ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka v J I H L A V Ě. Vás i Vaše přátele srdečně zve na 84. NEVEŘEJNOU CLENSKOU AUKCI

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka v J I H L A V Ě. Vás i Vaše přátele srdečně zve na 83. NEVEŘEJNOU CLENSKOU AUKCI

7,00 hod. prohlídka materiálu. Jan N o v á k, Ke Skalce 35, Jihlava

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka v J I H L A V Ě. Vás i Vaše přátele srdečně zve na 82. NEVEŘEJNOU CLENSKOU AUKCI

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka v J I H L A V Ě. Vás i Vaše přátele srdečně zve na 87. NEVEŘEJNOU ČLENSKOU AUKCI

ČESKA NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, z.s. - pobočka NYMBURK-PODĚBRADY pořádá mimořádnou členskou schůzi spojenou s neveřejnou dražbou numismatického materiá

ORLÍ 20, BRNO

ČNS, pobočka v Hradci Králové aukce

BRNO BRNO DRAŽBA

Emisní plán České mincovny pro rok Medaile

56. DRAŽBA BRNO BRNO

ZLATO x 1 Keltové-Bójové stol. př. Kr. 1/24 statéru typ Athena-Alkis 0,34g 2/1 2800

2. Habsburkové. Rudolf II. ( ). Dukát 1592 Praha - Ercker (3,63 g). MKČ-298

Docílené ceny 134. aukce pobočky ČNS v Hradci Králové ze dne / ,- 2. Dukát dr. vada mat.

MINCE ZLATÉ ČSR AFRIKA JIŽNÍ

Panovníci českých zemí Karty na rozstříhání

& H. D. R A U C H, W I E N #3/0 p

ORLÍ 20, BRNO

AN.aukce. I. aukce - NUMISMATIKA. Jihlava Korespondenční

P.Gregor - Seznam článků ( připomínky hlaste na mail.greggy.@tiscali.cz )

BRNO BRNO DRAŽBA

65. AUKCE. Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu :00 hod.

ANTIKA 34 Podunajští východní Keltové stol. př. Kr. tetradrachma hlava. x x

BRNO BRNO DRAŽBA

BRNO BRNO DRAŽBA

ORLÍ 20, BRNO

142/2000 Sb. VYHLÁŠKA České národní banky. ze dne 16. května 2000

SÁLOVÁ AUKCE ZLATO eská republika Šalamounovy ostrovy Vanuatu ECHY eští stavové ( ) Olomouc Karel II. Liechtenstein ( )

BRNO BRNO DRAŽBA

12 Zlatý dukát České republiky Autor: J. Truhlíková-Spěváková. 13 Zlatý dukát České republiky Autor: J. Truhlíková-Spěváková.

Investiční zlato - aktuální nabídka

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu

Zlato. okolo 2 andělé / stojící sv. Václav s praporem, český znak, opis. Sign. Španiel. Au 31 mm (20,00 g) 0/

BRNO BRNO DRAŽBA

63. AUKCE Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu

61. AUKCE Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu

BRNO BRNO DRAŽBA

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST

ORLÍ 20, BRNO

Přílohová část. Přehled platidel a pamětních mincí ražených od roku 1918 do současnosti

67. AUKCE. Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu :00 hod.

DUKÁT spol. s r. o. Orlí BRNO. pořádá DRAŽBU. mincí, medailí, bankovek. Program

Jižní Afrika, Jiří V ½ Sovereign 1925 SA, Pretoria, 3.994g, KM.20 0/0 3200

DUKÁT spol. s r. o. Orlí BRNO. pořádá DRAŽBU. mincí, medailí, bankovek

zdobeném zlatém medailonu se závěsem 14 karátů, celková váha 7,12g

& H. D. R A U C H, W I E N BRNO BRNO 60. DRAŽBA Sazba: Miloslav Vymazal Tisk: Europrinty, spol. s r.o.

BRNO BRNO DRAŽBA

ČNS, pobočka v Hradci Králové, výsledková listina 129. aukce ze dne

Bonus: Děti Marie Terezie

DUKÁT spol. s r. o. Orlí BRNO. pořádá DRAŽBU. mincí, medailí, bankovek. BÍLÝ DŮM, Žerotínovo nám. 6, BRNO.

& H. D. R A U C H, W I E N BRNO

20. Antiochos VIII. (125-96), bronz 20 mm. Hlava - orel pat. 2/ Východní Keltové, bronz 20 mm. Hlava - trojzubec

ČESKA NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, pobočka v NYMBURCE-PODĚBRADECH

ORLÍ 20, BRNO

Kontakty na vyučuj. tková tní symboly. Ing. Jaroslava Syrovátkov. Literatura. Klasifikace. Kancelář: budova H, 6. poschodí, číslo dveří H 713

zlaté medaile Umění investovat

ORLÍ 20, BRNO

1ks nep.vl.rys.lup. 0/

Francie, Napoleon III T Frank 1867 A, 6.41g, dr. rysky, KM.801.1, Y /1-4000

ZLATO x 1 Keltové - Bójové stol. př. Kr. 1/24 statéru typ Athena-Alkis 0,35g 1/1 3000

Jarmark způsob vypořádání - 12 tříd + školní družina - poděkování

Emisní plán České mincovny pro rok 2016 Medaile a repliky historických mincí

Svátky v Evropě. Zdroj informací a další užitečné rady naleznete na :

ORLÍ 20, BRNO

Návod na přípravu skládačky: Návod na použití skládačky:

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka v J I H L A V Ě Vás i Vaše přátele srdečně zve na 85. NEVEŘEJNOU ČLENSKOU AUKCI která se koná v neděli dne 16. listopadu 2014 v Jihlavě ve velkém estrádním sále Domu kultury, Tolstého ul. 2. Program : 7,00 hod. prohlídka materiálu 8,00 hod. zahájení dražby Aukce je pořádána podle Aukčního řádu, schváleného Výborem ČNS. Jakékoliv porušování tohoto řádu, vystavení či prodej nenumismatického materiálu, bude postiženo vyloučením z účasti na aukci. Upozorňujeme na zákaz prodeje za cizí měnu. Aukce se mohou zúčastnit pouze členové České numismatické společnosti, kteří se při presenci prokáží ústřižkem o zaplacení členského příspěvku. Ostatní zájemci se mohou aukce zúčastnit jako hosté v doprovodu řádného člena ČNS. Poplatek za aukční seznam ve výši 55,- Kč, nám uhraďte přiloženou poštovní poukázkou, pokud nezašlete na některou z položek limit, nebo jej vraťte obratem zpět! V případě vydražení některých položek Vašeho limitu, bude poplatek za katalog připočten k jeho vyúčtování. V opačném případě uhradíte poplatek za katalog dodatečně. Dodržením tohoto upozornění ušetříte výdaje na poštovném a nám další poplatky za převod na účet! Objednávky aukčního katalogu zasílejte na adresu pobočky, která je uvedena níže. Aukční seznam připravil : ing.milan Rezek a Josef Pešek Vhodný a hodnotný materiál, resp. jeho písemnou nabídku pro jarní aukci, kterou uspořádáme opět v květnu 2015, zasílejte na adresu pobočky : ČNS pobočka v Jihlavě, Ke Skalce 35, 586 01 Jihlava. Písemné limity s použitím přiloženého limitního lístku zasílejte výhradě na adresu : Jan N o v á k, Ke Skalce 35, 586 01 Jihlava Termín uzávěrky příjmu materiálu do jarní aukce 2015 je konec měsíce února 2015. Těšíme se na vzájemnou spolupráci i Vaší osobní účast, případně zaslaný limit, který vyřídíme do deseti dnů a bez dobírky! Výbor pobočky ČNS v Jihlavě Účastníky aukce upozorňujeme, že vydražené položky vydáváme v průběhu celé aukce. V sobotu dne 15.. listopadu 2014 se v restauraci v DOMU KULTURY uskuteční od 17,00 hodin přátelské setkání, na které zveme jak účastníky aukce, tak zejména členy naší pobočky 1

Informace o možnosti levného ubytování : V supermarketu DELVITA, který je v těsném sousedství s Domem kultury, ve kterém se koná aukce i sobotní schůzka, je v provozu ubytovna s 3 a 4 lůžkovými pokoji. Cena lůžka za jednu noc je 180 Kč. Pro zájemce této aukce zde máme zajištěno několik lůžek, která však musíme předem uhradit. Z toho důvodu je nutné zaslat na adresu pobočky závazný požadavek, nejpozději do 5. listopadu 2014, abychom mohli rezervaci uzavřít! Oproti ubytování v hotelu to je výhodné, jak finančně, tak zejména z hlediska umístění ubytovny. Ubytovna nemá recepci, klíče od pokojů převezmeme v sobotu dopoledne a zájemcům o ubytování je předáme na sobotní schůzce, případně podle požadavku daného při objednání noclehu. Upozornění pro odběratele katalogu : Dostáváte do rukou opět katalog naší 85 aukce. Jeho cena je 55,- Kč. Úhradu můžete provést přiloženou poštovní poukázkou. Pokud ale zašlete na aukci limit, připočteme Vám cenu katalogu k vyúčtování limitu. Teprve, kdyby Vám žádná limitovaná položka nevyšla, proveďte úhradu poštovní poukázkou. Tímto postupem ušetříte peníze sobě i pobočce. V některých případech je ke katalogu přiložena poštovní poukázka na 110,- Kč, tedy i za katalog 84. aukce, který nebyl vrácen a zřejmě nedopatřením nebyl ani uhrazen. Může se stát, že jste jej uhradili, ale ve výpisech z účtů jsou někdy variabilní symboly špatné a jména plátců chybí. V takovém případě uhraďte pouze 55,- Kč. Příslušnou úhradu za 83. katalog si snad, podle Vaší informace, dohledáme. Stává se, že na poštovní poukázce upozorňujete na změnu adresy. Útržky poštovních poukázek nedostáváme a na výpise z účtu není adresa uvedena. Takže v takovém případě je výhodnější oznámit změnu adresy na korespondenčním lístku. Upozornění pro dodavatele materiálu : Uzávěrka příjmu materiálu je do konce měsíce února 2014. Vhodný materiál zasílejte na adresu pobočky, tj. Ke Skalce 35, 586 01 Jihlava. Dodavatelům materiálu sice nedáváme zdarma katalog, tak jako některé pobočky. Ovšem na druhé straně spojujeme jeho úhradu s případným vyúčtováním limitu, čímž Vám šetříme náklady za poštovné. Hlavně ale u položek vydražených za více jak 2.000 Kč nesrážíme 5 % a majiteli tak vyplácíme celou vydraženou částku! Upozornění pro členy pobočky, termínů členských schůzí v r. 2015. Z technických i jiných důvodů se výbor pobočky rozhodl, že konání členských schůzí pobočky bude následující. termíny členských schůzí jsou následující: 11. ledma 2015 6. září 2015 8. února 2015 4. října 2015 8. března 2015 1. listopadu 2015 5. dubna 2015 29. listopadu 2015 3. května 2015 13. prosince 2015 31. května 2015 27. prosince 2015 28. června 2015 2

