AN.aukce. I. aukce - NUMISMATIKA. Jihlava Korespondenční

Download "AN.aukce. I. aukce - NUMISMATIKA. Jihlava 15.6.2016. Korespondenční"

1 AN.aukce I. aukce - NUMISMATIKA Jihlava Korespondenční Jihlava 2016

2 D R A Ž E B N Í V Y H L Á Š K A AN.aukce, zastoupená Radkem Nápravníkem, Hosov Jihlava, IČO: , (dále jen dražebník), vyhlašuje konání dobrovolné, společné dražby movitých věcí, která se uskuteční ve znění zákona č. 26/2000 Sb. o veřejných dražbách (dále jen zákon), v Jihlavě ve středu 15. června I. Popisy jednotlivých movitých věcí, které jsou předmětem dražby, označení stavu jejich zachovalosti a stanovení nejnižších podání, která jsou zároveň cenami odhadními, jsou uvedeny v dražebním seznamu. II. Prohlídku movitých věcí předaných do dražby lze uskutečnit po předchozím dohovoru: v Jihlavě ve dnech Při prohlídce věcí jsou účastníci prohlídky povinni dbát pokynů dražebníka nebo jím určených osob III. Stanovení příhozů: Vyvolávací cena Kč Příhoz Kč do od 201 do od 501 do od do od do od do od do IV. Vydražitelům, kteří vydraží movité věci zasláním limitů (dále jen limitenti), budou vydražené věci zaslány na dobírku poštou do vlastních rukou s doručenkou. K ceně dosažené vydražením bude připočítána 15 % odměna pro dražebníka a poštovné ve výši 80 Kč,-. Poštovné a balné neúčtujeme při zasílání limitů do tuzemska při vydražené ceně vyšší než ,- Kč Dražebník není plátcem DPH. Zahraniční účastníci dražby jsou při požadavku zaslání vydraženého materiálu povinni opatřit si osvědčení podle zákona č. 71/1994 Sb. o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty. Organizace pověřené vydáváním osvědčení - např. Národní muzeum Praha, Moravské muzeum Brno atd. DRAŽEBNÍ ŘÁD Před zasláním limitů prostudujte Dražební řád na internet. stránkách

3 Pokyny pro limitování na korespondenční aukci Katalog aukce je vystaven na a Limit lze poslat poštou na uvedenou adresu Radek Nápravník Hosov JIHLAVA nebo elektronicky na adresu napravnik.r@ .cz. Uzávěrka podaných limitů je 15. června 2016 do hod. Úspěšné mohou být pouze takové limity, které aktuální cenu překonají alespoň o jeden příhoz. Obsah: Mince Položky Řím císařství Denárové a grošové období Evropa Čechy Církevní ražby Rakouské ražby Tolarová Evropa František Josef I Československo a Slovenské Německo Evropa Asie Austrálie a Oceánie Amerika Konvoluty Literatura Použitá literatura: AAH Sverige Mynt C Cach: Nejstarší české mince I.-IV.díl, Praha Cast. Castelin, K.:Česká drobná mince doby předhusitské a husitské , Praha 1953 Her Herinek: Österreichische Münzprägungen Höl. Höllhuber, U.: Die Fünfzehner Kaiser Leopolds I., Salzburg 1998 Hus Huszar: Münzkatalog Ungarn KM Standart catalog of world coins Kr. Krug, G.: Die meissnisch-sachsische Groschen , Berlin 1974 MKČ. Halačka: Mince zemí koruny české Nech Nechanický, Z.: Mincovnictví Leopolda I , Hradec Králové Pinta Pražské groše Karla IV Rad Radoměrský: Nález mincí z 15.stol.v Králově Dvoře u Berouna, ČNS Praha 1976 RIC - Mattingly, Sydenhamm, Kent: The Roman Imperial Coinage, London Sa Saurma-Jeltsch H.: Die Saurmasche Münzsammlung deutscher,schweizerischer und polnischer Gepräge, Berlin 1892

4 Sm Smolík, J.: Pražské groše a jejich díly , Praha 1971 ŠM Šmerda: Denáry české a moravské SV Suchomel, D.,Videman, J.: Mincovnictví olomouckých Vogelhuber Taler und Schautaler des Erzhauses Habsburg Zkratky RL ražební lesk pr.,prask. Prasklý škr škrábance 0 perf zachovalost Ú.,úh. Úhoz vl. vlasový 1 krásný hr., hry hrana, hrany ned. nedoražený 2 pěkně zachovalý just. justýrovaný nastř. nastřižený 3 zachovalý m.o. měl ouško okr. okraj Proof lešt.razidla o. ouško kor. koroze BJ bankovní jak. m.d. měl dírku stř. střížek - + mezistupeně kval. d.,dír. dírka okráj.okrájený -R- méně se vyskytuj. n.,nep. nepatrný zc. zcela -RR- vzácný m. malý Cu Měď b.zn. bez značky dr. drobně Ag Stříbrný b.l. bez letopočtu vyl. vylomený Au Zlatý av. avers skvr. skvrna Fe Železný rv. revers s.,sil. silně var. varianta sign. signovaný sl. slabě st. stopa,stuha

5 číslo popis stav cena ŘÍM císařství 1 Hadrianus AR Denár - R: stojící Pietas " P.M.TR.P.COS.II.VOT.PVB" R.I.C. 47.3,5g, ražba Řím 118, patina -1/ AR Denár - R: stojící císař " VOTA PVBLICA" R.I.C ,2g, ražba Řím 134-8, patina Antoninus Pius AR Denár - ražba za vlady Hadriana, Av: IMP.T.AEL.CAES.HAD.ANTONINVS, R: stojící Minerva " AVG.PIVS.P.M.TR.P.COS.DS.II" R.I.C. 9.3,0g, ražba Řím 138-9, dr skvrnky, patina 2/ / Faustina starší, manž Antonina Pia AR Denár - posmrtně, DIVA FAVSTINA R: stojící Juno " AETERNITAS" R.I.C. 344a.3,5g, ražba Řím, patina 2/ Lucilla, manž Lucia Vera AR Denár - R: sedící Concordia " CONCORDIA" R.I.C ,3g, ražba Řím, patina 2/ Septimius Severus AR Denár - R: stojící Annona " ANNONAE AVGG" R.I.C ,2g, ražba Řím 197-8, patina 1/ AR Denár - R: Viktorie v chůzi " VIC.AVGG.COS.II.P.P." R.I.C.499.2,7g, ražba Řím 195, patina 1/-1 700

6 8 Julia Domna, manž Septima Severa AR Denár - R: stojící Venuše " VENVS VICTRIX" R.I.C ,2g, ražba Řím , patina +1/ Caracalla AR Denár - R: stojící Herkules " P.M.TR.P.XVI.COS.IIII.P.P." R.I.C. 206a.3,2g, ražba Řím 213, patina Elagabalus AR Denár - R: stojící Fides " FIDES MILITVM." R.I.C. 73.2,6g, ražba Řím , oválný střížek, patina 1/ / Alexander Severus AR Denár - R: stojící Aequitas " AEQUITAS AVG" R.I.C ,7g, ražba Řím , nedoraž, patina 1/ AR Denár - R: sedící Concordia " CONCORDIA" R.I.C ,6g, ražba Antiochia, neprav okr, mírně naprasklý ražbou, patina AR Denár - R: stojící Mars " MARTI PACIFERO" R.I.C. 160c.2,8g, ražba Řím , neprav tvar střížku, patina +1/ / AR Denár - R: běžící Pax " PAX AVG" R.I.C ,4g, ražba Řím , nedoraž, patina Julia Mamaea, matka Alex. Severa AR Denár - R: stojící Juno s pávem " IVNO CONSERVATRIX" R.I.C ,4g, ražba Řím, patina AR Denár - R: stojící Vesta " VESTA" R.I.C ,0g, ražba Řím, patina 1/ / / Gordianus III AE Sestercius - R: sedící Fortuna "FORTVNA REDVX S.C", R.I.C 331a 14,8g, 2/

7 18 AR Antoninianus - R: stojící Jupiter, "IOVI STATORI", R.I.C 84 3,8g, naprasklý 1/ AR Antoninianus - R: sedící Fortuna, "FORTVNA REDVX", R.I.C 144 4,5g, sbírkový kus AR Antoninianus - R: stojící Laetitia, "LAETITIA AVG.N", R.I.C 221 3,1g, AR Antoninianus - R: stojící Securitas, "SECVRIT PERP", R.I.C 151 3,7g, Chaurova zn v Rev 0/ / / Philippus I AR Antoninianus - R: stojící Annona, "ANNONA AVGG", R.I.C 28 3,1g, ražba 244, naprasklý Otacilia Severa AR Antoninianus - R: sedící Concordia, "CONCORDIA AVGG", R.I.C 119 3,0g, ražba / / Gallienus Billon Antoninianus - R: "ABVDANTIA AVG" v poli "B", R.I.C 157, 2,6g, ražba Řím 265, nedoraž Billon Antoninianus - R: "AETERNITAS AVG" v poli hvězda, R.I.C 629, 3,6g, ražba Milano Billon Antoninianus - R: "FORTVNA RED" v poli "S", R.I.C S572, 2,9g, mrně nedoraž Aurelianus Lucius Domitius AE Antoninianus - R: Aurelianus vpravo se žezlem přijímá od Jupitera glob, "IOVI CONSER", R.I.C 225 3,4g, minc.p * - Siscia,pěkná patina, AE Antoninianus - R: Aurelianus vpravo s kopím přijímá od ženy věnec, "RESTITVT ORBIS", R.I.C 399 4,5g, pěkná patina, AE Antoninianus - R: Fortuna sedící na kole, "FORTVNA ORBIS", R.I.C 128 4,3g, minc.t - Řím,pěkná patina, AE Antoninianus - R: Svornost vojska, "CONCORDIA MILITVM",...3,8g, minc.a - Řím, pod čarou X X I, pěkná patina, téměř 1/ / / / / / /0 360

8 Probus AE Antoninianus - R: stojící Laetitia s věncem a kotvou, "LAETITIA FVND" AE Antoninianus - R:Císař vpravo s orlem a kopím dostává glob od Jupitera, RIC V/II 905, "CLEMENTIA TEMP", minc.zn XXIP, ražba Cyzicus, patina AE Antoninianus - R: stojící Sol na quatrize (čtyřspřeží) R.I.C. 911, "SOLI INVICTO", zbytky postříbření, ražba Cyzicus, patina 1/ / / Diocletianus Caius Valerius AE Antoninianus - R: Svornost vojska, "CONCORDIA MILITVM", 2,6g, minc.he - Heraclea, pěkná patina, Claudius II. Gothicus AE Antoninianus - R: stojící Aequitas " AEQUITAS AVG", ražba Antiochia 268-9, Aurelianus AE Antoninian - R: stojící Aurelian proti stijící ženě s věncem " RESTITVT ORBIS", ražba Siscia 274-5, Maximianus / / / AE 1/4 Follis - R: "GENIO POPVLI ROMANI", ražba Siscia /1 200 Licinius I. Valerius Licinianus AE Follis - R: "IOVI CONSERVATORI AVGG", ražba Thessaloniki 1/ Konvolut 39 Konvolut nazařazených řím. drob. ražeb 5 ks

9 Denárové a grošové období Evropa Polsko Alexander I. Jagell /2 Groš bez let, Krakow - Szydlowiecki, 0,4 a 0,5g, 2ks Rakousko Přemysl Otakar II Fenik bez let - pták, Lusch 77, 0,9g, nep nedor Fenik bez let - pták, Lusch 77, 0,8g, nep nedor Albrecht I Fenik bez let - panter, Lusch 101, 0,8g, nep nedor arciv Zikmund (Tyrolsko) 44 Krejcar bez let - Hall, Sa 819 0,9g, nedoraž, 2/2 160 Něm. státy Bavorsko Albert III Fenik bez let - Rad VIII/27a, 0,4g, Rev: mírně nedoražen 0/0 120 Regensburg Jindřich III Fenik bez let - Lev nad hradbami, 0,9g, patina Sasko - Míšeň Fridrich II Groš bez let ( ) - Lipsko, Krug 891/15, Rad 13, 2,5g, mělká ražba, naprask, patina 1/ Čechy Karel IV Pražský groš bez let - Pinta III.a/1,,,3,2g, nedoražen, nep napras 2/ Pražský groš bez let - Pinta III.a/1,,,3,3g, nedoražen, 2/ Pražský groš bez let - Pinta IV.b/1,,,3,6g, nedoražen, 2/ Pražský groš bez let - Pinta IV.c/1,,,3,6g, nedoražen, 2/2 340

10 Pražský groš bez let - Pinta IV.,,,3,6g,excentric ražba, nedoražen, Pražský groš bez let - Pinta V.a2,,,3,6g, excentric ražba, nedoražen, Pražský groš bez let - Pinta V.a2,,,3,0g, excentric ražba, nedoražen, 2/ / /3 200 Václav IV Pražský groš bez let - Sm 1,,,2,7g, nedoražen, 2/ Pražský groš bez let - Sm 1,,,3,0g, nedoražen, -2/ Pražský groš bez let - Sm 4,,,1,6g, excentric ražba, nedoražen, okraj -2/ Ludvík I. Jagell Bílý peníz jednostranný, bez let - Sm/1, patina Bílý peníz jednostranný, bez let - Sm/1, patina Bílý peníz jednostranný, bez let - Sm neuvádí (jako č.9, ale pouze dvě tečky), otevřené "D", nedoraž střed, patina Bílý peníz jednostranný, bez let - Sm/10, patina 1 80 Ferdinand I Bílý peníz jednostranný, bez let - Sm/11, mírně nedoraž, tm patina Bílý peníz jednostranný, bez let - Sm/12, mírně nedoraž Bílý peníz jednostranný, bez let - Sm/12, patina Rudolf II Malý groš 1580, Praha - Gebhart, MKČ 335, 0,7g, nedoražen, napraskl ražbou, patina -1/ Malý groš 1582, České Budějovice - Schonfeld, MKČ 451, 0,9g, nedoražen, patina -1/ Malý groš 1587, Jáchymov - Hofmann, MKČ 406, 0,9g, nedoražený střed, patina -1/ Malý groš 1597, Praha - Erckerová, MKČ 348, 0,7g, nedoražen, patina Ferdinand II krejcar 1624, Praha - Suttner, MKČ 759, střížek RL, mírně nedoražen střed, téměř 3.krejcar 1624, Brno - Wonsiedler, MKČ 883, v Av: zn "B" v kroužku, v Rev: CW za letop. 2/ / /-1 180

11 krejcar 1624, Brno - Wonsiedler, MKČ neuvádí, v Av: FERDI.II.D.GR zn min CW I.S.A.G.H.B.REX tečka, v Rev: ARCHID..A.D. 3 v kroužku B.V.M.M.1624, nepatr.vylom. 3.krejcar 1624, Brno - Wonsiedler, MKČ 884, v Av: FERDI.II.D.GR. CW. I.S.A.G.H.B.REX tečka., v Rev: ARCHID..A.D. 3 v kroužku B.V.MA.M.1624, mělká ražba 1/ / krejcar 1624, Brno - Wonsiedler, MKČ 884, v Av: FERDI.II.D.G. CW. RI.S.A.G.H.B.R(velké)EX tečka., v Rev: ARCH.D..A.D.B 3 v kroužku V.R.M.A.M.624, mělká ražba 3.krejcar 1624, Brno - Wonsiedler, MKČ 886, v Av: FERDI.II.D.GR B v perlič závorce I.S.A.G.H.B.REX květ., v Rev: ARCHI.D..A.D.BV 3 v kroužku G.O.TY.16Z4 CW, chyboražba G místo C, mělká ražba 3.krejcar 1624, Brno - Zwirner, MKČ neuvádí, Av: zn minc Z v kroužku, v Rev: ARCHI.D..A.D.BV 3 v kroužku G.O.TY.624, chyboražba G místo C, mělká ražba -1/ / / krejcar 1625, Brno - Wonsiedler, MKČ 884, v Av: FERDI.II.D.G. CW.R.I.S.A.G.H.B.R. ozdoba., v Rev: ARCHID..A.D. 3 v kroužku B.MA.M.1625., střížek s leskem, mělká ražba 1/ krejcar 1625, Praha - Hubmer, MKČ 759, Chyboražba v Av: chybí tečka mezi REX a FERDI a současně tečka mezi FER.DI, -1/ nedoražen střed, 78 3.krejcar 1626, Kutná Hora - Holzl, MKČ 809, v Av: nad hlavou místo květu tečka, nedoražen střed -1/ krejcar 1626, Praha - Hubmer, MKČ 759, mělká ražba -1/ krejcar 1627, Praha - Hubmer, MKČ 760, v Av: nad hlavou místo tečky dvojtečka, minc zn v závorce, střížek RL, mělká ražba 1/ krejcar 1627, Praha - Hubmer, MKČ 760, v Rev: var tečky po obou stranách koruny, mělká ražba 3.krejcar 1627, Jáchymov - Steinmuller, MKČ 842, mělká ražba, téměř -1/ /

12 83 3.krejcar 1627, Vratislav - Riedel, MKČ 1013, v Av: var D.G.R.(3) I.S.A.G.H.B.REX, téměř 0/ krejcar 1628, Kutná Hora - Holzl, MKČ 809, bez mincm zn, 2/ krejcar 1628, Kutná Hora - Holzl, MKČ 811, střížek RL, nedoražený střed, mělká ražba 1/ krejcar 1629, Jáchymov - Steinmuller, MKČ 842, nedoražený střed, mělká ražba, -1/ krejcar 1629, Vratislav - Riedel, MKČ 1018, var v Av: velká hlava v perličkovém okruží, v Rev: orlice také v perličkovém 0/0 280 okruží 88 3.krejcar 162?, Praha - Hubmer, MKČ 760, nedoražený střed, mělká ražba, 1/ krejcar 1629, Praha - Hubmer, MKČ 760, Chyboražba v Rev: tečka v letopočtu mezi 6.2, střížek RL, nedoražený střed, mělká ražba, +1/ krejcar 1630, Praha - Hubmer, MKČ 760, 1/ krejcar 1630, Praha - Hubmer, MKČ 760, nedoražený střed, mělká ražba, 1/ krejcar 1630, Vratislav - Riedel+Ziesler, MKČ 1020, 0/ krejcar 1630, Vratislav - Hema, MKČ 1021, pouze II/1630- IV/1630, sb.kus RR 0/ krejcar 1630, Praha - du Bois, MKČ 760, střížek RL, mělká ražba, 1/ krejcar 1630, Vratislav - Riedel+Ziesler, MKČ 1020, var v Av: nad hlavou 3 cány místo 2, střížek RL, nedoražený střed, mělká 1/1 380 ražba, 96 3.krejcar 1633, Praha - Schuster, MKČ 763,střížek RL, nedoražený střed, mělká ražba, 1/ krejcar 1633, Vratislav - Ziesler, MKČ 1023, střížek zbytky RL, mělká ražba, 1/ krejcar 1634, Kutná Hora - Holzl, MKČ 810, nedoražený střed, mělká ražba 1/ krejcar 1635, Praha - Schuster, MKČ 763,střížek RL, mírně nedoražen, mělká ražba, -1/ krejcar 1636, Praha - Schuster, MKČ 763,střížek RL, mírně 100 nedoražen, mělká ražba, 1/ krejcar 1637, Praha - Schusterova, MKČ 763, 2/ krejcar 1637, Praha - Wolker, MKČ 763, mírně nedoražen, 102 mělká ražba, 1/ krejcar 1624, Kutná Hora - Holzl, MKČ 817, mírně nedoražen, -1/ krejcar 1624, Kutná Hora - Holzl, MKČ 817, mírně nedoražen, -1/ krejcar 1624, Brno - Zwirner, MKČ 888, mělká ražba 2/2 100

13 1.krejcar 1624, Brno - Wohnsiedler, Av: MKČ 890, Rev: MKČ , mělká ražba 2/ krejcar 1624, Olomouc - Zwirner, MKČ 939, mělká ražba 2/ krejcar 1625, Ratiboř - Raschke+Dyringer, jako MKČ 1125, Var 108 opisu Av:FERD.II.D.G.Rl zn min (SD)SAG.H.B.RE křížek, v Rev: ARCHID.A.DV.B.R.C.TY1625 tečka, střížek RL, mírně napraskl 0/0 320 okraj téměř krejcar 1625, Ratiboř - Raschke+Dyringer, jako MKČ 1125, Var opisu Av:FERD.II.D.G.Rl zn min (SD)S.A.G.H.B.REX křížek, v Rev: ARCHID.A.DVX.BVR.C.T1625 křížek, mělká ražba, proh a 2/1 280 narovnaný krejcar 1625, Vratislav - Riedel, MKČ 1033, v Rev: zn mincmistra HR nad pařáty orlice, střížek RL, mírně nedoražen 1/1 180 střed, 1.krejcar 1626, Vratislav - Riedel, MKČ 1033, var, střížek RL, 111 mírně nedoražen, téměř 0/ krejcar 1627, Vratislav - Riedel, MKČ 1034, mírně proh ražbou 2/ krejcar 1627, Mikulov - není znám, MKČ 958, mělká ražba -1/ krejcar 1628, Mikulov - není znám, MKČ 959, mělká ražba, 114 lakovaný -2/ krejcar 1628, Olomouc - Fritsch, MKČ 941, mírně proh ražbou -1/ krejcar 1633, Olomouc - Fritsch, MKČ 948, střížek RL, mírně nedoražen, mělká ražba, -1/ Grešlě 1624, Vratislav - Riedel, MKČ 1055, mincmistr zn v Rev 1/1 100 Grešlě 1624, Vratislav - Riedel, MKČ 1055, bez mincmistr zn, 118 střížek RL, mělká ražba, téměř Grešlě 1624, Vratislav - Riedel, MKČ 1055, bez mincmistr zn, 119 střížek RL, mělká ražba, téměř Grešlě 1624, Nisa - Riedel, MKČ 1095, bez mincmistr zn, střížek 120 RL, mělká ražba, téměř Grešlě 1624, Nisa - Riedel, MKČ 1098, bez mincmistr zn, mělká 121 ražba, téměř 0/ / / / Ferdinand III krejcar 1635, Kladsko - Rossner, MKČ 1335, mělká ražba, téměř 0/ krejcar 1639, Praha - Wolker, MKČ 1180, dr vada střížku v Av ražbou 3.krejcar 1642, Praha - Wolker, MKČ 1181, var opisu v Rev: BOHEMI, střížek RL, nedoražen, 3.krejcar 1643, Vratislav - Reichart+Jan, labuť+mi, MKČ 1291, var opisu v Av: FERDIII.D:G.R.(3)IS.AG.H.B.REX, var v Rev: ARCHIDVX (labuť).a.g.h.b.t 3.krejcar 1643, Vratislav - Reichart+Jan, labuť+mi, MKČ 1291, var opisu v Av: FERDIII.D:G.R.(3)IS.AG.H.B.REX, var v Rev: ARCHIDVX (labuť).a.g.h.b.t 3.krejcar 1644, Praha - Wolker, MKČ 1181, var opisu v Rev: BOHEMI, střed mírně nedoražen, patina 1/ / / / /1 500

