Mistrovství Evropy týmů U19 2015 v Praze 2.-5.4.2015

ME U 16 skupiny B v Tallinu

TJ SOKOL JENIŠOVICE A TJ

TENISKA. Tenisová škola MICHALA JUDY

SKN PLZEŇ SSK VÍTKOVICE

Soutěžní ročník 2015/ kolo Pražského přeboru. Sobota, 17. října 2015 v 15:30 ABC Braník Třeboradice

Hodnocení účasti reprezentačního družstva kadetek U17 na YOG Singapur (FIBA 33)

Číslo 10 Ročník 2013 TENISKA Tenisová škola MICHALA JUDY

9.10. nás čekal první zápas nového cyklu ME naší skupiny, která byla přejmenovaná z 2A na 1B z důvodu lepšího marketingu. Tak to vysvětluje FIRA.

HISTORIE, ZPRAVODAJE, FOTOGRAFIE, KONTAKTY, TABULKY GÓLŮ A ZÁPASŮ SPONZOŘI ODDÍLU :

TJ SLAVOJ MORAVANY. stadion TJ Slavoj. Okresní přebor-19.kolo ročník 2007/2008. Neděle 20.dubna 2007 v 16:00 hod

Hodnocení ročníku. Níže naleznete všechny výsledky.

1. Sokol Hradec Králové : USK Praha : SBŠ Ostrava : Gambrinus Sika Brno :221 4

VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 ZÁJEZD ŽÁKŮ 8. A 9. TŘÍD DO ANGLIE

Kosmetika LF Lenka Fleklová

TJ SOKOL SRUBY. Cena 10 Kč DNEŠNÍ SOUPEŘ- TJ BOŘÍKOVICE. Kompletní info z fotbalového klubu. -Dnešní soupeř TJ BOŘÍKOVICE

Zpravodaj zima 2015/16

BULLETIN HRANICKÉHO JUDA

Jan Zahalka: Stále jsme na cestě

MATERIÁL PRO SPONZORY PRO MH A DOROST SDH OBCE STARÉ HEŘMINOVY

Tomáš Hejhal Jirka Doležal Jonáš Borovský

Okresní kolo středních škol v šachu

Ahoj kamarádi, tak co íkáte na ty dva hlupáky a vykutálence, kte í malému Jakubovi tak moc ublížili? Taky je vám z toho smutno? No aby nebylo!

Sokol Blovice vs VS PLZEŇ

Život města Vysoké Mýto Pátek, 06 Duben :17

PROGRAM. Sobota 25. května 2013 Utkání 1.A třídy JmKFS, skupiny A FC SLOVAN BRNO. proti BANÍK ZBÝŠOV

Číslo 3. Ročník III. Březen 2013

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE PIRÁTI CHOMUTOV

TJ Sokol Všemina. Archiv článků JARO Texty: David Řepa Úprava: Lukáš Turna

Hledáte si i během trvání rekvalifikace práci?

Sokol vyletěl opět nejvýše!!!

Adaptační pobyt 6.B 26/2015. Penzion Jana - Mlýnky

Deváťácké noviny č. 18; školní rok 2012/2013

Město Touškov - Nýřany

* Víc, než jen fotbal. vlastního svědomí, protože ligu tým zkazil zejména špatnou morálkou a

ZPRAVODAJ Východočeské divize. Výsledek 16. kola : Výsledky 17. kola :

Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny?

IV. závěrečné kolo Českého poháru starších žáků Hradec Králové kolo KP starších žáků Nový Jičín

10. Přebor Brna mládeže hraný jako krajský přebor žactva

SEDM ZLATÝCH OBLÁČKŮ

S dráčkem do pravěku

Krátký fotbalový zpravodaj č. 2

Duben Nazdar bratři a sestry,

(Veronika Vavrušková, 8. B)

A jakmile stanula nad bílou kaluží, jasné světlo rázem zhaslo. Dívka se souhlasně podívala na svůj stín. Dobrá práce, řekla mu.

Slavia poráží Most gólem v posledních sekundách. Skvělá Galušková 12 branek

SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život

Jílovský fotbalový zpravodaj. Sezóna 2014/ vydání - jaro

To je správně. Oba pánové skončili v rukou kata Mydláře. Kdy došlo k bitvě na Bílé hoře? a) listopad 1620 /13/ b) říjen 1621 /31/

Počet projednávaných případů DK MŠSF Praha 2013/2014

Pavel Janeba: Od vozu Škoda Favorit k Fabii WRC - 2. ewrc.cz

Letní noc na Práchovně.

