AUKČNÍ NABÍDKA AAA ANTIKVITY ART AUKCE, OSTRAVA HOTEL BRIONI, Stodolní, Ostrava 9. 10. 2016 vyvolávací cena Jaroš Bohumil 1 "S ovcemi na pastvě v pozdním létě" - olej a kvaš, signováno vlevo dole B.JAR 2 800 Kč 2 "Barevné překrývání" - koláž, signováno vpravo dole J NOVOTNÝ, datováno 1 300 Kč Ralenovský Vladimí 3 "Z Koníkova" - olej na plátně podloženém hobrou, signováno vlevo dole VL. R 600 Kč 4 "Zima pod vysokou horou" - olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno, 1 600 Kč Weiss Rudolf (?) 5 "Romantická krajina se statkem, jezerem a figurální stafáží" - zajímavý naivistic 2 900 Kč Martiník Jaromír 6 "Podzim ve Frýdlantu" - olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole 1 600 Kč 7 "Zátiší s ovocem a sklenicí" - olej na plátně, signováno vlevo nahoře, nepřečten 1 700 Kč Dobeš Antonín 8 "Podzimní krajina" - olej na malířské desce, signováno vpravo dole A DOBEŠ, 1 800 Kč Juříček Alois 9 "Z Beskyd" - olej na plátně podloženém lepenkou, signováno vpravo dole A. JU 2 700 Kč Wünsche Vilém 10 "Učňové před směnou" - velký reprezentativní olej na plátně, signováno V. WÜ 19 000 Kč Treuchel Josef 11 "Zelené bárky" - olej na malířské desce, signováno vpravo dole, nedatováno, vz 3 500 Kč Juříček Alois 12 "Říjen" - olej na kartonu, signováno vlevo dole A.JUŘÍČEK, kolem roku 1940, 1 300 Kč 13 "Mladý muž v biedermeierském oblečení" - bravurní portrétní olej na plátně, sig 3 500 Kč Procházka Lubomír 14 "Pohled do krajiny" - olej na sololitu, signováno vlevo dole L.PROCHÁZKA, d 900 Kč Soukup Jaroslav 15 "Klatovy" - mistrovský galerijní akvarel, signováno JAROSLAV SOUKUP, dat 1 500 Kč Hrnčárek Jan 16 "Beskydská krajina pod Lysou horou" - velký mistrovský olej na tvrzené malířs 3 500 Kč Duša Ferdiš 17 "Ženy v krojích" - mistrovský akvarel a kvaš, signováno vpravo dole F DUŠA, 1 800 Kč Tkaczyk Bedřich A 18 "Podhorská vesnice v zimě" - mistrovský galerijní olej na tvrzené malířské desc 4 500 Kč 19 "Dvě kočky v Koloseu" - mistrovský lept, mimo desku signováno vpravo dole, d 350 Kč Istler Josef 20 "Hlava" - velký mistrovský galerijní olej na německé lepence, signováno vpravo 19 000 Kč 21 Honosný zdobný svícen - měď původně stříbřená, dnes pouze zbytky stříbření, 1 200 Kč 22 Dóza s víkem - sklo zelené, vrstvené sklem mléčným, probrušované, ručně mal 500 Kč 23 Luxusní masivní hluboká mísa - sklo olovnaté, bohatě broušené, Čechy, první p 900 Kč 24 Luxusní masivní váza - sklo olovnaté, bohatě broušené, Čechy, první polovina 600 Kč 25 Masážní fluorescenční elektrický přístroj - varianta je známá z filmu "Postřižiny 800 Kč 26 Váza na jeden květ - sklo čiré, olovnaté, broušené do osmi vertikálních faset, ze 1 500 Kč 27 Plastika "Stojící kavalír se šňupkou na tabák" - porcelán, značeno růžovým trojú 500 Kč 28 Vysoký honosný džbán ve tvaru amfory s jedním uchem - porcelán bílý, zdoben 900 Kč 29 Váza s víkem - porcelán bohatě zdobený mírně reliéfním tlačeným a malovaný 900 Kč 30 Luxusní plastika "Dáma v nosítkách a dva kavalíři se psem" - porcelán bíle a m 2 900 Kč 31 Váza - náročná a bohatá figurální řezba v červeném laku, Čína, kolem poloviny 700 Kč 32 Váza - náročná a bohatá figurální řezba v červeném laku, Čína, kolem poloviny 700 Kč 33 Dvě sklenice na pivo nebo limonádu - sklo zelenkavé, zdobeno plasticky souběž 400 Kč 34 Luxusní párové vázičky - sklo zelené, zdobené malbou emailem s motivem růží 500 Kč 35 Luxusní párové vázičky - sklo rubínové, zdobené ruční malbou a nálepy s motiv 500 Kč 36 Luxusní párové vázičky - sklo rubínové, zdobené ruční malbou a nálepy s motiv 500 Kč 37 Sklenice na pivo nebo limonádu - sklo zdobené ruční malbou barevnými emaily 250 Kč 38 Luxusní sklenice na pivo nebo limonádu - sklo zelenkavé, ručně malované zlate 250 Kč 39 Luxusní sklenice na pivo nebo limonádu - sklo s jemným matem, ručně malovan 250 Kč 40 Hodiny nástěnné, kyvadlové, tzv. houslovky - dvě závaží, dělený ciferník, římsk 6 000 Kč Drha Josef 41 "Bohatá kytice šeříků v malovaném džbáně" - velký mistrovský olej na plátně, s 2 500 Kč Hauptmann - Sedláč 42 "Pavlače na dvorku starého domu" - mistrovský olej na kartonu, signováno vpra 5 000 Kč 43 "Pohoří Zillertalen Alpen" - olej na plátně, signováno vlevo dole, nedatováno, vz 1 500 Kč Kroča Antonín 44 "Jarní louka" - olej na sololitu, signováno vlevo dole KROČA 014 - práce z roku 2 400 Kč 1
Kroča Antonín 45 "V lese" - olej na sololitu, signováno vlevo dole KROČA 3.4.016 - práce z roku 2 600 Kč 46 "Ruská trojka v zimě" - olej na plátně, signum nenalezeno, podle majitele poříze 1 900 Kč Hlavsa Jaromír 47 "Tůň v lese" - mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole JARA HLAVS 4 900 Kč Zapletal Alois 48 "Přede žněmi na Ostravsku" - mistrovský olej na plátně, signováno vlevo dole 2 500 Kč Vaculka Vladislav 49 "Na ulici v Uherském Hradišti" - mistrovský galerijní olej na plátně, signováno v 9 900 Kč Vaculka Vladislav 50 "Paridův soud" - vynikající mistrovský galerijní olej na plátně, signováno vlevo n 89 000 Kč Vaculková Ida 51 "Milenci v lese" - mistrovský galerijní olej na plátně, signováno vlevo dole VAC 69 000 Kč Vaculková Ida 52 "Zátiší s konvicí, nádobím a dýmkou" - mistrovský galerijní kubistický olej na dř 59 000 Kč Baran Edgar 53 "Kompozice TEMPI PASSATI" - mistrovský olej na sololitu, signum nenalezen 3 400 Kč Baran Edgar 54 "Náčrt z podzimu" - mistrovský akvarel na kartonu, signováno vpravo dole ED 3 400 Kč Baran Edgar 55 "Sedící" - mistrovský kvaš na kartonu, signováno vlevo dole EDGAR BARAN, 3 400 Kč Baran Edgar 56 "Fáze kruhu" - mistrovský akvarel na kartonu, signováno vpavo dole monogram 3 400 Kč 57 "Bolek Polívka - WHAW" - velká mistrovská kombinovaná technika - tuš, past 4 700 Kč 58 "Postava na cestě k domu" - mistrovský olej na kartonu, signováno vpravo dole 3 500 Kč Herot Bohumír 59 "Zátiší s pohárem, rybou, ovocem a výhledem z okna" - kombinovaná technika 1 200 Kč Larsen Oskar 60 "Milenci" - velký mistrovský galerijní olej na plátně, signováno vpravo dole OSC 39 000 Kč 61 Luxusní nápojová sklenice - sklo modré, čiré, ručně malované zlatem a barevný 