14 128 3.krejcar 1644, Praha - Wolker, MKČ 1181, var opisu v Av:chybí tečka mezi D a G, var opisu v Rev: BOHEMI, patina +1/ krejcar 1645, Praha - Wolker, MKČ 1181, var opisu v Rev: BOHEMI, střížek RL, mírně nedoraž, patina 3.krejcar 1648, Praha - Wolker, MKČ 1181, var opisu v Av:chybí tečka mezi D a G, var opisu v Rev: BOHEMI, střížek RL, mírně nedoraž, patina 1/ / krejcar 1639, Olomouc - Schafer, MKČ 1241, var v Av:okruží z perlovce místo hl kruhu, opis bez teček mezi písmeny, místo písmena "S" (semper) hranaté "B", var opisu v Rev: okruží z perlovce místo hl kruhu, opis bez teček mezi písmeny, 1/0 550 Leopold I XV. krejcar 1662, Vratislav - Hubner, MKČ 1594,,,5,9g, dr vada 132 mat 2/2 240 XV. krejcar 1663, Vratislav - Hubner, MKČ 1595,,,5,7g, mělká 133 ražba, setřelý 2/2 240 VI. krejcar 1676, Vratislav (SHS) - Hammerschmidt, MKČ ,,,2,5g, proh ražbou 1/ krejcar 1659, Kutná Hora - Hackl, MKČ 1462, 1,5g, patina 1/ krejcar 1668, Vratislav (SHS) - Hammerschmidt, MKČ 1620,,,1,3g, patina 3 krejcar 1669, Vratislav (SHS) - Hammerschmidt, MKČ 1621,,,1,6g, mírně setř Av 3 krejcar 1669, Vratislav (SHS) - Hammerschmidt, MKČ 1622,,,1,5g, mírně proh ražbou 3 krejcar 1670, Vratislav (SHS) - Hammerschmidt, MKČ 1624,,,1,5g, střížek RL, mělká ražba, 3 krejcar 1693, Kutná Hora - Hackl, MKČ 1466, 1,7g, střížek RL, mělká ražba, nedoraž 1/ / / / / krejcar 1695, Praha - Egerer, MKČ 1426, var v Av: kruh okruží 1,4g, mělká ražba -1/1 280

15 142 3 krejcar 1695, Vratislav (M.M/.W) - Wackerl, MKČ 1630,,,1,4g, Chyboražba v Rev: ARCHIDVX.A.zn mincm DVX.BVR.SIL, Rev podobný jako ražby v Opolí (Nowak) střížek RL, mělká ražba 1/ krejcar 1696, Praha - Egerer, MKČ 1425, Chyboražba opisu v 143 Rev: BOHEM LAE 1,3g, mělká ražba -2/ krejcar 1697, Vratislav (M.M/.W) - Wackerl, MKČ 1631,,,1,5g, 144 střížek RL, mělká ražba, proh ražbou, mírně setř -1/ krejcar 1698, Břeh (C.B) - Wackerl, MKČ 1701,,,1,3g, střížek 145 RL, mělká ražba, 1/ krejcar 1700, Praha - Egerer, MKČ 1429, var v Av: kruh 146 okruží 1,4g, 1/ krejcar 1699, Břeh (C.B) - Wackerl, MKČ 1706,,,0,7g, mírně 147 setř 1/ krejcar 1700, Opolí (FN) - Nowak, MKČ 1706,,,0,7g, -1/ krejcar 1703, Kutná Hora - Wohnsidler, MKČ 1472,,,0,5g, 2/ krejcar 1704, Kutná Hora - Wohnsidler, MKČ 1472,,,0,5g, 2/ Grešle 1669, Opolí - Ehinger, MKČ 1683, -1/ Grešle 1671, Opolí - Ehinger, ale jako MKČ 1682, tm patina 1/ Grešle 1671, Opolí - Ehinger, MKČ 1684, tm patina 1/ Grešle 1673, Opolí - Kirschenhofer, MKČ 1684, tm patina -1/ Grešle 168?, Opolí - Kirschenhofer, MKČ 1684, tm patina 1/ Grešle 1693, Břeh - Brettschneider, MKČ 1708, tm patina 0/ Grešle 1696, Břeh - Brettschneider, MKČ 1709, 0/ Grešle 1705, Opolí - Nowak, MKČ neuvádí, ale jako 1687, patina R 1/ Josef I krejcar 1709, Praha - Egerer, MKČ 1721, pórovitý, mělká ražba, 3.krejcar 1710, Kutná Hora - Wohnsiedler, MKČ 1731, mělká ražba, 3.krejcar 1711, Praha - Putz, MKČ 1724, ( I.A.P ) pórovitý, mělká ražba, Karel VI XV krejcar 1733, Praha - Scharff, MKČ 1820, 6,0g, mírně proh ražbou, patina -1/ / / /

16 163 VI krejcar 1733, Praha - Scharff, MKČ 1822, 3,0g, dr rýhy v Av, téměř 0/ krejcar 1715, Praha - Scharff, MKČ 1825, dr vada střížku v Av:, 164 1,4g, mělká ražba 3 krejcar 1715, Praha - Scharff, MKČ 1825, Chyboražba Rev: 165 orlice bez okruží jako MKČ ,5g, mělká ražba 3 krejcar 1717, Praha - Scharff, MKČ 1832, 1,7g, mírně proh 166 ražbou, patina -1/ / / krejcar 1719, Praha - Scharff, MKČ 1834, 1,5g, mělká ražba 2/ krejcar 1712, Kutná Hora - Wohnsiedler, MKČ 1868, rozdělený letop 0,8g, pórovitý střížek, 1/ CU padělek 3 krejcar 1713, Vratislav - FN Nowak, mělká ražba +2/ Marie Teresie 170 Tolar 1769, Brusel, hlava, 29,6g, setřelý, dobové ouško 2/ krejcar 1764, Praha - Erdmann, MKČ 1961, 3,6g, mírně 171 setřelý, patina -1/ krejcar 1764, Praha - Erdmann, MKČ 1961, 3,6g, mírně 172 setřelý, dr skvrnky v Rev, patina 2/ krejcar 1761, Praha - Erdmann, MKČ 1973, 1,4g, patina 1/ krejcar 1762, Praha - Erdmann, MKČ 1972, 1,4g, patina 2/ krejcar 1765, Praha - Erdmann, MKČ 1973, 1,3g, patina -1/ krejcar 1761, Praha "P" - Erdmann, MKČ 1980, dr koroze, 176 patina 1/-1 260

17 177 1 krejcar 1762, Praha "P" - Erdmann, MKČ 1980, patina 1/ krejcar 1763, Praha "P" - Erdmann, MKČ 1980, patina 1/ Grešle 1760, Praha "P" - Erdmann, MKČ 1982, patina 1/ František Lotrinský Tolar 1760, Praha - Erdmann, MKČ jako 1987, MKČ ale neuvádí pro tento ročník, KM 2038, 27,8g, dr vada mat v ploše Av, mírně just -1/ XVII krejcar 1763, Praha - Erdmann,MKČ 1992, 6,0g, 1/ VII krejcar 1762, Praha - Erdmann,MKČ 1998, 3,0g, mírně just v Rev, nedoraž, patina -1/ VII krejcar 1762, Praha - Erdmann,MKČ 1998, 3,0g, nedoraž, patina Josef II. - spoluvládce 20 krejcar 1769, Praha - Erdmann+Stohr, C / EvS-AS MKČ 2008, 6,1g, nep rysky v ploše, setřelý, patina František II Tolar konvenční 1824, Praha - Hippmann, MKČ 2025, 28,0g, nep rysky v ploše, dr úhozy v Av, patina 2/ / /

18 20 krejcar 1804, Praha - Stohr, MKČ 2033, 6,6g, nep rysky v 186 ploše, setřelý Rev, patina R 0/ krejcar 1830, Praha - Hippmann, MKČ 2039, 6,6g, rysky v 187 ploše, patina 2/ krejcar 1832, Praha - Hippmann, MKČ 2033, 6,6g, rysky v 188 ploše v Rev, patina, téměř 1/ krejcar 1802, Praha - Stohr, MKČ 2044, 4,6g, patina RL krejcar 1800, Praha - Kendler, MKČ 2047, 12,0g, dr vada mat v Av, krásná patina 1/ Konvolut Cu mincí - 3 krejcar, 1 krejcar a 1/2 krejcar 1800, Praha - Ferdinand V krejcar 1846, Praha - Leitner, MKČ 2055, 6,6g, dr rysky v ploše, patina, / krejcar 1847, Praha - Leitner, MKČ 2055, 6,6g, dr rysky v 193 ploše, patina, 1/ krejcar 1848, Praha - Leitner, MKČ 2057, 2,2g, dr rysky v ploše, 0/0 500

19 195 Církevní ražby Olomouc Karel II. Lichtenstein krejcar špice, KM 227.2, SV 316 D4/B4 var v letop s tečkami mez číslicemi , mírně proh ražbou 0/ Salzburg Jan II Fenik se čtyřrázem bez let - Rad VII/1, Koch 26, 0,5g Fenik se čtyřrázem bez let - Rad VII/1, Koch 26, 0,4g Matthias Lang von Wellenburg fenik Sa 890, tm patina fenik 153? - Sa 895-9, tm patina 1 60 Ernest von Baiern fenik 155? - Sa 907/8, lak fenik Sa 908, tm patina 1 60 Michael von Khunburg fenik tm patina, mírně nedoraž Jan Jacob von Khuen fenik Sa 925, tm patina fenik Sa 925, tm patina fenik 15?? - Sa 923-8, tm patina fenik tm patina, mírně nedoraž 1 60 Wolfgang Dietrich aus Reitenau fenik tm patina fenik tm patina 1 60 Paris von Londron krejcar 163? - KM 84, tm patina -1/2 100 Maximilian Gandolph, Graf von Küenburg, krejcar KM 187, mírně setřelý -1/ Sigismund III, Graf von Schrattenbach krejcar KM 392, patina 1/1 120

20 Papežský stát Pius VI Baiocco bez let-xxiii (1797) - KM 1225, -1/ Pius IX Soldo 1867, XXI - decimal sys. -1/-1 70 Rakouské ražby arciv. Karel /2 krejcar Graz, Štýrsko, nep proh ražbou, patina arciv. Ferdinand Tolar bez let - Hall, M-A.49 (podobný jako tab 9/18) opis Av:.FERDINAND:D:G:ARCHID:AVSTRIAE., Rev: DVX.BVRGVNDIE COMES.TYROLIS,...28,7g, dr vada mat, nepatr hr, 1/ krejcar bez let - Ensisheim, opis Av:.FERDI:D 3 v kroužku G:AR.AVST., Rev: křížek LANDG:ALSAT. CO:PHIRT, mělká ražba 1/ krejcar bez let - Hall, opis Av:.FERD.D:G. 1 v závorce ARC AVS., Rev: DUX BVR COM TIR, mělká ražba -1/ Ferdinand II. (jako arciv.štýrský ) Fenik 1594, Graz (Štýrsko), R 1 350

21 219 Ferdinand III krejcar 1639, Saint Veit - Hans Georg Perro bez zn, KM 835, dr vada střížku v Av, patina, téměř 0/ arciv. Leopold V Tolar 16Z0 - Hall, v kněžském hávu, Voglhuber -175/I Var., opis Av:květ LEOPOLDUS.NECNON.CAETERI:D:G:ARCHID:AVSTRIAE, Rev: DVC:BVRG:STYR:CAR:ET CARN:COM:TYROL.,...28,4g, střížek zbytky RL, dr vada mat, dr škr, téměř -0/ krejcar 16Z4 - Hall, v kněžském hávu, KM , 4,4g, nepatr hr, dr škr, téměř -1/ krejcar Hall, v brnění, KM , 4,2g, střížek zbytky RL, dr škr, téměř 0/ krejcar bez let - Hall, v kněžském hávu, KM 238, var v Rev: číslo 3 v kruhu dole, střížek RL, mírně nedoraž, 0/ krejcar bez let - Hall, v kněžském hávu, KM 238, var v Rev: číslo 3 v kruhu nahoře, mělká ražba, 3 krejcar bez let - Hall, v kněžském hávu, KM 238, var v Rev: číslo 3 v kruhu dole, část nedoražen 1/ /-1 200

22 226 3 krejcar bez let ( ) - Hall, v brnění, KM 583, mělká ražba, část nedoražen 1/ krejcar bez let - Hall, v kněžském hávu, KM 253, mírně prohn 2/ krejcar bez let - Hall, v kněžském hávu, KM 253, olám okr, tm 228 patina 2/ krejcar bez let - Hall, v kněžském hávu, KM 253, var v Av: 229 perličkové okruží, mírně prohn 2/ krejcar bez let ( ) - Hall, v brnění, KM 575, 2/ krejcar bez let ( ) - Hall, v brnění, KM 575, var v A i R 231 perličkové vnitřní okruží, 1/ arciv. Ferdinand Karel krejcar Hall, KM 852, střížek RL, mělká ražba, tmavá pat 0/ krejcar Hall, KM 852, střížek RL, patina 0/0 240 arciv. Zikmund František krejcar Hall, KM 1209, mělká ražba, nej ročník -1/ Leopold I XV krejcar 1662, Vídeň - Cetto, KM 1170, Hol , kraj střížek 0/RL XV krejcar 1664, Vídeň - Cetto, KM 1170, Hol , vnitř okruží + perlovec RL VI. Krejcar 1690, Vídeň - Mittermayer, KM 1185, Nech 1949, kraj střížek -1/ František II Konvolut - 3 krejcar, Vídeň (4x), 1832 a ks

23 Tolarová Evropa FRANCIE Lorraine Karl III and Nikolaus Denier bez let, Nancy - KM 28, 1/1 220 LIVONIA-RIGA (Lotyšsko) Riga pod Polskem Zikmund III. 240 Schilling 1612, KM 5, var opisu v Av: SIGIS, patina 1/1 200 Riga pod Švédskem Kristýna Solidus bez let, var opisu v Av: CHRIS D.REG SVE, Rev: 241 vyražen ze dvou razidel, tm patina 1/ NĚMECKO Augsburg-sv. město 1/2 Batzen 1625, s titulem Ferdinanda II., KM A 16, střížek RL, patina 0/ Krejcar 1645, s titulem Ferdinanda III. - mincm J B Holeisen, KM 78, tm patina 0/0 280 Bavorsko Maxmilian I Fenik 1608, Mnichov, KM 5, střížek RL, tm patina 0/ Fenik jednostranný 1632, KM 242, patina 0/ Krejcar 16Z4, Mnichov, KM 120, mírně nedoraž, patina, téměř 0/ /2 Batzen 16Z4, Mnichov, KM 128, střížek RL, patina, 0/ Erfurt Fenik 16ZZ, Mnichov, KM 37, tm patina 0/

24 249 Hanau Lichtenberg Johann Reinhard Krejcar bez let, s titulem Matyáše, KM 21, střížek RL, mírně nedoraž okraj, patina, Hanau Munzenberg Kateř. Belgická-poruč Filipa Mořice / Krejcar 1614, s titulem Matyáše, KM 32, mírně nedoraž, patina, +1/ Hessen Darmstadt Ernst Ludwig, Krejcar 1723 BIB - B J Bethmann, KM 70.2, -1/ Hessen Marburg Ludwig IV /2 Groš, Sa 2278, nedoražen, dobová dírka, patina 1/ Mansfeld Bornstadt Franz Maxmilian a Heinrich Franz 253 1/3 Tolaru 1672 AB-K, KM125 1/ Nordlingen Eberhard Batzen 1514, Sa 1378, nedoražený střed v Av i Rev, patina -1/ Norimberk XV krejcar (1/8 Tolaru) 1622 s titul Ferdinanda II., H Ch Lauer, KM 60, mírně nedoraž, patina, +1/ Pfalz Zweibrucken Johann I Krejcar 1596, s titulem Rudolfa, Sa 2009, střížek RL, nedoraž, mělká ražba, napraskl ražbou, patina, 1/1 280

25 257 3 Krejcar 1600, s titulem Rudolfa, Sa 2013, střížek RL, mělká ražba, patina, 0/0 360 Regensburg Krejcar 1623, KM 38, mělká ražba, patina, +1/ /2 Batzen 1634, KM 73, dr vada mat střížku, excentrická raž, 259 patina, +1/ Solms Lichtenburg Ernst, Eberhard und Herman Adolf krejcar bez let, s titul Rudolfa II., Sa 2329, dvojráz, patina, 1/ /2 Batzen 1590, s titul Rudolfa II., Sa 2341, mělká ražba, patina, -1/ Sasko Johann Georg I /24 Tolaru H v Rehnen (labuť), KM 71 1/1 360 Friedrich August III, /48 Tolaru 1781, Drážďany - Croll, KM 966-1/ Waldeck - hrabství Fгаnz, Wilhelm, Ernst, Christian a Vollrath /2 Batzen Sa 2291, var hladké okruží, nedoražen, patina -1/ /2 Batzen 159? - Sa , var perlovec okruží, nedoražen, patina -1/ ŠVÉDSKO Kristýna /4 Ore 1654, Avesta, AAH No134/Typ III., KM 188, excentr ražba, -1/ ŠVÝCARSKO - kantony GRAUBUNDEN, Reichenau Thomas Franz von Schauenstein-Ehrenfels fenik b.l. Bilon HMZ2-597a, KM-23, tm. patina LUZERN krejcar 1602, Sa 1700, KM 9, patina 1/ krejcar 1604, Sa neuvádí, KM 9, dr vada mat, mírně nedoraž, 269 patina 1/-1 200

26 SCHAFFHAUSEN krejcar let setřen, mírně nedoraž, mělká ražba, patina -1/2 200 ZUG krejcar 1604, Sa 1721, KM 17, patina 1/1 240 UHRY Ferdinand II VIIII denár 1623, Kremnice - KM 81 2/ denár 1628, Kremnice - KM 88, sbírkový kus 0/0 200 František Josef I Konvenční měna centimisimi 1852 M - IMPERO AVSTRIACO 1/ /2 krejcar 1851 "A" 0/ /2 krejcar 1851 "B" 0/0 240 Rakouská a spolková měna Zlatník 1859 "A" - bez tečky za REX, dr škr v ploše, patina 1/ Zlatník 1860 "A" - bez tečky za REX, dr škr v ploše 0/ Zlatník 1861 "A" - dr škr v ploše, patina 0/ Zlatník bez zn 1/ Zlatník bez zn 0/RL Zlatník bez zn 0/RL Zlatník bez zn 2/ Zlatník bez zn 0/ Zlatník bez zn 0/RL Zlatník bez zn, dr škr v ploše 0/0 320

27 287 Zlatník bez zn, dr škr v ploše RL Zlatník bez zn, dr škr v ploše, patina 0/RL Zlatník bez zn, dr škr v ploše RL Zlatník bez zn, dr škr v ploše 1/ /4 Zlatníku 1860 "B", dr škr v ploše 1/ krejcar bez zn 2/ krejcar bez zn 1/ krejcar bez zn 2/ krejcar 1858 "A" dr škr v ploše 1/ krejcar 1859 "A" 0/RL krejcar bez zn 1/ /10 krejcar 1859 "A", 1/ /10 krejcar bez zn, 0/ /10 krejcar bez zn, 0/ Korunová měna korun k 60 výročí nastoupení vlády, škr v ploše 2/ koruny 1912 a bez zn, dr škr v ploše 2ks koruna 1893, 94, 95, 96, 99, 00, 01, 02, 03 - bez zn 9ks 2/ koruna bez zn 2/ koruna bez zn, dr škr v ploše -1/ koruna bez zn, dr škr v ploše -1/ koruna bez zn 0/ koruna bez zn 0/ koruna bez zn 0/ haléřů bez zn 0/ haléřů bez zn 1/ haléřů bez zn 1/ haléře bez zn -1/ haléře bez zn 1/ haléře bez zn 0/ haléř bez zn 1/ haléř bez zn 1/ Konvolut mincí FJI. 2h - 20h 28 ks, každý ročník jiný

28 Karel I haléřů 1917 a 18 - bez zn 2ks haléře 1917 a 18 - bez zn 2ks ČESKOSLOVENSKO Období Kč 1933,1934 2ks +1/ Kč 1930,1933 2ks 1/ Kč / Kč 1925, 26, 28, 29 4ks Kč 1930, dr škr v ploše R -1/ Kč 1922, 23 24, 25, 29, 37, h 1921, 22, 24, 31 11ks h 1925 R 2/ h 1927 R 2/ h / h 1925 R 2/ h 1921, 22, 24, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 37, 38 11ks h / h / h / h / h 1929 R -0/ h 1933 R -0/ h 1935 R -0/ h / h 1924, 25, 27, 30, 31, 32, 34, 37, 38 9ks h 1923, sbírkový kus RL h 1926, dr úhoz na hr, R +1/ h / h / h 1925, 27, 28, 31 4ks h 1923, 24 2ks Období Protektorát Čechy a Morava Kč 1942 a 43 2ks Kč 1944, lak. -0/ h 1941, lak. 1/ h 1944, malá ox. skvrnka. +1/ h / h / h / h 1940 RL h 1942, lak. 0/ h /0 120

