Vyhláška o konání aukcí věcí movitých z pozůstalosti (dále jen Vyhláška ) Z pověření Ing. Bedřicha Chaloupky, správce pozůstalosti v dědické věci sp.zn. 29 D 1475/2014 vyhlašuje společnost LICITA s.r.o., IČ: 26328500, elektronické aukce níže specifikovaných věcí movitých z pozůstalosti. Aukce se uskuteční v aukčním systému společnosti LICITA s.r.o. na internetové adrese www.licita.cz. Aukce nejsou veřejnými dražbami dle zákona č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách. Průběh a podmínky aukcí jsou upraveny touto Vyhláškou a Obchodními podmínkami účasti v elektronických aukcích v aukčním systému provozovaném společností LICITA s.r.o. na internetových stránkách www.licita.cz, které jsou zveřejněny na www.licita.cz (dále též jen Obchodní podmínky ). V případě rozporu mezi ustanovením této Vyhlášky a ustanovením Obchodních podmínek platí vždy přednostně ustanovení této Vyhlášky. 1. Prodávající: Ing. Bedřich Chaloupka, nar. 13.12.1945, trvale bytem Marie Cibulkové 356/34, Nusle, 140 00 Praha 4, adresa pro doručování Keřová 7, 301 00 Plzeň Severní Předměstí, správce pozůstalosti, jmenovaný usnesením č.j. 29 D 175/2014 ze dne 15.12.2014, které nabylo právní moci dne 15.12.2014 2. Provozovatel (vyhlašovatel aukce): LICITA s.r.o., se sídlem Keřová 360/7, Severní Předměstí, 301 00 Plzeň, IČ: 26328500, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni, oddíl C, vložka 30608, tel. 377 227 979, e-mail: licita@licita.cz, http://www.licita.cz, ID datové schránky: ajyeyb2 3. Předměty aukce (specifikace, popis, stav), vyvolávací cena, aukční jistota: 3.1. Předmět aukce č. 1 Kniha BAROKO, vydáno v roce 2013, nakladatel Slovart s.r.o., Popis předmětu aukce: populárně vědecká publikace poskytující ucelený přehled o uměleckých a architektonických památkách z doby baroka. Stav předmětu aukce: velmi dobrý, opotřebení 0 Vyvolávací cena: Aukční jistota: 800,- Kč 200,- Kč
3.2. Předmět aukce č. 2 soubor knih Ottův slovník naučný, 39 svazků díly 1 až 39; svazek č.1 vydán v roce 1888, svazek č. 39 vydán v roce 1940 Popis předmětu aukce: Známý a vyhledávaný naučný slovník. V současné době elektronických knih se jedná o raritu, více méně již historickou, zejména svými díly z konce 19. století a počátku 20. století. Soubor knih je až na poslední svazek č.40 z roku 1942 kompletní, což nebývá obvyklé. Stav předmětu aukce: polokožená vazba, základní řada ve velmi dobrém stavu, doplňky po roce 1930 jsou jako nové Vyvolávací cena: Aukční jistota: 4.000,- Kč 1.000,- Kč 3.3. Předmět aukce č. 3 pánské náramkové hodinky značky OMEGA Popis předmětu aukce: značkové pánské náramkové hodinky OMEGA /automat Stav předmětu aukce: zánovní náramkové hodinky ve velmi dobrém stavu, v chodu Vyvolávací cena: Aukční jistota: 9.000,- Kč 1.000,- Kč strana 2 (celkem 6)