250 Kč 62 Luxusní nápojová sklenice - sklo modré, čiré, ručně malované zlatem a barevný 250 Kč 63 Luxusní drobný šálek s podšálkem - sklo ručně malované zlatem a barevnými e 150 Kč 64 Štamprle - odlivka na alkohol - sklo s rubínovou lazurou, ve tvaru drobného hrní 250 Kč 65 Malá odkládací miska na prsten, resp. léky - sklo čiré, ručně malované zlatem a 100 Kč Pleva Artur 66 Luxusní váza se čtyřmi tančícími postavami - sklo zelené malachitové, ve svislý 1 200 Kč 67 Popelník čtyřboký - sklo zelené, malachitové, boční stěny zdobeny dvanácti reli 400 Kč 68 Honosná mohutná mísa na nízké noze s širokou kruhovou patkou - sklo čiré, olo 500 Kč Jurnikl Rudolf 69 Váza - sklo lahvově zelené, ručně lisované, zdobené abstraktním plastickým de 800 Kč Benda Břetislav 70 "Po koupeli - matka s dítětem" - hlína pálená, signováno B.BENDA na soklu, m 4 500 Kč 71 Podnos na servírování - lipové dřevo ručně vyřezávané květinovým dekorem p 400 Kč 72 Talíř velký se symboly myslivosti - cín, na přední straně vyryta scéna lovce se 10 700 Kč 73 Plastika "Věnec růží" - ručně tvarovaná a malovaná keramika (majolika), zespo 4 700 Kč 74 Amfora s úchyty ve tvaru okřídlených draků - majolika ručně malovaná a plasti 5 400 Kč 75 Luxusní váza s projmutým hrdlem - sklo čiré, bezbarvé, vrstvené kobaltovým, n 700 Kč 76 Unikátní plastika "Dva pelikáni" - keramika glazovaná a malovaná, podstavu tv 5 400 Kč 77 Váza velká, s poklopem - porcelán bílý, zdobený malbou růží a zlatým dekorem, 900 Kč 78 Toaletní souprava velká - porcelán zdobený motivem růží, umyvadlo a džbán zn 4 800 Kč 79 Vzduchovka HAENEL model 45 - na hlavni značení: HAENEL mod. 45, cal. 4 8 000 Kč 80 Luxusní konvice na čaj se stojanem a lihovým vařičem - konvice i vařič měděn 1 200 Kč Jaroš Jan 81 "U valašského statku - Uherská u Zděchova" - olej na kartonu, signováno vpra 600 Kč Stroff Karel 82 "Hodování mnichů a kněží" - dvě karikaturní mistrovské kresby kombinovanou t 1 900 Kč Stroff Karel 83 "Rozjařený mnich" - karikaturní mistrovská galerijní komorní kresba kombinova 700 Kč Born Adolf 84 "Galerie Patro - Ostrava" - barevná litografie, signováno dole uprostřed A BO 1 100 Kč Drobik Alexander 85 "Hutě" - mistrovský olej na plátně, signováno vlevo dole DROBIK, datováno 19 2 000 Kč 86 "Žena s nůší na cestě k dřevěnicím" - mistrovský olej na tvrzené malířské desc 1 400 Kč Kocůrková Anděla 87 "Přede žněmi v beskydském podhůří" - mistrovský olej na řídkém plátně lepené 1 900 Kč Wünsche Vilém 88 "Dva havíři" - olej na dřevěné desce, signováno vlevo dole V.Wünsche, nedato 3 500 Kč 89 "Ženy při svačině v trávě" - olej na plátně, signováno vpravo dole K.SIŘINEK, 1 800 Kč 90 "Zátiší s ginem, citrony, cigaretou a brýlemi" - mistrovský olej na plátně lepené 9 000 Kč 2