29 357 Konvolut - 50h 1940, h h ks lak, oxd Období Konvolut 2 Kč 1947, 48 1 Kč 1946, 50, 51, h 1947, 48, 50, 51, h 1948, 49, 50, 51, 52 16ks Období h / h 1955 RR 2/ h 1970 R -1/ h / h / h 1989 R 1/ h / h 1958 RR 2/ h / h 1964 R 2/ h / h 1971 R 0/ h 1974 R 0/ h 1990 R 0/ h 1974 R 1/ h 1979 R 1/ h 1987 R 1/ h 1988 R 1/ h 1990 R -0/ h 1964 R 1/ h 1985 R 1/ h 1986 R -0/ h 1987 R 1/ h 1988 R 1/ h 1990 R 1/ Konvolut 1Kčs 1957, 58, 59, 60 4 ks Kčs 1967 R 2/ Kčs 1983 R -1/ Kčs 1984 R -1/ Kčs 1984 R -1/-1 40 Konvolut 5h 1991, 10h 1991 a 1992, 20h 1991 a 1992, 50h a 1992, 1 Kč 1991 a 1992, 2Kč 1991, 5Kč ks Kč 1990 Masaryk, RONAI 1/ Kč 1990 Masaryk, M.R 0/ Kč 1991 Štefánik 0/ Kč 1992 Rašín 0/ Kč 1993 Masaryk, M.R 0/ Kč 1991 Štefánik 0/0 80 Mince PROOF v etui, Kč OSN orig.etue+kapsle+certifikát proof 2400

30 Kč Emil HOLUB orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Jaroslav VRCHLICKÝ orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Vstup ČR do EU orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč bible Kralická orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč VOSKOVEC a WERICH 401 orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč bitva u Slavkova orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Mikuláš DAČICKÝ z Heslova 403 orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč F.J.GERSTNER orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč stř. um-prum.škola sklářská 405 orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Matěj REJSEK orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč vymření Přemyslovců orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Jaroslav JEŽEK orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Jednota bratrská orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč zákl. kamen Karlova mostu 410 orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč zákl. kamen Karlova mostu 411 orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč zákl. kamen Karlova mostu 412 orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Jarmila NOVOTNÁ orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Jarmila NOVOTNÁ orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Jarmila NOVOTNÁ orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč vypušť. umělé družice 416 orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč vypušť. umělé družice 417 orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč vypušť. umělé družice 418 orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč zakládání vinic orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč zakládání vinic orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč zakládání vinic orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Josef HLÁVKA orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Josef HLÁVKA orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Josef HLÁVKA orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Viktor PONREPO orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Viktor PONREPO orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Viktor PONREPO orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Národní tech.muzeum 428 orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Národní tech.muzeum 429 orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč Národní tech.muzeum 430 orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč založení ČSLH orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč založení ČSLH orig.etue+kapsle+certifikát proof Kč založení ČSLH orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 Ročníkové sady 434 Sada oběžných mincí vstup do NATO BJ 1000 SLOVENSKO

31 Ročníkové sady 435 Sada oběžných mincí žeton NBS/Tvorca kov. Krásy BJ Sada oběžných mincí žeton NBS Bratislava/TANAP BJ 650 NĚMECKO Období do r.1871 Nassau 437 1/4 krejcaru 1822, KM 35a, 1/1 30 Prusko 438 Wilhelm I , 1 silbern groschen 1865 A, KM 485 0/0 70 Drobné ražby císařství Mark 1904 A -1/ /2 Mark 1915 D 0/ Fenik 1891 E -1/ Fenik 1893 A -1/ Fenik 1900 A -1/ Fenik 1911 J 1/ Fenik 1912 A 1/ Fenik 1905 F -1/-1 50 Nouzové ražby 447 Hersfeld - 10 Fenik / Darmstadt - 10 Fenik / Mainz - 10 Fenik / Trier - 10 Fenik ks 1/ Zwiesel - 10 Fenik /1 60 Sasko - Míšeň - 2Mk 1921, hnědý porcelán, 27,6 a 27,8mm, M ks 1/ Sasko - Míšeň - 2Mk 1921, hnědý porcelán, 29mm, M /1 80 Sasko - Míšeň - 1Mk 1921, hnědý porcelán, 24,5 a 25mm, M ks Sasko - Míšeň - 50 pf 1921, hnědý porcelán, 22mm, M ks 1/ / Sasko - Míšeň - 20 pf 1921, hnědý porcelán, 22mm, M /1 80 Výmarská republika Fenik 1922 A 1/ Mark 1922 A 1/ Mark 1923 A a 500 Mark 1923 A 2ks Rntpf 1923 A a 2 Rntpf 1924 A Rntpf 1924 A a 10 Rntpf 1924 G Rpf 1925 D a 5 Rpf 1935 A Rpf 1925 J 1/ Rpf 1924 J -1/ Rpf 1934 D 1/ Rpf 1927 A -1/ říše Mark 1934 J - kostel bez data v Av. 1/ Mark 1936 F - Hindenburg. 1/ Rpf 1940 D 0/0 260

32 Rpf 1940 J 0/ Rpf 1937 E R -0/ Rpf 1938 B -0/ Mark 1938 E -0/ Mark 1938 F -0/ Rpf 1935 E 0/ Rpf 1942 E -0/ BRD Pfennig 1948 D - Bank Deutscher Lander 1/ Pfennig 1949 D - Bank Deutscher Lander 0/ Pfennig 1950 D 0/ Pfennig 1950 J -0/ Pfennig 1949 D - Bank Deutscher Lander 1/ Pfennig 1949 J - Bank Deutscher Lander 1/ Pfennig 1950 D 1/ Pfennig 1950 F 1/ Pfennig 1949 D - Bank Deutscher Lander 1/ Pfennig 1949 F - Bank Deutscher Lander 1/ Pfennig 1949 F - Bank Deutscher Lander -1/ Pfennig 1949 G - Bank Deutscher Lander 1/ Pfennig 1949 J - Bank Deutscher Lander 1/ Pfennig 1950 D 1/ Pfennig 1950 F 1/ Pfennig 1950 F 1/ Pfennig 1950 G 1/ Pfennig 1950 J 1/1 260

33 Pfennig 1949 D - Bank Deutscher Lander 1/ Pfennig 1949 F - Bank Deutscher Lander 1/ Mark 1950 J 1/ Mark 1957 J 1/ Mark 1977 J - Adenauer, dr rýhy v ploše 1/ Mark 1970 D - Heuss, dr rýhy v ploše 1/ Mark 1987 D - Schumacher, dr rýhy v ploše 1/ Mark 1990 F - Erhard, dr rýhy v ploše 1/ Mark 1991 D - Strauss, dr rýhy v ploše 1/1 40 DDR Pfennig 1948 A 1/ Pfennig 1949 A 1/ Pfennig 1952 A 1/ Pfennig 1953 A 1/ Pfennig 1948 A 1/ Pfennig 1949 A 1/ Pfennig 1950 A 1/ Pfennig 1950 A 1/ Pfennig 1952 A 1/ Pfennig 1952 E 1/ Pfennig 1953 A 1/ Pfennig 1953 E 1/ Pfennig 1948 A 1/ Pfennig 1949 A 1/ Pfennig 1950 A 1/ Pfennig 1950 E 1/ Pfennig 1952 A 1/ Pfennig 1953 E 1/ Pfennig 1953 E 1/ Pfennig 1950 A 1/ Pfennig 1965 A 0/ Pfennig 1985 A 0/ Pfennig 1963 A 1/ Pfennig 1958 A 1/ Pfennig 1968 A 1/ Pfennig 1980 A 1/ Mark 1956 A 1/ Mark 1963 A 1/1 100

34 532 1 Mark 1972 A 1/ Mark 1975 A 1/ Mark 1977 A 1/ Mark 1978 A 1/1 140 EVROPA BELGIE centimes 1912, KM 64 - DES BELGES 1/ centimes 1920, KM 86 a 25 centtimes 1922, KM 69 - BELGIE 537 2ks Frank 1939, KM 119 a 25 centtimes 1939, KM BELGIQUE-BELGIE 2ks BULHARSKO 2 stotinky 1912, KM 23.2, 1 Leva 1923, KM 35 a 50 Leva 1940, KM 48 3ks FRANCIE Napolen III centime 1862 A, sb kus, dr skvrnky 0/0 80 Konvolut 5 centimes různé minc. A,B,BB,D,K,M a W 541 7ks III. Republika centimes 1897, sb kus, dr skvrnky 0/ centimes 1916, KM 842 a 10 centtimes 1913, KM 843 2ks centimes 1920, KM 865 a 5 centtimes 1921 a 36, KM ks centimes 1918, KM 866a a 25 centtimes 1918, KM 867a 545 2ks centimes 1921, KM 884, 1 Frank 1921, KM 876 a 2 Frank , KM 877 3ks centimes 1932, KM 894.1, 1 Frank 1937, KM 885 a 2 Frank , KM 886 3ks Frank 1931, KM 878 1/ centimes 1941, KM 897, 50 centimes 1941, KM 894.1a, Frank 1949B, KM 885a.2, 2 Frank 1941, KM 886a.1 a 5 Frank , KM 888b.1 5ks 550 VICHY - 20 centimes 1941, KM 899, 20 centimes 1943, KM 900.1, 50 centimes 1942, KM 914.1, 1 Frank 1942, KM a 2 Frank 1943, KM ks GIBRALTAR Elizabeth II.1 penny, 2 pence, 5 pence, 10 pence, 20 pence, 50 pence, 1 Pound a 2 Pounds vše 2004, sbírkové 8ks 0/ GUERNSEY Elizabeth II.1 penny 1998, 2 pence 1999, 5 pence sbírkové 3 ks ISLAND Konvolut 1 Eyrir 1946-KM 8, 5 Aurar 1960-KM 9, 25 Aurar KM 11, 50Aurar 1969-KM17, 1 Koruna 1975-KM 12a, 1 Koruna 1976-KM 23 a 10 Aurar 1981-KM 25 7ks 0/

35 ITÁLIE Humbert I centimisimi 1894 KB 1/1 20 Vittorio Emanuele centimisimi 1910 a 1919, nej ročník, KM 44 2ks centimisimi 1918 KM 58 1/ centimisimi 1923, KM 59 a 10 centimisimi1934, KM 60 2ks centimisimi 1921, KM / Lira 1922 a 1923 KM Lira 1924 KM 63 1/ centimisimi 1941 KM 74a, 20 centimisimi 1942 KM 75b, centimisimi 1941 KM 76b a 2 Lira 1940 KM 78a nemagnetická 4ks JERSEY Viktorie I /13 Shiling / JUGOSLAVIE Alexander I království SHS Para 1920 KM 2 1/ Para 1920 KM 3 1/ Para 1925 KM 4 1/ Dinar 1925 KM 5 1/ Dinar 1925 KM 6 1/1 20 Alexander I království Jugoslavie Dinar 1931 Paříž KM 10 1/1 40 Petar II Para, KM 18, 2 Dinar KM 20 a 10 Dinar KM 22 3ks 1/1 30 LUCEMBURSKO Wilhelm III Centimes 1854, skvr v Av 0/1 40 Wilhelm IV Centimes 1908, KM26 1/1 20 Charlotte Konvolut 10 Centimes 1924, KM34, 10 Centimes 1930, KM41, centimes 1930, KM a 1 Frank 1946 KM ks 1/ MALTA Konvolut 1 cent 2001 KM-93, 2 cent 1986 KM-79, 2 cent 1991 KM-94 a 5 cent 2001 KM-95 4ks NIZOZEMÍ Wilhelmina I cent 1900, 1 cent 1914 KM 152 a 1 cent ks 1/ cent 1914 KM 145 a 10 cent 1944P KM163 2ks 1/1 20