Přehled umístění jednotlivých kapitol v katalogu aukce kapitola dražba na sále korespondenční aukce Mince zlaté 1 26 Anzika 0 0 Starý Orient 27 29 Byzanc 30 0 Řím republika 31 32 Řím císařství 33 58 Řím kolonie 0 0 Keltové 0 0 Mince denárového a groš. období 59 63 České země 64 160 Morava vládní 161 171 Slezsko knížectví 172 208 Církevní ražba 209 258 Rodové a soukromé ražby 259 261 Československo 262 423 1146 1295 Česká republika 424 497 0 0 Slovenská republika 498 519 1296 1306 Uhry a Sedmihrady 520 552 1397 1318 Rakouské země 553 590 1319 1326 František II. 591 678 1327 1366 Ferdinand V. 679 687 0 0 Revoluce 688 696 0 0 F. J. I. 697 820 1367 1500 Ražby vládního charakteru 821 824 0 0 Rakousko republika 825 827 1501 1514 Staré Německo 828 884 1515 1523 Německo císařství 885 887 1524 1531 Německo Výmarská rep. 888 892 1532 1534 Německo 3. říše 893 902 1535 1539 Německo po roce 1945 903 906 1540 1554 Ostatní Evropa 907 969 1555 1674 Ostatní svět 970 979 1675 1740 Medaile numismatické 0 0 1741 1745 Medaile a plakety 980 1025 1746 1808 Medaile střelecké 1026 1033 0 0 Faleristika a odznaky 1034 1065 1809 1903 Ostatní ražby 1066 1070 1904 1915 Konvoluty 1071 1079 1916 1924 Literatura 1080 1134 1925 1944 Papírová platidla 1135 1145 1945 2047 3

MINCE Z L A T É RAKOUSKO-František Josef I. 1848-1916 1. 4 dukát 1915 bz, 13,95 g -novoraţba- rl 12000,- *2. dukát 1897 bz, 3,47 g mnoho drobných vpichů v líci -1/1 3000,- *3. 8 zlatník 1884 bz, 6,45 g vlas.škr. 1/rl 6000,- U H R Y-František Josef I. 1848-1916 *4. 20 koruna 1893 KB, 6,78 g n.škr.,n.hr. rl 5500,- *5. 20 koruna 1895 KB, 6,78 g vlas.škr.,dr.hr. 1/rl 5000,- *6. 10 koruna 1909 bz -Marschall, 3,38 g rl 2800,- ČESKOSLOVENSKO *7. dukát 1923, 3,49 g raţeno: 61.861 ks vlas.škr. rl 5000,- *8. dukát 1925, 3,49 g raţeno: 66.279 ks vlas.škr. rl 5000,- *9. dukát 1927, 3,50 g raţeno: 25.774 ks rl 5000,- *10. dukát 1931, 3,49 g raţeno: 43.482 ks dr.škr.,dr.hr. rl 4800,- ČESKÁ REPUBLIKA 11. 5000 Kč 2011 -most ve Stříbře etue, karta proof 18000,- 12. 5000 Kč 2013 -ţelezmční most u Ţampachu etue, karta proof 13400,- *13. 2500 Kč 2004 -vstup ČR do Evropské únie, 31,33 g Au+Ag vydáno: 10.000 ks kapsle, etue, karta proof 6000,- *14. 2500 Kč 2010 -důl Michal v Ostravě, 7,84 g vydáno: 9.200 ks kapsle, etue, karta proof 7000,- *15. 2500 Kč 2010 -důl Michal v Ostravě, 7,80 g vydáno: 3.800 ks kapsle, etue, karta rl 8000,- 16. 2000 Kč 2005 -Lázně Bohdaneč etue, karta proof 9600,- ALDERNEY-Elizabeth II. 1952- *17. 1 libra 2006 -W. Shakespeare, 1,24 g kapsle proof 1100,- AUSTRÁLIE-Elizabeth II. 1952- *18. 5 dollar 1991 -hnědý klokan, 1,58 g, 1/20 unce KM-140 dr.hr. rl 1600,- *19. 5 dollar 2008 P -medvídci, 1,27 g 1,25 unce kapsle proof 1100,- I S R A E L *20. 1 new shegel 2009 -Samson bojuje se lvem kapsle proof 1100,- K O N G O *21. 1500 frank 2007 -Evropská únie, 1,00 g kapsle proof 1100,- NĚMECKO, Prusko-Wilhelm II. 1888-1918 *22. 20 marka 1896 A, 7,93 g KM-521 dr.škr.,dr.hr. -1/1 5000,- OSTROV M A N-Elizabeth II. 1952- *23. Au crown 2009 -první člověk na Měsíci, 1,23 g 1/2 unce kapsle rl 1100,- SEVERNÍ MARIÁNSKE OSTROVY *24. 5 dollar 2004 -Albert Einstein, 1,25 g kapsle proof 1100,- V A T I K Á N *25. Au (0,585) medaile 11 mm, 0,50 g z r. 2012 A:znak, číslice 100 R:Madona s dítětem,opis kapsle proof 400,- Neurčeno *26. Au medaile 10 mm, 0,38 g bl: Augustinus dei Providentia A:hlava vpravo,opis R:stojící orlice,opis rl 300,- STARÝ O R I E N T INDIE:králové Kábulu a Gandahary Samanta Deva-10. 11. stol. *27. Ag drachma (jitals) 18 mm, 3,31 g A:král na koni s kopím a praporcem R:hrbatý vůl,opisy 1/1 750,- 28. bronz Ae 14 mm, 3,42 g A:král na koni s kopím a praporcem R:hrbatý vůl,opisy 1/-1 190,- 4

PARTHIA-Vologases IV. 147-191 *29. Ag drachma 17-19 mm, 3,59 g A:vousaté poprsí s ozdobnou mitrou vlevo R:lučišník na trůně,luk nad monogramem, 7 řádkový opis do čtverce. SGI-5855 Štěp.-135 1/1 2200,- B Y Z A N C Alexius III. 1195-1203 30. miskovitý follis, 2,37 g pod. Sear-2012 4*-2 80,- Ř Í M republika Ghaeus Lucretius Trio 136 ppř. Kr. *31. denár 18-19 mm, 3,85 g A:hlava Romy v okřídlené přilbě,vzadu: TRIO,vpředu: X. R:Dioskurové s oštěpy na koních vpravo,pod koni: CN.LVCR/ROMA Crwf-237/1a,Seaby(Lucretia) 1, dr.hr.,dr.pr.okraj -1/-1 2200,- Lucius Lucetius c. f. Sabula 74 př. Kr. *32. denár 17-18 mm, 3,45 g A:hlava Medusy s hady ve vlasech,za hlavou: SABULA R:Belerophon na Pegasu vrhá oštěp,dole:l.cossuti,nahoře:xxxx Crwf-395/1,Seaby(Cossutia) 1 -R- 2/-2 1550,- Ř Í M císařství Antonius Pius 138-161 33. Ae as 26 mm, 12,11 g z r. 139 R:Stojící Fortuna s rohem hojnosti a kormidlem mezi S-C,opis: P.M.TR.POT.COS.II, mincovna: Roma RIC-5336 2/2 720,- Faustina II. 145-175 34. Ae as 24 mm, 11,20 g za Marka Aurelia R:stojící Fuho s pávem mezi S-C,opis: IVNONA REGINAE, RIC-1662 3x okraj,tmavá patina 2/2 680,- Severus Alexander 222-235 35. legionářský suberátní denár 14-20 mm, 3,40 g R:Mars s oštěpem a trofejí vpravo,opis: P.M.TR.P.VI.COS.II P.P mincovna: Roma dr.vylom.okraj,tmavá patina -1/1 620,- Valeriánus I. 253-260 36. billonový antoninián 20-21 mm, 3,14 g. R:stojící Jupiter se ţezlem a blesky,opis: IOVICONSERVA, minc,: ROMA RIC-92,Sear-2184 var. dr.vylom.okraj 2/2 110,- Aurelianus 270-275 37. Ae antoninián 21 mm, 2,62 g R:sedící Fortuna drţí kormidlo a roh hojnosti,opis: FORTVNA REDUX,dole: T, minc.: Serdica RIC-218 2x vpich v rubu,dr.odlom.okr. 2/2 130,- 38. Ae antoninián 19-24 mm, 3,34 g R:Bohyně vlevo věnčí císaře vpravo,opis: RESTITVTOR ORBIS,dole: A mincovna: Cyzicus RIC-348,Kank-29 patina -1/2 160,- Probus 276-282 39. Ae antoninián 21-22 mm, 2,21 g R:Mars s oštěpem, opis téměř nečitelný: VIRTVS AVGVSTI, mincovna: Siscia RIC-804,Sear-3276 2/-3 75,- Diocletianus 284-305 40. Ae antoninián 20 mm, 2,59 g z let 293-295 R:císař vlevo přijímá Victorii na kouli od Jupitera,opis: CONCORDIA MILITVM,v poli: B,dole: XXI, mincovna: Siscia, RIC-256,Coh-33,Sear-3410-1/-1 260,- 5

