE šumivé tablety paracetamolum, coffeinum
sp.zn.: sukls64827/2010 a sp.zn.: sukls125493/2013 Příbalová informace: informace pro uživatele PANADOL EXTRA RAPIDE šumivé tablety paracetamolum, coffeinum Přečtětě si pozorně tuto příbalovou informaci
Příbalová informace: informace pro pacienta. PARALEN EXTRA proti bolesti potahované tablety paracetamolum, coffeinum
Sp.zn. sukls42620/2014 Příbalová informace: informace pro pacienta PARALEN EXTRA proti bolesti potahované tablety paracetamolum, coffeinum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete
Příbalová informace: informace pro pacienta. PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI potahované tablety paracetamolum, coffeinum
Sp.zn. sukls102760/2013 Příbalová informace: informace pro pacienta PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI potahované tablety paracetamolum, coffeinum Přečtete si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete
Aspirin 500 mg obalené tablety acidum acetylsalicylicum
Sp.zn.sukls259906/2011 Příbalová informace: informace pro uživatele Aspirin 500 mg obalené tablety acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek
Příbalová informace: informace pro pacienta Nalgesin S 275 mg potahované tablety naproxenum natricum
sp.zn. sukls238996/2009 Příbalová informace: informace pro pacienta Nalgesin S 275 mg potahované tablety naproxenum natricum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek
Sp.zn. sukls159921/2012 Příbalová informace: informace pro pacienta Paracetamol Dr.Max 500 mg tablety Paracetamolum
Sp.zn. sukls159921/2012 Příbalová informace: informace pro pacienta Paracetamol Dr.Max 500 mg tablety Paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. APO-MELOXICAM 7,5 mg APO-MELOXICAM 15 mg tablety meloxicamum
Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp. zn. sukls4013/2012 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE APO-MELOXICAM 7,5 mg APO-MELOXICAM 15 mg tablety meloxicamum Přečtěte si pozorně celou příbalovou
Příloha č. 1b ke sdělení sp.zn.sukls229406/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. NEO-CEPHYL, tablety
Příloha č. 1b ke sdělení sp.zn.sukls229406/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE NEO-CEPHYL, tablety Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.
sp.zn.sukls84290/2013
sp.zn.sukls84290/2013 Příbalová informace: informace pro pacienta Paralen Grip chřipka a kašel potahované tablety Paracetamolum, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum, phenylephrini hydrochloridum
Příbalová informace: informace pro uživatele. Nidrazid 100 mg, tablety. isoniazidum
sp.zn.sukls180268/2015 Příbalová informace: informace pro uživatele Nidrazid 100 mg, tablety isoniazidum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože
Globální problémy Civilizační choroby. Dominika Fábryová Oktáva 17/
Globální problémy Civilizační choroby Dominika Fábryová Oktáva 17/18 18.3.2018 Co jsou civilizační choroby nemoci, které jsou způsobeny špatným životním stylem můžeme označit za nemoci moderní doby hlavní
Příloha č. 2a k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls70513/2011 a příloha ke sp.zn.sukls35935/2012 PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE
Příloha č. 2a k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls70513/2011 a příloha ke sp.zn.sukls35935/2012 PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE PANADOL PRO DĚTI JAHODA 24 MG/ML Perorální suspenze
sp.zn.sukls206710/2014
sp.zn.sukls206710/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele ACYLCOFFIN tablety acidum acetylsalicylicum, coffeinum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek
měkké tobolky (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.
Příloha č. 1 ke sdělení sp.zn.sukls266336/2012 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE NUROFEN RAPID 400 mg CAPSULES měkké tobolky (Ibuprofenum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože
Předmět: Biologie Školní rok: 2011/12 Třída: 1.L. Jméno: Jan Grygar Datum:10.1.2012. Referát na téma: bolest. Definice bolesti:
Jméno: Jan Grygar Datum:10.1.2012 Referát na téma: bolest Definice bolesti: Bolest je definována jako nepříjemná vjemová a emocionální zkušenost související se skutečným nebo potenciálním poškozením tkáně,
Příbalová informace: informace pro uživatele. APO-TIC Potahované tablety Ticlopidini hydrochloridum
sp.zn. sukls203530/2013 Příbalová informace: informace pro uživatele APO-TIC Potahované tablety Ticlopidini hydrochloridum Přečtete si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek