Okrsková kola ve vybíjené pro hochy a dívky základních škol

Pravidla turnaje v malé kopané. O pohár starosty obce Dolní Lánov

Fotbal. Počet hráčů v přihlášeném týmu: Pravidla. Hrací doba 1 x 15 minut

Obsah

MALÁ KOPANÁ TŘINEC - PRAVIDLA

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/

SKAUTSKÉ OKRESNÍ SPORTOVNÍ HRY 2014 Okres 216 Mělník

Florbal se hraje formou utkání mezi dvěma družstvy. Cílem hry je dosáhnout více branek než soupeř při dodržení ustanovení pravidel.

FOOLBALL.paragrafy Proč? HLAVA PRVNÍ Kapitola první technické podmínky Kapitola druhá počet hráčů Oddíl první

DDC - Double Disc Court

FOTBAL herní činnosti

Edice 2013/2014. Pravidla RFL

PRAVIDLA BADMINTONU (platná od 1. srpna 2002, změny 20. listopadu 2003 zvýrazněny červeně)

Pravidla PFL Pravidla florbalu v rámci PFL a jejich výklad

PRAVIDLA FOTBALU 1) HRACÍ PLOCHA. Rozměry hrací plochy. Pokutové území

FUTSAL 3х3 a 4х4 (Mikrofutsal)

1. HRACÍ PLOCHA. 102 Značky na hřišti. 104 Prostory pro střídání. 105 Trestné lavice a zapisovatelský stolek. 106 Kontrola hřiště

Salming Byrokrat Cup ve florbalu 2015 Neděle začátek 8:30 hala HAMR BRANÍK, ul. Vltavanů 1542, Praha 4

P R A V I D L A NÁRODNÍ HÁZENÁ

Pravidla florbalu a jejich výklad Platné od 1. července 2002 Podle oficiálních pravidel florbalu IFF

Ukazovatel stavu - ukazuje stav zápasu viditelný pro hráče a diváky, ukazuje hrací čas, skóre, počet time-outů a aktuální čtvrtinu Ukazatelé faulů -

ASOCIACE PLZEŇSKÉHO FUTSALU o.s. Korespondenční adresa: Pražská 29, Plzeň

Sbor dobrovolných hasičů Nevřeň a Hasiči Plzeň Košutka. Pozvánka. na 7. ročník dětské hasičské soutěže

OREL TENIS CUP LICHNOV 2015

Halový turnaj přípravek - ročník 2001 a mladší

Hrací plocha. Rozměry Hrací plocha musí mít tvar obdélníku. Délka: 90 m (100 yardů) m (130 yardů) Šířka: 45 m (50 yardů) - 90 m (100 yardů)

1. VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ TURNAJŮ POHÁRU E.ON JUNIOR CUP 2014

WFDF Pravidla Ultimate 2008 Oficiální verze platná od Vytvořeno WFDF výborem pro pravidla Ultimate

E.ON Junior Cup dubna, 9:00-17:00, Bechyně - městský stadion

HRACÍ SYSTÉM TURNAJE HRACÍ ČAS BODOVÁNÍ A POSTUPOVÝ KLÍČ

Pravidla badminton, squash

Obsah herní sady: 40x dřevěný kámen hrací deska návod

Pravidla volejbalu upravená pro soutěže AVL *

Halový fotbalový turnaj odpoledne vodňany U11 (2002)

Základní pravidla vybíjené 2014/2015

Oficiální pravidla tenisu ITF Dvorec

Vlastní vyučovací jednotka TV

MINIŽÁKŮ A MLADŠÍCH MINIŽÁKŮ soutěžní ročník

CHYTRÝ FOTBAL. fotbal.indd :16:03

Kompletní pravidla, která vycházejí z francouzské předlohy, jsou Vám pochopitelně také k dispozici.

Hodnocení ročníku. Níže naleznete všechny výsledky.