Maximianus 284-310 41. Ae antoninián 19-20 mm, 2,98 g R:císař vlevo přijímá Victorii na kouli od Jupitera,opis: CONCORDIA M ILITVM,v poli: HA, mincovna: Heraclea, RIC-14 nálezová patina -1/-1 260,- Carausius 287-293 *42. Ag denár 17 mm, 2,78 g -dobové falzum! R:galéra na vlnách s veslaři,opis: FELICITAS, minc.: R.S.R. RIC-560 patina -1/-1 350,- Constantinus I. Veliký 307-337 43. Ae follis 20 mm, 2,50 g R:stojící Jupiter s Victorii na ruce a orlem u nohou,opis: IOVI CONSERVATORI, v poli: E,dole: SIS, minc.: Siscia, RIC-15,Kank-17 zelená patina -1/-1 170,- 44. Ae 17 mm, 2,10 g z let 324-325. R:táborová brána, opis: PROVIDENTIAE AVGG,dole: SMK, mincovna: Cyzicus, RIC-24,Sear-3778 dr.naprasklý,patina -1/-1 160,- Licinius I. 308-324 45. Ae follis 20-21 mm, 3,36 g z let 315-316. R:Jupiter drţí Victorii u nohou orel s věncem,opis: IOVI CONSERVATORI,v poli: E,dole: SIS, minc.: Siscia Sear-3698 11 350,- Licinius II. 317-324 46. Ae follis 19 mm, 2,43 g R:Jupiter drţí Victorii, u nohou orel a zajatec,opis: IOVI CONSERVATORI mincovna: Nicomedia, RIC-49,Sear-3715-1/-1 250,- Constans 337-350 47. Ae 1/2 centenionalis 19 mm, 2,24 g z let 348-350 R:Fenix s věncem na mohyle,opis: FEL.TEMP. REPARATIO,dole: B SIS, minc.: Siscia, Sear-3878 dr.prasklý okraj,nep.koroze 1/1 220,- Constantius II. 337-361 48. Ae 4, 15-17 mm, 1,23 g R:dva vojáci mezi nimi standarta s christogramem,opis: GLORIA EXERCITVS,dole: G SIS, minc.: Siscia, RIC-86,Sear-3898 var. 1/1 170,- 49. Ae 3/4, 17 mm, 2,22 g R:Virtus zabijí padajícího jezdce,opis: FEL.TEMP.REPARATIO,dole: B SIS, minc.: Siscia, RIC-364,Sear-3910 dr.vylom.okraj,pat. 1/-1 200,- 50. Ae majorina 20-22 mm, 4,13 g R:Virtus zabijí padajícího jezdce,opis: FEL.TEMP.REPARATIO,v poli: I, dole: A SIS, mincovna: Siscia, Sear-3955 var. dr.olámaný okraj 1/-1 320,- Julian II. 360-363 51. Ae 3, 17-18 mm, 2,52 g R:nápis ve věnci: VOT/X/ MVLT/XX,dole: CONS, mincovna:constantinopolis RIC-167,Sear-3974 var. -1/-1 170,- Valentinián I. 364-375 52. Ae 3, 18-19 mm, 2,14 g. R:císař se standartou vleče zajatce,opis: GLORIA ROMANORVM,dole: G SISC, minc: Siscia, RIC-5a,K-135.40.1,Sear-4002-1/-1 200,- 53. Ae 3, 15-16 mm R:Valentinián kráčí vpravo, vleče za vlasy zajatce a drţí v ruce labarum Sear-4002 pěkná zelená patina 1/-1 95,- Gratianus 367-383 54. Ae 3, 18 mm, 2,58 g R:císař se standartou vpravo, vleče zajatce,opis: GLORIA ROMANORVM,v poli: F-K/S,dole: B SISC, minc.: Siscia Sear-4042 1/-1 180,- 6

Valentinianus II. 375-392 55. Ae 4, 12 mm, 1,15 g R:Victorie vleče zajatce,opis: SALUS REIPVBLICAE,v poli: PF, Sear-4067 2/-1 160,- Theodosius I. 379-395 56. Ae 4, 12 mm, 1,48 g R:Victorie s trofejí vleče zajatce.opis: SALUS REIPVBLICAE,dole: SMM RIC-265,Sear-4088-1/-1 200,- Arcadius I. 383-408 57. Ae 4, 11-12 mm, 1,59 g. R:Victorie s trofejí vleče zajatce,opis: SALUS REIPVBLICAE, Sear-4134 nep.nedoraţen -1/-1 180,- ŘÍM - císařství 58. Konvolut Cu mincí různých panovníků ze 3. a 4. století n.l.: Phillipus I., Gordianus III., Licinius I., Constantinus II., Valens, Claudianus Gothicus, 12 ks podkladové lístky uloţ. v PVC listu do alba horší zachov. 200,- EVROPSKÉ MINCE DENÁROVÉHO A GROšOVÉHO OBDOBÍ ANGLIE - Richard I. 1189-1199 59. denár bl -raţba v severní Francii-Poiou, 1,01 g 1/-1 1500,- NĚMECKO, Kolín n./rýnem - Otto III. 983-1002 *60. denár, 1,28 g kříţ/colona Danneberg-XV/342d 2/2 600,- NĚMECKO, Kolín n./rýnem - Heinrich II. 1002-1024 *61. denár, 0,97 g kříţ/květ Danneberg-XV/345 2/-1 600,- NĚMECKÁ ŘÍŠE Vendičtí Slované 10. 12. stol. *62. denár, kříţ/kříţ -písmo naznačeno, 1,22 g lehce zvlněný,dr.prasklý okraj -1/-1 1000,- MARK, Grafschaft Eberhard I. 1277-1308 *63. pfennig bl, Iserlohn, 1,11 g -sedící vévoda s mečem a lilií/kostel s postavou Sau-3046 2/2 350,- Č E S K É ZEMĚ Vladislav II. 1140-58, králem 1158-1174 64. denár z královské vlády, 0,65 g F-XVIII-3,C-615 opisy nevyr., obraz -1/1 1100,- 65. denár, 0,53 g Cach-615 opisy téměř neznatelné, olámaný 2/2 100,- Václav II. 1283-1305 *66. praţský groš, 3,52 g Smol-2 dr.vpich v rubu,tmavá patina -1/-1 600,- *67. praţský groš, 3,65 g Smol-2 dr.vylom.okraj -1/-1 600,- Jan Lucemburský 1310-1346 68. praţský groš, 3,63 g cast-11? -2/-2 390,- *69. praţský groš, 3,13 g Cast-35 -značkav ocasu lva -krouţek se stopkou dolů dr.pr. okraj,dr.skvrnky 2/-1 300,- *70. praţský groš -mezi chlupy ocasu zn. teč. s čárkou zahnutou vpravo, 3,64 g Cast-36 n.dvouráz R 2/-1 450,- 71. praţský groš, 3,69 g Cast-36-1/2 400,- 72. praţský groš, 3,54 g, značka v ocase lva -krouţek se stopkou dolů Cast-47 2/2 420,- 73. praţský groš, 3,29 g Cast-47 tmavé zbytky nález. patiny 2/-2 220,- 74. praţský groš, 3,60 g asi Cast-47 excentr.raţba 2/-2 420,- 75. praţský groš, 3,25 g Cast-47-2/2 220,- 76. Ag kopie 1/2 groše -hlava Jana Lucemburského/český lev * 128. aukce ČNS pob. Brno patina rl 150,- 7

Karel IV. 1346-1378 *77. praţský groš, 3,58 g Ves-3b dr.prasklý okraj - raţbou 2/-1 350,- 78. praţský groš, 3,60 g Ves-5a 2/-2 160,- 79. praţský groš, 3,32 g Ves-5a -2/3 100,- 80. pavus bl -lev/sv. Václav, 0,32 g Smol-1 dr.prasklý okraj -2/-2 500,- Václav IV. 1378-1419 81. praţský groš, 2,53 g Ves-III/2 lehce prohnutý, dr.hr. -2/- 2 100,- 82. praţský groš, 2,69 g Ves-III/2-2/-2 100,- 83. praţský groš, 2,93 g Ves-III/2, Háma-X/.? 3/-2 120,- 84. praţský groš, 2,46 g Ves-III/3, Háma-XI. dr.pr.okraj -2/-2 140,- *85. praţský groš, 2,64 g Ves-III/5 -pěknýdr.skvrnka -1/2 200,- *86. praţský groš, 2,81 g -pěkný- Ves-III/5 pat. 2/2 260,- 87. praţský groš, 2,64 g Ves-III/5 dr.prasklý okraj -raţbou -2/-2 100,- 88. praţský groš, 2,42 g Ves-III/5, Háma-XIV. okraj prasklý raţbou -2/-2 140,- Husité 1419-1436 89. Cu flútek -lev, měsíčky 4+4, 0,58 g stopy stříbření, 4 ráz v R 2 velké praskl.! 3 90,- Mezivládí 1439-1452 90. kruhový peníz se lvem, 0,38 g Rad-I/13 dr.prasklý okraj -1 50,- Ladislav Pohrobek 1453-1457 91. kruhový peníz se lvem, 0,44 g Rad-I/15-1 60,- Jiří z Poděbrad 1458-1471 *92. praţský groš, 2,49 g Hás-I.c/1 skvrnky -1/-1 600,- 93. kruhový peníz se lvem, 0,47 g Rad-I/21-1 30,- Vladislav II. Jagelonský 1471-1516 94. praţský groš, 1,99 g Hás-IX.C/3 2/2 150,- 95. praţský groš, 2,68 g Hás-X.a/1 2/2 180,- 96. praţský groš, 2,92 g -R- Hás.-XI.a/4 lehce nedoraţen 2/-1 350,- 97. praţský groš, 2,58 g Hás-XI.a/28 2/2 200,- 98. praţský groš, 1,49 g Hás-XI. okrájený,patina -2/-2 80,- 99. praţský groš, 2,68 g Hás.-XIII.e/6 2/2 120,- 100. praţský groš, 2,53 g Hás-XIII.e/6 2/-2 100,- 101. bílý peníz dvoustranný SR, 0,31 g Peuk-9 2/2 30,- 102. bílý peníz jednostranný RB, 0,43 g, 0,36 g 2 ks Peuk-38,62 1x zbytek nálezové patiny -1 80,- 103. bílý peníz jednostranný, 0,43, 0,38, 0,39 g Peuk-40, 62 celkem: 3 ks 2 60,- Ferdinand I. 15261564 *104. praţský groš 1540 k. Hora, 2,55 g Chvojka-T6/g, ocas K" dr.prasklý okraj 2/-1 500,- 105. bílý peníz jednostr. bl, 0,34 g Sm-12 dr.okraj -1 60,- 106. bílý peníz jedostranný bl, K. Hora, 0,31 g Sm-0 6 cípá hvězda: FERDINAND : PRIMV -1 60,- 107. početní groš 1561 K. Hora-Lidl+Karel, početní groš 1573 K. Hora-J.Šatný 2 ks Mrštík-6a,20-3/-3 3/-2 100,- Maxmilián II. 1564-1576 *108. 2 krejcar 1570 Č. Budějovice-T.Gebhart, 1,26 g -pěkný- MKČ-249-1/-1 800,- Rudolf II. 1576-1611 109. bílý groš 1580, Jáchymov-Jiří Kádner, 1,71 g MKČ-403 patina -1/-1 150,- 8