Přijeli jsme na tábor asi v 17 hodin a Upírovo strejda s Upírem a Žralokem už tam byli a sekali trávu sekačkou, co byla Upírovo strejdy, protože tu

EVROPSKÁ LIGA DCL 2017 Úterý v 11:00 hodin hřiště Terpsithea

SPONZOR TV UTKÁNÍ: 11

Radek SELCER, Zdena PEŠATOVÁ, Robert SZYMECZEK, Viktor POLÁŠEK a Michaela DOLEŽELOVÁ Mistry ČR

zahrnout i zadní části hráčů 1. FC ŽUMPA. 1 Až po zhlédnutí obrazového záznamu pořízeného Jiřinkou posoudím, zda je do kategorie božskosti možné

Tabulka I.A třídy sk. B

Prosinec 2015, Zprávy z obce

Pražský kuželkářský svaz MISTROVSTVÍ PRAHY II 2011/2012

Úvodní slovo. Vítám všechny účastníky a účastnice našich soutěží při čtení dnešního zpravodaje. Dnes se dozvíte kromě jiného i první konkrétní

SPOLEČNÁ SOUTĚŽ FOTBALOVÝCH KLUBŮ

ZPRAVODAJ SOKOL OPATOVICE SOKOL JEŽKOVICE. 20,- Kč SOUTĚŽNÍ UTKÁNÍ III. TŘÍDA SK. A 16. KOLO 4. DUBNA 2010 V 15:30 VS. SLOUŽÍ JAKO VSTUPENKA NA UTKÁNÍ

Kluci občas zapomínají bránit

Naši partneři. Partneři extraligy florbalu

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám

Letos si žákovský parlament připravil pro své učitele neobvyklý dárek. Připravil projekt, při kterém si žáci a učitelé vyměnili role.

20: FC KVĚTNICE TIŠNOV SC KALÁBEK LINO BRNO 2011/2012. hala SSK Tišnov. Rozpis všech utkání jarní části.

VUT v Brně akademickým mistrem ČR ve florbale

Sam si o tom chtěl promluvit. Meredith nechtěla. Sam

Plán akcí na měsíc září: 3.9. Oddílová schůzka 5.9. Strašidýlka na Bílendě Oddílová schůzka Jednodenní výprava

žonglovala s míčem. Když se objevil Frankie, otočila se a vystřelila míč nízkým obloučkem na Charlieho. Ten se stále ještě rozcvičoval, ale bleskově

TJ SVĚTLÁ HORA FC KOVÁRNA MALÁ MORÁVKA

ZAPOMENUTÝ VĚŠTEC. Moje 13. narozeniny - píše Maruška. Breaking News. a neb příbě hy z loňského roku. 7. třída ZŠ Vápenná

Soutěžní ročník 2015/ kolo Pražského přeboru Sobota, 15. srpna 2015 v 17:00 ABC Braník TJ Sokol Královice

Mezinárodní přebor České republiky Mini GP, Mini Moto, Skútr Sosnová,

2010 Vicemistr ČR v kategorii dospělých Česká korfbalová extraliga

Skautské fotbalové turnaje v Hlinsku v prvním desetiletí 21. století

Pohár EHF odveta druhého kola kvalifikace SC Magura Cisinadie Slavia Praha 20:29 (18:11)

Jan Pazdera: Stále se můžeme zlepšovat

TJ SOKOL SEHRADICE FC MALENOVICE

FK Motorlet Praha B. Sobota od 10:15

TJ Sokol Praha - Kobylisy

TURNAJ V RADOTÍNĚ, ANEB JAK JSEM ZDOLAL ELBRUS. Očima Pepy Procházky. Na tréninku petanque v Řepíku, (tak nazýváme familiérně naše nádherné hřiště, v

TRADIČNÍ VÁNOČNÍ DÍLNIČKY

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV

ŠKOLNÍ NOVINY. Základní škola Kolín IV., Prokopa Velikého 633.

řed mnoha a mnoha lety, v osmdesátých letech osmnáctého století, žil na Vasiljevském ostrově, v ulici nazývané První linie, majitel chlapecké

5. číslo / 2015 květen 2015

Mistrovství Evropy týmů U19 2015 v Praze 2.-5.4.2015 Týmové ME začalo v podstatě již v pondělí 30.3.,kdy všichni trenéři jednotlivých států dali řediteli turnaje svůj návrh nasazení zemí do týmové soutěže. Náš tým ve složení Matěj Hrnčiřík, Lukáš Tužinčin, Šimon Maťas, Karin Velická a Kristína Šmíčková v tomto důležitém nasazování bohužel neuspěl ( i díky neúčasti na předchozích šampionátech U19) a tak jsme byli nasazeni až na 18.pozici z celkových 19 týmů. Toto nasazení nám tedy přiřklo do skupiny velké favority Španěly, nakonec čtvrtý Wales, Čechy a Holanďany, kteří tak byli naším hlavním soupeřem v boji o postup do první šestnáctky. Slovensko(18) 1-2 Španělsko(2) Zápas se Španěly začal Hrnčo, který se postavil vicemistru Evropy z individuálů Edmonu Lopezovi-Mollerovi. Na Španělovy byly ještě znatelně vidět následky zranění z finále individuální soutěže a tak skvěle hrající Hrnčo, i když místy dost nervózní a spoustu chyb dělající, si nakonec dokráčel pro skvělý skalp výborného soupeře po výsledku 3-1! Hrnčo byl mimo mistra Evropy z Anglie George Parkera jediným hráčem, který Edmona na ME porazil!!! Jako další se na kurt postavila a svou premiéru na ME si odbyla Kristína Šmíčková. Proti ní stála velice silná Španělka Gomez a na Kristíně byla bohužel od začátku znát velká nervozita, z čehož pramenil velký počet zbytečných chyb a Kristína tak vcelku lehce podlehla Christině Gomez 0-3. K rozhodujícímu zápasu se postavil Lukáš proti Nilo Vidalovi, jehož výsledky na turnaji byly jak z horské dráhy. Bohužel pro Lukáše Nilo odehrál takticky výborný zápas a až na menší odpor Lukáše v druhém setu prakticky neměl problém potvrdit pro Španěly úlohu favorita a zajistit jim celkové vítězství. Lukáš prohrál s Nilo Vidalem 0-3. Celkově jsme tedy prohráli 1-2, ale zejména pro Hrnča byl tento zápas skvělým povzbuzením!

Slovensko (18) 0-3 Wales (7) Druhý čtvrteční zápas nás postavil proti vítězi naší skupiny a celkově čtvrtému týmu Walesu. Věděli jsme, že Wales je velice silným týmem, a tak jsme se rozhodli zejména Hrnča šetřit na důležité páteční zápasy! Nutno podotknout, že Wales hrál ve svém nejsilnějším složení a bohužel pro nás ani jeden z našich hráčů nebyl schopen být důstojným soupeřem ve svých zápasech. Jedinou vyjímkou byl první set Šimona s Elliotem Morrisem, nicméně po prohře 11/13 ani to nestačilo na zisk čestného setu proti silnému soupeři. Po Lukášově prohře 0-3 s Evansem, Kajině ospalé prohře 0/3 s Richards a Šimonovou prohrou 0/3 s Morrisem jsme tedy Walesu podlehli 0-3 a začali jsme se připravovat na páteční důležité matche. Slovensko (18) 0-3 Česká Republika (10) Češi se proti nám rozhodli nepostavit týmovou jedničku Vojtěcha Rybu, což by značně zvýšilo naše šance na výhru a tak jsme se museli popasovat se sestavou Zeman, Lapáček, Čepová. K prvnímu zápasu nastoupil Šimon proti Markovi Lapáčkovi a šlo o pro nás velice důležitý zápas, který byl nakonec také velmi vyrovnaný. Šimon nezačal vůbec dobře a první set po velkém množství chyb prakticky jen odevzdal. V druhém se již Šimon zkoncentroval, výměny se hodně prodloužily a Šimon si již vypracovával značné množství příležitostí na zakončení svou obvyklou tvrdou hrou. Marek byl nicméně opět šťastnější a ujal se vedení 2-0 na sety. Třetí set byl obrovskou bitvou, hrálo se ve velkém tempu a bylo vidět, že oba kluci začínají být unavení. Marek si vypracoval matchball, který ale Šimon odvrátil a set nakonec získal 14-12. Bylo viditelné, že Marek nemůže a Šimon toho skvěle využíval i ze začátku 4.setu, když se dostal do vedení 8/4. Zde však trochu zbytečně chvilkově povolil a Marek toho dokázal využít a z zcela ztraceného setu se dokázal vrátil zpět do do hry a vypracovat si další matchball. Ten Šimon sice odvrátil, ale ten další již ne. Šimon tak po boji podlehl 1-3 a naše vyhlídky tak rapidně poklesly. Do druhého zápasu nastoupil Hrnčo proti skvěle hrajícímu favoritu zápasu Davidu Zemanovi a od začátku zápasu bylo jasně viditelné, kdo je na kurtě pánem. Hrnčo nedokázal najít recept na přesně hrající a nechybujícího Davida, který si vcelku bez potíží dokráčel pro vítězný bod na 2-0 pro Čechy. Do zápasu, ve kterém již o nic nešlo pak Karin vzdorovala Míše Čepové pouze v prvním setu, který prohrála 9-11. Karin pokračoval v nevýrazném výkonu z předchozího dne, kdy se na ni zřejmě již podepsala únava ze skoro týden dlouhého turnaje a tak spíš než se soupeřkou bojovala s bolestí noh a Míše podlehla 0-3. Celkově jsme tedy Čechům podlehli 0-3 a veškeré naděje jsme upnuli k zápasu s Holanďany.