Říhovský Karel 91 "Včelín" - velká mistrovská galerijní tempera na tvrzené malířské desce, signov 9 500 Kč Říhovský Karel 92 "Architektura dřevokazů" - galerijní reprezentativní olej - tempera, signováno vl 8 700 Kč Říhovský Karel 93 "Květy poezie z Hošťálkovic" - velká mistrovská galerijní olej -tempera na tvrze 3 700 Kč Říhovský Karel 94 "Zvědavost" - mistrovský galerijní olej na plátně, signováno vpravo nahoře ŘÍH 5 700 Kč Říhovský Karel 95 "Co to je?" - velký mistrovský galerijní olej na tvrzené desce, signováno vlevo 9 500 Kč 96 "Malý Kamil Lhoták se svým otcem" - fotografie, rámováno v tenkém černém 900 Kč Vitovský František 97 "Alice - švagrová Kamila Lhotáka" - mistrovský pastel, nesignováno, značeno v 1 500 Kč Lhoták Kamil 98 "Před vchodem do samoobsluhy" - mistrovská lavírovaná kresba tuší a kvaš, ne 4 000 Kč Lhoták Kamil 99 "Dva mladíci s měšcem" - mistrovská kombinovaná technika na kartonu - tuš, k 6 000 Kč Burian Zdeněk 100 "Ovčák - pastevec ovcí" - mistrovský olej na dřevěné překližce, signováno vpra 39 000 Kč 101 Kolekce profesionálních modelů pro výuku fungování pohonu automobilů - mod 13 400 Kč 102 Kazeta - šperkovnice patrová - kombinace tvrzené lepenky a překližky, potažen 950 Kč 103 Panenka v kroji, velká - korpus z malované tvrzené lepenky, ruce i nohy pohybli 6 700 Kč 104 Panenka v kroji - korpus z malované tvrzené lepenky, ruce i nohy pohyblivé, bo 4 000 Kč 105 Reprezentativní kalamář na psací stůl "V.L.U. PROSTĚJOV 1933-1935" - na 6 700 Kč 106 Stojan ke krbu s lopatkou a pohrabáčem - mosaz (bronz) bohatě plasticky zdob 4 700 Kč 107 Svícen čtyřplamenný - zlacený bronz, secesní provedení, kolem roku 1900-1910 2 000 Kč 108 Kořenka nástěnná, šuplíčková - dřevo, zadní deska vyřezávaná, úchyty porcelá 500 Kč Vízner František 109 Váza masivní, na jeden květ - sklo čiré, silnostěnné, válcovitý tvar, velmi těžké, 4 700 Kč 110 Luxusní raritní mlýnek na kávu - korpus dřevěný, bohatě intarzovaný neuvěřitel 10 700 Kč 111 Váza trojboká, na jeden květ - sklo měnící barvu zelené, růžové, světle a tmavě 1 350 Kč 112 Váza vysoká, na hraněné patce - sklo šedofialové, tělo úzké, vysoké, lehce proj 1 500 Kč 113 Váza s hraněnou patkou - sklo žluté, čiré, leštěné a matované, tělo vzhůru roze 1 350 Kč 114 Váza na stříbrném podstavci - sklo čiré s jemně fialovým zabarvením, tělo tryc 3 400 Kč 115 Luxusní váza - sklo černofialové, neprůhledné - hyalitové, broušené, řezané a le 12 000 Kč 116 Svítidlo nástěnné - leštěná mosaz, stínítko sklo béžové barvy, kvalitní provedení, 1 350 Kč 117 Luxusní svítidlo nástěnné - masivní leštěná mosaz, na konci zdobně konstruova 3 400 Kč 118 Darovací dekret k udělení Řádu Klementa Gottwalda Revolučnímu odborovém 4 700 Kč 119 "Atlas RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Atlas OF THE REPUBLIC OF 1 400 Kč 120 "Erotická scéna" - mistrovská barevná rytina na měděné desce "LE MODELE 16 000 Kč Říhovský Karel 121 "Procházky Vítkovickým labyrintem 1" - mistrovská galerijní tempera, signován 3 700 Kč Říhovský Karel 122 "Procházky Vítkovickým labyrintem 2" - mistrovská galerijní tempera, signován 2 500 Kč Říhovský Karel 123 "Procházky Vítkovickým labyrintem 3" - mistrovská galerijní tempera, signován 2 500 Kč Říhovský Karel 124 "Procházky Vítkovickým labyrintem 4" - mistrovská galerijní