PRAVIDLA HÁZENÉ PLATNÁ OD 1. ČERVENCE Vydal : Český svaz házené, Praha, květen 2010

ROZPIS PRO SOUTĚŽNÍ ROČNÍK

Oficiální pravidla série turnajů pišqworky pořádané občanským sdružením Student Cyber Games

Pravidla Školení školitelů. Pecka červen 2009 Martin Hudík, Milan Labašta

Propozice turnaje mladších žáků FK Bolatice

ČESKÝ SVAZ HÁZENÉ. Pravidla miniházené.

PŘÍLOHA K PROPOZICÍM SPORTTOUR SPORTOVNÍM REGULÍM PRO SOUTĚŽ SPORTTOUR

David Kopec TURNAJ MINI CUP

SPORTOVNÍ PRAVIDLA UŠO softové soutěže - sezóna 2007 ( )

Jak se k nám dostanete?

ŘÍZENÍ SOUTĚŽÍ PRAVIDLA POKUTY A PŘÍKLADOVÝ SAZEBNÍK TRESTŮ

KNIHA PŘÍKLADŮ K PRAVIDLŮM LEDNÍHO HOKEJE

Soutěžní řád České asociace go

PROPOZICE HALOVÉHO TURNAJE OFS TŘEBÍČ PRO MLADŠÍ ŽÁKY

OFS TŘEBÍČ HORÁCKÉ NOVINY ZIMNÍ LIGA 2019 STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Turnaj mládeže Energie 2010 aktualizováno Časový harmonogram. Prezentace družstev Zahájení turnaje Zápasy ve skupinách

Pravidla dívčí amatérské fotbalové ligy

PODROBNÁ PRAVIDLA HRY PRO LORD CUP 2016 RÝMAŘOV

OFS TŘEBÍČ HORÁCKÉ NOVINY ZIMNÍ LIGA 2019 MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

HALOVÝ TURNAJ OFS TŘEBÍČ STARŠÍ ŽÁCI ZIMNÍ LIGA 2017

P R O P O Z I C E halového turnaje starších přípravek FAIR PLAY CUP /26. ročník/

OBSAH. 1. Podmínky účasti Útok se džberovou stříkačkou Štafeta 3 x 50m Štafeta CTIF Štafeta požárních trojic.

PRAVIDLA PKFL 1. HRACÍ PLOCHA

Kniha příkladů. příloha Pravidel Českého lakrosu. vypracovali: Tereza Zikánová Jana Štěpánová Nikolas Adámek Vladimír Bezděk Jan Hofman

Systémy soutěží Základní legislativa Pravidla florbalu Florbalové vybavení

HALOVÝ TURNAJ V KATEGORII PŘÍPRAVEK (ročník narození 2007 a mladší po dosažení věku 6-ti let) PROPOZICE TURNAJE

PROPOZICE. Halový turnaj. FC Viktoria Plzeň ročník 2009

ROZPIS OBLASTNÍ KVALIFIKACE (OSSH) V HÁZENKÁŘSKÉM DESETIBOJI V KATEGORII MLADŠÍHO ŽACTVA

ěžné výstupy projektu

Hřiště: m m Branka 2 5 m (opatřená sítěmi), nebo 7,32 2,44 m po domluvě, viz níže

P R O P O Z I C E halového turnaje starších přípravek U11 (ročník 2007 a mladší) FAIR PLAY CUP /28. ročník/

PRAVIDLA PRO MINIFOTBAL 1 HRACÍ PLOCHA. Nejde o oficiální verzi. Jde o zjdednodušenou verzi.

Varování! Hry jsou nevhodné pro děti do 3 let. Výrobce: BEX Sport AB, Švédsko. Dovozce: STOA-Zahradní minigolf s.r.o.

U 8 O POHÁR LESŮ ČR

Vedoucí soutěže a vyučující oficiálního předmětu SHH (Sportovní Hry Hala): Profesor Václav Tampír tampir@gvn.cz

Oficiální výklad pravidel FIBA. platné od

SOUTĚŽNÍ ŘÁD ČESKÉ SOFTBALLOVÉ ASOCIACE

Pozvánka na halový turnaj FC Sparta Brno

Pravidla Vybíjen jené Dětský domov a Školní jídelna Lipová u Šluknova 417,přísp spěvková organizace Lipová 417 407 81 Lipová u Šluknova

Pravidla vybíjen jené pro účely turnaje a trénink ninků DD Lipová u Šluknova Bc.. Varga Josef trenér r vybíjen jené + autor prezentace

Hřiště velikost hřištěh je 18m vlastní hřiště je rozděleno na dvě stejné poloviny o rozměrech rech 9 x 9m středn ední dělícíčára je prodloužena na každou stranu o jeden aža dva metry

Míč používá se lehký, nejlépe volejbalový

Družstva tvoří vždy celkem 6 hráčů čů,, včetnv etně tzv. kapitána

Střídání je možné po skončen ení poločasu dále jen v případp padě zranění hráče počet střídaj dajících ch hráčů není omezen.

Hrací doba 2x6 minut

Počet hráčů při i zahájen jení utkání nastupuje za družstvo vždy celkem 6 hráčů čů, z toho 5 do pole a jeden do zázemz zemí. Do druhého ho poločasu nastupuje opět t celkem 6 hráčů každého družstva. V případp padě stejného počtu bodů je remíza.

Ukončen ení utkání dochází k němu n uplynutím m hrací doby, při i vybití všech 6 hráčů jednoho družstva, a to i v případp padě prvního poločasu. soupeř získává body za vítězstvv zství a skóre 12:x, kde x je počet získaných z bodů prohrávaj vajícího družstva.

Bodování výsledek utkání udává celkový počet vybitých hráčů z obou poločas asů. Počítání se provádí tak, že e družstvo, které vybije soupeři i hráče, získz skává bod. VítězíV tedy družstvo, které dosáhne více v bodů,, tzn. vybije soupeři větší počet hráčů čů,, než soupeř vybil jemu. V případp padě, že e družstvo nenastoupí v plném m počtu hráčů (6), počítaj tají se scházej zející hráči i jako vybití a takto získanz skané body se připop ipočítávají soupeři i v každém m poločasu, případnp padně i v prvníčásti prodloužen ení. O konečném m pořad adí rozhoduje: 1. Body 2. výsledek vzájemn jemného zápasuz 3. skóre ze všech v zápasz pasů - bodový rozdíl 4. většív počet získaných z bodů 5. skóre se soupeři i na přednp edních místech m konečné tabulky 6. většív počet předp edčasně vyhraných zápasz pasů 7. menší počet předp edčasně prohraných zápasz pasů 8. los

Postavení hráčů každé družstvo obsadí své pole a volně se v něm n rozestaví. do zázemz zemí,, za soupeřovým ovým polem, se postaví jeden hráč družstva (kapitán n není podmínkou). tento hráč vstupuje do vlastního pole jen v případp padě, že dojde k vybití všech ostatních spoluhráčů čů. v případp padě druhého ho poločasu nebo prodloužen ení může e jít j do zázemz zemí jiný hráč. Při i zahájen jení hry nemá hráč v zázemz zemí další šího spoluhráče. Vybití hráči i odcházej zejí do zázemz zemí,, a to buď do zadního nebo postranního zázemz zemí soupeřova ova pole.

Přihrávka přihrávkou se rozumí taková situace, kdy míčm převezme do držen ení spoluhráč, nelze tedy přihrp ihrávku provést pouze dotekem, přihrávat je možné i z postranního zázemz zemí (nikoli však v bít). b