Každý z výše uvedených předmětů aukce bude dražen v samostatné aukci. Není-li výslovně uvedeno jinak, platí informace a ustanovení obsažená v této Vyhlášce shodně pro všechny aukce konané dle této Vyhlášky. Pokud se tedy níže v této Vyhlášce hovoří o předmětu aukce a z kontextu nevyplývá něco jiného, platí ustanovení o předmětu aukce shodně pro všechny výše uvedené předměty aukce. 4. Prohlídky předmětu aukce: Prohlídka předmětu aukce č. 1, předmětu aukce č. 2 a č.3 se uskuteční v prostorách vyhlašovatele aukce, společnosti LICITA s.r.o., na adrese Plzeň, Keřová 7, v termínech 24.05.2017 a 02.06.2017, vždy od 15:00 hod. do 17:00 hod, případně dle telefonické dohody se správcem pozůstalosti na tel. čísle 602 109 143. Vyhlašovatel doporučuje uchazečům o koupi, aby využili možnosti prohlídky předmětů aukce a osobně se tak seznámili s jeho stavem. 5. Aukční jistota: 5.1. Aukční jistota pro aukci předmětu aukce č. 1 činí 200,- Kč (slovy: dvěstě korun českých). 5.2. Aukční jistota pro aukci předmětu aukce č. 2 činí 1.000,- Kč (slovy: jedentisíc korun českých). 5.3. Aukční jistota pro aukci předmětu aukce č. 3 činí 1.000,- Kč (slovy: jedentisíc korun českých). 5.4. Složení aukční jistoty: Jednou z podmínek účasti v aukci je složení aukční jistoty. Zájemce o účast v aukci, který je registrován na stránkách www.licita.cz a přihlášen pod svým uživatelským jménem, obdrží pokyny s platebními údaji ke složení aukční jistoty (číslo účtu a variabilní symbol) e-mailem, a to poté, co klikne u příslušné aukce na tlačítko Chci se zúčastnit aukce a odsouhlasí podmínky aukce. Pozn.: Jak vyplývá z výše uvedeného, chce-li se zájemce zúčastnit současně např. aukce předmětu aukce č. 1 a aukce předmětu aukce č. 3, musí složit jak aukční jistotu na aukci předmětu aukce č. 1, tak aukční jistotu na aukci předmětu aukce č. 3. Pro kontrolu správnosti účtu pro složení aukční jistoty se zde uvádí, že účtem pro složení aukční jistoty je depozitní účet provozovatele č. 76594028/2700, vedený u UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. strana 3 (celkem 6)
6. Začátek a konec aukce: Začátek aukce: 09.05.2017, 12:00 hod. (začátek aukce je shodný pro všechny aukce konané dle této Vyhlášky). Konec aukce předmětu aukce č. 1: 14.06.2017, 10:00 hod. Konec aukce předmětu aukce č. 2: 14.06.2017, 10:30 hod. Konec aukce předmětu aukce č. 3: 14.06.2017, 11:00 hod. Je-li během poslední minuty původně stanovené doby trvání aukce učiněna nabídka, prodlužuje se aukce o jednu minutu od původně stanoveného okamžiku ukončení aukce a vždy o další jednu minutu od každé nabídky podané po původně stanoveném okamžiku ukončení aukce. 7. Vyvolávací cena a minimální příhoz: Vyvolávací cena předmětu aukce č. 1: 800,-- Kč (slovy: osmset korun českých). Vyvolávací cena předmětu aukce č. 2: 4.000,-- Kč (slovy: čtyřitisíce korun českých). Vyvolávací cena předmětu aukce č. 3: 9.000,-- Kč (slovy: čtyřitisíce korun českých). Minimální příhoz v aukci předmětu aukce č. 1: 100,-- Kč (slovy: jednosto korun českých). Minimální příhoz v aukci předmětu aukce č. 2: 500,-- Kč (slovy: pětset korun českých). Minimální příhoz v aukci předmětu aukce č. 3: 500,-- Kč (slovy: pětset korun českých). Pozn.: Účastníci aukce nabízejí v aukci za předmět aukce vždy celkovou cenu, tj. cenu včetně DPH. 8. Povinnosti vítěze aukce: Akceptuje-li prodávající nabídku učiněnou vítězem aukce, odešle provozovatel vítězi aukce Výzvu k úhradě kupní ceny a k uzavření kupní smlouvy o koupi předmětu aukce (dále jen Výzva ). 