tempera, signován 2 300 Kč Říhovský Karel 125 "Procházky Vítkovickým labyrintem 5" - mistrovská galerijní tempera, signován 1 900 Kč Říhovský Karel 126 "Procházky Vítkovickým labyrintem 6" - mistrovská galerijní tempera, signován 1 900 Kč Říhovský Karel 127 "Procházky Vítkovickým labyrintem 7" - mistrovská galerijní tempera, signován 2 900 Kč Říhovský Karel 128 "Procházky Vítkovickým labyrintem 8" - mistrovská galerijní tempera, signován 2 900 Kč Říhovský Karel 129 "Procházky Vítkovickým labyrintem 9" - mistrovská galerijní tempera, signován 1 900 Kč Říhovský Karel 130 "Procházky Vítkovickým labyrintem 10" - mistrovská galerijní tempera, signová 1 900 Kč Říhovský Karel 131 "Procházky Vítkovickým labyrintem 11" - mistrovská galerijní tempera, signová 1 900 Kč Říhovský Karel 132 "Procházky Vítkovickým labyrintem 12" - mistrovská galerijní tempera, signová 1 900 Kč Říhovský Karel 133 "Perly - Atributy Ostravy" - mistrovská galerijní olejová tempera, signováno vpr 4 900 Kč Říhovský Karel 134 "Vítkovická aglomerace" - mistrovská lavírovaná kresba, signováno svisle vlevo 1 700 Kč Říhovský Karel 135 "Předvádějící se cizokrajný pták" - mistrovská galerijní tempera, nesignováno, n 1 700 Kč Říhovský Karel 136 "Zrcadlo života" - akryl, tempera na kartonu s povrchem plátna, signováno, dato 2 900 Kč 3
Říhovský Karel 137 "Perly přírody" - olejová tempera na kartonu s povrchem plátna, signováno vpra 6 400 Kč Říhovský Karel 138 "Terč" - mistrovský olej - tempera na malířském kartonu, signováno vlevo naho 3 600 Kč Říhovský Karel 139 "Muzeum vycpaných ptáků" - mistrovský galerijní olej na kartonu s povrchem ší 8 500 Kč Říhovský Karel 140 "Červená krajina" - velká reprezentativní mistrovská olejová tempera na tvrzen 15 000 Kč 141 Pudřenka se zrcátkem - stříbro zdobené rytinou, značeno platnou puncovní zna 900 Kč 142 Pudřenka se zrcátkem - stříbro zdobené rytinou, na víku rytý monogram KM, z 1 500 Kč 143 Tabatěrka - stříbro zdobené geometrickou rytinou, polovina minulého století, zn 1 400 Kč 144 Tabatěrka - stříbro zdobené rytinou, značeno platnou puncovní značkou, první p 1 500 Kč 145 Tabatěrka - stříbro zdobené rytinou, značeno platnou puncovní značkou, první p 1 900 Kč 146 Pudřenka se zrcátkem - stříbro zdobené rytinou, značeno platnou puncovní zna 1 800 Kč 147 Kleště na cukr - stříbro, značeno platnou puncovní značkou, první polovina min 450 Kč 148 Figurka "Hráčka na flétnu" - mistrovská řezba ve slonovině, orientální provenie 1 700 Kč 149 Prsten pečetní, šlechtický - stříbro, na oválné ploše vyryta koruna s pěti perlami 3 000 Kč 150 Cedník na čaj nebo bylinky a popelníček - Cedník - stříbro, značeno lotovou pun 500 Kč 151 Kalamář na jeden inkoust - mosaz zlacená, bohatě plasticky zdobená ornament 800 Kč 152 Cukřenka s úchopem tvaru vavřínového věnce na víčku - mosaz stříbřená, tělo 400 Kč 153 Flakon na parfém s tvarovanou zátkou - sklo modré, čiré a matované, zabrušov 500 Kč 154 Plastika "Dobrý voják Švejk" - sklo tažené, různobarevné, doplněno nálepy, sklá 1 000 Kč 155 Košíček s klenutým uchem - sklo malachitové, po obou stranách plastický figur 450 Kč 156 Vázička Putti - sklo malachitové, plasticky zdobené postavičkami dětí, Curt Sch 250 Kč 157 Popelníček - sklo malachitové, misku s drážkami na cigarety nesou tři koníci, C 400 Kč 158 Zrcátko s rukojetí - sklo malachitové, plasticky zdobené sedícím dívčím aktem, 550 Kč 159 Plastika "Horník s kahanem" - bronz, neznačeno, padesátá léta minulého století. 