36 576 1 cent 1942 KM 170, 10 cent 1941 a 1942 KM 173 a 25 cent ks 1/1 30 POLSKO Zlotych 1932, Y 22-1/-1 30 RAKOUSKO groš 1936, KM / groš 1950, KM / groš 1931, KM / groš 1936, KM / groš 1953, KM / groš 1960, KM-2885, dr škr v ploše -1/ groš 1961, KM-2885, dr škr v ploše 2/ groš 1963, KM-2885, dr škr v ploše -1/ /2 schiling 1925, KM / schiling 1926, KM / schiling 1928, KM-2843, Schubert, dr rýhy v ploše, tm patina -1/ schiling 1929, KM-2844, Billroth, dr škr v Av 1/ schiling 1931, KM-2847, Mozart, 0/ schiling 1932, KM-2848, Hayden, 0/ schiling 1986, KM , Georgenberger handfeste -0/-0 40 Konvolut 100 korun x, 200 Korun x, 1000 Korun x, 1groš x, 2 groš x a 10 groš x 17 ks RUSKO Mikuláš I kopějek 1832, Bit-537, -1/+2 60 Mikuláš II Rubl 1897, Bit-40, dr škr v ploše -1/ Kopějek 1899 AΓ, Bit-165-1/ Kopějky 1903 CΠB, Bit-238 0/ Kopějky 1915, Bit-250 0/ /2 Kopějky 1912 CΠB, Bit- 1/ Ročníková sada let Ruského námořnictva - sada obsahuje 1, 5, 10, 20, 50 a 100 rublů + žeton Petra I. Zakladatele - v obalu BJ 650 SAN MARINO Lir 1985, KM-181-0/ Lir 1989, KM-239-0/ Lir 1993, KM-301-0/ Lir 1995, KM-330-0/ Lir 1993, KM-300 0/ Lir 1976, KM-57 0/0 50

37 SRBSKO Petr I Konvolut 2 pare 1904, KM-23, 10 para 1912, KM-19 a 20 para 1912, KM-20 3ks Konvolut 2 pare 1904, KM-23, 10 para 1912, KM-19 a 20 para 1912, KM-20 3ks VELKÁ BRITÁNIE Viktorie Farthing 1878 a 79 2ks Farthing 1901 KM / Penny 1880 RR 1/ Penny 1898 R 1/ /2 Penny 1898 R 2/2 40 Edward VII Penny 1904, KM / Penny 1906, KM / Pence 1905, KM /+2 40 Georg V Farthing 1918 KM / /2 Penny 1925, KM-809 1/ /2 Penny 1931, KM-837 1/ Penny 1916, KM-810 1/ Penny 1927, KM-826 1/ Penny 1935, KM-838 1/ Pence 1932, KM-831 1/ Pence 1915, KM-813 2/ Pence 1923, KM-815a.1 R 1/ Pence 1929, KM-832 2/ Shilling 1914, KM-816 1/ Shilling 1918, KM-816 1/ Shilling 1927, KM-833-1/ Shilling 1928, KM-833 0/ Florin 1915, KM-817 2/ Florin 1936, KM-834 1/ /2 Koruna1920, KM / /2 Koruna1936, KM /1 90 Georg VI Farthing 1939 KM / /2 Penny 1944, KM-844 1/ /2 Penny 1951, KM-868 1/ Penny 1940, KM-845 1/ Penny 1947, KM-845 0/ Penny 1949, KM-869 1/ Pence 1942, KM-849 1/ Pence 1940, KM-848 1/ Pence 1941, KM-852 1/ Shilling 1942, KM-853 1/ Shilling 1942, KM-854 1/ Shillings 1943, KM-855 1/ Shillings 1951, KM-878-1/ /2 Koruna1940, KM-856 1/1 70

38 649 1/2 Koruna1948, KM-866 1/ /2 Koruna1949, KM-879 1/1 40 Elizabeth II /2 Penny 1956, KM-896 0/ Penny 1966, KM-897 1/ Pence 1954, KM-900 1/ Pence 1953, KM-889 1/ Pence 1958, KM-903 1/ Pence 1960, KM-903 1/ Shilling 1953, KM-891 0/ Shilling 1954, KM-905-1/ Shilling 1957, KM-904-1/ Shillings 1962, KM-906-1/ /2 Koruna1958, KM-907-1/ /2 Koruna1967, KM-907-1/-1 40 ASIE HONG-KONG Viktorie cent 1901 Heaton, KM-4.3-1/ cent / cent / cent / Edward VII cent 1904 Heaton, KM-11-0/0 50 Georg VI cent 1950, KM-25 1/0 30 Elizabeth II cent 1967, KM / cent 1976, KM-36, patina -1/ cent 1961, KM / cent 1978, KM-41, dr skvrnky 1/ Dolar 1974, KM-35 1/ Dolar 1978, KM-43 1/ Dolar 1980, KM-46, dr rýhy v ploše 1/1 30 Konvolut 10 cent 1994, 20 cent 1998, 50 cent 1997, 1 dolar , 2 dolar 1998, 5 dolar 1997 a 10 dolar ks HOLANDSKÁ INDIE Konvolut 1/2 cent 1859, KM-306, 1 cent 1856, KM a 2 1/2 cent 1896, KM-308 INDIE Konvolut 5 paise 1971, 10 paise 1959, 10 Paise 1973 a 20 paise ks IRAN Konvolut 1rial KM x, 2 rials KM-1173 a 10 rials KM ks IRAK

ČNS, pobočka v Hradci Králové - 135. aukce 22.2.2015

ČNS, pobočka v Hradci Králové - 135. aukce 22.2.2015 ČNS, pobočka v Hradci Králové - 135. aukce 22.2.2015 1. Československo. 1 dukát 1926. dr. škr., poškoz. hrana 1/-1 5.000 0,- 2. 1 dukát 1933 (3,41 g) 0/0 4.000 7500,- 3. Česká republika. 5000 Kč 2013 most

BRNO 2. 4. 2016 2016 4. 2. BRNO DRAŽBA

AN.aukce II. aukce - numismatika. AN.aukce. II. aukce - NUMISMATIKA. Jihlava Korespondenční s možností e-limitování na

AN.aukce II. aukce - numismatika. AN.aukce. II. aukce - NUMISMATIKA. Jihlava Korespondenční s možností e-limitování na AN.aukce II. aukce - NUMISMATIKA Jihlava 29.9.2016 Korespondenční s možností e-limitování na www.nume.cz Jihlava 2016 1 D R A Ž E B N Í V Y H L Á Š K A AN.aukce, zastoupená Radkem Nápravníkem, Hosov 165

2015 9. BRNO 19. 9. 2015 19. BRNO DRAŽBA

MINCE ZLATÉ ČSR AFRIKA JIŽNÍ

MINCE ZLATÉ ČSR AFRIKA JIŽNÍ MINCE ZLATÉ ČSR 1. Dukát 1979, Karel IV. 0/0 2 000,- 2 400,- 2. Dukát 1980, Karel IV. 0/0 2 100,- 2 600,- 3. Dukát 1981, Karel IV. 0/0 2 000,- 2 500,- 4. Dukát 1982, Karel IV. 0/0 2 000,- 2 400,- AFRIKA

56. DRAŽBA BRNO 13. 3. 2009 BRNO 13. 3. 2009

56. DRAŽBA BRNO 13. 3. 2009 BRNO 13. 3. 2009 56. DRAŽBA BRNO 13. 3. 2009 BRNO 13. 3. 2009 Navštivte naši prodejnu mincí, medailí, bankovek a ostatního numismatického materiálu: ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz

Hradec Králové. Zlato Zlato 1. Byzanc. Mauricius Tiberius (582-602). Solidus (4,30 g). Sear-478-1/1 6000 2. Tremissis (1,48 g). Sear-488 1/1 2800 3. Constantinus X. Ducas (1059-67). Histamenon (4,43 g). Sear-1847. mimořádná

BRNO 24. 11. 2012 2012 11. 24. BRNO DRAŽBA

BRNO 24. 11. 2012 2012 11. 24. BRNO DRAŽBA & H. D. RAUCH, WIEN BRNO 24. 11. 2012 Navštivte naši prodejnu mincí, medailí, bankovek a ostatního ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz Otevřeno: Pondělí,

BRNO 20. 4. 2013 2013 4. 20. BRNO DRAŽBA

BRNO 20. 4. 2013 2013 4. 20. BRNO DRAŽBA & H. D. RAUCH, WIEN BRNO 20. 4. 2013 Navštivte naši prodejnu mincí, medailí, bankovek a ostatního ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz Otevřeno: Pondělí,

AN.aukce. III. aukce - NUMISMATIKA. Jihlava Korespondenční s možností e-limitování na

AN.aukce. III. aukce - NUMISMATIKA. Jihlava Korespondenční s možností e-limitování na AN.aukce III. aukce - NUMISMATIKA Jihlava 24.11.2016 Korespondenční s možností e-limitování na www.nume.cz Jihlava 2016 D R A Ž E B N Í V Y H L Á Š K A AN.aukce, zastoupená Radkem Nápravníkem, Hosov 165

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, pobočka v NYMBURCE-PODĚBRADECH

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, pobočka v NYMBURCE-PODĚBRADECH ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, pobočka v NYMBURCE-PODĚBRADECH pořádá mimořádnou členskou aukci, tentokrát KORESPONDENČNÍ, s uzávěrkou dne 17. listopadu 2013. Aukce je pořádána podle aukčního řádu schváleného

& H. D. R A U C H, W I E N BRNO 30. 5. 2010 2010 5. 30. BRNO 60. DRAŽBA Sazba: Miloslav Vymazal Tisk: Europrinty, spol. s r.o.

& H. D. R A U C H, W I E N BRNO 30. 5. 2010 2010 5. 30. BRNO 60. DRAŽBA Sazba: Miloslav Vymazal Tisk: Europrinty, spol. s r.o. & H. D. RAUCH, WIEN BRNO 30. 5. 2010 Navštivte naši prodejnu mincí, medailí, bankovek a ostatního ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz Otevřeno: Pondělí

ČESKA NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, pobočka v NYMBURCE-PODĚBRADECH

ČESKA NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, pobočka v NYMBURCE-PODĚBRADECH ČESKA NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, pobočka v NYMBURCE-PODĚBRADECH pořádá mimořádnou členskou schůzi spojenou s neveřejnou dražbou numismatického materiálu pro členy České numismatické společnosti dne 9. března

ORLÍ 20, 602 00 BRNO

BRNO 17. 3. 2012 2012 3. 17. BRNO DRAŽBA

BRNO 17. 3. 2012 2012 3. 17. BRNO DRAŽBA & H. D. RAUCH, WIEN BRNO 17. 3. 2012 Navštivte naši prodejnu mincí, medailí, bankovek a ostatního ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz Otevřeno: Pondělí,

ORLÍ 20, BRNO

ORLÍ 20, BRNO BRNO 14. 6. 2017 Navštivte naši prodejnu mincí, medailí, bankovek a ostatního ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz Otevřeno: Pondělí až čtvrtek 9.30 12.00

Zlato. okolo 2 andělé / stojící sv. Václav s praporem, český znak, opis. Sign. Španiel. Au 31 mm (20,00 g) 0/ Zlato 1. Československo (1918-39). 2 dukát 1923 (6,99 g) 0/0 18000 2. Dukát 1925 (3,49 g). zcela n. hr. 1/1 5000 3. Československo (1953-92). 2 dukát 1978 Karel IV. (6,98 g) 0/0 16000 4. Československo

Hradec Králové. Zlato Zlato 1. Československo. 1 dukát 1926. dr. škr., poškoz. hrana 1/-1 5.000 2. 1 dukát 1933 (3,41 g) 0/0 4.000 3. Česká republika. 5000 Kč 2013 most v Lenoře, plexi pouzdro, pův. etue, karta 0/0 17.000 4.