8.1. Povinnost uhradit kupní cenu předmětu aukce Vítěz aukce je povinen nejpozději do 7 dní od obdržení (doručení) Výzvy uhradit kupní cenu předmětu aukce (tj. nejvyšší kupní cenu, nabídnutou vítězem aukce za předmět aukce), a to na depozitní účet provozovatele č. 76594028/2700, vedený u UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.; variabilním symbolem platby bude r.č. nebo IČ vítěze aukce, případně jiný vhodný identifikátor uvedený ve Výzvě. 8.2. Povinnost podepsat kupní smlouvu Vítěz aukce je povinen nejpozději do 7 dní od obdržení (doručení) Výzvy podepsat kupní smlouvu o koupi předmětu aukce (dále jen Kupní smlouva ). Nebude-li s vítězem aukce dohodnuto jinak, bude Kupní smlouva připravena k podpisu počínaje následujícím pracovním dnem po odeslání Výzvy v potřebném počtu vyhotovení v kanceláři provozovatele na adrese LICITA s.r.o., Keřová 7, Plzeň. 9. Předání předmětu aukce: strana 4 (celkem 6)
Vítěz aukce (kupující) je povinen na svůj náklad převzít a odnést předmět aukce z místa jeho uložení (umístění) nejpozději do 5 dní od data uzavření kupní smlouvy, nebude-li v kupní smlouvě výslovně ujednáno jinak. O předání a převzetí předmětu aukce bude sepsán a podepsán předávací protokol. 10. Zvláštní odměna provozovatele (dle článku VII. odst. 4 Obchodních podmínek): Nesplní-li vítěz aukce kteroukoli ze svých povinností uvedených v článku 8. této Vyhlášky, je povinen zaplatit provozovateli zvláštní odměnu ve výši složené aukční jistoty. Nesplní-li vítěz aukce kteroukoli ze svých povinností uvedených v článku 8. této Vyhlášky a provozovateli vznikne vůči vítězi aukce nárok na zvláštní odměnu dle článku VII. odst. 4 Obchodních podmínek, je provozovatel oprávněn započíst vítězem aukce složenou aukční jistotu na úhradu své zvláštní odměny, a to i bez předchozí výzvy ke splnění povinnosti vítěze aukce uhradit zvláštní odměnu. 11. Výhrada práv prodávajícího: Prodávající (správce pozůstalosti ) si vyhrazuje právo výsledek aukce odmítnout, tj. právo neuzavřít s vítězem aukce Kupní smlouvu, a tedy neuskutečnit prodej předmětu aukce vítězi aukce, a to bez uvedení důvodu. Využije-li prodávající svého práva dle předchozí věty a prodej předmětu aukce vítězi aukce neuskuteční, nevznikají tím vítězi aukce vůči prodávajícímu ani vůči provozovateli jakékoli nároky z titulu náhrady škody či ušlého zisku ani právo na jakékoli jiné plnění. Prodávající (správce pozůstalosti) si dále vyhrazuje právo aukci kdykoli zrušit, a to až do jejího ukončení. Využije-li prodávající svého práva dle předchozí věty, nevznikají tím uživateli (účastníkovi aukce) vůči prodávajícímu ani vůči provozovateli jakékoli nároky z titulu náhrady škody či ušlého zisku ani právo na jakékoli jiné plnění. 12. Další informace pro zájemce o účast v aukci: Další podrobné a doplňující informace k dispozici u LICITA s.r.o. Kontaktní osobou pro podání bližších a vysvětlujících informací k průběhu aukce je paní Kateřina Štolbová 777 707 311 (377 22 7979), e-mail: licita@licita.cz Kontaktní osobou pro podání bližších informací o stavu předmětu aukce je Ing. Bedřich Chaloupka, tel. 602 109 143, e-mail: chaloupka@licita.cz. V Plzni, dne 05.05.2017..... Ing. Bedřich Chaloupka LICITA s.r.o. správce pozůstalosti Ing. Bedřich Chaloupka, jednatel l prodávající provozovatel strana 5 (celkem 6)
strana 6 (celkem 6)