500 Kč 160 Kahan hornický - ocel, benzínový se zapalovačem, padesátá léta minulého stole 1 000 Kč 161 "Dřevěnice v zimní krajině" - olej na tvrzené desce, signováno vpravo dole HO 1 400 Kč 162 "Světlo v lese" - impresionistický olej na sololitu, signováno vpravo dole, nepřečt 1 800 Kč Myslikovjan Karel 163 "Pohled do otevřené krajiny" - mistrovský olej na tvrzené malířské desce, signo 2 500 Kč 164 "Panna Maria, pomocnice křesťanů" - olej na plátně, první třetina minulého stol 6 000 Kč Drha Josef 165 "Podzim v zahrádkách" - mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole J.DR 2 900 Kč Drha Josef 166 "Konec zimy v Beskydech" - mistrovský olej na plátně lepeném na sololitu, sign 2 800 Kč 167 "Lovecké zátiší se slukou a modrým džbánem" - olej na plátně, signováno vprav 800 Kč Martiník Jaromír 168 "Zátiší s pomerančem" - olej na sololitu, signováno vpravo dole J.MARTINÍK, 900 Kč 169 "Zátiší s poloaktem, kytarou a ovocem" - velký profesionální vrstvený olej (špac 2 800 Kč Drha Josef 170 "Chalupy" - mistrovský olej na lepence, signováno vpravo dole J.DRHA, nedat 2 000 Kč Hinčica Jan 171 "Plachetnice u mola" - olej na kartonu, signováno vpravo dole J.HINČICA, dat 670 Kč Kocůrková Anděla 172 "Letní podhorská krajina" - olej na plátně lepeném na lepence, signováno vprav 1 600 Kč 173 "Kytice karafiátů v modré váze" - olej na tvrzené malířské desce, signováno vp 1 000 Kč Schoř Jaromír 174 "Orání koňmi" - olej na plátně, signováno vlevo dole JARA SCHOŘ, nedatován 1 500 Kč Drha Josef 175 "Z Bystřičky" - mistrovský olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo do 3 700 Kč Fajkus Jaromír 176 "Zvlněná krajina" - mistrovský olej na malířské lepence, signováno vpravo dole 1 200 Kč 177 "Javorník - U hřbitova" - mistrovský olej na malířské desce s povrchem plátna, 2 500 Kč 178 "Židovské pece" - mistrovský olej na dřevěné desce (překližce), signováno vpra 1 200 Kč Holeček Jaroslav 179 "Dřevěnice v létě" - mistrovský galerijní olej na kartonu, signováno vpravo dole 2 000 Kč Hýžová Jaroslava 180 "Ze Soláně" - mistrovský galerijní olej na kartonu, signováno vpravo dole J.HÝ 3 500 Kč 181 Sada stylových nápojových sklenic - sklo čiré, zdobené čočkami, v prostřední b 1 400 Kč 182 Dvě miniaturní plastiky "Galantní pár" - porcelán bílý, malovaný, signováno, zna 800 Kč 4