ČNS, pobočka v Hradci Králové, výsledková listina 129. aukce ze dne

ČNS, pobočka v Hradci Králové, výsledková listina 129. aukce ze dne ČNS, pobočka v Hradci Králové, výsledková listina 129. aukce ze dne 22.4.2012 1. Byzanc. Mauricius Tiberius (582-602). Solidus (4,30 g). Sear-478-1/1 6000 8000,- 2. Tremissis (1,48 g). Sear-488 1/1 2800

ZLATO x 1 Československo dukát 1931 Sv. Václav 0/ Československo kompletní sada 1, 2, 5, 10 dukát 1978 Karel IV. ZLATO x 1 Československo 1918-39 dukát 1931 Sv. Václav 0/0 11000 2 Československo 1953-92 kompletní sada 1, 2, 5, 10 dukát 1978 Karel IV. 0/0 200000 v původní společné etui 4 ks x 3 dukát 1982 Karel IV.

BRNO 13. 4. 2014 2014 4. 13. BRNO DRAŽBA

BRNO 13. 4. 2014 2014 4. 13. BRNO DRAŽBA & H. D. RAUCH, WIEN BRNO 13. 4. 2014 Živá aukce live auction Ve spolupráci s Nume.cz jsme pro Vás připravili již druhou živou numismatickou aukci. V naší 71. aukci můžete dražit i na internetu! Chytré

& H. D. R A U C H, W I E N #3/0 p

& H. D. R A U C H, W I E N #3/0 p & H. D. RAUCH, WIEN Navštivte naši prodejnu mincí, medailí, bankovek a ostatního ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz Otevřeno: Pondělí, úterý 9.30 12.00

ANTIKA 34 Podunajští východní Keltové stol. př. Kr. tetradrachma hlava. x x ZLATO x 1 Československo 1918-39 dukát 1929 Sv. Václav 0/0 35000 x 2 dukát 1933 Sv. Václav 0/0 10000 3 Československo 1953-92 dukát 1978 Karel IV. /raženo 7707 ks/ etue 0/0 14000 x 4 dukát 1979 Karel IV.

ORLÍ 20, 602 00 BRNO

DUKÁT spol. s r. o. Orlí 20 602 00 BRNO. pořádá 26. 4. 2009 57. DRAŽBU. mincí, medailí, bankovek. Program

DUKÁT spol. s r. o. Orlí 20 602 00 BRNO. pořádá 26. 4. 2009 57. DRAŽBU. mincí, medailí, bankovek. Program DUKÁT spol. s r. o. Orlí 20 602 00 BRNO pořádá 26. 4. 2009 57. DRAŽBU mincí, medailí, bankovek KONGRESOVÉ CENTRUM VELETRHY BRNO (vstup z ulice Hlinky, parkoviště u zastávky tramvají) Program 7.30 Otevření

zdobeném zlatém medailonu se závěsem 14 karátů, celková váha 7,12g

zdobeném zlatém medailonu se závěsem 14 karátů, celková váha 7,12g ZLATO 1 Keltové-Bojové 1/24 statéru typ Athena/Alkis 0,27g podobný jako 1-/1-3600 Kostial 37 21/24 statéru typ Athena/Alkis? 0,32g podobný jako Kostial 38 1-/1-3500 31/24 statéru /suberát/ Athéna/Alkis

ORLÍ 20, BRNO

ORLÍ 20, BRNO BRNO 13. 6. 2018 Navštivte naši prodejnu mincí, medailí, bankovek a ostatního ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz Otevřeno: Pondělí až čtvrtek 9.30 12.00

BRNO 5. 6. 2014 2014 6. 5. BRNO DRAŽBA

7. Aukce. Mince Rakouska - Uherska. www.zlatakorunacz.cz. Internetovo - korespondenční aukce

7. Aukce. Mince Rakouska - Uherska. www.zlatakorunacz.cz. Internetovo - korespondenční aukce 7. Aukce Internetovo - korespondenční aukce Mince Rakouska - Uherska Vážení sběratelé! Po aukci Vyznamenání 2011 - jsme pro Vás připravili v pořadí naší sedmou aukci - Mince Rakouska - Uherska 2012 Zboží

AN.aukce. IX. aukce - NUMISMATIKA. Jihlava s možností e-limitování na

AN.aukce. IX. aukce - NUMISMATIKA. Jihlava s možností e-limitování na AN.aukce IX. aukce - NUMISMATIKA Jihlava 3.3.2018 s možností e-limitování na www.nume.cz Jihlava 2018 AN.aukce AN.aukce, zastoupená Radkem Nápravníkem, Hosov 165 586 01 Jihlava, IČO: 46173200, (dále jen

-2/ ,- 2. Justinus II. ( ). Solidus (4,175 g), minc. Constantinopolis (R: VICTORIA AVGGGE / CONOB). Sear-346. n. ČNS, pobočka v Hradci Králové Výsledková listina 132. aukce ze dne 22.9.2013 1. Byzanc. Justinianus I. (527-565). Solidus z let 538-545 (4,352 g), minc. Constantinopolis (R: VICTORIA AVGGGS * / CONOB -

BRNO 27. 11. 2010 2010 11. 27. BRNO DRAŽBA

BRNO 27. 11. 2010 2010 11. 27. BRNO DRAŽBA & H. D. RAUCH, WIEN BRNO 27. 11. 2010 Navštivte naši prodejnu mincí, medailí, bankovek a ostatního ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz Otevřeno: Pondělí,

ORLÍ 20, BRNO

ORLÍ 20, BRNO BRNO 12. 6. 2019 Navštivte naši prodejnu mincí, medailí, bankovek a ostatního ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz Otevřeno: Pondělí až čtvrtek 9.30 12.00

Jižní Afrika, Jiří V. 1910-1936 6 ½ Sovereign 1925 SA, Pretoria, 3.994g, KM.20 0/0 3200

Jižní Afrika, Jiří V. 1910-1936 6 ½ Sovereign 1925 SA, Pretoria, 3.994g, KM.20 0/0 3200 str.1 MINCE A MEDAILE ZE ZLATA Josef II., ( 1765 - ) 1780-1790 1 Sovráno 1786 A, Vídeň, P.21, KM.33, 11.010g, nep. rysky, patina 2/1-14000 Česká republika 1993-2 2500 Kč 2004 - vstup ČR do EU, bimetalová

BRNO 30. 11. 2013 2013 11. 30. BRNO DRAŽBA

BRNO 30. 11. 2013 2013 11. 30. BRNO DRAŽBA & H. D. RAUCH, WIEN BRNO 30. 11. 2013 Aukce živě Live-Bidding Ve spolupráci s Nume.cz jsme pro Vás připravili první živou numismatickou aukci v České republice. V naší 70. aukci můžete nyní dražit i na

& H. D. R A U C H, W I E N BRNO 26. 11. 2011

& H. D. R A U C H, W I E N BRNO 26. 11. 2011 & H. D. RAUCH, WIEN BRNO 26. 11. 2011 Navštivte naši prodejnu mincí, medailí, bankovek a ostatního ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz Otevřeno: Pondělí,

ORLÍ 20, 602 00 BRNO

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST POBOČKA PŘÍBRAM "ESTO IN COLLIGENDO INDEFESSUS IN NUMMIS MEMORIA VIVIT" V.Lichtbla NABÍDKOVÝ SEZNAM 65 BŘEZEN 2014 ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka PŘÍBRAM pořádá svoji

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST POBOČKA PŘÍBRAM "ESTO IN COLLIGENDO INDEFESSUS IN NUMMIS MEMORIA VIVIT" V.Lichtbla NABÍDKOVÝ SEZNAM 64 BŘEZEN 2013 ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka PŘÍBRAM pořádá svoji

2. Habsburkové. Rudolf II. ( ). Dukát 1592 Praha - Ercker (3,63 g). MKČ-298

2. Habsburkové. Rudolf II. ( ). Dukát 1592 Praha - Ercker (3,63 g). MKČ-298 Výsledková listina 133. aukce ČNS, pobočka Hradec Králové ze dne 16.2.2014 A - číslo položky v katalogu B - popis C - zachovalost D - vyvolávací cena F - dosažená cena A B C D F 1. Československo. 1 dukát

24 Napoleon III. jako president II. republiky 20 francs 1852 A KM-774 zbytky

24 Napoleon III. jako president II. republiky 20 francs 1852 A KM-774 zbytky ZLATO x 1 Československo 1918-39 dukát 1923 Sv. Václav nep. hr. 0/0 9000 x 2 dukát 1923 Sv. Václav dr. hr. 0/0 9000 x 3 dukát 1924 Sv. Václav 0/0 11000 x 4 dukát 1925 Sv. Václav ryska 0/0 9000 x 5 dukát

DUKÁT spol. s r. o. Orlí 20 602 00 BRNO. pořádá 18. 3. 2010 59. DRAŽBU. mincí, medailí, bankovek

DUKÁT spol. s r. o. Orlí 20 602 00 BRNO. pořádá 18. 3. 2010 59. DRAŽBU. mincí, medailí, bankovek DUKÁT spol. s r. o. Orlí 20 602 00 BRNO pořádá 18. 3. 2010 59. DRAŽBU mincí, medailí, bankovek KORESPONDENČNÍ Dražba pouze na písemné limity uzávěrka 18. 3. 2010 do 12.00 hod. 2 Vážení přátelé, předkládáme

1-/1-8000 Paulsen 114ff. "R" 0/0 27000 Au 0,987 punc 27mm 12,01g raženo pouze 1058 ks "R" PROOF 2500 20mm 3,51g

1-/1-8000 Paulsen 114ff. R 0/0 27000 Au 0,987 punc 27mm 12,01g raženo pouze 1058 ks R PROOF 2500 20mm 3,51g Bójové na Moravě 2. - 1. stol. př. Kr. 1/8 statéru hlava Athény v přilbě vpravo/stojící Athéna se štítem 1 1-/1-8000 Paulsen 114ff. "R" 2 Československo 1918-39 dukát Sv. Václav 1923 0/0 5000 Španiel O.

65. AUKCE. Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu 2. 11. 2014 12:00 hod.

65. AUKCE. Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu 2. 11. 2014 12:00 hod. 65. AUKCE Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu 2. 11. 2014 12:00 hod. DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA Dražebník: ing. Jaroslav Syrový, Bělehradská 60, Praha 2, IČO:11208457 Vyhlašuje konání 65.