110. bílý groš 1592 Č. Budějovice-Kr. Mattighofer, 1,14 g -R- MKČ-445-1/-1 500,- *111. malý groš 1579 Praha- T. Gebhart, 0,74 g HN-4a, opis: 6b, značka ve štítu n.nedor. 1/1 800,- 112. malý groš 1600 Praha-Jan Lasanz, 0,58 g -R- HN-41, opis: 7a prohnutý a naprasklý v rubu,okraj 2/2 300,- 113. malý groš 1588, K. Hora-Šatný, 0,97 g HN-1b, opis: 7a -1/-1 450,- 114. malý groš 1588, K. Hora-Šatný, 0,87 g HN-3,opis: 7a dr.dvojráz -1/-1 300,- 115. malý groš 1597, K. Hora-Wolf Herold, 0,74 g HN-8, opis: 7a nedoraţen střed 2/2 220,- *116. malý groš 1601 K. Hora-J. Špís, 0,70 g HN-12b, opis: 7a -1/1 700,- *117. malý groš 1609 K. Hora-Pavel Škréta, 0,61 g HN-17, opis: 7a 1/1 1000,- *118. malý groš 1593 Č. Budějovice-Kr. Mattighofer, 1,14 g -R- HN-32, opis: 7a patina 1/-1 1000,- *119. malý groš 1599 Č. Budějovice-Kr. Marttighofer, 0,59 g -R- HN-30a, opis: 7b 1/1 1000,- 120. bílý peníz 1585 K. Hora-Šatný, 0,26 g -chyboraţba:..sicvn místo..secvn, MKČ-383 dr.olám.okraj 2 100,- Ferdinand I. 1526-1564 121. černý peníz (haléř) bl, 0,32 g Sm-80-1 50,- 122. početní groš 1577, K. Hora-J. Šatný, 1,76 g Mrštík-55 4/4 30,- 123. početní peníz 1581 Jáchymov-J. Kádner Mrštík-76 silná tmavá patina -2/-2 150,- *124. početní peníz 1592 Jáchymov-P. Hofmann Mrštík-83-2/2 200,- Matyáš II. 1612-1619 125. bílý grš 1618, K. Hora-S. Hölzl, 1,37 g MKČ-537 dr. prasklý okraj 2/-1 150,- *126. malý groš 1612 K. Hora-Jan Šultys, 0,94 g HN-2, opis: 2-1/1 500,- 127. početní peníz 1612 K. Hora-P. Škréta Mrštík-117 černá patina -2/-2 150,- České stav 1619-1620 *128. 24 krejcar 1619 K-Hora-S. Hölzl, 7,52 g -pěkný- MKČ-574-1/1 3000,- Evangelické slezské stavy 1633-1635 *129. 3 krejcar 1634 H-R Vratislav-Jan Rieger, 1,49 g -R- MKČ-1146-1/2 400,- Ferdinand II. 1619-1637 *130. 1/2 tolar 1632 K. Hora-S. Hölzl, 13,99 g MKČ-804 2/-1 3000,- 131. 3 krejcar 1624, K. Hora-S. Hölzl, 1,34 g MKČ-809 2/2 60,- 132. 3 krejcar 1625, Praha-Suttner, 1,74 g MKČ-759 dr.prasklý okraj 2/-1 80,- 133. 3 krejcar 1630 Praha-Eliseus du Bois, 1,43 g -R- MKČ-760-1/-1 500,- 134. 3 krejcar 1631 Praha-T. Schuster, 1,26 g MKČ-761 škr.líc 2/-1 170,- 135. 3 krejcar 1640, Praha-Wolker, 1,64 g MKČ-1180 dr.prasklý a olámaný okraj 2/-1 70,- 136. 3 krejcar 1642 Praha-J. Wolker, 1,60 g MKČ-1181 nedor. 2/2 140,- Leopold I. 1657-1705 *137. XV krejcar 1664 Praha-Margalik, 5,77 g MKČ-1408, Nech-147, Höllhuber-PRA 4.3.1 dr.skvrnky,patina -1/-1 1000,- 9

*138. XV krejcar 1664 Praha-Margalik, 5,78 g MKČ-1408, Nech-147, Höllhuber: PRA-64.3.4 válcovaný 2/-1 600,- *139. VI krejcar 1676 SHS Vratislav-S- Hammerschmidt, 3,01 g MKČ-1610,Nech-702 vada stříţku v líci -1/1 460,- 140. 3 krejcar 1668 SHS Vratislav-S. Hammerschmidt, 1,57 g MKČ-1619,Nech-738 dr.vada stříţku v líci -1/1 300,- *141. 3 krejcar 1670 SHS Vratislav-S. Hammerschmidt, 1,77 g -pěkný- Nech-741 1/1 300,- 142. 3 krejcar 1696 EG Praha-G. Egerer, 1,18 g MKČ-1425, Nech-206, Nov-15 vylomený okraj -1/-1 60,- 143. 3 krejcar 1701 FN, Vratislav-F. Nowak, 1,47 g Nech-818 2/2 60,- 144. 3 krejcar 1705 GE (-1/-1), 1646 GE (3/-2) Praha- G. Ejerer, 1,38, 1,30 g Nech-220,205 2 ks x 150,- *145. 1 krejcar 1660 K. Hora-G. Muckl, 0,83 g -R- Nech-326, Nov-10 dr.okraj -1/1 300,- *146. 1 krejcar 1697 ČB Břeh-Kr. Brettschneider, 1,05 g MKČ-1706,Nech-950 vada stříţku v L+R 1/1 150,- 147. grešle 1696 bz, 1697 bz, Opolí, 0,54 g, 0,62 g 2 ks Nech-885,886 dr.vady plochy,dr.kor. -1/-1 50,- Josef I. 1705-1711 148. 3 krejcar 1708 GE -Praha-G. Egerer, 1,43 g Nov-9 dr.okraj 2/2 60,- 149. 3 krejcar 1709 FN, 1710 FN, Vratislav-F. Nowak, 1,58 g, 1,12 g MKČ-1760,1759 2 ks 1710-prasklý okraj,olámaný okraj -1/-1 2/-1 120,- Karel IV. 1711-1740 *150. 1/2 tolar 1723 K. Hora-Jan František Weyer, 14,14 g MKČ-1862, zn. č. 1 dr.vady plochy v rubu a hrany -1/-1 2000,- *151. VI krejcar 1714 Vratislav-Nowák, 2,96 g MKČ-1917 var., Nov-21 2/-1 300,- 152. 3 krejcar 1722, 1727 -Praha-Scharff, 1,38 g, 1,24 g 2 ks MKČ-1838,1839 3/-2 80,- Marie Terezie 1740-1780 153. 20 krejcar 1768 EvS-A.S., Praha, 6,41 g No-90 škr.rub 2/-1 300,- 154. 20 krejcar 1780 EvS-I.K., 6,57 g Nov-40 dr.škr. -1/-1 200,- 155. 10 krejcar 1765 Praha-Erdmann, 3,56 g MKČ-1961 Nov-76-2/2 120,- 156. 10 krejcar 1765 bz -Praha, 3,41 g Nov-76 3/2 156,- 157. 1 krejcar 1761 aţ 1763 -vše P 3 ks Nov-10 2/2 aţ -1/-1 80,- František Lotrinský 1745-1765 158. VII krejcar 1762 P-R Praha-Erdmann, 2,87 g Nov-14,MKČ-1998-2/-2 150,- Josef II. jako spoluvládce 1765-1780 159. 20 krejcar 1771 C/EvS-A.S., Praha Nov-7a úhoz,škr.rub 2/2 70,- Josef II. 1765-80-1790 160. 20 krejcar 1778 C/EvS-I.K., 6,62 g Nov-7a dr.škr. -1/-1 200,- M O R A V A vládní Břetislav II. 1092-1100, údělným kníţetem na Brněnsku *161. denár, 0,63 g Cach-386 zkomolené opisy na lící, tmavá patina 1/1 1500,- Přemysl II. 1253-1278 162. střední brakteát z let 1270-1278, 0,38 g F.XXII-12, C-979 kapsle -1 1500,- 10

Brno - město, po roce 1452 163. kruhový peníz se šachovanou orlicí, 0,40 g Rad-II/16-1 120,- 164. kruhový peníz s šachovanou orlicí, 0,36 g Rad-II/16 2 80,- Znojmo město, po roce 1452 165. kruhový peníz s orlicí ay prsním štítkem: Z", 0,36 g Rad-II/21-1 120,- Moravské stavy 1619-1621 *166. 12 krejcar 1620 B-Z Olomouc-B. Zwirner, 4,19 g MKČ-622 nedoraţen střed -2/2 900,- *167. 12 krejcar 1620 BZ Olomouc-B. Zwierner, 4,46 g MKČ-624 nedoraţen okraj 2/2 700,- *168. 12 krejcar 1620 B-Z Olomouc-B. Zwirner, 4,59 g MKČ-622 var. 2/2 600,- Ferdinand II. 1619-1637 169. 15 krejcar 1622 bz, Brno, 2,55 g MKČ-866 tmavá patina 3/-2 150,- 170. 3 krejcar 1624, Brno-Wohnsiedler, 1,65 g MKČ-886 var. 2/2 60,- 171. 1 krejcar 1624 BZ, Olomouc-B. Zwirner, 0,79 g MKČ-939-1/-1 80,- SLEZSKO kníţectví HORNÍ LUŢICE, Zhořelec město 2 pol. 15. stol. 172. peníz, gor/koruna, 0,34 g Sau-207-1/-1 100,- OLEŠNICE, město 15. století *173. haléř bl, 0,32 g -R- SJ-102 -pěkný- 1/rl 400,- LEHNICE, Břeh-Jan Christián a Georg Rudolf 1602-1621 *174. groš 1608, 1,66 g SJ-78 patina 1/1 200,- LEHNICE, Břeh-Georg Rudolph 1621-1653 *175. 24 krejcar 1621, 5,89 g -R- SJ-239 dr.vady raţby v líci -1/-1 600,- LEHNICE, Břeh-Georg, Ludwig a Christián 1639-1663 176. 3 krejcar 1658 E-W, 1,37 g SJ-332 dr.škr. -1/-1 150,- LEHNICE, Břeh-Georg z Břehu 1639-1664 *177. XV krejcar 1663 BZ, 5,85 gr SJ-388 2/2 220,- 178. 3 krejcar 1660, 1,57 g SJ-378 tmavá patina 2/-1 80,- LEHNICE,Břeh-Christián z Volavy 1639-1672 *179. XV krejcar 1664 bz, 5,76 g SJ-433 2/-1 240,- 180. 3 krejcar 1660 E-W, 1,63 g SJ-422-1/1 120,- 181. 1 krejcar 1665 bz, 0,73, 0,82 g celkem: 3 ks SJ-434,437 dr.vady líce -3/-3 aţ 2/-1 60,- 182. dreier (grešle) 1670 C-B, 0,63g SJ-449 patina 1/-1 40,- LEHNICE, Břeh-Georg Wilhelm 1672-1675 *183. 3 krejcar 1674 C-B, 1,85 g -kráný- SJ-469 rl 300,- LEHNICE, Břeh-Luisa z Anhaltu 1673-1674 *184. VI krejcar 1673 C-B, 3,22 g SJ-459 patina 1/-1 600,- 185. dreier /grešle) 1673 C-B.letopočet dole, 0,65 g -R- SJ-463 var. patina -1/-1 60,- 186. dreier (grešle) 1673 C-B, 0,69 g -letopočet dole SJ-463 var. 1/-1 50,- 187. dreier (grešle) 1673 C-B -letopočet dole, 0,71 g -R- SJ-463 var. skvrnky -1/-1 60,- KRNOV-Georg Friedrich 1543-1603 *188. 1 krejcar 1563 s titulem Ferdinanda I., 0,88 g -R- -pěkný- SJ-22 1/-1 300,- 11

KRNOV-Johan Geor 1607-1624 *189. 3 krejcar 1612, 1,39 g -R- -pěkný- SJ-110 dr.prasklý okraj,patina -1/-1 700,- MÜNSTERBERG, Olešnice-Carl II. 1587-1617 190. 3 krejcar 1612, 1,65 g SJ-106 patina v líci -1/1 180,- OPAVA-Carl von Liechtenstein 1614-1627 191. 3 krejcar 1615 BH, 1,80 g SJ-17 nález.patina -1/-1 200,- TĚŠÍN-Adam Václav 1594-1617 *192. 3 krejcar 1603 bz, 1,68 g -R- SJ-28 dr.prasklý okraj,dr.skvrnky -1/-1 500,- *193. 3 krejcar 1607 bz, 1,64 g SJ-34-1/-1 500,- 194. 3 krejcar 1608 bz, 1,73 g -pěkný- SJ-38 dr.okraj 1/rl 600,- WÜRTEMBERG. Olešnice- Christian Ulrich 1664-1704 195. 1 krejcar 1684 bz, 0,79 g SJ-283 1/1 60,- 196. 1 krejcar 1684, 0,80 g SJ-283 patina -1/-1 50,- 197. 1/2 krejcar 1680, 0,51 g SJ-267 var. patina 1 50,- 198. 1/2 krejcar 1680, 0,63 g SJ-267 var. patina 1 50,- 199. 1/2 krejcar 1683, 0,61 g -R- SJ-282 var. patina 1 80,- 200. 1/2 krejcar 1683, 0,58 g -R- Sj-281 var. pat. 1 80,- WÜRTEMBERG, Olešnice- Christian z Volavy 1634-1672 201. dreier (grešle) 1670 C-B, 0,59 g SJ-449 patina -1/-1 40,- 202. dreier (grešle) 1680, 0,56 g SJ-268 var. -1/-1 20,- 203. dreier (grešle) 1680, 0,71 g SJ-268 var. 1/1 30,- WÜRTEMBERG, Olešnice- Christian Ulrich 1664-1704 204. dreier (grešle) 1680 (2x), 1681, 0,64, 0,66 g celkem: 3 ks SJ-268,268 var.,272 patina -1/1 aţ 1/1 70,- 205. dreier (grešle) 1680, 1696 LL. 1699 L-L, 060, 0,66, 0,60 g 3 ks SJ-268var., 307, 315 patina 2/2 aţ 1/1 70,- 206. grešle (dreier) 1696 L-L, 0,68 g SJ-307 -pěkná- -1/1 60,- 207. dreier (grešle) 1696 LL, 0,69 g SJ-307 1/1 40,- 208. dreier (grešle) 1704 CVL, 0,73 g SJ-328-1/-1 30,- C I R K E V N Í RAŢBY AUGSBURG, bisk.-petr ze Shaumburgu 1424-69 209. fenik se 4-rázem -mincmistr: Franz Bäsinger, 0,32 g Rad-XIII/8-1-1 50,- FULDA, opatství-balthusar v. Dernbach 1570-1606 *210. 3 krejcar bl s tit. Rudolfa II, 1,71 g Sau-2229-1/-1 250,- HILDESHEIM, bisk.-ferdinand Bavorský 1612-50 211. groš 1615 s titulem Matyáše II., 1,58 g dr. prasklý okraj -1/1 150,- 212. groš 1617 s titulem Matyáše II, 1,38 g -pěkný- Saurma nezná ročník 1/1 200,- 213. groš 1618 s titulem Matyáše II., 1,31 g -pěkný- Saurma nezná ročník 1/-1 160,- MAGDEBURG, arcib.- Albrecht I. graf von Käfernburg 1205-1232 *214. brakteát 22 mm, 0,99 g Riechmann-327 starý podloţní lístek 1 700,- N Ě M E C K O 215. Al oválná svátostka 30x34 mm s raţ.ouškem -sv. Maria A:postava čelně,opis ve 2 řádcích R:písmeno M" a kříţ,2 srdce,kolem hvězdy, vyryto: 1914 1/1 75,- 12

OLOMOUC, arcip.-leopold Vilém 1637-1662 216. 1 krejcar 1650, Kroměříţ, 0,65 g SV-103 2/-1 150,- OLOMOUC, arcib.-karel II. Liechtenst. 1664-95 217. XV krejcar 1694 SHS, 5,64 g SV-390 úhoz v místě letopočtu-letopočet téměř neznatelný 2/-2 150,- *218. 3 krejcar 1670 -zn. špice, 1,70 g -krásný- SV-326 1/1 300,- 219. 3 krejcar 1670 Kroměříţ, 1,20 g SV-32664/C2 olám.okraj 2/-1 200,- OLOMOUC, arcib.-karel III. Lotrinský 1695-1711 *220. 1 krejcar 1701 Kroměříţ, 0,85 g -lícní opis: D.G. CAROLUS 1 EPS OLOMUCE -R- -krásný- SU-0 rl 600,- OLOMOUC,arcib.-Wolfgang Hannibal Schrattenbach 1711-1738 *221. 1/2 tolar 1727, 14,10 g SV-727 dr.stopa,m.o. -1/-1 3600,- OLOMOUC, arcib.-josef Vrána 222. Br medaile 58 mm z r. 1973: Josef Vrána, nástupní medaile A:poprsí arcibiskupa vlevo,opis R:znak arcibiskupa,opis. Neznačeno 1/1 240,- PASOV, bisk.-ernest Bavorský 1517-1540 223. fenik 1534, 0,53 g Sau-447-1 150,- ČECHY, Praha, arcib.-alois Jos. Schrenk 1838-49 *224. Ag intronizační medaile 35 mm, 26,15 g z r. 1838: A:znak,opis ve 2 řádcích R:Boţí oko, ve věnci 8 řádk.český nápis. Autor: Lerchenau Don-4671, Přib.: 504 dr.škr.,dr.hr.,tmavá patina 1/1 800,- ČECHY, Praha, arcib.-lev kardin. Skrbenský 1899-1917 *225. Cu medaile 25 mm, 8,25 g bl: Na památku svatého biřmování A:poprsí vlevo,opis R:Arcibiskup,dívka s kmotrou,opis. Autor: Santrůček Přib-662 n.škr.,n.hr. 1/1 220,- RAKOUSKO 226. Br jednostr. medaile 60 mm z r. 1932: Ubaldus Steiner. Poprsí vpravo,opis,letopočet. Autor: A. Hartig 1 380,- R U S K O 227. Al medaile 32 mm s raţ. ouškem bl -sv. Otec Nikolaj A:poprsí svatého s knihou čelně,opis R:2 řádk.nápis: člen bratrstva ve věnci n.škr. 1/1 110,- Č E CH Y, Stará Boleslav *228. Ag medaile 43 mm, 19,92 g z r. 1721: Jan Nepomucký A:poprsí mírně vpravo,opis R:Madona s dítětem,opis Autor: P.P. Werner Přib.-260 dobové ouško 2/-1 2000,- SALZBURG, arcib.-matyáš Lang z Wellenb. 1519-40 *229. 10 krejcar 1525, 4,84 g Šm:6-A/13 dr.vylom.okraj -1/-1 400,- 230. 2 fenik bl, (?), 0,40 g Šm: 4-C/17,Sau-305 1 100,- SALZBURG,arcib.-Michael Küttenburg 1554-60 231. 2 fenik 1559, 0,46 g Šm:13-D/17 dr.prasklý okraj 1 30,- SALZBURG, arcib.-jan Jakub Khuen-Belasi 1560-86 232. 2 fenik 1564, 0,49 g Šm:14-E/17-1 40,- 233. 2 fenik 1573, 1578, 1581, 0,55g,0,40 g,0,43 g 3 ks Šm: 16-E/17, 17-E/17, 18-C/17 zbytky nález.patiny, dr.okraj -1 aţ 1 80,- 234. 2 fenik 1566, 1567, 1570, 0,46, 0,40, 0,45 g 3 ks Šm: 15-C/17, 15-D/17, 16-B/17 dr.prasklý okraj 2 aţ -1 50,- SALZBURG, arcib.-wolf Dietr. Raitenau 1587-1612 235. 2 fenik 1591, 0,51 g Šm: 23-A/17 1 30,- 13