Slovensko(18) 1-2 Holandsko(15) Oproti zápasu s Čechy jsme udělali pouze jednu změnu v naší soupisce, když místo Karin nastoupila Kristína. Duel ale rozehrál Šimon s van der Pluimem. Šimon do zápasu vkročil naprosto skvěle, hrál důrazně po lajnách, vycházelo mu zakončení a hlavně soupeře skvěle tlačil do zadních rohů. Theis působil ztraceně, ale po celý zápas jej zdobila bojovnost a tak Šimon i přes herní převahu musel o každý bod dlouho bojovat. Vše se pro nás a Šimona vyvíjelo výborně až do stavu 12/10,11/9 a 10/8 pro Šimona, kde si vypracoval 2 matchbally. Šimon nekazil, dřel, ale jakoby někdo prostě nechtěl, aby vyhrál. Šimon nedostal jasný stroke od rozhodčího a Theis dvakrát trefil rám a byl zpět v zápase. Šimona to značně ovlivnilo a ve čtvrtém setu nebyl důstojným soupeřem. V tom pátém se ale opět zkoncentroval a po obrovském boji si vypracoval další dva matchbally za stavu 10/8. Zápas měl tedy neskutečné vyvrcholení, oba hráči předváděli výborný výkon a i hlediště se již plnilo. Šimon neudělal ani jednu chybu, běhal jako o život, ale Theis byl opět v koncovce šťastnější a tak Šimon bohužel pro nás podlehl 2-3. K druhému zápasu nastoupil Hrnčo, od kterého jsme tak trochu bod očekávali, ale proti němu stál dobrý soupeř, který v předchozím průběhu turnaje porazil i Zemana. Hrnčo byl skvěle zkoncentrovaný a podal dle mého názoru jeho nejlepší výkon na turnaji. Hrnča zdobila důrazná, se kterou si Tess Jutte nevěděl absolutně rady. Hrnčo Tesse vařil od první výměny, nedělal chyby a v třetím setu mu už Tess nekladl prakticky žádný odpor. Skvělý výkon Hrnča a vyrovnání stavu zápasu na 1-1. K rozhodující bitvě se postavila Kristína Šmíčková se Sanne Veldkamp, která v individuální soutěži porazila Karin 3-1. Měli jsme trochu obavy, jak Kika zápas zvládne psychicky, protože s tím již několikrát v minulosti měla problém, ale to se zde nepotvrdilo. Úvodní nervozita z Kiky opadla po prvním prohraném setu a pak předváděla neskutečný výkon plný dobrých úderů, se kterými si Sanne nevěděla rady. Kika se dostala do vedení 2-1 na sety a dostala nás tak na jeden set od postupu. Čtvrtý set také začala lépe, ale bylo vidět, že najednou již neběhá pouze Sanne, ale také Kika. Kika vedla 8/4, nicméně v tomto okamžiku ji totálně došlo po jedné dlouhé výměně a stav byl v tu ránu vyrovnaný. Kika sice dřela a dělala vše možné, ale Sanne si set pohlídala a srovnala. V pátem setu Kika udělala pár chyb zezačátku a za stavu 1-4 si zvrtla kotník. I tak ale dál bojovala, což ovšem na Sanne nestačilo. Kika nakonec podlehla 2-3 a Holandsko zvítězilo 2-1. Ve skupině B jsme tedy nakonec obsadili poslední páté místo, které nás poslalo do skupiny o 17.-19.místo. Páté místo je pochopitelně velkým zklamáním, obzvlášť když Šimon měl v podstatě 4 postupové matchbally, nicméně je potřeba vzít ohled na nízký věk našich hráčů a na pozitivum v podobě kvalitní zkušenosti do budoucna! Také jsme měli smůlu na los, protože na turnaji bylo nejméně 5 zemí, které bychom dle mého názoru porazili, ale do skupiny jsme je nedostali. Bylo tedy zapotřebí se zkoncentrovat na poslední 2 zápasy s Norskem a Itálií a zakončit turnaj na 17.místě, čímž bychom skončili o jednu pozici lépe než bylo naše nasazení. Los skupiny nás moc nepotěšil, protože jsme jako jediní měli oba dva zápasy v sobotu a bylo tak nutné počítat s fyzickou náročností. Cíl do zápasu s Nory zněl jasně. Porazit tento papírově slabší tým v co nejkratším čase a ušetřit síly na odpolední těžké utkání s Italy. Bohužel tento cíl se ukázal být utopií již v prvním zápase, ke Slovensko(18) 2-1 Norsko(19)

