Aukční katalog. Benefiční aukční večer. pro Hospic sv. Štěpána. živá aukce 17. dubna 2018 od 18 hodin na hradě v Litoměřicích.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Download "Aukční katalog. Benefiční aukční večer. pro Hospic sv. Štěpána. živá aukce 17. dubna 2018 od 18 hodin na hradě v Litoměřicích."

1 Benefiční aukční večer pro Hospic sv. Štěpána Aukční katalog živá aukce 17. dubna 2018 od 18 hodin na hradě v Litoměřicích obrazy, grafiky fotografie objekty zážitky sklo vína objekty zážitky šperky

2 Moderovaná aukce Benefiční aukční večer 1 Tomáš Smolek Smolkův med 1 kg živá aukce 17. dubna 2018 od 18 hodin na hradě v Litoměřicích Umělci darují a jejich umění pomáhá. Pomáhejte s nimi! Svou účastí na aukci a nákupem uměleckého díla nebo zážitku podpoříte pacienty Hospice sv. Štěpána. 2 Romana Strnadová Na výletě keramická plastika 42 x 24 cm 100 Kč PROGRAM :45 Zahájení, registrace 18:30 22:00 Tichá aukce 18:45 21:30 Moderovaná aukce 1. část (aukční položky č. 1 až 19) Moderovaná aukce 2. část (aukční položky č. 20 až 37) 21:30 22:30 Platební a administrativní část 22:15 22:30 Vyhlášení celkového výtěžku, poděkování, závěr Hudební doprovod Daisies, Violoncellový kvartet ZUŠ Litoměřice 3 Eva Vágnerová Tvář z cyklu Pastely III A4, rámováno 4 VEČEREM VÁS BUDOU PROVÁZET Libor Pisklák a Tereza Vitková Děkujeme všem dárcům a partnerům, díky kterým se tento večer může uskutečnit. Kat Lendacka Soví rodinka linoryt 13 x18 cm, rámováno 1

3 Moderovaná aukce Moderovaná aukce 5 9 Jana Kadlecová Neklidná duše I Iva Hüttnerová Dá-li Pánbůh zdraví.. grafika, ilustrace k Povídkám A. P. Čechova 14 x 18 cm, rámováno litografie 50 x 50 cm, rámováno 6 Helena Kitová City r olejomalba na plátně 35 x 35 cm, rámováno 10 George Radojčič Spolu olejomalba na plátně 50 x 40 cm, rámováno 7 Tereza Piskláková Středohoř suchá jehla 13 x 21 cm, rámováno 11 Václav Alois Šrůtek Jarní bouřka olejomalba na desce 17 x 40 cm, rámováno Kč 1 8 Jiří Ryvola Smutný caddy litografie, autorský tisk kniha Litoměřice II 21 x 27 cm, rámováno 12 Honza Homola Za dudáky netřeba do Strakonic fotografie na kartonu A4 z první Honzovy kytary 1 2 3

4 Moderovaná aukce Moderovaná aukce Jiří Svoboda Skalní útvar Žáci na Holém vrchu u Litoměřic fotoplátno 101 x 40 cm Libor Pisklák, akademický sochař Strážce pastvin kamenný reliéf, opuka 24 x 24 cm, rámováno Kč Miroslav Zimmer Uletět bouřce fotografie 30 x 40 cm, hliníkový rám In Principio s.r.o., Café Páv Sváteční piknik pro dva na věži u Katedrály sv. Štěpána Kč 15 Anna Mikešová, DiS. Byznys sada autorský šperk ze skleněných broušených perlí 19 Radek Rejšek Barokní zvonohra Loreta Praha komentovaná prohlídka rodinná vstupenka 900 Kč 600 Kč 16 Vanda Mocová Sada degustačních sklenic na červené víno limitovaná edice firmy Crystalex 2 ks 20 Martina Gillarová Kytice 4 5

5 Moderovaná aukce Moderovaná aukce Vinařství Mikulenkovi Tergus likérová vína MgA. Aneta Bendáková Masky 2x 0,5 l litografie 55 x 38 cm, rámováno Kč 22 Pršutérie Chovaneček Pršut z Českého středohoří dárková bedýnka 26 MgA. Denisa Grimmová Čí to byl nápad? pastel na sololitu 30 x 40 cm, rámováno Kč 23 MgA. Alžběta Kumstátová Mitochondrie akryl na plátně 30 x 20 cm 27 Libor Tonner z cyklu Fenomén Broggio pastel na papíře 85 x 85 cm, rámováno Kč 24 MgA. Zdeněk Květoň Osladič obecný digitální tisk EA z původní heliofytogravury 42 x 55 cm, rámováno 28 autor neznámý Ulice olejomalba na plátně 107 x 75 cm, rámováno Kč 6 7

6 Moderovaná aukce Moderovaná aukce Emma Srncová Skoro svatá rodina originální litografický tisk 27/99 55 x 45 cm, rámováno Vladimír Cettl Na věky zapomenutá tatra (2010) fotografie vraku vozu Tatra x 60 cm, rámováno Kč Kč 30 Jan Šplíchal Praha fotomontáž, x 38 cm, rámováno 34 Žaneta Volmuthová, Vilma Nasková lampička tanečnice mosazná lampa, stínidlo ručně šitá krajka 40 cm 1 31 David Surý Holubí láska, Londýn fotoplátno 90 x 60 cm 35 Naděžda Drahovzalová historické housle vyrobila firma V. F. Červený, stáří cca 80 let Kč 32 Tomáš Kumstát Město barev, San Cristóbal de las Casas fotoplátno 90 x 60 cm 36 Jan Huňát Muzeum Křišťálový dotek Křišťálový otisk Kč 8 9

7 Moderovaná aukce Tichá aukce Lukáš Wünsch Vyhlídkový let nad Českým středohořím Eva Maligová Fantazie asambláž, odlehčená dřevotříska 74 x 70 cm Kč 101 Mgr. Stanislava Černá Provance olejomalba na plátně 60 x 50 cm Marie Matyášová Podvečer v Praze olejomalba na plátně 40 x 30 cm, rámováno Kč 103 Barbora Srncová Zima na golfu reprodukce olejové malby, signováno 30 x 30 cm, rámováno 10 obrazy fotografie objekty zážitky 11

8 Tichá aukce Tichá aukce Ladislav Pulkrábek Rybářské schody Kat Lendacka Kos pastel 30 x 40 cm, rámováno linoryt 13 x 18 cm 900 Kč 105 Marie Bohatcová Louka akryl na plátně, přírodniny 30 x 40 cm 109 Ak. mal. Lenka Vilhelmová Hlava II grafika, mezzotinta A4, volný list 700 Kč Kč 106 Mgr. Karel Kupka Květinové zátiší olejomalba na desce 18 x 14 cm, rámováno 110 Lenka Kahuda Klokočková Solitér tisk z kamene 2/5 23,5 x 23,5 cm rámováno 600 Kč 107 Kat Lendacka sada tří přání s obálkou linoryt 14 x 14 cm 111 MUDr. Simona Němcová Konvalinkový věnec tuš, frotáž rýžový papír, technika Enso 30 x 30 cm, rámováno 200 Kč 700 Kč 12 13

9 Tichá aukce Tichá aukce Ing. Irena Štyrandová Úplněk Ivan Dvořák Noční procházka odlévaná papírovina 51 x 61 cm akryl a papírová hmota na koberci 110 x 100 cm Eva Vágnerová Modrý kůň Dalibor Mikulenka Staletý vinař pastel na papíře, A3, rámováno kniha povídek, signováno 700 Kč 300 Kč 114 Veronika Hauptvogelová (12 let) Opice tempera A3, rámováno 118 Mgr. Ivo Vodička Nekonečná kniha Vítězslav Nezval píseň písní/andré Breton volný svazek, signováno, v. č. 19/25, 20 x 20 cm 115 Jana Pichňová-Šimánková DUO olejomalba na plátně dva díly 35 x 35 cm (70 x 35 cm) 119 Vladimír Cettl Zátiší s vraky Tatra fotografická publikace, v. č. 99/333, signováno 700 Kč 14 15

10 Tichá aukce Tichá aukce Vojtěch Huk Cesta pouští dřevořezba 50 x 50 cm Klub potápěčů Kraken Litoměřice Potápěčský kurz pro 2 osoby 121 Josef Dřevmuž Matějka Zpívající dřevo dřevěný amulet, 20 cm 125 Lenka Dunajová Reliéf fotografie 25 x 15 cm, rámováno 400 Kč 122 Romana Strnadová Zamyšlená keramická busta 31 x 20 x 17 cm 126 Martin Faltus Král sýrů fotografie 30 x 45 cm, dřevěný rám Kč 123 Jan Michalko Spojení srdcí dřevořezba 75 x 20 cm 127 Miroslav Zimmer Pod novým mostem fotografie 30 x 40 cm, hliníkový rám 16 17