Hromadný mincovní nález z Roztok u Jilemnice

Hromadný mincovní nález z Roztok u Jilemnice Z ČESKÉHO RÁJE A PODKRKONOŠÍ 27 2014 Hromadný mincovní nález z Roztok u Jilemnice Jan Boublík Jan Prostředník Dne 16. 5. 2013 nalezl pan Luboš Dlabola na svém pozemku v rámci rekonstrukčních prací na rodinném

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, z.s. pobočka v Hradci Králové. pořádá v neděli 19. února ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, z.s. pobočka v Hradci Králové pořádá v neděli 19. února 2017 139. NEVEŘEJNOU AUKCI NUMISMATICKÉHO MATERIÁLU POUZE PRO ČLENY ČESKÉ NUMISMATICKÉ SPOLEČNOSTI ve Velkém sále

SÁLOVÁ AUKCE ZLATO eská republika Šalamounovy ostrovy Vanuatu ECHY eští stavové (1619-1620) Olomouc Karel II. Liechtenstein (1664-1695)

SÁLOVÁ AUKCE ZLATO eská republika Šalamounovy ostrovy Vanuatu ECHY eští stavové (1619-1620) Olomouc Karel II. Liechtenstein (1664-1695) SÁLOVÁ AUKCE ZLATO Česká republika 1 Medaile: Karel IV., Karlštejn. Autor: L. Charvát. Au 999.9, 25 mm, 7,32 g, st.punc, zn. výrobce. Raženo 50 ks - č. 048. Etue. Certifikát. proof 4400 2 Medaile: Císař

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka v Hradci Králové. pořádá v neděli 21. února ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka v Hradci Králové pořádá v neděli 21. února 2016 137. NEVEŘEJNOU AUKCI NUMISMATICKÉHO MATERIÁLU POUZE PRO ČLENY ČESKÉ NUMISMATICKÉ SPOLEČNOSTI ve Velkém sále Hradecké

DUKÁT spol. s r. o. Orlí 20 602 00 BRNO. pořádá 21. 11. 2009 58. DRAŽBU. mincí, medailí, bankovek. BÍLÝ DŮM, Žerotínovo nám. 6, BRNO.

DUKÁT spol. s r. o. Orlí 20 602 00 BRNO. pořádá 21. 11. 2009 58. DRAŽBU. mincí, medailí, bankovek. BÍLÝ DŮM, Žerotínovo nám. 6, BRNO. DUKÁT spol. s r. o. Orlí 20 602 00 BRNO pořádá 21. 11. 2009 58. DRAŽBU mincí, medailí, bankovek BÍLÝ DŮM, Žerotínovo nám. 6, BRNO Program 7.30 Otevření sálu, prohlídka materiálu 9.00 I. část aukce (pol.

ZLATO x 1 Keltové - Bójové 2.-1. stol. př. Kr. 1/24 statéru typ Athena-Alkis 0,35g 1/1 3000

ZLATO x 1 Keltové - Bójové 2.-1. stol. př. Kr. 1/24 statéru typ Athena-Alkis 0,35g 1/1 3000 ZLATO x 1 Keltové - Bójové 2.-1. stol. př. Kr. 1/24 statéru typ Athena-Alkis 0,35g 1/1 3000 Kostial-36 x 2 1/8 statéru typ Athena-Alkis 0,97g Kostial-34 1/1 7000 x 3 statér typ Athena-Niké 8,05g NS 24/18,

ORLÍ 20, 602 00 BRNO

ORLÍ 20, 602 00 BRNO BRNO 13. 6. 2013 Navštivte naši prodejnu mincí, medailí, bankovek a ostatního ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz Otevřeno: Pondělí, úterý 9.30 12.00

70. AUKCE. Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu Sobota 11. 6. 2016 12:00 hod.

70. AUKCE. Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu Sobota 11. 6. 2016 12:00 hod. 70. AUKCE Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu Sobota 11. 6. 2016 12:00 hod. DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA Dražebník: ing. Jaroslav Syrový, Bělehradská 60, Praha 2, IČO:11208457 Vyhlašuje konání

61. AUKCE Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu 9. 6. 2013

61. AUKCE Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu 9. 6. 2013 61. AUKCE Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu 9. 6. 2013 DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA Dražebník: ing. Jaroslav Syrový, Bělehradská 60, Praha 2, IČO:11208457 Vyhlašuje konání 61. dobrovolné

ZLATO x 1 Keltové - Bójové na Moravě II. stol. př. Kr. 1/8 statéru abstraktní 1/1 6000 ZLATO x 1 Keltové - Bójové na Moravě II. stol. př. Kr. 1/8 statéru abstraktní 1/1 6000 provedení, pravděpodobně typu Athena Alkis? 0,88g x 2 Byzanc Romanos III. 1028-34 histamenon Sear-1819 1-/1-8000 x

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka v J I H L A V Ě. Vás i Vaše přátele srdečně zve na 86. NEVEŘEJNOU CLENSKOU AUKCI ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka v J I H L A V Ě Vás i Vaše přátele srdečně zve na 86. NEVEŘEJNOU CLENSKOU AUKCI která se koná v neděli dne 16. května 2015 v Jihlavě ve velkém estrádním sále Domu

Ivan Chládek & H. D. Rauch, Wien BRNO DRAŽBA 85. DRAŽBA. mince medaile bankovky

Ivan Chládek & H. D. Rauch, Wien BRNO DRAŽBA 85. DRAŽBA. mince medaile bankovky Ivan Chládek & H. D. Rauch, Wien BRNO 17. 11. 2018 85. DRAŽBA 85. DRAŽBA mince medaile bankovky 85 pátek 16. listopadu ve 12.00 hod. DUKÁT spol. s r. o. Orlí 20 602 00 BRNO Tel: 542 221 124 E-mail: info@dukat-mince.cz

1. František Josef I., dukát 1914 Vídeň nep. skvrnka 0/0 5 000

1. František Josef I., dukát 1914 Vídeň nep. skvrnka 0/0 5 000 ZLATÉ MINCE 1. František Josef I., dukát 1914 Vídeň nep. skvrnka 0/0 5 000 A N T I K A 2. Apollonia Pontica (Sozopol), drachma (400-350 př.n.l.) Gorgona - kotva S 1655 3. Maroneia v Thrákii, bronz 15 mm

Stupnice příhozů: do 2000Kč Kč do 5000Kč Kč do 100Kč... 5Kč do 200Kč. 10Kč nad 10000Kč Kč nebo 1000Kč. do 500Kč. Česká numismatická společnost, pobočka v Domažlicích 2. Neveřejná drobná aukce numismatického materiálu s prezentací na internetu 24. Června 2010, 17.00 hod, restaurace "U Votavů", Jana Procházky 88, Domažlice!!!

číslo číslo KC popis kameny kov ryzost počet hmotnost cena 1 C-336/22 prsten briliant 1 ks cca 0,77 ct, 6 ks malý Au 585 1 2,45 22 500,00 Kč Celkem z

číslo číslo KC popis kameny kov ryzost počet hmotnost cena 1 C-336/22 prsten briliant 1 ks cca 0,77 ct, 6 ks malý Au 585 1 2,45 22 500,00 Kč Celkem z číslo číslo KC popis kameny kov ryzost počet hmotnost cena 1 C-336/22 prsten briliant 1 ks cca 0,77 ct, 6 ks malý Au 585 1 2,45 22 500,00 Kč Celkem z 1 1 2,45 22 500,00 Kč 2 C-336/24 náušnice Briliant

C-1761/1 Au 580 1 ks 1,70 g Prsten, briliant cca 0,2 ct. liška. C-1761/3 Au 585 1 ks 5,75 g Prsten, briliant cca 0,68 ct. labuť

C-1761/1 Au 580 1 ks 1,70 g Prsten, briliant cca 0,2 ct. liška. C-1761/3 Au 585 1 ks 5,75 g Prsten, briliant cca 0,68 ct. labuť Aukční číslo 1 Vyvolávací cena 5 150,00 Kč C-1761/8 Au 585 4 ks 9,25 g Směs, 2x řetízek, 2 x přívěšek čejka Aukční číslo 2 Vyvolávací cena 5 900,00 Kč C-1761/5 Au 585 1 ks 12,35 g Hodinky, značka Doxa,

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka v J I H L A V Ě. Vás i Vaše přátele srdečně zve na 85. NEVEŘEJNOU ČLENSKOU AUKCI ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka v J I H L A V Ě Vás i Vaše přátele srdečně zve na 85. NEVEŘEJNOU ČLENSKOU AUKCI která se koná v neděli dne 16. listopadu 2014 v Jihlavě ve velkém estrádním sále Domu

JEDNOOBOROVÁ HISTORIE

JEDNOOBOROVÁ HISTORIE JEDNOOBOROVÁ HISTORIE (bakalářské studium) A 16.06.06 Jméno:...... HODNOCENÍ TESTU počet bodů hodnocení provedl: ********************************************************************************************

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA PODMÍNKY. neomezené anonymní soutěže na umělecký návrh pamětní stříbrné 200 Kč mince k 750. výročí založení Českých Budějovic

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA PODMÍNKY. neomezené anonymní soutěže na umělecký návrh pamětní stříbrné 200 Kč mince k 750. výročí založení Českých Budějovic ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA PODMÍNKY neomezené anonymní soutěže na umělecký návrh pamětní stříbrné 200 Kč mince k 750. výročí založení Českých Budějovic V Praze v říjnu 2013 PODMÍNKY neomezené anonymní soutěže

Stupnice příhozů: do 500Kč. 20Kč. do 2000Kč Kč do 5000Kč Kč do 10000Kč Kč nad 10000Kč Kč nebo 1000Kč. do 200Kč. Česká numismatická společnost, pobočka v Domažlicích Neveřejná drobná aukce numismatického materiálu s prezentací na internetu 24. Června 2010, 17.00 hod, restaurace "U Votavů", Jana Procházky 88, Domažlice!!!

ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz

ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz BRNO 17. 3. 2011 Navštivte naši prodejnu mincí, medailí, bankovek a ostatního ORLÍ 20, 602 00 BRNO telefon (fax): 542 221 124 www.dukat-mince.cz info@dukat-mince.cz Otevřeno: Pondělí, úterý 9.30 12.00

Numismatika. Metodický pokyn. dru17_numismatika

Numismatika. Metodický pokyn. dru17_numismatika Numismatika Číslo projektu Kódování materiálu Označení materiálu Název školy Autor Anotace Předmět Tematická oblast Téma Očekávané výstupy Klíčová slova Druh učebního materiálu Ročník Cílová skupina Ověřeno

DUKÁT spol. s r. o. Orlí 20 602 00 BRNO. pořádá 29. 11. 2008 55. DRAŽBU. mincí, medailí, bankovek. BÍLÝ DŮM, Žerotínovo nám. 6, BRNO.

DUKÁT spol. s r. o. Orlí 20 602 00 BRNO. pořádá 29. 11. 2008 55. DRAŽBU. mincí, medailí, bankovek. BÍLÝ DŮM, Žerotínovo nám. 6, BRNO. DUKÁT spol. s r. o. Orlí 20 602 00 BRNO pořádá 29. 11. 2008 55. DRAŽBU mincí, medailí, bankovek BÍLÝ DŮM, Žerotínovo nám. 6, BRNO Program 7.30 Otevření sálu, prohlídka materiálu 9.00 I. část aukce (pol.

Česká numismatická společnost pobočka v Českých Budějovicích pořádá 55. neveřejnou aukci pro členy České numismatické společnosti. Česká numismatická společnost pobočka v Českých Budějovicích pořádá 55. neveřejnou aukci pro členy České numismatické společnosti. Aukce se koná v sobotu 18. května 2019!!! v klubovně T.j. Orel Lannova