kterému nastoupil Hrnčo proti Aasnessi. Hrnčo vyhrál první set v exhibičním tempu a zdálo se, že vše bude v pohodě. Ve druhém setu nicméně nepochopitelně povolil, soupeř začal bojovat a Hrnčo se dostal do obrovských potíží. Tyto dva sety se nesly v duchu naprosté bezmocnosti Hrnča, který se nebyl schopen do zápasu vrátit a prakticky mu nic nevycházelo. Nor tak vedl 2-1. Čtvrtý set naštěstí Hrnčo urval pro sebe, ale pátem to už byl zase skvěle bojující Nor, který ovládal hru. Některé výměny tento Nor odehrál za hranicí pochopitelného a Hrnčo se dál trápil. Podařilo se mu odvrátit dva matchbolly, dokonce jeden i měl za stavu 12-11, ale za stavu 12-12 v pátém setu dostal naprosto nepochopitelný no let a zápas nakonec ztratil 12-14 v pátém setu. Hrnčův nejhorší výkon na turnaji bohužel přišel v utkání, kde mohl týmu pomoci se dostat do poklidného vedení, ale nakonec celému týmu názorně předvedl, že podcenění soupeře se prostě nevyplácí. I tak Hrnčo aspoň bojoval, za což mu patří dík. K druhému zápasu nastoupil Šimon a vše vypadalo ještě hůř než u zápasu Hrnča. Šimon hrál bez nasazení a stále se jen divil, co všechno hodně tvrdě hrající Nor trefuje. Během chvíle tak prohrával 0-2 na sety a už se zdálo, že ani Nory neporazíme, což by byla velká ostuda. Ve třetím setu se již Šimon probral, ale i tak stále nestačil tempo Nora, který si vypracoval náskok 8/3. Za tohoto stavu jakoby na Nora padla deka, únava a nervozita a Šimon se hozeného prutu naštěstí chytil a set vybojoval zpět. Ve čtvrtém setu byl totálně vyčerpaný soupeř neškodným protivníkem, ale v pátém Nor opět vstal z mrtvých. Nebýt 4 naprosto zbytečných nevynucených chyb Nora ze začátku setu na příjmu podání, Šimon by měl ještě hodně práce. Nakonec ale zápas vybojoval v poměru 3/2 a srovnal na 1-1. K poslednímu rozhodujícímu zápasu nastoupila Karin proti Fjellgard, kterou porazila v individuálech 3/0 a byla tak favoritkou. Karin konečně v týmové soutěži podala výborný výkon a Fjellgard nedala prakticky šanci. Karin se dobře pohybovala, chodila do volejí a zakončovala důraznými killy a volej dropy. Zápas tak pro sebe a Slovensko získala. Byla to tedy naše první výhra na turnaji, která nás ale bohužel stála hodně sil, což se pak ukázalo v odpoledním zápase s Italy. Slovensko(18) 2-1 Itálie(16) K poslednímu zápasu jsme nastoupili opět se Šimonem, Hrnčem a tentokrát s Kristínou. Jako první se na kurt postavil Hrnčo proti silnému Cipolletovi a všichni jsme čekali, jak Hrnčo zápas zvládne hlavně fyzicky. Hrnčo navázal na svůj výkon proti Holanďanovi ze skupiny a hrál jako vyměněný oproti dopolednímu zápasu s Nory. Takticky bezchybný výkon, podpořený dobrým pohybem a velkým množstvím chyb Itala, ke kterým jej Hrnčo neustále nutil, se nakonec ujal vedení 2-0. Zde už ale bylo viditelné fyzické unavení a všiml si toho bohužel i Ital. Začal hrát stále více dopředu a Hrnčo tak běhal stále víc a víc. Ital nakonec vedl 10-6, ale Hrnčo stáhl na 9-10, a poté přišlo další naprosto nepochopitelné rozhodnutí proti Hrnčovi, které jej nakonec stálo set. Další set byl jasnou záležitostí Itala a v místy až fotbalové atmosféře, o kterou se starali hlavně Italové utkaní dospělo až do pátého setu. Matěj bojoval na hranici fyzických i psychických možností, ale nakonec to nevyšlo a podlehl 9/11. Nutno říci, že Matěj v zápase nechal vše a už dlouho jsem někoho neviděl tak zničeného po zápase a to jak po fyzické, tak hlavně psychické stránce, když Matěje hlavně mrzelo, že ani odpoledne nepomohl týmu bodem. K druhému zápasu nastoupil Šimon proti Contimu, který byl hodně vysoký, a zdálo se, že se bude hůře pohybovat. Zápas prakticky kopíroval průběh Hrnčova zápasu. Šimon na soupeře vlítl, ten dělal chyby a Šimon se ujal vedení 2/0 na sety. V té době již byly odehrány všechny ostatní zápasy, které začínaly v ten samý čas a tak se u našeho kurtu sešla i hodně početná skupina přihlížejících a atmosféra byla vskutku hlasitá! Další dva sety Ital snad neudělal jedinou chybu a Šimon marně hledal recept a k tomu ještě bojoval s úbytkem sil. Do pátého setu vstoupil opět lépe Pietro a dostal se do vedení 10/7. Zde se zdálo, že už je vše rozhodnuto. Šimon se ale neskutečně vzepřel a bojovným výkonem, podpořeným dvěma chybami Itala dokázal srovnat na 10/10. Za tohoto stavu Ital na příjmu