SALZBURG, arcib.-paris Lodron 1599-1653 *236. 1/6 tolaru 1627, 4,82 g -R- Šm:31-D/13, KM-107.1 dr.škr. -1/-1 1200,- *237. 1/6 tolaru 1638, 4,81 g -R- Šm:34-B/14, KM-107.2 -krásný- n.škr. rl 2200,- SALZBURG, arcib.-max Gandolph Küenburg 1668-87 238. 3 krejcar 1680, 1,63 g Šm: 43-D/15, KM-228 dr. zbytek nález. patiny 1/1 200,- 239. 3 krejcar 1680, 1,41 g Šm: 43-D/15, KM-228 dr.vada rubu -1/-1 100,- 240. 3 krejcar 1681, 1,44 g Šm:43-E/15, KM-228 1/-1 150,- SALZBURG, arcib.-jan Arnošt Hohenst, 1687-1709 *241. 1/9 tolaru 1699 -pamětní na průjezd Josefa I. a Wilhelminy Amalie, 2,28 g -R- Šm:48-A/5, KM-M1-1/-1 1200,- *242. 3 krejcar 1687, 1,56 g -pěkný- Šm:45-D/15, KM-249 patina 1/1 200,- *243. 2 krejcar 1696, 1,13 g Šm:47-C/16, KM-280 lehce zašlé,dr.hr. 1/1 90,- *244. zemský batzen 1731, 2,16 g Šm:55-C/15, KM-336 n.škr. -1/1 200,- SALZBURG, arcib.-hieronymus Colloredo 1772-1803 *245. 20 krejcar 1780, 6,63 g -krásný- Šm:66/B 11 n.škr.líc,patina rl 650,- 246. 10 krejcar 1786 M, 3,31 g -R- Šm: 67-C/12,KM-442 vady plochy líce,skvrny 2/-1 300,- 247. 1 krejcar 1783 S-B (Cu) -pěkný- KM-451-1/-1 80,- SALZBURG, arcib.- 248. Br ţeton 29 mm, 5,35 g z r. 1928: 300. výr. domu A:dva arcibisk.drţí kostel,dole znak,opis R.dvě sedící postavy u znaku,opis. Značeno: A. K 1/1 140,- STRASSBURG, bisk.-carl v. Lothringen 1592-1607 *249. 3 krejcar 1602 s tit. Rudolfa II., 1,84 g Sau-1959-1/-1 200,- V A T I K Á N 250. Cu medaile 37 mm bl: Papeţ Eugenius (10. 8. 654-2. 6. 657) A:poprsí vpravo,opis R:15 řádk.nápis dr-koroze 1/1 280,- 251. Sn medaile 41 mm, 22,76 g bl: Papeţ Pius IX. (16.6. 1846-7.2.1878) Clemens a Constans A:poprsí papeţe vlevo,opis R:letící anděl a dvá andělíci nad městem, opis. Autor: A. Neuss, I.I. Neuss/A. Däubler n.škr.,dr.hr. 1/1 240,- 252. Medaile z bílého kovu 57 mm z r. 1925 s orig.ouškem: Svatý rok 1925, papeř Pius XI. A:poprsí papeţe vlevo s nápisem,,kolem stavby a nápisy R:papeţ u velkých dveří s kříţem,kolem mnoho postav, 2 řádk. nápis. Bz -1/-1 95,- VATIKÁN-Jan XXIII. 28.10.1958-3.6.1993 253. Br medaile 44 mm, 37,43 g z r. 1960: A:poprsí vpravo,opis R:2 postavy se svatozáří u podstavce s knihou za nimi Kristus,2 řádk.nápis,opis. Mistuzz 1/1 440,- NEURČENO 254. Br svátostka 16x22 mm bl: sv. Benedict A:stojící postava svatého,opis R:kříţ s písmeny,opis tmavá patina -1/-1 180,- VRATISLAV, bisk.-friedrch von Hessen 1671-82 255. 1 krejcar 1681 LPH, 0,70 g SJ-183 tmavá patina -1/-1 30,- 256. 1 krejcar 1681 LP-H, 0,57 g SJ-183 dr.olám.okraj -1/-1 120,- *257. 1/2 krejcar 1681 LP-H, 0,70 g -R- SJ-85 -krásný- patina 1 200,- 14

WÜRZBURG, bisk.-johann Philip von Greifenklau-Vollraths 1699-1719 258. 1 körtling 1715 F (1/84 zlatníkuú, 0,46 g KM-212 tmavá patina 1/-1 150,- SOUKROMÉ A RODOVÉ RAŢBY Radecký z Radče; Jan Josef Václav 1766-1858 259. Cu medaile 57 mm z r. 1849: Na italské vítězství 1848-1849 A:poprsí v uniformě vpravo,opis R:Victoria s věncem čelně,opis. Autor: I.M. Scharff dr.škr.,ďubky v ploše 1/-1 1100,- Schlick Jindřich 1612-1650 *260. 3 krejcar 1632 s titulem Ferdinanda II., 1,59 g Planá-Candler KM-5 lehce nedoraţen 2/-1 500,- Stifft Andreas Josef baron-lékař Františka II. *261. Cu medaile 52 mm z r. 1834: Na 50. výr. lékařského titulu A:hlava vpravo,opis R:ve věnci 4 řádk.nápis Autor: J. D. Boehm n.škr.,dr.hr. 1/1 360,- ČESKOSLOVESKO 262. 2 haléř 1923; 5 haléř 1923, 25, 26 (1/1, skvrnka, dr.hr. -R-), 29, 31, 38 celkem: 7 ks 1/1 240,- 263. 5 haléř 1923 -krásný- rl 70,- 264. 5 haléř 1925 -R- 1/1 150,- 265. 10 haléř 1929 -R- n.hr. 1/1 120,- 266. 10 haléř 1933 -lepší- vlas.škr. 1/1 75,- 267. 10 haléř 1935 -lepší- skvrnky 1/1 90,- 268. 1 haléř 1922, 24-26, 28, 30, 32, 33 (lepší), 34, 35 (lepší), 36-38 celkem: 13 ks -1/-1 aţ rl 150,- 269. Kompletní sada 10 haléřů 1922-1938 celkem: 17 ks -1/-1 aţ rl 500,- 270. 50 haléř 1921 -krásný- rl 340,- 271. 50 haléř 1922 -krásný- rl 80,- 272. 50 haléř 1926 -R- n.hr.,skvrna 1/-1 150,- 273. 50 haléř 1931 -krásný- rl 90,- 274. 1 Kč 1922, 23-25, 29, 30 (-1/1), 37, 38 celkem: 8 ks kompletní sada -1/-1 aţ 1/1 60,- 275. 5 Kč 1932 (Ag) -R- n.škr. 2/-1 80,- 276. 5 Kč 1928, 29-31 -vše Ag celkem: 4 ks 2/-1 aţ -1/-1 100,- 277. 5 Kčs 1929 (4x), 30 (3x), 31 -vše Al celkem: 8 ks 2/2 200,- 278. 10 Kš 1928 -T. G. M. vlas.škr. rl 60,- 279. 10 Kč 1928 -T.G. Masaryk tmavá patina 1/1 80,- 280. 10 Kč 1930 vlas.škr. 1/1 80,- 281. 10Kč 1931 dr.škr.,dr.hr.,skvrnky v rubu 1/1 50,- 282. 10 Kč 1932 2 ks 1x dr.škr.,skvrny 1x rl 1/1 200,- 283. 10 Kč 1930, 1931, 1932 3 ks zašlé,n.škr. -1/1 aţ 1/1 200,- 284. 20 Kč 1933 dr.škr. 1/1 90,- 285. 20 Kč 1933 dr.škr. rl/1 80,- 286. 20 Kč 1933, 1934 2 ks dr.hr. rl 200,- 287. 20 Kč 1933, 1934 2 ks n.škr. 1/1 160,- 288. 20 Kč 1934 dr.škr. 1/1 70,- 289. 20 Kč 1937 -T.G. Masaryk n.škr.,skvrny rl 160,- 290. 20 Kč 1937; 10 Kč 1928 -obě T.G.M. skvrnky 1/1 aţ rl 150,- 291. 20 Kč 1933; 10 Kč 1932 (2x) celkem: 3 ks zašlé,dr.škr. 1/-1 aţ 1/1 220,- 15