183 Sada talířků dvanáctiosobní - porcelán bílý, zlacené okraje a ozdobný dekor, zna 900 Kč 184 Sada sbírkových talířů - cín, každý závěsný, 19 a 18 století, dobrý stav. 1 800 Kč Španiel Otakar 185 Plastika "Sokol - XI. Všesokolský slet" - kov patinovaný, vzadu signováno O. Š 300 Kč 186 Miska odkládací - keramika šedomodré barvy, značeno tištěnou značkou DIT 200 Kč 187 Miska odkládací - keramika šedomodré barvy, značeno tištěnou značkou DIT 150 Kč 188 Sklenice na nízké patce - sklo jantarové barvy přejímané sklem mléčným, brouš 150 Kč 189 Váza na nízké patce - sklo modré barvy přejímané sklem mléčným, broušené a 200 Kč 190 Luxusní koule dovednosti a "boží" trpělivosti - bohatá mistrovská řezba ve slono 3 500 Kč 191 Sklenice na nízké patce - grogovka, vyšší typ - sklo lité, zdobené zlacením a mo 200 Kč 192 Sklenice na nízké patce - grogovka - sklo silnostěnné lité a zabrušované, ručně 200 Kč 193 Sklenice na nízké patce - grogovka - sklo silnostěnné, lité, patka sklo čiré, kulpa 300 Kč 194 Korbel - sklo čiré, s rubínovou lazurou, bohatě broušené motivem květů, soudko 250 Kč Říhovský Karel 195 Plastika "Ptáček na kamenné kostce" - sochařská masa barevně malovaná, nes 600 Kč 196 Dózička na šperky - porcelán bílý, střídmě malovaný, na víku plasticky tvarova 400 Kč 197 Sada šesti kusů luxusních sklenic - číší na víno - sklo čiré, na vysoké stopce, ko 1 800 Kč 198 Sada šesti kusů sklenic - číší na víno - sklo čiré, bezbarvé, bohatě broušené, na 300 Kč Špetík Ambrož 199 Plastika "Stojící valašská žena v šátku" - mistrovský sádrový ateliérový model p 900 Kč 200 Luxusní stolní pětiplamenný svícen - stříbro, přeznačeno puncovní značkou lilie 19 000 Kč Lejček František Mil 201 "Mateřská láska" - olej na plátně, signováno vlevo dole LEJČEK, datováno 193 28 000 Kč Konečný Žar Josef 202 "Stařenka z Horňácka" - olej na plátně, signováno vpravo dole KONEČNÝ ŽA 13 000 Kč Koudelka Josef 203 "U kolébky" - olej na plátně fixovaném na kartonu, signováno vpravo dole J.KO 13 000 Kč Mega Bohumil 204 "Jízda králů" - olej na plátně fixovaném na kartonu, signováno vpravo dole, kole 13 000 Kč Mega Bohumil 205 "Pohled na Uherské Hradiště" - olej na plátně fixovaném na kartonu, signováno 10 000 Kč Dvořák 206 "Na pouti" - olej na plátně, signováno, první polovina minulého století. 1 900 Kč Salichová Helena 207 "Kosatce ve váze" - olej na tvrzené malířské desce s plátěným povrchem, signo 3 500 Kč Pospíšil Bohumil 208 "Cesta v prosluněném lese" - olej na tvrzené malířské desce, signováno vlevo d 2 500 Kč Šimková - Elgrová 209 "Krajina se stromy a vodou" - olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo 1 500 Kč Kristin Vladimír 210 "Ostrava" - velký mistrovský reprezentativní olej na plátně, nesignováno, vhodn 3 500 Kč Držkovic Valentin 211 "Bramboříky v květináči" - olej na kartonu, signováno vlevo dole V.DRŽKOVI 2 500 Kč 212 "Loď Veslec" - olej na lepence, nesignováno, nedatováno, název Veslec je psá 1 800 Kč Sabev Miroslav 213 "Ženský akt zezadu" - velký mistrovský olej na tvrzené malířské desce, signum 9 000 Kč Sabev Miroslav 214 "Pablo Picasso" - velký mistrovský olej na tvrzené malířské desce, signováno v 9 500 Kč Drha Josef 215 "Letní krajina se skupinou stromů" - mistrovský galerijní olej na plátně, signován 2 900 Kč Kafka Jaroslav 216 "Rondokubistické zátiší s rybami a pohárem" - mistrovský galerijní oboustranný 99 000 Kč 217 "Krajina s vodou za zdmi asijského paláce" - mistrovský galerijní olej na plátně ( 3 500 Kč Wünsche Vilém 218 "Letní krajina s vodou" - mistrovský olej - tempera, signováno vpravo dole V.W 4 500 Kč Anderle Jiří 219 "Kráska z Benátek" - mistrovský kolorovaný lept, signováno vpravo dole JIŘÍ 3 500 Kč Vasarely Viktor 220 "Dvě geometrické kompozice v černé a zlaté barvě" - serigrafie, signováno, ne 3 500 Kč 221 Váza vysoká, s figurálním a ornamentálním dekorem - sklo mléčné, vrstvené ja 600 Kč 222 Váza nízká, dekor ptáčků a květin - sklo mléčné, vrstvené jasně červeným ema 400 Kč Dolejš Václav 223 Luxusní šestiosobní souprava na kávu - porcelán zdobený kobaltovými pásy, bo 1 200 Kč 224 Luxusní šestiosobní souprava na kávu - porcelán, bílý a hnědý povrch se stylizo 900 Kč 225 Souprava likérová šestiosobní na tácu - sklo jantarové barvy, lité, těla karafy i li 300 Kč Nitra (Nytra) Karel 226 Reliéfní plastika "Čtyři horníci" - dřevořezba, signováno v levém dolním rohu, k 1 900 Kč 227 Kniha "Písmo svaté v obrazech" - zpracoval profesor Emanuel Žák s použitím 900 Kč 228 Tác předkládací - porcelán, bílá glazura, květinový dekor, protáhlý oválný tvar, 800 Kč 5
229 Čajová souprava šestiosobní - porcelán, na mírně nazelenalém podkladě modrý 1 600 Kč 230 "Břízy na podzim" - goblén nástěnný, nesignováno, neznačeno, patrně Kučera, 900 Kč Pelikán Julius 231 Nástěnná reliéfní plastika "Mistr Jan Hus" - kov s patinou zlaceného bronzu, sig 800 Kč Pelikán Julius 232 Nástěnná reliéfní plastika "Jan Žižka" - kov s patinou zlaceného bronzu, signová 800 Kč Pelikán Julius 233 Nástěnná reliéfní plastika "Tomáš Garrigue Masaryk" - kov s patinou zlacenéh 800 Kč 234 Polní přenosný vojenský telefon v černé kožené brašně s ramenním řemenem - 450 Kč 235 Luxusní váza ve tvaru rozevírajícího se květu - porcelán bílý, bohatě reliéfně tv 1 100 Kč 236 Plastika "Žena s dlouhými vlasy sedící na patách" - mistrovský komorní bronz, 2 500 Kč 237 Radiopřijímač TALISMAN 305U - korpus bakelitový, made in Czechoslovakia, 1 200 Kč 238 Radiopřijímač TALISMAN 308U - korpus bakelitový, made in Czechoslovakia, 1 000 Kč 239 Hodiny stolní - kovová slitina pochromovaná na starozlatou barvu stojící na dře 1 500 Kč 240 Kazeta - šperkovnice - dřevo lakované, horní hrany zaoblené, víko shora zdobe 2 700 Kč Hrnčárek Jan 241 "Frenštát pod Radhoštěm" - mistrovský pastel na úrovni veduty, signováno vlev 1 100 Kč Kocůrková Anděla 242 "Sečení obilí v podhorské krajině" - akvarel, kvaš, signováno vpravo dole KOC 900 Kč Švabinský Max 243 "Karel Hynek Mácha" - mistrovská černobílá litografie, vlevo dole v desce sign 1 200 Kč Kocůrková Anděla 244 "Krajina s vodou a figurální stafáží" - mistrovský galerijní olej na plátně podlepe 1 800 Kč Kocůrková Anděla 245 "Na pastvě pod Beskydami" - mistrovský olej na tvrzené malířské lepence, sign 1 900 Kč 246 "Sviadnov - Lembergrova kolonie" - mistrovský olej na malířské lepence, signov 1 200 Kč 6