doslova zavřel oči a zkusil to tam střelit, a také mu to bohužel vyšlo. 4.matchball pro Contiho. Šimon, ale ani teď neztratil koncentraci a trpělivě čekal na chyby soupeře. Ty přišly a Šimon tak zažil z odvrácené strany jaké je to otočit zápas ze 4 matchballů a přidal důležitý bod! K rozhodujícímu zápasu nastoupila Kika, která byla stejně jako Karin dopoledne mírně nervózní, ale stejně jako Karin se nervozity rychle zbavila a po vynikajícím výkonu a dokonce kanárovy v druhém setu nedala soupeřce jedinou šanci a zajistila tak našemu týmu rozhodující druhý bod znamenající konečné 17.místo v turnaji! Nutno říci, že možná i pod dojmem našeho špatného výkonu s Nory Italové nasadily k zápasu dívek jejich značně horší druhou hráčku, čímž to Kristíně značně ulehčili. Každopádně jsme si nestěžovali! Slovenský tým U19 tedy skončil na ME na 17.místě. Náš cíl byl postoupit ze skupiny, což se nakonec i díky smůle v podobě čtyř neproměněných matchballů nepovedlo, ale je zapotřebí říci, že tento velice mladý tým podával na turnaji výborné výkony a až na menší podcenění Norského týmu vždy příkladně bojoval a dělal vše pro dobré výsledky jak na kurtě, tak i za kurtem. Doufejme, že tato skutečnost pomůže Šimonovi a Kristíně v Portugalsku na ME U17 a celému týmu pak na ME U19 příští rok ve Švýcarsku, kde už budou všichni věkově patřit do této kategorie! Roman Švec