292. Sada protektorátních Zn mincí: 10 hal. 1940-42; 20 hal. 1940-42, 44; 50 hal. 1940-42; 1 K 1941-44 celkem: 14 ks patina -2/-2 aţ 1/1 40,- 293. 1 K 1941-1944; 50 hal. 1941, 42, 44; 20 hal. 1940-1943; 10 hal. 1940, 1944 -vše Zn celkem: 13 ks drobné skvrnky -1/-1 aţ 1/1 50,- 294. 1 K 1942, 43, 44; 50 haléř 1941, 42; 20 haléř 1943 celkem: 6 ks 2/2 aţ 1/1 30,- 295. 1 K 1941; 50 hal. 1941 (koroze líce); 20 hal. 1941; (dr.kor.rub); 10 hal- 1941 4 ks -1/-1 aţ 1/1 30,- 296. 1 K 1941, 42, 43, 44 celkem: 4 ks 1/1 40,- 297. Kompletní sada Ag pamětních mincí z let 1947-1951 celkem: 8 ks skvrnky,n.škr. 1/1 aţ rl 800,- 298. 100 Kčs 1948 -Karlova univerzita, 1948 -republika, 1949 -Horní práva, 1951 -Kl. Gottwald; 50 Kčs 1947 -SNP, 1948-5. květen. celkem: 6 ks 1/1 aţ rl 400,- 299. 100 Kčs 1948 -republika (2x); 1940 -Horní práva, 1951 -Kl. Gottwald celkem: 4 ks zašlé 1/1 300,- 300. 50 Kčs 1947 -SNP, 1948-5.květen, 1949 -Stalin 3 ks skvrnky 1/1 aţ rl 150,- 301. 50 Kčs 1947 -SNP n.škr.,n.hr. 1/1 40,- 302. 50 Kčs 1948-5. květen 1945 n.škr. 1/1 40,- 303. 100 Kčs 1948 -republika zašlé 1/1 140,- 304. 100 Kčs 1949 -Stalin zašlé 1/1 220,- *305. 3 haléř 1962 -pravý, 0,66 g -RR- rl 3400,- 306. 5 haléř 1955 -R- n.hr. -1/1 260,- 307. 10 haléř 1954 -krásný- vlas.škr. rl 170,- *308. 25 haléř 1954 -RR- vlas.škr.,dr.skvrnka rl 1000,- 309. 25 haléř 1954 -RR- n.škr.,n.hr. rl 1100,- 310. 25 haléř 1964 -R- n.škr. 1/1 70,- 311. 25 haléř 1964 -lepší- koroze líce -1/-1 50,- 312. 2 Kčs 1973 -varianta vlisu na hraně, vlnovky jako na 5 Kčs n.hr. 1/1 80,- 313. 2 Kčs 1987 -jen pro sady -R- rl 180,- 314. 10 Kčs 1967 -Akademia Istropolitana orig.pouzdro proof 900,- 315. 10 Kčs 1968 -ND Praha orig.etue proof 700,- 316. 50 Kčs 1971-50 let KSČ orig.ete s pečetí proof 300,- 317. 50 Kčs 1973 -Únor orig.etue bez pečetě proof 220,- 318. 50 Kčs 1974 -J- Jesenský orig.etue.s pečetí patna proof 340,- 319. 50 Kčs 1975 -S.K. Neumann orig. etue s pečetí patina, zašlé proof 340,- 320. 50 Kčs 1979 -IX. sjezd KSČ orig.etue s pečetí proof 300,- 321. 50 Kčs 1979 -IX. sjezd KSČ orig.etue s pečetí proof 300,- 322. 50 Kčs 1986 -Český Krumlov orig. etue s pečetí patina proof 300,- 323. 50 Kčs 1986 -Telč orig. etue s pečetí patina proof 300,- 324. 50 Kčs 1986 -Praha orig. etue pečetí patina proof 300,- 325. 50 Kčs 1986 -Bratislava orig. etue s pečetí patina proof 300,- 326. 100 Kčs 1978 -Karel IV. orig. etue bez pečetě patina proof 300,- 327. 100 Kčs 1978 -J. Fučík orig.etue s pečetí proof 320,- 328. 100 Kčs 1979 -J. Botto orig. etue s pečetí patina proof 460,- 329. 100 Kčs 1980 -Spartakiáda orig. etue s pečetí patina proof 300,- 330. 100 Kčs 1981 -O. Španiel orig.etue s pečetí patina proof 300,- 331. 100 Kčs 1982 -Ivan Olbracht orig. etue s pečetí patina proof 300,- 16

332. 100 Kčs 1982 -koněspřeţná ţeleznice Č. Budějovice- Linec orig. etue s pečetí patina proof 300,- 333. 100 Kčs 1983 -Jaroslav Hašek orig. etue s pečetí patina proof 300,- 334. 100 Kčs 1983 -ND Praha orig. etue s pečetí patina proof 300,- 335. 100 Kčs 1984 -Ant. Zápotocký orig.etue s pečetí patina proof 300,- 336. 100 Kčs 1984 -J. Neruda orig. etue bez pečetě patina proof 280,- 337. 100 Kčs 1954 -Matěj Bel orig. etue s pečetí paiina proof 300,- 338. 100 Kčs 1985 -Helsinky orig.etue s pečetí proof 300,- 339. 100 Kčs 1985 -P. Brandl orig. etue s pečetí patina proof 300,- 340. 100 Kčs 1985 -Ján Hollý orig. etue s pečetí patina proof 300,- 341. 100 Kčs 1986 -K.H. Mácha orig. pošk. etue s pečetí proof 260,- 342. 100 Kčs 1987-banicka akademia v B. Štiavnici orig.etue s pečetí proof 300,- 343. 100 Kčs 1992 -Lidice, Leţáky kapsle proof 500,- 344. 500 Kčs 1988 -Matica slovenská orig. etue s pečetí patina proof 950,- 345. 10 Kčs 1954 -SNP skvrnky rl 80,- 346. 10 Kčs 1955 -osvobození 1/1 50,- 347. 10 Kčs 1957 -J.A. Komenský n.škr. BJ 40,- 348. 10 Kčs 1957 -Willenberg n.škr. 1/1 70,- 349. 10 Kčs 1964 -SNP 1/1 60,- 350. 10 Kčs 1966 -Velká Morava rl 60,- 351. 10 Kčs 1966 -Velká Morava zašlý líc rl 60,- 352. 10 Kčs 1967 -Akaemie Istropolitana n.škr.,dr.hr. 1/1 140,- 353. 10 Kčs 1968 -ND Praha n.hr. rl 160,- 354. 10 Kčs 1968 -ND Praha -pozlaceno kapsle n.škr. rl 260,- 355. 20 Kčs 1972 -A. Sládkovič rl 60,- 356. 25 Kčs 1964 -SNP 1/1 100,- 357. 25 Kčs 1955 -osvobození dr.vady stříţku na hraně 1/1 80,- 358. 25 Kčs 1965 -osvobození n.škr. 1/1 70,- 359. 25 Kčs 1968 -NM Praha vlas.škr.,lehce zašlé rl 180,- 360. 25 Kčs 1968 -NM Praha n.škr.,dr.hr. 1/1 150,- 361. 25 Kčs 1969 -J.E. Purkyně skvrnka,vlas.škr. rl 180,- 362. 25 Kčs 1970 -SND Bratislava rl 170,- 363. 25 Kčs 1970 -osvobození rl 50,- 364. 25 Kčs 1970 -osvobození lehce zašlé rl 70,- 365. 50 Kčs 1955 -osvobození -varianta b" n.škr. rl 220,- 366. 50 Kčs 1967 -Istropolitana orig.etue proof 800,- 367. 50 Kčs 1968 -republika rl 400,- 368. 50 Kčs 1971 -P. O, Hviezdoslav zašlý líc rl 100,- 369. 50 Kčs 1972 -J. V. Myslbek rl 100,- 370. 50 Kčs 1973 -Únor zašlý líc rl 100,- 371. 50 Kčs 1973 -J.Jungmann rl 100,- 372. 50 Kčs 1973 -Josef Jungmann lehce zašlé rl 100,- 373. 50 Kčs 1974 -J. Jesenský rl 100,- 374. 50 Kčs 1975 -S. K. Neumannn rl 100,- 375. 50 Kčs 1977 -Ján Kollár zašlý líc rl 100,- 376. 50 Kčs 1978 -Kremnice rl 100,- 377. 50 Kčs 1978 -Kremnice kapsle rl 90,- 378. 50 Kčs 1978 -Zd. Nejedlý zašlý líc rl 140,- 379. 50 Kčs 1979 -IX. sjezd KSČ rl 100,- 380. 50 Kčs 1979 - IX. sjezd KSČ lehce zašlé 1/1 80,- 381. 100 Kčs 1955 -osvobození, varianta a" dr.škr. rl 1000,- 382. 100 Kčs 1955 -osvobození, varianta b" dr.škr. rl 800,- 17

383. 100 Kčs 1971 -Josef Mánes rl 150,- 384. 100 Kčs 1974 -B. Smetana rl 140,- 385. 100 Kčs 1976 -J. Král lehce zašlé rl 140,- 386. 100 Kčs 1976 -V. Kaplan rl 140,- 387. 100 Kčs 1976 -V. Kaplan n.hr. rl 120,- 388. 100 Kčs 1977 -V. Hollar rl 140,- 389. 100 Kčs 1978 -Karel IV. rl 140,- 390. 100 Kčs 1978 -Karel IV. rl 150,- 391. 100 Kčs 1978 -J. Fučík rl 140,- 392. 100 Kčs 1979 -Jan Botto rl 140,- 393. 100 Kčs 1979 -J. Botto 1/1 110,- 394. 100 Kčs 1980 -Petr Parléř rl 140,- 395. 100 Kčs 1980 -Petr Parléř rl 150,- 396. 100 Kčs 1992 -Moravské zemské muzeum Brno kapsle rl 100,- 397. 100 Kčs 1992 -Moravské zemské muzeum v Brně rl 120,- 398. 100 Kčs 1993 -Muzeálná slovenská společnost kapsle rl 100,- 399. 100 Kčs 1993 -Břevnovský klášter kapsle rl 100,- 400. 500 Kčs 1981-L. Štúr lehce zašlé rl 500,- 401. 500 Kčs 1983 -ND Praha rl 500,- 402. 500 Kčs 1987 -Josef Lada rl 500,- 403. 500 Kčs 1988 -Matice slovenská rl 500,- 404. 500 Kčs 1988 -Československá federace rl 500,- 405. 500 Kčs 1992 -J.A. Komenský kapsle rl 500,- 406. 500 Kčs 1993 -Československý tenis kapsle rl 500,- 407. Sada mincí 1980: 5 hal. aţ 5 Kčs 7 ks PVC obal rl 80,- 408. Sada mincí 1980: 5 hal. aţ 5 Kčs celkem: 7 ks PVC obal rl 150,- 409. Sada mincí 1981: 5 hal. aţ 5 Kčs celkem: 7 ks PVC obal rl 120,- 410. Sada mincí 1981: 5 hal. aţ 5 Kčs 7 ks PVC obal rl 100,- 411. Sada mincí 1982: 5 hal. aţ 5 Kčs 7 ks PVC obal rl 100,- 412. Sada mincí 1983: 5 hal. aţ 5 Kčs 7 ks PVC obal rl 100,- 413. Sada mincí 1984: 5 hal. aţ 5 Kčs 7 ks PVC obal rl 100,- 414. Sada mincí 1985: 5 hal. aţ 5 Kčs 7 ks PVC obal rl 100,- 415. Sada mincí 1986: 5 hal. aţ 5 Kčs 7 ks -Rpouzdro + papírový přebal rl 1000,- 416. Sada mincí 1987: 5 hal. aţ 5 Kčs 7 ks pouzdro + papírový přebal rl 300,- 417. Sada mincí 1988: 5 hal. aţ 5 Kčs 7 ks pouzdro + papírový přebal rl 220,- 418. Sada mincí 1989: 5 hal. aţ 5 Kčs 7 ks pouzdro + papírový přebal rl 200,- 419. Sada mincí 1989: 5 hal. aţ 5 Kčs celkem: 7 ks pouzdro+papír.přebal rl 180,- 420. Sada mincí 1989: 5 hal. aţ 5 Kčs celkem: 7 ks pouzdro rl 280,- 421. Sada mincí 1990: 5 hal. aţ 5 Kčs 7 ks pouzdro + papírový přebal rl 200,- 422. Sada mincí 1990: 5 hal. aţ 5 Kčs celkem: 7 ks pouzdro rl 300,- 423. Sada mincí 1991: 1 hal. aţ 5 Kčs + ţeton mincovny Kremnice 9 ks PVC pouzdro + přebal rl 220,- Č E S K Á REPUBLIKA 424. 200 Kč 1993 -ústava ČR kapsle, etue, karta proof 2000,- 425. 200 Kč 1995 -P.J. Šafařík kapsle, etue, karta proof 2500,- 426. 200 Kč 1997 -běh Běchovice-Praha kapsle,etue,karta proof 2000,- 427. 200 Kč 1997 -klášter Emauzy kapsle, etue, karta proof 2000,- 428. 200 Kč 1998 -František Kmoch kapsle, etue, karta proof 2000,- 18