Zahájen jení utkání družstva nastoupí na koncových čarách, po vzájemn jemném m pozdravu proběhne za účasti kapitánů družstev a rozhodčího losování. ten, kdo vyhraje los, mám právo volit míčm nebo stranu. poté,, na pokyn rozhodčího, ho, zaujmou hráči i postavení ve vyhrazeném m prostoru (v poli i zázemz zemí). vlastní utkání se zahájí na další pokyn rozhodčího. ho. v případp padě vybití hráče e dochází k přerup erušení hry a nové zahájen jení je možné až na pokyn rozhodčího. ho. V případp padě předčasného zahájen jení rozhodčí hru přerup eruší a míč získává soupeř (ztráta ta míče) m e). stejně tak se počítaj tají sprostá slova a hrubé nadávky, za tři t i v jedné hře e je trestný bod ve prospěch soupeřek. ek. V případě velmi hrubých nadávek a urážek vůči i soupeři i rozhodčím m apod. je hráč eventuelně družstvo vyloučeno ze zápasu z v případě závažných přestupkp estupků i z turnaje.

Zahájen jení druhého ho poločasu družstva nastoupí na základnz kladní (koncovou) čáru a na pokyn rozhodčího se rozestaví v poli. Hru v druhém m poločasu zahajuje na pokyn rozhodčího družstvo, které v prvním m poločasu nezahajovalo.

Prodloužen ení v play off v případp padě prodloužen ení se provede nové losování hraje se systémem náhln hlá smrt.

Vybíjen jení vybíjet smějí všichni hráči i a to jak ve vlastním m poli, tak i hráči i ze zadního zázemí. není dovoleno vybíjet z postranního zázemí. vybíjet mohou ale jen ti hráči, kteří mají nabito, tzn, že e míčm byl předtp edtím m v držen ení jiného hráče e a nedotkl se mezitím země. nemůž ůže e tedy vybíjet hráč,, který bral míčm na zemi, případnp padně chytil míčm odražený

Vybitý hráč je jen tehdy, je-li přímo p zasažen míčem, m hozeným soupeřem. em. není ale vybit v případp padě, že e byl zasažen míčem m odraženým od země,, nebo dotknul-li li se odražen eného míče e spoluhráčči i protihráč. v případp padě, že e se míče m e dotkne spoluhráč a míčm nechytí, je tento vybit (v případp padě více dotyků vždy ten, který se míče e dotkl poslední). vybitý je i ten hráč,, který chytá střelený míčm soupeřem em a ten mu vypadne na zem. hráč je vybit i tehdy, přešlápnep pne-li středn ední,, zadní nebo postranníčáru ru pole, při p i uhýbání před vybitím.

Odchod vybitých hráčů hráč po vybití odchází do zázemz zemí křížem na spojnici svého a soupeřova ova pole, nebo do postranního zázemz zemí kolem pole soupeře, e, kde dále pokračuje v herníčinnosti. po vybití hráče e zůstz stává míč v držen ení jeho družstva.

Chyby S míčem m není dovoleno běhat b v poli (ztráta ta míče), m v zázemí je s míčem běhat b povoleno. Pohybovat se s míčem m můžm ůže e hráč jen pomocí driblování a to pouze pokud je poslední hráč v herním m poli, jinak jsou povoleny pouze dva kroky. Míč nesmí být v držen ení jednoho hráče e déle d jak tři t i sekundy. Ve vlastním m poli je dovoleno provést pouze tři t i přihrp ihrávky, poté musí být míčm vystřelen na soupeře, e, nebo musí být provedena nahrávka do zadního nebo postranního zázemz zemí.., Totéž platí v zázemz zemí,, přičemp emž zázemí jak zadní,tak i postranní je považov ováno jako jedno, tzn., že e nahrávky v nich se sčítajs tají.. Není dovoleno žádné překračování čar pole, vybírání míče e ze soupeřova ova pole a vyrážen ení míče, který je v držen ení soupeře. e. Není dovoleno úmyslné zdržov ování hry (dlouhé přehazování,, pomalý pohyb hráčů v zázemí apod.) nesmyslné

Systém m turnaje všechna mužstva budou hrát t nejprve systémem skupin A a B po rozlosování,, kdy loňští finalisté jsou automaticky nasazeni do skupin bez losu. Ve druhé fázi se bude hrát t systém play off,, kdy do vyřazovac azovacích ch bojů postoupí nejlepší ších 8 týmů ze základnz kladních skupin.