11 Tichá aukce Poděkování partnerům 128 Lenka Dunajová Krajina vypráví fotoplátno 40 x 30 cm Děkujeme všem autorům výtvarníkům, umělcům a fotografům kteří věnovali svá díla do aukce. Další díla věnovali a zprostředkovali: Ivana Grimmová Jana Plachá Mgr. Jitka Kopecká Mgr. Václava Žaludová Libor Uhlík Štěpánka Piskláková Max a Claudia Deutchovi Mgr. Helena Učíková Lendacká Terezie Daňková Vojtěch Huk Zážitky věnovali: Anima Úštěk, z. s. Café Páv In principio s.r.o. Klub potápěčů Kraken, Litoměřice Litho Lito litografická dílna Lukáš Wünsch Muzeum Křišťálový dotek Radek Rejšek Loreta Praha Vinařství Mikulenkovi, Velké Žernoseky PARTNEŘI VEČERA: Jasnet, spol. s r.o. Kavárna Fér Kafe Sklenářství Komplet s.r.o. SŠPHS Litoměřice dobrovolnická pomoc MEDIÁLNÍ PARTNEŘI: Litoměřicko 24 Litoměřický deník Děkujeme všem, díky kterým se tento večer může uskutečnit. 18 obrazy fotografie obrazy objekty fotografie zážitky 19

12 Pravidla živé aukce Registrace, výdej dražebních čísel Registrace je nutná pro všechny, kteří chtějí dražit v tiché i v moderované aukci. Pokud jste se nezaregistrovali předem elektronicky, odevzdejte vyplněný registrační lístek u registračního místa (obdržíte jej u vstupu, nebo využijte ten z katalogu). Poté obdržíte konkrétní dražební číslo. Toto číslo, prosíme, vraťte po skončení aukce. Tichá aukce 29 objektů tiché aukce je vystaveno po levé straně sálu Lze dražit od 18:30 do 21:40 hodin. Konec vyhlásí moderátor. Dražba probíhá písemnou formou. Na aukční listině připisujete vždy na nový řádek své dražební číslo a částku, za kterou chcete dílo vydražit. Sledujte minimální příhoz. Přihodit můžete i více. Navýší-li někdo jiný částku, můžete opět přihodit. Po ukončení tiché aukce moderátorem již nelze dále přihazovat. Dílo patří tomu, kdo přihodil naposledy. Tedy tomu, kdo nabízí nejvyšší částku. Prosíme, neodnášejte sami díla ani dražební listiny. Listiny vyberou asistentky. Ty vám dílo po zaplacení předají u výdejního místa. on-line aukce na od do Moderovaná aukce 1. část (aukční položky č. 1 až 19) 2. část (aukční položky č. 20 až 37) Díla jsou vystavena v zadní části a po pravé straně sálu. Dražitelé se účastní aukce veřejně. Dražbu řídí moderátor. Zájem o dílo oznámí dražitel zvednutím dražebního čísla a zřetelným vyslovením částky, kterou za dílo nabízí. Minimální příhoz oznámí moderátor. Přihodit lze i částku vyšší. Moderátor může rozhodnout, že dílo z dražby z důvodu malého zájmu vyřadí. Konečné slovo má vždy moderátor. Platební pauza (cca 15 minut mezi první a druhou částí moderované aukce) Ti, kdo se rozhodli již další objekty nedražit, mohou vydražená díla z první části dražby zaplatit u platebního místa v předsálí. Platební a administrativní část Vydražená díla lze platit hotově nebo platební kartou u registračního a platebního místa buď o platební pauze, nebo po ukončení aukce moderátorem. Na platebním místě se prokážete svým dražebním číslem. Po zaplacení vám vydražené objekty předají naše asistentky. Prosíme, neodnášejte sami díla ze stojanů. Prosíme o trpělivost. Dražených objektů je mnoho, platby budou probíhat postupně. Pokud nedojde k platbě po ukončení aukce, bude vám vystavena darovací smlouva. Platbu lze provést nejpozději do 27. dubna 2017 v kanceláři hospice, kde vám také dílo předáme. Do tohoto termínu můžete částku uhradit i převodem. Uhrazením se rozumí připsání platby na účet hospice. Nedojde-li k tomuto datu k úhradě, dílo zůstává v majetku hospice. Děkujeme, že jste se rozhodli podpořit náš hospic! 20

13 Helena Kitová Hospic sv. Štěpána Hospic sv. Štěpána, z.s. Rybářské nám. 662/ Litoměřice obrazy on-line aukce na od do Těšíme se na Vás! grafiky fotografie plastiky