429. 200 Kč 1999 -Akademie výtvarných umění Praha kapsle, etue, karta proof 1600,- 430. 200 Kč 1999 -O. Sekora kapsle. etue, karta proof 2800,- 431. 200 Kč 1999 -zaloţení NATO kapsle, etue, karta proof 3500,- 432. 200 Kč 2000 -zasedání Mezinárodního měnového fondu kapsle, atue, karta proof 1300,- 433. 200 Kč 2000 -praţský groš kapsle, etue, karta proof 2500,- 434. 200 Kč 2000 -Nové tisíciletí kapsle, etue, karta proof 4200,- 435. 200 Kč 2001 -K.J. Dientzenhofer kapsle, etue, karta proof 1500,- 436. 200 Kč 2001 -Jaroslav Seifert kapsle, etue, karta proof 1200,- 437. 200 Kč 2001 -František Škroup kapsle, etue, karta proof 1800,- 438. 200 Kč 2001 -Český fotbalový svaz kapsle, etue, karta proof 1300,- 439. 200 Kč 2002 -Dr. Emil Holub kapsle, etue, karta proof 2000,- 440. 200 Kč 2002 -Jiří z Poděbrad kapsle, etue, karta proof 2000,- 441. 200 Kč 2002 -Mikoláš Aleš kapsle, etue, karta proof 1700,- 442. 200 Kč 2003 -Jar. Vrchlický kapsle, etue, karta proof 1300,- 443. 200 Kč 2003 -J. Thomayer kapsle, etue, karta proof 1200,- 444. 200 Kč 2003 -František Křiţík kapsle, etue, karta proof 1200,- 445. 200 Kč 2003 -Svaz lyţařů kapsle, etue, karta proof 1100,- 446. 200 Kč 2004 -Jakub Krčín z Jelčan kapsle, etue, karta proof 1500,- 447. 200 Kč 2004 -Prokop Diviš kapsle, etue, karta proof 1100,- 448. 200 Kč 2004 -Kralická bible kapsle, etue, karta proof 1200,- 449. 200 Kč 2004 -Leoš Janáček kapsle, etue, karta proof 1100,- 450. 200 Kč 2005 -bitva u Slavkova kapsle, etue, karta proof 800,- 451. 200 Kč 2005 -Mikuláš Dačický z Heslova kapsle, etue, karta proof 800,- 452. 200 Kč 2006 -F. J. Gerstner kapsle, etue, karta proof 700,- 453. 200 Kč 2006 -sklářská škola v Kamenickém Šenově kapsle, etue, karta proof 700,- 454. 200 Kč 2006 -Matěj Rejsek kapsle, etue, karta proof 800,- 455. 200 Kč 2006 -vymření Přemyslovců po meči kapsle, etue, karta proof 1200,- 456. 200 Kč 2006 -vymření Přemyslovců po meči kapsle, etue, karta proof 1200,- 457. 200 Kč 2006 -Jaroslav Jeţek kapsle, etue, karta proof 800,- 458. 200 Kč 2007 -Jednota bratrská kapsle, etue, karta proof 1000,- 459. 200 Kč 2007 -poloţení základního kamene Karlova mostu kapsle, etue, karta proof 360,- 460. 200 Kč 2007 -Vstup do schengenského prostoru kapsle, etue, karta proof 360,- 461. 200 Kč 2008-100. výr. úmrtí Josefa Hlávky kapsle, etue proof 360,- 462. 200 Kč 2009 -MS v klasickém lyţování Liberec kapsle, karta rl 220,- 463. 200 Kč 2009 -předsednictví ČR v Radě EU kapsle, etue, karta proof 700,- 464. 200 Kč 2010 -sňatek Jana Lucemburského s Eliškou Přemyslovnou kapsle, etue, karta proof 1600,- 465. 200 Kč 2010 -Alfons Mucha kapsle etue, karta proof 600,- 466. 200 Kč 2010 -orloj kapsle, etue, karta proof 500,- 467. 200 Kč 1997 -sv.vojtěch kapsle, karta rl 260,- 468. 200 Kč 1947 -Emauzy kapsle, karta rl 260,- 469. 200 Kč 1996 -Česká mše vánoční kapsle, karta rl 260,- 470. 200 K 1997 -automobil Präsident kapsle, karta rl 260,- 471. 200 Kč 1997 -běh Běchovice-Praha kapsle, karta rl 260,- 472. 200 Kč 1998 -František Kmoch kapsle rl 260,- 473. 200 Kč 1998 -František Palacký rl 260,- 474. 200 Kč 1999 -Ondřej Sekora kapsle rl 260,- 475. 200 Kč 1999 -Akademie výtvarných umění kapsle rl 240,- 19

476. 200 Kč 1999 -VUT Brno kapsle rl 240,- 477. 200 Kč 1999 -NATO kapsle rl 280,- 478. 200 Kč 2004 -Leoš Janáček kapsle rl 240,- 479. 200 Kčs 2005 -Voskovec a Werich kapsle,karta rl 320,- 480. 200 Kč 2006 -vymření Přemyslovců po meči kapsle,karta rl 260,- 481. 200 Kč 2006 -Matěj Rejsek kapsle,karta rl 240,- 482. 200 Kč 2006 -F.J. Gerstner kapsle rl 240,- 483. 200 Kč 2007 -první umělá druţice země kapsle, karta rl 220,- 484. 200 Kč 2009-100. výr. dosaţení Severního pólu kapsle, karta rl 220,- 485. 200 Kč 2009 -předsednictví ČR v Radě EU kapsle, karta rl 220,- 486. 200 Kč 2009 -rabí Jehuda Löw ben Becalel kapsle, karta rl 220,- 487. 200 Kč 2010 -svatba Jana Lucemburského s Eliškou Přemyslovnou kapsle, karta rl 240,- 488. 200 Kč 2010 -Karel Zeman kapsle, karta rl 220,- 489. 200 Kč 2011 -Jiří Melantrich kapsle rl 200,- 490. Sada mincí 2005: 50 hal. aţ 50 Kč + Ag 1 Kč 1922 certifikát, sametové pouzdro celkem: 8 ks proof 1500,- 491. Sada mincí 2006: 50 haléř aţ 50 Kč + Ag 50 haléř 1921 celkem: 8 ks certifikát, sametové pouzdro proof 1200,- 492. Sada mincí 2009: 1 Kč aţ 50 Kč + Ag medaile na předsednictví ČR v Radě EU, celkem: 7 ks certifikát, sametové pouzdro proof 1500,- 493. Sada mincí 2010: 1 Kč aţ 50 Kč + Ag medaile s motivem 500 Kč (T.G.M.) celkem: 7 ks certifikát, sametové pouzdro proof 1500,- 494. Sada mincí 1996 -Euro 96: 10 haléř aţ 50 Kč + medaile ČNFS celkem: 10 ks etue s popisem rl 600,- 495. Sada mincí 2002 -Summit NATO Praha 10 hal. aţ 5 Kč + medaile NATO celkem: 10 ks etue s popisem rl 1000,- 496. Sada mincí 2003: 10 let ČR + měny + České mincovny 10 hal. aţ 50 Kč + ţeton 10 let České mincovny a měny celkem: 10 ks papír. pouzdro + papír. přebal rl 550,- 497. Sada mincí 2005-100 let České spořitelny: 1 cent aţ 2 euro + medaile České spořitelny 9 ks pouzdro rl 1350,- S L O V E N S K Á REPUBLIKA 498. 5 haléř 1942 (Zn) lehce zašlé 1/1 250,- 499. 20 haléř 1940 (CuZn) -pěkný- rl/1 80,- 500. 20 haléř 1941 (CuZn) -lepší, pěkný- dr.škr. 1/1 200,- 501. 20 haléř 1941 (CuZn) -lepší- zašlý rl 450,- 502. 20 haléř 1942 (CuZn) -R- dr.hr. 1/1 350,- 503. 50 haléř 1940 (CuZn) -R- skvrnky 1/1 300,- 504 50 haléř 1944 (Al) -R- dr.škr.,dr.hr. 1/1 100,- 505. 1 Ks 1944 (CuNi) -R- dr.seky v L+R 1/1 200,- 506. 10 Ks 1944 -Pribina, kostel s kříţkem rl 60,- 507. 10 Ks 1944 -Pribina -kostel s kříţkem rl 80,- 508. 10 Ks 1944 -Pribina -var. bez kříţku vlas.škr. 1/1 50,- 509. 20 Ks 1939 -Tiso škr. 1/1 120,- 510. 20 Ks 1941 -C+M vlas.škr. 1/1 100,- 511. 20 Ks 1941 -C + M n.škr. 1/1 90,- 512. 50 Ks 1944 -Tiso vlas.škr. rl 150,- 513. 50 Ks 1944 -Tiso skvrnky,n.škr. 1/1 180,- 514. 200 Sk 2006 -Karol Kuzmány orig.etue proof 500,- 515. 100 Sk 1993 -vznik SR kapsle rl 110,- 20